l\ Jt ^3 im W-- 11 -vrt m OM HET K.N.V.B.-KAMPIOENSCHAP. '5: MAANDAG 12 JUNI 1933 MM: ipw 'v9. iilil V- -«• FEIJENOORD EN GO 'AHEAD SPELEN GELIJK. Ook Velocitas en Stormvogels deelen in Groningen. H. F. C. EN EXCELSIOR PROMOVEEREN. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. H. F. C. WEER EERSTE KLASSER. OOK EXCELSIOR PROMOVEERT. K. N. V. B.-UITSLAGEN. HET I. V. C. B.-KAMPIOENSCHAP. D.H.L. door S.D.O.U.C. verslagen. veteranencompetitie SERIEWEDSTRIJDEN D. C- L. LANDENWEDSTRIJDEN. S.D.O.U.C,—D.H.L, 4—3 R. K. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND I r - f w. a:: Het Rotterdamsche doel wordt bedreigd in den kampioenswedstrijd Feijenoord- Go Ahead. Van Male grijpt afdoende in en keert het gevaar. Feijenoord is er gisteren te Rotterdam niet in kunnen slagen revanche te nemen voor de 40 nederlaag, die het in Deventer tegen Go Ahead opliep. De strijd op Spangen die in de eerste helft weinig om het lijf had, doch na de rust buitengewoon spannend was tonder fraai te worden eindigde gisteren met een gelijk spel 11. Qpk in Groningen, waar Velocitas en Storm vogels elkaar bekampten, was een puntenver- deeling het resultaat. Hier scoorden de con currenten elk drie maal. Na deze resultaten staan Go Ahead en Feijenoord nog in aantal verliespunten gelijk. De Oostelijken bezitten echter 4 winstpunten meer, waarvoor ze twee beurten meer achter den rug hebben dan de Rotterdammers. Beide concurrenten kunen het tot een maximum van 11 brengen. Daartoe moet Go Ahead haar laat- sten wedstrijd in Deventer, die tegen P.S.V. gaat, winnen; terwijl Feijenoord in IJmuiden en Eindhoven niets mag cadeau doen en Velocitas in Rotterdam heeft te kloppen. Dat Feijenoord er tegen Stormvogels en P.S.V. zonder kleerscheuren afkomt, gelooven we niet hard; daarvoor is de voorhoede der Rotter dammers van te matige kwaliteit. P.S.V. maakt ook nog een behoorlijke kans, maar wordt voor de taak gesteld in Deventer van de Oostelijken te winnen. Men kan nog meer mogelijkheden opzetten omtrent den eventueelen einduitslag, een feit is echter, dat Go Ahead er het beste voor staat. Men zie den stand; doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor-teg. gem. Go-Ahead, 7 4 1 2 9 20-13 1.28 P.S.V6 3 3 6 15-14 1.- Feijenoord 5 2 1 2 5 9-9 1.- Stormvogels 7 3 1 3 7 14-16 1.- Velocitas 7 2 1 4 5 17-23 0.71 DE WEDSTRIJDEN. FeijenoordGo Ahead 11. Wat herhaalde malen reeds bij het spel van Feijenoord aan den dag trad, viel ook gisteren in den kampioenswedstrijd te Rotterdam tegen Go Ahead op: de zwakte van den aanval. Dit bleek weer dadelijk toen de uitstekende mid denlinie waarin van Heel als spil een pracht- partij ten beste gaf de voorhoede steeds op dreef doch deze zoo onbenullig ageerde dat het lang duurde eerdat L. Halle er eens aan te pas moest komen. De Deventer doelman redde toen een gevaarlijke situatie door tactisch uitloopen op een pass van Barendregt naar Groenendijk, waarbij hij den bal vallende kon onderscheppen. Groenendijk weerde zich nog het beste in de Rotterdamsche voorhoede; een goed schot van zijn voet werd verdienstelijk door Halle gehouden. De Deventer aanval hield het spel beter open en was daardoor gevaar lijker. hetgeen de linksbuiten de Vries accen tueerde bij een fraai vleugelschot, dat echter het leer langs den verkeerden kant van den paal zond. Burg deed een behoorlijke kans teniet gaan door buitenspelstand en Barendregt kopte vervolgens bij een goed door Hendriks genomen hoekschop over. Halle had niet over gebrek aan geluk te klagen toen hij misgreep naar een hoogen voorzet van Burg en Duinhouwer, die het leer op zijn hoofd ving, naast zag koppen. Een moeilijke situatie ontstond daarop voor het Feij en oord-doel toen van Dijke tegen de wereld gewerkt werd. Mutters liet aanvankelijk zeer forsch spel toe doch het liep af met een hoekschop, die wel nieuwe dreiging bracht toen van Male uitloopend den bal voor de voeten van Th. de Kreek sloeg, maar van Heel redde nu twee keer in successie. Nadat Barendregt door wanhopig treuzelen de zooveelste combinatie van den Rotterdamschen aanval had verknoeid, volgde een snelle uitval van Go Ahead; Th. de Kreek zond het leer in de richting van het doel, 't vloog via van Dijke's been naar rechts en Buiting knalde het toen hoog in de touwen (01). De wedstrijd was toen een goed half uur oud. In het laatste kwartier der eerste helft ging het in 't veld vaak vinnig toe. De Rotterdam mers kregen de beste kansen, de halflinie legde den voorhoede-spelers telkens den bal voor de voeten, maar Barendregt wist er geen van be hoorlijk te behandelen. Groenendijk trapte nog eens vlak langs den paal, twee hoekschoppen brachten den Rotterdammers ook al geen baat en zoo kwam de rust met 10 voor de Deven- tenaren. In de tweede helft hadden Barendregt en Duinhouwer van plaats gewisseld. Reeds spoedig na de hervatting loste Burg op aangeven van Groenendijk een hard schot, dat Halle mooi over de lat werkte. Hendriks werd door de Rotter dammers la deze periode volkomen verwaar loosd, maar toen van Heel hem in de actie be trok, zette de rechtsbuiten goed voor, Groenen dijk ving het leer op zijn schoen en schoot het met een omhaal ineens onhoudbaar langs den Deventer doelverdediger. Een zeldzaam mooi doelpunt! Deze gelijkmaker, die na 11 minuten ter wereld kwam, inspireerde Feijenoord tot fanatiek aanvallen en langen tijd werd Go Ahead tot enkel verdedigen genoopt. Een schot van Barendregt ging naast, Burg knalde daarop in de handen van Halle. Bij een pracht-voorzet van Hendriks kopte Goldenberg den bal, raakte hem maar half, Burg kreeg onverwacht de kans binnen z'n bereik maar kopte naast. Bij een voorzet van Hendriks werd het leer tegen keeper Halle aangetrapt; er ontstond een scrimmage voor het Deventer-doel, waaruit Groenendijk den bal in het net werkte. Dit doelpunt werd echter door Mutters geannuleerd wegens een overtreding die van onze plaats af niet viel te constateeren, Onverzwakt zette Feijenoord het offensief voort. Halle ving een hoogen bal van Baren dregt en stompte daarna een kogel van Burg terug. Met veel veine en 'n groote dosis geluk hield de Oostelijke reus zijn doel schoon. Een snelle Deventer-uitval gaf hem even verade ming, maar nauwelijks had van Male het te slappe schot van Th. de Kreek verwerkt of de doelman werd weer onder vuur genomen. Ba rendregt zag hierbij kans z'n eenige goede schot van den middag te lossen, maar Halle werkte het nog achter. Langzamerhand ontworstelden de Deventena- ren zich aan den druk en kreeg hun voorhoede weer gelegenheid snelle aanvallen op te zetten, Brilleman's schot werd door v. Male gehouden; de linksbuiten kreeg een gehaaide kans om den voorsprong te hernemen, doch faalde door hard over te schieten. Door de nu wisselende aan vallen kreeg de wedstrijd een ongemeen span nend karakter. Een hoog door Burg geplaatsten hoekschop kopte van Heel in, maar Halle greep den bal klemvast. Nadat Bul een hoekschop van Go Ahead bezworen had, bleef Feijenoord tot het laatst toe in de meerderheid. Toen Burg naar 't midden plaatst, schot Groenendijk vlak langs den paal. Paauwe probeerde hetzelfde ook eens met 'n keurig schot, maar Halle liet zich ook daardoor niet passeeren. Een kanjer van v. Heel verwerkte de doelman tot hoekschop. Toen kreeg Groenendijk de kans van den dag; Hen driks. die weer te lang verwaarloosd was, bracht den bal op, zijn scherpe voorzet ging op knie hoogte voorlangs Halle heen, de Feijenoord- midvoor ving het leer op doch trapte toen hoog over 't doel De laatste hoekschop der Rotterdam mers bleef ook zonder resultaat en zoo werd 11 de uitslag. VelocitasStormvogels 33. De IJmuidenaren kwamen in geheel volledige opstelling uit, terwijl de Groningers inplaats van Meulema, die overspannen is, P. Mulder op de centervoorplaats opstelden. De Oostelijke arbiter de Wolf had de leiding en liet Velocitas tegen den zwakken wind in aftrappen. De Gro ningers attaqueeren het eerst op het gladde ter rein, drijven onder leiding van Bonsema vlot door de Westelijke defensie en doen aanstonds gevaarlijke situaties voor de Waard's doel ont staan. Nadat Huizeling rakelings over heeft ge schoten, kopt Mulder scherp op doel, doch ook thans is het leer iets te hoog gericht. Dan komt Stormvogels in het offensief. Niet zonder veine houdt Kolthof het IJmuider binnentrio in eerste instantie in bedwang, doch spoedig zitten de gasten weer voor de Groningsche goal, waaruit, wanneer Kolthof al te gauw op een voorzet van van der Steen uitloopt, van Rooden gemakkelijk, na eenige minuten spelens, het leer kan laten verdwijnen, (01). De bezoekers zijn thans in eens overwegend sterker. Met den wind mee en ook doordat de Noordelijke middenlinie te on zuiver aangeeft, kunnen zij te gemakkelijker stormloopen. De Waard krijgt gelegenheid, op uitstekende wijze eenige hoekschoppen te nemen, doch de score wordt eerst gewijzigd, wanneer van Rooden een ver schot lost, waaruit de bal via keeper's handen en dan onder hem door over de lijn rolt. Althans de vrij ver verwijderde scheidsrechter geeft, hoewel Kolthof en Heide veld protesteeren, goal, waardoor Stormvogels met 20 leidt. Hoewel in mindere mate, blijven de gasten in de meerderheid. In de Groningsche voorhoede is het verband minder goed dan ge woonlijk, terwijl men tegen de robuste IJmuider defensie tevergeefs tracht op te tornen. Midvoor Mulder is ijverig in de weer, doch hij mist vol doende balbeheersching om de aanvallen te laten kloppen. Toch komt het tegenpunt, dat 25 min. na het begin door Velocitas wordt gescoord, door zijn toedoen tot stand, wanneer Waanders een hoekschop scherp voor doel plaatst, en de Groningsche midvoor inkopt (12). De strijd krijgt thans een levendiger aanzien, en geeft geen overwicht van een bepaalde ploeg meer te zien. Velocita's voorhoedespel krijgt meer be- teekenis, vooral door het uitnemende, opbouwen de werk van Bonsema. Mohrmann vooral wor den eenige uitstekende kansen geboden, doch de Velocitas-linksbuiten brengt er al te weinig van terecht. Doch ook de Westelijke aanval toont zich niet van haar beste zijde door herhaaldelijk in de Noordelijke buitenspelval te loopen. Daaren tegen lost Schoorl eens een fraai schot, dat Kolt hof eveneens correct keert. Tegen de rust komt de Noordelijke ploeg nog eens fanatiek opzetten. Het spel der thuisclub sluit thans als een bus, en hoewel de gasten vechten als leeuwen, kun nen zij slechts door corner te trappen tijd voor herademing geven. Gelukkig zijn de Groningsche elf allerminst; nadat de IJmuider backs na een eindeloos schijnende, en steeds gevaarlijke scrim mage voor hun goal eindelijk opruiming hebben gehouden, knalt van Meel tegen den paal van een verlaten doel. Nogmaals komen de gast- heeren evenwel terug, en nadat Prins tever geefs heeft gepoogd, bet leer te verplaatsen, zendt Zuidema een ver schot in, waaruit de bal via Hoek langs den verrasten doelman belandt (2—2). Werd de eerste helft op enerveerende wijze besloten, ook de tweede helft zet op spannende wijze in. Huizeling en Mohrmann millimeteren het doelhout der gasten, doch ter afwisseling rent de Waard langs de lijn en geeft een knal af, waaruit het leer ook al precies voorlangs vliegt. Na een buitenspel-doelpunt van van Meel attaqueert Bonsema op doortastende wijze, doch wanneer hij het leer tenslotte naar het leege doel schuift, duikt Haak op en is het gevaar voor Stormvogels nog weer bezworen. De thuis- fclub blijft iets in het offensief, te eerder daar de technische meerderheid der Westelijke elf geheel verdwenen is. Het werk der IJmuider voorhoede is zelfs van dien aard, dat men den perfect spelenden Brink ternauwernood meer voorbij kan komen. Een klein kwartier is er gespeeld, wanneer Mulder ferm doorzet, vanaf de outlijn weer naar binnen zwenkt en de Storm vogels-defensie met een schot op middenhoogte passeert. Onder protest der Westelijke achter hoede geeft de scheidsrechter goal (32). De gasten worden thans actiever, doch het keurige aangeven van de Stormvogels-middenlinie wordt door het ondoordachte en te korte samenwer ken der aanvallers constant onbertut gelaten. Toch wordt de stand gelijk, wanneer een voor zet van de Waard, in tweede instantie weer voor het doel ieland, door Groeneveld wordt inge schoten (33). Hard doorwerkend, blijft de thuisclub licht domineeren en met open aanval len tracht men het verloren terrein te herwin nen. Voor den Groningschen aanval blijft het evenwel kwaad kersen eten tegen de ferm trap pende IJmuider backs, waarvan vooral Haak sterk op den voorgrond treedt. De laatste minu ten brengen de hoogst denkbare spanning tus- schen twee elftallen, die hoewel zwaar vermoeid, met inspanning van alle krachten probeeren, alsnog de beide punten uit het vuur te sleepen. Tot het einde blijft Velocitas het grootste aandeel van het spel behouden. Nog krijgt Mohrmann 'n vrijen trap te nemen, doch ook uit deze laat ste kans voor de Groningers wordt de bal in de Waard's handen geschoten. De blauwwitte Haarlemmers hebben het na hun degradatie klaargespeeld, om in één seizoen weer in de hoogste afdeeling terug te keeren, een krachttoer, welke zij in de grijze oudheid al eens eerder hebben verricht. Opgericht in 1879 door het eerelid van den K.N.V.B., den heer Muiier, is H.F.C. de oudste voetbalclub in ons land. Tien jaren later stichtte dezelfde heer Muiier den bond. Kampioenschappen in de hoogste afdeeling heeft de Haarlemsche club na de eerste jaren van het bestaan van den bond niet behaald. Wel heeft de Good Old gedurende lange jaren een toonaangevende rol in de eerste klasse gespeeld. In het seizoen 1896/'97 degradeerde H.F.C. naar de tweede klasse. De andere plaatselijke Haar lemsche club „Haarlem" nam haar plaats in. Een jaar later echter hadden de Blauwwitten zich reeds weder tot de hoogste afdeeling opgewerkt. Van 1900 tot aan den wereldoorlog heeft H.F.C. met afwisselend succes steeds in de eerste klasse gekampt. In 1919, juist bij de viering van het 40-jarig bestaan, liep het mis met H.F.C. De club degradeerde naar den toenmaligen Overgang en duikelde vandaar met een sneltreinvaart de tweede klasse in. Onder de bezielende leiding van Karei Lotsy en Nico Bouvy en met behulp van den Ajax- trainer Reijnold werd aan het herstel gewerkt. Toen het se'izoen 1922/'23 ten einde was, hadden de H.F.C.'ers zich. via de tweede klasse en Over gang weer naar boven gewerkt. Als kampioen van de Overgangsafdeeling kwam H.F.C. zon der promotiewedstrijden weer in de eerste klasse terug. De periode, welke thans als eerste klasser volgde, duurde negen jaar. Moeilijke jaren waren hieronder, daar heel veel jongelui uit het H.F.C.- milieu de voetbalsport den rug toekeerden. Vorig seizoen liep het eindelijk mis. Na een goed begin in de eerste klasse volgde nederlaag op nederlaag. Met Gouda en D.H.C. werd de promotie- en degradatiecompetitie afgewerkt, welke eindigde met het resultaat, dat D.H.C. de plaats der Haarlemmers kon innemen. Zij die dachten, dat H.F.C. ook in de tweede klasse een harde dobber zou hebben, kwamen bedrogen uit. Aanvankelijk geloofde men nog maar half aan de successen der Haarlemmers, doch meer en meer trad HF.C. in haar nieuwe omgeving op den'voorgrond. Toevoeging van enkele jonge spelers en serieuze training onder leiding van den Engelsch- man Yates, hebben wonderen verricht bij de Haarlemmers. Thans is de promotie een feit. Niemand in den lande, die H.F.C. dit succes zal misgunnen. Blauw-Wit en West-Frisia naar de tweede klasse. De promotie- en degradatie-competities van de Afdeelingen I en II zijn geëindigd en het gevolg is, dat H.F.C. en Excelsior terugkeeren in de eerste klasse ten koste van Blauw Wit en West-Frisia, die hun geluk het volgend seizoen *n lager regionen moeten zoeken. Rotterdam bezit nu 4 eerste klassers, Am sterdam daarentegen houdt er slechts één enkele over. H.F.C. promoveerde door gisteren in Amster dam met 2—0 van Zeeburgia te winnen, terwijl Excelsior in Den Haag H.V.V. met 53 klopte. De eindstand is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. H.F.C 4 3 1 6 9—5 Blauw Wit 4 2 2 4 8—8 Zeeburgia 4 1 3 2 48 Excelsior 4 3 1 6 17—10 West-Frisia 4 2 2 4 7— 6 H.V.V 4 1 3 2 8—16 ScheveningenSteeds Hooger 02 Scheveningen heeft voor de rust wint mede, doch Steeds Hooger verdedigt goed, vooral doelman de Bree is in uitstekenden vorm. Talrijke kansen van Scheveningen worden on gebruikt gelaten. Zonder dat een der partijen kans gezien heeft om te doelpunten, breekt de rust aan. Na de rust zijn vrijwel steeds de Rotterdammers in de meerderheid. Na een kwartier spelens doelpunt van Hees uit een voorzet van rechts. Dit geeft den bezoekers moed en vertrouwen, en een kwartier voor het einde, wanneer Tap uit zijn doel geloopen is, schiet Vollaard den bal in het verlaten doel. Het spel wordt nu ruw, de Rotterdamsche verdediging houdt zich staande, zoodat Steeds Hooger met 20 wint en dus in de tweede klas gehandhaafd blijft. HollandiaanV.O.C. 31 Het gelukte Hollandiaan Zaterdagavond baar laatsten promotiewedstrijd tegen V. O. C. met 31 te winnen, waardoor de Vlaardingers naar dn tweede klas promoveeren. Het is jammer, dat de roodzwarte Rotterdammers de dupe zijn geworden. Na een aanvankelijk gelijk opgaan- den strijd kwam Hollandiaan in de meerder heid; verschillende schoten van Roest en Prins waren echter zoo slecht gericht dat zij voor alsnog geen gevaar opleverden. Tenslotte was het Prins, die de score voor Hollandiaan opende en met dezen stand (10) ging de rust in. Na de hervatting kwam Hollandiaan sterk naar voren en daaraan is hoofdzakelijk het succes te danken. In Roest bezit de club een goed schutter en Prins wist de ballen zoo aan te geven, dat zij steeds direct te bededen waren. Voorts beschikken de Vlaardingers in Odijk en Beekhuizen over verdedigers van bijzondere klasse. V. O. C. gaf zich in de twee de helft nog geenszins gewonnen. De club was geruimen tijd de sterkste. Het schieten liet echter te wenschen over. Een uitval van Hollandiaan leverde een tweede doelpunt op. Dit besliste vrijwel den strijd. Een tegenpunt van Dunk uit een goeden voorzet van Van Everdingen bracht weer eenige opleving. In deze periode viel het goed aangeven van den V. O. C.-speler Bakker op. Hij ondervond wei nig steun van ziin kant-halfs. Uit een onver geeflijke Blunder van Reidt kwam even voor tijd het derde doelpunt voor Hollandiaan. Na een uitstekend seizoen is Excelsior erin geslaagd zich weder van een plaats in de eerste klas te verzekeren,. Een eigenaardige speling van het lot wilde,'dat West-Frisia,'dat in het seizoen 1930/3 Excelsior den voet dwars zette en ten koste van de Rotterdammers in de eerste klas werd opgenomen, in dezel degradatie-com petitie Excelsior wederom tegenover zich zag geplaatst. - Het vorig jaar bestond Excelsior 30 jaar en toen heeft de verjongde ploeg van de zwart- rooden het bestuur van de jubileerende veree- niging een verrassing beloofd. Deze verrassing nu heeft het elftal gebracht in den vorm van een promotie naar de hoogste afdeeling van den K.N.V.B., een omgeving, waarin zij tal van jaren vertoefd heeft. Gelijk zbovele andere clubs, heeft Excelsior haar „opleiding" in de competities van den Rot terdamschen Voetbalbond genoten Voor het eerst voor dien bond uitkomen, maakte zij vrij snel promotie, zoodat de Rotterdammers spoe dig haar intrede in den N.V.B., nu K.N.V.B deden. Ook daar ging het Excelsior naar den vleeze, want in het seizoen 1929/20 stond zij nog in de 3de klas en vier jaren later zag zij zich reeds in de 1ste klas van den K.N.V.B. op genomen. Excelsior is een vereeniging met een groot aantal elftallen, waarvan er vier in den K.N.V.B., vijf in den Rotterdamschen Voetbalbond en tal rijke andere in de juniorencompetities van laatst genoemden bond uitkomen, zoodat Excelsior over heel wat reservemateriaal de beschikking heeft. Wij wenschen het bestuur van Excelsior en de kranige ploeg van' de zwartrooden van harte geluk met het behaalde resultaat. DE WEDSTRIJDEN. H. V. V.Excelsior 35. De zenuwen spelen een groote rol, vooral bij Excelsior, waardoor H.V.V. kans krijgt, als er nauwelijks 10 minuten zijn gespeeld, door v. d. Bosch, uit een voorzet van Max Jansen, de leiding te nemen (1—0). Even later ontkomt het H.V.V.-doel op gelukkige wijze aan 't gevaar, terwijl Sillevis daarna een kans verknoeit. De Granada valt uit en wordt vervangen door Wiks Da Costa weet eenige malen achtereen schitterend te redden. Na 22 minuten zet Max Jansen uit stekend voor, waarop Pasteur een juweel van een doelpunt maakt (20). Bij een hoekschop op het H.V.V.-doel grabbelt Da Costa den bal van den rug van een speler. Na 33 minuten maakt Bouter op fraaie wijze het eerste tegen punt (21). Een mooi schot van den R'damschen linksbuiten werkt Da Costa tot corner, doch even later, er zijn dan 40 minuten gespeeld, maakt Bouter op fraaie wijze gelijk (22). Direct na de hervatting een hoekschop op het H.V.V.-doel Wijmans neemt hem keurig en Niehoff kopt in (2—'3). Er is dan 1 minuut gespeeld. Max Jan sen zet goed voor, doch v. d. Bosch schiet naast. Een der spelers van Excelsior veroorzaakt een strafschop, die door v. d. Bosch wordt genomen en den stand wederom gelijk maakt (33). Er wordt dan aan beide zijden hard gewerkt. Na 20 minuten spelen maakt Bouter den bal goed vrij, zet voor en Niehof brengt den stand op 34. Bij een Excelsior-aanval zien wij Da Costa uit loopen, de rechtsbuiten schiet, maar de bal gaat naast. Het is dan Snoeck, die den bal prachtig opbrengt, goed voorzet, maar van den Bosch ver knoeit de kans door hard over te schieten. Da Costa verricht dan weer keurig werk. Sillevis moet het veld verlaten. Wanneer Mansen een schot lost, vangt Da Costa; hij laat echter den' bal uit zijn handen vallen, die over de doellijn rolt, waarmede de stand op 35 wordt gebracht en het pleit beslecht is. Om het kampioenschap. FeijenoordGo Ahead 11; VelocitasStorm vogels 33. Afdeeling I. Promotie 2e klasse: ZeeburgiaH. F. C. 02. Prom. res. 2e klasse: De Spartaan IIR. C. H. II 1—1. Prom. res. Se klasse: D. W. S. IIVolewijckers II 32 (D. W. S. promoveert!. Afdeeling II. Promotie 2e klasse: H. V. V.Excelsior 35. Promotie 3e klasseHollandiaanV. O. C. 31 (Holl. promoveert)ScheveningenSt. Hooger 0-2. Promotie 4e klasseSchoonhovenSt. Volharden 22, CulemborgF, S. V. 41. Prom. res. 3e klasseVios IIScheveningen II 53, Alphen IIH. v. H. II 20, Overmaas II Musschen II 21, Xerxes IIIV. O. C. II 80. Afdeeling III. Promotie 2e klasse: Rob. et Vel.S. C. H. 51. Promotie 3e klasse: Phenix—Zutphania 62. Promotie 4e klasse: DochemNijverdal 33, De GazelleLa Première n. g., ObiodTheothorne 13, Oost Arnh. B.—W. A. V. V. 2—2. Afdeeling IV. Promotie 3e klassePicusBaardwijk 70, Heer Kerkrade 11. Afdeeling V. Prom. res. 2e klasseSneek II—Achillea II 04. Buiten de competitie. D. H. C.—Wiener S. C, 0—6, N. A, C,B. Bp. Verein, Dusseldorf 4—0, Flakkee's goede kans op den kampioenstitel Flakkee won den opgooi en zij verkoos het eerst het voordeel van den vrij sterken wind tc hebben. De gasten trokken direct ten aan val en zij waren dan ook direct in de meer derheid. Na een kwartier spelens was Flakkee sterk opgedrongen en haar middenvoor slaagde erin zijn vereeniging de leiding te geven. Nu de weg naar het doel gevonden was, volgde van Esch weldra met een tweede doelpunt. De bezoekers bleven het spel in handen houden, weliswaar deed Olivio enkele uitvallen, doch het zat haar niet erg mee en vooral met het schieten was de voorhoede van de thuisclub onfortuinlijk, want verschillende schoten gin gen over of naast. De linksbinnen van Flak kee nam het derde doelpunt voor zijn reke ning en uit een aan de bezoekers toegestanen strafschop een van de Olivio-spelers had den bal in het beruchte gebied met de hand bewerkt deponeerde de aanvoerder van Flakkee het vierde doelpunt in het vijande lijk net, zoodat de rust met 40 voor Flakkee inging. Vermelding verdient nog, dat de aan voerder van Olivio van een aan zijn vereeni ging toegestanen strafschop geen goed gebruik wist te maken. In de tweede helft kwam Olivio overdonde rend opzetten, gesteund door het windvoordeel. Het eerste suces had zij door haar midden voor, die den stand op 1—4 bracht. De uitval len die .Flakkee thans minder talrijk deed dan voor de rust, waren intusschen niet van ge vaar ontbloot. Wederom werd Flakkee een strafschop wegens het veroorzaken van hands tusschen de beruchte lijnen toegekend en we der was het de aanvoerder, die uit den straf schop wist te doelpunten, zoodat Flakkee een voorsprong van 51 verkreeg. Nu bleek Flak kee al haar kruit verschoten te hebben, waar van Olivio dapper profiteerde door het de vijandelijke verdediging zoo lasting mogelijk te maken. Uit een hoekschop werd het twee de doelpunt van Olivio geboren, doordat de rechtsbuiten het leder met zijn scherpen voor zet succes had. Even te voren was een doel punt van Olivio ongeldig verklaard. Olivio blijft nu den toon aangeven en zij brengt het tot een eindstand van 45. Wat de wedstrijden voor de gewone com petitie betreft Semper Melior bewees nog even dat zij het kampioenschap van de 3de klas D welverdiend heeft door K. E. Z. met 50 te slaan. Zij heeft op het oogenblik slechts twee verliespunten door twee gelijke spelen, zoo dat zij nog ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst staat. De uitslagen. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden zijn: 3de klasse B.: C.S.C.Nieuwenhoorn (Nieu- wenhoorn niet opgekomen); 3de klasse D: Fa vorietNumansdorp (Favoriet niet opgekomen); D.V.W.Viod, D.V.W. gewonnen gegeven; Sem per Melior—K.E.Z. 5—0. Res. 1ste klas B: F.S.V. 2—U.S.C. 2 1—2. Res. lste klas E: Musschen 3Saturnus 2 42; Res. lste klas F: C.V.V. 4—St. Volharden 3 3—3. Rs. 2de klas C: Saturnus 3T.A.C. 2 (Satur nus niet opgekomen); Res. 2de klas G: D.J.S. 3 Delfshaven 2 43. Res. 2de klas I: C.J.S. 2 D.F.L. 2, D.F.L. niet opgekomen. Res. 2de klas: J: D.D.C. 3S.S.S. 2, S.S.S. 2 niet opgekomen; S.I.O.D. 3Sunriase 2 21; Res. 3de klas E: Saturnus 4U.S.C. 4 54. Res. 3de klas I: A.V.G. 2D.S.L. 2 niet doorge gaan; St. Vooruit 2E.D.S. 5 niet doorgegaan. Des. 4de klas A: St. Hooger 6Hermes-D.V.S. 7 niet doorgegaan; C.V.V. 7—Sparta 8 03. Res. 4de klas E: P.V.V. 3—Zaoth 5 1—4; Res. 4de klas F: V.N.D. 4—F.S.V. 5 7—2. Res. 4de klas G: Steeds Volharden 5Pechvogels 3 22. Om het kampioenschap van den Rotterdam schen Voetbalbond, OlivioFlakkee 45 (onder protest van Olivio.) De competitie om het kampioenschap van den I.V.C.B. is gisteren begonnen met het treffen tusschen de matadoren van het Oosten en het Westen te Ulft. S.D.O.U.C. heeft daarin uitste kend gedebuteerd door D.H.L. met 4 3 te over winnen. Voor ons is dit resultaat een verras sing; we hadden de Delftenaren voor de sterkste partij aangezien. doelp. gesp. gew. gel. verl. voor-teg. pnt 1 4—4 2 1 t 3-4 BEDRIJFSVOETBALORGANISATIE R'DAM Gisteen is alleen gespeeld de wedstrijd de PostD. J. A. voor groep C. D. J. A. heeft 42 gewonnen. KANTOORVOETBALORGANISATIE R'DAM De uitslagen van Zaterdag luiden als volgt: Oefenwedstrijd: HeroProefelftal Bedrijfs- klas 23 3de Klas C: Mullerco 2—P. W. 2 1—1. SERIEWEDSTRIJDEN G. V. R. De uitslagen van de gisteren voortgezette se riewedstrijden van G. V. R. alhier luiden als volgt: Hellevoetsluis 2Kampioen 2 31, Noorder eilandW.TèR. 11, Noordereiland na loting gewonnen, Steeds VooruitS.D.V. 11, S.D.V na loting gewonnen Eu.reka 2Rotterdam 2 11, Eureka na loting gewonnen, W.T.R. 2- Florissant 3 30, H.O.V. 3Noordereiland 3 1—6. De uitslagen van de veteranencompetitie van den Rotterdamschen Voetbalbond van gisteren luiden als volgt: V. O. C—Sparta 2—3, Veterana—Feijenoord 1—4. De uitslagen van de gisteren gespeelde ont moetingen voor de seriewedstrijden avn D. C. L. luiden als volgt: D. C. L.—Coal 4—1, D. C. L. 6—R. E. S. 2 1—2, D. C. L. 4—Siod 4 0—2, Ona 4—D. C. L. 5 10, Charlois 2Schiedam 2 32; Sportlust Petroria 10; D. C. L. 2Florissant 30. S.D.O.U.C. D.H.L Wilheltnina.. SERIEWEDSTRIJDEN V. D. s. De einduitslagen van de seriewedstrijden van V. D. S. alhier luiden als vlogt: V. D. S—D. J. A. 8—0 K.rudo—S. V. D. B. 23, AriensPool 21, E. M. M.Ulrich Boys 03, Ulrich BoysAriens 43 S. V. D. B. heeft den eersten prijs gewonnen, Krudo den tweeden, V. D. S. den derden. In de verliezersronde werd Ulricht Boys den eer sten en Ariens den tweeden prijs toegekend. Te Praag won Tsjecho-Slowakije met 40 van Frankrijk. Te Weenen zegevierde Oostenrijk met 41 over België. Bulgarije sloeg Griekenland met 20. KAMPIOENSCHAP IN DUITSCHLAND. Gisteren is de eindwedstrijd om het voetbal kampioenschap van Duitschland gespeeld te Müngersdorf tusschen Fortuna (Düsseldorf) en Schalke (Geisenkirchen). Fortuna won met 30. Voor den aanvang van den wedstrijd bood S.D.O.U.C. bloemen aan, terwijl de gasten een schilderij ten geschenke gaven. Om ruim 4 uur laat scheidsrechter Stunnenberg beginnen. Ulft heeft den aftrap. D.H.L. speelt met een invaller. Eerst verkennen beide partijen het terrein. Nina- ber schiet over, Sales doet het aan den anderen kant. Als er 6 minuten gespeeld is, brengt Le Comte Jr. prachtig op, zet op tijd ever naar den naar binnengekomen Weijkamp Jr., die heihard via de handen van Alsemgeest doelpunt. Enkele minuten later ontstaat een misverstand in de Ulftsche verdediging, waarvan C. Alsem geest profiteert en met een laag schot da par tijen op gelijken voet brengt (11). Even later, als nauwelijks is afgetrapt, geeft dezelfde Delftsche speler weer een schuiver en de stand is 12 voor D.H.L. Het spel gaat nu op en neer. Alsemgeest wordt danig bewaakt. Een mooi doelpunt van Westerhof wordt wegens buitenspel geannuleerd. Bij een aanval der gastheeren zet de rechter vleugel prachtig voor doel, Weijkamp Sr. loopt toe en kopt prachtig langs Alsemgeest (22), 18 minuten is er dan gespeeld. De aanvallen van Ulft zijn gevaarlijker dan van Delft en Alsemgeest moet in doel nog al eens handelend optreden. Weer maakt S.D.O.U.C. een doelpunt, doch de scheidsrechter heeft bui tenspel geconstateerd. Le Comte Jr. schiet nog eens keihard buiten bereik van Alsemgeest te gen den paal. Nühn doet hetzelfde aan de andere zijde, zoodat beide doelen aan het gevaar op gelukkige wijze ontkomen. De hoekschoppen, op beide doelen genomen, leveren geen ge vaar op. Na de rust wordt het spel er niet beter op. Het veld en de bal zijn glad en net plaatsen is vain weerskanten onzuiver. Delft is iets sterker en als Stokman zich door de verdediging heeft heengewerkt, komt hij buitenspel te staan als C. Alsemgeest doelpunt. Direct daarop een aan val der gastheeren; een voorzet van Weijkamp Sr. verwerkt Uylenbroek met de hand en de scheidsrechter wijst naar de beruchte stip. Te Boekhorst Jr. geeft Alsemgeest met een kalm laag schot geen kans (32). Dan komt D.H.L. opzetten. Menige aanval ein digt in een hoekschop en de Ulftsche keeper redt eenige malen schitterend. Uit een hoekschop weet A. Alsemgeest ten slotte gelijk te maken (3—3). Thans wordt gestreden om het winnende doel punt. Weijkamp Jr. zet voor doel, waarop een worsteling ontstaat; hieraan maakt te Boekhorst Jr. een einde, door de bal hard langs Alsem geest te jagen (43). De resteerende 5 minuten zijn voor D.H.L. Een geweldige druk wordt uitgeoefend op het Ulft sche doel, doch zonder resultaat. Overbeek houdt schitterend een hard schot van C. Alsemgeest. In den stand komt geen verandering meer. Na afloop protesteerde D.H.L. tegen den toe gewezen strafschop. Scheidsrechter Stunnenberg leidde goed. EERSTE KLAS D Leonidas 2 sluit de rij In de laatste ontmoeting is uiteindelijk de beslissing gevallen inzake de bezetting voor de laatste plaats. Bijzonder spannend tot het einde toe is deze „struggle for life" geweest. Wan neer de blauw-witten het tot een overwinning gpbracht zouden hebben waren S. D. C. en Leonidas 2 gelijk geëindigd. Zoover hebben de Hagenaars het evenwel niet laten komen. Zij wisten, zij bet met de kleinste meerderheid, 10, te winnen, zoodat zij zich definitief in veiligheid brachten. DERDE KLAS G Nog geen beslissing Onder noch boven aan de ranglijst is momen teel een beslissing verkregen. De groote moei lijkheid zit hierin: Leonidas had terugtrekking gevraagd van haar derde elftal, daar ze door de beoefening der zomersporten dit elftal on mogelijk meer op de been konden brengen. Het D.H.V.B.-bestuur verleende deze terugtrekking evenwel niet, daar dit voor enkele partijen een bevoordeeling en voor andere een benadeeling zou beteekenen. Zondag j.l. werd de ontmoeting Celer 2Leonidas 3 vastgesteld. Leonidas 3 zond echter bericht niet in staat te zijn deze ont moeting te spelen evenals de komende. O.i. zul len de wedstrijden van Leonidas 3 die nog te spelen zijn in een 5—0 nederlaag eindigen. Laten we hopen dat deze geschiedenis een les zal zijn waara leergeld uitgetrokken zal wor den om op de le plaats vooral de lagere afdee lingen niet te zwaar te belasten en op de 2e plaatasa de competitie vlot af te werken, het geen ook nog al eens wat te wenschen overlaat. Nu moet de kampioen van deze afdeeling met nog 4 andere degratie- en promotie-candidaten een heele promotie-competitie spelen, zoodat 't e<?n en ander pas in Augustus z'n beslag zal krij gen. De feiten zijn nu dat St. Ignatius een écla tante 103 overwinning wist te behalen op de degradatiecandidaat SGC 3 en haar puntenaantal bracht op 29. De Ignatianen wachten nu rustig op de dingen die komen gaan. Aeolus 2, de tweede gegadigde die nog over gebleven is, had meer moeite met de degradatie candidaat Macte Animo. Ofschoon de rood zwarte in de eerste helft overwegend sterker waren, wisten zij het niet tot doelpunten te brengen. Het zag er in de tweede helft naar uit dat de wedstrijd in een draw zou eindigen, maar 10 minuten voor het einde sleepte de rood zwarte linksbinnen de zege uit het vuur. Aan de staart zijn er nog drie gegadigden voor de laat ste plaatas t.w. Celer 2; SGV 3 en Macte Animo. Hier kan een beslissing nog langeren tijd in be slag nemen. RESERVE VIERDE KLAS X Aeolus 3 promoveert Aeolus 3 en ALO 3 waren beide onder Ex celsior 3 met 16 punten beëindigd, zoodat daar er twee promoveeren naar de reesrve derde klas, 'n extra beslissingswedstrijd nooctig was om de tweede aan te wijzen. Uiteindelijk wist Aeolua

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4