DE NEDERLANDSCHE WATERPOLO- PLOEG VERSLAGEN. GO AHEAD WINT HET K. N. V. B.-KAM MAANDAG Ï9 JUNI 1939 DUREN HET LANGST OEFENWEDSTRIJD R.K.F.-ELFTAL Dubbele cijfers op de Limburgsche ploeg. De tweede helft. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. JUBILEUMZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE MAAS. Duitschland wint met 52. ZEILWEDSTRIJDEN VAN AEGIR. Barzilay wint wederom met zijn 12 voetsjol Meteoor. De ochtendivedstrijden In den Wilgepias" bij Rotterdam is gisteren de water polo-wedstrijd Nederland* Duitschland gespeeld. Het Duitsche doel in gevaar bij een aanval der, Hollander»» StormvogelsFeijenoord 22. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN I. V. C. B. DE WEDSTRIJDEN. Go AheadP. S. V. 30, HENGELO EERSTE KLASSER. Robur et Velocitas degradeert. K. N. V. B.-UITSLAGEN. S. D. O. U. C. in Weert verslagen. EEN 3—0 ZEGE OVER P. S. V. Feijenoord speelt in IJmuiden met Stormvogels gelijk. comte uitstekende schutters blijken, die echter met hun schoten weinig succes boeken. Wilhel mina is echter fanatieker en valt enthousiaster aan. 30 minuten blijft aan beide kanten succes uit, doch dan krijgt P. Lecomte het leder te pak ken, hij geeft mooi door naar Weykamp sr., die uitstekend voorplaatst en Fr. Lecomte schiet keihard in <01). De vreugde in het Ulf-kamp is niet van langen duur, want van den aftrap af neemt v. Loon jr. den bal mee, passeert handig Sales en Robben, geeft even door naar Geijbels bij een duel met A. te Boekhorst, ontvangt het leder terug en schiet keihard in den bovenhoek (11). Weert is nu iets in de meerderheid, maar kan dit niet in doelpunten uitdrukken, daar het stevige backstel van Ulft voorloopig alles keert. Met gelijke papieren wordt gedraaid. De tweede helft is spannender en van beide zijden wordt flink aangepakt. Maes schiet hard in naast den uitgeloopen doelman van Ulft, doch Robben trapt den bal uit de goal. Ulft behoudt zijn kalme, feitelijk te kalme samenspel, terwijl 'Weert daarentegen steeds enthousiaster verder strijdt. Er zijn 15 min. verloopen na de hervat ting als v. Mierlo met Robben in duel is, van Loon jr. den bal kaapt en intrapt (21). H. ten Boekhorst en Westerhof stellen keeper Janssen geducht op de proef, deze houdt echter stand en weet goed weg te werken. P. Lecomte raakt geblesseerd en Ulft speelt met 1 invaller ver der. Van Loon' jr. speelt op halve kracht door een opgeloopen verwonding. Vijf minuten voor het einde vergroot Scheffers op schitterende wijze voor Wilhelmina den voorsprong met een laag schot f31). Nadat Fr. Lecomte nog een prachtigen kogel heeft ingezonden, komt het einde. Scheidsrechter Frauenfelder leidde uit stekend. Als laatsten oefenwedstrijd speelde het R.K. Federatieelftal gisteren op het Sportpark te Ge leen (L.) tegen het R.K. Limburgsch elftal. Het is een éclatante zege geworden van het Fede ratie-elftal waarvan de voorhoede buitengewoon op schot was. Zwakke plekken waren er niet, terwijl het Limburgsch elftal in zijn geheel tegenviel. Voor rust knoeide de Limb, aanval verschrikkelijk, terwijl de spelers ook indivi dueel teleurstelden. Het beste van dit elftal was nog Niesse, die ondanks dat hij 11 maal werd gepasseerd, op een goeden wedstrijd kan terugzien! Of half drie stellen de elftallen zich onder leiding van scheidsrechter J. Döring uit Rot terdam als volgt op: R. K. Federatieelftal: doel: W. Alsemgeest; achter: Strieder en Gigengack; midden: van Eekeren, Habets en Kamer; voor: Roncken, v. d. Hoogen, van Dorst, C. Alsemgeest en Claes- sens. De Limb, voorhoede bestond van links naar rechts uit: Nevs, Lambie; Theunissen, Hofman en Morreau; midden: Chorus, Dassen en Da- moiseaux; achter: Pernot en Kesler; doel: Nies- sen. Nadat burgemeester Dahmen van Geleen den aftrap heeft verricht, gaan de Limburgers het eerst ten aanval over, waarbij de bal uitloopt. Aan den anderen kant gaat voor het Federatie elftal een kans verloren, doordat van Dorst van dichtbij naast schiet. De Limburgers blijven voorloopig aan het woord, maar doordat Strie der en Gigengack er goed oog op hebben, be hoeft Alsemgeest .er niet aan te pas te komen. Het Fed.-elftal komt langzamerhand los. Een serie aanvallen volgen en wanneer Roncken een hooge voorzet geeft, kopt Claessens den bal in de touwen (01). Aan den overkant lost Hof man een hard schot maar de bal belandt in de veilige handen van Alsemgeest. Technisch is het spel van het Federatie-elftal beter en dit komt weer tot uiting bij het tweede doelpunt als, na een snellen aanval Alsemgeest den bal over de Limburgsche verdedigers heenspeelt en de toe stormende van Dorst ineens inschiet (20). Even later heeft het Ned. elftal weer succes, als Alsemgeest doorgeeft naar van Dorst, die via de handen van Niessen het derde doelpunt maakt (30). Het Fed. elftal wordt steeds sterker, zoodat de Limburgsche achterhoede het hard te ver- antworden krijgt. Het vierde doelpunt laat ook niet lang op zich wachten. Als Niessen een schot van v. Dorst verwerkt heeft, moet hij voor 'n harden pil van v. d. Hoogen zwichten (40). De Limburgsche aanvallen zijn te doorzich tig om succes te hebben, terwijl het schieten zeer zwak is. Eenmaal krijgt Hofman een dot van een kans om den achterstand te verkleinen, maar de Valkenburgenaar schiet hopeloos naast. De Limburgers komen weer terug en het resul taat is een tweetal hoekschoppen die wegge werkt worden. Er volgt dan weer een snelle open aanval van het Federatie-elftal, Claessens speelt naar Alsemgeest, die den stand op 50 brengt. Met dezen stand breekt de /ust aan. Nauwelijks is de tweede helft begonnen, of het Federatie-elftal heeft weer succes als Al semgeest den bal naar v. Dorst speelt, die op zijn beurt het leer doarzendt naar v. d. Hoo gen; nadat Niessen diens schot heeft gestopt, loopt v. d. Hoogen den bal in doel (60). Ondanks dezen grooten achterstand houden de Limburgers goed vol. In het veld wordt soms vrij aardig werk geleverd, maar voor doel is het hopeloos mis, zoodat de Fed. achter hoede het gemakkelijk af kan. De Limburgsche halflinie en achterhoede is absoluut niet opge wassen tegen het snelle open spel van het Fe deratie-elftal. Na eenige aanvallen der Limbur gers belandt de bal bij Alsemgeest, die v. d. Hoogen in staat stelt voor de zevende maal te doelpunten. Het achtste doelpunt volgt hier snel op als van Dorst een kans krijgt en deze feilloos benut (80). Alsemgeest in het doel wordt dan eens op de proef gesteld met een laag schot dat hij ten koste van een hoekschop stopt. De Limburgers komen iets meer in den aanval en ook het schieten wordt wat beter, maar Alsemgeest weet met de ballen wel raad. Het Fed. elftal komt dan weer in den aan val en als Kesler den bal half raakt, heeft v. d. Hoogen geen moeite om er 9—0 van te maken. Even later is het weer v. d. Hoogen, die doel punt (100). Kort voor het einde ziet Alsem geest zijn kans schoon, en met een kalm schot laat hij Niessen voor de 1de maal visschen. (ll-O). In een der zijbassins van den Wilgenpias te Schiebroek heeft de Rotterdamsche Zwemver- eeniging De Maas gisterenmiddag jubileumwed strijden gehouden ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan. Het bassin was aan drie zijden omgeven door hoog oploopende tribunes, die den geheelen middag door bijna geheel bezet waren en ook de regenbuien, die wel niet he- vijj, maar soms van langen duur waren, deden de belangstellenden niet wijken. Ongeveer kwart voor twee opende de voor zitter, de heer L. Pot, de wedstrijden met een woord van welkom, in het bijzonder tot de Duitsche gasten, die een waterpolo wedstrijd zouden spelen tegen een vertegenwoordigend Nederlandsch zevental. In verband hiermede waren o.m. de burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn, en de Duitsche consul dr. Sedte, aanwezig. Een belangrijke wedstrijd was de 200 meter vrije slag voor heeren, omdat deze tevens een selectie-wedstrijd van den Nederlandschen Zwembond was. De winnaar zou tevens in aan merking komen voor een plaats in de Neder- iandsche estafette-ploeg, die binnenkort tegen België zal uitkomen. Essen had al spoedig een kleinen voorsprong, dien hij in een spannen- den kamp tegen Hooi wist te behouden. Hij won tenslotte ook met klein verschil. Bij het zesde nummer van het programma, de 200 meter schoolslag voor dames, was het eenigszins een verrassing, dat mej. Hessel won van mej. Brouwers, die in de spurt niet goed meekomen. In de 200 M. schoolslag voor heeren raakte eerst Tissen wat achter, toen liet Jongbloed los, maar tenslotte bleken eerstgenoemde en Paerl gedisqualificeerd te zijn en de winnaars allen in de tweede .serie te zitten. Korpershoek werd in de tweede serie nog even ernstig bedreigd door Kruithof, doch wist zich ten slotte los te werken. Nog eigenaardiger verliep de eerste serie van de 100 meter rugslag heeren. Hier werden na melijk alle zwemmers: Taure, Tybout, Scholten en Brom gedisqualificeerd. In de 100 M. rugslag dames was de supe rioriteit van mej. P. Oversloot in de tweede serie al direct duidelijk, doch mej. Hoogeweg gaf haar zoodanig kamp in deze spannende race, dat zij goede tweede is geworden. Een zeer spannend nummer, waarmede voor al het jeugdige publiek op de tribunes geest driftig medeleefde, was de school-estafette voor mjddelbare scholen. Het Rotterdamsch Lyceum, dat. door het definitief winnen van den vorigen beker een reputatie heeft gekregen, won ook ditmaal, doch slechts na feilen strijd van den laatsten man Wagner met Molenaar van de H.B.S. Bergsingel. Wat de estafettes voor dames betreft, behoe ven wij nauwelijks te zeggen, dat de R.D.Z. met haar sterke ploegen favoriet was. Zoowel in de 3 X 50 M. wisselslag als de 5 X 50 M. esta fette werd zij welverdiend eerste met eep be hoorlijken voorsprong. Aan het einde van het programma, voordat de waterpolowedstrijd NederlandDuitschland werd gespeeld, vond er nog een vriendschap pelijke ontmoeting plaats tusschen Maas en Dolphijn. Na een gelijk opgaand spel, waarin de voorhoeden aan weerszijden eenige kansen misten, gelukte het tenslotte Dolphijn door v. d. Velden den stand op. 10 te brengen, waar mede ook de rust kwam. In de tweede helft loste v. d. Kamp een tamelijk moeilijk schot en het was 2—0. Vlak daarop kwam Piet van Senus even vrij te liggen en met een heel mooi ver schot werd het 21. De bal kwam nog herhaaldelijk gevaarlijk bij de twee doelwach ters, maar het eind van den strijd kwam onver anderd met 21. De uitslagen. De uitslagen zijn als volgt 50 M. vrije slag dames (juniores) 1 N. C. Helms (Y.), 33 3/5 sec., 2 W. van Leeuwen (R. D. Z.) 35 2/5 sec., 3 C. Sneep (R. D. Z.) 35 4/5 sec. na loting met A. den Ouden, R- D- Z. die denz.elfden tijd had gemaakt. 200 M. vrije slag heeren (selectiewedstrijd N. Zwembond) 1 H. van Essen (Y.) 2 min. 29 1/5 sec., die den zilveren legpenning, beschikbaar gesteld door H. M. de Koningin, won, 2 S. L. Hooi (H. P. C.), 2 min. 30 4/5 sec. 50 M. vrije slag heeren juniores 1 D. van Gel deren (Haarlem) 29 3/5 sec., 2 A. van Aarem (H. Z. en P. C.) na loting met D. van Gelderen, die denzelfden tijd had gemaakt, 3 W. den Boer jr. (G. Z. C.), 31 sec. 100 M. vrije slag dames: 1 W. den Ouden (R. D. Z.) 1 min. 8 sec., die beslag legde op den zilveren legpenning, beschikbaar gesteld door H. M. de Koningin-Moeder, tevens won zij den extra-prijs als eerste Rotterdamsche dame 2 J- Selbach (A. D. Z.) 1 min. 11 3/5 sec., 3 C. Laddé (Y.) 1 min. 11 4/5 sec. 100 M. vrije slag heeren1 G. Regter (R- Z. C.) 1 min. 5 4/5 sec., die den zilveren legpenning, beschikbaar gesteld door Z. K. H. Prins Hendrik won en tevens den extra prijs voor den eersten Rotterdamschen heer, 2 E. Verveer (Zian) 1 min. 8 3o5 sec., 3 W. den Boer jr. (G. Z. C.) 1 min. 12 3/5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1 T. Hessel (Y.) 3 min. 10 sec., 2 G. Brouwers (R. D. Z.) 3 min. 11 2/5 sec. 200 M. schoolslag heeren1 L. Korpershoek (R. Z. C.) 2 min. 53 sec. 2 P. Kruithof (R. Z. C.) 2 min. 59 3/5 sec., 3 J. J. van Woerkom (S. Z. C.) 3 min. 5 sec. 100 M. rugslag dames 1 P. Oversloot (O. D. Z.) 1 min. 25 1/5 sec., 2 A. Hoogeweg (R. D. Z.) 1 min. 27 3/5 sec., 3 B. Martin (O. D. Z.) 1 min. 29 seconden. 100 M. rugslag heeren 1 J. H. de Haas (Zian) 1 min. 19 4/5 sec., 2 A. J. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 20 4/5 sec., 3 N. van Stokkum (R. Z. C.) 1 min. 25 4/5 sec. Schoolestafette voor middelbare scholen 5 X 25 M. borstzwemmen, vrije slag om den R. ,Z. C.-beker, die tweemaal achtereen of driemaal in het geheel moet worden gewonnen om in eigendom over te gaan. Winnaar 1932 Rotter damsch Lyceum 1 Rotterdamsch' Lyceum 1 min. 15 1/5 sec. De R. Z. C.-beker komt definitief in het bezit van het Rotterdamsch Lyceum, 2 H. B. S. Bergsingel 1 min. 15 3/5 sec., 3 H. B. S. Hof stedestraat 1 min. 20 sec. 5 x 50 M. estafette dames1 R. D. Z. 2 min. 45 1/5 sec., 2 O. D. Z. 2 min. 55 3/5 sec. 4 X 100 M. estafette heeren1 Y. 4 min. 36 4/5 sec., 2 Haarlem 4 min. 45 sec. 3 X 50 M. wisselslagestafette dames1 R. D, Z. 1 min. 51 sec., 2 Y. 1 min. 55 sec. 3 X 50 M. wisselslagestafette heeren1 H. Z. en P. C. 1 min. 40 2/5 sec., 2 R. Z. C. 1 min. 42 2/5 sec. Waterpolo MaasDolfijn 12. Waterpolo NederlandDuitschland rust 11, eindstand 52 voor Duitschland. Scheidsrechter was A. de Lahaye uit België; derdaad een keeper van bijzondere capaciteiten, die vooral in het eerste deel van den wedstrijd zich superieur toonde boven den toch zeer ver dienstelijk spelenden Mousset. Nadat Richter nog eens een applausje voor zijn beslissend erf correct ingrijpen in ontvangst had genomen, viel aan den Hollandschen keeper dezelfde eer te beurt. We kregen toen prachtig werk van. Schultze aan den Duitschen kant te zien; hij gaf wel eens een staaltje van vergeetachtigheid ten opzichte van fairheid, waaraan de scheids rechter hem herinnerde door hem even uit het water te sturen, maar overigens leek hij ons eea der besten. Een tweede krachtige aanval van een schitterend samenspelend Nederlandsch, zevental, eindigend in een goed schot van v. d. Bosch, liep op niets uit. Kort daarop had Schultze meer succes; hij kreeg den bal toege speeld en haalde dezen achter zich om. en schoot in het Hollandsche doel (01). Een Hollandsche aanval in dit zeer beweeg lijke spel, dat bp zeer hoog peil stond, gaf Daatselaar gelegenheid den Duitschen doel-" wachter te verschalken (11). Nederland was nu een tikje in de meerdér- heid en de eerste speelhelft eindigde met een critieke situatie voor het Duitsche doei. Na de rust kreeg v. d. Bosch gelegenheid na een keurig over het geheele veld ingezetten aanval, den bal in het Duitsche net te plaatsen (21). Eenigszins onverwacht had Schulze weer succes, met een doelpunt, dat misschien nog wel ware te houden geweest (22). Een hoog inkomend schot van Rademacher met een goede door Schulz aangegeven 'bal, bracht den stand op 32 en tegelijk eenige demoralisatie in de Hollandsche gelederen. Met een listig schot werd het door Schulz 4 2 en Doepper wist met het fijne sluitende Duitsche spel, dat op het laatst een slappe onsamenhangende Ne- derlandsche ploeg tegenover zich vond, den eindstand op 5—2 te brengen. Buiige luchten dreven er in den vroegen mor gen over de plassen, welke tegen den tijd, dat het startschot voor de eerste klas van de wed strijden, die de Watersportvereniging /Egir gisteren op den Bergschen Plas gehouden heeft, viel, reeds druk met deelnemende vaartuigjes bedekt waren. Er stond een zwakke Zuid-Wes telijke wind. Langs den wal, evenals op het wa ter zelf, gaven supporters van de watersport blijk van hun belangstelling. Het was een prachtig gezicht de 15 B. M.- jachtjes de lijn van afvaart te zien kruisen. Of schoon Marietje van Nedarveen het beste weg was, ging de Snip bij het ingaan van de tweede ronde aan den kop, gevolgd door Sp'irit van Dullaart, Tempo van v. d. Werke, Blue Bird van Schierick enz., alle dicht op elkaar. In den loop van den strijd kwam er evenwel belangrijke wijziging, want toen de laatste ronde Inging, bleek Blue Bird naar voren gekomen te zijn, terwijl Tempo als goede tweede volgde. Hierna kwamen Spirit, Marietje en Meeuw. In deze volgorde kwam vrijwel geen verandering meer. Bij de gemengde klas verscheen de Ideaal niet aan den start, zoodat Johanna en Epi alleen over de baan gingen. De eerste ging al spoedig Olivio wint van Hellevoetsluis Het begin is voor de thuisclub, niettegenstaan de de Vogels tegen den hevigen wind in moeten spelen. In tegenstelling met de Rotterdamsche halflinie, die vooral in de eerste helft te veel achter bleef, vormt de IJmuider middenlinie steeds een goeden schakel tusschen aanval en verdediging. Vooral Prins weert zich geducht en zet keer op keer zijn voorhoede aan het werk. Toch krijgt Feijenoord de eerste goede kans, als Groenendijk alleen voor doelman de Waard komt te staan, doch jammerlijk naast schiet. Even tevoren was het IJmuider doel reeds aan een groot gevaar ontsnapt, toen Haak bij een hoekschop den bal verkeerd raakte en deze juist naast het eigen doel belandde. De Stormvogels zit intusschen ook niét stil, en het gevaar komt voornamelijk van links. Na 10 minuten spelen komt de thuisclub aan een goedkoop doelpunt, als Paauwe den bal naar v. Male trapt, inplaats van den man af te houden. De doelman is echter juist uitgeloopen, zoodat van Rooden gemakkelijk kan intrappen (10). Doelman de Waard wordt dan eenige malen op de proef gesteld en heeft daarbij niet over pech te klagen, als een ver schot van Barendregt via paal en doelman juist nog achter gaat. Storm, vogels heeft hierna nog eenige malen geluk, als Groenendijk eerst een voorzet juist tegen de lat schiet en Duinhouwer kort voor rust uitstekend inkopt en wederom de lat redding brengt. Tegen de rust brengen eenige hoekschoppen op de IJmuider veste nog de noodige spanning, doch gescoord wordt er niet. In het begin van de tweede helft speelt Feijenoord veel beter, waardoor de IJmuidena- ren meer en meer worden teruggedrongen. Zelfs het uitvallen van Paauwe, die door Vrauwdeunt wordt vervangen, brengt geen verzwakking en het is slechts een kwestie van tijd, wanneer Feijenoord gelijk zal maken. Er zijn ongeveer 10 minuten gespeeld, als bij een Feijenoordaanval Burg den bal vrij krijgt toegespeeld en dan ook onhoudbaar gelijk maakt (11). Het ziet er voor Stormvogels dan even slecht uit, want telken male komt de Rotterdamsche voorhoede, nu be ter door de middenlinie gesteund, terug. Vooral Hendriks is geweldig actief en voortdurend is de IJmuider veste dan ook in gevaar. Succes komt na 23 minuten als Koster buiten het beruchte gebied hands -maakt en Groenendijk den goeden voorzet van Hendriks onberispelijk in schiet (12). Dit doelpunt werkt reageerend op de Vogels. Vastberaden werpen ze zich wederom in den strijd en al spoedig brengt de lat bij een IJmuider aanval redding. Dit blijkt slechts uit stel van executie geweest te zijn want na 26 minuten schiet eerst Schoorl tegen de lat, waar na v. Rooden met een keihard schot gelijk maakt. (22). Fanatiek wordt er hierna om de leiding gestreden en hoe meer de tijd verstrijkt hoe meer de spanning stijgt. Beide doelen ko men nog enkele malen in gevaar, vooral de hoek schoppen op de Feijenoordveste vergen alle in spanning, doch tot doelpunten komt het niet. In de laatste minuten krijgt Burg nog een goede kans doch zijn schot gaat juist naast. De uitslagen. Om het kampioenschap van den bondHelle- voetsluitOlivio 01. 3de klas C S. D. V.—Poortugaal 1—5, S. D V. de Bijen 21, D. S. B.de Bijen n. d. H. R. 7 H. W. D. 3—2, 3e klas D Favoriet—Numans- dorp n. d., C. D. A.Viod 411, R.E.S.B.A.S. 92 Res. 1ste klas B O. W. C. 2—U. S. C. 2 2—4. Res. 2de klas C Saturnus 3Olivio 3 31, Res. 2de klas GDelfshaven 2—Rotterdam 2, Rotterdam gewonnen gegeven Res. 2de klas I H.O.V. 3—D.F.L. 2 D.F.L. niet opgekomen Res. 2de klas J: D.D.C. 3—Musschën 4 06, Sunrise 2—SS.S. niet opgekomen, F.S.V. 3—D.C.N. 1—4. Res 3de klas HRadio 4Demos 2 74, Res. 3de klcas I: Steeds Vooruit 2—Transvalia 5 110, A. V. G. 2—E.D.S. 5 3—3, Res. 4de klas E Radio 5—Zaoth 5 0—0, Res.' 4de klas H Avo 2—D.C.L. 6 5—2 (A.V.O.-kampioen). VETERANENCOMPETITIE R. V. B. De uitslagen van den gisteren voor de vete- ranencompetitie van den Rotterdamschen Voet balbond gespeelden wedstrijd GVRXerxes is 0—2. C. V. V O. N, A. Gisteren heeft CVV voor haar nederlaagserie een wedstrijd tegen ONA op haar terrein aan de Klaverstraat gespeeld. CVV heeft met 42 gewonnen. SERIEWEDSTRIJDEN D. C. L. De uitslagen van de gisteren voortgezette se riewedstrijden van DCL luiden als volgt: 2e Afd.: DCL 2—Siod 23; Siod eerste, DCL 2 tweede prijs. 3e Afd.: Charlois 2Sportlust 6—2; Charlois 2 eerstel Sportlust tweede prijs. 4e Afd.: ONA 4—RES 2—1; Siod 4—Ona 4 2—4, Ona eerste, Siod 4 tweede, RES derde prijs. KANTOORVOETBALORGANISATIE R'DAM De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wed strijden zijn: 3e klas C: Zwarte Duivels 2Stahl 2 1—4; PW 2—GSV 2 1—2. Bedrijfsklas: Corintia VVS 13. Oefenwedstrijd: VOT-Mahubeto proef elftal Bedrijfsklas 73. SERIEWEDSTRIJDEN G. V- R. De uitslagen van de gisteren voortgezette se riewedstrijden van G. V. R. luiden als volgt: DCL 4NRG 2, NRC niet opgekomen; Eureka DVW 3—1; SCV—Het Noorden 2 0—5; DEZV —GVR 1—3; Siod 3—CVVB 3—2. BEDRIJFSVOETBALORGANISATIE R'DAM Kampioenscompetitie: AchillesSVDB 60. De beslissing is gisteren gevallen. Go Ahead heeft het kampioenschap van den K. N. V. B. behaald. Onze hulde aan de Deventer club! De Oostelijken speelden gisteren hun laatsten wedstrijd op eigen terrein en wonnen met 30 van P. S. V., die hen in Eindhoven met 21 had verslagen. Go Ahead kwam daardoor op een eindtotaal van 11 punten. Dit maximum zou Feyenoord ook kunnen behaald hebben, indien ze haar resteerende beurten tot een goed einde bracht. Maar de Rotterdammers wisten het gis teren In IJmuiden tegen Stormvogels, welke ze 'op'Spangen met 40 hadden geklopt, niet ver der te brengen dan een 22 gelijk spel. Daar mee was de kans om de gouden plak verkeken -en-viel de titel aan Go Ahead ten deel. Da stand is nu doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor-teg. gpm. Go-Ahead8 5 1 2 11 23-13 1.57 Feijenoord 6 2 2 2 6 11-11 1." Stormvogels 8 3 2 3 8 16-18 1.- P.S.V7 3 4 6 15tl7 0 85 Velocitas 7 2 1 4 5 17-23 0.71 Het spel was nog maar enkele minuten oud, toen P.S.V. reeds een hoekschop te nemen kreeg. Een schermutseling voor Halle's gebied ont stond, waaraan het fluitje van den scheidsrech ter een einde maakte. Brilleman leidde vervol gens een gevaarlijken Go Ahead-uitval, doch het doel was lager dan waar de Go Ahead-mid- denvoor het zocht. Onmiddellijk daarna schoot aan den anderen kant v. d. Broek over uit een goeden voorzet van van Eerd. Boumans had zich bij een schot in den hoek van Jan de Kreek goed opgesteld, zoodat deze kans, ontstaan uit een „through pass" van Brilleman, verloren ging. P. S. V. bleef verwoed aanvallen, doch het be slissende schot ontbrak ten eenen male, terwijl ook de achterhoede der Deventenaren uitstekend op dreef was. Dit laatste gaf de middenlinie den moed mee naar voren te trekken, zoodat van toen af de partijen tegen elkaar opwogen. Na 20 minuten nam Go Ahead plotseling de leiding; Jan Halle nam een vrijen schop even buiten de 16 meterlijn, plaatste den bal naar J. de Kreek, die verrassend snel langs den uitloopen den doelwachter het leder in de touwen joeg, (10). De Deventeraanvallen werden menig- vuldiger. Verschillende malen kreeg de Vries den bal zuiver toegespeeld, doch de schoten van den Go Ahead-linksbuiten waren onvoldoende gericht en belandden steeds een meter naast het doel. Eens stond Brilleman, na alleen door de F.S.V.-defensie gedribbeld te hebben, alleen voor Boumans, doch de scheidsrechter greep op on verklaarbare wijze in en kende P.S.V. een vrijen schop toe. Even later moest Leo Halle de handen uit de mouwen steken om een hard schot te keereri. Daarop misten Buiting en Brilleman achter elkaar schitterende kansen om te doel punten. Kort voor rust kreeg P.S.V. een straf schop te nemen, doordat Goldenbelt v. d. Broek op onrechtmatige wijze afhield. Paulissen plaat ste zich achter den bal enschoot naast. Met een 1-0 voorsprong der thuisclub ging de rust in. Bij de hervatting bleek, dat de gasten hun opstelling gewijzigd hadden. Paulissen stond linksbinnen, van Kooyk rechtsbinnen, terwijl van Eerd naar de rechtsmiddenplaats was ver huisd. P.S.V. scheen door deze verandering sterker te zijn geworden en de achterhoede der Deventenaren moest telkens handelend optre den. Zij bleek echter bestand tegen de storm- loopen en doelman Halle gaf eenige malen blijken van zijn kunnen. Go Ahead kroop eens door het oog van de welbekende naald, toen van Strien, vlak voor doel staande, nog kans zag naast te schieten. Van den Broêk en Paulissen zochten hun heil in verre schoten, doch doelman Halle gaf niet thuis. Go Ahead verkreeg eenig overwicht, doch de kansen tot doelpunten bleven ongebruikt. Theo de Kreek zond een hard schot ln, dat van de bovenlat in het veld terugsprong en weggewerkt werd. Taen in de tweede helft een kwartier gespeeld was, werd het pleit be slecht: Van Run maakte „hands" en Jan de Kreek schoot den strafschop onhoudbaar langs Boumans (20). De Deventernaren waren nu voortdurend in den aanval. P.S.V. wijzigde nog maals haar opstelling. Van Run wisselde met Paulissen van plaats, blijkbaar onder de leuze „alles of niets". Het werd niets voor de Zuide- lingen. De achterhoede miste nu den steun van van Run en Brilleman zag kans kort voor het einde door de verzwakte P.S.V,-defensie te komen en met een fraai schot het derde doelpunt te maken, (30). De duizenden toeschouwers jubelden de spe lers toe, welk gejubel tot een orkaanachtig ge juich aangroeide, toen de uitslag Stormvogels Fijenoord bekend werd en men wist, dat de Het pleit in het Oosten is thans ook beslecht. Hengelo had nog slechts één punt noodig om zich tot eerste klasser gepromoveerd te zien en ze heeft dat punt gisteren in den wedstrijd op eigen veld tegen Robur et Velocitas behaald. De uitslag was 33. Robur et Velocitas degra deert nu. ZWEDEN—DENEMARKEN. Gisteren werd te Stockholm de landenwed- strijd Zweden—Denemarken gespeeld. De Denen wonnen met 37. Ruststand 21 voor Zweden. Kampioenscompetltie: Go AheadP. S. V. 30: Stormvogels—Feijenoord 2—2. Afdeeling II. Promotie 4e klasse: O.V.V. F.S.V. 6—1. Prom. 3e klasse: Overmaas II—V.O.C. II 11—0. Afdeeling III. Promotie 2e klasse: Hengelo Rob. et Vel. 33. Promotie 4e klasse: ObiodApeld. Boys 1—4; Oost Arnh. BoysTheothorne 41. Promotie res. 2e klasse: Rigtersbleek II A.Z.C. II 10—4. Afdeeling IV. Promotie 3e klasse: Boeimeer Mevo 41; KerkradeHeer 62. De tweede wedstrijd van de kampioenscompe titie bracht S. D. O. U. C. een uitwedstrijd te gen Wilhelmina in Weert. Wonnen de Ulftenaren op het eigen veld met 43 van D. H. L., op Lim- burgschen bodem konden ze het niet bolwerken: Wilhelmina bracht hun met 31 na een span- nenden kamp de eerste nederlaag toe. De stand is nu doelp. gesp, gew. gel. verl. voor-teg. pnt Wilhelmina.. 1 1 8—1 2 S.ÜO.U.C... 2 1—15-62 l).HIi1 1 3-4 Wilhelmina—S. D. O. U. C. 3—1. Voor een 1200-tal bezoekers trapt v. Loon af tegen den schum over het veld staanden wind in. Een aanval van Weert bezorgt doelman O ver- beek een moeilijk schot van v. Loon jr., wat hij naar behooren verwerkt. Even later breekt dezelfde speler nogmaals door, doch A. te Boekhorst ontneemt hem het leder. Vervolgens krijgt Scheffers den bal, werkt zich door de Ulftsche verdediging en trapt ver naar Maes, die goed voor doel plaatst waar v. Loon jr. in kopt; Overbeek echter keept uitstekend en we derom gaat de bal het veld in. Dan volgt de eerste aanval van S.D.O.U.C.; Weykamp jr. zet uitstekend voor, doch het schot van Fr. Le comte is te zacht om de Weerter doelman veel moeite te bezorgen. Vervolgens denkt H. te Boekhorst doelman Janssen met een harden schuiver te verschalken, deze krijgt echter het leder klem vast. Beide partijen wegen goed te gen elkaar op. Opvallend is het mooie samen spel van Ulft, terwijl de vleugel* en Fr. Le- Het elftal van Go Ahead te Deventer, dat gisteren het kampioenschap van den Kon. Ned. Voet halbond behaalde. rood-gelen voor de vierde maal den hoogsten titel binnen Deventer's muren hadden gebracht. Na afloop van' den wedstrijd maakten spelers en bestuur van Go Ahead een rijtoer door de stad, terwijl zij van verschillende zijden, w.o. door het gemeentebestuur gehuldigd werden. De derde wedstrijd om het kampioenschap van den Rotterdamfchen Voetbalbond, die tusschen Hellevoetsluis en Olivio is gegaan, heeft een kleine overwinning van 10 voor de bezoe kende vereeniging opgeleverd. Hellevoetsluis heeft dus haar tweede nederlaag in deze com petitie geboekt en Flakkee staat nu met twee gewonnen wedstrijden bovenaan het kam- pioensranglijstje. Olivio volgt haar met een gewonnen ontmoeting en Hellevoetsluis sluit liet lijstje voorloopig af. Wat den wedstrijd te Hellevoetsluis aangaat, de gastheeren hadden een invaller. Het begin was een gelijk opgaande strijd. De thuisclub werkte zich evenwel meer en meer los en de verdediging van Olivio moest dan ook her haaldelijk handelend optreden. Bij Hellevoet sluis werd de afwezigheid van Sikkeheimer terdege gevoeld. De uitvallen aan beide zij den waren niet gevaarlijk en zoo kwam het ook, dat de rust met blanken stand kon in gaan. Na de hervatting kwam Olivio flink opzetten en binnen de 5 minuten had haar middenvoor de Kat succes met een hard laag schot, dat van verren afstand gelost, in den uitersten hoek terecht kwam en den Helle- voetschen doelman verraste. Hellevoetsluis veranderd eenigszins haar opstelling, maar de achterhoede van Olivio weerde zich geducht en er was dan ook geen doorkomen aan. Aan de andere zijde wist de doelman van Helle voetsluis door tijdig uitloopen een zeker schij nend doelpunt te voorkomen. De rechtsbinnen van Hellevoetsluis kreeg een goede kans, maar alleen voor den doelwachter staande, schoot hij precies in diens handelt. Hellevoetsluis werd weer sterker, doch verder dan enkele hoekschoppen die niets op leverden, bracht zij het niet. De strijd bleef spannend want Hellevoetsluis zwoegde hard voor den gelijkmaker. Haar middenlinie steun de de voorhoede echter te weinig, zoodat ge vaarlijke uitvalle nachterwege bleven. Aan bei de zijden volgden nog enkele hoekschoppen, maar tot doelpunten kwam het niet. Wat de gewone competitie betreft, deze geeft ons geen aanleiding tot een overzicht. Slechts zij hier vermeld, dat A. V. O. 2 door D. C. L. 6 "te slaan, ongelsagen kampioen van de reser ve 4e klasse K werd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4