DE OLYMPISCHE DAG EEN SUCCES. ilIL I MAANDAG 26 JUNI 1933 1 K. N. V. B-UITSLAGEN. NEDERLAND SLAAT HONGARIJE MET 6—5 Een eenige wedstrijd, RECORD 4 X 100 M. OP 42,1 SEC. GEBRACHT. HET WIELRENNEN. HET I.V.C.B.-KAMPIOENSCHAP. Revanche van S.D.O.U.C. op Wilhelmina. S.D.O.U.C—Wilhelmina 4—2. OM HET K.N.V.B.-KAMPIOENSCHAP, FeijenoordVelocitas 20. DE RUITERSPORT. de athletiek. VOETBAL: NEDERLAND- HONGARIJE. Een pakkend slot. Het Nederlandsche elftal- mi f - ÜS tm g| |f ffifê i IW Sm '.fr- I mm..- 1 V 1 'ïM t "AA&SÊf ?P~ v-l* Het spelverloop. OM DEN GOUDEN BEKER. CRICKET Z.-HOLLANDSCHE ATHLETIEK. BOND. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. Jaarlijksche wedstrijden op de sintelbaan te Rotterdam. GOUDSCHE WIELERBAAN. DE KIELER WOCHE. KRALINGSCHE ZEILCLUB. hard schot op ons doel; dit weet Alsemgeest keurig te verwerken. Uit een nieuwen corner- trap zet Hackmann voor, de middenvoor zendt den bal in de goede richting verder, Gigengack raakt hem onvoldoende doch weer grijpt Alsem geest afdoende in. Strieder brengt dan opluchting, drijft ver op, •peelt naar Alsemgeest, deze geeft door naar rechts, een kort samenspel van den vleugel volgt, maar tenslotte schiet v. d. Hoogen over. Nadat onze doelverdediger een vrijen trap heeft onschadelijk gemaakt, krijgen we aan de over zijde een scherpen voorzet van Roncken, welke door den uitloopenden Weidenbacher fraai wordt onderschept. Als tegen-prestatie keert Alsemgeest een knap schot van den Duitschen linksbuiten. Bij den volgenden aanval schiet Biekel over. Deze doet het de volgende maal beter wanneer hij een pass van Hackmann op z'n schoen neemt, doch nu vindt hij onzen doel verdediger weer in puike conditie. Een behoorlijke kans wordt door de onzen ge mist, wanneer Claessens voorzet; van Dorst - laat den bal loopen, v. d. Hoogen trapt naar doel, doch het is te slap en Weidenbacher heeft er niet veel moeite mee. Het laatste kwartier Er is nog een kwartier te spelen. We dwingen een hoekschop af. De bal blijft vrij lang drei gend voor het Duitsche doel zweven, tot tenslotte Alsemgeest een mooie kans verknoeit door naast te trappen. Het spel verplaatst zich weer snel. Roncken wordt na een ren van den bal afgezet en Gigengack breekt fraai met z'n hoofd een Duitschen stormloop. Een schot van v. Dorst wordt daarop keurig door Weidenbacher ge houden. Na een fout van Kamer krijgt Hack mann een mooie kans; hij schiet hard in maar Alsemgeest heeft het gevaar zien aankomen en goed stelling genomen; hij vangt den bal dan ook. in zijn klemvaste handen. Pech hebben de onzen weer als van Dorst den bal mooi over Baumgartel heeft heen ge wipt en dan op doel knalt; de kogel stuit even wei van de bovenlat terug. Een snelle aanval van de -Duitschers met Bickei als leider brengt het ook ver, doch met een vrij schootsveld schiet de rechtsbinnen hoog over. Een spannend slot. Over en weer gaan de aanvallen. Een effect bal van Claessens verwerkt Weidenbacher en direct hierop schiet Ströges, op een voorzet van Briglmeier, met een omhaal naast. Zeven minuten zijn er nog te spelen als Kamer Claessens weer in actie brengt voor een ren langs de lijn; hij drijft naar binnen en plaatst een langen voorzet voorbij doel, v. d. Hoogen staat op de goede plaats en schiet den gelijkmaker ln. Weidenbacher raakte den bal nog wel even doch de harde knikker gleed langs zijn handen af (1—1), Direct hierop weer een aanval van Neder- landsche zijde, die een goede kans biedt om de leiding te nemen, doch er wordt niet van geprofiteerd. Tot overmaat van ramp brengt de Duitsche tegen-aanval succes: bij een voorzet van rechts is er een hiaat in onze verdediging en Briglmeier schiet van dichtbij in (21). In de resteerende vijf minuten voeren de Duitschers den boventoon en Alsemgeest krijgt een schot van Hackmann te verwerken. Maar ook de Duitsche doelman wordt niet met rust gelaten. Claessens drijft naar binnen en schiet maar Weidenbacher stopt keurig. Strieder legt de basis voor een nieuwen aanval, die door onzen rechtervleugel verder wordt opgebouwd; Baumgartel krijgt echter vat op den bal en speelt op z'n doelverdediger terug; deze loopt uit en raakt vallende het leer kwijt, Vooraleer v. d. Hoogen hem' bereiken kan, heeft hij zich evenwel hersteld en werkt weg. Spoedig komt dan het einde. wisselen van plaats waarop Bonsema vrij spel krijgt en dit ook direct laat blijken door een paar goede schoten, die van Male echter niet verrassen. Barendregt krijgt een kans uit een voorzet van Hendriks, doch hij schiet naast. Maar ook Wanders weet op enkele meters af stand niets beter te doen dan naast te trappen. Even voor rust lost Burg een enorm hard schot, dat Kolthof tot hoekschop stompt, Nogmaals dwingen de Feijenoorders een hoekschop af, maar ook ditmaal levert deze niets op. De tweede helft wordt door Feijenoord goed aangepakt. Na 7 minuten drijft Duynhouwer ge heel alleen door de Groningsche verdediging en besluit zijn ren met een onhoudbaar schot (1 0). Velocitas levert dan enkele mooie uitvallen, die uiterst snel worden opgezet, doch van Dijke en Bul beheerschen het spel volkomen. Baren- dregt schiet dan nog eens op enkele meters afstand voor open doel hoog over, terwijl Groe nendijk uit een voorzet van Hendriks rakelings overkogelt. Velocitas dwingt dan een hoekschop af, waarmee ze geen succes heeft. Ze wijzigt hierop enkele malen de opstelling, wat ook al geen verbetering brengt. Feijenoord behoudt het beste van het spel. doch Kolthoff onder de lat verricht zoo'n uitstekend werk dat er geen voorbijkomen aan is. Acht minuten voor tijd moet Duynhouwer wegens krajnp uitvallen en komt Lintzen zijn plaats innemen. Vijf minuten voor tijd schiet Barendregt uit een voorzet van Groenendijk nummer twee in de touwen. Met moeite weet Kolthoff dan een schot van Burg tot hoekschop te verwerken, waaruit geen verder resultaat ontstaat. Nogmaals komt het tot een resultaatloozen hoekschop voor de thuisclub, waarna direct het eindsignaal klinkt. De stand in de kampioenscompetitie is nu: doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. voor-teg. gem Go-Ahead8 6 1 2 11 23-13 1.37 Feijenoord 7 3 2 2 8 13-11 1.14 Stormvogels 8 3 2 3 8 16-18 1.- P.S.V7 3 4 6 15-17 0.85 Velocitas 8 2 5 5 17-25 0.63 AFDEELING II. Promotie 4e klasse. Culembore—O.V.V. 2—1. Promotie reserve 3e klasse. De Musschen 2—Overmaas 2 2—4. AFDEELING BI. Promotie 4e klasse. W.A.V.V.—Obiod 3—1; Apeld. Boys—Oost Arnh. Boys 6—1. Promotie reserve 2e klasse. Rigtersbleek 2Wageningen 2 43. AFDEELING IV. Promotie 3e klasse. MevoAxel 02. Vriendschappelijk. Xerxes—Quick 2—2. De Olympische dag in het Amsterdamsehe Stadion is een groot succes geworden. Het Stadion was geheel uitverkocht en het was opmerkelijk, dat de menschen niet stuk voor stuk waren gekomen om hun eigen lieve- llngstak van sport te zien, want reeds om half twee, toen met wielrennen begonnen werd, waren de tribunes stampend vol, waarna deze vol bleven tot de laatste ruiter zijn wedstrijd had beëindigd. Den geheelen middag hing rond het veld een enthousiaste stemming en wat vooral dezen dag sierde, was de organisatie ervan door de commissie van voorbereiding. do.» Gisteren is voor de kampioenscompetitie van den I.V.C-B. de wedstrijd S.D.O.U.C—Wilhel mina gespeeld. Het werd een revanche voor de Ulftenaren, die een week tevoren te Weent door Wilhelmina met 31 waren verslagen, doch thans op eigen veld de Limburgers met 42 baas werden. Tot nu toe heeft eike club op eigen terrein steeds gewonnen; de Oostelij ken zijn reeds met hun thuisprogramma klaar. De stand is thans: doelp. gesp, gew. gel. verl, voor-teg. pnt S.D.O.U.C. ,.i 8 8 19-g 4 Wilhelmina., 2 1—1 6—6 g D.H.L1 - 1 3-4 In een van beide zijden schitterend gespeelden wedstrijd is het de thuisclub mogen gelukken revanche te nemen voor de }.1< Zondag in Weert geleden nederlaag. Wilhelmina is direct in den aanval en Overbeek heeft de grootste moeite met een laag schot van Erkens. De w?ï^,to^ hoekschop verwerkt en angstige oogenblikken beleeft de thuisclub. Tot P. Ie Comte met een verren trap den rechtervleugel der gastheeren aan 't werk zet. Verschillende mooi opgezette aan vallen gaan aan weerszijden door buitenspel verloren. Een voorzet van te Boekhorst .Tr. kopt Westerhof schitterend in, doch Jansen is Pre" sent. Linsen kan bij een aanval niet anders dan corner werken. De genomen hoekschop stompt Jansen schitterend weg, echter juist voor de voeten van Sales, die met een hard schot den bal in den linkerbovenhoek plaatst <10). de hervatting schiet Laenen hoog over. Een lasg schot van Scheffers houdt Overbeek schitterend. Westerhof trapt den bal voor de voeten van Laenen, die van grooten afstand ineens inschiet <1—1). Dit tegenpunt ontmoedigt de Ulftenaren geenszins en vol vuur gooien zij zich in den strijd. Uit een vrijen trap, door Sales genomen, belandt de bal bij Weiikamp Sr., deze zet laag voor en Bram geeft Ulft de leiding (21) Ulft onderneemt dan vele aanvallen. Uit een docl- worsteling maakt te Boekhorst er 31 van en even later wandelt Weijkamp Sr. door de ge- heele Wilhelmina-verdediging en het is 41. Als Weert een kalm schot inzendt, komt Over beek te vallen en het is 42. Niettegenstaande beide doelen nog eenige malen in gevaar komen, wordt er niet meer gedoelpunt. Voor een niet overtalrijk publiek bond Feije noord den strijd aan tegen de Noordelijke kam pioenen. Ze is er tenslotte in geslaagd, zij het met groote moeite, de overwinning in Botter dam te houden. In de eerste helft werd een meer dan harden strijd gevoerd en kwam het vaak tot onnoodig harde botsingen, waar scheids rechter van den Dungen slap tegen optrad, doch de tweede helft verliep meer in goede verstand houding. Beide ploegen gaven elkaar in kwali teit weinig toe, doch Feijenoord drukte ten slotte toch haar meerderheid uit in een tweetal doelpunten. De Rotterdammers misten van Oyen en J. Paauwe, op wier plaatsen Vrouwdeunt en Smit stonden. De eerste heeft wel de beste partij van het veld te zien gegeven. De Groningers waren volledig en hebben goed partij gegeven en het heeft zeker niet aan de verdediging gelegen, dat de strijd verloren werd. De Rotterdammers zijn direct in den aanval, doch de Groningsche verdediging grijpt telkens resoluut in, zoodat het binnentrio geen kans krijgt. Een enkele maal doen de Noordelijke kampioenen een snellen uitval, doch ook de Rotterdamsche verdediging staat pal en laat geen oogenblik vrij spel. De partijen wegen dan ook al vrij spoedig geheel tegen eikaar op, met zelfs de Groningers een tikje enthousiaster. Bij een mooien Groningschen aanval kopt Bonsema uit een voorzet van links schitterend in, maar JBn Mele redt even uitstekend. Feijenoord wij- rifet haar middenliniej v. Heel en Smit ver- Van Egmonrl over de geheele linie de sterkere. De middag werd begonnen met series 1000 M. (2 ronden) sprintwedstrijd wielrennen voor amateurs, waarin onze nationale en Olympisch- kampioen J. J. van Egmond, over de geheele linie de sterkere was. Er werden drie series ge reden, in elk waarvan vier renners uitkwamen. In de eerste serie bleek van Egmond reeds in vorm te zijn en hij klopte dan ook zooals te verwachten was, zijn tegenstanders met rui men voorsprong, Vroomen uit Heerlen was zoo verstandig geweest van Egmond zijn wiel te houden' en 'kwam daardoor in dé finale als de beste tweede. 1. v. Egmond 12 1/6 sec. (laatste 200 M.); 2. Vromen (Heerlen) 1 min. 37 2/5 sec.; 3. J. N. Kamp (Breda), 4. v. Meel (Groningen). 2e serie: 1. v. d. Linden (Amsterdam) 13 sec.; 2. v. d. Heuvel (Den Haag) 1 min. 45 sec.' 3. v. Vreeswijk (Rotterdam), 4. v. Dijk (Haarlem) K.N.A.V., 61.1 see.; 4. A.D.A.; S. T.O.V.; U.D.A. 4 x M. beeren: 1. A.V. 1923 I (Houtman, Mes man Schultz, Benz, Berger), 42.1 sec. (nieuw Ned. record); 2. V. en L., Den Haag, 43.3 sec. 3. Blauw-Wit, 44.3 sec.; 4. Hellas; 5. A.V. 1823 II; 6. A.A.C. u Van Egmonddie in het sprintnummer in het Olympisch Stadion winnaar werd ontvangt een krans. 38 wTrj* (Den Haag) 14 sec.; 2. v' m 7btw Tmin' 074/5 Bec-; 3- van Koelen (Utrecht), 4. Jaset (Amsterdam). In de fmale kwam dus v. Egmond, v. d. Lin den. Leene en Vroomen. Deze werd bijzonder tactisch door van Egmond gewonnen in 12 3/5 seconde. 1. van Egmond 12 3/5 sec2. Leene, 3. v. d. Linden, 4. Vroomen. In de finale tandem over 2 K.M., kwamen v. Dijkv. d. Linden, v. Egmond—Leene en v. d. LeurVreeswijk. Van te voren was reeds te bezien, wie winnen zeu. Na twee ronden voerde het tandem v. Egmond Leene het tempo op, waarna in het begin der laatste ronde de eindspurt reeds werd ingezet. Wel liepen v. d. LemVreeswijk iets in, doch veel gaf qjt piet. 1. v. EgmondLeene 12 1/5 sec.; 2. y. c}. Leur Vreeswijk 12 2/5 sec; 3. v. Dijk—v. d. Linden 12 3/5 sec. Een geheel norinaal verloop. Behalve de 4 X 10° M' estafette voor heeren hadden de athletiek wedstrijden een zeer nor maal verloop. Chr. Berger en mej. Schuurman wonnen hun nummers zonder noemenswaar- digen strijd. De uitslagen luidden: 100 M. heeren 1. Berger 10.6 sec.; 2. Benz 11 sec.; 3. Houtman 11.1 sec,; 4, Mesman Sehulz, (allen van A. V. 1923); 5. Beintema (Hellas); 6. Houtman (A. V, 1923). 100 M. dames: 1. Mej. Schuurman (K.N.A.U.) 12 4 sec.; 2. mej. Aalten (T.O.V.) 12.7 sec.; 3. mej. du Mee (Gymkhana); 4. mej. Dalmolen (Brünhilde); 5. mej. Doorgeest (A. D. A.); 6. mej. ter Horst (Hercules). 400 M. heeren: 1. Sierhuis, 51 sec.; 2. Ooster- meijer (A.V. 1923); 3. Klasema (V. en L. Den Haag); 4. v. d. Booren (Haarlem); 5. Haver (P.P. R'dam); 6. J. Geurts (V. en L. Den Haag). 4 x 100 M. dames: 1. Brünhilde, Groningen (Winter, Bazuim, Langhout en Dalmolen), 52 sec.; 2. Gymkhana, 52.1 esc.; 3. Gemengde ploeg Het mooiste nummer van den middag. De hippische sport, een springconcours over 700 M., was het laatste nummer van den middag maar dan ook het mooiste. Geen der ruiters heeft dit lastige parcours zonder fouten kunnen afleggen. De eenige die alle hindernissen zonder ongelukken overkwam was luitenant K. J Schummelketel, doch deze vergiste zich een keer in den weg en kwam daardoor in het geheel niet voor een prijs in aanmerking. 1. luit. J. A. de Bruine op Lola, 4 fn., 1 min 18 seq.; 2. luit. A. D. C. v. d. Voort v. Zijp op Sunday, 4 fn., 1 min. 19 sec.; 3, res. luit. dr H, L. M. van Schaik op Denise, 4 fn., 1 min 20 sec.; 4. luit. C. F. Pahud de Mortanges op Modeste, 4 fn., 1 min. 21 sec.; 5. luit. J. J. Greter op Picolo-Amore, 4 fn., 1 min. 25 sec.; 6. rltm G. P. de Kruyff op Torreador, 8 fn., 1 min. 29 sec.; 7. luit. jhr. A. van Lennep op Danseuse- Rose, 8 fn., 1 min. 30 sec.; 8. majoor J. M. de Kruyff op Arkansas, 12 fn., 1 min. 22 sec.; 9 mej. E. Pauptit op Gitne, 12 fn., 1 min. 24 sec.; 10. luit. K. J. Schummelketel op Ernica, 0 fn„ 1 min. 35 sec. (gediskw.) Een slot van het voetbal-seizoen, dat onge twijfeld bij de ruim 30.000 enthousiaste kijkers in prettige herinnering blijven zal, want deze wedstrijd bracht goed en fleurig spel, veel span ning en elf meerendeels goede doelpunten. In langen tijd hebben we in het stadion geen wedstrijd bijgewoond, waarin de kijkerszoo intensief meeleefden en toen het eindsignaal weerklonk, kreeg niet alleen het winnend team een ovatie, doch ook de Hongaren werden warm toegejuicht. Het publiek was dan ook in hooge mate voldaan, er was maar één roep: een éénige wedstrijd De Hongaren. Beginnen we met het Hongaarsche elftal, dan moeten we het eerst even vergelijken met de ploeg die hier in den officieelen wedstrijd op 5 Maart het Nederlandseh elftal met 2—1 Sloeg. Voor ons staat vast, dat de verdediging op 5 Maart sterker was. omdat in de half- linie Sarosi en Lazar ontbraken. Ondanks het feit dat More van Bocskai een goede spil bleek te zijn, kon hij een mld-half als Sarosi (met den Tsjech Cambal de beste spil van Europa) niet doen vergeten en een fijn speler als Lazar (die wegens een blessure niet uitkwam) kan men zoo licht niet vervangen. Ondanks het feit, dat op 5 Maart de Hon garen beter vleugelspelers hadden, was echter ditmaal de Hongaarsche aanval gedecideerd beter, omdat het binnen-trio, waarin Toldi en vooral Sarosi prachtig werk leverden, beslist sterker was. Prachtig werk leverde voor de rust de lenige doelman Hada. Hij kreeg volop werk en heeft zich schitterend geweerd voor de rust. Hij werd echter leelijk geblesseerd. We constateer den tijdens de rust persoonlijk, dat Hada een bloedende wonde in de zijde had en twee even eens open wonden op het dijbeen. Men kent in Hongarije en trouwens in geheel midden- Europa het inloopen niet, zooals dat bij ons gedaan wordt. Het is reglementair te ver dedigen, doch onze aanval was tegen den Hon gaar (die door z'n robuste backs niet beschermd werd) rijkelijk hard. „Ich möchte in Holland kein Thormann sein", dat was het eenige waar mede de Hongaar reageerde, toen in de pauze zijn wonden verbonden werden. Maar ontegen zeglijk leed in den aanvang van de tweede helft Zijn spel er onder. Een schitterend keeper ondanks het halve dozijn Hollandsche goals. Twee goede robuste backs van wie Koranyi de zekerste is en Biro herhaaldelijk te ruw optrad. Als geheel bleek het Hongaarsche elftal stellig een waardige tegenpartij en al was dat dan niet het aller sterkste elftal, dat Hongarije op de been bren gen kan, ook een overwinning op deze ploeg strekt het Nederlandsche voetbal tot eer. Ongetwijfeld kreeg Nederland een tikje meer dan verdiend was. Het feit dat voor de rust de beste speler van de Hongaarsche ploeg Sa rosi wegens een bloedneus (een elleboog van Pellikaan precies midden in het gezicht) uit vallen moest, had een inzinking ten gevolge. Wat het spelverjoop betreft, zou een gelijk spel de verhouding beter weergegeven hebben. Ook al was het Nederlandsche team in tech nisch opzicht de mindere der Hongaren, toch verdienden de Hollanders niet te verliezen om dat zij tactisch iets beter en voorts doortasten der speelden. Dit geldt vooral voor de voor hoede, welke linie prachtig voldaan heeft. Dat was snel, handig en productief spel, beter dan we het in dit seizoen van de Nederlandsche ploeg gezien hebben. Daarbij heeft Lungen, de mid-voor, toch teleurgesteld. Hij was ook verre weg de zwakste van het quintet, al heeft hij in derx aanvang vooral wel handige dingen gedaan. Van de vier overige spelers vrijwel niets dan lof. Wels was als altijd nuttig en handig. Helaas zijn de voorzetten die hij geeft niet afgemeten genoeg, maar zijn handigheid en beweeglijkheid stellen hem vaak in het bezit van den bal. vente kan op een puiken wedstrijd terugzien. Hij zwoegt voortdurend, is stevig en tactisch en schiet uitstekend. Deze speler is ons liever dan v. d. Broek of Bonsema; hij is sneller en han diger met den bal en schiet zuiverder. Ook Schoemaker verraste een ieder met een uitste kend partijtje als linksbinnen. De Beste speler van dezen snellen en leven- digen aanval was Mulders. De Ajaxied speelde een schitterende partij en was niet te houden. I j if;; y a-C M 'm-, Moment voor het Hongaarsche doel in 't Stadion te Amsterdam, Bijna alle goals kwamen uit zuivere passes van hem en zelf loste hij nog legio fraaie scho ten. Zoo heeft de Amsterdammer dan ook wel het leeuwenaandeel in het succes gehad. Met dat al houdt deze aanval wel degelijk een richt snoer in voor de Teco van den K. N. V. B. Over de verdediging valt niet veel te zeggen. Van Male doet momenteel stellig niet voor v. d. Meulen onder en Breitner is defensief min stens gelijkwaardig aan v. Heel. Zijn plaatsen was echter zoo zwak, dat we Anderiesen en Pellikaan, die hun gewone soliede spel demon streerden, toeh hooger taxeeren en van Heel natuurlijk eveneens. Van de backs was v. Run gedecideerd beter dan Weber, die te leg en te stroef speelde. Prettig deed het enthousiasme van het geheele team aan en ondanks 't feit, dat een totaal nieuwe voorhoede speelde, vorm de het elftal toch een geheel en meestal zelfs een goed sluitend geheel. Tenslotte, zéér in *t kort, een weergave van den gang van het spel, in hoofgdzaak van de gemaakte goals. Holland is 't eerst aanvallend en al na enkele minuten stopt Hada schitterend een vliegend schot van Mulders. Geleidelijk komt 't Hongaar sche team dan opzetten en door een blunder van Weber (mede een tactisch foutje van van Run), kreeg Sarosi een kans, die hy onberispe- l«k benutte. Even later kwam deze 17-jarige Hongaar in botsing met Pellikaan, waarvan een hevige neusbloeding 't gevolg was. Hij moest in de dokterskamer verbonden worden en in dien tijd nam invaller Turai, de plaats van Sarosi in. Na rust heeft Sarosi zijn plaats weer ingeno men. Tien minuten voor de rust overzag Mutters het buitenspel staan van Lungen en er volgde een strafschop tegen de Hongaren, waaruit van Run via Hada's vingers en de paal gelijk maakte en 2 minuten voor de rust kon Vente, pittig toeloopend op een afgemeten voorzet van Mulders, Hada van dichtbij, onhoudbaar pas- seeren. Zoo trad de rust in met 2—1 voor de Hollanders. De tweede helft. Na de hervatting heeft Vente groote blijd schap op de tribunes verwekt, door twee ge waagde en straffe schoten van vrij verren af stand, die Hada verrasten, 'Een groote zege kwam in uitzicht, doch het aspect wijzigde zich toen Sarosi prachtig den achterstand verklein de (4—2). Maar toen Hada verzuimde uit te loopen op een van verre naar den doelmond geplaatsten bal van Pellikaan, snelde Mulders toe en wist den bal zeer listig in den hoek te plaatsen. Dit werd den Hongaren te bar. Zij namen 't spel totaal in handen en Sarosi (via van Male's vingers) en Toldi en Sarosi waren oorzaak, dat de stand gelijk werd, n.l. 55. Vooral het tiende doelpunt van den voet van Sarosi was een schitterend staaltje solospel, Het was het fraaiste doelpunt van den dag. Echter niet het laatste. Want in de resteerende zeer spannende minuten, kopte Wels uit een voorzet van Mulders den bal laag langs den verrasten Hada, waardoor de Nederlandsche ploeg met 65 won. R.V.B.-ELFTAL—LINKER MAASOEVER Dinsdagavond om zeven uur zal op het terrein van Feijenoord het R.V.B.-elftal zijn laatston oefenwedstryd voor het bondentornooi spelen en wel tegen een elftal van den Linker Maas oever. Het R.V.B.-elftal Is als volgt samengesteld: doel: Fun (Flakkee); achter; Bund (Flakkee) en Maasdam (Hellevoetsluis)midden: de Vlie ger (Neptunus), van Zeelst (HWS) en v. d. Gaag (Ursus); voor: de Wildt (Martinit), Huizer (Barendrecht), Smits (Feijenoord), de Kadt (Olivio) en Fontein (Luno). Het elftal van den Linker Maasoever ziet er als volgt uit: doel: van Eysden (DCL); achter: Vermeulen (FSV) en Kruis (de Musschen); midden: Danen (CW)Bas Paauwe (Feyenoord) en Sparreboom (DCL); voor: Zoutewelle (Over maas), Vrouwdeunt (Feijenoord), Kramer (Transvalia), de Bruin (CoaD en Lintzen (Feijenoord). SERIEWEDSTRIJDEN D- C. L. Gisteren Is voor de 1ste afdeeling van de se- riewedstrijden van D.C.L. alhier gespeeld de wedstrijd DCLTransvalia. D.C.L. heeft met 51 gewonnen en verwierf dus den eersten prijs. Transvalia kreeg den tweeden prijs. SERIEWEDSTRIJDEN G. V. R. De uitslagen van de gisteren gehouden serie wedstrijden van G. V. R. alhier luiden als volgt: DHZ 3Hillesjuis 2 10; Kampioen-Rood Groen 22; Kampioen wint na loting; HionRotterdam 12; SDVRadio 12; Noorden 2Musschen 3 01; Siod 3Noordereiland 3 16; DCL 4—DSL 2 5—0. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN OVERMAAS De uitslagen van de nederlaagwedstryden, die Overmaas gisteren gehouden heeft, luiden als volgt: Overmaas 3Steeds Hooger 3 73; Over maas 4Steeds Hooger 4 11; Overmaas 5 Steeds Hooger 5 34. BEBRIJFSVOETBALORGANISATIE R'DAM De uitslagen van gisteren zijn: kampioenscom petitie: de Post—Achilles 1—6; Achilles kampi oen. Proefwedstrijd: A—B, B wint met 4—1. Wedstrijden bij het 50-jarig bestaan van de Kon. Noorsche Zeilclub. OSLO, 24 Juni. (R. O.) Honderden Noorsche en buitenlandsche jachten komen Zondag 25 Juni bijeen aan het Hankoe-eiland in de Oslo fjord, ter viering van het 50-jarig bestaan van de Koninklijk? Noorsche Zeilclub, waarvan kroonprins Olav beschermheer is. Zondag beginnen de zeilwedstrijden om den gouden beker, die op het oogenblik in het bezit is van Noorwegen. Acht landen nemen hieraan deel, n.l. Frankrijk, Engeland, Italië, Noorwe gen, Zweden, Duitschland, Finland en Amerika. De wedstrijden duren tot een der jachten drie overwinningen heeft behaald. Zij, die de eerste drie dagen geen enkele overwinning behalen, worden van de finale uitgesloten. Op 3 Juli wordt een 75 K.M. wedstrijd gehouden van Oslo naar Hankoe en op 11 Juli beginnen de wedstrij den om de „een ton beker" eveneens in het bezit van Noorwegen. Hieraan nemen dezelfde landen .deel als aan den gouden beker. Kroonprins Olav, die zelf een uitnemend zeiler is, zal voor de bui tenlandsche deelnemers een receptie geven op zijn schitterend gelegen buitengoed Skaugum nabij Oslo. De prins zal in zijn eigen zesmeter jacht, de „Norna 3" aan de wedstrijden deel nemen. NEDERLAAGSERIEWEDSTRIJDEN VAN C. V. V. De uitslagen van gisteren zijzn: CVV—Nep tunus 6—2; CWFortuna 1—2. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE GOUDA Het programma van de stedenwedstrijd Den Haag, Rotterdam, Leiden, Gouda en Dordrecht, die op Zondag 23 Juli op het terrein van Oiympia te Gouda zal worden gehouden, luidt als volgt: 100, 800, 1500 en 5000 M. hardloopen, viermaal 100 M, estafette, verspringen met aan loop; hoogspringen met aanloop, kogelstooten en speerwerpen. Iedere stad vaardigt voor elk num mer 2 deelnemers af (uitgezonderd de estafette) Om het kampioenschap Gisteren heeft te Hellevoetsluis een wedstrijd om het kampioenschap van den Rotterdamschen Voetbalbond plaats gehad tusschen Hellevoetsluis en Flakkee. Hellevoetsluis had Zikkenheimer uit den Helder laten overkomen, teneinde zoo sterk mogelijk te kunnen uitkomen. Er werd op het nieuwe terrein van Hellevoetsluis gespeeld. Het veld muntte nog niet uit. De afmetingen zijn uitstekend, maar behalve de noodige ongelijk heden, loopt het aan één kant sterk op. Daar van hadden de spelers dan ook veel last in het begin. Van Beek van Flakkee genoot een speciale bewaking in deze in het begin gelijkopgaanden Strijd. Flakkee vertoont iets beter spel en het meeste gevaar dreigt dan ook van den kant van Flekkee, maar Maasdam weet het gevaar tet bezweren, daarbij door vrouwe Fortuna gehol pen. Flakkee houdt het spel evenwel te kort, hetgeen op het groote veld fnuikend werkt, Aari den anderen kant onderbreekt Bund het gevaar telkenmale, zoodat doelman Fun niet zooveel te doen krijgt. Tegen de rust komt er een fiksche regenbui. Er wordt in de eerste helft niet ge doelpunt, Na een tamelijke lange pauze in verband met den regen wordt er weer begonnen en thans bespeelt Hellevoetsluis den besten kant van het veld in. Niettemin onderneemt Flakkee eenige gevaarlijke aanvallen, maar de voorhoede kan het toch niet tot doelpunten brengen, te meer waar van Beek een goede bewaking geniet. Bij een aanval van Hellevoetsluis geeft Zikken heimer een goeden voorzet en Hoogkamer is er direct bij om onder onbeschrijfelijk gejuich Hel- letvoetsluis de leiding te geven. Flakkee ls eenigszins ontmoedigd, vooral als na den af trap een ondernomen aanval weer onmiddellijk afgeslagen wordt. Weer is het Zikkenheimer, die het leder toegespeeld krijgt en hij lost een hoog boogschot, waarbU de bal via den onder- cant van de lat en de handen van Fun voor de tweede maal m het doel verdwijnt. Niet on vermeld mag blflven, dat de steeds onafgebroken regel een groote handicap voor alle spelers is, doch voor die van Flakkee het meest, omdat deze tegen den wind in speelden. Bund van Flakkee gaat naar voren en van Beek neemt de spilplaats in, zoodat het elftal een geheele wij ziging ondergaat, die evenwel geen verbetering blijkt te zijn. Waalboer lost een hard schot, Fun stopt het leder wel, maar kan den gladden bal niet klemvast houden, waardoor hij weer terecht komt bij den toeloopenden Waalboer, die het leder voor de derde maal in de touwen schiet. Uit een hoekschop op het doel van Flakkee ontstond een schermutseling, waaruit Bok den stand op 40 voor Hellevoetsluis brengt. Flak kee gaat steeds minder tegenstand bieden, waar door Hellevoetsluis enkele goede aanvallen kan pndernemen, uit een waarvan Waalboer den eindstand op 5—0 brengt. Vermeld zij nog, dat Hellevoetsluis na de rust nog twee doelpunten heeft gemaakt, die echter geannuleerd moesten worden. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE De uitslag van den wedstrijd Vijza bHille- sluis voor afdeeling B van de Zaterdagmiddag- competitie van den Rotterdamschen Voetbalbond I om den Busleyerinnerungspriji, waaraan ook Nu Rotterdam aan zijn Zuidelijke grenzen een sintelbaan rijk is geworden, spreekt het haast vanzelf, dat de jaarlijksche wedstrijden van den Zuid-Hollandsehen Athletiekbond, die in de laatste jaren op het terrein van S.V.V. werden gehouden, ditmaal op de Rotterdamsche sintel baan plaats hadden. Weliswaar is deze nog niet zoo goed ingeioopen, dat recordprestaties te ver wachten zijn, maar een tijd van 11.4 sec. over de 100 M. gemaakt door een looper, die nog niet tot de cracks behoort (die in Amsterdam waren) bewijst wel, dat de kwaliteit van de Rotterdam sche baan vooruit gaat. Als de meest geslaagde nummers van de wed strijden mogen wij aanmerken de 800 M., 1500' M. en 5000 M. hardloopen. Ook da prestaties by het speerwerpen verdienen vermelding, be nevens het eigenaardige feit, dat bij het hoog springen de drie prijswinnaars alle drie M. 1.63 haalden. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: 100 M. hardloopen voor nieuwelingen: eind strijd: 1. Kamp, V. en L., in 11.7 sec.; 2. B. v. d Meer, R.F.C., in 11.8 sec.; 3. L Mouthaan, DO S., in 11.9 sec. 1500 M. hardloopen voor nieuwelingen: 1. A, Visser, Zuidwyck, in 4 min. 39.2 sec.; 2. N.N., Oiympia, in 4 min. 43.7 sec.; 3. K. ten Wolde, D.O.S., in 4 min. 48.6 sec.; 4. P. Noordermeer, D.O.S, in 4 min 49 sec. Viermaal 100 M. estafette voor nieuwelingen: 1. Vlug en Lenig, Den Haag, in 48 8 sec.; 2. D.H.C., Delft, in 48.7 sec. 100 M- hardloopen voor leden van den Zuid- Hollandschen Athletiekbond: 1. A. 't Hart, in 11.4 sec.; 2. K. Nasse, V. en L„ in 11.4 sec.; 3. P. Wemmers, Pro Patria, in 11.6 sec.; 4. A. Boer, R.A.V., 1931. 400 M. hardloopen voor leden van den Z.H.A.B.: eindstrijd: 1. H, Ascherman, Feyen oord, 55.1 sec.; 2. J. v. d. Ende, Feyenoord, 55.3 M.; 3. J. Schürs, Donar, 56.1 sec. 800 M. hardloopen voor leden van den Z.H.A.B.: 1. J. Jansen, Feijenoord, 2 min. 1 sec.; 2. J. Walbeek, S.V.V., 2 min. 11.5 sec.; 3. J. Kramer Freher, S.V.V., 2 min. 13.5 sec. 1500 M. hardloopen voor leden van den Z.H.A.B.: 1. P. Berkelaar, D.O.S., in 4 min. 25.7 sec.; 2. B. van Gelder, Feyenoord, in 4 min. 32 sec.; 3. A. Wolf, V. en L. Viermaal 100 M. estafette voor leden van den Z.H.A.B.: 1. Pro Patria, Rotterdam, in 46.8 sec.; 2. Vlug en Lenig, Den Haag, in 47 scc.j 3. Oiym pia, Den Haag, in 47.4 sec. 5000 M. aflossingswedstrijd voor leden van den Z.H.A.B.: 1. D.O.S., Rotterdam, in 15 min. 17.8 sec.; 2. Pro Patria, Rotterdam, in 14 min. 43 sec.; 3. Sportclub Rotterdam in 14 min. 48.3 sec.; 4. D.H.C., Delft. Hoogspringen met aanloop voor leden van den Z.H.A.B.: 1. A, de Bruyn, Oiympia, 1.63 M.; 2. Elderkamp, D.H.C., 163 M.; 3. J. Sloos, D.O.S., 1.63 M. Speerwerpen voor leden van den Z.H.A.B 1. M. Gebuis, V. en L„ 51.21 M.; 2. J- Marke stein, D.O.S., 49.54 M,; 3. J. C, Marx, Zwervers, 44.79 M. Driekamp I: 100 M. hardloopen, verspringen en speerwerpen: 1. Sparta, Derdt, 8303.85 pun ten; 2. The Rising Hope, Rotterdam, 7658.62 pun ten; 3. R.A.V, 1931, Rotterdam, 7511.45 punten. Driekamp II: 100 M. hardloopen, verspringen en kogelstooten 714 K.G.: 1. Oiympia, Den Haag, 9343.60 punten; 2. Pro Patria, Rotterdam, 7512.60 punten. Driekamp III: 100 M. hardloopen, ver springen, kogelstooten 5 K.G.: 1. Vlug en Lenig, Den Haag, 8986.70 punten; 2. Oiympia, Den Haag, 8487.60 punten; 3. D.H.C., Delft, 7907.40 punten. ExcelsiorH.D.V.S. 2 Nieuwe inningszege H. D. V. S. wordt het eerst naar het wicket ge stuurd en daar de Gebr. Oosterholt het oog goed in hebben wordt het totaal slechts 49, hier van had L. Borrani 11. Bowlingscijfers: H. Zoet mulder 121; J. Oosterholt Jr. 316; G. Ooster holt 49. Excelsior scoort hierop 114; W. v. Deurzen 41; H. Zoetmulder 10; extra's 24. Bow lingscijfers J. Visser 335; L. Borrani 430; A. de Jong 225. H.D.V.S. wordt nogmaals inge stuurd en brengt het slechts tot 38 runs; L. Bor rani 10; S. Stolk 11. Bowlingscijfers J. Ooster holt Jr. 5—19; G. Oosterholt 5—16, zoodat Excel sior wint met innings en 27 runs. Quick 2—Excelsior 2 Quick begint te batten en scoort 54 runs, hier van scoorden W. Menheer 14 en J. v. d. Houwen 13; extra's 17. Bowlingscijfers: A. v. Hoogen 5 22; J. Rynten 415; Excelsior scoort hierop 105 runs, waarvan P. Willems 21; A. Hoendorop 35. Bowlingscijfers J. v. d. Houwen 426; W. Men heer 325; P. Gardenier 09; G. v. Woerkom 330. Quick waagt nog een poging en scoort zonder wicketverlies 147; G. v. Woerkumm 64; J. v. d. Houwen 56. Bowlingscijfers: A. v. Hoo gen 022; J. Rynten 031; C. Vlek 022; P. Willems 018; G. Horbach 0—14, L, v. d. Toorn 013. Excelsior brengt het tot 743 wanneer de tijd byna verstreken is G. Horbach 32; A. v. Hoogen 18. Bowlingscijfers: G. v. Woerkom 114; W. Menheer 138; J. v. Houwen 112; P. Gardenier 01, Excelsior wint met 51 runs op de le innings. Nederlandsche successen. KIEL, 24 Juni. (V. D.) Op den derden dag van de „Kieler Woche" woei er een middel- sterke wind. In de 12-voets jollenklasse boekten onze langenooten weer sucessen, zoo eindigde D. Kagcbelland met .Glipper" als eerste, terwijl Jan Maas met „Windekind 2" tweede werd. F. A. F. Galle met ,.Ree" kwam als vierde aan, terwijl de vierde Nederlander, J. van Brumme- len (Rotterdam) als twaalfde de finish passeerde. Heden worden de wedstrijden voortgezet. F. A. F. Gallé eerste. In de vierde race van de 12-voetsjollenklasse in de „Kieler Woche" won F. A. F. Gallé met „Ree", waardoor hy tevens in het algemeen klassement op de eerste plaats eindigde. Zondag werd D. Kagchelland met „Glipper" derde en de Rotterdammer J. van Brummelen vierde. Jan Maas met „Windekind II" eindigde als zevende. De wedstrijden in de 12-voetsjol lenklasse zijn thans afgeloopen. Heden is een aanvang gemaakt met een drietal speciale races in de 12-voetsjollenklasse gespeeld is 20 voor Hillesluis. door bovengenoemde wordt deelgenomen. Nederlandsche zeiler* van Kempenvan Nek zegevieren. Vele kijklustigen omzoomden de Goudsche wielerbaan gistermiddag om getuige te zyn voor namelijk van de revanche-ontmoeting tusschen de koppels Piet van Kempen—KI. van Nek Jr. en Cor Walsv. d. Horst, in den koppelwedstryd over 100 K. M. Van te voren had een match deux plaats, over 4 ronden. Door de gewijzigde deelname en het omgooien van de volgorde der te verrijden ritten, was het heel moeilijk uiteen te houden, hoe het verloop der resultaten was. Wy volstaan daarom met den uitslag van dezen sprintwed- stryd voor amateurs 1. Jo Kremers, laatste 200 M. 11,2 sec.; 2. J. v. d. Vijver; 3. KI. Bakker. De groote wedstrijd genoot het volle medele ven van het publiek. Reeds vry spoedig nam het koppel van Kempen—van Nek, een ronde voorsprong en voortdurend hebben beide stoere rijders de talrijke aanvallen tijdig afgeslagen en de uitlooppogingen met veel bravour in den kiem gesmoord. De koppels v. d. Reijt—Reijnders en Zims— Bilthoven, belaagden de leiders fel. Walsv. d. Horst zat het niet veel mee.. Het koppel MaternaHeaslinga won vier der klassementen, doch hoe zy ook streden om als eenige koppel, dat 2 ronden achterstand noteer de, iets te winnen, steeds waren van Kempen van Nek weer aan het wiel. Het Duitsche kop pel Damm—Visser, was wegens te grooten ach terstand uit den stryd genomen. Weinig verandering trad daarom in den stand op. Het vijfde en laatste klassement werd na feilen strijd in 'n prachtige sprint door Wals gewonnen. Het koppel van Kempen en thans met den jongsten v. Nek, trad dus zegevierend aan de start voor het eererondje. Zy toonden inder daad het sterkste koppel te zijn. Wals v. d. Horst waren verslagen, het puntental bracht hen op de tweede plaats. De uitslag luidt lste klassement; 1. MaternaHesslinga 5 p.; 2. Zims—Riethoven 3 p.; 3. Walsv. d. Horst 2 p.; 4. v. Kempen—v. Nek 1 P- 2e klassement1. MaternaHesslinga 5 p.; 2. v. Kempenv. Nek 3 p.; 3. ZimsRiethoven 2 p.; 4. Wals—v. d. Horst 1 p. 3e klassement1. MaternaHesslinga 5 p.; 2. Zims—Riethoven 3 p.; 3. v. Kempen—van Nek 2 p.; 4. Wals—v. d. Horst 1 p. 4e klassement1. Materna—Hesslinga 5 p.; 2. v. Kempenvan Nek 3 p.; 3. ZimsRiethoven 2 p.; 4. v. d. Reijt—Reynders 1 p. 5e klassement; 1. Walsv. d. Horst 10 p; 2. Materna—Hesslinga 6 p.; 3. v. Kempen—v. Nek 4. p.; 4. v. d. ReijtReynders 2 p. Einduitslag 1. van Kempen—van Nek, 13 p. Op 1 ronde 2, Wals—v. d. Horst, 14 p.: 3. Zims—Riethoven 10 p,; 4. v. d. Reyt—ReUnders 3 p. Op 2 ronden 5. MaternaHesslinga 26 p. De Kralingsche Zeilclub heeft gisteren op den Kralingsohen Plas wedstrijden voor zeil- vaartuigen en motorbooten gehouden, welke helaas niet door mooi zeilweer begunstigd zijn geworden. Gelukkig was de spoedig ingevallen regenbui niet van langen duur, doch de wind liet vrijwel den geheelen morgen op zich wach ten, zoodat deze wedstryden dan ook in een hopelooze dryfpartij ontaarden. De uitslagen zijn als volgt: Kiel- en roidden- zwaardiachten: 1. Loja van G. van Herp in 2 u. 6 m. 51 sec.; 2. Willem Six van E. Neleman, stuurman J. de Outer in 2 u. 11 min. 20 sec.; 3. Dina van G. Torenvlied in 2 u. 13 min. 41 sec. B. M. klas: 1. Fakier van Bel in 2 u. 46 min. 21 sec.; 2. Kalong van H. Mulder in 2 u. 47 m. 24 sec.; 3. Snip van Sleewitz in 2 u. 47 m. 57 sec. Gemengde klas: 1. Truusje van H. Toren- vlied in 2 u. 53 m. 2 sec.; 2. Johanna van P. Weyland in 2 u. 55 m. 12 sec.; 3. Hendrika van W. K. de Jongh, stuurman C. Meyer in 3 uur 49 sec, Sloepen: 1. Oase van H. Riksman in 2 u. 51 m. 10 sec.; 2. Dik van D. A. Oole in 2 u. 55 m. 26 sec. Buitenboordmotorwedstrijd: Snelste Dina van G. Torenvlied in 40 m. 16 sec. In den regelmatigheidswedstrijd werd de Stine van A. Berlijn met slechts 2 seconden verschil na twee Pias-ronden winnaar. In den binnenboordmotorwedstrijd was Quo Vadis van P. Weyland eerste in 32 m. 51 sec. Als regelmatigste was Dijanel van J. Torenvlied winnaar met een versehil van 11 seonden in twee Pias-ronden. WATERPOLO-UITSLAGEN. Reserve 2e klasse C: L.Z.C. Ill—Zian m >—8. Reserve 3e klasse Di I*Z.C. IV—R.Z.C. 08, Competitie Haagsche Zwembond: L.Z.C. V— H.Z. en P.C.-vet. 1—5, I 'ft v j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 9