Si DE VOETBAL-COMPETITIE. ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN OM DEN PRINS HENDRIK-BEKER MAANDAG 3 JULI 1933 HET I. V. C. B.-KAMPIOENSCHAP- Wilhelmina wint van D. in Delft. H L. K. N. V. B.-COMPETITIE. HET K. N. V. B.- KAMPIOENSCHAP Goed besluit van Feijenoord. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. HET BONDENTORNOOI CRICKET H. C C. I DOOR V. O. C. GESLAGEN De Hagenaars op 99 uit. OVERGANGSKLASSE. TWEEDE KLASSE. KATHOLIEK GEORGANISEERDE ZOMERSPORT. Een leemte in de „internationale" BERGER VERBETERT HET 100 METER RECORD. Haarlem wint voor de tiende maal Hadden tot nu toe alle ontvangende vereenl- gingen haar thuiswedstrijd gewonnen, het is D. H. L. in haar eerste beurt te Delft niet mogen gelukken eenzelfde succes te boeken. De Hol- landsche Leeuw bleek niet opgewassen tegen het Weerter Wilhelmina, dat een verdiende 43-zege behaalde. Door dezen uitslag staan S. D. O. U. C. en Wilhelmina na 3 wedstrijden in punten-aantal gelijk, beide moeten nog eens tegen D. H. L. spelen, waarbij de Limburgers het veldvoordeel meekrijgen. Deze doen dus een mooien gooi naar het kampioenschap. Intusschen dient met de mogelijkheid gerekend te worden, dat D. H. L. zich nog herstelt en van beide concurrenten in tweede instantie weet te winnen. In dat ge val zouden de drie clubs met evenveel punten eindigen. De stand is nu: laten, doch na een goeden pass van Duynhou- wer. Laatstgenoemde speler ziet nog kans den stand op 38 te brengen, met welke cijfers Feyenoord dezen ongelijken strijd heeft ge wonnen. Kampioenschap: FeijenoordP. S. V. 83. Afdeeling II. Promotie 4e klasse: F.S.V.Cu- lemborg 13. Promotie res. 3e klasse: Overmaas IIXerxes III 2—3. A-fdeeling III. Promotie 4e klasse: W.A.V.V. Theothorne 22; O.A.B.Obiod 61. S.D.O.U.C. Wilhelmina.. D.H.L.. «iini doelp. gesp. gew. gel. verl. voor-teg. pnt 2—1 9-"-8 4 4 SM-8 9—8 6—8 D. H. L.Wilhelmina 34. De thuisclub brengt een elftal in het veld, dat verschillende invallers heeft, die beneden de verwachting bleven. De Limburgers hebben Stuitjes als invaller voor den middenvoor Van Loon. Na een wisselend begin neemt Wilhelmina spoedig de leiding als een der Delftsche verde digers niet vlug genoeg wegwerkt; hij raakt den bal kwijt aan den Limburgschen linksbuiten Scheffers, die het leer daarop met een laag schot in het D. H. L.-doel zendt (01). De thuisclub gaat dan beter combineere'n en een goede aan val wordt met succes bekroond door den voet van Stokman (11). Niet lang duurt de vreugde der Delftenaren over den gelijkmaker, want spoedig krijgen we een herhaling van het eerste doelpunt en Scheffers geeft zijn club op nieuw de leiding (12). De gasten nemen nu het spel in handen en domineeren over het ge- heele veld. De enthousiaste Limburgers laten D. H. L. geen moment gelegenheid hun gewone spel te ontplooien. Wilhelmina drukt in deze pe riode haar meerderheid uit door een hard schot van v. Mierlo, dat den stand op 13 brengt. Voordat de rust komt, wordt een der vele Zuidelijke aanvallen bekroond met een prach tig schot van Scheffers, dat doel treft. Rust komt aldus met een 41-voorsprong der Weer- tenaren. Na de pauze heeft de thuisclub den wind in den rug en ze krijgt nu heel wat meer in te bren gen dan tijdens de eerste helft. Het spel heeft echter, wat de kwaliteit betreft, niet heel veel te beteekenen. Een mooie omhaal van Tok Al- semgeest wordt even verdienstelijk door doel- verdediger Janssen gehouden. De Weertenaren combineeren beter, doch weten geen succes meer te behalen. Wanneer de tweede helft van dit kwartier oud is, verkleint Alsemgeest den ach terstand op verdienstelijke wijze tot 24 en kort voor het einde doelpunt Stokmans nog maals. Het einde komt aldus met een verdiende overwinning van Wilhelmina (34). De traditie mag dan beweren dat Feyenoord in Eindhoven niet van P. S. V. kan winnen en *t moge in 't verleden dan ook nog niet gebeurd zijn, gisteren hebben de Rotterdammers die overlevering aan hun voetbalschoenen gelapt en de Philipsploeg in de Meierij met niet minder dan 83 verslagen. Duynhouwer toonde zich gisteren buitengewoon productief en scoorde niet minder dan 7 doelpunten. Feijenoord is thans eervolle tweede in den eindstand. Deze luidt: doelp. gesp. gew. gel. verl pnt. voor-teg gem. Go-Ahead. 8 5 1 2 11 23-13 1.87 Feijenoord 8 4 2 2 10 21-14 1.25 Stormvogels 8 3 2 3 8 16-18 1.- P.S.V8 3 5 6 18-25 0.75 Velocitas 8 2 1 5 5 17-25 0.63 De uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden zijn: 2e klas B: NestoroH.W.S. 14. 3e klas B: C.S.C. Nieuwenhoorn n.d.; D- R.E.S.—K.E.Z. n. d. Res. 2e klas E: Zwart Wit 3Xerxes 9 41; F: Crooswijk 3—Bolnes 3, Bolnes niet opge komen. H.B.B. 2—E.D.S. 4 n.d. J: Hion 3—de Musschen 4 15. Res. 3e klas A: Xerxes 10Sparta 7 10; D: W.R.W. 2—D.V.W. gew, geg. G: N.H.S. 3— Poortugaal 2 4—2; H: Radio 4—Numansdorp 2 52. Res. 4e klas A: C.V.V. 7—Musschen 6 3—1; B: C.V.V. 8—R.F.C. 10 0—3; Neptunus 12 S.C.C. 10 5—7; E: Radio 5—Belvedere 2 1—8; F: R.F.C. 12—Oldi 2 3—2; H.C.F. 2—V.N.D. wat pittiger gespeeld, maar toen dit na eenige oogenblikken geen resultaat opleverde, daal de het enthousiasme weer en kwamen de Ha genaars weer opzetten. Wel redde Fun ver schillende keeren, maar ten slotte moest hij toch voor een schot van Knijf zwichten. De laatste minuten waren voor de Rotterdam mers, die hardnekkige pogingen aanwendden om den stand alsnog gelijk te doen komen. Paal en lat kwamen den Haagschen doelman eenige malen te hulp en wat er ook gepro beerd werd, de gelijkmaker bleef uit. De Haag sche Voetbalbond kwam door deze verdien de overwinning alzoo in hetb ezit van den eersten prijs, die, evenals de overige drie prij zen, welke resp. behaald werden door R. V. B. D. V. B. en G. V. B. na afloop zijn uitge reikt. WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL. Zweden, dat met Estland en Litauen in groep 5 was geplaatst, heeft zich door overwinningen op beide landen reeds geplaatst in de eindstrij den in 1934 in Italië te spelen. Het Zweedsche B-elftal won in Kowno met 20 van Litauen. SERIEWEDSTRIJDEN G. V. R. Dt uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden luiden: DCL 4WTR 2 14; Olivio 2 Charlois 2 30; Radio 2—Musschen 3 2—0; Noordereiland—WTR 3—1; (vriendschappelijk GVR 2—Hillesluis 2—8); GVR—Rotterdam 11, GVR na loting gewonnen. 4 H.C.F. gew. g.; H: D.C.L. Wodan 2—A.V.O. 2, n.d. 6—Siod 5 1—1; P. S. V.Feijenoord 38. P.S.V. telt invallers voor spelers, die op de ziekenlijst voorkomen, o.a. J. v. d. Broek, wiens gemis in de voorhoede als middenvoor zich wel heel sterk doet gevoellen. Hij toch zou de op gelegde kansen van zijn plaatsvervanger van Kooyk stellig niet zoo verknoeid hebben. Daar bij komt, dat Feyenoord in topvorm speelt, waarbij vooral van Heel en Duyhouwer uit blinken. Laatstgenoemde scoorde zelfs 7 van de acht doelpunten! In den beginne lijkt- het er veel op, dat de thuisclub den strijd zal gaan winnen. Het begin is tenminste bijzonder sen sationeel. Er is n.l. nauwelijks 4 minuten ge speeld, als van Male een door Würstin die Bul vervangt, teruggespeelden bal uit de handen laat glippen, de rechtsbuiten van P.S.V. en Ver- vest, is dit niet ontgaan en het kost hem niet de minste moeite met een zacht rolletje zijn club de leiding te bezorgen. Weinige minuten later weer van Kooyk met een kopbal uit een voorzet van Vervest den voorsprong op 2—0 te brengen. Maar dan komt er plots een omme keer in de situatie. Feyenoord, dat totdusver min of meer laks heeft gespeeld, begint nu geducht in actie te komen en het is Duijnhou- wer, die uit een door v. Heel toegespeelden bal voor Feyenoord het eerste tegenpunt scoort. Dezelfde speler maakt even laten na een snel len pas van Hendriks gelijk (22). Tot aan de rust golft nu het spel op en neer, doch in den stand komt geen wijziging. In de tweede helft blijkt Duynhouwer in nog beter conditie dan tevoren. Hij laat direct een keurig staaltje voet bal zien, doch zijn formidabel schot wordt door Boumans corner getipt. Even later geeft Hen driks een afgemeten voorzet aan Duynhouwer, die met een fraaien kopbal zijn club de leiding bezorgt (2—3). Als P.S.V. nu met alle macht gaat verdedigen, zendt Duynhouwer verre scho ten In, hiervan gaat via den paal in doel (24). Feyenoord gaat nu hoe langer hoe meer domi neeren; vooral haar rechtervleugel is zeer be wegelijk. Spoedig kopt Duynhouwer voor de vijfde maal den bal in doel, ditmaal uit een lagen voorzet van Hendriks (25). P.S.V. slaagt er nu in het spel te verplaatsen en het is Hoep- pe, die van Male met een schuiver weet te ver schalken (3—5). Duynhouwer komt dan weer in actie en het duurt slechts korten tijd, voor hij het zesde doelpunt scoort. Het zevende doel punt komt van den voet van den invaller voor yntzen,i dis nopens blessure het veld heeft ver- De Hagenaars winnen den eersten prijs Zaterdag hebben op het terrein van Feijen oord alhier de jaarlijksche bondenwedstrijden plaats gehad, waaraan hebben deelgenomen da Rotterdamsche, Haagsche, Dordtsche en Goudsche Voetbalbond. Begonnen werd met den wedstrijd GV.B.R.V.B, Het bleek al ras, dat de' Rotterdammers van plan waren hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen en zij kwamen dan ook aanstonds in de meerderheid, die van Beek na fraai werk van de Rotterdammers in een doelpunt uit drukte. Toen kort daarop de Goudsche doel man miste, kostte het van Beek niet veel moeite om den voorsprong te vergrooten. Het R. V. B.-etlftal was danig in de meerderheid en de Gouwenaars moesten alle zeilen bijzet ten om de score zoo laag mogelijk te houden. Toen Huizer den stand tot 4—0 had opge voerd, gingen de Rotterdammers wat gemak kelijker spelen, met het gevolg, dat er nu eenige aanvallen van Gouda te noteeren vie len, waaruit spoedig door toedoen van Keizer het eerste tegenpunt ontstond. De R. V. B. bleek evenwel niet van zins zijn mooien voor sprong verloren te doen gaan en uit een af gemeten voorzet van aanvoerder Fonteyn wist Smits eerst het vijfde doelpunt scoren, om even daarna te zorgen voor een ruststand van 6—1. In de tweede helft was er niet zooveel spra ke van een Rotterdamsch overwicht. Men deed het thans kalm aan, met het gevolg, dat de Gouwenaars wat naar voren kwamen, doch door te kort spel en door onbesuisdheid gingen er aan deze zijde enkele kansen verloren en bovendien zorgden de Rotterdamsche ver dedigers wel, dat Fun niet al te veel te doen kreeg. De R. V. B. bleef met haar aanvallen wat gevaarlijker en scoorde nog vijf doel punten, waarvan evenwel de twee laatsten wegens buitenspel geannuleerd moesten wor den. Eerst kort boor het einde slaagde Speld er in het tweede tegenpunt langs Fun te ja gen, zoodat het einde den Rotterdammers een overwinning van 92 bracht. Zooals verwacht mocht worden droeg de strijd tusschen den H.V.B. en den D.V.B. een meer gelijkwaardig karakter. Van eenig meerderheid tusschen deze beide ploegen was geen sprake. Doordat de scheidsrechter eeni ge buitenspelgevallen over het hoofd zag, kre gen de Hagenaars eenige kansen, waaruit (gelukig) niet gedoelpunt werd. De Hagenaars mochten van geluk spreken, dat de Dordtsche midvoor, die later bleek de beste man uit de voorhoede te Zijn, niet op tijdL aanwezig was daar in deze periode anders zeOTr een of meer malen het leder in het Haagsche doel verdwe nen zou zijn. Thans bleef dit doel. evenals dat van de Dordtenaren, in de eerste helft voor doorboring gevrijwaard. Aanvankelijk vertoonde de tweede helft het zelfde spelbeeld als voor de rust. Na eenigen tijd echter kwam den Haag wat in de meer derheid, en bij een goeden aanval wist de Greef in buitenspelpositie het eenige doelpunt te scoren. De Dordtenaren waren niet van plan zich gewonnen te geven en de Haagsche ach terhoede kreeg heel wat lastige problemen op te lossen, hetgeen zij evenwel zeer verdienste lijk deed. Het zat den Dordtenaren, die luid aangemoedigd werden, niet mee, want eerst zag de scheidsrechter een strafschop over het hoofd en even later kon een der achtersplers den bal nog achterhalen, dien de midvoor op het verlaten doel inschoot. Met onveranderden stand kwam het einde. Na de lunch volgde de eindstrijd tusschen den R. V. B. en den H. V. B. Nadat beiderzijds eenig terreinverkennen had plaats gehad, werkte de Haagsche ploeg zich wat los en het werd een aardige strijd, waarbij de Hagenaars door wat meet; enthou siasme in de meerderheid waren. Dè Rotter dammers waren er'eveneens wel goed in, maar tegen de hard zwoegende verdediging van den Haag kregen zij weinig of geen kans. Bij een aanval op het Rotterdamsche doel kreeg Vlie gen den bal op de hand, doch scheidsrechter v. d. Ende liet doorspelen. Hierover was de Haagsche grensrechter dusdanig gebelgd, dat hij kwaad wegliep en een ander zijn plaats moest innemen. Een eigenaardig standpunt van een scheidsrechted, diegeregeld in de tweede klas uitkomt! Door het minder goede spel van v. d. Gaag ontstond indirect het eerste Haag- schè doelpunt. Er kon n.l. door den rechtsbui ten een goeden voorzet gegeven worden, die Knijf onberispelijk in een doelpunt omzette. Rotterdam antwoordde met eenige pittige aan vallen, doch zij hebben geen succes en de rust komt met 10 voor den H. V. B. Het R. V. B.-elftal kon er, tegen de ver wachting in, ook in de tweede helft niet goed inkomen en bovendien bleef het Haagsche enthousiasme grooter dan dat van de Rotter dammers. Na eenige vergeefsche aanvallen had Smits eindelijk succes toen hij iets eerder bij den bal was dan de Haagsche doelman. Er werd van de zijde van onze stadgenooten nu SERIEWEDSTRIJDEN SCHIEDAM De uitslagen van de wedstrijden, uitgeschre ven door de Sè. F. en A. C. Schiedam, lui den als volgt: Schiedam 2GLZ 21; HOV 3 Martinit 4 51; S. VDPWDCL 3 02; VFC—DCL 2 4—1; DHZ—Mortinit, gewonnen gegeven door DHZ; DLVS 3Schiedam 3 2 8; RFC 6—Dindua 2 3—1; Martinit 2—Ursus 2 40; St. Hooger 3Dindua 1 03; DSLSFC 2 0—3; Martinit 3—St. Hooger 4 1—1; Mar tinit wint na loting. KANTOORVOETBALORGANISATIE R'DAM De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Bedrijfsklas: RaveroS. H. D. 2 4; H. B. M. 2—Cortintia 2—2. 3e Klas C: P. W 2—H. B. M. 8—1; Zwarte DuivelsProgress 2 21. 2e Klas B: L. C. C. F—V. O. T. 0—5 (regle mentair). 3e Klas B: P. W—Disco 2—1. Bedrijfsklas: H. B. M. 2—Haka 0—0. SERIEWEDSTRIJDEN TRANSVALIA De uitslagen van de gisteren gespeelde se riewedstrijden, uitgeschreven door Transvalia, luiden als volgt: R. D. M.Coal 4 1; Trans valiaD. C. L. 12. NEDERLAAGWEDSTRIJD C.V.V. Gisteren is de nederlaagwedstrijd gespeeld tusschen C. V. V. en O. D. S. De Rotterdam mers hebben den strijd met 31 gewonnen. De strijd om de bovenste plaats is te Schie dam in een verrassende Rotterdamsche over winning geëindigd. Zou de Haagsche suprematie gebroken worden? Deze nederlaag, naast het falen Zaterdag van H.C.C. zou het doen ver moeden. H.C.C. trok om half twaalf naar de wickets en spoedig bleek, dat de bowlerij van East en Terwiel de Hagenaars in groote moeilijkheden bracht. Jhr. J. v. d. Bosch voor 3, zijn broer Wim voor 13 en van Manen run out 8 en M. Elten 0 met den eersten bal, deden een debacle vermoeden. Dr. Max Jansen en Jhr. P. Feith brachten eenige verbetering. In den staart speel de P. Hoeksema de Groot nog even bright cri cket alvorens hij als eenig slachtoffer v. A. Ter wiel viel voor 10. Het totaal van de Hagenaars bleef één beneden de 100. Bowlingcijfers: A. Terwiel 137; P. G. East 642; Beyers 214. Het begin van de innings van V.O.C. was niet erg hoopvol. Op een totaal van zeven runs wa ren reeds twee wickets neer. Gibb met 26 en Dubru met 15 naderden toen het totaal van H.C.C. Toen zij achtereenvolgens verdwenen, zetten A. Terwiel en G. Beyers de innings uit stekend voort en overschreden samen de 100 Ook C. Kramer nam toen de bowlerij onder han den en noteerde 24 runs. De staart was spoedig ingerekend en de innings werd gesloten op 159. V.O.C. wint dus met 60 runs op de eerste in- nings. Mr. van Maneii had de beste cijfers: 4 28, Toch was het fielden van Hagenaars sterker. De vele enthousiaste toeschouwers leefden ge heel mee. Het was een goede dag voor V.O.C. wier tweede elftal eveneens aan de Damlaan H.C.C. I, 1ste innings: E. J. A. Schill, b. East 16; Jhr. J. v. d. Bosch, c. Kramer, b. East, 3 Jhr. W. v. d. Bosch l.b.w. b. East 13; mr. H van Manen, run out, 8; M. Elte, b. East 0; Jhr. P Feith, not out, 18; dr. M. Jansen, c. P. Gul tart, b. C. Beijers 10; mr. J. J. Koeleman, c. en b. Beijers, 8; C. W. V. Bakker, lb. II, b. East 5; dr. H. J. Kessler, c. Terwiel, b. East 2; P. Hoeksma de Groot, b. Terwiel 10, extra's 6, to taal 99. Bowlingcijfers V.O.C.: A. Terwiel 1 voor 37 P. G. East 6 voor 42, C. Bijers 2 voor 14 V.O.C., Ie innings: G. de Bruijn l.b.w. b. Jhr. W. v. d. Bosch 1; F. H. Dubree, c. Jhr. J. v. Bosch, b. J. Koeleman, 15; dr. J. A. Vuylsteke, c mr H. van Manen, b. Koeleman, 0; Th. Gibb. c. jhr. J. v. d. Bosch, b. dr. M. Jansen, 26; F v. Herwaarden, c. M. Elte, b. dr. M. Jansen, 0, A. Terwiel, c. mr. J. Koeleman, b. mr. H. van Manen, 59; F. G. A. Beijers, c. dr. J. H. Kessler, b. mr. J. Koelewijn, 21; F. Kramer, b. mr. H. van Manen, 24; P. G. East, l.b.w. b. mr. H. van Manen, 0; F. Ruychaver, not out 5; P. Guittard, run out, 1; extra's 7, totaal 159. Bowlingcijfers: H.C.C. I: Jhr. W. v. d. Bosch 1 voor 36, mr. J. Koeleman 2 voor 42, dr. M. Jansen 2 voor 24, mr. H. van Manen 4 voor 23, P. Hoeksma de Groot 0 voor 16, C. W. V. Bak ker 0 voor 6. V.R.A. IIV.V.V. Gewonnen door V.V.V. met 5 wickets V.R.A. II le innings 144 (J. Peters 31, W. van Breukelen 11, Berghuys 26*. A. de Waal 24, A. Loggere 12), Jeuken 1—20; v. Wermeskerken 238; J. J. Grootmeyer 742. V.V.V. le innings 150 voor 5 (gestaakt). (W. Grootmeijer 38, G. Nieda 17, E. A. Kost 49, H. Jeuken 22*), J. Peters 3—38; Thesen Ender 1—37; J. Smit 1—31. A.C.C.—H.B.C. Gewonnen door H.B.C. met 40 runs op de le innings. A.C.C. le innings 61 (F. Oliver 11, H. Oliver 26). M. v. Weel 4—32; P. H. Cremers 5—15; Mr. P. Labouchère 16, H.B.C. le innings 101 )Keulen 13. Mr. P. La bouchère 18, H. Breuning 17, C. Breuning 19). H. Oliver 731; P. Sanders 241; J. Börnemann 1—8. H.C.C. IIIH.B.S. Gewonnen door H.B.S. met innings en 44 runs. H.C.C. Ill le innings 59 (Gallois 23, Wttwaal 15): 2e innings 103 (Tresling 33 en Wttwaal 24), Wunder 421; Mets 534. H.B.S. le innings 206 (Borsboom 64, v. Kat wijk 57), Edersheim 3—31; Wttwaal 2—53, Sille- vis 115. Quick 1—Kampong I. Gewonnen door Quick met 67 runs. Quick 114 (E. Burgtgraef 46, J. Faber 33, M. de Reuver 12). mr. Kramer ■56, v. d. Bijl 124, Beukers 112, v. d. Poll 420. Kampong 47 (J. Boogaerdt 12, mr. Greve 10), Burki 526, Fiege 414. V.V.V. IIOlympia. Gewonnen door Olympia met 5 wickets. V.V.V. II le nfnings 187 (M. A. Wessels 12, Jos. Hendrix 58, R. A. G. Davidson 42, B. C. Ooms 19, J. A. Hendrix 17, J. v. Eyk 14), J. Spiers 2—32; A. Wildschut 1—31; Nigtevegt 2—36; C. Noppen 1—20; Bodegraven 2—36. Olympia le innings 192 voor 5 (gestaakt). (N. ten Camp 10, F. Nigtevegt 92, J. Bouwes 26, Bodegraven 13*3. G. A. G. Davidson 129; B. C. Ooms 388; Wessels 122. V.C.C.H.T.C.C. Gewonnen door H.T.C.C. met 32 runs. V.C.C. 123 (Westers 19, Tax 18, Buskes 13, J. v. Grinsven 23, M. Reijntjens 10, M. Munnick 17). Mootz 753, Straub 342. H.T.C.C. 155. (v. Weel 27, v. Woerkom 16, Mit chell 10, Mootz 51). Westers 2—50, Tax 1—35, J. Rijven 3—16, Th. Offerman 3—16. SpartaL.C.C. Sparta wint met innings en 108 runs. Sparta 306 voor 3 (gesloten). R. Wilson 203, K. Saunders 65 n.o., W. Ringeling 19). A. de Vrind 166, C. v. Goor 153, A. v. d. Poel 111. L.C.C. le innings 131 (C. v. Goor 41, C. Metsch 25, A. de Vriend 24). G. v. Leeuwen 443; J. Warburton 2—45; C. Emmeis 1—8, T. Konert 1—8. L.C.C. 2e innings 67 (C. v. Goor 28, J. Kanten been 13). K. Saunders 4—29, J. Warburton 3—18; G. v. Leeuwen 36; F. Konert 110. Haarlem II—Kampong II. Gewonnen door Kampong II met 2 wickets. Haarlem II 97 (de Vries 17, J. de Boer 17, Jan sen, Dalhuizen 12). G. J. Ufkes 3—53, v. Raalten 5—38. Kampong II 119 voor 8 (gestopt). (Plette 15, Stork 28, Helleman 40, v. Raalten 19). F. v. Dal- sum 1—28; A. Blok 5—46; J. de Boer 1—12. P.W. II—U.D. Gewonnen door U.D. met 7 runs. P.W. II le innings 101 (J. Ledeboer 14, H. Von derhorst 34, S. Pekema 20, H. Jordaan 11). B. Meyer 3—35, Th. Engering 3—24, J. P. Spruyt 428. U.D. le innings 79 (B. Meijer 21, J. P. Spruyt 36, Th. Engering 21). J. Kerkhof 2—35, S. Peke ma 828. P.W. II 2e innings 56 (T. Nordbeek 14*). B. Meijer 4—23, Th. Engering 5—25, J. P. Spruijt 1—5. U.D. 2e innings 85 (J. P. Spruijt 33, J. Werle Jr. 17). J. G. Kerkhof 548, S. Pekema 1—16, F. Nordbeek 1—3, B. Eshuis 1—9. Met uitzondering van nog enkele wedstrijden, heeft thans ook de voetbalcompetitie van den I.V.C.B. haar beslag gekregen. De practische katholieke sportbeoefenaren de leiders kun nen aan het vergaderen slaan die hun hart niet alleen aan den voetbal hebben verpand, kunnen zich nu gaan toeleggen op de zomer sporten. Hier staan we echter voor een groote geslo ten deur .Een blik in het kamp der katholieke zomersporten biedt slechts een vaag perspec tief op de bestaande gymnastiek- en athletiek- beweging. Want in bijna alle andere zomer sporten zooals, zwemen, wielrennen, cricket, roeien, zeilen enz. is het katholieke vereni gingsleven vreemd. Daar is een voldoende verklaring voor te geven; men behoeft alleen maar eens te zien naar de maatschappelijke kringen, die deze sporten beoefenen en de provinciën waar dat geschiedt. In het groote katholieke Zuiden bijv. slapen deze zomersporten in het algemeen, met uitzondering van wielrennen. Wel bestaan hier en daar enkele cellen van katholiek zomersportleven (cricket, wielerclubs, zelfs een zwemclub en enkele tennisgroepjes), maar tot een diocesane of landelijke organi satie is het nog nergens gekomen. En het is een vraag of het in de eerste jaren wel zoo ver zal komen, gezien het feit, dat deze spor ten nog niet tot de echte volkssporten zijn uitgegroeid. Zoolang dat niet het geval is, ach ten we een eigen organisatie van een dezer sporten niet bestaanbaar, omdat de wedstrijd gelegenheid te klein is, en tegen het lidmaat schap van de neutrale landelijke organisaties, wel bezwaren zullen worden aangevoerd. In de officieele organen van de landelijke sportbonden treffen we dan ook maar spora disch de namen van katholieke verenigingen aan. Van een poging om tot een landelijken ka tholieken bond voor een dezer takken van sport te komen, is ons niets bekend. De diocesane gymnastiekbonden leiden een eigen zelfstandig leven, ze hebben hun eigen „zomerfeesten" en een eigen orgaan, en staan dus naast het K.N.G.V., waarmee de federatie van R.K. gymnastiekbonden bij ons weten geen overeenkomst gesloten heeft. De Limburgsche, Brabantsohe en Utrechtsche gymnastiekdagen (we konden dit onlangs in Utrecht nog zien) trekken voldoende deelnemers, en zullen zich tegenover de neutralen best kunnen handhaven. Ook de Haarlemsche Diocesane Gymnastiek- bond, staat in dit opzicht pal naast de andere bonden. In de laatste jaren, meer speciaal na het jaar 1929, heeft de ontwikkeling van de katholieke athletiek een grooter vlucht genomen. De lan delijke athletiek-unie (R.K.N.A.U.) is thans vol doende stevig gefundeerd; ieder jaar worden de landskampioenschappen verspeeld en aan deze kampioenschappen kunnen deelnemen, die athleten, die in de bonds-vóórwedstrijden op de verschillende nummers hebben uitgeblon ken. Dit jaar worden de kampioenschappen in Augustus gehouden. Waarin bestaat de aantrekkelijkheid van het verspelen van kampioenschappen. In de eerste plaats vinden de beoefenaren in de sport zelve voldoening omdat ze daarin vinden levensvreugde en ontspanning. Het kampioen schap is een aangename belooning voor een re gelmatige beoefening op een bepaald nummer, terwijl het tevens aan den bezitter het ken merk verleent te excelleeren. Dat streelt de eigenliefde. Maar daarnaast staat toch de zucht van de athleten om mee te dingen in wedstrijden te gen buitenlanders. Te worden afgevaardigd naar een ander land en daar mee te dingen, is wel bijzonder attractief; te worden aangewezen als de primus inter pares op een bepaald num mer is het hoogste, waarnaar een athleet, als sportman wel te verstaan, streven kan. Nu is het wel jammer, dat op dit gebied de R.K.N.A.U. aan haar athleten weinig uitzicht bieden kan. Enkele jaren geleden hebben de Nederlandsche katholieke athleten kunnen mededingen met Franschen, Belgen en Duit- schers naar de hoogste titels van de katholieke internationale (U.I.O.C.E.P.) Nu de Duitschers en de Nederlanders in dit opzicht het contact met de aindere landen hebben laten varen, is er voor de athleten een schoon perspectief verloren gegaan. Op welke wijze dit internationaal contact verloren ging, hebben we niet kunnen achter halen; maar wij betreuren het, dat het zoover is gekomen. Want daarmee is een goed stuk katholiek internationaal sportleven afgesneden. Zijn de jaarlijksche wedstrijden van de U.I.O. C.E.P. heelemaal van de baan, of doen alleen de Duitschers en de Nederlanders daaraan niet meer mee? De (socialistische) arbeiderssportbonden hou den geregeld ieder jaar hun algemeene sportda gen. In 1930 te Weenen, in 1931 te Amsterdam, in 1932 te Antwerpen en in 1933 worden ze ver spreid gehouden. Er is aan behoud van het internationale con tact veel gelegen; wij beschouwen die regel matige ontmoetingen als een der krachtigste middelen tot opbloei van een gezond nationaal katholiek sportleven. Zou het daarom geen aan beveling verdienen, dat van Nederland uit een poging werd gedaan om de internationale gym nastiek- en athletiekwedstrijden volledig te herstellen? Een krachtige poging in die richting, samen ondernomen door de R.K.F., de Gymnastiek- Federatie en de R.K.N.A.U. zou ons inziens zeker succes hebben. RENNERSCLUB ROTTERDAM. Gisteren heeft de Rennersclub Rotterdam een wedstrijd gehouden over een afstand van 92 K.M. (zeven ronden van ruim 13 K.M.) voor klas A. en B. De uitslagen luidden; Klas A.: 1. Raaymakers in 2 uur 33 min. 49 sec.; 2. du Hen; 3. F. Lathouwer; 4. v. d. Wal; 5. Fellheur. Klas B.: 1. G. v. Duyl in 2 uur 38 min. 20 sec.; 2. L. Weda; 3. G. Visser; 4. Roeland; 5 P. v. Broek. Een wedstrijd voor juniores over een afstand van viermaal 13 K.M. had tot resultaat: 1 Goos- sens in 1 uur 30 min. 30 sec.; 2. Coumou. RENNERSVEREENIGING APOLLO. Gisteren heeft de Rotterdamsche Rennersver- eeniging Apollo een wedstrijd voor ploegen ge hóuden over een afstand van ongeveer 80 K.M. voor A. en B. klassers. De uitslag was: 1. JÏJan- sen, J. den Outer en P. van Tilburg i%. 2 uur 6 min. 53 sec. 2. P. Zwanenburg, A. W. van Rijn en A. Keyzer in 2 uur 10 min. 40 sec. De uitslag van den sprintwedstrijd voor junio res over 200 M. was als volgt: 1. C. van Smek; 2. H. Schild; 3. L. Snijders; 4. A. Roos. Hermes-D.V.S. II—V.O.C. II. Gewonnen door V.O.C. II met 58 runs op de le innings. V.O.C. II le innings 134 (H. Verburg 44, J. v. Herwaarden 31, L. Ingelse 10, J. Ovaa 10). J. Vis ser 440, L. Borroni 651. Hermes-D.V.S. Il 76 (P. Janse 17, A. de Jong 14). J. Ovaa 4—26, M. v. d. Ebb 3—21, J. v. Her waarden 27, K. Thieme 19. H. D. V. S. II—V. O. C. II gewonnen door V. O. C. met 58 runs. V.O.C. 134, H.D.V.S. 76. Hercules—U.V.V. Gewonnen door U.V.V. met 30 runs op de le innings. Hercules 89. U.V.V. 119. V.U.C. II—Ajax dl. Gewonnen door Ajax II met 30 runs op de le innings. V.U.C. 75. Ajax 105. H- B. C. IIExcelsior Excelsior brengt het slechts tot 79 runs, C. Wuisman 13, J. Oosterholt Jr. 27, G. Ooster- holt 13. Bowlingscijfers J. v. Doorn 114, F. Zur Haar 0—16, H. Borsboom 8—25, R. Lugendijk 1—20, H. B. S. stelt hier 69 runs tegenover, G. v. Thiel 22, J. v. Doorn 13 n. o. Bowlingscijfers J. Oosterholt Jr. 023 H. Zoetmulder 624, G. Oosterholt 413. De weede innings der zwart-witten was weer een mislukking, totaal 78, G. Oosterholt 10, R .v. Lingen 16, H. Zoetmulder 19, S. Balogh 15 n.o. Bowlingcijfers J. v. Doorn 430, E. Zur Haar 1—16, H. Borsboom 2—20, R. Lugendijk 3—11. H. B. S. 63. H. Sonneveldt 27, H. Borsboom 11. Bowlingcijfers J. Oosterholt Jr. 6 17, H. Zoetmulder 013 G. Oosterholt 3 16. Excelsior wint met 25 runs op twee inings. DERDE KLASSE. Excelsior 2H.C.C, 4 Excelsior bat eerst en scoort 115 runs, P. Willems 18, G. Horbach 29, C. Vlek 10, P. Smeets 12, extra's 20. Bowlingscijfers P. v. Dillen 641; A. v. Oosten 0—25; L. Sillerxis 1—9, F. Mommaerts 3—20. Nadat het bij H. C. C. 2—15 geweest was werd het 2279, waarop gesloten werd. F. Feith 32; L. Sillevis 58, W. Snouck Hurgronje 53; A. v. Oosten 38; M. Roes 25. Bowlingscijfers C. Vlek 452; A. v. Haa- gen 2—76; G. Horbach 0—11; P. Willems 3—69. H. C. C. waagt nog een poging om met innings te winnen bij 991 geeft H. C. C. op. A. Hoenderop 22, G. Horbacht 52 not out extra's 20. H. C. C. wint dus met 112 runs op de le innings. Quick IQuick II. Gewonnen door Quick I met 5 wickets. Quick I 103 en 64 voor 5. Quick II 85 en 77. Kampong IIIA.C.C. II. Gewonnen door A.C.C. II met innings en 50 runs. Kampong 79 en 82. A.C.C. 211. Berger. Alles wat hij had Zij was een van die vrouwen, die alles in een winkel overhoop laten halen. Ze was om kousen gekomen, en de hoffelijke verkooper had alle soorten voor haar uitgelegd. Nadat hij alle maten, soorten en kleuren voor den dag had gehaald, zeide hij „Dat is onze keuze, mevrouw". „Is dat alles, wat u heeft vroeg de vrouw niet zeer tevreden. „Ja mevrouw", antwoordde de verkooper, „behalve dan het paar, dat ik zelf aan heb". De K. N. A. U. had de verwerking van de na tionale athletiekwedstrijden om den Prins Hen drikbeker opgedragen aan de Haagsche Ver- eeniging Vlug en Lenig, welke gisterenmiddag onder groote belang stelling deze kamp organiseerde op het Sportterrein Hout- rust. Een tiental ver eenigingen, de beste in den lande, nam aan de wedstrijden deel waarbij Haar lem met 44 (tegen Vlug en Lenig 76) voor de 10e maal m successie op den wis selbeker wist beslag te leggen. De Amsterdammer Chr. Berger slaagde er in zijn eigen Ne- derlandsch record op de 100 M. hardloopen te brengen van 10.5 sec. op 10.4 sec. Of erkenning zal volgen, staat te bezien daar een vrij krachtige wind den loo- per in den rug steunde. Het was jammer dat de poging van Kaan by de 110 M. hordenloop mislukte doordat de Haar lemmer een der horden omwierp. De tijd van 15.3 sec., het Nederlandsch record, werd hierby gebroken. Ook Brasser zag zijn poging om het record hoogspringen, ten name van W. Hofman met 1.884 M. te verbeteren, niet geslaagd. Zyn beste sprong was 1.83 M. Over het algemeen waren verder de prestaties goed te noemen en verschillende nummers ble ven slechts weinig boven het Ned. record. De technische resultaten waren: 100 M. hardloopen (Ned. record Chr. Berger A V '23 in 10.5 sec.): le serie: 1 Colijn (Vlug en Lenig) 11 sec.; 2 Benz (A. V. '23) 11 sec.; 3 Hen- nings (A. A. C.) 11.3 s.; 2e serie; 1 Jansen (Vlug en Lenig) 11.3 s.; 2 v. d. Berge (Haarlem) 11° s 3 v. Hengel (Trekvogels! 11.6 s.; 3e serie: i Chr. Berger (A.V. '23) 10.9 s.; 2 Blik (Haarlem) 11 s.; 3 Wemmers (ProPatria) 11.7 sec. Beslissing: 1 Chr. Berger (10.4 s.; Jansen 10.6 s., 3 v. d. Berge 10.9 s„ 4 Blik, 5 Colyn, Benz. 400 M. hardloopen (Ned. record A.. Paulen Haarlem in 49 s.): le serie: 1 Oostermeyer (A.V. '23) 54.2 s.; 2 „Jopie" (VI en L.) o5.1 sec., 2e serie: 1 Klasema (V. en L.) 53 s.; 2 v. d. Booren (Haarlem) 53.3 s.; 3e serie: 1 Visser (Feyenoord) 54 s„ 2 Robert (A. V. 23) 54.2 s Beslissing: 1 „Jopie" 52.5 s.; 2 Klasema 52.6 s.; 3 v. d. Booren 53.2 s.; 4 Visser 53.8 s.; 5 R 800 M. hardloopen (Ned. record A. Hoogerwerf Haarlem 1 m. 56.6 sec.): le serie- 1 v. d. Booren (Haarlem) 2 m. 51 s„ 2 Sierhuis (A.V. '23) 2 m. 67 s; 3 v. d. Ende (Feijenoord) 2 m. 69 s.; 2e serie: 1 Nieuwland (VI. en L.) 2 m. 112 s.; 2 Mans (Haarlem) 2 m. 11.7 sec., 3 Endenburg (A. V. '23) 2 m. 11.7 sec.; 4 Haver (Pro Patria) 2 m. 11.7 sec. Beslissing: 1 v. d. Booren 2 m. 4.2 sec.; 2 Sier huis, 3 Nieuwland, 4 Mans, 5 v. d. Ende. 1500 M .hardloopen (Ned. record A. Hooger werf Haarlem) 4 m. 8.6 sec.; 1 Scherpenhuyzen (Haarlem) 4 m. 21.3 s.; 2 Paul (A.V.O.N.) 4 m. 21.7 s.; 3 Buys (Haarlem) 4 m. 23.7 s.; 4 v. Gel der (Feyenoord) 4 m. 24. 4sec; 5 Hoogerwerf (Hellas) 4 m. 24.4 s. 4 X 100 M. estafette (Ned. record A. V. 23 in 42.1 sec.; nog niet erkend): 1 Vlug en Lenig met Colijn, de Both, Jansz en de Boer 43.1 sec., A. V. 1923 met v. Beveren. Veldman, Berger en Benz 43 3 s 3 Haarlem 44.8 sec., 4 Hellas 47 sec. 5000 M. hardloopen (Ned. record J. Zeegers Jr. A. A. C. 15 min. 16.4 sec.): 1 Paul (A.V.O.N.) 16 m. 29.7 s.; 2 Petit (A.V.O.N.) 16 m. 44 2 s.; 3 Töo- renenburg (A.A.C.) 16 m. 50.5 s.; 4 Klaasse (Haarlem) 16 m. 54.4 s.; 5 Goossen (A.A.C.)6 Oosten (A. V. '23). 4 X 400 M. estafette (Ned. record Vlug en Lenig in 3 m. 27.4 sec.); 1 Vlug en Lenig met Jansen, Geurts, Dop en de Waele in 3 m. 34 s.; 2 Haarlem 3 m. 40.4 sec., 3 A. A. C. 3 m. 41.7 s., 4 A. V. '23 3 m. 45.5 s., 5 Hellas, 6 Pro Patria. 110 M. hordenloop (Ned. record W. Kaan, Haarlem, 15.3 sec.: le serie; 1 Misman Schultz (A. V. '23) 16 sec.; 2 A. Kaan (Haarlem) 16.3 s., 3 Karman (V. en L.) 16.4 s.; 2e serie: 1 W. Kaan Haarlem) 15.2 sec., 2 Jansz (Vlug en Lenig) 15.8 sec., 3 C. Ras (A.A.C.) 16 s. Beslissing 1 W. Kaan 15.6 sec., 2 Mesman Schultz 15.7 sec., 3 Jansz, 4 Ras, 5 Karman, 6 A. Kaan (gedisqualificeerd). 3000 M. snelwandelen (Ned. record C. A. Gub- bels in 13 m. 2.8 sec.): 1 P- Engelman (Pro Pa tria! 13 m. 52 sec.; 2 Toscam (A.A.C.) 14 m. 31 s„ 3 Lanting (A.A.C.) 14 m. 49 s. De overigen wegens onzuiver wandelen gedisqualificeerd. Kogelstooten (Ned. record G. Eysker Haarlem met 13.61 M.: 1 G. Eysker (Haarlem) 12.66 M., 2 Ypsilon" (A.V. '23) 12.45 M., 3 Houtzager (V. en L.) 11-95 4 van Woerkom (V. en L.) 1147 M., 5 v. d. Wel (Haarlem) 11.35 M. 6 v, d. Lint (A.V.O.N.) 10.75 M. Speerwerpen (Nedi record G. Visser, Haar lem 55.30 M.): 1 Brasser (A.A.C.) 51.03 M., 2 Coll'aris (A.V.O.N.) 49.54 M., 3 Jagers (A.V.O.N.) 47.10 M., 4 Visser (Haarlem) 47.04 M. 5 Huybers (Feyenoord), 6 Agterberg (De Zwervers). Discuswerpen (Ned. record J. Eysker 42.77 M.) 1 Eysker (Haarlem) 40.89 M.,'2 „Ypsilon" (A.V. '23) 39.46 M.. 3 Coster (V. en L.) 38.36 M., 4 Blanker (A.V. '23) 38.09 M., 5 Brasser (A.A.C.) 37.72, 6 v. d. Lint (A.V.O.N.) 33.16 M. Hoogspringen (Ned. record: W. Hofman „1926" Groningen 1.844 M.): 1 Brasser (A.A.C.) 1.83 M., 2 Jancsz (V. en L.) 1.78 M., 3 Kuil (A.V. '23) en v. d. Klinkenburg (Haarlem) l.?8 M., 5 Wel- lerdick (Hellas) en Nieuwland (V. en L.) 1.63 M. Verspringen met aanloop (Ned. record H. de Boer VI. en L. met 7.32 M.) - Welsenes (Haar lem) 7.17% M„ 2 H. de Boer (V. en L.) 6.94 M., 3 Klasema (V. en L.) 6.83 M., 4 Houtman (A.V. '23) 6.81 M„ 5 Blankers (A.V. '23) 6.49 M., 6 C. Ras (A.A.C.) 6.33 M. Polsstokhoogspringen (Ned. record A. v. d. Zee Haarlem, 3.87 y2 M.: 1 Mesman Schultz (A.V. '23) 3.45 M., 2 v. d. Zee (Haarlem) 3.35 M., 3 v. d. Most (Pro Patria) 3.25 M„ 4 C. Ras (A.A.C.), Vourdides Hellas), Verkes (Haarlem) en Karman (V. en LJ allen 3.15 M. Puntentelling voor den beker: 1 Haarlem 86 punten; 2 Vlug en Lenig (Den Haag) 76 p.; 3 A.V. '23 (Amsterdam) 55 p.; 4 A.A.C. (A'dam) 38% p.; 5 A.V.O.N. (Heerlen) 27 p.; 6 Pro Pa tria" (R'dam) 11 p.; 7 Hellas (Utrecht) 10 p. en 8 Feyenoord (R'dam) 5 punten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4