DE TWEEDE KAMER WIJZIGT DE H. O.-WET. WOENSDAG 5 JULI 1933 Voorwaarden der Gratis-Verzekering tegen ongevallen voor de geaöon- neerden op „Het Nieuwe Dagblad" Nieuwe Dordtsche Gourant", „Nieuwe Schledamsche Courant" of „Nieuwe Zuid-Hollander", DE VERDELGING VAN RATTEN. VERHOOGING VAN COLLEGE GELD. BEMANDE KANO NAAR ZEE GEDREVEN. GENOOTSCHAP NEDERLAND—ITALIë. Men schrijft uit Rome: De heer Benito Mussolini heeft in het Palazzo Venezia een particuliere audiëntie verleend aan mejuffrouw Anny Wierts, presidente van het genootschap „Nederland—Italië". De Duce informeerde belangstellend naar de oprichting en ontwikkeling van het genoot schap en gaf zijn groote tevredenheid te ken nen over den bioei van deze jonge vereeniging. In hartelijke bewoordingen betuigde de heer Mussolini voorts zijn sympathie voor Holland. Aan het eind van het onderhoud mocht mej. Wierts een foto met dedicatie van den Duce ontvangen. BRAND. Dinsdag brandde op het Sportpark te Oss af het van hout opgetrokken café-restaurant. Se dert Zondag na afloop der wielerwedstrijden was niemand meer aanwezig geweest, daar het sportpark was gesloten. RAADSLID UIT DE VERGADERING VERWIJDERD. In de Maandag gehouden raadsvergadering te Hengelo, waarbij 'n vraag werd beantwoord in zake nadere voorwaarden voor de steunregeling aan werkloozen, werd door het comm. lid, den heer De Jong afgegeven op de kapitalistische regeering en op het gemeentebestuur. Aan het verzoek van den voorzitter, om zich tot het punt van bespreking te bepalen, wenschte de heer De Jong niet te voldoen en ging door met zijn aanvallen. Na veel hameren van den voorzitter, ge lukte het dezen eindelijk een voorstel in stem ming te brengen, waarbij den heer De Jong het verder verblijf werd ontzegd en hij tevens van de volgende vergaderingen werd uitgesloten. De vergadering werd zoolang geschorst tot dat de heer De Jong zich had verwijderd. kan de belanghebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering. De overge legde stukken blijven het eigendom der Directie. De kosten der geëischte vérklaringen komen ten laste van dengene, die de uitkeering aan vraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen betaalbaar ztin ten kantore van „Het Nieuwe Dagblad", „Nieuwe Dordtsche Courant", „Nieuwe Schledamsche Courant" of .Nieuwe Zuid-Hollander" slechte na ontvangst van eene door den rechthebbende geteekende qultantie. Van geen som, die verschuldigd ls zal Interest betaald worden, ook niet ln gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn: terwijl de aansprakelijkheid voor uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het is toegestaan geworden, is ingevorderd. of de deelname aan wedstrijden, of bij lucht- vaarttochten, of bij baden, zwemmen of bij het rijden met een automobiel, motorijwiel of ge woon rijwiel; g, door grove nalatigheid of grove onvoorzich tigheid, of door vechten en aanvallen tegen den persoon van verzekerde, of in buitenlandschen oorlog of binnenlandsche beroerten; h. indien de verzekerde op het oogenblik dat hem het ongeval trof in staat van dronken schap verkeerde. De abonnê is echter wel verzekerd tegen ge vallen waarbij het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of tot afwending van dreigende gevaren. Onder bepaling, dat indien een abonné in een staat van krankzinnigheid of verstandsvi r- -distering zal geraken, of zich buiten Europi mocht begeven (behalve indien hij van eene Buropeesche haven naar eene andere Europee- sche haven reist in een schip met vast dek in tijd van vrede) of indien liU zich in krijgsdienst te land of te water begeeft, en evenzieer indien het verschuldigde abonnementsgeld over den tijdens het ongeval loopenden termijn, aan dengene die met de ontvangst is belast, bij eerste aanbieding der kwitantie niet werd voldaan of deze courant ophoudt te verschijnen, alsdan deze verzekering voor hem geheel zal vervallen en krachteloos worden. Do verzekering eindigt eveneens zoodra de Directie de verzekering opzegt, öf de voorwaar den wijzigt, öf haar voornemen om niet langer te verzekeren öf op dezelfde wijze te verzekeren, door publicatie in hare courant kenbaar maakt: dit heeft echter geen invloed op uitkeertngen tengevolge van een ongeval dat dan reeds heeft plaats gehad. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitge sloten allen die zich met de bereiding, het ver werken of vervoeren van of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dyna miet, naphta, acetyleengas, of andere licht-ont- plofbare of llcht-ontvlambare stoffen bezig hou den, of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwer kers, acrobaten, circusrijders en dergelijken. Zeevisschers, zeevarenden en personeel van den Loodsdienst zijn in de verzekering begrepen, met dien verstande, dat ongevallen, die verdrin king tengevolge hebben, zijn uitgesloten. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waarin de verze kerde verkeerde op het oogenblik van het on geval plaats had, vergroot worden, wordt even tueel geen hoogere schadeloosstelling betaald dan die, welke volgens het oordeel van een door de directie aan te wijzen geneeskundige moeten zijn uitgekeerd aan een normaal per soon, door hetzelfde ongeluk getroffen. De uitkeering ingeval van overlijden ge schiedt aan de echtgenoote, of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonné. Uitkeerigen wegens verlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan den abonné zeiven. In geval recht op schadevergoeding bestaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege van de Direc tie van „Het Nieuwe Dagblad". „Nieuwe Dordt sche Courant", „Nieuwe Schledamsche Courant" of „Nieuwe Zuid-Hollander" Ingeval wegens een en hetzelfde ongeval, dat den dood van meer dan één abonné tengevolge heeft, meer dan één aanspraak op uitkeering wordt gemaakt, zijn degenen die tot deze aai. spraak gerechtigd zijn, verplicht om zich onmid dellijk te wenden tot de General Accident Firs and Life Assurance Corporation, Limited, kan toor houdende te Amsterdam, zoodra de directie van ..Het Nieuwe Dagblad", „Nieuwe Dordtsche Courant", „Nieuwe Schiedamsche Courant" of „Nieuwe Zuid-Hollander" hun dit te kennen ge geven heeft. De Directie is in dat geval niet verplicht om eenïge uitkeering te doen wegens die ongeval len, welker uitkeering als bovenvermeld naar de General Accident Fire and Life Assurance Corporation Ltd. is verwezen, zoolang laatst genoemde de uitkeering welke zij tegenover de Directie gewaarborgd heeft, niet heeft voldaan. Alle geschillen uit de verzekerlngvoorwaar- den voortvloeiende, zullen beslist worden door een onpartijdig, en bij gemeen overleg aan te wijzen scheidsman, dan wel door drie scheids lieden waarvan door elk de partijen een aan te wijzen, welke twee scheidslieden gezamenlijk een derden tot hun voorzitter kiezen. Bi) weigering of bij gebreke van overeen stemming geschiedt de benoeming der scheids lieden door den bevoegden rechter te Rotterdam. Beide partijen zullen in handen van den scheids man of van den voorzitter der scheidslieden, een bedrag van 100, resp. 200 storten, om daar uit de kosten van de procedure te kunnen vol- doen. Partijen zijn aan de uitspraak van den scheids man of der scheidslieden onderworpen als aan een uitspraak in het hoogste ressort. De kosten worden geheel gedragen door de parti) die ln het ongelijk wordt gesteld. ARTIKEL 5. De abonnê is niet verzekerd tegen dood of verlies van ledematen of oogen, direct of in direct veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschikt- heid van den verzekerde; b. door eene heelkundige operatie of door uit- putting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartgen ver zekerd is); c. door eene bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast zyn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den invloed van overprikkeling of som nambulisme was, of door bedwelmende dran ken of krankzinnigheid minder in staat dan ge woonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen; e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschil lig of de geabonneerde al dan niet goed bii zin nen was; f. In duel, of gedurende de voorbereiding tot Het ontvangbewijs van den verzekerde of vaa de erfgenamen van den verzekerde zal in teder geval volledige kwijting tengevolge hebben. Met het oog op de vaststelling der Identiteit van den verzekerde moet deze bij elke veran dering van woonplaats, beroep of naam, hetzU door huwelijk of anderszins daarvan ten spoe digste opgave doen voor het aanbrengen van wijzigingen ln de registers van „Het Nieuwe Dagblad", „Nieuwe Dordtsche Courant", „Nieuwe Schiedambche Courant" of „Nieuwe Zuld-Hcl- lander",

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4