KASPER HIDDINK nioiingBurcai Scmedan jjesj TehuurzljndePanilen: ccc POSTZEGEL DE IIEOIIE AALBESSEN JEHEUER WAAROM KIESPIJN TielmanOemstr.7 B,J. De Heer N,V. Onze Kabouters. RECTIFICATIE ■i 62 b en c. BERIJDT firma a. j. van de ven WIJNKOOPERIJ I MAGAZIJNEN,,DE STER" DE CONSERVATIEVEN EN INDIE. KABOUTER ADVERTENTIEN ff; BOWL VRUCHTENBOWL Groot Amerikaansch Circus komt!! SOOMERS' RIJWIELEN vanaf f 19.75 J SOOMERS Alléén Groenelaan 40 van Jansen Wouterlood is er weer! VRIJDAG 7 JULI 1933 S HEEFT MR. BALDWIN OF MR. CHURCHILL GEZEGEVIERD. MILLIOENEN LIGGEN VOOR HET GRIJPEN. IN MEMORIAM PASTOOR TH. KORNDORFFER. DE LICHTSTAD VEROVERD GEERTRUIDA JOHANNA yAN DER STRAATEN geb. Van Hoorn, TANDARTS OVERTVELD Afwezig op Zaterdag 8 Juli ELISABETH TERVOOREN— Van Doorn. GEERTRUIDA JOHANNA VAN DER STRAATEN geb. Van Hoorn, Voor OPLEIDING GEDIPLOMEERD BAKER ff Een heerlijke vruchtenwijn, Fijne vruchten Profiteert ROTTERDAM: Hoogstraat 185 Telefoon 10115 Pretorialaan 27 Telefoon 15575 cent: TELEFOON 69529 na 6 uur 69820 Rembrandtlaan 85 Ruysdaellaan 10 Jos. Israëlstraat 1 Burg. Knappertlaan 229 DIENSTBODE R. K. DIENSTBODE ZAAK IN KRUIDENIERS- - i Voor alle kinderen een verrassing uit onze Circusstallen. J= Eigen fabrikaat 10 [aar garantie Ala de advertentie het best Is la de redding het meest nabij ■HOOGSTRAAT 51 TELEF. 68546. SEDERT 1803 LEVERT BELEGEN WIJNEN Bestelt nog heden! GROOTE MARKT 35, TELEF. 68128 (Van onzen correspondent). LONDEN, 29 Juni 1933. „Verlangend ieder woord van Baldwin's rede te hooren, onderbrak de vergadering hem zelden, zelfs met applaus. Zij bewaarde dit voor een groote betooging aan het einde". Het bovenstaande komt voor in de beschou wingen, welke de „Daily Telegraph" ten beste geeft over de vergadering van den centralen raad van den nationalen bond van conserva tieve en unionistische vereenigingen. Deze ver gadering nam met 838 tegen 356 stemmen het advies van Baldwin aan, haar oordeel over de voorstellen in het Indische Witboek op te schor ten tot de commissie haar rapport zal hebben uitgebracht. De bijeenkomst was met buitengewone be langstelling tegemoet gezien, niet alleen, omdat het Indische vraagstuk zooveel beroering en verdeeldheid teweeggebracht heeft in de con servatieve partij, maar ook, omdat reeds een maand geleden aangekondigd was, dat Baldwin zijn positie als leider in de waagschaal zou stel len. Of het verlangen, ieder woord van een spre ker te hooren, oorzaak kan zijn van gebrek aan applaus, mag twijfelachtig heeten. Het is aar dig gevonden van de „Daily Telegraph", maar psychologisch onjuist. Redenaars zijn niet ge woon door te spreken, terwijl er geapplaudi- seerd wordt, zeker niet, wanneer zij iets heel belangrijks te zeggen hebben. Wij mogen dan ook aannemen, dat Baldwin weinig gezegd heeft, dat spontane bijval heeft kunnen uit lokken. Dit lijkt in ieder geval veel waarschijn lijker. De „groote betooging aan het einde", waarop het blad doelt, had plaats na de stemming. Het was dus geen applaus voor de argumenten van Baldwin, maar voor de meerderheid, die de officieele conservatieve politiek op zich ver- eenigd had. Of Baldwin's rede werkelijk zoo meesterlijk overtuigend was, is uit de stemming niet ge bleken. In hoeverre een rede haar doel bereikt, zou men alleen kunnen beoordeelen, indien eerst gestemd werd vóór, en vervolgens na de redevoering en de debatten. Wordt dan bij de eerste stemming het voorstel aangenomen met 900 tegen 294, en bij de tweede met 838 tegen 356 stemmen, dan blijkt uit het resultaat, dat de spreker zijn taak niet naar behooren vervuld heeft, en dat zijn zaak zwak staat. De voorstanders van de Witboek-politiek zijn opgetogen over het resultaat, en spreken van een overweldigende overwinning. De „Morning Post", het voornaamste orgaan der tegenstan ders, spreekt er daarentegen schamper over, en de „Daily Express", die eveneens tegen het Witboek ageert, verklaart, dat de overwinning eigenlijk behaald is door Winston Churchill, den leider der oppositie. Dit is in zooverre waar, dat de partijleiders een veel sterker meerderheid verwacht hadden. Er werd feitelijk niet gestemd over de Indische politiek zelf, maar over de vraag, of de verga dering haar oordeel zou opschorten tot het rap port der gemengde commissie uitgekomen is. Verder had Baldwin een belangrijke concessie gedaan door nieuw overleg met den centralen raad aan te kondigen na het verschijnen van het rapport. Hij had dus goede redenen op een zeer groote meerderheid te rekenen En of schoon de debatten niet bewezen hadden, dat er onder de gedelegeerden veel geestdrift voor het Witboek bestond, bleek de neiging om het rapport af te wachten alvorens zich uit te spreken, toch zeer groot te zijn. Zóó groot zelfs, dat toen op de gebruikelijke wijze bij hand opsteken gestemd werd, men den indruk kreeg, dat de nederlaag van Churchill en de Indian Defence League verpletterend was. Zulk een indruk is licht misleidend, daar men wèl de opgestoken, doch niet de niet-opgestoken han den ziet. Ook zijn er achter in de zaal meestal falsarissen, snoodaards, oplichters en bedriegers die beide handen omhoog houden. Toen sir Samuel Hoare, de minister voor Indië, het handenwoud zag, drong hij, bijge staan door andere leden en vrienden der regee ring, op hoofdelijke stemming aan, ten einde de nederlaag van Churchill en diens aanhang te vervolmaken. Er ontstond veel kabaal, want de oppositie scheen het niet op een stemming voorzien te hebben, maar lord Wolmer maakte er een formeel voorstel van. Het resultaat bleef ver bij de verwachtingen achter. Ruim 2/3 der gedelegeerden hebben vóór de partijleiders gestemd (dat zij ook voor de Indische politiek stemden, mag niet beweerd worden); bijna 1/3 stemde tegen. Hieruit blijkt op zijn minst, dat er onder de conservatieven over het geheele land een zeer sterke oppositie tegen de Witboek-politiek heerscht. Van de 356 tegenstemmers weten wij, dat zij allen tegenstanders zijn; van de 838 voor stemmers daarentegen weten wij slechts, dat zij niet allen voorstanders zijn. In geen geval heeft Baldwin's Indisch beleid bij de conservatieve partij den steun, die voor een leider onontbeer lijk is. Hiertegenover moet er op gewezen worden, dat de meerderheid aan beteekenis wint, wan neer men haar beschouwt van nationaal, en niet van partij-standpunt. Indië is niet het eigendom van de conservatieve partij; de Indische politiek gaat het heele land aan. De liberalen, ofschoon zwak in het parlement, zijn in de kiesdistric ten veel sterker, evenals de socialisten, en zij stellen zich, wat Indië betreft, in hoofdzaak op den grondslag van het Witboek. Een poli tiek leider kan zich voor een punt van nationaal beleid met een veel geringere meerderheid in zijn partij tevreden stellen dan voor een punt van zuiver partijbeleid, althans wanneer hij weet ook den steun der overige partijen te be zitten. Churchill, die met lord Lloyd de oppositie leidde, was niet zeer goed op dreef, en werd klaarblijkelijk van de wijs gebracht door voort durende interrupties. Het was duidelijk, dat er een georganiseerde agitatie tegen hetn op touw gezet was des te afkeurenswaardiger, omdat Baldwin door de oppositie met de grootste fair heid behandeld werd. Lord Carson, de hoogbejaarde Noord-Iersche staatsman, was voor deze gelegenheid naar Londen gekomen om zijn stem bij die der op positie te voegen. Hij nam een overweldigende ovatie in ontvangst, en werd aangehoord met den eerbied, waarop zijn hooge ouderdom en zijn groote loopbaan hem aanspraak geven, maar ofschoon zijn rede nog veel van de kenmerken had, die hem eenmaal maakten tot den groot sten pleiter van Londen, was het geen gelukkige inval van hem, dat hij het lot der Iersche loyalisten als uitgangspunt nam. Baldwin won door den eenvoud, waardigheid en oprechtheid van zijn rede waarschijnlijk weer eenige harten, maar de indrukwekkend ste speech van den dag werd gehouden door Lord Hailsham, die met groot talent en zekere veneinigheid een tegenoffensief tegen Churchill ondernam. Wat de Indische kwestie zelf betreft, is de vergadering, die drie uren duurde, jammerlijk in gebreke gebleven eenige klaarheid te schep pen. Baldwin houdt vol, dat zijn politiek de wenschen van Indië zal bevredigen. Maar bijna alle groepen en partijen hebben het Witboek in zijn geheel of gedeeltelijk veroordeeld. Het congres heeft zich niet ermede accoord ver klaard. De Indische vorsten hebben er de vo rige week scherpe critiek op uitgebracht. En de beroemde „Safeguards" welke van En- gelsch standpunt bezien het zwaartepunt vor men zijn gisteren slechts op zeer slordige wijze in het debat gebracht. Mr. Baldwin heeft zijn meerderheid gekre gen, maar de Indische crisis is, wat de con servatieve partij aangaat, niet van de baan. Churchill maakt niet den indruk voornemens te zijn het bijltje er bij neer te leggen en al vorens de centrale raad opnieuw bijeenkomt, kan de oppositie aanmerkelijk gewassen zijn. „De Unionisten aanvaarden de Witboek-po litiek", constateert de „Daily Telegraph" in haar eerste „headline". En vervolgens in haar der de „Oordeel uitgesteld tot het uitkomen der rapporten". De eerste headline deugt dus niet. De Unio nisten hebben niets aanvaard. De laksheid en nonchalance, waarmee men in het gouvemementeele dikwijls te werk gaat, als het betreft het opbergen en bewaren van waardevolle stukken, is bekend, berucht mo gen wij wel zeggen. Zoo is het tientallen jaren een doorloopend schandaal geweest, met welk een, aan het misdadige grenzende onachtzaam heid, men de millioenen in 's Landskas hier heeft 'opgeborgen. In dit opzicht is het maar goed, dat men in Soerabaja en b.v. niet in Chi cago woont, want dan zou het boevengilde reeds lang geleden voor een kostelooze verhuizing hebben zorg gedragen. De „kluizen" van 's Lands kas hier hebben voor een beginneling in het dievenvak niet het minste afschrikwekkends. De geheele ruimte is knus in elkaar getimmerd, hoe knus kan men opmaken uit het feit, dat eenigen tijd geleden een betrekkelijk groot bedrag uit een vat met dubbeltjes verdween, dat te dicht bij een ope ning was geplaatst, welke met kippengaas was bedekt. Toen de diefstal geconstateerd werd, heeft men het vat een weinig verplaatst en de bullen klopten weer. Men leeft hier in een zeer gemoedelijk land! De kluisruimte heeft niet minder dan 4 deu ren; één ervan is een Lipsdeur, de andere kun nen met een eenvoudige boor, een nijptang en een hamer binnen enkele minuten losgepeuterd worden. Dat dit niet al lang gebeurd is, is een voudig onbegrijpelijk. De vaten met koper en zilver kunnen zóó weggerold worden. Verder bestaan er nog allerlei andere geva ren, b.v. dat van insluiting. Het dak van drie van de vier kluizen is gemaakt van gegal vaniseerd ijzer. Stunteliger kan het toch wer kelijk niet. Het brandgevaar is zóó groot, dat het eenvoudig een raadsel is, dat de opgesla gen millioenen nog nooit verbrand zijn. Een deskundige van den Landsgebouwen- dienst vond de geheele situatie zoo precair, dat hij er onmiddellijk werk van maakte om den toestand te verbeteren. Daarvoor is, na heel veel gezanik, nu eindelijk een bedrag van 4.000 uitgetrokken. Binnenkort zal met het werk een aanvang worden gemaakt. De klui zen krijgen een betonnen dak; het houten en plaatijzeren dak verdwijnt. De kluizen worden brandvrij en van twee betrekkelijk nieuwe kluisdeuren, die men er gens „over" had, voorzien. De geheele ruimte wordt brandvrij gemaakt. Het bovenstaande is weer één van die heer lijke staaltjes van Indische zuinigheid. Geluk kig, dat men eindelijk eens een helder oogen- blik heeft gekregen zegt de „I." C. In het St. Elisabeth's ziekenhuis te Sema- rang is overleden pastoor Theodorus Korn- dörffer: een dier verdienstelijke missionarissen der oude garde, die na in hun jongere jaren in de buitengewesten hun beste krachten aan het missiewerk gegeven te hebben, als het ware met nieuwen moed en kracht zich op Java weer aan een nieuwen arbeid hebben gezet en daar een plaats onder de verdienstelijke werkers hebben veroverd. Aan een artikel in de „Koerier", aan den overledene gewijd, ontleenen we het volgende: Theodorus Korndörffer is geboren te Amster dam, 2 Sept. 1863 en heeft dus den leeftijd van bijna 70 jaar bereikt. Op 20-jarigen leeftijd trad hij in de Sociëteit van Jesus. Na voltooiing zijner studiën, die hij gedeeltelijk in Engeland deed, werd hij 26 Augustus 1897 priester ge wijd. Past. Korndörffer was 34 jaar oud, toen hij 31 October 1898 te Priok voet aan wal zette. Na te Batavia 1 y2 jaar werkzaam te zijn geweest, werd hij geplaatst te Maumerie op FloreS. In dat warme en ongezonde oord getuigen de vele graven van Pastoors, Broeders en Zusters op het kerkhof aldaar werkte hij 5 jaar; naast den priesterlijken arbeid vond hij nog tijd en kracht om het kerkje met schilderingen te versieren; deze missionaris liet inderdaad geen hem geschonken talent ongebruikt, het geen ook.de oude kerk te Menado kon getui gen, waar hij in 1907 werd geplaatst en 7 jaar vruchtbaar werkte. In het kerkelijk district van Menado, waartoe een tiental dorpen behooren tot op een afstand van 38 K.M. welke Past. Korndörffer vlijtig bezocht, heeft hij in enkele het katholiek geloof gebracht en een schoolkerkje gebouwd. Nadat hij aldus 12 jaren in de Buitengewesten de hitte van den dag had gedragen, werd Past. Korndörffer overgeplaatst naar Bandoeng. In den betrekkelijk korten tijd, dat hij daar verbleef, heeft hij o.a. het oude kerkje met meer dan de helft vergroot en de klokken aan geschaft, die nu in den toren der nieuwe kerk hangen. Of het koele klimaat, dat hem geen goed deed, er schuld aan was? In elk geval, na 2 y, jaar werkzaamheid te Bandoeng, kreeg hij een ernstig ongemak aan de keel, waarvoor hij in Holland baat moest gaan zoeken. In het voorjaar van 1914 naar het oude land vertrokken, was hij, dank een uitstekende be handeling, na weinige maanden weer in het be zit eener stem, helder en forsch als in zijn besten tijd. En hij heeft daar ook in Holland duchtig mee gewerkt. Eerst gaf hij enkele retraiten, en toen na de mobilisatie de geestelijke zorg voor de mili tairen groote uitbreiding kreeg, werd Past. Korndörffer belast met de zorg van de 3000 man troepen, die te Katwijk, Noordwijk en omgeving gelegerd waren. In Juni 1915 weer in Indië terug, werd hij benoemd tot onderpastoor te Malang en in De cember van hetzelfde jaar, na het overlijden van Pastoor D. Opdenkamp tot hoofdpastoor aldaar. Lang heeft Malang hem echter niet mogen bezitten; in 1918 werd hij overgeplaatst naar Semarang, dat de laatste étappe zou zijn. Daar heeft Past. Korndörffer zich een onver gankelijk monument opgericht door de stichting der katholieke schoolvereeniging en hare la gere school voor jongens. Toen kwam in 1926 de pijnlijke ziekte, waar uit hij gedeeltelijke blindheid overhield: het geen voor den ijverigen lezer en schrijver bij zonder zwaar was. Want nog steeds en al sedert 1908 was hij een trouw medewerker aan de Java-Post. Zijn verzwakkende gezondheid hield hem de laatste jaren aan de pastorie en de kerk ge bonden, waar hij toch nog alle werkzaamheden verrichtte, die zijn afnemende krachten hem veroorloofden. Totdat enkele maanden geleden de gebreken van den ziekelijken ouderdom ver pleging in het ziekenhuis noodig maakten. On bevreesd zag hij den dood stap voor stap na deren, die hem ten slotte uit de ellende van dit leven, zooals wij bidden en vertrouwen, liet overgaan naar betere gewesten, waar hem het loon voor zijn langen, stagen arbeid was bereid. 'n Musicale volkenbond in Parijs De vreemde uniformen hebben Vrijdag Parijs veroverd. De legers van acht mogendheden hadden het beste gezonden wat ze hebben met dat, wat altijd aan den kop marscheert: hun staf muziek. Natuurlijk staken de Royal-Guards en de Big-Pipers van de Scot's Guards boven alles uit: eerst al door hun lengte en vervol gens door hun hooge berenmutsen, maar in luidruchtigheid legden hun hoempahs het tegen het overig geschetter af. We hoorden bij de bpndgenootenvan wege de vreedzaamheid dezer verovering, die met groote geestdrift werd behaald. Onze gar- de-muziek marcheerde als voor 't paleis en speelde als of het een eereconcours gold, zoodat langs den even langen als mooien weg door de Champs Elysées, Rue Royale en de groote bou levards onze granadiers fier zijn toegejuichd. De Garde Républiciane was de gastvrouwe. zoo dien naam aan een phalanx van reuzen en nog wel bereden lijfsverdedigers kan gegeven worden. De „clique" reed voorop, dat is het fameuze trompetterscorps, dat lawaai maakt voor tien regimenten. Dan volgden de Belgische Gidsen, de Schotten en de Britsche grenadiers, de Spaansche republikeinsche garde, de Itali- aansche vlootmuziek van Spezia, onze grena diers, de Tsèchen, en tenslotte de Fransche vlootmiziek van het eskader van Brest. Wat wil men nog meer om heel Parijs te doen uit- loopen, zelfs 's ochtends om elf uur van een werkdag. Drie dagen lang zal Parijs van muziek leven, want het verblijf der vreemde keurcorpsen is een ongebroken krans van concerten, niet alleen in de grootste zalen, maar ook in de groote. parken en er zijn zelfs manoeuvres be volen waarbij alle acht corpsen te gelijk aan een enkelen dirigeerstaf zullen gehoorzamen om een aanval op onze trommelvliezen te doen. Het festijn is begonnen met een marsch naar de Are de Triomph waaronder de resten van den tot symbool verheven „Onbekenden Sol daat", zooals hij genoemd wordt, verblijven. Uit de Avenue Kléber aanmarcheerend stelden de militaire korpsen zich in een enormen halven cirkel voor den triumfboog op, met achter zich een onafzienbare zee van menschenhoofden. De Clique van de Republikeinsche garde opende den ban. Dan traden de acht kapel- VOORZIET U VAN GOEDE HULP. HOUDT STEEDS EEN BIJ DE HAND meesters naar voren, ieder met een prachtig bloemstuk in de hand, en 't was een echt idee van kameraadschap dat al die bloemgarven vol komen gelijk waren, uitgenomen de linten, die natuurlijk in de nationale kleuren waren. Het „Aux Champs" werd geroffeld, de minuut van stilte brak aan, op welk oogenblik aan weers kanten van de zerk door de kommandanten het militair saluut werd gebracht. Het mooiste stadsgedeelte lag stil. Men kon een speld hooren vallen, hoewel het geen ordedienst betrof. Het publiek zorgt hier altijd zelf voor de orde en loopt ook niet met muziekkorpsen mee. Als de gardemuziek den ban gesloten heeft, vangt het défilé aan, waarbij afgezwenkt wordt naar de Champs-Elysées. Ongelooflijk wat daar een menschen stonden. Parijs is wel groote pa rades gewend op de nationale feestdagen, maar over het algemeen behooren muziekstoeten tot de uitzonderingen. En dan korpsen in zulke mooie uniformen als de Britsche Guards. In het monumentale kader van de Are de Triomphe heeft de komst van de republikeinsche garde altijd iets wat het stadsbeeld terug plaatst in het Empire. Toen de Spaansche garde arriveer de leek het of het verleden teruggeroepen werd van het „Ancien Régime", ondanks haar werkelijken naam „Banda presidencial", die nog als een nieuwigheid aandoet. „Onze" uniform viel niet op, wat niet belette dat het peleton van Walter Boer heel den weg her- en erkend werd. Het had reeds bij de festivals tijdens de Koloniale tentoonstelling het hart van Parijs veroverd, want après-tout houdt Parijs van goede muziek. 't Was ongeveer het hinderlijkste uur van den dag dat de stoet de Rue Royale bereikte en de groote boulevards ging nemen. Aan weerszijden waren de zijstraten door de auto's versperd, de breede trottoirs droegen compacte menschen massa's, en eenmaal op de Place de l'Opera, was 't eigenlijk maar gelukkig dat de stoet ont bonden werd. Ieder korps marcheerde daar af zonderlijk af, wat aan de Parij zenaars nog eens de gelegenheid gaf om het afzonderlijk toe te juichen. En de muzikanten moeten wel naar *t déjeuner hebben verlangd. Ondanks het pacifiek karakter hunner Instru menten, zijn de muzikanten „frères d'armes" en de „Intransigeant", die de leiding van het fes tival heeft, meende dan ook dat de gelegenheid tot verbroedering niet moest ontbreken. Jo sephine Baker heeft zich zelf over de meegeko men dames ontfermd en haar bij het feest dat Donderdagavond aan de buitenlandsche muzi kanten in het Casino de Paris werd aangebo den, bloemen aangeboden. Maar eergisteren bleef er voor die verbroedering niet veel tijd. Om twee uren begonnen de concerten al. Er werd gespeeld in het park van het Luxem bourg en president Jeanneney en de kwestuur van den Senaat hebben daar de honneurs waar genomen. Onze grenadiers kregen de kiosk bij het openluchttheater tot hunne beschikking. Later in den middag speelden alle korpsen in 't tentoonstellingspark van de stad Parijs bij de Porte de Versailles. Verder festivals in het Trocadero en de Salie Pleyel. Onze grenadiers moesten zich met de Italiaansche vlootmuziek en de Britsche gardemuziek in het Trocadero doen hooren. En zoo zal Parijs muziek blijven hooren, drie dagen lang, totdat hedenavond alle korpsen aan het groote nachtfeest gaan deelnemen dat in het Park van Versailles, rondom den Neptunus-vijver, door de grandioo- ze samenwerking van vuur- en waterwerken wordt „gespeeld". Gedurende die drie dagen is heel Parijs mu zikaal, dat wil zeggen wikt en weegt het der respectieve korpsen groote verdiensten en we verklappen niets als we nu reeds melden dat onze kapel er uitstekend af komt. VERLOOFD: CORRY GOEMANS en JOHAN R. v. GRIEKEN. Hillegom, „Bioemoord". Lisse, Heereweg 84. Hillegom, 9 Juli 1933. 56546 7 ONDERTROUWD: M. P. SIMMER M. A. VERMEULEN. Huwelijksvoltrekking Donderdag 20 Juli te 10 uur in de kerk van den H. Laurentius (Houttuin). Receptie na de H. Mis in de pastorie Rotterdam, 6 Juli 1933. Zwart Janstraat 116a. p. aNoordeinde 66a. 56535 10 ONDERTROUWD: MIEN ANSSEMS en FRITS SCHUTE. Teteringen, 6 Juli 1933. Huwelijksvoltrekking 1 Augustus a.s. te 10 uur in de Parochiekerk van den H. Willibrordus te Tete ringen. Toekomstig adres: Nieuwe Bosch- straat 18 te Breda 56558 11 GETROUWD: EITEL JEAN ROSS en AGNES MARIA BRACKEL die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Voorburg, 6 Juli 1933. Essesteijnstraat 197 56569 10 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurig, geduldig gedra gen lijden, onze innig geliefde Echtgenoote, zorgzame Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw in den ouderdom van 57 jaren. H. C. VAN DER STRAATEN T. G. PLATSCHART— Van der Straaten P. C. PLATSCHART en Kind A. H VAN DER STRAATEN J. A. VAN DER STRAATEN— Bol H. C. VAN DER STRAATEN Jr. Rotterdam, 6 Juli 1933. Rochussenstraat 319b. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag a.s. op de Algemeene Begraafplaats Crooswijk. Vertrek vanaf het sterfhuis te 2 uur. BROERSVEST 59c P. K. J. TERVOOREN, Arts en Kinderen danken hartelijk voor alle bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden hunner Echtgenoote en Moeder, Mevrouw Haarlem, Juli 1933. 56565 9 Voor de groote belangstelling bij mijn zilveren jubileum als Vincen- tiaan en voor de hooge onderschei ding mij toegekend, betuig ik mijn welgemeenden dank. A. J. SENGERS Oranjeplein 45, Den Haag. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw ïn den ouderdom van 57 jaren. Hillegersberg: C. J. VOLLEMANS— Van Hoorn F. L. VOLLEMANS Rotterdam: F. L. VOLLEMANS Jr. M. J. VOLLEMANS—Leyger A. VOLLEMANS P. W. VOLLEMANS—Wattel C. VOLLEMANS N. VOLLEMANS— Hendrikman Verstegen Hillegersberg: E. VOLLEMANS. 6 Juli 1933. i 12636S 5 van de R.K. Kraamverzorging te Rotterdam tot Juli aanvang van den nieuwen cursus. Inlichtingen Goudschesingel no. 203, Telefoon 12012. 12625S 10 50.000 Schiedammers moeten weten dat door onze tusschenkomst direct vanaf fabriek aan den klant wordt geleverd, waardoor veel lager prijs bijv.: Inzinkbare Trapnaaimachine 115.Ringspoel Handm. met kast 79.Echt Zweedsche Handm. m kast 72.50. Kastmeubel met inleg 152.50. Pfaff Handm. in noten en eiken 79.Te betalen met één gulden per week. I. KUIPERS, HOOGSTRAAT 62 SCHIEDAM. 12634S 12 KV; Af/W parelt als champagne, Tf C per flesch \J./ 3 Pracht sorteering per Literflacon1 Tot en met ZATERDAG 8 JULI a.s. stellen wij een combinatie beschikbaar van: 1 flacon VRUCHTEN BOWLf 1.00 1 flesch BOWLWIJNf 0.75 Waarde f 1.75 VOOR DEN PRIJS VAN 1.25 15 BOWLRECEPTEN GRATIS VERKRIJGBAAR „DE WIJNFIRMA WAAR GEKOCHT WORDT" 56564 26 £'n half pond cocos- gaufrettes en n half pond fruitbonbons of Q'n half pond cocos- janhagel en 'n half pond mocca's of f n half pond thee moppen en 'n half pond babbels Denkt aan Vrij dubbel bovenhuis, zes kamers, badkamer, keuken, twee waranda's f 41.25 Vrl] dubbel bovenhuisleven kamers, keuken, waranda en balconf 35.00 Vri] dubbel bovenhuis, negen kamers, keuken, warandef 35.00 benedenhuis, 5 kamers, keu ken, badkamer, tuin f 47.50 12631S 46 HOOGSTRAAT 91 TEL66<MA SC MIEDAM verzameling tegen hoogen prijs te koop gevraagd MEENT 15 ROTTERDAM - TELEFOON 56095 ENTREEBILJET ENTREEBILJET Gevraagd tegen Augustus een nette niet beneden 20 jaar, die netjes kan werken. (Hoog lóón). Alleen zij die van zeer goede getuigen voorzien zijn kunnen zich melden Mathenesserlaan 255, tusschen 6 en 9 uur. 56605 Door omstandigh. direct ter overn en Geldersche waren, met geheele invent, incl. snijmachine. Zeer bill Br. no. 56580 bur.Maasbode, R'dam. Directie ED. RETS g Gedurende 14 dagen zullen wij in onze Magazijnen E HOOGSTRAAT - WILHELMINAPLEIN - REMBRANDTLAAN een geweldige Opruiming houden van alle Manufacturen, Ge- S maakte Goederen, Vloerbedekking, Bedden enz. Onze kwali- g teiten meer dan 30 jaar in Schiedam bekend, kunnen iedere od vergelijking doorstaan. NIET ALLEEN de prijs, maar GOEDE SOLIEDE artikelen te verkoopen tegen scherp concurreerende j prijzen blijft ons doel. Ziet onze uitgebreide Etalages. I PROFITEERT THANS. 12627S 44 In de advertentie van SIMON DE WIT uit de Nieuwe Schiedamsche Courant van 5 Juli staat in het adreS ALEIDASTRAAT 62b.c. Dit moet zijn 12632S 24 16 30 iiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin ■I I premie- bons ectp nHTMiKKELjM pEPtm-HE-oanruTMC SPECIALE AANBIEDING dassen, moderne chique dessins 50, 75, 90 cent. Prima hemden met 2 boorden 1.502.25, met 1 slap en 1 stijf boord 2.50. Magazijn Modern, Hoogstraat 18 2S 21 WERKSTERS, zoekt U werkhuizen? Wel biedt uw diensten aan per „Kleintje". In deze rubriek, voor slechts één kwartje, hebben ande ren toch ook succes gehad 1 PAPIEREN BOORDEN in 8 mo dellen 1.20 per dozijn, 11 cent per stuk. Roding boorden 12% cent. Semi-soft boorden 25, 35 cent. Lin nen boorden 55 cent, 3 stuks 1.50. Magazijn Modern, Hoogstraat 18^ OPRUIMING. Heeft U eens iets op te ruimen een kinderwagen of iets dergelijks, plaatst dan z°°'n, 8?ed- koope advertentie bij de „Kleintjes". Een kwartje is dat toch wel waard! JKOLLYWOOD HOED 4.50, div. modellen en kleuren, model „Pra- mount" in moderne kleuren 3.50. Petten de nieuwste dessins 50, 75, 90 cent. Magazijn Modern, Hoog straat 18 2C 23 Een kiespijnpoeder 7"4 ets. van Dr. J. B. MEENK en U bent ge- gelukkig bevrijd van kiespijn. Portret in de poeder en driehoek zegel E. M. B. achterop. Neemt niets anders bij Uw drogist. 7412—5 43 DORREGEN CARBONADE 23 cent; harstcarbonade 35, rib 39, lenden 49 cent, mager hamstuk 49 cent per pond, gebraden rosbief 15 cent per ons, gekookte ham 25 cent per half pond, fijne rauwe ham 15 cent per sno. Komt U eens kijken naar onze etalage Hoogstraat 3 of belt U even op 68834. Beleefd aanbevelend P. Chr. Slieker. 7C 23 TE HUUR benedenhuisje voor net klein gezin. Adres: Kortlandstr. 4a. 552S een ADVERTENTIE naar uw hartje is een „Kleintje" van een kwartjelederen Woensdagavond verschijnen deze .Kleintjes" in dui zenden gezinnen van Schiedam Voor één kwartje reeds een mooie advertentie. P. CHR. SLIEKER, Hoogstraat 3, levert U de allerbeste kwaliteit rund-, kalfs- en varkensvleesch tegen de laagste prijzen. Steeds versch eigen geslacht Fijne braad stukken, rollade of runderlappen 35 cent per pond, 3 pond 1, fijne rib 45 cent, rosbief 55 cent, bak- vleesch en ossenhaas 60 cent, ge hakt 20 cent, biefstuk 70 cent per pond. 7C 22 WAAROM U ziet dagelijks onze „Kleintjes" advertenties. Wanneer U iets te verkoopen heeft, of een betrekking zoekt, of vacant hebt, probeer het dan eens met een „Kleintje". Vanaf 25 cent reeds een veel gelezen advertentie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 8