UIT BIADEM Eli TIJDSCHRIFTEN f DE IHLLHAH-HIII 100 01.00 8 L. Benzine 'I &UÏJZ POSTZEGEL LOS YAN DE AARDE. f f J. G. W. Groenewegen Berijdt SOOMERS' RIJWIELEN ALLEEN WIJNKOOPERIJ B.J. De Heer N,V. CONCERT „O.B.K.-FIDELIO"?? FIRMA A. J. VAN DE VEN HOOGSTRAAT 51 TE KOOP vanaf f 19.75 J. SOOMERS, GROENELAAN 40 NAAIMACHINES VRIJDAG 21 JULI 1933 LUCHTEVENEMENTEN IN OVERASSELT. De wereld als bouwdoos. METEORENBEZOEK ITALIAANSCHE ONDERSCHEIDING VOOR DE JOUVENEL. JOZEF ELBERTUS HENDRIKUS PIEPERS ANT0NETTA VAN DER PLASVan Driel ARN. B. BURGERS Afwezig tot 8 Augustus. JOHANNES C0RNELIS J0SEPHUS VERSCHURE Mathilde Maria Anna van Spaendonck, DE goedkoopste wagen voor U Agent: WESTER-GARAGE PI. Eendragt 3 Tel. 68910 TELEF. 68546. Boven- en Benedenhuizen. EIGEN FABRIKAAT 10 JAAR GARANTIE Naar zee en strand Naar bosch en hei rooktabak hoort daarbij Een heele week genot voor een kwartje 25 ct. per haifpond Per ons pakje 10 ct. G. VAN DER SPEK n.v HOOGSTRAAT 61 I SEDERT 1803 LEVERT BELEGEN WIJNEN Als de advertentie het best Is Is de redding het meest nabij DIENSTBODE ADVERTEERDERS KOOPT BIJ ONZE Vliegen in de lucht. Er zijn verscheidene manieren om zich door het luchtruim te bewegen, zooals vooral op een kermis gedemonstreerd wordt, doch er zijn eigenlijk maar twee echte, waarbij men heele- maal van de aarde los is. Tusschen deze twee manieren maakt onze taal en terecht een subtiel onderscheidvliegen in de lucht en in de lucht vliegen. Terwijl het eerste meestal met verschillende voorbereidingen gepaard gaat en met behulp van een of ander lucht- vehikel wordt uitgevoerd, beoefent men den tweeden vorm gewoonlijk op verrassende en geheel onverwachte wijze, zonder voorberei ding en zonder machine. Het groote verschil bestaat daarom in het neerkomen, die mèt een machine veel geleidelijker en rustiger gere geld kan worden dan zonder. Daarenboven geeft de machine het voordeel, dat men veel langer boven kan blijven en dat men dit lijkt op het eerste gezicht misschien anders in staat is tot veel ingewikkelder vormen van luchtacrobatiek. Wij vliegen met machines. Al drie dagen hebben wij gevlogen en wij vlie gen nog steeds. Wij vliegen boven de Betuwe en boven Brabant en boven Limburg. Wij vliegen veilig recht toerecht aan in groote K. L. M.-Fokkers en wij duikelen, een tikje sensationeeler, daarboven tallooze malen over ons hoofd in kleine Pandertjes en Havillands, wij maken „Immelmannen" en tonneau's en vrilles, wij vliegen met zessen naast elkaar, zoo dat wij elkaar bijna de hand kunnen rei ken, wij steken ballonnen kapot in de lucht en wij doen nog veel meerkortom wij vieren een luchtfeest. En onveranderlijk komen wij neer op de groote, effen-groene vlakte bij Overasselt, dat ergens aan den weg ligt tusschen Grave en Nijmegen en dat, als een kleine vinnige Fox- terrier, weggeloopen schijnt met het been, waar de groote lobbessen, Arnhem en Nijme gen, al zoolang om vechten. Dat been is een vliegveld. Als men nu zich afvraagt, hoe het kleine hondje aan dat groote been komt, dan is het misschien wel, omdat de baas van het hondje, die burgemeestei Van der Vijver heet, vroeger voor hij hondjes hield, jaren lang vlieger-offi cier is geweest en precies weet, hoe hij met vliegvelden moet omgaan. Met vliegvelden, maar ook met gemeenten. De nette, kleine wereld. De wereld is precies, zooals men ze zien wil en er zijn veel te weinig menschen, die ze aan kijken vanuit de lucht. Het lijkt alles vaak zoo rommelig, als men op de grond staat en voor al ook zoo vreeselijk gewichtig. Er zijn zoo veel hooge muren, waar je niet overheen kunt komen en zooveel menschen, die indrukwek kend willen doen en zooveel moeilijkheden, die bergen lijken. En er is zooveel smerigheid, zooveel vuil, zooveel zieligheid. Uit de hoogte gezien is dat allemaal anders. Holland is dan zoo'n heel net land, waar de weitjes en de korenveldjes en de aspergebedjes keurig-ordelijk naast elkaar gereid liggen, af gescheiden door smalle, groene streepjes, die heggen moeten zijn. En daartusschen de leuke poppenboerderijtjes, waaromheen koeien gra zen, die precies zijn als de figuurtjes uit onze speelgoeddoozen, een klein, gevlekt blokje met vier stijve, witte pootjes, dat je zoo op kunt nemen en wegzetten. Ach, en de dorpjes lig gen zoo knus bij elkaar gebrokkeld, de stra ten in de steden zijn rechte, witte groefjes, waar je geen vuiltje op ziet, de daken der huisjes zijn zoo rood en fleurig tusschen de groene boomenpartijen, de Maas en de Waal slingeren zich- als gekronkelde zilveren linten tusschen de pasteltinten van het land en op het zilver drijven heel kleine bootjes, zooals wij ze vroeger lieten drijven in de badkuip. Zoo is het eindeloos ver, weitjes naast weitjes en huisjes naast huisjes en veld naast veld, de fijnste en teerste tinten van groen en geel, als of de wereld een subtiel-genuanceerde pastel- teekening was of nog liever een spelletje met de aardige en artistieke bouwdoos van een kind. En tusschen de huisjes op de smalle, blinken de wegen de menschen als nietige zwarte stip jes, de menschen, die zwoegen en werken en streven die voor muren staan, waar ze niet overheen kunnen kómen en die zoo gewichtig tegen elkaar doen. Het zijn niets dan koddige, kleine miertjes nu, die doelloos door elkaar krioelen, iets leuks en levends in die mooie, gekleurde speelgoedwereld, iets dat beweegt. De menschen haasten en reppen zich en sjouwen in auto's van het eene blokkendorpje naar het andere en de auto's op den weg lijken hoogstens vliegjes, die kruipen over een balk. Je wordt filosoof in een vliegmachine, je ziet, dat de wereld netter is dan je denkt enon belangrijker, je ziet aller dingen betrekkelijkheid. En je krijgt de idee, dat God ons misschien veel van onze domheden en van onze kleine slechtig- heidjes en van onze waanwijsheid vergeven zal: Hij ziet ons van zoo héél erg hoog en daar wordt de blik zoo ruim en zoo breed, daar krijg je medelijden met het naieve gewriemel be neden. Vliegen is mooi. De menschen moesten veel vliegen in de lucht, om elkaar op den grond beter te begrijpen. Asjes kijkt mij aan De luitenant-vlieger Asjes is een onzer be hendigste en moedigste vliegers en ik heb de idee, dat hij mij aankijkt. Hij zit niet ver van mij af, 'n meter of zes, acht hoogstens, hij heeft 'n lachende, blonde kop en hij geeft teekens met de rechterhand. Ik schud het hoofd, ik moet zeggen, dat ik hem niet begrijp. Hij wenkt; be doelt hij, dat ik naar hem toe moet komen? Ik haal mijn schouder op en trek een vragend ge zicht. Hij wijst met de hand boven zijn hoofd en lacht; bedoelt hij, dat ik een kap op moet zetten? Mijn haren stuiven wapperend in den wind, maar ik heb geen kap bij de hand en laat ze wapperen, ik nestel mij wat dieper op mijn plaats. Hij wijst naar beneden en ik krijg plot seling dat holle gevoel in mijn maag, dat een schommel op de kermis je geven kan, hij wijst naar boven en ik val met mijn rug tegen de leuning van mijn stoel, hij wijst naar links en ik schuif netjes op mijn linkerzij. De luitenant Asjes doet met mij, wat hij wil, hij lacht vrien delijk en ik weet niet anders te doen dan vrien delij k-lachend terug te knikken, een beetje dom, want ik begrijp volstrekt niet, wat hij eigenlijk van mij hebben moet. Ik voel mij wat onrustig, moet ik misschien anders gaan zitten of doe ik gevaarlijk? Daar wenkt hij weer, alsof hij me spreken wil. Ik heb neiging hem iets toe te schreeuwen, maar wat zou het helpen? Er razen en ronken acht machines om ons heen en ik kan mezelf niet eens hooren denken, ik kan hem alleen maar dom aankijken en grinniken. Ik voel mij ontzettend naief en ik heb spijt, dat ik niet naar hem toe kan om hem te vragen, wat er is- Dat heeft echter zijn bezwaren, want Asjes zit in een Pandertje en ik als passagier in een kleine Havilland, wij hangen zeshonderd meter hoog boven de duizenden menschen en er zijn acht meters lucht tusschen ons. Ik beleef het als een stil en zwijgend lucht duel tusschen Asjes en mij en de duizenden menschen beleven het als een prachtige esqua- drillevlucht. Want rond ons en bijna tegen ons hangen nog zes andere sportvliegtuigen, welks inzit tenden elkaar als het ware de handen kunnen reiken. En op een teeken van den voorste zwenken de acht vliegtuigen, op een vleugel hangend, in een boog rond of zakken loodrecht naar beneden of schieten steil tegen de lucht omhoog of blijven stampend op de plaats han gen, alles vlak tegen elkaar aan. Ik heb het idee, dat wij met z'n allen samen een spelletje poker zouden kunnen spelen, als er plaats was om er een tafeltje neer te zetten. Maar ik heb geen idee, wat Asjes hebben wil. „Bedoelde u, dat ik een kap op moest zet ten?" vroeg ik, toen wij na een half uur op den grond stonden. „Ik?" De luitenant-vlieger Asjes lachte mij Wel niet zoo jong meer.... maar toch modern genoeg om mee te doen in de vliegweek. met verheugde verbazing aan. „Ik heb u heele- maal niet zien zitten. Ik gaf teekens aan uw bestuurder". Oudjes in de wolken. Toen ze twintig waren of vijf en twintig of dertig hebben ze, met een ietwat leeg gevoel in de borst en griezeling in de maag, maar niet zonder veel trots het zwart zijden petje of de witte boerinnenmuts opgezet, het Zondagsche zwarte pak of het Zondagsche zwarte kleed aangetrokken, zijn naar het Station gestapt en hebben voor !t eerst van hun leven een trein bestegen, al was het eigenlijk maar een rare uitvinding. Dat was zestig of vijf-en-zestig of zeventig jaar geleden, hun gezichten waren toen niet zoo gerimpeld, en hun beenen niet zoo stram, maar er moet dezelfde bange trots in hun oogen getwinkeld hebben en dezelfde iet wat huiverende overmoed in hun hart ge leefd als thans, nu zij met hun negenen naar den grooten K.L.M.-Fokker schuifelen, oudjes uit Overasselt, Herpen, Velp, Reek, Grave, Echaren, Gassel, van 95 tot 82 jaar met slechts één onervaren jongeling van 77. Maar zij schui felen er vastberaden heen, leunend op hun knoestige stokjes of op den arm van een be geleider, zij verdwijnen in de ruime cabine en even later in de ruimere lucht. Ze vliegen! Ze vliegen en komen terug, met op de oude, gegroefde gezichten den glans van genoegen, die kleine kinderen hebben kunnen, en ze zijn natuurlijk niks-nie bang geweest. „Niks nie!" zegt Piet Cornelissen, die 92 is en onmiddellijk na zijn terugkomst een sigaar aangestoken heeft uit zijn kistje-van-500ste- passagier, „niks-nie en da hoefde niet te zijn ook! Ge zit net zoo goed, as hier op de grond!" en hij knikt heftig met zijn ouden, verstandi- gen boerenkop, als om al die jonge snoeshanen van hun onbegrijpelijke luchtvrees te overtui gen. „Fijn, fijn, fijn!" glorieert Piet, als ieder een wil weten, hoe hij het vond „Fijn en alles navenant!" wat meer in z'n algemeenheid dan in bizonderheden duidelijk is, en mogelijk op de sigaren doelt. „Fijn", knikt hij nog eens „al lemaal rood en groen en blauw, net geschil derd, en alles navenant". „En heb je den hemel gezien, Piet?" vragen wij met de gepaste belangstelling van den leek. Piet kijkt ons schuin aan, met het leepe wantrouwen in zijn oogjes van den boer, die twijfelt, of we hem misschien van de wereld weg willen hebben. „Ikke nie!" schudt hij. „Dan zó 'k wel eens nie mer terug kunne kome." En hij trekt aan z'n sigaar en verdwijnt op nieuw in de wolken. Duikelen. Moed Is er niet voor noodig om als passa gier in de lucht mee aan het duikelen te slaan, want je hebt niet veel anders te doen dan te blijven zitten. Voor de rest word je ge daan. Je wordt met je neus recht naar voren geslingerd in een vrille en met je gezicht naar boven gelegd in een steile „Immelmann", je draait als een speenvarken om het spit in een tonneau, gaat op je kop in het luchtruim zit ten in een looping en voelt je als de schroef van het vliegtuig zelf in een lange „rol". Overigens zit je zoo rustig en vast in de keu rige Havilland en de Havilland zelf ligt zoo stevig en hecht in de lucht, dat je op je ge mak de wereld kunt bekijken, die daar bene den voor je aan het rondwentelen is en die je nu eens schuin tusschen de vleugels door, dan weer van op je hoofd, dan weer normaal en dan weer als een draaiende film ziet. Nu en dan snijdt er eens een vreemd gevoel door je maag, heelemaal niet onprettig en nu en dan hap je een moment naar lucht, waar je echter midden in zit, zoodat dit verlangen on middellijk te bevredigen is. En je voelt in jezelf de lust, waarmee de machine in het luchtruim klimt, de weelde van de onbelemmerd-vrije beweging. De vreug de van den luchtdans, het meesterschap over de natuur. Vliegen is mooi. „Vliegen is zeker mooi!" bevestigt de burge meester van Overasselt, die al bijna vijftien honderd gulden voor zijn crisiscomité heeft binnen gekregen en dat voor een gemeente zonder schulden en zonder één opcent op de belasting. Vliegen is een pracht sport! v. D. Expedities, die niets vonden Volgens eenige geleerde personen zou de zon ononderbroken gegeeseld worden door een waar bombardement van meteoren en meteo- riten. De zon heeft hier echter geen monopo lie, want de aarde krijgt van tijd tot tijd ook wel eens bezoek van een bode uit het heelal en daarbij kan met dankbaarheid vast gesteld worden, dat deze uitmiddelpuntige bezoekers hun weg in het algemeen goed weten te kiezen en zij bij hun aankomst te dezer wereld een minimum van ongelukken veroorzaken. Zon der eenige verkeersregeling weten ze net waar ze heen moeten en kiezen ze precies de plek uit, waar zij zich zonder schade voor anderen neer kunnen vlijen. Dat het ook wel anders zou kunnen bewijzen de natuurverschijnselen, welke op 30 Juni 1908 over een groot deel van Noord- en Midden- Europa waargenomen werden en voor welke men aanvankelijk geen verklaring kon vin den. De gansche hemel was met lichtende wolken overdekt, die zelfs in den nacht nog eenigen schijn afgaven. Tegelijkertijd werd er over een stuk aarde van 2000 K.M. middenlijn een unheimische donder gehoord. Na veel wikken en wegen werden de geleerden het over het ongeval eens: er moest ergens een reusachtige meteoor op de aarde neergeploft zijn. Zij wisten ook globaal de plek aan te wijzen, waar de botsing tusschen de beide hemellichamen plaats had gehad. En wel in Siberië, ergens aan de oevers van de Tungus- ka. Toen men in die richting op kondschap uitging, wisten de inboorlingen mede te dee- len, dat het er in den bewusten nacht inder daad erg gespookt had aan de Tunguska. Er had een oorverdoovend lawaai geheerscht en er was midden uit het bosch een vuurkolom van ongehoorden omvang opgestegen, bestaan de uit gas en gloeiende asch en deze beiden hadden zich in den vorm van lichtende wolken langzaam over de aarde verbreid, zoodat zij tot in Europa zichtbaar werden. Natuurlijk waren er weldra meerdere we tenschappelijke expedities op het pad om na der met dezen meteoor kennis te maken. Maar hoe de leden ervan ook zochten, zij vonden niets, zelfs geen spoor van het hemellichaam. Vermoedelijk hebben zij echter kolossaal slecht gezocht, want onlangs is er weer eens een expeditie, en wel onder leiding van professor Kulik, naar den inmiddels geheel vergeten hemelkoerier gaan kijken en wanneer men alles gelooven kan, wat professor Kulik over zijn reis meedeelt, moeten de expedities van 1908 en volgende jaren wel verbazend slecht al WIE ZIJN DE NAZI'S? In het liberale „Handelsblad" schrijft col lega G. Nypels: Wie zijn „de nazis"? Van een Amerikaan, die sedert den oorlog vredeswerk verricht onder krijgs- en revolu tie-gevangenen; die vrijwel alle landen-in- beroering meemaakte en o.a. ook het bolsje wistische Rusland kent, kreeg ik dezer dagen een brief, waarin hij ook enkele indrukken gaf van zijn bezoek aan Duitschland, waar hij met verschillende departementen te doen had. Hij schrijft mij o.a.: De fatsoenlijke menschen zijn :;u zoo wat uit alle regeeringskringen verwijderd, en het is heel moeilijk contact te vinden met menschen, die van goeden wil zijn. Ik kan u onmogelijk beschrijven wat een warboel het geworden is. Menschen, die in 192? (n.l. onder de bezetting van den Ruhr corr.) meer dan hun plicht deden als Duitschers, die toen deswege door de Franschen veroor deeld werden tot lange gevangenisstraffen, worden thans, bijv. omdat ze katholiek zijn, op straat geworpen en de plaats van deze werkelijke nationalisten nemen thans jongens van de straatIn vele gevallen is het erger dan het ooit in Rusland was". VERTROUWEN Onder dezen titel verdedigt mr. Kortenhorst de tegenwoordige regeering tegen het ongeduld, dat zich in enkele kringen zou openbaren: De Regeering heeft in den korten tijd van haar optreden reeds het een en ander ge daan, dat vertrouwen geeft voor de toekomst. Wij noemen de instelling van een afzonderlijk Departement voor Economische Zaken naast een Sociaal Departement, de indiening van de Machtigingswet voor den Landbouw, de installatie van de Commissie-Schouten voor de loonpolitiek der gemeenten, de indiening der Retorsiewet, de krachtige houding te genover Duitschland i.z. het transfermorato rium, de verdediging van den gouden stan daard, de toezegging, dat de omzetbelasting zal worden omgewerkt en de instelling van een Commissie uit den Ministerraad voor de economische politiek van ons land. Als niet alle teekenen bedriegen zal bin nenkort ook de technische herziening van het tarief van invoerrechten haar voltooiing na deren. Daarom: voor ongeduld is wellicht wel aan leiding, maar niet tot wantrouwen. Wij hebben de overtuiging, dat de Regee- ring-Colijn zal regeeren in nationalen zin en dat zij den steun verdient van alle goedwil- lenden. NIEUWE BANEN Uit een artikel van de „Gelderlander", geti teld „In nieuwe politieke banen?": Toen, eenige jaren geleden, al een rapaille- partij om een zetel in het parlement dong, toen daarin vertegenwoordigers werden ge kozen en toegelaten, die openlijk afbraak van de bestaande staatkundige, maatschappelijke en godsdienstige orde aankondigen, toen had den alle partijen, die een opbouwende poli tiek voeren, zich moeten schrap zetten tegen een zoodanige verwording van het parlemen taire regime. Zou een goed zakenman iemand in dienst nemen, die zich komt aanmelden met de me- dedeeling, dat het hem er om te doen is, de onderneming zoo grondig mogelijk onderst boven te halen? In het gewone burgerlijk leven ls zoo'n. geval eenvoudig ondenkbaar Zoo'n onder nemer zou rijp worden geacht voor Meeren- berg. Maar in de parlementaire organen van den Staat schijnt het opnemen van ondermijners van zijn gezag een doodnuchtere omstandig heid te wezen. Ze krijgen nog geld op den koop toe plus een gratis spoorabonnement eerste klasse. Dan verwondert men zich nog, dat er be wegingen groeien, die aan een dergelijke van haar ankers geslagen democratie een einde willen maken; dat de draak gestoken wordt met een instelling, welke, zonder zich schrap te zetten, zich zelf laat ondermijnen. In plaats van werkelijke democratie ont staat een caricatuur er van. Met het droeve resultaat, dat er stroomingen omhoog komen, wier leiders met het badwater ook het kind willen wegwerpen. uit hun oogen gekeken hebben. Volgens Kulik althans is de plek, waar de steen neer donderde, op het oogenblik nog zonder loupe of vergrootglas zeer makkelijk te onderkennen. Over een oppervlakte van dertig K.M. in omtrek zijn alle oerwoudreuzen ter plaatse als lucifertjes afgeknakt en liggen zij in deze formatie nog op de aarde uitge strekt. Door de enorme hitte, welke de meteoor verspreidde is wijd en zijd alle vegetatie dood gebrand en deze heeft zich tot op den dag van heden nog niet hersteld. Het ziet er alles nog dor en kaal uit op de plek, waar eenmaal een ongerept woud stond. Inmiddels moet de geleerde erkennen, dat hij den steen zelf toch ook niet gezien heeft. Deze heeft zich n.l. diep in de aarde ingeboord en de trechter, waar in hij wegdook, is met water en modder volgeloopen. Bovendien is er niet één trechter maar zijn er vele. Dat komt misschien daarvan, dat de meteoor niet alleen, maar in gezelschap reisde. Mogelijk ook is hij uit elkaar gevlogen toen hij zijn entrée in onze muffe atmosfeer deed. Hoe dat zij zeker is dat, ware het gesteente niet in de Siberische wildernis maar in Delft neergekomen er op het oogenblik van Rotter dam en Den Haag maar bitter weinig over eind zou staan. Dezen zomer hoopt professor Kulik nog eens naar de Tunguska te trekken en dan een groote schop mede te nemen, welke hem in de gelegenheid zal stellen den meteor een beetje uit te graven. Vele geleerden zullen hem op die reis vergezellen en wanneer alles goed gaat zal onze kennis van meteoren en meteoriten tegen het einde des jaars bedui dend verrijkt zijn. PARIJS, 18 Juli (R.O.) Uit Rome wordt ge meld, dat de onderstaatssecretaris van buiten- landsche zaken aan de Jouvenel, den Fran schen ambassadeur te Rome, het grootlint van de orde van St. Mauritius en Lazarus heeft over handigd. Deze hooge onderscheiding, aldus schrift de Matin", is een blijk van dankbaarheid der Italiaansche regeering voor het b^mgrijk per soonlijk aandeel, dat de Fransche ambassadeur bij de totstandkoming van het pact van vier heeft gehad. CORSICAANSCHE ZEDEN. PARIJS, 18 Juli. (V.D.) In een dorp nabij Marseille hebben gisteren twee Corsicaansche kooplieden een revolverduel gehouden. De beide bijna 50-jarige mannen hadden gisteren ochtend twist gekregen over een financieele kwestie en besloten naar Corsicaansche zede het geschil in een duel uit te vechten. Als wapen werd de revolver gekozen. Beide duel- lanten schoten raak en ieder hunner werd door vier kogels in borst en buik getroffen. Eén van hen is korten tijd na het duel aan de gevolgen overleden. Op 1 Augustus hopen onze geliefde Ouders BERN. J. J. M. DE NATRIS en MARIE J. E. DE NATRIS— Tuilenaar hun 12 -jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen. Rotterdam, Dijkstraat 140a. 57386 10 VERLOOFD BELLA VAN WESSEM HARRY KREIJKAMP Venlo, Kaldenkerkerweg 8. Steijl, St. Michaëlstraat 4. Ontvangdag 23 Juli 1933 van 12 tot 2 uur nam. 57339 7 In plaats van kaarten. VERLOOFD G. B. M. THIER en A. F. VAN VUGT Arts. Hoenkoop 23 Juli 1933. Akersloot Geen ontvangdag. 57326 8 GETROUWD Jhr. Mr. C. H. J. I. M. VAN NISPEN TOT SEVENAER en Mej. A. L. H. M. VAN BAAR Jhr. en Mevrouw VAN NISPEN TOT SE VEN AER- VAN BAAR zeggen mede namens wederzijdsche familie dank voor de talrijke be wijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Breda, 20 Juli 1933. GETROUWD M. P. SIMMER en M. A. VERMEULEN De Heer en Mevrouw SIMMER—VERMEULEN bedanken voor de buitengewone belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Rotterdam, 20 Juli 1933. 57377 10 De Heer en Mevrouw J. BLOEMEN—LOEFF geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Zoon HUUB. Tilburg, 20 Juli 1933. Elnige en algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw C. WILLEMS—BAKX hebben het genoegen U kennis te geven van de geboorte van een Zoon JANUS. Best, 19 Juli 1933. De Heer en Mevrouw H. KRAETZER—ELDERING geven met vreugde kennis van de geboorte van een Dochter, die bij het H. Doopsel den naam ontving van ODA. Overveen, 19 Juli 1933. Maria-Stichting, Haarlem. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortston dige ziekte, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, onze geliefde Zoon en Broer in den ouderdom van 14 jaar. Wassenaar, 19 Juli 1933. PAANAKKER PAANAKKER— Paanakker en Kinderen Plechtige Requiem zal plaats hebben op Zaterdag 22 Juli a.s„ des morgens te 9 ure in de Parochiekerk van St. Joseph te Wassenaar, waar na de begrafenis op de R.K. Begraafplaats aldaar. L. C. De Inplaats van kaarten. ONDERTROUWD WILLY DE FRENNE en GUUS SUTHERLAND. Alkmaar, Langestraat 26. Amsterdam, Nic. Maesstraat l€7bo. Geen ontvangdag. Huwelijksvoltrekking op 2 Aug. '33. Toek. adr.: Bosch- en Vaartlaan 10, Randwijck, Amsterdam-Z. 57388 10 GETROUWD CHRIS BEERS en JEANNE VAN STAAIJ De Heer en Mevrouw J. M. DEKKER—DE HAAS geven met dankbaarheid en vreugde kennis van de voorspoe dige geboorte van hun Zoon JACOB MAARTEN WILLEM. Haarlem, 19 Juli 1933. 20 Anslynstraat. Diaconessenhuis. 57382 9 De Heer en Mevrouw CHR. BEERS—VAN STAAIJ danken, mede namens wederzijd sche familie, voor de vele blijken van belangstelling ter gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Den Haag, 20 Juli 1933. Juliana van Stolberglaan 456. 57383 13 Heden overleed tot mijn groote droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 66 jaar, mijn lieve Man in leven Wethouder der ge meente Blaricum en lid van het R.K. Armbestuur aldaar. De H. Uitvaartdienst zal ge houden worden in de R.K. kerk van Blaricum op Maan dag 24 Juli 1933 des v.m. 91/, uur, waarna de begrafenis zal plaats hebben op het R.K. Kerkhof aldaar. C. M. PIEPERS—Ruigrok. Blaricum, 19 Juli 1933. Tot onze diepe droefheid over leed heden onze lieve Vrouw en Moeder, in den ouderdom van 42 jaar. C. VAN DER PLAS NELLY HENNY AATJE Rotterdam, 18 Juli 1933. Walenburgerweg 61. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s. te 12 uur op de algemeene be graafplaats Crooswijk. Eenige kennisgeving. KENNISGEVING. CASPER VAN DUYNEN geeft kennis dat zijn Vader HENDERIK VAN DUYNEN den 19en Juli 7 uur is overleden en vraagt hulp aan voor de begra fenis en opsporing van zijn Broer Dilles van Duynen, Schip Heincor. Schiedam, Thomas a Kempis- straat 21a. 57385 10 Voor de bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van mijn lieven Vader, den Heer betuig ik hiermede mijn harte- lijken dank. ELLY BURGERS. Rotterdam, 20 Juli 1933. Crooswijkschesingel 5. Med. doet. arts 12685S 7 Heden overleed na een kortstondig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Broeder, Zwager en Oom, de Weledelgeboren Heer Weduwnaar van Mevrouw in den ouderdom van 68 jaren. 's-Gravenhage, 18 Juli 1933. Bezuidenhout 83. Ginneken, Mevr. Wed. B. MUTSAERS—Verschure en kinderen Zeist, Mevr. Wed. W. J. VERSCHURE—van Spaendonck, kinderen en kleinkinderen. 's-Gravenhage, FINY VERSCHURE Tilburg, Zuster MARIE ANTOINETTE, Relig. 's-Gravenhage, Mevr. M. J. G. C. A. VAN SPAENDONCK—van der Drift Tilburg, JOS. HOUBEN en kinderen Tilburg-'s-Gravenhage, Familie JANSSENS—VAN SPAENDONCK. Vrijdagavond 8 uur Rozenkrans bidden in de kerk. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de parochiekerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad (Bezuiden hout) op Zaterdag 22 Juli a.s. De stille H.H. Missen zijn ten 6.45, 7.30 en 8.15 uur en te 9.30 uur de plechtige Requiem mis, waarna de begrafenis vanuit de kerk in het familiegraf te Oosterhout. Aankomst te circa 1,30 uur. 12681 S 16 Is U al voorzien van Kaarten 12684S 6 aan de Westfrankelandschestraat bij de Rembrandtlaan, 2 VRIJE Verhuurd voor 25.75 per week. Koopsom slechts ƒ14.600. Adres: P. DUPONT, Singel 58, Tel. 68135. 12683S 10 12681S 30 Door geheel Schiedam verkrijgbaar 12682S 40 Mooie handmach. m. kast 27.50 Singer handm. als nieuw 47.25 Husqvarna echt Zweedsch 72.50 Vesta handm. m. verlengbl. 76.50 Handmach. gepolit. eiken 59.25 Inzink Pfaff pracht noten 107.50 Kastmeubel 152.50, in noten met ringspoel ƒ25 meer. I. KUIPERS Hoogstraat 62 Schiedam. 12686S 12 verzameling tegen hoogen prijs te koop gevraagd MEENT 15 ROTTERDAM - TELEFOON 56095 In klein gezin wordt tegen 1 Aug. a.s. gevraagd een voor d. en n., goed kunn. koken en netjes w. Br. no. 57387 Msb. R'dam NIEUW ONTVANGEN groote col lectie zelfbinders in frissche dessins en kleuren 25, 50, 75 ct. Fil d ecosse sokken 25 ct. Rubberriemen 15 ct. Papieren boorden 11 ct. Magazijn Modern, Hoogstraat 18. 2C 25 OPRUIMING. Heeft U eens iets op te ruimen een kinderwagen of iets dergelijks, plaatst dan zoo'n goed- koope advertentie bij de „Kleintjes". Een kwartje is dat toch wel waard! WAAROM U ziet dagelijks onze „Kleintjes" advertenties. Wanneer U iets te verkoopen heeft, of een betrekking zoekt, of vacant hebt, probeer het dan eens met een „Kleintje". Vanaf 25 cent reeds een veel gelezen advertentie. EEN ADVERTENTIE naar uw hartje is een „Kleintje" van een kwartjelederen Woensdagavond verschijnen deze .Kleintjes" in dui zenden gezinnen van Schiedam Voor één kwartje reeds een mooie advertentie. TWEE HEEREN zoeken slaap- en zitkamer met pension, voor direct. Br. no. 660S bur. van dit blad. P. CHR. SLIEKER, Hoogstraat 3, levert U de allerbeste kwaliteit rund-, kalfs- en varkensvleesch tegen de laagste prijzen. Steeds versch eigen geslacht. Fijne braad stukken, rollade of runderlappen 35 cent per pond, 3 pond 1, fijne rib 45 cent, rosbief 55 cent, bak- vleesch en ossenhaas 60 cent, ge hakt 20 cent, biefstuk 70 cent per pond. 5C 1 DIENSTBODE. Gevraagd wegens ziekte der tegenwoordige een nood hulp. Mevr. Van Hulst, St. Lidui- nastraat 7, „De Nieuwe Winkel". IC 21 WERKSTERS, zoekt U werkhuizen? Wel biedt uw diensten aan per „Kleintje". In deze rubriek, voor slechts één kwartje, hebben ande ren toch ook succes gehad I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6