Jrn NEDERLANDSCH CRICKETELFTAL VERSLAGEN. TIT A avt)AG 7 AUGUSTUS 1933 NEDERLANDSCHE ELFTAL— FREE FORESTERS. FREE FORESTERS WINNEN MET 3 WICKETS. Holland scoort 153 en 97; de Engelschen 118 en 133 voor 7. ZWAK BATTEN EN UITSTEKEND VELDWERK. ROTTERDAMSCHE CRICKETBOND. NEDERLAND TEGEN WEST DUITS CHL AND. KAMPIOENSCHAPPEN KATH. NED ATHLETIEK UNIE. De prestaties bleven beneden de verwachtingen GEEN RECORDS VERBETERD. Groote Duitsche zege in den athletieh- wedstrijd te Krefeld. HOLLAND WINT VIER NUMMERS. PROVINCIALE ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN ZUID HOLLAND. BERGER TE BERLIJN. Een record-aantal inschrijvingen; een voorbeeldige organisatie. SPANNENDE ESTAFETTE-NUMMERS. Een kleine voorsprong voor Holland op den eersten dag. Onder begunstiging van zeer fraai cricket- weer heeft Zaterdag te Haarlem de traditioneele wedstrijd van het Nederlandsch Elftal tegen de Free Foresters een aanvang genomen. Over het resultaat van dezen eersten dag kunnen de Hollandsche cricketspelers tevreden zijn. Was er na het niet bepaald schitterende batten van de Nederlandsch Elftalspelers na afloop van de Hollandsche innings, wel eenige reden tot pessimisme, de bijzonder fraaie wijze, waarop onze aanval, gesteund door buitenge woon fielden het sterke batting-team der Fo resters voor 118 heeft uitgekregen, heeft dit pessimisme geheel weggenomen. De kans op een gunstig resultaat, mogelijk een draw, is momen teel zeer groot. Inderdaad is het batten der Hollanders tegen gevallen. Overdreven vrees voor den verrader lijk bowlenden Cornu, zal hiervan wel de reden zijn geweest. Een vrees overigens, die b.v. van Manen niet kende. De Hollandsche aanvoerder scoorde een prachtige 63 en bij een stand van 17i en 4124 is tenslotte het totaal van 135 een geduchte tegenvaller geworden. Wie had op dat moment echter kunnen den ken dat de Free Foresters daar beneden zouden blijven Aanvankelijk niemand. Toen Col. John ston op een totaal van 73 door een geweldige catch van v. Manen kon vertrekken, waren er pas twee wickets neer. Voor het verdere verloop van de Engelsche innings kunnen wij gevoeglijk naar de scores verwijzen. Alleen dient er de aandacht op gevestigd dat onze ploeg in het veld de stoutste verwachtingen heeft overtrof fen. Behalve van Manen deden Maas en Kramer buitengewoon fraaie catches en eigenlijk is elke vang, welke uit de scores blijkt, een eervolle vermelding waard. Het was inderdaad zeer fraai De kleine voorsprong beteekent in elk geval een moreele steun. Over den wedstrijd zelf het volgende Het spelverloop. De Free Foresters wonnen den toss, dcch ver kozen niet eerst te batten. Aldus opende het Ned. Elftal met Glerum en mr. H. v. Manen de Hollandsche innings. Het in de ochtenduren nog niet zoo talrijke publiek werd reeds spoedig op uitstekend cricket onthaald. De aanval der Free Foresters was aanvankelijk in handen van Lowndes en Calthor- pe, voor wie echter vooral van Manen niet veel ontzag bleek te hebben. De lange Hagenaar ge bruikte slechts weinig tijd om zich in te spelen. Spoedig vlogen eenige ballen naar de boundary en één zelfs voor zes er over, op Calthorpe. De 50 kwam na een goed half uur spelen op het scoringbord. Verandering in den aanval had aanvankelijk geen resultaat, hoewel de lange effectvolle bal len van Cornu, vooral voor Glerum, lastig waren. De scheiding van het Hollandsche openings- paar kwam eerst op 71, op welk moment Glerum op Cornu een gemakkelijke kans in de slips gaf, waarvan Lowndes dankbaar profiteerde. Glerum had in een kalm tempo een verdienstelijke 16 gescoord. De Rood en Witter Kramer kwam Glerum vervangen. Intusschen hadden de Free Foresters aan het andere wicket Legard aangezet, die een vrij snellen bal wierp. Kramer begon voorzich tig, ietwat onzeker zelfs en gaf spoedig op Cornu een lastige kans in de slips. De aanvoerder scoorde thans ook minder snel. Op een totaal van 84 wierp Legard met een rechten bal van lastige lengte zijn wicket uit een. Van genoemd totaal kreeg van Manen niet minder dan 63 runs achter zijn naam, gescoord in zeer aantrekkelijken stijl. Intusschen was de aanvang der Hollandsche innings niet onbemoedigend geweest. Max Hen- sen kwam Kramer gezelschap houden doch werd reeds na een vijftal overs op het bowlen van Legard door Lowndes uitgevangen, na slechts 2 runs aan de score te hebben toegevoegd. Met Sodderland hield Kramer tot de lunch stand. De Haarlemmer raakte meer en meer in gespeeld en liet thans eenige goede slagen zien. Even nadat de 100 op de telegraaf gekomen was, werd gestopt. Na de hervatting brachten Kramer en Sodder land het tot 125. Op dat moment rekende Twi ning op het bowlen van Cornu Kramer in de slips in, voor een goede 29. Een run later werd Sodderland op Legard's bowlen gestumpd voor 9. De aanval der gasten bleek meer en meer moeilijkheden op te leveren voor de Holland sche batsmen. Van de Baasbank werd door Howell aan de baundary gevangen op Cornu, terwijl Beyers eveneens het slachtoffer van dezen bowler werd, gevangen door Johnson. Beide batsmen hadden slechts 1 run aan het totaal toegevoegd, dat op dit moment 130 bedroeg, voor het verlies van 7 wickets. Hartog had er goed het oog in. De 140 ging op zonder verder wicketverlies, doch toen op dat totaal Calthorpe de bowlery van Legard over nam, kreeg hij jhr. J. v. d. Bosch op eigen bow len gemakkelijk gevangen. Ook v. d. Bosch kreeg slechts 1 run achter zijn naam. Hartog noteerde nog enkele fraaie slagen, doch werd op 153 voor een aantrekkelijke 19 met een verraderlijken bal door Cornu gebowld. In de volgende over wierp Calthorpe de palen van Maas uiteen, zoodat de zoo hoopvol aan gevangen innings van het Nederlandsch elftal reeds om drie uur was geëindigd en het niet bijster hooge totaal van 153 runs had opgele verd. Ned. Ie innings. De volledige scores luidden: Ned. Elftal le innings: H. W. Glerum c. Lowndes b. Cornu io Mr. H. v. Manen b. Legard °3 W. Kramer c. Twining b. Cornu Dr. M. Jansen v. Lowndes b. Legard 2 L. J. Sodderland st. Baddington b. Legard 9 M. Hartog bowler Cornu A. v. Baasbank v. Howell b. Cornu 1 C G. A. Beyers c. Johnson b. Cornu 1 Jhr. J. v. d. Bosch c. and. b. Calthorpe1 A. Maas bowler Calthorpe 4 R. Schill not out Extra's Totaal 153 Bowlingcijfers Free Foresters: W. G. Lowndes 038, Hon. Calthorpe 2 36, G. Cornu 6—51, A. R. Legard 2—19. Engelsche innings. De Free Foresters openden met Johnston en Twining. De Hollandsche aanval werd allereerst toevertrouwd aan Schill en Sodderland. Johnston scoorde reeds in de eerste over van Schill een paar aantrekkelijke vieren. De schei ding van het Engelsche openingspaar kwam niettemin eerder dan verondersteld werd. Op een totaal van 24 kreeg Sodderland n.l. Twining 1. b. w. voor 7. De score steeg hierna minder snel, daar Sod derland uitstekend lengte hield en van Manen, die voor Schill was gaan bowlen, aanvankelijk te snel bleek voor Lowndes. Nadat Maas den bal van Sodderland had over genomen, begon Lowndes vrijer te spelen, zoodat de fielders in het verre veld druk werk kregen. De 50 kwam op zonder verder wicketverlies en bij de theepauze waren er 60 runs bijeen. Direct na de thee deed v. Manen in de slips een buitengewone catch op het bowlen van Schill, waarvan Johnson het slachtoffer werd. Deze populaire Engelschman had 26 runs ge scoord. Het totaal bedroeg op dat moment 73. Tien runs later deed Jhr. v. d. Bosch achter het wicket eveneens een goeden vang op het bowlen van Sodderland, waardoor Chrutchley voor 1 kon vertrekken. Deze, betrekkelijk snelle wicketval had voor het publiek het nadeel dat de Engelschen de noodige voorzichtigheid in acht gingen nemen, waardoor het batten wel iets van zijn aantrek kelijkheid verloor. Toen eindelijk Lowndes Max Jansen het veld uitsloeg voor 6, kwam de 100 spoedig op en waren Lowndes en Howall nog niet gescheiden. Op 103 werd Maas opnieuw aangezet en smaakte het genoegen in zijn eerste over Lown des op point door Glerum gevangen te krijgen. Lowndes had in aantrekkelijken stijl 56 runs aan de Engelsche score toegevoegd. Howell volgde zijn teamgenoot spoedig op, prachtig ge vangen in de slips op het bowlen van Jansen. Beijers kreeg vervolgens een kans om Mann uit te vangen, welke de Rotterdammer niet be nutte. Toch kreeg deze Mann spoedig zijn beurt, l.b.w. Max Jansen voor 5. De stand was nu 6—115. Maas deed vervolgens een onbegrijpelijken vang op eigen bowlen, waardoor Boddington (6) kon vertrekken (7—115), terwijl op ditzelf de totaal Kramer weer een fraaien vang deed op het bowlen van Jansen, hetgeen aan Calt horpe het leven kostte (0). De staart presteerde niet meer. Daar Cornu niet batte nam de Engelsche innings bovendien nog een ontijdig einde. Toen Stanley door v. Manen gevangen was voor 0 op het bowlen van Jansen, sloot de innings op 118 en had de Hol landsche ploeg een schitterende prestatie ge leverd door het sterke Engelsche battingteam voor zoo'n luttel totaal uit te gooien. De scores luidden: tweeden dag prachtig werk geleverd. Het goe de bowlen van Jansen Calthorpe uitving, was werkelijk een genot voor het oog. Jammer dat het talrijke publiek van de Free Foresters overigens zoo weinig te genieten heeft gekregen. Van werkelijk „bright cricket" is geen sprake geweest, integendeel, daar de Engelsche overwinning bijna voortdurend in gevaar heeft verkeerd. In ruim 3 uur scoorden de Free Foresters zoowat slechts 100 runs, ter wijl hun speelwijze over 't algemeen zoozeer op „safety first" was gebaseerd, dat hierdoor de aantrekkelijkheid van het spel nodwendig moest lijden. Het was, wat men noemt, een saaie boel, hetgeen temeer jammer is, omdat bij dit soort wedstrijden steeds een talrijk publiek zijn aanval, doch het mocht niet baten. De runs kwamen even langzaam als zeker en onder applaus werd het Hollandsche totaal tenslotte met 1 run gepasseerd voor het verlies van 7 wickets. Howell bleef met een uiterst massieve 33 en captain Stanley met 6 not out. Hieronder volgen de scores. Free Foresters 2e innings. Col. J. Johnston l.b.w. M. Jansen3 R. W. Twining bowled M. Jansen 14 W. G. Lowndes bowled Schill 27 G. E. V. Chrutchley bowled Schill 13 M. Howell not out 33 R. A. Boddingson bowled Schill 1 F. T. Mann l.b.w. Sodderland 12 F. G. Calthorpe c Hartogh b Jansen 16 K. B. Stanley not out 6 G. Cornu, and not bat A. R. Legard, and not bat Extra's Tree Foresters, le innings: Col. J. Johnston, e. v. Manen, 1. Schill 26 'R. W. Twining, l.l.w. Sodderland 7 W. G. Lowndes, c. Glerum, b. Maas 56 G. E. V. Chrutchley, c. v. d. Bosch, b. Sodderland 1 M. Howell, c. Kramer, b. Jansen 2 R. O. Boddington, c.and 1. Maas 6 F. F. Mann l.b.w. Jansen 5 F. G. Calthorpe, c. Kramers, 1. Jansen 0 K. B. Stanley, c. v. Manen, b. Jansen.0 G. Cornu oud rot bat A. R. Legard not out 1 Extra's Totaal 118 Bowlingcijfers Ned. elftal: R. Schill —27; L. J. Sodderland 2—7; Mr. H. v. Manen 0—27; A. Maas 2—25; Dr. M. Jansen 4—31. Om even voor half 7 nam de 2e innings van de Hollandsche ploeg een aanvang. Kramer en Hartog openden thans. Hartog werd reeds op een totaal van 5 runs, welke hij zelf had geslagen, in de slips gevangen door Cornu, op het bowlen van Calthorpe. Met Glerum hield Kramer echter stand tot de speeltijd van den eersten dag verstreken was. Op een totaal van 21 werden de stumps opgeborgen. Kramer (12) en Glerum (4) zullen Zondag Holland's 2e innings voortzetten. Toen wij op het einde van den eersten dag schreven dat het Nederlandsch Elftal op een behoorlijk resultaat tegen de Free Foresters mocht rekenen en zelfs lieten doorschemeren dat een draw wel in de lijn der verwachtingen lag, berustte deze beschouwing geenszins op een overdreven optimisme. De feiten hadden de gedachten slechts in deze richting geleid. Daar was vooreerst het Hollandsche batten, dat beter had kunnen zijn en voorts reden gaf om te ver onderstellen dat het beter zou worden. Verder had ons team in het veld zulk een subliem werk laten zien, dat de Free Foresters voor het vrij schamele totaal van 118 all out waren. Neen. zoo ooit, dan stonden ditmaal de kansen tegen onze Engelsche leermeesters gunstig. Intusschen is de wedstrijd toch in een neder laag geëindigd. Een hoogst eervolle weliswaar, doch niettemin een nederlaag, welke ons te zwaarder ligt, omdat ze niet meer werd ver wacht. De reden er van? Laat ons er allereerst de aandacht op vestigen, dat deze wedstrijd op tweeërlei wijze heeft verrast. Daar was het zwakke batten van talrijke uitverkoren spelers en daar was vervolgens het uitstekende veldwerk van de geheele ploeg. In de tweede innings hadden Kramer en Gle rum duidelijk aangetoond, dat het bowlen der Free Foresters behoorlijk bespeeld kon worden Men diende de noodige voorzichtigheid in acht te nemen, doch er kon in elk geval behoorlijk op worden gescoord, temeer daar de bowler, die den vorigen dag de grootste verschrikking had aangericht, n.l. Cornu, wegens ongesteldheid ditmaal niet door de Free Foresters in de vuur linie kon worden gebracht. Niettemin faalde 75 pCt. van de Hollandsche batsmen, want be halve het genoemde tweetal kwamen alleen nog maar van Manen (13) en Maas (10) not out, in de dubbele cijfers. Beijers heeft in beide innings gefaald, terwijl van Baasbank nog niet over voldoende zelfbeheersching bleek te beschikken. Het goede van het Hollandsche team is weder om aan het licht getreden toen de Free Fore sters hun tweede innings begonnen. Ondanks de zeer groote hitte en ondanks het opvallend „taaie" spel der gasten, heeft het Nederlandsehe Elftal, welks lof wij op dit punt reeds in ons vorig verslag hebben bezongen, ook op den Van den Bosch wicketkeeperen Lowndes (bat) in actie. komt, dat eigenlijk voor cricket gewonnen moet worden. De Engelsche ploegen achten wij hier toe het best in staat, doch alleen dan, wanneer de overwinning niet in gevaar verkeert. Dit kunnen Albion's zonen nu eenmaal niet heb ben. Ziehier in het kort een beschouwing over he. tweede optreden van onze vertegenwoordigen de ploeg, welke Zaterdag en Zondag in Den Haag tegen de M. C. C. uitkomt. Wij rekenen slechts op enkele wijzigingen, omdat er naast het teleurstellende batten toch werkelijk wel veel goeds van dit Nederlandsehe Elftal kan worden gzegd. Hieronder volgt het verloop van den tweeden dag Tweede Hollandsche innings. Kramer en Glerum, die Zaterdagavond resp. met 12 en 4 not out waren gebleven, zetten Zon dag de innings van het Nederlandsch elftal voort. De beide batsmen bespeelden de bowlerij van Lowndes en Calthorpe met de noodige voorzich tigheid. Eerst' na een half uur kwam de 30 op het scoringbord. Juist toen de 40 op was, deed Legard op 't bowlen van Lowndes 'n fraaie lage catch waarvan Kramer het slachtoffer werd. De jeugdige Rood en Witter had ook thans weer zeer nuttig staan batten en kreeg een kalme 20 achter zijn naam. Captain van Manen, die Kramer opvolgde, werd met een welverdiend applaus begroet. De runs kwamen hierna in een sneller tempo, hoe wel de batsmen toch weinig risico namen. Op een totaal van 64 wierp Legard met een langen bal de bails van Glerum's wicket. De V.R.A.'er had een rustige 25 gescoord. Hierop volgde een geweldige debacle. Eerst werd Max Jansen op het bowlen van Legard door Stanley in de slips ingerekend voor 7. Ver volgens haalde Calthorpe het stoute stukje u.t om met 3 opeenvolgende ballen de wickets van mr. van Manen (13), Jhr. J. v. d, Bosch (0) en Beyers (0) te nemen. Van 3 voor 64 wees de telegraaf zoodoende na een goed kwartier 773 aan. Van Baasbank sloeg twee keurige boundaries en zou den volgenden bal van Legard eenzelfde lot doen ondergaan toen Howell een wonderba ren vang deed en ook deze Rood en Witter naar het paviljoen kon terugkeeren (8—81). Schill en Maas hielden beter stand. Legard wierp een paar byes naar de boundary, waardoor de 90 opkwam. Op 97 kreeg Calthorpe R. Schill ver achter het wicket gevangen,: terwijl Sodderland voor hij een bal behoorlijk had geraakt, door Lowndes, eveneens op Calthorpe werd inge rekend. Zoo eindigde de ook thans weder vrij hoopvol begonnen Hollandsche innings op het schamele totaal van 97 runs. Hieronder volgen de scores. Ned. Elftal, 2e innings: M. Hartog c Cornu b Calthorpe 5 W. Kramer c Legard b Lowndes20 W. Glerum b Legard mr. H. v. Manen c Stanley b Calthorpe Dr. M. Jansen c Calthorpe b Legard A v. Baasbank c Howell b Legard Jhr. v. d. Bosch c Chrutchley b Calthorpe C. G. A. Beyen b Calthorpe R. Schill c Stanley b Calthorpe A. Maas not out L. J. Sodderland c Lowndes b Calthorpe Extra's Totaal 97 Hoewel Cornu wegens ongesteldheid ontbrak, had de Engelsche aanval een buitengewoon suc ces geboekt. De bowlingcijfers waren: W. G. Lowndes 1 27, F. J. Calthorpe 6—26, D. A. Legard 3—28, J. Cornu 09. Engelsche tweede innings. De Engelschen stonden dus voor de taak totaal 133 runs te scoren. Col. Johnston en Twining openden nog voor de lunch op het bowlen van van Manen en Sodderland. Het Engelsche openingspaar speelde zeer voorzichtig. Na eenige overs nam Max Jansen den bal van v. Manen over en met succes, want spoedig kreeg de lefthander Col. Johnston l.b.w. voor 3. Op dat moment waren er totaal 13 runs bijeen. Twining kreeg hierna gezelschap van Lowndes en dit tweetal hield tot de lunch stand. Eenigen tijd na de hervatting velde Max Jan sen met een prachtigen bal het wicket van Twining (14) op een totaal van 28. Op dit mo ment was, vooral gezien de 2e innings der Free Foresters, de toestand nog lang niet hopeloos voor onze ploeg. Zoo dachten de gasten er blijk baar eveneens over. Zij namen althans alle be staande vormen van voorzichtigheid in acht en scoorden alleen op de slechte ballen. Deze wa ren echter gering in getal, zoodat het totaal slechts zeer langzaam opliep. Er waren 52 runs bijeen, toen Schill met een zeer snellen bal de offstump van Chrutchley velde, die 13 runs achter zijn naam kreeg. Maas bowlde aan het andere wicket zeer zuiver, zoo dat de Engelsche batsmen uitermate voorzichtig bleven. Bij de theepauze was de stand 5 78, doch de eerste bal, welke Sodderland in zijn eerste over na de hervatting losliet, trof het been van Maas, die l.b.w. werd gegeven na reeds eenige appeals te hebben overleefd. Mann had 12 runs aan de score toegevoegd. Howell en Calthorpe brachten de 100 op den telegraaf, waarvoor de Free Foresters echter langer dan 3 uur hadden gebat. De spanning steeg, toen Hartog op 106 een buitengewoon fraaien vang in de slips deed op het bowlen van Jansen, waardoor Calthorpe voor 16 kon vertrekken. Howell had zich intus schen geheel ingespeeld, terwijl Stanley ook al meer de voorzichtigheid betrachtte. Aanvoerder v. Manen bracht herhaaldelijk verandering in Totaal (voor 7 wickets) 133 Bowlingcijfers: Ned. elftal 2e innings: Mr. H. v Manen 07, L. J. Sodderland 1 39, M. Jansen 3_29, W. Glerum 0—8, A. Maas 9—11, R. Schill 33L DE CRICKET-COMPETITIE. V.O.C.—HAARLEM. Gewonnen door V.O.C. met een wicket. Op het Ajax-terrein te Leiden werd gisteren gespeeld de wedstrijd V.O.C. Haarlem. Haarlem ging het eerst batten en scoorde in een zeer langzaam tempo 175 runs. Healy was met 78 topscorer en speelde een uitstekende partij, hoewel hij in 't begin van zijn innings en ook later nog eens op gemak kelijke vangen werd gemist. In de dubbele cijfers kwamen heden Allart 21, Fortgens 15, en Rypma 23. East bowlde 4 voor 28 en van Herwaarden 4 voor 21. In de innings van V.O.C. begonnen Ruychaver (12) en Gibb (29) goed en kwam er ook wat meer leven in het spel, maar de overige V.O.C.- spelers deden het, evenals de Haarlemmers, langzaam, behalve van Herwaarden, die met 22 een levendige innings bracht. Het V.O.Q.-totaal was voor 6 wickets nauwelijks 109 geworden en het had er veel van, dat de a.s. kampioenen zouden worden geslagen. Vuylsteke redde toen door beheerscht batten de situatie en steunde vooral East, die na gemist te zijn toen hij enkele runs had gescoord, voor de winning hit zorgde, toen de stan 173 voor 9 was. Deze Rotterdam mer bleef met 44 not out. Fortgens bowlde 5 voor 68, Allard 3 voor 48. De volledige scores zijn: Haarlem le innings: Healy l.b.w. van Herwaarden 78 Allart, c. Guittart, b. Gibb 21 Fortgens, b. East j de la Mar, l.b.w East H. de la Mar l.b.w van Herwaarden9 Kleefstra, c. Terwiel, b. East Van Dalsum, b. Terwiel Ton, c. de Bruyn, b. East2 Rijpma, b. van Herwaarden23 Abendamon l.b.w. van Herwaarden1 Hurkmans not out Extra's Totaal 175 Bowlingscijfers V. O. C.: Terwiel 1 92, East 428, van Herwaarden 421, Gibb 1 25. V. O. C. le Innings: Ruychaver, c. Kleefstra, b. Fortgens 12 Gibb, b. Allart Dubree, b. Allart De Bruyn, c. Ton, b. Fortgens14 Terwiel, c. Healy, b. Fortgens v. Herwaarden, l.b.w. Allart f2 Vuylsteke, z. Healy East, not out Verburg b. Fortgens Kramer, b. Fortgens Guittart, not out Extra's 177 voor 9 gestaakt. Bowlingcijfers Haarlem: Fortgens 5—68, Allart 348, van Dalsum 0—18, Kleefstra 0—16, Healy 1—15. VERDERE UITSLAGEN. Overgangsklasse. Kampong—A. C. C. Gewonnen door A. C. C. me 71 runs op de le innings. A. C. C. le innings 237 voor 5 (gesloten) (H. Prent 34, N. Selles 85, P. Sanders Sr. 90); Ufkes 4—53; v. Duyn 1—22; mr. G. Kramer 1—56; L. Schilthuyzen 133. Kampong le innings 166 (L. Schilthuyzen 52; J. Boogaardt 13; H. v. Duyn 31; F. Bouvie 14, G. Ufkes 15; mr. J. Greve 12; C. Wyga 20); H. Oliver 3—49; F. Riechelmann 5—20; P. Sanders Jr. 1—15. Quick (N.)—V. R. A. II. Gewonnen door Quick (N.) met 36 runs op de le innings. V. R. A 89 (H. v. Booven 42; Fiege 5 19 Burki 1—32, Collard 2—13). Quick 125 (Burki 23, M. de Reuver 20, E. Burggraeff 13, W. Theil 21, C. Fiege 15); Van Booven 3—4, Klink 3—41, Dirken 3—4, Van Breukelen 114. H. B. S—Hermes D. V. S. Gewonnen door H. B. S. met 59 runs op de le innings. Hermes D. V. S. 113 (W. Maas 14, A. Bart U J. Offerman 18, A. Nolet 14, G. Hovingh 23, L. Bruants 10*), F. Wunder 6—59, C. Mets 3 48 J. Wiemans 14. H. B. S. 172 (Mulder 16, C. Borsboom 21, Everard 14, F. Wunder 20, Bakker 22, Keilholtz 43), J. Engering 1—67, J. Offermans 3—36, P. Scheffers 215 en A. Bart 3 21. H. C. C. lil—Ajax (L.) Gewonnen door H. C. C. III met 40 runs op de eerste innings. Ajax le innings 67 (A. Wempe 21), A. M. J. de Beus 3—19, Gallois 4—23, ir. W. Kalis 1—9 Asman 14. H. C. C. Ill (le inn.) 107 (B. Treslmg 11, A. M. J. de Beus 25, v. Dillen 17 en v. Hoogstraten 16), v. Kuyk 5—33, Dupon 4—29. Ajax 2e inn. 146 voor 9 (gesl.) (Schudel 26, Dozy 17, Wempe 32, Jansen 11, v. d. Putten 14. v. Kuyk 10) A. M. J .de Beus 2—33, Gallois 3—41, ir. W. Kalis 2—35 en Asman 2—16. H. C. C. Ill 2e inn. 0 voor 25 (tijd). Tiveede klasse. Haarlem II—V. V. V. II. Gewonnen door V. V. V. II met 111 runs op de le innings. V. V. V. eerste innings 153 (M. A. Wessels 44, H. Dijkhuis 59, J. v. Eyk 14), J. de Boer 2—49, D. Wessel 4—15, L. J. Harms 3—8. Haarlem eerste innings 42 (J. Voogd 20*), J. H. v. d. Vloodt 5—16, H. Dijkhuis 5—25. Haarlem II tweede innings: 53 runs voor het verlies van 5 wickets (gestaakt), (J. de Boer 26, R. Buisink 13), G. v. Stuyvenberg 2—19, M. A. Wessels 1—3, C. Krooneman 2—24. OlympiaVleermuizen. Gewonnen door Olympia met 54 runs op de le innings. Olympia 85 (N. G. ten Camp 11, C. J. Spiers 37, J. Bouwes 21*), W. Langeraar Sr. q voor 47, R.'Schutte 2 voor 27. Vleermuizen 31. T. van Nigtevegt 2 voor 19, A. G. van Bodegraven 7 voor 9, W. Burger 1 voor 3. Hermes D. V. S. II—V. O. C. II. Gewonnen door V. O. C. II met innings en 46 runs. Hermes D. V. S. le innings 56 (A. de Jong 18), v. Eb 2—17; J. Ova 8—30. V. O. C. le innings 193 voor 7 (gesl.) (F. v. Eek 34; P. v. d. Wolf 30; H. F. v. Vledder 46; A. J. Stenger 40); J. Visser 2—44; Th. Kloos 1—67; A. de Jong 2—55. Hermes D. V. S. 2e innings 91 (A. de Jong 28; B. Laurens 13), J. Ova 5—33, J. v. d. Wolf 4—19, A. J. Stenger 15. XJ. v. v.Hercules. Gewonnen door Hercules met 13 runs op de eerste innings. Hercules 145 (R. Maren 87, C. ten Benzei 18, Cremer 10), Slingerland 7 voor 76, Gravendaal 3 voor 56. U. V. V. 132 (Gravendaal 32, S. Pino 37, T. van Zutphen 22, Tap 10), Maren 4 voor 32. XJ. D— Union. Gewonnen door U. D. met 11 runs op de le innings. Union le innings: 50 (Vermeulen 17), Spruyt 810, Engering 123, De Koe 1 11. U. D. 61 (Spruyt 10, v. Houten 13, Ebeling Koning 11), Penn 7—10, Gerrits 2—33, Ditters 0—3. Derde klasse. H. C. C. II—Hermes D. V. S. III. Gewonnen door H. D. V. S. III met 124 runs op de eerste innings. H. C. C. 76, H. D. V. S. 200. Excelsior 2V U.C. 2 V.U.C. verkiest eerst te batten nadat de stand 199 geweest was werd het totaal 135. Mr. Wierts 47; H. Warlurton 59. Bowlingscijfers C. Vlek 39; A. v. Hoogen 026; J. Rijnten 4— 38; H. Schaeffer 036; P. Willems 021. Excelsior antwoord met 106; hiervan hadden B. Scholte 16; A. v. Haagen 14; H. Schaeffer 13; P. Smeets 27; Th. Willemans 12. Bowlings cijfers H. Warburton 2—40; F. Blokbergen 3-27; H. Mosheuvel 2—15; R. Borst 0—4; M. Wierts 30. In de tweede innings scoort V.U.C. 134 runs. M. Wierts 52; R. de Borst 14; H. War burton 26; B. Smeenk 10; F. Blokbergen 11. Bowlingscijfers: C. Vlek 128; J. Rijnten 3 45; A. v. Haagen 3—28; H. Schaeffer 2—14;. Excelsior scoort hierop 132 runs en verliest zoodoende met 31 runs. H. Schaeffer 28, A. v. Haagen 14; C. Vlek 29; P. Smeets 19. Bow- lingscijfefrs H. Warburton 253; F. Blokber gen 3—33; M. Wiets 4—21; H. Mosheuvel 0—4. V.O.C.—De Vierde. V.O.C. 57 runs, De Vier de 58. Op het fraaie sportterrein van H.B.C. te Heem stede werden gisteren onder vrij groote belang stelling de R. K. N. A. U.-kampioenschappen verwerkt. Aan A.C..E. was de organisatie toevertrouwd en deze Haarlemsche vereeniging heeft zich uitstekend van haar taak gekweten. Het was jammer, dat men slechts over één springbok beschikte, waardoor de springnummers te veel tijd in beslag namen en de wedstrijden daardoor te laat eindigden. Voorts bleek de Jjaan niet bepaald snel en was de warmte mede'oorzaak, dat de gebruikelijke recordverbeteringen ditmaal achterwege bleven. Op diverse nummers bleven de prestaties zelts verre beneden de verwachtingen. De deelname was uit het geheele land vrij groot en over de publieke belangstelling viel niet te klagen. De uitslagen. 100 meter, le serie: 1. H. Pernet (Lindenheu- vel Limburg) 12 1/5 sec. 2. H. de Lange (Jong Leven A'dam); 2e serie: W. v. d. Schot (U.D.I. A'dam) 12 1/5 sec. 2. Koolens (Heerlen); 3e serie: 1 p. v. Eemeren (Mulo Helmond) 114/5 sec. 2 Nelissen (Tegeleno). Finale: 1. H. de Lange (Jong Leven A'dam) 11 3/5 sec. 2. P. v. Eemeren (Mulo Helmond), 3. Nelissen (Tegelen). 800 M., finale: 1. Vrieskoop (Alphen a. d. Rijn) 2 m. 6 2/5 sec. 2. W. Hovens (Jong Leven Am- st6rd3m 400 meter le serie: 1. Hendriks (Heerlen) 56 4/5 sec. 2. de Boer (Jong Leven A'dam). 2e serie: 1. G. v. Beek (Maastricht) 57 1/5 sec. 2. A. v. Esch, (David Tilburg). Finale: 1. Hendriks (Heerlen) 56 2/5 sec. 2. A. v. Esch (David Til burg). 3. H. de Boer (Jong Leven, A'dam). Discuswerpen: 1. G. Westgeest (Holland Haar lem) 33.39 M. 2. Arets (Heerlen) 31.53 M. Vèrspringen met aanloop: 1. B. Ronde (Hol land Haarlem) 6.29 M. 2. J. Nelissen (Tegelen) 6.25 M. 3. H. de, Lange (Jong Leven A'dam) 6 24 M. 1500 Meter: 1. Th. Vriesekoop (Alphen Wils kracht) 4 M. 271/5 sec. 2. A. v. Bakel (Bataven Leiden); 3. Heyendaal (Gulpen). Speerwerpen: 1. Koopal (Blerick) 47.85 M. 2. Rippe (V.I.C.) 45.53 M. 3. Erkens (Lindenheuvel) 43.31 M. Hoogspringen: 1. P. Kuit (D.V.S. Bussum) 1.65 M. 2. B. Krijnend (id.) id. 1.62 M. 3. H. Geels (Holland Haarlem) 1.61 M. 3000 Meter: 1. J. Hummels (Swift, Arnhem) 9 m. 36 2/5 sec. 2. De Vries (Mulo Helmond). 3. Loogman (Wilskracht Alphen). 4 X 100 meter estafette: 1. D. H. A. K.-ploeg 47 sec. 2. Jong Leven A'dam. 3. Tilburg. Kogelstooten: 1. Chr. Duyn (D. E. M. Bever wijk) 11.19 M. 2. G. Westgeest (Holland Haar lem) 11.09 M. 3. Rippe (V. I. C. A'dam) 10.63 m. Olympische estafette: 1. Jong Leven A'dam) 3 m. 46 sec. 2. Tilburg. 3. Limburg. Polsstokhoogspringen: 1. P. Hooijer (David Tilburg) 3.30 m. 2. W. Kaptein (D. E. M. Bever wijk) 3.20 m. 3. J. Nelissen (Tegelen) 3 m. Hinkstapsprong: 1. B. Ronde (Holland Haar lem) 12.97 M. 2. Rippe (V. I. C. A'dam) 12.21% Meter. 3. J. Mathot (A. C. E. Haarlem) 12.03 M. Krefeld, 6 Augustus 1933. Voor 2000 toeschouwers vond gisteren op de Krefelder Grotenburgbaan de tiende landen- wedstrijd op athletiekgebied plaats tusschen West-Duitschland en Nederland, welke door de West-Duitschers met grooten voorsprong ge wonnen werd n.l. 67% punt tegen Nederland 48% punt. Nederland wist vier van de 12 num mers te winnen en wel de 100 meter, de 400 meter, de 110 meter horden, zeer fraai door W. Kaan,' en het hoogspringen met Brasser, die het tot 181 meter bi-acht evenals A. Jansz. De tijd van Kaan op de 110 meter horden was 15 3 sec., terwijl de tweede aankomende Poll- manns er 16 sec. over deed. Karei Jansen be wees ook hier zijn klasse in de 100 meter en wist loopers als Heithoof en Hendnx achter zich te laten door met een tijd van 10.7 sec. te winnen. De volledige resultaten van dezen landen- wedstrijd waren: 100 meter hardloopen: 1. K. Jansen (Neder land) 10.7 sec.; 2. Heithoof (D.) 10.8 sec.; 3. Hendrix (W.D.) 10.9 sec.; 4. Benz (N.) 11 sec. 400 Meter hardloopen: 1. Sierhuis (N.) 50.5 sec.; 2. Dielefeld (W.D.) 50.5 sec. c.m.s. ver schil; 3. Mertens (W.D.) 50.6 sec.; 4. Klazema (N.) 50.6 sec.; 800 meter hardloopen: 1. Danz (W.D.) 1 nun. 58,3 sec. fraaien tijd. 2. Glagowski (W.D.) 1 min. 59.8 sec.; S. Heymans (N.) 2 min. 1 sec.; 4. v. d. Booren (N.) 2 min. 5.6 sec. 1500 meter hardloopen: 1. Goethmann (W.D.) 4 min. 6.6 sec.; 4. Froitzheim (WD-) 4 min. 12.8 sec.; 3. H. Scherpenhuysen (N.) 4 min. 16.6 sec.; 4. J. Buis (N.) 4 min. 26.4 sec 5000 meter hardloopen: 1. Berg (W.D.) 16 min. 12 sec.; 2. Kelm (W.D.) 16 min. 33 sec.; 3. Ch. Petit (N.) 16 min. 36 sec.; 4. L. Dullaart (N.) 17 min. 30 sec. 110 meter horden: 1. W. Kaan (N.) 15.3 sec.; 2. Pollmanns (W.D.) 16 sec.; 3. A. Jansz. (N.) 16.3 sec.; 4. Nöller (W.D.) 16,7 sec. 4 x 100 meter estafette: 1. West-Duitschland 42.2 sec.; 2. Nederland 42.8 sec. Hoogspringen: 1. Brasser (N.) 1.81 meter; 2. Jansz (N.) 1.81 meter; 3. Busch (W.D.) 1.81 me ter; 4. Stochemesser (W.D.) 1.76 meter. Vèrspringen: 1. Mölle (W.D.) 6.91 meter; 2. Boot (N.) 6.88 meter; 3. van Welsenes (N.) 6.69 meter; 4. Halfmann (W.D.) 6.29 meter. Discuswerpen: 1. Hoffmeister (W.D.) 44.37 meter; 2. Debus (W.D.) 43.09 meter; 3. Coster (N) 39.42 meter; 4. Brasser (N.) 38.06 meter. Polstokhoogspringen: 1. Dwiza (W.D.) 3.75 meter- 2. v. d. Zee (N.) 3.70 meter; 3. Van Oor schot (N.) 3.60 meter; 4. Bom (W.D.) 3.60 meter. Speerwerpen: 1. Vögelin (W.D.) 55.09 meter; 2. Bender (W.D.) 54.42 meter; 3. Collaris (N.> 51.75 meter; 4. van Meyl (N.) 51.69 meter. Tweemaal tweede. Berger heeft gisteren deelgenomen aan inter nationale athletiek-wedstrijden te Berlijn, waar. bij hij het genoegen smaakte den Duitscher Jonath op de 100 meter te kloppen. Hij werd tweede in 10.6 sec. achter den Amerikaan- schen neger Metcalfe (10.4 sec.) De Duitschers Jonath en Körner noteerden 10.7 sec. Op de 200 meter werd Berger tweede in 21.9 sec. achter Metcalfe in 21.6 sec. Onder groote belangstelling werden gisteren op het V.U.C.-veld te den Haag, onder auspi ciën van de Haagsche athletiekvereen. „De Trekvogels" de provinciale athletiekwedstrijden van Zuid-Holland gehouden. Niet minder dan 650 athleten hadden inge schreven, verdeeld over 43 nummers. Dank zij de schitterende voorbereiding en de uitste kende organisatie waren de wedstrijden pie- cies op het vastgestelde uur beëindigd. De groote warmte was oorzaak dat eenige be zoekers flauw vielen. De heer Veen, lid van de jury die eveneens flauw viel, was er een oogenblik minder goed aan toe. Men vreesde voor een zonnesteek, doch na onderzoek van den aanwezigen geneesheer bleek deze vrees ongegrond. De meest spannende nummers van het pro gramma waren de verschilende estafettes, waar van er niet minder dan negen op het pro gramma prijkten met in totaal 51 deelnemende ploegen. De voornaamste uitslagen luiden: Damesnummers. 100 m. hardloopen; le serie: 1. A. Gaade (Hy- giea) 13.6 sec.; 2. A. Langewisch (Kweek) 14./ sec.; 2e serie: 1. W. v. d. Laan (Haag) 14.5 sec., 2. W. v. Berkum (Kweek) 14.6 sec.; 3e serie: 1. N.'Baams (Den Haag) 14.2 sec.; 2. M. Kemp (Den Haag) 14.3 sec. Beslissing:: 1. Gaade 14.4 sec.; 2. M. Kemp 14.5 sec.; 3. W. v. Berkum 14.6 sec. 200 M. hardloopen: le serie: 1. R. Hooge- stegen (Rozenburg) 31.2 sec. 2. D. Tolk (Olym pia) 31.4 sec.; 2e serie; 1. N. Baams, (Den Haag) 31.9 sec. 2. J. Hebers (H.S.V.) 32.5 sec.; beslissing: 1. Hoogesteegen (Rozenburg) 31.2 set. 2. N. Baams (Den Haag) 31.4 sec.; 3. D. Tolk (Olympia) 31.6 sec. 4 x 100 M. estafette: 1. Rozenburg 58.2 sec.; 2. „De Kweek" 59.3 sec. Discuswerpen: 1. Z. Mahatita (Olympia) 24.47 H. 2. G. Masséus (Hygiea) 24.15 M.; 3. B. Barre- veld (Olympia) 23.64 M. Heeren klasse A 190 M. hard loopen. 1. J. Both (V. en L.) 11.5 sec.; 2. H. de Boer (V. en L.) 11.8 sec. 3000 M. hardloopen: 1. de Groot (Zwaluwen) 9 min. 43 sec.; 2. P. Hartman (D.O.S.) 9 min. 45 sec.; 3. P. Timmer (Sparta.) Hoogspringen met aanloop: 1. J. Krijgsman (V en L.) 1.695 M. 2. J. de Bruin (Sparta, Dordt) 1.645 M.; 3. E. Scholten CV. en L.) 1 645 M. Speerwerpen: 1. N. Gebuis (V. et C.) 30.39 M. 2. W. 'de Boer (V. en L.) 36.53 M. Klasse B. 100 M. hardloopen: 1. J. Gols (V.U.C.) 12.1 sec.; 2. J. de Bruin (Sparta) 12.2 sec. 3. H. G. v. Hengel (Trekvogels) 12.8 sec. 200 M. hardloopen: le serie: 1. K. Mouthaan D.O.S.) 25.3 sec.; 2. J. Hustinx (Trekvogels) 25.3 sec.; 2e serie: 1. J. C. Metzer (V. en L.) 24.9 sec.; 2. K. Kamp (V. en L.) in 24.9 sec.; beslissing: 1. K. Kamp 24.7 sec.; 2. J. C. Met zer 24.8 sec.; 3. Hustinx in 24.9 sec. 3000 M. hardloopen: 1. H. Peters (Zwalu wen) 9 min. 54.2 sec.; 2. D. v. Ieperen (D.O.S.) Speerwerpen: 1. H. C. v. Hengel .Trekvogels) 44. 31 M.; 2. J. Bakker (R.A.V. 131) 42.47 M.; 3. Peters (V. en L.) 41.23 M. Klasse C 100 M. hardloopen: le halve beslissing: 1. A. Davidson (Trekvogels) 12.7 sec.; 2. H. A. Bonte (Donar) 12.7 sec. 2e halve beslissing: 1. F. H. Burkes (V. en L.) 12.7 sec.; 2. R. Schiefer (V,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4