OM DEN ZILVEREN VOETBAL, DE CRICKETCOMPETITIE. m mm te MAANDAG 28 AUGUSTUS 1933 m A mmmmmm mMÊÊmÈi 'ALLE ROTTERDAMSCHE EERSTE KLASSERS IN DE KWART FINALE. V. O. C. SLAAT LONGA. DE WEDSTRIJDEN. VOETBALUITSLAGEN. HET KIMBRIA-TORNOOI TE MAASTRICHT. De nieuwe tribune ingewijd. JUNIORTORNOOI OP DUIVESTEIJN VOETBAL IN ENGELAND. DE RONDE VAN ROTTERDAM. V. R. A. —V. O- C, HERMES D. V. S.—V. V. V. ZEILVEREENIGING KRALINGEN, NIEUWE VOORZITTER VAN DEN R. V. B. Op het Sparta-terrein te Rotterdam is gis teren het Zilverenbal-tomooi begonnen als voorspel voor de voetbalcompetitie. Hierboven ziet men een moment voor het Schiedamsche doel in den wedstrijd H. D. V. S.Hercules. Zooals gewoonlijk had de Zilveren Voetbal- Commissie gisteren haar mooiste zonnetje weer aan den hemel gezet. De vaantjes bewogen zich feestelijk maar traag boven aan de tientallen vlaggestokken, op de tribunes dromden duizen den in kleurige zomerkleedij en in de stad spraken de volle tramwagens van de lijnen op Spangen hun veelzeggend woord. Reeds vroeg in den ochtend was het offi cieuze voetbalseizoen ingeluid. Het begon met een plaatselijke ontmoeting. Excelsior, weer in de rijen der eerste klassers teruggekeerd, zag zich tegenover den tweeden klasser R. F. C. geplaatst en wist van de acht gemaakte doel punten de helft plus één op haar tegoed te schrijven. De volgende elftallen kwamen tegenover el kaar: Excelsior: de Quant (d.); v. Aken en Hooge- steeger (a.); v. Bergen, Smaal en Andernach (m.); Wigman, v. d. Ende, Bouter, Nichoff en Mansen (v.). R. F. C.: Drok (d.); W. Apon en v. d. Mun- nik fa.); Groen, Sinke en Bijl (m.); v. Walsum Drok, Ville, v. Zeelst en P. Apon (v.). Vervolgens kwam Quick aan bod. Zij had aan Xerxes een te zware tegenpartij en zag zich met een 14 uitslag verder buiten mededin ging geplaatst. Hier zagen de elftallen er als volgt uit: Quick: Tuin (d.), Meijer en Deibei (a.); A. Bijlstra, Wolf en v. Eek (m.); Michielsen, van Woerkom, Elfring, Schoenmaker en Bijlstra Cv.). Xerxes: Wasserval Cd.)Steenbergen, J. v. d. Broek en Verploegen (m.); Westdijk, v. Boven, Lagendaal, Versteeg en v. d. Sande (v.). Om de bekende redenen schenken wij aan deze twee ochtendwedstrijden verder geen aan dacht. Om half één bond Longa den strijd aan te gen V.O.C.. De Tilburgers meenden misschien dit varkentje gemakkelijk te kunnen wasschen, maar begonnen eerst flinker aan te pakken, toen de stand 20 was in het voordeel van de Rot- terdamsche derde-klasser, die ten slotte een 2—1 overwinning uit het vuur sleepte en daar mee de verrassing van den dag leverde De ontmoeting HerculesHermes D.V.S. werd een tam partijtje, het aanzien nauwelijks waard. De Schiedammers trokken met 1—0 aan het langste eind. Klassen hooger stond de ontmoeting A.D.O— Feijenoord, zeker althans in de eerste helft. Bin nen het half uur hadden de keurig combinee- rende Feijenoorders er reeds 4—0 van gemaakt, doch met een 42 uitslag moesten zij ten slotte genoegen nemen. HeraclesSparta werd vooral een „harde" partij, waarbij goed voetbal uitgesloten was. Eerst tegen het eind kwam er wat leven en sensatie, toen Sparta kort na elkaar vier doel punten scoorde en Heracles een strafschop gran dioos miste. Zondag a.s. komen nu in de kwart-finale: Excelsior tegen Be Quick (Groningen); V.O C. tegen Willem II (Tilburg); H.D.V.S. tegen Feijenoord en Xerxes tegen Sparta. Om drie uur beginnen dan de halve wedstrij den. Wat betreft, het volgende: LongaV. O. C. 12. Als volgt stellen de elftallen zich op: V.O.C.: de Boer (d.); Nausse en Bakker (a.) Bles, Kortman en Reidt (m.); v. d. Eb, de Greef, Dunk, v. d. Werff en Kortman (v.). Longa: Verhoeven (d.)Pallaert en v. d. Ho ven (a.); Pellikaan, V. Houtrum en Leijnen (m.); Sagius, Bark, Brokken, v. Berkel en Cruyssen (v.). V.O.C., de ten tweeden male gedegradeerde, is van plan haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Haar voorhoede vertoont een mooi open spel, doch in de achterhoede rammelt het nogal eens. Als de Tilburger Brokken een vlie gend shot via de handen van de Boer achter heeft zien gaan, krijgt V.O.C. een hoekschop te nemen. v. d. Eb laat den bal hoog voor het doel zweven, Dunk springt er naar en met een prachtigen kopbal geeft hij den Rotterdammers de leiding. Even later denken we Bark te zien gelijk maken, maar zijn schuiver gaat voor het doel langs. Weer is het de V.O,C.-voorhoede, die goed combineerend er vandoor gaat en wan neer Dunk den bal mooi vrij heeft gemaakt, knalt hij onhoudbaar in (02). Direct na de rust breekt Longa onstuimig door, Bark schiet van korten afstand, de Boer houdt, weer schiet v. Berkel in, maar opnieuw weet de Boer het gevaar te bezweren. Er is voorloopig kennelijk sprake van een Tilburgsch overwicht, maar hoe men ook speelt en door breekt en schiet, het leder schijnt niet te be wegen om in de V.O.C.-touwen op visite te gaan. Anderzijds zijn er ook enkele goéde aan vallen der rood-zwarten te noteeren. Toch heeft konga succes, wanneer Brokken, na een ren, kalm over den uitloopenden de Boer den bal in het doel wipt (12). Met Longa in den aanval breekt het einde aan met onveranderden stand. HerculesH. D. V. S. 01. De volgende elftallen komen in het veld: ..H. D. V. S.: Beun (d.), Pettinga en de Bruin (a.); Bos, den Hoed en Vermaas (m.); Bergkotte, N. de Jong, v. d. Vaart, v. d. Tuyn en A. de Jong (v.). Hercules: Mulder (d.), Dr. de Zeeuw en Neven (a.), v. Reysen, Cramer en Vaaser (m.), v. Wijhe, Rijnbeek, Schouten, de Zeeuw en Buiten weg (v.). In matig tempo steken beide partijen van wal, maar voorloopig is geen der voorhoeden gevaar lijk. Wel noteeren we enkele tamme schoten van v. d. Vaart en A. de Jong, maar overigens wordt er weinig eerste klas werk vertoond. Na een kwartier spelen weet N. de Jong uit een scrim mage voor de Schiedammers te doelpunten (0.1), waarna het meerendeels weer een trap- maar-raak-spelletje wordt, met H.D.V.S. iets in de meerderheid. Climax zit er ook in het tweede bedrijf niet. Slechts een ren van Buitenweg, gevolgd door een te hoog schot, brengt enkele seconden van opleving. Scoringskansen zijn er genoeg, maar alle worden zij jammerlijk gemist. Tegen het einde wordt er wat fanatieker gespeeld, vermel denswaard is zelfs een keurig staaltje solospel van Buitenweg, doch het blijft bij het eene doel punt ten gunste van de Schiedammers. A. D. O.Feijenoord 24. Deze ploegen komen in de volgende formatie: A. D. O.: Koek (d.)Weber en Choufier (a.), G. Tap, v. Maren en Breitner (m.), Berg, Loof, W. Tap, de Korte en v. d. Brugge (v.). Feijenoord: v. Male (d.), Peterse en v. Dijke (a.), J. Paauwe, B. Paauwe en v. Ooije (m.), Vrauwdeunt, Duinhouwer, Groenendijk, v. Heel en Linssen (v.). Deze strijd is direct van beter gehalte, omdat meer berekend gespeeld wordt en de duels tus- schen de Ado-verdediging en de Feijanoord-voor hoede zijn soms vermakelijk. Als de wedstrijd tien minuten oud is legt van Heel den bal voor de voeten van Groenendijk, die zonder aarzelen van verren afstand in den rechter benedenhoek schiet (01). Direct daarop een prachtig door den jongen Paauwe aan Groenendijk aangegeven bal, een center naar Vrauwdeunt, van Heel vangt en plaatst onhoudbaar in (02). Nog geen mi nuut later gaat Vrauwdeunt er alleen van door, bij den doelman gekomen zet hij iets naar achter en Groenendijk voltrekt het vonnis (0—3). Voor loopig blijft het een belegering van het Haag- sche doel, met van tijd tot tijd fanatieke aan vallen van Tap e.s., die evenwel wéinig doortas tend zijn. Van het vierde doelpunt is Vrauw deunt weer de geestelijke vader, al is het dan Linssen, die het vonnis zonder fout voltrekt (04). Uit een algemeenen aanval der Hage naars scoort Wim Tap een seconde vóór de rust tegen (14). De tweede helft vangt aan met een doorbraak van W. Tap, die echter van Dijke op zijn weg vindt. Dan volgt weer een periode van interessante Feijenoordaanvallen, waarbij van eenig direct gevaar nochtans geen sprake is. Een op van Male teruggestuiten bal komt voor open doel te liggen, waar v. d. Brugge waar lijk nog kans ziet om naast te schieten. Lang zamerhand raakt de room van de melk. Feije noord schijnt het verder wel te gelooven en dit wordt haar in zooverre noodlotig dat Loof uit een doorbraak den achterstand kan verkleinen (2—4). Hierbij blijft het. HeraclesSparta 04. Sparta: Cohen (d.), Herhof en Schut (a.), Bloe- mendaal, v. d. Heijden en v. d. Eerde Cm.), Warburton, Oosttlander, Voormolen, Seton en de Jong (v.). Heracles: Dekkers (d.), Knaef en Koldewijn (a.). Schipper, Freeze en Morsing (m.), Fron- troth, Entjes, Tusveld, Schlosser en Hinnen (v.). Spel van heel ander gehalte, snel en forsch en grootendeels op enthousiasme steunend, leve ren deze twee ploegen. De Sparta-verdediging moet alle zeilen bijzetten om niet door de Alme- loërs overrompeld te worden en de voorhoede begrijpt, dat hier zwaar werk moet verzet wor den. Cohen houdt verrassende schoten, maar aan de andere zijde doet Dekkers niet minder ver- dienstel ijk werk. Tusveld onderneemt een ren op doel en we denken hem te zien doelpunten, maar zijn schot scheert de bovenlat. Een minuut later herhaalt zich hetzelfde spelletje. De aan vallen gaan over en weer, met vooral lange en hooge trappen, maar gedoelpunt wordt er voor de rust niet. Na de thee wordt het spel er voor fraaier op. Beide partijen zwoegen tot het uiter ste maar de combinatie is zoek. Vermelding verdient een onverwachte kopbal van Oostlan- der, welke Dekkers er vallende uit ranselt Een kwartier voor tijd krijgt Seton een opgeleg de kans, waarvan hij dankbaar gebruik maakt. Onder den vallenden keeper door doelpunt Seton en even later maakt Voormolen er 02 van. Dan toch nog wat sensatie: Herhof maakt vlak bij doel hands, maar de strafschop wordt hard overgeschoten. Met een onverwachten hoo- gen bal van Warburton wordt Dekkers te derden male gepasseerd, Tusveld knalt nog eens voor open doel over en als we denken, dat hiermede het einde gekomen is, gaat Setbn er nog eens alleen vandoor en maakt er 04 van. De heer A. H. W. Weekenstroo volgt den heer J. D. van Bennekum op. Zaterdagavond is in gebouw Odeon te Rot terdam de algemeene vergadering van den Rot- terdamschen Voetbalbond voortgezet, die in ver band met de bestuurscrisis, veel belangstelling trok. Allereerst werden enkele reglementswijzigin gen, die het bestuur had voorgesteld, aangeno men. De eerste betrof de straf, die gesteld wordt op het niet spelen met opzet of door schuld. Voorts wordt aan art. 103 toegevoegd, dat geen thuiswedstrijden op een ander terrein mogen worden gespeeld, tenzij dit wordt goedgekeurd door het bondsbestuur. Een voorstel, ingediend door de vereeniging Delfshaven om scheidsrechters en grensrechters buiten de plaats van hun inwoning geen ver goeding te geven voor het leiden van wedstrij den, werd met algemeene stemmen verworpen. Een langdurige discussie sproot voort uit een voorstel van de vereenigingen D.H.Z. en Martinit, om in de eerste klas B geen kampioen aan te wijzen. Beide vereenigingen achtten zich benadeeld, omdat de wedstrijd O.W.C.Helle- voetsluis niet op het terrein van eerstgenoemde, doch in Hellevoetsluis was gespeeld. Door het winnen van dezen wedstrijd heeft Hellevoetsluis het kampioenschap behaald. Men was nu van meening, dat het bondsbestuur deze terreinver andering had moeten weigeren, omdat hier de belangen van andere vereenigingen geschaad werden. De competitieleider, de heer Verwey, merkte op, dat dit reglementair was uitgesloten, al gaf het bestuur volmondig toe, dat het beter ware geweest indien bedoelde wedstrijd niet in Hel levoetsluis was gespeeld. Ten slotte werd het voorstel van D.R.Z. en Martinit verworpen met 159 tegen 137 stemmen en 187 stemmen in blanco. Een motie van de vereeniging Schiedam om met ingang van het seizoen 19331934 de over- schrijvingsbepalingen-Valkema van den K. N. V. B. voorloopig met een proeftijd van een jaar over te nemen, werd na eenige aanbevelingen door verschillende afgevaardigden, met alge meene stemmen aangenomen. Bestuursverkiezing. Aan de orde kwam toen de bestuursverkie zing, allereerst de benoeming van een voor zitter. De commissie uit de K. N. V. B.- en de R. V. B.-vereenigingen hadden voor deze func tie candidaat gesteld de heeren J. F. Bosschaart en B. v. d. Engel, beiden lid van Xerxes, en A. H. W. Weekenstroo, bondsfunctionaris, ter wijl de aftredende voorzitter, de heer J. D. van Bennekom, door het bestuur gecandideerd werd. Te elfder ure hadden evenwel de heeren Bos schaart en v. d. Engel hun candidatuur inge trokken. De heer van Zandvliet, sprekende namens de commissie uit de K. N. V. B.-vereenigingen, merkt op, dat naar aanleiding van het onderzoek naar de huidige moeilijkheden in het bestuur van den R. V. B., de commissie heeft besloten de candidatuur-van Bennekum niet te steunen, waarom zij thans, nu de heer Bosschaart zijn candidatuur had ingetrokken, adviseerde den heer Weekenstroo te kiezen. De heeren van Dijk (Schiedam) en Versteeg (Overmaas) daarentegen meenden de candida tuur-van Bennekum te moeten steunen. De heer van Tilburg (D. L. V. S.), sprekende namens de R. V. B.-vereenigingen, sloot zich aan bij de woorden van den heer van Zandvliet en adviseerde deze vereenigingen haar stem op den heer Weekenstroo uit te brengen. De heer W. N. J. van Reyn liet nog een war me aanbeveling hooren jegens den heer van Bennekum, doch dit mocht niet baten, want toen na breedvoerige bespreking tot stemming werd overgegaan, bleek de heer Weekenstroo met 252 stemmen de meerderheid te hebben behaald. De heer van Bennekum vereenigde 221 stemmen op zich, terwijl 5 stembiljetten van onwaarde uit de bus kwamen. Op voorstel van den heer Versteeg (Over maas), welk voorstel door het bestuur werd overgenomen, Werd de heer J. D. van Benne kum, dde 18 jaar de belangen van het,Rotter - damsche voetbal als bestuurslid heeft gediend, tot eerelid benoemd. Verder werden als bestuursleden herkozen de heeren J. Verwey, W. J. N. van Reyn en C. R. J. Kieboom en als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren W, M. Viergever en K. A. Ebeling. Voor nog één zetel in het bestuur zal een herstemming plaats moeten hebben tusschen de heeren Bassant, Evers, Dubel, van der Schalk en v. d. Engel, die resp. 184, 175, 129, 113 en 23 stemmen verwierven en geen van allen de volstrekte meerderheid hadden. Hilversum—N.E.C. 54; Velox—Hengelo 84; U.V.V.—V.V.V. 2—1; V.U.C.—R. C. Malines 4—2; R.C.H.—H.V.V. 4—4; E.D.O.—O.V.V.O. 2—2; O.N.A.De Spartaan 21; K.F.C.Bloemendaal 7—5; Z.V.V.—B.F.C. 3—3; S.V.V.—Hero 7-^2; Middelburg—Haarlem 8—4; A.G.O.V.V.—Eind hoven 43; Robur et Vel.-Vitesse 31; Union St. GilloiseGo Ahead 61; P.E.C.Stormvo gels 6—3; Enschedé—P.S.V. 2—4; S.V.W.—For- tuna 3—3; T.S.C.Merwede 21; FortunaMer- wede 2—3; S.V.W.—T.S.C. 0—2; B.V.V.—Beer schot 2—2; F. C. Mechelen—D.H.C. 4—3; Lyra— Willem II 34; UnitasWilhelmina 31; Quick U.D. 12; Quick II—Wilhelmina II 92; Em ma—Blauw Wit (Heer) 2—7, Emma II—S.D.H. 0—1. Voor de 3e maal werd op het terrein der R.K. Sportvereeniging te Maastricht de eerste ronde van het jaarlijksch sportevenement der R.K. Fe deratie gehouden in den vorm van het Zilveren Bal-Tornooi van Kimbria, waaraan wordt deel genomen door R.K. clubs uit alle oorden des lands. De belangstelling kwam niet slechts van duizenden toeschouwers, doch eveneens van ver scheidene autoriteiten op geestelijk en wereldlijk gebied. O.m. merkte wij op Mgr. F. Wouters, Pastoor-Deken van Maastricht, en Huisprelaat van Z. H. de Paus; mr. L. B. J. v. Oppen, Bur gemeester van Maastricht en meerdere Bondsof- ficials van de R.K.F. en R.K. L.V.B. Tegelijker tijd werd de nieuwe tribune, plaats biedend aan ruim 300 personen ingewijd door Mgr. Wouters. De resultaten der wedstrijden zijn: (Zuidelijke R.K.F. Clubs) V. V. L. W. V. V. 3—0. De eerste helft was vrij wisselvallig. W.V.V. hield fling stand tegen den lsten klasser R.K. V.V.L. die slechts eenmaal wist te scoren. Na rust vergrootte V.V.L. de stand resp. door Herben, terwijl Broeken van W.V.V. in eigen doel scnoot 30. KimbriaCaesar 22. Vrij vlot en vurig wordt gespeeld door deze elftallen. Caesar neemt 't eerst de leiding, waarna Kimbria door Smeets een strafschop in een doelpunt omzet (11). Keurig combinatiespel van Kimbria bezorgt haar door Bouvie de leiding. Op 't einde maakt Hoff man van Caesar gelijk (22). Door cornerstand wint Caesar reglementair. Sint Piet erValkenburg 24. Reeds binnen he tkwartier hebben beide elftallen eenmaal ge. scoord, waarna Valkenburg de leiding wederom neemt. Als Sint Pieter dan wederom gelijk heeft gemaakt, raken ze uitgespeeld en voert Valken burg den stand verder op tot 24. R. K. O. N. S.Rapid 13. Een tweede klas spel wedstrijd, waarin een eerste klasser het moest afleggen tegen den tweeden klasser Rapid, Voor de rust leidde O.N.S. door Jefsenak, waarna L. Lieber voor Rapid gelijk maakte 11. Na rust was Rapid voortdurend in de meerderheid en bracht den stand verder op 13. Winnaarsronde Caesar komt nu tegen V. V. L.. Een vlot spel ontwikkelt zich aanstonds, waarbij V.V.L.1 linksbinnen de leiding weet te nemen door een fout van Pieck. Direct hierop wordt door Vro men een strafschop in een doelpunt omgezet (11). Na rust weer een strafschop, dien Vroo men eveneens inschiet (21). Voor het eind scoort Lemmens nog eenmaal voor Caesar, zoo- dat deze met 31 wint. Daarna wordt gespeeld Valkenburg—Rapid, Rapid raakt het eerst ingespeeld en overrom pelt Valkenburg. Niettemin scoren de Valken het eerst en geen halve minuut later is de voorsprong 20. Gedurende het verdere ver loop van den wedstrijd worden Rapid diverse kansen geboden, welke de spelers niet kunnen benutten (20). Onder begunstiging van fraai weer had op Duivesteijn het groote jaarlijksche junior festijn plaats. Het overgroote programma werd vlot afgewerkt. Er wed dikwijls hard doch fair om de suprematie gestreden. De uitslagen luiden: Afdeeling A: AeolusExcelsior 00; Excel siorAeolus 02; le prijs Aeolus, 2e prijs Excelsior. Afdeeling B: ActivitasA. L. O. 00; Spar taanT. O. G, 00; OlympiaSt. Ignatius 00; ActivitasSpartaan 01; A. L. O.T, O. G. 03; SpartaanOlympia 4—0; T. O. G St. Ignatius 20; OlympiaActivitas 13 St. Ignatius—A. L. O. 1—0; Activitas—T. O. G. 01; A. L. O.Olympia 01; SpartaanSt. Ignatius 20; T. O. G.Olympia 0—0; Activi tasSt. Ignatius 11; A. L. O.SpartaanO7, le prijs Spartaan, 2e prijs T. O. G., 3e prijs St. Ignatius. Afdeeling C: SpartaanT. O. G. 10; Celer St. Ignatius 01; ExcelsiorR. C. D. 10 Spartaan—Celer 0—0; T. O. G.—St. Ignatius 01; CelerExcelsior 00; St. IgnatiusR. C. D. 12; ExcelsiorSpartaan 02; R. C. D. T O. G. 21; SpartaanSt. Ignatius 10; T. O. G.Excelsior 01; CelerR. C. D. 11 St. IgnatiusExcelsior 12; Spartaan—R. C. D 11; T. O. G.—Celer 05. le prijs Spartaan 2e prijs Excelsior, 3e prijs R. C. D. Afdeeling D; Spartaan 1Spartaan 2 40 OlympiaCeler 31; St. IgnatiusActivitas 21; SpartaanOlympia 1-0; Spartaan 2Ce ler 00; OlympiaSt. Ignatius 00; CelerAc tivitas 02; St. IgnatiusSpartaan 1—0; Acti vitasSpartaan 2 00; Spartaan 1Celer 1—0 Spartaan 2St. Ignatius 01; OlympiaAc tivitas 01; CelerSt. Ignatius 01; Spartaan Activitas 20; Spartaan* 2Olympia 02, le prijs St. Ignatius, 2e prijs Spartaan, 3e prijs Activitas. Vriendschappelijk: A. L. O.-nederlaagserie: A. L. O. 3—Celer 3 5—5; A. L. O. 2—Celer 2 2—1; A. L. O. 1—Celer 1 1—5. V. G. M.Aeolus 04. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste divisie. ArsenalBirmingham Aston VillaLeicester City Blackburn RoversLeeds Un EvertonWest Bromwich Albion Huddersfield TownSunderland Manchester CitySheffield Wednesday MiddlesbroughJDerby County Newcastle UnitedPortsmouth Sheffield UnitedTottenham Hotspur Stoke City—Chelsea WolverhamptonLiverpool Tweede divisie. BlackpoolPreston North End BradfordOldham Athletic BurySwansea Town FulhamPort Vale Grimsby TownBurnley Hull CityNotts County Lincoln CityMillwall Nottingham ForestBrentford Plymouth ArgyleManchester United SouthamptonBradford City West Ham UnitedBolton Wanderers 1- 2—3 4- 1—0 2—1 2- 3—1 2—2 0—0 10 3—2 1—2 4—2 4—1 3—0 1—0 0—1 0—1 1—1 4—0 4—1 4—2 Doelen eerste bij de amateurs, Houwen bij de onafhankelijken. De Rennersclub Rotterdam heeft gisteren niet te klagen gehad over medeweking van het weer tijdens de ronde van Rotterdam, waarvan de organisatie bij haar berustte, een organisatie, die niets te wenschen liet. Het aantal inschrij vingen bedoeg ver over de 200. Aan den start verschenen ongeveer 60 profs en onafhankelijij- ken en 160 amateurs, nieuwelingen en veteranen. Het parcours dat over 13 K.M. liep, ging over den 's Gravenweg, Schinkel, Cappelscheweg, Hoofdweg, Korte Kade en terug naar den 's Gra venweg. De profs hadden deze route tienmaal te maken en moesten dus in totaal 130 K.M. af- Jeggen, de amateurs, nieuwelingen en veteranen achtmaal, zoodat voor dezen de afstand in to taal 84 K.M. bedroeg. Precies om 1 uur werd het startschot gelost voor de profs en onafhankelijken en vijf minu ten daarna voor de andere renners. Jammer was het, dat. de Belgen verstek had den laten gaan, zoodat de strijd zonder buiten landers moest worden uitgevochten. Er is in een bijzonder snel tempo gereden en dat is dan ook de oorzaak, dat het aantal uitvallers legio was. Het eindresultaat werd tenslotte als volgt: Amateurs, nieuwelingen en veteranen: 1. Doe len in 2 uur 42 min. 9 sec.; 2. Nekelhof; 3. Weeda, 4. Bakker; 5. Seelen; 6. Boeroe 7. Favier; 8. Oudenaarde; 9. Verweer; 10. Velheur. Starren- burg kwam als eenste veteraan aan. Profs en onafhankelijken: 1. Houwen in 3 uur 27 min. 39 3/5 sec.; 2. Suiker; 3. de Reus; 4. van Unen; 5. Valk; 6. Duiker; 7. Wijneveld; 8. Lou- wers; 9. Raaymakers; 10. Wijnberg; 11. Snoeren. Vermelding verdiend nog, dat kort voor het einde van den af te leggen afstand Houwen en Suiker een flinken voorsprong op het peleton namen. Op het allerlaatste oogenblik verslapten zij echter danig, zoodat het peleton weer goed kon bijtrekken. Intusschen werd Houwen toch overwinnaar. Hij had met een gemiddelde snel heid van goed 39 K.M. gereden. Er hebben zich ook enkele valpatijen voorge daan, doch deze bleken niet van ernstigen aard te zijn, zoodat van een geslaagden wedstrijd kan worden gesproken. i Een „Tie". Een der meest spannende wedstrijden van het cricket seizoen te Amsterdam eindigde gisteren middag in een „tie". Beide partijen slaagden er in precies hetzelfde totaal van 114 runs bijeen te slaan. Ondanks dat van goed cricket van batsmenzijde moeilijk sprake kon zijn, is de in nings van 37 runs gespeeld door den aanvoer der van V.O.C. Ruychaver met den laatsten man in, glansrijk te betitelen als „de captains in nings'' van het seizoen 1933. Het was waarlijk van den V.O.C.'er een meer dan buitengewone prestatie om met den laatsten man op de mat op een totaal van 75 voor 9, toen gestopt werd voor de thee, daarna op sublieme wijze nog zorg te dragen, dat de zoo goed als hopeloos verlo ren wedstrijd toch nog in een gelijk spel ein digde. Keurig werd hij daarin terzijde gestaan door Guittart, die na een weifelend begin, ge borgd heeft dat het bat kaarsrecht voor zijn stumps bleef, terwijl zijn aanvoerder door per fect cricket de zoo dringend benoodigde punten op het scoringbord bracht. Bijna had hij de on gelooflijke prestatie verricht zijn club de over winning te bezorgen, toen een slag naar leg hem noodlottig werd. Evenwel kan de aanvoer der met groote zelfvoldoening op dezen wed strijd terug zien. Guitart bleef met 4 not out. 1 Over de rest van de batting capaciteiten van de Rotterdammers kunnen wij het kort maken. Wanneer niet door een foutieve beslissing van een der umpires Beyers in de gelegenheid ge steld ware een zwakke 23 runs te scoren, dan had V.O.C. zeker met de nederlaag naar huis moeten keeren. Van Booven, Glerum en Arkell hadden gesteund door goed fielden, alle onge veer dezelfde cijfers. V.R.A. bat eerst en opent met Glerum en Eigeman op het bowlen van East en Terwiel. Eerst valt Eigeman's wicket voor 6, gebowld door Terwiel, terwijl even later Wittebol voor 9 door Guittart prachtig in de slips gevangen wordt op het bowlen van den lefthander. Har- tog gaat daarna l.b.w. op van Herwaarden, na slechts 4 runs tot de score te hebben bijgedra gen. Als dan Hamburger voor 9 wederom door Guittart in de slips wordt ingepikt op het bow len van Terwiel en achtereenvolgens Overing Lb.w. voor O en van Booven gebowld wordt voor 0, beiden op het bowlen van Terwiel, komt de Waal Glerum gezelschap houden. Op 84 valt eindelijk het wicket van Glerum voor een lang zame doch goede 46, l.b.w. op het bowlen van Gibb. Arkell gaat out voor 11, Leeser en Klink beiden voor 0 op het bowlen van Terwiel, ter wijl de Waal met een goede 20 not out blijft. Met 9 extra's wordt het totaal 114. Terwiel had verreweg het best gebowld en behaalde de mooie cijfers van 7 voor 54, East nam geen wicket voor 33 runs, terwijl Gibb en van Herwaarden ieder een wicket veroverden voor resp. 3 en 15 runs. Hierna opende V.O.C. met de Bru en Terwiel op het bowlen van van Booven en Klink. De Bru gaat voor 3 l.b.w. op het bowlen van van Booven. Daarna valt Terwiel al 2de slachtoffer van denzelfden bowler voor 14 runs. De stand is dan 2 voor 31. Onmiddellijk hierop boekt van Booven zijn derde succes door het wicket van van Herwaar den te bemachtigen, nadat deze met een wilden zwaai een goede legbreak van van Booven ver keerd beoordeelde. Van Herwaarden ging voor 0, Gibb wordt door Glerum voor 11 gebowld, even later heeft dezelfde bowler wederom suc ces als hij de Bruin voor 4 l.b.w. krijgt, 5 voor 42. Verburg en Beyers brengen dan eenige ver betering tot op 67 Verburg voor 9 runs gebowld wordt door Arkell. East maakt het daarna ook niet lang en het is wederom Arkell die een suc ces haalt als Hamburger East goéd uitvangt voor 5 runs. Ruychaver ziet dan eerst Cramer verdwijnen, door Arkell gebowld voor 0, waar na nog voor de thee Beyers run out gaat voor 23. Het is dan 9 voor 75. Na de pauze krijgen wij het hierboven om schreven spannend einde. De cijfers van de V.R.A. bowlers luidden als volgt: van Booven 3 voor 32, Glerum 3 voor 26, Arkell 3 voor 28, terwijl Klink met 0 voor 27 geen succes kon boeken. Het veldwerk van beide partijen was zeer be hoorlijk, waarbij vooral te memoreeren vallen de slipcatches van Guittart. Als eigenaardigheid is nog te vermelden dat het Terwiel gelukte in zijn dertiende over 3 wickets in de wacht te sleepen. Speelde Ruychaver een captain's innings, Ham burger gaf wederom blijk van groote spelkennis door steeds tijdig zijn bowlers te wisselen. Om het eerste klasseschap. Door II. D. V. S. gewonnen met 37 runs. Te Laren, op het prachtige terrein van den heer Hamburger, hebben Hermes en V. V. V. slag geleverd om een plaats in de eerste klasse competitie en welverdiend heeft Hermes D. V. S. dezen strijd weten te winnen. Het was anders een match met zeer lage totalen, bij beide elf tallen speelden de zenuwen de grootste rol en bij beide partijen was het batten verreweg het slechts. Fielden, bowlen en wicketkeepen ging nog, het batten was droevig om aan te zien. V. V. V. won den toss en stuurde Hermes het eerst naar de wickets. Het wicket is in prachtconditie, het veld schitterend. Bart en Brounts openen het batten op den aanval van Jeuken en van Wermeskerken. Jeu ken is in den aanvang wat scheef, doch geen der batsmen weet hiervan te profiteeren, terwijl de slowbowler van Wermeskerken met ontzag behandeld wordt. Reeds in den tweeden over van Jeuken wordt Brounts achter de palen in gerekend en kan hij voor 0 in het paviljoen terugkeeren, terwijl in de eerste over van J. J. Grootmeyer, die den slowbowler van Wermes kerken vervangt, Maas met een prachtbal voor 1 weet te bowlen. De hoop is nu gevestigd op J. Offerman, doch al hij drie runs heeft geslagen, bolwt Jeuken hem met een bailer, terwijl even later Nolet voor zijn palen kruipt en l.b.w. is op Grootmeyer voor 3. Er zijn dan 4 wickets neer voor 17 runs, voor V.V.C. een hoopvol begin, dat er even later nog fraaier gaat uitzien als Bart, die stug verdedigd had, door Grootmeyer voor II wordt uitgegooid. Een oogenblik denken wij dat Scheffers door brutaal batten de zaak voor zijn club zal red den, maar als hij 9 runs bijeengeslagen heeft, weet Jeuken hem met een snellen bal te bowlen, welk lot Smit even later met slechts één run achter zijn naam eveneens ondergaat. Intusschen heeft Engering zeer verdienstelijk staan batten, de slechte ballen weet hij hard het veld in te jagen, van zenuwen bemerken wij niets bij dezen speler en dank zij zijn cor- daat slaan gaat de score aardig de hoogte is en krijgt ze ten minste een eenigszins dragelijk aanzien. Bochove steunt hem goed door stug ver dedigen, doch kort voor de lunch wordt de laat ste voor 5 door Grootmeyer gebowld, terwijl 2 overs yóór 1 uur govingh door. een gewaagden run te loopen voor 1 run gaat. Het is dan 9 voor 56. Vischer speelt als laatste man dan tijd uit, terwijl Engering nog wat runs weet te maken, zoodat met 63 voor 9 gestopt wordt. Na de lunch wetën beide heeren batsmen, vooral door toedoen van Engering, nog wat runs aan het totaal toe te voegen, maar als ee.n ge waagde 2de run op een slag van Engering ge- loopen wordt, moet ook de Hermes-aanvoërder voor 5 runs achter zijn naam dit met den run out-dood bekoopen. Engering bleef met een krachtige 38 not out en was de eenige batsmen die behoorlijk batten liet zien. Met een extra wordt het totaal 78. Jeuken bolwde voor 4 voor 35, J. Grootmeyer 4 voor 32, terwijl op van Wermeskerken 6 runs en op van Stuyvenberg 4 runs werden gesla gen. Het V. V V.fielden en keepen en keepen was zeer goed en actief geweest. Wat Wij hierna van V.V.V. te zien kregen, was waarlijk droevig. De zenuwen zaten den heeren zoo in de beenen dat zij vergaten het bat te gebruiken en van meet afaan heeft Enge ring het woord aan de wickets gevoerd. Het was één komen en gaan. W. Grootmeyer ging het eerst voor 2, l.b.w. op Engering. Daarna werd Wessels prachtig door W. Maas bij de wickets uitgevangen voor 0, terwijl van Stuyvenberg eveneens l.b.w. ging op Engering voor 6. J. Grootmeyer ging op den eersten bal, dien. hij kreeg, in de slips gevangen voor 0 door J. Offer, man op het bowlen van Engering, terwijl Kost een wilden zwaai deed en door Engering ge- claend werd voor 5 runs. Toen reeds leek het ons dat de match voor V.V.V. verloren stond, want wel verdedigde Pan- jer taai, maar hij kon geen run maken, en toen Offerman zijn lengte begon te vinden was het met de staart van V.V.V. spoedig gedaan. Da lange Hermes-bowler nam eerst het wicket van Panjer voor 0, Jeuken ging met een off break voor 2, en al sloegen Alandt en van Wermesker ken wat runs bijeen, waardoor Scheffer moest gaan bowlen, toen Alandt door Engering voor 13 gebowld was, beteekende dit het einde van de V.V.V.-innings en tevens de V.V.V.-debacle, want Scheffer ruimde van Wermeskerken op voor 11, terwijl Offerman J. C. Grootmeyer voor 2 inrekende. Engel bleef met 0 not out. Er waren geen extra's en Smit had uitstekend staan te keepen. Engering had de mooie cijfers van 5 voor 18, Offerman bolwde 4 voor 15, terwijl Scheffer 1 wicket veroverde voor 8 runs. Met een voorsprong van 37 runs werd Hermes wederom naar de wickets gesturd, en al vielen de 3 eerste wickets spoedig. (Bart voor 12 ge bowld door van Stuyvenberg, Maas voor 0 door Jeuken en Brounts l.b.w. voor 0 op van Wer meskerken). Offerman en Nolet nam 't: bowjen goed onderhanden'en toen na een uur spelen beide batsmen nog not out waren, zag V.V.V. van verderen strijd af. J. Offerman bleef met een harde 53 n.o., waaronder 2 zessen. Nölet bleef metl4n. o. Totaal 81 voor 3. In de tweede innings bolwde Jeuken 1 voof' 11 en van Wermeskerken 1 voor 40, van Stuyven berg 1 voor 15. Op Grootmeyer werden 9 rijns geslagen voor. Owickets. OvergdngskTahe. 4 H.B.C.Kampong. Gewonnen door H.B.C.met 99 runs op de le innings. Kampong 73. H.B.S. 172. Tweede klasse. Sparta—H.B.S. II. Gewonnen door Sparta roet 31 runs op de le innings. Sparta 111 (U. Schilthuis 20, J. Lieftink 14, P. Lagendaal 14, J. Smeets 11, J. Warburton 11, Cohen 10, Ch. Emeis 10, G. van Leeuwen 10), H. Bosboom 5 voor 46, I. Hoepen 3 voor 30. H.B.S. II 80 (I. Hoepen 15, B. Ophorst 12, H. Bosboom 11, J. v. Doorn 10), J. Warburtoö 5 voor 37, G. van Leeuwen 5 voor 28. C.V.H.Haarlem II. Gewonnen door C.V.H. met 74 runs (le innings). C.V.H. totaal 112 (Zeeuwe 24, A. J. Roodt 18, W. de Vos 25, Van Ouden 11). A. Blok 217, De Vries 333, C. Dekker 214, Abendanon 114, v. d. Bergh 14. Haarlem II totaal 38 (J. Mulder 10; A. BIbk 11); Zeeuwe 517; Middelink 413; Roodt 1-H>. Door deze overwinning is C.V.H. kampioen der tweede klasse A. V.U.C.V.O.C. II. Gewonnen door V.O.C. (II met innings en 67 runs. V.U.C. eerste innings: 44 (F. Blokbergen 14, H. Warburton 10). J. Ova 8—11, L. Ingelsen 1-8. V.U.C. tweede innings 88 (F. Blokbergen 10, P. Jaalburg 38, G. van Mastwijk 15), J. Qva 333, J. v. d. Wolf 521, J, v. Herwaarden 2—12. V.O.C. 199 voor 9 (gesl.) (K. de Vledder 77, L. Ingelsen 34, J. v. d. Wolf 28, T. v. Eek 18. en P. v. d. Lans 13*), H. Warburton 661, F. Blok bergen 265, N. Wierts 1—12. Derde klasse- Ajax (L.) IIHermes D.V:S. III. Gewonnen door Hennes D.V.S. met innings en 63 runs. Hermes D.V.S. 158, Ajax 39 en 56. H.C.C. IVQuick. Gewonnen door Qurick met 40 runs op de eerste innings. H.C.C. eerste innings 60, Quick 100. H.C.C. tweede innings 109 voor 9 (gesl.) Quick 69 voor 8. Onder begunstiging van prachtig zomerweer heeft de Zeilvereeniging Kralingen gisteren op den Kralingschen plas wedstrijden gehouden, welke bijzonder geslaagd zijn. Toen te ongeveer half twee het sein van af vaart voor de eerste klasse werd gegeven, stond er een zwak briesje uit oostelijke richting, dat nu en dan tot windstilte afflauwde om hierna weer eens in wat kracht toe te nemen, waardoor de geluksfactor een niet denkbeeldige rol speelde. Bij de groote kiel- en middenzwaardjachten won de Nelta, wiens weertje het was, zonder veel strijd van de regenboog Maas. Spannender ging het toe in de B.M. klas, waar vooral Blue Bird en Tempo elkaar fel bestreden en om beurten de leiding hadden. Reeds na de eerste ronde gingen beiden met flinken voor sprong aan den kop en liepen steeds verder op de overige 5 uit. Tenslotte won Tempo welver diend met de Blue Bird op de tweede plaats. Derde is Blue Wing en vierde Snip. Vervolgens zeilden de vaartuigjes der ge mengde klasse nog een z.g. inhaalwedstrijd, waarbij de minst snelle het eerst vertrokken en de snelste het laatste, zoodat theoretisch alle gelijk moesten aankomen, hetgeen in de prac- tijk altijd niet uitkomt, vooral niet met den on- gelijken wind van gisteren. De Nelly van P. de Winter won hier met een straat, tweede werd Maria van Th. Balk, derde de Vlieg 2 van M. C. Nederveen, 4de Zwerver van F. Vermeer. De uitslagen waren dus: Goote Kiel- en mid denzwaardjachten: 1. Nelta van J. de Wit in 1 uur 34 min. 28 sec. B.M. klas: 1. Tempo van H. van der Wercke, gezeild door T. Bel in 2 uur 7 min. 1 sec.; 2. Blue Bird van C. Steeman, gezeild door M. B. Leenhouts in 2 uur 40 min. 44 sec.; 4. Snip van J. Adriaanse in 2 uur 44 min. 18 sec.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4