DE EUROPEESCHE ROEIKAMPIOEN SCHAPPEN- MAANDAG 28 AUGUSTUS 1933 GEEN NEDERLANDSCHE OVER WINNINGEN- Tweede in de vier en derde in de twee zonder stuurman. Hongarije behaalt drie titels. Sciff. ZEILVEREEN. HILLEGERSBERG. NIEUW NED. RECORD OP DE OLYMPISCHE ESTAFETTE. V- en L. wint den Te Wervebeker de Endat-wisselbeker voor Brünhilde. 100 K.M. KOPPELWEDSTRIJD TE GOUDA. RECORDWEDSTRIJDEN TE WERVE. D. U. A. C.-KAMPIOEN- £C HAPPEN. Interessante athletiek-wedstrijden te Oosterbeek. VIJF DIOC. RECORDS VERBETERD. GOUDA NACHTELJKE ACHTERVOLGING. De uitslagen. LEONIDAS'—TIENKAMP. LUCHTVAART. DE NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT DE RONDVLUCHT BOVEN DUITSCHLAND. De twee zonder stuurman van „De Hoop" en de vier zonder stuur man van „Triton" in den eindstrijd. BOEDAPEST, 26 Augustus (VAN EEN SPE- CIALEN VERSLAGGEVER). Op den tweeden dag der Europeesche roeikampioenschappen was het weer wederom prachtig en stond vrijwel geen wind, terwijl het water stil was. De hitte was niet al te groot. Ook voor de herkansing races bestond veel belangstelling ondanks het feit, dat geen enkele Hongaarsche ploeg mee- roeide, die waren immers gisteren reeds alle in de eindstrijden gekomen. De „Tritonvier" slaagde er in zijn herkansingrace te winnen, zoodat de Utrechtenaren heden Zondag in de finale komen. De acht van „Njord" werd tweede in de herkansingsrace met minimum verschil op Joego-Slavië na uiterst fraaie race, terwijl de Spaarnesciffeur de Vries ditmaal derde werd. Alleen de twee zonder stuurman vaan „de Hoop" en de vier zonder stuurman van, „Triton" zijn dus in den eindstrijd geplaatst. Als kamprech ter fungeerde heden dr. F. G. Mieremet, die in de motorboot onmiddellijk achter de ploegen aankwam. Vier met stuurmaneerste herkansingsrace l.Tsjecho-Slowakije tijd 6 min. 23 sec.; 2 Spanje, 3 België, 4 Roemenië. Tweede herkansingsrace1 Zwitserland, tijd 6 min. 19,6 sec., 2 Polen en 3 Frankrijk. Joego- Slavië heeft niet deelgenomen. De eindspurt tusschen Zwitserland en Polen was uiterst span nend. De jury oordeelde, dat beide ploegen te gelijk door de finish waren gegaan en wenschte zijn beslissing voor te behouden tot de offi- cieele foto's waren ontwikkeld. Toen bleek, dat Zwitserland met minimum verschil had gewon nen. In den eindstrijd komen dus Italië, De nemarken, Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Zwitserland. Twee zonder stuurman. In dit nummer vond slechts 1 herkansings race plaats, die gewonnen werd door Joego- Slavië in 6 min. 50,8 sec. De uitslag was1 Joego-Slavië, tijd 6 min. 50,3 sec. 2 België; 3 Polen. In den eindstrijd komen Hongarije, Neder land („Hoop-twee"), Zwitserland, Italië en Joego-Slavië. Sciff eerste herkansingsrace 1 Zwitserland, tijd 6 min., 48,8 sec.2 2 Tsjecho-Slowakije, 3 Joego-Slavië, 4 België. In de tweede herkansingsrace startte onze landgenoot de Vries van het „Spaarne" tegen Italië, Frankrijk en Spanje. Frankrijk nam de leiding. Op 500 meter kwam de Italiaan naar voren, terwijl de Vries laatste lag. Op dat mo ment roeide hij met 27 slagen in de minuut. Op 1000 meter lag de Vries, op de derde plaats door den Spanjaard te passeeren. Tusschen den Franschmaan en den Italiaan ontspon zich een felle strijd om de leiding en nu eens lag de een. dan de andere weer voor. Op baanleng- te kwam de Vries goed opzetten en zoowaar ging hij zijn beide tegenstanders ernstig be dreigen. Het leek zelfs, dat hij ging winnen en zijn kansen stegen toen bleek, dat door den feilen strijd zoowel de Italiaan als de Fransch- ";"J~;|nan uitgeroeid waren. Zltnderoogen liep de Vries in doch zijn eindspurt had hij te laat in- }n —(gezet en zoo eindigde hij als derde met den Italiaan als winnaar. Wat meer internationaal •wedstrijdroutine en de Vries kan het ongetwij feld nog een eind brengen. Het resultaat van de heat was 1. Italië, tijd 6 min. 47,6 sec.2 Frankrijk 6 min. 49 sec., 3 Nederland (de Vries) 6 min. 51,4 sec., 4 Spanje. In het nummer twee met stuurman vond een herkansingsrace plaats tusschen België en Span je, welke heat door België werd gewonnen in 7 min. 25,2 sec. In den eindstrijd van dit num mer komen uit Polen, Frankrijk, Hongarije, Italië en België. In het nummer vier zonder stuurman vond een herkansingsrace plaats tusschen Nederland, Polen, België en Joego-Slavië. De eerste start mislukte en na den tweeden start had Joego- Slavië de leiding. België startte zeer slecht. Op 500 meter lag de „Triton vier" tweede, waarbij geroeid werd met 34 slagen in de minuut. Prach tig roeide de Utrechtsche ploeg verder en op de helft der baan had Nederland de leiding over genomen. Geleidelijk werd de voorsprong ver groot tot 1 lengte. Polen kwam sterk opzetten, doch de Tritonploeg liet zich haar voorsprong niet ontnemen en met 1 lengte verschil zege vierde de „Triton vier" in den tijd van 6 min. 15 sec. De uitslag luidde 1 Nederland (Triton vier), tijd 6 min. 15 sec.2 Polen, 3 België, 4 Joego-Slavië. In den eindstrijd zullen heden starten Zwit serland, Italië, Hongarije, Denemarken en Ne derland. In de double scull 1 vond slechts een herkan singsrace plaats, die door Polen gewonnen werd in 6 min. 42.4 sec. 1- Polen, tijd 6 min. 42.4 sec. 2. Roemenië, 3. België. In den eindstrijd komen dus Honga rije, Frankrijk, Italië, Joego-Slavië en Polen. Achtriemsgieken. Er vond slechts 1 herkansingsrace plaats in het nummer der achtriemsgieken in verband met het feit, dat gisteren Zwitserland en Frank rijk tegelijk in hun heat waren aangekomen. Hierdoor kon slechts 1 finalist worden geplaatst. Nederland roeide tegen Joego-Slavië, Polen, Tsjecho-Slowakije, België en Spanje. Na den start leidde Tsjecho-Slowakije, terwijl de „Njordploeg" op de vierde plaats lag. Spoe dig verbeterde de Leidsche ploeg haar positie en zoo waar wist zij op lengte van den af stand de leiding te nemen. De „Njordploeg" roeide toen met 32 slagen in de minuut. Joego- Slavië kwam toen de Nederlanders sterk be dreigen. doch nog steeds wisten deze hun voor sprong te handhaven. Er ontstond een schitte rende race. Op 1000 meter lagen de Leidenaars nog steeds voor en op 500 meter voor de finish eveneens. De eindspurt was magnifiek. Met 40 slagen in de minuut trok de Njordploeg het laatste stuk, doch Joego-Slavië kwam voor en won, zij het met gering verschil. De tijd van de winnaars bedroeg 5 min. 52.2 sec., terwijl de Njordploeg er 5 min. 53.4 sec. over deed. Indien men bedenkt, dat de winnaars van de eerste heat van Vrijdag: Zwitserland en Frankrijk er beide 5 min. 59 sec. over deden en de winnaar van de tweede heat: Italië 5 min. 55.6 sec. en de winnaar van de derde heat: Hongarije 5 min. 59.2 'sec., dan is het toch wel dubbel te be treuren, dat Nederland met betere tijden dan al deze finalisten geen plaats in de finale heeft kunnen verkrijgen. De uitslag was: 1. Joego-Slavië, tijd 5 min. 52.2 sec. 2. Nederland (Njordploeg), 5 min. 53.4 sec. 3. Polen 5 min. 56.8 sec. 4. Tsjecho-Slowa kije 5 min. 59.4 sec. 5. België 6 min. 1.2 sec. 6. Spanje 6 min. 12 sec. Joego-Slavië komt in de finale met Zwitserland, Frankrijk, Italië en Hongarije. Op het congres der F.I.S.A. is heden besloten, dat de Europeesche roeikampioenschappen in 1934 te Luzern op de Rothsee zullen worden gehouden. Behalve de eindstrijden op Zondag vinden nog eenige internationale roeiwedstrij- den plaats, waaraan echter geen Nederlandsclie ploegen zullen deelnemen. In den eindstrijd komen Hongarije, Italië leder met 7 ploegen (maximum), Zwitserland met 5 ploegen, Denemarken, Frankrijk en Polen ieder met drie ploegen, Nederland en Joego slavië met 2 ploegen en Tsjecho-Slowakije en België ieder met 1 ploeg. Boedapest 27 Augustus 1933. Zondag werden de eindstrijden op de Donau gehouden. Door verschillende omstandigheden, er waren extra nummers ingelascht, terwijl ver schillende 'ongelukjes en valsche starts plaats vonden, waren de wedstrijden zeer laat afgeloo- pen. Onder de aanwezigen bevonden zich o. m. de Rijksbestuurder Horthy, de leden van het corps diplomatique, waaronder de Nederlandsche ge zant met zijn echtgenoote. Ongeveer 25000 toe schouwers bevolkten de oevers van de Donau. Hongarije won niet minder dan drie Europee sche kampioenschappen, waardoor dit land in het bezit kwam van de Coupe Glandaz. Italië, Polen, Denemarken, Frankrijk wonnen ieder een kampioenschap. De president van de F.I.S.A. de heer Fiori reikte de prijzen na afloop uit. Helaas mocht het geen der Nederlandsche ploegen gelukken een overwinning te behalen. In het vierde nummer zonder stuurman eindigde de Tritonploeg als tweede, terwijl de twee zon der stuurman van de Hoop (Amsterdam) als derde aankwam. De resultaten der afzonderlijke nummers Vier met stuurman, In dit nummer verscheen Denemarken niet aan den start in verband met het feit, dat de roeiers zich wenschten te sparen voor de vier zonder stuurman. Italië wist het kampioenschap te be halen met aanzienlijke voorsprong op de overige deelnemers. Het eindresultaat was: 1. Italië Europeesch kampioen tijd 6 min. 0,6 sec.; 2. Hongarije 6 min. 10,8 sec.; 3. Tsjecho- Slowakije 6 min. 14,2 sec.; 4. Zwitserland 6 min. 16,8 sec.; Denemarken niet gestart. Twee zonder stuurman. Hongarije startte in dit nummer het beste Spoedig had dit land de leiding met een halve lengte met op de tweede plaats Italië en Neder land op de derde plaats. Na 500 Meter kwam Joego-Slavië opzetten. Een felle strijd ontspon zich tusschen Italië, Joego-Slavie en Hongarije om de leiding. Op de helft der baan leidde Hongarije met een halve lengte. Steeds grooter werd de voorsprong van Hongarije. De Neder landsche ploeg roeide met 36 slagen in de mi nuut en zat op dat moment op de vierde plaats. Zij stuurde zeer slecht, ging de verkeerde rich ting uit en kwam in de vierde baan terecht, terwijl zij oorspronkelijk de tweede baan had gehad. Italië was inmiddels afgezakt, de roeiers hadden in den beginne te veel van hun krachten gevergd. Zwitserland roeide op de tweede plaats, terwijl de Hoop twee op de derde plaats eindigde met een tijd van 6 min. 31,2 sec. De einduitslag was: 1. Hongarije Europeesch kampioen 6 min. 24 sec.; 2. Zwitserland 6 min. 29,2 sec.; 3 Neder land (Hoop twee) 6 min. 31,2 sec.; 4. Joego Slavië 6 min. 33 sec.; 5. Italië. Na den eersten start kwam de Deensche scif- feur op 100 meter in botsing met den Italiaan- schen sciffeur Giacomini. Hierdoor moest op nieuw worden gestart, met het gevolg, dat in den tweeden wedstrijd de Deen Hendrikson na 1500 meter opgaf, terwijl de Hongaarsche scif feur dr.Szendey eveneens den strijd staakte 800 meter voor de finish. Zoo bereikten slechts drie sciffeurs de finish, waarbij de Pool Werey won in 6 min. 28,4 sec. De einduitslag was: 1. en Europeesch kampioen: Werey (Polen) 6 min. 28,4 sec. 2. Studach (Zwitserland) 6 min. 31.2 sec,; 3. Italië (Giacomini) tijd 6 min. 32,3 sec. Twee met stuurman- In dit nummer ontstond een vinnige eindstrijd tusschen de Hongaarsche en de Poolsche ploeg, nadat Hongarije geruimen tijd had geleid. Hon garije won tenslotte met gering verschil. De Italiaansche ploeg gaf tijdens de race op wegens avery aan de boot. De einduitslag luidde: 1. Hongarije Europeesch kampioen 6 min. 50,2 sec.; 2. Polen 6 min. 52,8 sec; 3. Frankrijk 6 min. 58,4 sec.; 4. België 7 min. 11,6 sec; Italië op gegeven. Vier zonder stuurman- Na den eersten start kreeg de Italiaansche boot op ongeveer 500 meter plotseling avery in de boot, Wat er precies gebeurde ontging ons, doch de kamprechter besliste dat de ploegen weer naar de finish terug moesten om over te starten. Bij den tweeden start kwam Hongarije voor te liggen, waarna de Tritonvier op fraaie wijze komt opzetten. Op 1000 meter liggen Hongarije en Nederland boord aan boord. De Hongaren vallen daarna iets terug, waarna Nederland de leiding overneemt. Denemarken heeft intusschen op prachtige wijze de leiders ingehaald, zij roei en in hoog tempo en weten de leiding over te nemen. Met een prachtige eindspurt tusschen Denemarken, Nederland en Hongarije wordt Denemarken eerste en Nederland tweede. De einduitslag luidde: 1. en Europeesch kampioen Denemarken 6 min. 4,6 sec.; 2. Nederland (Tritonvier) 6 min. 7,4 sec.; 3. Hongarije kwart lengte achter Neder- lan; 4. Zwitserland. Double scull. In het nummer double scull leidde Hongarije aanvankelijk, doch Frankrijk én Italië kwamen spoedig toen de helft der baan was afgelegd, naast de Hongaren. De eindspurt tusschen Frankrijk en Italië was zeer fraai waarbij Frankrijk met gering verschil won. 1. en Europeesch kampioen: Frankrijk 6 min. 20,6 sec.; 2. Italië 6 min. 22 sec.; 3. Hongarije twee lengten achter; 4. Polen; 5. Joego-Slavië. Achtriemsgieken. Een zeldzaam fraaie race vond plaats in den eindstrijd der achtriemsgieken, waarvoor de ploegen van Hongarije, Italië, Joego-Slavië, Frankrijk en Zwitserland aan den start ver schenen. Op de eerste 1000 meter leverden Frankrijk en Hongarije den meesten strijd. Op 1500 meter leidde Hongarije met een halve lengte. Frankrijk was toen uitgeroeid en zakte af, terwijl Italië en Joego-Slavië kwamen opzetten. Met een fraaie eindspurt slaagde Hongarije erin dit nummer te winnen in den besten tijd van het tornooi 5 min. 44,2 sec. De einduitslag luidde: 1. en Europeesche kampioen Hongarije 5 min. 44,2 sec.; 2. Italië 5 min. 45,2 sec., 3. Joego- Slavië 5 min. 48,4 sec.; 4. Frankrijk 5 min. 48,6 sec.; 5. Zwitserland 5 min. 49,8 sec. De Nederlandsche roeiers vertrekken Woens dag van Boedapest naar Nederland. DAMKAMPIOENSCHAP VAN ZUID-HOLLAND. De laatste ronde bracht de volgende uitsla gen: C. JannemanZuiderling 11; N. CohenJ. F. Kuyer 11; H. C. de Kroes v. d. Zanden J. M. Bom 02. Door dezen uitslag legt de jeugdige Haagsche roeier Bom, beslag op den titel met 9 van de 1 2punten. Bom is lid van D.I.O. en trad dit jaar voor het eerst op den voorgrond. Dank zij de medewerking van bijzonder gun stig weer zijn de wedstrijden, die de Zeilvereeni- ging Hillegersberg op den Voorpias op Zaterdag en Zondag gehouden heeft, bijzonder geslaagd. Zaterdagmiddag werd aangevangen met de wedstrijden voor handicap-schepen, door een man gezeild. In de klasse scherpe jachten werd Melliath van C. de Vries eerste in een tijd van 1 uur 33 min. 32 sec.; terwijl in de tjotterklas de Piet Hein Van den heer F. Spaans den eersten prijs verwierf in een tijd van 35 min. 11 sec. Zijn eenige tegenstander, de Ideaal van W. W. Dam mers, werd wegens aanvaring van een boei ge- disqualificeerd, doch de heer Spaans was zoo sportief den wedstrijd over te zeilen, waarbij de Ideaal overwinnaar werd. Vervolgens werd voor de B. M. klas gestart. De uitslag hiervan is als volgt: 1 de Libra van J. H. Bouman Jr. in 1 uur 51 min. 31 sec.; 2 Charon van C. Vival in 1 uur 52 min. 45 sec.; 3 Undine van E. Baljon in 1 uur 56 min. 21 sec. Zondag werden de wedstrijden voortgezet. De uitslag van de B. M. klas was: 1 Libra van J. H. Bouman Jr. in 1 uur 35 min. 56 sec.; 2 Saba- koe, van C. N. A. W. Loos in 1 uur 36 min. 52 sec.; 3 Woelwater van J. P. A. Dungelmann in 1 uur 39 min. 2 sec. De vervolgwedstrijden in deze klas, die voor den Prins Molen-beker golden, werden na 6 wedstrijden gewonnen door den heer Bouman met 79 punten, terwijl de heeren C de Vries en C. N. A. W. Loos beiden met 67 punten moesten loten, waarbij de heer de Vries op de tweede plaats en de heer Loos op de derde plaats kwam. Voor het kurkvisschen was groote belangstel ling. De heer P. F. de Decker was met de Meeuw winnaar met 54 punten. Tweede werd Willy van den heer J. v. d. Lely met 45 punten en derde de Sjoema van den heer C. Sytsma met 41 punten. De middagwedstrijden voor de handicapsche pen leverden de volgende uitslag op: Schepe jachten: 1 Theo van C. Carpentier in 1 uur 27 min. 58 sec.; 2 Melliath van C. de Vries in 1 uur 30 min. 31 sec. Scherpe jachten boven 7 M.: 1 Prikkebeen van L. van Oudgaarden in 1 uur 55 min. 7 sec. Tjotters: 1 Aegir van J. L. J. M. Maas in 1 uur 50 mm. 49 sec.; 2 Tjif Tjaf van Groosjohan in 1 uur 52 min. 25 sec. Gemengde klas: 1 Sjoema van C. Sytsma in- 1 uur 56 min. 20 sec.; 2 Duvel van J. Poel in 2 uur 1 min. 10 sec. Pijnenburg komt twee keer te vallen. Zondagmiddag zijn op de Goudsche Wieler baan internationale wedstrijden gehouden, voor profs en onafhankelijken. Vooraf werd een omnium, om een zilveren beker, verreden tusschen de amateurs P. Bies heuvel en Th. Peek: met. de volgende resultaten Sprintwedstrijd over 4 ronden: 1 P. Biesheu vel. 1 lengte tijd laatste ronde (169.5 M.), 11.8 sec. Tijdrace over 500 M„ met vliegende start: 1 P. Biesheuvel tijd 36 sec., 2 Th. Peek, tijd 37.2 sec. Achtervolgingsraqe over 10 ronden: winnaar P. Biesheuvel met 5 Meter in 2 min. 24. sec. Totaal: 1 P. Biesheuvel 3 p., 2 Th'. Peek, 6 p. Hierna ving het eigenlijke programma aan met een sprintwedstrijd over 4''rondfn. Voor den eersten rit startten J. Pijnenburg en G. Hess- linga. Hesslinga gaf fraai kamp, doch zag zich toch.door Pijnenburg met een wiellengt* geklopt Hierna startten P. v. Kempen en J. Riethoven. Deze race was zeer spannend, slechts met een banddikte verschil wist v. Kempen te winnen, Tijd laatste ronde 11.1 sec. Voor de derde en vierde plaats startten ver volgens Hesslinga en Riethoven. Ook deze rit gaf een fraaien strijd te genieten. De laatste ronde streden de renners nek aan nek. Hesslinga won met banddikte. Tijd laatste ronde 11.4 sec. In de finale tusschen Pijnenburg en v. Kempen nam eerstgenoemde als spoedig den kop. In de laatste ronde trachtte van Kempen hem met een geweldige spurt uit de eerste positie te ver dringen. Dit gaf een uiterst feilen strijd die ten slotte, door Pijnenburg met een wiellengte werd gewonnen. Tijd laatste rodne 11.2 sec. Totaal uitslag: 1 J. Pijnenburg, 2 P. v. Kempen, 3 G. Hesslinga, 4 J. Riethoven. Vervolgens werd een tijdrace over 500 Meter met vliegende start, verreden. Hierbij onder scheidde zich de Eindhovenaar H. van Hoeck Deze legde de 500 meter in den voor de Goud sche baan recordtijd van 34.7 sec. af. De uitslag luidde als volgt: 1 H. van Hoeck, 34.7 sec., 2 KI. v. Nek Sr. 35.3 sec., 3 K. Evers 35.5, 4 W. Matena 35.6 sec., 5 H. Zims 35.8 sec,.. 6 J. Verschoor 35.9 sec., 7 en 8 A. Braspenninx en E. Wavrick 36è2 sec. Voor den 100 K.M. koppelwedstrijd startten de volgende koppels: J. PijnenburgA Bras- peninx, Piet v. Kempen-Kl. v. Nek Sr., J. Riet hovenJ. Verschoor, G. HesslingaW. Matena, H. v. HoeckH. Zims en K. EversE. Wavrick. Al direct na den start zetten HesslingaMatena een spurt in. Echter werden de vluchtingen na een felle jacht, die 10 ronden duurde, weer achterhaald. Direct hierop trokken van Hoeck Zims er tusschenuit. Bijna was na feilen strijd de poging geslaagd, toen Pijnenburg in een ge weldig tempo de achtervolging inzette. Bij deze jacht kwam hij bij het overgeven aan zijn kop- pelgenoot te vallen, waarbij hij arm en knie vrij ernstig blesseerde. Tengevolge van dit ongeval werd de wedstrijd 10 minuten geneutraliseerd. Na de hervatting lukte het van HoeckZims een ronde té nemen Dik in het verband ver scheen na eenigen tijd Pijnenburg weer in de baan. Enkele minunten later echter kwam Wavrick vlak voor zijn wiel te vallen. Pijnen burg duikelde over hem heen en moest als ge volg van dezen nieuwen val den strijd opgeven. Braspenninx reed verder alleen. De strijd was na het verdwijnen van Pijnenburg minder fel dan tevoren. Toch werden herhaaldelijk uitloop pogingen ondernomen, vooral door Hesslinga Matena, doch de renners bewaakten elkaar zoo scherp, dat loskomen vrijwel onmogelijk was. HesslingaMatena slaagden er tenslotte toch in een ronde te nemen en daarmede tevens een premie van 20 in de wacht te sleepen. Ook v. Kempenv. Nek en Braspenninx lukt het een ronde uit te loopen. De jury deelde aan verschil lende koppels strafronden uit voor het, onder voorwenden van machine-defect ongeoorloofd rusten. Hiermede was het publiek het blijkbaar niet altijd eens. Het tracteerde de jury her haaldelijk op jouw- en fluitconcerten. Een twee tal sprintpremies van 5 werden resp. door Zims en Matena gewonnen. Van Kempenvan Nek wonnen tenslotte deze felle en vaak spannende race. De 100 K.M. werden afgelegd in 2 uur 31 min. 36.8 sec. De uitslagen luidden: le klassement: 1 HesslingaMatena 5 p., 2 RiethovenVerschoor 3 p., 3 EversWavrick 2 p., 4 v. Kempenv. Nek 1 p. 2e klassement: 1 RiethovenVerschoor 5 p., 2 PijnenburgBraspenninx 3 p., 3 Hesslinga Matena 2 p., 4 Evers—Wavrick 1 p. 3e klassement: 1 Braspenninx 5 p., 2 Hesslinga Matena 3 p., 3 v. HoeckZims 2 p., 4 Riet hovenVerschoor 1 p. 4e klassement: 1 HesslingaMatena 5 p., 2 Riethoven—Verschoor 3 p., 3 v. Kempenv. Nek 2 p., 4 v. HoeckZims 1 p. 5e klassement: 1 Braspenninx 5 p., 2 v. Kem penv. Nek 3 p., 3 EversWavrick 2 p., 4 Riet hovenVerschoor 1 p. 6e klassement: I v. Kempenv Nek 5 p., 2 RiethovenVerschoor 3 p., 3 EversWavrick 2 p., 4 Braspenninx 1 p. 7e klassement: 1 HesslingaMatena 5 p., 2 van HoeckZims 3 p., 3 RiethovenVerschoor 2 p., 4 niet geplaatst. 8e klassement: 1 v. Kempenv. Nek 10 p., 2 Riethoven—Verschoor 6 p., 3 HesslingaMatena 4 p., 4 v. HoeckZims 2 p. Totaal-uitslag: 1 P. v. KempenKI. v. Nek 21 p., 2 H. v. HoeckH. Zims 8 p., op 1 ronde 3 en 4 G. HesslingaW. Matena en J. RiethovenJ. Verschoor 24 p., 5 A. Braspenninx (alleen) 14 p., 6 K. Evers—E. Wavrick 7 p. (den Haag), 59 punten; 2 A.O. '23 (Amst.) 41% punten; 3 Olympia (den Haag) 16 punten. Punten-telling E.N.D.A.T.-beker: 1 Brünhilde (Groningen) met 44 punten; 2 Brünhilde (Lei den) met 24 punten; 3 T.O.V. (Zeist) met 17 punten. De tweede dag van de recordwedstrijden op de sintelbaan van Clubhuis te Werve mocht zich verheugen in schitterend zomerweer en een on gemeen groot aantal bezoekers. Het werd in de middaguren zelfs zoo druk dat de hekken moes ten worden gesloten en honderden teruggezon den worden. Over de prestaties kunnen we maar matig tevreden zijn. Bij de damesnummers werd voor de eerste maal in Nederland een 10 x 100 M. estafette geloopen. Dit was het eenige nummer waarbij de prestaties der dames boven het mid delmatige kwamen. De gemaakte tijd in dit nummer was zoo, dat de jury besloot een Ned. record op deze prestatie aan te vragen. Wat de heerennummers betreft, werd slechts een record gebroken en dit geschiedde in de Olympische estafette waarbij de A.V. '23 den tijd van Haarlem verbeterde. Gedurende het verloop hinderde Sierhuis den Trekvogelman Acksen en even later sneed Benz den V en L-er finaal den pas af. De jury trad niet tegen deze overtredingen op en handhaafde de A.V. '23. Op de 4 X 400 M. estafette zou V. en L. een recordpoging doen doch doordat Klasema ge blesseerd raakte, bleef ze achterwege. Wat de poging bij het hoogspringen betreft, waar Klasema een aanval op het record van Hofman deed, werd wel een mooie sprong ge daan van 1.828 M. doch het record van 1.844 M. werd niet gebroken. Het mooiste nummer van den dag was de 4 X 400 M. estafette, welke door V. en L. werd gewonnen dank zy het keurig loopen van Dop en Jansen die op hun afstanden de overigen ver achter zich lieten. Haarlem was door ziekte van een groot aan tal van haar leden niet in staat den Te Werve beker te verdedigen zoodat ditmaal de strijd ging tusschen Vlug en Lenig en de A.V. '23, waarbij eerst genoemde met een flink overzicht wist te winnen. Ileerennummers. 100 M. hardloopen (Nederl. record Chr. Ber ger in 10.4 sec.); le halve beslissing: 1 Jansen (V. en L.) 11.4 sec.: 2 van Beveren (A.V.) 11.4 sec., 3 Mesman (A.V.) 11.5 sec.; 2e halve beslis sing: 1 Berger (A.V.) 11.4 sec., 2 Osendarp (V.U.C.) 11.8 sec.; 3 v. Buren (A.V.) 11,9 sec. Beslissing: Chr. Berger 10.7 sec., 2 Jansen 10.8; 3 Osendarp 11 sec.; 4 v.: Beveren, 5 Mesman- Schuls, 6 v. Buren. 110 M. hordenloop (Nederl. record W. Kaan in 15.1 sec., nog niet'gehomologeerd): 1 W. Kaan j (Haarlem) 15.7 sec., 2 Karman (V. en L.) 16.4 sec.; 3 A. Kaan (Haarlem) 16.6 kec.; 4 Stakman (T.O.V.), 5 Kuiper (Haarlem); 6 Marx (S.C. Zwervers). 1500 M. hardlopen (Nederl. record II. Hooger- werf in 4 m. 8.6 sec.): 1 Heymans (A.A.C.) 4 m. 13.3 sec.; 2 Balder (V. en L.) 4 m. 13.7 sec.; 3 Scherpenhuyzen (Haarlem) 4 m. 15 sec.; 4 J. Hogeweg (Hellas) 4 m. 15.7 sec.; 5 Bind (Haar lem); 6 de Ruijter (Bosk. Boys). 5000 M. hardloopen (Nederl. record J. Zeegers in 15 m.'16.4 sec.): 1 Groeneweg (Sportclub Rot terdam) 16 m. 30 sec.; 2 Hebers (Zwaluwen) 16 m. 41.5 sec.; 3 Meyer (Volewyckers) 16 m. 46.3 sec.; 4 Hoogeveen (A.V. '31) 17 m. 1.4 sec.; 5 Smittenaar (Zwaluwen) 17 m. 5.6 sec.; 6 Tim- mers (Sparta, Delft). 10 X 100 M. estafette (Nederl. record A. V. '23 in 1 m. 49.8 sec.): 1 A. V. '23 (Amsterdam) met de heeren: Houtman, Mesman-Schulz, Benz, v. Beveren, Sierhuis, v. Rijn, Zwolsman, v. Buren, Velt man en Berger 1 min. 50.2 Sec.; 2 Vlug en Lenig (den Haag) 1 min. 51.8 sec.; 3 Trekvogels (den Haag) 1 min. 56.8 sec. 4 X 400 M- estafette (Ned. record V. en L. in 3 min. 25.6 seq,); 1 Vlug en Lenig met de heeren de Waele, Hebars, Dop en Jansen in 3 min. 29 ■sec.; 2 A. V. '23, 3 m. 31.8; 3 Feijenoord 3. m. 38.6 sec,; 4 Trekvogels 3 m. 45.9 sec.; 5 V. en L. II: 6 D.O.S. Olympische estafette (Ned. record Haarlem in 3 m. 37.2 sec.): 1 A. V. '23 (A'dam) met de heeren Sierhuis, v. Rijn, Benz en Berger in 3 'min. 35 sec. (nieuw Ned. record); 2 V. en L. I 3 m. 37.1 sec., 3 A. V. '23 II 3 m. 44.9 sec.; 4 Feijênoord; 5 Trekvogels II; 6 Trekvogels I. 80 M. hardloopen juniores. Beslissing: 1. Snik-, kers (A.A.L.) 9.6 sec. 2. Oukes (Trekvogels), 9.7 sec. 3. Heyn (A.V.), 9.7 sec. 4. Harahop (Haarlem) en Vos (Trekvogels). Hoogspringen (Ned. record W. Hofman met 1.84.4 M.): 1. Klasema (V. en L.), 1.828 M. 2. Krijgsman (V. en L.), 1.778 M. 3. de Bruyn (Olympia), 1.738 M. 4. Kuil (A.V. '23) 1.65 M. 5. Burkï (V. en L.), 1.65 M. 6. Kamstra (V. en L.), 1.65 M. Speerwerpen (Ned. record J. Knol, met 56.88 M., nog niet erkend): 1. v. Meyl (P.S.V.), 53.85 M. 2. Knol (A.P.G.S.), 53.66 M. 3. Gebuis (Vires et Cel), 51.59 M- 4. Coster (V. en L.), 48.13 M. 5. Scholte (A.V. '23), 47.11. M. 6. Markenstein (D.O.S.), 45.21 M. Discuswerpen (Ned. record G. Eysker met 42.77 M.): 1. de Bruyn (Olympia), 40.57 M. 2. Eysker (Haarlem), 39.61 M. 3. „Ypsilon" (A.V. '23), 35.22 M. 4. Costes (V. en L.), 33.77 M 5. Kamerbeek (P.S.V.), 32.57 M. 6. Colijn (V. en L.), 32.53 M. Verspringen (Nederl. record H. de Boer 7.32 M.): 1. de Boer (V. en L.), 7.15 M. 2. Boot (D.F.C.), 6.915 M. 3. Klasema (V. en L.), 6.58 M. 4. Houtman (A.V. '23), 6.52 M. 5. Nasse (V. en L.), 6.44 M. 6. Stakman (T.O.V.)6.43 M. Kogelstooten (Ned. record G. Eysker 13.61 M.): 1. de Bruvn (Olympia), 13.46 M. 2. Eysker (Haarlem), 13.10 M. 3. „Ypsilon" (A.V. '23), 12.88 M. 4. Kamerbeek (P.S.V.), 12.26 M. 5. Houtzager, (V. en L.), 12.03 M. 6. Costa (V. en L.), 11.521/2 M. Damesnummers. Dames-nummers: 100 M. hardloopen (Ned. record mej. T. Schuurman in 11.9 sec.) 1 Aalten (T.O.V.) 12.8 sec.; 2 Dalmolen (Brünhilde), 12.9 sec.; 3 Martin (Olympia), 12.9 sec.; 4 Ter Horst (Hercules); 5 Briejer (Brunh.); 6 Langhout (Brunh.) 10 X 100 M. estafette: 1 Brünhilde (Groningen) 2 min. 12.7 sec.; 2 Brünhilde, (Leiden) 2 min. 20 sec.; 3 T.O.V. (Zeist). 2 min 24.5 sec.; 4 Gita (Haarlem.) Vijfkamp: 1 de Koek (A.T.B.), 304 punten; 2 Doorgeest (A.D.A.), 276 pnt.; 3 Aalten (T.O.V.), 265 punten. Verspringen (Ned. record mej. M. Briejer met 5.57 M.) 1 Briejer (Brünhilde, Leiden) 5.345 M.; 2 Doorgeest (A.D.A.) 5.145 M.; 3 Aalten (T.O.V. Zeist), 5.11 M.; 4 Vos (Brünhilde, Gron.), 5.10 M.; 5 Krijthe (idem), 5.03 M.; 6 Martin (Olympia) 4.99 M. Hoogspringen (Ned. record mej. L. Gisolf met 1.623 M.) 1 Schreiber (Brünhilde, Gron.), 1.50 M.; 2 Krythe (idem), 1.45 M.; 3 de Koek (A.T.B.) 1.45 M.; 4 Hensema (Brünhilde Gr.), 1.45 M.; 5 Dieben (Brünhilde, L.), 1.45 M.; 6 Knijf (U.D.A.) 1.40 M. Speerwerpen (Ned. record mej. D. Leonhart met 390.7 M.): 1 de Koek (A.T.B.), 37.66 M.; 2 Dieben (Brünhilde. Leid.), 31.46 M.; 3 Beerman- Rombout (Sparta, Dordt), 31.30 M.; 4 Aalten (T.O.V.) 3031 M.; 5 Webers (Hercules Hebe) 28.0? M.; 6 Winter (Bruynhilde, Gr.) 26.53 M. Discuswerpen (Ned. record mej. C. Pels met 36.46 M„ nog niet gehomologeerd): 1 Wevers, (Hercules-Hebe), 33.89 M.; 2 Bakker (Nieuw Brünhilde) 27.08 M.; 3 Dieben (Brünhilde, Leid.), 26.40 M.; 4 Timmer (Brünhilde, Gr.), 5 Beerman- Rombout (Spart., Dordt); 6 Schreiber (Brün hilde Gr.) Kogelstooten (Ned. record mej. H. Munnekes met 11.295 M.): 1 Doorgeest (A.D.A.) 10.41 M.; 2 Krythe (Brünhilde, Gron.), 10.18 M.; 3 de Koek (A.T.B.), 10.01 M.; 4 Schreiber (Brünhilde, Gr.) 9.84 M.; 5 Munnekes (A.D.A.), 9.74 M.; 6 Knijf (U.D.A.) 8.63 M 100 M. hardloopen nieuwelingen: 1 Gaade (Hy- giea), 13.7 sec.; 3 Roosmalen (Deonar), 13.7 sec.; 3 Mengerlnk (Brunh., Gr.), 13.7 sec. 60 M. hardloopen meisjes: 1 van Lith (Olym pia) 8.8 sec.; 2 v. Bergen (Hygiea), 9.1 sec.; 3 Harteveld (Brunh.), 9.1 M. Puntentelling Te Werve-beker: 1 Vlug en Lenig Op het fraaie sportterrein „De Bilderberg" te Oosterbeek had Zondag de nog jonge doch levenskrachtige R. K. Sportvereeniging „Velox" nationale athletiekwedstrijden georganiseerd, waaraan verbonden de kampioenschappen van het D. U. A. C., (Dioc. Utrechtsch Athletiek- Comité). De organisatie dezer wedstrijden was voor treffelijk, zoodat de middag op de meest vlotte wijze is verloopen en de deelnemers zeer aan gename herinneringen aan Oosterbeek zullen hebben medegenomen. De publieke belangstel ling was opvallend groot. Dat het niet aan spanning heeft ontbroken en de prestaties der katholieke athletiekbeoefe- naars steeds beter worden, moge blijken uit het feit, dat dezen middag niet minder dan vijf D.U.A.C.-records werden verbeterd. Het beste nummer van den middag was wel de 5900 M. hardloopen, waarin J. Hummels van Swift, Arnhem, zijn tegenstanders met één, enkele zelfs met 2 en 3 ronden lapte. Ondanks den geringen strijd verbeterde deze Swiftman het D.U.A.C.-record op dit nummer, staande ten name van J. W. Schoots, in 17 min. 28.4 s. met bijna 1 min. en bracht het daardoor op 16 min. 38 sec., of 10,6 sec. beneden het record van de R. K. N. A. U., dat ook op Hummels naam staat. In het speerwerpen verbeterde W. Janssen van Saestum, Zeist, zijn eigen D.U.A.C.-record door het te brengen van 45.52 op 46.43 M. Hetzelfde deed W. Kuit van D.W.S., Bussum, met het record discuswerpen, dat op zijn naam stond, met 33.56 M„ doch thans door hem werd gebracht op 35.74 M. Op het nummer hinkstap-sprong vestigde G. Schurink, St. Paulus, Gaanderen, een nieuw D.U.A.C.-record, n.l. van 11.59 M. (staande ten name van Th. Brits, V.D.Z., Arnhem), op 11.90 meter. Tenslotte maakte bij het polshoog A. Rake, van V.I.F., Hilversum, een sprong van 2.89 M. óf 9 c.M. boven het bestaande D.U.A.C.-record op dit nummer. De 4 x 100 M. estafette werd door V.I.F., Hilversum, geloopen in een tijd, gelijk aan het D.U.A.C.-record (48 1/5 sec.), staande ten name van V.D.Z., Arnhem, die haar poging om dit record te verbeteren, verijdeld zag, doordat zij reeds in haar serie gediskwalificeerd werd door te laat overgeven van het estafette-stokje. Unión, Nijmegen, die in de finale zich tweede plaatste, werd om deze reden eveneens gedis kwalificeerd. De prijsuitreiking werd verricht door den heer F. Vestermans, voorzitter van „Velox", die met recht kon gewagen van een prachtig geslaagden middag. Arrestatie van twee jeugdige per sonen, die zich tusschen struikgewas verborgen hielden. 800 M., nieuwelingen: 1. J. Berns, Union, Nij megen, 2 min. 16 sec.; 2. M. Wechs, V.D.Z., Arn hem, 2 min. 20 1/5 sec.; 3. M. Boin, V.I.F., Hil versum, 2 min. 20 2/5 sec. Kogelstooten cracks: 1. P. Brandenburg, D. J. K„ Isselberg (Du.), 10.24 M.; 2. W. Kuyt, D.W.S., Bussum, ff.81 M.; 3. H. G. Westendorp, Olympia- Dos, Enschedé, 9.80 M.; 4. J. Heymen, Velox, Oosterbeek, 9.28 M. Hoogspringen: 1. B. Krijnen, D.W.S., Bussum, 1.65 M.; 2. J. Lakerrian, Swift, Arnhem, 1.60 M„' 3. C. Spaay, Swift, Arnhem, 1.55 M.. Speerwerpen: 1. W. Janssen, Soestum, Zeist, 46.43 M.; 2. W. Kuyt, D.W.S., Bussum, 39.86 M.; 3. C. van Rijkom, Saestum, 35.68 M. Verspringen, cracks: 1. H. Jansen, Swift, Arnhem, 6.02 M.; 2. H. Weustink, B.E.G., Hen gelo, 5.90 M.; 3. W. Kuyt, D.W.S., Bussum, 5.74 meter 1500 M. hardloopen: 1. J. Hummels. Swift, Arnhem, 4 min. 29 2/5 sec.; 2. D. Vas, W.I.K., Laren, 4 min. 34 1/5 sec.; 3. II. Pik, V.D.Z., Arn hem, 4 min. 34 4/5 sec. 100 M., nieuwelingen: 1. A. Evers, V.I.F., Hil versum, 12 1/5 sec.; 2. J. Fennls, Idem, 12 2/5 sec.: 3. W. Mols, idem, 12 3/5 sec. 100 M. hardloopen, cracks: 1. J. van Deun, V.D.Z., Arnhem, 12 sec.; 2. A. v. d. Zei, Achil les, Hengelo, 12 1/5 sec.; 3. F. Ernst, St. Paulus, Gaanderen, 12 1/5 sec. 800 M. hardloopen, cracks: 1. J. Crevels, Ve lox, Oosterbeek, 2 min. 14 3/5 sec.; 2. H. Jans sen, Swift, Arnhem, 2 min. 15 2/5 sec. 400 M. hardloopen: 1. J. Brandenburg, D.J.K., Isselburg, 57 sec.; 2. F. Ernst, St. Paulus, Gaan deren, 58 2/5 sec.; 3. M. Weghs, V.D.Z., Arnhem, 58 4/5 sec.; 4. B. Hachmang, Swift, Arnhem. Verspringen, nieuwelingen: 1. W. Mols, V.I.F., Hilversum 5.55 M.; 2. B. Krijnen, D.W.S., Bus sum, 5.53 M.; 3. A. v. d. Liefvoort, Swift, Arn hem, 5.47% M.; 4. J. Lakeman, Swift, Arnhem, 5.43 M. 5000 M. hardloopen. cracks: 1. J. Hummels, Swift, Arnhem, 16 min. 38 sec.; 2. B. Gelder- mann, Velox, Oosterbeek, 19 min. 20 2/5 sec.; 3. F. van Houten, Velox, Oosterbeek. Discuswerpen cracks: 1. W. Kuyt, D.W.S., Bussum, 35.74 M.; 2. H. Heijmen, Velox, Ooster beek, 30.35 M.; 3. H. Eckers, D.J.K., Isselburg, 26.41 M. Hinkstapsprong: 1. G. Schurink, St. Paulus, Gaanderen, 11.90 M.; 2. H. Weustink. B. E. G., Hengelo, 11.81 M.; 3. J. van Dam, Union, Nij megen, 11.57 M. Polsstokhoogspringen: I. A. Rake, V.I.F., Hil versum, 2.89 M.; 2. B. Krijnen, D.W.S., Bussum, 2.84 M. 4 X 100 M. estafette: 1. V.I.F., Hilversum, 48 1/5 sec.; 2. Swift, Arnhem. (Union, Nijmegen, gedisqualificeerd) Gisteren hield de turn- en athletiekafdeeling van de R. K. Sportvereeniging Leonidas te Rot terdam op haar Sportterrein „Kralingen" haar jaarlijkschen onderlingen athletiekwedstrijd. Ook nu stond weer een tienkamp op het pro gram, waarvan de resultaten zéér bevredigend zijn geweest. Deelgenomen werd door 14 leden. Prijswinnaars waren: C. J. den Boogert, le prijs en wisselprijs, 78% p. Ch. Coomans, 3e prijs, 72 p. Fr. Weimar, 3e prijs, 71% p. Jansing, 4e prijs 67 p. P. Jansen, 5e prijs 66% p. De beste prestaties van ieder nummer waren: 100 M. hardloopen B. Hulst, 11.9 sec. 800 M. id. F. Jansen, 2.33 2/5 sec. Hoogspringen zonder aanloop Jansing, 1.65 M. Verspringen zonder aanloop Koekoek, 5.20 M. Polshoogspringen C. J. den Boogert, 2.90 M. Polsverspringen C. J. den Boogert, 6.65 M. Speerwerpen C. J. den Boogert, 30.5 M. Discuswerpen Fr. Weimar, 26 M. Kogelstooten Fr. Weimar, 9.25 M. Slinger- balworp P. van Berkel, 38 M. Bij het vergelijken der resultaten moet men bedenken, dat alle leden verplicht zijn den heelen tienkamp mee te maken. Leonidas kan terugzien op een goedgeslaagd athletiekseizoen. Ledenaantal, animo en resul taten vertoonen een sterk oploopende lijn. Het turnseizoen begint Dinsdag 5 Septem ber voor de dames en meisjes (zaal Eendracht- straat 81), voor de heeren en jongens Woens dag 6 September (zaal St. Jansstraat). Men kan zich aan de turnzaal als lid opgeven. Inbraak in den zin? In verband met de inbraken, die den laat- sten tijd hier ter stede zijn gepleegd, is het aantal des nachts in functie zijnde politiebe ambten aanmerkelijk uitgebreid. Het strenge toezicht, dat door hen wordt uitgeoefend, heeft Zaterdagavond laat geleid tot de arrestatie van twee ongeveer 17-jarige personen, die zich aan het einde van den Fluweelensingel, in de nabij heid van de vroegere manége, op verdachte wijze ophielden. Surveilleerende agenten, die in verband met de eenigen tijd geleden plaats gehad hebbende inbraak bij de Vereenigde Touw- en Garenfabriek v.h. Spit en de Vlet ter in de omgeving een extra controle instel den, zagen, dat zich tusschen het struikge was twee personen verborgen hadden. Zij som meerden hen te voorschijn te komen en zich over te geven; aan het eerste verlangen vol deden de mannen, doch voor het laatste ble ken zij al heel weinig te voelen. Zij sprongen uit de boschjes en gingen aan den haal, zich aan de bevelen der politie om te blijven staan niet in het minst storend. De agenten, die hun „prooi" niet wilden laten ontsnappen, zetten de vluchtelingen na en toen ging het er slechts om wie het hardst kon loopen. Het werd een wilde jacht, een sensationeele klop partij in de diepe donkerte en op een terrein, dat den beiden personen gelegenheid te over bood om den achtervolgers een moeilijke taak te bezorgen. Toch eindigde de strijd in het nadeel van de achtervolgden, die ten slotte gearresteerd konden worden en daarna naar het politiebureau werden overgebracht. Bij fouilleering werd niets op hen bevonden, het welk er op wees. hoewel het zich op verdach te wijze ophouden in het nachtelijk uur en het op de vlucht slaan voor de agenten vol doende bewijzen, dat zij met geen edele plan nen waren bezield. De scherpe verhooren, wel ke hen gisteren zijn afgenomen, schijnen de politie niet veel verder te hebben gebracht. Zij blijven ontkennen, dat zij voornemens zou den geweest zijn in te breken. Bij een nog des nachts ingestelde huiszoeking in de ouder lijke woning der verdachten werd evenmin bezwarend materiaal gevonden. Onder deze omstandigheden kan natuurlijk geheel niet worden gezegd of de gearresteerde jongelie den iets te maken hebben met de diefstallen, die in de afgeloopen weken de Gouwenaars hebben verontrust. Vanochtend vernamen wij, dat de arrestan ten op vrije voeten zijn gesteld, aangezien hen niets ten laste kon worden gelegd. Het geheele parcours van den tweeden dag ditmaal 472 K.M. is zonder ongevallen afge legd. In Eindhoven had de Noord-Brabantsche aeroclüb in het gezellige clubhuis een ont vangst georganiseerd die klonk als een klok. De secretaris de heer Castendijk had alle eer van zijn werk en het was jammer dat ver schillende toestellen direct koers zetten 'tiaar Vlissingeh de volgende halte. De deelnemers werden toegesproken door den wethouder van Eindhoven dr. Verhagen en den heer Philips Jr. namens de Noord-Brabantsche aeroclub. Tegen tweeën was men op het Vlissingsche vliegveld gearriveerd. De belangstelling van de zijde van het publiek deed hier zeker niet onder voor die te Eindhoven. Burgemeester van Woelderen sprak een woord van dank tot de organisatoren van den tocht en met vreugde maakte hij er gewag van dat de luchtvaart met recht Zeeland uit zijn isolement heeft verlost. Baron Krayenhof (de voorzitter der commis sie voor luchttoerisme der K. N. L. V.) deelde daarna onder applaus mede. dat aan mevrouw Nieuwenhuis, de oudste deelneemster aan den tocht zij is ook verleden jaar mee geweest een zilveren medaille zal worden uitgereikt. Kolonel H. Walaardt Sacré eindigde zijn speech met het uitbrengen van een dronk op mevrouw van Alphen, de eenige vrouwelijke piloot, die den geheelen tocht heeft meegemaakt Tegen vieren werd het startsignaal gegeven en te ruim zes uur waren de deelnemers aan de Nederlandsche rondvlucht 1933 weer op Waal haven terug. 1013 K.M. waren afgelegd en on getwijfeld heeft de luchtvaart zich weer vele nieuwe vrienden veroverd. Ernstig ongeval bij Barnstoff? BREMEN, 26 Augustus. (W. B.) De leiding van de rondvlucht boven Duitschland, maakt bekend, dat een vliegtuig, waarvan het num mer en den naam van den piloot nog niet be kend zijn, bij Barnstorf in een moeras is te recht gekomen. Voor hulpverleening is onmid dellijk gezorgd. BREMEN, 26 Augustus. (W. B.) Hedenmid dag om 12 uur waren 96 vliegtuigen het vlieg veld alhier gepasseerd. Nog zes toestellen ont braken. Niettemin was bericht binnengekomen, dat zij Hamburg reeds voorbij waren. Twee vliegtuigen onklaar. MUNSTER, (Westfalen), 26 Augustus. (W.B.) Piloot dr. Knappa, van de vlieggroep Berlijn, heeft bij 't landen averij opgeloopen aan 't lan dingsgestel van zijn machine. Fritz Herold, uit München, werd door den Brunswijker Seidler zoo ongelukkig geramd, dat de rechtervleugel brak. Beide machines hebben van verdere deel name aan de rondvlucht moeten afzien. DUSSELDORF, 26 Augustus. (W. B.) In Dus- seldorf zijn tot 12 uur in totaal 43 vliegtuigen geland. Om kwart over negen arriveerde de M. 7 met Ministerialrat, Christiansen, aan boord. Tusschen 11.28 en 12.02 waren 23 machines weer naar Hannover gestart, zoodat in totaal van Dusseldorf uit 32 vliegtuigen hun reds hebben vervolgd. HANNOVER, 26 Augustus. (W. B.). Op het vliegveld Hannover kwam het eerst de roode machine van Seidemann in 't zicht. Na de landing begaf Seidemann zich onmiddellijk naar de benzine-afdeeling om te tanken Een minuut later arriveerde Schenermann Na tien minuten steeg Seidemann weer op. HANNOVER, 26 Augustus. (W. B.) Tegen één uur kwamen hier, kort na elkaar, aan, de R. 7, Schechner en T. 8, Freiherr von Gablenz, bei den op een Klemmtoestel, en de T. 3, Haak, op een Junkers. Spoedig vertrokken zij weer. Volgens een telegram uit Bremen, hebben verscheidene deelnemers aan de Dudtsche rond vlucht last gehad van een dichten nevel bij Münster. Eenige vliegtuigen moesten naar Bre men terugkeeren, terwijl eenige andere vlieg tuigen niet meer van Bremen naar Munster zijn gestart. BERLIJN, 26 Augustus. (W. B.) 85 vliegma chines hebben Zaterdagavond de eindstreep op '•.et vliegveld Tempelhof bereikt. De meeste uifc vallers waren in klasse B.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 9