KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. ==s MINISTER VAN STAAT- ORDE VAN DEN NEDERLAND- SCHEN LEEUW. COMMANDEUR. RIDDER, BROEDER. ORDE VAN ORANJE NASSAU. GROOTKRUIS. COMMANDEUR. RIDDER. Bij Kon. besluit: is benoemd: tot Minister van Staat: jhr. mr. D. J. de Geer, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, oud-Minister van Financiën; zijn bevorderd: tot commandeur in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, voorz. Eerste Kamer; S. de Graaff. oud-Minister van Kol., te 's-Gravenhage; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: Mr. P. J. Reijmer, oud-Minister van Water staat, te 's Gravenhage; mr. J. Terpstra, oud- Minister van O.. K. en W., te 's Gravenhage; G. W. Kampschöer, lid Tweede Kamer, te Monster; mr. H. J. Knottenbelt, lid Tweede Kamer, te 's Gravenhage; mr. L. G. Kortenhorst, lid Twee de Kamer, te 's Gravenhage; dr. H. W. E. Mol- ler, lid Tweede Kamer, te Tilburg; P. Zandt, lid Tweede Kamer, te Delft; H. J. Borghols, oud-lid van Ged. St. v. Zuidholland, te 's Gravenhage; G. van de Putte, lid Ged. St. van Zeeland, te Vlissingen; G. Elhorst, lid Ged. St. van Overijs sel, te Enschede; mr. W. C. baron Snouckaert van Schauburg, refer. Kabinet Koningin, te 's Gravenhage; mr. J. H. Scholten, ref. Raad van State, te 's Gravenhage; H. C. Felser, hoofdin specteur P., T. en T., te 's Gravenhage; ir. J. D. Tours, hoofding. 1ste kl. directie techn. dienst der telegr. en telet, te 's Gravenhage; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. W. J. R. Thorbecke, gezant te Peking; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. C. W. Maris, president gerechtshof te Arnhem; jhr. mr. M. A. de Savornin Lohman, president arrond. rechtbank te Zwolle; mr. W. van Traa, officier van justitie arrond. rechtbank te Rotterdam; mr. R. C. G. M. baron de Bieber- stein Regalia Zawadzky, oud-raadsheer gerechts, hof te 's-Hertogenbosch; mr L. Ph. J. Hoeffelman oud-raadsheer gerechtshof te Amsterdam; mr. M. P. Sipkes, kantonrechter te Middelburg; mr. H. A. van den Wall Bake, adv. en proc. te Am sterdam, tevens gem.-adv. aldaar, te Hilversum: S. L. Veenstra, insp. reclasseering bij Dep. van Justitie, te 's-Gravenhage; ir. G. Hofstede, insp.-gen. v. h. nijverheids onderwijs, te 's-Gravenhage; dr. L. Knappert, hoogl. Rijksuniversiteit te Leiden; dr. J. Ph. Vogel, hoogl. Sanskrit Rijksuniversiteit te Lei den; dr. C. W. Vollgraff, hoogl. Rijksuniv. te Utrecht; mej. dr. Joh. Westerdijk, hoogl. Rijks universiteit te Utrecht; dr. H. van Goudoever, hoogl. Rijksuniv. te Groningen; dr. ir. H. ter Meulen, hoogl. a. d. Techn. Hoogeschool te Delft; P. van der Wielen, hoogl. gem. univers. te Amsterdam; dr. P. J. M. van Gils, insp. L. O. bisdom Roermond, te Roermond; dr. ir. F. A. Vening Meinesz, lid der Rijkscomm. graadme ting en waterpassing, te Amersfoort; J. F. de Beaufort, dir. Ned. Bank; jhr. mr. A. W. Wichers, lid Pensioenraad; H. G. T. L. Nolens Utrecht;dir. directe belastingen enz. te Amster dam; E. G. van den Bovenkamp, dir. dir. bel-, invoerr. en acc., te Utrecht; M. T. Mijnlieff, dir. registratie en dom. te Amsterdam; jhr. mr. A. K. C. de Brauw, platasverv. Rijksadvocaat, te de schout-bij-nacht J. de Graaff en N. J. van Laer; de hoofdofficier marinestoomvaartdienst der le kl. A. C. van der Haagen; de gen.-majoor T. de Goeijen; de gepens. luit.-generaal M. A. Elout; de gepens. gen.-m&joor jhr. H. W. Storm van 's-Gravesande, en de administrateur Dep. van Defensie C. Ringeling; 's-Gravenhage; E. Th. de Veer, te 's Gravenhage, direct. Luchtvaartdienst; A. Bos Pzn., te Dordrecht, aannemer; ir. Th. M. B. van Marle, te 's Graven hage, inspect.-gen. spoor- en tramwegen; ir. Ch. H. J. Driessen, te Utrecht, hoofding., chef dienst weg en werken Nederl. Spoorw.; W. A. Engelbrecht, voorz. K. van K. en F. te Rotterdam; L. Bückmann, te Bussum, secr. Mid- denstandsraad; ir. D. S. Huizïnga, inspect, land bouwonderwijs, hoofd binnenl. landbouwvoor- lichtingsdienst, hoofd eerste afd. Diregtie Land bouw te 's Gravenhage; E. Gerzon, directeur van de N.V. Gebr. Gerzon's Modemagazijnen, te Amsterdam; dr. E. B. F. F. baron Wittert van Hoogland, te 's Gravenhage, voorz. Raad v. Arbeid aldaar, voorz. Ver. van Raden van Arbeid; dr. L. C. Kersbergen, te Haarlem, secr. Noord-Holland- sche Ver. bestrijding tuberculose; jhr. S. de Ranitz, lid hoog milit. gerechtshof van Ned.-Indië; jhr. mr. H. J. van Vierssen Trip, gepens. Ned.-Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk vice-pres. hooggerechtshof van Ned.-Indië; R. J. Koppenol, Gouverneur Molukken; G. H. de Man, gepens. Ned.-Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk Gouverneur van Oost-Java; prof. mr. J. Zeylemaker Jzn., hoogl. rechtshoogeschool; B. F. Hagenzieker, pres. factorij der Ned. Han del Maatschappij; ir. A. J. N. Nijman, hoofd ambtenaar, laatstelijk hoofd afd. irrigatie Dep. der Burg. Openb. Werken; L. P. van Leeuwen, gepens. Nederl.-Indisch hoofdambtenaar, laat stelijk hoofd P. T. en T.; ir. F. P. C. S. van der Ploeg, gepens. Nederl.-Indische hoofdambtenaar, L. C. A. van der Kasteele, gen.-majoor genie leger in Ned.-Indië, inspect, van het wapen; J, W. B. Everts, pres.-direct. Konninklijke Paket- vaart Maatschappij; dr. W. Ch. de la Try Ellis, voorz. hof van justitie, ondervoorz. Kolon. Raad van Curacao; G. J. Boot, oud-hoofdinspect. van financiën in Ned-Indië, vertegenw. Ned.-Ind, belastingdienst, te 's Gravenhage; tot broeder ln de Orde van den Nederland- sschen Leeuw: J, J. Doornhaag, beheerder weezeninrichting Pangoepokoro Botjah Loloh te Bedji in Oost- Java; P. Berghuis, -gew. amanuensis H. B. S. te Malang; mej. C. Jönssen, waarn. verpleegster 2e klasse, volksgezondheid te Tjipanas (West- Java); De nieuwe Minister van Staat JhrMr. D. J. de Geer. zijn benoemd: tot grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau: jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, gezant te Brussel; mr. J. P. graaf van Limburg Stirum, gezant te Berlijn; prof. dr. C. Snouck Hurgronje, adviseur In dische en Arabische zaken, oud-hoogl. Rijks- univeriteit te Leiden; tot commandeur in de Orde van Oranje-Nas sau: mr. C. ridder van Rappard, gezant te Boe karest; tot commandeur in de Orde van Oranje-Nas sau: prof. mr. J. Simon van der Aa, gedel. der Nederl. Regeering in de Intern. Penale en Peni tentiaire Commissie te Bern; ir. J. J. Stieltjes, te 's-Gravenhage, oud- inspect.-gen. spoor- en tramwegen; prof. mr. A. H. M. J. van Kan, lid Raad van Ned.-Indië, gewezen voorz. algemeen comité en dagel. werkcomité voor de viering 4de eeuw feest der geboorte Prins Willem van Oranje; pelten J. W. van Heestvijk, officier in Orde van Oranje Nassau. OFFICIER. is benoemd: tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: S. A. Drijber, kanselier d. Nederlandsche Orden; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: D. van Geel, ref. Dep. Binnenl. Zaken, te 's Gravenhage; S. H. van Schaick, Rijksinspect. voor ondersteuning behoeftige Nederlanders in buitenland, te Arnhem; V. F. L. W. Cleerdin, griff. Staten van Noordbrabant, te Vught; J. H. Jasper, griff. Staten van Limburg, te Maastricht; E. G. Gaarlandt, burgem. van Gouda; M. F. G. M. van Grunsven, burgem. van Heerlen; J. G. A. Reeser, direct, veemarkt en abattoir, te Am sterdam; ds. C. Ferguson, lid huish. com. en plaatsverv. voorz. Centrale Comm. Filmkeuring, te 's Gravenhage; A. J. Labouchère, voorz. Utr. burgerwacht, te Utrecht; mevr. C. de Vlu-gt, geb. Flentrop, te Amsterdam; J. Ronda, geneesheer- direct. Stichting Wolfheze der Ver. tot Christ. Verzorging van krankzinnigen, te Wolfheze; dr. F. Sano, geneesheer-direct, der Kolonie voor Krankzinnigen, te, Gheel; A. Ariëns Kappers, voorz. hoofdbestuur van „Kinderhulp", te Am sterdam; J. Offerhaus, te Groningen; mr. J. J. van Bolhuis, journ., te 's Gravenhage; H. A. J. Boudier, inspect. P. T. en T., aangewezen direct, postkantoor te Utrecht; G. J. N.-Prick, inspect. P. T. en T., te 's Gravenhage; mr. J. J. B. Bosch ridder van Rosenthal, gezant- schapsraad te Londen; mr. H. Daniëls, referen daris-titulair aan het Dep. van Buitenl. Zaken; mr. H. G. von Oven, consul-gen. ter beschikking; dr. P. J. Knomsigt, predikant Nederd. Herv. ge. meente te Amsterdam; E. Michelin, predikant Waalsche gemeente te 's-Gravenhage; L. Schutte preikant bij de Evang.-Luth. gemeente te Am sterdam; J. W. van Heeswijk, kanunnik, deken en pastoor te Rotterdam; H. J. Koopmans, ka nunnik en president van het seminarie te Cu- lemborg; J. J. Tonckens, hoofdcomm. van poli tie te Groningen; Louise Gonzaga (in de wereld Ther. Feldmann), algemeen overste Orde der Zusters van het arme Kind Jesus, presidente v. d. Ver. tot bevordering van het Gesticht van het arme Kind Jesus te Simpelveld; mr. S. K. D. M. van Lier, notaris te 's-Gravenhage; dr. C. H. Hins, observator Sterrewacht te Leiden; dr. L. Alma, rector Barlaeusgym. te Amsterdam; dr. S. Birnie te Rotterdam; H. J. J. van Dinter S.J., dir. afd. H.B.S. Canisius-College te Nijmegen; C. H. ter Haar, rector R.K. gymna- siumk te Eindhoven; dr. J. de Jong, rector Chr. lyceum te Hilversum; W. Tinkelenberg, oud-dir. G. H. B. S. te Rotterdam, Hilversum; A. M. van den Donk, insp. L. O. inspectie Venlo; pater dr. Cassianus Hentzen, O.F.M., te Maastricht; P. M. E. Lijdsman, dir. M. T. S. te Utrecht; mej. Th. Mansholt, dir. Rijkslandbouwhuishoud- school „Nieuw-Rollecate" te Deventer; ir. A. R. Hulshoff, arch. gem. Amsterdam; O. Leeuw, lid Rijkscomm. Monumentenzorg te Nijmegen; J. A. Radecker, beeldhouwer, te Amsterdam; Arth. van Sc-hendel, letterkundige, te Sestri Levante (Italië); mevr. J. A. SimonsMees, letterkundige, te 's-Gravenhage; J. C. B. (Jan) Sluyters, kunstschilder, te Amsterdam; J. L. Ta- dema, voorz. ver. „Oud-Haerlem", te Haarlem; E. J. Voüte, secr. K. Ned. Aardrijksk. Genoot schap te Amsterdam; W. Wagenaar, ref. Dep. v. Financiën; mr. J. Kingma, inspect, dir. bel., invoerr. en acc., gedet. Dep. v. Financiën; J .H. J. Houben, ing.-verific. kadaster te Breda; J. C. Bent, insp. dir. bel., invoerr en acc. te Zutphen; F. P. J. A. Appel boom, insp. dir. bel., inv. en acc., te Breda; O. Plantenga, insp. reg. en dom. te Amersfoort; A. A. Vreede, ontvanger inv. en accijns op suiker te Amsterdam; J. F. L. de Boer, onderdir. onder, houds- en uitbreidingswerken Rijksgebouwen dienst; ■ir. J. Q. H. Laumans, te Utrecht, ing. tractie Nederl. Spoorw.; dr. J. E. Chr. Schook, te Hil versum, hoofdinspect., chef rekenkamer Nederl. Spoorw.; ir. P. Kemper, te Amersfoort, hoofd ing., chef onderhoud bewaking van den weg Nederl. Spoorw.; G. Leopold, te Driebergen, oud- dir. Noord-Friesche Locaalspoorweg-Mij.; ir. D. P. Róss van Lennep, te Heerlen, hoofdbedrijfs- ing. Staatsmijnen in Limburg; J. Noordhoff, dir. N. V. Uitgeverszaak erven P. Noordhoff, te Groningen; H. G. J. van de Sand, te. Arnhem, voorz. Hanze in het aarts bisdom Utrecht; H. Diemer, direct.-hoofdred. dagblad De Rotterdammer, te Rotterdam; A. Donker, te Overveen, dir. Stoomv. Maatschappij „Noordzee", te Amsterdam; G. M. Belzer, te 's Gravenhage, voorh. bëheerend vennoot firma Jacobson van den Berg Co., gevestigd te Semarang; J. M. Wagenaar Hummelinck, te Wassenaar, bestuurslid Ver. voor Zuivelindu- trie en Melkhygiëne; P. L. M. van Wayenburg. secr.-penningmeester Ver. „Nijmegen Vooruit" te Nijmegen; H. F Boersma, te Brussel, gedel. comm. Nederl. Aadneming Maatschappij voorh. H. F. Boersma, te 's Gravenhage; ir. B. Gerrit- zen, Rijkslandbouwconsulent te Londen; dr. J. J. Th. Doyer, inspect, volksgezondheid, te Hilversum; W. F. Detiger, dir. gemeent. tevens districtsarbeidsbeurs, te Amsterdam; L. A. C. van Wely, te Rotterdam, control.-geneeskundige Rijksverzekeringsbank; H. J. Damen, arts, voorz. Nederl. R. K. Bond van Verpleegsters, te Am sterdam; Pangeran Hario Hadiwidjojo, lid Coll. van Gedelegeerden Volksraad; G. J. van Lonkhuy- zen, lid Volksraad; mr. K. L. J. Enthoven, hoofd ambtenaar Depart, van Justitie in Ned.-Indië; P. J. F. Ophof; hoofd gevangeniswezen in Ned.- Indië; G. A. H. Hondius van Herwerden, gepens. Ned.-Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk waarn. inspect., hoofd dienst der Landelijke Inkomsten; H. J. J. Schneider, inspect. Gen. Thesaurie Dep. van Financiën in Ned.-Indië; S. M. van der Zee, waarn. hoofdinspect., hoofd dienst der In- en Uitvoerrechten en Acc. in Ned.-Indië; B. G. ter Brake, gepens. Ned.-Indisch hoofdambt., laat stelijk secr. Dep. Binnenl. Bestuur; J. S. de Kan ter, resident van Bantam; J. H. G. Boissevain, gepens. Ned.-Indisch hoofdambtenaar; W. Ch. Adriaans, gepens. Ned.-Indisch hoofdambt, laat stelijk resident van Banjoemas; L. W. J. Olivier, secr** provincie West-Java; ir. S. H. A. Bege- mann, hoofd Prov. Waterstaatsdienst van Mid- den-Java; Mohamad Thaufiek Acamaddin, Pa- nembaham van Mampawah (Westerafdeeling van Borneo); I. Goesti Poetoe Djlantik, bestuur der van Boeleleng (Bali)Khoe Tjin Tek, ma joor der Chineezen te Medan; pastoor J. I. van Beekhoven, hulppriester te Semarang; dr. N. A. C. Slotemaker de Bruine, voorz. bestuur over de Protest. Kerken in Ned.-Indië; J. F. Vos, voorz. Bond van Ned.-Indische Kunstkringen, hoofd Adm. Kantoor voor Volkslectuur; J. H. A. van der Hoeven, gepens. Ned.-Indisch hoofd ambtenaar, laatstelijk inspect, technisch onder wijs; dr. C. Bubberman, direct. Veeartsenij kun dig Inst te Buitenzorg; W. van Baaien, voorz. Middenstandsvereeniging te Batavia; dr. J. K, van Gelder, gewezen hoofd dienst Mijnveror deningen in Ned.-Indië; ir. Th. C. van Wijngaar- dene gepens. Ned.-Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk hoofd Ombilinsteenkolenmijnen; ir. J. E. Bruining, gewezen vertegenw., tevens hoofd- adm. der N.V. Gemeensch. Mijnbouw Maat schappij Billiton; F. de Boer, vertegenw. Ned.- Indië der St. Mij. Nederland, voorz. commissie van bijstand voor de Staatsspoorwegen en Ver. voor Toeristenverkeer; H. Nieuwenhuis, verte genw. in Ned.-Indië der K. N.-I. Luchtvaart Mij.; J. A. Spoor, gepens. kolonel intendance leger in Ned.-Indië (het versiersel met de zwaarden); G. H. Claasen, luit.-kolonel inf. Ie ger in Ned.-Indië (het versiersel met de zwaar den); H. L. Maurer, majoor der art. leger in Ned.-Indië, (het versiersel met de zwaarden); W. de Vos tot Nederveen Cappel, gepens. ma. joor-titulair leger in Ned.-Indië, penningm. In disch Bronbeek (het versiersel met de zwaar den); F. C. Bouman, agent Stoomv. Maat- Rot- terdamsche Lloyd te Batavia; mr. J. C. Brons, pres. Hof van Justitie voorz. Kol. Staten van Suriname; J. J. de Jongh, ref. Depart, van Ko loniën; J. L. Schootman, ref. Depart, van Kolo niën; dr. H. Schokking, secr. Comm. zaken der Prot. Kerken in Nederl.-Oost- en West-Indië, te 's Gravenhage; E. Tweer, direct, der N.V. Se. nembah Maatschappij, te Amsterdam; P. A. Enserinck, ref. Hoofdbestuur P. T. en T. te 's Gravenhage; J. H. J. Briining, pres.-dir. N. V. Houtindustrie „Picus", te Eindhoven; J. L. Nijsingh, te de Wijk, voorz. Kon. Nederl. Landbouwcomité: C. C. F. M. le Roux, conserv. museum Kon. Bataviaasch Genootschap van K. en W., gewe zen secr. algemeen comité en van dag. werk comité viering van het 4de eeuwfeest der ge boorte van Prins Willem van Oranje; J. L. Penha, voorz. K. van K. en Nijverh. op Curasao; Jhr. mr. O .F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, grootkruis in de orde van Oranje Nassau. tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kap.-luit. ter zee Kon. marine-reserve W. P. van Meerkerk; de kolonels A. Diemont, com mandant lie reg. huzaren, G. L. M. H. Higlij, comm. lie art. brigade; de luitenant-kolonels P. Clerk, comm. 19e reg. inf., II. Heetjans, comm. 22e reg. inf., O. R. Plet, comm. landstormgroep Groningen; de majoors A. G. Lagerwey, 2e reg. veld-art., L. J. Schmidt, gen. staf, T. S. Roose boom, staf der art., de majoor-titulair N. P. A. du Quesne van Bruchem, staf der art., de adju dant in buitengew. dienst van H. M. de Ko ningin de res.-luit.-kolonel W. G. van Hoogen- huyze, reg. jagers; de res.-majoor G. A. Meijer, reg. genie-troepen; de gep. majoor inf. leger in Ned.-Indië H. J. Voskuil, leeraar Kon. Mil. Aca demie; de kap.-luitenant ter zee C. E. L. Helfrich; de luit.-kolonel mariniers C. J. O. Dorren; de hoofdoffic. van gezondheid le kl. J. F. Hulk; de hoofdoff. van administr. le kl. H. Riem; de gep. kolonel militaire administr. J. A. van der Kamp; zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje Nassau: jhr. mr. dr. W. D. de Jonge, ref. Dep. O., K. en W., te 's-Gravenhage; P. Haverkamp, dir. Zee vaartschool te Amsterdam; is benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: de kapitein H. G. van Everdingen, Kon. ma rechaussee; de luitenants ter zee der le klasse: W. van den Donker en P. Rouwenhorst; de officieren van den marinestoomvaartdienst der le klasse: M. P. J. Pover en J. C. van Pap- pelendam; de officier van admin, le kl. J. M. Tinga; de kapiteins: H. C. van der Bijl, reg. wielrij ders; L. P. Schmidt, staf der Ie art.-brigade; R. van Eyle, magazijnmeester art.; de paardenarts der eerste klasse dr. H. van Vuuren; de kapiteins: V. E. Wilmar, gen. staf; G. W. le Heux, comm. art.-paardendepot; J. K. Lam- merts, staf Vile infanterie-brigade; T. H. Schol, gen. staf; de officier van gezondheid der le klasse C. van Luyt; de kapiteins: F. D. J. Holtzer, dienstvak in tendance; J. G. Wille, dienstvak milit. admin.; de res.-kapitein speciale diensten H. J. Bathoorn vrijw. landstormkorps luchtwachtdienst; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau- mr. C. J. M. Schaepman, hoofdcomm. Dep. van Bui tenl. Zaken; H. M. J. Fein, consul i. rlgem. dienst; G. van Haersma de With, consul te Mo naco; H. H. Rozendaal, consul te Rijssel; E. F. J. M. M. Meyeringh, consul te Saigon; G. J. Ver- burgh, consul te Liverpool; Ph. W. Osieck, con sul te' Zürich; Chr. J. Merens, consul te Las Palmas; J. P. A. Mottu, consul te Norfolk; M. S. Salas, consul te Puerto Cabello; J. R. Huijse, consul te Guatemala; mr. dr. L. J. F. van Riems dijk, vice-consul met d. pers. titel van consul te Winnipeg; jhr. R. E. F. J. Testa, tolk d. le kl. met d. pers. titel van vice-consul te Tanger; Chr. J. F. Wijers, vice-consul te Kopenhagen; M. Speelman, bankier te Sjanghai; A. F. W. Daarn- houwer, koopman, te Hamburg; J. B. Vink, gedel. beheerder v. d. Philipsfabrieken in België, te Brussel; I. Spetter, afdeelingschef Holland- Amerika-Lijn te New York; P. Derjeu, journa list; J. van der Stock, apotheker, te Gent; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: G. J. A. Offerhaus, predikant Nederd. Herv. ge meente te Eernewoude; A. H. van Minnen, pre dikant Ger. Kerk te 's-Gravenzande; W. H. Ber den, pastoor te Afferden; pater J. L. W. van Well, van de Soc. van Jesus, verbonden aan het Retraitenhuis „Manresa" te Venlo; dr. D. M. Sluys, secr. Centr. Comm. Algem. Zaken van het Nederl.-Israël. Kerkgenootschap, te Amsterdam; mej. M. Beucker Andreae, oud-secr. afd. Fries land Ver. tot Steun van Verwaarloosden en Gevallenen, te Leeuwarden; P. N. Pikaar, voorz. v. d. Ver. „Kinderzorg" in classis Zutphen Ned. Herv. Kerk, te Steenderen; mevr. W. M. J. F. Bijvoet, geb. van Haaren, pres. v. Fed. R. K. ver. ter bescherming v. meisjes, te Tilburg; P. J. Brunt, lid Prov. Staten van Zuidholland, burgem. van Waarder c.a., te Woerden; J. Kam ping, lid Prov. Staten van Drenthe, wethouder der gem. Sleen, te Noord-Sleen; W. A. J. Michels burgem. van Heeze; J. H. Crezée, burgem. van de Lier; H. J. Avis, burgem. van Midwoud; L. W. G. Hoefnagels, burgem. van Sas van Gent; W. baron Bentinck van Schoonheten, burgem. van Olst; A. Vriend, burgem. van Odoorn; H. L. M. van de Seyp, weth. der gem. Delft; P. G. Laernoes, weth. der gem. Vlissingen; F. P. Pol derdijk, weth. der gem. Nieuw- en St. Joosland; D. M. Plomp, weth. der gem. Zuilen; mr. S. baron Creutz, te Arnhem; L. van Buuren, oud- inspect. afd. rentegevende eigendommen, pre- caria en kadaster, Amsterdam; F. G. C. Rothuij- zen, direct, gemeentewerken te Goes; A. van Campen, voorz. landstormcomm. „West-Bra bant", te Dinteloord; H. G. J. de Monchy, lid landstormcomm. „Rotterdam", te Rotterdam; D. G. Sanders, lid landstormcommissie „Veluwe", te Oestgeest; mr. J. G. A. van Geldorp Meddens, secr. raad comm. N.V. Uitgeversmaatschappij „Steun Wettig Gezag", secr. landstormcommissie „Nieuwe Hollandsche Waterlinie" te Utrecht; A. van Batenburg, commandant burgerwacht, te Renkum; mej. A. E. Scheuer, te Breda; H. L. Philips, te Zaltbommel; C. Koop, voorz. R. K. Armbestuur, te Scheveningen; G. A, Bischoff, adm. Genootschap „Liefdadigheid naar Vermo gen", te Amsterdam; H. van de Grampel, pen ningm. Johannesstichting te Nieuwveen, Am sterdam; M. A. van Leeuwen, beheerder Snouck van Loosenfonds, te Enkhuizen; G. J. Elbrink, te Deventer; J. Gerzon, voorz. Ver. „Beth Ze- kenim", inrichting Isr. Ouden van Dagen, te Groningen; P. C. H. Thywisen, te Venlo; W. de Graaf, voorz. Ver. „Uit het Volk voor het Volk" te Middelburg; J. Smit, ref. P. T. en T., aange wezen directeur P. T. en T.-kantoor te Apel doorn; G. de Noo, electrot. hoofdambtenaar T. en T., aangewezen chef centr. magazijndienst Staatsbedrijf P. T. en T., te 's Gravenhage; A. K. J. Koch, secrt. Perm. Comm. van Beroep Staats bedrijf der P. T. en T., te 's Gravenhage; P. L. van der Voorde, penningm. Ned. Christ. Bond personeel in publieken dienst, te Rotterdam; dr. O. Postma, leeraar R. H. B. S. te Gronin gen; D. Been, leeraar handenarb. te Haarlem; P. A. de Haan, eere-voorz. Cricket- en- Voetbal vereniging „Frisia" te Leeuwarden, Doorn; P. Huisman, hoofd openb. u.l.o.-school te Gronin gen; J. Lens, hoofd bijz. 1. school te Leiden; J. van de Mortel (broeder Nicasius), onderwijzer pensionaat St. Louis te Weert; ds. M. J. Pun- selie, voorz. Ver. v. Christ. Onderw. te Leiden; M. J. Schreuder, te Rotterdam; S. de Vries, gem. insp. onderwijs te 's-Gravenhage; F. A. Th. Wils, oud-hoofd openb. lagere school te Nijmegen; ir. H. van Couwelaar, leeraar M. T. S. te Amster dam; Aug. H. Rayman, sec. ver. „Ambachts-on- derwijs v. Roermond en O.", te Roermond; J. F. Buziau, revue-artist, te Rijswijk (Z.-H.); dr. J. Casparie, te 's-Hertogenbosch; J. M. S. Heucke- roth, toonkunstenaar, te Amsterdam; mevr. M. G. Ruys—Barbiers (Tilly Lus), tooneelspeelster, te 's-Gravenhage; Georg L. Rijken, dirigent „Ge mengd Koor", te Rotterdam; W. L. F. Sprenger, arch., te Maastricht; H. Tiesing, te Borger; M. N. Roos, chef kantoor incasseering Ned. Bank, Amsterdam; Ch. V. A. Aarsse, hoofdcomm. Alg. Rekenkamer; P. E. B. Clant Bindervoet, gew. ontv. dir. bel., inv. en acc., te Bergen op Zoom; D. Steenhuizen, ontv. dir. bel. en acc., te Sneek; H. J. Koning, ontv. dir bel te 's-Graven hage; L. Offerhaus, ontv. reg. no. 1, te Rotter dam; A. P. Versluys, ontv. reg. en dom. te Haarlem; K. Tol, gew. verific. invoerr. en acc., te Rotterdam; P. van Dorp, pastoor te Scheveningen; ir. B. W. A. Bijvoet, electrot. ing. Kon. marine; P. J. van den Bosch, hoofdcomm. Dep. van Defensie; M. F. Oortgijsen, te Utrecht, techn.-hoofd- ambt. Rijkswaterstaat; A. van Altena, te Goes, bureelchef Rijkswaterstaat; P. L. J. M. van der Ven, te Bergen op Zoom, techn. ambten. 1ste klasse Provinc. waterstaat Noord-Brabant; ir. H. Streefkerk, te Middelburg, direct, der N. V. Prov. Zeeuwsche Electr.-Mij.; J. Slooves, te Vlissingen, direct. N.V. Prov. Zeeuwsche Electr. Maatschappij (middengroep); V. R>P. J. Blom, te Maastricht, onderdirecteur Prov. Limburg- sche Electr. Mij.; H. Polis, te Aerdenhout, kapi tein motordienst, secr. Com. V. M. (met de zwaarden); H. Lucking, te Bussum, onderaf- deelingschef Nederl. Spoorwegen; F. J. van Deursen, te 's Hertogenbosch, depotchef 1ste klasse Ned. Spoorw.; F. A. Putto, te Amersfoort, stationschef 1ste klasse Nederl. Spoorwegen; F. H. van Rummelen, te Heerlen, ass.-geoloog geo logisch bureau Nederl. mijngebied; J. K. Lieu- wen, te Overschie, oud-kap. Holland-Amerika- Lijn; D. Grin, te Haarlem, oud-hoofdmachinist Stoomvaart Maatschappij Nederland; mevr. I. E. WethmarLogemann, adj.-secr. K. van K. en F. voor Rotterdam, te Rotterdam; mej. B. Hartzfeld, bibliothecaresse Octrooiraad te 's Gravenhage; dr. H. E. Reeser, onderdirect. Rijksseruminrichting, te Rotterdam; dr. ir. C. K. van Daalen, te Bilthoven, Rijkslandbouw- cons. prov. Utrecht; ir. J. Heemstra, te Gronin gen, Rijkstuinbouwcons. prov. Groningen en Drenthe; M. L. van Gelderen, dir. der stoom weverij „Nijverheid", te Enschede; R. P. P. A. M. Mignot, dir. N. V. Vér. Tabaksindustrieën Mignot en de Block, te Eindhoven; W. Berkhoff, te Amsterdam, voorz. Nederl. Banketbakkers Vereeniging; ir. J. E. H. Rieter, dir. van de N.V. Pope's metaaldraadlampenfabriek, te Venlo; P. P. A. J. van der Pluym, lid firma E. Wessels en Zoon, te Utrecht; M. van Schuppen H.zn., sigarenfabrikant, te Veenendaal; J. Lob, te Amsterdam, voorz. Nederl. Ver. van Aarde werkfabrikanten; Fr. Twaalfhoven, dir. N. V. Papierhandel Frans Twaalfhoven, te Utrecht; D. Jakobs, sigarenfabrikant, te Meppel; J. F. M. Janssen, waschindustrieel, te Tilburg; J. P. H. Nahon, hoofd school en kassier Boerenleenbank, te Reymerstok; S. Schoneveld Joh.z., te Rijns burg, voorz. Holl. Bloembollenkweekers Genoot schap; A. I. Leenhouts, lid dag. bestuur Zeeuw sche Landbouw' Maatschappij, burgm. Retran- chement; J. Drijver, te Santpoort, (Velsen), adm. Ver. behoud natuurmonumenten in Ned., secr.-penningmeester Ver. bescherming van vogels; J. F. Deelen, te Veghel (N.-B.), dir. Coöp. Handelsver. Noordbrabantschen Chr. Boerenbond; J. D. de Kok, te Loosduinen, voorz. bestuur Loosduinsche Groentenveiling; J. T. W. Willems, te Maasniel, dir. Ver. „Landbouwbe lang", te Roermond; J. F. de Cooker, oud-dir. gemeent. en distr.- arbeidsbeurs, te Terneuzen; D. Oosthoek Pzn., arch, te 's Gravenhage; U. D. Reinders, te Hoo gezand, lid raad van comm. en van dag. bestuur van de N. V. Ontginningsmaatsch. „Land van Vollenhove"; dr. J. G. ter Braak, arts, te Tiel; J. P. Vermaes, arts, te Vlissingen; J. A. Jooren, pastoor te Bergen op Zoom, voorz. St. Joseph- gezellenvereeniging, aldaar; A. van der Heyden te Schiedam, voorz. Nederl. Bond v. Ghr. Hout bewerkers; J. van Eyndhoven, secr. Nederl. R. K. Graf. Bond, te Utrecht; D. Kok Jzn., arch, te Harderwijk; G. A. de Stoppelaar, ritmeester cavalerie leger in Ned.-Indië, adj. Gouv.-Gen. (het versiersel met de zwaarden); J. A. van Staveren, agent der N.V. voorheen Maintz Co., gew. secr. plaatselijk comité te Batavia voor viering van het 4e eeuwfeest der geboorte van Prins Wil lem van Oranje; B. R. van der Most, Ned.-Ind. ambt., laatstelijk hoofd algem. recherche bij het hoofdparket; ir. D. J. van Aalst, voorzitter plaatselijk steuncomité voor werkloozen te Soe- rabaja; C. Voüte, voorz. bestuur van het Prot. Weeshuis te Semarang; G. Lebbink, majoor en fin. secr. Leger des Heils in Ned.-Indië; dr. J. W. de Stoppelaar, ass.-res., gewezen secr. voor malige Kleine Welvaartscommissie; C. van der Reest, gew. controleur le kl., hoofd afd. lande- lijke inkomsten in Ned.-Indië; W. H. van dei- Veen, adm. onderneming Dradjat, lid prov. raad van West-Java; H. Rijkens, gew. technisch-ambt. bij de irrigatie in Simeloengoen (Oostkust van Sumatra); C. Kraayenbrink, secr. gemeente Bui tenzorg; J. H. Antonisse, arch, bij de gemeente Batavia; F. Runtuwene, le comm. binnenl. be stuur, lid gemeenteraad te Bandjermasin; Soe- tan Aboe Bakar gelar Soetan Pangeran, gew. districtshoofd in Sumatra's Westkust; L. Bergs- ma, gew. dir. Chr. mulo-school te Bandoeng; E. W. van Orsoy. de Flines, eer.elid Kon. Bata viaasch Genootschap van K. en W.; mevr. C. Schmutzer, geb. van Rijckevorsel, penningm. hoofdbestuur der ver. St. Melaniewerk voor Java; dr. H. W. Woudstra, leeraar Koning Wil lem Ill-school te Batavia; A. J. H. W. Kawila- rang, landbouwkundig ambt. le kl. te Tondano (Manado); F. W. Davis, gew. boscharchitect le kl. Boschwezen in Ned.-Indië; A. Gray, dir. der N.V. Handel- en Industrie Mij. A. Gray te Sa- marinda; ir. V. L. de Lannoy, ing. le kl. Water staat en 's Lands Burg. Openb. Werken in Ned.- Indië; J. Lastdrager, gew. werktuigk. Staatssp. en Tramwegen in Ned.-Indië; H. A. E. Baum- garten, gew. hoofdstationschef Staatsspoorwegen in Ned.-Indië; P. A. A. van Daalen, hoofdcontr. P. T. en T., in Ned.-Indië; M. Cordia, gewezen hoofdcontr. P. T. en T„ in Ned.-Indië; J. F. van Kervel, le-luit. inf. Nederlandsch leger (het versiersel met de zwaarden)J. C. Hubach, off. van gezondh. le kl. luchtVaartafd. leger in Ned.- Indië (het versiersel met de zwaarden); R. B. van Dijken, kapitein gen. staf leger in Ned.-Ind. (het versiersel met de zwaarden); J. J. van der Eyk, burger-afdeelingshoofd marine-vliegkamp „Morokrembangan"; J. H. Hemmers, gew. chef werkplaats der Deli Planters Vereeniging te Medan; E. J. Vinken (frater Virgilius), hoofd St. Leonardusschool te Paramaribo; F. P. Schui- temaker, arts, te Paramaribo; J. F. Haaijen, insp. der belastingen te Curagao; B. D. Duque, predikant gemeente Mikve Israël in Curasao; L. Chr. Kwartsz, oudrlid Raad van Politie te Aruba; ds. D. Pol, voorz. deputaten voor de zending van de Gen. Synode der Geref. Ker ken, te Rijsoord; J. Martens, industr., te Am sterdam; mevr. de douairière jhr. O. J. B. van Beresteyn, geb. Tromp, pres. raad van beheer der N.V. Boeatan, te 's-Gravenhage; EEREMEDAILLES. Mr. J. P. Graaf van Limburg Stirum, grootkruis in de orde van Oranje Nassau. in goud. is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in goud, aan: C. G. Roelofsen, huism. bijz. strafgevangenis te Leeuwarden; A. S. Hess, oud-ambt. Kinder wetten te Utrecht; P. Jaarsma, bureelchef grif fie Centr. Raad van Beroep te Utrecht; J. Fre- driks, godsdienstonderwijzer Nederd. Herv. gem. te Kloosterhaar; H. C. van der Leek, brandm. Rotterd. vrijw. brandweer, te Rotterdam; J. W. G. Gersteling, gep. chef afd. speciale diensten brandw., te Amsterdam; H. J. G. Kuijlaars ,oud-comm. ge- meentesecr. van Utrecht, te Hilversum; J. P. Pieterse, voorz. diaconie der Ned. Herv. gem. te Middelburg; H. Alzerda, te Zwagerveen; J. Boerma, penningm. Ver. Burgerwachten gewest Limburg te Maastricht; P. A. S. Koumans, ambt. afd. orders Algem. Landsdrukkerij, te 's-Graven hage;, S. Swart, adj-.comm. postdienst, te Haar lem; P. J. Speijer, bureelambt. le kl. Staatsbedr. der P. T. T., te Utrecht; mej. G. Bos, chef-telef. interl. telefoondienst, te Hengelo (O.); H. Zunderman, chef-instrumentmaker Sterre wacht te Leiden; W. J. van Bockel, bibliotheek ambt. bibliotheek Rijksuniversiteit, te Utrecht; R. Roelink, technicus le kl. laboratorium phy- siologie Rijksuniversiteit te Groningen; N. van den Berge, adm. ambtenaar Techn. Hoogeschool te Delft; G. Bot, admin. der Ver. bevordering vakonderwijs in West-Friesland, te Westwoud; P. W. Boom, gewezen kassier Agentschap der Ned. Bank te Maastricht; den binnenloods 6e district ter standplaats Antwerpen, A. G. de Groot; J. Koevoets, te IJmuiden, oud-adm. ambte naar Staatsvisschershavenbedrijf; A. G. Goed man, te Haarlem, oud-hoofdass. Rijks Geologi- schen Dienst; H. M. Vergoosen, te Roermond, sluis- en stuwmeester Rijkswaterstaat (bij be vordering); D. Vros, te Zwolle, baas ltse kl. bij de Ned. Spoorwegen; A. Weckseler, te Kerkra- de, afd. opzichter ondergrondsche werken der Domaniale mijn; P. J. Plum te Eygelshoven, op zichter onder- en bovengrondschen dienst mijn Laura Vereeniging; A. B. Ph. Scheermakers, direct, .kantoor der N.V. Expeditie-ondern. van Gend en Loos, te Oudenbosch; C. Brouwer, hoofaboekh.-procura- tieho'uder N.V. Electrot. Industrie voorh. Wil lem Smit en Co., te Slikkerveer, gem. Ridder kerk; S. Stad, algem. procuratiehouder N.V. van Cleeff en Co.'s Magaz. en Fabrieken van Bed- artikelen, te Rotterdam (bij bevordering); J. J. van der Hoeven, procur. bij de N.V. Rotterdam- sche Likwidatiekas, te Rotterdam; P. J. G. de Bruyn, te 's Gravenzande, opzichterrentmeester bij jhr. mr. F. J. J. M. van Rijckevorsel, te Ber- licum (N.-B.); B. van Engelen, voorh. procura tiehouder N.V. Kon. Manufactuur Ind. M. J. van de Waal en Co., te Amsterdam; W. S. van der Zee, procuratiehouder firma Allert de Lan ge, te Amsterdam; D. Kuyk, procuratiehouder firma W. J. Boon Comp. te Wormerveer; A. de Heere, bedrijfsleider bij de Coöp. Roombo terfabriek „Het Hart", te Wemeldinge; R. Stru- ve, chef afd. boekhouding bij de N.V. Phoenix Brouwerij, te Amersfoort; J. B. van Duuren, letterzetter N. V. Boekhan del en Drukkerij voorh. E. J. Brill, te Leiden (bij bevordering); G. Breure, baas N.V. Azijn- makerij „De Dubbele Arend" v/h. firma J. M. van der Schalk en Co., te Schiedam; A. Hak, werkmeester N. V. Ned. Aannemings Maat schappij v/h. firma H. F. Boersma,te 's Gra venhage; A. Kop, meesterknecht N.V. Scheeps bouw- en Reparatiewerf „De Hoop" v/h. Gebrs. Boot, te Leiden; K. Janneman, te Koog aan de Zaan, voorh. bedrijfsleider N.V. De Ver. Blik- fabrieken, te Amsterdam; mej. M. G. H. Pernot- Deumens, gem. vroedvrouw, te Grevenbicht; A. L. Barre, chef expeditie bij „Aneta"; J. Vermeer, inspecteur v. politie le kl., te Koeta- radja; E. Reynaers, hoofdinspecteur v. politie, te Fort de Koek; F. Laurens .gepens. hoofdcom mies in- en uitvoerr. en acc. in Ned.-Indië; A. E. Goilo, onderwijzer R. K. bijz. onderwijs op Curagao; in goud, met de zwaarden, aan: den kapelmeester stafmuziekkorps der Kon. marine L. H. F. Leistikow; den opzichter van fortificatiën der le kl. J. W. Sparenburg; J. H. Wolters, hoofdmonteur genie in Nederl. - Indië; B. A. Karssen, gep. onderluitenant inf. in Ned.-Indië; in goud, bij bevordering, aan: den gepens. conducteur art. der le kl. J. A, van den Houten; in zilver. in zilver, aan: J. Kentson, brig.-maj. Rijksveldw. te Bever wijk; M. C. Annot, brig.-maj. Rijksveldw. te Gorinchem, comm. rivierbrigade; K. de Groot, brig.-maj. Rijksveldk., te Delft; K. Botter brig.-maj. Rijksveldw. te Nijmegen; R. Ebbinge brig.-maj. der Rijksveldw. te Beilen; W. Hil- brands, hoofdbew. huis v. bewaring te Assen J. M. Blom, werkmeester strafgev. te 's-Graven hage; J. Bergsma', werkm.-hoevenaar Rijkswerk- inr. Veenhuizen; mej. E. J. Kuilart, Rijksklerk le kl. Centr. Raad v. Beroep te Utrecht; W Steen, oud-conc.-bode arrond. te Assen; F. Tollig orfganist Ger. Kerk te Rotterdam; I. de Groot, godsdienstonderw. Ned .Isr. Hoofdsynagoge te Amsterdam; D. Taapke, onderw. Zondagsschool „de Zaaier" te Keeten, te Kralingsche Veer; J. Schulze, onderw. Zondagsschool Evang.-Luth. gem. te Schiedam, Rotterdam; W. M. Degens, koster Nederd. Herv. gem. te Dordrecht; C. van Gijzel (broeder Godefridus), gesticht „Voorburg" te Vught; B. Caron, bode Dep. v. Justitie, te 's-Gravenhage; P. L. Janssen, lid. Comm. ingezetenen uit de afd. Orthen der gem. 's-Hertogenbosch, te Orthen; C. A. Borsje, gep. gemeentebode van Sliedrecht, te Süedrecht; J. Kostense, agent v. politie le kl., te Rotterdam; P. Kersten, brig, van politie, te 's-Gravenhage; P. van Weele, brig, v. politie te 's-Gravenhage; P. de Geus, brandm., plaatsv. opperbrandm. gemeentel, brandweer te Strijen; P. van Tuyl, chef-adj.-recherch. v. poli tie, te Dordrecht; mej. A. Hoeve, penningm. Chr. Jongedochtersver. Dorcas" te Amsterdam; W. J. Mulder, brandm. te Amsterdam; K. F. W. Overveen, telegrafiste politie ,te Amsterdam; G, Plomp, brig. v. politie, te Amsterdam; H. den Engelsman, dir. ver. „Zonnewende", te Middel burg; J. Koning, gep. brig. v. pol., te Utrecht; J. Woutersen, brig. v. pol,, te Utrecht; J. Mek- kes, opz. gem. reinigingsdienst, te Assen; E. M. N. Vacano, comm. burgerwacht, te Zuilen; A. Oorthuys, voorz. burgerwacht te Zuilen; B. P. Wagemans, klerk Hoofdbest. der P. T. T., te 's-Gravenhage,; H. B. Wenting, klerk Hoofdbest. P. T. T„ te 's-Gravenhage; B. P. van Wijk, con cierge Hoofdbest. P. T. T. te 's-Gravenhage; W. A. A. N. Waijenberg, buitgew. geëempl. Tel. en Tel. te 's-Gravenhage; H. Kamphuis, ass. le kl. Staatsbedr. d. P. T. T„ te Arnhem; C. van der Wulp, ass. le kl. Staatsbedr. P. T. T. te 's-Gra venhage; A. Langeveld, ass. le kl. Staatsbedr. P. T. T. te Leiden; K. de Jong, ass. le kl. Staats bedr. P .T. T. spoorwegpostkantoor no. 3, te Zwolle; D. de Graaff, ass. le kl. Staatsbedr. P. T T. te Groningen; J. G. Gielen, ass. le kl. Staatsbedr. P. T. T. te Venlo; J. Schuurmans, hoofdbest. P. T. T. te Breda; L. J. van der Rijst, hoofdbest. P. T. T. te 's-Gravenhage; H. van Dam hoofdbest. postdienst, te Amsterdam; G. H. Cor- nelissen de Beer, hoofdbest. P. T. T. te Apel doorn; W. E. Kamerbeek, hoofdbest. P. T. T. te Amersfoort; F. van der Veen, conduct, le kl. spoorwegpostkantoor no. 3 te Zwolle; J. Th. Jansen, kantoorh. P. T. T. te Someren; J. J. van de Sande, kantoorh. P. T. T. te Liempde; H. Awater, kantoorh. P. T. T. te Millingen; J. Blijleven, kantoorh. P. T. T. te Hazerswoude- dorp; A. Verboom, kantoorh. P. T. T. te Poort vliet; W. van Bergen, kantoorh. P. T. T. te Zuidbroek; J. J. Bongenaar, monteur le kl. T. en T. te Utrecht; A. Hennevelt,amanuensis anorganische che mie Rijksuniversiteit te Utrecht; W. Bakker, tuinman Hortus Botanicus Rijksuniversiteit te Groningen; P. Keekstra, amanuensis Rijksuni versiteit te Groningen; M. J. Moen, concierge gebouw voor geodesie, landmeten en waterpas sen der Techn. Hoogeschool te Delft; B. Ver doorn, amanuensis R. H. B. S. te Zierikzee; A. J. Geysen, dir. muziekgezelschap St. Caecilia, te Vlissingen; A. J. Soet, bode Dep. van Financiën; A. J. Hagenaars, bode Dep. van Financiën; G. An- sems, hoofdcomm. dir. der. belastingen, invoerr. en acc., te Rotterdam; G. Slager, hoofdcomm. dir. belastingen, invoerr. en acc., te Tilburg; L. P. M. van de Wiel, hoofdcomm. dir. belastingen, invoerr. en acc., te Rotterdam; J. Smit, gew. ass. dir. belastingen, invoerr. en acc., te Rotter dam; D. Ruesink, gew. ass. der. belastingen, invoerr. en acc., te Zutphen; F. van Doorema— len, adj.-comm. der. belastingen, invoerr. en acc. te 's-Gravenhage, 1ste kantoor; J. H. Moerdijk, adj.-comm. dir. belastingen, invoerr. en acc., in spectie dir. belastingen, te 's-Gravenhage; H. B. Rietberg, adj.-comm. registratie en domeinen, met pers. titel van commies, ten kantore van de liy.p., het kadaster en de scheepsbew., te Arn hem; D. van den Engh, adj.-comm. registratie en domeinen, met pers. titel van commies, ter inspectie Dordrecht; den schrijver der le kl. Dep. van Defensie P. C. Rijninks; den bureelbeambte le kl. O. Zuiderbaan; den opz.-motordrijver bij 's Rijks kustverlichting D. Visser; den bewaarder maga zijnen bij voorm. Rijkswerf te Hellevoetsluis M. F. Glaser; den timmerman-bureeloppasser bij verificatie van 's Rijks zee-instrumenten J. C. van der Breggen; de verpleegster marine-hos pitaal te Willemsoord, C. Meeuwsen; den gep. schrijver le kl. P. M. C. Scheers; den gep. adj.- onderoff.-instructeur reg. kustart. J. C. N. de Graaff; den bode ten bureele chef v. d. gen. staf E. de Vries; de boden (concierges) bij Dep. van Defensie L. J. Mostard en C. van Pelt; den gepens. opperwachtmeester wapen der Kon. marechaussee K. de Vries, 4e divisie; H. J. Nijhuis, te Zutphen, bakenmeester Rijks waterstaat; P. Vriesman P.zn., te Wijk aan Zee, duinwachter Rijkswaterstaat; L. M. Panis, te Moerdijk, machinist Moerdijksche veer; J. W. Vissers, te Engelen, sluiswachter Rijkswater staat; T. Vroege, te Gorinchem, oud-sluiswach ter Rijkswaterstaat; A. Mommertz, te Terwinse- len, meesterhouwer Staatsmijn Wilhelmina; En gel J. van Dordregt, te Kethel, timmerman Rot- terdamschen Lloyd; C. A. Walhof, te Utrecht, onderbaas Ned. Spoorwegen; W. P. Touburg, te Vlissingen, hoofdcond. Ned. Spoorwegen; H. N. Dekker, te Amsterdam, ladingmeester Ned. Spoorwegen; J. Latten, te Heerlen, stutter on dergrondsche werken Oranje-Nassau-mijnen; F. H. de Graaf, te Deventer, voorman-machinedrij ver Kon. Holl. Lloyd; J. A. H. Wolffers, te Rot terdam, 2de-machinist Rotterdam—London Stoomv. Maatschappij; A. Joosen, voorwerker boschwachterij „Lies bosch", te Princenhage; A. T. de Kroon, chef suikerentrepots en suikeruitslag bij de N. V. Centrale Suikermaatschappij, te Breda; D. J. Meijer, plaats, dir. N. V. Expeditie-onderneming van Gend en Loos, te Velp; D. van Zuidam, opz. in dienst van den heer Murman, te Gelder- malsen; D. van der Laar, in dienst bij gebrs. Maas, te Aalst, mej. E. R. Drescher, beheerster onderdeelenmagazijn Singer Manufacturing Cy., te Rotterdam; S. van Handel, hoofdvertegenw. N.V. van Cleeff Co.'s Magazijnen en Fabrie ken van Bedartikelen, te Rotterdam: J. V. Bloe- mendaal, winkelhouder Coöp. Wlnkelvereeniging „Eigen Hulp" U. A., te 's Gravenhage; J. Bette Bz., voorman in dienst van de familie Roodzant, te Dirksland; A. F. M. Endel, boekhouder bij de N.V. B. H. Manus' Tabakshandel, te Amster dam; J. G. Kappelhoff, chef N.V. Vereenigde Kleeding Magazijnen, afd. H. Hollenkamp en Co., te Amsterdam; H. H. J. Toby, kantoorbe diende N.V. Expeditieonderneming van Gend en Loos, te Amsterdam; F. K. Eitjes, hoofdboek houder N.V. Steen-boekdrukkerij, Speelkaarten en Cartonnagefabriek v/h Faddegon Co.. te Amsterdam; C. Hos M.zn.. reiziger bij de firma J. S. Visser, te Uitgeest; W. Brink, tuinbaas en jachtopziener in dienst van jhr. R. A. v. Holthe tot Echten, te Soesterberg, gemeente Soest: mej. J. M. van den Bosch, huish. bij pastoor L. F. A. Bressers, te Eindhoven; J. H. van Meurs meesterknecht N.V. Ver. Tabaksind. Mignot en de Block, te Eindhoven; J. van Schijndel, meesterkn. fa. M. B. Regouin. te Cuvk; J. A. Bertens, meesterkn. N.V. Wollenstoffenfabriek Gebr. Diepen, te Tilburg; P. J. Scheefhals, con troleur bij Grasso's Machinefabr. N.V., 1e 's-Hertogenbosch; H. A. van den Berg. weefm. N.V. van Oerle's band- en damastweverijen, te Boxtel; J. C. Rommers, machinist en leider ma- chinek. bij de fa. C. P. Daverveldt, te Woens- drecht; mej. J. G. v. Lienden, v.h. huish. bij den heer G. A. Th. ten Hove, te Tiel; G. de Jong, magazijnm. en chef der exp. fa. Callen- bach, te Nijkerk; J. Woudenberg, chef der afd. boekbinderij fa. Callenbach, te Nijkerk: mej. J. Brouwer, juff. van huish. bij de fam. M. baron van Randwijck, te Rossum; R. Hofman, te Nij kerk, meesterkn. bij de fa. J. van Rossum W Bunschoten; J. L. van Schaik, voorh. baas aan de afd. expeditie der fa. G. van der Spek. t»

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 5