SPORT IN ENGELAND. t WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1033 HET VOETBALFEEST WEER BEGONNEN- TITULAIRE RANGSVERIIOOGINGEN. BESCHONKEN KOETSIER AAN- GEVALLEN EN BEROOFD. MEDISCH HYGIËNISCHE CURSUS VOOR MISSIONARISSEN. K J. M. V. ROME-REIS. DE PLASSEN VAN ZUID-HOLLAND. CHELSEA. RECTORAAT STEYL TOT PAROCHIE VERHEVEN. OP HEETERDAAD BETRAPT. Delft; J. Groenendaal, baas bij fa. Gebr. v. d. Schalk, te Schiedam; B. E .den Braber, voorm.- machinaal houtbew. N.V. Ned. Aannemings-Mij. v.h. fa. H. F. Boersma, te 's-Gravenhage; H. A. Klaassen, eerste bed. Nieuwe of Litteraire So ciëteit, te 's-Gravenhage; P. H. van Meygaard, huism. mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, te 's-Gravenhage; A. van Waasdijk, meesterkn. Gebr. Schönau, te Rotterdam; H. W. Bruyn, voorh. in dienst bij de N.V. Nieuwe Rotterd. Courant, te Rotterdam; mej. J. F. Janssen, juffr. van huish. in hotel Klaassen, te Boskoop; B. P. Stellaard, smidsbaas bij Scheepswerf Jan Smit Czn., te Alblasserdam; mej. E. M. Schilders, huish. bij den heer H. B. Onderwater, te Assen- delft; D. Farenhorst, expeditiech. bij de N.V. Kantoorboekh. en Drukkerij v.h. Blikman en Sartorius te Amsterdam; G. H. Starrenburg, pakhuisb. fa. Surie en Muiier v.h. Surie en Lin- pcman, te Amsterdam; G. Koertse, magazijnm. N.V. „Foltu"; handel in bouwm. v.h. Foikers Co. en van Tubergen Zoon, te Amsterdam; P. Eeunder, te Rotterdam, v.h. calculator bij de N.V. de Ver. Blikfabrieken, te Amsterdam; A. Vijstma, bode Rijksverz.bank, te Amsterdam; C. Betlem, meesterkn. fa. J. Jz. de Boer en Zoon te Edam; J. H. Rnzemeijer, in dienst N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der fa. v. Gelder Zonen, te Velsen; J. Bakker, meesterkn.-boekbinder fa. W. Over de Linden, te Enkhuizen; J. Pelle, v.h. magazijnch. N.V. Manufacturenh. v.h. S. Wiener en Co., te Middelburg; C. Beyens, Westdorpe, magazijnm. N.V. Walzenmolen, v.h. J. Verschaf- fel en H. Meehelynek, te Sas van Gent; G. G. van Heumen. draaier, v.h. draaiersb. bij de N.V. Utr. Machinefabriek o.a. Frans Smulders te Utrecht; C. de Gooijer, bandwever N.V. Vee- nendaalsche Stoomspinnerij en Weverij, te Vee- nendaal; C. van Leeuwen, chef-wasscher N.V. Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabr. v.h. wed. D. S. van Schuppen en Zoon, te Veenen- daal; A. Braamhorst, v.h. werkm. Ned. Staal- fabr. v.h. J. M. de Muinck Keijzer N.V., te Zui len; B. J. Brinks, baas smederij van de Kon. Juteweverij en spinnerij der fa. ter Horst en Co., te Rijssen; A. J. Koster, touwbaas weverij Boomkamp van de Kon. Juteweverif en spinne rij der fa. ter Horst en Co., te Rijssen; G. Broeze, ehef-mónteur Machinefabr. Gebr. Stork en Co. N.V., te Hengelo (O.); G. Schutte, hoofdbaas bij de N.V. Katoenspinnerij Bamshoeve, te En schede: G. R. Kondelink .touwbaas bij de fa. N. J. Menko, te Enschede; B. J. Grobben, baas in de bontweverij der N.V. Katoenfabr. v.h. Arnt- zenius Jannink en Co., te Goor; H. van der Meulen, machinist bij de N.V. Houth. E. en C. Maathuis, te Sappemeer: M. Sindhoff, in dienst van de fa. M. de Waal te Groningen; mèj. S. Kunst, werkzaam bij de Stichting „Doorgangs huis", te Groningen; P. Hommes, meesterkn. bij Uitg.firma J. D. van der Veen, te Winschoten; H. Dokter, wonende te Nieuw-Weerdingen, gem. Emmen, veenb. in dienst van den heer Boon, te Sappemeer; J. Janssen, fabrieksb. bij N.V. Gebr. Teeuwen's Kleiwaren Industrie, te Tege- len; Ong Soe Aan, propagandist der Ned.-Indi sche Anti-opiumvereeniging te Bandoeng; H. F. Marks, gewezen ass.-geëmployeerde suiker fabriek Adiwerna; H. M. Verbeek, werkbaas waterstaat en 'sLrnds Burg. O. W. in Ned.- Inlië; E. C. Rihsrdson, veldwachter in Cura sao; P. A. Kanters, bode Dep. Koloniën; in zilver, met de zwaarden, aan: den opperschipper bij de Kon. marine G. Welp: den oppertorpedomaker H. Brons; den opperziekenverpleger G. Pijl; den opperschrij- ver P. Naber; den sergeant-konstabel R. H. Stij- ger; den res.-adj.-onderoff.-admin. J. T. Bosch, 19e reg. inf.; de adj.-onderoff.-adminlstr. A. F. Felth, 10e reg. inf. en T. Nieuwenhuysen, le reg. veldart.; den adj.-onderoff.-schipper P. Lobs, korps pontonniers en torpedisten; den adj.-onderoff.-instructeur A. G. Kappenburg, reg. wielrijders; den adj.-onderoff.-administra- teur L. Nolen, lie reg. huzaren; den adj.-onder- officier-instructeur L. F. Bakker, 3e reg. inf., en J. Huisman, korps luchtdoelart.; den hoefsmit- instructeur J. Tetenburg, hoefsmidschool; den hoofdwerktuigkundige R. A. Aschoff, van de schoolcompagnie van den motordienst; den ser geant-majoor-instructeur H. C. van Krimpen, 6e reg. inf., gedet. Kon. Mil. Academie; den op- perwachtmeester-instructeur E. G. H. Valen- teyn, 2e reg. veld-art.; den serg.-mjoor instruc teur P. J. Zwetsloot, korps politietroepen; den opperwachtm.-instructeur W. Dingemanse, Is te' reg. huzaren; den serg.-hoofdconducteur vrijw. landstormkorps spoorwegdienst G. W. J. van Hezewijk; de opperwachtmeesters wapen der Kon. ma rechaussee J. Welleman, le divisie, G. Gerrits, 3e divisie en J. de Vries, 4e divisie; Z. M. de de Fretes, sergeant 2e kl„ infanterie in Ned.-Indië; P. de Heer, adj.-onderoffic., ad ministrateur art. in Ned.-Indië, met buitenl. ver lof; R. P. Verlaan, adj.-onderoff.-dnstructeur der inf. in Ned.-Indië; C. W. E. H. Klages, gep. adj.-onderofficier-paardenverpleger in Ned.-In dië; K. Mangundap, adj.-onderoff.-stafschrijver inf. in Ned.-Indië; J. H. Jansen, adj.-onderoff.- admin. der artillerie in Ned.-Indië; C. Kok, gep. wachtmeester artillerie in Ned.-Indië; S. L. G. F. Tjin Aton, fourier der art. in Ned.-Indië; B. J. van der Lugt, sergeant-geniewerkman in Ned.-Indië; L. J. Rapmund, gepens. adjudant onderofficier infanterie in Ned.-Indië; C. Ca- siano, gep. sergeant-majoor-schrijver in Cura cao; P. H. de Wit, fourier militaire politietroe pen in Curagao; in brons. In brons aan: P. Strooker, brig.-fitulair Rijksveldw. te Schoorl; J. de Jong, brig.-tit. Rijksveldw. te Cocksdorp (Texel); B. G. Stevens, brig.-tit. Rijksveldw. te Swalmen; J. Roovers, jachtopz., onbez. Rijksveldw. te Princenhage; G. van der Veen, bew. bijz. strafgev. te Leeuwarden; D. H. Verbon, meesterknecht strafgev. te Haarlem; E. Henseler, gemeente-omroeper te Lochem; A. Soek, geaff. Rotterd. vrijw. brandweer, te Rotterdam; N. Oosthoek, geaff. Rotterd. vrijw. brandweer, te Rotterdam; N. J. M. Bras, geaff. Rotterd. vrijw. brandweer, te Rotterdam; H. Wierenga, agent van politie (rechercheur), te 's-Gravenhage; A. Alberts, agent van politie, te Amsterdam; M. J. de Vries, havenbeambte ge meentelijken havendienst, te Amsterdam; E. F. de Maat, magazijnbediende Hoofdbestuur P., T. en T„ te 's-Gravenhage; L. van Hoek, vakwerk man le kl. bij de T. en T., te 's-Gravenhage; J. K. van der Spek, zaalwachter, te 's-Graven hage; H. P. Zwennes, kantoorknecht der^P., T. en T., te 's-Gravenhage; S. Kelder, kantoor knecht P., T. en T., te Amsterdam; L. A. Four, kantoorknecht P., T. en T., te Utrecht; C. Buis, kantoorknecht P., T. en T., te 's-Gravenhage; H. J. Boesveldt, kantoorknecht Staatsbedrijf P., T. en T., spoorwegpostkantoor no. 1, te Am sterdam: Th. H. Arets, kantoorknecht P., T. en T., te Heerlen; J. W. van de Wiel, besteller P., T. en T., te Kaatsheuvel; J. H. Egger, besteller P., T. en T., te Boxmeer; L. W. de Wit, bestel ler P., T. en T., te Valkenswaard; Th. Ferwer- da, besteller P., T. en T.. te Yerseke; R. S. Popma, P., T. en T., te Hemrik (Opsterland); J. Franken, besteller P., T. en T., te Hierden; J. H. de Goeijen, besteller P., T. en T., te Rijs sen; J. B. Bols, besteller P., T. en T., te Mussel- kar.aal; H. E. Weelinck, besteller P., T. en T., te Stadskanaal; E. Gelling, besteller P., T. en T., te 's-Gravenhage; L. R. Geertsma, tuinknecht Hortus Botanicus Rijksuniversiteit te Leiden; A. P. F. L. de Leeuw, bode Kon. Conserv. voor Muziek, te 's-Gravenhage; J. Dronkers, kommies te water, te Rotterdam; D. H. Duivens, gew. concierge Rijkskantoren- gebouw, te Arnhem; N. Ton, concierge kantoor van hypotheken, kadaster en de scheepsbew., te Leiden; den matroos loodswezen te Terschelling N. Kuiper; den gepens. havenwachter C. Roetman; den werkman bij betonningsmagazijn te Vlissin- gen C. Bosschaart; den voorman en scheepma ker bij de Rijkswerf te Willemsoord W. Heli- man; den machinebankwerker der le kl. bij de Rijkswerf te Willemsoord P. Kort; den ernst- vuurwerker bij de 'voorm. Rijkswerf te Helle- voetsluis C. Boutkan; de magazijnknechts der art. J. H. de Ridder en P. Woldendorp; den ge wezen Rijkswerkman bij Kon. Mil. Acad. C. J. Pimmelaar; den voorman-chauffeur-monteur van Staatsbedrijf der Art.-inrichtirigen H. Ra- vestein; mej. M. W. Heivoort, concierge R. K. Militairen-ver. te Gorinchem; B. Bruins, te Vries, kantonnier Rijkswegen; f. Peters, te Terneuzen, gep. sluisknecht Rijks waterstaat; M. J. Blom, te Tilburg, brugwachter Rijkswaterstaat; H. Bolt, te Roodehaan, wegwer ker waterstaat van Groningen; C. van Boven, te Borssele, gep. kantonnier gemeente Borssele; M. Clement, te Wissenkerke, polderwerker Thoornpolder; J. van de Velde, te Hoek, arbei der waterkeering calamiteuzen polder Nieuw- Neuzen; G. Goedhart, te Wilhelminadorp arbei der Wilhelminapolder; J. M. Dieteren, te Schin- nen, ophaal machinist bij Staatsmijn Emma; J. Asselman, te Oldenzaal, locaaltreincond. Ned. Spoorwegen; D. Bot, te Hilversum, controle beambte Ned. Spoorwegen; A. Vermeer, te 's Gravenhage, trambestuurder N.V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg Maatschappij; J. J. Claassens, te Geleen, badknecht Staatsmijn Maurits; P. Tanis, te Dordrecht, gep. schipper- uitvoerder van W. A. van der Tak's Bergings bedrijf te Rotterdam; F. S. Jongenelen, kantoorbediende N.V. Expe ditieonderneming van Gend en Loos, te Roosen daal; J. C. Notenboom, emballeur N.V. Expe ditie-onderneming van Gend en Loos, te Roo sendaal; T. Sprokholt, landarb. bij de fam. Rauwenhoff, te Epe; H. van Essen, landarb. bij de familie Rauwenhoff, te Epe; G. Ebbers, voorh. tuinman bij wijlen mevr. de wed. S. C. Doyer— Enschede, te Velp, W. M. van Herwaarden, be steller N.V. Expeditieonderneming van Gend en Loos, te Nijmegen; G. Kuigsloot Jzn., te Wou- brugge, helfteier in dienst der familie Bocxe van der Hoorn, te Roelofarendsveen; H. van der Kemp, winkelbediende bij de firma J. J. Verdries, te Gouda; S. Harschei, winkelbedien de bij den heer S. Hartog, te 's Gravenhage; A. Waasdorp, landbouwersknecht bij den heer N. Marbus, te Noordwijk aan Zee; E. F. Iramen, voorh. landarbeider bij den heer J. Th. Droog, te Beemster; M. van Djjke, iandbouwersknecht bij de fam. van de Zande, te Nieuwerkerk (Zee land); J. Donze, landbouwersknecht bij de fam. Jansen, te Hoek; P. Wobbema, arbeider in dienst van den heer Johs. van der Burg, te Jelsum; C. Post, wonende te Vrouwenparochie, gemeente Het Bildt, arbeider bij de fam. Mie- dema, te St. Anna-Parochie; H. Bolink, groen- tenkweeker in dienst van G. J. Th. baron Stra- tenus, te Diepenveen; G. J. Maassen, arbeider bij de fam. Willemsen, te Olst; A. H. Totenburg. arbeider bij N.V. Wollen- stoffenfabr. van L. E. van der Bergh, te Tilburg; C. A. van de Put, wever bij N.V. Wollenstoffen- fabr. H. Eras en Zonen, te Tilburg; A. P. J. Bertens. verversb. bij N.V. Wollenstoffenfabr. Gebr. Diepen, te Tilburg; mej. W. A. van Boxtel, kettingscheersters bij N.V. Wollenstof fenfabr. Gebr. Diepen, te Tilburg; J. Willemen, v.h. verversb. bij fa. van Dooren en Dams, te Tilburg; C. N. Klemans, koperslagersknecht bij den heer N. A. J. Smans, te Tilburg; mej. M. C. Dirven .dlenstb. bij fam. Beijsens Spaapen, te Roosendaal; J. van Laarhoven, arb. bij N.V. Ver. Tabaksind. Mignot en de Block, te Eindhoven; P. Smulders, onderbaas bij N.V. Textieimij. J. Vullinghs en Zonen, te Heeze; mej. C. J. Roo mer, in dienst bij mej. Th. Mol, te Oudenbosch; J, Smijs, tabakskerver bij fa. A. Meilink H.J.zn. te Borculo: G. J. Stap, wonende te Maurik, arb. op de steenfabr. aldaar van den heer A. J. J. Jurgens, te Nijmegen; mej. A. Sprenger, dienstb. bij mevr. de wed. C. E. van de Bult—Beid, te Nijmegen: mej. M. van Dasier, dienstb. bij mevr. de wed. Kl. van Allervan Meerveld, te Nij- kerk; L. J. Smit, hoofsmid bij den heer A. Frentz te Arnhem; J. Hoeve en A. Aarts, arbeiders bij N.C. Koperpletterij en Metaalhandel v.h. H. de Heus en Zoon te Apeldoorn; G. de Keizer, ma- chinezetter en J. H. van Nieuwkuyk, loopknecht, bij de fa. Gebrs. J. en H. van Langenhuysen, te 's-Gravenhage; mej. C. Cossée, huish. bij mevr. de wed. J. A. Vroege—van Eeden, te 's-Gravenhage; F. J. van der Burg, magazijnbed. bij filiaal van de N.V. R. en J. Dick Ltd., te 's-Gravenhage; mej. J. Chr. van Leeuwen, dienstb. bij mgr. F. J. H. Evers, te 's-Graven hage; mej. K. H. Guikema, huish. bij den heer jhr. S. Gockinga, te 's-Gravenhage; A. H. van der Meyden, chauffeur bij S. B. W. graaf van Limburg Stirum, te 's-Gravenhage; J. Westerink, hoefsmid bij de fa.'M. van Trigt, te 'n-Graven- hage; J. J. Grimmelikhuysen, boekbinder bij N.V. „Esveha", Papierh. en Kantoorb. fabr. v.h. h. Simons en Co., te 's-Gravenhage; mej. H. P. Anneveld, dienstb. bij mevr. de wed. J. M. Westbroekvan der Vliet, te 's-Gravenhage; mej. C. Wentzel, dienstbode bij de fa. Hambur ger—Stal, te Rotterdam; P. G. van Naamen, v.h. kantoorkn. bij de geliquideerde N.V. Gibson/Ran- kine's Scheepsagentuur te Rotterdam; J. A. de Mey, behanger by de N.V. J. C. van Lieshout Zoon's Industrie- en Handelmij., te Rotterdam; J. van Embden, magazijnbed. bij de N.V. I. L. Flesseman, te Rotterdam: W. N. C. Rijsterborgh magazijnbed. bij de fa. W. A. Robertson Co., te Rotterdam; J. P. Goedhart, v.h. arb. bij de N.V. v.h. Louis Dobbelman, te Rotterdam; J. van den Houten, expeditieb. bij de N.V. Mij. tot Expl. der C. G. Rommenhöllersche Koolzuur- en Zuurstofwerken, te Rotterdam; R. H. Scheenjes, arb. bij G. Ligtermoet Zoon's Handelsvenn. N.V., te Rkilterdam; mej. de wed. J. M. Jansen— Bekkering, arbeidster in dienst van de fa. A. Dieben Zonen, te Leiden; W. C. Verhoeven, bediende bij de fa. J. P. Mulder Zoon te Leiden; H. van den Berg, ijzerwerker bij de N.V. Boele's Scheepswerven en Machinefabr., te Bolnes, gem. Ridderkerk; N. Bossche, scheepsmakersknecht bij de fa. A. van der Eyk en Zoon, te Overschie; A. 't Hart, gasmetersteller bij de Maatschappij ter vervaardiging van Gasmeters, te Dordrecht; J. Henkelman, chauffeur bij den heer jhr. J. A. Röell, te 's-Gravenland; J. Zigterman, chauffeur-huiskn. bij mevr. de wed. D. Enschede te Haarlem; T. Bos, te Haarlem, voorh. huisknecht bij den heer A. Bertling, te Aerdenhout; J. A. Verham- me, pakhuismeester bij de N.V. B. H. Manus' Tabakshandel, te Amsterdam; J. H. F. D. Schmidt, voorh. bankwerker N. V. Centrale Suiker Maatschappij, te Amsterdam; H. v. Lier, W. W. Daems, voorman-handzetters en W. H. Swijters, eerste-handzetter bij „De Telegraaf", J. W. Vroom, kok N.V. „Bierhuis die Port van Cleve", te Amsterdam; mej. H. Kruimer, dienst bode bij fam. Homoet, te Hilversum; M. Stam, smid-bankwerker bij firma W. J. Boon Comp., te Wormerveer; C. Zeulevoet, machinist bij N.V. Oliefabrieken „De Toekomst", te Wormerveer; C. Kit, te Wormerveer, arbeider bij firma P. H. Kaars Sijpesteijn, te Krommenie; K. Bruin, machinist bij N.V. Olie Industrie, te Wormer veer; G. H. de Kruijff, letterzetter bij de N.V. Drukkerij P. den Boer, te Utrecht; F. H. van der Horst, voorheen schildersknecht bij firma G. van Hilten, te Utrecht; L. J. de Bont, knecht bij fa. Overwyn en van der Weerd, te Utrecht; H. C. van den Brink, W. Pietersen, T. van Bag- gem, allen typografen bij de N.V. Drukkerij voorheen L. E. Bosch en Zoon, te Utrecht; B. van de Weerthof, wolkammer bij N.V. Veenen daalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek v/h. Wed. D. S. van Schuppen en Zoon, te Veenendaal; E. J. Wisselo, katoensterker bij de N.V. Veenen daalsche Stoomspinnerij en Weverij, te Veenen daal; E. van der Flier, smidsknecht bij firma Lengers, te Baarn; H. Swanink, timmerman bij firma Appels, te Driebergen-Rijsenburg; S. W. Jorna, drukker bij de Leeuwarder Courant, te Leeuwarden; H. Nijenhuis, wirikelbediende bij firma G. Overdiep, te Heerenveen; E. Meken- kamp, J. H. P. Peters, H. Nijkamp, wevers op de fabriek Boomkamp van de Kon. juteweverij en spinnerij der fa. ter Horst en Co., te Rijssen; J. van Kesteren, hulpportier, M. J. Leusink, wever, G. J. Morshuis, wever, alle bij de N.V. Stoom-Spinnerijen en Weverijen v/h. S J. Span jaard, te Borne; J. H. Elferink, arbeider N. V, Boekelosche Stoombleekerij, te Boekelo; A. Wil lemsen, wever bij fa. H. P. Gelderman en Zo nen, te Oldenzaal; G. Jansen, te Wierden, wever, H. Krommendijk te Hellendoorn, voorh. wever, mej. E. Japink, te Hellendoorn, voorh. weefster, F. J. ter Avest, te Hellendoorn, voorh. wever, mej. H. Bannink, te Hellendoorn, voorh. weef ster, allen bij de Kon. Stoomweverij te Nijver- dal N.V.; A. Engberink, wever bij N.V. Katoen maatschappij v.h. Gebrs. Scholten en Co., te Almelo; D. Scheffer, bankwerker-monteur bij N.V. Machinefabriek voorh. Joh. Aberson, te Olst; M. Versteegen, arbeider in dienst zusters Ursulinen Klooster Jerusalem, te Venray; mej. A. C. Schroen, dienstbode bij de familie Rutten, te Heythuysen; mej. L. E. H. Jordaan, huisbediende bij fam. F. V. Engelbrecht, te Paramaribo; W. B. Zaal man, arbeider bij vischonderneming in Suri name; mej. M. L. Lenz (Ma Jaba), te Nieuw Nickerie in Suriname: mej. A. Steba, huisbe diende bij de familie M. H. Penso op Curasao; Tb. Sanders, tuinknecht Kon. Koloniaal Mili tair Invalidenhuis op Bronbeek. DE COMMISSARIS DER KONINGIN in Zeeland (links) heeft het waterleidingsbedrijf te Domburg geopend. in brons, met de zwaarden, aan; den matroos der le kl. O. A. Nilssen; den marechaussee E. J. Snellen, 3e divisie; B. B. de Fretes, Amboineesch marechaiussee le kl.; Oeroeain Foik, Timoreesch marechaussee le kl.; P. Ramatuan, gep. Amboineesch infan terist le kl.; H. Lekatompassy, Amboineesch brigadier inf.; Bale Leko, Timoreesch korporaal inf.; A. Huwae, Amboineesch brigadier inf. Bij Koninklijk besluit zijn de volgende titu laire rar.gsverhoogingen verleend: de tit. rang van vice-admiraal aan den ge- pensionneerd schout-bij-nacht-titulair W. H. C. Hoog; de tit. rang van kapitein ter zee aan den gepens. kapitein-luitenant ter zee J. A. V. Swenker; de tit. rang van kapitein-luitenant ter zee aan den gepens. luitenant ter zee der 1ste klasse A. R. Meijer; de tit. rang van generaal-majoor; aan den adjudant van H. M. de Koningin in buiten- gewonen dienst, den eervol ontslagen reserve kolonel der artillerie jhr. A- G. Sickinghe; aan den gepens. reserve-kolonel der artillerie G. Vogelaar; aan den gepens. kolonel der Kon. marechaussee G. J. D. Bauduin; de tit. rang van kolonel: aan de eervol ont slagen reserve-luitenants-kolonel der infanterie B. C. Ootmar en B. Mulder; aan den gepens. luitenant-kolonel der infanterie H. van Dr.m; de tit. rang van luitenant-kolonel: aan den eervol ontslagen reserve-dirigeerend militair apotheker, met den rang van majoor J. E. H. van Waegeningh; aan den gepensionneerd kapi tein der infanterie met den tit. rang van majoor H. A. Jochim van Nootdorp; aan den eervol ontslagen reserve-majoor der infanterie J. A. van Helden Tucker; de tit. rang van majoor aan den eervol ontslagen reserve-kapitein der artillerie jhr. C. L. H. Quarles van Ufford; de tit. rang van generaal-majoor aan de kolonels bij de infanterie in Ned.-Indië: H. M. Luchsin- ger, O. L. Brewer en C. A. Rijnders; de tit. rang van kolonel aan de luitenants-kolonel bij de infanterie in Ned.-Indië: J. H. R. van de Siepkamp en W. C. pamman; de tit. rang van luitenant-kolonel aan den majoor bij de infan terie in Ned.-Indië C. L. Stennekes; de tit. rang van majoor aan den kapitein bij de infanterie in Ned.-Indië J. J. Mulder. Titel van administrateur. Bij Kon. besl. is aan den referendaris bij het Departement van Defensie E. Werdmtiller von Elgg de persoonlijke titel verleend van admini strateur. KRUIS OP DEN OPENBAREN WEG TE OSS Zondag had te Oss in het rectoraat der Paters Carmelieten de plechtige wijding plaats van het monumentale kruis, dat geplaatst is aan de hoofdverkeersweg. Om half vijf werd door Pater Felix met as sistentie een plechtig Lof gecelebreerd waar na zich een stoet opstelde waaraan alle ver- eenigingen uit Oss met haar vaandels deelna men. Op 't terrein aangekomen voerde de voor zitter van de propagandaclub, de heer v. Beu- ningen het woord, waarna Pater H. v. Erp, rector der Carmelietenkerk de wijding ver richtte. Pater Wilens uit het klooster te Box meer sprak de feestrede uit. Vele wereldlijke en geestelijke autoriteiten uit Oss en omge ving waren tegenwoordig. Tegen den verdaclite IV2 jaar gevangenis straf geëischt. Op een avond in Januari was een 71-jarige koetsier, onder drankinvloed verkeerend, in de Bezemstraat ingeslapen tegen het hek van de Nieuwe Kerk te 's Hage. Plots voelde hij 'n klap op het achterhoofd en zag hij een man zich over hem buigen. De beschonken man verweer de zich zoo goed en zoo kwaad als 't ging, doch moest nog eenige malen klappen van zijn aan valler incasseeren. Deze sloeg op de vlucht, toen hij een tweetal politiemannen zag naderen. Hij werd evenwel achterhaald en werd toen aangetroffen in het bezit van het horloge met ketting, toebehoorend aan den koetsier. Het bleek te zijn de 47-jarige expeditieknecht J. IC, die reeds 13 vonnissen wegens vermogensdelic ten onderging. Gisteren terechtstaande hoorde K. iy2 jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. De Rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. FELLE BRAND TE GRONINGEN. Gisterenmorgen ontstond te Groningen brand in het perceel Warmoesstraat 45/4, be woond door den heer L. Thomas. De brand breidde zich direct flink uit en was spoedig zeer fel. De brandweer bluschte met vier slan gen op de waterleiding het vuur. Het perceel brandde geheel uit. Eenige naastgelegen per- ceelen worden door het vuur ernstig bescha digd. De oorzaak van den brand moet worden ge zocht in het in brand geraken van een slang van een gastoestel. De bewoners der betrok ken perceelen waren niet verzekerd. Gisterenavond om half zes werd de brand weer voor de tweede maal gealarmeerd, thans voor een uitslaanden brand, welke woedde in perceel 34 in de Sledemengersstraat, in het cen trum van de stad gelegen. Het vuur woedde op de bovenwoning, waar een schilderswerkplaats gevestigd is van de firma B. Beekman Bzn. De vlammen sloegen aanvankelijk fel uit, doch de brandweer bluschte het vuur met drie stralen op de waterleiding vrij spoedig. De bewoners aan den overkant van de straat, die slechts anderhalven meter breed is, moesten in ver band met de gevaarlijken situatie hun woningen ontruimen. Verzekering dekt de schade. De oor zaak is onbekend. VERDRONKEN Gistermorgen circa 11 uur is in de Zuid- Willemsvaart te Weert de ongeveer 70-jarige H. Stals uit Weert verdronken. Van 4 September tot 14 October a.s. wordt te R'dam de achtste medisch-hygiënische cursus voor missionarissen gehouden. De cursus wordt geopend in het St. Fran- ciscus-Gasthuis op 4 September a.s. des voor middags om 10 uur. De leiding van den cursus berust bij dr. C. H. A. T. Fehmers, vice-voor- zitter van het N.M.M.C. (Ned. Med. Missie Co mité). Gedurende den cursus worden eenige malen avondbijeenkomsten belegd, waarin de cursis ten in de gelegenheid zijn vragen te stellen en mededeelingen te doen. Eventueel nader getroffen regelingen worden bekend gemaakt bij de bespreking met de tech nische leiders op 4 September. De lessen worden gegeven door de volgende docenten; prof. P. C. Flu, directeur van het Instituut voor Tropische Geneeskunde te Lei den, hoogleeraar in de tropische hygiëne: tro pische hygiëne; dr. A. A. Hulshoff, directeur van het Havenziekenhuis en lector in de tro pische geneeskunde: tropische geneeskunde; dr. H. C. J. M. van Dijk, hoofd van de interne afdeeling van het St. Franciscus Gasthuis, in samenwerking met dr. B. C. H. M, Kniippe, uitwonend geneesheer van het St. Franciscus- Gasthuis: algemeene ziekteleer en cosmopoli- tische ziekten; dr. P. A. Vos, hoofd van de chi rurgische afdeeling van het St. Franciscus- Gasthuis: chirurgie; dr. C. A. A. Minderop, arts eerste hulp bij ongelukken; dr. P. van Thiel, conservator van het Instituut voor Tropische Geneeskunde te Leiden: parasitologie; dr. E. H. Hermans, leider van de afd. voor huid- en ge slachtsziekten van het Havenziekenhuis en lec tor in tropische huidziekten: tropische huidziek ten en tropische hygiëne; dr. L. M. de Buy Wen- niger: geneesheer-leider en dr. J. J. Bloemen, le geneesheer aan de Gemeentelijke Polikliniek en het Gemeente Ziekenhuis voor huid- en ge slachtsziekten: cosmopolitische huidziekten; dr. A. M. M. Nelissen, specialist voor neus-, keel- en oorziekten; dr. M. A. v. Bouwdijk Bastiaanse, hoofd van de gynaecologische afdeeling van het St. Franciscus-Gasthuis; dr. A. C. M. van Hae- ren, oogarts: oogziekten; dr. H. J. A. M. Wil lemsen; chirurgie; dr. H. A. C. Schaaf, hoofd van de afdeeling kinderziekten van het St. Franciscus-Gasthuis: kinderziekten; dr. B. J. Brugman, tandarts: tandheelkunde; dr. C. Fehmers, directeur van het St. Franciscus-Gast huis: theorie ziekenverpleging; Zr. Romana: practische ziekenverpleging; mej. L. A. M. Vuylsteke, apotheker; geneesmiddelleer; mej. M. A. H. Vuylsteke, apotheker-assistente: ge neesmiddelleer; mej. M. Noordink, assistente Instituut voor Tropische Geneeskunde te Leiden. 64 deelnemers vertrokken. De K. J. M. V. is hedenmorgen uit Amster dam naar Rome vertrokken, Vier en zestig Katholieke Jonge Middenstanaers nemen aan de reis deel, onder geestelijke leiding van den verbondsmoderator, rector Timp uit Haarlem, pater A. Vergeer O.F.M. uit Delft en pater Alexander uit Amsterdam. De reizigers kwamen uit alle deelen van het land en droegen als herkennlngsteeken het pittige, blank-metalen insigne. Hedenavond komt het gezelschap in Lu- zern aan, alwaar overnacht wordt. Donder dagavond verblijf in Milaan en Vrijdagavond aankomst in Rome, alwaar ruim 4 dagen ver bleven wordt. De K. J. M. V.-ers zullen den Jubileum-Af laat verdienen en Maandag 4 September in audiëntie bij den H. Vader ontvangen worden, als officieele Katholieke Middenstands Jeugd organisatie. Geen berging van stadsvuil. Meer en meer worden de plassen, die tot de karakteristieke schoonheid van Nederland be- hooren, bedreigd, niet het minst door berging van stadsvuil. Dit kwaad was van zoo ernsti- gen omvang, dat sommige gemeentebesturen reeds een verordening daartegen hadden uit gevaardigd. In Zuid-Holland is thans op voorstel van Gedeputeerde Staten, door de Provinciale Staten een besluit uitgevaardigd, waardoor het behoud van een groot aantal plassen in dat gewest gewaarborgd wordt, met name de Kagerplassen, de Braassemermeer, het Polder gat, de Wijde Aa, de Kromme Does, de Does, de Leidsche Vaart, de Drecht, de Goowetering, de Reeuwijksche en SluipwijKsche Plassen, de Bergsche Plassen, de Kralingscne Plas, de Rotte, de Waal, de Devel, het Wanty, de Kik- vorschkil en de Helsloot en het meertje De Waal. Onder het water wordt in de uitgevaardigde verordening tevens begrepen het terrein binnen een afstand van 200 Meter uit de oever lijn. De verordening houdt een verbod in tot het storten, opslaan of voorhanden hebben buiten gebouwen enz. van afval, mest, grondspecie en soortgelijke stoffen. Een uitzondering wordt alleen gemaakt voor meststoffen, noodig voor de uitoefening van een ter plaatse gedreven land- of tuinbouwbedrijf. De vele natuurvrienden zullen met waar deering van het besluit van Provinciale Sta- ffen van Zuid-Holland kennis nemen. Het is te wenschen, dat het voorbeeld, door Zuid- Holland gegeven, in andere provincies spoedig navolging moge vinden. BRAND IN EEN HAARWERKERIJ. Gistermorgen ongeveer 6 uur brak brand uit in de haarwerkerij van den heer J. H. G. Pier lot aan de Zijlstraat te Haarlem. De brandweer was spoedig aanwezig en bluschte het vuur met twee stralen op de waterleiding. De haarwer kerij brandde geheel uit, terwijl de daarvoor gelegen dameskapsalon waterschade bekwam. Verzekering dekt de schade. Trompetten schetterentètrrrrtèttèt! Klaroenen schallenKanonnen donderen, rommelen en grommen! Het gebruikelijke mand je met postduiven wordt losgelaten en de vogels kiezen direct den juisten weg wind achter. Er is iets op komst! De menigte rekt den nek en ik vreemde eend in de bijt rek mee. D'r komt deining in de rangen en in de verte zie ik vele vazallen in blauwe hemden de arena betreden. Het zijn de schildknapen van Z. M. van Goal tot Goal, in casu Koning Voetbal. De menscheiimassa juicht en jubelt nu-ie er einde lijk weer is, want het feest kan beginnen. Ge lukkig. Het feest is begonnen. De zomerslaap is voor bij. Maar de spanning van den naderenden winter was bij velen zoo groot dat ze dien gan- schen zomer geen oog hebben dichtgedaan, hoogstens tegen eind Juli wat zijn ingedommeld. Immers de voorbereidingen voor dien geweldi gen strijd om de eer, de macht en het zelf behoud kosten hoofdbrekens. Er worden plan nen beraamd, spelers verhandeld, systemen op gezet en dat alles dient te geschieden tusschen Mei en September. Geen sinecure. Thans zijn de verschillende clubs ten tooneele verschenen en zij hebben met hun „tableau de la troupe" een buiging gemaakt tegenover, het publiek, zich minzaam aanbevelend in de klan dizie. Want die recettes van het vorig jaar vie len niet steeds in alle opzichten mee en menige vereeniging heeft een trap moeten geven tegen een spaar-varkentje omdat ze niet genoeg trap pen hadden gegeven tegen den bal. Weliswaar boekte Arsenal een dikke winst, maar de meeste clubs gingen er financieel op achteruit en kon den de begrooting niet sluitend maken. Iets wat trouwens nog ergens is voorgekomen, meen ik. Heel veel nieuwe gezichten bracht de openings-dag niet. Het beste bewijs van een groeiende clubliefde in Engeland. Vroeger, in den tijd van Pepijn de Korte, en ook nog in later dagen, was het immer gewoonte dat een club bij den aanvang van het nieuwe seizoen met een geheel nieuw elftal op de proppen kwam, waarbij de aanschaffingskosten varieer den van 10 tot 10.000 Pond per stuk. Dat is nu volkomen uit den tijd. Tegenwoordig zijn er elftallen die er precies zoo uitzien in Septem ber als in Mei en een club als Birmingham bij voorbeeld heeft zelfs twee spelers in het elftal die écht uit Birmingham komen, „born at Bir mingham". Je zou zoo zeggen Tot de niet-gewijzigde elftallen behoort in de eerste plaats Arsenal, kampioenen van het vorig jaar. Wel heeft Mr. Chapman met een mi croscoop en een zoeklicht heel Schotland afge reisd naar een paar spelers, die in zijn kraam te pas kwamen, maar hij kon ze niet vinden en zoo is dit weder-optreden van de „star-eleven" dus min of meer iets noodgedwongens. Het eenige wat bij Arsenal veranderd is, dat is een eigen spoorwegstation in de tribunes, gelijk zulks het geval is bij de Polo Grounds in New York. Over de dubbeldekkige tribunes en de electri- sche liften schreef ik reeds het vorig jaar. Het eenige wat er nu nog aan ontbreekt is een automatisch buffet, van iedere zitplaats af te bedienen, elkeen zijn eigen radio-ontvangstoe- stel onder de bank, verder om 't in 't Hoog- haarlemmerdijksch te zeggen „sachte sit- tinge" en dan „oh, please" een overwin ning-of-wat. Want met alle respect voor het feit dat de Flying Scotchman je van Edinburgh regelrecht op je genummerde en overdekte plaats brengt, ziet de menigte toch altijd graag zeges en nog eens zeges. En die kwam Zaterdag niet! Vijftigduizend menschen bevolkten de tribu- nes-in-etages en als de thermometer niet 80 graden in de schaduw had geboekstaafd, had die halve ton menschheid gebibberd van de schrik. Want de laatste trein was nauwelijks binnen of een zekere meneer Bradford van Birmingham ontving van een zijner collega's den bal buiten het penalty-gebied. De doelmond der Highbury- men was op dat moment weliswaar geblokkeerd met rood-jassen, doch de heer Bradford ontdekte een gaatje en met een knal vloog een kogel langs Moss. Zulks geschiedde vijf minuten na de opening van het seizoen en er is nu eenmaal een spreekwoord hetwelk zegt dat de eerste mep een daalder waard is, dat is tegenwoordig bijna een dollar. De 50.000 kenden dat spreek woord toevallig ook. Erger werd het toen weer vijf minuten later Alec James gewond werd. Alec James is immers bij Arsenal wat het balletje is bij Straperlo: je weet wel wanneer-ie 'm smeert, maar je weet nooit waar-ie terecht komt. Alec James is de uitvinder van dit soort behendigheidsspel en hij is de schrik van vele vijandelijke verdedigers. Hij huppelde nog even mee voor spek en boo- nen, maar verdween later voor goed. Numeriek werd de aanval van Arsenal n.et een vijfde verminderd, maar het nadeelig effect was natuurlijk veel groote dan 20 procent. Met James verdween de Hindenburg van den Arse nal- aanval. De rest vocht individueel verder, zonder ziel en zonder commando. Maar ze deden het! Want nu mocht een Coleman gaan hinken, nu mocht Hulme op het keiharde veld een smak maken die raak was, de Tien verklaarden zich bereid stuk voor stuk te gaan strijden om niet op den eersten dag ten onder te gaan. En waar lijk, elf minuten na de hervatting kwam de geni- euze geest Jack, waarvoor eens 10.000 betaald werd (oude koers), en hij pikte midscheeps het leder op en kopte langs den internationalen wachter Hibbs, die niet flauwste schijn of scha duw van kans kreeg. Toen kwam het offensief los. Slechts een dridubbele duik van Hibbs voor kwam een verhooging der score door Bastin en Hulme faalde tweemaal achtereen toen hij van het midden af tot aan de doellijn was doorge stoomd met een pijlsnel-vaartje, een Citax waar dig, doch beide keeren schoot hij zijn doel voor bijen het doel der tegenstanders. Zoo eindigde dit treffen in een eerlijke verdeeling der punten maar Arsenal zal nog van zich doen spreken. Dit beeld van louter sterren, waarbij Melkweg en Groote Beer verbleeken, is, geloof me, op weg naar nieuwe suprematie. Aston Villa viel. Nummer twee in den vorigen eindstand hadden ze heden op eigen bodem te zegevieren over Leicester City, hetwelk het laat ste seizoen op den laatsten dag den dooden-dans ontsprong, door net nummer negentien te tini- shen. De huid van den beer was derhalve al bij voorbaat verkocht. Immers grandioos Aston Villa beschikte dit jaar over twee-en-twintig eerste klas spelers en een dag voor den wedstrijd waren slechts drie plaatsen in het elftal ver zekerd, uit de rest zou vrijelijk gekozen worden. De Villa permitteerde zich de luxe om den vete raan William Walker langs de lijnen te laten loopen, inplaats van erbinnen, en het werd hun noodlot. Herrezen uit de asch begonnen de Leicester-boys van den aanvang een dusdanig offensief dat kort na half-time hun voorsprong drie goals was, waartegenover de Villa geen enkel doelpunt kon plaatsen. Leicester City had op z'n sloffen er nog twee bij kunnen maken toch tegen het einde flikkerde het Villa-vlam metje wat op en zij scoorden een paar doel punten zoodat de finale score van 32 voor de gasten een idee zou kunnen geven van een ter men strijd welke in werkelijkheid niet heeft be staan. De Villa behoeft zich overigens over niets te beklagen: zij werden geklopt door een beter elftal. Maar wel voorzie ik dat. alsnog een beroep zal worden gedaan op Walker, die wel oud, maar niet stram en stroef is en die een aanval, welke van begin tot eind faalde, nieuw leven zal weten in te blazen. In Stoke-on-Trent bakte men 's morgens Wegdwood-serviezen en stoofde men 's middags Chelsea-kool. Stoke City had op alles gerekend Pas gepromoveerd als ze waren hadden ze hun tribunes vergroot, de spelers kregen nieuwe hemden, en 35.000 menschen hadden have en hof verlaten om het groote treffen te aanschouwen. Daarbij vierde Stoke City het zeventig-jarig be staan, en alles leefde in hoogspanning. Ons dierbare Chelsea werd daar de dupe van. Gedachtig aan hun reputatie van het beste non- scoring elftal van twee wereld-halfronden be gonnen ze dezen kamp. Hugh Gallacher leidde den aanval en naast hem stond geflankeerd eenerzijds Gibson en anderzijds Priestley. Deze Priestley was een echte import uit de binnen landen van Ierland en van hem was een over weldigende. roep uitgegaan. Hij was de nieuwe komeet. Maar zelfs in Ierland had hij blijkbaar vernomen dat in een Chelsea-aanval alles geper mitteerd is, behalve scoren, en met een merk waardig aanpassingsvermogen schoot hij alles langs en over het doel. Nauwelijks trok de atta que ten strijde of met de accuratesse waarmee een oorlogsvloot om een mijnen-gebied heen- stoomt, vermeed het Cbelsea-vijftal angstvallig het. vreemde doelgebied. Zelfs al was het heele terrein rondom den Stoke-keeper afgezet met bakens, dan was het gevaar van een Chelsea- goal niet grooter geweest. De heeren waren dui. velsch op hun hoede en bleven op een respec tabelen afstand van de vijandelijke veste. En in dien tusschen tijd bestookte Stoke een andere ster: Jackson: Niet de groote Alec Jackson, die immers geheel van het toonee] verdwenen is, maar Piet of Hein of Kees Jack son ik weet niet precies hoe hij heet de nieuwe keeper, welke uit Schotland is gerequi- reerd ter vervanging van Woodley en Milling- ton. Deze Jackson stond daar tusschen die doel palen onwrikbaar als de Gulden. Hij was de held van den middag en het. leek wel of die goal van Chelsea gepantserd was. En het eenige doelpunt hetwelk Stoke scoorde, en waarmee ze hun eerste zege in de eerste klasse behaalden sinds zeventien jaren, was dan ook een echt bof- fie, waar geen enkel ordentelijk schot succes scheen te hebben. De bal werd heen en weer ge. trapt twee meter van de doellijn, totdat Barber het kleinood van richting veranderde Barber tje moet hangen! zoodat Liddie, die toevallig juist aan kwam wandelen, geen moeite had om 't ding een klein zetje te geven. En daarmee scheen het seizoen eigenlijk pas echt geopend, want met alle respect voor al die andere clubs, het voetbal-seizoen in Engeland begint pas goed bij de eerste Chelsea een-nul nederlaag. Die is er nu. En nu kunt U van mijn part denken: daar gaat Chelsea weer, maar met nog 41 wedstrijden te spelen kan er haast nog van alles gebeuren. En ik herhaal U de woorden bij eiken onbewaakten overweg: „Stop, look and listen!" Dit wordt Chelsea's seizoen Kerkconsecratie door Mgr. dr. G. Lemmens. Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, arriveerde Maandagmiddag te Steyl, waar Mgr. de nieuwe St. Rochuskerk zou consacreeren en aan de kinderen van het recto raat het H. Vormsel zou toedienen. Van alle hulzen wapperde dex Nederlandsche driekleur, terwijl de straten in vlaggentooi prijkten. Op de grens van Steyl-Tegelen wachtte een groote stoet van vereenigingen, bruidjes en geestelijken den bisschop op. De heer Peters, voorzitter van het feest-comité, riep Mgr. een hartelijk welkom in Steyl toe. Vervolgens trok de stoet kerkwaarts, waar de weleerw. heer Rector P. Windhausen namens het rectoraat den bisschop begroette. Mgr. dankte voor de schitterende ontvangst en wenschte de rectoraatbewoners geluk met de totstandkoming van dit mooie kerkgebouw. Vervolgens bracht Mgr. de blijde boodschap, dat het rectoraat Steyl verheven was tot pa rochie en de weleerw. heer rector P. Wind hausen benoemd was tot pastoor. Deze heuglijke tijding bracht onder de tal rijke aanwezigen een vreugdevolle ontroering teweeg, die gedurende de avonduren zich uitte in geestdriftige ovaties aan den beminden bis schop en den nieuwbenoemden pastoor. Terwijl de zangvereeniging „Vriendenkring" een sere nade bracht, daverden de saluutschoten en straalde het kerkgebouw in het licht van schijnwerpers. Na de plechtige ontvangst en het pontificale lof, diende mgr. Lemmens nog denzelfden dag aan 120 kinderen het H. Vormsel toe. De consecratie. Dinsdagmorgen omstreeks 8 uur vingen de plechtigheden der consecratie van de kerk aan, welke verricht werden door Mgr. Lemmens met assistentie van den HoogEerw. heer Deken J. van Oppen uit Venlo, en den zeereerw. heer L. Bongarts, oud-rector te Steyl, thans pastoor te Sint Geertruid. Omstreeks 10 uur werden de reliquiën uit de kapel van het Gregoriushuis in processie naar de kerk overgebracht, waar na de ceremonies der sconsecratie werden voortgezet. Na beëindiging van de plechtigheden werd een plechtige Hoogmis opgedragen door den zeereerw. heer dr. J. Bemelmans uit Roermond met assistentie van de kapelaans A. Loonen en L. Rutten uit Tegelen. Mgr. Lemmens ver leende hierbij pontificale assistentie. Tal van heeren geestelijken uit den omtrek hadden op het priesterkoor plaats genomen, terwijl vele wereldlijke autoriteiten de plechtigheden bij woonden. In de namiddaguren vertrok Z. H. Exc. Mgr. Lemmens wederom naar Roermond. Inbraak in villa's te Sclieveningen. Op 30 Juni j.l. is te Scheveningen in een twee tal villa's, behoorende bij het Oranje Hotel, op klaarlichten dag diefstal gepleegd, door iemand die in een der kamers door een dienstbode werd aangetroffen op het oogenblik dat hij zich over een commode boog en op haar vraag wat hij daar deed, haastiglijk antwoordde, dat hij verkeerd was en iemand wenschte te spreken. De dienstbode waarschuwde haar patroon, die den man onmiddellijk naging en hem aanhield. Ondervraagd naar het doel van zijn tegenwoor digheid, herhaalde de man, dat hij een zekeren mijnheer S. moest spreken, doch bemerkt had aan het verkeerde adres te zijn gekomen. Bij onderzoek bleek, dat uit beide villa's sieraden, waaronder een kostbare armband, waren ontvreemd. Deze armband werd later in het bezit gevonden van een vrouw waarmede de aangehoudene leefde. De man, die gisteren voor de Haagsche recht bank terecht stond, gaf op, dat hij dezen arm band van een onbekende in de Prinsestraat voor 110 had gekocht. Voorts ontkende hij te Scheveningen te zijn geweest daar hij op het uur van de inbraak in een logement aan de Gedempte Burgwal had vertoefd. Twee getui gen a décharge, waaronder de logementhoud ster, bevestigden deze verklaring. Het O.M. achtte, gezien de pertinente herken ning door de getuigen, den diefstal bewezen en vorderde 1 jaar en 8 maanden gevangenis straf. Vonnis 11 September a.s. VOOR BEHOEFTIGE MUSICI. Het vrijwillige fonds tot Ondersteuning van behoeftige Musici, stichting van den Nederland- schen Toonkunstenaarsbond, ontving wederom van den Minister van Justitie toestemming een loterij te organiseeren, waarvan de opbrengst ten goede komt aan genoemd fonds. Er moeten 18.000 loten worden uitgegeven, terwijl de prijs is vastgesteld op 0.50 per lot. Indien men aan deze zaak wenscht mede te werken, dan kan men zich opgeven aan het adres: J. P. Coenstraat 22, Den Haag, Telefoon No. 773522.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6