ZEETIJDINGEN.
MAANDAG 4 SEPTEMBER 1933
BINNENLANDSCHE HAVENS.
rep naa^ntw^p^^^ chm,
STOOMVAARTLIJNEN.
BUITENLANDSCHE HAVENS.
GEMENGDE BERICHTEN.
VERWACHT TE AMSTERDAM.
BEVRACHT NAAR AMSTERDAM.
WATERHOOGTEN.
VERWACHT TE ROTTERDAM.
WATERSTAND OP DEN RIJN.
HOOGWATER NED. ZEEHAVENS.
RIVIERTIJDINGEN.
BOTTERDAM aangekomen
2 September namiddag
11.- ROBUR V, N.V. Ned.-Zwits. Sehepv.-Mlj.,
Gdynia, Waalhaven 34, kolen;
3 September voormiddag
2.20 EDITH, P. A. v. Es Co., Antwerpen
Parkhaven, ledig; 2.50 HARELDA P. A. v. Es
Co., Southampton, Parkhaven, stukg.4.10 CAPI-
TAINE PRIEUR, Fried. Krupp, Nantes, 2e Ka-
tendrechtschehaven VKM, erts4.15 ORION, v.
Dam Co., Wismar, Maashaven 4, graan; 4,45
GRUTTO, N.V. Vereen. Ag.-Mij,, Londen, 2e
Katendreehtschehaven C, stukg.; 4.55 PRINSES
JOS. CHARLOTTE, Braakman Co., Ostende,
Parkkade, passagiers; 5.50 INO, Wm R. Müher
Co., Swansea, St. Jobshaven, stukg.; 6.55 BA
TAVIER II, Wm H. Miiller Co., Londen, St.
Jobskade, stukg.; ISAR, Wm H. Müller Co.,
Yokohama, Marshaven 1, stukg.; 7.10 IMPORT,
Rott.-London Lv Londen, 2e Katendreentsche-
haven C, stukg'v/ 40 DONAGHMORE, S. E. A.
M., Gent, Maa en SHV, ledig; 8.05 HOOG
LAND, Scheep en Steenk.-Mij., Newcastle,
Merwehaven, ki n9.15 BOREE, Erhardt
Dekkers, Emden, Waalhaven 30, ledig; 3.25 ST.
ANNALAND, Scheepv.- en Steenk.-Mij., New
castle, Merwehaven, kolen; 11.15 MELROSE AB
BEY, Wm H. Müller Co., Hull, Parkhaven,
Btukg.
3 September namiddag
2.25 JANTJE, Gebr. den Hartigh, Londen, IJsel-
haven, bananen; 2.20 RADIX, N.V. Ph. v. Om-
meren's Seheepv.-bedrijf, Curasao, Pernis, ben
zine; 2.40 HINDENBURG, Wambersie Zn.. B.-
Ayres, Maashaven 9, graanCROMARTHY
FIRTH, Soetermeer Fekkes' Cargadoorskantoor,
Whitstable, Maashaven Zz., ledig; 2.50 PAN
NORWEY, Americ. Petrol. Cv.. Talara, Petro-
leumkade, benzine; LYNN REGIS, H. v. Krieken
Co., King's Lynn, IJselkade, stukg.; 3.30
DEARNE, Hudig Pieters, Goole, Merwehaven
stukg.; 3.35 S. N. A. 7, Worms Cie., Bayonne,
Waalhaven 13, ledig; 3.50 BRECHSEE, N.V. Gebr.
v. Uden's Scheepv.- Ag.-Mij., Stralsund, 2e
Katendreehtschehaven VKM, graan; 5.50 ERIN,
Wambersie Zn., Kingston (Ja), S'chiehaven,
fruit; 6.35 WESTLAND, Scheepv.- en Steenk.-
Mij., Leith, Merwehaven, stukg. en kolen; 7.50
AYRESOME, D. Burger Zn., Newcastle, Schie-
haven, stukg. en kolen; 8.35 STOLZENFELS,
Wm H. Müller Co., Calcutta, Merwehaven,
stukg.8.20 SYROS, Rotterdam Oceaan Scheepv.-
My., Houston, Lekhaven, stukg.; 9.10 ISBJORN,
B. E. Astregq, Zweden, Binnenhaven, steenen;
9.55 ARIADNE (Noor), D. Burger Zn., Sta-
vanger, Schiehaven, stukg.; 10 05 STAVANGE-
REN, Wambersie Zn., Oslo, Schiehaven, stukg.
10.55 CEUTA, Wambersie Zn., Hamburg, Ryn-
haven 16, stukg.
4 September voormiddag i
12.05 OSTREVENT, Worms Cie., Cherbourg,
Waalhaven 28, stukg.12.55 PYLADES, Wamber
sie Zn., Koningsbergen, Schiehaven, stukg.
2.40 FORT DE VAUX, Les Consign. Reunis, W.
Afrika, Merwehaven, stukg.3.45 NEREUS
(Nept.), Wambersie Zn., Danzig, Schiehaven,
stukg,; 3.55 OAKWOOD, Heinr. Hanno Co.,
Freeport, Waalhaven Nz., zwavel; 4.- BALZAC,
D. Burger Zn., Oslo, Binnenhaven, stukg.; 4.50
LUGa, N.V Derutra, Leningrad, Rijnhaven Oz.,
®tukg.5.- NAUTILUS, N.V. Ph. v. Ommeren's
Scheepv.-bedrijf. Constantza, Petroleumhaven,
olie; 6.10 THEMIS, Wambersie Zn., Lübeck.
■Schiehaven, stukg.EUROPA, N.V. Cornelder'
Scheepv.-Mij., Vancouver, Hk v. Holland, stukg.
6.20 KURT HARTWIG SIEMERS, S. E. A. M.
Hamburg, Merwehaven, stukg.6.25 BACCHUS
(Nept.), Wambersie Zn., Stettin, Schiehaven,
stukg,MAAS, Wambersie Zn., Hamburg,
Parkhaven, stukg.; 6.35 USSUKUMA, Wm H.
Müller Co., Beira, Merwehaven, stukg.7.15
ALSTERN, Stand. Transp.-Mü'., Christinehamn,
Waalhaven F. Swarttouw, steenafval; 9.15 TOR
TUGUERO, Wm H. Müller Co., Puerto Barrios,
Rynhaven Nz., bananen; 9.35 RONAN, D. Burger
Zn., Grangemouth, Schiehaven, stukg.GILL-
HAUSEN, Fried. Krupp, Narvik, Waalhaven Nz.
erts; 10.25 BULLMOUTH, N.V. Ph. v. Ommeren'!
Seheepv.-bedrijf, Tampico, Benzineterrein st. 10,
olie.
Uren van aankomst in den Waterweg.
11.55 K NIGSBERG, Wm H. Müller Co
Rosario, Merwehaven, stukg.;
4 September namiddag
12.35 GLENLEA, Alg. Vrachtkantoor, Burutu,
Rynhaven 9, stukg.; 1.45 MANNHEIM, Stand.
Transp.-My., Hamburg, stroom ten anker, stukg,
NIEUWE WATERWEG vertrokken
3 September voormiddag
12 05 AMSTERDAM, Harwich; 12.15 SHERING,
Ham id 1.45 FORTUNA, Danzig; 7.50 SIR
Karl KNUDSEN, Harburg; 11.50 ARDENNIA,
Gothenburg
3 September namiddag i
1.25 DJAMBI, Bremen2.05 BOLLSTA, Halden
4.45 PRINSES JOSEPHINE CHARLOTTE, Os
tende; 7.10 KARLSRUHE, Hamburg; 7.50 STEL
LA (Nept.), ld.; 11.45 DRENTE, Winschoten
4 September voormiddag
12.05 PRAGUE, Harwich; 12.35 MANGAN, Bor
deaux; 3.45 ZU1D-BE1JERLAND, Waterford; 4.50
MERWEDE, Londen.
4 September namiddag
12.30 BOLETTE, Oslo.
Wind Z., flauwe koelte, kalme zee, hélder,
VLAARDINGEN
S
VREDEN
BURG, Ktrkenes4 Sept.FRIGGA, Lulea.
VONDELINGENPLAAT aang. 3 Sept.! AR
DENNIA, Rouaan; BOLLSTA, Londen; 4 Sept
BOLETTA, Rouaan, en GRACULUS, Rlldham
Hoek, alle om te bunkeren.
HOEK VAN HOLLAND aang. 3 Sept. v.m.
PRAGUE, Harwich; 4 Sept. v.m.: 5.20 AM
STERDAM, Harwich; 6.10 EUROPA, Vancouver.
HELLEVOETSLUIS aang. 3 Sept.: THEEMS,
Londen-Dordreoht; BADENIA, id.-id.ELAND,
3d.-id.AGILITY, id.-id.; KOUIBISHEV, Terneu-
z en-Dordrecht;
vertr. 3 Sept.: RIJN, Dordrecht-Londen.
PERNIS aang. 8 Sept.! RADIX, t., Curacao.
SLUISKIL aang. 4 Sept.: SCHIELAND, Tyne.
Lynn RIKZEE aanS' 2 SePt-1 PROWESS, King's
ZAANDAM aang. 2 Sept.ZEELAND, Amons
Ss Co., Leningrad, gez. hout; 3 Sept.: WOLSUM,
Archangel, balken, Vinke Co.
aan^' MECKLENBURG.
vppIV 'prtistqtpo Lon<Ien» voor Duisburg;
1^
NE, Gloucester; FUSHIMI MARU Janan'-'IRIS
Londen; ADELAAR, ld.; THEA ld nl
BARCELONA, Liverpool; SAN FRANCTqrn
New-Orleans; MAGNUS, PlymouthMALAchtI
TE, Workington; ANTWERP, Harwich- MER
CUR, Esbjerg; P. A. BERNSTORff!
FREIENFELS, Calcutta; ODENWALD, chili
PORT GISBORNE, Melbourne; DELIA, sta-
vanger; ELEVEEN, Newcastle; NEW LONDO
NER, id.; BRABANT, Oslo; KRONOS, Bremen-
PETER, Fowey; CITY OF BRADFORD, Grims
by; SHELON, Leningrad; HERCULES, Londen;
LOS ANGELES, Bremen; DON, Goole; CITY OF
ANTWERP, Dublin; CITY OF DUBLIN, idem;
OOST-VLAANDEREN, Londen; KILVEY, idem;
ANNA ELISABETH, Shoreham; BOUGAINVIL
LE, Haiphong; WILDENFELS, Bombay; MEAN-
DROS, B.-Avres: AMBERTON, id.; SYLVA, San
Antonio; APOLLINARIS, Londen;
gep. naar Brussel; CITY OF LONDON, Londen;
ELUDN, Zeebrugge
gep. naar Gent: ORIOLE, Londen; SATURNUS,
Progreso: DONA ISABEL, Blyth; GRETE GLAD,
VOLCHOV. Leningrad; HEBBLE, Goole;
Goole-n' VULKAN- Duinkerken; ARUBA,
Hmo'vm, AntwerpenEWELL, Sunderlan|d;
rrïf?ien7 ARDGRYFE, idem-
l^UlvU.lrA, 1(1. TILLY L M PTTCO Pnnn-i on
San Juan (P.Ft.)WESTLAND'
Shoreham; BROOMLAND, id.; MIDSLAND
Blyth; OAKFORD, Londen; GLENLUCT Mem;
SUWA MARU. id.; SECUNDA, icLARGUS™
DENEB, id.: HELUAN, Aarhuus; SAN MIGUEL
Oporto: YAKA, Mobile; BESSEL, Barcelona1
CITY OF LANCASTER, Londen; PARIS Oslo:
TORFINN JARL, Salonika: YORKBROOK.
Grangemouth; DELPHINUS, Karlstad- GRETA
FORCE. Garston: WOLFSBURG. Perzische Golf-
CLAN MACPHEE, Calcutta; KEPLER, Malaga;
BUSSARD, Riga; SAMBRE, Nantes; DIAMANT
Ostende; BUIZERD, Londen; STOUZENFELs'
Rotterdam; ANNIE, Ipswich; HINRY, Shore
ham; DRAKEPOOL, Newcastle; TWIN, Londen;
ALICE, Cork; DOMALA, Mirldlesbro; MARIA
AnconaDUNLEARY, Plymouth
gep. van Brussel; CITY OF BRUSSELS, Lon
den; DYNAMO, id.; STURZSEE, Stettin; KRUC-
KAU, Hamburg
gep. van Gent; AKELD, Newcastle; DONAGH
MORE. Rotterdam; CHARLES, Goole; BRAVO-
RE, Koningsbergen; OTTO, Hull; HERO. Ldn
gep. van Sluiskil: ELSA MARIA, Danzig;
gep. van Terneuzen: KOUIBISHEV, Dordrecht,
VLISSINGEN 4 Sept. aang.: RUTH, Londen,
bunkert;
vertr.: RUTH, Port Arthur;
gep. naar Antwerpen; SVAVA, Kopenhagen;
NEWTON ABBOT, Newcastle; BLACK EAGLE,
New-York; CORA, Gothenburg; BELGIA, idem;
DARLINGTON, Hull; BELGIAN GULF, Batoum
GRANGEMOUTH, Leith; SAMBRE, Parys;
WESTERNLAND, New-York; MERGANSER,
Glasgow; BRANDON, Churchill; EBBRIX, Par;
SELFOSS, Bremen; FULDA, Hamburg; TROJA,
id.; ATTIKA, id.; USER, id.;
gep. naar Brussel; ERNA Londen; HAFSTEN,
Gefle.
IJMUIDEN aang. 3 Se)5T.LINGESTROOM,
Londen, stultg.; WOLSUM, Archangel, voor
■Zaandam, hout; LINGE, Leningrad, hout; RIJN
STROOM, Hull, stukg.; COSTA RICA, Hamburg,
stukg.; THEANO, Belfast, stukg. en klei; MA-
VIS, Londen, stukg.; AARSTEN, Kragero, ys
voor de VisschershavenPOSEIDON, Hamourg,
stukg.4 Sept.RHEIN, Hamburg stukg.
SIMON BOLIVAR, West-Indië, stukg.;
vertr. 3 Sept.VLIESTROOM, HullTHE EM
PEROR, Rouaan; LISA, Slcuru; CARDITA, Rou
aan; GLARONA, id.; VIENNA, Harwich.
DELFZIJL aang. 2 Sept.PROGRES, Pronk.
Londen, cement; ORION, v. d. Veen, Andernach,
bijproducten ELIgABETH, Meyer,
Bremen; GRUNO, Hamburg.
HARLINGEN aang. 3 Sept.: GRONINGEN,
Londen; IPSWICH TRADER, Hull; PRIMA,
Goole.
BATAVIER LIJN.
BATAVIER III, 3 (8.30 v.m.) v. Rotterdam te
Gravesend.
HOLLANDAMERIKA LIJN.
ROTTERDAM, Rott. n. N.-York p. 3 (n.m.)
Lizard.
VEENDAM, N.-York n. Rotterdam 4 (12.10 v.m.)
van Plymouth, 5 (v.m.) verwacht.
STATENDAM 2 (n.m.) v. Rotterdam te N.-York.
DELFTDIJK, Vancouver n. Rotterdam I (n.m.)
te Seattle.
BILDER'DIJK, Rott. n. N.-Orleans 2 te Houston.
BURGERDIJK, N.-Orleans n. Rott. 3 (2.48 v.m.)
924 myi Z.W. van Bishops.
NEBRASKA, Vancouver n. Rotterdam via Liver
pool 2 (9.27 n.m.) 270 myi W. v. Land's End.
HOLLAND—AFRIKA LIJN.
MELISKERK 3 Sept. van Bremen te Hamburg.
RIETFONTEIN (uitreis) p. 2 September Wight.
SPRINGFONTEIN (thuisreis) p. 1 Sept. Perim.
HOLLAND—BRITSCH-INDI LIJN.
HOOGKERK (thuisreis) p. 2 September Perim.
STREEFKERK (uitreis) 1 September van Suez.
HOLLAND—AUSTRALI LIJN.
DJAMBI 3 Sept. van Rotterdam naar Hamburg.
HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN.
MAASKERK (uitreis) 2 September van Bordeaux.
HALCYON LIJN.
VREDENBURG 3 van Kirkenes te Vlaardingen.
STAD DORDRECHT, Rotterdam n. Bagnoli
(10.20 v.m.) 25 myi Zuid van Niton.
MAASBURG, Pto Ferrajo n. Wabana 2 (5.18 v.m.)
800 myi Z.W. van Land's End.
HOLLANDOOST AZIë LIJN.
OUDERKERK (uitr.) 4 van Singapore.
WAALKERK (thuisr.) 3 te Dairen.
JAVANEW-YORK LIJN.
SOEKABOEMI 1 van Oosthaven naar New-York.
SALEIER, Java naar New-York 3 Sept. v. Oran.
CLYTONEUS, Java n. New-York 1 v. Singapore.
EURYBATES, New-York n. Java p. 2 Perim.
PALEMBANG 2 v. Philadelphia te Hampton Rds.
JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN.
ROGGEVEEN 31 Sept. van Bangkok te Cebu.
JAVA—CHINA—JAPAN LIJN.
TJILEBOET 1 Sept. van Hongkong naar Amoy.
KON. NED. STOOMBOOT MIJ.
ACHILLES 2 vEta Lissabon naar Setubal.
AGAMEMNON 2 van Genua naar Alexandrle.
ALMELO, Chili n. Amst. 2 (3 n.m.) te Londen.
ARIADNE, StetUn n. Amsterdam p. 3 (11 n.m.)
Brunsbuttel.
AURORA 3 van Savona te Livorno.
BERENICE 3 van Valencia te Malaga.
COSTA RICA 3 van Hamburg te Amsterdam.
DEUCALION 3 (7.45 n.m.) van Amst. te Mamb.
EUTERPE 2 van Gyon «laar Oporto.
HEBE Aalbprg n. Amst. p. 3 (5 n.m.) Bruns
buttel.
IRENE 2 van Malaga naa.r Alicante.
IRIS, Amst. n. Odense p. 3 Holtenau.
NEREUS 2 van Kopenhagen naar Gdynia.
ORPHEUS, Aimst. n. Kopenhagen p. 3 Holtenau.
POSEIDON 4 van Hamburg te Amsterdam.
SATURNUS 3 van Progreso te Gent.
SIMON Bolivar 4 van W. Indlë te Amsterdam.
ULYSSES 2 van Constantza tiaar Stamboul.
TIBERIUS, Rott. n. Barcelona p. 2 Dungeness.
COLOMBIA 2 van Amsterdam te Colon.
BODEGRAVEN Chili n. Amsta 1 van Callao.
BAARN, ChiU n. Amsterdam 1 te Iquique.
KON. HOLLANDSCHE LLOYD.
ZEELANDIA (thuisreis) 3 Sept. v. Pernambuco.
ROTTERDAMSCHE LLOYD.
INDRAPOERA (thuisreis) p. 4 (7 v.m.) Ouessant,
4 (8 n.m.) te Southpt. en 5 (2 n.m.) te Rott. vw.
KOTA TJANDI (thuisr.) p. 3 (3 n.m.) Finisterre.
BALOERAN (uitreis) p. 3 (U v.m.) Finisterre.
DEMPO (thuisreis) 3 Sept. (3 n.m.) van Sabang.
SIBAJAK (uitreis) 4 Sept. (7 v.m.) te Belawau.
GAROET (thuisreis) 2 (2 n.m.) van Port Sudan.
KOTA NOPAN 2 van Rotterdam te Soerabaja.
STOOMVAART MIJ. NB1 iAND.
POELAU BRAS 3 van Bremen t .iden, vertr.
4 naar Amsterdam.
TAJ AN DOEN (thuisr.) 4 van Port Said.
POELAU LAUT (uitr.) p. 2 Perim.
TAWALI (uitr.) p. 3 Perim.
TABENTA 2 van Hamburg naar Batavia.
STOOMVAART MIJ. OCEAAN.
AENEAS, Japan n. Rott. 3 te Singapore.
CITY OF CORINTH, Rott. n. Japan 3 van Suez,
HECTOR, Japan n. Rott. p. 3 Gibraltar.
STENTOR, Batavia n. Amsterdam 2 v. Singapore
POLYDORUS, Amsterdam n. Java 3 (10.34 v.m.)
50 myi Oost van Niton.
PROMETHEUS, Batavia n. Amsterdam via
Londen 3 (7.21 vm.) 260 myi Z.W. v. Land's End.
LEUNA 31 Aug. van Hamburg te Philadelphia.
LAS PALMAS 1 Sept. van Bilbao naar Hamburg.
MINOS 1 gept. van Danzig naar Antwerpen.
MELILLA 1 September van Rotterdam te Musel.
MACEDONIA, Hamburg n. Levant 1 v. Malta.
MAHAGI, Congo n. Antwerpen 1 v. Matad;.
MIRZA, t., I Sept. van Tamburg naar Rouaan.
MILWAUKEE 1 van New-York naar Hamburg.
MALAKAND, Calcutta n. Londen 2 v. Port Saia.
MANDASOR, Calcutta n. Dieppe 1 v. Valencia.
MALAKUTA, Calcutta n. Londen 1 v. Colombo.
MARURIETHA, m.b., 30 v. Boston (L.) naar
Torpofnt.
MONTROSE 1 Sept. van Montreal te Liverpool.
MANCHESTER BRIGADE 2 van Montreal te
Liverpool.
NIJVERDAL 2 Sept. van Hamburg te Liverpool.
NANSENVILLE 2 v. San Francisco te Liverpool.
NORBURG, Rotterdam naar Toulon 29 van Vigo.
NIEUWENDAM 2 Sept. van Londen te Hamburg.
NARVIK 31 Augustus van Iggesund naar Tyne.
OXELOSUND 31 v. Baltimore te Buenavistabaai.
OL1VA, Rotterdam naar Japan 2 Sept. v. Kobe.
OSTROBOTNIA, Rotterdam n. Wasa 28 v. Abo.
PORSANGER 30 van Archangel n. Antwerpen.
PANTHER 1 September van Hamburg naar Tiko.
PATRICIA 1 Sept. te Galveston, voor Hamburg.
PALOS, Rotterdam naar Spanje p. 31 Finisterre.
PORTO 31 Augustus van Faro naar Setubal.
PORTO 1 September te Setubal, voor Hamburg.
PASAJES 1 van Port Lyautey naar Huelva.
PAX 2 Sept. van Bremen naar Kopenhagen.
PARANA, Amsterdam n. Brazilië p. 31 Finisterre.
RIOL, Bremen n. N.-Orleans 1 v. Galveston.
REIN BEK, Rott. n. Stettin p. 31 Brunsbuttel.
KOSCHAL, Rott. n. Leningrad p. 31 Brunsbuttel.
REDSEA 2 September van Rotterdam te Hull.
STINA 2 September van Rotterdam te Shields.
ST. JANSLAND 3 van Amsterdam te Shields.
SLASK, Rotterdam naar Kotka 30 van Tallinn.
SIR JAMES CLARK ROSS 29 v. Sandefjord n.
Aruba.
SHROPSHIRE 2 Sept. van Hangoon te Liverpool.
SVARTON 31 Aug. van Rotterdam te Stockholm.
SESOSTRIS, Hamburg naar Chili 31 v. Balboa.
SEVILLA 1 van Casablanca naar Port Lyautey.
SAN FRANCISCO, Vancr. n. Hbg 30 v. Cristobal.
SIERRA NEVADA, Bremen n. B.-Ayres 1 van
Lissabon.
SIERRA SALVADA 1 v. B.-Ayres n. Bremen.
SILTONHALL, Madras n. Bremen 27 v. Pt Said.
SCHWALBE 2 September van Riga te Danzig.
TENERIFE 31 Aug. van Santos naar Hamburg.
TANGER 1 van Casablanca, naar Hamburg.
TENERIFE 31 Aug. van Rotterdam te Lissabon.
THESSALIA, Hamburg n. Rodosto 1 v. Statnb.
TETELA 2 van Garston naar Kingston (J.)
THIRLBY 2 September van Rosario te Liverpool.
TENNESSEE 2 Sept. van Australië te Hull.
UNITED STATES, Kopenhagen n. New-York p.
3 September Dunnet Head.
URSULA RICKMERS 2 v. Hamburg n. Japan
UHENFELS, Bremen n. Calcutta 1 v. Colombo.
WINTON 2 September van Hull naar New-York.
WACHTFELS, Bremen n. Busreh 1 te Djibouti.
WAMERU, W.-Afrika n. Hamburg 31 te Matadi.
WADAI, Rott. n. West-Afrika 1 v. Monrovia.
ZANDER 1 Sept. van Jacobstad naar Uleaborg.
ZEEMEEUW, Kuipers, 1 v. Gothenburg n. Ldn.
LIMANCELLI (ex Aberdare) In
ASTARTE 4 Sept. van Amsterdam te Bremen.
A J AX (Nept.) 2 Sept. v. Carthagena te Hull.
APOLLO (Nept.) 1 van Danzig naar Bremen.
ALK I Sept. van Rotterdam te Kopenhagen.
AMASSIA, La Plata n. Hamburg 1 v. Montevideo.
AEGINA 1 September van Ceara te Hamburg.
AMATA 1 September van Rotterdam te Emden.
ANTONIA 2 Sept. van Montreal te Tail of Bank.
ALNWICK 3 Sept. van Rotterdam te Shields.
ALBION, m.b., 1 van' Goole naar Aylesfbrd.
BRITANNIC, N.-York n. Liverpool 2 v. Galway.
BERENT 1 September van Rotterdam te Goole.
BODEN 1 September van Emden naar Oxelosund.
BODWILD 2 Sept. van Rotterdam te Hamburg.
BUTESHIRE 1 te Port Pirie voor Engeland.
BLACK GULL 2 van Rotterdam te New-York.
BERLIN, Bremerh. n. N.-York 2 v. Southampton.
BERENGARIA 2 v. Southampton n. New-York.
BUTT 2 September van Rotterdam te Gdlngen.
CALAFATIS, Novorossisk n. Londen p. 28 Gibr.
CITY OF AUCKLAND, L'pool n. Maurit. 1 v.
Beira.
CITY OF KHIOS, Liverpool n. Eng.-Indië 31 v.
Eochin.
CITY OF LYONS 1 Sept. van Rangoon naar
CITY OF PERTH, Singapore n. N.-York 2 v.
Port Said.
CLAN MORRISON, Liverpool n. Chlttagong
te Calcutta.
CLAN MACKINLAY, Liverpool n. Beira 1 v.
Dunban.
CLAN MURDOCH 1 van Londen te Cochin.
CLAN MACBRAYNE 2 te Galle voor Londen.
CLAN SKENE, Liverpool n. Lor. Marques 1 van
enEast-London.
CATHAY, Londen naar Brisbane 2 van Adelaide.
r^r>T^5PONA' HbS n- B--Ayres 2 v. Boulogne.
tvdYSÏtS—TEs 2 Sept. van La Plata te Liverpool.
DROTTNINGHOLM, N.-York n. Gothenburg p.
1 September Dunnet Head.
DUCHESS OF ATHOLL 2 v. Greenock naar
Montreal.
ESCHERSHEIM 1 v Botwood te Tonnay Charente
—I- c r,SS?5Teniber van Rotterdam te Stettin.
GEROLSIEIN 2 van Antwerpen te New-York.
GEORG iC 1 bept. van New-York naar Liverpool.
GEN. SA.S MARTIN 1 van Hamburg te Santos.
GAZELLE,-m.b., 31 van Rhyl naar Campbeltown.
GOURKO 3 September van Hull naar New-York.
HERNOSAND, Rott. 11. Memel p. 31 Brunsbuttel.
HAMM, Hamburg naar Chili 31 van Pimentel.
HARMODIUS, Londen naar Beira 2 te Algoabaai.
HESPERIA 1 Sept. van Madagascar te Londen.
HINDANGER Rott. n. Vancouver 1 te San Pedro.
HECTOR 2 van Bremen naar Koningsbergen.
HERO 1 September van Bremen te Setubal.
HECHT 1 September van Riga naar Wyborg.
ISERLOHN 31 Aug. van Hamburg te Santos.
JOHANN WESSELS 2 van Lulea naar Emden.
JANTJE R. 2 Sept. van Boston (L.) te Goole.
JERVAULX ABBEY 3 van Rotterdam te Hull.
KATTEGAT, t., 1 van Hamburg n. N.-Orleans.
KAMERUN, Hbg n. W.-Afrlka 1 v. L. Palmas.
KIRUNA 31 Aug. van Stockholm naar Lulea.
KIEL 1 September van Hamburg te Vera Cruz.
KIRKPOOL 1 Sept. van Montreal te Hamburg.
KOLN 2 September van Rotterdam te Hamburg.
KINGSBURY 3 Sept. van Sluiskil te Shields.
LINA KUNSTMANN, Rotterdam n. Konings
bergen passeerde 31 Augustus Brunsbuttel.
LETITIA 2 September van Belfast naar Montreal.
LUOSSA 31 Augustus van Sikea te Karlsborg.
LAU REN TIC 2 van Montreal naar Liverpool
ZEEMEEUW. D e 1 f z y 1, 2 September. Het
m.s. Zeemeeuw, kapt. P. Bolhuis, dat ledigscheeps
van hier naar Hamburg vertrok, keerde heden
terug met defecten motor.
GLENDENE. Rosario, 1 September. Het
meer gemelde Eng. s. Glenidene is weer vlotge-
komen.
TRSAT. Corcubion, 8 September. Het van
Casablanca komende Joego-Slavische s. Trsat,
geladen met fosfaat, is in de nabyheid van
Finisterre gestrand. Volgens een later bericht
schijnt het echter weer te zyn vlotgekomen, want
het seint, dat het vandaag in den namiddag hier
hoopt aan te komen.
CAROLINA. Buenos-Ayres, 2 September.
Nadat 400 tons van de lading waren gelost, is
het meer gemelde Zweedsche s. Caroline uoor
een sleepboot vlotgetrokken. De geloste lading
wordt weer ingenomen.
GENERAL SAN MARTIN. Santos, 1 Sept.
Het Duitsehe s. General San Martin, van Ham
burg naar La Plata bestemd, is hier by het
binnenloopen aan den grond gevaren, doch spoe
dig daarop weer vlotgekomen. Oogenschyniyk
heeft het schip geen schade.
JOSEPHINE GRAY. KeyWest, 2 September.
Het Eng. s. Josephine Gray is tydens een hevigen
orkaan in do nabyheid van den vuurtoren van
Bahia. de Cadiz gestrand en vraagt om hulp.
Het bergingsstoomsohip Relief is er heen om
hulp te bieden.
THYRA. SaguaLaGrande. 2 September.
Het Nborsche s. Thyra is tydens hevig stormweer
van de trossen geslagen en op een zandbank ge
dreven. Het schip maakt geen water.
STAL. Caibarien, 2 September. Het Deen-
sche s. Stal is in aanvaring geweest met het
Zweedsche s. Consul Confitzon en heeft ernstige
schade. Later is het in 9 voet water aan den
grond geioopen.
VERKOCHTE SCHEPEN.
Het Deensche passagiersstoomschip Oscar II,
10.012 bruto en 6024 netto tons groot, in 1902 te
Glasgow gebouwd en behoorende aan de Forenede
Dampskibs Seiskab te Kopenhagen, is voor sloop
naar Blyth (Engeland) verkocht. Het schip, dat
in den geregelden dienst Kopenhagen—New-York
voer, lag sedert Jan. 1931 te Kopenhagen op.
DE HAVEN VAN BUENOS-AYRES.
BUENOS-AYRES, 3 September. (R. O.) Door
het Gouvernement is aan schepen, die meer dan
25 tons nitro-cellulose geladen hebben, verboden,
de haven van Buenos-Ayres binnen te varen
BEVRACHTINGEN.
LONDEN, 2 September 1933.
VRACHTEN. De verschillende leidende afdee-
liagen voor thuisvrachten sloten met een meer
pryshoudenden grondtoon, doch het werkeiyk
aantal zaken bleef beperkt. Van Montreal be
taalde men wederom op de verbeterde basis 1/4%
naar bepaalde havens- van het Ver. Kon. en de
vrees, dat de vra.chtcyfers verder zullen terug-
ioopen was oorzaak, dat verschepers 70.000 qrs
lynbootruimte boekten van New-York naar Rot
terdam of Antwerpen tegen 4 ets (Amerikaan
sche munt). Cuba was eveneens meer ten gunste
van reeders gestemd voor een groote boot naar
het Ver. Kon./Cont. werd bedongen 13/-, Nov.
La Plata daarentegen bleef verwaarloosd met
vrachtcijfers nominaal onveranderd op 12/- voor
directe verscheping van Rosario naar Ver. Kon./
Cont. Een ballast-boot, momenteel liggend in een
Braziliaansche haven, werd geboekt met salpeter
van Chili naar 't Continent op basis 18/-, Oct.
Het Oosten was traag, doch het Verre Oosten
was beter gestemd voor boonen van Vladivo-
stock naar het Continent werd het hoogere cyfer
241- betaald, met opvullen te Dalny tegen 21/6,
Oct.
Bevracht O. a. ELENI, 8400 ton, 10 pet v
Vladivostock n. Rotterdam of Hamburg 24/-, Huil
of Noordelijke havens 1/3 extra, opvullen te Dalny
basis 21/6, 1-20 Oct.; SWIFTPOOL, 7900 ton, 10
pet. v. Zwarte Zee n. Ver. Kon./Cont. 9/9, graan
basis, 28 Sept. vervallen (gisteren vermeld zonder
naam)SALMONPOOL, 7300 ton, 10 pet, zelfde
reis, 9/9 graan-basis, 15 Sept. vervallen (gisteren
zonder naam vermeld)een s.s. (Engelsch), 36.000
qrs 10 pet v. Montreal n. bepaalde havens Ver.
Kon. 1/4%, Mersey 1/6 per qr., Rotterdam of Ant
werpen 6 ct (Amerik. munt) per 100 lbs., 5-20
Oct.; eenlge s.s., 70.000 qrs. (lijnboot-ruimte) v.
New-York n. Rotterdam of Antwerpen 4 ct (Am.
munt) per 100 lbs., Sept. en Sept.-Oct.VALDI-
ROSA, 7000 a 7200 ton, v. Cuba n. Ver. Kon./Cont.
13/-, Marseille 13/6, een/twee/of drie laadplaatsen,
4-20 Nov.; een s.s. (Harrison) 8000 ton, 10 pet
v. Chili n. Bordeaux-Hamburg range 18/-, met
opties, salpeter, Oct.
KOLENVRACHTEN o. a. van Cardiff n. La
Goulette 8/1%, Corunna 6/10%, Swansea n. Roche-
fort 4/6; Llanelly of Burryport n. Rouaan 4/-, Pt
Talbot n. Bordeaux 4/3Tyne n. Genua opties 5/9
Grangemouth n. Montevideo 9/9.
HERVERZEKERIN GSMARKT.
LONDEN, 2 September 1933.
ALKAID, gestrand by Kaap Orlov, 55 Gns. (vor.
not 55 Gns.)
FÏSRNGLEN, gestrand 30 mijl Zuid van Kaap
Guardafui (Ital. Somallland) 40 Gns. (vor. not.
40 Gns.)
JOSEPHINE GRAY, by Bahia del Cadiz ge
strand, 15 Gns.
ANTONIO
lading Donau.
AGEN van West-Afrika 31 te Hamburg.
ANTILOPE, m.b., 26 Augustus van Kopenhagen.
ALCYONE van Buenos-Ayres p. 30 Las Palmas.
AGHIOS MARKOS van Braila p. 2 Gibraltar.
ARIZPA van Mobile via Bremen 3 (12 n.m.) 168
myi W. v. Bishops.
ALPHERAT ~v. B. Ayres 31 v. Bahia.
AJjELLEN v. Pensaoola 28 v. New-York.
ARETE 1 v. Swansea.
ADEN van Haiphong 28 Augustus van Djibouti.
ALEARDI van Fiume 2 van Susak.
BENVENUE, 12 v. Cebu.
BATAVIER VII 3 te Lynn.
BANGALORE van Japan 31 van Colombo.
BURGERDIJK van N.-Orleans 2 (12 n.m.) 924
myi Z.W. van Bishops.
BOSANKA 31 van Split.
BERKEL 28 te Kotka.
BELLONA v. Valencia 31 te Faro.
BOCHUM van Japan 3 van Dairen.
BURGERLAND v. Japan p. 1 Gibr.
BARENFELS 31 te Mormugao.
BOCCACCIO van eGnua 30 te Napels.
BATAVIER VIII v. Bordeaux 2 van La Pallice.
BLACK HERON 30 Aug. v. New York.
BEIJERLAND 2 v. Windau.
BRAUNFELS van Calcutta 1 van Colombo.
BLACK EAGLE v. N.-York 4 te Antwerpen.
EORBECK van Narvik p. 3 Utsire.
COLORADO SPRINGS 19 v. New Orleans.
CARELIA 3 te Londen.
CASTLEMOOR van San Nicolas p. 1 Madeira.
CALCHAS v. Japan 29 te Shanghai.
CUYABA v. Santos 23 v. Pernambuco 4 te Lissa
bon verwacht.
COBLENZ van aDiren 2 te Manilla.
CITY OF BATAVIA v. Dairen 21 te Cebu.
CITY OF BARCELONA 3 te Antwerpen.
CONSUL POPPE 1 te Danzig.
CLAN MACPHERSON v. Tuticorin 2 v. Pt. Said
CLARA HINTZ 4 laadklaar Danzig.
CHORZOW 2 v. Danzig.
CHIOS van Levant 29 te Faro.
CITY OF BEDFORD v. Dairen vertr. 5 v. Londen
CITY OF ROUBAIX v. Dairen p. 2 Perim.
CHEMNITZ v, Japan 29 v. Tsingtao.
CHELDALE van West Afrika 27 v. Takoradi.
CONDOR van Danzig 2 te Antwerpen.
CONCH t., 2S Aug. v. Curasao 15 Sept. verw.
CITY OF OMAHA 21 v. Golveston via Havre.
CAPE CORSO van Braila 1 v. Stamboul.
DEMPO van Batavia. 3 v. Sabang.
DELOS 29 te Alexandrië.
DELFTDLJK v. Vancouver 1 te Seattle.
DESIO 23 Augustus te Villa Constitucion
DALRYAN van New-Orleans 25 Aug. v. Mobile
12 verwacht.
DEUCALION v. Japan 16 te Yokohama.
DAG FRED van Menado via Marseille p. 23 Kaap
de Goede Hoop.
DAMSTERDIJK van Vancouver 30 v. Cristobal.
DUN.LUCE CASTLE v. Z.-Afrika 30 te Londen.
DELFSHAVEN 3 van Pensacola.
DINO v. Donau 24 te Braila.
DIAMOND 2 van Swansea.
DUNBAR CASTLE v. eBira 1 v. East-London.
EXPRESS 31 te King's Lynn.
EDDI vertr. 2 v. Stettin.
EVERONIKA 31 v. Kemi nr. Schiedam.
ENTRERIOS 26 v. B. Blanca (of n. Antw.)
ERRIA van Bangkok 3 te- Londen.
ERMLAND van Japan p. 3 Gibraltar.
EDUARD GEISS 2 van Stolpmunde.
ENERGIE vertrekt 6 van Danzig.
EMMAFLEIN van Narvik p. 2 Utsire.
E SPANA v. B. Ayres 31 v. Victoria (Br.)
ERICA v. Braila 24 v. Stamboel.
EDITH HOWALDT 29 v. Uleaborg.
EMPIRE STAR v. Vane. 25 v. Colon.
EMANUELE ACCAME v. B. Blanca via Antw.
31 van Lissabon.
ESSEX JUDGE van Kherson p. 2 Gibraltar.,
FORMOSA van Ja-pan 4 te Manilla.
FRANKEN v. Japan 2 v. Pt. Said.
FUSHIM IMARU van Japan 3 te Antwerpen.
FRIESLAND van Japan 2 te Manillt.
FIANONA van Rosario 31 v. Teneriffe.
FREIENFELS v. Calcutta 3 te Antwerpen.
FORT DE TROYON v. W.-Afrika 27 te Havre.
FLANDRIA (Zw.) 2 v. Gothenb. via Amstm.
FRIT ZSCHOOP vertr. 3- 4 van Stettin.
FULDA vertrekt 5 van Antwerpen.
FALKENFELS van tP. Okha 2 te Bombay.
FLENSBURG 30 van Wabana (of Emden).
FELCE 22 v. Madras.
FORTUNSTAR v. Constantza 1 v. Stamboel.
GLENAPP v. Japan 1 v. Shanghai.
GAROET van Batavia 2 van Port Sudan.
GLENIFFER van Dairen 4 te Londen.
GLENOBLE van Dairen p. 1 Perim.
GQSLAR van Japan 24 Augustus van Sabang.
GLENBEG van Japan 31 v. Penang.
GLENSHIEL 28 te Dairen.
GHRDA TOFT 28 v. Archangel.
Gö.DUR 2 v. Malmö via Londen.
GCTUNHOF 29 Augustus van Stettin.
HUGIN 26 v. Gefle via Rouaan.
HAKUSAN MARU van Japan 1 van Hongkong.
HAVTOR v. Chicago 31 te Londen.
HAVER!! t., v. Abadan 28 v. Pt. Said. 12 verw.
HOOGKERK van Calcutta p. 2 Perim.
HUNSTANWORTH v. Barcelona p. 1 Gibr.
HERO (Nept.) vertr. 31 v. Lissabon.
HERANGER van Vancouver 30 van Colon.
HEWORTH v. Setubal n. Kralingscheveer 3 (4.42
v.m.i 65 myi W. van Niton.
HEINZ W. KUNSTMANN 1 v. Leningrad.
HERAKLEA 30 te Batoum.
HECTOR van Japan p. 3 Gibraltar.
HAKOZAKI MARU van Japan 3 te Marseille.
HJELMAREN v. Philadelphia 23 v. New-York
INDRAPOERA v. Batavia p. 4 Ouessant 5
n.m.) verwacht.
ILSENSTEIN v. N.-York 2 te Antwerpen.
ILMAR van Beira p. 31 Perim.
JANTJE mb., 1 te Londen uitgeklaard.
JAMAICA PIONEER 29 v. Kingston (J.).
JONGE ANTHONY, van Genua 27 te Valencia.
JEANNETTE van Dublin 2 v. Charlestown.
KINSHU MARU. van Dairen 15 v. Singapore.
KAKO MARU 25 v. Dairen.
KOTA TJANDI van Batavia p. Finisterre.
KULMERLAND van Japan 30 van Kobe.
KOTA GEDE van Batavia 26 v. Belawan.
KING SCOUNTY van oMntreal 2 (11.51 v.m.) 440
mijl W. van Valentia.
KELET eind Aug. laadklaar Donau.
KEPWICKHALL van Bombay pass. 30 Perim.
KRUSAU van Danzig p. 3 Brunsbuttel.
KUMA MARU van Dairen p. 4 Dungeness,
KORANTON 7 Aug. te B.-Blanca.
LANGSSEE vertr. 4 v. Stralsund.
LETO 1 v B. Blanca (of Antwerpen.)
LOBITO 2v. Lissabon via Hamburg 3 (8.10 v.m.)
25 myi Oost van Niton.
LIANA van Braila 2 September van Stamboul.
LALANDIA van Bangkok 30 v. Colombo.
LUNA (Nept.) vertrekt 7 September van Bremen.
LUISE LEONHARDT 2 September v. Archangel.
LAMPAS t 21 van Curacao, 16 Sept. verwacht,
LOGHKATRINE v. Vane. 26 te San Francisco.
LEONORE v. Montreal *26 v. Quebec (of n,
Dordt.)
MODESTA vertr. 1 v. Trangsund.
MUNSTERLAND v. Japan 1 v. Singapore.,
MOREA v. Levant 31 v. Alexandrië.
MAHANADA van Calcutta 1 te Dundee.
MONTE BIANCO v. Rosario 30 v. Las Palmas.
MAGDAPUR v. Calcutta 1 te Dundee.
MERCURIUS, m.b., 2 te -Londen uitgeklaard.
MONSUN v. Bahia Blanca p. 28 Pernambuco.
MOUNT OLYMPUS 15 Aug. v. Bahia Blanca
MENESTHEUS v. Japan 25* v. Penang.
MALAYA v. Japan p. 30 Perim.
MARIONGA v. Rosario 4 Aug. v. B.-Ayres.
MARIANNE t„ 2 v Anklam n. Duitschland.
MATHURA v. Calcutta 29 v. Pt. Said.
MITO MARU v. Japan 26 te Otaru.
MAASHAVEN 21 van Libreville via Rochefort.
SPRINGFONTEIN van Beira p. 1 Sept. Perim.
SARITA t„ 28 Aug. v. Curasao 19 Sept. verwacht
SPIDOLA 2 September van Riga.
SAALE van Japan 3 September te Tsingtao.
SOMALI van Otaru 1 te Londen.
SUMATRA (Zw.) 21 Augustus te Rangoon.
SVEADROTT v. Vancouver 28 v. Colon.
SCHWALBE 31 Augustus van Riga via Londen.
SLESVIG van Jaffa 20 v. Stamboel.
SARPEDON 31 Augustus te Dairen.
STRAUSS vertrekt 6 September van Antwerpen.
SAMBRE, m.b., van Parijs 4 Sept. te Antwerpen.
SIRIUS (Fin) van Finland 5 te Londen verwacht.
SHANTUNG van Japan I September te Kobe.
SUNDANCE v. Savahnah 5 te Bremen verwacht.
SCHIE 27 te Söderhamn.
SIRIUS (Nept.) 29 van Algarvekust via Antw.
SMYRNA 19 te Alexandrië.
STAD AMSTERDAM 1 te Gefle (of Emden.)
TRICOLOR 4 September te Sydney.
TAGILA 16 te Leningrad.
TRONDANGER van Vancouver 26 v. L. Angeles.
TSURUGA MARU van Japan 27 te Davao.
TRAFFORD HALL v. Z.-Afrika 22 v. Kaapstad.
TASSO 29 te Londen uitgekl. via Hamburg.
TADORNA 2 v. Eastham.
TCZEW van Danzig vertrekt 8 van Antwerpen.
THALATTA van Calcutta 2 September te Madras.
THE DUCHESS van Swansea p. 2 Sept. Lizard.
TALISMAN 24 v. Savannah via Bremen 14 verw.
TAR ANGER v. Vancouver 31 te Londen.
TOYOHASHI MARU v. Japan 28 v. Pt. Said.
TONGKING van Japan p. 3 Sept. Gibraltar.
TOURAINE van Japan 1 September van Kobe.
TRIANON van Japan 30 v. Pt. Said.
TERUKUNI MARU van Jap&n 28 v. Colombo.
TAIFUN van Constantza via Antw. p. 30 Gibr.
TRITON (Noor) v. Japan 28 te Manilla.
THEANO v. Belfast 3 September te Amsterdam.
TRIPP v. Corpus Christ! via Havre 23 op 680
myi Z.O. van Sandy Hook.
TAUBE van Wyborg 2 September te Antwerpen.
TIRADENTES 29 Augustus van Buenos-Ayres.
THOMAS WALTON van Churchill 2 (5.13 n.m.)
195 mijl W.N.W. van Wick.
TRIFELS v. Jamnagar 28 te Bombay.
UGO BASSI van Genua pass. 2 Sept. Gibraltar.
USAMBARA van Beira 2 Sept. van Ouessant.
ULM van Levant pas. 3 September Ouessant.
VEENDAM van New-York 4 Sept. te Plymouth.
VOLLRATH THAM 1 v. Narvik.
V1LLANGER v. Vancouver via Havre 1 (9.26
n.m.) 700 myi Z.W. van Land's End.
VECHT vertrekt 1—2 van Burea.
WITTEKIND 20 Augustus te Leningrad.
WM. W1LBERFORCE van West-Afrika 4 Sept.
te Londen, 6 verwacht.
WEISSENFELS 29 van Bushire.
WACHTEL van Riga 2 Sept. te Londen uitgekl,
WILHELMINA 28 van Pillau.
WEST ARROW van Boston 29 te New-York.
WAGOGO v. W.-Afrika 28 v. Las Palmas, 5 verw,
WILDENFELS v. Bhavnager 3 te Antwerpen.
WABAN van New-Orleans via Havre 19 te Cor
pus Christ!.
WEST HIKA van Mobile 4 Sept. te Londen verw.
WAALKERK van Jar,an 3 September te Dairen.
WASABORG 1 v. Köping.
WANGONI vertr. 5 v. Hbg via Bremen en Antw.
ZVIR v. Rosario 12 Aug. v. B.-Ayres.
Waldsbut
Rheinfelden
Breisach
Straatsburg
Kehl
Maxau
Diedesheim
Mannheim
Lohr
Mainz
Bingen
ALTON A van Macassar I van Padang.
ALMELO van ChiU 2 te Londen.
AGNITA, t., 29 van Houston via Rouaan.
ARENDSKERK van Japan 29 v. Manilla.
ASTARTE vertr. 5 van Bremen.
ALF 2 van Stettin.
ALGENIE 1 van Archangel or. IJmuiden v.
ARIADNE van Stettin p. 3 Brunsbuttel.
ALKMAAR van Chili 24 Augustus van Callao.
AEQUITAS van Rosario 25 v. Dakar
BARNEVELD vertr. 6 Sept. van Hamburg.
BOSKOOP van Chili 3 te Liverpool verwacht.
BOVEY TRACEY, 3 van Immingham.
BAARN van Chill 1 te Iquique.
BELLATRIX 31 v. Archangel n. Umuiden v.o.
BRUNLA 1 v. Oslo.
BODEGRAVEN van Chili 1 van Callao.
BRITISH AMBASSADOR, t., van Abadan p. 29
Perim.
CAPXTAINE LE BASTARD 1 v. Nant. n. Velsen
COSTA RICA 2 September van Hamburg.
CLIO van Bourgas 30, te Candia.
EDMUND HALM 31 van Kalix.
ESTHER MARIA 31 van Archangel, nr. Zaandam
EMBLA 1 van Hernösand.
FLANDRIA (Zw.) 2 van Gothenburg.
GODFRIED BUEREN 4 te Lulea, nr. Velsen.
GOLDBEK 30 laadklaar Bilbao, n. Velsen
HEIDELBERG van Macassar 1 te Barcelona.
HEBE van Kopenhagen p. 3 Brunsbuttel.
JOH. VAN OLDENB. v. Batavia 30 v. Colombo.
KURKMARK van Macassar 1 van Port Sudan,
KRETA v. W.-Indië 30 v. La Guayra.
LARENBERG 29 v. Archangel nr. Zaandam.
LOREN'Z L. M. RUS> 1 van Kuusiluoto.
MONTFERLAND van B.-Ayres p. 28 Fern. Nor,
MARTON 19 Augustus te Santa Fé.
MELAMPUS van Batavia 2 van Port Said.
l.IEROPE van Venetië 31 van Messina.
NEREUS 2 van Kopenhagen via Gdynia.
OLDEKERK van Japan 30 v. Port Said.
ORINOCO van Vera Cruz 31 van Vigo.
ORANJE NASSAU 25 Augustus van Paramaribo
OUSEL 2 September van Manchester.
OBERON 28 van Savannah via Bristol.
P.L.M. 23, 26 te Bougie, n. Velsen
POLYPHEMUS v. Batavia 1 v. Colombo.
POELAU BRAS vertr. 4 van Lond-en.
PROMETHEUS van Batavia 5 te Londen verw,
POELAU TELLO van Batavia 2 van Penang
STELLA 2 September van Hamburg.
ST. JANSLAND vertr. 4 van Newcastle nr. Velsen
SYDIC van Negapatam p. 2 Finisterre.
SATURNUS van Progresso 3 te Gent.
STRIX, t., 29 te Constantza.
STHNTOR van Batavia 2 van Singapore.
TAJANDOEN van Batavia 3 te Seuz.
THOR 1 van Gdynia.
TALISSE 2 September van Batavia.
ULYSSES van Bourgas 2 van Constantza.
VELEBIT van Braila 25 te Galatz.
VESTA van Venetië 31 van Lissabon.
VULCANUS 31 van Palermo.
WAALKERK van Japan 3 te Dairen.
YILDUM 26 van Archangel naar Velsen, 6 verw.
ZINOVIA v. Marlepol p. 4 Beachy Head.
ZEELANDIA van Buenos-Ayres 2 v. Pernambuco.
ZAANLAND 31 v. B.-Ayres.
ATLAS (Nept.) vertrekt 5 van Lissabon.
CHR. T. BOE, t., v. Constantza (of Antw.) Sept.
DIMITRIS, v. Mariupol, Aug.
DEUCALION 4 te Hamburg.
MENES 23 Augustus te Batavia.
MEDON vertrekt 9 September van Batavia.
MELISKERK 3 te Hamburg.
WATERLAND 31 te Buenos-Ayres.
AENEAS van Japan 3 te Singapore.
ANGELINA LAURO van Madras p. 2 Gibraltar.
AQUARIUS van New-Orleans 31 te Antwerpen.
ALHENA v. B.-Ayres 29 v. Las Palmas.
AGRA van Calcutta p. 2 Gibraltar.
ARETHUSA- van Santa Fe 2 van Madeira.
AALSUM van Villa Constitucion 26 te B. Ayres.
ALUDRA van San Nicolas 3 v. Las Palmas.
ARENDSKERK v. Japan 29 v Manilla.
ALWAKI 1 v. B. Ayres.
ALFIERI van oLnden 2 te Antwerpen.
ALBATROS mb., 2 te Londen uitgeklaard.
APOLLINARIS IV 2 te Londen uitgekl. naar
Hoek van Holland.
ANDROMEDA 2 van Stettin.
ALMELO van Chili 30 v. Liverpool via London.
ALIMNEA 31 te Varna.
ALM. ALEXANDRINO vertr. 5 v. Hamburg.,
AN DROS van Levant 1 te Morphou,
MUREX, t„ v. Constantza p. 1 Gibraltar, 6 verw.
MELMORE HEAD 27 v. Montreal via Belfast.
MARQUARDT PETERSEN 19 Aug. te Leningrad.
MULBERA van Beira pass. 2 September Perim.
MECKLENBURG 15 Augustus van Bahia Blanca.
MEROPI v. Theodosia p. 1 Gibraltar.
MILOS van Bourgas 30 te Izmir.
MEONIA 2 September van Bangkok.
MAIN 25 Aug. v. Stettin via Kotka.
MATSUMOTO MARU 30 te Duinkerken.
MANZONI van Triest 31 Augustus van Palermo.
MERTAINEN 1 v. Lulea.
MARABOE v. Fiddown via Londen p. 1 Lizard.
MAR GLAUCO 22 van Savona via Hornillo.
MANUCHU van Sfax (n. Pernis) p. 4 Beachy Hd.
NAUTILUS (It.) v. Pt. de Bouc p. 26 Gibraltar
NEBRASKA v Vane. 4 te Liverpool verw.
NAGPORE van Calcutta 23 Aug. van Port Said.
NIKE, t„ v. Houston 2 (1.2 v.m.) 1000 myi W.Z.W.
van Land's End, 10 September verwacht.
NICEA 28 te Stamboul.
NYMPHE v. Madras 30 v. Colombo.
NEION van Sulina 3 (7.39 v.m.) 90 myi Z. van
Land's End.
NJASSA v. Beira 28 v. Loanda.
NEW WESTMINSTER CITY v. Osaka 31 te
Dairen.
ODER van Japan 30 v. Colombo.
OLfVA van Japan 2 September van Kobe.
ORLANDA van Raumö 4 September te Bremen.
OLllEKERK v. Japan 30 .v. Pt. Said.
OT .SEBRIDGE van Dairen 30 v. Pt. Said.
PURSEUS (Eng.) v. Japan p. 31 Perim.
F 1CUARE 26 v. Santa Marta via Havre.
J PENROSE 28 v. Mormugao.
ORTREGIS 16 Augustus te Necochea.
,'HILOCTETES van Japan 27 van Yokohama.
PALLAS (Nept.) 1 v. Koningsbergen.
PEII'ING van Japan 4 September te Tripoli.
RHEIN LAN D van Japan p. 31 Perim.
RAMSES van Japan 1 September van Kobe.
R. L. HAGUE 22 Augustus van Aruba.
REGULUS v. Kotka 29 te Londen/
RAUL SCARES 30 v. Rio Janeiro.
RAPID 4 September te Middlesbro.
SAN FRANCISCO MARU v Dairen 30 v Pt. Said
SVETI VLAHO v. B. Bianca 31 v. Las Palmas.
S.4>n ANTONIO van Vancouver 30 te Havre,
In de Nederlandsche rivieren en te Keulen.
4 Sept. (dag van V.M.)
Sedert de op;
Waarnemings-
Rivieren punten
Rijn Keulen
Lobith
Waal Nijmegen
St. Andries
Boven Gorinchem HW
Merwede LW
Oude Maas Dordt HW
Dordt LW
Arnhem
Vreeswijk HW
Neder-Rijn LW
en Schoonh. HW
Lek LW
Krimpen HW
LW
R'dam H. v. Holl HW
Waterweg LW
Wester voort
IJssel Deventer
Kampen
Eijsden
Maastr. (hoofdsluis)
Maastr. (Borgharen)
Grevenbicht
Venlo
Grave (stad)
Grave (sluis)..
St. Andries
Maas HedelHW
LW
Heusden HW
LW
M. d. Donge HW
LW
HolL Moerdijk
Diep
Haring- Hellev.sL
vliet
Zijpe Bruinisse
4 Sept. 3 Sept
2.64
2.26
1.32
2.38
2.60
3.98
0.46
2.64
1.16
0.45
1.58
2.69
2.26
1.37
2.48
2.75
4.01
0.55
2.70
1.19
0.53
1.61
Caub
Ems
Coblenz
Trier
Keulen
Dusseldorf
Ruhrort
Wesel
Emmerik
Duisburg
4 Sept 3 Sept
1.70 1.74
1.05 1.08
1.68 1.71
-0.07 -0.U3
1.32 1.37
0.75 m.81
-0.10 0.—
-0.39 - 0 30
0.89 0.99
-0.3-2 -0.24
Oude Amsterdamsche tQd.
Sept. le get 2e get 1® get 2e get
16.34
15.06
15.36
16.01
13.55
14.31
15.23
Delfzijl
TerschelL
Harlingen
Helder le
IJmuiden
IL v. HolL
Rotterdam
HellevoetsL
v.m. I
1-2.05
9.19
10.2i
7.55
3.33
2.3?
4.57
3.29
21.46
22.40
•20.35
15.58
15.07
16.57
15 64
Willemstad
Brouwersh..
Zierikzee
Wemeld.
Vlissingen
Terneuzen
Hans weert
v.m,
4.18
2.41
3.25
3.4-3
1.43
2.17
3.16
HW
LW
HW
LW
HW
LW
Water
Tijdstip
3 Sept
hoogte
v.waarn.
h. 1.
in c.M.
37.96')
6.—
5
9.80
9.—
14
7.57
9.—
7
2.48
9.—
10
1.62
7.—
9
-0.03
3
15
1.24
5.55
9
—0.82
0.55
22
7.59
9.—
8
1.38
7.10
-8
0.38
3.20
4
1.14
6.50
9
-0.45
2.T5
16
1.14
6.05
9
-0.79
0.50
20
0.99
2.50
5
1.—
19.45
21
8.25
9.—
8
2.11
9.—
10
-0.08
9.—
3
45.86
8.—
n
9
40.6(1')
u.
8.—
10
27.78
8.—
10.86')
8.—
ft
10 -
3.87')
u.—
8.—
24
0.92
9.—
16
0.84
9.—
16
0.07
4.45
19
u.73
7.40
15
-0.01
3
18
1.17
6.50
16
—0.72
1.45
20
1.43
5.15
- 7
—1.04
23.—
2-2
1.11
4.30
6
-1.07
22.55
24
1.40
3.50
32
—2.02
21.05
28
1) i 32 M. boven nul der schaaL
2) De waterstand aan de hoofdsluis wordt
geacht 0.40 M. hooger te zijn, bij geheel geopende
stuw.
3) De waterstand aan de peilschaal te Grave
(sta) wordt geschat 0.10 M, hooger te zijn, bij
geheel geopende stuw.
4) Stuw te Sambeek in werking.
De waterhoogten van 12 u. zijn waargenomen
op 3 Sept,
LOBITH, 2 September.
Gepasseerd vóór 12 uur en bestemd voor J
ROTTERDAM: stoomschepen: Excelsior. La.
Place Jega, Claude Bernard, Helena, Mier, Korea,
Fretta, Johanna, Lydia, Georg Reitz 2, Prins
Hendrik, Edmund. Nelly, Fiat Vol. 9, Moselle;
Anjome, Tromp; Sindoro, v. d. Zande; Emilie,
v Loosen; Arno, HeidensteckerD. A. P. G. 9,
Maier- Cornelia, Schoenmaker; Eva, Bnlmayer;
Winschermann 39, Hamm; Ocean, Vogel; Aaltje,
Tor- Burg. Namedy 2, Kirchesch; Montan 18,
Kruppert- Köln Neuessen 3, Linkenbach; Pax,
Vienna- Energie, Nohl; Helvetia, Schouwstra;
Acquina, Roosenboom; Ernst, Becker; Maja, Ver-
meeren- F.Hada. de Vries: Bouvier, St.rack; Comp-
toir 10 Pflrmann; AMSTERDAM: st. Stompwyk;
Wijkdienst 11, de Geer; Margarethe, Apolhus;
Marina, Elvé; Arulf, v. Winssen; DEVENTER:
st. Katerveer; Observanda 1, Ossewaarde; DEN
HAAG: Tine, Kers; Laplace, Vorstenberg; WES
TERVOORT; Anna, Beekman; BREDA: Francor,
Meel; VLIEREEDE; Irma Marie, Bartels;
LEIDEN: De tyd leert alles, Möllers; DOR
DRECHT: Monte Carlo, Köhler; TERNEUZEN:
Terneuzen 4, den DikkenAPELDOORNOra et
Labora, Damming; MAASTRICHT: Emanuel,;
Swmkels; DELFT: Willemina. Liefbroer; MAL
BURGEN: St. Antonius, de Beyer; ALBLASSER-
DAM: de Vriendschap, Bons; TILBURG: Avon
tuur, Klomp; GAMEREN: Hen ja, Kerkhof; GOE
DEREEDE; Anna Maria, v. d. Meys; GOID-
SCHALKSOORD: Anjo, Mookhoek; HAAGSCHE
SCHOUW Zeldenrust, Trouwborst; ENKHUI
ZEN Dica, v. LaarLEIDERDORPLuctor,
Schuitemaker; VELSEN: Kanaalvaart 2, Wig-
ger; NIJMEGEN: Corma, v. Hasselt; BATTEN-
OORD: Hendrika, v. d. Ouden; NEIJENBEEK:
Johanna, Sanders; DRUTENJohanna, Jansen;
MAASHEES: Trouwe Hulp, Wydeveld; MAAS
SLUIS Cornelia, Gqsberts; UTRECHT: Huber-
tus, de Ruvter; MAASBRACHT: Clara, Vrinten;
SAS VAN" GENT: Fricka, Admiraal; VENLO:
Anna Maria, v. Alphen; OOSTWOLDE: Erica,,
Hooites.
BELGI st. Lily; st. Lutin; ts. Archimedes;
Mannheim 183, Relnert; id. 224, Albers; Floras,
Mouthaan; Rynschelde 8, SeeldraayersEzo,
Schot; Victor Regine, Blom; Juliana, Meertens;
St. Antoine. Westdorp; Valerie, Verschure: Anna,
---. Driel; Joanna, Remon; Louise, de Koninck;
4 Gezusters, Verschelden; Borda, Michiels; Aman
dine, Michiels; Pejo, Steenstra; Louis, Kwik;
Clementine, Claus; Bernardina, Overbeek; Drei
Brüder, Schmidt; Wim, Boer; Philegon, de
Roeck; Palmyre, Offenberg; Fiorentius, Thyssen;
Risico, Vermeulen; Turka, Steegman; Corpejo,
v. Boven; Franjoa, den Haan; Lydoir, Sleewaert;
Leon Mathilde, v. Schy'ndel; Henny, Kerkhof.
DUITSCHLAND st. Siegfried; Oranje Nas
sau, Hovestadt.
Gepasseerd nft 12 uur en bestemd voor l
ROTTERDAM; stoomschepen: Droma, Colbert,
Theodora, Irmgard, Rhenania 3, Fortuna; Wal-
sum 23, Zeeman; Steenbank, Brandt; Terra Nova,
Hooglander; Occident, Meijer; Otma, Tromp;
Westfalen. Zyimans; Mathilde, v. Dinter; Hans,
WellerWalsum 27, Schreuder; Cornelia, Snyder;
C G Maier 10, Zöller; Neptun 17, Erlenbach;
id 55, Mussier; AMSTERDAM: Alsacia, Smit;
Emjo, v. Eek; DORDRECHT: st. Meuse; st.
Taurus 1; TERNEUZEN; st. Egidius; VREES
WIJK: st. Gelria; MAASBRACHT: st. Jonel;
Fluviale 10, Verschuren; ZWOLLE: st. Gelria 2;
Damco 6, v. Geffen; Maria, Bakker; MAAS
TRICHT: Amicitia, Lauter; RENKUMde Hoop,
Buil; HALFWEG: C. S. M. 5, de Graaf; BREU-
KELEN: Dividend, Fernhout; UTRECHT: SL
Petersburg, v. Haaren; HELMOND: Bernardina,]
Lukassen; DEVENTER: M. Stinnes 73, Volk;
DE STEEG: Coram, v. Dongen; Nenuphar, Sto
ter; ZWOLLERKERSPEL; Pro et Contra, Sto
ter; KOUDEKERK A/D. RIJN: Niets Bestendig,
Heuvelman; MALBURGEN: Enfergie 4, Groen;
KATWIJK AAN ZEESt. Maria, Rut jes
SCHOONHOVEN: Maria, Wanders; STEEN
BERGEN Broedertrouw, Tak; RHOONEa
Avant, Rook; LIESBOSCH: Margaretha, Lub
bers; ZUIDLANDJannlgja, Dupré; OUDEN
RIJN: ët. Antonius, Bosman; GRONINGEN:
Dankbaarheid, Leininga; OUDE ZEUG: M. Stin
nes 27, Loh; TILBURG: Noordster, Brink; Repo»
Rensen; GELDERMALSENBertha, Booy; BRE
DA: St. Antonius. Kemperman; VLIEREEDE:
Anita, Bartels; DIRKSLAND: Avontuur, Huigen;
DELFZIJL: Harmonie, Visser; NEIJENBEEK:
Goede Verwachting, de Vries.
BELGI Derunapht 2, Schaden; La Brie,
KornelSurcouf, de Clercq; Sica, Willems; Mel
pomene, Siegmund; st. Zeemeeuw; st. Jeanna
d'Arc; Coralie, Seeldrayers; Curie, Janssens;
Gustav, Krapp; Hendrina, Koenen; Berry, Bock;
Thais, Ripp; Rosalie, Verbraecken; Majo, Nieuw-
dorp; Finland, Mussche; Bertha, Cop; Louise 2,
de Souter; Jules, v. Cauwenbergh; Louisa, Thays;
Fortuna, Braun; Ougrée 4, Lisscher; St. Josef,
Wissen; Yvonne, v. d. Wielen; Dollar, Busschere,
EMMERIK, '2 September.
Gepasseerd voor 12 uur en bestemd voor:
DUITSCHLAND: En Avant, Jut; Margreth,
Boll; Gerhard, Gelderman; st. Seolto; Interna
tionaal. Verberght; Julienne, Westerlinck; Rosa
lie, Wijekmans; St. Anna 1, de Lor; Antoinette,
Hauskès; st. Harmonie; Spes Salutis, Brink;
Henri, Jansen; Hannover 33, Schutze; Alida,
Feenstra; st. Res Nova 3; Angele, Durinck;
Eureka, Wirtz; Content, v. Luyck; st. Japico;
Kurt Nieten, Erban; Schwaben 3, Zimmerman;
Energie, Oosterwaalst. AntbnEuropa, Buch-
loh; Bogaerts I, Jansen; Clement Marie, Kessler;
En Avant Rook; Meteor, Balk; Prinses Juliana,
Balk; st. Jenny; Willem, v. Boom; Vlator, Rud-
akker; Volente, v. d. Werp; st. Vergennes; Der
Rhein, Köfer; Schweinfurt, Oversteeg; Rabinsa,
Dresch; Lysandér, Becker; st. Clarus; Kronos
I, HirschMuttersegen, Kimpel; Vigilia, Castor;
Morgenrothe I, Maas; Theo, Schimmel; Jacoba,
Neve; Junior, Groen; Breslau, Schmitt; Lloyd 3;
Kief er; Energie V, Jansen; st. Ideaal; Maria,
v. Meekeren; Confiance, Mouthaan; Biyde aan
komst, Roding; Immaculata, Feil; Drachenburg,
Jansen; Simoun, Hallen; st. Ryn Schelde 16; st.
Luzern; Arthur Walter, Ernst; Fort de France,
Neuer; Noumea, Ziegler; Montaigne, Wilson;
Saarfels, Scheil; Indo Chine, Guignior; st. Har
monie 4; Aduatique, v. d. Meulen; Minas, Rus-
terman; Hanseat. Frauenfelder; St. Antonius,
Emans; st. Jean Miliot; Comptoir 12, Weber; Le
Beaujolais, MeyerComptoir 4, Nu&sbaum; st.;
Poelwyk; Wykdienst I, den Toom; st. Falla; Zo-
la, de Wit; Shakespeare, v. Scholl; Beerstraten,,
v. KesseiMadonna, HeintekensGluck Auf 2,
Wendt; st. Harmonie III; Willem Johan, Beze-
mer; Arjama, Kerkhof; st. Laneck; st. d'Alem-
bert; Cornelia, Timmerman; Mars, Mundschenk;
Mont. Blanc 12, Osche; Titan, Kolkman; Dort
mund, Leutner; Spera, Verdoom; Truida, Hei-
dema; Strassburg, Lercke; st. Noordwijk; st,
K. Vaart 11; C. S. M. 16, Leeuwestein; Johnny,
Goedhart; Ludwina, Backx; st. Exvoto; Harpen
II, Keim; Luise, Krapp; Avanti, Rustgens;
Adriana, Verheij; st. Saga; Delfinus, Klomp;
Volant, Holt; Mannheim, Beekhaus; st. Lauwer
zee; Spontaan, Volker; st. Andries Willem; Ca-
tharina Johanna, Willemsen; Leentje, IJzerlooy;
Anna, Feenstra; Macama 2, Wilters; st. Goliath;
Isala I, Bokslag; Stad Doornick, v. d. Vonder;
Gepasseerd na 12 uur en bestemd voor:
DUITSCHLAND: Sancta Maria, Suykerbuyk;
Chasse l'eau, de Landsheer; Pierre. Cauwen
bergh Antwerpia 2, HuyssenMarguerite, v. d.
Sande; Nautilus 8, de Jager; Cornelia, de Clercq;
Nemo, Huygens; Francois, Wyckmans; Leon-
tine, Geerarts; Therese, Verguit; st. Attractie;
Antonia, v. Hasselt; Dina. Schaapman; M. Stin
nes 19, Kayser; Wykdienst 8, Staal; st. Sorame;
st. Sully; Naptha 4, Karbach; Phenic.Ost; Cor
nelia, Bedet; Emmy, Haas; Solothurn, Reif; st,
Teutonia; Soli Deo Gloria, Bryder; Aleida, Grap'
per; Neeltje, v. AsperenMorgenster, de Waardt;
Flora, Wagenmaker; Wiljo, Avontuur; Maria,
Boere; Kroonland, C-JVg..5 Gebroeders, van
Dyke; Borjo, Stravers; st. Baden 12; Rheinfahrt
152, Ibenss; Mannheim 182, Klink; Rheinfahrt
98. Dreiss; Elz, de Wilde; Baden 16, Mettra;
Ryotrans 15, Geurs; Hoenera, Hoenderop; st,
BragiChardin, Westerhout; Machtilde, Gouds-
waart;; Alpha, Kamphuizen; Revoir, Mensen;
Cornells,, Karei,