DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS BIJ 'T LICHTPUNT - HOOGSTRAAT 109 56ste JAARGANG MAANDAG 4 SEPTEMBER 1933 No. 16736 ALLE RIJWIELONDERDEELEN dit nummer bestaat uit BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM.' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 CTlTDIf VERLAAGD 3 1 Eit\l\ HAAST VOOR NIETS TELEF. 68836 ■"SSTmÏX01B't W. „p t,.e purt» een nadere verklaring van het Gemeentebe stuur van Rotterdam te moeten vragen en wel ONTHEFFING BEBOUWINGS- YOORW AARDE TANTE NET SLIEP DOOR! DRIE BLADEN KETHEL De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand ƒ1.10, per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels ƒ1.55 elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels ƒ1.—, 15 regels ƒ1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.- Lij overlijden door een ongeval; ƒ500.- bij verlies van een wijsvinger; 50.— bij verlies van twee. voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. leid. „„den, voeten of o.ge„; 250.- „ij vetlie. Jtd.Tf^ WIJZIGING BUS-VERKEER Buslijn L verdwijnt Invoering 5-centstarief B. en W. van Rotterdam hebben hun colle ga's van Schiedam in kennis gesteld van het voornemen om eenige wijziging te brengen in de organisatie van het stadsverkeer met de H. E. T.-bussen in onze gemeente. Deze wijziging houdt het volgende in: a. Opheffing van autobuslijn L. (Rembrand laan tramhalte Rozenburgerplein). b. Inkorting van autobuslijn M. (Rozenbur- gerplein tramhalte Station N. S.)in dien zin, dat van het Rozenburgerplein alleen tot de 'tramhalte wordt gereden. N. B. Lijn K. (Rembrandtlaan tramhalte Station N. S.) blijft ongewijzigd. De lijnen K. en M. hebben alsdan toch nog bij iederen rit aansluiting aan de tramhalte, zoodat de verbindingen van de oude lijnen L. en M. als overstapverbinding gehandhaafd blij ven. Lijn K. correspondeert op de treinen. Ge durende den dag wordt een 10-minutendienst en des morgens van 67 uur, alsmede des avonds van 10 uur tot het einde van den dienst een kwartierdienst gereden. c. Invoering van een 5-centstarief en van rittenkaarten a ƒ0.55 voor de trajecten Station N. S. tramhalte; Rembrandtlaan tram halte en Rozenburgerplein tramhalte. (Op het traject Rembrandtlaan—Station N. S. blijft het tarief van 10 cent van kracht). d. Vervanging van de oranje 16-rittenkaar- ten a ƒ1,10 door gewone 12-rittenkaarten a ƒ1,10, welke dus op het traject Rembrandt laan—Station N. S. zullen worden gebruikt. Door het Gemeentebestuur van Rotterdam Reel. 123S 10 RESTAURATIE ST. JANSTOREN Dure ontdekkingen B. en W. schrijven aan den Gemeenteraad: Nadat in den zomer van 1931 aangevangen was met het bouwen van den steiger rond den toren, kon in October 1931 ter plaatse de staat, waarin het bouwwerk verkeerde, worden vastgesteld. Allereerst bleek, da tde spits van den toren dringend herstel behoefde. In een nieuwe be grooting werd, met behoud va nhet eindbe drag van ƒ50.000 hiervoor ƒ4.000 gereserveerd, waardoor de posten voor de verdere werkzaam heden, welke toch reeds uitermate zuinig be groot waren, met hetzelfde bedrag werden verminderd. Zooals Uw Raad bekendis, kwam van de to tale kosten ad ƒ50.000 40 pet. (ƒ20,000) voor Rijksrekening, en 20 pet. (ƒ10.000) voor reke ning van de Provincie. In overleg met het Rijk werd daarna beslo ten de spits geheel te vernieuwen, wat ƒ5.850 heeft gekost, hoewel om de kosten te druk ken een ijzerconstructie is toegepast, daar een houtenspantconstructie veel duurder zou worden. Voorts werd bij het verwijderen van het totaal ontzette metselwerk achter de oude wij zerplaten ontdekt, dat de toren ter plaatse van de oude wijzerplaten oorspronkelijk op J - van l dezelfde wijze versierd is geweest met rond- wordt thans gevraagd of tegen de nvoermg en natuursteentraceering als de naast- bovengenoemde maatregelen, bij wijze van muurvlakken A** +UH van drie maanden, dezer- liggende muurviakKe Deze ontdekking werd niet alleen door ons doch ook door de Rijkscommissie voor de Mo proef, voor den tijd van drie maanden, dezer zijds bezwaar bestaat. Swalnun krijg,een nieuwen lo,- en land. wel. Een ijzerendamwand voor he, aan leggen van den wal wordt aangebracht. -R pn W doen OOK door ae jxijKscuimiussic Naar aanleiding numentenzorg belangrijk genoeg geacht om met hun ambtgenooten van Rotteidam geschreven, hierop een verhooging van het crediet dat zij het goed recht erkennen van hun stre- et oog 4-«rtVf+pin utqovid tpcfplnlc ven om verlichting te brengen in de lasten ook van het Trambedrijf en dat zij bereid zijn in deze richting mede te werken. 1 öUC- I O lasten met 5.000redelijk te achten, waarin tegelijk begrepen was een bedrag om de wijzerplaten lager, en wel concentrisch met de te maken Opheffing van de rechtstreeksche verbinding hebhcn Rijk en Provin. Van iL>tTr^enWbezlar e™nm7n de I cie wederom resn. 40 pet. (ƒ2000) en 20 pet. Wijzfgtagen welke in het tarief worden voor- 1000), derhalve te zamen ƒ3000 als bijdrage gesteld, "zoodat hiertegen door hun geen be- b_. de regtauratie van het eigenlijk Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van H. de Bruijne te Viaardingen om een verlof B voor den ver koop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de be- nedenlocaliteit (winkel) van het perceel, ge legen aan de Galileistraat 91c; en herinneren eraan, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenep van het verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. SCHIEDAM, 4 September 1933. ten aanzien van: 1. de vervoergelegenheid van het Rozenburgernlein via de tramhalte naar het Station N. S.; en 2. het type der auto- bussen. Ten aanzien van punt 1 hebben B. en W, dat de pilasters grootendeels losgescheurd waren van het verdere muurwerk; dat de tusschenliggende velden ook weinig samenhang met den domp van het metselwerk vertoonden, dat op meerdere plaatsen smeedijzeren hori zontale ringankers in het muurwerk ingemet- aanhun^Ambtgenoten van Rotterdam de seld waren, welke ankers sterk geroest waren thLg voorgelegd of hun conclusie juist is, I en het muurwerk vergruisd en ontzet hadden, dat de reizigers, die van de overstapverbinding Rozenburgerplein tramhalte (lijn M) en tramhalteStation N. S. (lijn K.) gebruik moe ten maken, bij het overstappunt de tramhalte) niet of nagenoeg niet behoeven te wachten, terwijl tóch het rooster van lijn K. met den dat de vele ijzeren schietankers, op de plaats van de spitsbogen 14 in aantal, op een hooge van enkele meters, talrijke verticale scheuren veroorzaakt hebben. In overleg met den Directeur van het Rijks bureau voor de Monumentenzorg is het buiten- r^ir^rnnf* houdt Dureau voor ae munuiuciHcniuig Deze vraag werd B. en W. bij schrijven van muurwerk daardoor grootendeels vernieuwd 30DAug7tusSj I^bevestigènd beantwoord. I moeten worden, wat niet uit de oarspronkelij- Wat het tyne der autobussen (punt 2) be- ke begrooting kon worden bekostigd. treft hebben B en W., in aansluiting aan de Een verhooging van 15.000 zal 1 indertijd met Rotterdam gevoerde correspon- leg met den Rijksdienst voor Monumenten- dentie naar aanleiding van de door de leden zorg onvermijdelijk zijrn van den Raad, de heeren N. Scheurkogel c.s., De Minister van Onderwijs, Kunsten en We- ineediende motie, nog eens de wenschelijkhefd tenschappen is, blijkens zijn schrijven van 23 vagn een lichter type van bussen naar voren ge- Mei 1933, thetwelk ter visie is gelegd, bereid bracht. een subsidie, berekend naar 40 pet., alzoo B. en W. van Rotterdam zijn' blijkens hun ƒ6.000 op de Rijksbegrooting voor 1934 te bren- ntwoord, evene pxnlcitatie nemen van een lichter type wen- i uver n« F"""1-»"»' -j- --j --- schelijk is. Met het oog echter op den finan- Gedeputeerde Staten nog_ in correspondentie. antwoord eveneens van meening, dat het in gen. w npmen van een lichter type wen- Over het provinciaal subsidie zijn wij het oog echter op den finan- Gedeputeerde Staten nog in correspondentie cieelen toestand van Rotterdam, bestaat er voor doch wij gaan ervan uit, dat ook dit zal wor- hpt tf^ffpnwoordise bezwaar om tot het aan- I den toegekend. Bchaffen van nieuwe wagens over te gaan. Waar door Uw Raad -eds is verleend een Daaroü is door B en W. van Schiedam ge- crediet van ƒ50.000 en een van ƒ915.41 (regu antwoord, dat dit laatste hun zeer aanneme- larisatie gemeentebegroting 1932) hebben wij lijk voorkomt, doch tegelijkertijd is door hen de eer U voor te stellen thans als verh°ogi: de stellige verwachting uitgesproken, dat toch daarvan toe te staan ee" credi 5 zoo spoedig mogelijk, in elk geval wanneer en een van 15.000, zoodat het totaalbedrag op nieuw materieel moet worden aangeschaft, in ƒ70.000 zal worden gebracht, deze gemeente bussen van een lichter type in gebruik zullen worden genomen, waarvan zij nog gaarne nadere bevestiging zouden ontvan- Bij Raadsbesluit van 12 Mei 1914 werd o.m. verkocht een perceel grond, gelegen aan de St. Liduinastraat Z.Z. hoek Veenlantstraat W.Z. onder voorwaarde o.m., dat het perceel bebouwd moet worden met een heel hoekhuis. Thans wil de tegenwoordige eigenaar, de heer J. H. Tuijl, alhier op het bij bedoeld pand behoorende perceel open grond een woonhuis bouwen, wat echter zonder nadere ontheffing niet mogelijk is. Waar tegen de voorgenomen bebouwing geen overwegend bezwaar bestaat, stellen B. en W. den Raad voor, de gevraagde ontheffing te verleenen. GROND VOOR BENZINE-POMPEN Yerhooging van den huurprijs Door de N.V. American Petroleum Compa ny te 's-Gravenhage wordt verzocht haar in huur af te staan een perceeltje grond, gele gen vóór het pand Haileystraat no. 2 alhier, ten behoeve van het plaatsen van een elec- trische benzinepompinstallatie voor een in ge noemd pand te leggen ondergrondsch reser voir. Tegen de bovenbedoelde verhuring bestaat bij de verschillende diensten geen bezwaar. Waar dit van de zijde van B. en W. even min het geval is, stellen zij den Raad voor tot bovengenoemde verhuring te besluiten,. Ten aanzien van de door de N.V. te beta len vergoeding, deelen zij mede, dat tot op heden voor het hebben van alléén een pomp in gemeentegrond een vergoeding werd ge vraagd van ƒ15 per jaar en voor een pomp met reservoir in gemeentegrond 100 per jaar. Het College is echter van meening, dat de verhouding tusschen deze bedragen niet juist js en de vergoeding voor alléén een pomp moet worden verhoogd. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor, de laatstbedoelde vergoeding, te beginnen met de hiervoor voorgestelde ver- byring, te bepalen op ƒ40 per jaar, welke fergbeding alsdan met ingang van 1 Januari a.s. eveneens zal gelden voor de reeds bestaan de pompen. Het ligt in de bedoeling van B. en W. de hiervoor bedoelde vergoedingen van ƒ40 en ƒ100 in een nader aan te bieden wijziging van de precario-verordening op te nemen. De Commissies, voor Gemeentewerken en voor de Financiën, kunnen zich met de hier voor bedoelde huurprijsverhooging vereenigen. Een ontwerp-besluit voor de verhuring aan de N.V.. American Petroleum Company bie den B. en W. den Raad ter vaststelling "aan. genh*. Ook deze bevestiging is door B. en W. ont- Terwijl de Schiedamsche correspondent van „De Voorwaarts" zat uit te spellen wat wij ën onze burgerlijke collega's over Koningin- In5 verband met het bovenstaande lijkt het nedag schreven,hebben B. en W. geen bezwaar de door het Gemeen tebestuur van Rotterdam gevraagde medewer- I makers hem een flinke poets gebakken. De man liet Zaterdagavond zijn abonné's king""te verleenen, waartoe zij dan ook den I lezen, hoe een redacteur van de „Schiedam- I nnVin Prtlir Raad adviseeren. WIJZIGING LEGESVERORDENING sche Courant" de ochtend-stemming van Ko ninginnedag beschreven had en boven zijn zouteloos commentaar prijkte als kop: „Tante Bet wordt wakker". Wij zouden willen opmerken, dat Tante Bet B. en W. bieden den Raad weer aan hun ten minste nog uit haar gemijmer ontwaakt Voorstel van 27 Juni j.l. tot wijziging van de maar dat Tante Antoinette van „De Voor- legesverordening, betreffende de vernoogmg waarts„ stevig js blijven doorslapen, van het tarief voor bouw- en hinderwetsver- Wan(. deze tante had Zaterdagmiddag nog gunni igen, welk voorstel in de Raadsverga- niet in dg gatell_ dat er Vrijdagavond een dering vaii 30 Juni 1.1. werd aangehouden. fascistische spotplaat in een van haar glazen Naar aanleiding van de toen reeds ge- kastjes aan de Hoogstraat was gehangen. We maakte onmerking, omtrent de regeling van wijien de fascistische brutaliteit ondanks den het beroep tegen het vastgestelde bedrag der grappigen kant, die er aan zit, niet goedpra- door den aanvrager overgelegde begrooting ten, maar wat te zeggen van een verantwoor 1 i Tl tlf nlcnocf I -I 1nï/];nn> el J «,'nT Vinof Van het bouwwerk, komt het B. en W. alsnog Wenschelijk voor een gewijzigde omschrij'- Ving van deze beroepsregeling voor te stel len,0 waarbij wordt voldaan aan het bepaalde in 'art. 211 der Gemeentewet. Tevens is volledigheidshalve het bepaalde onder b. van 9o C aangevuld ter voorziening in het geval, dat het betreft de berekening van de leges voor een nadere vergunning tot afwijking van de bepalingen der vergunning tot het gedeeltelijk vernieuwen, veranderen of uitbreiden van een gebouw. VOOR DE R. K. DOOFSTOMMEN De collectes, welke Zondag na predikaties van pater Borromaeus de Greeve O.F.M. in de Frankelandschekerk zijn gehouden ten bate van de R. K. Doofstommenvereeniging „St. Franciscus van Sales" te Rotterdam, hebben in totaal 475 opgebracht. delijke leiding, die een en ander niet heeft voorkomen? Zaterdagavond werd Tante Net pas wak ker. (Zooals men ziet „lag tante dus nog vrij laat te nitten, hetgeen voor haar doen op zoo'n da« allerminst getolereerd kan worden"). En toen zag zij evenals Tante Bet een zon: dr fascistische zon op de spotplaat. Die zal haar wel leelijk hebben gestoken! ZOMERAVOND-COMPETITIE De Schiedamsche amateur-zomeravond-com- petitie is weer geëindigd. Het kampioenschap is behaald door V.G.S., met 21 punten uit 12 wedstrijden. Tweede werd S.IJ.S., derde V.V.R. als nummer 4 eindigde Komeet, als nummer 5 P.W., terwijl 6 en 7 resp. D.E.S. en Romi wer- den. Daar deze competitie nu 5 jaar bestaat, ligt het in de bedoeling van de leiding lustrum wedstrijden te organiseeren, UIT HET S. Z. C.-KAMP Waterpolo Gistermiddag zijn in de Gemeentelijke zwem inrichting voor heeren aan den Havendijk niet minder dan vier waterpolowedstrijden gespeeld. Allereerst speelde het dameszevental van S. Z. C. tegen dat van D. Z, C. uit Dordrecht. De Dordtsche dames waren iets sterker en wonnen met 10. S. Z. C. 2 (heeren) speelde hierna tegen D. Z. C. 2. De Schiedammers waren overwegend in de meerderheid en wonnen met 5 2. De stand met rust was 40. S. Z. C. 3-D. Z. C. 3 werd eveneens door de Schiedammers gewonnen en wel met 31. De stand met rust was 01. Tot slot volgde een wedstrijd tusschen een S. Z. C.- en een D. Z. C.-combinatie, daar van beide vereenigingen alle spelers van de eerste zeventallen niet present waren. Deze partij eindigde in een gelijk spel, 2 2, W edstrij d-successen De dames mevr. Jacht en mej. C. Koning en de heer W. Scholten, allen van S. Z. C. namen Zaterdagmiddag deel aan den 2 K. M. zwem wedstrijd, gehouden te Voorburg. Alle drie deze S. Z. C.-leden wisten beslag te leggen op een tweeden prijs. R. K. S. V. EXCELSIOR Cricket Het cricketseizoen raakt ten einde. Gisteren speelde het le elftal zijn laatsten competitie wedstrijd in Den Haag tegen V.U.C. 1. De zwart-witten wonnen met 72 runs. Zondag a.s. speelt het 2e elftal z'n laatsten wedstrijd en wel in Leiden tegen Ajax 2. Dinsdag a.s. wordt tot besluit door een com binatie uit de zwart-wit elftallen aan den Dam- laan 'n friendly game gespeeld tegen Te Werve uit Rijswijk. De Rijswijkers komen met een elftal, waarin verschillende spelers met klin kende namen zijn opgenomen. Gymnastiek Deze week vangen de tumlessen weder aan. Nieuwe leden kunnen zich op de turnlessen aanmelden. De rooster der lessen is als volgt: Meisjes le klas: Dinsdag van 5,306,30; lokaal Ant. Muysstraat; 2e klas: Dinsdag van 6,30—7,30. lokaal Ant. Muysstraat; 3e klas: Woensdag van 7,308,30, lokaal Oude Kerkhof. Dames: Woensdag van 8,3010.30. lokaal Oude Kerkhof. Jongens: le klas Vrijdag van 6,308,30; lokaal Ant. Muysstraat; 2e klas: Zaterdag van 7 9 uur: lokaal Prins Mauritsstraat. Heeren: Dinsdag van 810 uur, lokaal Ant. Muysstraat, Voetbal Zondag a.s. wordt het seizoen officieel ge opend met de jaarlijksche seriewedstrijden om den Nwe. Schied. Courantbeker. Zaterdag spe len de junioren een tournooi om den Dries beker. De programma's hiervoor zullen nog nader worden gepubliceerd. R. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING De R. K. Middenstandsvereeniging De Hanze alhier houdt morgenavond te half 9 een alge- meene ledenvergadering in den R. K. Volks bond. De agenda vermeldt o.a.: jaarverslag Ned. R. K. Middenstandsbond, verslag Centrale Raad 3 Mei, benoeming afgevaardigde Najaars centrale-raadsvergadering, voorschotinstituut, leesportefeuille, bespreking eventueele tentoon stelling en deelname herdenkingsdéfilé te Am sterdam. Verwacht wordt: Zwakke Oostelijke tot Zuidelijken wind, ne velig tot licht bewolkt, weinig of geen neerslag, iets warmer overdag. Lichten op van 'S avonds 8.12 tot 's morgens 5.47 uur. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor Schiedam en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus 1933 ingelegd ƒ55.613,31, terugbetaald ƒ50.967,43. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 21.385. KONINGINNEDAG IN DE R. K. KERKEN Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin werd gisteren in alle R. K. kerken de lofzang Te Deum Laudamus gezongen. Het bestuur van de Oranjevereeniging was in de Singelkerk vertegenwoordigd door de heeren A. Genrtsen en A. de Bruin, in de kerk aan de Lange Haven door de heeren D. Wuister en P. Engering, in de Frankelandsche kerk door de heeren Th. Mouwens en W. Broek en Gor- zenkerk door de heeren L. Jurgens en J. Meijer ONDERLING BELANG De Schiedamsche pluimvee- en konijnenver- eeniging Onderling Belang hield Zaterdag j.l. een fietstocht naar de hoender- en konijnen farm van den heer Hendriks te Water/ngen. In totaal werd door 42 personen aan dezen tocht deelgenomen. BLOEMPJESDAG De vereeniging „Het Groene Kruis" zal Zater dag 16 dezer een bloempjesdag houden. FRANCISCA ROMANA Zondag hadden de meisjes van „Francisca Romana" haar Haagsche zusjes op bezoek. De in witte blouses gekleede meisjes, die hun vlag gen hadden meegenomen, waren tot Kethel ge spoord om vandaar uit naar Schiedam te loo- pen, waar zij te zamen met de Schiedamsche leden den dag feestelijk doorbrachten. Des avonds zijn de Haagsche meisjes vanaf het station alhier weer naar hun vaderstad terug gekeerd. AANRIJDINGEN Zaterdagavond is A. de R., wonende aan de Alb. Cuypstraat, alhier, op de Wilhelminabrug aangereden door een luxe auto, bestuurd door A. v. d. B. uit Rotterdam. De R. kwam te vallen en liep schaafwonden op aan rechten been en hoofd. Procesverbaal is opgemaakt. De wielrijder J. C. B. uit de Boerhave- laan is Zaterdagmiddag op den hoek van de Snelliussingel en de Boerhavelaan aangereden door een auto. Het rijwiel werd ernstig be- JENEVER GESTOLEN De politie heeft vannacht aangehouden J. L. P., wonende alhier, die in het bezit gevonden werd van een zak, inhoudende 10 flesschen met jenever, terwijl hij in nog vier flesschen je never in zijn diverse zakken van zijn colbert- costuum had. Hij verklaarde, deze flesschen gevonden te hebben, doch een nader onder zoek bracht aan het licht, dat de flesschen ge stolen waren uit de distilleerderij van M. aan den Noordvestsingel. P. is in het hoofdbureau van politie ingesloten. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 2 Sept. Aangekomen: Letlandsch s.s. Baltmor, ledig van Rouaan om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. KEMI, 31 Aug. Vertrokken: s.s. Everonika, met papierhout naar Schiedam. SCHIEDAM, 2 Sept. Vetrrokken: Letlandsch s.s. Baltmor, ledig naar Gamle Karleby; Ital. s.s. Achille Lauro, ledig naar Rotterdam. CONCOURSSUCCES Op het nationaal concours, gehouden in Ons Tehuis te Rotterdam behaalde het gemengde dubbelkwartet Concordia, directeur de heer M. van Zellem, den eersten prijs met 325 punten. AANVULLINGSAGENDA GEMEENTERAAD Op de Raadsagenda voor morgenmiddag zijn nog twee voorstellen van B. en W. geplaatst, en wel een voorstel om goed te keuren, dat bij wijze van proef eenige wijziging wordt ge bracht in de dienstregeling en het tarief van het stadsverkeer door de R. E. T.-bussen; ver volgens een advies naar aanleiding van de ingediende bezwaarschriften tegen den aanslag in het vergunningsrecht voor het jaar 1933- 34. HENGELEN Zondag hield de S. H. V. De Zilvervoom haar kasconcours in de Poldervaart en Delftsche Schie. De prijzen werden als volgt behaald: 1 D. Huizer; 2 H. Sanstra; 3 J. v. d. Stelt; 4 P Leuman; 5 F. Doesburg; 6 L. de Zwart; 7 P v. d. Oever; 8 H. v. d. Velde; 9 L. Mackay; 10 A. Heijstek; P Oranje: 12 G. Bezemer; 13 H. v. Oostende en 14 C. Sanstra. Een cadeau, aangeboden door Dresdens Wa renhuis, werd gewonnen door den heer L. Mackay. Gevangen werden 37 stuks maatvisch met een gewicht van 2746 grammen. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 30 Aug.—2 September GEBOREN: Jenneke P., dochter van J. van Tilborg en G. van Diejen, Hagastraat 28 Marius, zoon van P. M. van Eijk en M. C. van der Kraan, Boterstraat 9 Johanna C„ doch ter van H. Elskamp en C. van der Horst, Bur gemeester Knappertlaan 182 Iederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond, 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. Iederen Maandagavond van 9 tot half II repetitie van het gemengd koor van den K. K, Gorzen in het Parochiehuls. Iederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. Iederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed Flipse. Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. Iederen Woensdag om half 9 bestuursvergade ring van het* afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. 4 Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. Iederen Woensdagavond half 9 verplichte bijeenkomst St.Jos. Gezellen Schiedam L Ver- eenigingsgebouw Lange Haven 70. Conferentie over: Populair Godsdienstige onderwerpen door den praeses. Iederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. Iederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijtn Gebouw R. K. Volksbond. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repe titie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen tweeden Vrijdag der maand bestuurs vergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R K. Bond van Overheidspersoneel „St. Pauius Tusschen 8 en 8.30 uur „klachten" voor de leden. Iederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van half tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenneid tot aanmelding van leden. Dinsdag 5 September Algemeene ledenvergadering van de R. K- Middenstandsvereeniging „De Hanze R- >s- Volksbond, half 9 uur. Zondag 10 September Opvoering van „De klucht van den gestrafte met den koorde" van H. Gheon, door de tooneel- dub St. Genesius. Parochiehuis, Lekstraat. DE VIERING VAN KONINGINNEDAG Voor het op Woensdag 6 September a.s. te houden Oranjefeest is door het bestuur het volgende programma samengesteld. De deel nemers aan den optocht moeten precies half 9 voor de opstelling aan het Huls ter Rivier aanwezig zijn. Vandaar gaat de stoet met ver sierde tilbury's, dogcarren, bugs en losse paar den via de Polderweg, Kerklaan, Joppelaan, Kerkweg en Dorpstraat naar het feestterrein in het Noordeinde, waarna de keuring van ver sierde rijtuigen zal plaats vinden. Onmiddel lijk na aankomst op het feestterrein zal een aanvang worden gemaakt met de harddraverij met losse paarden. Om 10 uur begint de Oud- Hollandsche ringrijderij voor paren met de ver sierde tilbury's. Teneinde wat afwisseling te brengen in het feestprogramma zal om 11 uur een groote demonstratie worden gegeven dooi de leden der plaatselijke afdeeling E. H. B. O. onder leiding van den heer de Goederen, uit Schiedam, en dr. de Koning uit Viaardingen. In afwijking met voorgaande feesten zullen de schoolkinderen dit jaar geen aubade brengen bij den burgemeester, zulks op verzoek en in verband met den minder gunstigen gezondheids toestand van den heer Verveen. Om 9 uur komen de schoolkinderen onder leiding van de hoofdonderwijzers en het verdere onder wijzend personeel op het terrein, waarna op een afgesloten ruimte een apart feest voor de jeugd wordt gegeven. Des namiddags om half twee vangt de ge- costumeerde voetbalwedstrijd aan. Om 2 uur volgt fietsen met hindernissen, om 3 uur stoe lendans en om 4 uur het alom gevierde num mer kuipsteken. Al deze volksspelen worden afzonderlijk voor dames en voor heeren ge houden. Verschillende attracties zullen op het terrein aanwezig zijn, terwijl een ensemble uit het Harmonie-orkest O. B. K. uit Schie dam, onder leiding van den heer T. Kors voor muzikale afwisseling zal zorg dragen. Des avonds zal het O. B. K.-gezelschap on der leiding van den heer Kors een concert ge ven op het feestterrein. Het feest zal worden besloten met een schitterend vuurwerk. Het bestuur verzocht ons nog eens extra er op te willen wijzen, dat zij verwacht dat 4 Sept.: Groote Schouwburg, Een alibi van 10 minuten (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen.) 6 S e p t.: Groote Schauwburg, Het Mirakel (Groot Nederl. Tooneel) 8.15 uur (voor vol wassenen). Bioscopen: goedgekeurde programmas tot en met Donderdag 7 dezer in: Studio, Sous les toits de Paris (voor volw.); Grand Theatre, N komt 't er op aan (voor volw.); Luxor, Liebe muss verstanden sein; Thalia, De regimen s- dochter (voor volw.); Royal, Een meisje dat men niet vergeet; Ooster Theater, Madame Butterfly (voor volw.k City, De draak en Witte Arend, Colosseum, King Kong (voor volw.); Centraal, De haven y,an Shanghai (voor volw.) Tentoonstellingen: Studio '32, wer ken van Agnes Canta. door een auto. Het rijwiel werd ernstig be- er op „e wrnai wij^, --- schadigd Procesverbaal tegen den bestuurder alle ingezetenen de vlag zullen uitsteken. Ver- P van hier, is opgemaakt. melden wij nog, dat wat de versiering betreft, i er een of meer afzonderlijke prijzen zullen worden beschikbaar gesteld voor versiering van de tilburv's en voor de dogcarren, zulks in verband met het feit, dat dogcarren en bugs zich door haar luxe uitvoering gemakkelijker laten versieren. Naast het bestuur hebben in de feestcom missie zitting genomen de heeren A. H. C. de Bruin, H. de Lange, W. Jongste, M. J. ^ev®r' N. W. van Beurden en Q P van Lindt. De prijzen voor versiering en volksspelen zijn te bezichtigen in de étalages van de fruithandel 't Westland op het Dorpsplein. Rest ons nog te vermelden dat een geheel onpartijdige en des kundige jury bestaande uit de heeren C. Brunt, gemeentescretaris alhier; M. v. Woesik, redac- teur Nieuwe Schiedamsche Courant en A. Geurtsen, hoofdopzichter Plantsoenendienst te Schiedam, de commissie vormen ter beoordee ling der versierde rijtuigen. SLUITINGSUUR VAN CAFé'S. In verband met de viering van den verjaar dag van H. M. de Koningin op Woensdag 6 September a.s. is bepaald, dat de café s op dien dag tot 's avonds 12 uur geopend mogen blij ven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 1