ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1933 Radio-programma JESSE TEMPLETON. RADIO-BERICHTEN JEUGDZORG IN HET BISDOM HAARLEM. HET UNIFORMVERBOD. MEMORIE VAN ANTWOORD. VOETBALSPORT. OM DEN ZILVEREN BAL. De eindstrijd Feijenoord Willem II. VEREERENDE UITNOODIGING VOOR FEIJENOORD. BRIDGE-SPEL. NEDERLANDSCHE BRIDGE-BOND. ZEILSPORT. UITLOTINGEN. MARKTBERICHTEN. De ingang van den nieuwen verkeerstunnel te Antwerpen die Zondag geopend zal worden-, van de stadszijde. naar het Engelach van 15) Toen werd het gesprek afgebroken en Cla- verton kwam naar buiten daar hij het zonde vond verderen tijd te verknoeien. De motor 'werd weer aangeslagen en zij reden zoo snel mogelijk naar Moorlands House. Laat de politie en mijn auto maar rusten, vroeg Patricia. Laat ons eerst gaan zien, of mijn oom wel veilig en wel is. Claverton was het er mee eens, en weldra bereikten zij Moorlands House. Het was nu al ang na middernacht, maar in de hall brandde b°g licht. Claverton belde, waarop de butler de deur opende. Aan zijn gelaat was duidelijk e zien dat er iets gebeurd was. W-t is er? vroeg Claverton haastig. Mr' Claverton. Mr. Loring en .Mr. politie Hp?en een r^an en telefoneerden de politie. Het is een Chinees. Zij haastten zich naar de bibliotheek en daar vonden zij Loring en Jeems, die Lee HuS bewaakten. Jeems scheen reusachtig met zich zelf tevreden en had een revolver Z zijn kmeën liggen. Loring snelde naar Patricia toe en kuste haar hartelijk. 'Goddank! zei hij. Mr. Claverton, ik ben U meer dan dankbaar. Uw waarschuwing was het bijtijds. Verschillende mannen drongen het huis binnen, maar wij hebben alleen maar de zen kerel kunnen pakken. Hij weigert eenige verklaring te geven. Claverton stapte op den Chinees toe. Hij nam hem zorgvuldig op en bekeek dan een licht gekleurd masker, dat op de tafel lag. Wij hebben elkaar al eer ontmoet, zei hij, en nog pas een paar uur geleden. Neen, zei Lee Huing. ROTTERDAM (Gem. radiodistr.) Programma 1: Hilversum. Programma 2: Huizen. Programma 3: plm. 10.20 Brussel (333 M.); 11.50 Königswusterhausen; 12.35 Warschau, sym- phonie-concert; 2.20 Brussel (338 M.); 7.20 Lan- genberg; 8.20 Brussel (508 M.); 8.50 Parijs R.; plm. 11.20 Königswusterhausen. Programma 4: 8.20 Langenberg; 10.20 Brussel (508 M.); 12.20 Parijs R.; 12.50 Daventry; 4.15 Londen R.; plm. 4.35 Daventry; 6.20 Parijs R.; plm. 11. 20 Kalundborg. O ja, toch wel. Hoe heet je? Er volgde een korte aarzeling en dan noemde de Chinees zijn naam. Lee, Huing, he? Dat is meer dan ik van hem te weten kon komen, zei Loring. Luister nu eens goed, Mr. Lee Huing; je maakt een pracht kans om eens een Engelsche gevangenis van binnen te bezichtigen, en er te blijven ook. Wat zocht je in dit huis? Lee Huing glimlachte lijdzaam. Ik niet in dit huis kwam. Zag mannen uit een auto hierheen sluipen. Denk zij komen om in te breken. Ik ga en waarschuw en die man komt en pakt mij. Hij wees naar Jeems die genoeglijk knikte. Ik pakte hem zeker, precies buiten het grasveld. Maar dit is voor het eerst, dat hij probeert zich te verdedigen. Mooi verhaaltje! Is waar, hield Lee Huing vol. Ik niet kom om stelen. Hij wendde zich tot Loring. U niet denken ik lieg, he? Ik weet het niet, stamelde Loring. Daarom wachtte ik op jou, Claverton. ha~ Maar ik dacht, dat je de politie gebeld Nog niet. j,Nu: dan hun je dat beter doen. Dat ver haaltje^ is een puur verzinsel. Bovendien kan hij vervolgd worden wegens medeplichtigheid aan de ontvoering. Kun je dat bewijzen? vroeg Loring. Ik denk het wel. Langley.... herken je dezen man? Langley fronste zijn wenkbrauwen. Hij was in dat soort zaken uiterst consciëntieus en scheen niet bereid te zweren, dat de gevan gene een van de gemaskerde mannen uit dat andere huis was geweest. Patricia dacht er evenzoo over. Een mooie toestand, zei Claverton. Ik wil er niets meer mee te maken hebben. Hij zei Patricia goeden avond en liep naar buiten. Langley haalde hem bij de deur in. Heb je er genoeg van, ouwe jongen? Ja Kijk nu eens aan. Loring weet drom mels goed, dat Lee Huing daar kwam met de bedoeling te stelen. Jeems heeft blijkbaar zijn plicht gedaan. Loring wil den Chinees echter niet laten arresteeren. Waarom? Omdat Mr. Lee Huing te veel weet. Ik zag den blik, wel ken die twee wisselden. Loring zal hem nooit ROTTERDAM (gem. radio-distributie). Pro gramma 1: Hilversum. Programma ti: Huizen. Programma 3: 8.00 Langenberg; 8.55 Königs wusterhausen; pl.m. 10.05 Langenberg; 12.20 Pa rijs R.; 2.20 Königswusterhausen; 3.20 Kalund borg; 4.20 Königswusterhausen; 5.20 Langenberg; 6.35 Brussel (508 M.); 7.35 Brussel (338 M.); 8.20 Parijs R. Programma 4: 8.05 Parijs R.; 10.50 en 12.20 Da ventry; 5.35 Brussel (333 M.); 6.50 Daventry. ZONDAG. De sonate voor piano in Gr. t. van Beetho ven, welke Daventry te 9.40 zendt, is de derde en laatste van opus 2, aan Haydn opge dragen. Deze opdracht beduidt niet zoozeer een reverentie aan hem, die 'n blauwen Maandag Beethoven's leeraar is geweest, maar wel een huldebetoon aan dengene die hem door zijn werken in den tempel der muzen heeft binnen geleid. Immers verraadt het geheele begin van Beethoven's scheppingsperiode ondanks felle, eigen accenten, een navolging van de vormen, zoowel van sonate als van symphonie en strijk kwartet, door Haydn, die toen het hoogtepunt van zijn meesterschap had bereikt, gereleveerd. Men hoort onmiddellijk Haydn (of Mozart) in het begindeel dezer sonate. Het stuk is wel zuiver pianistisch gedacht, wat men van de latere sonates niet bepaald kan zeggen; daar overheerscht vaak de klankvorming van het orkest. Het adagio (tweede deel) heeft 'n meer per soonlijk karakter en is bijna elegisch van sfeer, 't Is de eerste aanzet van later zich verdiepende uitingen van menschelijke bewogenheid. W. de Lenz vergelijkt de bas-passage met het wonderlijk-teere „Sacrimosa" uit Mozart's Re quiem. Een luchtig schertsend derde deel volgt (Scherzo; trio; scherzo). Het slot wordt door een pittig Allegro gevormd, bestaande uit drie coupletten en een viermalige herhaling van een refrein-phraze. Des ochtends beluistere men via Deutsch- landzender om 11.50 uur de cantate van Bach: „Wer sich selbst erhöhet, der soli erniedrigt werden". Dit werk wordt door het Thomaner-koor ge zongen met orkestbegeleiding o. 1. v, dr. Karl Straube. MAANDAG. Radio-Paria zendt te 9.05 n.m. uit het Casino van Vichz als naar gewoonte een goed ver zorgd programma. Men opent met de enkele Symphonie door Chausson nagelaten. Het werk werd in hetzelfde jaar waarin César Franck (Chausson's leeraar) stierf, geschreven, n.l. in 1890. Het bestaat uit drie deelen: een Lento als strenge, statige inleiding waarop vrij snel een krachtig, nobel Allegro volgt. Plet tweede deel, een „Trés lentis een soort treurzang. Het laatste stuk brengt een uiteindelijken bevrijdenden, bijna apotheose- achtigen klank. Velen hebben op romantische wijze dit werk met commentaren omgeven en in deze drie deelen de ups and dows gezien van een artis- tenleven; de drie étappes van jeugd, manne lijkheid en ouderdom.... In aansluiting volgt hierop eveneens een werk van een leerling van Franck: „L'Ebrager" van Vincent d'Indy. Men vindt in onderstaande dichtregels uit het stuk zelve, het beste com mentaar dezer tragedie: O mer! Sinistra mer aux coléres charmeuses O merO merO mer Tré douce mer aux caresses mortelles Ent.endts-moi, entends-moi, entends-moi. Je jure que ma vie est lui pour toujours; Je jure qu'il emporte avee lui mon fl.me; Je jure que mon corps de vierge, Toi seule, 6 mer, tu le posséderas Regois, 6 mer, en gage de serment, la pierre (sacrée, la sainte émeraude! Que nul n'éprouve plus sa vertu salvatrice, Que nul n'éprouve plus sa vertu salvatrice, Mer jalouse, reprends ton bien, dernier présent [de la fiancée Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, heeft naar „St. Bavo" meldt, eervol ontslag verleend als bestuursleden van den Diocesanen Jeugd raad aan den Zeercerw. hooggel. heer J. Nickel, directeur van het Philosophicum te Warmond, aan mr. C. Goseling en aan dr. Berger en heeft in hun plaats benoemd den zeereerw. heer J. Mol, directeur van het mannelijk jeugdwerk in het bisdom en den heer J. Sluyter te Am sterdam. Tot voorzitter der K.J.. zijn benoemd in het district Haarlem de weleerw. heer Th. v. d. Lugt, Amsterdam de weleerw. heer H. v. Span je, den Haag de weleerw. heer J. Doeswijk, Leiden de weleerw. heer H. v. d. Ven en Rot terdam de jveieerw. heer P. Maas. UITVOER FIJNE ZADEN. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt mede dat in de maand Augustus 1933 aan fijne zaden werd uitgevoerd: Maanzaad (papaver zaad) 42.723 kg.; Karwijzaad: 610.614 kg.; Ka- nariezaad: 111.366 kg.; Bruin mosterdzaad 48.273 kg,; Geel mosterdzaad: 148.069 kg. aanklagen, omdat Lee Huing te veel weet. Het lijkt daar inderdaad veel op. Morgen zullen wij hooren, dat Mr. Lee Huing is vrijgelaten. En dan Patriciahaar houding en verschillende opmerkingen van haar zijn eveneens vreemd. Ik moet bekennen, dat ik in het duister tast. Denk je dat Patricia iets verbergt? Ik weet niet wat ervan te denken, wat te doen, hoe te handelen. Het eenige, dat ik weet is, dat er in dat huis een moord bedre ven is en dat dat weer kan gebeuren. Ik wilde maar dat ik Patricia er vandaan kon krijgen. Nu, ik ga liet nog eens probeeren. Je bedoelt Ik houd van haar. Ik wil dat ze met me trouwt, en met me mee gaat naar een minder gevaarlijke omgeving. Ze heeft al eens gewei gerd, maar dat beteekent niet noodzakelijk, dat ze het zal blijven doen. Ik ben moe en tamelijk teleurgesteld. HOOFDSTUK XVIII Den volgenden dag vernam Claverton, dat Lee Huing in vrijheid gesteld was onder het motief, dat er toch niet te bewijzen viel dat hij een medeplichtige was van de inbrekers, aan gezien hij het huis niet werkelijk betreden had en niet in het bezit was van een vuurwapen of verdachte werktuigen. Het zou niets geen zin gehad hebben hem aan te klagen, zei Loring. En we zouden er maar een massa last door gehad hebben. Het voornaamste is toch maar dat de inbrekers geen succes hadden. Ik heb begrepen, dat de gelakte doos nu op de bank is? zei Claverton. Ja, het was tamelijk dwaas van Jasper om zooveel geld hier in huis te bewaren. Maar waarom is die doos weggebracht, vroeg Claverton, vertegenwoordigt die op zich zelf ook een groote waarde? In 't geheel niet. Ik bracht de doos dan ook weer mee terug. Ik kon er het geld echter gemakkelijk in wegbrengen. Een groot bedrag? Een paar duizend pond in bankbiljetten. Hm! Claverton's korte antwoord sprak boekdee- len. Hij wist, dat Loring onwaarheid sprak en het kon hem niets schelen, dat Loring zich daarvan bewust werd. Maar hij achtte het 't Zoo nooclig zal nadere aanvulling met spoed worden ontworpen. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer in zake het verbod van politieke uniformen. De Regeering zet daarin uiteen, dat zij een verbod noodig acht en ter voorkoming van pro- voceerend optreden op den openbaren weg en ter voorkoming van militaire machtsontwikke ling door politieke groepen naast het wettig gezag, een verder liggend doch ook ernstig ge vaar, dat op den duur het geheele staatsbestel zou kunnen bedreigen. De relletjes zelf schij nen voor sommige jeugdige uniformdragers een zekere attractie te bezitten, daar zij, aldus ge legenheid krijgen hun onverschrokkenheid te toonen en aan een zekeren lust naar avontuur tegemoet te komen. Uitingen voor liefde voor het Vaderland en aanhankelijkheid voor het Vorstenhuis zullen door de voorgestelde regeling in geenen deele worden getroffen. Met dit wetsontwerp ver werpt de regeering op zichzelf geenszins het aanwenden van andere middelen tot versterken van de bestaande rechtsorde. Het geldende ver- eenigings- en vergaderingsrecht heeft haar bij zondere aandacht. Vrij blijft'het dragen van niet uittartende onderscheidingsteekenen. Ook vlaggen, vaan dels en soortgelijke onderscheidingsteekenen zullen, voor zoover zij uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven, door den voorge stelden tekst worden getroffen. Mocht dit wetsontwerp onverhoopt onvol doende blijken tot tegengaan van particuliere korpsen, dan zal een nadere aanvulling van de wetgeving met spoed worden ontworpen. Voor wat de bed oelde jeugdorganisaties be treft merkt de minister op, dat voor het vallen onder de strafbepaling niet voldoende is, dat de betrokken kleedingstukken of onderschei dingsteekenen uitgaan van een organisatie, welke zelf uitvloeisel is van een bepaald staat kundig streven, met name het opwekken van de jeugd in eigen politieke inzichten, doch dat het verbodsartikel duidelijk treft alle voor werpen, welke zelf uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven. Zoo is een Hakenkruis en hamer ongetwijfeld voor het publiek zelf symbool. HET LEIDSCHE STADHUIS. (Ingezonden). Mijnheer de Hoofdredacteur, De repliek van mr. Feitkamp in Uw Blad op mijn „ingezonden", was mij ontgaan, totdat men er mij opmerkzaam op maakte. Het is mogelijk, gelijk hier blijkt, dat het woord „partijdig" door een mr. in de rechten op verschillende manieren kan worden uitge legd, doch de gemiddelde Hollander, ook de lezer van Uw courant weet wel, welke beteekenis er aangehecht moet worden en hoe grievend zulk een kwalificatie is. Dat mr. F. thans, in zijn repliek, aan dit woord een verwaterde beteekenis tracht te geven, door er „onopzettelijk partijdig" voor te suggereeren en, door het bespreken van ondergeschikte dingen, de aandacht van de hoofdzaak af te leiden, doet niets af aan de door mij gesignaleerde ergerlijke insinuatie en laster. Alleen heb ik hier nog aan toe te voe gen, dat, waar de jury uit zes leden bestond, mr. F. stilzwijgend ook aan de overige drie leden een meegaan met een partijdige beslis sing verwijt, waardoor dus zes hoogstaande mannen lichtvaardig zijn beschuldigd. U dankend voor de verleende plaatsruimte Hoogachtend J. H. HENDRICKS, Secretaris van den Kring Den Haag v. d. B.N.A., Bond v. Nederlandsche Architecten. (Debat gesloten. Red. verstandigst maar niet verder door te gaan over een onderwerp, waarover hij uit ervaring wist toch geen afdoende informaties te zullen ontvangen. Is Patricia thuis? vroeg hij. Zij is haar auto gaan ophalen. Ik belde vanmorgen de politie op en vertelde wat er gebeurd was. Zij stellen nu een onderzoek in naar het huis waar Patricia gevangen gehou den werd. Zij hebben dat uit zich zelf dus niet kun nen vinden? Neen. Jij waart blijkbaar een betere speur hond. Ik moet bekennen, dat ze mij teleurge steld hebben. Een half uur later kwam Patricia in haar auto terug. Haar blijdschap bij het zien van Claverton was op haar gelaat duidelijk zicht baar en ze vertelde hem, dat zij door de politie nauwkeurig ondervraagd was. Te laat, zei Claverton. De vogels zullen nu wel gevlogen zijn. Mogelijk waren zij van plan naar dat nestje terug te vliegen, maar nu zul len ze het zeker niet gedaan hebben, want Lee Huing zal wel verteld hebben, dat wij vrij zijn en dus in staat de politie op hun spoor te brengen. Maar hoe gevoel je je na je avon tuur? Oh, ik voel me best. Ik ben nooit werke lijk bevreesd geweest, want het was duidelijk, dat het niet hun plan was mij persoonlijk kwaad te doen. Ik heb vanmorgen een onder houd gehad met Neale. Hij zweert, dat hij niets afweet van dien Dexter en dat hij niet kan begrijpen, hoe Dexter kon weten, dat er in die gelakte doos een groote som gelds be waard werd. Denk je dat dit waar is? vroeg hij. Wat kan ik anders denken? Jeems is nog steeds hier Waarom is hij nog noodig, nu dat bewuste geld niet langer gevaar loopt gestolen te worden? Ja, dat begrijp ik niet. Er zijn een massa dingen, die wij geen van allen begrijpen. Patricia, op gevaar af je te beleedigen kom ik nog eens terug op een zeer intieme kwestie. Je weet wat ik bedoel? Blijkbaar wist zij deL want haar gelaat kleurde zich hoogrood, tw*ha£l zij zichtbaar op gewonden was. Moeten wij er over sprekenstamelde zij. De Zilveren Bal komt in eigendom aan de vereeniging. welke drie keer in successie den eindstrijd wint ofwel vijf maal in totaal. De eerste bal werd opgeborgen door H.V.V. die de eerste drie tornooien in 1901, 1902 en 1903 won. Het tweede exemplaar kostte meer strijd en had een langer leven. Er werd van 1904 tot 1924 om gevochten, in welk jaar H.B.S. er beslag op legde,. De derde editie wordt sinds 1925 bekampt. De resultaten der eindstrijden van het tornooi sindsdien luiden: -926 SpartaD. H. C 20 1926 FeyenoirdWillem II 3—2 1927 ExcelsiorFeyenoord 1928 FeyenoordH. B. S 30 1929 1930 1931 FeyenoordH. D. V. S. 14 1932 FeyenoordXerxes 3—3 (Xerxes wint met strafschoppen.) Morgen komen Feyenoord en Willem II in de finale, hetzelfde tweetal dat ook in 1926 onderling kampte om de eindzege. Wanneer we nagaan wat beide clubs den vo- rigen Zondag den volke lieten zien, concludee- ren we tot een overwinning van de Rotterdam mers en wel met ruimer verschil in de cijfers dan toenmaals. Voor wedstrijden van Sparta te Praag. Feijenoord is door de A. C. Sparta te Praag, geïnviteerd om deel te nemen aan het inter nationaal clubtornooi dat door Sparta in Praag, georganiseerd wordt, ter eere van het veertig jarig bestaan dier club. Dit tornooi vindt in de laatste dagen van October plaats. Feijenoord zou eventueel drie wedstrijden in Tsjecho Slo wakije spelen. Het is natuurlijk wel een verlokkelijk aan bod van de Praagsche club, doch waar een week vrijstelling voor de competitie vereischt is en het toch ook de bedoeling is in een sterke for matie uit te komen, zal het nog wel niet zoo eenvoudig blijken voor Feijenoord, om aan de uitnoodiging gevolg te geven. Algemeene vergadering afd. Rotterdam. In Bristol, heeft de afdeeling Rotterdam, van den Nederlandschen Bridgebond haar algemeene vergadering gehouden, onder leiding van dr. E G. R. Abrahams. Na de gebruikelijke opening, heeft dr. Abra hams aan den voorzitter van het Bondsbestuur. den heer Lucardie, het woord gegeven. Hij me moreerde de moeilijkheden, die de afdeeling Rotterdam in de paar jaar van haar bestaan heeft gehad, doch nu het bestuur met enkele nieuwe leden zal worden uitgebreid, zal er naar hij hoopte, een periode van bloei volgen. De heer Lucardie had vriendelijke woorden voor het oude bestuur en richtte tot de leden van de afdeeling een opwekking om het be stuur krachtig te steunen, ook financieel. Hij wenschte de afdeeling in haar nieuw verblijf veel goeds toe. Nadat de heer Abrahams den heer Lucardie voor zijn vriendelijke woorden had dank gezegd, maakte hij gewag van de plannen voor het thans geopende seizoen. Het ligt in de bedoeling bij wijze van proef, vaste speelmiddagen en -avon den te houden, i.l. 5 middagen en 3 avonden en Ja, voor het laatst. Je herinnert je wat er in Siam gebeurde? Ik zei, dat ik je liefhad, en jij bekende Ja, maar sedert dien is er zooveel gebeurd. Ik neem het je niet kwalijk, dat je van idee veranderd bent. Dat is je goed recht. Ilc zal je ook niet vragen, waarom je van idee veranderde, want dat zou impertinent zijn, maar wat ik wel graag zou willen weten is, of er maar een klein kansje bestaat, dat je op nieuw van meening verandert? Die vraag scheen haar meer te doen ontstel len, dan hij verwacht had. Zij scheen tegen iets te kampen; haar innigste verlangens om on zichtbare bezwaren te onderdrukken. Impulsief greep hij haar hand, welke hij warm drukte. Je bent bang, Patje leeft in voortdu rende angst voor het een of ander. Dat is de reden waarom ik deze zaak nog eens aanroer. Je bent niet gelukkig en ik kan het niet verdragen je zoo zorgelijk te zien. Tegen je wil ben je verward geraakt in een web van mysterie en intrige. Waarom zou je je niet bevrijden.... je voor goed van dit leven los maken? Ik kan het niet, Dick. Je bedoelt, dat je me niet bemint? Neen. De ontkenning ontsnapte haar, voor zij dit goed wist, en zij zag hoe zijn oogen hoopvol oplichtten. Ondanks haar zelf moedigde zij hem in zijn toenadering aan, en tegenover zijn zoo duidelijke aanbidding voelde zij zich week worden. Wat is het dan? smeekte hij. Ik kan het je niet zeggennog niet. Ik wil er eerst zeker van zijnwat ik doen moet.... Hier is Dokter Langley. Langley was naar het landhuis gekomen met een telegram uit Indië voor Claverton. Het be trof Claverton's werk daar en bevatte een ver zoek om inlichtingen, waarop terstond geant woord moest worden. Ik zal naar het dorp moeten, zei hij. Waar om kunnen ze me niet met rust laten? Dat is het ongeluk, wanneer je zoo onmis baar bent, zei Langley. Ik zal hier op je wach ten. Hij liep met Patricia langs de bloemperken. Het was hem duidelijk, dat hij een meer dan gewoon gesprek had onderbroken, en de eerste oogenblikken bleef Patricia zwijgen. Langley wel in Bristol. Mevrouw Malden heeft zich be reid verklaard bij het formeeren der tafels en het indeelen der spelers zcx> gewenscht de noodige leiding te geven. Dinsdag 15 dezer wordt daarmede een aanvang gemaakt. Eenmaal per maand zal tenminste een wed strijd voor de leden plaats vinden; 19 dezer heeft reeds een wedstrijd plaats, waarvoor ook sterke spelers buiten Rotterdam, zullen worden uitgenoodigd. Er zullen bridge-lezingen worden gehouden o.a. door de heeren Lucardie, Haremaker en Mr. van Bemmel Suyck. Het bestuur werd uitgebreid met mevr. Wap. mevr. WilkensHavelaar, mevr. Kronenberg en Mr. H. F. Hoyer. Na afloop der vergadering had onder leiding van mr. O. B. de Kat, een z. g. wilde drive plaats; 28 paren namen hieraan deel. C. van Meel en Mr. F. Bielders, verkregen de beste resultaten. TWEEDE TEAMRACE. BURNHAM ON CROUCH, 8 September. (V. D.) In de tweede teamrace werd Scholtz eerste. Huisken bezette de vierde plaats, Dudok van Heel werd vijf en Baerselman zevende. Het weer was stormachtig en wederom werd des middags niet gezeild. FONCIèRES 3% PCT. 1913. Trekking van 5 September 1933. No. 719911 is betaalbaar met frs. 100.000; no. 999065 met frs. 25.000; de nos. 586873 en 635943 elk met frs. 5.000; de volgende nos. elk met frs. 1000: 13522 40121 53845 54780 65216 94180 118621 138595 160298 226560 286174 346051 353677 357866 371516 393466 394060 395000 432968 446607 459013 465536 476570 524530 548988 568367 586641 693587 606604 615945 628091 628982 646479 696336 705696 724079 729371 749271 765845 767029 767078 775843 824008 860983 865283 865849 886808 973369 984408 qqaosq FONCIèRES 1885. Trekking van 5 September 1933. No. 745873 is betaalbaar met frs. 100.000; no. 248030 met frs. 25.000; de volgende nos. elk met frs. 5000: 83866 221758 470251 494533 771021 853479. De volgende nos. elk met frs. 1000: 10346 23106 112922 142903 163253 204430 206958 217328 232576 253971 299991 341220 361181 386113 407340 421447 427071 450503 453676 466044 500186 504982 531628 536454 553581 588133 640275 695996 7C2542 716357 734593 735154 754084 755271 849921 852561 896166 920415 922392 925044 925475 941361 965293 973624 981006 FONCIèRES 1879. Trekking van 5 September 1933. De nos. 606447 en 1663314 zijn elk betaalbaar met frs. 100.000; no. 1721847 met frs. 25.000: de nos. 506109 en 935391 elk met frs. 10.000; de nos. 940234, 1035118, 1167071, 1316620 en 1654092 elk met frs. 5000; de volgende nos. elk met frs. 1000: 2370 2763 59421 100994 193145 207916 310917 342018 343809 351572 358581 367423 396427 412667 428128 464728 464921 476449 477878 524813 584383 596205 608681 612036 614176 614408 670487 670522 675248 680844 744236 778615 780163 784853 808060 812193 824809 831877 847107 858209 859030 869656 883575 896849 908030 909497 942539 959855 978559 906721 1073976 1076069 1090992 1140431 1148811 1150644 1162699 1198116 1249038 1236120 1271883 1313321 1317705 1320333 1324483 1355122 1367142 1379375 1382946 1384245 1394079 1410736 1426325 1465499 1491954 1498584 1521844 1534478 1538899 1550849 1553569 1593396 1594112 1617415 1643167 1714157 1758920 1765469 1771081 Voorts 26503 nos. elk a pari. BERKEL, 8 September. (Berkel en Rodenrijs). Rozen: dame edith helen 1.504.20, ...rs. hoover 1.90—4.10, aug. noack 1.35—2.05, briar cliff 1—1.90, e. g. hill 1.25—1.90, hadley 1—1.75,, ales per 100; elzen poulzen 1012 ct., golden sal- man 1117 ct., alles per bos. Chrysanthen: ed- ward page 1220, miss ada ellis 17, puiling 1015, haivrais 911, blanche du poitou 3—7, rayonan- then geel 59, id. wit 58, id. rose 58, id. brons 5—8 ct., alles per stuk. Diversen: 3Bp. plumosus 11—22, fresia 615, zinnia 7—12, asters 1—5, anjers 25 ct., alles per bos; dahlia's 0.401-49 per 100 stuks; cyclamen 24—58, cacteeën 2128, primula 911 ct., alles per pot; calla's 914 ct. per kelk. LEIDEN, 8 September. (Vee). Aangevoerd 452 runderen, 145 kalveren en 1578 schapen. De prijzen warenstieren 50225, handel matig, kalf- en melkkoeien 90—195, handel matig, varekoeien 70—130, handel stroef, vette ossen en koeien 95—230, 30—62 ct. per kg., handel stug, gras kalveren 1430, vette kalveren 3547, 3568 ct. per kg., nuchtere kalveren 59, handel ma tig, vette schapen 1016, handel matig, weide- schapen 8—13, handel matig, mestvarkens 13 —26, handel matig, biggen 610 handel goed. LEIDEN, 8 September. (Kaas). Goudsche kaas le soort 23—27, 2e soort 20—22, Leidsche kaas le soort 24—28, 2e soort 20—23 per 50 kg. Aan gevoerd 102 partijen Goudsche en 28 partijen Leid sche. Handel matig. ROTTERDAM, 8 September. De prijzen heden besteed aan de Coöp. Tuinbouwveiling Rotterdam en Omstreken G. A. waren als volgt: Holl. Platg. komkommers le soort 3.507.30, 2e soort 1.50 —4.20, bloemkool 6—15, alles per 100 stuks; sla (Meikoning) 0.80—2.50 per 100 krop; spinazie 4.307, postelein 24.50, snijboonen 1020, pronkboonen 2.90—4.90, Duitsche prinsesseboo- nen 6.60—9.70, stokprinsesseboonen 6.90— 10.10, alles per 100 kg.peen 2—5.30 per 100 bos. keek haar aan, en zag hoe haar lippen beefden, terwijl zij haar vuisten gebald had. Heb je verdriet, Patricia, zei hij. Ja. Is er geen geneesmiddel? Ik weet het niet. Kom als je blieft hiew even zitten. Er is iets heel belangrijks dat ik met je wilde bespreken. Zij bereikten een bank onder een pergola. Langley wachtte geduldig, tot zij zou beginnen, en eindelijk scheen zij genoeg moed verzameld te hebben. Jij bentDick's beste vriend? vroeg zij. Wel, een van zijn beste, hoop ik. Je weet wat er in Bangkok gebeurde? Met jouen Dick? Ja. Ik verliet hem plotseling,nadat hij me verteld had dat hij mij bemindejuist toen ik dacht dat ik de gelukkigste vrouw op aarde was. Hij moet je dat verteld hebben? Dat deed hij. En jijjij kunt niet begrijpen wat de reden was, dat ik zoo plotseling van idee ver anderde? Wel, eerlijk gezegd, neen. Ik wil het verklaren, en je advies vragen. Ik heb. geloof ik, een tamelijk ernstig karakter. Het lev«n in de tropen draagt daar ook nog het Zijne toe bij. Een man kan naar zijn club gaan, maar een vrouw is meestal overgelaten aan haar eigen gedachten. En ik heb veel gelezen. Ik geloof in een gezond rasonze verant woordelijkheid tegenover het nageslacht. In het Oosten heb ik menschen gezienkleine kinderenslachtoffers buiten hun schuld. Jij bent dokterje weet wat ik bedoel. Ja, maar Wacht! Dien nacht toen ik Bangkok ver liet, deed ik een ontdekking, welke mij van streek brachtwelke oorzaak was dat ik mijn heele leven veranderde. Herinner je je mijn vader? Neen, hij stierf, voor ik in Siam kwam. Ja, toen ik een klein kind was. Ik ont dekte, dat hij stierf aan een beroerteher senvliesontsteking. Maar dat is niet alles. In den brief, waaruit ik dat leerde, stond ook, dat zijn vader eveneens op dertigjarigen leef tijd aan dezelfde kwaal gestorven was. Toen de beteekenis hiervan tot hem door drong, schrok Langley op. (Wordt vervolgd) ZONDAG 10 September. HUIZEN (296 M. 1013 K.H.) 8.30 Katfa. mor genwijding. 9.30 N.C.R.V. Gewijde muziek en Prot. kerkdienst. 12.15—2.10 K.R.O.-oi'kest, o.a. ouv. Au prmlemps de la vie, Mouton (i.d. pauze I.001.20 E. Jeanné over Edm. Rostand). 2.10 Boekbespreking. 2.30—3.00 K.R.O.-boys. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenlof. 5.00 N.C.R.V. Ge wijde muziek en Prot. kerkdienst. 7.45 Rector van Galen over jeugdwerkloozenzorg. 8.10 K. R.O.-orkest m.m.v. L. Smitshuysen (bariton), opera-muziek, o.a. fragm. „Louise", Charpen- tier, ca. 9.00 Vaz Dias. 9.05 E. Claes vertelt. 9-25 Vervolg concert, o.a. ballet „Feramors", Rubinstein. 9.4510.40 K.R.O.-orkest en L. Smitshuysen, pop. programma, o.a. 3 dansen uit Nell Gwyn, German (ca. 10.20 Vaz Dias). 10.4011.00 Epiloog. HILVERSUM (1875 M. 160 K.H.) 9.00 V.A. R.A.-uitzending. 12.00—5.00 A.V.R.O.. 12.00 Film- praatje. 12.30 Omroeporkest en gramofoonpl., o.a. oud-Maritana, Wallace, 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 T. de Machula, cellorecital. 3.00—4.30 Re sidentie-orkest m.m.v. B. Kon (piano) ,n S. v. d, Berg (cello), o.a. piano-concert f.kl.t.. Chopin, 4.30 Gramofoonpl. 5.00 V.A.R.A. 6.00 V.P.R.O. 8.0012.00 A.V.R.O. 8.00 Vaz Dias. 8.15—9.15 Omroeporkest, mm.v. A. Woud (alt), o.a. Traume, Wagner, 9.10 L. Nijland: intern, chan sons. 9.3010.15 Kovacs Lajos en zijn orkest m.m.v. de Avro-girls. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Vervolg Kovacs Lajos. 11.0012.00 Gramofoon- platen. daventry (1554 m. 193 k.h.) 12.50 Nor- them-studio-orkest m.m.v. G. Corlett (cello), o,a. ouv. Der Wassertrager, Cherubini. 1.50 N. Paul, pianorecital. 2.20 Gramofoonpl. 3.05 R. King en zijn orkest m.m.v. E. Ackland (alt), o.a. Early one morning, R. King. 4.15 Voor de kinderen. 4.35 B.B.C.-orkest en R. Easton (bas), o.a. Gavotte uit Jocelyn, Godard. 5.50 6.20 S. Dushkin, vioolrecital. 9.10 Berichten. 9.25—10.50 Spencer Dyke strijkkwartet en E. Isaacs (piano), o.a. Strijkkwartet no. 8, Mc. Ewen. PARIJS (Radio Paris 1724 M. 634 K.H.) 8.05 Gramofoonpl. 12.20 Relig. causerie Père Padé. 12.40 Gewijde muziek. 1.053.50, 5.50, 6.20 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20 „Le roi d'IJs, Lalo. KALUNDBORG (1154 M. 260 K.H.) 12.15— 12.35 Fleet Street-koor, 12.35—1.50 M. Hansen's orkest. 3.205.20 Harmonica-concert; 8.20 Strijk orkest o.a. fragm. „Gurre suite", Halvorsen. 8.50 Zang- en declamatie. 9.35 Hobbrecital. 10.05 Omroeporkest, o.a. ouv. Elisa, Kuhlau. 10.25 Gramofoonpl. 10.45 Omroeporkest, ope rettemuziek. 11.20—2.50 Dansmuziek. LANGENBERG (374 M. 634 KR.) 6.35 Bre mer havenconcert. 9.20 Gramofoonpl. 11.35 Con cert. 1.202.50 Sted. orkest van Münster, o.a. fragm. Paarlvisschers, Bizet. 3.35 Gramofoonpl. 3.50—4.20 Hoorspel „Donner und Blitz". 4.50 6.20 Orkest, o.a. 2e Peer Gynt-nütz, Grieg. 6.50 Gramofoonpl. en declamatie. 7.20—8.05 Gevar. programma. 8.20 Hoorspel „O, riihret nicht dran"; C. Baumgarten. 11.0512.20 Dansmuziek. ROME (441 M. 680 K.H.) 5.35—6.50 mando line-kwartet, zang en cello. 9.05 „Seine Hoheit tanzt Walzer, operette van Ascher; i.d. pauze causerie, na afloop berichten. BRUSSEL (338 M. 887 K.H.) 10.20 Omroep- kleinorkest, o.a. ouv. Rosamunde, Schubert. II.20 Gramofoonpl. 12.20 Concert uit het Grand hotel te Antwerpen, o.a. ballet „Taitjana", Lé- har. 1.30—2.20 Primas Sylva's orkest en gra mofoonpl. 3.05 Inwijding van den Scheldetun- nel. 5.05 Gramofoonpl. 5.20 Dansmuziek. 6.50— 7.35 Omroepkleinorkeste o.a. Die schone Spa- nierin, Vollstedt, 8.2010.20 Omroeporkest en zang, o.a. Miniatuur-suite, Coates, 10.30 Dans muziek. (508 M. 590 K.H.) 10.20 Gramofoonpl. 11.20 Omroepkleinorkest, o.a. Judex, Gounod, 12.20 Primas Sylva's orkest en gramofoonpl. 1.30 Concert uit het Grand hotel te Antwerpen. 2.20 Gramofoonpl. 3.055.20 Zie 338 M. 5.20 Om- roieporkest, o.ka. Valse trista, Sibelius. 6.20 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Kwintet voor piano en strijkinstrumenten, Schumann. 8.50 Gramofoon- P.aten. 9.05 Litt. voordracht. 9.20 Conbert uit Ostende, daarna dansmuziek. königswusterhausen U635 m. i83,5 K.H.) 6.508.20 Bremer havenconcert'. 11.50 Hachcantate. 12.20 Philh. orkest, o.a. fragm. Vroolijke vrouwtjes van Windsor, Nicolai. 3.20 4.20 H. Fröhlich en zijn orkest, o.a. Schu mann-potpourri, Schreyner. 6.507.20 Gramo foonpl. 8.50 Phil, orkest en J. Gesterkamp (viool), o.a. fragm. Meisterssinger, Wagner. 10.20 Berichten en verslag van de Acad. wereldkam pioenschappen in Turijn. 11.2012.20 Dans muziek, LUXEMBURG, (1191 M. 252 K.H.) 12.50 Om- *°eporkest, o.a. fant. La fille du régiment, Doni- et"i 1.50 Gramofoonpl. 7.5011.20 Engelsche vond. 7.5o Symphonie „Aus der neuen Welt, vorak (Gramofoonpl.) 8.35 Omroeporkest, o.a. q «naval, Schmalstich, 9.10 Berichten (Fr.) a' Omroeporkest, m.m.v. R. Saron (piano), concert in mi-bénol majeur voor piano en orkest, Litszt, 10.05 Berichten (Duitsch), 10.15 Omroeporkest, o.a. Chant de la source, Amadei. iu-85 Dansmuziek. MAANDAG 11 SEPTEMBER. HUIZEN (296 M., 1013 K. H.) N.C.R.V.-uit zending; 8.15—9.30 Gramofoonpl.; 11.00 Chr. lectuur; 11.30 Gramofoonpl.; 12.00 Politieberich ten; 12.15 Gramofoonpl.; 12.30 Orgelconcert J. Zwart; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gramofoonpl.; 2.45—3.15 Wenken voor de keuken; 5.00 Gramo foonpl.; 5.15—6.30 Orgelspel F. Kloek: 7.00 Po litieberichten; 7.10—7.20 Ned. Chr. Persbureau; 9.00 Gramofoonpl.; 9.30 Haydn-kwartet, o.a. strijkkwartet f gr. t... Dvorak; (ca. 10.00 Vaz Dias); 10.3011.30 Gramofoonpl. HILVERSUM (1875 M,. 160 K. H.) Algem. programma, verzorgd door de A.V.R.O. 810 en 10.15—10.30 Gramofoonpl.; 10.30 Declamatie; 11.00 Orgelconcert F. Hasselaar met medew. van N. v. OsPool (zang); 12.00 Ensemble Rent meester en gramofoonpl., pop. muziek; 2.15 Gramofoonpl.; 2.30 A. Feinland, viool-recital; 3.00 Gramofoonpl.; 3.45 Pauze; 4.00 Zang door G. Veenbaas; 4.30 Causerie door M. Tak (met gramofoonpl.); 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest met medew. van H. Jager (zang) en gramofoon- platen; 7.00 W. Beukema over studentenorgani saties; 7.30 Gramofoonpl.; 7.45 J. G. Pater: P. T. T.ijconfetti; 8.00 Vaz Dias; 8.05 „De opera directeur", comedie in 1 bedrijf met tekst van L. Schmidt, muziek van Mozart; 9.45 Gramo foonpl.; 10.15 Omroeporkest, o.a. fant. Der fidele Bauer. L. Fall; 11.00 Vaz Dias; 11.10—12 Gra mofoonpl. DAVENTRY (1554 M., 193 K. H.) 10.50 Be richten; 11.0511.20 Causerie: De Australische huisvrouw; 12.20 Orgelspel T. Jenkins; 1.05 Western Studio-orkest, o.a. Saudervon-potpourri, Baynes; 2.05 Gramofoonpl.; 3.20 Troise en zijn mandoline-orkest met medew. van L John (tenor), o.a. The butterfly, Bendix: 4.05 Northern studio-orkest, met medew. van E. Davies (so praan), o.a. potp. Rosenkavalier, Strauss; 5.05 Gramofoonpl.; 5.35 Kinderuurtje; 6.20 Berich ten; 6.50 Midland studio-orkest, o.a. fant. Don Juan, Mozart; 7.35 „Hurdy Gurdy, revue van F. Worsley, met medew. van solisten en orkest; 8.20 BBC-symphonie-orkest met medew. van F. Easton (sopraan) en H. Stevens (bas-bariton), werken van Wagner, o.a. fragm. Lohengrin en Walküre; 10.00 Berichten; 10.20 Causerie; 10.35 Declamatie; 10.40'12.20 Dansmuziek. PARIJS (Radio-Paris 1724 M., 174 K. H.) 8.05, 12.20—2.20 en 7.30 Gramofoonpl.; 9.05 Uit Vichy. Symphonie-orkest, o.a. Le déluge, St. Saëns. KALUNDBORG (1153 M„ 260 K. H.1 1.20— 2.20 Concert uit hotel Angleterre; 3.20—5.20 Om roeporkest; 5.205.50 Gramofoonpl.; 8.359.45 Orkest met medew. van I. Thorsen (zang), o.a. ouv. Les deux jours, Cherubini; 10.1510.35 E. Hye-Knudsen, fluit-recital; 10.5011.20 Mando lineconcert. LANGENBERG (473 M., 634 K. H.) 6.25 Gra mofoonpl.; 7.238.20 Kurorkest uit Driburg; 10.20 Berichten; 10.25 Voor de werkloozen; 11.20 Voor de scholen; 11.50 Gramofoonpl.; 12.18 Concert; 12.30 Sted. orkest van Münster, o.a. Schotscbe dansen, Beethoven; 1.502.50 Werag-orkest, o.a. fragm. Othello, Verdi; 5.05 H. Haasz (piano recital) en declamatie; 5.20 Gramofoonpl.; 5.50 6.35 Solistenconcert, o.a. Marche héroïque, Schubert; 7.20 Zie Königswusterhausen; 8.25 „Alle Mann an Bord", gevar. programma. ROME (441 M., 680 K. H.) 5.35—6.20 Viool en zang; 8.50 „Le leggenda di Sakuntala", opera van Alfano, in de pauze causerie en na afloop berichten. BRUSSEL (338 M„ 887 K. H.) 12.20 Omroep kleinorkest, o.a. Offenbachiana, Conradi; 1.30 2.20 Gramofoonpl.; 5.20 Omroeporkest, o.a. 3e suite, Micheli; 6.05 Kinderuurtje; 6.507.35 Om roepkleinorkest, o.a. Hong. rhapsodie voor cello, Popper; 7.35 Causerie: Een nationaal monument te Dixmuiden; 7.50 Pirreke Pirrewit; 8.2010.20 Symphonie-orkest, o.a. Symphonie in c, Wagner; 10.30 Gramofoonpl. (508 M., 590 K. H.) 12.20 Gramofoonpl.; 1.302.20 Omroepkleinorkest, o.a. fant. Manon Lescaut. Puccini; 5.206.20 Symphonie-orkest, o.a. Polonaise, Glazounow; 6.35 Gramofoonpl.; 6.50—7.35 „Muziek, feesten en volksdansen in Venezuela" (met gramofoonpl.); 8.20—10.20 Om roeporkest met medew. van vocaal kwartet, o.a. Havanaise, St. Saëns (in de pauze radio-tooneel) 10.30 Dansmuziek. KÖNIGSWUSTERHAUSEN (1035 M., 183.5 K. H.) 6.508.20 Concert; 8.55 Gymnastiek; 12.20 I.15 en 2.20—3.20 Gramofoonpl.; 4.20—5.20 Con cert; 5.406.20 Trio concert en zang; 7.20 Stunde der Nation: „Deutsche Burgen, deutscher Schicksal"; 8.20 Gramofoon.pl.; 9.20 „Umzaunter Glück"; 10.20 en 11.05 Berichten; 11.20—12.20 Dresdner Philharmonie, o.a. ballot „Namouna", Lalo. LUXEMBURG (1191 M„ 252 K. H.) 12.50 Om roeporkest, o.a. Münchncr Kindl, Komzak; 1.50 Gramofoonpl.; 7.5011.20 Tsjechische avond; 7.50 Ouv. Anacreon, Cherubini (gramofoonpl.); 8.10 Tsjechische causerie over de Kazematten van Luxemburg; 8.20 Omroeporkest, Tsjechisch con cert, met medew. van A. Cassedanne (viool), o.a. Concert voor viool en orkest, Dvorak; 9.10 Berichten (Fransch); 9.20 Elis. Corty (zang); 9.45 Solistenconcert, o.a. Ruse de Pierrot, de Taye; 10.05 Berichten (Duitsch); 10.15 Omroep orkest, o.a. Sienes nuptiales, Smetana; 10.50 Dansmuziek.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 7