DE I. V. C. B.-COMPETITIE. DE K. N. Y. B -COMPETITIE. MAANDAG 25 SEPTEMBER 1933 VOLENDAM DOOR WILSKRACHT GEKLOPT. Goed begin van V. I. C. DONK FAALT OPNIEUW. Graaf W illem verliest van Leonidas H. B. C.Donk 81. D. H. L.—G. D. A. 1—1. tweede klas e R. K. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND DE UITSLAGEN. AJAX DOOR SPARTA VERSLAGEN. Kleine zege van Feijenoord in Zaandam. H. D V. S.—A. D. O. 3—2. EXCELSIOR'S PRACHTIGE REHABILITATIE. Nieuwe nederlaag van Xerxes. D. F C.—H. B. S. 2—1. TWEEDE KLASSE Spanning voor het Koogsche doel in den wedstrijd, dien Xerxes speelde te Schip' broek tegen K^ F, C, We waren benieuwd of Volendam haar supe rioriteit van het vorig seizoen, toen ze in totaal slechts twee nederlagen leed en als debutant regelrecht op het afdeelingskampioenschap af stevende. weer zou handhaven. Het heeft niet mogen zijn, althans de eerste beurt bracht reeds een nederlaag. Wilskracht gaf deze wen ding aan den gang van zaken en versloeg de Volendammers in Amsterdam met 4—1, een flink antwoord op de 51 nederlaag van het vorig jaar. V.I.C. was de tweede club, welke voor een Amsterdamsch succes zorg droeg; de studenten speelden thuis tegen het Hilversumsche E.M.M. en wonnen met 32. Minder fortuinlijk verging het de derde hoofd stedelijke editie. De Meer was in Zuilen bij H.M.S. te gast en verloor met 32. Donk bleek het vorig seizoen te zwak voor de hoogste klasse, ze stond met een schamel totaal van 4 winstpunten onderaan op de rang lijst, doch wist zich in de promotie- en degra datie-competitie te handhaven. De Gouwenaars verschenen dus gisteren weer op 't eerste klas tapijt. Zij verloren met 8—1. Dit geschiedde in een uitwedstrijd tegen H.B.C. te Heemstede. Nu valt uit een enkele beurt wel niet veel conclusie te trekken, een dergelijk resultaat vermag ons weinig hoop op rehabilitatie van een slecht verleden te geven. De ontmoeting tusschen Graaf Willem en Leonidas in Den Haag was rijk aan doelpunten, niet minder dan 10 maal werd de roos getroffen! De Rotterdammers namen daarvan een half dozijn voor hun rekening, zoodat de Grafelijken met 64 verloren. D. H. L. heeft ons in den eersten wedstrijd teleurgesteld. De Hollandsche Leeuw kreeg wel in G.D.A. een moeilijk te kloppen tegenpartij, doch met den steun van eigen omgeving had- ■Sen we de Delftenaren daartoe capabel geacht. Ze slaagden er echter niet in den Loosduiners JtjW, meerderheid op te leggen en moesten zich met 'n 11 gelijk spel tevreden stellen. T.Y.B.B., die 't vorig seizoen in Haarlem met 4—1 tegen Santpoort aan het kortste einde trok, kreeg nu een pak van ongeveer hetzelfde laken aangemeten en verloor met 40. DE WEDSTRIJDEN. Graaf WillemLeonidas 46. Leonidas verscheen met enkele invallers. Graaf Willem was compleet. De Hagenaars pak ten overdonderend aan en dreven de Rotter dammers op hun helft terug. Vrij spoedig had Slee een prachtkans met alleen Laurense voor zich, doch hij richtte slecht, zoodat succes uit bleef. Hierna waren de Rotterdammers in den aanval. De blauw-witten bleken steeds een on derdeel van een seconde sneller te zijn dan de Hagenaars en toen de half-linie der thuisclub het zwakke deel van de ploeg te laat in greep, zag v. d. Sande kans den Rotterdammers de leiding te bezorgen. 0—1. Graaf Willem liet zich echter niet ontmoedigen en een heele serie aanvallen werden ondernomen. De Rotterdam mers zetten echter telkens den buitenspel-val uit en evenzooveel malen vlogen de Hagenaars er in. Toch wisten de Grafelijken door Siee, die een mooien voorzet van de Graaff benutte, den gelijkmaker te scoren 1—1 en zelfs door Kem perman de leiding te nemen 2—1. Nadat v. d. Sande had weten gelijk te maken, was het de zelfde speler, die met een pracht schuiver den gasten de leiding bezorgde 2—3. Kort hierna stopte Philippus een hard schot van Huls on voldoende, waardoor de voorsprong voor Leo nidas op 4 2 werd gebracht. Weer kregen we een aanval der blauw-witten en ook nu hadden de Rotterdammers succes door Teppema, die van vrij grooten afstand zeer hard in schoot 25. Teunissen kwam toen de plaats van Bakker in nemen en de strijd ging een tijdje gelijk op, totdat de Hagenaars een goeden aanval wisten te benutten, waarbij Kemperman, na goed sa menspel met Slee, den achterstand verkleinde, 35. In de tweede helft speelde v. d. Lans in de voorhoede. Nadat Leonidas een hoekschop had genomen, belandde het leder bij Slee, die met een scherp schot den stand op 45 bracht, Graaf Willem spande zich tot het uiterste" in om den gelijkmaker te scoren, doch ook Leonidas liet zich niet onbetuigd en Barendse maakte het halve dozijn voor de- Rotterdammers vol. 46. De laatste minuten speelden de Rotterdammers met vier halfs, zoodat de Hagenaars de verde diging der gasten niet konden passeeren. Ver dere doelpunten bleven achterwege. Beide ploegen zijn compleet en probeeren eenige jonge krachten. Er wordt begonnen met een vlot spel van beide zijden, hetgeen het beste voor Donk doet hopen. De partijen geven elkaar niets toe. Ruijgrok bij H.B.C. is weer in zijn element en dat ondervindt Donk reeds na 6 min. als hij Toledo een bal zuiver aan geeft (10). De Goudsche doelman moet nu va ker zijn talenten toonen, doch heeft dat - wel onder de knie. Na eenige fraaie save's lfomt Ruijgrok op schot en doelpunt (20). De debu tant Abrahams geeft met een kopbal blijk van zijn kunnen (30). Voor de rust is de zaak reeds beklonken, want Ruijgrok voert den stand op tot 70. Na de hervatting is het een spel van kat en muis, waarbij H.B.C. een „galery play" vertoont. De Goudsche defensie past nu met groot succes de buitenspelval toe. Een tweetal doelpunten worden niet toegekend. Bierman lost nog al eens een venijnig schot, doch Houdijk is op zijn plaats. Zoo verstrijkt een half uur, waarbij aan den stand niets verandert. Dan heeft Ruijgrok weer succes (80). Toch heeft Donk het laatste woord als v. d. Berg een bal verkeert trapt (81). De oranje-menschen heb- bij dus het seizoen met een groote zege ingezet T. IJ. B. B-.Santpoort 04. Het spel in deze ontmoeting was reeds onmid dellijk zeer aantrekkelijk. Snel ging de strijd van doel tot doel. T.Y.B.B. miste in deze periode een paar kansen. De score bleef geruimen tijd blank. Eerst na ruim een half uur spelen gaf Gerrits den gasten met een diagonaal schot de leiding (01). .Nadat T.Y.B.B. eenige goede kansen om gelijk te maken had gemist, kwam de rust met een 10 voorsprong voor de gasten. Na de rust was het woord weer eerst aan T.Y.B.B., welker aanval echter onmachtig bleek om langs de stevige Santpoortverdediging te komen. Spoedig scoorde Nienaber met een houd baar schot voor Santpoort 02. De T.Y.B.B.- ploeg scheen hierdoor wel zeer ontmoedigd. Santpoort werd nu sterker. Visser had nog tweemaal succes, zoodat de gasten met een ver diende 40 overwinning het tooneel van den strijd konden verlaten, i Voor rust was het spel bijzonder goed. D.H.L. was geregeld in de meerderheid, doch slaagde er slechts eenmaal in te scoren door den nieu- men rechtsbuiten Hermsen. De G.D.A.-aanval liet niet veel fraais zien. en vooral de nieuwe middenvoor der Loosduiners, de oud-internatio naal en ex-V.U.C.-speler, van den Salm, viel al heel weinig op. In de tweede helft moest het houtwerk de bezoekers nog eenige malen te hulp komen, waarna de gasten zich los wisten te werken en het spel in handen namen, 'n Groote fout in hun spel was echter de groote ruwheid en onbesuisdheid van hun aanvallen. Het peil van de ontmoeting daalde na rust dan ook aan merkelijk. Eerst 5 minuten voor het einde slaag de v. da Salm er in om doelman Alsemgeest van zeer dicht te passeeren, nadat de interna tionale keeper eerst nog een strafschop meester lijk gestopt had. Het gelijke spel gaf de verhou ding goed weer. Graaf FlorisExcelsior 14 Van meet af aan ontwikkelt zich een gelijk opgaande wedstrijd. Om beurten worden de doelen belaagd zonder dat er van beslist ge vaarlijke aanvallen gesproken kan worden. Het eerste succes komt tegen de pauze aan de Schiedamsche zijde. Na een snelle aanval van echts komt de bal voor doel, de Grafelijke sticht verwarring in eigen doelgeboed waar van R. v. Lingen profiteert (0—1). Na de her vatting schijnt de thuisclub bij wie Bep Hoog lander uitblinkt het tempo niet meer vol te kunnen houden. Weldra weet H. Nieberg de voorsprong te vergrooten. 'n Kleine opflikke ring in de Grafelijke gelederen brengt direct succes. In volle ren lost de rechtsbuiten een schot dat langs den paal in het net suist (12). Excelsior is nu overwegend sterker, Nieberg wandelt door alles heen en passeert fraai naar v. Lingen, die maar voor het intrappen heeft. Uit een vrije schop op de rand van het straf schopgebied vergroot dezelfde speler tenslotte onhoudbaar den voorsprong. OliveoBlauw Zwart 34 Nadat Oliveo in den aanvang eenigszins sterker was, kwam Blauw Zwart al spoedig opzetten. Na eenige vergeefsche pogingen weet hun linksbinnen van een misverstand in de Oliveo-achterhoede te profiteeren en al spoe dig vergroot dezelfde speler met een mooi schot de voorsprong. Kort voor rust veroorzaakt een der backs van Blauw Zwart hands binnen strafschopgebied, waarvoor de arbiter aan Oli veo een penalty toewijst, welke door den mid- voor in een doelpunt wordt omgezet. Na rust gaat het spel gelijk op. Als de Oliveo-midvoor door een prachtschot uit een voorzet van links de gelijkmaker in het net deponeert, worden de Pijnackers zenuwachtig, waardoor het de Blauw-Zwart-voorhoede kort voor het einde rqakkelijk valt de leiding te hernemen en nog eenmaal te vergrooten. Beide doelpunten had den door goed wegwerken van den keeper voorkomen kunnen worden. DE INZET VAN HET NIEUWE SEIZOEN Vrij onverwacht hebben de D. H. V. B.-com- petities alsnog een aanvang genomen. Rotter dam en omstreken ressoorteert nu onder af dee ling Zuid daar het officieel orgaan nog geen competitieindeelingen publiceerde, zullen ze bij iedere afdeeling vermeld worden. Eerste klas D wordt gevormd door Celer 1, St. Lodewijk 1, Activitas 1, Westlandia, S. D. C., S. D. S. en Aeolus, de laatste twee zijn de pas gepromo veerde tweede klassers. Celer zette het seizoen goed in door Aeolus een 6 2 nederlaag te bezorgen. Niettegen staande een gelijk opgaand spel, wist Celer voor rust een 30 voorsprong te behalen, welke zij na rust tot 5—0 opvoerden, alvorens de AeolY'.smidvoor een tegenpuntje scoorde. Nadat beide elftallen nog eens den keeper passeerden, kwam het einde. Ofschoon ver diend, is de uitslag zeer geflatteerd. St. Lodewijk behaalde eveneens een over winning en wel op S. D. S. Nadat de Lodewijk- linksbinnen 2 maal gescoord heeft, vergroot de midvoor nog voor rust de voorsprong. Na dat de midvoor na rust nog 1 maal scoort, krijgt S. D. S. bij een tegenaanval 2 penalty's toegewezen, welke beide in doelpunten wor den omgezet. Nog 1 maal weet de linksbin nen van St. Lodewijk den S. D. S.-keeper te verschalken waarna het einde komt. St. Lode wijk was den geheelen wedstrijd sterk in de meerderheid. Activitas slaagde er met moeite in S. D. C. een 32 nederlaag te bezorgen. "Reserve eerste klas E Deze afdeeling omvat Gr. Willem II 2, D. H. L. 2, Leonidas 2, Excelsior 2, Spartaan 3, G. D. 2 R- C. D. 1. De laatste vier elftallen zijn aile gepromoveerd, teneinde een reserve eer ste klas te kunen formeeren. Een groote verrassing was direct de groote zege van de Excelsior reserves op de dito Gra felijken. In den aanvang zag het er niet naar uit, daar de Haagsche keeper niet te genaken was. Maar toen Onrust met 'n slap balletje gescoord had, was het ijs gebroken. Direct hierop vergroot dezelfde speler den voorsprong. P. Kleiss en de Haagsche centervoor weten voor de pauze den doelwachter nog eenmaal te verschalken. In de tweede helft blijven de zwart-witten sterker. G. Oosterholt schiet in den uitersten hoek (4—1) en de Haagsche mid voor benut fraai een voorzet van links ineens. Nadat de zwart-witte midvoor een penalty ge mist heeft brengt hij tenslotte den eindstand op 52. Leonidas 2 leed een verdiende, doch ietwat geflatteerde 04 nederlaag tegen R. C. D., ter wijl Spartaan 3D. H. L. 2 met een 51 ne derlaag naar Delft terug zond. Tweede klas F In deze afdeeling komen uit; A. L. O; S. G. V., V. G. H.; St. Ignatius, Overschie en Unitas. St. Ignatius klopte V. G. M. op eigen veld met 83. St. Ignatius was voor rust veel ster ker en behaalde al spoedig een 50 voor sprong, waarna de V. G. M.-midvoor een mis verstand in de achterhoede tier geel-witten uitbuitte en een tegenpuntje scoorde. Na rust waren de partijen meer aan elkaar gewaagd. Beide elftallen scoorden om beurt, waardoor de stand opgevoerd werd tot 83. Ook A. L. O. behield beide puntjes door Unitas met 42 te kloppen. Al spoedig geeft F. Steens A. L. O. de leiding, doch uit een penalty maakt Unitas gelijk en neemt nog voor rust de leiding. Na rust is A. L. O. iets ster ker. Door het benutten van eeVi penalty worden beide partijen op gelijken voet gebracht waar na Koreman en Putter hun club de overwin ning bezorgden. Reserve tweede klas E Hierin zijn ondergebracht D. H. L. 3, L. en S. S. 2; P. F. C. 2; Gr. Willem II 3; St. Lode wijk 2; Aeolus 2; Westlandia 2. In een snelle, gelijk opgaande wedstrijd heeft Aeolus 2 door meer doortastendheid voor doel een 4—1 zege op D. H. L. 3 behaald. Ruststand 21. Van de 4e Aeolus-doelpunten werden er 3 door den midvoor gescoord, ter wijl de linksbinnen den laatste in het net deed belanden. Reserve derde klas M Samengesteld uit Leonidas 3, Spartaan 4, S. G. V. 2, Oliveo 2, Activitas 2, T. O. G. 2. T. O. G. 2 behaalde een 52 overwinning op Spartaan 4, terwijl Leonidas 3 Celer 2 met 61 versloeg. Reserve derde klas N Hierin komen uit; Excelsior 3; Aeolus 3; A. L. O. 2; Spartaan 5; St. Ignatius 2, Unitas 2, R. C. D. 2. Aeolus 3 kwam in de dubbele cijfers door Unitas met 120 te kloppen, terwijl St. Igna tius en A. L. O. 2 de puntjes deelden. Uitslag 4—4. Vierde klas F De navolgende ploegen komen in deze afdee ling uit: Olympia, B. S. V-, Duiven, S. S. C., Oliveo 3, A. L. O. 3, Overschie 2, Excelsior 4. A. L. 3 kwam op bezoek bij Excelsior. Vorig jaar vormde het 3e elftal der zwart-, witten A. L. O. 3 tegenpartij. Beide partijen waren aan elkaar gewaagd. Eerst tegen het einde profiteert A. L. O. van een missen der backs en de linksbinnen schiet onhoudbaar in en direct hierna wordt de score verhoogd (02). In dezen stand komt ge enverandering meer. B. S. V. leer een gevoelige verdiende 70 nederlaag tegen Olympia. Ook Oliveo 3 verging het niet vel beter. Zij verloor met 62 van Overschie 2. Reserve vierde klas R Bestaat uit: Leonidas 4, R. C. D. 3, Activitas 3, Olympia 2, Spartaan 6, T. O. G. 3, V. G. M. 2. T. O. G. 3 kreeg Leonidas 4 op bezoek en ver loor met 6—0. Reserve 4e klas S Waarin uitkomen: Celer 3, St. Lodewijk 3, Leonidas 5, B. S. V. 2, Duiven 2, V. G. M. 3. Celer 3 en St. Lodewijk wonnen beiden met 61 en wel resp. van Duiven 2 en B. S. V. 2, terwijl V. G. M. 3 een 64 zege behaalde op Leonidas 5. Met rust had V. G. M. reeds een 31 voorsprong. Reserve vierde klas T Waarin uitkomen: T. O. G. 4, Excelsior 5, Ce ler 4, St. Ignatius 3, Overschie 3; R. C. D. 4. St. Ignatius 3 moest in Celer 4 haar meerdere erkennen. Ofschoon zij met rust met 10 leid den, verloren ze met 61. Junior-uitslagen St. Lodewijk a—Spartaan a 1—4; St. Ignatius a—Olympia a 3—0; Aeolus a—Excelsior a 04; Overschie cOlympia c 11; Spartaan bSt. Ignatius b 70; A. L. O. bExcelsior b 11; Aeolus bActivitas a 16; St. Ignatius cEx celsior c 11; St. Lodewijk cSpartaan c 27; Excelsior dCeler a 00. Zuid-. Afdeeling I. Ie klasse: KimbriaCaesar 32, R.K.O.N.S. Kerkrade 52, H.V.V.Valkenburg 05. 2e klasse A: Caesar IIHavantia 06, R.K.H. S.V.—Rapid 3—2, Geleen—St. Pieter 0—0; B.: Laura—R.K.H.B.S. 5—2; C: E.V.V.—Steyl 1—0, PanningenLinne 31, Nivea—Swalmen 1—3, MeylRios 33. Oost. Afdeeling I. le klasse; V.D.Z.Altior 35, 's-Heerenberg S.D.O.U.C. 4—2. 2e klasse A: Union IIS.C.E. 51, Novioma- gumTreffers 03; B: ViodJonge Kracht 12, HuihuizenSwift 42. Oost. Afdeeling II. le klasse: P.H.Emos 08, QuickAchilles 81, ZwolleVosta 14. West. Afdeeling I. le klasse: H.M.S.De Meer 32, Wilskracht Volendam 41, V.I.C.E.M.M. 32. 2e klasse A: V.E.P.H.M.S. II 1:1, Semper AvantiZwaluwen 02, OlympiaM.S.V. 23; B: ZwaluwenD.O.S. 3—2, R.K.A.V.Wilskracht II 3—0, G.V.O.—V.V.A. 2—3. West. Afdeeling II. le klasse: D.H.L.—G.D.A. 1—1, T.Y.B B. Santpoort 04, Graaf Willem—Leonidas 46, H B.f -i onck 8—1. 2e klasse A: Geel WitOnze Gezellen 13, Santpoort IITeylingen 03, VitesseLeiden 52; B: Gr. FlorisExcelsior 14, L. en S. Wilhelmus 11, OliveoBlauw Zwart 34. Afdeeling Centrum le klasse B: The Victory IIndia I 40; St. Louis IUnity I 13; C: Concordia 1—H.B.C. II 1—2; B.S.M. I—D.S.S. I 3—2. 2e klasse D: Vogelenzang Ivan Nispen 38. Reserve 2e klasse: C: Unity IIV.I.C. II 42; R.K.A.V. II—The Victory II 9—1. 3e klasse D: R.W.D. IAdolf Kolping I 93. Reserve 2e klasse E: Wilskracht IIIGezellen Vier IV 2—2; V.V.A. Ill—P.V.C.B. II 5—1; G: V.I.C. IllWilskracht IV 21; I: Vogelenzang II—Geel Wit III 6—5. 4e klasse B: O.D.A.St. Louis II 70. Reserve 4e klasse L: Teylingen IIIVogelen zang III 11—0; H: V.V.A. V—de Meer IV 3—2; Unity III—S.V.O. II 19—0, Afdeeling Zuid. le klasse D: Celer IAeolus I 62; St. Lode wijk I—S.D.S. I 4—2; Activitas I—S.D.C. I 3—2; E: Leonidas II—R.C.D. I 5—2; Excelsior II— Graaf Willem II 0—4; Spartaan III—D.H.L. II 5—1. 2e klasse E: R.I.A. IS.N.A. I 31; A.V.V. I V.E.L.O. I 2—2; H.V.C. I—V.V.P. I 4—5; F: V.G..M I—St. Ignatius I 3—8; A.L.O. I—Unitas 1 42. Reserve 2e klasse E; Aeolus II—D.H.L. Ill 4—1. 3e klasse F: V.A.C. I—St. Michael I 2—4; D.H.B. I—Nubia I 3—3. Reserve 3e klasse K: Wilhelmus IIS.D.S. II 6—2; V.V.P. IIGraaf Florisi II n.g.; S.D.C. II Een der aantrekkelijkheden van de voetbal competitie ligt voorzeker in de verrassingen, welke de uitslagen plegen te brengen. Zoo is het resultaat, dat Sparta gisteren in Amster dam op Ajax behaalde, voor Rotterdam bepaald een sensatie. Wie de ploeg van Spangen in de Zilveren Balserie zag ondergaan en in den eer sten thuiswedstrijd, den vorigen Zondag tegen Z.F.C. zag stumperen, was bij voorbaat van een dikke nederlaag in de hoofdstad overtuigd. Maar eenige wijzigingen in het elftal en de on volledigheid van de Ajax-ploeg hebben haar uit werking blijkbaar niet gemist: de Rotterdam mers hebben Ajax in de hoofdstad met 43 verslagen! Een bravo voor de Spangenaren is hier niet misplaatst. Feijenoord heeft den moeilijken tocht naar Zaandam ook tot een goed einde gebracht; deze Rotterdamsche editie klopte Z.F.C. met 21. H.D.V.S. verkreeg in Schiedam met 32 een meerderheid over A.D.O., terwijl 't Gooi in Hil versum tegen V.S.V. met 10 de nederlaag leed. De plaatselijke wedstrijd te Haarlem tusschen de roodbroeken en de „good old" H.F.C. leverde een gelijk spel op met 22. In Afdeeling I zijn thans na twee weken Feijenoord, V.S.V. en H.F.C. nog ongeslagen, de laatste telt echter door genoemd gelijk spel één verliespunt; A.D.O. en 't Gooi zijn de ploegen, die het nog zonder eenige winst moeten stellen. De Hilversummers hebben het zelfs nog niet tot een doelpunt gebracht. DE WEDSTRIJDEN. AjaxSparta 34. Ajax voelde danig het ontbreken van van Rèenen en van Deyck, die bij vorige wedstrij den geblesseerd werden. Het spel der Amster dammers was daardoor ook van lager gehalte, de ploeg sloot niet. Sparta opende de strijd met forsch en snel spel, hetgeen den Amsterdam mers niet ligt. De Rotterdammers waren gere geld een tikje in de minderheid, doch hun aan vallen bleken gevaarlijk. Na 10 minuten zond Looys Jr. den bal bij een schermutseling voor het Spartadoel naar het uiterste hoekje, Cohen sprong, doch de doelman kon den zacht inge schoten bal niet bereiken, (1—0). De Sparta- verdediging maakte het de Ajax-voorhoede zeer lastig door veelvuldig den buitenspelregel toe te passen. Doch dat dit tevens voor de ver dediging gevaarlijk was, blijkt uit een plotse linge doorbraak van den plaatsvervanger van van Reenen, Oudendijk. Zijn keihard schot vond tegen de lat echter een roemloos einde. Een volgenden keer ging de bal rakeling naast. Het schieten der Spartanen was slecht. Hun eerste tegenpunt kwam, toen Vis den bal hoog ving, tegelijkertijd sprong Oostlander op en diens hoofd deed het leer in het net verdwijnen, (11). Dezelfde speler doelpuntte, toen Vis te vroeg uitliep, met een schuiver opnieuw, (12). Na de rust trok Ajax energiek van leer. Zij had echter geen geluk. Van twee meter werd kei hard tegen Cohen aangeschoten, terwijl deze een volgend schot op uitmuntende wijze keerde. De Spartanen pakten daarop de zaak opnieuw fel aan en het spel ging vlug op en neer. Toen Ten Have doorgaf naar Volkers, die fraai in schoot, kon Cohen den bal maar half weg werken en Mulders maakte met een zacht rol- lertje gelijk (22). Het spel werd te forsch, het geen enkele vrije schoppen tot gevolg had en toen Mulders in het strafschopgebied van Rot terdam wat hardhandig opzij werd gezet, kreeg Ajax een strafschop te nemen, waaruit Ten Have de leiding, (23). Het was een te zware straf, die Sparta aanzette om revanche te nemen. Na eenige aanvallen werkte de Ajax-verdediging den bal slecht weg, de Jong zette scherp voor en Oostlander werkte het leer over de doellijn (3 3). Uit beide ploegen verdween nu het ver- band, een kolfje naar de hand van Formenoy, die zijn werken in de verwarring met een prach tig schot via den onderkant der lat met een doelpunt zag beloond, (3—4). Z. F. C.Feijenoord 12. De overwinning heeft Feijenoord, hoewel ster ker zijnde en beter spelende dan de Zaankan- ters, heel veel moeite en zorgen gekost. Z.F.C. moest den linksbuiten v. d. Kolf missen. Na •eenige Zaansche aanvallen, die al gevaar voor v. Male opleverden, zette Feijenoord een ge weldig offensief in. Het duurde 25 minuten voor dat Duinhouwer in staat werd gesteld de meer derheid op 't scorebord te doen uitkomen; doch 5 minuten later zorgde Groenendijk voor een tweede doelpunt. Intusschen bleven de snelle uitvallen van Z.F.C. uiterst gevaarlijk. Het groot, verschil bij de elftallen zat in de middenlinies. In de tweede helft gaven de Zaandammers vefl beter partij. De strijd ging toen beter gelijk op hoewel het beste spel aan de Rotterdamscht zijde bleef. Door een goeden voorzet van den Zaanschen rechtsbuiten Lust, kreeg de Maai kans met een mooien kopbal den achterstand te verkleinen. (12). Toen bleek den kam pioenen dat de strijd nog lang «niet gewonnen was, maar hoe 't ook werd geprobeerd: het Zaansche doel kon niet meer worden doorboord. Een strafschop werd door den scheidsrechter niet opgemerkt. Met een welverdiende 12 overwinning voor de Rotterdammers kwam het einde. Van begin af aan zijn de Hagenaars iets meer aanvallend en geregeld moet Beun er aan te pas komen. De gasten hebben bepaald pech wan neer de paal tot tweemaal toe H.D.V.S. een handje helpt. Aan den anderen kant kan Weber het voorloopig wel af, daar de Schiedamsche aanval niet veel om het lijf heeft. De soheids- rechter-debutant Welsenis houdt de teugels zeer strak, hetgeen af en toe wel eens noodig,blijkt. Aan beide zijden worden eenige behoorlijke kansen om zeep gebracht en de rust gaat in met blanco stand. Na de hervatting spelen de Schie dammers veel beter. Van der Vaart ziet eens kans van zeer dichtbij nog over te schieten, het- A.V.V. II 2—3; L: R.A.V.A. II—K.R.V.C. II 71; M: Oliveo IIActivitas II 60; T.O.G. IISpartaan IV 52; Leonidas III—Celer II 61; N: Unitas IIAeolus III 012; St. Igna tius II—A.L.O. II 4—4. 4e klasse E: W.V.V. I—Wilhelmus III 4—2; Hercules I—R.I.A. II 1—1; F: Excelsior IV— A.L.O. Ill 0—2; B.S.V. I—Olympia I 7—0; Over schie IIOlivio III 62. Reserve 4e klasse N: Graaf Floris IIIR.A.V.A. Ill 31; Graaf Willem IVWestlandia III 34; O: S.D.S. Ill—R.I.A. -III 0—9; K.R.V.S. Ill D.H.B. Ill 2—7; Blauw Zwart—V.V.P. Ill 5—2; R: T.O.G. Ill—Leonidas IV 0—6; S: Celer III—Duiven II 6—1; St. Lodewijk III—B.S.V. II 6—1; V.G.M. III—Leonidas V 6—4; T; St. gnatius IIICeler IV 16. gaan v .d. Tuijn even daarna herhaalt. Na een kwartier krijgt v. d. Tuijn een keurigen pass van v. Oort, hij glipt langs de backs, doch Eem- bergen laat hem op het laatste moment duike len, waardoor H.D.V.S. zich een strafschop toe gewezen ziet, die door v. d. Vaart wordt be nut. Even daarna trekt v. Oort er tusschen, zwaar gehinderd weet hij niettemin fraai te scoren. (20). Wat al te stevig optreden van de Bruin kost H.D.V.S. een strafschop, dien W. Tap niet onbenut laat. Invaller v. Soldt weet eenige minuten later vrij onverwachts na een voorzet van links gelijk te maken. Het gaat nu hevig spannen. Vooral de H.D.V.S.-linkervleugel is in deze periode zeer gevaarlijk. Even voor heit einde pikt v. Oort den bal op, hij speelt keu rig terug naar den toesnellenden v. d. Tuijn, die met een schitterend schot z'n club de leiding geeft. Met Ado in den aanval komt het einde met een fortuinlijke overwinning voor de thuis, club. Zorgde Sparta in de eerste Afdeeling voor een blijde Rotterdamsche verrassing, in Afdeeling II overtrof Excelsior alles, wat men van haar had kunnen verhopen. Deze Rotterdamsche ploeg, die na een ongeslagen seizoen in de tweede klasse allerjammerlijkst debuteerde in het nieuwe milieu met een 61 nederlaag in Hil versum, heeft zich gisteren volkomen gerehabi liteerd. In den eersten thuiswedstrijd had ze D.H.C. als tegenpartij en ze versloeg de Delfte naren met niet minder dan 50. Jammer dat de gasten hun verlies slecht konden dragen en unfair gingen spelen, hetgeen tengevolge had dat een hunner en nog wel een internatio naal! voor straf het void werd afgestuurd. Xerxes, dat den vorigen Zondag in Delft met 71 gekraakt was, bleek in de eerste thuisbeurt niet bij machte haar aanhangers balsem op de wonde te smeren. Ze verloor met 32 van K.F.C. en het droevigst hierbij is dat de kwali teit van het spel ook voor de nabije toekomst niet veel successen belooft. V.U.C. viel, na het eerste succes in Koog, op eigen terrein leelijk tegen door met 21 van R.C.H. te verliezen. Stormvogels en H.B.S., die gisterenmet de afwerking van hun programma begonnen, zijn met varieerend succes gestart. De IJmuidenaren zegevierden thuis met 43 over Hilversum, de Hagenaars trokken in Dordt tegen D.F.C. met 21 aan 't kortste eind. In Afdeeling II zijn R.C.H. en Stormvogels nog zonder puntenverlies en behooren Xerxes en H.B.S. tot de bezitlooze klasse. DE WEDSTRIJDEN. Xerxes—K. F. C. 23. Koog gaat van den aftrap op het Xerxesdoel af en Fischer trapt in doel (01). Xerxes rea geert met een vlotten tegenaanval en Westdijk maakt na twee minuten den stand gelijk (11). Wanneer de Kooger doelverdediger op een hoo- gen voorzet uitloopt en stompend mist, krijgt Frenk een fraaie kans doch hij is er niet op verdacht, het leer glijdt van zijn schoen en de bal wordt weggewerkt. Even later knalt Lagen- daal, laag langs den paal. De Rotterdammers komen iets in de meerderheid en in die periode kopt Lagendaal uit een hoekschop in, doch Veen redt vallende. Frenk zendt even later een schuiver af, dien de doelman eveneens stopt. Jaap Mol faalt aan de overzijde als hij alleen tegenover den ver uitgeloopen Wasserval. komt en dan het leer in diens handen schiet. Een goede voorzet van Westdijk wordt door de Jong naast gekopt. Lagendaal schiet uit een vrijen trap hard in doch W. Mol kopt keurig uit. Het verwachte doelpunt komt aan den anderen kant als v. Wensveen een correcten voorzet geeft, waarop J. Mol Wasserval passeert. (12). Vijf minuten later maakt Versteeg met een mooi schot gelijk (22). Kort voor de rust ontkomt K. F. C. met meer geluk dan wijsheid aan het derde tegenpunt. Na de hervatting is Xerxes weer meer in den aanval, doch de Rotterdam mers krijgen geen schietkans. Wanneer de rechtsbuiten der bezoekers er dan met den bal vandoor gaat en voorzet, ontstaat een strubbe ling voor het Xerxesdoel, waaruit J. Mol in schiet (2—3). Het spel verplaatste zich nu snel, waarbij het combineeren en plaatsen der bezoe kers beter is dan van de thuisclub. De doelve^ dedigers toonen zich aan weerszijden bij de vin nige schoten, die gelost worden, voor hun taak capabel. J. Mol, die een mankement aan z'n knie krijgt, wordt bij K.F.C. door Means vervangen. Een door Veen teruggestompte bal, waarnaar Lagendaal vergeefs kopte, wordt door Versteeg opgevangen en naast geschoten. De Xerxes-mid- denvoor ziet dan een knalschot door de deklat gehouden. Frenk en Westdijk wisselen van plaats; kansen bieden zich wel aan doch de Rot terdamsche voorhoede weet er niet van te pro fiteeren, ook al omdat de spelers elkaar her haaldelijk hinderen en geen greintje geluk heb ben. Het einde komt zonder wijziging in den stand (23). ExcelsiorD. H. C. 50. De eerste wedstrijd van Excelsior op eigen terrein trok een ongekend aantal bezoekers, zoodat er geen plaatsje meer te bekomen was. Beide ploegen zijn volledig. Als scheidsrechter Stassen laat beginnen, zitten de Delftenaren direct gevaarlijk voor het Rotterdamsche doel, waar het gevaar niet zonder moeite wordt be zworen. Excelsior werkt zich los en als na acht minuten Manssen handig door de verdediging drijft, scherp en laag voorzet, loopt v. d. Ende het leer in het net, (10). Excelsior behoudt dan eenig overwicht, terwijl de bezoekers een tweetal resultaatlooze hoekschoppen afdwingen; een vrije trap op doel levert hun evenmin iets op. Na een half uur krijgt Excelsior een straf schop. Niehof schiet hard tegen de lat. De Rot terdammers blijven stevig aanvallen en van den Ende weet uit een mooien pass van Bouter 35 minuten na den aanvang op schitterende wijze te doelpunten, (20). D.H.C. doet hierna enkele gevaarlijke uitvallen, doch het schieten laat veel te wenschen over, zoodat succes uitblijft. De rust komt met een 20 voorsprong voor de Rotterdammers. In den aanvang van de tweede helft gaat het bij de Rotterdammers van een leien dakje; v. d. Ende schiet tweemaal mooi op doel, doch Boot keert beide keeren even fraai. Dan is weer het woord aan D.H.C., doch verder dan enkele hoekschoppen brengt ze het niet. Ondertusschen ontaardt de wedstrijd in een gooi- en smijtpartij, voornamelijk van Delft- schen kant. Na een kwartier wordt Bouter door Dorjee in het strafschopgebied genomen. Mans sen voltrekt het vonnis, zonder fout (30). Nauwelijks is het spel hervat, of J. van Nelle brengt Hogesteeger op unfaire manier ten val met een natrap. Scheidsrechter Stassen stuurt den Delftenaar zonder pardon naar de kleed kamers. Na 22 minuten komt Wigman door de verdediging en hij geeft Boot voor de vierde maal het nazien, (40). D.H.C. heeft nog niets geleerd en blijft meer op den man dan op den bal spelen, waardoor het onaangename karakter blijft voortduren. Als eindelijk de gemoederen wat zijn gekalmeerd, blijken de ploegen geheel uitgespeeld. Beide doelen komen nog enkele malen in gevaar en twee minuten voor het einde zorgt Bouter op handige manier voor Excelsior's vijfde doelpunt. De thuisclub neemt het iniatief tot aanvallen doch weldra komt H.B.S. ook op dreef en dan moet de Dordtsche verdediging alle krachten in spannen om doelpunten te voorkomen. Dit lukt tot er 20 minuten zijn gespeeld; dan schiet Op- hbrst hard en keurig'in (01). D.F.C. reageert" hierop enthousiast en weldra passeert Punt met een kopbal den Houtruster keeper. Litz redt fraai met z'n hoofd bij een hard schot van v. d. Bergen. De rust komt met 11. In de tweede helft wordt door beide partijen vurig gestreden en de weerzijdsche aanvallen zijn zeer gevaar lijk. Nadat Punt een prachtkans heeft ver knoeid, maakt hij zijn fout goed door een door de Smit aangegeven bal in doel te plaatsen. (21). De Dordtenaren moeten zich verder tot verdedigen bepalen, de Hagenaars komen er niet doorheen en de stand blijft ongewijzigd. De HollandiaanS. V. V. 02 De Hollandiaan heeft het wel aan keeper Odijk te danken gehad, dat de nederlaag tegen de in goeden vorm spelende Schiedammers niet grooter is geworden. S. V. V. is den geheelen wedstrijd sterker geweest, terwijl De Hollan diaan voor de rust aardig partij gaf, maar in de 2e helft het tempo niet kon volhouden. Odijk krijgt verschillende schoten te verwerken, wat hem goed afgaat. De Hollandiaan heeft pêch, als P. Roest den bal fraai opbrengt, doch zijn schot juist tegen de paal ketst. Aan de andere zijde heeft Boshorst succes als hij op korten affstand een voorzet van rechts keihard in schiet. Eenige corners op het Hollandiaan-doel hebben geen succes. In het veld doet Hollan diaan aardig werk, doch voor doel lukt het niet. Ook S.V.V. verknoeit enkele mooie kansen om den voorsprong te vergrooten. Na de rust onderneemt S.V.V. terstond een prachtaanval, welke echter door Odijk onschadelijk wordt ge maakt. Nog eenige malen redt Odijk schitte rend doch tenslotte moet bij zwichten, als de S.V.V.-linksbinnen na een voorzet van rechts het leer onder den vallenden keeper door in de touwen schiet. Het spelpeil zakt dan, ter wijl in den stand geen verandering meer komt. R- F. C.Olympia 21 In den wedstrijd R.F.C.Olympia leek de Goudsche ploeg regelrecht op de overwinning af te stevenen, want toen zij reeds in de eerste minuut de leiding had genomen, kreeg R.F.C. het eerste kwartier vrijwel geen voet aan den grond. R.F.C. kwam er toen wat beter in en hoewel zij het laatste gedeelae van de eerste helft vrijwel voortdurend in den aanval was, mocht het haar niet gelukken verandering in den stand te brengen. Na de rust, toen Groen heide bij R.F.C. was vervangen, waren de groén-witten wederom het sterkst. Het duurde evenwel nog geruimen tijd eer Drok uit een

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4