VAN ONZE KATHOLIEKE SPORTVELDEN. 1 DE I. V. C. B.-COMPETITIE. DE K. N. V. B.-COMPETITIE. JJ IfUp MAANDAG 9 OCTOBER 1933 EET WESTEN. KLINKENDE OVERWINNING VAN VOLENDAM. De drie Amsterdamsche clubs verliezen. DERDE NEDERLAAG VAN GRAAF WILLEM. Spartaan wint van Leonidas. D. H L.—T. IJ. B. B. 5—2. S. J. C.—Donk 5—1. TWEEDE KLASSE R. K. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND De Rotterdamsche rivalen Spartaan en Leonidas in schermutseling voor het Leoni- dasdoel, dat tot twee maal toe door de Spartanen werd getroffen. DE UITSLAGEN. D. H. V. B. rM yó ï.({4 FEIJENOORD-DEBACLE IN AMSTERDAM. Afdeeling Centrum. Ook V. S. V. en H. F. C. lijden de eerste nederlaag. Afdeeling Zuid. Sparta—V. S. V. 2—1. In afdeeling I schoot de kampioen van ver leden jaar uit haar slof. Volendam wist in den eers'.en thuiswedstrijd in een klinkende over winning om te zetten. De Meer werd mei een 9 —1 nederlaag naar de hoofdstad teruggestuurd. Ook de beide andere Amsterdamsche clubs mo"-'en het loodje leggen en nog wel op eigen terrein. V.V.Z. hield Wilskracht er met liefst 62 onder, waardoor ze thans nummer één op de ranglijst staan. V.I.C. verloor met 32 van D.E.M., waarmee de Beverwijkers de eerste zege van dit seizoen bevochten. Met rust hadden de studenten nog een 20 voorsprong. De wedstrijd FortitudoE.M.M. ging niet door. WEST. AFDEELING I. gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. V.V.Z. 2 2 4 10— 3 2.— H.M.S. 2 2 4 6— 3 2.— E.M.M. 2 1 1 2 8— 4 1.— Volendam 2 1 1 2 10— 5 1.— De Meer 4 2 2 4 15—19 1.— D.E.M. 2 1 1 2 4— 9 1 V.I.C. 3 1 o 2 8— 9 0.06 Wilskracht 3 1 2 2 98 0.66 Fortitudo 2 2 6—12 0.— V.V.Y. 0.— Wat er met Graaf Willem aan de hand is we ten wij niet, maar de Hagenaars boekten de derde nederlaag in successie. Gisteren zag G. D. A. kans de punten mee naar Loosduinen te nemen. Santpoort is dit jaar weer goed op dreef. De drie gespeelde wedstrijden liepen alle op een overwinning uit en de doelman werd zelfs nog niet een keer gepasseerd. Het net van H. B. C. werd te Heemstede gisteren liefst vijfmaal door boord. De plaatselijke ontmoeting in Rotterdam lever de Spartaan twee punten op. Na aanvankelijk met 10 achter te hebben gestaan, wisten de Spartanen na rust zulk een druk op het Leoni- das-doel uit te oefenen, dat doelman Ham twee maal zwichtte. T. Y. B. B. moest er in Delft tegen de kam pioenen met 52 aan gelooven. De Haarlem mers hebben zoodoende in deze competitie nog geen enkel winstpunt bemachtigd. S. J. C. begon dit seizoen met een 51 zege op Donk. De Gouwenaren schijnen den juisten vorm nog niet gevonden te hebben, hoewel ze met rust nog slechts een achterstand van 12 hadden. WEST. AFDEELING II. gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. Santpoort 3 3 6 13 0 2, S.J.C. 1 1 2 5— 1 2.— Spartaan 2 2 4 7— 3 2.— D.H.L. 3 2 1 5 8— 3 1.66 G.D.A. 3 1 1 1 3 4— 3 1.— H.B.C. 2 1 1 2 8— 7 1.— Leonidas 3 1 2 2 8— 8 0.66 Tonk 3 1 2 2 4—13 0.66 Gr. Willem 3 3 6—14 0 T.Y.B.B. 3 3 2—11 0.— DE WEDSTRIJDEN. SpartaanLeonidas 21. Zoo onverdiend als Leonidas den voorlaatsten wedstrijd verloor, in eigen huis nog wel, van D.H.L., zoo verdiend is de ploeg gisteren gesla gen door de rivalen van den Rotterdamschen Linker-Maasoever, de mannen van Spartaan. Zette het spel aanvankelijk goed in, nog voor de rust verslapte het tempo en het zag er lan gen tijd naar uit, dat de score blank zou blijven. Spartaan was sterk in de meerderheid, maar wist deze langen tijd niet in een doelpunt uit te drukken. Het aanhoudend aarzelen en het veel te korte spel voor doel deed sterk afbreuk aan het spel. Spartaan had aanvankelijk de bes te kansen, maar kwam het al eens tot een schot, dan was het er telkens stukken naast. In het prilste begin van den strijd heeft de Leoni- das-doelman wel eenige gevaarlijke schoten te verwerken gehad en hij deed zulks met zijn be kende vaardigheid. Hij beschikte over een stijl van vangen en weg werken, die telkens bewon dering afdwingt. Toch heeft de paal een paai maal zijn hachje moeten redden, daar de strijd in de eerste helft voortdurend rond zijn doel gebied werd gestreden. Bij de rust was de score aan beide zijden nog blank. Na de pauze ging het direct beter, meer open, meer gelijk op. Leonidas had toen ook de opstelling gewijzigd. Spartaan zette er alles op, om het eerst het doel te vinden en A. Mentink zette met Dries een wijze door Ham werd afgeslagen. Aan beide zijden zwoegden de voorhoede-spelers en voor al de Leonidas-verdediging had de handen vol. Een der mooiste kansen miste daar de Spartaan Mentink, toen hij, alleen voor het doel gekomen, hoog over kogelde. En juist, toen het er uit zag,' dat een doelpunt niet lang meer kon uitblijven voor de Spartaan, maakte v. d. Sande aan de overzijde den bal keurig vrij, na een mooien voorzet van rechts en knalde onhoudbaar in de touwen (01). Een fraai schot, op fraaie wijze voorbereid. Spartaan liet het daar niet bij zit ten, in de voorhoede schiep de linksbuiten Dries zichzelf een mooie kans en maakte den gelijk maker, even stijlvol en even onhoudbaar. Twee mooie doelpunten, vlak achtereen (11) De worsteling om het winnende punt bood mooi spel; toen braken de Spartaanmannen nog eens door, van de Geer zette zijn voet onder een scherp aangegeven bal en kogelde langs Ham '21). Even er na sloeg nog een schot van Mentink tegen de bovenlat en het tweede schot tegen den terugspringenden bal vloog hoog over. In de laatste oogenblikken verzwakte het spel snel en het einde kwam met een verdiende overwinning van Spartaan. Zij was sterk in de meerderheid, doch het schot was slecht. Bij Leonidas was de verdediging in topvorm, vooral na de rust, teen Th. Haanappel werd vervan gen door v. d. Huls. Het was een faire wed strijd, met vrij groote belangstelling. Na een gelijk opgaand begin wordt D H.L spoedig sterker. Als er 5 minuten gespeeld is, weet Ninaber een voorzet van rechts keurig te benutten en den leeuwen de leiding te geven In het veld is er tusschen beide elftallen niet veel verschil en zelfs T.Y.B.B. dikwijls sterker. Tusschen den Delftschen en Haarlemschen aan val is echter meer dan een klasse verschil. De Haarlemmers verprutsen de eenvoudigste kan sen en de Delftenaren zijn bij iederen storm loop gevaarlijk. Na werkelijk zeer mooi samen spel, weet Nühn, die de Delftsche kleuren weer is komen versterken, den voorsprong tot 20 te vergrooten. T.Y.B.B. komt hierna zoo geducht opzetten, dat na een langdurige scrimage een der Leeuwen in eigen doel trapt, 12. Hierna brengt C. Alsemgeest met prachtig schot den stand op 31 en onmiddellijk hierop passeert hij de geheele geel-zwarte verdediging, keeper incluis, 41. Na de hervatting is het spelpeil van veel min der gehalte. Vooral de D.H.L. half-linie is ner gens te vinden. T.Y.B.B. is nu geregeld iets ster ker, doch de Delftsche achterhoede speelt vrij soliede. Bij een mooien uitval der Leeuwen kopt Nühn een voorzet van Hermsen prachtig in. De Haarlemmers zijn dan geslagen, maar weten toch nog door Willemse, een tweede tegenpunt te maken, wat hun meer dan toe kwam. Beide ploegen stellen zich op met één inval ler, waarbij de thuisclub den linksbuiten v. d. Berg mist. Desondanks zijn de Noordwijkers er in geslaagd den eersten thuiswedstrijd met goe de cijfers van de Goudsche club te winnen. In het begin reeds is de S.J.C.-voorhoede veel in den aanval, doch de Gouwenaars laten hen her haaldelijk in de buitenspel-val loopen. Bij de gasten komen de messje aanvallen van den rechtervleugel, doch verder dan tot eenige hoek schoppen weten zij het niet te brengen. Na acht minuten volgt een goede aanval van de thuis club en na goed driehcekspel weet Th. Ruigrok onhoudbaar te scoren. De thuisclub blijft nu het meest in den aanval. Uit een dier aanvallen volgt een strafschop voor de Gouwenaars, welke door Janmaat benut wordt (11). Deze gelijke stand is echter van korten duur, want van den aftrap af gaat het regelrecht op het Donk-doel af en met een keurig schot weet Th. Ruigrok voor S.J.C. de leiding te heroveren (21). In de tweede helft zitten de gasten er dadelijk flink op, doch de S.J.C.-verdediging is voor hen een onoverkomelijk struikelblok. Ook nu bren gen zij het niet verder dan enkele hoekschop pen, maar daarna is het met hun overwicht gedaan en de thuisclub begint het Goudsche doel danig te belegeren. Uit een scrimmage voor doel weet Vos den voorsprong van S J.C. te vergrooten (31). Een tweede doelpunt van de zen speler, onmiddellijk hierna gemaakt, wordt wegens buitenspel geannuleerd. Ondanks hef tige nieuwe aanvallen van Donk weten de Gou wenaars het niet tot doelpunten te brengen. Aan den anderen kant had Vos echter opnieuw suc ces (41), terwijl hij even later uit een goed genomen hoekschop ook het vijfde doelpunt voor de thuisclub weet te scoren. (51) strafschopgebied schiet R. v. Lingen hoog in. De keeper plaatst echter juist over de lat. Na dat Oliveo Kleinekoort nog aan den tand ge voeld heeft gaat de rust in met blanken stand. Direct na de hervatting komt Oliveo gewel dig opzetten, de Excelsior-uitvallen zijn echter geenszins van gevaar ontbloot. Want vrij spoe dig breekt L. v. Lingen door, plaatst naar de vrij staande R. v. Lingen die onhoudbaar in schiet (01). Oliveo blijft heftig aanvallen en wanneer een der backs hands maakt binnen de beruchte lijnen voltrekt Nieuwenhoven feil loos het vonnis. Oliveo krijgt de beste kansen, maar er wordt niet van geprofiteerd. OliveoExcelsior 11 Excelsior is met den wind in den rug direct sterker, zoodat Oliveo zich voorloopig moet bepalen tot enkele uitvallen die seeds op de verdediging stranden. De zwart-witten die met 3 invallers verschenen kunnen er niet inkomen temeer daar van Lingen een speciale bewa king geniet. Wanneer bij een onverwachtsche aanval van Lingen zij kans schoon ziet redt de Oliveo-doelman vallende. Excelsior blijft m druk uitoefenen, doch Oliveo verdedigt hard- fraaien aanval op, die echter op even fraaienekkig. Een vrijen schop op de rand van het EERSTE KLAS D Groot is de spanning Direct formeert zich weer een groot leidend peleton. Onwillekeurig vragen we ons nu reeds af; wie zal het eerst de eindstreep passeeren? We durven er zelfs geen slag naar slaan. Nu reeds zit de spanning er volop in. In eiken hoek vallen de klappen. Geen elftal is er meer zon der verliespunten. Cel er is weliswaar ongesla gen, maar boekt in drie wedstrijden toch reeds 2 verliespunten, we gaan hier dus een bijzon der interessanten strijd tegemoet. De eerste ontmoeting CelerActivitas ein- dgde in een puntloos draw, de ontmoeting droeg een spannend karakter en stond op hoog peil. Het begin is voor Celer en de Ac- tivitas-veste i3 direct in gevaar. Als Activitas evenwel los begint te komen krijgt Celer het hard te verantwoorden, maar de blauw-zwarte defensie met G. de Jong aan het hoofd weet van geen wijken. Na de thee gaat het gelijk op. De Activitcs-voorhoede is bijzonder actief. Doelman de Jong verdedigt zijn heiligdom in grootschen stijl, waarmede hij menig applausje oogst. G. Schellen gelukt t den Activitas-doclman te verrassen, wegens offside wordt dit puntje geannuleerd. Onder groote spanning komt het einde van den fai- ren, pretügen kamp. In een nagenoeg gelijk opgaande ontmoeting moest Aeolus met 3—1 de meerderheid van S. D. C. in Den Haag erkennen. De Hagenaars beschikken dit jaar in tegenstelling met an dere jaren over een productieve voorhoede. De vleugelspelers en mid-voor weten wel hoe 'n doelpunt gemaakt moet worden. Aeolus dat met één invaller verscheen kreeg ongelukkig een achterstand door een puntje, waarbij de bal nog ver voor het doel was. De rechtsbinnen der roodbaadjes brengt voor de pauze de balans weer in evenwicht. Binnèn 5 minuten na de thee nemen de Hagenaars door toedoen van hun.midvoor en linksbuiten een 3—1 voorsprong. Tot het einde gaat de strijd gelijk op zonder dat er verandering in den stand komt. In een wedstrijd die buiten verwachting een bijzonder prettig verloop heeft gehad, heeft St. Lodewijk Westlandia een 2—1 nederlaag toegebracht. Het spel gaat direct vlug van doet tot doel. De Naaldwijkers, die nu weer veel sterker uitkomen dan op het einde van het vo rige seizoen, nemen een kwartier na den aan vang de leiding (0—1). De strijd draagt een boeiend karakter. De spanning zit er volop in. Een kwartier voor 't einde gelukt het den St. Lodewijk-midvoor de partijen op gelijken voet te brengen, terwijl dezelfde speler 3 minuten voor het einde een strafschop benut (21) zoo dat St. Lodewijk de zege uit het vuur sleept. EERSTE KLAS E Ook hier weinig krachtsverschil Excelsior 2 en Spartaan 3, de twee oude tegenstanders, deelden de puntjes (2 2), zoo dat Spartaan 3 en Excelsior 2 zich ongeslagen wisten te houden. De Schiedammers kregen weliswaar iets meer dan hun toekwam, maar tegen het einde kregen zij de kans nog om de zege uit het vuur te sleepen. De Excelsior-cap- tain wenschte deze kans niet te accepteeren en offreerde deze heel vriendelijk aan den zwar ten doelman. In de tweede helft was Excelsior door den wind gesteund iets sterker. Nadat de linksbinnen uit een scrimmage gescoord had vergrootte hij den voorsprong uit een voorzet van rechts. In de tweede helft was het Spartaan „for ever". De partijen werden in evenwicht ge bracht maar daarbij bleef het. D. H. L. 2 en Leonidas 2 waren de twee ploe gen, die nog geen kans gezien hadden eenige bidt te veroveren. Op het Toepad kwamen deze twee gerenommeerde tegenstanders tegen elkaar in het geding. De Leeuwtjes kregen zoo diep in de staart een minder behaaglijk gevoel. Voor loopig maakten zij nu aan de onzekerheid een einde door de blauw-witten in eigen huis een geducht 51 échec te bezorgen, zoodat de Toe padbewoners voorloopig Se rij sluiten. winstpunten. De 4—2 overwinning der Spar- taantjes was alleszins verdiend. Activit. 2 Celer 2 die beide ook nog 'n blanco credietbrief hebben, zijn gezamenlijk overeenge komen aan deze misère een einde te maken. De puntjes werden met 22 broederlijk ge deeld, zoodat ze beide erin slaagden dat aller minst flatteuse nulletje weg te cijferen. RESERVE DERDE KLAS N De twee oude rivalen die elkaar het vorig jaar het kampioenschap betwistten, zijn beide gepromoveerd. Aeolus gelukte het de kampioe nen met de oneven goal te kloppen. Aeolus weet zich spoedig een 2—0 voorsprong te verschaffen. Nog voor de pauze is het de Excelsiorspil die den achterstand verkleint. Na de thee brengt dn Excelsior linksbuiten de partijen op gelijken voet. Tenslotte weet Aeolus de leiding te heroveren. R. C. D. 2 speelde haar eersten wedstrijd en had A. L. O. 2 te gast. De ongeoefendheid speel de de Dordtenaren parten. R. C. D. was voor doel gevaarlijker, doch A. L. O. speelde tacti- scher, zoodat de Rotterdammers tenslotte met 32 zegevierden. VIERDE KL.AS F S. S. C. de sportclub uit Schipluiden was bij Oliveo 3 te gast. Veel moeilijkheden onder vonden de nieuwelingen hier niet. Met 52 werden de Oliveaantjes in eigen huis geklopt, hetgeen voor de thuisclub de derde nederlaag in successie beteekende. RESERVE VIERDE KLAS R Olympia 2 schijnt beter op dreef te zijn dan het vorig jaar. Nu werden de kampioenen van het vorig jaar 't slachtoffer, die echter nog geen enkele winstpuntje wisten te bemachtigen en nu met 6—2 geklept weiden. Voor de rust ging het gelijk op en had Olym pia een 2—1 voorsprong door toedoen van den linksbuiten en midvoor. Ka de rust was Olym pia gesteund door den wind stukken sterker. Nadat de midvoor er 31 van gemaakt had, werkte 'n back in eigen goal. De linksbinnen voerde hierna de score op tot 62. RESERVE VIERDE KLAS S Celer 3 dat op het goede pad is, behaalde haar derde overwinning in successie. B. S. V 2 incasseerde haar derde nederlaag. Geruimen ,ijd oefent Celer druk uit, zonder succes. Wan neer de linksbinnen fraai weet te doelpunten is het ijs gebroken en gaat de pauze reeds met 40 in. In de tweede helft blijven de blauw zwarten sterker en laten het B. S. V.-net nog twee maal trillen. Leonidas 5 klopte St. Lodewijk 3 in eigen huis met niet minder dan 62. De blauw-wit ten boekten tot heden toe nog geen enkel sue es en kwamen dus bijzonder verrassend uit den hoek door St. Lodewijk, dat met klinken de successen begon, gedecideerd te kloppen. RESERVE VIERDE ICLAS T Celer 4 omzeilde 'n gevaarlijke klip door T. O. G. 4 in Berkel met de oneven goal te klop pen. zoodat de blauw-zwarten zich ongeslagen wisten te houden. Excelsior 5 behaalde uitspelend tegen St. Ig natius 3 een 3—1 overwinning, v. d. Horst geeft de bezoekers spoedig de leiding; Beyer vergroot den voorsprong tot 20. Nadat de Ignatianen tegengescoord hebben, vergroot de zwart-witte midvoor den voorsprong. RESERVE TWEEDE KLAS E Koude douche voor Aeolus 2 Kranig had Aeolus 2 zich door het moeilijke begin heen geslagen. Met enkele klinkende ze ges waren de roodbaadjes uit de bus gekomen waarmede zij tevens ook wel. eenige gevaar lijke klippen omzeilden. Maar zie, het zijn ster, ke beenen die de weelde kunnen dragen. In Naaldwijk tegen de Westlandia-reserves trokken de roodzwarten juist aan 't kortste eindje. Met een 32 victorie hielden de groen-witten de puntjes in het Westland. RESERVE DERDE KLAS M in T. O. G. 2 schijnt hier wel heel wat haar marsch te hebben. Drie opeenvolgende overwinningen, dat belooft wat. Oliveo 2 boekt ook nog geen enkel verliespunt. Zou dit tweetal het nu weer samen uit moeten vechten? Leo nidas 3 liep bijzonder goed van stapel. Maar al te spoedig kwam de reactie reeds en ander maal moesten zij in Berkel met 42 de meer, derheid van T. O. G. 2 erkennen. Over het ge heel genomen was het een aardig partijtje waar een gelijk spel een betere verhouding was ge weest. Met de rust heeft T. O. G. een 20 voor sprong. In de tweede helft ziet het er naar uit dat de blauw-witten in gaan loopen en inder daad nadat Bongers den achterstand heeft te ruggebracht, gelukt het van Dijk de partijen op gelijken voet te brengen. Maar direct hierop herovert T. O. G. den voorsprong (4—2). Spartaan 4 zag zich in de eerste ontmoeting gedecideerd geslagen, maar zoo zoetjes aan spijkeren de zwartjes nu toch weer bij. Op V, G. M. 2 werd nu de tweede zegepraal bevoch' ten. Met dé Schiedamsche gezellen is het tot he den nog steeds mis geweest. Het wordt nu toch tijd dat zij ook eens voor de winterpro visie gaan zorgen in den yorm van enkele KimbriaVolharding n. g„ R.K. V.V.L.- R.K. O.N.S. 3—0, Sitt Boys—Caesar 3—4, Kerk' radeChèvremont 22, K.N.V.Valkenburg 24. Ie Klasse: GennepBrabantia 1—3, R K T.V.V.Dongen 56, S.V.B.Mulo o4, Wil helmina—Venlo 10—1, Best Vooruit—Venl. Boy, -0.""' Ie Klasse: P.H.Neo 24, QuickVosta 34, Emos—De Zweef 30, Zwolle—Achilles 25. Ie klasse: FortitudoE.M.M. n. g., Wilskracht- V.V.Z. 2—6. V.I.C.—D.E.M. 2—3, Volendam—De Meer 9L le Klasse: Graaf Willem—G.D.A. 03, H.B.C Santpoort 05, SpartaanLeonidas 2 1 D.H.L—T.Y.B.B. 5—2, S.J.C.—Donk 5—1. 2c Klasse; A.: E.M.M. 2—L.V.V. 3—2, V.E.P.— S.D.O. 1—0, Amersfoort—Olympia 4—2; B.: R.K A V.—Forward 20, ZwaluwenWilskracht -1, G.V.O.—D.O.S.S. 1—2. 2e Klasse: A.: Santpoort 2Leiden 23, Geel Wit—Teijlingen 34; B.: Oliveo—Excelsior 1—1 WilhelmusSpartaan 2 11, Blauw Zwart Graaf Floris 50. yyyy;;#!»! Moment van spanning in den plaatselijk en wedstrijd te Rotterdam. De voorhoede van Xerxes belaagt het Excelsior-doel, de bal ztveeft buiten bereik van den keeper voor het paalwerk neer, een der verdedigers kan nog wegwerken. -St. Michael 2—2; V.A.C.—Rava 0—1; R.V.V.— Nubia 1—1. Res. 3e klasse: T.O.G. 2Leonidas 3 42; Spartaan 4S.G.C. 2 42; Activitas 2Celer 2 22; Excelsior 3Aeolus 3 2—3; R.C.D. 2 A.L.O. 2 23; Graaf Floris V 2Wilhelmus -0; Valkeniers 2—G.D.A. 3 1—6; R.AV.A. 2— P.F.C. 3 2—6. 4e klasse: W.V.V.—Ria 2 6—2; H.V.V.—D.H.B. 3 2—1; Oliveo 3—S.B.C. 2—5. Res. 4e klasse; Graaf Willem 4Velo 3 45; Graaf Floris 3—Westlandia 2—2; St. Michael 2— Rava 3 8—0; G.D.A. 4—BI. Zwart 3 1—2; L. en S. 4—K.R.V.C. 3 n.g.; Blauw Zwart 4—G.D.A. 5 10—0; S.D.C. 3—D.H.L. 6 1—V; Valkeniers 3— R.V.V. 2 4—0; Celer 3—B.S.V. 2 6—0; Leonidas 5—St. Lodewijk 3 6—2; T.O.G. 4—Celer 4 0—1; Ignatius 3Excelsior 5 13. JUNIORES. A.: Spartaan AExcelsior A 22, Aeolus A - - Leonidas A 31, St. Lodewijk A—St. Ignatius A 1—0. B.: Spartaan BExcelsior B 31 Aeolus B Leonidas B 05, St. Lodewijk BActivitas A 0—10, A.L. O. A—St. Ignatius B 2—1. C.: Celer AExcelsior C 13, Excelsior D St. Lodewijk C 1—4, St. Ignatius C—Olympia B 03, Overschie AV.G.M. A 11. D.: Olympia CExcelsior F 4—0, St. Ignatius DSpartaan D 06, Activitas CExcelsior E 5—2. E.: Celer B—St. Lodewijk D 0—3, Spartaan EOlympia D S0, Spartaan FSt. Ignatius E 0—3. Eerste klasse: India 1Constantius 1 23; The Victory 1—The Unity 1 6—0; N. V. A. 1—Z. P. C. 1 3—3; Concordia—V. V. L. 3—5; B. S. M.— Roda 1—3; D. O. S.—H. B. C. 2 4—1. Tweede klasse: St. Martinus 1—Or. Zwart 81; Diemen 1Gez. Vier 1 15; AllianceS. M. C. 63. Reserve tweede klasse: D. O. S. S. 2The Victory 2 31; The Unity 2Volendam 3 14; R. K. A. V. 2Zwaluwen 2 51; V. I. C. 2 de Meer III 31; S. J. C. 2Leiden 2 0—0; H. B. C. 2—Geel Wit 2 0—1; Santpoort 3— T. Y. B. B. 2 0—5; Lisse 2—D. S. S. 2 3—0; S. V. F. 1—S. V. O. 1 3—4. 3e klasse: R. W D. 1Meerburg 1 11. Res. 3e klasse: Constantius 2Wilskracht 3 23 (protest Const.); V. V. A. 3India 2 40; Geel Wit 3—Onze Gezellen 3 1—3; R. O. D. A. 2 —V. V. A. 4 3—2: The Victory 3—N. E. A. 2—8; Santpoort 5—T. Y. B. B. 4 1—8; Wilskracht 4— S. V. F. 2 3—2; St. Martinus 3Gezellen Vier 3 4—3. 4e klasse: Leiden 3—S. M. C. 2 0—5: T. Y. B. B. 5—N. A. S. II 0—2; OD. I. V. 2—D. S. S. 3 4—5:Concordia 3-D. S. O. 8—2; N. E. A. 3—St. Louis 2 1—3; P. V. C. A. 1—O. D. A. 6—2. Res. 4e klasse: D. O. S. S. 3—S. V. O. 2 8—0; The Unity 3—V. V. A. 5 6—1; Z. P. C. 2—De Meer 4 53; S. V. F. 3—St. Martinus 4 45; Constantius 3—R. K. A. V. 6—1; O. D. A. 2 Zwaluwen 4 62; Z. P. C. 3D. O. S. S. 5 13; B. S. M. 3Teylingen 3 56; v. Nispen 3Sant poort 6 12. Vriendschappelijk; D.O.S.S. comb.—Gez. Vier comb. 51. Afdeeling Noord, Reserve eerste klasse: De Meer IIV.V.A. II 04. Res. le klasse A: Onze Gezellen 2Volendam 2 3—8; Dë Meer 2—V.V.A. 2 0—4. Reserve 3e klasse: A.D.O. IIU.S.V. II 21. Het geslacht der ongeslagenen werd gisteren in Afdeeling I totaal uitgemoord! Het meest op zienbarend is hier wel de nederlaag van Feyen- oord. Niet om het échec op zich zelf: in eik treffen tusschen Ajax en Feyenoord behoeft de zege van den een of den ander geen verwonde ring te wekken, doch het gx-oot verschil in de cijfers is het dat hier frappeert. De Rotterdam mers werden in Amsterdam met niet minder dan 7—1 geklopt, na bij de pauze met 20 te hebben achtergestaan. Dit is hun eerste neder laag maar die is dan ook raak aangekomen. De tweede club, welke d'r eersten tegenslag ondervond, was V.S.V. Deze Velser ploeg ver loor op Spangen in Rotterdam met 21 van Sparta doch het dient gezegd dat ze wel zeer onfortuinlijk was, beter voetbalde en meer recht op de punten had dan de winnende tegen partij. Nummer drie van de sombere rij is H.F.C. Ook deze Haarlemmers wisten zich ongeslagen te houden doch die glorie vond gisteren in Zaandam een roemloos einde in de 70 neder laag, welke Z.F.C. haar toebracht. Haarlem en 't Gooi, die het nog niet tot een zege wisten te brengen, was ook gisteren dit geluk niet beschoren, hoewel beide ploegen het veldvoordeel genoten. Haarlem werd met 42 door H.D.V.S. en 't Gooi met 51 door A.D.O. geklopt. Ajax heeft nu de leiding genomen van de kopgroep, die uit 3 clubs bestaat met 'n bezit van 6 punten uit 4 wedstrijden; daarachter sluit zich met 2 punten verschil een groote midden moot aan, die 5 ploegen telt met gelijk bezit, en dan komt de staart met 3 punten achterstand. Elk nieuw resultaat kan aanmerkelijke wij ziging brengen in de volgorde: de spanning zit er reeds dik in! De stand is momenteel. EERSTE KLASSE AFD. X le klasse: S.D.C.Aeolus 31; G.D.A. 2Gr. Willem 2 42; CelerActivitas 00; St. Lo dewijkWestlandia 21; Excelsior 2Spartaan 3 22; D.H.L. 2Leonidas 2 51. Tweede klasse: Unio IW.S.C. I 52; Ria Velo 3—2. Reserve 2e klasse: Westlandia 2Aeolus 2 22. 3e klasse; Trekvogels 2Unio 2 12; K.R.V.C. gesp. gew gel. verl. pnt. doelp. gem. Ajax 4 3 1 6 18— 9 1.50 V.S.V. 4 3 1 6 11— 7 1.50 Feijenoord 4 3 1 6 10— 8 1.50 Z.F.C. 4 2 2 4 15— 8 1.— A.D.O. 4 2 2 4 15-10 1.— H.D.V.S. 4 2 2 4 12—11 1 Sparta 4 2 2 4 7— 8 1 H.F.C. 4 1 2 1 4 7—13 1 Haarlem 4 1 3 1 7-17 0.25 't Gooi 4 1 3 1 3-14 0.25 DE WEDSTRIJDEN. AjaxFeijenoord 11. Er zijn wedstrijden, waarin het een elftal in alle opzichten meeloopt terwijl bij de andere partij alles schijnt tegen te werken en niets mag gelukken. In zulken toestand verkeerden gis teren resp. Ajax en Feyenoord. De Rotterdam sche ploeg was er ook totaal uit. We noteeren slechts een enkel gevaarlijk schot en dat werd nog prachtig door Keizer gestopt. Bovendien was conbinatie verre te zoeken. Daarachter stond een middenlinie die gekweld werd door angst voor de achterhoede, die keer op keer faalde en in het front een aanval had, die niet onder stoom kon komen. Het spel leed daar zichtbaar onder en zoo was deze roemrijke linie er gisteren geheel uit. Wat Ajax betreft, de Amsterdammers kunnen tevreden zijn. Hun zat letterlijk alles mee. Was er een aanval, dan was die gevaarlijk; was er een schot, dan was het goed gericht. En bovendien stimuleerde het eerste doelpunt van Volkers, van grooten af stand, vlak na den aanvang, Ajax tot grooten aanvalsmoed. Toch ontbrak ook hier de mooie combinatie. Ajax heeft onmiddellijk na den aftrap den bal te pakken en gaat ermee op het Rot terdamsche doel af. Een schot en de bal ketst van den onderkant der lat het tamelijk gladde veld weer in. Dan krijgt Groenendijk aan den anderen kant den bal, welke hem door Keizer ontnomen wordt. Buitengewoon snel gaat de bal op en neer; voor het Feyenoord-doel ont staat een gevaarlijke scrimmage die door van Dijke wordt opgelost. Doch dan krijgt Volkers den bal; op circa 20 M. afstand legt hij het leer voor zijn linkervoet, een haag Rotterdammers verspert hem den doortocht, doch de Ajaxied ziet een gat en laag in den rechterhoek pas seert de kogel van Male. Nu komt Feyenoord even opzetten. De Rotterdammers krijgen een hoekschop te nemen welke achtergaat. Na een kwartier verslapt het tempo, dat zeer hoog was, een weinig. Ajax is ietwat meer in den aanval maar stuit op het verdedigen van van Dijke die alles met lange schoten retourneert. Van Male haalt prachtig een keihard schot van Ten Have. Na 20 minuten komt de middenlinie van de gasten beter op dreef en stelt de voorhoede in staat enkele aanvallen op te zetten. Het schot laat echter op zich wachten. Door een misver stand in de Rotterdamsche achterhoede ontstaat het tweede Ajax-doelpunt; Bul krijgt den bal verkeerd op zijn voet en speelt hoog voor flgen doel. Ten Have grijpt deze kans aan, een klein zetje naar Oudendijk, die keihard scoort (20). Ajax is nu steeds gevaarlijk in den aanval en. van Male moet vele benauwde oogenblikken. doorstaan. Weer is er een misverstand in de Rotterdamsche verdediging, van Male werpt den bal het veld in, waar van Deyck hém op vangt en voorzet; ineens neemt Oudendijk het leer op zijn voet en opnieuw wordt van Male gepasseerd (30). Na de rust is Ajax dadelijk weer in den aanval en in twee minuten moet van Male twee maal handelend optreden. In de derde minuut lokt van Wijngaarden de Feyen- oord-verdediging inclusief van Male naar zich toe maar zijn schot gaat over het verlaten doel uit. Dan komt Feyenoord weer los. Het spel wordt afgemeten, de combinatie wordt beter. Eul en van Dijke kunnen zich zelfs de weelde veroorloven zich op de middenlijn op te stellen. Van Heel- lost een prachtig schot., laag en kei hard in den hoek, Keizer stompt den bal even fraai het veld weer in. Na ruim een kwartier komt het Rotterdamsche tegenpunt. Een hoek schop van Linsen trapt Vrauwdeunt onhoudbaar in (31). Doch dit succes wordt enkele minu ten later reeds teniet gedaan. Van Wijngaarden krijgt op de linksbuiten plaats den bal, hij rent op het Feyenoord-doel af, van Male ziet het gevaar en loopt toe, doch de Ajaxied is hem te snel af en speelt den bal fijntjes in het Rotter damsche doel (41). Juriaans raakt geblesseerd en wordt vervangen door Doon. Fraai spel kun nen we niet meer ontdekken. Als nog een kwar tier te spelen is, verdwijnt ook de spanning. De Feyenoord-verdediging laat even de Ajax-voor- hoede geheel vrij spel en' zonder moeilijkhe den te ondervinden, kan Oudendijk den bal in trappen. Ajax heeft nu het spel in handen, Rot terdam, totaal ontmoedigd, gelooft het wel. Alleen van Male speelt onvermoeid verder. Doch ook het zesde doelpunt kan hij niet ver hinderen. Prachtig schuift van Wijngaarden het leer in den .versten hoek (6—1). Enkele minu ten voor het einde krijgt Oudendijk een mooie kans doch de bal gaat naast. Opnieuw komt Oudendijk alleen voor van Male te staan, dank zij het slechte verdedigen van Bul; ditmaal schiet de Amsterdammer beter. Van Male krijgt den bal nog even te pakken doch de vaart is te groot en verdwijnt het leer nog in het net (7—1). Dan fluit Mutters het einde van den wedstrijd. 4. De gasten zijn dadelijk in den aanval en als Hellecamp van den linkervleugel goed voor zet, zal v. d. Lugt den bal in doel trappen, doch Schut slaat het leer weg. De strafschop wordt door A. de Wolf slap genomen, hij mikt op den benedenhoek doch Cohen redt verdienstelijk. De Velsenaren blijven in de meerderheid doch de gebroeders de Wolf missen behoorlijke kan sen door resp. in het zijnet en hoog over te schieten. Wanneer het dan tot een Sparta-aan- val komt, zet van Zutphen Seton op onregel matige manier op zijn en van den Eerden doel punt uit den strafschop. Er is nu een kwartier gespeeld. Sparta boft als de Velser rechtsbin nen een schot op doel lost en den bal langs het lijf van den uitloopenden Cohen afglijdt, waarop Heshof ten koste van een hoekschop kan redden. V. S. V. speelt heel wat beter voetbal dan Sparta, doch de voorhoede beschikt over geen schot. De uitvallen der thuisclub zijn zeer sporadisch maar niet ongevaarlijk: een scherp schot van de Jong vangt v. d. Windt daarbij correct. Bij een scherpen voorzet van Hellecamp

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6