m DE K. N. Y. B.-COMPETITIE. u MAANDAG 30 OCTOBER 1033 AJAX NEEMT 'N VOORSPRONG VAN 3 PUNTEN. Verrassende nederlagen van Sparta. Z. F. C. en V. S. V. de wedstrijden. H. B. S. IN KOOG VERSLAGEN, R. C. H. op de onderste plaats. d.f.c. h.b.s. de wedstrijden. XerxesR. C. H. 61. TWEEDE KLASSE iÊÊÊÊÊM liifes HENGELO SPEELT MET VITESSE GELIJK. Eindelijk de tweede zege der kampioenen. EINDHOVEN DEELT MET B. V. V. P. S. V, ook door M. V. V. verslagen. STAD-GRONINGEN AAN DE SPITS Alcides klopt Frisia. DE UITSLAGEN. BILJARTSPEL. 4e KLAS-KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. SCHAAKSPEL. INTERNATIONAAL MEESTER- TORNOOI TE PARIJS. Verloop der achtste ronde. WIELERSPORT. ROTTERDAMSCHE RENNERSVEREENI- GING FEIJENOORD. De resultaten van gisteren brachten voor Af deeling I verschillende verrassingen. Zoo wer den de 2 clubs, die onmiddellijk onder de leiders de beste plaatsen bezetten, verslagen door ploe gen, die de staartgroep vormen, en werd Sparta te Schiedam in den strijd tegen H. D. V. S. van ouds twee scherpe rivalen 't slachtoffer met niet minder dan zes doelpunten tegen. De eenige normale uitslag werd verkregen in 't treffen tusschen de nummers een en tien te HilversumAjax versloeg hier 't Gooi met 51. 't Falen der onmiddellijke concurrenten heeft de positie van Ajax aan den kop aan merkelijk versterkt, de Amsterdammers bezit ten thans 'n voorsprong van drie punten op nummer twee. Deze positie wordt nu ingeno men door Feyenoord, hoewel de Rotterdammers in den Haag 1 punt moesten laten door tegen A. D. O. gelijk te spelen. Was de dag gisteren voor Ajax goed, ook voor de Haarlemsche clubs heeft hij succes over de heele linie gebracht, 't Roodgeboekte Haarlem versloeg Z. F. C. met 2—1, terwijl H. F. C. thuis V. S. V. met 3—0 klopte. De stand is nu EERSTE KLASSE AFD. I gesp. gew gel. verl. pnt. doelp. gem. Ajax 7 6 1 12 32—16 1.71 Feijenoord 7 4 1 2 9 17—14 1.28 Z.F.C. 7 4 3 8 28—11 1.14 H.D.V.S. 7 4 3 8 21—18 1.14 V.S.V. 7 4 3 8 20—18 1.14 Sparta 7 4 3 8 14—18 1.14 H.F.C. 7 2 2 3 6 12—19 0.85 A.D.O. 7 2 1 4 5 19—20 0.71 Haarlem 't Gooi 7 2 1 4 5 15—24 0.71 7 1 6 1 6—26 0.14 A. D. O.Feijenoord 11. Direct na het begin waren de gasten reeds gevaarlijk dicht bij Quax, doch Vrauwdeunt schoot op enkele meters voor doel hoog over. Aan de andere zijde deed Eembergen vrijwel hetzelfde. Feijenoord speelde een vlot open- spel, waardoor zijn aanvallen steeds zeer ge vaarlijk waren. Bij A. D. O. was het spel min der snel, doch er werd goed gecombineerd. Hier ontbrak het op 't laatste moment meestal aan het beslissende schot, terwijl bovendien v. Male zeer goed op dreef was. Het laatste kwartier van de eerste helft verslapte de Haagsche aanval belangrijk, wat in hoofdzaak kwam door het onvoldoende steunen van de half-linie. De aan vallen der gasten bleven steeds gevaarlijk, door dat Quax en Weber het gevaar telkens wisten te keeren slaagden de Rotterdammers er niet in te scoren, terwijl een snelle doorbraak der Ha genaars hun een voorsprong bezorgde, toen v d. Berg na mooi solospel v. Male geen kans gaf, 10. In de tweede helft ontwikkelde zich di rect een snel samenspel met verschillende goede aanvallen aan beide zijden. Van Male hield op uitstekende wijze een hard schot van de Korte uit zijn doel terwijl Quax aan de andere zijde schoten van Duinhouwer en Vrauwdeunt on schadelijk maakte. Feyenoord kreeg de meeste kansen door krachtig steunen van de middAli- me, doch het binnentrio der gasten wist deze n.'et te benutten. Een miuut of vijf voor het einde ondernamen de gasten wederom een krachtigen aanval, waarbij Weber iets te laat mgreep en ,j00r de Greef werd gepasseerd. Wel Probeerde Quax door snel uitloopen de situatie j-e redden, dor" le Rotterdammer trapte den langs den - agschen doelman in het net, 1. De resteerende minuten zwoegden beide •i^Bi^egcn om de leiding. Feyenoord slaagde er nog in door v. Heel een tegen punt te scoren, dat echter wegens buitenspel niet werd toege kend. Hermes-D.V.S.Sparta 60. Direct na den aftrap volgde reeds een Schie- damsche aanval en moest v. d. Meijden, die Cohen in doel verving, er aan te pas komen. Een keurige doorbraak van Sparta volgt hierna; Seton speelt naar de Jong, die alleen op Beun afgaat. Op het kritieke moment werpt Schef- fers zich echter voor den bal. Beun onder schept dan vallende een voorzet van de Jong. Langzamerhand is het H.D.V.S., dat het initia tief neemt en de Sparta-veste krijgt heel wat gevaarlijke situaties te doorstaan. Een fraaien, door de Jong genomen hoekschop, laat de Sparta-verdediging rustig passeeren. De toe snellende Bergkotte profiteert op afdoende wijze van de plotseling geboden kans en kopt keurig in (10). Na de hervatting vertoonen de Schiedammers een keurig spelletje, waar tegen Sparta niet veel heeft tegen in te bren gen. Wanneer Bergkotte scherp voorzet, stopt v- d. Meijden onvoldoende en van Oort depo neert den bal langs hem in doel. Even daarna krijgt HD.V.S. een strafschop' toegewezen en v. d. Vaart voltrekt het vonnis (3—0). Niet lang duurt het, of v. d. Vaart brengt met een ver schot den stand op 4—0. De tegen-aanvallen van Sparta stranden steeds op de Bruin c.s. Als Warburton er eens doorheen is, is het Scheffers die hem op het laatst weer de kans ontneemt. De actieve linksbuiten der Schiedam mers trekt er dan weer tusschen uit. Een keurige voorzet volgt en van Oort scoort hieruit op fraaie wijze no. 5. Tegen het einde zwerft de snelle v. d. Tuyn tusschen eenige Spartanen door, om van grooten afstand het halve dozijn V°1 te maken. De diverse uitslagen in afdeeling II hadden tot gevolg, dat behalve de leiders geen club op d'r plaats bleef. Stormvogels handhaafde zich dank zij 'n ferme 5 1-overwinning in IJmuiden over V. U. C. D. F. C. moest de tweede plaats inruimen daar de Dordtenaren in Rotterdam te gen Excelsior met 21 't kortste eind in han den hielden. Opzienbarend is de nederlaag wel ke H. B. S. met 4—2 leed tegen K. F.' C. in Koog. De strijd tegen de laatste plaats tusschen Xerxes en R. C. H. aan den Wilgenpias werd op gedecideerde wijze door de Rotterdammers met 61 gewonnen, zoodat ze de plaats bij het kek aan de Haarlemmers overdoen. Hilversum stelt na 'n goed begin zeer teleur en zakte, nu met 2—1 in Delft van D. H. C. werd verloren, tot de achtste plaats af. De stand is hier EERSTE KLASSE AFD. II Stormvogels 6 D.H.C. Excelsior K.F.C. Xerxes Hilversum V.U.C. R.C.H. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. 5 1 10 16— 7 1.66 4 1 2 9 18-15 1.28 3 1 2 7 14—13 1.16 3 1 3 7 19—16 1 3 1 3 7 22—20 1 2 2 2 6 12—12 1 3 4 6 17—21 0.85 2 1 3 5 17—15 0.83 2 1 4 5 16—22 0.71 2 5 4 15—25 0.57 Het begin levert al dadelijk een succes voor de Rotterdammers op, want onmiddellijk na den aftrap komt de bal bij Lagendaal terecht, die geen fout maakt en met een hard schot van Gent in het Haarlemsche doel het nakijken geeft. Nadat de R.C.H.'ers een bezoek aan het Rotter- damsche doel hebben gebracht, dringt de voor hoede van de Zebra's weer naar voren, waarbij Lagendaal goed voor het doel van de Haarlem mers plaatst, waarop de Jong weinig moeite heeft om het tweede doelpunt voor Xerxes te fabriceeren (2—0). Nadat Meijer op den linker vleugel van R.C.H. tot tweemaal toe goed heelt voorgezet en de Xerxaansche verdediging den aanval gestuit heeft, wringt de Jong zich plot seling door de Haarlemsche achterhoede heen en besluit zijn ren met een schot, dat voor van Gent onmogelijk te keeren was (30). Als Xerxes haar tegenstandster geheel op eigen grond heeft teruggedrongen, doet R.C.H. een uitval, die evenwel weer in de kiem gesmoord wordt. R.C.H. is blijkbaar bij het begin van ae tweede helft met goede voornemens bezield, al thans zij valt direct stevig aan, maar v. d. Berg in de middenlinie van Xerxes is bijzonder be drijvig en zet zijn voorhoede telkens aan het werk. Meyer op den linkervleugel bij R.C.H. zendt eenmaal een goed schot in, dat Wasservall slechts vallende kan stoppen. Xerxes, dat het spel inmiddels weer verplaatst heeft, krijgt een hoekschop te nemen, die indirect succes oplevert als het leder voor den Haarlemschen doelmond blijft zweven en Versteeg nummer vier vocn zijn rekening neemt. Een goed staaltje voetbal laat Lagendaal even daarna zien als Frenk hem den bal goed toespeelt en hij langs de verdeen- ging glipt om tenslotte den uitloopenden doel man geen schijn van kans te geven (50). R.C.H. zwoegt hard voor een tegenpunt en ziet haar werken beloond als Slot op fraaie wijze scoort. Intusschen brengt C. v. d. Broek direct daarop den eindstand op 61. D. H. C.Hilversum 21. Er werd vlug, echter niet voortdurend even fraai gespeeld. Tal van spannende momenten kwamen voor, doch het slechte schieten van Hil versum heeft een deblace voor D. H. C. voor komen. Een strafschop ongeveer een kwartier voor de rust genomen door Buylink, werd door Bouman keurig gestopt. In de tweede helft viel D. H. C. direct fel aan. Van der Sloot wist uit een hoogen voorzet van Van Dijlc het net te vinden (1—0). Eenige oogenblikken later gaf Van Ek aan Boot het nakijken (l-*-l). Een kwartier later had Ditmars met een strafschop succes (2—1). Er volgen dan nog vele aanvallen van Hilversum doch Dor jee en Bakker, die uitstekend spel te zien gaven, zoomede Boot die in hel uiterste geval door tastend optrad, wisten elk gevaar te bezweren. ExcelsiorD. F. C. 21. Beide ploegen tellen twee invallers. Van den aftrap zijn de Rotterdammers in den aanval; ze demonstreeren een goed sluitend samenspel met een tweetal hoekschoppen zonder verder voor deel als resultaat. Dan werken de Dordtenaren zich los en er ontstaat een mooie kamp met goed spel van beide partijen. Van Dam schiet eens een voorzet van links hard in doch de Quant stompt het leer terug, waarna het tot hoekschop wordt verwerkt. Wanneer de Excel- sior-voorhoede een mooien aanval opzet komt Stolk voor open doel en schiet in, doch Dragt redt op de lijn. Na ruim 20 minuten bij een snellen uitval van D.F.C. plaatst van Dam goed voor en de Smit geeft de Quant geen kans (01). Hierna blijven de bezoekers een tijd lang in de meerderheid doch door het stugge verdedigen van de Rotterdammers blijft succes hunnerzijds uit. Een mooie kans krijgt Excelsior nogmaals wanneer Stolk door de Dordtsche verdediging drijft en de Korver is uitgeloopen, doch zijn schot faalt. Drie minuten voor rust brengt Man- sen snel op, geeft door aan Niehoff die met een geweldigen schuiver de Korver, welke te vergeefs uitvalt, verrast (1—1). In de tweede helft zitten de gasten er direct goed op en trachten telkens verwarring te stichten in de Rotterdamsche verdediging doch deze staat als een muur en weet het spel ten slotte te ver plaatsen. Dan gaat het snel en hard van doel tot doel en is het spel meer enthousiast dan fijn maar de wedstrijd blijft uiterst spannend en aantrekkelijk. Er is nauwelijks twintig minuten gespeeld, wanneer na enkele vergeefsche scho ten Wigman liet le'er van de lijn scherp voor doel plaatst en Mansen met een mooien kopbal in het uiterste hoekje de Korver voor de- twee de maal passeert. (21). Even later kan de Korver slechts ten koste van een hoekschop redden waaruit geen voordeel voor de Rotter dammers ontstaat. Dan brengen lat en paal den bezoekers redding waarop er weer gevaar aan den anderen kant dreigt. De gelijkmaker schijnt op komst wanneer van Dam de geheele verde diging is gepasseerd maar het leer vliegt aan den verkeerden kant van den paal. Uit eenige hoekschoppen wordt ook niet gedoelpunt, zoo dat de stand 21 blijft. Olympia—Alphen 30 Direct na de aftrap ontwikkelt zich een snel op en neergaande strijd met Alphen iets in de meerderheid. En snelle ren van den linksbuiten der gasten wordt besloten met een schot, wat juist overgaat. Ook ^Olympia zit niet stil en onderneemt eenige vergeefsche aanvallen. Toch hebben ze succes, wanneer van Zutphen een fraaie pass geeft, waaruit L. Duys den bal in den uitersten bovenhoek doet verdwijnen 10. Moreel gesteund door dezen spoedigen voor sprong, valt O. nog energieker aan, zonder dat zij echter van het weifelen der Alphen doelman weten te profiteeren. De Alphenaren vertoonen dan eenigen tijd een technisch fraai spel, het welk zij echter met unfaire trucs ontsieren. Het zit hun echter ook niet mee, wanneer de bal buiten bereik der Olympia-keeper langzaam tegen de paal achterrolt. Bij een aanval van Olympia- maakt een back 'n fout, waarvan Mal- lon profiteert 20. Even later doelpunt dezelfde speler nogmaals, doch dit doelpunt wordt ge annuleerd. Wanneer Henriquez nog op schit terende wijze een schot heeft gestopt is 't rusten. Na de hervatting bewijst de gewijzigde Olympia voorhoede over een flinke schotvaar digheid te beschikken, doch de keejter der gasten heeft zich keurig hersteld. Eens schiet v. d. Hende schitterend in; een der backs kopt de bal echter over. Alphen zet tal van fraaie aanvallen op, de afwerking hiervan is echter slecht. Als hun linksbinnen doorbreekt, schiet hij in vrijstaande positie over. Een algemeene Olympia-aanval besluit v. d. Hende met een fraai schot, de keeper duikt deze er echter uit. Toch moet hij visschen, als Mallon de bal be machtigd heeft en deze onhoudbaar inschiet 30. Een oogenblik zocht Hagendijk, welke z'n dag niet had, het doel in de wolken. Alphen mMr - lien hoekschop op het Hermes-doel, dat gisteren voor de Sparta-aanvallen niet te doorboren bleek. De Hermes-back De Bruin kopt een voor- zet V9pr een dar Sparta-menschen weg speelt nu een verloren wedstrijd. Verschillende corners volgen o-p hun doel, welke zij echter van verdere doorboring weet te vrijwaren. OvermaasB.E.C. 33 Overmaas verspeelde een punt tegen B.E.C. dat haar een gelijk spel afdwong. Het heeft aan spanning zeker niet ontbroken, want de doelpunten volgden elkaar wederzijds vrij re gelmatig op. Overmaas was in den beginne wat sterker en ook nadat zij het eerste doelpunt ter wereld had gebracht, bleef zij wat meer aan vallend. Een uitval van de Delftenaren be zorgde haar den gelijkmaker toen de links binnen door missen van een der achterspelers in staat gesteld werd te doelpunen. Vlak daar op nam de thuisspelende ploég echter weer de leiding, die zij voor de rust evenwel weer moest afstaan. Na de rust zette Overmaas een sterk offensief in, doch het eerstvolgende doel punt kwam aan de zijde waar men het niet verwachtte. Een door den Rotterdamschen doel man teruggeslagen bal kwam voor de voeten van den centervoor, die geen moeite had den Delftenaren de leiding te geven. Het ging er naar uitzien, dat Overmaas nog een naderlaag te slikken zou krijgen, doch vijf minuten voor het einde kwam toch de gelijkmaker. Overmaas kreeg zelfs nog de kans op een overwinning, doch Fijnant miste den strafschop. Steeds HoogerGouda 02 Steeds Hooger moest de eerste plaats aan Gouda afstaan, doordat zij gisteren met 20 de meerderheid van deze ploeg ondervond. Het was direct een snelle wedstrijd, waarbij zoowel de Rotterdamsche als de Goudsche doelman herhaaldelijk aan het spel moesten deelnemen. Ongeveer twintig minuten na den aanvang leverde eert aanval van Gouda haar het eerste doelppunt op. Steeds Hooger verplaatste hierna het spel en kwam wat meer in den aanval, doch de achterhoede van Gouda, gesteund door de .middenlinie, voorkwam doelppunten. De tweede helft werd een getrouwe copie van de eerste. Het spel ging ook nu snel heen en weer. Een strafschop aan Steeds Hooger toegekend, kon de Goudsche doelman stoppen. Dit ontmoedigde de Rotterdammers eenigermate, die toen moes ten toezien, dat Gouda den voorsprong ver grootte. In de resteerende tien minuten ver sterkte Gouda haar verdediging, met het ge volg, dat Steeds Hooger zelfs de eer niet kon redden. C. V. V—Vios 3—1 C. V. V. had met het Haagsche Vios meer moeite, dan zij waarschijnlijk wel gedacht zal hebben. Zij speelde zonder den geblesseerden Mastenbroek en probeerde op den rechtervleu gel de Jong als nieuweling, die zeer goed heeft voldaan. De thuisclub was direct aanvallend. Het gladde veld maakte voorloopig goed spel vrijwel onmogelijk. Een kwartier lang was het doel van de Hagenaars in gevaar, maar vele kansen van de Rotterdammers gingen door slecht schieten verloren of de aanvallen worden door buitenspel in den kiem gesmoord. Verder wist doelman Blom de enkele schoten, die op hem werden afgezonden naar behooren te stop pen. Vios had in deze periode slechts af en toe een kans. Wel plaatste Spijker den bal dikwijls goed voor den doelmond, doch het binnentrio was niet bij machte hier profijt van te trekken. In de tweede helft kreeg men het zelfde spelbeeld als voor de rust. Thans lukte het bij het maken der doelpunten wat beter en na tien minuten opende Verhoef de score. Toen na vijf minuten Ruysseveld den voor sprong vergrootte, meende men een eenzijdigen wedstrijd te krijgen, doch Vios dacht hier an ders over. Uit een strafschop werd het 21 en kort voor de rust scoorde Ruysseveld het derde doelpunt voor de Rotterdammers. O. D. SFortuna 54 De ontmoeting tusschen O. D. S. en Fortuna leverde niet minder dan negen doelpunten op, waarvan de thuisclub er vijf op haar naam bracht. De Dordtenaren hadden van den aan vang af het beste van het spel en na eenig terreinverkennen openden zij de score met een bijzonder hard schot van Bolpee. Dit ontmoe digde de Vlaardingers geenszins en na korten tijd wist van Everdingen uit een hoekschop gelijk te maken. O. D. S. zorgde evenwel spoe dig voor twee goede doelpunten en leidde daar door met 31. Na een buitengewoon fraai doel punt van v. d. Hoek, die van zeer verren af stand hard inschoot, scoorde Harms het vierde doelpunt voor O.D.S. en spoedig daarna kwam de rust. In de tweede helft speelde Fortuna wat beter dan voor de pauze en zij slaagde er dan ook weldra in door middel van Voorburg en v. d. Borden gelijk te maken. O.D.S. kwam hierna nog even los en na een vrijen schop be landde de bal bij Zwang, die met een keurigen kopbal den stand op 5—4 bracht. H. V. V.—Unitas In de ontmoeting tusschen H. V. V. en Uni tas waren de geel-zwarten vrijwel voortdurend in de meerderheid en vooral in de tweede helft was Unitas totaal uitgespeeld. Wels, in de voorhoede van de Gorcumers, ondervond niet den mnisten steun van zijn medespelers. Aan vankelijk bood Unitas nog wel eenigen tegen stand, doch H. V. V. won al spoedig teerrein. Na een kwartier kwam het eerste doelpunt door Max Jansen en kort voor de rust kwam het tweede door Lou Adam. Na de hervatting was H. V. V. xrijwel voort durend voor het doel van Unitas. Onmiddellijk na de rust scoorde Max Jansen het derde doel punt en door een misverstand in de Gorcum- sche achterhoede kreeg Pasteur gelegenheid om den stand al spoedig op 40 te brengen. De thuisclub bleef sterk in den aanval en er was feitelijk maar één ploeg, die speelde. Pasteur maakte het vijfde, Max Jansen het zesde, hetwelk de doelman van Unitas gemak kelijk had kunnen voorkomen en even voor het einde kwam uit een strafschop door Pas teur het zevende en laatste doelpunt voor H. V. V. Quickde Hollandiaan 22 Quick moest één punt afstaan aan de Hol landiaan en zich met 2—2 tevreden stellen, Van het begin tot het einde werd de machte loosheid van de voorhoede van Quick gede- monsteerd waarin van Woerkom vrijwel niets presteerde. Na een kwartier trapte de links binnen van de Hollandiaan het eerste doelpunt langs Huin. Hierna ging van Eek linksbinnen spelen, hetgeen een' kleine verbetering bleek te zijn. Enkele kopballen van Elfrnig op Odijk's doel hadden geen succes. De rust kwam on danks eenig overwicht van Quick met een voorsprong van 10 voor de Hollandiaan. Een kwartier na de hervatting maakte Elfring met een fraaien kopbal gelijk doch dadelijk hierop liepen Meyer en van Toor met Roest gelijk op, waarvan laatstgenoemde profiteerde en zijn club andermaal de leiding kon bezor gen. Langen tijd bleef deze stand ongewijzigd, totdat eindelijk de scheidsrechter aan Quick een strafschop toekende, welke Niessink in een doelpunt wist om te zetten. Spoedig hierna kwam het einde. NeptunusV. D. L. 71 Neptunus had een productieve bui, waarvan V. D. L. het slachtoffer werd en met een ne derlaag van 71 naarh uis terug kon keeren. In den beginne liet het zich niet aanzien, dat de Rotterdammers een zoo groote zege zouden behalen, want hun voorhoede volhardde in bet korte spel en liepen mede tengevolge'hier- van steeds in den buitenspelval. Toen ongeveer een kwartier voor de rust dit systeem werd prijsgegeven en men overging tot een open spel, waren de eerste drie punten spoedig geboren. Het eerste kwartier van de tweede helft was V. D. L. wat sterker en in deze periode wist zij het eenige tegenpunt te scoren. Neptunus kwam toen weer aan het woord en Vente, die zeer goed op dreef was scoorde nog vier doel punten. De geheele voorhoede speelde thans, in tegenstelling met vorige wedstrijden, een keu rig open spel, waartegen de achterhoede van V. D. L. niet was opgewassen. De Maasslui- zenaars brachten het zoo nu en dan wel tot een aanval, maar deze waren niet al te ge vaarlijk. 1 R. F. C.-S. V. V. 2—1 R. F. C. boekte een kleine overwinning op h.et haar bezoekende S. V. V. Beide ploeegen, die geheel volledig waren, toonden zich in den aanvang wat zenuwachtig. De spelers van R. F. C. wisten zich hiervan het eerst te herstellen, waardoor z ijwat in de meerderheid kwamen, en spoedig door van Zeelst, die het leder han dig van Drok kreeg toegespeeld, de score openden. S. V. V. kwam hierna fanatiek opzet ten, maar het gelukte haar voorloopig niet den stand gelijk te brengen. Tien minuten na de hervatting werd er op het doel van R. F. C. op de juiste wijze een hoekschop genomen, waaruit de linksbinnen den gelijkmaker in het net deponeerde. S. V. V. gooide er nu nog een schepje op om de over winning te Dehalen, doch de achterhoede van R. F. C. bleek zeer betrouwbaar en gelette ver- dered oelpunten. Geleidelijk aan nam R. F. C. het spel in handen en bleef geruimen tijd in den aanval. Haar overwicht wist zij in één doelpunt uit te drukken en hoe S. V. V. ook zwoegde voor den gelijkmakere zij slaagde er niet in den Rotterdamschen doelman voor de tweede maal te passeeren. D. C. L—O. N. A. 0—1 O. N. A. bevocht een bijzonder gelukkige overwinning op D. C. L. Vijf kwartier lang be streed een aanvallend D. C. L. een verdedigend O. N. A., dat na tien minuten door een onge lukje van den Charloissehen doelman de leiding had genomen. De voorhoed van D. C. L. muntte in dezen wedstrijd uit in .het missen van kan sen. Ook in de tweede helft kreeg men een fa natiek aanvallend spel van de zijde van D. C. L. te zien tegen een sterk verdedigend O. N. A. De Goudsche doelman wist meer dan eens de onmogelijkste ballen met veel bra- vour uit zijn doel te houden, waarbij hij zelfs enkele verwondingen opliep. Hetb leeef in tusschen bijzonders pannen. Wel werd er een doelpunt gescoord uit een hoekschop, doch de corner moest worden overgenomen doordat de scheidsrechter het sein nog niet had gege ven. Ondanks een lichte ontmoediging ble ven de gastheeren in den aanval, maar hoe zij ook zwoegden, zij zagen geen kans den ge lijkmaker te scoren. De uitkomsten in 't Oosten lagen vrijwel in de lijn der verwachtingen. Behalve dan het re sultaat dat Vitesse verkreeg bij Hengelo, met wie de Arnhemmers met 2—2 moesten deelen. Dit kost Vitesse de tweede plaats, die nu wordt bezet door P. E. C., dank zij 'n 61-overwin ning in Zwolle over Tubantia. De overige ploe gen handhaafden zich in d'r oude positie. Heracles versloeg in Almelo de Ensch. Boys met 31, de Sportclub won in Enschedé met 10 van Wageningen, terwijl Go Ahead in De venter eindelijk haar tweede overwinning in dit seizoen behaalde en wel op A. G. O, V. V. met 30. De stand in 't Oosten is EERSTE KLASSE AFD. III gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. Heracles 7 6 1 1 11 21— 7 1.57 P.E.C. 6 4 1 1 .9 17—13 1.50 Vitesse 7 4 2 1 10 19—10 1.42 Enschedé 7 4 1 2 9 21—12 1.28 Go-Ahead 6 2 3 1 7 17— 8 1.16 Wageningen 7 2 2 3 6 9— 9 0.85 Ensch. Boys 7 2 1 4 5 10—16 0.71 Tubantia 7 2 1 4 5 10—24 0.71 A.G.O.V.V. 7 1 1 5 3 9—19 0.42 Hengelo 7 3 4 3 8—24 0.42 B. V. V. welke 'n week geleden op eigen ter rein zich door Middelburg liet kloppen, toonde gisteren tegen Eindhoven betere kwaliteit en dwong de Meierijsehe club tot 'n verdeeling der punten, 22. Dit kleine échec kostte Eindho ven de leiding, welke weer wordt overgenomen door Willem II, die in Middelburg 'n meerder heid op 't kantje af behaalde. De 54-uitslag ten gunste der Tilburgers wijst niet op groot verschil in kracht tusschen de nummers hoogst en laagst van de lijst. De derde plaatselijke wedstrijd in Tilburg le verde 'n kleine meerderheid op voor Longa, dat met 32 van N. O. A. D. won. Door dit succes legde Longa beslag op de tweede po sitie. De eerste overwinning van P. S. V. liet ook gisteren op zich wachten de Philipsploeg kon 't op eigen veld tegen M. V. V. niet bolwer ken en verloor met 21. N. A. C. ondervond de kracht van Bleyerheide in de mijnstreek en keerde met 'n 31-nederlaag naar 't Brabant- sche terug. De stand in 't Zuiden is EERSTE KLASSE AFD. IV gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. Willem II 6 4 2 10 16— 9 1.66 Longa 6 4 1 1 9 24—11 1.50 Eindhoven 6 4 1 1 9 16— 8 1.50 Bleyerheide 6 3 2 1 8 19—12 1.33 M.V.V. 6 3 2 1 8 15—12 1.33 N.A.C. 6 2 1 3 5 11—13 0.83 B.V.V. 6 2 1 3 5 11—19 0.83 N.O.A.D. 6 1 5 2 8—15 0.33 P.S.V. 6 2 4 2 9—17 0.33 Middelburg 6 1 5 2 10—23 0.33 Opnieuw is gisteren de voorname rol, die de stad-Groningsche clubs dit seizoen in de Noor delijke competitie spelen, ferm onderstreept. Alle drie de ploegen boekten een niets aan duide lijkheid te wenschen overlatende zege. Dat de Velocitanen aan de Lange Leegte met 52 wis ten te zegevieren, zal het wel wat geschokte vertrouwen in de kampioens-elf zeker ten goede zijn gekomen. G. V. A. V. rekende met Achilles af. De jonge Drentsche ploeg kon het tegen het rappe spel der Stadsparkers niet bolwerken, en zag zich met een 7—2 nederlaag naar huis gezon den. De weer volledige Be Quick-ploeg onder vond van de Sneekers al heel weinig tegenstand. Ket stond in Haren, met halftime, reeds 51 voor Sissingh c.s., en tenslotte boekten de Noor delijke leiders een 101 overwinning. Te erger is de situatie nu voor van Delden e.a. geworden, doordat Alcides kans heeft ge zien, Frisia in Meppel een 52 nederlaag toe te brengen. De door invallers verzwakte Leeuwarder-verdediging moest het dezen mid dag afleggen tegen de snelle stormloopen van Ahrendshorst en zijn mannen, en is daardoor mede oorzaak geworden, dat de oude L. A. C. nu weer onmiddellijk in den strijd om de laat ste plaats is betrokken. In dezelfde positie ver keert Friesland, als gevolg van de 30 over winning van Leeuwarden op Bornia State. Door deze in dit plaatselijk treffen ondubbelzinnige zege heben Steenbergen c.s. hun leidende plaats in het Friesche voetbal nogmaals overduidelijk aangetoond. De stand in Afdeeling V, waarin de kop- en staart-groep zich gisteren weer duidelijker af- teekenden is thans EERSTE KLASSE AFD. V gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. Be-Quick 7 6 1 13 30—10 1.85 Velocitas 7 6 1 12 33— 8 1.71 G.V.A.V. 7 5 1 1 11 28— 9 1.57 Leeuwarden 7 4 1 2 9 18—14 1.28 Veendam 7 3 1 3 7 26—23 1 Friesland 7 2 1 4 5 12—21 0.71 Frisia 7 2 5 4 11—20 0.57 Achilles 7 2 5 4 10—22 0.57 Alcides 7 1 1 5 3 15—36 0.42 Sneek 7 1 6 2 9—29 0.28 Ie klasse: 't GooiAjax 15; HaarlemZ.F.C. 21; Hermes D.V.S.Sparta 60; A.D.O. Feijenoord 11; H.F.C.V.S.V. 30. Eerste klasse: StormvogelsV.U.C. 51; Excel sior—D.F.C. 2—1; Xerxes—R.C.H. 6—1; K.F.C.— H.B.S. 42 en D.H.C.Hilversum 21. Eerste klasse: HeraclesEnschedésche Boys 3—1; Hengelo—Vitesse 2—2; P.E.C.—1Tubantia 6—1; Go Ahead—A.G.O.V.V. 3—0; Enschedé— Wageningen 10. Longa—NOAD 3—2, BleijerheideNAC 3—1, PSVMVV 1—2, Middelburg—Willem IX 4—5, BWEindhoven 22. Ie klasse: Be QuickSneek 101, GVAV Achilles 72, FrieslandLeeuwarden 03, Al cidesFrisia 52, VeendamVelocitas 25. Ie klasse. A.F.C.Alc. Victrix 32; H.R.C. W.F.C. 1—4: Kiniheim—West-Frisia 2—0; Z.V.V. D.W.S. 3—2; Zeeburgia—O.V.V.O. 1—2; D.O.S. Bloemeodaal 41; De SpartaanB.F.C. 12; T.O.G.Hercules 02; VeloxE.D.O. 1—1; V.V. A.—Blauw Wit 07. Tweede klasse: Quick—De Hollandiaan 2—2; C.V.V.—V.I.O.S. 3—1; R.F.C.—S.V.V 2—1; H.V.V. Unitas 70; OlympiaAlphen 30; D.C.L. O.N.A. 0—1; Overmaas—B.E.C. 3—3: Neptunus V.D.L. 7—1; Steeds HoogerGouda 0—2 en O.D.S.Fortuna 54. Derde klasse: ZandvoortU.V.S. 34; Alphia R.V.C. 1—2; HillinenHillegom 7—1; D.V.C. Concordia 00; Hoek van HollandE.W 50; L.F.C.Lugdunum 53: Naaldwijk 's-Gravenzande 20; CeleritasDelft 33; R. D. M.De Musschen 15: Transvalia—G.S.V. 52; V.F.C.—D.H.S. 1—2; O.V.V.—Scheveningen 1—2; CoalSteeds Volharden 10; S.V.W.Emma 01; D.O.S.B.The Rising Hope 12; Merwede 't Noorden 33; SliedrechtLeerdam 10. Vierde klasse: R.C.L.-De Ooievaars 16; T. H. B.Terlaak 4—1; D.V.S.—D.W.S. 4—1; W.I.K. Kranenburg 47; D.S.O.Vogel 14; Crom- vlietV.D.S. 1—6; B.T.C.—V.C.S.T. 5—2; Rijs wijkDelfia/D.V.K. 43; ArchipelO.B. 20; S.V.C.Te Werve 50: MoordrechtGouderak 72; Waddinx'. nSchoonhoven 05; F.S.V. U.S.C. 41; V.N.D.Heilevoetsluis 21; Flakkee S.F.C. 1—3; S.M.V.D.J.S. 3—3; L.S.V.—D.D.C. 10; FluksPapendrecht 22 en O.S.S.-S.I.O.D. 4—0. Reserve le klasse: H.B.S. IID.H.C. II 31; Feijenoord IIA.D.O. II 62; Sparta IIXerxes II 5—1; S.V.V. II—Excelsior II 1—3; V.U.C. II C.V.V. II 3—4. Reserve tweede klasse: Gouda IIFortuna II 0—0; Alphen II—H.V.V. II 8—1; B.E.C. II— H.D.V.S. II 2—6; B.M.T. II—Feijenoord III 2—3; H.B.S. IllQuick II 52; Unitas IIOlympia II 20; Sparta IIISteeds Hooger II 36; Excel sior III—R.F.C. II 1—1; D.F.C. II—Neptunus II 2—2; Xerxes III—D.C.L. Ill 2—4. Reserve derde klasse: H.D.V. IIA.S.C. II 0—2; Bodegraven II—L.F.C. II 1—1; H.V.V. III —Alphia II 4—1; U.V.S. II—A.D.O. III 1—4; Delft II—H.V.V. IV 4—1; Scheveningen II— Laakkwartier II 4—3; R.V.C. II—Quick III 6—0; V.I.O.S. II—Hoek van Holland II 1—3; Fortuna III—V.F.C. II 0—1; V.D.L. II—M.A.A.S. II 1—1; The Rising Hope II—E.D.S. II 1—1; De Hol landiaan II—D.H.C. III 3—3: Olivio II—D.C.V. II 2—0; V.O.C. II—Neptunus III 2—5; G.S.V. IIOvermaas II 05; O.N.A. IIR.D.M. II 52; Steeds Volharden IICoal II 83; C.V.V. III Transvalia II 14; De Musschen IIV.O.C. III 1—2; Leerdam II—O.D.S. II 3—3; Feijenoord IV Xerxes IV 23; D.F.C. IIIExcelsior IV 21; H.D.V.S. Ill—Sparta IV 1—4; U.S.C. II—L. S. V. II 1—2. K.N.V.B.-juniores: V.O.C—D.F.C. 3—4; Sparta S.V.V. 4—1. Zonder RECLAME geen omzet, j geen winst; de DRUKINKT Is de jn kracht van 't huidige zakenleven g Wedstrijden op groot-biljart te Amsterdam. In café d'IJsbreker aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Zaterdagmiddag de wedstrijden begonnen om den titel van kampioen van Ne derland der 4de klasse op groot biljart. De Nederlandsche Biljartbond had de organi satie in eigen beheer gehouden, omdat geen der aangesloten vereenigingen zich daarvoor had aangeboden. Dit zijn de eerste kampioenswedstrijden, die volgens het nieuwe reglement gespeeld worden, waarbij zes in plaats van acht spelers aan den eindstrijd deelnemen. De zes gegadigden voor den tietl 19331934 zijn de heeren G. Lommes (kampioen 1932/'33), A. Niessen, W. J. Briejer, W. Boerdam, Tjoa Jr. en R. Vel. De uitslagen der middagpartijen waren: pnt. brt. h.s. gem. Vel 41 13 12 3.15 Lommes 125 13 41 9.61 Briejer 125 27 24 4.62 Tjoa 90 26 18 3.46 Boerdam 125 23 35 5.43 Niessen 119 22 25 5.40 Lommes 125 31 19 4.03 Tjoa 88 30 14 2.93 De uitslagen van de avondpartijen waren: pnt. brt. h.s. gem. Niessen 125 19 16 6.57 Tjoa 106 18 23 5.88 Lommes 115 22 26 5.22 Boerdam 125 22 32 5.67 Briejer 39 21 9 1.85 Niessen 125 22 27 5.68 Boerdam 104 22 23 4.72 Vel 125 22 23 4.72 De spelers Lommes, Niessen en Boerdam lei den elk met drie gespeelde en twee gewonnen partijen. Hedenmiddag 1 uur voortzetting. Men meldt ons uit Parijs d.d. 27 October De achtste, tevens voorlaatste ronde verschil de met alle vorige ronden, doordien èn alle partijen tot een beslissing kwamen èn twee der vijf partijen door bijzonder schoone wen dingen uitmuntten, met name de partijen Tar- takowerFrentz en Cukierman Lazard. Aljechin toonde wederom een onverzettelijken wil om te winnen. Zijn tegenstander, Baratz, kreeg in een Caro Kann-verdediging geen voet aan den grond. Uit de opening kwam hij met een minder goeden stand en alle pogingen om daarin verbetering te brengen stuitten af, op het halsstarrig vasthouden van het eenmaal verkregen stellingsvoordeel, door den wereld kampioen en in een fataal oogenblik maakte Baratz een kleine misrekening, die hem onmid dellijk de kwaliteit kostte en op verlies van de partij kwam te staan. Een Zukertort-opening tusschen Raizman en Lilienthal, voerde tot een stelling waarin zwart een pion won, welk overwicht echter niet vol doende bleek om ook de partij te winnen; zij werd remise. Tartakower en Frentz speelden een Engelsche opening, waarin Tartakower op uitnemende wijze de hem geboden kans aangreep om door eenige fraaie combinaties overwicht te verwer ven en op verdienstelijke wijze de partij te winnen. Znosko Borowsky versloeg Gromer in een Siciliaan na een gecompliceerd middenspel en Cukierman verraste Lazard in een met de In dische verdediging geopende partij door een reeks van prachtige offerwendingen, welke on weerstaanbaar tot Lazard's ondergang leidden. Hangpartijen. De hangpartijen, die werden hervat, hadden het volgende beloop Barat won van Raizman, na nog langdurigen strijd; Frentz versloeg Lazard; Lilienthal trad al te bruusk op tegen Cukierman en boette alle tegen dezen verworven voordeel daardoor weer in; de partij wordt nu wel remise. Baratz staat daarentegen in zijn opnieuw verdaagde partij met dr. Cukierman op winst. De stand is nu Dr. Aljechin 7%; dr. Tartakower 5%; Lilien. thai 4% (en een hangpartij met sterk remise karakter); Baratz 4 (en een hangpartij, waarin hij winst in handen heeft); Znosko Borowsky 4; dr. Cukierman 3% (en een hangpartij met Lilienthal). Raizman, Gromer, Frentz en Lazard vormen de achterhoede. Gisteren heeft de Roterdamsche Rennersver eniging Feijenoord een persoonlijken rit doen houden voor amateurs, nieuwelingen, juniores en beginnelingen en niet-prijswinners van juni ores en beginnelingen van het heele seizoen. De amateurs hebben wederom het traject Rotter dam— Zwijndrecht v.v. gereden. P. van Ger- ven, die de vorige week het record verbeterd had, legde denzelfden afstand nu in ongeveer 30 seconden korter af. Hij werd eerste in een tijd van 1 uur 19 min. 12 sec.; 2. A. den Otter; 3. Overweel, Middelharnis. De nieuwelingen reden denzelfden afstand als de amateurs. De uitslag werd hier 1. Pieters in 1 uur 26 min. 16 sec.; 2. W. Buitendijk; 3. A. v. d. Veken; 4. Scholtens; 5. v. d. Giessen; 6. Baan. Juniores en beginnelingen; Deze reden alleen RotterdamZwijndrecht1. A. Sandee, in 42 min. 19 sec.: 2. Saarloos; 3. van t Hof, Klaas waal; 4. Lodder; 5. Nak; 6. Pruissers. De uitslag van de niet-prijswinners juniores en beginnelingen gedurende het geheele seizoen luidt: 1. Haze, in 41 min. 52 sec., 2. Soeters; 3. de Jong. Waarom heb Je niet duidelijker geschre ven? Ik was bang dat u te veel spelfouten zoudf vinden. Sb L U

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 9