DINSDAG 31 OCTOBER 1933 RADIO-PROGRAMMA RADIO-BERICHTEN VOETBALSPORT. R'DAMSCHE VOETBALBOND MOTORSPORT. KAMPIOENSRIT K N. M. V. De sluitingsrunie te Utrecht. HONDENSPORT. TENTOONSTELLING TE BREDA. BILJARTSPEL. KAMPIOENSCHAP 4e KLAS GROOT BILJART. G. Lammers kampioen. Drie spelers promoveeren. WIELERSPORT. TWEEDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. SCHAAKSPEL. MEESTERTORNOOI TE PARIJS. Het einde. ATHLET1EKSPORT. KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND 10 K.M. SNELWANDELEN. P. Engelman wint den titel en vestigt een nieuw Nederl. record over een lialf uur. DE BELGISCHE MATIN IS DE BESTE HOND. MARKTBERICHTEN. RIVIERTIJDINGEN. WOENSDAG, 1 NOVEMBER. HUIZEN (1875 M., 160 K.H..) NCRV-uitzen ding. 8.15—9.30 gramofoonplaten; 11.00—12.00 Trio v. d. Horst m. m. v. C. v. Ravenzwaay Möllenkamp (zang), o.a. Lamentations noctur nes, G. Lanchy; 12.00 politieber.; 12.15 gramo foonplaten; 12.30 vervolg concert Trio v. d. Horst, o.a. 3e suite, Hadel; 1.15 orgelspel; 2.00 gramo foonplaten; 2.30 huish. raadgevingen, 3.00 Haagsch trio, trio bes-dur op. 99, Schubert; 3.40 pauze; 4.00 Chr. lectuur; 4.30 vervolg concert Haagsch trio, trio op. 8, b-dur, Brahms; 5.00 kinderuurtje; 6.00 landbouwhalfuurtje; 6.30 on derwijsfonds voor de scheepvaart; 7.00 politie ber.; 7.15 Ned. Chr. persbureau; 7.30 causerie „Winter in Oostenrijk"; 8.00 Prot. kerkdienst; 9.30 gramofoonplaten en Vaz Dias; 9.45 orgel spel; 10.30—11.30 gramofoonplaten. HILVERSUM (296 M., 1013 K.H.) VARA-uit- zending. 8.30 Vaz Dias. DAVENTRY (1554 M., 193 K.H.) 10.50 berich ten; 11.0511.20 causerie: The passing show; 12.00 Fransche les; 12.20 orgelconcert Q. McLean 1.05 Western studio-orkest, o.a. Occasional over ture, Handel; 1.50 gramofoonplaten; 2.20 voor de scholen; 3.20 pianorecital E. Lush; 3.35 Sted. orkest van Bournemouth m. m. v. E. Joyce (piano) o.a. ouv. Le Corsaire, Berlioz; 5.05 John Mac Arthur-kwintet, werken van Coates, o.a. Idyll; 5.35 kinderuurtje; 6.20 berichten; 6.50 zang door A. Thursfield (mezzo-sopraan), En gelsche liederen uit 16e en 17e eeuw; 7.10 Theaterpraatje; 7.25 voor de landbouwers; 7.50 causerie: Do you get good valve for your rates; 8,20 inleiding tot het concert van 8.35 B.B.C. orkest m. m. v. Carl Flesch (viool) o.a. viool concert in d, op. 61, Beethoven; 9.40 berichten; 9.55 vervolg concert, Schotsche symphonie, Men delssohn; 10.30 causerie „Vanishing England"; 10.45 declamatie; 10.5012.20 dansmuziek. PARIJS (Radio Paris, 1724 M., 174 K.H.) 8.05 en 12.35 gramofoonplaten; 12.50 orgelconcert G. Desserre; 1.252.20, 7.05 en 7.40 gramofoonpla ten; 9.05 orkest, o.a. Suite pastorale, Chabrier. KALUNDBORG (1153 M„ 260 K.H.) 12.05— 1.20 concert uit rest. Wivex; 2.20 gramofoonpla ten; 2.504.50 omroeporkest; 7.207.50 kamer muziek, strijkkwartet e. kl. t., Elgar; 8.201.20 dansmuziek. LANGENBERG (473 M„ 634 K.H.) 5.35 orkest concert; 8.05 Süregorkest en -koor, Missa van Th. Schacht; 9.20 kath. morgenwijding; 11.20 Weragorkest en solisten, o.a. voorspel „Tristan en Isolde", Wagner; 12.35 Weragkoor en solis ten, o.a. O, bone Jesu, Palestrina; 1.50 kinder uurtje; 2.50—3.05 pianorecital; 3.20—5.20 omroep orkest en solisten, o.a. ouv. in d. gr. t., Bocche- rini; 5.506.05 viool- en pianorecital; 6.20 Stun- de der Nation: orkest en solisten, o.a. concert voor 2 violen en orkest, Stamitz; 7.30 Radio- tooneel; 8.30 „Abendfeier", gevar. programma m. m. v. Siirag-kamerorkest en solisten; 10.00 gramofoonplaten; 11.20—12.20 concert. ROME (441 M., 680 K.H.) 4.35—5.20 omroep orkest; 8.05 vioolrecital A. Serato; 9.05 Radio- tooneel; 9.35 dansmuziek; 10.20 berichten. BRUSSEL (338 M., 887 K.H.) 10.20 gramofoon platen; 11.20 omroepkleinorkest, o.a. fant. „Boris Godounow", Moussorgsky; 12.20 concert u. h. Grand hotel te Antwerpen; 1.302.20 dansmu ziek; 5.20 gramofoonplaten; 5.50 omroeporkest m. m. v. E. Harvant (viool, o.a. Timon d'Athè- nes, Lunssens; 7.20 gramofoonplaten; 8.20 Vlaamsch kwartet, o.a. Kwartet op. 80, Dvorak; 9.2010.20 omroeporkest en zang, o.a. fragm. L'enfance du Christ", Berlioz. (508 M., 590 K.H.) 10.20 omroeporkest o.a. Variaties voor viool, Kreisler; 11.20 gramofoon platen; 12.20 id.; 12.55 pianorecital; 1.302.20 concert u. h. Grand hotel te Antwerpen; 5.20 bmroeporkest, o.a. Traume, Wagner; 5.50 Kath. kinderuurtje; 6.35 gramofoonplaten; 6.50 zang; 7.207.35 kleinorkest, o.a. Preludiën, Meule- mans; 8.20 orgel- en vioolconcert; 9.05 „La con fession d'Arlequin"; 9.2010.20 Symphonie-or- kest en zang, o.a. „Redemption", C. Franck. DEUTSCHLANDSENDER (1635 M., 183.5 K.H.) 5.507.20 concert; 8.05 gymnastiek; 9.30 voordracht en zang „Hans Sacks auf der Opern- bühne; 11.20—12.15 en 1.20—2.05 gramofoon platen; 3.20—4.20 orkest, o.a. ouv. „De impro visator", Albert; 4.455.20 orkest, o.a. Stand- chen, Heykens; 6.20 zie Langenberg, 7.25 „Griff in die Welt", actueele uitzending; 7.55 Radio- prijsvraag: Wie heeft daar gezongen 8.35 om- roepkamerorkest en solisten, o.a. Symphonie es gr. t., v. Dittersdorff; 9.20 en 10.05 berichten; 10.2011.20 concert. LUXEMBURG (1191 M., 252 K.H.) 12.20—1.50 gramofoonplaten, o.a. Pavane pour une Infante défunte, Ravel; 7.20—11.20 Luxemburgsche avond; 7.20 concert no. 1 in si-bémol, op. 23, Tschaikowsky (gr.pl.); 7.50 zang door A. Don- nen; 8.20 Duitsche causerie over de missie der Witte Paters in Afrika; 8.30 Invocation, Ganne (gr.pl.)8.35 Luxemburgsche balladen en decla matie; 8.50 Andante religioso, F. Thomé (gr.pl.); 8.55 berichten (Fransch); 9.05 zie Parijs; 10.05 berichten (Duitsch); 10.15 vervolg concert uit Parijs; 11.0511.20 dansmuziek. ROTTERDAM (Gem. radlodistr.) Programma 1; Huizen. Programma 2: Hilversum. Programma 3: 8.05 Deutschlandsender9.20 Langenberg; 12.20 Parijs R.; 2.20 Kalundborg; 2.50 Parijs R.; 4.45 Deutschlandsender; 5.20 Brus sel (338 M.); 6.20 Deutschlandsender; 7.20 War schau, concert; 8.20 Parijs R.; 11.20 Kalund borg. Programma 4: 8.05 Parijs R.; 10.50 Daventry; 11.20 Kalundborg; 12.20 Daventry; 2.15 Londen R., orgelspel en orkest, o.a. Plantation sketches, Clutsam; 3.20 Daventry; 6.50 Londen R., orgel spel; 7.20 kwintet, pop. muziek; 8.20 Daventry. WOENSDAG. Zelfs in een klein motet als het: „O bone Jesus" van Palestrina, dat wij te pl.m. 12.45 via Langenberg hooren, is de stijl van den Ro- meinsehen meester, van den princeps musicae" op te maken. De prachtige rij van reine drieklanken, uit gaande van den grooten drieklank op e en bijna onmerkbaar moduleerend naar dien op g; een zachte melodische buiging van den te nor, te midden der statische accoorden, roept onmidellijk associaties op met den Palestrina- stijl. Dan wendt het stuk zich vanuit den stra- lenden drieklank op c terug naar het begin- accoord, met de woorden: miserere nobis. Hoe onverwacht komt dan die wending van a naar g op; quia tu creasti nos, tu redemisti nos, om dan wederom via het c najeur accoord langzaam af te zinken naar de eindrust op den tertsloozen drieklank van a, met de woorden: Sanguine two pretiosissimo. De ver taling luidt: „O goede Jesus, hebt medelijden met ons: omdat gij ons geschapen hebt en ons hebt vrijgekocht door uw allerkostbaarst bloed". Hierop volgt het bekende; „Lasciate me mo- rire" van Monteverdi, een koraal van Bach en het pianokwintet in g. kl. t. van Mozart. DONDERDAG. Een plechtige Requiem-mis wordt te 8 uur voor de zielerust van de overleden leden en begunstigers van den K. R- O. in het missie huis der paters van den H. Geest te Weert opgedragen door den HoogEerw. Pater Pro vinciaal B. Hilhorst. Door het zangkoor van het missiehuis (jon- ,3ns- en mannenstemmen) zullen onder lei- I Ag van P. Berkers worden uitgevoerde «V ■L De Gregoriaansche Gezangen van de Requiem mis, gevolgd door de Absoute. Daarna Predi katie door Pater Dr. L. Vogel. 2. Languentibus in Purgatorio (Gregoriaansch). 3. O Domine Jesu Christe, voor 4-stemmig gemengd koor, (Palestrina). 4. Heer, geef eeuwige rust. Kerk lied in den volkstoon. 5. Agnus Dei, uit de Mis sa pro Defunctis, voor 4-stemmig gemengd koor (Antonio Lotti). In verhouding tot het motet dat gisteren werd besproken, maakt het in dit kader ver vatte motet van Palestrina een zelfden indruk wat vorm en harmoniek betreft. Ook hier is de inzet met reine drieklanken, even door een melodische figuur der altstem verlevendigd. Alleen de wending der toonsoorten is hier niet zoo rijk als in het voorgaande stuk; hier blijft de tonaliteit vrijwel gehandhaafd en is het een wisselen van dominant naar tonica, met één enkele uitwijding naar den paraleltoonsoort (van g. kl. t. naar Bes gr. t.) bij de passage: deprecor te. Een milde rust straalt uit de slotcadens, welke via het c mineur akkoord in een plechtig G majeur eindigt.- Hoort men hierna te pl.m. 12.40 via Huizen z.g. religieuze muziek van Schumann vertol ken, dan begrijpt men hoe ver het begrip „religieus" nog in onze dagen wordt uitgerekt. Martinit dringt Zwart Wit van de eerste plaats Verrassingen in de eerste klas B Onprettige ontmoeting tusschen Germinal en Noorder eiland De velden, waarover de eerste klassers gis teren beschikten, bleken het overtolle regen water, dat in^ het midden der vorige week is gevallen, goed te hebben kunnen verdragen, want er behoefden slechts drie wedstrijden tot een nader vast te stellen datum verschoven te worden. Verrassingen zijn er gisteren meer dan vol doende voorgekomen; zoo mag Martinit als na den dag van gisteren als ernstige pretendent voor het kampioenschap worden aangemerkt, want zij sloeg zelf A. V. S. met niet minder dan 6 3 en haar andere concurred; Zwart wit, kon het tegen H. G. S. niet verd; ungen van een verdeeling der punten. D. E. Z. V. boekte hier haar eerste overwin ning. Veel beteekenis behoeft aan deze zege evenwel niet te worden toegekend, want zij werd behaald op een vereeniging, die tot nu toe geheel puntloos is. De beide ontmoetingen, die m de eerste klas B gespeeld konden worden, gaven één groote verrassing, want het tot nog toe ongeslagen H. O. V. leed gisteren een gevoelige nederlaag te gen O. D. I., dat uit zes wedstrijden twee pun ten had weten te bemachtigen. H. O. V. kon het dus ditmaal zelfs niet tot een gelijk spel brengen. Florissant toonde in afdeeling C weer eens duidelijk, dat zij over een vrij productieve voor hoede beschikt, want Bloemhof's doelman moest niet minder dan zevenmaal visschen. waartegen zijn voorhoede slechts eenmaal wist te doel punten. O. W. C. en D. L. V. S., twee vereenigingen uit den middenmoot, speelden een spannenden wedstrijd, die een zege van 2—1 voor de thuis club tot uitslag had. In een onvriendelijken wedstrijd, vooral in de tweede helft, won Germinal met 31 van Noordereiland. De scheidsrechter blijkt hieraan niet geheel en al onschuldig te zijn, want meer dan eens vielen zijn beslissingen ten nadeele van de bezoekende vereeniging 'uit. Pechvogels bleef door een overwinning van 40 op Erasmus tot het leidende peleton be- hooren. De groote strijd voor de tweede klas A, Bel- evdcreOud Beijerland, is van goede kwali teit geweest, nadat aan beide kanten in bet begin de nervositeit den spelers parten ge speeld had. Veel wijzer is men int.usschen niet geworden, want de uitslag werd 44, hetgeen wel de juiste verhouding weergeeft, daar de ploegen niet veel voor elkander hebben onder gedaan. D. F. C. heeft gisteren eindelijk het zoet der overwinning mogen smaken en des te opvallen der is dit resultaat, daar het in een uitwedstrijd tegen Sportlust werd bereikt. De voor de tweede klas B gespeelde ontmoe tingen geven in verband met de normale resul taten geen aanleiding voor bespreking: dit in tegenstelling met afdeeling C. Hier vond ook een belangrijke wedstrijd plaats, n.l. die tusschen C. K. C. en Slikkerveer. Indien laatstgenoem de er gisteren in geslaagd zou zijn op beide punten beslag te leggen, zou zij haar kans op de eerste- plaats behouden hebben. Nu C. K. C. evenwel met2 —0 in de meerderheid bleef, kan verlig worden aangenomen, dat het kamnioen- schap nergens anders dan bij C. K. C. terecht zal komen. Want met 6 punten voorsprong op nummer twee kan men moeilijk een andere voorspelling doen. Poseidon verliet door een gelijk spel de laat ste plaats. Of dit van langen duur zal zijn. dient te worden afgewacht. V. R. kan dit seizoen maar niet op stoot ^ant gisteren moest zij weer het on- i- delven tege" Delfshaven. met welke ciuD zijop de ranglijst nu van plaats heeft gewisseld. „VwC Z' wat moeite met r: doch tenslotte trok zij toch aan het i „p t f waardoor zij op de eerste plaats Weef., Intusseben blijven N. H. S. en C. S. C., die gisteren beide wonnen, op de eerste stuike- Img van D, Z. D. wachten. GerminalNoordereiland 31 Daar de bezoekers de eerste tien minuten slechts de beschikking hebben over negen spe lers, baart het geen verwondering, dat Germi nal al spoedig een voorsprong van 2—0 op zijn naam "oeft. Als de secretaris van Noordereiland j. v. Hal, zijn clubgenooten komt assisteeren, is het met het overwicht van Germinal gedaan en al spoedig ligt den bal achter Germinal's doelman. Een kwartiertje later scoort Germinal het derde doelpunt. Noordereiland is het verdere gedeelte van de eerste helft verrewg de sterk- ste, maar tot doelpunten womt het niet. Ook in de tweede helft zijn de gasten het meest in den aanval. De scheidsrechter weet niet steeds de juiste beslissingen te geven. Zoo wordt op een gegeven moment een speler van Noordereiland voor de vijandelijke veste op zeer unfaire wijze van den bal gesmeten, doch de scheidsrechter straft.... Noordereiland met een vrijen schop. Wanneer een speler van Ger minal in botsing komt met een tegenstander, wordt, de laatste van het veld gezonden. De tweede helft was door het ruwe spel weinig fraai. Verdere doelpunten kwamen er niet. MartinitA. V- S. 63 Martinit is volledig, waartegenover A. V. S. twee invalers telt. De thuisclub is direct in den aanval en heeft al spoedig door haar rechts buiten succes. Dezelfde speler maakt er tien mi nuten later 2o van. Dan werkt A. V. S. zich wat los en beide doelen komen thans om beur ten in gevaar. A. V. S. is in- deze periode niet gelukkig en het doel van Martinit ontkomt ver schillende keeren slechts ternauwernood aan doorboring. Kort voor de rust ontstaat uit een hoekschop op het doel der gasten het derde doelpunt. Vijf minuten na de hervatting ligt nummer vier al in het doel van A. V. S. Eerst dan heeft de rechtsbinnen van A. V. S. succes. Martinit is nog niet tevreden en zij voert geleidelijk den stand tot 61 op. Dan vindt zij het schijn baar welletjes en de laatste tien minuten zijn geheel en al voor A. V. S. dat met twee doel punten den eindstand op 63 brengt. D. W, L.—T. A, G. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd, in welke beide partijen het net van den fogenstander niet konden vinden. °n ge veer twintig minuten na de rust kwam Uttt e«mge doelpunt van den strijd toen de mid- EEN SENSATIONEEL MOMENT uit de rennen in Crystal Palace te Londen. Twee motor rijders, deelnemers aan den wedstrijd, werden bij een tuimeling van hun machine geslingerd voor van D. W. L. met een schitterend schot den doelman van T. A. G. niet veel kans gaf. Het bleef hierna een verdeelde strijd, waarin van eenig overwicht van een der ploegen niet viel te spreken. Tegen het einde pakte T. A. G. nog eens flink aan en kort voor het eindsignaal kreeg zij twee hoekschoppen te nemen. Slechts enkele seconden nadat de scheidsrechter het einde had aangekondigd, vloog de bal in het net van D. W. L., zoodat het doelpunt niet werd toegekend en D. W. L. een zwaar bevochten zege behaalde. Hillegersberg—Vooruitgang 02 De eerste aanvallen zijn voor de bezoekers, die het evenwel voorloopig niet verder brengen dan de verdediging. Ook de gastheeren komen met hun attaques niet verder. Na ongeveer een half uur spelen verzuimt de achterhoede van de thuisclub, in de meening, dat de scheids rechter voor buitenspel het spel zal onderbre ken, aan te vallen en de midvoor van Voor uitgang heeft geen moeite zijn club de lei ding te geven. Na de rust is Hillegersberg het meest in den aanval, maar de soliede verdediging van Voor uitgang weet onheilen te voorkomen. Juist op het oogenblik, dat men de gelijkmaker kan verwachten, komt er aan den anderen kant een doelpunt: een ver schot van den spil van de thuisclub springt van de lat in het veld terug en wordt door de verdediging ver naar voren gespeeld en de midvoor van Vooruitgang, pro- lil eerende van een fout van de achterhoede, scoort het tweede en laatste doelpunt van den strijd. BelvedereOud-Beijerland 44 Reeds kort na den aanvang neemt de thuis club de leiding doordat een der achterspelers van de tegenpartij in eigen doel trapt. Lang duurt de vreugde niet, want met een fraaien kopbal van den midvoor ligt de gelijkmaker in het doel. Dit geeft den bezoekers moed en met een ver hard schot nemen zij de leiding. Bel vedere is evenwel niet ontmoedigd en spoedig is de gelijkmaker gescoord door toedoen van den linksbinnen. Kort hierop is het ruslen. Na de rust heeft de wedstrijd aan spanning niet verloren. Ooud-Beijerland heeft thans het eerste succes, maar het is wederom kort daar op gelijk. De strijd blijft hoogst spannend. Soms dreigt men even uit den band te springen, maar de scheidsrechter houdt de teugels goed strak en incidenten worden voorkomen. De rechtsbuiten van Oud-Beijerland geeft zijn club weer de leiding en aangezien nog slechts enkele minuten te spelen is, verwacht elkeen een zege voor deb ezoekers, Belvedere slaagt er even wol in om vlak voor het einde met een fraaien kopbal den verdienden gelijkmaker te scoren. A. V. O.—Numansdorp 4—1 Het wordt direct een snelle wedstrijd, waar bij beide doelen om beurten in gevaar zijn. Het eerste half uur komen er geen doelpunten, maar dan plaats Lems den bal goed voor den doelmond, waar Nuys klaar staat om het werk af te maken. Nog voor de rust komt de gelijk maker als de doelman van A. V. O. den bal op den rand van het strafschopgebied opneemt en de vrije schop wordt benut. Na de rust volgen er eerst eenige scherpe aanvallen van de bezoekers, maar deze kunnen het net niet vinden. Dit lukt bij A. V. O. be ter en als zij eenmaal de leiding heeft, kost het haar niet veel moeite om den stand tot 4—1 op. te voeren. C. K. C.Slikkerveer 20 Tegenover een volledig Slikkerveer stelt C. K. C een elftal met twee invallers. Slikkerveer, dat ook nog een kansje op de eerste plaats heeft, pakt aanstonds flink aan. Tot aan de rust blijft het een zenuwachtig heen en weer getrap, waaraan na de rust door een kalmer ge worden C. K. V., een einde komt. Er ontstaan verschillende gevaarlijke oogenblikken voor het doel van Slikkerveer. Een zeer goeden aanval van C. K. C- heeft dan eindelijk een doelpunt tengevolge. Wel tracht Slikkerveer het spel te verplaatsen, maar dit wordt haar door C. K. C. belet en het is juist de thuisclub, die de meeste aanvallen leidt. Kort voor het einde heeft een der achterspelers van de bezoekers het ongeluk den bal in eigen doel te koppen, waarmee hij tevens aan alle illusies van zijn clubgenooten op een gelijk spel den bodem indruk. Zij slaagt er zelfs niet in om de eer te redden en met 20 blijft de overwinning in' Rotterdam. offer bracht, maar door nadien de juiste voort zetting te missen, winstpogingen moest laten varen. Tot een overwinning voor Znosko Borowsky voerde het gevecht tusschen dezen en Frentz in een Slavische partij, welke buitengewoon sterk van Znosko Eorowsky's zijde werd behandeld. De Russische meester heeft in deze partij de theorie met een zeer waardevolle voortzetting verrijkt. De partij LazardRaizman, waarvan het slot van niet de minste beteekenis kon zijn -voor de volgorde der prijswinnaars werd door een ko mische speling van het lot de eenige partij, die moest worden onderbroken, nochtans in een zeer pikanten stand en wel wit (Lazard): Khl en Tf2; zwart (Raizman): Kg4, Tf4 en pionnen g6 en h2. Meer dan remise kan het spel niet worden althans bij correcte voortzetting, zoodat wij als den eindstand kunnen weergeven; le prijswinnaar: Aljechin met 8 punten. 2e prijswinnaar; Tartakower met 6 punten. 3e en 4e prijs gedeeld door Baratz en Lilien- thal met elk 5y2 punt. 5e prijswinnaar: Znosko Borowsky met 5 punten. Verder behaalden: Cukierman 4, Raizman 3%, Frentz 3, Gromen 2 i j en Lazard 2 punten. De Koninklijke Nederlandsche Motorrijders i Vereeniging hield Zondag te Utrecht de slui- imgsreunie. Nadat de heer Mulock Hauwer hulde had gebracht aan het dageiijksch be- stuur, werden door den voorzitter de tour medailles uitgereikt aan de heeren van Voorst, i Hamer en Strooband. Men bleef nadien nog lang gezellig bijeen. De uitslag van den kampioensrit van den K.N.M.V. is: Klasse AI en All (175 en 250 c.c.) 1. G. W. Sannes, Den Haag, O.E.C., 127 strafp., kam pioen; 2. J. v. Hoogstraten, Blerick. R.E., 137 strafp.; 3. C. Huybregts, Middelburg, Calthorpe, 201 strafp. Kiasse B (350 c.c.); 1. P. Oosterbaan, Den Haag, Velocette, 113 strafp., kampioen; 2. M. Flinterman, Den Haag, F. N., 39 strafp.; 3 J. v. d. Weide, Den Bosch, F. N., 41 strafp. Klasse C. en D. (500 c.c. en daarboven): 1. Sybrandy. Den Haag, A. J. S., 6 strafp., kam pioen; 2. J. E. Fijma, Amsterdam, Ariel, 8 strafp. 3. J. Moejes, Heer Hugowaard, Ariel, 12 strafp. Klasse E (met zijspan): 1. H. Zuur, Voorburg, H. D., 48 strafp., kampioen; 2. P. v. Dinter, Arnhem, Ariel, 120 strafp.; 3. C. v. Melle, Am sterdam, Ariel, 120 strafp. Clubkampioenschap: U.P.M.O., met J. Hau- trop, D. Eysink en J. Wittenberg, 134 strafp. Merkenkampioenschap: Velocette met P. Oos terbaan, J. Schot en J. Wittenberg, 129 strafp. Militair kampioenschap: Regiment Wielrijders. Den Bosch, met R. Boer F. N., 'H. Hetterscheid F. N. en J. v. d. Weide F. N., 140 strafp. In café d'IJsbreeker aan de Weesperzijde te A'dam zijn Zondagmiddag de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland der 4e klas op groot biljart voortgezet en des avonds beëin digd. De uitslagen waren; Het laatste koppel geëngageerd. De Directie van den Tweeden Amsterdam- schen Zesdaagsche heeft nu ook het laatste, dus het dertiende, koppel geëngageerd. De Hol- landsche Kampioen wegrenner Van Oers zal met den eveneens zeer sterken wegrenner Valentyn een koppel vormen en door beiden wordt dus de categorie der wegrenners in dit Zesdagen- veld vertegenwoordigd. P a r ij s, 28 October 1933. Nadat de laatste ronde werd ingezet, wer den allereerst de nog hangende partijen tot een eind gebracht. Die tusschen Cukierman en Lilienthal werd remise, maar die tusschen Baratz en Cukierman werd door Baratz gewon nen, zonder dat de strijd werd hervat. De negende, tevens laatste ronde kenmerkte zich door voor het meerendeel korte partijen en slechts enkele partijen van levendigen in houd. Vooral de ontmoeting tusschen Aljechin en Lielienthal tuurde slechts een korte spanne tijds. Het was een Spaansche opening, waarin dra een algeheele liquidatie van de voornaam ste figuren en wijl nooh Aljechin noch Lilien thal veel lust hadden om door te vechten, werd het spel remise verklaard. Baratz, die door Tartakower te verslaan, nog op den tweeden prijs beslag kon leggen, deed daartoe zijn uiterste best, maar de door zijn te genstander gekozen solide Algerijnsche verde diging gaf hem daartoe geen kans ean ook in deze partij was het resultaat betrekkelijk snel hemlse. Remise werd ook de Spaansche partij Gromer Cukierman, maar hier eerst na een levendigen strijd, waarin zwart een zeer goed kwaliteits- Pnt Brt. H. s. Gem. Boerdam 125 21 21 5.95 Tjoa 86 20 19 4.30 Vel 117 33 23 3.54 Niessen 125 33 29 3.73 Brieger 41 11 10 3.72 Lammes 125 11 36 11.35 'Vel Tjoa v 125 26 27 4,73 96 25 17 3.69 Brieger 41 12 17 3.41 Boerdam 125 12 37 10.41 De laatste twee avondpartijen eindigden als volgt: Pnt. Brt. H. s. Gem. Vel 125 19 35 6.57 Brieger 52 18 10 2.88 Lammes 25 18 32 6.94 Niessen 90 17 25 5.29 De eindstand werd: Alg. Gew. Pnt. Brt. H. s. gem G. Lammes 4 615 95 41 6.47 W. Boerdam 4 604 100 37 6.0 A. Niessen 3 584 113 29 5.16 R. Vel 2 504 112 35 4.50 Tjoa Jr. 1 495 120 27 4.12 W. S. Brieger 1 298 89 24 3.34 De heer G. Lammes (B.V. Ons Genoegen, Zaandam) behaalde den kampioenstitel voor de derde maal. Doch het zal voorloopig voor de laatste maal zijn, aangezien hij met zijn alge meen gemiddelde van 6.47 naar de 3e klas groot biljart promoveert. Verder promoveeren uit dit tornooi, naar de 3e klas groot biljart, de heeren W. Boerdam en A. Niessen. Alvorens daaraan einde November echter te kunnen deelnemen, zullen bij inschrij ving deze drie spelers eerst nog voorwedstrij den moeten spelen voor een eventueele plaat sing van den eindstrijd. De vice-voorzitter van den Nederlandschen Biljartbond, cle heer A. W. H. v. Naaren reikte met eenige hartelijke woorden de gouden kam pioensmedaille en de overige prijzen uit. KAMPIOENSCHAP 3e KLAS GR. BILJ. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland der 3e klas op groot biljart, zijn Za terdagavond door het bestuur van den Neder landschen Biljartbond toegewezen aan de 's-Gra- venhaagsche Biljartclub. Deze wedstrijden worden dus van 2426 No vember te 's-Gravenhage gehouden. Door de Haagsche Athletiek Vereeniging De Trekvogels werd Zondagmiddag een 10 K.M. snel wandel wedstrijd georganiseerd, waarbij de K.N.A.U. aan de cracksklasse het kampioenschap van Nederland had verbonden. De Pro Patria- man P. Engelman deed een succesvollen aanval op het sedert 1910 bestaande Nederlandsch re cord over een half uur ten name van J. J. A. Ruimers met 6 K.M. 196.88 M. en verbeterde dit record met 140.45 M., den afgelegden afstand hiermede brengende op 6 K.M. 337.33 M. Start en finish hadden plaats op het Bezuidenhout tegen over café Overbosch. P. Engelman verzekerde zich direct van de leiding en was voor de ove rigen niet meer te bereiken. Zijn broeder volgde hem voortdurend als tweede. De uitslagen waren: Kampioensklasse: 1. P. Engelman (Pro Patrla), R'dam in 48 min. 41 sec.; 2. M. Engelman (Pro Patria), R'dam; 3. J. J. H. Lanting (A.A.C.), A'dam; 4. Dieckhauss (Olympia), Den Haag. Nieuwelingenklasse: 1. C. v. Eijsden (Pro Pa tria), R'dam, In 52 min. 57 2/10 sec.; 2. H. A. v. Til (A.V.A.C.) A'dam; 3. J. Kattui (A.V.A.C.), A'dam); 4. J. v. Kampen (D.H.C.), Delft; 5. Fr. Kok (Zwaluwen), Den Haag. Zondag vierde de kynologen club de Baronie haar tienjarig bestaan met een weder zeer goed georganiseerde tentoonstelling voor alle rassen in Concordia te Breda, waarbij onder de 232 honden bekende buitenlandsche exemplaren ver schenen, die de tentoonstelling in werkelijkheid internationaal maakten. Het is opvallend, hoe de liefhebberij voor de kleine hondjes, de dameshondjes terugloopt, zelfs in het Zuiden. Het aantal van de 15 dwergpinchers was goed, maar de kwaliteit was bedroevend. Geen enkele maal verleende de keurmeester de hoogste kwalificatie. Beter vol deden de twee pekingeezen, waarbij mevr. R. C. P. Boerlage, Velsen den eerprijs won voor de beste van deze groep met Tjongs Ki-Pung. De eenige brabangon Robby van H. Martinot, Rot terdam was prima en won de kwalificatie uit muntend. De herders gaven goede getallen. Er werd bij de 7 Hollandsche erg streng gekeurd, de 4 Bel gische behaalden evenmin een U, waarna de 27 Duitsche herders de honden van A. David, Kerk- rade vcoraan zagen komen, Alwin vom Düssel- dorfferhof als de beste reu en Belline vom Usa- tal als de beste teef. Schitterend waren de 5 husky's, al behooren die in deze groep niet thuis. De beste was kampioen Antonik van C. M. Menheere, Hillegersberg, gevolgd door de beste teef kampioen Wolfi van A. S. J. Menheere, Schiedam. Nog twee honden ver wierven hier uitmuntend. Kampioen Antonik werd als beste herder aangewezen. De heer O'Breen uit Brussel keurde de wind honden. Het is eigenaardig, dat deze keurmees ter, die toch zulk mooi materiaal in België kan bewonderen, in zijn keuring zoo afwijkt van normale begrippen omtrent rankheid o.a. van den windhond. Bij de 3 Iersehe wojishonden.was zijn beslissing al wonderlijk, toen de mcoie honden van Geo van den Bussche, Antwerpen geslagen werden door de wat kleine teef Silcos Jenny van M. J. Stam, Roosendaal. De 4 borsois wonnen de kwalificatie uitmuntend niet, waarna bij de 12 greyhound een veel te grove hond als beste werd uitverkoren, Asjouhere van W. J. M. Happel, Tilburg. De beste teef was Wanda van Raymack van D. J. Hessing, Rotterdam. Bij de 6 whippets werd ook het beste hondje gepasseerd, de winnende reu kampioen Triptree Bounds King van mevr. H. BosSchouten, den Haag, die de teef Dora van Rozenlust van mevr. C. Konings Daverveldt, Roosendaal boven zich zag gesteld. Zij werd tevens de beste wind hond. De middelgroote rassen gaven geen reden tot klagen. De 11 Bouviers waren goed, waarbij Toe van J. Pinxt, Eindhoven de beste werd, gevolgd door de beste teef met uitmuntend Alette van Duckenburg van F. J. F. Vermeer, Breda. De mooie Shetlandsche herder Lucky of Celstial Empire Superb was door mevr. M. Feber Hoebe. rechts ter opluistering ingezonden. Bij de 3 boxers blonk kampioen Armin Edelblut van kennel van St. Aagtendorpe, Haarlem, weder uit. Ook de beide poedels verwierven de kwali ficatie uitmuntend, waarbij Michaela van Tala- vera van P. Bebelaar, Rotterdam de beste werd. De 9 dobermannen verschenen in goed gehalte, waarbij Centa von Hagenstolz van J. H. van Vliet, Utrecht als de beste zwarte werd bekroond en Betty von Smitsburg van H. Th. Kramers, Schiedam als de beste bruine. Een viertal schnauzers verscheen. De reus van W. Polderman, Rotterdam, Gretel von der Mar- tinshohe was de beste, de middenslag Cesar van P. A. van den Broek, den Dungen, won mede een U. De beste van deze groep verscheen bij de 3 Belgische dalmatiners, waarbij Emerald Distinc tion dqn strijd won en zijn eigenaar J. Fourcault, Brussel de eer bezorgde van het winnen van den eereprijs voor den besten hond van deze groep. De jachthonden zagen prima honden in hun midden. De setters gaven bekenden, bij de 3 Engelsche, de bekende kampioen Tulia of King- stree, eig. mej. Knoester,, den Haag, bij de 10 Ieren kampioen Paddy of Sunflower van mevr. M. A. H. Tuyll-Kruse, Voorburg als de beste gevolgd door de beste teef Karina van Corcad eig. G. Verschoor, Pijnacker. Zooals men in or land gewend is waren de 8 cockers uitmunten a, waarbij als de beste Sweet Kitty of Darkies Home verscheen, gevolgd door de beste reu Woodcock Hero, belde van mevr. van Aalst, Bilthoven. De eindoverwinning In deze groep kwam aan L. Mandigers, Heerlen, die met de mooie ruw harige Duitsche staande hond kampioen Diana von Monheim den strijd won, nog gevolgd door de kortharige Duitsche staande hond Korana van G. van den Broek, Tilburg. De terriers nan en weder een voorname plaats in. Vooral de aircdales en de foxjes. Bij de glad- harige fox terriers, die met 13 exemplaren zeld zaam goed verL nwoordigd waren, won mevr. C. P. GunckelDekking, Santpoort met de reu kampioen Pinko Kreuzschanz, gevolgd door haar beste teef kampioen Texel vom Kainzenhof. Ook de 15 ruwharigen waren goed. Jan van der Graaf, Rotterdam won met de jonge Proud- Teddye gevolgd door de beste teef Begum Busy Boby van kennel Allwlre, den Haag. Nog een heel goed Welsh terrier verscheen Fqstin van 't Heylaer, eig. mej. van Ilrerlo, Beek (N.B.), een mouie ïersche terrier Holmesdale des Aube- pines van kennel des Aubepines, Brussel. De airedales leverden onder de exemplaren het beste, de teef Mickey Mouse van 't eylaer, eig. mej. J. van Mierlo, die nog gevo.. werd door de beste reu van dezelfde eigenaresse, Hey- laers Wonder. De groote rassen stijgen steeds in belang stelling. Bij de Sint Bernards en de Duitsche doggen werd geen uitmuntend toegekend. Beter verschenen de 6 New-Foundlanders J. H. C. Sieverts, Voorburg zag zijn mooie bruine teef Alma als de beste aangewezen. Bij de reuen won G. Wlndmeyer, Rotterdam met Astor, die evenals alle genoemde honden met uitmuntend werd be kroond. Doch bij het beste van allen was de eenige matin, de bekende reu Theo van P. de Jong, Dordrecht, die behalve zijn uitmuntend de eere- prijzen won voor den besten hond der gruote rassen, voor den besten zelfgefokten hond en ten slotte ook nog voor de beste van allen, een eer, die deze werkhond, die dagelijks voor zijn eigenaar hard werkt, reeds voor de tweede maal meeneemt, een bewijs, dat een trekhond, die goed gebouwd is en goed behandeld wordt, vol strekt niet voor zijn tijd bedorven behoeft te zijn. RODENRIJS, 30 October. Coöp. groenten- en bloemenveiling-vereen. Berkel en Rodenrijs G. A. rozen dame edith helen 3.857.95, e/ g. hill 3.50 —7.40, mrs. hoover 2.104.95, briar cliff 1 3.30, rosalandia 1.35—3.05, aug. noack 1—1.95, per 100, elzen poulzen 18-37 ct. per bos, chry santhen pulling 6.60-16.80, red majestic ƒ6.80— 12.20, miss edith cavell 5—10.80, William turner 4.20—6.40, pearce a dove 8.40, rayonanthen rose 3—7.80, id. brons 3—6.60, id. heel 3—6, id. wit ƒ3—5.80, polipheme 4—7.40, rose day ƒ3—j.20, mont blanc 2.40—4.80, blanche du poitou 2.20— 3 per 100, diversen: troschrysanthen 1027 et., asp, plumosus 1220 ct. phys ranchetti 816 st., anjers 810 ct., eikenblad 68 ct., cyclamen- bloemen 3—7 ct. per bos, begonia 2544 ct., chry santhen 2342 ct., cyclamen 1939 ct. per pot. calla 9—19 ct. per kelk. ROTTERDAM, 30 October. Veilingsvereen. Vrije Aardbeienveiling Charlois: spruiten le soort 7.50—12.70, 2e soort ƒ4—7, puien 1.10—1.40, kro ten 1.602.70, spinazie 13, peen 3.103.70 roode kool 1.10—3.30, gele savoye kool 12.10, Chineesehe 1.201.30, goud rienetten 10—19, armgaard 78, nouveau porteau 1011 per 100 kg., sla 50—70 et., bloemkool le soort 5.809.50, 2e soort 2.80—5, andijvie 0.80—1.70. groene savoye kool 1.202.7 per 100 stuks, selderij 0.40 1, knolselderij 39, peterselie 11.50, prei le soort 1.90—2.40, 2e soort 1—1.80, rammenas f 1.501.60 per 100 bos, boerenkool 1018 ct. per kist. LOBXTH, 29 October. Gepasseerd en bestemd voor: ROTTERDAM: stoomschepen: Wesselina, Mag- ni, Chrimhilde, Jean Millot, Modi, Nerva, Zürich; Kenia, Lis. Fulla; Fretta; Paula 2; Noldina; Hassla; Walsum 1; K. Vaart 1; Rein; Alpha; Lauwerzee; Harmonie; Fiat Vol. 1; Helena; Nel ly; ExvotoGerwiSancta Maria; Corns. Prins; Satonia; J. Schürmann 7, Bohbecker; Gudrun, Hölsaher; Catha. Joha., Willemsen; Gertrud. Fal- kenburg; Nassovia, Leunis; Adrienne, Driessen; Wanderer, Verschuren; Maas, Kronenberg; J. Schürmann 46, Schnell: Liebling, Buchloh; Mejo, Joore; Gelderland 4, Kayser; Gelria, den Bree- jen: Colonia, Bodingius; Altcnhof, Dommershau- sen; Mannheim 195, Seibert; Mannheim 234, Gold; Mannheim 215, Gassert; Karl Wilhelm, Ziegler; Simplon, Nout; Klalintja, Snijder; Trinitas 6, Jo lijt: Markwart, Maes; Hoop 2, Oosse; W. v. Driel 49, Stout; Gunther, Hoefnagels: Chopin, v. Meel; Tiberia Ritmeester; Jonker 2, Koppelaars; Theo dora, Wentink; Johan Marius, Baggerman; Cle mentine, v. Eicken; Joha. Maria, Suringh; On derneming, RenzenUrania 2. Lumler; Sophia, Brand; Johanna, Visser; D. A. P. G. 4, Podesta; D. A. P. G. 9, Mayer; Hoop, OasseSimplon, Nout; Klalintja, Snijder; Trinitas 6, Jolijt; Schou- wenbank, Kommers; Markwart, Udes; Hollandia, Versluis; Phenix 10, Bekker; Adri, de Boo; VREESWIJK; st. Johan Wagner; Corma, v. Hasselt; AMSTERDAM: st. Mastwijk; st. Ooster- wljk; Wijkdienst 7, Bastiaanse; Siegrune, Sto.k; Heinrich Mathllde, Lösken; St. Maria, v. Strien; Ahrtal, Heeg; ECK EN WIEL: Hoop, Buil; DOESBURG: Schwarhorn, Braun; IJMUIDEN: Inga, Smits; UTRECHT: Dirkje Gerdina, Ver weert: Verrouwsn, Wagemakers; Hubertus, de Ruyter: BLIEREEDE: Hermina, Mojé; OOST- WOLDEArica, Hooltes; VENLOLimmat, StumpfWASPIK: Marjo, Nelis; TERNEUZEN Meadjo. Emmerloot; VLAARDINGEN: Baloe- ran, Oess; BREDA- Everdina, Wiltens: TIL BURG: Majo, Rueb; WORMERVESR: Binnen vaart 7, den BreejenPANHEELSt. Maria, Rutjes: REIJEN: Res Nova. Caspers: DOR DRECHT: st. Lauwerzee; MAASBRACHT: Wil- helmina, Overbosch; DEN HAAG: Emanuel, Swinkels; Frcoldi, Meyer; HELMOND: Antoon, Vc.rweyVLÏSSÏNGENExcelsior, Landstra DRUMMEL: Christina Aletta, v. Dijk: WAGE- NINGEN: Verwisseling, Schut; DELFT: Adria- na, Oerlemans. BELGIë: st. Jan Borhink; st. Archimedes; st. Alovsius; Neptun, Bussel; K&the, Schlemmer; Majogré, Steenbergen; Johanna, Goedgezelschap; st. Rosalie; Justitia, Bal; Vsnadis, Verschel den; Llso, Wanders: Buflor, Somers; Angel e, Smit; Neeltje, de Bruin: Comptoir 8, Bier; Ba den 6, Heek; Tartini, Brink; Jeanne. Abbeele; Albert, Muller; Montaigne, Hammei; Pinang, Fuchs; Hannover 18, Kammerei; Belgica, Spies- sens; Stella., Vlieger; Constance, Wijekmans; Noordster. Beenaerts; Walvisch, v. d. Weyer; Irma, Willems; Lippe, Scholte; Maria, Karre- man; Heroplle, v. Maaren; S. H. V. 61, Dek kers; Jannetje, Dekker: Jupiter, Schnetzer; Ant- verpia, Hopstaken: Mathilde, de Weirt; Virginia, Smits; Indiana, de Bot; Scaldia, v. Winssen; Eburonia, v. d. Broek; Maria, Meeuwsen. HANSWEERT, 29 October. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: AMSTERDAM: sL Stad Amsterdam 4 en 6; st. Amstel 7 en 8; Onderneming, Smits; ROT TERDAM: Dana, Maas; AJadi, Verdóorn; Nelly 2, van Oostenst. Telegraaf 6 en 17Roland, Ollmann; Wieringen, v. d. Klooster; Wuta, Ver hoeven; Anna, v. Buyks; Verti, Vermeeren; Ver trouwen, v. d. Vliet; DORDRECHT: Leo, Ren- nings; Willem, van Wagerungen; Thea, Dekker; KERKDRIEL: Jamais Pensee, v. d. Wijgerd; ROOSENDAALVirgin ie, van HeretnWEMEL- D1NGE: Christina, Slager; HELMOND: Johanna Elisabeth, Griffioen; HANSWEERT: Joad, de Koster; WORMERVEER: Cornelia, v. d. Putten; ALKMAAR: Nova Cura, Transbergen; WER KENDAM: Volente, van Leuven; ARNHEM: St.: Maria, Maarschalkerweerd; ALBLASEERDAM Leonidas, Huizen. DU1TSCHLAND: st. Rijn en Schelde 2; Corne lls, Borsje; Markomannia, v. d. Made; Spes Unica Wellens; Nautilus 13, Schot; Dankbaarheid 2, v.: Dongen; Ajax, van Waarden; Wolga, Stoop; Dwina, Stoop; Josephine, de Roeck; Edison, Haems; Sybila, Geffens; Hoofzoon 1, Smits; Italia, KempersErft, ReyniersOom Engel, Appalius; Amandine, Keersmakers; Johanna, Koreman; Leba, van VijvenNautilus 1, Stoop. BELGIëst. Stad Amsterdam 1 en 12; st. Tele graaf 4, 1 en 10; Taurus, de Jong; Belgia, Schroot; Goede gunst, de Boef; Mina, Barten; Pieternella, v. d. Bosch; Sallandia, Eenhoorn; Lloyd 10, Hofmann; Henry Leys, Jacobs; Cle- mencau, de Clerck; Oso 14, Nieuwdorp; Oso 9, Pols; Wajang, Melsen; Philippe, de Reuver; Jannetje, Balnikker; Nelly, Vrolik; Elsa, Leunis; Jeanne, van Bogaart; Anelyse, Silvius; Alpha, Zondag; Eben Haezer, Verkammen; Rehoboth, Dulnkerke; Passant, Smalbll; Hencor, Roovers; Mosan, Joly; Rival, Strating; Pewi, van Fessem Florus Helene, de Graaf; Nieuwe zorg, v. d. Ouden; Hibernia, Hoogstraten; 5 Gebroeders, Oomens; Cornelia, de Jong; Binnenvaart 18, Stob- belair; Spzan, Kreeft; Elisabeth, Boer; De Dieu Donne, de Bont; Spes Salutis, Vos; Excelsior, Meyer; Streven, Meinen; Josephus, Bieneman; Mannheim 174, Monsieur; Amelberga, de Roeck; Vctoire, Verschelden; Ascension, Jongen; Tur quoise, Kramer; Leendert, Jlskoot; 2 Gebroeders, Wiegman; Sovilo, v. d. Vijvere; Veronese, Bui- tink St. Anna, van GasseCornelia Johanna, Huygens; Kathe, Dore; Tanit, Buning; St. An- toine, van Haute; Piet, Ilegeens; Liberie, Wey; Rhenus 39, Hofman; Cor, Heyboer; Wilcor, van Meel; Johanna, Heeren; Juliana, Catharina, FickusArbon, VerberghtDoris, de HeldtRio de Janeiro, Verschelden; Luise, Krapp; Framar, v. d. Velde; Irene, Verguit; Simonne, v. d. Heu vel Johan, MageMathilde, RooversBroeder trouw 9, de Jong; Jelo, Willems; Felicie, HeyntjdTisMarcel, v. d. Wijgerd; Eugenia, Mathijs; Bilitis, Becker; Fluvialet 37, Tuit; Guter Wille, Grote; Janneigje, van Drimmelen; Dusêel- dorf, Bejdermann; Padau, Thijssen; Nederland, de Bruyn; Kathe, Schlemmer; Ltselotte, v. d. Heijden; Julia, de Wilde; Isabella, Claus. HANSWEERT, 30 October. Gepasseerd voor 's middags 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: st. Autotransport 1; Neline, LammertsSCHEVENINGENJannetje, de Jong Clazina, Zuurmond; 's-GRAVENHAGE: Adrians, Barooy; GRONINGENNieuwe zorg, Hovestadt; ROTTERDAM: Koophandel, Vermeulen; MID DELBURG: Maria Hendrika, Vermeulen; SCHE VENINGEN: Johanna, Schipper. DUITSCHLAND: Syjalude, de Vries; Citerna, Edlxhoven BELGIë: st. Amstel 4 en 12; Hecopile, van Maaren; Tijdstroom* Hage; Jupiter, Schmeltzer; Rival, Kamphuizen; Leontine, Verstrepen; Bru- nin, Andries; Noc. de Keijzer, Peelman; Risico, v. Warendorp; Blazina, Quakkelaar; Lippe, Schol ten; Familietrouw, den Breejen; Phenix 8, Ha- mersma; Maria, Meeusen; Majogre, Steenbergen; Liso, Wanders; Oberon, Bechtold; Vertrouwen^ Langsslagh; Disponibel, Meyer; Nooit gedacht,' Schouten; Corry, Quakkelaar; Justitia, Bal; Va- nadls, Verschelden; Donizetti, v. Anrooy; Rosalie v. d. Weijer; st. Telegraaf 18; Neutraal, Ren- nlngsVerwisseling, Dammers; De Hoop, Vis ser; Soli Weo Gloria, Brydel; iPeternella, v. d. Kamp; Christina, Wissel; Pirola, van Streun; Marianne, Kem^ikea^ Rosenhugelt Becker,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 9