H ONZE GRATIS VERZEKERING VIJF HONDERD GULDEN DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS Huurt Uw Stofzuiger „Waar dat wiel draait" 56ste JAARGANG VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 No. 16793 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 INZET DER K. R. O.-MAAND. 60 ct. per week HOOGSTRAAT 69 DE TORENFLAT UITGEGROEID. Hoe de woningen worden zullen. machinefabriek reine veld. ILKHol® RADIO GEEN BETERE. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN KETHEL NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ110, per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels ƒ1.55 elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels ƒ1.15 regels ƒ1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering; 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duim; ƒ75.— bij verlies van een wijsvinger; ƒ50.— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Het apostolaat der radio- De buitengewone ledenvergadering, welke de Katholieke Radio-vereeniging St. Liduina gis teravond als inzet van haar propaganda-maand hield, mag wel geslaagd worden genoemd. Zoo- Is men weet, zou er het nuttige met het aan gename in vereenigd worden. In zijn openingswoord verklaarde de voor zitter, de heer F. G. v. Essen, dat het bestuur °p het moment erg in zijn nopjes was. Een doodgewone ledenvergadering in de groote zaal van den R. K. Volksbond, die zoowat heele- maal gevuld was. Dat zag men den laatsten tijd niet meer: een vergadering met menschen! De voorzitter begroette allen hartelijk. Door de groote opkomst was de bijeenkomst al half geslaagd. Verder verwelkomde hij het harmo nie-orkest St. Ambrosius, welks directeur, de heer Smits onmiddellijk bereid gevonden was om met «fin mannen de vergadering muzikaal te komen opluisteren. Spr. zou er bij het be stuur van den K. R. O. op aandringen, dat St. Ambrosius binnenkort eens voor de microfoon zou optreden applaus). Ook heette de heer v. Essen het tweede ge zelschap, dat nu zou helpen het nuttige met het aangename te vereenigen, welkom, n.l. St. Servatius, de tooneelafdeeling der vereeni- ging. De hoofdzaak is thans, aldus de voorzitter, dat gii doordrongen wordt van de noodzake lijkheid ook iets voor den K. R. O. te doen. Lid-zijn en financieelen steun verleenen is niet voldoende, we moeten ook propagandisten ziin. Hierna las de secretaris, de heer A. Voor- huijzen, de notulen der vorige vergadering voor, waarna de Ambrosianen een paar num mers ten beste gaven, en dan ging de voorzitter den nieuwen geestelijken adviseur, pater Frehé van de Singelkerk installeeren, doch niet dan na pater J. N. Dito O.P., den vertegenwoordi ger van den K. R. O. uit Amsterdam, die in middels ter vergadering was gearriveerd, te hebben verwelkomd. De heer v. Essen zei bil de installatie, dat de nieuwe geestelijke raadsman reeds op de bestuursvergaderingen heeft kunnen ervaren, dat er in deze organisatie ernstig gewerkt wordt, ook door de leden. Hij vertrouwde, dat het bestuur veel van pater Frehé's adviezen zou kunnen profiteeren en dat de samenwer king vruchtbaar en aangenaam zou ziin. De nipnwe adviseur beantwoordde deze toe spraak. Men kan, aldus pater Frehé. wel eens met eigenaardige adviseurschappen belast wor den. Zoo heeft zelfs een geitenfokkersvereeni- ging een geesteliik adviseur. Maar wat hij thans op zijn schouders genomen had, leek snr. een functie, die g°heel in de liin lag van zijn ambt. Schreef de Bisschop niet: De radio is een groot geesteliik nut en een machtig middel tot uitbreiding van het Riik Gods? Maar en hier begin ik al te adviseeren hieraan mee te werken, is ook uw taak. Wij bidden meermalen oer dag: Laat toekomen Uw Riik. Zetten wij het woord in een daad om! We moeten het bestuur in zijn arbeid steunen Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 9 November 1933 de beslissing op het verzoek van A. van Dijck om vergunning tot oprichting van een banket bakkerij in het pand Broersvest 7, verdaagd, aangezien het desbetreffend onderzoek nog niet is geëindigd. SCHIEDAM, 10 November 1933. Na 2 jaar Uw eigendom. Alléén geestelijk gebied tot stand brengt. Pater Dito is zeker al vijftig maal tegenwoordig geweest bij het doopsel van iemand, die bekende, dat de radio den eersten stoot tot zijn bekeering gegeven had. Spr. wekte zijn toehoorders er toe op, in de K. R. O.-maand flink propaganda te maken. Laten de vier parochies er eens met elkaar over concurreeren, wie de meeste nieuwe leden opbrengt. Tenslotte dankte pater Dito het bestuur en de propagandisten voor den grooten ijver door hen aan den dag gelegd. Zij zijn een voorbeeld voor heel velen in Nederland. Na deze rede stelde de voorzitter aan de aanwezigen voor, om staande door een krachtig applaus, te laten blijken, dat men de woorden van pater Dito ter harte zou nemen. Hieraan gaf de vergadering spontaan gevolg. Na een pauze gaf St. Servatius een ver dienstelijke opvoering der even grappige als zinrijke éénacter „Arme rijken". Daarop werd de werkelijk buitengewone ledenvergadering met een pittige marsch van St. Ambrosius be sloten. Wapperende vlaggen op het dak. en zooveel mogelijk nieuwe leden voor onze radiovereeniging aanwerven. Hierna nam de voorzitter weer het woord, o.a. om de contactcommissie, wier taak het is de convocaties en circulaires der vereeniging persoonlijk af te geven en toe te lichten, voor haar grooten ijver dank te zeggen. Voorts wees de heer v. Essen op het bestaan van de onder - afdeeling de Technische Club, waarvan de heer v. Baarle, Laan 2, secretaris is. Dan vestigde hij er ook de aandacht op, dat de tooneelafdee- mg St. Servatius, waarvan de heer J. v. Gee- "en, straat 16, het secretariaat waarneemt, On?=™ ng in velerlei op^cht gebruiken kan. dist der W3S Sls nieuwe officieele propagan- steld S JeTni!ine de heer M- v. Tol aange- éftthousias"me°zotfonhs 8V°nd evenveeI K.R.O.-vloot. toen ScwT onlangs op de deelnemers betrof, No 4 h-6t aa'ltal plaatsen, die vertegenwoordigd warem REDE pater dito. Nadat St. Ambrosius zich weer had laten hooren. kreeg pater Dito gelegenheid om een opwekkend woord te spreken. Gij zijt hier, aldus pater Dito, gekomen om het nuttige met het aangename te vereenigen Voor het nuttige zal ik nu zorgen. Wij zijn lid van den K. R. O. Waarom? Om dat wij principieele katholieken zijn. Om die zelfde reden hebben wij ook een katholieke pers groot gemaakt en bezitten wij een katho lieke school. Europa telt 290 omroepzenders, hiervan zijn er maar twee katholiek, de Vlaamsche en die van den K. R. O. Wij, katholieken van het kleine Holland, zijn er in geslaagd een auto nomen radio-omroep te bemachtigen (applaus). We hebben begrepen, dat wij ook in den aet.her een taak te vervullen hadden. Toch zijn we er nog lang niet en daarom hebben wij nog steeds propaganda noodig. We mogen niet gauw tevreden zijn een fout, die in onze kringen veel gemaakt wordt. Ons ideaal is den K. R. O. nog grooter, nog beter te maken. We ziin een stap dichter bij het ideaal ge komen, toen we ons aandeel kregen in het ge bruik van den Phohi-zender. Alleen de katho lieken van Nederland zijn in staat om in de wereld te concurreeren met de roode Russi sche zenders (applaus). De zendtijd op den Phohi-zender bedraagt maar één uur in de week, we zullen echter naar uitbreiding hier van streven: dan kunnen wij ook betere pro gramma's geven en onze voornaamste taak, het uitoefenen"van apostolaat, beter vervullen. Men beseft meestal niet, hoeveel goeds de radio op Vanmorgen hebben de werklieden, die ar beiden aan het Torenflatgebouw, dat thans op den hoek van de Broersvest en den Rotter- damschendljk wordt opgetrokken en waarin beneden een Hema-filiaal geopend zal wor den, hun z.g. pannenbier gedronken. Het hoogtepunt is bereikt: de vloer van den dak tuin is gelegd. Zooals bij dergelijke gelegen heden gebruikelijk is, werd de vlag ontplooid en zoo zagen de vele belangstellenden, die zich beneden op straat hadden verzameld, on geveer te half 12, dat er een nationale- en een stedelijke vlag aan het spel van den wind werden overgeleverd, terwijl er een luid gejuich van den top des wolkenkrab bers neerdaalde. Natuurlijk was de pers in ruime mate bij deze gebeurtenis vertegenwoordigd en van deze gelegenheid maakten de ontwerpers van het grootsche plan, gebruik om nog eens wat van den bouw te vertelen. Wij laten hier een overzicht van de uiteenzettingen der heeren Korsten en Leppla volgen: Situatie. Het Koemarktolein als ver- keers- en zakencentrum van "Schiedam, ver- eischt een bijzondere bebouwing; daarmede rekening houdende hebben de architecten het complex RotterdamschedijkBroersvest ontworpen. Daar het hier een zakencentrum geld, was het noodzakelijk beneden winkels te bouwen en daarboven woningen. Reeds verleden jaar is aan den rechtervleu gel van den Rott.dijk met de bebouwing be gonnen, thans is men aan het middengedeel te (Hemapand) bezig. Uit het oogpunt van een ruim gézichtsveld en een vrije bewoning, was het mogelijk op het bedoelde punt hoog- bouw toe te passen. Indeeling. Het Hemapand bestaat uit: kelder en begane grond, bestemd voor de N V. Hema, zeven woon-étages en daktuin. De kelderruimte ter hoogte van plus minus 4 M. is als volgt ingedeeld: Centrale verwar ming, bergruimte en fietsenbergplaats voor de bewoners. Bovendien heeft de Hema ge legenheid, vanuit de zijstraat over een pad waren te doen aanvoeren. Voor de Hema zijn verder ondergebracht ruimten voor ont vangst van goederen,» magazijnruimten, toi letten. garderobes en partij kamers voor het personeel. I11 de kelders zijn gesepareerde gangen ge maakt, welke rechtstreeks in verbinding staan met de étages daarboven, zoodat door het openen van een étageluik direct vanuit den kelder geëtaleerd kan worden. De begane gond omvat in hoofdzaak ver koopruimte, centrale kassa en ijsbuffet; het geheel staat door een trap in verbinding met den kelder. Daar de verkoopruimte zoo groot mogelijk gehouden moest worden, zijn de ingangen voor de flats op twee punten geconcentreerd. Woningen. De ligging der hoofdwoon- vertrekken is Zuid—Zuid-West. Bij de indeed ling is zooveel mogelijk getracht, in de wer kelijke behoeften der bewoners te voorzien hetgeen bijv. blijkt uit, de grootte der woon- kameis de ligging dier kamers ten opzichte van elkaar, de scheiding tusschen woon- en sl39.p§6l6§[©nJ"ieid, de bergruimte en7 De woon-étages zijn vanaf denbegancn grond zoowel door een personenlift (voor 10 personen) als door een trap te bereiken. Met het oog op de veiligheid, zulks in ver band met brandgevaar, zijn aan de balcons aan de achterzijde noodtrappen aangebracht. Eerst nadat een practische indeeling voor een woning was gevonden, werd door samen voegen van meerdere dier woningen, het ge heel" als het ware opgebouwd (bij wijze van legkaart). Het symmetrische van den grond gaf den aard van het te bouwen object reeds aan; zoo ontstonden links en rechts de trappen huizen met liften en rechts en links van iedere lift op een verdieping twee woningen. Dus in Namens de Directie keerden wij heden uit aan de nagelaten betrekkingen van onzen abonné, wijlen den Heer P. B. M. SCHOENMAKERS, gewoond hebbende Villastraat 102 te Schiedam, een bedrag van De Heer Schoenmakers had op pl.m. 19 Juli een wondje aan den voet bekomen. Aan bloedvergiftiging hieruit ontstaan, door werkzaamheden in een ketel van de N.V. Branderij en Gistfabriek Hollandia, alhier, is de Heer Schoenmakers overleden. Het is ons aangenaam, dat de Gratis Ongevallen Verzekering verbonden aan een abonnement op de Nieuwe Schiedamsche Courant, aan het materieel verlies van onze abonné's eenigszins tegemoet komt. Draagt daarom zorg, dat ook Uw naam en verdere noodzakelijke gegevens als geboortedatum en beroep in de registers van de Nieuwe Schiedamsche Courant juist zijn ingeschreven. het geheel vier woningen, dit is over zeven étages 28 woningen. De resteerende drie woningen geven reeds een beeld van de toekomstige bebouwing van het verdere gedeelte van de Broersvest. Als afsluiting voor de zevende étage is op de achtste étage een daktuin geprojecteerd. Hiermede is voorzien in de behoefte aan een speelgelegenheid met frissche lucht voor de kinderen van de bewoners. Voor eventueel slecht weer, sterken wind en brandende zon, wordt de daktuin over een groot gedeelte nog afgedekt Bij de woningen treffen wij nog twee ty pen aan, en wel een grooter en een kleiner. Indeeling der woningen Bij het grootere type vinden wij van de trappenhal komend door de voordeur in een hal van 2x2 M., die toegang geeft tot drie naast elkaar liggende vertrekken aan de straatzijde, een huiskamer van 4 x 4,50 M., een rechter zijkamer van 2 x 4 M. en een linkerzijkamer van 4 x 3,15 M. Van de eerstgenoemde hal kan men ook de keuken aan de achterzijde bereiken, waarachter een balcon. De slaapkamers, eveneens aan de achterzijde gelegen, zijn vanuit de hal door een bijzonder' breede gang, welke aan eene zijde uit een serie naast elaaar liggende kasten bestaat, toe gankelijk. De afmetingen der slaapkamer zijn als volgt: de eerste slaapkamer 3,85 x 3,20 M., de andere 4,70 x 2,58 M. Aan het einde van de gang vinden wij de badkamer en de W.C. De keuken is 2 x 4.80 M., met een berg ruimte van ca. 2)4 M2. Bij het kleinere woning type is een der zijkamers vervallen, waarvoor in de plaats de afmetingen van de huiskamer werden 4.10 x 5,17 M. Deze woningen hebben aan de voorzijde een ruime loggia van 3.45 x 1.60 M. Bij het indeelen van de woningen werd reeds dadelijk rekening gehouden, met de voor korten tijd reeds gereedgekomen flat woningen, waarbij wel degelijk met de naar voren gekomen bezwaren welke de ondervin ding leerde gerekend werd. De woningen worden centraal verwarmd, en voorzien van een volledig ingerichte bad kamer, t.w. bad met gijser en vaste waschtafel. Ook is er een gelegenheid voor vuilnisafvoer. Constructie. De kelder is van gewapend be ton, de bovenbouw van ijzerconstructie. Een speciaal moeilijk op te lossen probleem was het feit, dat waar beneden over een eenheid van ruimte werd beschikt, boven een hoeveel heid van kleinere vertrekken geprojecteerd moest worden. De technische adviseur, de heer G. J. Dullink, wist in samenwerking met de fa. Gebr. Vincent te Schiedam deze moeilijkheid bevredigend op te lossen. Voor meerdere veiligheid bij brand gevaar en stevigheid werden op de le, 4e en 6e etage betonvloeren aangebracht. De overige vloeren werden uitgevoerd in houten balken met plafondhangers. Een andere moeilijkheid was de installatie voor verwarming, electrici- teit, gas, waterleiding en af- en toevoer. Teneinde zooveel mogelijk de ruimte ten be hoeve van de Hema te ontzien, werden de verschillende leidingen geconcentreerd in di verse leidingskokers, die over een tusschen- vloer boven de Hema naar de straatzijde afge leid werden. Deze kokers zijn geleden in de trappenhuizen. Op iedere étage worden zij van een glazen deur voorzien, waarachter de meters voor gas en electriciteit geplaatst kunnen wor den, hetgeen een gerief beteekent bij even tueel opnemen van den meter of bij storing. Door de hoogte van het pand is de druk voor de waterleiding te laag, waarom vanaf de vierde verdieping door een bijzondere pompinstaliatie de druk verhoogd wordt. De buitenmuren worden uitgevoerd in geel grijze klinkers, met drijfsteen klamplaag aan de binnenzijde. De hoogte van den bouw wordt 33 M. met een breedte aan de straatzijde van 57 M. KEGELEN De tweede ontmoeting om den N. O. T.- en den Musis-Sacrumbeker had gisteravond plaats in de Kroon. De resultaten van de vorige week in Musis Sacrum waren over het geheel maar matig, maar gisteravond werd er verbazend veel hout geworpen. De Woudslooper bijvoor beeld die de 4e plaats bezetten kwamen ineens aan het hoofd te staan door een fraaie serie van 367. Hier begon de eerste man Kooiman met 5x9 voorop te werpen en met een serie van 86 te eindigen. De Krans wist dit fraaie totaal zelfs nog te overtreffen en bracht het fenominale totaal van 376 op het bord. Van de overige clubs bracht alleen Noveni het nog in de 300. Ook om het kampioenschap van Schiedam werd zeer hoog geworpen. De heer Kooiman scheen er goed het oog in te hebben, want zijn serie van 86 in de korpswedstrijd wist hij hier nog op te voeren tot 87. De heeren van Lingen en Poppezyn met ieder 86 wisten zich met een even groot aantal aan den kop te plaatsen. Verder waren de series van 75 en 78 niet van de lucht. Wel een teeken dat de banen zeer gemakkelijk bespeelbaar zijn, want meestal behooren zulke totalen maar tot de zeldzaam heden. De stand na het 2e treffen is nu. Korpswedstrijd om den N.O.T.-beker: 1 Woudsloopers 302 en 367 tot. 669; 2 Noveni 329 en 319 totaal 648; 3 Groot Hamburg 325 en 288 totaal 611; 4 Tous les Neuf 328 en 281 totaal 609 5 de Krans 223 en 376 totaal 599; 6 Poedelaars 246 en 291 totaal 537; 7 Cornerclub 232 en 291 totaal 523. Kampioenschap van Schiedam om den Musis Sacrumbeker: 1 v. Lingen 73 en 86 totaal 159; 2 Poppezijn 73 en 86 totaal 159; 3 Kooiman 63 en 87 totaal 150; 4 Wasman 74 en 75 totaal 149; 5 de Leede 68 en 76 totaal 144; 6 Scheffers Sr. 81 en 61 totaal 142; 7 Donk 68 en 73 totaal 141. De eindstrijd zal plaats hebben op Dinsdag 14 Nov. a.s. op de beide banen van het Corner House. R. K. S- V. EXCELSIOR Voetbal. Programma voor Zondag a.s.: Graaf Willem 2Excelsior 2, 2,30 uur; Excelsior 3Ignatius 2 2,30 uur; Excelsior 5Ignatius 3 12,30 uur; Excelsior 6T.O.G. b 12 uur. Programma voor Zaterdag a.s.: Excelsior 7 Ieonidas b, 3 uur. Programma voor Woensdag a.s.: Excelsior 12 Celer b, 3 uur; Ignatius dExcelsior 10, 3 uur SCHEEPVAART SCHIEDAM, 9 Nov. Angekomen: s.s. Koura, van Londen om te dokken in de Wilhelmina- haven; s.s. Vigor, van Svartrik, om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 10 Nov. Aangekomen: Letlandsch s.s. Lucy, ledig van Rouaan; Eng. s.s. Glou cester Castle, met stukgoed van Antwerpen; s.s. Gundulie met stukgoed van Londen, allen in de Wilhelminahaven. Verlies f 13.922 (71.768). Aan het jaarverslag over 1932-1933 der Ma chinefabriek „Reineveld" ontleenen wij het vol gende: Het veertigste jaarverslag van onze Vennoot schap kan, evenmin als het vorige getuigen van een bevredigenden gang van zaken. In het bijzonder het eerste kwartaal van het verslagjaar heeft zich gekenmerkt door gebrek aan orders bij bijzonder slechte prijzen, waar door een verlies geleden werd, dat in de vol gende kwartalen niet ten volle kon worden in gehaald. In de tweede helft van het jaar is voor onze onderneming eene zekere stabilisatie ingetreden en zou zelfs van eene lichte opleving gesproken kunnen worden, die ook thans nog voortduurt. Wij zijn ons er echter van bewust, dat dit op zichzelf geen recht geeft om eenige verwach ting voor de naaste toekomst uit te spreken, zoo lang de huidige onzekerheid in de geheele we reld blijft voortduren. Alleen doordat wij wederom belangrijke ver beteringen in ons fabrikaat hebben kunnen aan brengen, waardoor wij ook in het buitenland weer enkele opdrachten mochten boeken, is het ons mogelijk geweest om het grootste gedeelte van ons personeel, zij het met verkorten werk tijd, aan den gang te houden In geld uitgedrukt is onze omzet gedaald tot 43 procent van die van het laatste normale boek jaar 1929-1930. Het exploitatie-overschot bedroeg 26.846 (34.140). Wij meenen, op diverse in voorraad zijnde ge- reede machines en onderdeelen, voor een be drag van 10.669 te moeten afschrijven. Voor koersverlies op, in ponden aan ons ver schuldigde gelden moet 3219 worden afgeboekt. Onze gebouwen staan laag te boek door vroe gere belangrijke afschrijvingen; verschillende ervan, die nog in vol bedrijf zijn, zijn reeds ge heel afgeschreven en wij meenen, dit jaar eene afschrijving op gebouwen gevoegelijk achter wege te kunnen laten. Op werktuigen enz. dient eene afschrijving op de basis van het vorige jaar toegepast te worden, evenals op woonhuizen. De totale afschrijving zou dan bedragen 40.768 (105.908), waardoor een verliessaldo ontstaat van 13.922 (71.768). Wij stellen u voor, dat te dekken door over boeking van een gelijk bedrag uit de reserve rekening, die daarna nog voor 6420 op de ba lans zal voorkomen. Van eenigerlei uitkeering van dividend moet onder deze omstandigheden wederom worden afgezien. De verlies- en winstrekening per 1 Juli 1932- 30 Juni 1933 staat debet voor: afschrijving op werktuigen enz 23.197 afschrijving op patenten 1000 afschrijving op woonhuizen 2681 (v. j.' op vaste activa 37.751); afschrijving op voorra dige machines en onderdeelen 10.669 af schrijving debiteuren wegens koersverlies op vreemde valuta 3219 (48.156); afcchrijving goe deren in consignatie nihil (20.000)en credit voor: exploitaie 26.846 (34.140); aan verlies 13.922 (71.768). met Electro Dynamisetaen-Luidspreker Desgewenscbt gem. betaling. aüVENTA-HAARüE.4 Mag. ,,'t LichtpunHoogstraat109,Tel. 68836 Keel. 123S 10 RONDMARSCH VAN PADVINDERS. De afdeeling Schiedam van de Nederlandsche padvindersvereeniging organsieert morgen, Zaterdagavond, een propaganda-marsch door de stad. Om half 8 uur wordt vanaf het Ru bensplein afgemarcheerd. MISHANDELING B. v. d. S. uit de Simon Stevinstraat deed bij de politie aangifte, dat hij door een onbe kend gebleven persoon vóór zijn woning is mishandeld. Zijn kleeren werden beschadigd. De politie maakte procesverbaal op. OVERGEBRACHT De politie te Velzen heeft naar hier over gebracht den minderjarigen A. P. van hier, die te Velzen naar werk aan het zoeken was maar niet kon slagen. AS GEBROKEN Door het breken van een as sloeg de motor rijder D. van M. uit Rotterdam bij het Roode Hek aan den Rotterdamschedijk gisteravond met zijn driewielig motorrijtuig om. De man bezeerde zich aan beide beenen; het motor rijtuig werd beschadigd. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 79 November GEBOREN: Johanna P., dochter van G. van Diest en A. Wijntjes, Boerhavelaan 68 Irene Ch., dochter van A. Geudeke en C. C. Bloot- hoof d, dr. Noletstraat 1. ONDERTROUWD: H. F. de Groot 28 jaar en H. T. Duimel 24 jaar C. A. Groenhorst 32 jaar en W. T. A. van Krugten 23 jaar A. de Wit 25 jaar en E. Jansson 23 jaar A. Witsel 25 jaar en C. L. van Beusekom 25 j. J. van der Kraan 25 jaar en J. F. Lühring 22 jaar H. J. Zoon 24 jaar en K. Wassenaar 24 jaar W. Schilder 27 jaar en C. J. Velle- koop 27 jaar. GEHUWD: J. Freij 29 jaar en P. Suttorp 25 jaar. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, ver anderlijken wind, later uit Westelijke rich tingen, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvanke lijk eenige kans op regen, weinig verandering in temperatuur. ik Lichten op van 's avonds 4.44 tot 's morgens 6.45. SOLISTENCONCOURS VAN ST. RADBOUD. De fanfare St. Radboud alhier, die het vol gend jaar haar 45-jarig bestaan zal herdenken, heeft tegen 18 en 19 November a.s. een na tionaal solistenconcours uitgeschreven, waar voor de deelname, buiten verwachting, zeer groot genoemd mag worden. Het concours zal gehouden worden in de zaal „De Vriendschap" van den heer J. C. de Bruin, aan de Kerklaan alhier. Voor dit tweedaagsch kunsttournooi vermeldt 't programma ruim zeventig inschrij vingen. Voor kunstminnend publiek belooft dit muziekfestein dan ook ongetwijfeld iets bijzonders. In de 1ste afdeeling zullen niet minder dan 11 solisten elkander komen be kampen onder wie een solist voor piano en een tenor-zanger. In de afdeeling uitmuntend heid staan vijf solisten ingeschreven, plus het trombone-kwartet Meyerbeer uit Den Haag en het dubbel kwartet „Vieux Camerades" Ac cordeon uit Rotterdam. Vermelden wij nog, dat in de eere-afdeeling twee solisten en In de „hoogste-eere-afdeeling" drie soldaten aan den kamp zullen deelnemen. Aan dezen wed strijd zullen ook deelnemen de beide 11-jari- gen P. J. Koning (piston) uit Haarlemmer meer en F. van der Kraan (C. piccolo) uit Den 10 Nov.: Tivoli-schouwburg, lm Weissen Róssl (Fritz Hirsch-operette) 8 uur. 11 Nov.: Groote Schouwburg, Loreley (Ital. Opera) 8 uur. Tivoli-schouwburg, lm Weissen Rössl (Fritz Hirsch-operette) 8 uur. Doele, populair concert Concertgebouworkest, kwart voor 3 uur. 12 N o v.: Tivoli-schouwburg, lm Weissen Rössl (Fritz Hirsch-operette) 2 en 8 uur. Doele, Hermandad en Delfshavens Gemengd Koor, m. m. v. het Philh. Trio, 8 uur. 13 N o v.: Tivoli-schouwburg, De ziel van Nicolaas Snijders (R. K. R. T, E..) 8 uur Doele, Louis Armstrong en zijn band, 8.30 uur. Vereenigingsgebouw, Symphonia, 8 uur. 15 N o v.: Groote Schouwburg, Carmen (Ital. Opera) 8 uur (voor volw.) Doele, Rotte's Chr. Gemengd Koor en „Laus Deo" (Die Jahres- zeiten) m. m. v. To v. d. Sluys, Marcus Plooyer, Joh. Lammen en het Ned. Kamerorkest, 8 uur. Tentoonstellingen: Studio '32, wer ken van Aug. Stahl. SCHIEDAM, 10 November. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn per H. L. ad 46 pet. ƒ9.—. Spoeling Spoeling ƒ0.80 a 0.90. Haag, terwijl ook de 9-jarige G. Schippers (accordeon) uit Rotterdam, in de tweede af deeling, meedoet Er komen solisten uit Erp (N.B.) en Ber gen op Zoom. Het programma vermeldt vier piano-solisten, onder wie de heer J. Ruiten berg uit Rotterdam, die de sonate in C. Ma jeur. van Mozart ten gehoore zal brengen. Aan het concours nemen van Kethel deel de heeren H. Meijster (piston) en H. Lansber gen (trombone), terwijl een kwartet gevormd uit de leden van St. Radboud, n.l. de heeren Jac. en Cor Lansbergen (bugels) L. Lansber gen (bariton) en G. van Mil (tuba) met het nummer „In the Merry Month of May", van Cook, zullen medewerken. Het concours wordt op beide dagen om 1 uur n.m. geopend. De jury is samengesteld uit de heeren: P. J. Oomes, toonkunstenaar te Rotterdam, M. C. van de Rovaart, toonkun stenaar te Amsterdam en J. Oomes, muziek leeraar te Schiedam en dirigent van de fanfare „St. Radboud" alhier. v3>- ROTTERDAM

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 1