ZEETIJDINGEN.
MAANDAG 13 NOVEMBER 1933
BINNENLANDSCHE HAVENS.
tndfnECUOUDYBEItjÈpltSDVE^ ^InD
STOOMVAARTLIJNEN.
BUITENLANDSCHE HAVENS.
GEMENGDE BERICHTEN.
VERWACHT TE ROTTERDAM.
BEVRACHT NAAR AMSTERDAM.
WATERHOOGTEN.
HOOGWATER NED. ZEEHAVENS.
VERWACHT TE AMSTERDAM.
1
WATERSTANDEN.
RIVIERTIJDINGEN.
ROTTERDAM aangekomen s
11 November namiddag
9.45 ARGO, N.V. Derutra, Archangel, Rijn
haven 1, hout; 10.35 GARNES, Tra nap.-Mij. Wald-
hof, Sagvaag, Waalhaven 20, zwavelerts
12 November voormiddag
1.30 MONICA m.b., Ned. Bevr.-kantoor, Parijs,
Lith Madern, ledig; 1.45 ARION, Wambersie
Zn., Setubal, Schiehaven, stukg.; 2.- DUBA, Wm
H. Müller Co., Antwerpen, werf Wilton, ledig;
ADOLF LEONHARDT, Kerkhoff, Stettin, Waal
haver 16, steen; 3.- CONSUL CORDS, N.V. Wal-
sum, Gdynia, Waalhaven Nz., suiker; 3.20 SAYN,
Pried; Krupp, Oxelosund, Waalhaven Nz., erts;
6.15 STRASSBURG, Stand. Transp.-Mij., Ham
burg, Maashaven Nz., stukg.7.20 DIVONA, N.
A. B. O.. Yainville, Waalhaven 28, ledig; 7.30
BATAVIER V, Wm H. Mtiller Co., Londen,
St. Jobskade, stukg.; 7.50 MOUNT PENTELJ-
KON, N. A. B. O., Antwerpen, Waalhaven 9
!edig;.8.20 SALVATORE, N. A. B. O., Londen,
"Waalhaven 26, ledig; 6.35 OREST, Wambersie
zn., Danzig, Schiehaven, stukg.; RAD, Transp.-
htij. Vulcaan, Ibrail, Maashaven 12, graan- 9 25
GERTRUD, Joh. Otten Zoon's Transport-Mi).,
Danzig, Maashaven 2, suiker en graan 10 20
CLAN SINCLAIR, D. Burger Zn„ Br.-Indlë.
Maashaven Nz., stukg.; 11.- RAPID, m.b Wm
H. Müller Co., King's Lynn, St. Jobshaven
stukg.; 11.10 IMPORT, Rott.-London LinTum-
den, Merwehaven, stukg.; 11.25 E. HAYWARD
Soetermeer Fekkes' Cargadoorskantoor, Roches
ter, werf P, Smit, ledig;
12 November namiddag
12.05 AMERIKA, N.V. Cornelder's Scheepv.-Mij.
Vancouven^Lekhaven stukg.2.15 GRUTTO.
stukg.; 3.25 AYRlSJE, U Burger
^chtkantóo^w"'» 3^S'GAMBIAN, Algem.
MELRoW i brw Rynha-ven 16, stukg.
ParkhaVsb ^BBEY- Wm H. Müller Co., Hull,
bersie 7n 4"-15 JON™ JACOBUS, Warn-
DnRmvjSriw?;1 Almeria, Schiehaven, stukg.5.50
hsveJ^"?' Wambersie Zn„ Bremen, St. Jobs-
c£ kg': 615 HARELDA, P. A. v. Es
tA MttBrnptm, Parkhaven, stukg.; 8.45 IR-
Ji.Ti ,v? 8 Pieters, Goole, Merwehaven,
rikg.; 8.55 ARIADNE (Noor), D. Burger Zn.,
Schiehaven, stukg.; 9.- ELSIE. Alg.
vrachtkantoor, West-Afrika, 2e Katendrechtsche-
naven Wz„ stukg.; 9.35 AMARANTE, Fumess'
Scheepv.- en Ag.-Mij., La Plata, Maashaven 13,
graan; 10.10 LYNN REGIS, H. v. Krieken Co.,
Aings Lynn, IJselkade, stukg.; 10.50 STELLA,
wamberaie Zn., Stettin, op stroom, stukg.
1 ARDGARROCH, Les Consign. Réunis, Lon
den, Waalhaven 24, ledig;
13 November voormiddag
12.05 CORONADO, Wm H. Müller Co., Santa
Marta, Rijnhaven Nz., bananen; 12.40 MICHAEL
L. EMBIRICOS, G. J. Yannaghas, Montevideo,
Maashaven 11, graan; 1.15 PICARDY, P. A. v. Es
t Yarmouth, Parkhaven, stukg.; 1.55 WEST-
LAND, Scheepv.- en Steenk.-Mij., Leith, Merwe
haven, stukg.3.25 NIKOKLIS, Wm H. Müller
Co., Ibrail, Maashaven 7, graan; 5.25 RONAN, D.
:?ürffer Zn., Grangemouth, Schiehaven, stukg.;
ROYSTON, Stand. Transp.-M(j., Newcastle
Waalhaven F. Swarttouw, kolen; 5.55 BALZAC,
Zn-' Gs'°' Binnenhaven, stukg.WE-
ia N.V. Aschaffenburg, Kolberg, Waalhaven
10, hout; 6.50 BERNISSE, P. A. v. Es Co.,
Hamburg, Parkhaven, stukg.- 7.- NARVIK, Fr.
Krupp, Lulea, Waalhaven 25, erts; CEVENNES
■pV'™8 Cie., Bayonne, Waalhaven 7, ledig; 7.15
f/LIN, Wambersie Zn., Bremen, n. Keulen,
stukg ALBATROS, m.b., Vermaas' Scheepv.bd.,
Briel, Westerkade. ledig.
10.55 POLLUX, Wambersie Zn., Hamburg,
naar Keulen, stukg. ;11.35 MAAS, P. A, v. Es
- Hamburg, Merwehaven, stukg.
13 Novembe namidda:
12.20 MANNHEIM, Stand. Transp. Mtj., Ham-
PT?iBv^V,en Nz- stukg.; 1.30 DEPUTE
PIERRE GOUJON, Wambersie Zn., Nantes,
Maashaven N.Z., erts
NïEU^n ,WATERWEG vertrokken;
van aankomst in den Waterweg.
NIEUWE WATERWEG vertrokken.
12 November voormiddag:
NEACH/I ArfMSPLElN- B.-Ayres1.35 LUIM-
11-25 PAN GOWT§>ieAn;Bay2townMME'
12 November namiddag:
d .'j 'LULjtJS SCHINDLER, Opobo: 3.25 MA-
Ti ns m!»11" 6-35 MORAWA, Antwerpen;
11.05 PRAGUE. Harwich.
13 November voormiddag:
9,30 WESTFALIA, Stettin.
1.15 BOLLON, Gdynia;
Windstil, kalme zee, bewolkt.
HELLEVOETStTtnS aang. 12 Nov.: RIJN,
Londen—DordtAPOLLINARIS VI rob., Lon
denMiddelharnisAUDACITY, Londen—Dordt,
BORusSIA, Londen—Keulen.
vertr. 12 Nov.: THEEMS, Dordt—Londen
APOLLINARIS VI, Middelharnis-Londen.
Hoek VAN HOLLAND aang. 12 Nov. v.m.
5- PRAGUE, Harwich; n.m.12.05 AMERIKA
Vancouver; 13 Nov. v.m.: 4.55 AMSTERDAM
Harwich.
SCHIEDAM aang. 13 Nov.: ARA, Bergen,
D. Burger Zn.
VLAARDINGEN aang. 12 Nov.FLENSBURG,
EMDEN; TENERXFE, Bremen; 13 Nov.: STAD
VLAARDINGEN, Oxelosund.
VLAARDINGEN aang. 13 Nov.: VULKAN,
Et, Nazaire.
LIMUIDEN aang. 12 Nov.: YEWDALE, Swan-
5®?. kolen; VULCAN, Danzig, hout; MUNK-
vORs, Gothenburg, papier; BRAVO I, Skiën,
«alpeter; LANCRESSE, Port Talbot, kolen;
f-VERENE! Leningrad naar Westzaan, hout;
OLIESTROOM, Huil, stukg.; COSTA RICA,
Hamburg, stukg.; WHÏTEROCK, Swansea,, ko-
*®j»; LINGESTROOM, Londen, stukg.; PLUTO
•fib.), Rouaan, bunkert; CERES, Bourgas;
KRUNLA, Oslo, stukg.TRITON, Hamburg,
stukg.
„15 Nov.: PENELOPE, Aruba, benzine; RIJN-
«t OOM, Leith, stukg.THEANO, Fowey,
tukg. en kleiNEREUS. Kopenhagen, stuk.;
MOSEL, Hamburg, stukg.; SIMON BOLIVAR,
W. Indië, stukg.
12 NOV.: GANTOISE, Leningrad;
NIEUWENDA-M, Londen;
13 Nov.MRAV, Barry DockPLUTO, Fin,
-^andskrona.
VLISSINGEN 12 Nov. aang.: ORANJE NAS-
Harwich; ATLAS, Londen voor Middel
harnis
vertr'.MECKLENBURG, Harwich;
Sep. naar AntwerpenALTONA, Schiedam
^PHÏR, Tilbury; BELLONA, Bremen; CAP
l^LtlFA, Duinkerken: DUNCARRON, Honfleur
GEROLSTEIN, New-York; EMANUEL Aar
Lh"?.; ADELAAR, Rotterdam; LUIMNEACH, id
FORT ARCHAMBAULT, id.; ANTWERP, Har
wich; PASAJES, Hamburg; ALFIERI, id RUY
BARBOSA, Santos; MARKHOR, Middlesbro;
ANN AM, Oslo; KIEL, Havana; CAPITAINE IL-
LIAQUER, Marokko; MURJEK, Botwood
RLACK TERN, New-YorkTILLY L. M. RUSS
t®hibgrad; CORDILLERA. Hamburg; A. P
-Gj-^N^TORFF, Esbjerg; BERNHARD BLU.
GdingenCITY OF BRADFORD,
Er BRABANT, Londen; KONINGIN
FAinr,S5TH. GenuaEINAR JARL, Alexandrië
BTARPr^?13- Londen; COLUMBE, Stavanger
ITselmos,2' Oslo: TRITON, Bremen: EMMA
SFTRV tV PON, Goole; BENDORAN, Otaru
FE-RrA- ?u": BENLAWERS, Middlesbro; SU-
7PRP rh Ocnslantza; DELHI, Calcutta; BUI-
FORCÉ w?en: SEINE, m.b., id.SKELWITH
vyeyrnou*h'
O|e LONr-ol-1101KRUCKAU, Hamburg; CITY
ST o R,Gd?ngknL°ndenSUNDSBORG. Pitear
HEIMnaMoertnt EDENHURST, Blyth; FJORD-
HAYTOPN>^nS'!ALACRITY, Sunderland
COCK Unden^* HODDER, Goole; BLACK-
Ip^chTNORDE^B?®^^® DAGMAR
peg!'
Oslo; PACHECO, Londen; LIMBukr id® HA
®wL^FrURITYdm"t ,|PF.NELOPE' Amsterdam
Shoreham
h gep. van Pont Brulé: HASSELBURG, Kopen-
Sep. 'van Gent; LAIMDOTA. Windau; JENNY
■Londen
gep. VAD Sluiskil: VEERHAVEN, Ba'tlmore.
VLISSINGEN, 13 Nov. aang.: ACTIV, Ham-
burg, bunkert;
vertr.GEZIENA, mb„ LondenACTIV, Ko
penhagen
Sep. naar Antwerpen: SPIDOLEINE, Phila-
delphia; Akeld, Newcastle; KITTIWAKE, Bar
r°rv; KRASNY PROFINTERN, Leningrad
Grangemouth, Leith; progres,, mt., Lon
oen; MORA VA, Rotterdam; ALK, Stolpmunde,
HEnNLAND, New-York; CEYLON, Hamburg;
BRitt MARIE, idem; ALSTER, ideim; HEL
GOLAND, AabenraaGENERAL GASSOUIN
«•w-York;
gep. an Gent: COMMANDANT CHARLES
MERIO, Rouaan
gep. naar TerneuzenJERN, Odda.
gep. van Pont Brule: RIGMOR, Kopenhagen.
SLUISKIL vertr. 11 Nov.VEERHAVEN, Bal-
timore.
HARLINGEN aang. 12 Nov.: GRONINGEN,
Londen; PRIMA, Goole; IPSWICH TRADER,
Huil.
ZAANDAM aang. 11 Nov.VENI, Archangel,
gez. hout, Amone Co.EUROS, Archangel, gez.
hout, Amons Co.; SPURT, Amsterdam, gez.
hout, Amons Co.
DELFZIJL aang. 10 Nov.: THORNBURY, A.
van DUk, Leningrad; IRENE, Schenkel, Stral-
sund, spoorbiels
vertr. 10 Nov.: BOMMA, Middlesborough11
Nov.: ALWINE, Danzig; GRUNO, Scholten,
Hamburg; QUO VADIS, Oldenburg, Liverpool.
DELFZIJL aangekomen 12 November: BEYER-
LAND, Antwerpen.
VIGO. La Plata n. Hbg vertr. 17 v. B.-Ayres.
WESTERWALD 10 v. New-Orleans te Bremen.
ZENON, Havre naar Chili 10 Nov. te Conception.
ZUID-BEIJERLAND 1 v. Truro te Charlestown.
BATAVIER LUN.
BATAVIER II 12 (7.25 vm.) v. Rott te Gravesend
HOLLAND—AMERIKA LIJN.
BREEDIJK, New-Orleans n. Rotterdam 11 (n.m.)
van Halifax.
NEBRASKA, Vancouver n. Rott. 10 te Seattle.
BOSCHDIJK, Rott. n. N.-York p. 13 (v.m.) Scilly.
VOLENDAM, N.-York n. Rott. 13 (7.15 v.m.) v.
Plym., 14 (6.50 v.m.) voorgaats N. Waterw. vw
DELFTDIJK, Rotterdam n. Vancouver 11 (2.27
n.m.) 360 mijl Zuid van Valentia.
HALCYON LUN.
VREDENBURG, Einden naar p. 11 Holbenau.
STAD ZALTBOMMEL 11 Nov. van Sfax te Susa.
STAD VLAARDINGEN 13 v. Oxelosund te Vlaard.
MAASBURG 11 van Rotterdam te Fto Ferrajo.
STAD ZWOLLE, Danzig n. p. 12 Brunsbuttel.
ROZENBURG, Huelva n. Memel p. 11 Holtenau.
FLENSBURG 12 Nov. van Eimden te Vlaardingen.
HOLLAND-AFRIKA LUN.
NIEUWKERK (uitreis) 13 Nov. van Antwerpen.
RIETEONTETN (thuisreis) p. 12 Las Palmas.
NIJKERK (uitreis) 11 (1.38 n.m.) 200 mijl Z. v.
Land's End.
HOLLANDWEST-AFRIKA LUN.
MAASKERK (uitreis) 11 November van Dakar.
IJSTROOM (uitreis) 11 November van Bordeaux.
DELFLAND (thuisreis) p-; 12 Nov. St. Vincent.
HOLLAND—OOST-AZI LUN.
OLDEKERK (uitreis) 10 Nov. van Hongkong.
ARENDSKERK (uitreis) 12 November v. Genua.
HOLLAND—AUSTRALI LIJN.
GROOTEKERK (thuisreis) p. 12 Nov. Gibraltar.
HOLLAND—BRITSCH-INDI LIJN.
STREEFKERK (thuisreis) p. 11 Nov. Gibraltar.
HOOGKERK (uitreis) 11 (9.45 v.m.) 30 mijl Z. v.
Niton.
MANOERAN (uitreis) 13 November van Süez.
JAVA—NEW-YORK LIJN.
KERTOSONO, Java n. N.-ork p. 12 Pantellaria.
SOEKABOEMI 11 v. Hampton Rds te New-York.
JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN.
VAN SPILBERGEN 10 v. Zanzibar n. Batavia.
KON. NED. STOOMBOOT-MIJ.
ACHILLEiS 12 November van Genua te Savona.
AJAX 11 Nov. van Melilla naar Carthagena.
AMAZONE, Stettin n. Amst. p. 12 Brunsbuttel.
ARIADNE 11 November van Livorno te Napels.
AURORA 12 November van Lisabon te Setubal.
BERENICE 12 Nov. van Algiers naar Setubal.
CERES12 Nov. van Bourgas te Amsterdam.
CLIO 11 November van Livorno te Napels.
COSTA RICA 12 van Hamburg te Amsterdam
FAUNA 11 November van Palermo te Tunis.
GANYMEDES 11 Nov. van Calamata te Piraeus.
IRIS, Amstêrdam naar Odense p. 12 Holtenau.
JASON 12 November van Faro te Alexandrië.
MARS 11 November van Catania naar Venetië.
MEROPE 11 Nov. van Lissabon naar Amsterdam.
NEREUS 12 Nov. van Aalborg te Amsterdam.
OBERON 11 November van Limni te Piraeus.
ORESTES 11 November van Izmir naar Malta.
RHEA, Amsterdam n. Gdynia p. 11 Holtenau.
SIMON BOLIVAR 13 v. W.-Indië te Amsterdam.
THESEUS 12 November van Oporto naar Vigo.
TRAJANUS, Patras n. Amsterdam p. 12 (11.45
n.m.) Dungeness.
TRITON 12 Nov. van Hamburg te Amsterdam.
ULYSSES 12 Nov. van Constantza te S.tamboul
VENUS 12 Nov. van Amsterdam te Hamburg.
VESTA, Venetië n. Amsterdam p. 11 Gibraltar.
TITUS, Rotterdam n. Faro 12 (1.42 n.m.) 50 mijl
Oost van Niton.
KON. HOLLANDSCHE LLOYD.
FLANDRIA (uitreis) 12 (5 n.m.) van Oporto.
GAASTERLAND (uitreis) 9 November te Santos.
ROTTERDAMSCHE LLOYD.
KOTA AGOE.1NG (thuisreis) 11 (11 am.) v. Genua.
KOTA BAROE (thuisreis) 13 Nov. van Sabang.
KOTA NOPAN (uitreis) p. 13 (5 v.m.) Finisterre.
KOTA PINANG (uitreis) 11 Nov. van Bombay.
SILVER-JAVA—PACIFIC LUN.
BINTANG, Vancrouve n. Calc. 11 v. Los Angeles.
SAPAROEA, Vancouver n. Calcutta 10 v. Singap.
STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND.
POELAU LAUT 12 van Amsterdam te Hamburg.
JOHAN DE WITT (uitreis) p. 12 Nov. Perim.
STOOMVAART-MIJ. OCEAAN.
DIOMED, Dairen n. Rotterdam 11 van Penang.
ANTENOR 12 van Yokohama naar Rotterdam.
PHILOCTETBS, Japan n. Rott. vertr. 16 v. Ldn.
MERIONES, Japan n. Rotterdam 10 te Marseille!
AJAX 10 Nov. te Yokohama, voor Rotterdam
CITY OF NEWCASTLE Dairen n. Rott. 11 te Ldn
STENTOR, Amsterdam en Liverpool n. Batavia
12 (8.31 v.m.) 80 mijl N.W. van Land's End.
ANTEN, Apia naar Marseille 12 van Port Said.
ARAMIS, Marseille naar Kobe 8 te Shanghai.
ADRIANA, m., Karsles, 1 v. Neuss te Hamburg.
ALIDA, m., Huizinga, 11 v. Hamburg naar
APPAM 12 Nov. van West-Afrika te Liverpool.
ADDA, Liverpool n. W.-Afrika 11 te Freetown.
BOMA 7 November van Takoradi naar Calais.
BA.HIA 11 Nov. van Hamburg naar Brazilië.
BRITT MARIE 11 van Hamburg naar Levant.
BAOULE, Havre n. W.-Afrika 10 v. Teneriffe.
BOUSSOLE, Noumea n. Marseille 9 van Colon.
CANTON 11 Nov. van Gothenburg te Yokohama.
CUBA 9 November van Pte a Pitre naar Havre.
CARAIBE 9 November van Havre te Pte a Pitre.
CARBET 11 Nov. van Antillen te Bordeaux.
CAP CANTIN 11 van Antwerpen te Casablanca.
CORDILLERA 11 v. Hamburg n. Guatemala.
CAPRICORNUS, m., 9 van Duisburg te Stettin.
CITY OF LONDON 10 van Kaapstad n. Ldn.
DUNKWA, Rott. n. W. Afrika 10 van Madeira.
D'ENTRECASTEAUX, Saigon n. Havre p. 10
Finisterre.
DALILA 11 Nov. van Rotterdam te Bordeaux.
EIFEL 10 Nov. van Wilmington naar Hamburg.
EMBLA 9 November van Amsterdam te Lubeck.
EL ARGENTINO, Ldn. n. B.-Ayres p. 10 St.
Vincent.
FORT DE DONAUMONT, Libreville n. Havre
7 te Gr. Bassam.
FORT LAMY, Havre n. Libreville 7 van Lome.
GLENSHIEL 11 Nov. van Rotterdam te Hamburg.
GEN. VON STEUBEN 12 v. N.-York te Bremerh.
GUNNAREN 10 van Takoradi naar Hamburg.
HARRY G. SEIDEL, t., 9 van Aruba naar Vardo.
HERAKLEA, Hamburg n. Levant 10 van Ancona.
HECHT, Rotterdam m. Libau p. 11 Brunsbuttel.
HERO 10 November van Bremen te Danzig.
HALI'ZONES, Londen n. Beira 10 v. Lor. Marq.
HEIDELBERG, Rotterdam n. Java 11 v. Padane.
HINDANGER, Rott. n. Vancouver 11 te Colon.
HAVEL, Vancouver n. Hamburg 9 van Seattle.
ISAR, Rotterdam naar Japan 12 van Tientsin.
JAN INE, Rotterdam n. Bordeaux p. 11 Ouessant.
JAVA, Rotterdam naar Tsin-gtao 10 v. Hongkong.
JOHANN WESSELS 10 van Oxelosund te Gefle.
KALIX 8 November van Immingham te Lulea-
KRONOS 10 November van Bremen t-e Bilbao.
KONSUL SCHULTE 11 v. Caglia.ri naar Donau.
LEVERKUSEN, Rott. n. Japan 11 te Taku Bar.
LUMME 11 November van Bremen te Wyborg.
LAHNECK 10 Nov. van Cadix naar Sevilla.
LAPONIA 9 November v. Antwerpen te Lulea.
LISA 6 Nov. te Constantza, voor Antwerpen.
MASIRAH, Calcutta naar Dieppe 10 van Bilbao.
MINOSS 10 November van Bremen te Danzig.
MONTE ROSA 11 Nov. van Hamburg n. B.-Ayres.
MYSON, Rosario n. Antwerpen 10 v. B.-Ayres.
NARKUNDA, Londen n. Brisbane 9 v. Bombay.
NARDANA, Australië n. Antw. 11 te Duinkerken.
OLBERS 10 November van Bremen naar Algiers.
OLDAMTBT, m.b., Calais n. Wasa p. 11 Holtenau.
ORONSAY, Londen naar Brisbane 12 van Aden.
ORONTES, Brisbane naar Londen 11 v. Sydney.
PRES. HARDING 11 van New-York te Haxhburg.
PERSEUS (Nept.) 10 v. Rotterdam te Koningsb.
RANCHI, Londen n. Japan 11 van Singapore.
RHEIN, Hamburg rtaar Chili p. 10 St. Michaels.
RABAT, Rotterdam n. Oporto p. 10 Finisterre.
STAR, Bremen n. Helsmgfors p. 10 Brunsbuttel.
STRATHNAVER, Londen n. Brisbane 11 van
Adelaide.
STERRA NEVADA, Bremen n. B.-Ayres 11 y.
Lissabon.
SIERRA SALVADA 10 v. B.-Ayres n. Bremen.
TORNE 8 November van Middlesbro te Lulea.
TRATTNSTEIN I1 v. New-York naar Antwerpen.
THEOMITOR, Antw. n. B.-Ayres 10 v. St.
Vinoent. j
TRITO, Rott. n. Dublin p. 12 Lizard.
TRIPP 10 November van New-Orleans te Bremen.
TAUNUS 10 Nov. van Hamburg te Buenos-Ayres.
TENERIFE 10 van Hamburg te Florianopolis.
UNITED STATES, Kopenh. 11. N.-York 10 v. Oslo.
VANCOUVER, Hambg n. Vancouver p. 10 Lizard.
VIOT, m.. Dekker 11 v. Rotterdam te Hamburg.
VILLE DE REIMS 10 v. Duink. te Tamatave.
1 VENUS (Nept.), Rott. n. Kopenhagen 11 v. Kiel.
GEGE. D e 1 f z jj 1, 11 November. Het motor
schip Gege, kapitein Beikes, heden in ballast van
hier naar Emden vertrokken, is later weer terug
gekeerd met defecten motor. Het zal hier de
schade herstellen.
CHIABRERA. Civita Vecchia, 12 Nov.
Het van Rotterdam alhier aangekomen Italiaan-
sche s. Chiabrera is tijdens het verhalen in de
binnenhaven aan den grond gevaren. Het zit op
moddergrond.
DAHOMIAN. Londen, 12 November. Het
Eng. s. Dahomian, van Rotterdam via Liverpool
naar West-Afrika bestemd, is tijdeus mist op de
rivier de Mersey aan den grond gevaren, doch
later weer vlotgekomen. Of het schip schade heeft
is nog niet bekend.
ACROPOLIS. Piraeus, 11 November. Het
Grieksche s. Acropolis is in de nabijheid van
Chalkis gestrand. Men is bezig een deel van
de lading in lichters over te slaan.
EXCELLENCE (z.) T a n g e r, 11 November.
Het Noorsohe s. Hild heeft hier de zes opva
renden geland van het Eng. visschersvaartuig
Excellence, dat op 400 mijl Noord van de Azoren
is lek gesprongen en verlaten.
DE NEDERLANDSCHE HANDELSVLOOT.
In de maand October zijn aan de Nederlandsche
koopvaardijvloot toegevoegd de motorschepen Deo
Gloria (199 bruto tons) uit Winsum en Noordzee
(253) uit Groningen, alsmede het stoomschip Ju
liana (144) uit IJmuiden.
In dezelfde maand zijn afgevoerd de lichter
Frederika en de tjalk Gretha, beide uit de zee
vaart genomen; het stoomschip Nero en de motor
schoener Voorwaarts, beide naar het buitenland
verkocht.
Het motorzeilschtp Fenna is thans een motor
schip, het motorschip Flora nu motorzeilschip
geworden.
Het motorzeilschip Hans II en het motorschip
Helene hooren nu thuis te Bloemendaal.
US- EN WEERBERICHTEN.
HELSINGFORS, 11 November 1933.
(Bericht van de Association of Finnish Steve
dores).
Tornea Daar hier dit seizoen geen stoomsche
pen meer verwacht worden, wordt de scheepvaart
als gesloten beschouwd.
Yxpila Temperatuur 1 graad boven nul. De
ijsbreker Woima is hier op station gelegd en zal
hier blijven tot de scheepvaart gesloten is. Op
't oogenblik is er nog geen ijs.
Wasa Temperatuur rond het vriespunt, maar
er is nog geen ijs. Men verwacht, dat de scheep
vaart op 24 Dec. gesloten zal worden.
Bafsö Er heerscht hier zacht weer en de
scheepvaart ondervindt nog geen hindernissen.
Raumö Ijsvrij en zacht weder.
Roivisto (Bjorkö) Temperatuur 7 graden boven
nul.
BEVRACHTINGEN.
LONDEN, 11 November 1933.
VRACHTEN. Aan het slot dezer week heerschte
hier op de Plata-afdeeling voor spoedig beschik
bare laadruimte een vastere stemming, zoodat
door een groote boot van Rosario naar Rotterdam
of Antwerpen 17/- ko-n worden bedongen. Ook
voor Amerika bestond wat meer belangstelling
Montreal betaalde 1/6 voor Nov. afladen naar
Engelsche havens en Cuba nam een groote boot
voor zijn rekening met bestemming naar Ver.
Kon./Cont. op 13/6 Nov. In het Oosten werd.
naar verluidt, basis 25/6 betaald voor 'n Engelsch
stoomschip van de Madraskust naar Ver. Kon./
Cont., maar bevestiging hiervan werd nog niet
ontvangen.
Bevracht o. a. AYLESBURY 6300 t., 10 pet,
v. d. Madraskust n. 't Continent 25/6, Midd. Zee
24/6, 1-15 Dec,; HONOR 30.000 qrs, 10 pet, v.
Montreal n. Londen/Huil lot Bristol kanaal 1/4%,
Liverpool/Birkenhead of Manchester 1/6, Rotter
dam of Antwerpen 1/1%, spot; FERNDALE 7000
t., 5 pet, v. Cuba n. Ver. Kon./Coint. 13/6, Ward's
condities, Nov.; PRINC ANDREJ 8200 t., 10 pet
(58 vt) v. Rosario (niet daarboven) n. Rotterdam
of Antwerpen 17/-, bij vullen beneden de baar 1/3
minder, 13-20 Nov.
KOLENVRACHTEN van Cardiff n. Genua 6/-.
St. Vincent 7/-, Loriont 4/1%Swansea n. Armst.
6/6, Barcelona 9/-, Tunis 7/9; Tyne n. Eibehaven
4/-, Alexandrië 5/6.
ATTO van West-Afrika 10 Nov. van Las Palmas.
ANDE'S MARU van Japon 5 Nov. van Port Said.
ARIOSTO van Hamburg 8 te Antwerpen.
AKKA van Varna- 10 November van Portimao.
ALTEN FELS van Calcutta p. 9 Perim.
ALFIERI vertr. 14 v. Antwerpen.
APIKIA v. Berdianski 2 v. Stamboul.
ALDABI van B.-Ayres 7 v. St. Vincent.
ARDENVOHR van Suva 8 te Haapai.
ARIZPA 31 van Mobile via Bremen.
ARTA van Levant 5 te Alexandrië.
ARINDA MENDI 8 te Hornillo.
ARETE 11 v. Swansea.
AJZKARAI MENDI van Donau 28 te Reni.
APOLLINARIS III v. Alexandrië 10 v. Gibraltar
ARGO (Fin.) 9 te Londen uitgeklaard.
ACHILLES (Eng.) van Japan 9 te Dairen.
AEQUITAS v. Montreal 2 v. Quebec.
ARIADNE (Nept.) 11 van Stetti-n naar Keulen.
A.TAX (Eng.) van Japan 10 Nov. te Yokohama.
ANNAM vertrekt 14 van Antwerpen, 15 verwacht.
ALPHERAT 10 v. B.-Ayres.
ABESSIN1A 10 V. Antwerpen.
ANTENOR van Japan 12 Nov. van Yokohama.
ALM. ALEXANDRINO v. Santos 18 te Lissabon
verwacht.
ALCYONE van Buenos-Ayres 9 v. Victoria (Br.)
BORINGIA van Bangkok 12 Nov. van Port Said.
EURDWAN van Japan 11 Nov. van Hongkong.
BRITISH STRENGTH, t., v. Abada-n p. 9 Gibr.
BLACK TERN v. New-York 12 te Antw., 17 verw.
BIZKARGI MENDI 1 te Barcelona.
BATAVIER VIII van Bordeaux 11 van La Pallice/
BENDORAN van Otaru 12 Nov. te Antwerpen.
BREEDIJK van New-Orleans 11 van Halifax.
BUTT 10 November van Danzig via Antwerpen.
BUITENZORG 11 v. Batavia.
BURGERDIJK van Baltimore 7 van Halifax.
BO REE 10 van Seaham.
BRIMANGER v. Vancouver 11 te Antwerpen
BORBECK 9 te Lulea.
BLACK EAGLE vertr. 10 v. N.-York.
BERGANGER van Vancouver 10 Nov. te Havre.
BOLIVAR v. Sierra Leone 10 v. Duala.
CHIOS van Levant 6 van Canea
CARNARVONSHIRE v. Japan 11 v. Singapore.
COLUMBIA 6 v. Dairen.
CITY OF OMAHA v. Beaumont 31 v. N.-Orleans
CLIO t., 31 van Baytown.
CHORZOW 12 November van Danzig.
CARD0NIA van Galveston 5 te Houston.
CAPITAINE BONBLLI v. Barcelona p. 11 Tanger
CORYTON van Varna 10 Nov. van Stamboul.
CAVALLA v. Levant 9 te Piraeus.
CITY OF NEWCASTLE v. Dairen 9 te Havre.
CITY OF LILLE v. Tsingtao 10 v. Shanghai
CAMOGLI van Cocanada p. 7 Gibraltar.
CORTONA van Vancouver 6 van Cristobal.
CITY OF BAGDAD v. Dairen 5 v. Penang.
CHINA MARU van Dairen p. 31 Nov. Colombo.
CONSUL POPPE 11 Nov. van Koningsbergen.
CEYLON 13 November te Antwerpen.
CARELIA 13 November van Antwerpen.
CASAMANCE van West-Afrika 18 Nov. verwacht.
CANTON van Japan 11 November te Yokohama.
CHESAPEAKE, t., 1 van Houston via Aruba.
CARL REHDER 8 v. Stettin.
CAMERATA 7 te Genua via Benisaf.
DELAWARE 9 van Galveston.
DIVONA vertr. 10 v. Yainville.
DELFSHAVEN 8 van Savannah via Tampa.
DUISBURG van Japan 7 van Port Said.
DESSAU van Legaspi pass. 11 Nov. Ouessant.
DERINDJE van Braila 9 November te Izmir.
DALFONN t., 27 v. Curasao 14 verwacht.
DELPHIN IV v. Koningsbergen p. 11 Brunsbuttel
DINTKLD1JK van Vancouver 30 van Cristobal.
DELHI van Calcutta 12 November te Antwerpen.
DIOMED van Japan'11 November van Penang.
DANMARK van Japan p. 8 Perim.
DONAU van Japan 8 van Shanghai.
DRECHTDIJK, v. Vancr. 5 te San Francisco.
ESSEX MANOR van Odessa 4 van Stamboul.
EASTVILLE 26 te Taganrog.
ERIN S v. Kingston (Jam.)
ERICA van Sulina 3 te Braila.
EMMAPLEIN 9 v. Lulea..
t.NA DE LARRINAGA 25 te Rosario.
ENTRERIOS v. Constantza 5 v. Stamboel.
ELBING 1 11 te Koningsbergen via Antwerpen
ERLAND 13 November van Jaffa.
EDUARD GEISS 12 November van Stolpmunde.
ELLA HAL-M v. d. Rjjn 15 November verwacht
ELLEN LARSEN 10 v. Bordeaux n. Hoek v. Holl.
EGERIA 10 November te Danzig.
ESTLAND 4 November te Piraeus.
EQUATOR 3 November te Buenos-Ayres.
EUROPA van Vancouver 3 van Los Angeles.
ELENI 10 Nov. v. Dairen.
FRANZ KLASEN, t., v. Talara 5 v. Panama.
FAN AD HEAD vertr. 11-12 v. Montreal.
FORT DE SOUVILLE v. Duala vertr. 15 v. Havre
FRESNO STAR v. Vancouver 11 v. Kingston (Ja).
FRAUENFELS van Jamnagar 10 te Bhavnagar.
FRJELINGHAUS 8 Nov. van Lulea, 14 verwacht.
FORMIGNY van arseille vertrekt 16 van Rouaan.
FULDA v. Japan 9 v. Kobe.
FIONIA 5 November van Bangkok.
/'Pl/ELr.J-; van Riga 12 November te Lomden.
FILEFJELL t., v. Constantza 8 v. Stamboul.
LE va" West-Alrika 9 Nov. te Aarhuus.
GLENEARN van Tsingtao p. 10 Nov. Perim.
GOTHIC STAR v. New Westminster via Liverpool
12 (2.32 v.m.) 1260 m\jl W.Z.W. van Land's End.
GOTENHOF 11 November van Stettin.
GUELMA v. Benisaf (of Vlaard.) p. 11 Gibraltar.
GROOTEKERK van Brisbane p. 12 Gibraltar.
GAASTERKERK v. Bribane 7 v. Sydney.
GUDUR 11 van Malmö via Londen.
GLENLUCE van Dairen 7 van Shanghai.
GODHEM 11 v. Danzig.
GENERAL ARTIGAS v. B.-Ayres 11 van Bahia.
GLENGARRY van Dairen 12 Nov. te Londen.
GLARONA, t., v. Curaqao 11 (6.10 n.m.) 130 mijl
'Z.W. van Land's End, 14 November verwacht
GOTLAND van Izmir 7 van Patras.
GEIERFELS 10 November van Calcutta.
GRANTULLY CASTLE van Z.-Afrika 1 van
Kaapstad.
GOLDENFELS van Kurraehee p. 10 Nov. Perim.
GATEWAY CITY v. Mobile 10 te Hamburg.
20 verwacht.
HASTINGS van Mobile 9 November van Tampa.
HINDPOOL v. Montreal 11 (4.21 n.m.) 250 myl
West van Valentia;
HERANGER v. Vancouver 8 v. Seattle.
HELUAN 7 laalklaar Elbing, via Antwerpen.
HARDENBERG 6 van Monrovia, 23 verwacht.
HoLMSIDE v. Donau 30 te Galatz.
HUGIN v. Sundsvali via Rouaan 10 te Ronneby.
HERAKLEA van Levant 10 Nov. van Ancona.
HJELMAREN van Philadelphia 28 v. New-York
HOLSTEIN van Rosario 7 van Montevideo.
HAKONE MARU van Japan 10 van Hongkong.
HOLMDENE 4 v. Savannah via Bremen.
HELENI D v. Villa Constitucion 26 v. B.-Ayres.
HONVED van Braila 6 v. Stamboel.
HERAKLES v Buenos-Ayres 7 v. Victoria (Br.)
HARMODXUS van Malabar p. 12 Nov. Gibraltar.
HOHENFELS van Tampa 21 van Galveston.
INSTERBURG 13 laadklaar Koningsbergen.
INDIA van Vancouver 6 Nov. te Portland (O.).
IONIC STAR v. Vancouver 7 v. Terminal eil.
IOANNIS CARRAS 28 te Constantza.
INDRAPOERA van Batavia 8 van Colombo.
IRIS (It.) 31 te Braila.
JOSINA v. Guinea 9 te Hamburg.
JOHN BAKKE v. Vancouver vertr. 11 v. Londen
JEYPORE van Calcutta 11 Nov. van Port Said.
JACATRA van Batavia p. 5 Galle.
JAPAN 8 van Calcutta.
JONATHAN C. HOLT 1 v. Axim.
KATANGA van Congo pass. 9 Kaap Palmas.
KEILEHAVEN v. Pt. Gentil via Rochefort p.
9 Las Palmas.
KASHIMA MARU v. Japan vertr. 13 v. Marseille
KATORI MARU van Japan 11 te Antwerpen.
KOHOLYT 11 November van Koningsbergen.
KOTA AGOENG van Batavia 11 Nov. van Genua.
KOTA BAROE van Batavia 13 Nov. van Sabang.
KLIPFONTEIN van Beira p. 11 Nov. Gibraltar.
KENTWOOD vertr. 11 v. Brussel
KAI 10 November van Bordeaux.
LARS MAGNUS TROZELLI vertr. 16 v. Rouaan.
LAS PALMAS v Casablanca vertr. 11 v Lissabon
LOCHGOH' van Vancouver 10 te Panama.
LETO van Montreal p. 9 Belle Isle.
LEKHAVEN v. Savannah p. 12 Kaap Race.
MEMNON v. Japs.n 8 te Hongkong.
MITO MARU van Japan 10 van Bordeaux.
MAX WOLF v. B.-Ayres p. 7 Madeira.
MERIONES van Japan 10 te Marseille.
MUANSA v. Oost-Afrika 2 v. Luderitz-baai.
MANTOLA v. Beira 15 te Marseille verwacht.
MATSUYE MARU V. Japan 7 v. Kobe.
MEANT1CUT 25 v. N.-Orleans via Bremen, 26
November verwacht.
MARGARITIS 29 v. B. Blanca
MALVINA t., van Constantza via Engeland (of
Amsterdam) 9 van Stamboul.
MELISKERK 6 v. Beira.
MAGDALA t., van. Singapore via Pauillac p. 12
Gibraltar, 24 verwacht.
MITRA, t, 30 v Curasao via Engeland (of Amst.)
MONSUN 4 te Bourgas.
MARGOT van Zarate 29 van B.-Ayres.
MILOS 10 te Constantza.
METHAN van Anklam 1718 verwacht.
MEERKERK v. Japan 8 v. Tientsin.
MARK 4 te Bjorneborg.
MALVA v. Helsingfors p. 13 Helsingborg.
MANZONI v. Triest 6 v. Venetië.
MALANGE van Lissabon via Hamburg p. 10
Dungeness.
NAXRNBANK v. Apia 7 v. St. Vine. 16 verw.
NANKING van Japan 3 te Yokohama.
NAIRN v. Novorossisk 7 v. Stamboul.
NORMANDIA 11 v. Gothenburg via Amsterdam.
NORDFELS van Anklam 23—24 verwacht.
N1ENBURG v. W.-Afrika 2 v. Pte Noire.
NEREUS (Nept.) van Stettin p. 12 Brunsbuttel.
NEBRASKA v. Vancouver 10 te Seattle.
NINA 7 v. Nov. van Pomaron.
NIKE t„ v. Los Angeles 9 (11.52 n.m.) 840 m(jl
Z.W. van Land's End, 14 verwacht.
NORDENHAM 4 van Puerto Castilla.
NAOARA van Japan 8 van Cebu.
NJASSA 10 van Lor. Marques.
OKISNT v. Buenos-Ayres 29 van Victoria (Br.).
OMONIA v. Braila 12 (12.10 n.m.) 100 myl W.
van Niton.
OTTO PETERSEN vertr. 20 v. Philadelphia via
N.-York.
OLYMPIA MARU van Dairen 9 van Los Angeles.
"OLGA SIEMERS van Stettin p. 13 Brunsbuttel.
OUDERKERK v. Japan 8 v. Penang.
OSTHAV t., van Curacao 10 (3.7 v.m.) 1500 myl
Z.W. van Land's End, 15 verwacht.
OSTHAV, t, 29 van Curagao 15 verwacht.
OSTROBOTN1A v. Abö via Londen 6 te Bjorneb.
OLIVA van Japan 10 van Casablanca.
PETRARCA vertrekt 13 van Antwerpen.
PLUTO (Noor.) 29 v. Montreal via Chicago.
PORTLAND van Vancouver 11 (4.57 n.m.) 450
mijl Z.W. van Valentia, 16 verwacht.
PARAGUAY v. Rosario 3 v. Montevideo.
P. L. M. 20, 8 te Huelva.
PODMLADAK van Braila 1 van Stamboul.
PREUSSEN van Manilla p. 10 Perim.
PATROCLUS van Japan 8 van Colombo.
PIIILOCTETES van Japan vertr. 16 v. Londen.
PANTHER 10 van Tiko.
QUISTCONCK v. Houston 6 te Havre.
RIETFONTEIN van Beira 12 van Las Palmas.
RUHR van Japan 5 van Penang.
ROTENFELS 2 van Calcutta.
RUY BARBOSA v. Santos 12 te Antwerpen.
REIYO MARU van Dairen p. 11 Gibraltar.
ROSEDEN 8 November van Villa Constitucion.
RHENANIA vertrekt 16 van Danzig.
RINOS van Dohau 9 van Stamboul.
RAUL SOARES 12 van Santos.
RHEA (Nept.) vertrekt 14 van Bremen.
SHANTUNG van Japan 9 van Marseille.
SOUDAN van Japan 10 te Marseille.
SYROS v. N.-Orleans vertr. 14 v. Antwerpen.
STREEFKERK van Calcutta p. 11 Gibraltar.
SILJA v. Genua 6 te Rouaan
STAGPOOL van Nicolaieff p. 10 Gibraltar.
SOULIOTIS v. Rosario 21 v. B.-Ayres.
SCHWARZENFKLS 6 v. Calcutta.
SEGURA 6 te San Lorenzo.
SMALAND van Bourgas 8 van Varna.
SONNENFELS v. Port Okha p. 8 Gibraltar.
SLESVIG 2 v. Izmir 25 verwacht.
SKELDERGATE 4 te Rosario.
SAUERLAND v. Savannah 13 te Bremen verw.
SUNDAGE v. Savannah via Bremen 6 (5.22 v.m.)
SAMUEL BAKKE v. Vancouver 5 v. L. Angeles
SRGJ van Donau 24 te Kilia.
SINES vertr. 15 van Antwerpen.
STAVANGEREN 10 van Oslo.
SLOGA 21 October van San Nicolas.
SAALE vertr. 11 v. Hamburg via Antwerpen.
S1AM van Madras 10 van Port Said.
SMYRNA vnn Levant p. 12 Ouessant.
ST. PHTLIPSI .AND 13 te Gdynia.
SAPPHO van Bristol p. 11 Lizard.
SIMLA 8 v. Calcutta.
SON J A 3' v. Bissao.
TOURAÏNE van Japan 7 van Algiers 16 verwacht
TAIDE v. Bourgas via Hamburg p. 12 Niton.
TSUSHIMA MARU v. Japan 7 v. Pt. Swettenh.
TAMAHOKO MARU van Dairen p. 10 Perim.
TRONDANGER v. Vancouver 7 v. L. Angeles.
TANCRED v. Japan 9 te Penang.
TITANIA (Noor) v. Vancouver 8 v. L. Angeles.
TADORNA 11 van Eastham.
TELENA, t., van Curacao 9 op 280 mijl Z.W. van
Azoren, 17 verwacht.
TRIER van Japan 10 van Colombo.
TRTJRUGA MARU vertr. 11 v. Hbg. via Bremen.
TACOMA CITY van Dairen 1 van Los Angeles.
TARANGER van Vancouver 1 v. San Francisco
THEMISTO van Montreal p. 10 Belle Isle.
TRAVE van Janan 10 van Marseille.
THERESIA L. M. RUSS v. Levant 10 v. Salonika
THEANO van Belfast 13 te Amsterdam.
TOLKEN van Suva 8 van Apia.
TUNGSHA van Japan 8 van Yokohama.
TASSO van Venetië 10 van Palermo.
UGO BASSI v. Genua p. 8 Gibraltar.
URANIENBORG 29 v. N.-Orleans via Londen.
UHHNFELS v. Calcutta 12 te Antwerpen.
USSUKUMA van Beira 9 v. Walvischbaai.
ULM van Alexandrië 10 van Patras.
VIRGINIA NIÓOLAOU v. B. Blanca 11 te Antw.
VANCOUVER MARU 12 te Rouaan.
VTLLANGER van Vancouver 3 v. San Francisco
VARnEFJELL 18 te Quebec via Chicago.
VOLENDAM v. N.-York 13 v. Plymouth, 14 verw.
VOC-XLAND van Japan 11 te Dairen.
WISCONSIN van Vancouver 4 van Colon.
WACOSTA 31 October van Mobile
WEST ARROW 9 v. Baltimore via Norfolk 10
teruggekeerd met water in ruim 1.
WANGONI va» eBira 13 van Port Said.
WEST CAMAL 1 v. Houston via Havre.
WEST TACOOK 31 van Galveston.
WYOMING v. Vancouver vertr. 15 v. Antwerpen.
WASHINGTON EXPRESS v. N.-Westminster
van San Francisco.
WASABORG 28 October te Leningrad.
WOLSBURG v. Basra 8 v. Bushir.
YASUKUNI MARU van Japan p. 12 Perim.
AMAZONE van Stettin p. 12 Nov Brunsbuttel.
BENNEKOM v. Chili via Liverpool 7 v. Curasao
BOSKOOP v. Chili 3 v. Callao.
BARNEVELD van Chili 9 November van Callao.
BERENICE 12 November van Algiers.
BRITISH SERGEANT t., v. Abadan p. 8 Gibr.
CADUCEUS v. Samarang 26 v. Port Natal.
CARIBIA van West-Indië 11 van Pto Barrios.
CHR. HUYGENS v. Batavia 10 v. Pt. Said.
DELFLAND van West-Afrika p. 12 Kaap Verde.
EIRINI N. RALLIA v. Braila 29 v. Stamboul.
EURYBATES v. Batavia p. 9 Perim.
FAUNA van Venetië 11 November te Tunis.
FERNBANK v. Rosario 1 v. B.-Ayres.
FEOOOSIA v. La Guayra 24 v. Alvaro Obregon.
GERA v. Macassar 10 v. Pt. Said.
HARDANGER van Santa Fe 1 te Buenos-Ayres.
IOANNIS M. EMB1RICOS v. Santa Fe 29 te
Duinkerken.
INGA 9 Nov. van Salta Caballo, naar Velsen.
KRETA van West-Indië vertr. 18 v. Mexico City.
LAURENT MEEUS, t., v. Batoum 9 v. Stamboul.
LUNEBURG v. Macassar 6 v. Colombo.
MITRA, t., 30 v. Curasao via Engelnnd (of Rott.)
MAASLAND v. San Pedro (Arg.) 6 v. L. Palmas.
MARNE mb., 11 v. Parijs.
MAGDALENA v. Puerto Barrios 8 v. Barbados
MAROULA v. Rosario 25 v. La Plata.
MEROPE van Barcelona 11 Nov. van Lissabon.
MARTHA HALM 10 v. Sundsvali naar Zaandam.
MITTELMEER, t., 2 November van Houston.
MEERKERK v. Japan 8 v. Tientsin.
MALVINA, t., v. Constantza via Engeland (of
Rotterdam) 9 November van Stamboul.
MITRA t., 30 v. Curasao via Londen (of Rott.)
NAUMBURG van Macassar 10 Nov. van Gyon.
NIRITOS v. Donau 6 v. Stamboel.
NEUMARK van Macassar 11 Nov. van Singapore.
NORMANDIA 11 v. Gothenburg.
OUSEL van Manchester p. 12 November Lizard.
OUDERKERK v. Japan 8 v./ Penang.
ONASSI PINELOPI v. Rosario 24 v. B.-Ayres
ORESTES van Constantza 11 Nov. van Izmir.
POELAU BRAS v. Batavia 8 v. Colombo.
POLYPHEMUS v. Hamburg vertr. 15 v. Bremen.
POLYDORUS v. Batavia 8 v. Belawan.
PEISANDER van Batavia 2 van Padang.
REGIS TAN 10 November te Plymouth.
REGGESTROOM v. W.-Afrika 10 op Goudk. lad.
RIGMOR t., 24 van Port Arthur.
SALABANGKA v. Batavia 8 v. Pt. Said.
STORNEST v. W.-Afrika via Londen 10 (12.9
n.m.) 85 mijl Z.O. van Land's End.
SATURNUS v. Izmir 10 te Antwerpen.
SALLAND v. B.-Ayres 6 v. Victoria (Br.).
SCANDINAVIË 6 November van Kemi.
TRAJANUS van Patras p. 12 Nov. Dungeness.
TRAVE v. Japan 8 te Marseille verwacht.
TELENA t., v. Curasao via Rott. 9 op 280
mijl ZW. v. Azoren.
TELAMON 5 v. Georgetown via Londen.
TRIGONIA, t., v. Curasao 12 (12.31 n.m.) 100
mijl W.Z.W. van Niton, 14 Nov. verwacht.
TARAKAN v. aBtavia 10 v. Belawan.
THESEUS 12 November van Oporto via Vigo.
ULYSSES van Constantza 12 Nov. te Stamboul.
VESTA van Venetië p. 11 November Gibraltar.
ZINOVIA v. Mariupol 10 v. Stamboul.
ZEELANDIA v. B.-Ayres 5 v. Pernambuco.
CERES vertrekt 18 November van Hamburg.
HOHENSTEIN vertr. 15 v. Hamburg via Bremen
ICIAR van Follomca (of Antwerpen). 10 Nov
JOH. V. OLDENBARNEVELT vertrekt 15 van
Batavia.
LIVADIA vertr. 20 v. Hamburg.
ORANIA vertrekt 10 Nov. van Buenos-Ayres.
POELAU LAUT 12 November te Hamburg.
RAPOT vertr. 16 v. Bremen.
TAXIARCH1S v. Santa Fe.
VENUS 12 November te Hamburg.
In de Nederlandsche rivieren en te Keulen.
13 Nov. (3 ia:
en na L K.'
Sedert de opg-
Waarnemings.
Water
Tijdstip
12 Nov
Rivieren punten
hoogte
v.waarn.
h. 1.
in c.M.
Rijn Keulen
37.391;
6.—
1)
Lobitb
10.17
8.—
16
Waal Nijmegen
7.85
8.—
17
St. Andries
'2.56
8
14
Boven Gorinchem HW
1.50
1.45
6
Mervvede LW
0.14
21.—
16
Oude Maas Dordt HW
1.18
0.60
4
Dordt LW
Ü.60
19
19
Arnhem
7.81
8.—
14
Vreeswijk HW
1.34
2.40
1
Neder-RijnLW
051
22.35
12
en Schoonh. HW
1.15
1.40
1
Lek LW
—0.23
20.30'
19
Krimpen HW
1.08
0.40
2
LW
-0.50
8.50
21
R'dam H .v. Holl. HW
0.8.1
22.30
5
Waterweg LW
—0.66
16.05
'23
Westervoort
8.48
8.—
12
2.31
8.—
10
Kampen
—0.07
8.—
1
Eijsden
46.18
8.—
11
Maastr. (hoofdsluis)
Maastr. (Borghaven)
40/J52)
8.—
5
Grevenbicht
28.12
8.—
1
10.784)
8.—
18
Grave (stad)
Grave (sluis)..
4.84')
8.—
26
St. Andries
1.02
8
'27
Maas HedelHW
1.05
3.30
1
LW
Heusden HW
LW
M. d. Donge HW
i!io
1.30
2
LW
0.51
19.55
7
Holl. Moerdijk HW
1.25
0.10
7
Diep LW
0179
18.10
'23
Haring- Hellev.sl. HW
0.96
22.45
5
vliet LW
—0.82
15.50
26
Zijpe Bruinisse HW
1.30
22.30
10
LW
—1.36
15.50
34
1) 1.45 M. boven nul der schaal.
2) De waterstand aan de hoofdsluis wordt
geacht 0.40 M. hooger te zijn, bij geheel geopende
stuw.
3) De waterstand aan de peilschaal te Grave
(sta) wordt geschat 0.10 M. hooger te zjjn, bij
geheel geopende stuw.
4) Stuw te Sambeek in werking.
De waterhoogte van 12 u. zijn waargenomen
op 12 No/.
AGNITA t„ v. Curasao via Liverpool 8 (1.2 v.m.
1350 mijl) v. Land's End. 15 te Liverpool verw
AMSTB1LKERK van West-Afrika 9 van Dakar.
ATREUS 11 Nov. van Batavia.
ASKILD 5 v. Soroka.
ANITA L. M. RUSS 11 November van Rafsö.
ASTARTE vertrekt 14 November van Bremen.
14 Nov.
le get.
2e get
le get. 2e gei
v.m. 1
n.m.
v.m.
n. rn
Delfzijl
7.49
20.41
Willemstad
0.55
13.17
Terschell.
5.09
17.54
Brouwersh.
11.35
23.57
Harlingen
5.55
18 35
Zierikzee
11.55
Helder le
3.30
16.30
Wemeld.
12.23
IJmuiden
0.02
12.30
Vlissingen
10.40
23.10
H. v. Holl.
11.52
Terneuzen
11.13
23.42
Rotterdam
1.24
13.31
Hansweert
11.43
Hellevoetsl.
12.23
13 Nov 12
Nov
13 Nov 12 Nov
Rheinfelden
1.97
2.10
Ems
1.16 1.16
Breisach
1.15
1 .'-'1
Coblenz
1.75 1.84
Kehl
2.48
2.50
Trier
0.35 0.41
Maxau
3.79
3.85
Keulen
1.45 1.56
Diedesheim
0.56
0.51
Dusseldorf
0.89 1.—
Mannheim
2.44
2.56
Klihrort
0.14 0.26
Lohr
1.24
1.22
Wesei
-0.12 0.04
Mainz
0.86
0.38
Emmerik
1.20 1.36
Bingen
1.54
1.54
Duisburg
-0.14-0.01
Caub
1.63
1.72
Mannheim,
Caub,
Cob! enz, Ruhrort
en Wese!
melden mist, scheepvaart nog mogelijk.
LOBITH, 11 November.
Gepasseerd vóór 12 uur en bestemd voor
ROTTERDAM: stoomschepen: Trio, K. Vaart
1O, Hennj Atla, Westfaua. Fiat Vol. 7 en 9
Vigila, Barba; Leonardo, Huysten; Woglinde.
Verbaas; Sagittaire, Berkenbach; Mersenne, Ver.
meulen; Beerstraten, v. Hasselu; Ortlinde, Baan
Die Oder, Becker; Rosma, Riobens; Marconi
Thelc 1; Kontinent, Reinarz; M. Sunn - 73, Volk
Constantin 2, Wambaeh; Bromo, Netten; MA-
R1ENWAARD: 2 Gebrs., v. Gelderen; DELFT:
Delfland, v. IJsseldyk; DE STEEG: Nenuphar
Stoter; VLIEREEDE: Roelfina, Sloots; SCHIE
DAM: Morgenster, de Waardt; Elisa Maria. Vis
ser.' OOYPOLDERMaria. v. Steen; NIJMEGEN:
Wilhelmina, Reymers; STEYL: Veerkade, Phi
lipse; INGENMerwestroom, Blokland; RAND
WIJK: De tijd leert alles, FurmanARNHEM
Metta Geertra., de Jong; HAARLEM: Excelsior
de Vries; DEN HAAG: Zwerver, Huigen: GOU
DA: Hollandia, Goris; SPANKEREN: Willem,
Furman; MOORDRECHT: Verandering, Rijkers;
DRIMMELEN: Zorg en Vlijt, Schuller.
BELGI Brunhilde, Steinhoff; Anna, Link;
Hendrik, v. Dodewaard; Theodorus Johan, Vos;
Rijnschelde 16, v. Camp; Josepha, Pols; Alberich,
Odenthal; Sani 5, Martens.
DUITSCHLAND st. Siegfried; Jalje, Mole-
graafJohan en Anna, ScheersEmanuel, Blom
Germarant, de Bot; Progres, Koster; Are en Ciel,
Kessel.
Gepasseerd nó. 12 uur en bestemd voor
ROTTERDAM: stoomschepen: Johanna II, Ma-
zarin, Markgraf, d'Alembert, Dirkje, Hela; Ener
gie, Nohl; Mascotte, Meyer; Zola, de Wit; Ver
trouwen, v. d. Veen; Marianne, Filers; AMSTER
DAM; Binnenvaart 29, v. d. Kolk; Richard, v.
Dongen; st. Noordkaap; Tarnina, Lerner; Neldi-
cor, Schuilenburg; DELFZIJL: Orion, v. d. Veen;
Trude, Koster; ARNHEM: st. Adelheid; RA-
VENSWAAY: Martha, NoutAPELDOORN:
Avontuur, Stavast; LOBITH: St. Rosa, Peters;
HOOGVLIET: Neeltje, Ruitenberg; VREES
WIJK: st. Schulp; st. Harmonie 11: Linquenda,
Visser; ZWAMMERDAMDe tijd zal 't ïeeren.
Pols; En Avant, Rook; PURMEREND: Hille-
gonda Catha., v. Hasselt; DEN HELDER: Anna
Catha., de Vries; BRAKEL: Hen ja. Kerkhof;
OUDERKERK A/D. IJSSEL: Renovatie, Otter
speer VRIEZENVEENDe tijd zal 't leeren,
Smits; WORMERVEER: Elithé, VerberckREN-
KUM: Zoomiand, Hagenaere; VLIEREEDE:
Angelina, Schepers; OUDEN RIJN: Henrica
Adriana, Valkenburg; ZUTPHENCornelia, Cor
net; VLISSINGEN: Pieter Codde, v. d. Zande;
COEVORDENOnderneming, Bruinsiot; ZWOL
LERKERSPEL: Overijssel, Padding; VENLO:
Jannigje. v. Drimmelen; VUREN: Corjo, v. Weel.
BELGI Margaretha, ApoiliusRoland, Oil-
mann; Peliegona, v. Bulck; Manette. v. Cauwen-
oergh; Linth, Dilles; Bout de Zon, Krone; Vrij
heid, Last; st. EssaiPauline, Spruyt; Angele,
Durinck; Content, v. LuyK; Maria, de Souter;
Plefa, Puylaert; Joseph, Verstrepen; Adme. de
Vree.
EMMERIK, 11 November,
Gepasseerd vóór 12 uur en bestemd voor
DUITSCHLAND st. Dula; Chopin, v. Meel;
Rosselino, Sluijiner; Vosta, de Boer; Goliath
Kruger; Rhenania 21, Mallmann; Bon Gars, Pro
bat st. MagmMadonna, EngelaarBrunhilde,
v. d. Meer; Thea, Dekkers; Oda, Arendonk; st.
Dusseldorf;' Hybernia, v. Hoogstraten; D. A. P.
G. No. 2, Schreck; Sietskelina, Plomp; Rhenus,
Gassert; Mannheim 27, Bott; Baden 24, Jaspers;
id. 60. Gutjahr; Mannheim 171, Mergler; st. Ba-
dania 16; st. St. John; Clementine, v. Eichen;
Mathilde.' Terjung; Eimgkeit, Schmit; Amee.
Groeneweg; st. Majo; Constance, Wijkmans;
Maria, v. Bosch; Fraro, Willaert; st. Bema; Cim-
bria, Roeding; Hoffnung, Hackmann; Wiljo,:
Borsje; st. Herman; Elise Helena, Buskop; Heiga.
Both; Josepha, Bauwens; Sirene, v, d. Bussche;
st. Constantin 1; Freco, v. Vliet; Gutrune, v.
Holt; Rijnland 3, Stempel; Isung, Bakker; st.
Adriana 3; Urania 2, Limler; Cojahen, Winkel;
Emmi, Pols; st. Kenia; Rindjani, v. d. Meiden;
Mejo, Joore; st. Mount Everest; Rudolf Gelphe,
Mussig; Henrilta, Ariens; st. Maria; Cosma, El-
bert st. GerhardAnna Maria, v. d. MeisHast
10, Kilp; st. Vauban; Atlas 12, Humm; Theodoor,
Theunissen; Hollandia, Kruizinga; st. K. Vaart
14; S. H. V. 94, v. d. Pol; Terborgh, Donk;
Tollens, Oerlemansst. PasteurProcijon, Haze-
jager; Fluviale XX, v. d. Abbeele; Lavoisier,
Jacobs; Ski, Pauwels; st. Prolongation; Everdina,
Wiltens; Paul, Passman; Marie Antoinette,.
Venix; Petrus, v. Loon; Phenix 13, Haubrich;
st. Somme; St. Antomus, Savelkoul; Naphta 4,
Karbach; st. Speculant; Walsum 7, I-Cremp; st.
Katla; Uos, den Hartigh; Rhenania 37, Joho;
st. Frederik; Deus Adjator, Alsbach; Eva, Hamel;
st. Gonda; Loreley, Napp; Allegonda, Jansen;
Karlsruhe XI, Adler.
Gepasseerd nd 12 uur en bestemd voor
DUITSCHLAND st. Sebaja; Industrie 2, Brug
man; Ouderzorg, Snijder; Wendelina, Lukassen;
Firgo Fidelis, Spitzlay; st. Constance; Hector,
Cop; Rival, Rooseboom; Voor den tyd. Cornet;
Romeja, Cremer; Maria, Karreman; st. Trijncor;
Porfier 29, Jongman; Machiensteen 17, Jongeling;
Catharina, Koopman; Pro et Contra, Stoter; st.
Katerveer; Jacor, Feens; Sara Maria, Damme;
Bertha, Kumpf; st. Harmonie 1; Louisa, v. Eer-
sel; Pius 10, MegersJoffre, Reijers; Louis.
Reijers; Libertê, v. d. Hooft; st. Eendracht; Tar
ragona, Luijks; Deux Frères. Haeck; St. Anto-.ne,
Timmerman; Ostana, v. Straeten; st. J an jo;
Johanna, Sanders; Arjo, Verhoeven; IJselstroom,
Schurink; st. Be.latnx; Anionla Magdalena, v.
Alen; Margaretha, Jansen; Mumficentia, v. Kes
sel; Concurrent 5, v. Heijden; st. Baden 12;
jette, Nouwen; Khemfahrt 94. Weiss; Mannheim
-'05. Seibert; id. 206, Knaub; Rheinfahrt 97,
Sehwarz; Mannheim 183, Remertst. Aisne; Jetta,
de Bot; Neptun 57, BernsCarolina, Bal; Arizona,
v. d. Vlies; st. Ella Hdlm; Cornelia, Snijders;
In Deo Confido, Brouwersst. DromaGungner,
Zeeman; St. Fiat 2; W. v. Driel 55, de Vries; st.
Joban; Sehuermann 46, Sehnell; Mannheim 168,
Geyendecker; st. Wolga; Maria Christina, Joos;
Subito, Hovestadt; Kanaalvaart 16, Vischbach;
st. K. Vaart l; Lina. HuyzenVertrouwen, Kos
ter; Hildebrandt, Verduijn.
HANSWEERT, 11 November.
Gepasseerd voor 's middags 4 uur en bestemd
voor:
ROTTERDAM: st. Telegraaf 3 en 6; st. Ba-
denia 20; Cornelia Pieternella, Polak; Luise,
Krapp; Elisabeth, van Ee; Nederland, de Bruyn;
Paul, de Koning; Charitas, Oosse; Oka, Lee-
naartsJama, Fluyt; AMSTERDAM: st. Am-
stel 6 en 8; st. Stad Amsterdam 4; Bram, Kern-
peneersDELFTFamilietrouw, den Outer
Zeelands Luister, v. d. Klooster; MONNIKEN
DAM: Mia, Stoffels; KRIMPEN a/d. IJSEL:
Houtvaart 2, StoutenHOOGKERKLina, Gou-
mare; SCHEVENINGENElisabeth, de Boer;
ALPHEN aid. RIJN: Grete, Heienes; TILBURG
Jacoba Wilhelmina, MandemakersDONGEN
Petronella, Polderman; ZWOLLE: Rival, Stra-
ting; VECHEL: Jeanne, v. d. Abbeele; BOL
NES: Pauiine, Sterlin; MIDDELBURG: Maria
Hendrika, Varmeulen; GRAVE: Spes, Schut;
ZAANDAM: Atalante, Touw; ZWIJNDRECHT
Groothandel, v. d. Kruit; HAARLEM: Era, de
Lamper.
DUITSCHLAND: Dusseldorf, Belderman; Stad
Deynze, v. d. Vonder; Naphta 7, Goob; Nassovia,
Leunis; Pieternella, Broekmeulen; st, Rjjn
Schelde 5 en 13; Thea, Kuypers; Turquoise,
Kramer; Phenix 8, Hamerman; Leo, Driedijk;
Pieternella, Vermeulen; Paul Disch, van Koe
verden; Anja, van Vyven; Rival, van Vyven;
Carnegie, Verberght; Stad Aarschot, Klaassèn;
Cornelia, HuygensSt. Antoine, van Wanten
Judith, Ollaert; Hydra, Dagnslie; Rosenhügel,
Becker; Cam-bodge, Betz; S. H. V. 4, Dekkers;
Donar, Kern; Anima, Levering; Jupiter, Schme-
rer; Rigl, Boer; Mannheim 222, Wüst; Karang,
Poot; Munden, Wehage; Damco 23, Joosten; Jo-
sephus, Bieneman; Naphta 6, Kühne; Victorine,
de Lee; Naphta 8, Beek; Petrus, Wyckmans;
Hydra, Dagnelie; Germaine 3, van Wouwe; Ce-
lestine, Westerlinck; Marcel, Mertens; Proan,
v. d. Bosch; Josephine, Kegels; Framar, v. d.
Velde; Palestina, Heuvelman; Ida, de Ridder;
Lahn, Verduyn; Vietoire, Verschelden; Alpha,
Liefbroer; Edelweiss 18, De Vree; Carnot, Ver
duyn; Hermann, van Doodewaard; Taurus, de
Jong; Virginie, de Zeeuw; Nassovia, Leunis;
Amice, Capelleveen; Cormoran, Gerth.
BELGIë; Dirkje, v. d. Plas; Resoluto 2, Rek
kers; Bernina, v. d. Putten; ^irius, Ryken;
Ideaal, Markus; 5 Gebroeders, Oomens; Nenu
phar, Lenten; Petronella, Schoenmakers; Volti
Subito, Hazenberg; Avontuur, Gil jam; Spica,
Zuidema; Provenue, Hanssen; Jose 2, de Bak
ker; Izar, Boêllen; Helena, Meeusen; Louise,
Reymer; Montana, Hendriks; Avontuur 2, de
Visser; Nieuwe Zorg, van Wijngaarden; Hen
drik, Vegter; Avon, de Boer.
HANSWEERT, 12 November.
Gepasseerd vóór 4 uur en bestemd voor
ROTTERDAM: st. Telegraaf XI; Oso 6, Ver
leun Anna, BuyksMercurius, van ZantenSt.
Joseph, Koreman; Emma, van Vyven; DOR
DRECHT: Richard 6, van Laack; Jaja, Schreu-
dersJuliana, MeertensAMSTERDAM: st. Stad
Amsterdam 7; Petronella, Verburg; WEMEL-
DINGEAmbulant, van Nood; HANSWEERT:
Maria Antonia, van Dongen; VIANENCornelia,
van Gendt; BEVERWIJK: Johanna, Overmeer;
SOMEREN: Bella, van Doodewaard; HANS-
WEERT: Vertrouwen, Braber; ZWIJNDRECHT:
Unilever 7, Groeneweg; TILBURG: Jacoba Wil
helmina, Mandemakers; ST. MAARTENSDIJK:
De Hoop, Verburg; DELFT: Familietrouw, den
Outer; VVEURT: Viola, van Dort; Rien Sans
Dt»'i. Oosterwaal; WESTERVOORT: Maria, van
Denu.-en BREDA: Ad ja, Theunissen; ZWIJN
DRECHT: Cornelis, de Jong.
DUITSCHLAND st. Rijn Schelde 13; Citer-
na, Ed-ixhoven; Ruflor, Somers; Chania, Ver
berght; Angeiique, Huysmans; Doris, de Heldt;
Internationaal, Verberght; Willem Johan, Beze-
mer; Siisseln, Stumpf.
BELGI st. Telegraaf 4, 5, 8, 9, 18 en 20; st.
Stad Amsterdam 1 en 8; st. Rijn Schelöe 16 en
20; Kloet, RosenbrandWillem, Ehiing; St. Anna
1, de L'Or; Marguerithe, v. d. Sande; Christina,
van Keulen; Roland, Oll-mannWilcor, van Meel;
Amstel 12, v. d. Ree; Securalo, Fortuin; Neutraal,
Rennings: President Crozier, van Slooten; Trio.
Hooglander; Martha, Deyaart; Radio, Borens;
Vekoma 15, Mol; Dana, v. d. Jagt; Hoop op Wel
vaart, SandifortSeolto, LarooyBernard, Boon
Alberdina, Bonte; Annie, Silvius; Cornelia, Ble
ker; Sani 5, Mertens; Victor, de Ridder; Nelly 2,
van Oosten: Norma, v. d. Velde; Res Nova^ Boon;
Rival, GoudriaanAlida Nelly, Vermeulen; Meco-
pile, vna Maaien; Machiensteen 21. Hamelink;
Labor Vincit, Berrevoets; Mc-duse, Beckenbach;
Scheldezonen, Lockefeer: St. Maria, Maarschal-
kerweerdZwaluw, SalomonsEmerance, Car
ters; Frateraité, v. d. Krcke.