DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. IÉ DE HELPENDE HAND MAANDAG 20 NOVEMBER 1933 D.F.C. IN HILVERSUM VERSLAGEN V. U. C. en H. B. S. spelen gelijk. TWEEDE KLASSE DE WEDSTRIJDEN. HilversumD. F. C. 30, DE UITSLAGEN. LUSTELOOZE MIDDAG MET FANATIEK SLOT. VAN OERS MOET OPGEVEN. PIJNENBURG—WALS AAN DE LEIDING. DUITSCHLAND SLAAT ZWITSERLAND IN BELGIE. NEDERLANDSCH B-ELFTAL. HET FRANSCHE KOPPEL HER- OVERT DEN KOP. Felle jachten op Zondagavond. DOELMATIGE ADVERTENTtËN 484° STAATSLOTERIJ. luist voor de voeten van Schoemaker, die hard intrapt (3—2). Aldus leveren de eerste drie minuten der tweede helft een drietal doelpunten. De stand 32. We verwachten den gelijkmaker wanneer Cohen eenige meters voor z'n doel staat en Anderiesen hem met een hard schot passeert; Mastenbroek heeft evenwel op de lijn positie gekozen en trapt den bal het veld weer in. Een schitterend schot van Adam beukt den paal; Cohen viel vergeefs naar den bal uit. Het leer komt bij Wels, die schiet, maar de Sparta-man heeft zich reeds hersteld en stompt keurig. De spanning zakt even, doch de wedstrijd blijft in zijn groote snelheid en beweeglijkheid van spel uitermate boeiend. Anderiesen zorgt dat het goed open blijft en profiteert geducht van de snelheid der vleugels. Een voorzet van Breit- ner wordt door Vente mooi gekopt, doch het leer gaat naast. Aan den overkant wordt een kogel van Lagendaal door van Male klemvast gevangen. Direct hierop weer een kopbal van Vente op 'n voorzet van den linksbuiten en an dermaal mankeert het aan de goede richting. Het Ned. elftal kruipt door 't oog van den hekenden naald, wanneer van Run op van Male terugspeelt, maar Lagendaal den bal eerder aantikt; hij duwt hem naar de Jong, die hard inschiet, doch van Male is weer present en vangt. Rotterdam maakt 42. 27 minuten na de hervatting speelt Lagendaal Weer naar den rechtervleugel, de Jong besluit zijn ren met een goeden voorzet, Drok vangt den bal, permitteert zich den tijd om hem even stil te lecgen en juist als van Run en Weber hem opzij willen zetten, kanjert hij het leer laag langs van Male (42). Dit doelpunt doet de bezoekers de zaak weer vuriger aanpakken. De linkervelugel forceert een hoekschop, Breitner neemt hem keurig en terwijl de Rotterdamsche verdediging den nade renden bal in z'n loop afwachtend volgt, weet Anderiesen z'n moment goed te kiezen; hij loopt snel toe en stuwt, opspringend, het leer met z'n hoofd hard langs Cohen (43). Er is thans 30 minuten gespeeld. In de vol gende komt de gelijkmaker: Breitner brengt op tot bij de achterlijn, speelt dan den bal terug, Schoemaker pikt hem op en schiet van dichtbij in (44). De stand 44. Het Ned. elftal blijft vurig op den bal zitten. Vente rent op doel af, Cohen gaat hem tege moet, de Neptunusman probeert langs hem heen in de leege kooi te schieten doch de Spartaan kan den bal nog even met de hand raken met het gelukkig gevolg, dat het leer naast den paal draait. Twee vergeefs genomen hoekschop pen op het Rotterdamsche doel worden onmid dellijk gevolgd door een aanval der Maasstede- lijken; de gevaarlijke „snoei" van Lagendaal gaat diagonaal over de lat. Vrauwdeunt en Paauwe spelen nu een keurig spelletje, het combineeren is heerlijk als fondant op de tong. Zij drijven hun voorhoede telkens op en een goede kans presenteert zich als de Jong ver overgezet heeft, naar links, Burg plaatst terug naar 't midden, Lagendaal tikt naar den vrij- staanden Drok, doch deze maakt alle werk ver geefs door den bal tegen van Male op te trap pen. Eenige minuten voor tijd moet de Jong uit vallen. Nogmaals krijgen de Rotterdammers een kans om de overwinning uit het vuur te slee pen doch ook deze wordt niet benut, doordat Duynhouwer, als van Male is uitgeloopen, nog langs het leege doel trapt. Het einde komt dan met 4 4. De prijsuitreiking. Na afloop heeft mr. P. Droogleever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam, der traditie ge trouw, den beker uitgereikt. Spreker zeide gaarne gevolg te geven aan de uitnoodiging om den beker ter hand te stellen aan den winnaar van den wedstrijd. Daar de strijd ditmaal on beslist is gebleven, blijft het gouden kleinood in Rotterdam, daar haar vertegenwoordigend elftal het vorige jaar de zege had behaald. Den beker aan den heer Weekenstroo, den voorzit ter van den R. V. B. overhandigend, wenschte Rotterdam's burgervader hem met dit succes geluk, daarbij den wensch uitsprekende, dat het 't Rotterdamsch elftal zal mogen gelukken den beker nog lang in de Maasstad te behou den. Vervolgens heeft spr. een herinneringsbeker tje aan de spelers van het Bondselftal uitgereikt onder mededeeling, dat de spelers van het Rot terdamsch elftal binnen eenige dagen in het bezit van deze herinnering zullen worden ge steld. D. F. C. heeft in 't Gooi een gevoelige neder laag geleden tegen Hilversum, de club, die op de voorlaatste plaats van de ranglijst stond. De Dordtenaren, die op eigen veld nog geen enkelen wedstrijd verloren, brengen er buitengaats niet veel van terecht en trokken nu met 30 aan het kortste eind. De plaatselijke wedstrijd te 's-Gravenhage heeft wederom een gelijk spel opgeleverd. Toen H. B. S. en V. U. C. elkaar op Houtrust be- kampten, was de uitslag 2—2. gisteren op het V. U. C.-veld werd het 3—3. Dit resultaat is gunstig voor de Stormvogels, die nu één punt meer bezitten en één wedstrijd minder gespeeld hebben dan de drie concurrenten, die de ijmui- denaren in den rug bedreigen. De stand in afdeeling II is nu: EERSTE KLASSE AFD. II dediging steeds tijdig kan ingrijpen. De spaar zame uitvallen der thuisclub zijn gevaarlijker, mede, daar de Dordtsche rechtsback gemakke lijk te passeeren blijkt. Bij een van deze Hil- versumsche attaques zet van Ek voor, waarna van Polen hard inschiet (10). De thuisclub heeft nu de zwakke plek der bezoekers ont dekt en zet hierom haar linkervleugel aan het werk. Een hard schot van Van Ek laat de Dordt sche doelman uit de handen vallen, waardoor van 't Veldt gelegenheid krijgt den bal in het doel te loopen (20)De tweede helft begint met een overwicht der gasten, maar het solide ver dedigen van de thuisclub belet het doelpunten. De Hilversummers worden van lieverlede ge vaarlijker door het goed steunen van de mid denlinie en Huizinga lost nu onverwacht een hard schot op verren afstand en de bal ligt in het Dordtsche net, zonder dat iemand er op verdacht is (3—0). Nu volgt een periode van overwicht der gasten, die wel goede combina ties opzetten, doch de geboden kansen niet be nutten. In laatste instantie is de doelman der thuisclub voor hen het groote struikelblok. gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. Stormvogels 8 6 2 12 18— 9 K.F.C. 9 5 1 3 11 29—23 H.B.S. 9 4 3 2 11 23—19 D.H.C. 9 5 1 3 11 23—20 Excelsior 9 4 1 4 9 1 24—22 D.F.C. 9 4 1 4 9 17-19 Hilversum 9 3 2 4 8 2422 V.U.C. 10 3 2 5 8 24—29 Xerxes 9 3 1 5 7 2227 R.C.H. 9 2 7 4 16—30 gem. 1.30 1.22 1.22 1/22 1 1.— 0.88 0>0 0.77 0.44 Terstond nemen de Dordtenaren het spel in handen en sluiten Hilversum in. De aanvallen der gasten worden goed opgezet, de afwerking is echter slordig, zoodat de Hilversumsche ver- FortunaSteeds Hooger 42 Gedurende het eerste kwartier biedt de wed strijd weinig aantrekkelijks. Langzamerhand komen beide partijen er dan beter in en wor den eenige goede aanvallen opgezet, welke door goed werk van de keepers geen resul taat opleveren. Als v. d. Windt uitgeloopen is, denken we den linksbuiten der gasten te zien scoren, doch op het laatste moment komt Bon- gers opduiken, die de bal vanaf de doellijn weg trapt. Na een half uur spelens heeft Fortuna succes, als Everdingen het leer doorgeeft aan den vrijstaanden Wiekart, die met een hard schot zijn club de leiding geeft. Van der Bor den verknoeit een prachtkans om den voor sprong te" vergrooten, door vlak voor doel hoog over te schieten. Door struikelen van een der backs komt van Everdingen dan geheel alleen te staan tegenover den keeper en met een kalm schot wordt de Rotterdamsche kee per voor de tweede maal gepasseerd. Na de rust is de wedstrijd het aanzien volkomen waard. Een Rotterdamsch doelpunt wordt we gens buitenspel geannuleerd. Het Fortuna- doel ontkomt eenige malen op fortuinlijke wij ze aan doorboring. Bongers weet nog eens de situatie te redden door van af de doellijn het leer het veld in te zenden. Wanneer even buiten het strafschopgebied een der gasten handsch maakt, neemt Voorburg de vrije schop welke echter weer handsch veroorzaakt, doch nu binnen het beruchte gebied. De toegekende strafschop wordt door v. d. Hoek in een doel punt omgezet. Even later weet Steeds Hooger den achterstand te verkleinen, als na prach tig samenspel de linksbinnen den bal in de touwen jaagt. De vreugde is echter van korten duur. Een voorzet van Wiekart wordt door Hoek ingekopt, de keeper stopt het leer on voldoende, waarna de bal via van der Borden in het net verdwijnt. Vijf minuten voor het eind weet Steeds Hooger den achterstand door den middenvoor te verkleinen, met welken stand het eind komt. Rotterdam: Rott. elftalNederl. elftal Veendam: NoordOost 1—1 le Klasse: HilversumD.F.C, 30, V.U.C. H.B.S. 3—3. le klasse: P.E.C—Go Ahead 03. Ie klasse: M.V.V.—Willem II 6—2; N.A.C.— Middelburg 21; BleyerheideB.V.V, 40; N.O.A.D.Eindhoven 01. 2e Klasse: Alcmaria VictrlxD.W.S. 22, H.R.C.—Zeeburgia 0—2, A.F.C.—West-Frisia 34, BloemendaalE.D.O. 43, D.O.SDe Spartaan 5—2, T.O.G.—Blauw-Wit i—3, Velox V.V.A. 7—i. 2e Klasse: FortunaSteeds Hooger 42. 4e Klasse: V.D.S.—D.S.O. 0—0, Zwart-Blauw S.V.C. 1—4. Res. le klasse: S.V.V. II—D.H.C. II 5—7. Res. 2e klasse: B.E.C. II R,M.T. II 2 2, H.V.V. IIH.B.S. III 01, Gouda IIAlphen II 4—1, Unitas II—Sparta III 1—5, D.C.L. II— D.F.C. II 25, Olympia IISteeds Hooger II 7—1. Res. 3e klasse: R.V.C. IIV.I.O.S. II 34, De Hollandiaan IIV.D.L. II 32, E.D.S. IIMaas II 4—0, V.F.C. II—Siod II 3—3, D.H.C. III— The Rising Hope II 2—3, Neptunus III—Clivio II 7—2, C.V.V. Ill—Coal II 5—2, Transvalia II— D.H.S. II 6—4, D.F.C. Ill—O.D.S. II 2—10, Xer xes IVLeerdam II 14. K.N.V.B.-Juniores: Neptunus—H.D.V.S. 3—3, Steeds HoogerGouda 2—0, S.V.V,V.O.C. 41. Om den K.N.V.B.-beker. Eerste ronde: T.I.W.Zaandijk '31; J.H.K.— Amstel 4—0; Electra—Avanti 6—0; De Zee meeuwenAlkmaar 01; Alkmaarsche Boys Z.R.C. 4—3; Vriendenschaar—H.V.C. 7—2; As sendelft—Succes 3—5; A;W.—'Uitgeest 60; I.V.V.E.A.C. 24; ZilvermeeuwenVoor waarts 3—0; Zeist—Neerlandia 7—1; Purmer- steyn—L.O.C. 2—1; Quick (A)S.D.Z. 1—7; Oranje ZwartJ. O. S. 10; Woerden R.C.A. 1—2; Watergraafsmeer—A.P.G.S. 4—1; Ontwaakt—D.J.K. 3—3; H.E.D.W.— Beverwijk 44; SloterdijkBaarn 43; Swift —Rivalen 3—1; Halfweg—Fokke 1—2; S.C.A.— Donar 22; VictoriaD.E.C. 05; Hollandia— Z.N.C. 6—1; s.L.T.O.—Rapiditas 0—2; De Ken- nemersD.W.V. 14; U.V.V.Schinkelhaven 5—1; K.V.V.—T.D.O. 3—2; A.D.W.—Oosterpark 18; ZaanlandiaOD.E. 1—2; O.S.V.Utrecht 64; De Volewijckers Helder 55; Verkade S.N.A. 3—1; Elinckwijk—De Meteoor 9—5; V.O.C.Concordia 20; L.S.V.Celeritas 11; H.D.V.—'t Noorden 2—2; D.H.S.—Duno 4—4; 's-GravenzandeLeerdam 1 9; L.F.C.Steeds Volharden 22; De Ooievaars The Rising Hope 5—6; 's-Gravendel—Transvalia 11; oiivio— T.H.B. 4—5; Moordrecht—Naaldwijk 1—2; siie- drechtPapendrecht 6 3; Waddinxveen Schoonhoven 31; Vogel A.S.C. 15;S.I.O.D. Alphia 1—3; Gouderak—Rijswijk 4—4; Hille- gomS.V.W. 1—2; Delfia D.V.K.—Schiedam 1—1; Maas—Hillinen 1—1; Emma—S.M.V. 7—0; Schoten—Laakkwartier 2—3; Hoek van Holland S.E.P. 4—1; Lugdunum—D.O.S.B. 2—2; R. D. M.—Tonegido 3—2; U. S. C.—B. M. T. 14; Scheveningen—R. V. C. 0—3; U.V.S.—Lekkerkerk 5—1; V.V.O.—Eendracht 2—5; Winterswijk—Haaksbergen 3—4; Phenix— W.V.C. 7—2; Falto—O.A.B, 2—3; Almelo—Ger- manicus 3—0; Gelria—W.S.V. 2—0; Rijssen Voor uit— Hattem 1—1; Doseburg—Oosterbeek i_o; T.E.C.—G.F.C. 1—2; Esca—A.V.W. 2—1; Theo- thorneSilvolde 0—2; Vijdo Hertog Hendrik 2—1; Goes—H.K.L. 7—4; Zeelandia—De Zeeu wen 4—2; E.S.V.—R.W.B. 6—1; Baardwijk— Tricht 72; SchuttersveldObbicht 73; Noord- woldeS.S.C. 0—0; Asser Boys—Steenwijk 2—2; Drachten—Gorredijk 2—1; Emmen—Hellas 3—1; Forward—V.I.A. 0—4. Zaterdagmiddag heeft zich een groot aantal werkloozen, die goedkoope kaarten hebben ge kregen, tegen een geringe vergoeding, op het middenveld verzameld. En bloc moedigen zij Valentijn aan, als deze een poging doet om uit te loopen, doch het veld is nog frisch en haalt hem spoedig weer in. Dan komt het eerste klas sement om half drie: Wals ligt op de vijfde plaats. Daar gaat de bel voor de laatste ronde. Het veld vliegt door de voorlaatste bocht, Wals gaat naar voren, doch daar krijgt hij een lekken band en begint te slingeren. Ernstige valpartij. De Wolf, die juist door Wals gepasseerd is, raakt het achterwiel van Wals en vliegt met kracht tegen de balustrade aan. Met een grooten boog glijdt de Amsterdammer langs de baan omlaag en komt met een plof op den vloer terecht. Wals, die nu zijn stuur even kwijtraakt, ver oorzaakt nog een tweede valpartij aan het einde van de bocht. Een seconde wordt het geluid in de R.A.I. door het gekraak van fietsen en het bonsen van renners tegen de baan overstemd. Van alle kanten schieten helpers toe, er wordt een brancard aangedragen en men brengt de gewonden naar de cabines over. Het blijkt, dat. Loncke, van Egmond, van Oers, de Wolf en Slaats gekwetst zijn. Van Oers was er het ergst aan toe. Later wordt bekend gemaakt, dat de verwondingen niet van ernstigen aard zijn. Maar voorloopig krijgen Slaats, Loncke en de Wolf 15 minuten, en van Egmond en van Oers elk 30 minuten rust. Geruimen tijd wordt de zesdaagsche dan ge neutraliseerd, wijl de baan en eenige renners bijgeschaafd moeten worden. Tegen drie uur gloeit de groene lamp weer aan, ten teeken, dat opnieuw met de klasse mentssprints zal worden begonnen. De renners doen hieraan nogal kalm mee. De uitslagen luiden: lste sprint: 1. Wals 5 p., 2. Muller 3 p., 3. Ri chard 2 p., 4 Braspenninx 1 p. 2de sprint: 1. van Kempen 5 p., 2. van Nek 3 p., 3. Guerra 4 p., 4. Buehler 1 p. 3de sprint: 1 Wals 5 p., 2. Buehler 3 p., 3. Ri chard 2 p., 4. van Hoek 1 p. 4de sprint: 1. Jan van Kempen 5 p., 2. Broccardo 3 p., 3. Buehler 3 p., 4. Bresclani p. 5de sprint: 1. Güimbretiere 5 p., 2. Wals 3 p., 3. Muller 2 p., 4. Braspenninx 1 p. 6de sprint: 1 van Nek 5 p., 2. Pijnenburg 3 p., 3. Slaats 2 p., 4 Vluggen 1 p. Tot de klassements-sprints worden aange kondigd en Aerts Loncke het noodig vinden de jacht wat voort te zetten, Wals er achter aan en zoowaar, Holland en België winnen samen een ronde. We gaan het klassement in, terwijl de jachten nog voortduren. Gelukkig is de luidspreker-installatie verbeterd, anders hadden we onmogelijk de resultaten van deze sprints kunnen opnemen. lste sprint; 1. Broccardo 5 p., 2. Loncke 3 p., 3. van Egmond 2 p., 4. Richli 1 p. 2de sprint: 1. Wals 5 p., 2. Richli 3 p„ 3. Broccardo 2 p., 4. Aerts 1 p. 3de sprint; 1. Wals 5 p., 2. Guerra 3 p., 3. Richli 2 p„ 4. van Egmond 1 p. 4de sprint: 1. Guerra 5 p., 2. Broccardo 3 p„ 3. Hurtgen 2 p„ 4. Muller 1 p. 5de sprint; 1. van Kempen 5 p., 2. van Nek. 3 p., 3. Rausch 2 p., 4. Buehler 1 p. 6de sprint: 1. Pijnenburg 5 p., .2, Guerra 3 p„ 3. Vluggen 2 p., 4. van Hoek 1 p. Muller en Valentijn hebben intusschen een waarschuwing ontvangen wegens hinderen In de jacht. Na dit klassement keert de rust even weer, maar heel kort. Want dan gaan Slaats-van Hoek er van door in combinatie met Pijnenburg en Wals. Doch de Bras heeft het gezien en zet de vluchtende koppels na, aan het wiel gevolgd door de Franschen, zoodat deze jacht voor Pijnenburg en Wals niets oplevert. Dan wordt aangekondigd, dat van Oers zoo danige gevolgen van zijn val heeft ondervon den, dat hij den wedstrijd moet staken. Valen tijn, zijn koppelgenoot, rijdt nu als reserve mee. Om vijf uur 's middags was de stand: Aan den kop: 1. Broccardo-Guimbretiere 48 p., 2. Braspenninx-Jan van Kempen 39 p. Op een ronde; 3. Richli-Buehler 42 p. Op twee ronden: 4. Pijnenburg-Wals 52 p. Op drie ronden; 5. Rausch-Hurtgen 4 p. Op vier ronden: 6. Adan-de Wolf 9 p. Na de rust, die dus met 00 stand was aan gebroken, waren de rollen plotseling verwis seld. Nu waren het. de gasten, die aanval op aanval ondernamen en in enkele minuten een half dozijn hoekschoppen kregen te nemen. Bij het na dit Duitsche overwicht intredende, gelijk opgaande spel, dat uiterst snel van doel tot doel ging, en dat nu tevens van zeer goed gehalte was, leek voor beide partijen nog alles mogelijk. Juist toen de gastheeren meer en meer waren opgedrongen, en een doelpunt in hun voordeel zeker een verdiende belooning zou zijn geweest, waren het toch de Germanen, die de score ein delijk een kwartier voor het eindsignaal openden. Het was het gevolg van een fermen aanval van den steeds gevaarlijken Bonner rechtsbuiten Heidemann, waardoor de Grass hopper-keeper werd gepasseerd (01). Met den moreelen steun van 't leidende doelpunt wisten de Duitschers hun spel geleidelijk meer inhoud te geven, en niet lang nadat Lehner over de lat had geschoten was het aan een uitnemende rush van Hohmann toe te schrijven, dat de voor sprong werd verdubbeld, en de zege in veilig heid werd gebracht. Doordringend langs de beide stevige, Zwitsersche achterspelers, gaf de Duitsche middenvoor op het juiste moment af aan Lachoer, die via een Zwitserschen speler onhoudbaar intrapte (0—2). Daarmede was deze landenwedstrijd practisch gesproken beslecht. Nog trachtten de gastheeren door open aanval len een gunstiger score te bereiken, doch de Duitsche defensie gaf geen krimp. Op vijf ronden: 7. van Egmond-van Nek 44 p., 8. Slaats-van Hoek 25 p. Op zes ronden: Guerra-Bresciani 23 p., 10. Aerts-Loncke 15 p., 11. Vluggen-Muller 13 p. Op tien ronden 12. van Hout-Richard 4 p. Van Egmond geeft op. Om negen uur wordt bekend gemaakt, dat ook van Egmond, wegens den val van 's mid dags moet opgeven. Klaas van Nek zal nu een koppel vormen met van Oers, den vroegeren collega van Valentijn. De achterstand van het nieuwe koppel bedraagt zes ronden. De tribunes zijn boordevol, als een premie van 40 over tien ronden wordt aangekondigd. Pijnenburg strijdt verwoed tegen Loncke, de Brabander heeft den spurt wat laat ingezet maar kan den Belg toch met gering verschil kloppen. Pijnenburg valt opnieuw. Juist had Pijnenburg deze premie binnen, toen zijn band bij het uitkomen van een bocht knapte en opnieuw deed hij een ernstigen val. Voorloopig moet hij een half uur rust houden. Ondertusschen wordt de baan weer geneutrali seerd. Na eenigen tijd wordt bekend gemaakt, dat de val niet zoo heel erg is geweest en dat de Brabander na eenige rust weer mee zal kunnen rijden. De minuten tot aan het klassement van tien uur verstrijken zonder eenige emotie, dan gloeit de groene lamp weer aan en kan het spel weer beginnen. Het publiek wordt intusschen door een muziekcorps wat bezig gehouden. De uitslagen van het eerste avond-klassement luiden: lste sprint: 1. Wals 5 p., 2. Buehler 3 p., 3. Adan 2 p., 4. Broccardo 1 p. 2de sprint: 1. Guimbretière 5 p., 2. de Wolf 3 p., 3. Slaats 2 p., 4. Muller 1 p. 3de sprint: 1. Jan van Kempen 5 p., 2. van Nek 3 p„ 3. Vluggen 2 p., 4. Wals. 4de sprint: 1. van out 5 p., 2. de Wolf 3 p., 3. Slaats, 4. Guerra. 5de sprint: 1. Vluggen 5 p., 2. Wals 3 p., 3. Buehler 2 p., 4. van Nek 1 p. 6de sprint: 1. Guimbretière 5 p., 2. Guerra 3 p., 3, Muller 2 p„ 4. de Wolf 1 p. Bijzonder goed houden de Amsterdammers de Wolf en Vluggen-Muller zich in deze sprint. Nog steeds heeft het Fransche koppel Guim- bretière-Broccardo de leiding. Er wordt ge schreeuwd om de roode muts, die de leiders zullen moeten dragen, zooals aangekondigd. De Franschen toonen echter hun zwarte haar dossen. Tegen half elf kondigt een daverend applaus den terugkeer van Pijnenburg aan, die onder het spelen van een onzer nationale hymnen zichzelf voorrijdt voor de overvolle tribunes, die een loeiend hoerageroep op hem neer laten. Nog steeds is de stand ongewijzigd en voor loopig voelen de mannen in het kuipje re niets voor, hierin wijziging te brengen. Alleen in de punten-aantallen is verandering gekomen. De doelverdediger van het Bondselftc1 gereed om den bal in zijn handen op te vangen». Dat de Duitschers die gisteren te Zürlch reeds hun derden internationalen wedstrijd in dit seizoen speelden na de draw tegen de Noren (2—2) in Maagdenburg hun geheel uit West-Duitschers bestaand elftal zouden veran deren, lag voor de hand, doch dat er van het team, dat België met 81 inmaakte, tenslotte slechts twee spelers zouden worden gehand- iiaafd, zullen slechts weinigen hebben verwacht. De eerste helft van den 18en landenwedstrijd tusschen deze beide naties stond niet op bijster hoog plan. De ongeveer 30.000 toeschouwers zagen in deze periode twee vrijwel tegen elkaar opgewassen elftallen, die echter beide een te kortkoming van groote beteekenis toonden, noch in de Zwitsersche, noch in Duitsche aanvalslinie viel voor halftime een behoorlijk schutter te vinden. Hadden de Duitschers tot halftime meer schietkansen, het laatste kwartier kwamen de gastheeren geleidelijk dermate opzetten, dat men van deze zijde ieder moment een doelpunt meende te kunnen verwachten. In het doel der Germanen stond echter de Regensburger Jakob, die zijn allerbeste kunnen wel voor deze ont moeting scheen te hebben bewaard, en den Zwitsers geen schijn yan kans hood. De resultaten van gisteren zijn: R. C. BrusselStandard C. L32 R. C. Gent—F. C. Mechelen 00 Antwerp F. C.Liersche 31 TilleurBelgica 32 R. C. MechelenBeerschot 21 LyraUnion St. Gill15 Daring C. Br.C. S. Brugge 3—2 Voor den wedstrijd tegen Sparta (Praag). Door de keuze-commissie is het B-elftal, dat Donderdag 23 dezer des midags om twee uur onder leiding van scheidsrechter Grootmeyer op het Sparta-terrein te Rotterdam tegen Sparta Praag een oefenwedstrijd zal spelen, als volgt samengesteld: Doel; Pöttgens (Miranda). Achter: Van Diepenbeek (Ajax), Pienter (Be Quick, Groningen). Midden: Vrauwdeunt (Feijenoord), Schoorel (H.B.S), Graafland (H.B.S.). Voor: De Gier (Eindhoven), Slot (D.V.S.), Ditmars (D.H.C.), Drok (R.F.C.), Miinders (D.F.C.). Hes.: Cohen (Sparta), Lelieveld (V.U.C.), Breitner (A.D.O.), Brokken (Longa), Ber: (AD.Q.)_ en Lagendaal .(Xerxes), le sprint: 1. Aerts, 2. Richli, 3. van Hoek, 4. Vluggen. 2e sprint: X. J. v. Kempen, 2. Guimbretière, 3. Buehler, 4. Rausch. 3e sprint: 1. Aerts, 2. Richli, 3. Vluggen, 4. Braspenninx. 4e sprint: 1. J. van Kempen, 2. Buehler, 3. Muller, 4. Wals. 5e sprint: 1. Pijnenburg, 2. Aerts, 3. Guerra, 4. Richli. 6e sprint: 1. Wals, 2. Loncke, 3. J. v. Kempen, 4. Muller. Onmiddellijk trokken na dit klassement de Italianen er tusschen uit, gevolgd door Rausch- Hiirtgen; beide koppels wonnen een ronde. Opnieuw vlogen de Duitschers weg, wel wat ontactisch, want Pijnenburg en Guimbretière hielden hun wieltjes. Maar Rausch was toen de man, die met een formidabele spurt zijn achtervolgers van zich afschudde. En opnieuw won Duitschland nu een ronde. In deze jacht onderscheidden de Duitschers zich bijzonder door hun grooten strijdlust. Rausch scheen zijn inzinking volkomen te bo ven. Hij ging er opnieuw met een sneltrein vaartje vandoor. De Amsterdammers Adan en de Wolf profiteerden hiervan en konden met de Duitschres een ronde inhalen op het hoofd- peleton. Na een kwartier was de jacht afge- loopen en rustten de renners uit voor de laatste sprint van den middag, een premiesprint over tien ronden, waarin Jan v. Kempen eerst werd. Valentijn uit den strijd genomen Ondanks zijn goeden wil heeft Valentijn's rijden in dezen zes-daagsche, waarin hij zijn debuut maakte, geen voldoening kunnen geven en op sportieve overwegingen heeft de directie dan ook Zondagmiddag te 5 uur besloten hem uit den strijd te nemen. Zijn partner van Nek zal een nieuw koppel vormen met van Hout, die, na het opgeven van Richard, als reserve reed. Het koppel is geplaatst op 10 ronden met 31 punten. Zooals men zich herinneren zal, vormden van Nek en van Hout verleden jaar, bij den eersten Amsterdamschen Zesdaagsche, een kop pel, dat door den val van van Nek op den derden dag gescheiden werd. Hierdoor luidde de stand, na de klassement- sprints van 4 uur en de daarop gevolgde jachten als volgt: Aan den kop: 1. Pijnenburg-Wals 119 p. Op 1 ronde: 2. Richli-Buehler 90 p., 3. Bras- penninx-van Kempen 69 p. 4. Guimbretière- Broccardo 69 p. Op 2 ronden: 5. Rausch-Hürtgen 6 p. Op 6 ronden: 6. Slaats-van Hoek 51 p. Op 8 ronden: 7. Aerts-Lonvke 50 p., 8. Guerra- Bresciani 43 p., 9. Adan-de Wolf 26 p. Op 9 ronden: 10. Vluggen-Muller 47 p. Op 10 ronden: 11. v. Nek-v. Hout 31 p. Om 5 uur Zondagmiddag was afgelegd 987.698 K.M. De tweede nacht van de Amsterdamsche Zes daagsche is niet ongemerkt voorbijgegaan. Het lïöppel Pij n enburg-Wals, dat om twaalf uur 'Zaterdagnacht nog eenronde achterstond op Guimbretière-Broccardo, Richli-Buchler, en Braspenninx-Jan van Kempen, ontketènde na het klassement van twee uur een jacht, welke een half uur aanhielt, waarbij het tenslotte een ronde voorsprong op de andere koppels kreeg. Gemakelijk is dat niet gegaan, daar de Fran schen uitstekend in vorm zijn en binnen een ommezien van tijd lag het veld uiteen gerukt; Wals, Jan van Kempen en Guimbretière onder scheidden zich in dezen titanenstrijd niet alleen, maar ook de Duitschers Rausch-Hürtgen, die in deze jacht alleen terrein op Wals-Pijnenburg verloren. Het stond wel te bezien, dat er onder de mindere goden nu slachtoffers zouden vallen. Het tempo was zoo hoog, dat ze het onmogelijk konden bijsloffen, zoodat na den tweeden nacht een duidelijke teekening in den strijd is ge komen. Want het staat nu wel vast, dat het hoofd- peleton de nog komende dagen hoofdzakelijk bestaan zal uit de koppels Pijnenburg-Wals, Richli-Buehler, Guimbretière-Broccardo en Braspenninx-Jan van Kempen. Het Amsterdamsche duo Adan-de Wolf, dat de eerste dagen niet onaardig had gereden, maar zichtbaar gebrek aan routine vertoonde, ver huisde met het Belgische tweetal Aerts-Loncke met tien ronden achterstand naar de 8ste en 9dè plaats, vanwaar ze het hoofdpeleton wel niet meer zullen bereiken. Ook de Italianen wer den een paar ronden gelapt en kwamen op de 7de plaats terecht met 9 ronden achterstand. Dan waren er nog Rausch-Hürtgen en Slaats- van Hoek resp. met 6 en 7 ronden achterstand op het hoofdpeleton. Of de Duitschers, die vorig .jaar zulk een uitstekenden indruk in Amster dam achterlieten, er nog iets van zullen maken, is een open vraag. Een feit is het dat Rausch niet die felheid in het jagen van den vorigen keer demonstreert. Guimbretière-Broccardo hebben na het be ëindigen van deze jacht onmiddellijk bij de jury protest aangeteekend, omdat zij meenden geen ronde op het leidende koppel te hebben verloren. De stand van Zondagmiddag 4 uur. De stand van den wedstrijd na de klassement sprints van 4 uur Zondagmorgen was als volgt: Aan den kop. 1. Pijnenburg-Wals 85 p. Op 1 ronde: 2. Richli-Buehler 65 p., 3. Guim bretière-Broccardo 63 p., 4. Braspenninx-v. Kempen 53 p. Op 6 ronden: 5. Rausch-Hürtgen 5 p. Op 7 ronden: 6. Slaats-van Hoek 38 p. Op 9 ronden: 7. Guerra-Bresciani 40 p. Op 10 ronden: 8. Aerts-Loncke 34 p., 9. Adan- de Wolf 24 p. Op 11 ronden: 10. Vluggen-Muller 34 p. Op 17 ronden: 11. van Nek-Valentijn 49 p. Na het 28ste uur was afgelegd 802.152 K.M. De Zondagmiddag. Zondagmiddag werd bekend gemaakt, dat het protest van Guimbretière-Broccardo door de jury was afgewezen. Tot aan de klassementsprints van half drie bleven de renners wat over de baan cirkelen, totdat de bel geluid werd en de puntenver- deeling begon. De uitslagen hiervan luidden: le sprint: 1. Pijnenburg, 2. Slaats, 3. de Wolf, 4. Valentijn. 2e sprint: 1. Wals, 2. Richli, 3, van Hoek, 4. Muller. 3e sprint: 1. Pijnenburg, 2. van Nek, 3. Slaats, 4. Guerra. 4e sprint: 1. Richli, 2. van Hoek, 3. J. van Kempen, 4. Muller. 5e sprint: 1. Pijnenburg, 2. Muller, 3. Buehler, 4. van Hoek. 6e sprint: 1. Richler, 2. Wals, 3. Broccardo, 4. J, van Kempen. Na dit klassement gingen de renners weer wat cirkelen; tot jachten kwam het voorloopig niet. De uitslagen van het klassement van 2.30 uur zijn; GüimbretiereBroccardo den kop. CLCLTt 4e. sprint: 1. Richli, 2. Wals, 3, de Wolf, A Hürtgen. 5e. sprint: 1. Pijnenburg, 2. Muller, 3. Rausch, 4. van Hoek. 6e, sprint: 1. J. v. Kempen, 2. Guerra, 3. Hürtgen, 4. Wals. PijnenburgWals heroveren de leiding. Het Fransche koppel heeft niet lang plezier gehad van de leiding, die het om half twaalf vannacht veroverd had. Na de klassement sprints van twee uur hedenmorgen heeft de wedstrijd nog een sensationeel verloop gehad. Spoedig begonnen er weer jachten, mqar dere werd enreeds in het begin onderbroken, door dat Slaats kwam te vallen, Loncke en Bras penninx vielen over hem heen en opnieuw moest de wedstrijd geneutraliseerd worden. Spoedig echter bleek, dat de valpartij niet van ernstigen aard was geweest. De neutralisatie werd weer opgeheven, alle renners verschenen weer in de baan en meteen werden er weer felle jachten ingezet. Onder leiding van Pijnenburg, die hardnekkige po gingen ondernam om nog voor de neutralisatie van zes uur de leiding te heroveren, die zij aan de Franschen hadden moeten afstaan. Met groote hardnekkigheid hielden de Hollanders vol. Als duivels schoten Pijn en Wals door de bochten. De eerste ronde hadden zij spoedig veroverd, de tweede ronde gaf een feilen strijd te zien, maar tenslotte gelukte het den Hol- landschen favorieten, hun achterstand op de Franschen in te halen. Toen de jachten geëin digd waren, bleken zij den kop weer genomen te hebben. Stand om 4.30 hedenmorgen. Na de klassemensprints van 4 uur was de stand als volgt: Aan den kop: 1. Pijnenburg-Wals 177 p., 2. Guimbretière-Broccardo 78 p. Op een ronde: 3. Richli-Buehler 115 p., 4. Rausch-Hürtgen 11 p. Op twee ronden: 5. Braspenninx-van Kempen 84 p. Op vier ronden: 6. Aerts-Loncke 82 p., 7, Guerra-Bresciani 47 p. Op vijf ronden: Slaats-van Hoek 63 p. Op zes ronden: 9. van Nek-van Hout 35 p. Op zeven ronden: 10 Adan-de Wolf 45 p. Op acht ronden: 11. Vluggen-Muller 61 p. Om vier uur hedenmorgen waren in totaal 1262,395 K.M. afgelegd. Na deze sprints hebbetL zich tot de neutrali satie, welke om 6 uur begon en tot 12 uur hedenmiddag voortduurde, geen veranderingen meer voorgedaan. WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN. De achtste partij FabreRaichenbach werd wederom remise. We begonnen'den Zondagavond met 'n jacht. Nauwelijks had het publiek plaats genomen het was lang zoo vol niet als Zaterdagavond of Pijnenburg, nog met zijn beenstukken aan, zette zijn rug op en wes was hij. Con sternatie in het veld, dat nog rustig in de baan te cirkelen hing. Direct werd de vluch teling nagezet, het geheele veld lag binnen enkele seconden door elkaar. Pijnenburg werd spoedig bereikt, echter zette Richli de jacht voort, zoodat de rest wel mee moest doen. Het leverde echter niets op dan vermoeienis, zoo dat na een kwartier de ganzenformatie weer hersteld werd. Alleen de Italianen gingen er nog vandoor maar de rest vond het welletjes en bleef thuis, zoodat Italië vrij gemakkelijk den achterstand kon verkleinen. Guerra-Bresciani stonden nog 7! ronden of „maar" 1 K.M. bij het leidende koppel achter. Tot aan het klassement van 10 uur bleef het rustig. De sprints hadden de volgende resul taten: le sprint: 1 Wals, 2 Adam, 3 van Hout, 4 Richli. 2e sprint 1 Pijnenburg, 2 de Wolf, 3 Buehler, 4 Slaats. 3e sprint: 1 Guimbretière, 2 Loncke, 3 van Hoek, 4 Muller. 4e sprint: I Pijnenburg, 2 Slaats, 3 Buehler, 4 Vluggen. 5e sprint: 1 J. van Kempen, 2 Loncke, 3 Mul ler, 4 Adam. 6e sprint: 1 Pijnenburg, 2 Vluggen, 3 Slaats, 4 Buehler. Weer was het rust. Totdat de Turmac-fa- brieken een premie van 100 uitloofde, wat voor den „Bras" aanleiding was weg te sprin ten. Met Jan van Kempen won hij een ronde. Hiermede was voor het veld de doos van Pan- dorra geopend en flitste alles weer door de bochten. Richli Bühler gingen ook weg, een moment later gevolgd door de Franschen en de Duitschers. De eerstgenoemde twee koppels zetten na een ronde gewonnen te hebben, de sprint voort en namen zelfs de leiding, doch toen vloog als er vandoor en spoedig bestond het hoofdpeleton uit 4 koppels, twee Holland- sche, het Fransche en het Zwitsersche. In deze jacht onderscheidde zich vooral Guim bretière die tactisch een nieuwe kans om uit te loopen, prachtig op tijd aangreep en een ronde wist te winnen zonder dat het veel moei te kostte. Het Fransche koppel had nu de lei ding met een ronde, maar Richli-Buehler wis ten ook een ronde te winnen. Nu was Wals aan de beurt; een halve ronde was hij voor, toen plotseling zijn band knalde en hij in volle vaart tegen de baan smakte. De eerste valpartij van Zondagavond. Het koppel werd voorloopig geneutraliseerd. De Franschen namen toen opnieuw een ronde en behielden daarmede de leiding. Wals scheen intusschen onder gejuich weer op het appèl, de val was dus goed afgeloopen. En meteen ging „Pijn" eruit, bijna maakte hij met Wals opnieuw een tuimeling, want de Brabanter kan alleen rechts aflossen en Wals reed uiterst links. Maar de ronde wonnen ze toch. Een half uur duurde de jacht reeds met onverminderde felheid voort, zoodat het moei lijk werd een stand op te maken, vooral toen Wals uit de baan vloog en daardoor een ronde niet mee deed. Maar daarna ging het er weer even frisch op los We noteerden een hernieuw de ronde winst voor hem, Tegen half twaalf ging Guimbretière op een weer juist gekozen moment er tusschenuit energiek trok hij door de bochten en voor de anderen het wisten, hadden de Franschen op nieuw een baan gewonnen, zoodat ze met twee ronden voorsprong de leiding kregen Tot half twaalf duurde de verwarring voort, met onverminderde hevigheid. De Zondagnacht Na de jachten van 10.30 tot 11.30, waarin in totaal 55 ronden genomen werden, luidde de stand als volgt: Aan den kop: 1. GuimbretièreBroccardo (2) 73 punten. Op 2 ronden: 2, Pijnenburg—Wals (5) 139 p.; 3. Richli-Buehler (11) 98 p.; 4. Braspenning— v. Kempen (1) 94 p.; 5. Rausch-Hürtgen (4) 6 punten. Op 6 ronden: 6. Slaatsvan Hoek (12) 59 p.; 7. GuerraBresciani (9) 43 p. Op 7 ronden: 8. AertsLoncke (8) 56 p Op 8 ronden: 9. van Nekvan Hout (7) 33 p. Op 9 ronden: 10. Adande Wolf (3) 33 p Op 10 rondep: 11. VluggenMuller (6) 54 p. Om 11 uur was afgelegd 1105.703 K.M. (is 36022 ronden). Na middernacht heerschte volslagen rust op de baan tot het klassement van twee uur. De sprinfs hadden het volgend verloop: le. sprint: 1. Pijnenburg, 2. Loncke,*3. Buehle 4, Adan. 2e. sprint: 1. Wals, 2. Aerts, 3. Slaats, 4. Guerra 3e. sprint: 1. Loncke, 2. Pijnenburg, 3, Buh1 4. Mulle. Wanneer de fabricatie, of ds voorraad uwer artikelen, den omzet, den verkoop overtreffen, geeft aan 'n serie dan eens de kans U te helpen, den aftrek uwer producten te vergrooten. Eerste Klasse. Eerste Lijst. Trekking van 120 November. ƒ2090 No. 18429. ƒ1500 No. 3822. ƒ1000 No. 13201. 400 No. 4321, 15754, 16426. f 200 No. 7757 9335, 11431, 20493. 100 No. 6691, 7433. 11498, 13282. 13642, 13820, 16307, 17116, 19737. PRIJZEN TAN 20. 42 48 53 64 93 141 142 146 163 186 265 308 3% 338 361 364 375 391 406 433 442 478 520 548 585 627 709 733 777 795 831 866 889 901 925 946, 953 985 987 994 1118 1135 1161 1167 1172 1250 1299 1300 1363 1376 1415 1460 1470 1509 1510 1541 1544 1676 1579 1598 1628 1656 1683 1706 1757 1763 17-75 1783 1790 1847 192G 1955 1956 1904 201.0 2037 2079 2082 3094 '2096 2120 2136 2173 2178 2223 2228 2244 2245 2279 2320 2324 4941 2396 4960 2416 4971 2428 4980 2434 4992 2444 oÜOö 2455 5012 24517 5024 2.524 5067 2606 5066 2632 5069 2645 5113 2690 5116 2728 5124 2769 5167 2770 5176 2780 5259 2834 5267 2880 5268 2887 5328 2893 5352 3013 5368 3039 5372 3045 5402 3117 5443 3125 5457 3142 5474 3173 5484 3198 5517 3243 5572 3254 5630 3276 5684 3291 5716 3314 5748 3328 5784 ,3368 5803 3397 5834 3412 5855 3413 5953 8468 5964 3492 6038 3560 6054 3561 0132 3565 6177 3569 6193 3732 6303 3739 6316 3750 6400 3753 6413 3770 6437 3804 6482' 3825 6495 3834 6503 3848 6539 3869 6559 3964 6576 3998 6642 4000 6654 4008 6681 4025 6716 4030 6752 4056 6846 4097 6874 4102 6912 4129 6943 4183 6954 4255 6986 4261 7023 4277 7054 4283 7060 4280 7108 4350 7198 4360 7204 4365 7211 4372 7226 4168 7265 4477 7276 4493 7319 4517 7325 4547 7328 4532 7343 4774 7334 4712 7409 4768 7463 4738 7516 4797 7549 4-805 7-550 4814 7558 4831 7370 4837 7760 7784 10418 7827 10443 7831 10512 7851 10515 7873 0530 7946 10658 7952 10570 8003 10701 8021 10716 8065 10756 8157 10770 8203 10793 6214 10805 8229 10849 8282 10696 8286 10897 8303 10948 8324 10956 8337 10968 8432 10969 8137 11043 8468 11083 8486 111410 8519 11273 8573 11364 8581 11444 8612 11446 8610 11470 8632 11495 8712 11522 8733 11541 8737 11559 8750 11603 8784 11656 8795 11662 8843 11663 8868 11705 8872 11732 8886*11758 8929 11767 9006 11771 9095 11794 9113 11835 9136 11886 9200 11892 9216 12007 9241 12027 9283 12058 .9303 12072 9313 12083 9328 12112 9418 12172 9457 12206 9510 12230 9517 12235 9514 12313 9606 12337 9614 12338 9633 12393 9089 12394 9095 12411 971L 12418 9739 12440 9753 12514 9812 12524 9850 12579 9864 12629 9873 12631 9878 12647 991-5 12672 9982 12687 10027 12720 10055 12758 10083 12760 10133 12781 10135 12836 10167 12845 10173 12850 30181 12866 10229 12863 10241 12946 10262 12965 10321 13068 10330 13157 10334 132*21 10340 13222 10345 13225 10352 13256 30396 13289 15663 13321 15673 13356 15696 13392 15697 13396 15741 13456 35788 13463 15829 13536 15S83 13557 15884 13558 15899 13575 16905 13669 15952 13593 16130 13624 16204 13636 16258 1.3703 16261 13708 16272 13741 16290 13759 16472 13771 16496 13833 16531 13837 16535 13846 16568 13874 16599 13878 16630 13892 16686 13925 16871 13956 16907 13958 16926 13961 16931 13976 16980 14029 17002 14061 17009 14072 17.077 14080 17080 14117 17083 14137 17108 14178 17112 14182 17115 14204 17257 14209 17352 14210 17353 14220 17356 14306 17400 14310 17427 14333 17466 14391 17477 14398 17518 14440 17522 14444 17538 14459 17583 14467 17631 14539 17679 14591 17703 14643 17704 14698 17749 14729 17750 14740 17758 14748 17853 14948 17868 14852 17878 14864 17904 14910 18031 149.31 18044 14941 18120 14950 18135 14975 18232 14999 18297 15011 18331 15094 18347 15U4 18371 15146 18375 15149 18432 15249 13465 152.70 18514 15290 18528 151298 1 8554 15307 13567 15336 18595 15339 18636 15346 1 8672 15330 18673 15392 18701 15430 18706 15431 1S753 15464 18756 15503 18780 15599 18786 15636 1331-5 18869' 18873 18875 18931 18954; 18057; 18961i 18971 18072; 18980' 19073 19107 19190 19*298 19323' 19361 19888 19425 19448 19518 19522 195401 195461 19597I 196091 19630 19645.1 19649 1966S 19674- 19706 19726 19727 1974,31 19764! 19791 18833 19848, 19859 19868! 19879 19882 19889 19900 19921' 10923; 19944 20022 20055 20081 20090 20141. 201471 20177 20208; 20239 20282 20283 20290 20322 20325 20342 20374 20375 20421 204*23 20459 20465 20483: 20494' 20527 20643 206451 20749 20759 20768 20781 •20786 20800! 20814:! 2085 2»'" 2087.' 20899: 20901 2097 209Sf| 209S§i 2009®

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 9