K mism DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS erres radio 56ste JAARGANG WOENSDAG 6 DECEMBER 1933 No. 16815 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 IJSBAAN MORGEN OPEN. GEEN BETERE. mmm NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. KETHEL DROOGLEGGING BUITENSLUIS. R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN DORDRECHT AANVARING OP DE RIVIER VOOR DORDRECHT. houdt Den goeden koers plaatst regelmatig Eü J DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN n ROTTERDAM WADDINXVEEN. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCH1EDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand ƒ110; Per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3 75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cents Per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. DAMSCHE De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels ƒ1.55 elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50: 10 regels ƒ1—, 15 regels ƒ1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieveD gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.- bij overlijden door een ongeval; beide handen, voeten of oogen; 250.- bij verlies van één hand, één voet/500.- bij verlies van of één oog; ƒ150.- bij verlies van een duim; 75.- bij verlies van een wijsvinger; J 50. bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25.- bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. ONDERZOEK NAAR WONING- HUREN Voorloopige verbetering der Oranjebrixg. Abattoir-plannen in studie. In de Memorie van Antwoord op het see- Lcverslag van het begrootingsonderzoek wor- n onder „algemeene beschouwingen" uiter- aard de meest uiteenloopende onderwerpen behandeld. Reeds hebben wij aan dit gedeelte van de memorie een en ander ontleend en thans laten wij wederom een aantal passages volgen. Zoo lezen wij o.a., dat de plannen be treffende het bewaarschoolonderwijs nog in voorbereiding zijn, zoodat B. en W. niet in staat zijn thans nadere mededeelingen daar omtrent te doen. Doordat zij besloten hebben de le klasse van den nieuwen cursus voor opleiding van bewaarschoolonderwijzeressen dit jaar niet te doen aanvangen, zal in de toekomst een aanmerkelijke bezuiniging wor den verkregen. Of meer bezuiniging mogelijk is, maakt nog een punt van nadere overwe ging uit. Woningbouw en Huurverlaging. B. en W. meenen te mogen verwachten, dat van Rijks wege maatregelen zullen worden getroffen strekkende tot verlaging van de huren der woningbouwvereenigingen. Bij de daling der loonen zal verlaging der huren niet kunnen uitblijven. Een onderzoek naar de woninghuren, zoo als in het sectieverslag gevraagd wordt, wordt ingesteld; het resultaat zal te zijner tijd aan den Raad worden medegedeeld. Het drukken van het woningtype ligt niet op den weg van de gemeente. Bruggen. B. en W. werden reeds plan nen voorgelegd voor een voorloopige verbete ring van de Oranjebrug, waarmede de finan- cieele Commissie zich kon vereenigen. Waar het hun met het oog op de finan ciën raadzaam leek deze plannen tegelijk met andere, welke eveneens op nieuwe wer ken betrekking hebben, gezamenlijk te bezien heeft deze zaak den Raad nog niet bereikt. B. en W. zijn echter voornemens een daartoe strekkend voorstel te doen. De bedoeling was. na het maken van de nieuwe brug over de Westerhaven tegenover °e Stadhouderslaan, de Willemsbrug te ver beteren. indien dit dan nog noodig zou zijn. e bouw van bedoelde brug moest echter met net oog op de financiën nog achterwege blij- Saneering van stadsdeelen. Waar reeds in gunstïge tijden de verbetering van dit stads deel, die meermalen werd besproken, met het oog op de belangrijke kosten niet kon wor den ter hand genomen, zal men volgens B en W. moeten toegeven, dat daaraan in de tegen woordige tijdsomstandigheden nog veel min der te denken is. Het geringe gebruik, dat van het Brandpad wordt gemaakt, laat niet toe, dat er veel aan gedaan wordt; B. en W. zullen echter nagaan of er zonder veel kosten iets te verbeteren Is' Het politietoezicht aldaar zal worden ver scherpt. St. Jacobs-Gasthuis. Een definitieve be stemming heeft het oude gebouw niet gekre gen. B. en W. betwijfelen echter wel, of het voor schoolruimte te gebruiken zal zijn. mede in verband met de voorschriften, welke op schoolgebouwen van toepassing zijn. Naar aanleiding van een gestelde vraag ge ven B. en W. als hun meening te kennen, dat de regeling betreffende het Fabrifonds eerst in volle werking ial treden als het nieu we St. Jacobs-Gasthuis in gebruik wordt ge nomen. Abattoir. Dit vraagstuk is er niet eenvou diger op geworden. Sinds de vroegere plannen voor een gemeentelijk abattoir is er veel in de toestanden gewijzigd, zoodat er alle aanlei ding bestaat, deze zaak opnieuw te bezien. de uitzonderingen tot het verleden behooren. Als antwoord op de vraag van een lid dre 3e sectie, die de meening uitsprak, dat de ge huwde onderwijzeressen plaats moeten ma ken voor anderen, deelen B. en W. mede, dat door onze Gemeente ten volle is gebruik ge maakt van de gelegenheid door de Lager On derwijswet geboden om te bepalen, dat aan onderwijzeressen, die huwen, ontslag zal wor- d verleend. Aan die bepalingen kon ingevol ge de wet geen terugwerkende kracht worden gegeven. Invoering van de 40-urige werkweek voor het gemeentepersoneel zou, aldus B. en W. fi nancieel alleen mogelijk zijn bij handhavin. van het uurloon, wat zeker niet de bedoeling van de vragers is. Bij ontslag van tijdelijk personeel wordt zooveel mogelijk met den diensttijd rekening gehouden. Door de vorst verrast. De kraan was defect. Het nieuwe bestuur der Schiedamsche IJs- vereeniging is zijn eersten winter met pech be gonnen. Elk jaar wordt het terrein aan den Spieringhoek met ingang van 15 November van de gemeente gehuurd, al wordt met het oog op de zwakte van den keerdijk, zoo lang mogelijk met het onder water zetten gewacht. Dit laatste is ook dit jaar het geval geweest; herhaaldelijk heeft het bestuur er bij den Plantsoenendienst op aangedrongen, dat met het volhevelen zou worden begonnen, doch het veelvuldige ver zoek werd telkens in den wind geslagen. Zoo iets is de meeste winters niet erg, maar nu is de vorst bijzonder vroeg opgetreden. Men is thans eerst Maandag tot het onder water zetten overgegaan, en als dat nu nog maar het normale verloop had gehad? Want wat bleek het geval te zijn? De kraan van den hevel waarmee het water uit de Poldervaart pleegt te worden gezogen, was defect, en nu moest er een nieuwe kraan uit Rotterdam worden ge haald. Daarna bevond men weer, dat de hevel niet snel genoeg werkte, wat aanleiding werd om een motorpomp te laten aanrukken. Die heeft thans zijn werk gedaan maar het ligt voor de hand, dat een en ander niet bevorderlijk is geweest voor de kwaliteit van het ijs. Dit was vanmorgen dan ook verre van fraai, zoodat het bestuur niet dacht, dat de baan heden avond nog zou kunnen worden geopend. Er moest nog heel wat geschaafd en gerepareerd v/orden! Het ijs was bovendien niet alleen erg onregelmatig maar over het algemeen ook tamelijk dun. Het zou echter al heel gek moe ten loopen, als de baan morgen niet bereden zou kunnen worden. DE POLDERVAART Vanmorgen werd op de Poldervaart de ijs- sport al druk beoefend. De Schiedamsche Red dingsbrigade heeft hier weer, zooals elk jaar, wachten uitgezet, die toegerust zijn met uitge breid reddingsmateriaal, zooals ijsladders, red dingshaken, verbandkisten enz. Morgen zal zij ook over een raderbrancard de beschikking krijgen. Hier en daar heeft de Reddingsbrigade waar schuwingsborden geplaatst, in het vertrouwen dat men de welgemeende wenken zal opvolgen en zich ook overigens aan de aanwijzingen, die de wachten zullen geven, storen zal. De binnenscheepvaart is nog niet gestremd. Zij ondervindt nog slechts weinig hinder van het ijs in onze havens. CHRISTELIJK ONDERWIJS m0t Electro D yn a mi sch en-Lu Idsp re k e r Desgewenscht gem. betaling. INVENTA-HAARDEN Wag, ,,'t Lichtpunt", Hoogs<raat109,TBl. 68836 Reel. 123S ill i ^fnt/v,nPThting van ee» centrale slachtplaats van slagerszijde ongetwijfeld een punt is, waarmede rekening moet worden ge houden, wordt de zaak daardoor toch niet be- heerscht. Het behoeft overigens, zoo schrij ven B. en W., wel niet te worden gezegd dat de ingediende plannen een punt van ernstig onderzoek uitmaken. Koopmansbeurs. Jaren geleden zijn er plannen gemaakt om dit gebouw meer pro ductief te maken. De kosten waren echter niet goed te maken. Overigens wordt er thans toch wel nuttig gebruik van gemaakt, hoewel op brengst en onkosten elkaar niet dekken. Schoolgeldregeling. Bij de bepaling van het schoolgeld wordt ook met de niet-school- gaande kinderen wel degelijk rekening ge houden. De aftrek voor kinderen bij den aan slag i nde rijksinkomstenbelasting, die grond slag voor de berekening van het verschuldig de schoolgeld is, heeft immers ook voor de niet-schoolgaande kinderen plaats. Luchtbeschermingsdienst. Het stadium, waarin de voorbereidende maatregelen met betrekking tot een luchtbeschermingsdienst verkeeren, laat nog niet toe, dat daarover me dedeelingen kunnen worden gedaan. B. en W. laten zich geregeld op de hoogte houden van hetgeen door het Rijk en verschillende ande re gemeenten in dezen wordt verricht. Bin nenkort is wettelijke voorziening te wachten. Omzetbelasting. Bij het opmaken van de begrooting was nog niet bekend, voor welke producten omzetbelasting zou worden gehe ven. Aangezien echter de omzetbelasting op de verbruikers moet worden verhaald, zal dit aldus B. en W.. heel weinig verschil in de uitkomsten van de begrooting uitmaken. Personeel. Reeds het vorig jaar deelden B- en W. mede, dat het slechts zeer enkele gevallen waren, waarin van diensten van ge- pensionneerden wordt gebruik gemaakt. Aan het eind van dit jaar zullen de beide bedoel- Overeenkomstig het advies van de Onder wijscommissie stellen B. en W. voor, afwij zend te beschikken op een verzoek van de Ver. tot Bevordering van Christ. Onderwijs, die gel den had aangevraagd voor het aanbrengen van een hekwerk vóór de buitendeur, het betegelen van een speelplaats en het bouwen van een fietsenbergplaats ten behoeve van de Dr. de Visserschool aan de West-Frankelandschestraat v- SCHIEDAM, 6 December Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn per H. L. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling Spoeling ƒ0.80 a ƒ0.90. De Spree voert dikke en groote ijschollen mee hoofdstad. onder de bruggen der Duitsche Het St. Nicolaasfeest Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat het St. Nicolaasfeest van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen, in afwijking van wat vroeger is bericht, zal plaats vinden op Zaterdag 9 Dec. a.s. des middags van half 3 tot half 5 en van half 6 tot half 8, beide keeren in den R. K. Volksbond, Ingang Westvest. Aan de zijde van de Lange Haven zullen de kinderen de zaal weer verlaten. De toegangsbewijzen zullen Donderdag of Vrijdag in het bezit van de leden zijn. Met het oog op herstelling. B. en W. schrijven aan den Gemeenteraad: Zooals ook Uw Raad voldoende bekend is, laat de toestand van de Buitensluis al sinds meerdere jaren te wenschen over. De lekkage is steeds grooter geworden, terwijl de sluis tn haar geheel hoe langer hoe meer gebreken is gaan vertoonen. In verband hiermede is daaraan steeds bijzondere aandacht geschonken en is een regelmatig toezicht op dit sluiswerk ge houden, ten einde zich volledig op de hoogte te stellen van de ontwikkeling van den toe stand. Bij een laatstelijk ingesteld onderzoek is gebleken, dat de betrouwbaarheid van de sluis niet langer verantwoord is te achten. Het is op grond hiervan, dat het Hoogheemraad schap Schieland, onder wiens waterstaatskun- dig toezicht deze sluis staat, onze gemeente heeft aangeschreven ten spoedigste maatregelen te nemen om deze sluis te herstellen, nadat zij door middel van afdamming zal zijn droog gelegd. Naar aanleiding hiervan is door den dienst van Gemeentewerken daarvoor een plan ont worpen. Daarbij is een dankbaar gebruik ge maakt van de waardevolle gegevens, die door den gemeente-archivaris, omtrent de vroeger? waterbouwkundige werken ter plaatse, zijn ver zameld. De bedoeling is voor de afdamming een ijze ren damwand te gebruiken. Het werk zal wor den opgedragen aan een aannemer, terwijl de verrekening van de kosten, n verband met de onbekendheid van hetgeen zal moeten worden hersteld en gemaakt, dient te geschieden vol gens nader overeen te komen eenheidsprijzen. Hoewel het thans nog niet mogelijk is de totale som van de vermoedelijke kosten op te geven, waar eerst na de drooglegging met zeker heid is vast te stellen, welke verbeteringen noodig zullen zijn, moeten de reeds thans te voorziene werken, waartoe behalve de afdam ming en drooglegging ook behooren het stem pelen van de muren en vloeren, het nazien der sluisdeuren en enkele andere nu vast te stellen werkzaamheden, geraamd worden op 60.000. Dit bedrag zal evenwel, wanneer later even tueel besloten wordt, den kademuur aan het Oosterhoofd te herstellen, met 10.000 kunnen worden verminderd, waar alsdan daarvoo- de afkomende damwand kan worden gebruikt. Overeenkomstig het advies van de Commis sie voor de Gemeentewerken, die zich met de uitvoering van dit plan, zooals het is opgezet, kan vereenigen, hebben wij de eer U voor te stellen het daarvoor geraamde crediet van 60.000 te verleenen. VILLABOUW AAN DE LAAN STADHOUDERS- B. en W. stellen den Raad voor, resp. aan den heer W. Th. H. ten Bosch q.q. te Rotterdam en aan den heer M. D. Brink q.q. aldaar te ver- koopen twee perceelen bouwgrond, gelegen aan de Stadhouderslaan Z.Z. ter breedte van ongev. 25 M„ tegen een prijs van 19 per M2. ter bebouwing met één dubbele villa. R. K. S. V. EXCELSIOR Kegelen Morgen, Donderdag, vindt op de banen van hotel De Kroon het December-kegelconcours der zwart-witten plaats. Aanvang 8 uur. Dit concours draagt het karakter van een sur prise-avond. De toegang is opengesteld voor leden, donateurs en introducé's. AANVULLINGSAGENDA GEMEENTERAAD BURGERLIJKE STAND Aangifte van 35 December GEBOREN; Lena, dochter van F. Klotowijk en A. Soeters, Schie 70 Magdalena M., doch ter van A. W. H. van der Laar en M. M. Tettero Oelsiusstraat 40 Anthony, zoon van J. II Carree en J. B. C. Boonekamp, F Potterstr. 16 OVERLEDEN: A. Staub 52 jaar, Eendracht- straat 12 L. Burger, 65 jaar, Broersveld 140 M. van der Minnen, 2 dagen, dr. Noletstr. 1 SCHEEPVAART SCHIEDAM, 5 Dec» Aangekomen: Eng. s.s, City of Auckland, met stukgoed van Antwer pen; Noorsch s.s. Karma, met ijzererts van Sag- vaag; Ned. s.s. Gouwe, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 5 Dec. Vertrokken: s.s. Zonne- wijk, ledig naar Buenos-Ayres via Vlissingen; Ned. s.s. Mirach, ledig naar Buenos-Ayres; Jap. s.s. Tamahoko Maru met stukgoed naar Ham burg. SCHIEDAM, 6 Dec. Vertrokken: Noorsch s.s. Karma, ledig naar Vilvoorde; Ned. s.s Gouwe, ledig naar Rotterdam; Eng. s.s. City of Auck land met stukgoed naar Kaapstad. De machinist verdronken. Talrijken die hun werk op straat hebben, maken gebruik van de vuurpotten, die de gemeente Amsterdam op verschillende pleinen heeft laten plaatsen. Op de Raadsvergadering die tegen Vrijdag a.s. en enkele latere dagen is uitgeschreven, zullen nog de volgende onderwerpen aan de orde komen: IA. Aanbeveling van B. en W. ter benoeming van een onderwijzeres aan den Gem. Cursus voor opleiding van Bewaarschoolonderwijze ressen, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aan mej. M. Moerman als zoodanig verleende eervol ontslag. Aanbevolen wordt: mej. F. van Apeldoorn te Schiedam. IB. Voorstel van B. en W. om mej. A. M, Verveen, onderwijzeres aan school B2 aan de Zwartewaalschestraat (hoofd de heer C. K. Minderhoud), in gelijke functie over te plaat sen naar school H aan de Huysmansstraat (hoofd de heer A. Baan). 5. Voorstel van B. en W.: a. tot het verleenen van een crediet van 600 voor aanschaffing van grootere banken voor school G 1 aan de Huysmansstraat (hoofd de heer M. Lemson); b. tot wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1933, model D 600. 6. Voorstel van B. en W. om gunstig te be schikken op het verzoek van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf fing van nieuwe leermiddelen voor hare U.L.O.- school aan den Oostsingel 9, in verband met de stijging van het leerlingenaantal. 7. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs om gelden beschikbaar te stellen voor het aan brengen van een hekwerk voor de buitendeur en het betegelen van de speelplaats van de Dr. de Visserschool aan de West-Frankelandsche straat, alsmede voor het aanschaffen van een fietsenbergplaats ten behoeve van genoemde school. 8. Voorstel van B. en W.: a. tot het verleenen van een crediet van 60.000 voor drooglegging van de Buitensluis en de in verband daarmede direct te voorziene werken; b. tot wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar "l933. UW KABOUTE RTJEI Gisterenavond te omstreeks kwart voor ze ven heeft op de rivier voor Dordrecht een aanvaring plaats gehad tusschen de sleepboot ..Hansweert", kapitein J. Durinck wonende Vest alhier, met in aanhang het ledige sleep- schip „Aligern", schipper den Braber, komen de van Antwerpen, en de motorvrachtboot ..Leerdam 3" komende van Rotterdam. De sleepboot kwam van de Oude Maas en voer in de richting van de ankerplaats onder Papendrecht, terwijl de „Leerdam 3" uit de Noord kwam en de Merwede opvoer. Plotse ling veranderde de vrachtboot van richting en wilde vóór den sleep over aan de Merwekade ligplaats nemen De kapitein van de Hansweert zag de Leer dam aankomen en gaf eenige malen de voor geschreven signalen. Plotseling zag hij de richtingverandering van de Leerdam. De ka pitein van laatstgenoemde boot beweert de signalen niet gehoord te hebben en de Hans weert" liet onmiddellijk zijn boot achteruit laat was. Hij gaf toen nog een signaal op den z.g. misthoorn. De kapitein van de „Hans weert liet onmiddellijk zijn boot achteruit draaien, doch een aanvaring was niet meer te voorkomen. De „Leerdam" raakte de „Hans weert" voor aan bakboord, terwijl onmiddel lijk daarop deze boot door het inmiddels zwenkende sleepschip tegen de goederenboot werd gedrukt. De sleeptros knapte af en sloeg waarschijnlijk tegen den schoorsteen van de „Hansweert". Toen kapitein D. zijn machinist, den 45-jarigen L. Glerum, wonende Marienborn- straat 45, alhier, eigenaar der boot, opdracht wilde geven de machine weer in beweging te brengen, kreeg hij geen antwoord. Bij onder zoek bleek dat G. niet meer aan boord was, hoewel hij even vóór de aanvaring nog aan dek gezien was. De kapitein vroeg nog aan de „Leerdam" of zijn machinist misschien was overgesprongen, doch dat bleek niet het ge val te zijn. Waarschijnlijk heeft G. een wrijf hout tusschen de motorvrachtboot en de sleep boot willen houden en is toen door den hevi- gen schok overboord geslagen en verdronken. De politie toog aanstonds aan het dreggen, doch had hedenmorgen om 12 uur nog geen resultaat gehad. De gemeenteboot „Johan de Witt" had de leiding bij het dregwerk, doch door de hevige vorst knapten de dreglijnen meermalen door. De sleepboot heeft tamelijk veel averij bekomen. Kapitein Durinck had 'n wonde aan de hand opgeloopen en was zeer onder den indruk van het tragisch ongeval, 't Was van den heer Glerum de tweede reis die hij als eigenaar der boot meemaakte. ST. NICOLAAS-KINDERFEEST. Gistermiddag heeft St. Nicolaas en zijn zwarte knecht een bezoek gebracht bij de kin deren van de Fröbelschool. Bijna alle ouders van de kleinen hadden aan de uitnoodiging tot het bijwonen van dit St. Nicolaasfeest ge hoor gegeven en zij hebben naast de belang stelling voor dit onderwijs ook ongetwijfeld waardeering gekregen voor de inspannende arbeid van mej. A. Thijsen, uit Schiedam, die dagelijks den scepter zwaait over 34 kinderen van 36 jaar. Nadat de kleuters onder leiding van de on derwijzeres enkele leuke Sinterklaasliedjes hadden gezongen, kwam de goede Sint met zijn knecht en in gezelschap van pastoor Saulenn de zaal binnen. De aanvankelijke angst bij het binnenkomen van Sinterklaas was spoedig geweken door de vertrouwelijke wijze waarop de Sint en vooral zijn knecht met de kinderen omgingen. Met gespannen aandacht hebben de ouderen de vertooning van enkele aardige, onder leiding van mej. Thijsen, opgevoerde stukjes gevolgd, De di verse tractaties vielen begrijpelijkerwijze bij de kleinen best in den smaak. Na afloop kreeg elk kind nog een aardige verrassnig mee naar huis. St. Nicolaas bracht tenslotte met welgekozen woorden dank aan mej. Thijsen voor haar veelzijdige en opofferenden arbeid in het belang van de jeugd van Kethel en beloofde na zijn aankomst in Spanje een mooien Kerststal voor de school te zullen zenden. Vermelden we nog dat het R. K. Kerkbestuur was vertegenwoordigd door de heeren Zoeling en Fransen. Verwacht wordt: Zwakke, veranderlijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, wellicht eenige sneeuw, tempe ratuur om het vriespunt in het Noorden, in het Zuiden matige tot lichte vorst. Lichten op van 's avonds 4.17 tot 's morgens 7.26 uur. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond, 8 uur Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. K, K. K HET VEERBEDRIJF. Verscheidene leden merkten op in het Ceji traal Rapport, dat de Willemsbrug op de spitsuren voor 100 pet. bezet is. Is het ter ver betering van, dezen onhoudbaren toestand niet mogelijk, zoo was hun vraag, het verkeer over de wagenveren uit te breiden door ver laging van de tarieven? Door verhooging van de frequentie zullen de nadeelen der tariefs verlaging h.i. worden opgevangen. DE VUILNISPOTTEN. 'Door enkele leden werd gevraagd in het Centrale Rapport om welke reden de Gemeen tereiniging een groot aantal lage papier- of vuilnispotten langs de trottoirs heeft geplaatst, hoewel de papierbakken, opgehangen aan lan taarn- of trampalen, goed voldoen. De bedoel de potten zijn openbare vuilnisbakken gewor den en dikwijls sterk vervuild. Kan er op gerekend worden, dat er niet meer worden ge plaatst en uit welk crediet zijn de reeds ge plaatste bekostigd? ACADEMIE VOOR BEELDENDE KUNSTEN EN TECHNISCHE WETENSCHAPPEN Hoe staat het zoo werd gevraagd in het Centraal Rapport met de plannen voor den bouw van een nieuwe Academie voor Beel dende Kunsten en Technische Wetenschappen? De onderhandelingen daarover duren nu al jaren en het is van groote beteekenis voor Rotterdam, dat de Middelbare Technische School een nieuwe huisvesting krijgt, niet alleen, omdat de oude huisvesting niet meer aan de eischen voldoet, maar tevens, omdat het gebouw, waar de school thans gevestigd is, dan kan worden afgebroken, in welk geval een aanvang zal kunen worden gemaakt met deri bouw van de nieuwe Beurs, hetgeen mede in het belang zal zijn van de bestrijding van de werkloosheid. BRAND IN DE SCHUUR. De roode haan meldde zich bij de familie Van Steyn, gelukkig in de schuur. Door het snelle ingrijpen van onze „Magirus" beperkte de brand zich tot de schuur, hoewel een oogenblik gevaar dreigde voor de belendende woningen. lederen Maandagavond van 9 tot half repetitie van het gemengd koor van den K Gorzen in het Parochiehuls. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half ]j repetitie Koninkl. Zangvereemging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursvergade ring van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d Putten). Groote zaal van den R. K_ Volksbond. lederen Woensdagavosd half 9 verplichte bijeenkomst St. Jos. Gezellen Schiedam L Ver- eenigingsgebouw Lange Haven 70. Confereptie over: Populair Godsdienstige onderwerpen door den praeses. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia R. K. Volksbond. lederen Vrijdagavond te 8 uur cursusavond van de R. K. Ver. E. H. B. O. in de Broeders- school aan de Nieuwe Haven. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repe titie voor de meisjes van het kinderkoor van den K K. Gorzen in het Parochiebuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging .Aiberdingk rhjjm* Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand bestuurs vergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klachten" voor de leden. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van hail 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenneid tot aanmelding van leden. Woensdag 6 December Lezing met lichtbeelden van mr. J. A. C. Bierenbroodspot, algem. leider van „De Sport fondsen" op een propagandavergadering van wege de N.V. De Sportfondsen, afd. Schiedam. Musis Sacrum, 8 uur. Vrijdag 8 December Kinderzangavond vanwege den K. K. Gorzen. Parochiehuis, Lekstraat, half 8. Zaterdag 9 December St. Nicolaasfeest van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen. R. K. Volksbond, ingang Westvest, van half 3half 5 en van half 6 half 8. Zondag 10 December Eerste winterconcert van O. B. K. Volksbond, 8 uur. R. K. Vrijdag 15 December Rede van rector J. F. A. Bots, over „Massa- mensch of christenmensch" voor den R. K. Volksbond, 8 uur. De „Postjager gedaald op Waalhaven. Voor het toestel de bemanningop de machine de heer Pander. 6 Dee.: Groote Schouwburg. Traviata (Ital. Opera), 8 uur (voor volwassenen). 9 Dec.: Groote Schouwburg, Faust (Ital. Opera) 8 uur (voor volw.) Doeie, Rotterd. Philh. Orkest, half 4 Nutszaal, voordracht avond Conservatorium voor Muziek (Holthaus), kwart voor 8. 10 Dec.: Doele, Residentie-orkest, kwart voor drie. Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 7 December in: Studio '32. Parijs danst (voor volw.); Luxor. De Czarewitsch, (voor volwassenen); City en Capitol, De witte non (voor volwassenen)Grand théatre, Ein Lied geht um die Welt; Royal, The way to love (voor volwassenen); Roxy, De bloem van Hawaï (voor volwassenen); Centraal, Men- schenlevens gevraagd (voor volwassenen); Co losseum, Movie Crazy (voor volwassenen). Tentoonstellingen: Studio '32. wer ken van C. J. Maks. - Rotterdamsche Grafi sche Vereeniging, Zwarte Paardenstraat 92: Portretten van Anton Versluys (tot 10 Dec.). - Unger van Mens. Eendrachtsweg 27: wer- Algemeene Kunsthandel. Visschersdijk 111: werken van J. J. Dam me (tot 11 Dec.). No tarishuis, Wijnstraat 35: werken van Raoul Dufy (tot 15 Dec.). Toonkamer Ad. Donker, Witte de Withstraat 88: werken van den Oos- tenrijkschen etser Ludwig Kesshaimer (tot 14 December).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 1