nederland-n.-frankrijk. MAANDAG 11 DECEMBER 1933 WAT ANDEREN ZEGGEN. VOETBAL IN ENGELAND. Chelsea thans 5 punten achter. ARSENAL DOOR SUNDERLAND VERSLAGEN. s. s. s. io KON. NED. GYMNASTIEK VERBOND. IN BELGIE. Tiende technische Bondsvergadering. VERBONDEN WATERSPORTVEREEN NIEUWE PLANNEN VAN MALCOLM CAMPBELL. CONGRES VAN DE A.I.A.C.R. R'DAMSCHE VOETBALBOND. 3 DE ELFTALLEN. Sedert and: KUNSTTURNWEDSTRIJD Een fraaie Hoilandsche zege. DE COMPETITIE. Resultaten der a 'geloopen week. 1_3- naast. Een hernieuwde aanval, waarin heel onze voorhoede betrokken wordt, breekt ten slotte op Seszta. Hoogeschool-voetbal Dan is oranje voorloopig weer uitgeschakeld. De Oostenrijkers voeren het hooger tempo op zonder schijnbaar zich zelf maar in te spannen, ze weten den bal het werk te laten doen. Snel verplaatst zich het leer en nauwelijks heeft v. d. Meulen een diagonaal schot van Zischek ver werkt of in precies uitgevoerd shortpassing ion de nieuwe dreiging aan; tik voor tik, van Nausch naar Smistik, die voorwaarts naar Sindelar en deze naar Schall op den vleugel; de linksbuiten zet ter verrassing, ineens over naar uiterst rechts en meteen knalt het schot van Zischek op doel. Dit knap staal voetbal wordt onmid dellijk ten volle gehonoreerd door de buiten gewone wijze waarop v. d. Meulen den moeiliiken kogel vlak bij den zijpaal onschadelijk maakt. Voor de fijnproevers is deze episode voorzeker een der hoogtepunten van den boeienden strijd ^Direct' zitten we in nieuwe emotie: hoog zeilt de bal aan uit de lucht voor ons doel, v. d. Meulen zal hem grijpen doch plots springt van Dienenbeek er naar, deze raakt 'm onvoldoende, de situatie nijpt 'n moment bedenkelijk doch gelukkig komen we met 'n hoekschop van dit afschuwelijk misverstand af. Van Heel speelt een technisch knap partijtje en bewijst herhaaldelijk voor de nrofs. in ha - behandeling niet onder te doen. Met een for- schen trap naar den rechtervleugel gooit hij weer het spel epen; Wels drijft op, speelt naar 't midden, Lagendaal geeft Vente n pass, die even moet terugspelen op Andenessen om d dreiging van Smistik te ontgaan; onze spil be trekt den linkervleugel in den aanval, maar Sehoemaker stuit direct op Cis". De kou is meteen van de Oostenrijksche .uc want Smistik brengt het leer naar del}overkant, plaatst schuin vooruit naar links, Schall zet voor, Sindelar vangt en schiet- meteen van d-c^tb- in; van der Meulen kan als uiterste redrmddel den bal slechts wegslaan, Zischek krijgt m te pakken, nu volgt een kogel van dezen kant, die beukt tegen den paal; de terugspringende bal wordt door van Run ten koste vann hoekschop voorloopig onschadelijk gemaakt. Wanneer van Heel het leer naar Sehoemaker passeert en d.ze op Lagendaal speelt, lost de middenvoor een ver schot, dat Platzer niet vermag te passeeren. Mulders, die herhaaldelijk buitenspel staat zon der hinderlijk te zijn, ziet zich eindelijk bestraft, wanneer Anderiessen hem een overigens behoor lijke kans geboden heeft. Wat later komt het Weensche doel in „root gevaar, wanneer Sehoemaker voorzet; Lagendaal snelt op den bal toe, doch de uitgeloopen Platzer is er eerder bij, hij trapt het leer echter tegen den Rotterdammer aan, 't springt schuin naar Wels die te lang treuzelt met z'n voorzet en als het eindelijk daartoe komt, heeft Cisar zijn posi tie goed kunnen kiezen en kopt weg. Direct hierop knijpt het aan den overkant; de linkervleugel brengt op, met afgemeten pass legt Binder het leer voor Sindelar's voeten die 't voor 't intrappen heeft, van Run schiet blik semsnel toe en trapt juist als de Oostenrijker zal schieten, den bal voor hem weg over de achter lijn. 'Nnarrow escape! Het davert van jubel en aanvoerder v. d. Meulen komt onder de lat uit loopen om den Eindhove naar den cijns van zijn bewondering en dank baarheid te brengen. Holland reageert met 'n feilen aanval; Schoe maker haalt den bal op, geeft door naar Mulders, Lagendaal vangt diens voorzet doch wordt in schieten verhinderd' hij kan nog naar Vente tikken, maar deze knalt hard naast Dan brengt de middenvoor weer op, hij speelt naar links, een nek-aan-nek race tusschen Mulders en Wagner volgt, de Ajacied krijgt bij de hoekvlag kans voor 'n scherpen voorzet, die fraai door Platzer wordt gevangen. Van Heel zet zijn vleugel weer in actie; Sehoe maker passeert naar Lagendaal, deze zet even door en geeft dan een enorm hard schot af: de kogel smoort in de omklemmende armen van den op z'n knieën gevallen doelman. Onder den indruk van deze emotie gaan we pauzeeren. De tweede helft. De tweede helft begint met wisselende aan vallen. De Hollanders stuiten daarbij op Seszta; aan den anderen kant ziet Schall zijn voorzet onbenut voorlangs doel vliegen. Direct zijn de Oostenrijkers terug, opnieuw via den linker vleugel; thans wordt de voorzet van den bui tenman door Anderiesen weggekopt, Smistik kriigt den bal te pakken, passeert naar Sindelar doch als deze schieten wil, wordt het leer voor z'n voeten weggepikt. De Oostenrijkers blijven in den aanval en wanneer de tweede helft drie minuten oud is, hebben ze succes; de bal wordt voor het oranje-doel geplaatst, van Diepenbeek verkeert blijkbaar in de veronderstelling dat van der Meulen achter hem het leer zal onder scheppen en laat het passeeren: de doelman kan er echter niet bij, Bican krijgt het roüertje voor zijn voeten en trapt, terwijl v. d. Meiilen ver geefs nog grijpt, van korten afstand gemakke lijk in, (01). Oostenrijk leidt. van Run. Een ongelukkig doelpunt, uit een misverstand ontstaan! Nadat Platzer een ver schot van Peliikaan heeft afgeweerd, is Oostenrijk weer in den aan val; Nausch plaatst naar voren, Zischek passeert naar 't midden, Sindelar schiet in en van der Meulen kan met z'n linkerhand den bal nog van richting veranderen, zoodat die langs den paal heen draait. Den hoekschop komen we ongerept te boven. Nadat we Seszta een voorzet van Mul ders hebben zien verwerken en Platzer een ver schot van Sehoemaker heeft gekeerd, zetten de gasten weer mooi sluitende combinaties op. De eerste wordt besloten met een voorzet van Schall, dien v. d. Meulen uitloopend fraai onder breekt. Schall komt weer voor Peliikaan, doch speelt nu op Smistik terug; deze geeft den bal door naar Zischsk, die niet aarzelt met schieten; hard en goed gericht is de kogel, doch v. d. Meulen slaat hem achter. Dit schijnt de onzen te inspirêeren tot hoogor activiteit. De middenlinie. a?n den druk ont komen, kan haar steunende taak hervatten en de voorhoede wordt weer mobiel gemaakt. Van v. Heel gaat het naar Lagendaal en via Sehoe maker wordt de bal naar Vente gespeeld: deze vliegt op het leer toe en knalt hard in goede richting, maar Platzer vangt met bewonderens waardige vastheid. Dan slingert Lagendaal er zich zigzag doorheen, doch hij loopt te pletter tegen Smistik en Seszta. Ook Wels kan den stevigen linksback niet passeeren, doch als de kleine vleugelspeler het nog eens probeert met mrer succes, volgt een fraaie voorzet, waar Lagendaal z'n hoofd onder zet, maar Platzer is weer safe. Een kort gehouden combinatie der Oosten rijkers dringt weer diep in ons doelgebied door doch stuit dan op Peliikaan. Een vrije trap tegen ons wordt door v. Diepenbeek teruggewerkt: het leer komt bij Sehoemaker, die naar buiten speelt, doch Mulders kan niet uit de voeten en laat den bal uitloopen. De linkervleugel der gasten komt met een nieuwe bedreiging, het schot van Schall treft den zijpaal. Weer komen ze terug en Sindelar krijgt bij den afgemeten voorzet een mooie kans; de midvoor wil den bal in doel wippen, doch trapt naast. Andermaal zet de Weensche linkervleugel op, Anderiesen kopt den voorzet in de richting van eigen doel, doch van Run bereddert de situatie. Slechts zelden krijgt onze voorhoe le in deze periode gelegenheid een aanval op te zetten De Oostenrijkers spelen veel terug op hun spil, hou den het spel in de breedte en probeeren den bal in ons doel te drijven, doch hiertoe wordt hun de kans niet gelaten. Lagendaal doet eenige uit vallen in combinatie met Wels; het komt tot een schot van grooten afstand van den eerste er tot een scherpen voorzet van den Gorcummer, dien Platzer bij de latkruising vangt. Nederland in den aanval. Langzaam vermindert de druk der gasten. Wanneer Lagendaal een schot lost, maakt Seszta hands; Anderiesen neemt den vrijen schop doch de juist genoemde Oostenrijker kopt het leer terug. Als Schall snel toeloopt op een door Sindelar vooruit gespeelden bal, kan PelliKaan redden ten koste van een hoekschop. Lagendaal, die ook zelf uiterst actief is, laat Wels weer rennen langs de lijn, hij vliegt Nausch voorbij en geeft een goeden voorzet, Vente schiet raar doel, maar Platzer wijst den bal terug, die bij Lagendaal komt; voor de doelman zich heeft kunnen herstellen, schiet de Rotterdammer in doch nu duikt het hoofd van Cisar pp. dat het leer laag uit den leegen doelmond kopt! Het publiek vuurt de oranjehemden weer vurig aan en onze spelers werpen hun enthou siasme in den strijd. Er ontstaat een gevecht op de Oostenrijksche doellijn, waarbij blijkbaar een overtreding wordt begaan, want scheids rechter Rudd geeft een vrijen trap tegen Neder land. Dadelijk is onze voorhoede terug, Vente schiet fraai in doch Platzer vangt hoog onder de lat; wel laat hij den bal uit z'n handen val len doch hij heeft zich hersteld eer een der onzen van 't moment kan profiteeren. Een-vrije schop tegen Oostenrijk wordt in het doelgebied geplaatst, Lagendaal kopt den bal in de goede richting door, doch de doel verdediger vangt keurig. Een mooi opgezette aanval der Hollan ders wordt door Wels te niet gedaan als hij faalt bij z'n voorzet. Het laatste kwartier. De strijd na de pauze is tot nu toe nie* zoo boeiend geweest als in de eerste helft, 't Laatste kwartier evenwei stijgt weer de kwaliteit en de spanning. Bij een Oostenrijkschen hoekschop wordt de bal zeer scherp en hoog voorgezet, Sindelar loopt er op toe. doch van Run houdt hem af en in- tus'schen daalt het leer echter op den Eindhove- naar en rolt over zijn rug in v. d. Meulcn's handen. Mooie aanvallen zetten de gasten dan weer op; het spel sluit bij eiken pass en eiken tik. maar 't gaat te veel in de breedte en voordat het komt tot 'n beslissend schot, sterft de aanval in de schoonheid van de technisch volmaakte doch hier onvruchtbare korte combinatie. Bij ons is er minder techniek en minder systeem, maar felle uitvallen en korte stooten in het centrum, door de vleugels veelal voorbereid. Daar brengt Peliikaan weer 't onverwachte element, door ineens van de rechter zijlijn den bal naar den linkervleugel te plaatsen, waar Mulders direct naar 't midden zet en Vente ineens zijn been er achter zwaait; 'n verrassend schotmaar tegen zoo'n doelman tevergeefsch; Platzer houdt, zonder 'n spier bijna te vertrekken. Opnieuw probeert oranje het; van Heel stuurt den bal bij Vente, die naar Lagendaal, maar reeds heeft Seszta de combinatie onderbraken. Even krijgen we dan een belegering van het Hoilandsche doel, waar o.a. v. Diepenbeek een vrijen schop afweert. Dan speelt Anderiesen den bal weer vrij, hij plaatst echter wat te ver naar voren, zoodat Lagendaal hem niet kan halen en de uitgeloopen Platzer in het voordeel is De volgende beurt van onzen spil is beter, want nu komt zijn pass in onmiddellijk bereik van Sehoemaker; deze schuift hem door naar Mul ders, in zijn ren komt da Ajacied Wagner voorbij maar stuit dan op Cisar, die hem kans loos maakt. Bij den volgenden aanval wacht de Amsterdammer zijn tegen-back niet af doch schiet op doel, doch richting geeft hij niet. De laatste minuten! De avond valt reeds vaal over het veld. de bal is moeilijk vaak te volgen. Wels draaft weer langs de lijn, z'n voorzet is correct, Lagendaal krijgt 'm op z'n hoofd en zal het dalende leer vangen op z'n schoen, doch hem wordt de tijd niet gelaten en forsch doch fair wordt de lange jongeling opzij gezet door Smistik, vooraleer zijn been in zwaaienden zwaai kan komen. Hij laat evenwel niet af en dra leidt de middenvoor een nieuwen aanval; weer speelt hij naar rechts op Wels, 'n korte voorzet van dezen, Vente snelt toe doch Platzer heeft de situatie reeds overzien, is uitgeloopen en werkt den bal weg. Fel reageert nog even Oostenrijk: een schot van Schall gaat voorlangs Hollands doel; 'n dito van Zischak houdt v d. Meulen in knieval. Nog even golven de aanval len op en neer, dan fluit de scheidsrechter het einde van den fraaien strijd. We geven hier enkele Interviewtjes in 't kort weer- Hugo Meisl, de „Verbandskapitan" van Oos tenrijk „Jammer dat veld en tempera tuur een handicap waren om tot volled ge krachtsontplooiing te komep. Het Ned. elftal had Meisl verrast en *t Oostenrijksche team had hem teleurgesteld. Het had veel minder gespeeld dan in Schotland en Engeland. Hij betreurde dit zeer, doch voegde er aan toe„Uw verdediging was buitengewoon hecht en de ploeg als ge heel speelde „ein frisches, herzhaftes Kampf- spiel", beter dan hij ooit tevoren van Hollanders zag". Rudd, de Engelsche scheidsrechter, had zelden zoo prettig geleid. Twee correcte en faire ploe gen en daarbij een nuttige assistentie van de grensrechters. Vier jaren geleden zag mr. Rudd Nederland spelen, want toen leidde hij BelgiëNederland. In die 4 jaren is het Nederlandsche spel twee kl?ssen beter geworden, meende hij Een be paald merkwaardige vooruitgangHet was tie moeilijke terreinomstandigheden in aanmer king nemende een heel goede wedstrijd Beide keepers „splendid", de Hoilandsche half- lir.ie de beste linie van het veld. Karei hotzy, voorzitter der technische com missie (we spraken hem toen juist mr Rudd hem het eerelidmaatschap aangeboden had van de English Referee Association!) was uiterst te vreden en h-'d niet durven hopen dat de Ned. ploeg zóóveel uit dezen wedstrijd ge haald had. De linkervleugel was 't minst en het aanvalsspel kan verbeterd. Onze de'ensie su bliem. Men denke vooral niet dat Oostenrijk volkomen tegen hen bestand. Het geheele team van ons was onvermoeid, geen inzinking viel te constateeren. De geest was voortreffelijk. Voor die toewijding van de spelers niets dan lof. Scheidsrechter Mutters, die al zoovele lan denploegen in actie zag, vond het een zeer goe den wedstrijd, die meer satisfactie gaf dan me nige overwinning. Van der Meulen en de half- linie waren subliem. Vente en Lagendaal schon ken bevrediging en Rudd had uitstekend geleid. Scheidsrechter Grootmeyer had van de Oos tenrijkers meer verwacht, al geloofde hij wel, dat ze beter kunnen. Doch onze uitstekende verdediging gaf hun geen kans. Platzer en Szesta zijn echter buitengewoon geweest De uitslag had even goed gelijk kunnen zijn, al wilde hij niet zeggen dat het resultaat onver diend was. De voorhoede is nog voor verbete ring vatbaar. Scheidsrechter Van Moorsel, die kort geleden nog Duitschland—Noorwegen en Bélgië—Dene marken leidde, was door het goede Nederïand- sche spel verrast, al hadden de Oostenrijkers hem wel teleurgesteld. Het Nederlandsche elf tal was gedecideerd beter dan de ploegen van België, Noorwegen en Denemarken en zoo goed als het niet kansloos tegen Oostenrijk was, zou het dat evenmin zijn tegen de momenteèl ove rigens wel sterke Duitschers. Herberts, voorzitter der keuze-commissie, vond het een fraai resultaat. Het meest ver heugende was, dat de ploeg met eenige inval lers zoo goed voldaan had, waarbij vooral het werk der verdediging boven allen lof ver heven was. Waren Platzer en Szesta niet zoo buitengewoon op dreef geweest, dan was waar schijnlijk gewonnen De heer Herberts achtte dat gunstig resul taat de vrucht van de groote toewijding der spelers en van de oefen-campagne. Deze wed strijd heeft de këuze-commissie opnieuw een hart onder den riem gestoken en is voor het geheele Nederlandsche voetbal een aanmoedi ging om op den ingeslagen weg voort te gaan, teneinde in het aanstaande voorjaar de kroon op het werk te zetten. Ie klasse. Aston Villa—Derby County Chelsea—Manchester City Huddersfield Town—Middlesbrough Leicester City—West Bromwich Albion Liverpool -Sheffield Wednesday Portsmouth—Everton Sheffield United—Leeds United Stoke City—Blackburn Rovers SunderlandArsenal Tottenham HutspurBirmingham Wolverhampton Wanderers—Newcaste United 2e klasse. Bolton WanderersSwansea Town Bradford—Fuiham Brentford—Millwall Burnley—Lincoln City Grimsby Town—Southampton Manchester United—Notts County Nottingham Forest—Blockpool Oldham Athletic—Bury Plymouth Argyle—Port Vale Preston North End Hull City West Ham United—Bradford City 0—2 1—2 2—1 0—1 1—3 0—0 2—1 2—0 3—0 3—2 of zij na één wedstrijd dan wel na meer ont moetingen den kampioenstitel heeft veroverd. Dij zullen mogelijk een volgend maal de derde klas behandelen. Thans willen wij echter nog memoreeren, dat A. S. V. in de 3de klas C ongeslagen bovenaan staat. Het zal ons be nieuwen of C. K. C. dan wel A. S. V. het eer ste verliespunt zal boeken. TWEEDE KLAS A. Belvedère 12 11 Oud Beijerland 11 H W. S. 9 Zaoth 10 S. C. V. 10 Sunrise 10 D F. L. 11 Sportlust 10 Puttershoek A. V. O. D. W. L. Numansdorp C. J. S. Vooruitgang Rotterdam Hillegersberg T. A. G. 11 11 10 11 9 10 10 10 12 8 8 6 6 5 3 3 2 1 2 18 40—25 2 17 54—16 2 15 31—22 2 13 34—10 3 12 23—20 6 7 19—39 7 6 21—38 9 4 16—39 9 2 1645 B. vrl. pnt. v. t. 1 18 32—11 1 17 26—12 3 12 18—13 4 12 28—24 3 11 21—18 5 9 19—17 5 9 17—17 7 4 15—28 11 2 10—46 TWEEDE KLAS C. C. K. C. Slikkerveer Deliïiaven Spijkenisse Wibic D. R. L. Semper Melior G. V. R. Poseidon N. H. S. D Z. D. C'. S. C. Luno W. R. W. Kampioen H. B. B. Pretoria Rockanje V. E. F. C. 11 11 10 5 1 4 10 5 1 4 9 4 2 3 10 3 4 3 10 2 5 3 10 3 3 4 9—45 11 1 2 8 TWEEDE KLAS D. pnt. v. t. 22 47—11 11 225"19 11 22—42 10 21—16 25—25 9 28—26 9 23—24 4 18—29 4 17—34 ges. gew. gel. vrl. pnt. v. t. 13 11 12 13 12 11 11 12 12 11 11 8 8 6 7 4 4 2 2 1 1 2 3 5 4. 5 6 7 10 10 23 17 17 14 13 10 9 7 4 2 47—9 37—26 38—27 27—34 41—26 20—17 25—33 19—32 25—49 21—17 2—1 2—1 3—1 De uitslagen van gisteren luiden; Antwerp F.C.Belgica 3 1 TilleurUnion St. Gill0 9 R.C. Mechelen—C.S. Brugge 2-2 LyraStandard C.L1 2 R.C. BrusselLiersche 4 1 R.C. GentBeerschot 0—2 Te Utrecht is Zaterdag en Zondag de tiende technische Bondsvergadering van het K. N. G. V. gehouden. Ze werd ingezet met de sectievergaderingen van de wandelcommissie, de spelcommissie en de athletiekcommissie. Het was de eerste maal, dat deze sectievergaderingen werden gehouden. In de vergadering van de wandelcommissie werd om. het wandelreglement goedgekeurd, en ge iln 1 sproken over afstandsmarschen voor adspiran- i—[ I ten en K. N. G. V.rïnarschen. De bijeenkomst 3j van de spelcommissie besprak diverse spel- 1—2 i technische kwesties eri regelde deze. De com- 0o missie voor de athletiek uitte in haar bijeen- 2—2 komst o.m. den wensch, te komen tot uitge- 3_0 breide athletiek-competities, tot instelling van 5—0 1 vaardigheidsdiploma's, tot aanstelling van ath- 1—2 letiekconsuls door de turnkringbesturen en be- sprak de mogelijkheid van records in het K. N. G. V. In het Gebouw voor K. en W. werd een de monstratie gegeven van de seriën bonds-vrije oefeningen 1934. Hou zee denken aan een kogelstooten, speerwerpen, schermen enz., en bewezen, dat de nieuwe rich ting bij de Fransche turnbroeders nog niet ver gevorderd is. De Hollanders bleken op dit ge bied ver voor te zijn. Hun oefeningen waren fraaier, beter afgewerkt, we zouden haast zeg gen gratieuzer. Toch ondervonden de gasten een goede waardeering, want zij verwierven 93.10 punten tegen Holland 108.80 punten. Het tweede nummer was turnen aan paard en ringen. De Hollanders begonnen aan de ringen de Franschen aan het paardturnen. De gasten begonnen in den regel niet onverdienstelijk, doch de afwerking liet bij velen nog al te wen sen. A. Bruyenne, A. Capet en E. Verfaille lever den goede prestaties, doch de rest liet niets bizonders zien. Het ringwerk van de Hollanders viel zeer te loven, doch bij het paard werk werd nog wel eens een foutje gemaakt. Van de Fransehen was het werk aan de ringen op zichzelf zeer te loven, doch minder sierlijk dan van de K. N. G. V.-menschen. Voor paard en ringen kreeg Frankrijk 97.30 en 105.85 punten, Nederland resp. 102.85 en 109.90 punten. Vermeld moet nog worden, dat J. van uen- dringen uit Vlaardingen, na het nummer vriie oefeningen en ringen, niet meer aan dei wed strijden kon deelnemen wegens ongesteldheid. Van grooten invloed was dit niet, want siechts de zes beste prestaties werden gewaardeerd voor het landenklassement. Voor de pauze werd nog het nummer springen afgewerkt, waarbij de verrichtingen niet sterk uiteenliepen. De gasten kregen daarvoor 47.55 en Hollgnd 54.40 punten, zoodat de pauze inging met als stand, Nederland 375.95, Frankrijk 343.70 punten. De twee nummers die na de pauze afgewerkt werden, waren de oefeningen aan rek en brug. De Franschen begonnen met het rek, de Hol- lanrs met het brugwerk. Men kreeg aanvanke lijk den indruk, dat de bezoekers een flink stuk van hun achterstand zouden inhalen, want hun prestaties waren zeer goed, terwijl het brugwerk van de Hollanders weliswaar op hoog peil stond, doch nog al eens mislukte. F. Wedel en P. van Dam uit Den Haag, blonken ver boven hun ploeggenooten uit, en daar de jury de misluk kingen niet al te zwaar strafte, viel het eind cijfer nog zeer mee: Nederland brug 105.65, rrankrijk rek 102.50. Toen kwamen de bezoekers aan de brug en de Hollanders aan het rek. Den Franschen werd toen het laatste greintje hoop op de overwinning of een vermindering van den achterstand ont nomen. Hun brugwerk werd veel minder dan dat van hun tegenstanders, terwijl deze aan het rek werk leverden van superieure kwaliteit. Heel de Hoilandsche ploeg blonk hier uit en er werden dan ook 114.51) punten door verworven, terwijl de Franschen aan de brug 98.15 punten De eindstand werd: Nederland 598.10 punten, Frankrijk 544.35 punten, zoodat de Hollanders de strijd wonnen met 51.75 punten. De beste persoonlijke pres ia tie werd geleverd door F. Wedel, Den Kaag, tweede'was P. van mam, Den ïiaag, derde E. Melkman, Bergen op Zoom. Na den wedstrijd heeft dr. Reijs, voorzitter van het K. N. G. V., de prijzen uitgereikt, waar bij hij dank bracht aan allen, die aan het wel slagen hadden medegewerkt, zeer in het bizon- dér aan het bestuur van den Stichtscnen Turn kring, die het geheel had georganiseerd. Jaarvergadering te Amsterdam. In het gebouw van de Industrieele club te Amsterdam hielden de Kon. Verbonden Ne derlandsche Watersportvereenigingen haar jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer D. Goedkoop Dzn berg; 14 15 Juli Braasseimermeer; 20 tot 24 Juli Kaagweek; 28, 29 Juli Rotterd. Zeiiveree- niging; 15, 16 Aug. Kon. z.v. Sneek; 18, 19 Aug. Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging; 19 Aug. V. Z.O.D. (Rotterdam); 25, 26 Aug. Zaanlandsche Zeilvereeniging; 2 Sept. Haarl. Jachtclub en Kralingsche Zeilclub; 8, 9 Sept. Kon. Rott. Z. V. de Maas en kampioenschapswedstrijden Ber- gumermeerklasse en 12 Vk. M. klasse van de W. V. de Schinkel. 16 Sept. Kampioenswed strijden Bergumermeerklasse Rotterdam en twaalfvoetsjollenklasse Amsterdam. De Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging werd ais voorzittende vereeniging herkozen. In i de vacature in den zeilraad wegens be danken van den heer M. de^ Wit werd als plaatsvervangend lid de heer ir. Doedes ge kozen. De beroemde Engelsche auto-racer Malcolm Campbell, die houder is van het wereldsnel heidsrecord voor automobielen met een gemid delde van 437 K.M. 914 M. per uur, maakt plannen om deze prestatie nog hooger op te voeren. Onlangs verklaarde hij, dat hij zich niet eerder uit de race-baan zal terugtrekken, voordat hij een snelheid van 300 mijl per uur (482,7 K.M.) heeft bereikt In een tegen alle nieuwsgierigheid gepantser de werkplaats in de nabijheid van Brook'ands wordt zijn racewagen, de „Blauwe Vogel" onder toezicht van den constructeur Reid Rail ton, voorzien van alle verbeteringen, die men noodig acht om een grooter snelheid te bereiken. Zoo wordt het chassis en de stroomlijn-carrosserie aan eenige veranderingen onderworpen. Mag men den constructeur gelooven. dan zal de verbeterde Blauwe Vogel op een snelheid van nog meer dan 5 mijl in de minuut komen, wat ongeveer gelijk staat met 500 K.M. in het uur. De nieuwe recordvaart, die in Juii of Augus tus van het volgend jaar zal worden gehouden, zal niet worden ondernomen cp Daylona- Beace, doch in de omgeving van Salt Lake City, waar de Amerikaan Jonkins eenigen tijd gele den het 24 uur-record vestigde. In het te Parijs gehouden congres van de Association Internationale des Automobile- Clubs Reconnus, het internationale lichaam op automobielgebied, dat alle erkende automooiel- clubs ter wereld voor Nederland de Kon. Ned. Automobiel Club vereenigt, zijn eenige voor het toerisme en de automobielsport be langrijke besluiten genomen. Zooals steeds het geval is, waren de werk zaamheden voorbereid in enkele commissies, na melijk een commissie voor de sportaangelegen- heden, een commissie voor douane- en ver- keersvraagstukken, en een commissie voor toe risme. Deze commissies dienen haar voorstelen ter algemeene vergadering in, welke dan over de al of niet verwezenlijking beslist. Daar thans in verschillende landen ook voor buitenlandsche toeristen de verplichting bestaat zich tegen de gevolgen van wettelijke aansprake lijkheid te verzekeren, werd de wenschelijkheid bepleit, in deze regelingen zooveel mogelijk eenheid te doen brengen en de formaliteiten te vereenvoudigen. Waar blijkt, dat in enkele landen, die toe getreden zijn tot de conventie van 1926, meer eischen worden gesteld aan het verkeer met vreemde motorrijtuigen, in het bijzonder wat de uitrusting van deze voertuigen betreft, dan in het verdrag omschreven, werd besloten er bij de betrokken regeeringen op aan te drin gen zich te beperken tot hetgeen in de conventie I is vastgelegd. Ten aanzien van de „Conférence I Douanière" in 1932 op initiatief van de A.I.A.C.R. i bijeengekomen, werd vastgesteld, dat de resul- I t-ten nog niet van dien aard waren, dat van een Met algemeene stemmen werden de Gooische j vlött=' aanvaarding van de verschillende con- Watersportvereeniging^ De ^Vrijbuiter en de e1usJes kon wordw) gesproken. Er werd be- Een gedwongen rustdag voor de spelers C- K. C. en A. S. V., de eenige clubs, die tot heden al haar wedstrijden wonnen. De competitie-leider van den Rotterdamschen Voetbalbond heeft Donderdag reeds het besluit genomen, dat er Zondag niet gespeeld zou wor den. Wij voor ons willen nu deze gelegenheid te baat nemen om hieronder enkele standen te geven met een kleine toelichting. Als wij beginnen met de eerste klas A, dan blijkt al dadelijk, dat Martinit nog een onin gevuld kolommetje heeft n.l. dat, waar de verloren wedstrijden thuis behooren. Zij staat er nog ongetwijfeld het beste voor, doch Ra dio en A. V. S. zijn toch nog vereenigingen, die het den Schiedammers lastig kunnen ma ken, ook al verloren zij elk eenmaal van de bezetters van de eerste plaats. W. T. R. slaat in deze afdeeling wel een heel droevig figuur en voor haar zal dan ook wel een plaatsje in de tweede klas moeten worden ingeruimd. EERSTE KLAS A. ges. gew. gel. vrl. pnt. v. t. Martinit Radio A. V. S. Zw. Wit Hermandad H. G. S. D. E. Z. V. Nestoro W. T. R. Evenals de eerste klas A, maakt afdeeling B ook goede vorderingen, zoodat sommige ver eenigingen nog slechts 5 wedstrijden resten. Er kan in deze klas nog van alles gebeuren en met eenige zekerheid is nog niet te zeggen welke club op de bovenste plaats zal eindigen en welke vereeniging als nummer laatst zal gaan fungeeren, gelijk uit onderstaand staatje moge blijken. ges. gew. gel. vrl. pnt. v. t. Watesportvereenigmg V.Z.O.D. l Vriendschap zij ons doel) uit Rotterdam, ais algemeen lid van het Verbond aangenomen. Het Verbond nam wederom in ledental toe met vier en telt thans 38 aangesloten veree nigingen-. De voorzitter reikte den Willem de Vries Lentschbeker aan den heer D. Kagcheiiand en 9 8 1 17 34—14 10 7 1 2 15 24—12 9 6 1 2 13 48—22 12 5 3 4 13 27—26 8 6 2 12 15-4-12 9 2 2 5 6 14—27 8 2 1 5 5 15—17 9 1 1 7 3 18—34 10 10 12—43 Ursus D. H. Z. Bolnes Barendrecht H. O. V. Dindua Hion O. D. S. Saturnus 10 9 11 10 11 9 11 11 10 7 7 6 4 3 4 3 1 16 14 13 10 10 9 9 6 5 43—15 21—18 27—25 22—23 27—23 21—21 21—29 29—38 21—31 In de eerste klas C stevent Florissant regel recht op het kampioenschap af. Haar felste te- genstandsteds zijn Charlois, dat nog eenzelfde niet alles gaf. Integendeel, de Weeners hebben 8cntal punten kan krijgen, doch twee wedstrjj- er alles op gezet, doch onze verdediging was J-' VAN DER MEULEN (H.F.C.) VAN DIEPENBEEK (Ajax.) PELLIKAAN (L.O.N.G A.) WELS VENTE (Unitas) - (Neptunus) ANDERIESEN (Ajax) LAGENDAAL SCHOEMAKER (Xerxes) (Quick) VAN RUN (P.S.V.) VAN HEEL (Feijenoord) MULDERS (Ajax) SCHALL (Admira) NAUSCH (Austria) SESZTA (W.A.C.) OOSTENRIJK: BINDER (Rapid) Scheidsrechter RUDD, Engeland SINDELAR (Austria) SMISTIK (Rapid) PLATZER (Florisdorfer A.C.) BICAN (Rapid) ZISCHEK (Wacker) WAGNER (Rapid) CISAR (W.A.C.) den minder gespeeld heeft en Pechvogels, dal met 13 punten uit 10 wedstrijden, Florissant ook nog den voet dwars kan zetten. Ziehier de stand: ges. gew. gel. vrl. pnt. v. t. - - 41—21 25—19 24—18 18—22 29—21 13—16 16—25 22—23 12—26 Hieronder laten we tenslotte nog volgen de ranglijstjes van de verschilende tweede klas afdeelingen. Bij klas C kan worden opgemerkt, dat C. K. C. nog geheel ongeslagen is en zich wel vrij spoedig kampioen van haar afdeeling kan noe men, want Delfshaven en Slikkerveer, die haar volgen, hebben met één wedstrijd minder gespeeld, een achterstand van 11 punten. C. K. C. heef het dus geheel en al in haar hand Florissant 12 8 2 2 18 Charlois 10 6 2 2 14 Pechvogels 10 6 1 3 13 Noordereiland 11 3 3 5 9 O. V/. c. 8 4 4 8 Germinal 8 3 1 4 7 Elcemhof 9 3 1 5 7 D. L. V. S. 10 3 1 6 7 Erasmus 10 2 1 7 5 Te 8 uur had de tiende technische bondsver gadering plaats onder voorzitterschap van den heer J II F. Sommer. Na de begroeting dei- aanwezigen werd verslag uitgebracht van de sectievergaderingen, waarbij als met onaardig intermezzo de vraag naar voren kwam, of het met het oog op zekere politieke stroomingen kampjoenswimpei met bijbehoorende me nog wel gewenscht is, den roep „Hou Zee te handhaven, pe voorzitter wees er op. dat deze spreuk reeds in 1926 in het verbond was inge steld en dat er geen enkele reden was deze nu te laten vervallen. Met een „Hou Zee „K. N. G. V.onderstreepte de vergadering de mee ning van den voorzitter. Nadat de heer Sommer een nabeschouwing had gegeven over het Bondsfeest 1933 te Rot terdam, werden eenige ingekomen voorstellen behandeld, waarbij o.m. een voorstel van Gro ningen tot instelling van een zwemcommissie werd aangehouden tot een der volgende verga deringen. F eestvergadering Na een korte pauze werd de vergadering om gezet in een meer feestelijke bijeenkomst, waarin de heer Sommer allereerst besprak den oorsarong en het doel der technische bondsver gadering, waarbij hij terecht de opmerking maakte, dat men deze vergadering kan gebrui ken voor wat men wil, en er nu zelfs een ian- denwedstrijd aan heeft toegevoegd. De Fransche turners verschenen toen ter ver gadering en werden verwelkomd door den voor- Nadat de heer Sommer een overzicht had ge geven van de ontwikkeling van het verbond hield dr. J. H. O. Reijs, voorzitter van het K. N. G. V. een korte toespraak. Oprichting veteranenkorps- Den tweeden dag had een bijeenkomst plaats „Kasteel van Antwerpen", tot oprichting van een" Veteranenkorps. De vergadering, die een zeer enthousiast ka rakter droeg, werd geopend met den marsch ,,Alte 'Kameraden". Medegedeeld werd, dat zich reeds 120 leden als lid van het korps hebben opgegeven, waar na het reglement na enkele besprekingen werd vastgesteld. Er wordt o.m. in bepaald, dat de leeftijdsgrens zal zijn 35 jaar, terwijl het be stuur zal bestaan uit drie personen en de con tributie door de veteranen zelf wordt bepaald. Door de vaststelling van het reglement be schouwde de voorzitter het veteranenkorps als gesticht en overhandigde aan de nieuwe ver eeniging een prachtig vaandel. De heer J J. '1'h. Bakker werd bij acclamatie als voorzitter benoemd en de heeren De Wilde en v. d. Burg als bes „uursleden. In de groote zaal van Tivoli te Utrecht had Zondagmiddag te turnontmoeting Nederland N. Frankrijk plaats, .die in een flinke en vol komen verdiende overwinning voor de Holland sche ploeg is geëindigd. Het werk der Neder landers was op alle punten superieur aan dat der gasten, wat vooral bij de vrije oefeningen, waarmede het programma werd geopend, sterk aan den dag trad. Aan rek en ringen waren de Franschen wel het best, en ook het springen was meermalen goed. Bij de paard- en bmg- oefeningen was het Fransche peil weer vrij wat minder. Ongetwijfeld had, gerekend naar de prestaties, de overwinning der onzen, nog groo ter moeten zijn, want de waardeering van het Fransche werk, uitgedrukt in de toekenning der punten, was zeer hoog, vooral bij het paard turnen. Da ploegen waren als volgt samengesteld: Frankrijk: A. Bruyenne, A. Capet, G. Garsin, A. Herreman, F. Leblanc, Murray, H. Tournel, E.' Verfaille. Nederland: J. F. v. d. Vinden, W. Zwaaf, M. Jacobs, W. Hauf, E. Melkman-, J. van Genderen, F. Wedel, P. v. Dam. Het programma werd geopend met vrije oefe ningen, waarbij men al terstond den indruk kreeg, die later op den middag stevig werd bevestigd, dat de Nederlandsche prestaties supe rieur zouden zijn. De Fransche oefeningen neigden in meer of minder mate naar de athletiek, deden meermalen daille Uwaalfvoetsjollenklasse) aan den neer A. L. J. Maas uit. De rekening over het afgeloopen boekjaar tOi een bedrag van ƒ10.906.89 werd op voorstel der kascommissie goedgekeurd. De indeeling der leden in afdeelingen werd gehandhaafd; waarna de kascommissie werd herkozen. Een voorstel van het bestuur om toe te staan, dat van de Regenboogklasse de masten 30 c.M. langer mogen worden dan thans volgens de be staande bepalingen geoorloofd is, werd na eenige discussie met 38 tegen 22 stemmen en 11 in blanco aangenomen. Het zal dus facultatief zijn. Met vrijwel algemeene stemmen werd het bestuursvoorstel aangenomen om in de ster klasse de fok van 2 tot 3 vierk. Meter te ver- grooten volgens de afmetingen van de fok, be- hoorende bij het eenheidstuig van de Bergu mermeerklasse. Bij het voorstel van het bestuur om een nieu we klasse in te voeren naar het ontwerp „Pam pus" dat bij de dezen zomer uitgeschreven prijsvraag den eersten prijs verwierf, wenschte de voorzitter den ontwerper den heer W. de Vries Lentsch van de werf Het Fort te Nieu- wendam geluk met het door hem behaalde suc ces. De bedoeling van de instelling dezer nieu we klasse is te voorzien in een bestaande be hoefte, terwijl in den bouw van booten van ongeveer deze grootte eenheid wordt gebracht. De Haariemsche Jachtclub had in verband met dit punt der agenda een voorstel ingediend om eerst volgend jaar een definitief besluit te nemen over een dergelijke eenheidsklasse in deze en uitspraak te verkrijgen middels een referendum onder de wedstrijdzeilers in dit soort scheepjes, te meer daar er reeds derge lijke typen booten bestaan in de Nederlandsche en Friesche zestienkwadraat meters. Kolonel C. de Visser (H.J.C.) verdedigde dit voorstel. De heer J. C. van Hoolwerff (de Kaag) noemde het voorstel der H.J.C. theore- itsch wel aardig, maar practisch onuitvoerbaar. Eenige afgevaardigden van kleinere vereenigin gen achtten de kosten te hoog van de nieuwe klasse waarvan voorts het nadeel is, dat eigen bouwers dit scheepje niet kunnen bouwen. Tenslotte werd tot stemming over het be stuursvoorstel overgegaan. De Pampusklasse werd aangenomen met 71 tegen 11 stemmen en 3 in blanco. Een voorstel van de watersportvereniging De Schinkel om het potlooden van wedstrijd vaartuigen vrij te laten. Bij de puntentelling voor het bepalen van resultaten uit twee of meer geebmbineerde wedstrijden, alsmede bij team-wedstrijden be staat geen uniformiteit. Er werd besloten voor 1934 eenvormigheid te brengen. Een plan daar voor zal verder uitgewerkt worden. Het voorstel van de Schinkel tot het aanleg gen van een lijst van geroyeerde leden, een zoogenaamde zwarte lijst, werd verworpen. Na eenige besprekingen in verband met een voorstel van het Nieuwe Diep omtrent de re geling van wedstrijden om plaatselijke pro vinciale en landelijke kampioenschappen werd besloten de ontwikkeling nader gade te slaan en in gemeenschappelijk overleg dit vraagstuk te regelen. Vereenigingen, die een of ander kampioenschap, met uitzondering van het na tionale, wilen laten verzeilen, zullen echter van te voren de reglementen ter goedkeuring die nen voor te leggen aan het bestuur van de K. N. N. W. V. Wedslrijddatn. De volgende wedstrijd data werden na over leg vastgesteld: 13 Mei Haariemsche Jachtclub; 18. 19, 21 Mei W. V. Loosdrecht; 27 Mei Hol- landia; 2 en 3 Juni Rotterdamsche kampioen schapen twaalfvoetsjollen en Nieuwe Meer; 10 Juni kampioenwedstrijden K. V. N. W. V in de twaalfvoetsjollenklasse; 17 Juni Watersport vereniging Amsterdam; 23, 24 Juni Zaanl. Zeil- ver., kampioenschap Noord-Holland in twaalf voetsjollen, Bergumermeer- en 12 vk. M. shar- pieklas; 30 Juni en 1 Juli voortzetting wed strijden Zaanl. Z. V. 1 Juli W. V. Kralingen. 8 Juli Watersp. Aegir, Roodwit, en Hillegers- sloten de verwezenlijking van deze desiderata met kracht te bevorderen, opdat aan het inter nationaal verkeer zoo spoedig mogelijk de vruchten van dezen arbeid ten goede komen. Vervolgens werd een voorstel aangenomen, om 'tot een oplossing té geraken van de vraag op welke wijze een Carnet de Passages en Douanes voor enkele landen onbruikbaar kan worden gemaakt. Een niet onbelangrijke leemte zal hierdoor worden aangevuld. Met belangstelling werd kennis genomen van het feit, dat het Car net de Passages en Douanes in den vervolge ook gebruikt zal kunnen worden in Fransch-West Af-ikn en in de Zuid-Afrikaansche Unie. Gestreefd zal worden naar uniformiteit ten aanzien van den tüdeiijken invoer van ren- wr"ens voor wedstrijden. V/at de toeristische uitgave van de A.I.A.L.K. 1' Europe en Automobile" betreft kan worden vermeld* dat wordt voortgegaan deze uitgave steeds te verbeteren en aan te vullen. Men kan niet anders dan bewondering uit- spreken over het feit, dat mefi er :n geslaagd is voor geheel Europa een dusdanige toeristi sche vraagbaak samen te. stellen. De uitgave verschiint in verschillende talen. Ten aanzien van de wegbebakening werd de wenschelijkheid besproken om, nadat Italië met gunstig gevolg proeven hiermede heeft geno men ook in andere landen het vraagstuk van vóórsignalen voor wegkruislngen of splitsingen onder de oogen te zien. De K.N A.C. was ter vergadering vertegen woordigd door de bestuursleden de heeren jhr. J. van Vredettburch. baron Michiels van Kesse- n'ich en den secretaris mr. B. PI- baron van Harinxma thoe Slooten. De ontmoetingen van de biljart-competitie, die in de afeeloooen week plaats hadden, geven geen aanleiding 'tot bijzondere opmerkingen. Met rassche schreden wordt de eindstreep van de eerste ronde bereikt. In de eerste helft van Januari zal een schema voor de tweede ronde worden opgemaakt. De uitslagen volgen hieronder; Klasse A. Afd. 1: Pnt- Penning Eggermont A/d. 3; A. D. Brandts G. .T, Beekhof 'i J. Beekhof l". Warnink 00 200 192 200 99 Klasse B: Afd. 5. Torhkamp 150 Briejer 93 Eoerdam 140 Tjoa v 150 Klasse D: brt. h. s gem. 33 29 5.66 33 25 6.06 33 53 6.06 33 37 5.81 19 63 10.50 18 22 550 35 38 4.28 34 19 2.73 33 32 4.24 33 16 4.54 Afd. 1. K.R.A.S.—Plan Zuid 1—3; Afd. 3: No. 1Roozendaal 13; Afd. 9: G.B.C. I B.V. 1923 Klasse E: Afd. 1. C.E.O. II—De Roemer I (A.) 2—2, Plan—Zuid—De Roemer (A.) 2—2, C.E.O. II— Vondel 4—0; Afd. 5: Excelsior—Vriendenkring 2—2; Afd. 9: K.R.A.Z. II—D.O.S. 6—2, Caland U—Qie Haghe 53; Afd. 12; Zwolsche B.C II Kamper BT. 4—4; Afd. 13; N.A.O. I—Breda 3—1, N.A.O. II—Breda 3—1; Afd. 14: A.B.C. 1932 IX—A.B.C. 1932 I 4—4. Klasse F: Afd. 1: SarphatiDoe je Eest 1—3; H.E.T.E.Y. KE.T.S. 2—2; A.B.V. 1925 I—Ons Genoegen I 3—1; Sarphati I—K.E.T.S. 3—1; Afd. 2: Ons Ge noegen IISarphati II 31; Sarphati II--Ons Genoegen II 3—1; A.B.V. 1925 II—Doe je Best II 3—1; Afd. 3: Plan Zuid I—Victoria 1 1—3. De Romer (H)—Plan Zuid I 3—1; Afd. 5: Pla-i Zuid II—Vondel 1 2—2; Afd. 6: B.V. Haarlem— Excelsior 2—2; Afd. 7: Caland't Zuid I 4 —4; Afd. 8: Het Zuiden—'t Zuid 5—3; 's-Grav B.C. II—Die Haghe II 4—4; Afd. 9: Metropole—Gron. B.C. I 0—4; Metropole—Gron. B.C. II 1—3. Clubkampioenschap drie banden: Klasse A: Rotterdam—B.C. Soc. De Vereeni ging 4—2. Klasse B: 's-Grav. B.C.—De Maasstad 5—1.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6