WEDSTRIJDEN OP DE SCHAATS, DE FRTESCHE ELFSTEDENTOCHT. MAANDAG 18 DECEMBER 1933 De Vries uit Dronrijp en Castelein uit Wartena gelijk aan het eindpunt. DE STRIJD OP DE KORTE BAAN IN HET NOORDEN. De vrouwen zonder koningin. Ontwijken Friesland en Groningen elkaar. Dr, van der Meulen met zijn echtgenoote op de schaats NATIONALE WEDSTRIJDEN IN SCHOONRÜDEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR AMATEURS. NAT. PROEFWEDSTRIJDEN TE PURMEREND. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN TILBURG. OM DEN ZILVEREN PLASWIJCK- BEKER. UITGESCHREVEN K.N.S.B.- WEDSTRIJDEN. OM DEN LOUIS BIJVOET-BEKER, ZWEMSPORT. KON. NED. ZWEMBOND. SCHERMSPORT. SABELKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Keetman bij het eindpunt van de 1000 meter te Oud-Karspel KAMPIOENSCHAP VOOR VROUWEN VERDERE WEDSTDIJDEN. WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Decentralisatie van het werk der technische commissie. De Friesche elfstedentocht is een groot succes geworden Het weer heeft de rijders begunstigd en de organisatie was puik in orde. Hartelijk heeft de bevolking van Leeuwarden de kranige winnaars die gelijk aan het eind punt waren begroet .En langzamerhand kwa men de overige rijders binnen. Verloop van den tocht. In Snede waren totaal 486 rijders gepas seerd. Te 6.16 uur kwam als eerste wedstrijder aan A. van Beekum. Verschillende rijders gewone Op dit traject zijn verschillende rijders ge wond. Dijkstra van Oosterlittums bezeerde zich zoo hevig aan de heup, dat hij den tocht moest opgeven. Vijf der deelnemers moesten worden verbonden. De controle te Sneek was schil terend in orde. Niet minder dan vijftien man deden alles hier een vlot verloop nemen Te IJlst was van Beekum reeds achter. Hi werd op de Geeuw voorbijgestreefd door Th. Draaisma van den Briel. Hier daagde in de voorste rijen een nieuwe kracht op n.l. U. Smit te Hindeloopen. Te Sloten had andermaal een ander d leiding genomen, ditmaal echter Dijkstra te Kornjum, die aldaar te 7 uur aankwam. Te 7.01 uur arriveerde D. Stienstra, te 7.02 uur V d. Duin, Warga. Jongert deelde aan de controle mede, dat hij met van Beekum eenige K M. was omge reden, daar zij een verkeerde richting waren ingeslagen. Hier passeerde ons de 50-jarige rijder Sein Stra, die alleen blijft en in zijn eenzaamheid blijkbaar behagen schept. „Ik zweet nog niet eens" zegt hij en rijdt weer verder in de rich ting van Staveren. Het controlebureau te Staveren schijnt zoo zwak bezet te zijn dat men onmogelijk den stroom van aankomenden kan verwerken in 'n tempo dal de haastige rijders bevredigt. Soms dreigt er Iets als een ruzie want niemand gunt zich den tijd. Te Staveren ligt M. Stienstra van Leeuwar den vooraan; hij arriveert aldaar te 8.23 tege, lijk met Meijerinck uit Leeuwarden, mr. Lint horst Homan Assen en A. de Vries van Dronrijp. Te Hindeloopen is de toestand weer gewijzigd Plotseling is de Hindelooper IJ. Smit op den voorgrond gekomen. Men teekent zijn kaart op 8.55 af. Te Workum, Bolsward Harlingen en Franeker komt alweer Smit uit Hindeloopen aan met tijden resp. van 9.18, 9.53, 10.43 en 11.21 Te Franeker wordt hij op de hielen gezeten door Jongert (11.31) en S. Castelein (11.32). In Harlingen wordt mej. Nekken van Willemsoord door het gemeentebestuur een bloemruiker aangeboden. Het traject FranekerBerlicumDokkum was bijzonder zwaar Smit wordt ingehaald door de Vries van Dronrijp en Castelein van Wartena. Zij teekenden om 1.34 af. Jongert volgde 1.40. Het laatste traject, de Dokkummer Ee werd in de middaguren druk bereden en de deel nemers ondervonden hinder van het drukke verkeer op deze baan. De Vries en Castelein namen de leiding. Zij spurtten Smit voorbij en kwamen te 2.30 als eersten te Leeuwarden aan. De winnaars door de bevolking begroet. Een groote volksmenigte had zich bij de finish verzameld en een luid hoera ging op voor 't kranige tweetal dat den tocht in den tijd van 9 uur en 2 min. heeft gereden en daar mee het record van C de Koning in 1912 (9 uur 58 min.) met een belangrijk tijdsverschil heeft geslagen. Als derde kwam IJ. Smit aan (2.39 uur;, vierde werd Jongert (2.41 uur), vijfde Dijkstra (ook 2.41 uur). De uitslag van den tocht voor amateurs. Als eerste van den tocht voor amateurs ar riveerde te Leeuwarden bij de finish A. Boers- ma van Twijzel (3.10 uur) als tweede P. Oos terhof van Oldeboom (3 14 uur). De Noordelijke wedstrijden op de korte baan bieden, wat de rivaliteit op de 140 meter be^ treft, hetzelfde beeld als de strijd der mannen van af 1929. Men herinnert zich, dat de Oude-Haskenaar Thijs Klompmaker die zoowaar dezer da gen nog eens ergens een tweeden prijs behaal de, doch overigens voorgoed uit de eerste rijen is verdwenen vele winters achter elkaar slechts op de baan behoefde te verschijnen om den uitslag definitief beslecht te weten: deze stoere Fries heeft het meer seizoens achtereen dank zij zijn krachtigen eindspurt, nergens voor minder dan het eerste geld behoeven te doen Zijn tijd is echter geëindigd In den langen winter van 1929, toen achtereenvolgens de Gro ninger Brouwer, later de Jettens e.a. aantoon, den, dat Klompmaker's hegemonie op de korte baan uit was, en onderling een hevigen strijd inzetten om het beschikbaar gekomen koning schap Dat echter door niemand definitief i« be haald, daar geen der Friezen en Groningers voldoende snelheid en uithoudingsvermogen bleek te bezitten om zich bij voortduring aan de spits te handhaven. Ditzelfde aspect vertoont de vrouwen-baan 1933. Was het op zichzelf reeds een eigenaardig verschijnsel, dat de nationale kampioene-1932. de nog zeer jonge doch snel opgeklommen Sjoukje Bouma, Grouw, een der allereerste da gen werd uitgeschakeld, en sindsdien vrijwel geheel van het tooneel is verdwenen; nog merk waardiger is het, dat Geesje Woudstra, Doniaga, de Friesche rijdster die door mej. Bouma werd onttroond, evenmin haar ouden vorm heeft we ten terug te vinden. Het heeft er onder de gegeven omstandighe den alleszins den schijn van, dat het met de Friesche suprematie op de vrouwen-banen in het Noorden gedaan is. De opvolgster van een Marie de Groot, een Gelske Brouwer en een Martha Hemminga heeft tot nu toe op zich laten wachten, en de jongste resultaten duiden erop, dat de Groningsche rijd sters van deze inzinking der Friezinnen ge bruik zullen maken om haar oude rivales opzij te streven, mogelijk zelfs achter zich te laten. De Beetsterzwaagster Tr. Hemminga, die in haar provincie aanvankelijk den toon aangaf en de meeste prijzen in de wacht sleepte, heeft het te Eelde althans in de finale moeten afleg gen tegen een der vele schaatstelgen uit de familie Helder, Paterswolde. Dan is er nog de frappante nederlaag van Geesje Woudstra tegen de pas 15-jarige Hennie Sietsma, Uithuizen; nogmaals een Groningsch succes, waardoor de Friezin, die het vorige sei zoen goeddeels haar heil op de goed betalende Groningsche banen heeft gezocht, nu direct weer naar eigen milieu is teruggekeerd. Het ziet er, al met al, naar uit, dat de Noor delijke schaatssterren op de 140 meter-baan dit seizoen te weinig in kracht verschillen om, als in oude tijden, een ongenaakbare koningin op de ijzers aan te wijzen. Intusschen beteekent de huidige stand van zaken in ieder geval een succes voor de Groningsche „vrouwen", die na tal van jaren, de Friezinnen opnieuw opzij heb ben weten te komen! „Eigen bezetting" in de mannen kampen De beroepsrijder is een efficient man; hij wankt er nauwlettend voor, niet alles te geven, indien niet streng noodzakelijk, doch beperkt er zich toe, zijn riviaal iets voor te blijven, juist vol doende om het eerst de finish te halen. Bij der gelijke omstandigheden is de tijd van Slof in het kampioenstournooi te Deersum, n.l. 15,1, niet „maszgebend". Toch valt op te merken, dat Hoven's presta tie in vergelijking met die, welke in het lange seizoen van 1929 werden geleverd, uitnemend valt te noemen. Niemand toch maakte zelfs toen een sneller tijd, hoewel de concurrentie tus- schen Brouwer, Klompmaker en de Jettens in die periode toch verbazend fel mocht heeten. In de eerste maand van dit jaar, toen de Gro ninger Brouwer een reeks éclatante successen behaalde, en speciaal op Noord-Hollandsche ba nen na een matig begin in kort tijdsoestek meer dan 700 bijeenreed, werd voor dezen rijder te Berg-Ambacht een tijd van 14,2 sec. geregistreerd. Hoezeer de Scheemder matador toen ook in vorm mag zijn geweest, wij wei geren voorloopig nog, deze phenomenale pres tatie als juist aan te merken. Eer valt te ver onderstellen, dat óf de chronometer niet goed is behandeld, óf de baan niet de volle lengte heeft gehad van 160 meter. Opvallend is, in de wedstrijden der „mannen" de vrij strenge afscheiding der Friezen en Gro ningers. Was juist het feit, dat een gemengde bezet ting van een wedstrijd daaraan voor de toe schouwers de groote bekoring verleende, thans bleken de Friezen zich goeddeels op te houden op eigen banen, en maakten de Groningers en Drenten het, aan den anderen kant, ook onder ling uit. Bepaalde uitzonderingen zijn er, die dezen re gel bevestigden. Zoo startte Slof in Paterswolde en Eelde (met wisselend succes), vond men in de laatste plaats ook Albert Koning aan den start, en deed nog een enkele andere Fries ook buiten zijn provincie van zich spreken, doch voor het overige was er van een gemengden strijd weinig of geen sprake. In Deerzum maakten de Friezen zich warm voor het nationaal kampioenschap; in Gronin gen en' andere N.-O. centra echter had men in den regel een eigen inschrijving. Aan te nemen valt, wanneer de Friezen met een Jolle de Jong, een Van der Veen, een Eisin- ga en andere cracks, dus in volledige bezet ting, zouden starten tegen de beste Groningers waarvan wij dan noemen Chr. Brouwer. H Hoven en de Huismannen de oude leiders ook nu hun meerderheid zouden weten te be wijzen. Wel werd er tot nu toe voor zoover ons bekend nergens een sneller tijd geregistieerd dan op „De Kweekschool" te Groningen, waar een ervaren tijdopnemer van de K.N.A.U voor den Belder-athleet Hoven 14,8 sec. noteerde voor de 160 meters, doch het staat niet vast, dat de Friezen daar niet onder zouden komen. NAARDEN. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan der Naardensche IJsclub waren gisteren op de banen van deze club, gelegen op de Binnenvestinggracht, nationale wedstrij den in schoonrijden georganiseerd voor dames en paren. Het ijs bevond zich in uitstekende conditie en de belangstelling was groot. Voor beide groepen had een behoorlijk aantal deel- nemers(sters) ingeschreven. De uitslagen zijn als volgt: Dames: le prijs mevr. Duisburg—Krooswijk, Den Haag (N. IJ. C. jubileum-prijs, zilveren fruitmand); 2e prijs mevr. Renesvan Oostveen uit Utrecht; 3e prijs mej. de Groot uit Utrecht; 4e prijs mevr. de Stoppelaar uit Hilversum. Paren: le prijs (N. IJ. C.-wisselbeker) mevr. Duisburg—Krooswyk, Den Haag en de heer Sander van Balen uit Oude-Rijn; 2e prijs mevr. Renesvan Oostveen en de heer van Oostveen uit Utrecht; 3e prijs de heer en mevr. Stuurman uit Gouda; 4e prijs mevr. van ZaiingeHuyer en da heer Verbree uit Bu^sum. MIDDEN BEEMSTER. Hier werden natio nale wedstrijden gehouden in het schoonrijden voor dames en heeren, volgens de reglementen van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond. De uitslag was: Dames: 1. mevr. Keetman— Schoorl te Bar- singerhorn; 2. mevr. C. Koelemeij te Purme- rend; 3. mevr. EksterKoster te Zaandijk- 4. mevr. KraakKroon te Amsterdam. Heeren: 1. J. Cuperus te Alkmaar; 2. A. Bak ker te Bussum; 3. C. P. Timmerman te Scha- gen; 4. J. de Waal te Amsterdam; 5. J. v. d. Woude te Zaandam. Paren: 1. mevr. KeetmanSchoorl en C. P. Timmermans; 2. mevr. Boontjes en J. Cuperus; 3. mevr. van Eeden en A. Bakker; 4. mevrouw KraakKroon en J. de Waal. isferen zijn te Haarlem ijshockeywedstrijden gehouden .Een moment uit den kamp tusschen Baarn's Lyceum en de H, H. IJ. C, HEERENVEEN. Begunstigd door fraai weer vonden Zondag op de banen van de Kon. IJs- vereen. „Thialf" nationale wedstrijden plaats voor amateurs over 500, 1500 en 3000 meter. Verschillende amateurs namen hieraan deel R. Koops van Zuidlaren was in uitstekende condi tie. De door hem gemaakte tijden op de 1500 en 3000 meter waren heel goed. Jammer voor dezen rijder was het, dat hij in den wedstrijd over 3000 meter reeds direct in de eerste bocht kwam te vallen. Ware dit niet geschied, wellicht had hij het Nederlandsch record, staande op 5 min. 23 sec., verbeterd. Nu deed hij er 5 min. 29.9 sec. over. De uitslagen zijn: 500 meter: 1. K Schenk, Anna Paulowna, 49.2 sec.; 2. R. Koops, Zuidlaren, 49.4 sec.; 3. L. Dijk stra, 's-Gravenhage, 50.2 sec. 1500 meter: 1. R. Koops, 2 min. 35.5 sec.; 2. L. Dijkstra, 2 min. 40.3 sec.; 3. K. Schenk, 2 min. 40.7 sec. 3000 meter: 1. L. Dijkstra, 5 min. 28 sec.; 2. R. Koops, 5 mm. 29.9 sec.; 3. A. Saai, Wieringer- waard, 5 min. 45.3 sec. Totaalklassement: 1. R. Koops, 5 punten; 2. L. Dijkstra, 6 pnt.; 3. K. Schenk, 3 pnt., zoodat Koops voor dit jaar houder is van den zilveren „Thialf'-wisselbeker en bovendien de gouden bondsmedailla bemachtigde. OUD-KARSPEL. De IJsclub „Volharding" te Oud-Karspel hield gisteren nationale wedstrij den voor amateurs in het hardrijden. De uitsla gen waren. 500 meter: 1. T. Hooftman, IJsselmonde, 48 sec.; 2. W. Keetman, Winkel, 49.2 sec.; 3. J. Langedijk, Oud-CL»rspel, 50.4 sec. 1000 meter: 1. W. Keetman, 1 min. 40.8 sec.; 2. T. Hooftman, 1.43.0; ,1. J. Langedijk, 1.43.6. 3000 meter: 1. J. Langedijk, 5 min. 30.6 sec.; 2. J. Renoud, Zuid-Scharwoude, 5.38.2; 3. W. Keetman, 5.38.4. Totaal-klassement: 1. W. Keetman, 6 pnt.-; 2, J. Langedijk, 7 pnt.; 3. T. Hooftman, 10 pnt. De beker, beschikbaar gesteld voor rijders, die nog nooit in het buitenland hebben getraind, werd gewonnen door J. Ronoud, Zuid-Schar woude; 2. S. de Boer, Krommenie; 3. C. Kos, Oud-Karspel. Te Purmerend werden op Zondag de preef- wedstrijden gehouden voor amateurs van 15 tot 17 jaar en van 18 en 19 jaar, uitgeschreven dooi den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond, op afstan den van 500 en 1500 meter. De uitslag is: 500 meter: 1. J. A. Roos, Amsterdam, 53,2 sec.; 2. K. Keetman, Winkel, 56,8 sec.; 3. Draaisma, Amstelveen, 57,8 sec. 1500 meter: 1. J. A. Roos, Amsterdam, 2 min 55,6 sec.; 2. K. Keetman, Winkel, 3 min. 0.4 sec. 3. G. Molenaar, Warmenhuizen, 3 min. 2.5 sec. Leeftijd 18 en 19 jaar: 500 meter: 1. Th. Leek, Broek op Langendijk, 55.4 sec.; 2. J. van 't Hoff, Zaandam, 57 sec. 3. H. Toepoel, N.-Niedorp, 57.7 sec. 1500 meter: 1. Th. Leek, Broek op Langen dijk, 2 min. 59,3 sec.; 2. B. Olie, Zunderdorp, 3 min. 4.8 sec.; 3. C. de Jager, Goes, 3 min 5.2 sec. Zondag werden op de banen van de Tilburg' sche IJsclub wedstrijden gehouden voor het kampioenschap van Tilburg. De uitslagen luiden: le serie: 1. J. Regtop, 1.47 2/5; 2. Heukelom; 2e serie: 1. G. van Duimen 1.52 2/5; 2. v. Eindho ven; 3e serie: 1. L. Hubert 2.4/5, 2. v. Boxtel; 4e serie: 1. H. Eekelaar 1.521/5, 2. Muurmans; 5e serie: 1. B. Arts 1.59 2/5, 2. L. Regtop. 6e serie: 1. R. Horbach 1.501/5, 2. G. Smulders; 7e serie: 1. C. Daniëls 1.52; 2. K. Mandos. Kwartfinale: le serie: 1. M. Caspanni 2.08 3/5, 2. J. Regtop; 2e serie: 1. G. van Duimen 1.57 2/5, 2. L. Hubert; 3e serie: 1. R. Horbach 1.49, 2. H. Eekelaar; 4e serie: 1. B. Arts 1.49 1/5, 2. C. Daniëls; 5e serie: 1. H. Eekelaar 1.52 4/5, 2. Muurmans. Demi-finale: le serie: 1. M. Caspanni 200; 2. G. van Duimen; 2e serie: 1. B. Arts 1.51, 2. R. Horbach. Finale: 1. B .Arts 1.47 1/5. Totaal-uitslag: 1. B. Arts 1.471/5; 2. M. Cas panni 1.47 3/5; 3. R. Horbach 1.49; 4. G. van Dülmen. De IJsclub Hillegersberg heeft op haar banen bij het Plaswijk Paviljoen wedstrijden gehou den in het schoonrijden voor paren. Er waren drie proeven af te leggen, waarvan de beoor- ling werd overgelaten aan mevr. Peeters en de heeren Geers en van Velzen, die de jury vorm den. Veertien paren hebben aan dezen wed strijd deelgenomen. De uitslag was als volgt: 1. mej. M. Veer en de heer J. Valk; 2. mej. M. J. Leentvaar en de heer W. Leentvaar; 3. mej. C. J. van Herk en de heer H. C. A. Dui- vendijk. strijden plaats voor dames en heeren: De uit slagen luiden Dames: 1. mevr. Platerink, 2. mej D. v. Amerongen, 3. mevr. Veldhuyzen, 4. mej M. v. d. Zouwe. Heeren: 1. H. v. d. Weiden, 2. J. F. v. d. Plaat, 3. L. Kooiman jr., 4. C. Visser. VEENDAM. Hardrijderij voor mannen over geldprijzen over 160 Meter. Uitslag: le prijs 1100 W. Huisman te Wes terbroek, 2 60 NHoven te Eelde, 3 40 C. Keizer te Lutjesgast, 4 /20 L. Engelkes te Sei- lingen, 5/10 J. de Vries te Veendam, 6 5 A. Wagenaar te Nieuw Wolde. De heeren Huisman, Engelkes en Hoven kre gen elk een premie van ƒ25 voor den snelsten rit, allen met een tijd van 15.8 sec. over de 160 meter. De Koninklijke Nederlandsche Schaatsen rijdersbond heeft de volgende wedstrijden uit geschreven: Te Spaarndam op Dinsdag nationale wedstrijd voor amateurs in het schoonrijden voor dames, gevolgd door een wedstrijd voor paren; Te Nwe Niedorp op Woensdag nationaien wed. strijd voor amateurs om het provinciaal kam pioenschap schoonrijden voor heeren voor de provincie Noord Holland gevolgd door een wedstrijd voor paren. Te Groningen op Dinsdag nationale wedstrijd voor amateurs om het provinciaal kampioen schap schoonrijden voor heeren voor de pro vincie Groningen, in aansluiting aan den wed strijd om het provinciaal kampioenschap schoonrijden voor dames voor de provincie Groningen, welke wedstrijd reeds is uitgeschre ven. Te Veendam nationale wedstrijd voor ama teurs om het nationaal kampioenschap van Nederland hardrijden op de afstanden 500. 1500 5000 en 10.000 meter, te houden op Vrijdag en Zaterdag. IJshoekey-wedstrijden te Haarlem. Te Haarlem werden Zondag op de ijsbaan aan de Kleverlaan de nationale ijshockeywedstrijden gespeeld om den Louis Bijvoet-beker. De uit slag was: le ronde: Haarlem IRotterdam 22 (Haar lem wint na loting), P.W. EnschedéH.H.Y.C. II Den Haag 2—0, H.H.Y.C. I—Baarn 3—0, Haar lem II1—Leiden 70. 2e ronde: Haarlem IHaarlem n 20, H.H.Y.C. I—P.W. 6—0. Finale: H.H.Y.C. I—Haarlem I 1—0. Den Haag wint dus den beker. Verliesronde: H.H.Y.C. III (was te laat geko men)Rotterdam 30 BaarnLeiden 41. Halve eindbeslissing: BaarnH.H.Y.C. Hl 3.0 Beslissing: BaarnH.H.Y.C. II 10. Het nationaal team werd nog niet gekozen. Besloten werd de volgende week een proef- wedstrijd in Den Haag te houden. Hiervoor wer den uitgenoodigd: le elftal: v. d. Flier (doel); Dupont (achter); de Jong (midden); Reigers v. d. Stok Verloop (voor) allen uit Den Haag. 2e elftal: Gerritsen (doel) Baarn; Baldman Sr. (achter) P.W.; Hagenaar (midden); van Olphen, Suurbeek, Kammenga (voor), allen uit Haarlem. wel uit het feit dat de 3 eerstgenoemde heeren barrage-partijen moesten schermen daar zij met gelijk aantal gewonnen partijen uit den strijd kwamen. De uitslag werd 1 H. Vogelaar 4 gew part.; 2 L. v. Oort 3 gew. part.; 3 J. L v. d. Meulen 2 gew. part., A. Lindemans. Voor de finale floret kwamen 5 schermers op den looper. Uitslag: 1 A. Lindemans, die al zijn partijen (4) won en beslag legde op den wis selbeker, 4 ontv. 12 geg. tr.; 2 F. Kort 3 gew. part. 8 ontv. 10 geg. tr.; 3 L. v. Oort 2 gew part. 9 ontv. 10 geg. tr.; 4 J. v. d. Linden 1 gew part. 10 ontv. 6 geg. tr. Te Warga werd gisteren het kampioenschap van Nederland voor vrouwen om geldprijzen verreden, waarvoor 12 rijdsters hadder, inge schreven. De acht deelneemsters, die in den eersten omloop de beste tijden maakten, kwa men in de tweede ronde. De beste tijd werd gemaakt door de 14-jarige P. Teitsma te Hijlaard met 164 sec. De uitslag werd: 1 G. Bijlsma Eenrewoude 80, 2 P. Teitsma Hylaard 45, 3 T. Hemminga Beetsterzwaag ƒ25, 4 S. Bouma Grouw 10. Geesje Woudstra uit Doniaga verdedigde haar kampioenstitel niet. A. C. Montfoort wint. Georganiseerd door de Schermvereeniging Utrecht, hadden Zondag in het Gebouw voor K. en W. de wedstrijden plaats om het sabel kampioenschap van Nederland van den K. N. A. S. B. Door het conflict met de Amster- damsche vereenigingen, was de deelname minder talrijk. A. C. Montfoort leverde de fraaie praes- tatie, ongeslagen den titel te behalen, terwijl A. Faber, de oud-kampioen, door zijn beter aan tal treffers zich plaatste vóór F. A. v. Wieringen en P. Fraterman, die evenveel gewonnen partijen telden. I. A. C. Montfoort, 13 gew. part., 24 ontv., 65 geg. tr.; 2 A. Faber 10 gew. part., 35 ontv.. 58 geg. tr.; 3 F. A. v. Wieringen 10 gew. part., 38 ontv., 59 geg. tr.; 4 P. Fraterman 10 gew. part., 41 ontv., 60 geg. tr.; 5 C. Weber, 8 gew. part., 44 ontv., 56 geg. tr.; 6 W. F. A. Kooien 7 gew. part., 51 ontv., 49 gy. tr-"> 7 D- W. v. d. Bosch 6 gew. part., 47 ontv., 46 geg. tr.; 8 W. v. d. Berg 6 gew. part., 55 ontv., 41 geg. tr.; 9 H. Tref fers 5 gew. part., 50 ontv., 50 geg. tr.; 10 D. Mont foort 5 gew. part., 53 ontv., 48 geg. tr.; 11 J. Vijverberg 4 gew. part., 57 ontv., 39 geg. tr.; 12 E. C. Filet 3 gew. part., 57 ontv., 37 geg. tr., 13 A. J. v. d. Molen, 2 gew part., 60 ontv., 42 geg. tr.; 14 J. Steffens 2 gew. part., 62 ontv., 26 geg. tr. MIDDELBURG De Middelburgsche IJclub heeft zich dezer dagen aangesloten bij den Nederlandschen Schaatsenrijdersbond en hield Zaterdag op de vest te Middelburg wedstrijden onder auspiciën van dien bond. De uitslag was: Schoonrijden dames: 1. mej. C. v. d. Reepe te Goes; 2. mej. F. v. d. Berg te Middelburg; 3. mevr. G. M. Kooimanvan Middeldorp te Middelburg. Schoonrijden paren: 1. mej. v. d. Berg en de heer de Jong te Middelburg; 2. mevr. Kooiman —van Middendorp en de heer J. A. Tavenier jr. te Middelburg; 3. mej C. v. d. Reepe te Goes en de heer Kram te Kapelle. Schoonrijden heeren: 1. de heer F. Damman te Middelburg: 2. de heer J. A. Tavenier jr. te Middelburg; 3. de heer A. Willemsen te Ierseke Hardrijden paren: 1. mej. Lorier en de heer C. Merk te Middelburg; 2 de heer Woudstra en mevr. Uitema tijdelijk te Middelburg. Hardrijden heeren: 1. koporaal H. J. Dogge- naar Middelburg; 2. de heer C. Karelse te Schote; 3. de heer J. A. Boord; 4. de heer J M. Verhulst; 5. de heer P Ventevogel. Hardrijden dames: 1. mej. Reekers te Middel burg. DE RIJP Wedstrijden in het hardrijden om geldprijzen: 1. A. Klaassen, Haarlemmermeer 1002. N. Oudejans. Graft 50.3 J Bond Volendam 30.4. J. v. d. Maden, Grauw 20. HEEMSTEDE Op de banen der IJsclub „De Volkerding" hadden Zondag bebendigheidswed- De Rott. Schermvereeniging Eendracht maakt Macht trok gisteren de finale van den wedstrijd op sabel. Hiervoor hadden zich geplaatst L. v. Oort, H. Vogelaar, J. L. v. d. Meulen en A Lin demans. Dat er vinnig gestreden werd blijkt In het Jaarbeursgebouw te Utrecht hield de Kon. Ned. Zwembond gisteren een buitenge wone algemeene vergadering onder voorzitter schap van den heer C. F. Kellenbach. In zijn openingswoord deelde deze mede, dat de secretaris, de heer A. W. Sabel Tzn, wegens plotselinge ongesteldheid verhinderd is aanwe zig te zijn. Verder wees hij op het verkregen praedicaat Koninklijke en op de meerdere popu lariteit, die de zwemsport weet te verwerven. Aan de orde wordt gesteld de verkiezing van een voorzitter van de technische commissie. De voorzitter brengt den heer A. S. Sirks har telijk dank voor het vele werk, dat door hem als voorzitter van de technische commissie is ver richt. Naar aanleiding van diverse vragen naar de motieven, die den heer Sirks hebben geleid tot dit bedanken, deelt hij mede, dat een op eenhoping van kleinere feiten er toe hebben ge leid, dat een vruchtbare samenwerking tusschen het bestuur van de N. Z. B. en den voor zitter van de technische commissie onmo gelijk is geworden, en hebben geleid tot een groot conflict tusschen hem en den heer Sabel. De heer Sirks heeft daarom het bondsbelang ge steld boven zijn persoonlijk belang en bedankt. Nadat de voorzitter het bovenstaande heeft voorgelezen, stelt hij voor, over te gaan tot de orde van den dag, waartoe de vergadering be sluit. Met 256 van de 266 uitgebrachte stemmen wordt daarna de heer J. de Vries tot voorzitter van de T. C. gekozen. Decentralisatie technische commissie. Voorgesteld wordt: 1. De internationale wedstrijden te houden onder de directe leiding van de technische com missie. 2. De nationale wedstrijden worden aange vraagd bij de technische commissie, welke ze met adres doorzendt aan den betreffenden wed strijdconsul. ,v 3. De kringwedstrijden geheel te laten öhder leiding van het kringbestuur. Gewijzigd wordt alleen de aanvrage sub: 2 in dezen geest, dat de technische commissie hier mede ten minste bekend is. Dit voorstel, op de agenda uitvoerig toege licht, bracht diverse reglementswijzigingen met zich, die na verschillende redactiewijzigingen werden aangenomen. Voorstellen om over te gaan tot het aanstellen van een gesalarieerde kracht, zullen door het bestuur nader worden overwogen. Ook de voor stellen van de technische commissie tot wijziging van het wedstrijd- en kampioenschapsreglement werden, eveneens na kleine redactiewijzigin gen, aangenomen. Bedrijfsvereenigingen. Van het bondsbestuur stond een voorstel op de agenda tot reglementswijziging, waardoor de mogelijkheid wordt geschapen, dat ook bedrijfs- vereenigingen tot de N.Z.B. worden toegelaten. Onder bedrijfsvereenigingen worden verstaan, vereenigingen, welker leden uitsluitend behoo- ren onder de in een bepaald bedrijf werkzaam zijnde personen, en welke vereeniging of afdee- ling daarvan tot hoofddoel heeft, de beoefening van het zwemmen. Hierover wordt in de lengte en breedte danig geredeneerd. Zelfs wordt voorgesteld, dat voor stel aan te houden, omdat men de consequen ties er niet van kan overzien. De voorzitter verdedigt het voorstel, door er op te wijzen, dat daardoor duizenden leden in het N.Z.B.-verband zullen worden gebracht, en wijst tevens op het gevaar, dat niet denkbeeldig is, dat door deze vereenigingen een eigen bond zal worden gesticht. Na heel wat besprekingen wordt het voorstel van het bestuur aangenomen en worden de noodige reglementswijzigingen vastgesteld. Een voorstel van den kring Rotterdam werdt ingetrokken, waarna aan eenige leden werd uit gereikt het insigne voor eere-lid, en de Bredius- beker werd getoond, die door den N. Z B zal worden aangeboden aan F.I.NA. als wissel- prijs voor de Europeesche dameskampioenschap- pen. Als plaats voor de volgende vergadering werd Amsterdam aangewezen. Een nieuwe attractie. Gelezen In de „Limburger Koerier" van Za terdag 9 December: „Hom. Met Kerstmis zal een gemengd jon genskoor de plechtigheden dier feestviering met zijn medewerking opluisteren." Te Utrecht is gisteren het sabelkampioenschap van Nederland verwerkt Winnaar, werd de heer Mea+loort irechtf) deheer Faber (links) was tweed».

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 5