SCHIEDAM IN 1933 NIEUWJAARSWENSCHEN NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUW JAARSWENSCH nQEzoriDtn DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS OTUKKEn Pil! Kuurt Uw Stofzuiger „Waar dat wiel draait" ERRES RADIO 56ste JAARGANG VRIJDAG 29 DECEMBER 1933 No. 16833 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 LAADBAK OP T HOOFD GEKREGEN burgerlijke stand Ondergeteekende verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 30 December. Grootte 5 regels f 1.- 10 regels f 1.75. a 60 ct. per week HOOGSTRAAT 69 JU DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN GEEN BETERE. Mag ,,'t Lichtpunt", Hoogstraat 109, Tel. 68836 KETHEL NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand f 1 10; per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT 9 De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels f 1.55 elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv lariel. Liefdariigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels f 0.50: 10 regels 1.15 regels f 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.bij overlijden door een ongeval; ƒ500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150. bij verlies van een duim, 75. bij vei lies van een wijsvinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. R. K. S. V. EXCELSIOR. Prijsuitdeeling turnconcours. Gisterenavond vond in Musis Sacrum de prijs uitdeeling plaats van het jaarlijksch onderlinge turnconcours. De voorzitter bracht in zijn openingswoord dank aan het eerelid, den heer L. Simqns Sr., voor zijn bewijs van medeleven met de vereeniging en voor het schenken van een wisselbeker. De heer L. Simons reikte daarna met eenige toepasselijke woorden dezen beker over aan mej. J. v. Es die met 34 punten no. 1 van de 1ste graad was. De overige prijzen werden uitgereikt door den voorzitter van de gymnastiekcommissie, en wel als volgt: le prijs heeren le graad: G. Riemslagbaas met 24% p. Beide wisselbekers werden voor de eerste maal gewonnen, le prijs heeren 2e graad J. Volle- bregt met 21% p.; le prijs dames 2e graad J. v. Seters met 31% p.; le prijs dames 2e graad B. Steenhorst mét 30% p. Het verdere gedeelte van den avond, als club avond bedoeld, werd met zang en dans gezellig doorgebracht. S. B. L. O. In de bovenzaal van Hotel Beijersbergen vergaderde gisterenavond de bondsraad van den Schied. Bond voor Lich. Opvoeding onder voorzitterschap van den heer M. Stavenga. Er bleken 28 vereenigingen vertegenwoordigd te zijn. De eerste agenda-punten werden op vlotte wijze afgehandeld. De aftredende bestuursleden, de heeren A. van Schie (secretaris), H. J. Scheffers en J. Bergijk werden zonder meer herkozen, daar geen tegencandidaten waren ingediend. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. Baris, werd bij enkele candi- daatstelling de heer Hofman gekozen. Over den stand van zaken betreffende het Bureau voor Medische Sportkeuring kon wei nig worden medegedeeld, daar de plaatselijke doktoren met de toegezegde voorbereidselen blijkbaar nog niet gereed gekomen zijn. De mededeeling van den secretaris, dat het gemeentebestuur bepaald heeft, dat vereenigin gen die een sportterrein in onderhuur hebben van een andere vereeniging, het huurbedrag rechtstreeks bij den gemeente-ontvanger heb ben te voldoen, lokte eenige critiek uit. Enkele afgevaardigden meenden daarin een gebrek aan vertrouwen in de vereenigingen te zien. Van bestuurszijde werd betoogd, dat dit niet het geval is, doch dat het gemeentebestuur al leen controle wenscht te oefenen op het onder, verhuren van terreinen. De opening der terreinen „Boschhoek" werd gereleveerd. De uitgifte dezer terreinen is mo menteel nog heel matig in verband met de jonge grasmat. De nieuwe gemeenteverordening op het ge bruik der gymnastieklokalen werd besproken. Hieruit blijkt, dat voortaan alleen onder be voegde leiding gewerkt zal mogen worden. Over enkele artikelen werd vrij breed ge sproken, vooral wat betreft de bevoegdheden van leiders van indoor-training van voetballers zwemmers, enz. Met name de gymnastiekvereenigingen, die onder de nieuwe verordening het eerst in aan merking komen voor het gebruik der ge meubelde lokalen, juichten deze verordening toe. Voorts zal er in 't vervolg tusschen de hoofden der scholen en de Sportcommissie overleg gepleegd worden inzake het gebruik dezer lokalen voor de ouderavonden. Tijdens de rondvraag werd o.m. ook gespro ken over de a.s. wijziging in de statuten van den S. B. L. O. Vermoedelijk zal in Maart a.s. een bonds raadsvergadering worden gehouden, waarin een nieuw concept besproken zal worden. DE TRAM OP OUDEJAARSAVOND Op 31 December (Oudejaarsavond) zullen na de gewone laatste ritten van lijn 8 nog de volgende extra-ritten worden gereden: Van Schiedam naar het Maasstation 0,15 en 0,30 uur; van het Maasstation naar Schiedam 0,45 en 1.uur; van Schiedam naar de remise Delfshaven 1,15 en 1,30 uur. „L. v. BEETHOVEN" Het Dilettanten Symphonie Orkest „L. v. Beethoven", directeur de heer J. C. M. Feltzer, organiseert morgen-, Zaterdagavond, te 8 uur. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een feestavond in Musis Sacrum. Gistermiddag is aan den politiepost Buiten havenweg het vijfjarig kind van B. uit het woonwagenkamp verbonden. Het had een gapende wonde aan het achterhoofd opgeloopen, doordat het op het kamp een laadbak van een auto op zijn hoofd had gekregen. Dr. de Leeuw heeft het kind verbonden, waarna het naar het R. K. Ziekenhuis werd vervoerd. Aangifte van 2528 December GEBOREN: Johannes M. W„ zoon van M. W. Martens en J. L. van den Bos, dr. Nolet- straat 1 Cornelia, dochter van G. van Tricht en J. van Put, Nassaulaan 75 Willem, zoon van W. Moes en J. J. Hutters, Vlaard.dijk 195 Onno J„ zoon van J. Ronde en M C. H. de Raaij, Huijsmansstraat 81 Rita, dochter van J. van der Zee en H. Guit. Nassaulaan 75 Johannes, zoon van G. Bleiierveld en H. van der Krans, Dr. Noletstraat 1 Jantina B„ dochter van M. Kuiper en B. van Hattem, dr. Noletstraat 1 Elisabeth J. M., dochter van H. H A. Buurman en J G. Graauwmans, Verbr. Erven 12. ONDERTROUWD: P. Hokke 25 jaar en A. C. E. Scheffers 23 jaar. GEHUWD: J. Hofman 24 jaar en B J. Droo- ger 25 jaar C. Groeneweg 36 jaar en M. C. van Deurzen 32 jaar. Weer is er een jaar voorbijgegaan en wederom hebben we ons paraat gemaakt om een over zicht te geven van de voornaamste gebeurte nissen, die zich van Nieuwjaar af in onze stad hebben voorgedaan tot onze vreugde of tot ons verdriet, want het leven blijft immer een keten, waarin glanzend gouden en ruwe, roes tige schakels elkander afwisselen, ook het leven in de gemeenschap van een kleine stad. Der gewoonte getrouw laten we eerst de „acta" van onzen gemeenteraad de revue pas- seeren, omdat de daar genomen besluiten uiteraard zeer dikwijls diep in het Schiedam- sche leven ingrepen. Met de begrooting voor 1933 was men nog al laat, zoodat de Nieuwjaarsrede, die de burger meester op 10 Januari hield, een onderbreking van de Raadsdebatten over ons gemeentelijk budget vormde. Het was een pessimistisch ge luid, dat onze eerste burger liet hooren, al wekte hij er toe op om niet bij de pakken te gaan neerzitten, en een ieder zal moeten toe geven dat het pessimisme niet misplaatst was, want nog steeds moet de financieele toestand der gemeente zeer bedenkelijk worden ge noemd, vooral wegens den zwaren druk der crisiswerkloosheidslasten. In de Raadsvergadering, waarin de Nieuw jaarsrede werd gehouden, werd ook een voor stel aangenomen om een crediet van 3500 te verleenen ten behoeve van de ontwikkelings cursussen voor werklooze vrouwen en meisjes, en nadat er drie voorstellen tot verkoop van bouwgrond in het Oosten waren geaccepteerd, werd de behandeling der begrooting voort gezet. In zijn vergadering van 11 Januari werden vier „bouwvoorstellen" goedgekeurd en werd vervolgens begonnen met de bespreking der begrootings-hoofdstukken, die op 12 Januari reeds allemaal werden aangenomen. De begroo ting werd met een tekort van 227.000 vastge steld ondanks het voorstel van anti-revolution- naire zijde om het tengevolge van de werkloos heidslasten ontstane nadeelig saldo in een crisis rekening te verwerken. Op 31 Januari werd een motie der sociaal democraten, waarbij B. en W. werden uitge- noodigd om met voorstellen te komen tot het inrichten van een gemeentelijke radio-distri butie, in handen van het College gesteld. Voorts verklaarde de Raad zich accoord met het voor stel om twee perceelen grond, gelegen ter weerszijden van de Van Marumstraat, ter ge zamenlijke oppervlakte van ongeveer 1780 M2 voor gemeentewoningen ten behoeve van groote gezinnen te bestemmen. Voldaan werd aan het verzoek der Ver. tot het verstrekken van Lager Onderwijs op Gereformeerden Grondslag alhier om overeenkomstig art. 72 der L. O.-wet 1920 over te gaan tot den bouw van een bijzondere lagere school in het centrum der stad en wel in de omgeving van de Schoolstraat. In de Raadsvergadering van 3 Maart werden eenige perceelen grond aan den heer Gabel en aan anderen verkocht. Afwijzend werd be schikt op een adres van den heer Lechner c.s., die verzochten om nog in de eigen graven op de oude begraafplaats ter aarde te kunnen bestellen. Tenslotte stelde de Raad een tijdelijk controleerend geneesheer aan in verband met de verstrekking van versterkende middelen aan armlastige patiënten, en werd een tijdelijke vierde gemeentegeneesheer voor de medische armenverzorging benoemd. De Raad verklaarde zich op 17 Maart accoord met een voorstel om de opcenten op de per- soneele belasting tot 200 te verhoogen. Daar de christelijk historische fractie zich pas ten gunste van dit voorstel uitsprak, toen wet houder Slavenburg, zij het ook in vage ter men, ook een loonsverlaging in het vooruit zicht had gesteld, stemden de sociaal-dem. met den eenig aanwezigen communist, den heer Collé, tegen genoemde financieelen maatregel. Verder werd een crediet van 104.000 verleend in Oud-Mathenesse, en werd de Verordening tot handhaving van de openbare orde enz. in dien zin gewijzigd, dat scherper zou kunnen worden opgetreden tegen het kalken en plakken van wege politieke partijen dit in verband met de Tweede Kamerverkiezingen, welke de volgende maand zouden worden gehouden. Reeds in zijn middagvergadering van 28 April hadden de Raadsleden over een voorstel tot salarisverlaging te beslissen, en zoo zagen we, dat er met 20 tegen 9 stemmen (waaronder die van den rooden wethouder) besloten werd, om een tijdelijke korting van drie pet. op de salarissen en loonen van het gemeenteperso- neel, met uitzondering van de hoofdagenten en agenten van politie, toe te passen. Te voren had men van gedachten gewisseld over een afwijzend advies van B. en W. op de sociaal democratische motie inzake de radio-distributie, welke motie tenslotte werd ingetrokken. Aan het eind van de middagzitting keurde de Raad een achttal voorstellen tot grondverkoop goed, waarna des avonds o.a. een voorschot en een bijdrage uit 's Rijks kas voor den bouw en exploitatie van de gemeentelijke woningen voor groote gezinnen werden aanvaard. Den 2en Juni werden zeven voorstellen tot verkoop van bouwgrond aanvaard, waaronder een in verband met villabouw aan de Stad houderslaan, ten behoeve waarvan een strook van zeven meter van het Feestterrein moest worden afgenomen. Aan het crisiscomité ter plaatse werd een subsidie \»sn 687.50 ver leend voor het verstrekken van kleeding enz. aan werkloozen. Ten slotte werden nieuwe rooilijnen vastgesteld voor de Oranjestraat Z.O.- zijde, voor het Noordelijk gedeelte van de B. K. laan en voor de Gerrit Verboonstraat, zulks in verband met een waarschijnlijke toekomstige verbreeding van dit gedeelte eener belangrijke verkeersroute. Bij de voorstellen „tot verkoop van diverse perceelen bouwgrond", welke onze gemeente raad in zijn bijeenkomst van 30 Juni goed keurde, was er een betreffende den hoogen flatbouw op den hoek van de Broersvest en den Rotterdamschedijk. Wijders hechtte men zijn goedkeuring aan een voorstel om 20,500 te besteden voor straat- en rioolaanleg aan de Stadhouderslaan en eveneens doch nu met 10 stemmen tegen aan een voorstel om 7500 voor de verbetering der bestaande riolee- rlng in West-Frankeland uit te geven. Ook was het in deze zitting, dat de Raad een voorstel tot tariefsverlaging voor penning gas besloot. Den 28sten Juli vereenigde de Raad zich o.a. met een voorstel om een crediet van 39.000 te verleenen ten behoeve van riool-, straat- en plantsoenaanleg in het gedeelte tusschen de W. de Zwijgerlaan en de Penninglaan. Voorts werd het schoolgebouw der St. Willibrordus- stichting aan de Zelmstraat overgenomen en ter beschikking gesteld van de Ver. tot Bev. van Christ. Onderwijs. Naar aanleiding van een voorstel van B, en W. om zoowel voor de kinderspelen der S. D. A. P. als die der Gere formeerden 75 uit te trekken, deed de heer Steens het voorstel om in totaal geen 300 maar 400 voor het werk der vacantiespelen uit te trekken in dien zin, dat de katholieken en sociaal-democraten evenals het vorig jaar resp. 200 en 100 subsidie zouden krijgen en de nieuwe aanvrager, het Comité der Gerefor meerden, 100. Deze poging werd met succes bekroond. Ook werd in deze vergadering een voorstel aanvaard om 500 te bestemmen voor den bouw van een kleedlokaal bij de sportter reinen aan den Westfrahkelandschedijk, die op dat tijdstip nog gereconstrueerd werden. In zijn vergadering van 5 September gaf de Raad een extra-subsidie van 239.49 aan het Schiedamsche Volksbadhuis tot dekking van zijn exploitatie-tekort over 1932. Daarna werd een crediet van 17600 verleend voor de ver- breeding van den R'damschedijk tusschen de Gereformeerde kerk en den Groenedijk en ver dere werken aldaar. Nadat de Raadscommissies waren benoemd (er kwam geen verandering in haar samenstelling), werd o.a. 7.084.59 uit de gemeentekas beschikbaar gesteld voor de ver dere restauratie van den St. Janstoren. Vervol gens werd het legestarief voor bouw- en hin derwetsvergunningen vastgesteld en goedkeu ring gehecht aan een voorstel om de R. E. T. toe te staan eenige tijdelijke wijziging in haar busverkeer en -tarief aan te brengen. Op 13 October verleende de Raad een crediet van 9500 voor de herstelling van den houten vloer en de beschoeiing van de Spuisluis in den Westfrankelandschen Dijk, hij legde zich neer bij een voorstel van B. en W. om een inrichting voor avondverzorging van de oud-leerlingen der buitengewone school op te richten, en ten slotte stelde men een nieuwe subsidierege ling voor de Schied. Ver. tot Bescherming van Zuigelingen vast, terwijl tevens een extra subsidie van f 409.94 aan deze organisatie ver strekt werd tot dekking van haar tekort over 1931 en 1932. De Raad nam in zijn vergadering van 17 November een voorstel aan inzake de voor gevelrooilijnen van de Gerrit Verboonstraat tusschen de Westvest en de Lange Haven, als mede van het begin der Lange Haven zelf. Nadat dr. de Bruin weer voor vijf jaar tot geneesheer-directeur van het Gemeentezieken huis was benoemd, werd 16 mille beschikbaar gesteld voor den bouw eener garage op het terrein der Stadsreiniging. Het crediet verleend voor straataanleg in Kortland werd met 15000 verhoogd en het Plaatselijk Crisiscomité kreeg een subsidie van 7.7055 voor het verstrekken van kleeding enz. aan gesteunde werkloozen. Na de goedkeuring van het voorstel om voor café's, restaurants enz. niet meer personeele belasting te late? betalen dan voor andere be drijven, werd aan de HAV-bank het achter den muur gelegen terrein aan de Gerrit Verboon straat verkocht. Voorts ging men accoord met een voorstel tot prijsverlaging van het gas, dat over den gewonen meter geleverd wordt, waar na de heer Hoogendam een interpellatie hield, tijdens welke hij een motie indiende, waarin B. en W. verzocht werd om de distributie van goedkoope margarine alsnog in handen van de Schiedamsche winkeliers te stellen. Op voor stel v.m den heer Steens zouden B. en W. prae- advies op deze motie uitbrengen. In zijn vergadering van 8 December werd. nadat 60.000 crediet was verleend voor de drooglegging der Buitensluis in verband met herstellingswerken, begonnen met de behande ling der gemeentebegrooting, waaraan in totaal tien vergaderingen werden besteed. Tijdens de debatten kondigde wethouder Slavenburg een nieuwe loonsverlaging aan, voorts beperking van het subsidie voor de Gem. Openbare Lees zaal en van de uitgaven voor het bewaarschool- Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur SLUITINGSUUR TAPPERIJEN OUDEJAARSAVOND t De Burgemeester van Schiedam beveelt, dat op Zondag 31 December 1933, de tapperijen des avonds te 11 uur moeten worden gesloten. SCHIEDAM, 29 December 1933. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 21 December 1933 vergunning verleend aan: 1. de N-V. American Petroleum Company, te 's-Gravenhage tot oprichting van een benzine- bewaarp/iats met een ondergrondsch reservoir, inhoudende 6000 L. in het pand Halleystraat 4a en met een bovengrondsche aftappomp in het trottoir van den Swammerdamsingel vóór het hoekpand Halleystraat 2; 2. de N.V. Bataafsche Import Maatschappij, te 's Gravenhage, tot oprichting van een benzine bewaarplaats met een ondergrondsch reservoir, inhoudende 6000 L„ en een bovengrondsche aftapinrichting in en op het terrein tusschen Westfrankelandschestraat, Anthonie Muijsstraat, Van Beverenstraat en Aleidastraat. SCHIEDAM, 29 December 1933. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de firma A. Schil- peroord J. Dorsman, alhier, om een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in de beneden-localiteit (winkel) van het perceel, gelegen aan de Broersvest 75, alhier; en herinneren er aan, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van 't verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. SCHIEDAM, 29 December 1933. onderwijs. De heer Frenay, van wien bekend was geworden, dat hij uit de communistische partij was getreden, ontpopte zich als fascist. In de avondvergadering van 12 December trad een schoorsteenbrand, waardoor een wandschil dering ter waarde van 1500 werd gehavend, en die hoogstwaarschijnlijk door een te fel laten branden van de kachel in de Raadszaal ontstaan was, als spelbreker op. De buiten gewone réserve van het Grondbedrijf werd na een goed-gedocumenteerde rede van wethouder Houtman met 50.000 verhoogd, dus weer op een ton gebracht. In afwachting van de nog te treffen bezuinigingsmaatregelen werd de ge meentebegrooting slechts voorloopig vastge steld. R. K. MIDDENSTANDS VEREENIGING „DE HANZE" Voorlichting omtrent de Omzetbelasting 1 Januari a.s. treedt de Omzetbelastingwet in werking. Hetbestuur van de R. K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" alhier, heeft gemeend de leden in de gelegenheid te moeten te stellen zich hieromtrent de noodige voorlichting te verschaffen en het stelt zich voor op Dinsdag 2 Januari a.s. van 3 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur, zitting te houden in het kantoor Lange Haven 88, H'j de Appelmarkt, teneinde ieder lid voor zij ij zaak gratis van advies te dienen. De heer A. J. C. .van Oppen heeft zich in deze materie geheel ingewerkt en zich bereid verklaard voor de Vereeniging op boven genoemde uren alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar de ge legenheid geboden om tegen den goedkoopen prijs van slechts f I.- een Nieuwjaarsgroet in de te plaatsen, welke eene plaatsruimte van 5 regels mag beslaan. Voor advertentiën ter grootte van 10 regels wordt f 1.75 berekend Onzen lezers, die hiervan gebruik wenschen te maken, wordt beleefd verzocht onderstaanden bon zoo spoedig mogelijk duidelijk ingevuld aan ons bureau Koemarkt No. 4, Schiedam, te doen bezorgen. Na 2 jaar Uw eigendom. Alléén (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) IN DE GORZEN IS EEN ARME KERK Lezer, mag ik voor een enkel oogenblik uwe aandacht? Het is om u van ganscher harte een Zalig Nieuwjaar toe te wenschen: Gods rijksten zegen voor 1934. Tegelijk wilde ik gaarne open lijk dank brengen aan allen, die in het afge- loopen jaar zoo goed zijn geweest een offertje te geven aan mijn arme Kerk: God zal er hen voor loonen. 1934! Een nieuw jaar! Vooruit, met nieuwen moed en groot vertrouwen dit jaar ingetreden! Ja, alles goed en wel, maar ik wil het u wel verklappen: bij mij gaat met al dien nieuwen moed toch ook gepaard een nog al respectabele diepe zucht: Hoe moet ik het in Gods naam dit j jaar weer redden voor mijn parochie! Hoe moet het dit jaar weer in orde komen! Er moet weer zooveel betaald worden aan rente en aflossing en de toestand van mijn beste menschen in de parochie is er nog niets op verbeterd, eerder nog verslechterd. Zij doen voor hun parochie kerk hun best, gaarne getuig ik het hier, hoe die eenvoudige menschen van het weinige, dat zij bezitten, in groote offervaardigheid nog weten af te zonderen voor hun kerk. Maar er is zoo ontzaglijk veel noodig, wij komen dui zenden te'kort. Hadden de metselaars, die de scheuren In mijn kerk dicht maken, en de scheef gezakte muren rondom de kerk hebben recht gezet (dat moest toch gebeuren om erger te voorkomen en die ruïne moest worden opgeruimd) maar hadden die metselaars tegelijk kunnen dicht maken en recht kunnen zetten de scheeve fi nancieele positie van de Gorzenkerk! R. K. Schiedammers, ik vertrouw op u Voor de Gorzenparochie is het alleen te red den, als liefdadige menschen zullen helpen. Laten zij, die mij steunden, daarmee voort gaan in dit jaar en de anderen.toe zet uwe naastenliefde eens aan 't werk en plaats op uwe agenda: Deze week, deze maand nog zal ik wat geven aan de arme Gorzenkerk. TH. A. VIS, pastoor. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Oos telijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen sneeuw, temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Lichten op van 's avonds 4.22 tot 's morgens 7.42. met Electro Dynamlschen-Luidspreker Desgewenscht gem. betaling. INVENTA-HAARDEN Reel. S 10 VOORLOOPIG GEEN SCHEEPVAART Door het Hoogheemraadschap Delfland zijn langs de Poldervaart borden geplaatst, waarbij het ingevolge art. 51 verboden is om het ijs in de Poldervaart stuk te maken. Voor de schippers, die reeds ernstig overwogen om met paardenkrachten de vaargeul weer open te maken, geen prettig vooruitzicht. In ver band met dezen maatregel herinneren wij ons eenzelfde verbod dat eenige jaren geleden door Delfland werd uitgevaardigd, omdat men vrees de dat de waterkeeringen tegen den drang van de ijsschotsen niet bestand waren. PACHTVERLAGING Het R. K. Parochiaal Armbestuur en de Dia conie en het Groote- of H. Geestarmbestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier hebben even als het vorig jaar een verlaging van 40 pet. op de pachtsommen van de loopende pachten der landerijen toegestaan. S. v. p. duldeiïJK invullen lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond. 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis lederen Woensdagavond van half 9 tot half II repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed Flipse. Gebouw Eendracht lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursvergade ring van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagavond te 8 uur cursusavond van de R. K. Ver. E. H. B. O. in de Broeders- school aan de Nieuwe Haven. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repe titie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen In het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijra", Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand bestuurs vergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9half 10 so ciale ontwikkelingslezing voor leden der Schie- .damsche locale Gezellenvereeniging onder lei ding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Vrijdag 29 December Verzilvering der bonnen en zegels der beide feestdagen voor de leden van den R. K. Bouw vakarbeidersbond „St. Joseph", R. K. Volksbond van 7,308,30 uur. Voor de ongeorganiseerden van 8,309 uur. Lezing met lichtbeelden van pastoor P. Binkhorst O.P. over het Sacramentswonder van Amsterdam voor „Katholiek Leven". Hotel Beijersbergen, half 9. Zaterdag 30 December Feestavond van „L. v. Beethoven". Musis Sacrum, 8 uur. Ivoren armbedekking met beeltenis van St. Sebastiaan, voorwerp uit de collectie betreffende de oude Brabantsche schutters gilden, door Jhr. mrA. van Sasse van Ysselt aan 't Bossche museum geschonken 29 Dec.: Groote Schouwburg, Elias weet het beter (Het Masker) 8.15 uur. 30 Dec: Groote Schouwburg, Tosca (Ital. Opera) 8 uur (voor volwassenen). Tentoonstellingen: Toonkamer Ad. Donker, Witte de Withstraat 22, wer ken van A. P. Schotel (tot 4 Jan.) Kunst handel Gebr. Koch, Noordblaak 23, werken van I. C. W. Cossaar (tot 6 Jan.) Algemeene Kunsthandel, Visscht-rsdijk 111; schilderijen van Cornelis Groeneveld (tot 8 Jan.). Museum Boymans: Fransche kunst (tot 22 Jan.). Rotterdamsche Kunstkring: Jan Sluyters en Balineesche kunstnijverheid (tot 15 Jan.). Academiegebouw, Coolvest: S. O. S. en werk leden B. N. A. (tot 1 Jan.). Katholieke Kring, Korte Hoogstraat 16: werken van jon gere katholieke kunstenaars (tot 3 Jan.) SCHIEDAM, 29 December. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn per H. L. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling Spoeling ƒ0.80 a ƒ0.90. K

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 1