WËÊm DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS ERRES RADIO Kjffi*. n» "S?G "J w 56ste JAARGANG MAANDAG 8 JANUARI 1934 No. 16840 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 -een partijtje poker" GEEN BETERE. Mag ,,'tLichtpunt", Hoogstraat 109, Tel 6893b uitvoering van d. o. k. uitgesteld muzikaal peüTtar Pr°gI"amma' dat °P hoC* Vam schip tot tentoonstellingshal. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. GROOTE MELKSTAL TE TERBREGGE AFGEBRAND. Ongeveer 25 stuks vee in de vlammen omgekomen. ÜIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN ROTTERDAM GALA-VOORSTELLINGEN. Hillegersbergsclie brandweer stond machteloos. DE VISCHVOORZIENING VAN ROTTERDAM. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ110; per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt. Voor 16 regels ƒ1.55 elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv tarief. Liefdadigheidsadv half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50: 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500— bij overlijden door een ongeval; ƒ500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150.— bij verlies van een duim; 75.— bij verlies van 50.— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. een wijsvinger DE ROMAANTJES ACTEEREN. Schitterend geslaagde uitvoering. Voor een volle zaal werd Zondagavond door de Romaantjes het tooneelstuk „Pierelierke en Ginne Ginneke" opgevoerd. Vooraf heette de nieuwe directeur, pater Hummelink, de ouders der kinderen en ver dere belangstellenden van harte welkom. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om zich als den opvolger van pater v. Dieren voor te stellen. Voorts wees de directeur de ouders op de groote gevaren, waaraan de jeugd thans is blootgesteld, gaf den wensch te kennen, dat ze toch trouw hun kinderen wekelijks naar de clubs zouden sturen, en hoopte ook op de veidere medewerking der ouders ten gunste van de kinderen. Vervolgens werd de loterij ten bate van het liefdewerk, met als hoofdprijs een prachtig fototoestel, gratis beschikbaar gesteld door den heer C. v. d. Arend, opticien, Hoogstraat 91, warm aanbevolen. Daarna volgde het spannend tooneelstuk dat door de kinderen met groot succes werd opgevoeid. Op verschillende momenten heersch- te er in de zaal een doodsche stilte, wel een bewijs, dat de kleinen de aandacht van het publiek hadden veroverd. Hier past een bij zonder woord van hulde aan mej. T. v. d. Sman, leidster van „Romana", die met zooveel geduld ijver en talent de succesvolle opvoe- ring van het moeilijk te spelen stuk had voorn bereid. De voorstelling werd afgewisseld door kunst volle dansen, ten beste gegeven door de dames C. Janse en A. de Hertog, eveneens Roma- na-leidsters. 7,e werden hierbij door den heer A. Tersteeg, den organist van de Havenkerk, die z: n musicale talenten gratis in dienst stelde van „Francisca Romana", 'begeleid. Er heerschte een prettige stemming in de zaal, en allen waren vol lof over het vele. dat ze voor een enkel dubbeltje te zien en te hooren kregen. Zoo mag deze avond in alle opzichten schit terend geslaagd heeten, en dit mooie succes zal er zeker veel toe bijdragen, dat er in de stad nog meer belangstelling voor „Francisca Ro mana" zal worden gewonnen. R. K- S. V. EXCELSIOR Gymnastiek De Kerstvacantie voor de turners is geëindigd. Hedenavond vindt de turnles voor de junioren in lokaal Frans Halsplein weer plaats. De overige turnlessen vinden deze week eveneens weer volgens rooster plaats. EUCHARISTISCHE JEüGDDAG IN 1934 In een Vr'J jag a.s. te houden vergadering van den Dekenalen Jeugdraad zuilen blijkens te convocatie besprekingen gevoerd worden "ver een in dit jaar te organiseeren Eucharis- tiscjien Jeugddag.' Op den laatsten Zondag vóór de Vasten, n.l. op 11 Februari a.s., zal de R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „St. Servatius" de Ameri- kaansche klucht in drie bedrijven van Robert Smuey-Peple )Een partijtje poker" opvoeren. Na aU°°P van de voorstelling, die in den R. K. Volksbpnd wordt gegeven, vindt een gezellig samen:/, n plaats. met Electro Dynamischen-Luidspreker Desgewenscht gem. betaling. INVENTA-HAARDEN Reel. S 10 De uitvoering van D. O. K., welke op 18 Januari a.s. zou gegeven worden in het Passage theater ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der vereeniging, is uitgesteld tot nader order in verband met een ernstige ongesteldheid van de presidente. SCHIEDAMSCHE REDDINGSBRIGADE Op den propaganda-avond der Schiedamsche Reddingsbrigade 0p Zaterdag 13 Januari a.s. zal in plaats Van „Utile Dulci", waarvan twee parsonen die hoofdrollen zouden vervul!en, verhinderd zijn deze maand op te treden, de R. K. SchiedamSche Tooneelvereeniging haar medewerking verleenen. Opgevoerd zal worden het blijspel „De privé-secretaresse". Voor nadere bij zonderheden zie men de ad vertentie in dit blad. WINTERCONCERT „ORPHEUS" Een overzicht .van het programma, dat door /le Kon. Zangver. Schiedams' Mannenkoor Orpheus op haar Winterconcert, Woensdag 10 Januari a.s. zal worden geboden zal velen wel kom zijn. Vóór den aanvang van het programma zingt Orpheus ter herdenking van twee gestorven vrienden een zeer stemmingsvol „Allerzielen' van Henri van Nieuwenhoven, die hierin toont, dat de muzikale stroomingen van den nieuwen tijd niet aan hem zijn voorbijgegaan. Immers dit koorwerk getuigt van een fijn impressionisme, dat met groote kennis van zaken op den koorsatz is overgebracht en erin verwerkt, waardoor nieuwe klanken en nieuwe verbindingen zijn ontstaan, die het werk tot iets bijzonders maken. Daartoe draagt ook nog bij de voortreffelijke tekstbehandeling; alle wissf'"nde stemmingen zijn zeer juist in de muziek weergegeven. Op Rodenbachs spontaan gedicht componeerde Flipse voor het groote feest van het Kon. Ned. Zangersverbond te Utrecht in 1933, waaraan ook Orpheus meewerkte, het „Lied der Zan gers". Het is bedoeld als enthousiaste uiting van zangers, die hebben ervaren, dat zang en muziek troost en steun zijn in zwaren levens strijd en onmisbaar voor wie het schoone lief hebben en er naar streven. Van Ludwig Thuille, den Münchener compo nist uit het tijdperk van den nabloei der roman tische school, zingt het koord een rijk genuan ceerd vijfstemmig lied „Weihnacht im Walde". Nico Verhoeff's compositie „Herfst" wordt voor 't eerst uitgevoerd. Verhoeff toont zich in dit werk een componist, die bewust de banen van den nieuwen koorzang kiest, enmet succes! Het werk laat doorgaans „nieuw geluid" hooren. Nieuw geluft brengt zeker wel Henk Badings' „Jagerslied", dat in geheel eigen stijl en uitdrukkingswijze is geschreven, en de zangers voor eigenaardige moeilijkheden plaatst ten aanzien van rhythmiek, melodiek en samen zang. Het is in hooge mate origineel. Tot groote vreugde mag het zeker stemmen, dat componisten van internationale beteekenis als Badings (wiens tweede symphonie voor groot orkest dit seizoen met doorslaand succes door onze groote orkesten werd uitgevoerd) ook voor mannenkoor componeeren. Daardoor is aangetoond, dat erkende componisten van den tegenwoordigen tijd ook den mannenkoor zang een kunstuiting van beteekenis achten. Ornheus is uitverkoren voor de eerste uit voering van dit koorwerk uit de jong-Neder- landsche school. Met Schuberts fijn-lyrische „Deutsche Tanze" besluit Orpheus het programma, waarop ook nog voorkomt Honeggers stemmingsvolle ..Alter Baum", dat reeds meermalen werd uitgevoerd. De zangsoliste, mevr. Loes Flipse—Snel. brengt een bekende aria van Weber en het minder bekende lied „Hopak" van den grootste der Russische componisten uit de vorige periode Modeste Moussorgsky, van wiens geniale kunst wij, helaas nog immer te weinig te hooren krijgen. „Hopak" is de naam van een Russi- schen dans in snel tempo; in dit geval een lied, waarvan de inhoud is verwerkt in den dansvorm „Hopak". Na de rustpoos zingt de soliste een innig „Wiegenlied" van Grieg, een door Willem Pij per kunstzinnig bewerkt oud-Nederlandsch lied en Flinse's lied „De Moeder", een drama in ge- comprimeerden vorm, waarvan de muziek in kort bestek weergeeft de verschillende stem mingen van het prachtige gedicht. Opmerkenswaard is wel, dat op dit pro gramma verschillende onzer zeer bekende Ne- óerlandsche dichters zijn vertegenwoordigd, n.l. Rodenbach, Gezelle, Verhoeven, Boutens en Geerten Gossaert. Het instrumentale quartet speelt werken van oeiiiet en Telemann. Beide componisten mun- ?n u" door helderen, doorzichtigen stijl, oeiende melodiek en prachtige rhythmische en contrapunctische bewerkingen. bc'^° ouartetten zijn het de snellere dee pen het luisteren naar deze Pure muziek tot 7n;,;Vre^e maken, en de langzame deelen. die AllI "?rierli.ike ontroering weten te wekken. schoorsteenen Gelria, die Zaterdag uit Am sterdam vertrok om voor de Argentijnsche regeering als tentoonstellingsschip de be langrijkste havens der wereld te bereizen, geschilderd in de \rgentijnsclie kleuren. II!, WERKROOSTER VAN DE GRAAL Dinsdag: 5 uur repetitie van het Bewegings kantoor; Missienaaien 8—9.45 uur; Vlaggcn- naaiclub 8—9.45 uur; Geen leidstersvergade- ring. Woensdag: Reidansen 6.30—8 uur; Eernstig praatuurtje voor aspiranten door mej. B. Dijks van 7 tot 8 uur; Lingerienaaien 78.30 uur; Da- denclub 7.45—8.15; Turnen 8—9.15; Huisvlijt 8 —9.45 uur; Reidansen 89.45 uur; Congregatie zang 8.309.45 uur; Rythm. dansen 89.45 uur; 8.30 repetitie voor het „Jonge Vrouwen van Hollands gouwen". Donderdag: Huisvlijt 6.30—8 uur; Lingerie- naaien 7—8.45 uur; Dadenclub 7.30—8 uur; Tur nen 7.309 uur; Huisvlijt 89.45 uur; Naaien 89.45 uur; Inwijdingscursus leidsters 910 uur; 8 uur repetitie volksdansen. Vrijdag: 7 uur repetitie van de Rorate-groep; Huisvlijt 78.30 uur; Reidansen 89.45 uur, Tooneel 89.45 uur; Costuumnaaien 89.45 uur; Volkszang 89.45 uur; Gregoriaannsche zang 8—9.45 uur; Religieuse dansen' 8.30—9.45 uur. Zaterdag: 3.30 uur repetitie voor de Sanctus- groep; Lingerienaaien 4—5.45 uur; Tooneel 8— 9.45 uur; 8.30 uur repetitie voor de Ne Irasca- ris-groep; 9 uur repetitie van het „Media Vi- tae"; Contributie betalen van 4.30 tot 6.30 uur en van 7 tot 8.30 uur; Gelgenheid om te spa ren voor een retraite van 7 tot 8 uur. Zondag 14 Januari, 7 uur repetitie voor de Gregoriaansche Zangclub; 8 uur repetitie voor alle dansgroepen. Maandag 22 Januari a.s. geeft de Graal een uitvoering in de R. K. Volksbond. Kaarten hiervoor van af Woensdag te verkrijgen aan het Clubhuis Lange Haven 92. EERVOL ONTSLAG Op zijn verzoek hebben B. en W. aan den heer J. de Vlaming, chauffeur-machinist bij de brandweer, eervol ontslag verleend. De heer de Vlaming is 28 jaar aan de brandweer ver. bonden geweest. DIEFSTALLEN De politie heeft eenige jeugdige misdadigers aangehouden, die er hun werk van maakten, chocolade uit winkels te stelen. H. v. d. W. uit de Noordmolenstraat alhier, deed bij de politie aangifte van diefstal van een jas uit een kast van zijn woning. ZWIJNTJE Ten nadeele van B. H. van hier is Zater dagavond op den Vlaardingerdijk een rijwiel gestolen, hetwelk hij onbeheerd vóór een pand had geplaatst. SCHIEDAM, 8 Januari. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handeL Moutwijn Moutwijn per H. L. ad 46 pet. f 10. Spoeling Spoeling ƒ0.80 a ƒ0.90. Verwacht wordt: Meest matige, Zuid-Westelijke tot Weste lijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, mo gelijk enkele regen- of hagelbuien, iets kouder des nachts. Lichten op van 's avonds 4,32 tot 's morgens 7,40 uur. POGING TOT INBRAAK In den nacht van Zaterdag op Zondag is een poging tot inbraak gedaan bij den heer A. van der H. aan de Amalia van Solmstraat alhier. Deze hoorde 's nachts ongeveer 3 uur iets vallen maar toen hij op onderzoek uitging, kon hij niets ontdekken. Den volgenden morgen merkte hij dat er kaarsvet op het raamkozijn zat, terwijl een bordje „Te huur" van een af. voerpijp was afgerukt. T. NUHAAN t huiz®. is op ruim 55-jarigen leef tijd, Zaterdag na een korte ongesteldheid, plot seling overleden de heer J. Nuhaan. Wijlen de heer Nuhaan werd in 1878 te Helle voetsluis geboren. Reeds op jeugdigen leeftijd (hij was 13 jaar) trad hij in dienst bij de marine klom spoedig op en hij werd, nadat hij zoowel hier te lande als in Nederlandsch-Indië vele reizen gemaakt had. op 45-jarigen leeftijd ge pensioneerd als opper-konstabel. Hij vestigde zich te Kethel en Spaland, waar hij van 1 September 1927 tot 1 October 1928 deel uitmaakte van den Gemeenteraad voor de (liberale) Protestantsche kiesvereeniging. Wegens vertrek naar Schiedam moest hij in October van 1928 als raadslid bedanken.' Nu drie jaar geleden werd hij gekozen tot voorzitter van de schietvereeniging De Roos, onderafdeeling van de Schiedamsche burger macht en juist enkele dagen geleden werd hij de 'een ledenvergadering, welke hij nog presi- ^rde, als voorzitter herkozen. uur6 beërafenis zal morgen, Dinsdag, om 11 plaats Pvde nieuwe algemeene begraafplaats AANGIFTE VAN BESMETTELIJKE ZIEKTE Dat het hoofd van het gezin, waarin zich een geval van besmettelijke ziekte voordoet, verplicht is onverwijld op de gemeente secretarie daarvan kennis te geven, mag wel als algemeen bekend worden verondersteld. Doch nog niet ieder schijnt te weten, dat deze verplichting in onze gemeente ook geldt, wanneer zich een geval van mazelen voor doet, hoewel de wettelijke regeling deze ziekte niet met name noemt. Deze verplichting is n.l. afzonderlijk bij politieverordening vastgelegd. Daar het ter bevordering van de school - hygiëne van belang is, dat de gemeentelijke diensten voortdurend op de hoogte zijn van de gevallen van alle besmettelijke ziekten, waaronder in dit verband ook mazelen en slijm en kinkhoest moeten worden verstaan, heeft men verzocht de aandacht van onze lezers hier. op te vestigen. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan het Hoofdbureau van Po litie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur des middags: Broche, diverse handschoenen, snoer, portemonnaie, ceintuur, leesboek, sleutel, da meshoed. Bij vinders vulpenhouder, A. Kloos Haven- dijk 186a; rozenkrans, J. v. d. Toom, Dirk Smitstraat 23, te Rotterdam; stempel, M. Put ter, Grofbaan 83; vulpenhouder, Loket 2 Post kantoor; autoband, J. Kop, Breedstraat 21; kindermutsje, A. Pont, Voorneschestraat 19; ring met sleutels, wed. Krommenhoek, Boter - straat 33a; sleutel, G. J. Bentem, Philips van Bourgondiënstraat 39a; damesportemonnaie met inh., A. Ottens, R enburgerplein 1; rijwiel- handbeschermer, H. de Ruiter, Nassaulaan 93; glacé dameshandschoen, A. Merks, Lange Ach terweg 5; portemonnaie met inh., J. v. d. Steen Huijsmanstraat 10a; portemonnaie met inh., C. v. d. Lugt, Boerhavelaan 56; pak thee, B. v. d. Waal, Lange Achterweg 21b; sleutel en zak mes, portier van de Gasfabaiek; étui inh sleutels, M. v. Nielen, Houtstraat 122; dop van auto, J. v. Zanten, Spinhuispad 17. LUCHTVERMAAK De Schiedamsche. postduivenvereniging „Luchtvermaak" hield gisteren een postduiven- tentoonstelling in café Metropol aan de Broers- vest. De duiven, waaronder prachtige exem plaren, waren verdeeld in 8 klassen, n.l. 4 klas sen onbevlogen en 4 klassen bevlogen (boven 200 K.M.) duiven. Het viel den keurmeester niet gemakkelijk, de vele prijzen (bekers en kunstvoorwerpen) toe te kennen, daar het eene exemplaar al mooier was dan het andere. AANRIJDINGEN Zaterdagmiddag heeft op dei) hoek van de Korte Singelstraat en den Singel een aanrij ding plaats gehad tusschen twee wielrijders. Het rijwiel van A. werd beschadigd. Op den hoek van de West-Frankelandsche- straat en de J. A. Alb. Thijmstraat heeft Zaterdagmiddag een aanrijding plaats gehad tusschen een R.E.T.-bus en een vrachtauto. De bus werd beschadigd. De politie maakte proces verbaal op. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 5 Januari GEBOREN; Jan W., zoon van A. de Nijs en J. de Heij, Breedstraat 13. OVERLEDEN: J. Nuhaan 55 jaar. Korte Sin gelstraat 16 G. van Vlissingen, 59 jaar, echt- genoote van J. Kers, Mariastraat 83. Zaterdagavond heeft 'n felle brand, waarvan het rosse schijnsel tot ver in den omtrek en speciaal in het Molenlaankwartier te Hillegers- berg duidelijk was te zien, een groote houten schuur, die deels als veestal deels als woon huis was ingericht en toebehoorde aan den melkboer P. Leenheer, in korten tijd totaal in de asch gelegd. Het houten gebouw stond aan den Parallel weg, een zijweg van den Nieuw Terbregsche- weg, dicht bij de Ceintuurbaan in de gemeente Terbregge. Leenheer was met zijn knecht met een melk wagen naar Rotterdam gegaan en zijn vrouw, die alleen thuis was, ging om ongeveer kwart over negen het vee in den stal voederen. Volgens haar verklaring is een stallantaarn plotseling in brand gevlogen en in een partij hooi gevallen, die onmiddellijk vlam vatte. De vrouw vluchtte, rende het woonhuis binnen, maar moest ook dit vertrek slechts met mede neming van een pendule overhaast verlaten, daar het vuur, dat door den feilen wind werd aangewakkerd, zich snel verspreidde en al spoedig het heele houten gebouw in lichtte laaie zette. Boerenknechts uit den omtrek die den gloed hadden opgemerkt, waren het eerst bij den brand aanwezig. Zij hebben nog getracht het vee dat in den stal stond te redden, maar be halve vier varkens en een paar kalveren, zijn alle beesten, ongeveer 20 koeien, 2 paarden en enkele kalveren op jammerlijke wijze in de vlammen omgekomen. Onmogelijk te blusschen. De veestal \.an Leenheer ligt zeer afgelegen midden in de weilanden en daardoor kwam de melding van den brand eerst te kwart voor tien bij de Hillegersbergsche politie binnen die onmiddellijk de brandweer waarschuwde. Alle spuiten, zes in getal, zijn uitgerukt. Zij moesten echter ongeveer een half uur rijden voor zij bij den brand waren en toen de handpompen in werking werden gesteld stond het al vast dat er niets te redden viel. Het water werd ge pompt uit een sloot, waarin zich veel gasvor- ming voordoet en die bij gevolg zelfs bij de strengste vorst niet is toegevroren. Deze geluk kige omstandigheid baatte in dit geval echter niets, daar, zooals gemeld, het lot van het gebouw al bezegeld was toen men begon te spuiten. De brandweer heeft zich er dan ook toe moeten bepalen de brandende resten te blusschen. De schuur is tot den grond toe afge brand. De leiding van het blusschingswerk berustte bij opperbrandmeester Hueck. Burgemeester van Kempen heeft den verren tocht gewaagd om zich van het verloop der dingen op de hoogte te stellen. De Hillegersbergsche politie heeft den toegangsweg afgezet en inspecteur de Vries heeft een onderzoek naar de oorzaak van den brand ingesteld. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond, 8 uur Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. li- Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy". gebouw R K Volksbond lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K K Gorzen in het Parochiehuis lederen Woensdagavond van hall 9 tot hall 11 repetitie Koninki Zangvereemging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed Flipse. Gebouw Eendracht lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum lederen Woensdag om half 9 bestuursvergade ring van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v d Putten) Groote zaai van den R. K_ Volksbond. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagavond te 8 uur cursusavond van de R. K. Ver. E. H. B. O. in de Broeders- school aan de Nieuwe Haven. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repe titie voor de meisjes van het kinderkoor van dec K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk rhijm", Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand bestuurs vergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8 30 uur „klachten" voor de leden lederen Vrijdagavond van half 9half 10 so ciale ontwikkelingslezing voor leden der Schie damsche locale Gezellenvereeniging onder lei ding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers eD aanverwante vakken „St. Antonius" van hall 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Woensdag 10 Januari Winterconcert van „Orpheus", R. K. Volks bond, 8 uur. Vrijdag 12 Januari Vergadering vai\ den Dekenalen Jeugdraad. R. K. Volksbond, half 9. Tissier, een der hoofdverdachten in het schandaal van Bayonne, wordt van de ge vangenis naar de bureaux van „Credit Municipal" overgebracht. SCHEEPVAART S MUopi^i Jan' Aangekomen: Grieksch ken in de Wijven R°ttei"dam °m te dok" ssSCWanSAMar rT' Vertrokken: Zweedsch Castle, met jtukgoed Zuia'-Atrïa via Ham- burg. SCHIEDAM, 8 Jan. Aangekomen: Eng. ss Anfitrite, van Sharpness; s.s. Martine van Port Arthur om kolen te bunkeren in de Wilhelmina- haven. „Gaat u intusschen even zitten, dame (P.I.B.) Max Reinharrlt. Naar ons impresario Ernst Krauss mededeelt zullen de Reinhardlgastvoorstellingen in ons land alleen te Amsterdam, Den Haag en Rot terdam plaats vinden en niet ook, zooals oor spronkelijk het plan was, te Utrecht en Arn hem. Behalve door Hermann Thirnig, de bekende filmspeler, zullen de hoofdrollen van Goldcni's blijspel „Diener zwéier Herren" worden ver vuld door de volgende tooneelvermaardheden: Margarete Melzer, Dagny Servaes, Camilla Spira, Josef Danegger, Friedrich Kühne, Raul Lange, Wilhelm Voelcker. De „Harlekin" is Natalia Diakanova., De muziek van Mozart (naar oude melodieën) wordt gespeeld door het Amsterdamsch Sym- phonde-Orkest onder leiding van den dirigent Karl Hudez. De decors en costumes (van het Salzburger Festspielhaus) zijn naar ontwerpen van Her mann Krehan. Prof. Max Reinhardt, die de regie van deze voorstellingen heeft, zal bij alle voorstellingen persoonlijk aanwezig zijn. HET VREEMDELINGENVERKEER IN 1933 Gedurende het jaar 1933 hebben iin de voor naamste hotels en logementen hier ter stede vertoefd, Nederlanders 36965. Duitschers 9800. Belgen 2578. Franschen 1771, Engelschen 2782, Denen 381, Noren 1095, Zweden 435. Grieken 427, Luxemburgers 20, Portugeezen 43, Span jaarden 138, Russen 158, Turken 19, Oostenrij kers 488, Hongaren 150, Estlanders 109. Let landers 57, Lithauers 29, Italianen 620, Roeme nen 94, Zwitsers 621, Amerikanen 1605 Chi- neezen 102, Japanners 53, Perzen 10, Zuid-Sla ven 109, Argentijnen 30, Chilenen 5, Polen 334, Finnen 154, Tsj. Slowaken 272, Bulgaren 10, Danzigers 42, Egyptenaren 52, andere natio naliteit 126. Totaal 61685 vreemdelingen tegen 63713 in 1932. BEVOLKING VAN SCHIEBROEK De bevolking van Sohiebroek is gedurende December wederom met 39 personen toege nomen en bestaat thans uit 5723 inwoners. Er komt te weinig aan de markt. Het bestuur van de Ver. van Vischwinkeliers „Ons Belang" heeft zich gewend tot dein ge meenteraad met een adres, waarin zij wijzen op de verminderde vischvoorziening te Rotter dam. Dit schrijven zij toe aan de contingentee- ring van de buitenlandsche viscih, aan het te kortschieten van de Hollandsche visscherij om in de binnenlandsche behoefte te voorzien en aan het feit, dat veelal de minder goede kwa liteiten naar Rotterdam worden gezonden. Hier door komt het, dat de prijs voor de betere visch hier ter stede aanzienlijk is gestegen. Het is voor de vischwinkeliers niet mogelijk zich van de noodige visch voldoende te kunnen voorzien. Dringend wordt daarom verzocht om stappen bij de regeering tot verhooging van het contingent, meerderen aanvoer van de vis- schersplaatsen of het laten markten van vis- schersschepen te Rotterdam. Zaterdag 13 Januari Propaganda-avond van de Schiedamsche Red dingsbrigade. Musis Sacrum, 8 uur. Donderdag 18 Januari Lezing van Felix Timmermans over „Piet er Bruegel" voor het Algem. Ned. Verbond. R. K. Volksbond. Zondag 21 Januari Jaarfeestvergadering der St. Barbaravereeni- ging. R. K. Volksbond, 8 uur. Maandag 22 Januari Uitvoering van de Graal. R. K. Volksbond, 8 uur. ZonJag 11 Februari Opvoering van „Een partijtje poker" door „St. Servatius". R. K. Volksbond, 8 uur. f Rotterd. Philh. Orkest, Hel heerenhuis te Hees bij Nijmegen, dat is aangekocht door de Paters Capucijnen als tehuis voor de studenten der Orde de Nijmeegschc Universiteit, aan 8 Jan.: Nutszaal, Bachconcert (Ned. Kamer orkest) 8.15 uur. 10 J a n.: Groote Schouwburg, Zwei Herzen nn dreiviertel Takt (Hirsch-operette) 8 uur (voor volwassenen). 11 Jan.: Groote Schouwburg, Zwei Herzen im dreiviertel Takt (Hirsch-operette) 8 uur (voor volwassenen). 13 Ja n.: Doelezaal, half 4. 14 J a n.: Doelezaal, Residentieorkest, kwart voor 3 uur. BIOSCOPENGoedgekeurde programma's tot en met Donderdag 11 Januari, in: Grand Thé&tre, Prins Willem van Oranje (voor volwassenen); Luxor, Heideliefde (voor volwas senen): Thalia, Het meisje met de vier ver loofden (voor volwassenen)Royal, Watt en halfwatt als huwelijkscandidaten (voor volwas senen); Olympia, Mijn vriend de koning; Lu- mière, Rome-express (voor volwassenen)City, 20.000 jaar in Sing-sing (voor volwassenen) Ooster-theater, Walzerkrieg en De hekser (voor volwassenen); Colosseum, De witte non (voor volwassenen). Schiedam. Passage-theater. Eiken avond 8.15 uur en Za terdag, Zondag en Woensdag 2.30 uur: Willem van Oranje. Tentoonstellingen: Museum Boymans: Fransche kunst (tot 22 Jan.). Rotterdamsche Kunstkring: Jan Sluyters en Baiineesche kunstnijverheid (tot 15 Jan.). Studio '32, werken van Quirijn van Tiet

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1