mmm r® DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS ERRES RADIO L IWMmëm w KABOUTER 56ste JAARGANG MAANDAG 22 JANUARI 1934 No. 16852 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM; TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 ST. barbara-vereeniging GEEN BETERE. mm DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN „DE KONINGIN HAD BEZOEK". Het stoffelijk overschot der slachtoffers van de „Emeraudeopgebaard in de krijgsschool te Parys, j burgerlijke stand HOUDT DEN DIEF! NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ1.10; Per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden ƒ3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAR trv bureau Koemarkt a ,Zljn steeds aan ons per stuk. 4 verkrijgbaar 5 cents tOSTCHEQUE. en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels ƒ1.55 elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels ƒ1.15 regels ƒ1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering ƒ500— bij overlijden door een ongeval; 500— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250— bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150— bij verlies van een duim? 75. bij een Tvij8vjng - - - 1 u„_j. r oc u:: i;„„ anderen vinver. De Verrekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blaf Rer 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25bij verlies van eiken anderen vinger. Gisteravond kwamen de leden der St. Bar- l<<;ra-vereeniging in het gebouw van den R. K. yolksbond ter jaarfeestvergadering bijeen. Op deze bijeenkomst werd het nuttige met het aangename vereenigd. De secretaris, de heer C. den Hollander, die Wegens ziekte van. den voorzitter, den heer Brouwer als waarnemend voorzitter optrad, opende even acht uur de vergadering. Hij gaf een uiteenzetting van den toestand der ver- eeniging en van wat er in de toekomst dient te geschieden. De heer den Hollander vond, dat ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden het ledental bevredigend is te noemen. Toch moes ten de 1000 leden worden gepasseerd, want de contributie bedraagt maar 10 cent per maand en aan het lidmaatschap zijn groote voordeeien verbonden. Spr. hoopte, dat allen in het vol gende boekjaar, wanneer het vierde lustrum zal worden gevierd, een lid zullen hebben aange bracht. Het parool is thans: wint er een bij voor de St. Barbara-vereeniging. Daarna bracht de heer den Hollander ais secretaris het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging in het afgeloopen jaar hee wat werk heeft verricht; zij kweet zich steeds van haar plicht en het bestuur zorgde voor de noodige propaganda. Vervolgens bracht de penningmeester ae heer W. Jansen het financieele verslag, dat un- wees, dat de vereeniging in ruime mate haar verplichtingen kan nakomen. Daarna deelde de wmd. voorzitter mede. aai op 6 Februari de eerstvolgende ledenvergade ring zal plaats hebben. Hij spoorde de leden aan! in grooten getale op deze vergadering tegenwoordig te zijn. Na het officieele gedeelte van den avond werd door „Alberdingh Thijm" op zeer ver dienstelijke wijze het tooneelstuk ..Graa ood- gieter" voor het voetlicht gebracht. Zoowel het zakelijk als het amusante gedeelte dezer bijeenkomst had een prettig en v n vei- loop, zoodat de St. Barbara-vereeniging op een bijzonder geslaagde jaarfeestvergadering mag terugzien. CONCERT VAN POLYHYMNIA Mop schrijft ons: Oo het door de gemengde zangvereen'ging „Polyhymnia" op Donderdag 25 Jan. te geven concert vragen twee werken de bijzondere aan richt. Het eerste is de cantate „Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit" van Bach, het tweede de „C-dur Messe" van Beethoven. De cantate vangt a Rn met een koor. waarin uïtdrukkin" wordt gegeven aan de overtuiging dat de tiid, dien men in God leeft, de beste tiid is. daar men dan zoowel bet leven als den dood in berusting ginvaardt. Na een tenor- en bas-solo. waarin oo gewezen wordt dat men steeds bereid Cr ,jjn te sterven, valt het koor in met de uitgesponnen waarschuwing „Es ist der Rund' Mensch. du must sterben!"^vaar v _„;t 'de sopraan-solo „Ja. komm. Herr klinkt. Het geheel wordt besloten knor. waarin en eer Ten de Drie-Eenheid gegeven wordt. n/fet de C-du" Messe heeft L. van Beethoven een werk van bijzondere muzikale waarde ge- s^anen, dat aan de uitvoerenden hooge eischen werk bestaat uit v«f deelen en wel het iddellük gevolgd door het in „Credo" de met Electro Dynamlsehen-Luldspreker Desgewenscht gem. betaling. INVENTA-HAARDEN Mag ,,'t Lichtpunt", Hoogstraat 109, Tel 6893s H. B. S-VER. „ONDER ONS" Zaterdagavond hield de Scheidamsche H.B.S.- vereeniging Onder Ons een ledenvergadering in het Verkooplokaal onder leiding van den voorzitter, den heer J. Houtman en in tegen woordigheid van vele leden, oud-leden en leden van de commissie van toezicht. Doordat er enkele vacatures ontstaan waren door het periodiek aftreden van drie bestuurs leden, werden in het bestuur benoemd Hans Pelle, D. Backer en W. C. Verschoor, mej. A. Ameida werd tot secretaresse gekozen, de heer J. Houtman blijft voorzitter. Na afloop van de vergadering volgde een geanimeerde clubavond. SCHIETVEREENIGING „DE ROOS" De eindstand van de schietwedstrijden der schietvereeniging De Roos, gehouden ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan, luidt als volgt: Klasse A: 1 R. Kooy, 241 p.; 2 H. Boer 240; 3 J. Bliek Sr. 238; 4 C. Rademaker 237; 5 H. Kruining 233; 6 F. J. Rechters 231; 7 C. v. Heemst Sr. 228; 8 K. J. J. Dominicus 227; 9 W. S. de Gooyer 224. Klasse B: 1 A. J. Bliek Jr 239 p.; 2 D Kroot 238; 3 C. v. Heemst Jr. 236; 4 H. Elskamp 233; 5 W. Eo tnan 222; 6 J. K. A. Uytdenwilligen 222; 7 G. H. Lafort 214; 8 P. Bosman 208. Klasse C: 1 G. L. Kamp, 222 p.; 2 H. de Kievith 218.. 3 W. v d Burg 215; 4 B. v. Dorp Sr. 215; 5; W. J. B. Gogh 214; 6 C. Boele, 210; 7 G. H. Vierboom 201; 8 J. P. Dickhout 201; 9 W v d. Schalk 182. De wisselprijs voor het hoogst aantal rozen werd gewonnen door A. J. Bliek met 17 rozen De prijzen zullen uitgereikt worden in de ledenvergadering op Vrijdag 26 Januari a.s. in de zaal Harmonie. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen. Oostelijke tot Zuid- Oostelijken wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, lichte tot matige vorst des nachts, overdag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. De reddingboot Eierlanddie uitvoer om het elfde slachtoffer van de op de Eier landsche gronden gestrande „Oakford te zoeken, keert van een vergeefschen tocht huiswaarts. Op den achtergrond het gestrande schip. VERBONDEN Zaterdagavond is in de politiepost aan de Groote Markt W. M. O. voorloopig verbon den. Hij had zich bij het aanzetten van een schermes ernstig aan de linkerduim verwond. Zaterdagnacht is in denzelfden post de 47-jarige schoenmaker H. F. C. v. K. voorloo pig verbonden, die van de trap was gevallen, waardoor hij een bloedende wonde aan het achterhoofd had opgeloopen. „Kvrië". onmn '"helende „Gloria", waarna S j^hbeliidenis wordt uitgebeeld. met. zijn met oveimc13 vo'£?t het „Sanctus' in den'JfnE! eezormen „Gezegend Hu. 1 terwijl <ar* Heeren, Hosanna in den hoo_„e. ming var^1 s,otte in „Aenus Dei" de on e God wordt afgesmeekt. PAElUfw r'°GlSOH jeugdconcert Zaterdagmic^ paedagogisch is in Musis Sacrum het derde ding van Eduarrj poneert gegeven onder lei- mevrouw Loes t^.Lpse met medewerking van sloot, fluit, en Win Snel. zang, Johan Ver- De inspecteur van de Jong, cello, opende den middag ®t l. O., dr. W. J. Smit, voor de buitengewo^ toonde zich dankbaar grooter was. dan de groote opkomst, die Eduard Flipse bracht voorgaande malen, muziekliefhebbers op de b aanwezige jeugdige eenvoudige wijze de bete^hi eigen pakkende luisteren muziek bij en van de te be was hem een dankbare b6i0aahdachtig gehoor De wethouder van Ond^'ng. Dinkelaar, en vele schoolhoofd de heer J. wezig. waren aan- FIETS GESTOLEN K. W. S. alhier deed bij de politie aangifte van vermissing van zijn rijwiel, dat hij Za terdagavond vóór zijn woning in de Aleida- straat had neergezet. FEESTCONCERT STBD. MUZIEKKORPS Zaterdagavond heeft het Stedelijk Muziek korps een feestconcert gegeven, met medewer king van het Rotterdarosehe Cabaret- en Operette Gezelschap des heeren Lou de Groot. Na een marsch werd het concert, dat in den R. K. Volksbond plaats vona, door den voor zitter, dien heer van Munnik geopend. Hij vertelde, dat de leden elke week een kleine bijdrage betalen ten einde een winteruitvoering le kunnen geven. Zoo'n feestconcert kost veel geld en moet buiten het gemeentelijk subsidie om bekostigd worden. Nadat eenige nummers van het programma waren uitgevoerd, betrad de heer H. Stule- meijer het podium. De voorzitter van de com missie voor het Sted. Muziekkorps zei, dat hij door een kort bezoek van zijn belangstelling en sympathie voor het korps blijk wilde geven. Het korps is een sieraad voor.onze stad. Spr. dankte het „Stedelijk" voor de gewone reeks concerten en voor de te Delft en in het Am- sterdamsche Stadion verleende medewerking. Schiedam maakte bij beide nationale gebeurte nissen mede dank zij de prestaties van het „Stedelijk" een kranig figuur. Vervolgens huldigde de burgemeester den heer Lourens. die 25 jaar van het korps deel uitmaakt. Spr. zegde den jubilaris een medaille toe. De heer Lourens kreeg hierna van den voor zitter een ets als gezamenlijk geschenk van de leden. Daarop werd het muziekprogramma verder afgewerkt. Ten slotte voerde het operettegezel schap de operette „Als de tulpen bloeien", een werk van den heer Lou de Groot op. TWEE AUTO'S IN BOTSING In de Burgem. Knappertlaan heeft er Zater dagavond een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto van den expediteur van Lin- gen uit Rotterdam, bestuurd door D. O. al hier en een luxe auto, bestuurd door W. P. uit Rotterdam, waarbij de luxe-auto zoodanig werd beschadigd, dat hij met een kraanwagen moest worden weggesleept. 22 J a n.: Groote Schouwburg, Moord (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). Nutszaal, Ned. Kamerorkest, 8.15 uur. 23 J a n.: uur. Nutszaal, Holl. Vocaal kwartet 8.15 BRUTALEN hebben... Zaterdagavond werd de politie meegedeeld, dat een Duitsche familie zonder toestemming van den verhuurder een leegstaande woning aan de Ampèrestraat had betrokken. Bij on derzoek bleek, dat de 25-jarige Duitscher H. G. met een verhuisboel uit Enschedé was geko men en aan den opzichter van bedoelde wo- mng, zekeren J. T., wonende in dezelfde straat, den huissleutel had gewaagd om de woning te kunnen bezichtigen. Toen de Duit sch er in het bezit van den sleutel was, heeft i) zijn verhuisboel naar binnen gebracht. Met °rChter is hiJ nu overeengekomen, dat hij tot Maandagmorgen zal blijven, waarna hij naar chiebroek zal vertrekken, waar hij als schoenmaker werkzaam zal zijn. WIENS HOND IS DAT? Aan de gemeente-reiniging is een lie' t-geel gekleurde herdershond terug te bekomen. J3 Jh.. - GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie aangegeven in het tijdvak van 12 tot en met 18 Januari 1934. Te bevragen aan het Hoofdbureau van politie op alle werk dagen van 1 tot 2 uur des middags: parapluis, rijwielhandbeschermer, hangslot met ketting, ceintuur, gewichtje, rijwielplaatje, zangboekje, claxon, gewicht, heipaal, handschoenen, rozen krans, houten schop. Bij vinders: portemonnaie met inh., K. Bras, van Smaleveltstraat 13; postduif, M. Osephius, Vondellaan 14B; ring met sleutels, W, van Steenis, Lange Singelstraat 5B; beenkap, A. van Dommelen, Voltastraat 92; damestaschje met inh., G. Kopier, Calileistraat 21B; glacé handschoen, O. Sprong, Villastraat 13; hondje, A. van Sijl, Lange Haven 123; kinderlaarzén, Wed. Broekaarts, Aleidastraai 38B; hond, J van Leeuwen, Genestetstraat 10; rozenkrans in étui, A. Borgelijn, Teijlorstraat 5; portemon naie met inh., A. de Winter, Stephenscmstraat 18B; paar handschoenen, J. v. d. Velden, Kort landstraat 4; dameshandschoen, W. v. d. Schalie, Nieuwe Maasstraat 22B: damesportemonnaie met inh., J. Hoogeboom, Edisonstraat 14A; glacé handschoen, W. .Nesse, Anth. Muijsstraat 56; Slacé kinderhandschoen, H. Rebers, Oranje straat 1; ceintuur, A. van Harmeien, Bildferdijk- braat 18; rijwielplaatje, M. van Haasteren, Fa- 40; heerenhandschoen, A. de Vaal, met6- deschestraat 48damesportemonnaie tasch"V Vermunnicht, Spinhuispad 23; acte- te v'ia Hhddenbaumer, 's Gravendijkplein 96 Baansw'd'nf?en: s'eutel, J. Caterholt, Ged. weegje 35.?' kindersokje, A. van Beek, Groene- linstraat Y5 a?Ui/Ï met mh„ L. van Aken, Frank- straat ii6; rijwielplaatje, C. Tettelaar, Villa- Stationstraat agRé handschoen, J. v. d. Kraan, Nolet, Lange n!P ortemonnaie met inh., A. Verhaal, Noordvest^o33* 133A: ceirltuur- A- Nieuwstraat 21; horiB= leesboek, A. Noordijk, Hollandia Gistfabriek Breemans, Terrein Aangifte van I8-19 januari GEBOREN: Antoinette A„ dochter van J. Ieeflang en J. A. Freriks, Stationstraat 22 een als levenloos aangegeven kind van j. p. Vermeulen en M. H. T. van Dooren, van Swin- denstraat 78. OVERLEDEN: A. Kroon, 64 jaar, Rotterdam- sehedijk 51. SCHOORSTEENBRANDJES Zondagmorgen is een schoorsteenbrand ge weest bij P. J. S. in de St. Liduinastraat al hier. De brandweer heeft het vuur met een ramoneur gebluscht. Vanmorgen heeft er een schoorsteenbrand gewoed bij H. v. L„ Nieuwe Maasstraat 5<J. Een agent en eenige burgers hebben het vuur gedoofd. Later is de brandweer verschenen om den schoorsteen te reinigen. Niet voorko men is intusschen kunnen worden, dat een daklijst van een belendend perceel eenigszins verbrandde. Zaterdagmorgen werd een surveilleerende agent in de Gorzen, door een burger, een jongen aangewezen, die een paar pantoffeds zou gestolen hebben. Toen de agent den dief wilde arresteeren, zette deze het op een loo- pen, doch de agent ging hem op een rijwiel achterna. Het ging van den eenen kant van de straat naar den ander en stoep op stoep af. Tenslotte mocht het den politieman gelukken den dief, die in deze race de pantoffels over de straat had geworpen, in de Bommelsche- straat vast te grijpen en vervolgens naar hel politiebureau over te brengen. Het bleek de 23-jarige A. K. alhier te zijn, die in den schoen winkel van J. v. J-, Middelharnisschestraat een paar schoenen had aangepast en toen de winkelier naar achteren was gegaan om een andere maat voor hem te halen zich met een paar pantoffels uit de voeten gemaakt had. Dc pantoffels zijn door een burger aan het bureau gedeponeerd. DIEFSTAL UIT AUTO A. Z. uit Haarlem deed bij de politie aan gifte, dat er Zaterdagavond uit zijn auto, wel ke hij vóór een woning in de Nieuwstraat had geplaatst een damesjapon, een deken, twee kussens, een regenjas en actentasch met pa pieren zijn ontvreemd. Toen de heer Z. dien nacht omstreeks 12 uur wilde wegrijden, deed hij deze onaangename ontdekking. Bovendien zag hij een man wegloopen, die vermoedelijk met de gestolen regenjas gekleed was. Onge veer een uur later hebben eenige jongens de vermiste tasch met papieren bij de politie ge deponeerd; zij hadden de tasch in de Nieuw straat gevonden. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 20 Jan. Aangekomen; Ned. m.b. Flying Scotsman, ledig van Rotterdam om te repareeren aan de werf De Hoop Nieuwe Haven Duitsch m.b. Leverkusen, met "'ie van Kobé via Rotterdam voor N.V. Schii^t aan de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 20 Jan. Vertrokken: Noorsch s.s. Avancet, ledig naar Immingham; Duitsch m.b. Leverkusen, met stukgoed naar Hamburg. SCHIEDAM, 22 Jan. Aangekomen; Japansch s.s. Cape Town Maru, van Hamburg om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven; Zuid- Slavisch s.s. Avala, ledig van Huil om te dokken in de Wilhelminahaven. Het drama van den mensch in den Koningsmantel. Dit is het drama van het diep-menschelijke, dat verscholen leeft achter het oppervlakkige decorum en de statie eener koninklijke waar digheid van den mensch in den koningsmantel. En het zou bijna een verdediging van hofschan- daaltjes zijn, indien het minder de tendenz had van een trachten te begrijpen, van een soort tout savoir est beaucoup pardonner. We behoeven niet ver te zoeken om uit te ."inden, waar Noël Coward, op wiens tooneel stuk deze bijzondere film gebaseerd werd, zijn stof vandaan haalde. De eerste gedachte is aan Roemenië en aan zoo menige tragedie in de geschiedenis van zoo menig koningskind. En zijn dialogen zijn het resultaat eener psycholo gische ontleding van de innerlijke drijfveeren, waardoor de hoofdpersonen van een tragedie in een koningshuis worden geleid. Het zijn toch ook menschen In een wereld van decorum en statie is Nadya ongelukkig geworden. En het leek haar lang, of in die wereld de mensch sterft en er niets anders overblijft dan een masker van decorum en statie. Dan komt de liefde.... In deze film zit al het goedkoope, al de papieren en gekalkte schoonheid, waarmede Hollywood het in de menschen levende ver langen naar het sprookje tot een moment van werkelijkheid tracht te maken, aldus het droom- verlangen in een dagelijksch leven vol kale en arme realiteit verwezenlijkend. Er rijden glanzende auto's doorheen, er we melen uniformen in en heeren en dames in groot gala. Er wordt in gebanketteerd en een massa champagne gedronken. Galante generaals en edelmoedige prinsen verrukken door de schittering van goud en zilver en den glans hunner gepommadeerde lokken. Er is ook een happy end. En er wordt hardnekkig over de liefde gesproken. Kortom, het is de oude ge schiedenis, die altijd nieuw lijkt. De geschiedenis van Nadya en Sabien is nieuw door het intellect en de spottende sen timentaliteit van Noël Coward, maar vooral door de regie van Stuart Walker. Eigenlijk is het een film om een beetje bang van te worden. Want als Hollywood zoo door gaat en dergelijk geestelijk oud roest zoo weet op te poetsen, dat het niet alleen gloednieuw lijkt, maar bovendien als zoodanig wordt aan vaard, waar komen we dan terecht De kwestie is hier, dat de verfilming van deze liefdesaffaire een meesterstukje is. Het is een opeenvolging van suggestieve en boeiende beel den, een filmische slechts af en toe onder broken opbouw en een rhythme, die nauwe lijks tijd laten tot denken en nog minder tot critiek. Regie en spel hebben een verbluffende hoogte weten te bereiken, ondanks het melo-dramati- sche, dat soms even stoort. We hebben Claude Colbert nimmer zoo goed gezien, al doet ze bij wijlen voor Amerikaansche begx-ippen mis schien wel, maar voor de onze weinig konink lijk. En wat een moeilijkheden had ze te over winnen. Men luistere eens naar het verhaal, zooals het in het programmaboekje staat, fil misch echter nogal uit een anderen gezichts hoek verteld wordt. Er is bal in de Groote Opera van Parijs. Pierrot en Pierrette hebben elkander ontmoet, dansen, flirten, genieten onbekommerd van het schitterende feest, tot vroeg in den morgen» Uit de flirt ontstaat al gauw hoe koix het anders een echte, groote liefde en ze beslui ten te trouwen, Sabien, de onbekende, en Nadya, de onttroonde prinses van het koninkrijk Kraya Maar kort voor den trouwdag komt de onge lukkige tijding uit Nadya's vaderland, dat haar vader en broer vermoord zijn en zij tot regentes is uitgeroepen. Zoijder de kracht te hebben, van Sabien afscheid te nemen, verlaat Nadya heimelijk Parijs, begeleid door generaal Krish, haar getrouwen adjudant. Na een jaar regentschap zal Nadya met een buitenlandschen prins trouwen, die haar prins gemaal worden zal. Sabien, die Nadya nog eenmaal wil zien, bevindt zich onder de menigte, als deze haar toejuicht en hij verhindert den aanslag op haar. De koningin moet natuurlijk haar redder in audiëntie ontvangen. Het is Sabien, de man, dien U met zooveel moeite heeft achtergelaten, het heil van haar land en haar volk boven haar eigen geluk stellend. Als ze weer van aange zicht tot aangezicht tegenover elkaar staan, is het uit met haar zelfbeheersching. Des nachts komt Sabien in het paleis, voor een nieuw afscheid voor goed en hij maakt twee sluip moordenaars van kant, die het op Nadya's leven gemunt hadden. Dan breekt een kleine revolutie 24 Jan.: Groote Schouwburg, Lucia di Lam- mermoor (Ital. Opera) 8 uur. 25 Jan.: Groote Schouwburg, Eindexamen (Amsterd. Tooneelver.) 8 uur (voor volwasse nen). 26 J a n.: Groote Schouwburg, Tobias en de engel (Groot Ned. Tooneel) 8 uur (voor volwassenen). D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg. Vooruit maar weer (Bouwmeester-revue) 8 uur ivoor volwassenen). Thalia, 't Is toch zeker zoo? (Is. Zwaaf-revue) 2,15, 7 en 9.30 uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 25 Januari in: Grand Théatre, De koningin had bezoek (voor vol wassenen: Luxor, Deviezen-smokkelaars (voor volwassenen); Capitol, Een nacht in Cairo (voor volwassenen); Royal, Het verliefde hotel (voor volwassenen); City, Een nacht in Cairo (voor volwassenen); Roxy, Een nacht in het paradijs (voor volwassenen). Tentoonstellingen: Stu dio '32, werken van Eva Besnyö, Joris Ivens en C. J. Hassoldt. Unger en van Mens: wer ken door Cees Bolding (tot 12 Febr.). Rot- terdamsche Kunstkring: Ialiaansche schilders werkzaam te Parijs en beeldhouwwerken van J. C. Csaky (tot 12 Febr.). Toonzalen Ad Donker, Witte de Withstraat 22: werken van Greta Bruigom (tot 30 Jan.). Gebr. Koch, Noordblaak 23: werken van Georges Hoger- waard (tot 9 Febr.). lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St Ambrosius. R. K. Volksbond, 8 uur Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot hall 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R K, Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 0 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K K. Gorzen in het Parochiehuis lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed Flipse. Gebouw Eendracht. uur repetitie v Beethoven Feltzer) in Musis Sacrum lederen Woensdagavond te 8 van het Symphonie-orkest L. (dir. J, C. M los. Afgevaardigden van het volk eischen den val van het kabinet en stemmen er als goede democraten in toe, dat hun koningin niet met den vreemden prins trouwt, maar met den dood- gewonen Sabien. En zoo worden Nadya en Sabien een gelukkig paar, aldus de man, die de film voor de bioscoopbezoekers uiteenzette, hierbij enkele pikante bijzonderheden niet ver getend. Gelukkig heeft Stuart Walker het geval een beetje anders bekeken, daarbij natuurlijk gehol pen door Noël Coward, tevens echter door zijn lederen Woensdag om half 9 bestuursvergade ring van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia. R K. Volksbond. lederen Vrijdagavond te 8 uur cursusavond van de R. K. Ver E. H. B. O. in de Broeders- school aan de Nieuwe Haven. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 0 uur repe titie voor de meisjes vau het kinderkoor van den K K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uui repetitie R K- Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand bestuurs vergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K Bond van Overheidspersoneel „St Paul us". Tusschen 8 en 8.30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9half 10 so ciale ontwikkelingslezing voor leden der Schie- damsche locale Gezellenvereeniging onder lei ding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R K. Bond van Houtbewerkers. Meubelmakers. Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van hall 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Maandag 22 Januari Uitvoering van de Graal. R. K. Volksbond, 8 uur. Dinsdag 23 Januari Vertooning van „Neerlands Oranjefilm" voor de Ver. „De Princevlag". Gebouw Eendracht. VOORZIET U VAN GOEDE HULP. HOUDT STEEDS EEN BIJ DE HAND Algem. der R. K. half 9. Woensdag 24 Januari vergadering van de damesaiaeeling S. V. „Excelsior". Hotel „De Kroon" Donderdag 25 Januari Concert van de gem. zangver. „Polyhymnia". R. K. Volksbond, 8 uur. Algem. vergadering van de heerenafdeeivng der R. K. S. V. „Excelsior". Hotel „De Kroon", half 9. Zondag 28 Januari Feestavond van den Kath. Kring Parochiehuis, 8 uur. Gorzen. Ex-koning Alfons van Spanje bij zijn hotel te Londen, ivaar hij momenteel vertoeft. Dinsdag 30 Januari Jaarlijksche feestavond van de meisjescongre gatie der St. Liduina-parochie. R. K. Volks bond, 8 uur. Woensdag 31 Januari Algemeene ledenvergadering van den Kath. Kring Gorzen. Parochiehuis, 9 uur. Zondag 4 Februari Liefdadigheidsuitvoering der Vereeniging Elisabeth". R. K. Volksbond, 8 uur. „St. Donderdag 8 Februari Opvoering van De Privé-Secretaresse, door de R. K. Schiedamsche Tooneelclub voor de R. K. S. V. Excelsior, 8 uur. ZonJag 11 Februari Opvoering van „Een partijtje poker" door „St. Servatius". R. K. Volksbond, 8 uur. SCHIEDAM, 22 Januari. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn per H. L. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling Spoeling ƒ0.80 a 0.90.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1