M. J DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS Mag.'tLICHTPUNLSïïi «ERBRE 57ste JAARGANG. MAANDAG 12 NOVEMBER 1934 No. 17099 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM: TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 75 JAAR h. familie congregatie. Ét UIT SCHIEDAM'S VERLEDEN. -F geslaagd ZWIJNTJE Wij geven iedere week een Rijwiel cadeau! ZIE ETALAGE 109 68836 R. K. FABRIEKSARBEIDERSBOND. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN STEEN TEGEN HET HOOFD. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, Iranco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3,25; per maand ƒ1,10; per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. Postchèque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor X6 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering500.— bij overlijden door een ongeval500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duim; 75.— bij verlies van een wijsvinger; ƒ50.— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Het jubileum luisterrijk gevierd. Opdracht van vijftig nieuwe leden. Op luistervolle wijze heeft de mannencón- gregatie van de H. Familie in de St. Liduina- parochie haar 75-jarig bestaan gevierd. Zon dag werd het herdenkingstriduum, dat ook Donderdag en Vrijdag was gehouden, plechtig gesloten met een Lof, waaronder de weleerw. heer H. Drost uit Rotterdam, de leider van deze driedaagsehe oefening, een schitterende kanselrede uitsprak. De feestdag werd te half acht begonnen met een gezongen H. Mis, welke opgedragen werd door den hoogeerw, heer deken A. J. C. Schraag cn waaronder de weleerw. heer H. W. Haselaar, directeur der jubileerende „H. Fami lie" een treffende toespraak hield ter voorbe reiding van de algemeene jj. Communie. De deelname hieraan was, zooals verwacht mocht worden, voorbeeldig groot. De leden hadden er •vooi gezoigd, dat het hoofdaltaar ter gelegen- ei van et zeldzame jubileum in een smaak- 7®e ^ei Mellng prijkte, terwijl tijdens de plech- cjhei iet eigen koor der congregatie de li turgische gezangen ten uitvoer bracht. Het plechtig Lof ving te half zeven aan en weid ook door een groote schare belangstel lenden bijgewoond. De zeereerw. heer L. Ph. J. Paulussen, pastoor te Heemskerk en oud directeur der congregatie, celebreerde, terwijl hij eveneens door twee oud-directeuren, na "lelijk de weleerw. heeren A. J. Raaffels uit Amsterdam en J. A. M. Bekkers, nog kapelaan 111 de St. Liduinaparochie, werd geassisteerd. Kapelaan Drost betoogde' in zijn indrukwek kende predicatie. hoe men zich bij de gedachte aan het diarnanten-jubilé der H. Familie-con gregatie als overwelAigd voelt door een afzien- baren stortvloed van Goddelijke genade. Hon derden mannen zijn hier gevormd tot helden, heiligen en apostelen, en aan die allen zitten weer honderden gezinnen vast, die op hu<n beurt zijn uitgegroeid tot een volk van duizen den, en die zouden misschien nooit de poort van het Hemelsche Geluk zijn binnengegaan zonder de mannen, die eenmaal hun H. Geloof konden overstorten in de harten van hun naas ten. Wat zou, zoo vroeg de begaafde kanselrede naar zich af, wat zou er van Katholiek Schie dam zonder die honderden mannen zijn ge worden? Wij kunnen de beteekenis van dit ju bileum niet ten volle begrijpen, omdat het hier een zuiver geestelijke zaak betreft. Maar als de wereld er de waarde van besefte, dan zou vandaag heel de stad gefeest en gevlagd hebben. Om de beteekenis van dit jubileum te kunnen begrijpen, moeten wij het beschou wen in de schittering van Gods heerlijkheid. En dan zullen wij zien, dat wat hier werd verricht, zijn bekrooning vindt in den Hemel. Parochie, wees God dankbaar voor deze con gregatie'. Zich tot degenen richtend, die thans hun op- diacht aan de jj jra.mjxie zouden doen, ver- Jarkapelaan Drost, dat zij zich nu la- Y?6rcn naar den Stal van Bethlehem om ie Maria en Joseph neer te knielen voor het indje Jesus. De plechtige opdracht is een Smeeken voor den troon der H. Familie; als een parel schitteren in de kroon, die de con gregatie voor de parochie moet beteekenen; ingelijfd worden in een keurcorps, dat, terwijl heel de wereld stoffelijk voordeel en streeling dei zinnen najaagt, streeft naar het hoogste ideaal, de christelijke volmaaktheid, co Öe - 11131111611die nog geheel buiten de mo^stcn^b' staan' zei kapelaan Drost, dat zij men hoe er vooral thans man- ren, en dat ^n' die stark ziJn in de geva~ kracht geput"!,?® H' Familie-congregatie de tegen de wer«ld °m zich zeU 0n zi->n gezin Meisjes en Vro?" den duivel te beschermen. der uit, bewaart aZT' Z°° ™ep ZEerw' ver" liefde en helpt hen hmannen als engelen van ven. En gij, directeur ®®d «etrouw te bli.i" tus Zijn Vader damkte b"k, God> zooals Chris- ■maal te midden van Ziii Laatste Avond dat de Zijnen mochten bewaak?61®"' biddend het kwaad der wereld. worden voor Een gloedvolle peroratie vormde her dit kernachtige, schitterend voorhagen woord. Daarna deden een vijftigtal nieuwe ledpn hun plechtige opdracht, en hun hingen de drie cud-directeuren het congregatia-Unt c-m den schouder. Twee leden werden wegens 25-jarig trouw lidmaatschap met een zilveren medaille begiftigd. deken heeft hierna de „man- De hoogeerw. deken neer hen broeders" van af het altaar toegesproken 6m hen te danken voor het schoone voor e dat zij hun medeparochianen gaven oor te zijn van een godsdienstige vereenigmg om het eigen Geloof te versterken en het naar „DE GRAAL" EN DE JUBILE-AFLAAT. Graalleden, die door het daarvoor vereischte kerkbezoek de Jubileum-aflaat willen verdienen, op een der Zondag-stille Schiedamsche grachten. VóóR VIJFTIG JAAR. Wij lezen in de Nwe Schied. Crt. van 14 Nov. 1884: Op 20 dezer zal deze gemeente het bezoek ontvangen van ruime 80 sollicitanten naar de betrekking van hoofdonderwijzer aan de 2e openbare armenschool, die tegen dien datum voor het vergelijkend examen zijn opgeroepen. VóóR VIJF-EN-TWINTIG JAAR. Wij lezen in de Nwe Schied. Crt. van 11 Nov. 1909: De ruïne van den ouden burcht van Mathe- nesse, genaamd het „huis de Rieviere", zal zoo veel mogelijk in den ouden vorm worden ge bracht. De muren zullen ook op de oude fun damenten tot op een kleine hoogte worden opgetrokken. Het ligt in de bedoeling de om geving van dit overblijfsel uit lang vervlogen tijden zoodanig in te richten, dat het publiek het van nabij zal kunnen bezichtigen. Wij lezen in de Nwe. Schied. Crt. van 13 Nov. 1909: In verband met de adressen betreffende de Zaterdagavondmarkt hebben B. en W. de eer in herinnering te brengen, dat die markt is ingesteld naar aanleiding van den wensch uit gesproken namens de winkelstand, die er zijn voordeel in zag, de straatventers niet langer door de geheele stad maar meer op een cen traal punt hun bedrijf te laten uitoefenen. Aan marktgeld wegens de Zaterdagavondmarkt kan gerekend worden op een bedrag van 125, dat B. en W. tegenover de klachten van de nering doenden niet zwaar genoeg weegt om in aan merking te worden genomen. B. en W. stellen daarom voor, op grond van de ingekomen adressen te besluiten tot opheffing der Zater dagavondmarkt met ingang van 1 Febr. a.s. buiten uit te dragen. De deken herinnerde er aan, hoe de congregatie tijden van inzinking heeft doorgemaakt, maar thans beleeft zij weer een nieuw bloeitijdperk. Gedurende het Lof prijkte het feestgeschenk der congregatie aan de parochie, een drietal stoelen voor plechtige H.H. Missen, op het priesterkoor. Zoowel 's morgens als 's avonds maakte de viering van het jubileum ook op de buiten staanders diepen indruk en bij zeer velen zal deze feestdag een beter begrip hebben bijge bracht van de groote beteekenis der zegenrij ke aartsbroederschap. ZE LIJKEN VEEL OP ELKAAR Zeker, er zijn ook schoenen, die als ze nieuw zijn op Kaplaars-schoenen hjken. maar als U ze een maand Bedragen heeft, is 't verschil heel duidelijk te zien. COLLé WEER VRIJGESPROKEN. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden ar rest gewezen in de zaak van h^t communistisch raadslid van Schiedam W. Collé, geïntimeerde van een vonnis van den politierechter te Rot terdam, waarbij hij is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde opruiing in het openbaar. Verdachte zou op 10 Juli j,l- in een open bare vergadering van den Schiedamschen Be- stuurdersbond, in verband met de relletjes te Amsterdam o.m. hebben gezegd: „de tijd van praten en debatteeren is nu voorbij, er moet nu gevochten worden, wij moeten vechten te gen het Ministerie Colijn". Door den advocaat-generaal was vernieti ging van het vrijsprekend vonnis gevraagd met veroordeeling van C. tot 2 maanden gevange nisstraf. Het Hof heeft het vrijsprekend vonnis van den politierechter te Rotterdam bevestigd. HET N. J. V. dim^ V. heeft aan B. en W. van Schie- m 6611 schrijven gezonden, met het verzoek tirri In 1r°?rl0gsUgawinkel- sedert kort Seves- ,pand Hoogstraat 136, te verwijde- vla& die aldaar geheschen is, d ^ndartlt In hGt adres wordt er m®de de aandacht op gevestigd, dat in de etalage van den winke een gedicht op het Onze Vader ligt, omgewerkt in Liga-taal, hetwelk voor de burgerij ten zeerste kwetsend is. De heer P. van Overbeek van hier is te Delft aan de Technische Hoogeschool geslaagd voor het ingenieursexamen scheepsbouwkundig ingenieur. Ten nadeele van G. B. van hier is een rij wiel gestolen, hetwelk hij Zaterdagavond on beheerd had laten staan vóór een pand aan de Nassaulaan. VERGADERING GEMEENTERAAD. De burgemeester van Schiedam heeft de leden van den Gemeenteraad opgeroepen tot het houden van een openbare vergadering op Vrijdag 16 November 1934, des namiddags te 2 uur, waarin de navolgende onderwerpen aan de orde zullen worden gesteld: Beëediging en installatie van het nieuw benoemde lid van den Gemeenteraad, den heer P. A. van den Berg. IA. Benoeming van een lid van de Sport- commissie voor de Gemeente Schiedam be noemd door en uit den Gemeenteraad buiten de leden van het College van B. eri W. Ier voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. St.ahlie. IB. Schrijven van Curatoren van het Gym nasium betreffende definitieve benoeming van dr. W. J. den Duik als leeraar in Klassieke Talen aan het Stedelijk Gymnasium. 2. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot ingebruikgeving vcrfir het seizoen 1934-1935, ter exploitatie van een ijsbaan, aan de Schiedamsche IJsvereeniging, van het ter rein, gelegen tusschen den spoorweg naar Viaardingen en de Laan van Spieringshoek, zulks tegen denzelfden prijs en onder dezelfde voorwaarden als haar het terrein sinds 1918 werd afgestaan. 3. Voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot onderhandsche verhuring op door hen te stellen voorwaarden aan den heer W. Soudijn of anderen van het pakhuispand, gelegen aan de van Leeuwenhoeckstraat 57, tegen een huurprijs van 2,50 per week. 4. Voorstel van B. en W. tot huurverlaging van de gemeentewoningen aan den Havendijk en de Rijnstraat. 5A. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan het Weeshuis der Hervormden van de gang tusschen de eigendommen van genoemde in stelling aan den Langen Achterweg, kadastraal bekend, als Gemeente Schiedam Sectie B no. 3224, ter grootte van 125 M2., tegen een prijs van 1000, in totaal, komende de overdrachts kosten voor koo-pers rekening. 5B. Voorstel van B. en W. tot onderhandschen verkoop aan den heer P. Dupont q.q. alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Jacob Catslaan O.z., hoek Francois Haver- schmidtlaan N.z., ter oppervlakte van plm. 25 x 25 M2„ tegen een prijs van 17,50 per M2., ter bebouwing met 3 heerenhuizen. 6. Schrijven van B. en W. waarbij ter vast stelling worden aangebeden: a. eerf ontwerp-besluit tot wijziging der ge meente-begrooting voor het dienstjaar 1934 Model D 25000 in verband met het door Ged. Staten te kennen gegeven verlangen om één tiende gedeelte van de reserves der Techni sche Bedrijven, alsook van het Fonds voor Bijzondere Doeleinden, in totaal 25000, ten bate van genoemd dienstjaar aan te wenden; b. ontwerD-besluiten tot wfjizging der be grooting van kapitaals-ontvangsten en -uitgaven van de Gasfabriek, de Drinkwaterleiding en het Electriciteitsbedrijf, alsmede van de Gem. Fondsen, voor hét dienstjaar 1934. 7. Voorstel van B. en W. om: a. over te gaan tot vervroegde algeheele af lossing van de 4% pet. rentende geldleenin- gen van 1916 en 1926, per resto jgroot resp. 748.000 en 400.000: b. een nieuwe geldleening aan te gaan met oen Pensioensraad groot 1,148,000, nominaal kapitaal, rentende pot. 's jaars, tegen den parikoers. 8. Voorstel van B. en W. om zich tegenover het bestuur van den Nieuwlandschen Polder bereid te verklaren één derde gedeelte dei- kosten van vernieuwing van het wegdek van den Vellevest- en Noordvestsingel tot een ma ximum van 2000, voor rekening der gemeente te nemen. 9. Voorstel van B. en W. tot hernieuwde vaststelling van de reeds vroeger aangebrachte wijzigingen in de Verordening tot heffing 'van keurioonen, van slachtloonen en andere rech ten op het gebruik van het keuringsgebouw voor vee en vleesch in de gemeente Schiedam (Gemeenteblad no. 10 van 1934), zulks naar aanleiding van de eindiging van de Koninklijke goedkeuring. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe Verordening tot heffing eener be lasting op vermakelijkheden in de gemeente Schiedam, alsmede van een Verordening op de invordering der belasting op vermakelijkheden in de gemeente Schiedam. RUIT INGEGOOID. Zaterdagavond is in een winkelpand aan de Hoogstraat een winkel geopend vanwege de Internationale Socialistische Anti-oorlogs-liga. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de winkelruit van deze zaak ingegooid- NIEUWE FILMCABINE IN DEN ,.ROND". In de tweede helft van December zullen zooals gemeld, in den R. K. Volksbond eeni- ge voorstellingen worden gegeven van de ver maarde geluidsfilm „De Zwarte Zuster", en wie wat naders omtrent deze film wil hooren, moet de „Katholieke Radiogids" maar eens raadplegen, want morgen, Dinsdag, zal de be kende recensent A. v. Domburg daarover voor de microfoon een praatje houden. Wanneer „De Zwarte Zuster" zal worden vertoond, zal de R. K. Volksbond n.l. hier de cabine in zijn gebouw geheel hebben ver nieuwd. Het. Hiiversumsche drama is voor den commandant van onze brandweer aanleiding geworden, veel scherper controle op filmver- tooningen, die in de Schiedamsche vergader- zaien worden gehouden, uit te oefenen, en daarom moest de filmcabine van den Volks bond in belangrijke mate worden verbeterd, hetgeen men thans bezig is te verwezenlijken Het vertrekje krijgt betonnen wanden met dito vloer en plafond, terwijl het door een zware ijzeren deur wordt afgesloten. Wanneer de verbouwing is uitgevoerd, zal de cabine 21,., M. diep zijn, 2 M. breed en eveneens 2V2 M. hoog. Wederom worden aan den voorkant twee gaten aangebracht, een voor den opera- ;ur om er doorheen te kijken, en deze ope ningen kunnen worden dichtgeschoven, terwijl zij bovendien van glas worden voorzien, ten einde te voorkomen, dat het publiek in de zaal door het geruisch van het projectie-appa raat wordt gehinderd. Tot nu toe werd de ge heele voorwand door een ijzeren plaat inge nomen, waarin twee luikjes, die met een touwtje vastzaten, in dier voege, dat ze bij brand automatisch d.w.z. door het verbranden van het touwtje dicht zouden zijn gevallen. Ten dienste van den operateur is reeds een luchtkoker aangebracht, terwijl men bezig is met den aanleg van een brandkraan even bui ten de cabine. We weten «niet, of de vroegere toestand in den R. K. Volksbond onvoldoende was, maar men zal moeten toegeven, dat bovenvermelde maatregelen niets aan het risico overlaten. Het publiek, dat voortaan den Volksbond bezoekt bij de vertooning van een normaalfilm smalfilms zijn alle onbrandbaar kan dus „ruhig sein". de JUBILEUM-AFLAAT. Zondag hebben de Schiedamsche Graalleden voor de tweede maal de Jubileum-aflaat ver diend. Tegen tweeën vertrok de stoet, die met een groot zwart kruis werd geopend, van het Clubhuis aan de Lange Haven. Bezocht wer den de St. Janskerk en de kerk in de Gorzen. -Een groot aantal Rotterdammers, parochia nen van St. Antonius Abt te Delfshaven, is gis teren naar Schiedam gekomen in verband met de Jubileum-aflaat. Reel. 123S 10 Het Patroonsfeest gevierd. FEESTAVOND HOKODAMA. De deelnemers aan de Hokodama-winkelweek zullen morgenavond in Musis Sacrum bijeen komen tct het bijwonen van een feestavond, welke gecasseerd zal worden met muziek en het optreden van verscheidene artisten. Ook zijn er nog enkele andere attracties aan den feestavond verbonden. DE AMATEUR. De Schiedamsche hengelaarsvereeniging De Amateur heeft gisteren een onderling concours gehouden in de wateren van Maassluis. De uit slag luidt: 1 H. van 't Hof; 2 C. Overheul; 3 H. Heijster; 4 M. Kruse: extra prijzen P. Nels en p. de Jong. In totaal werden gevangen 71 maatvisschen met een gewicht van 4237 gram. TENTOONSTELLING luchtvermaak De Schiedamsche postduivenvereeniging Luchtvermaak heeft gisteren een postduiven- tentoonstelling gehouden in het lokaal L. Dijke aan de Lange Kerkstraat 11. Deze tentoonstel ling is, door de vele prachtige exemplaren, welke ingezonden waren, een groot succes ge worden. Er werd door de keurmeesters speciaal op het vliegtype gekeurd en de heeren hadden iang geen gemakkelijke taak. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 10 Nov. Aangekomen: Noorsch m.s. Varg, van Londen om te dokken in de Wilhelminahaven; Eng. s.s. Agility, ledig van Yainville om olie te laden bij N.V. Schieveem SCHIEDAM, 11 Nov. Vertrokken: Eng. m.b. Dunbar Castle, met stukgoed naar Hamburg. SCHIEDAM. 10 Nov. Vertrokken: Eng. s.s. Otterhound, ledig naar Viaardingen; Deensch m.b. Lalandia, met stukgoed naar Bangkok via Antwerpen. 20-JAR1G BESTAAN IN HET ZICHT. Gisteren heeft de afd. Schiedam van den R. K. Fabrieksarbeidertstersibond „St. Willibrordus" het patroonsfeest gevierd en van dezen feest dag' werd deze maal bijzonder veel werk ge maakt, daar hij tevens den inzet van 't 20-jarig jubileum der afdeeling beteekende. In den loop van den morgen naderden de leden in hun eigen parochiekerk tot de H. Tafel om van God genade en bijstand voor el kander af te smeeken, waarna zij zich in de Hoogmis vereenigden, die de geestelijk advi seur, de weleerw. pater J. J. v. d. Broek in de Havenkerk opdroeg. Gedurende de Mis van Cuypers, die het zangkoor dezen ochtend uit voerde, trad de heer Th. Beumer, bariton, als solist op. De feestavond was minder luistervol, dan men verwacht had, daar de voorzitter, de heer M. Verdoes, in zijn openingswoord moest mee- deelen, dat pastoor Möller, die de feestrede zou houden, verhinderd was naar Schiedam te komen. Nadat „The Merry Makers" even hadden laten hooren, dat zij en hun instrumenten weer best gestemd waren, bracht de bovengenoemde heer Beumer eenige zangnummers ten ge- hoore. die telkens veel applaus oogstten, en daarna stond pater v. d. Broek op om een korte toespraak te houden. De geestelijk adviseur was getroffen door deze woorden uit de gezongen liederen: „De blik omhoog!" Er is zooveel ellende in de we reld. Zij verkeert in nood en de volkeren staan tegen elkaar op. De Paus schetst dien haehe- lijken toestand uitvoerig in de encycliek „Qua- dragesimo Anno". Ook onder de fabrieks arbeiders wordt veel leed geleden, maar laten we steeds den blik omhoog gericht houden, naar God. Na dit pittig woord verschenen de twee hu moristen op het tooneel, die wel eens het „duo Hermandad" worden genoemd, en die, zooals steeds, onmiddellijk nauw contact met de zaal hadden. De gezellige kerels zongen dan ook bijzonder leuke en geestige deuntjes. Daarna hield de voorzitter een feestrede, waarin hij o.a. de vraag stelde, waarom in dezen moeilijken tijd nog gedacht werd aan de feestelijke viering van een 20-jarig' bestaan. Er was volgens spr. reden tot blijdschap, tot „Roomsche blijdschap", wanneer men naging wat er door de sociale organisatie in den loop der jaren voer de arbeiders was bereikt, en hoe deze afdeeling steeds in ledental was toe genomen. In 1914 begon men met een clubje van 14 man, die zich drie jaar later al ver dubbeld hadden, en in 1918 ontstond er een ware stormloop op de afdeeling; het was de tijd, dat iedereen naar 't organisatieleven greep. Spr. heeft zich met zooveel overgave in het sociale leven kunnen werpen, omdat hij zoo veel voelde voor het streven, den arbeider niet langer te doen beschouwen als een verlengstuk van de machine. Helaas wordt de organisatie den laatsten tijd weer aangevallen, ook door eigen leden die alleen maar op bereikte stof felijke voordeelen uit zijn maar zelf geen offers weten te brengen. Spr. bracht hulde aan de pioniers, die eenmaal de grondslagen van het sociale vereenigingsleven legden. Nog steeds echter heerschen er wantoestan den op het terrein van den arbeid, en Mexi co en Duitschland leeren, dat het H. Geloof weer in gevaar verkeert. De Paus roept ons allen op om voor de H. Kerk te strijden. Mo gen wij dan achterblijven? Nog geen vijftig pet. van de katholieke arbeiders zijn georga niseerd. Er valt dus nog heel wat propagan da te maken. Leeft derhalve daadwerkelijk met uw organisatie mee. Spr. deelde ten slotte een en ander mee in zake de viering van het 20-jarig bestaan der afdeeling. Er is reeds een commissie van voor bereiding gevormd, en deze rekent od aller medewerking. Verwacht wordt, dat alle leden van nu af tot het volgend jaar Aoril twee cen ten per week met het oog op het 20-jarig ju bileum zullen offeren, opdat het passend ge vierd zal kunnen worden. Een der bestuursleden, de heer Oomes, dankte den voorzitter voor zijn begeesterende rede, waarna een pauze werd afgekondigd. Het verdere gedeelte van den avond werd gepas seerd met de voortzetting van het amusante programma. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, later wellicht toenemen de Zuid-Westelijke tot Zuidelijken wind, ne velig of half tot zwaar bewolkt, later toene mende bewolking, aanvankelijk weinig of geen regen, later toenemende kans op regen, wei nig verandering in temperatuur. Lichten op van 's avonds 4.43 tot 's morgens 6.46. Gisteren is het 4-jarige jongetje K. E. van hier op een zandlerrein aan de Korte Singel straat bij het spelen getroffen door een steen, waardoor een bloedende hoofdwonde ont stond. De jongen is voorloopig verbonden aan den politiepost aan den Buitenhavenweg, waar na dr. v. d. Berg geneeskundige hulp heeft verleend. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 910 November GEBOREN: Marcelis J„ zoon van C. .T. Padmos en T. C. Kooij, Lorentzlaan 21 Anna G. E., dochter van A. J. A. Sark en J. M. Munnik, Nassaulaan 75 Bastiaantje, dochter van J. de Jong en K. van Heest, Middelhar- nisschestraat 47 Frits, zoon van C. A. B. Buise en A- J. C. de Vos, Julianalaan 98. 17 November: Doelezaal, Rolt. Philh. Or kest, 3.30 uur. Groote Schouwburg, Die Fledermaus, 8 uur (voor voiw.). 18 November: Nutszaal. Rosine van Veen —van Vriesland en Phons Dusch 2.30 uur. Doelezaal, Jozef Schmidt, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 15 November, in: Luxor, Speel niet met vuur ivoor volwassenen); Grand: Voorjaarsparade (voor volwassenen); Lumière: De non van St. Veith (voor volwassenen); Studio: Vrouwenbad (voor volwassenen); Olympia: De bende der diamantsmokkelaars (voor volwassenen); Centraal: Revolverhelden (voor volwassener))Scala: Popje en Dolende Jeugd (voor volwassenen). Tentoonstellingen: Studio '32: Werk van A. Colnot. Gebr. Koch, werk van M. de Groot (tot 14 Nov.) Kunsthandel Ad. Donker, werk van Karei van Veen. Unger en v. Mens, stillevens van Fransche Meesters. Schiedam. Passage-theater: Donderdag 15 November Sonna, De Vereenigde Schouwspelers (voor volwassenen). Passage-theater: Eiken avond te 8.15. behalve Donderdag, en Woensdag ook te 2.30 Bleeke Bet (voor volwassenen). Maandag 12 November Opvoering van „Mésalliance" door tooneelclub van K. K. G.-Parochiehuis. Dinsdag' 13 November Feestavond vanwege de Hokodama. Musis Sacrum, half 9. Woensdag' 14 November Winteruitvoering van het tamboers- en pijperskorps „Harmonie", Musis Sacrum. 8 uur. SCHIEDAM. 12 Nov. Officieele noteering ring van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling ƒ1,40 a ƒ1,50. KATHOLIEKE KRING GORZEN. Opvoering van „Mésalliance". De Katholieke Kring Gorzen, die van de parochianen der H. Hartkerk één groote familie gemaakt heeft, heeft weer een nieuwe pijl op zijn boog genomen. Er is onlangs een gemengde tooneelclub opgericht, en deze is Zondagavond voor het eerst op de planken verschenen, en wel met het tooneelspel in drie bedrijven van J. B. Schuil „Méalliance". Zooals de titel aangeeft, handelt dit stuk over een huwelijk met verschil van stand, en het bevat niet alleen deze moraal, dat het aller minst aanbevelenswaardig is te huwen met iemand van hoogeren of lageren stand, maar ook, dat eenvoud nog steeds het kenme:\ is van het ware en eerlijkheid het langste duurt. De schrijver heeft de uiteenloopende karakters, die in zijn spel voorkomen, zeer verdienstelijk geteekend, zoodat het te begrijpen is dat het elders al vaak met succes is opgevoerd. Ook gisteren oogstte het stuk veel bijval, mede dank zij de goede prestaties van de acteurs en ac trices. De regisseur, de heer J. Brouwer, had eer van zijn werk! Zondagavond werd het spel voor de leden van den kring vertoond, terwijl vanavond een voorstelling voor verdere belangstellenden wordt gegeven, zooals reeds aangekondigd, in de groote zaal van het Parochiehuis. Lekstraat. C. P. Vredenbregt's Muziek-ensemble verleent zijn medewerking. Zondagavond toonde ook de eerw. geestelijkheid der parochie haar bs- langstelling. j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1