wr.-tïs NATIONAAL GEVOEL. rft'. 2" DINSDAG 20 NOVEMBER 1934 In verband met de Uivei- geschiedenis. STEUN AAN OESTER- EN MOSSELBEDRIJVEN EN GARNALENVISSCHERIJ. Inwerkingtreding van maatregelen deze week te wachten. Organiseeren van belanghebbenden en vaststelling van minimumprijzen, PREMIE-VERLAGING voor de ZIEKTEWET. SCHOONHOVEN. VLAARDINGEN. JNIET-HOUTVORMENDE SIER GEWASSEN. UIVER-HULDE VOOR DE K. L. M. BRIEVENMALEN VOOR NED. OORLOGSSCHEPEN. INLEVERING TUBERCULEUS VEE. BERKEL EN RODENRIJS. g 4036. VOGELS VAN DIVERSE PLUIMAGE mat duiventil en de boerin in dooi, -20X31 eK. Cc Iris gelakt Wij gaan spoedig de laatste acte in van het Uiver-epos, de apotheose van het Neder- landsch viertal bij zijn behouden aankomst in het juichend vaderland. Laat ik mij wel bedenken, gebruik ik nu niet direct al weer te dikke woorden „epos" en „apotheose". Wij Nederlanders schamen ons al tijd gauw een beetje voor ons enthousiasme, vooral daags na het feest, als wij met een weinig haarpijn ons ietwat verlegen afvragen „hebben wij niet te gek gedaan?' 't Is zoo waar, wat dr. Ritter dezer dagen schreef: „nu de koorts der vreugde voorbij is, worden wij terstond weer bedachtzaam". Wij zijn zoo uiterst benauwd om ons aan te stellen. Lazen wij dezer dagen niet in onze eigen courant een bedachtzaam ingezonden stuk over „Uiverhisterie". Toch een epos, want noemen wij hen niet de helden dier lucht, en hebben zij geen helden dicht geschreven in de geschiedenis der inter nationale luchtvaart? Zij hebben slechts een opdracht vervuld, zij hebben niet anders dan bun plicht gedaan, mompelt.de man van de „Uiverhisterie": maar ook zijn plicht doen Kan heroïek zijn. Wij zijn het land van de kleine lyriek", las ik" zoo juist bij Albert Helman, wat zeker waar is, wij wagen ons tegenwoordig niet meer aan heldendichten. Maar leefde Helmers nog, mogelijk dat hij zijn heldendichterlijken ader nog warmer bad voelen kloppen voor den vliegtocht der Ui vermannen dan eens voor de „Overwintering op Nova Zembla". Wij zingen nog altijd van onzen Piet Hein wiens naam maar klein was, maar wiens daden nog altijd als groot door ons gewaardeerd wor- den. Waarom zouden wij den zegenrijken Par- mentier en zijn mannen op hun beurt geen hartelijke apotheose bereiden? De inzender in ons blad meent met huiver dat dit een Uiverhisterie zal worden. Hij heeft gehoord van een kinderkoor, hetwelk de be manning zal toezingen, van een zegetocht met vele muziekkorpsen door de stad, van een défilé langs de vliegers, van een vrijen dag voor Bcholen, kantoren enz. en ook van ateliers, waar men bezig is met de vervaardiging van een borstbeeld der vier mannen. En hij schudit be denkelijk zijn bedaagd hoofd. Wij vreezen voor den geachten inzender dat 2ijn beraden adviezen om ons niet te mal te gaan aanstellen, den stroom van spontaan volks- enthousiasme niet meer zullen kunnen indijken. Nog kort geleden hebben onze straten en huiskamers gedaverd van het enthousiaste e „wij gaan naar Rome". Maar spoedig werd op deze blijde verwachting een reuzedomper ge zet, wij kwamen waarlijk van een koude Ker mis thuis. Maar het sluitstuk van dat laaiend Rome-liedje luidde „wij zijn jongens van Jan de Witl" pn deze laatste leuze hebben de mannen van <je „Uiver" weer kranig gehandhaafd. Zij heb ben niet gezongen „wij gaan naar Melbourne maar zij hebben waarlijk daden gesteld cn nu zij van Melboyrre terug komen, gaan wij hen huldigen als .de echte jongens van Jan dc Wit. Wij leven alttums stoffelijk niet meer in een gouden eeuw, meer dan ooit gaan wij gedrukt onder een materieelen tegenspoed, wij voelen ons ontmoedigd, hebben geen ondernemings geest en durf meer. Wij zijn een armetierig land geworden- Maar laten wij ons verheugd toonen, dat wij niet geslagen bij de pakken blijven neer zitten, eh or jongens van Jan de Wit zijn, die toonen, dat zij Holland nog durven opstooten in de vlucht en vaart der volkeren, en dan nog wel aan den kop. Dat hebben deze Uiverman- men bewezen, en dat hopen wij ook weer straks van de kerels, die deze week zoo moedig uit voeren voor een vreedzamen onderzeeërtocht ïoixd de wereld. „Dit enthousiasme", schreef dezer dagen in „het Kompas" dr. Ritter, dien wij als anxbu lant journalist tegenwoordig op dc meest onver wachte wegen tegenkomen, „dit enthousiasme voor de Uiverdaad kan worden goedgekeurd. Men verheugde zich niet over een bepaald feit ',maar de innigste belangstelling, waarin men 'onbewust leefde, voor de ontdekkers der luchtwegen, vond in een representatief feit, dat als een wonder straalde, de mogelijkheid van bewustwording. Ons v0Uc herkende zich zelf. Het gevoelde zijn kracht, en daarom was er <jie algerrveene vreugde, welke maar al te zelden voorkomt in den loop der tijden. En waar lag het geheim van die kracht? Wat bracht het nationaal gevoel, dat hier in. diepere verbor genheden van de volksziel sluimert dan elders, naar buiten? De wetenschap, dat Nederland deelneemt aan de vredelievende verovering der wereld in het heden. „Nationaal gevoel, dat zich alleen met het verleden voeden kan, verdort. Het verleden behoudt alleen zijn gloed, in ^en het zich in het actueele leven bevestigd vindt. Volkskracht heeft behoefte aan iets an ders dan museunvwaarde. Zedelijke beteeke- nis heeft de historie alleen, wanneer de later karnende geslachten gehoorzamen aan iaar eisch van continuïteit. En zoo geschiedde door de tochten van „I likaan," en „Uiver", waj duizend nationale bijeenkomsten en kunnen tot stand brengen, het v lk aoor^ondde intuïtief den zin der eigen Misschien beseft nu ook de inzender in onze krant, en kan hij waardeeren, waaromiop den krijgen. Het zal him moed, durf, W verwachting voor de naaste toekom g Waar wij roepen om groote mann sluiten eenige eenvoudige vliegers, fiksche J gens uit ons eigen volk, de ruimte der nationa verwachting. „Onder het wapen van den Staat", zegt dr. Ritter, „bevindt zich de fiere lijfspreuk „Je Maintiendrai" „ik zal handhaven". Maar de Nederlandsche volksman zegt hetzelfde op een andere manier. Die mompelt voor zich heen, wanneer hij de redenaars bezig ziet: „Hij seit wat". Hetgeen beteekent: „laat ze maar praten, ik ga stil mijn gang". En zoo kwam, onder het eentonig accompagnement der jeremiades over dc volksversplintering, kalmpjes de Zuiderzee- afsluiting tot stand, het grootste werk van ingenieurskunst, dat de moderne tijd te aan schouwen gaf. Onze geleerden haalden telkens •en Nobelprijs weg, onze toonkunstenaars gel den als de eersten van de wereld, onze bouw kunde geeft de leiding aan de Europeesche technici. De mannen aan onze kusten nemen hun pijpjes uit den mond en vormen het red- dingsteger der zee. En onze vliegers, opgeleid door hun bekwa^ instructeurs, klimmen in De villa waarin Kardinaal Gasparri gedu rende zijn laatste levensjaren verbleef, een geschenk van Z. H. den Paus. hun „kistjes" op Soesterberg en draaien hun toeren en komen van de kleine in de groote vlucht, en bouwen de luchtbrug tusschen we- relddeelen". En zoo ook behoeven wij niet beducht te zijn voor een Uiver-huiver of Uiverhisterie, maar kunnen wij den aanstaanden Woensdag tege moet zien als een nieuwe gloriebladzijde voor ong en oud in de historie van ons roemrijke Land van Rembrandt. In den loop van deze week kan de Inwerking treding tegemoet worden gezien van de maat regelen, strekkende tot steun aan de oester- en mosselbedrijven, de gamalenvisscherij en aan den handel in oesters, mosselen en garnalen. Afgekondigd zullen worden de navolgende Koninklijke Besluiten: het Consumptle-Garna- lenbesluit 1934 I; het Crisis-Oesterbesluit 1934 I en het Crisis-Mosselbesluit 1934 I; terwijl de door den Minister van Economische Zaken op grond van deze Besluiten te nemen beschikkin gen eveneens dezer dagen in de Nederlandsche Staatscourant zullen verschijnen. De maatregelen welke nog slechts een begin vormen van een reeks van. maatregelen tot steun aan de visscherijbedrijven, bestaan eens deels in het organiseeren dei- belanghebbenden bij de Nederlandsche Visscherij centrale, ander deels in het vaststellen van minimumprijzen in acht te nemen bij den verkoop der producten naar het buitenland en/of bij den afzet in het binnenland. Wat. consumptiegarnalen betreft, zullen in hoofdzaak de volgende bepalingen gelden: le. de aanvoer van corxsumptiegamalen, het doen pellen van consumptiegarnalen, zoomede het in den handel brengen en exporteeren daar van is slechts toegestaan aan hen die als ge organiseerde zijn aangesloten bij de Nederland sche Visscherij centrale; 2e. garnalenvissehers zullen de door hen ge vangen garnalen niet mogen afleveren dan tegen door den Minister vast te stellen mini mumprijzen; 3e. garnalen pellerij en en garnalenexporteurs zullen de garnalen slechts in den handel mogen brengen, respectievelijk exporteeren, indien zij in he bezit zijn van een vergunning; aan de afgifte van deze vergunning zijn voorwaarden verbonden o.a. het naleven van de door den Minister ten aanzien van afname cn verkoop gestelde minimumprijzen, zoomede bij export het betalen van een geringe heffing. Voor mosselen en oesters zijn bepalingen van de volgende strekking vastgesteld. Het uitzaaien en kweeken van mosselen, het vissollen op mosselen en mosselzaad, het ver handelen van mosselen en mosselzaad, zoomede het expurteeren van mosselen is slechts toege staan aan georganiseerden bij de Nederlandsche Visscherij centrale, die in het bezit zijn van een daartoe door of vanwege den Minister af te geven vergunning. Voor afgifte van de exportvergunning is als voorwaarde gesteld het inachtnemen van een door den Minister te bepalen minimumprijs zoomede betaling van een geringe heffing. Ook ten aanzien van het kweeken, verhande len en uitvoeren van oesters zijn bepalingen van gelijke strekking vastgesteld. Uit het bovenstaande volgt dat ieder, die een der hierboven genoemde bedrijven uitoefent, slechts dit bedrijf zeil kunnen blijven uitoefe nen, indien hij zich zoo spoedig mogelijk als georganiseerde aansluit bij de Nederlandsche Visscherij centrale, te 's-Gravenhage en zoo noodig een aanvrage tot het verkrijgen van de benoodigde vergunningen indient. Voor de aansluiting zullen geen andere voorwaarden worden gesteld dan dat men het daartoe door „enoemde Centrale beschikbaargestelde foi-rnu- fier van aansluiting onderteekent en aan de Centrale inzendt De fofmuleiren voor aansluiting en voor het verkrijgen van vergunning zijn verkrijgbaar hij de ^Nederlandsche Visscherij centrale, Be- zuideniiout 109 's-Gravenhage zoomede bij de secretarie der 'volgende gemeenten: voor garnalen- Breskens, Terneuzen, Ame- muiden, Vlissingen Brielle, Bruinisse, Heüe- voetsluis, Bernls, Veere Brouwershaven, stel lendam, Oudorp, Goedereede, O. en W. Donge- radeel, Delfzijl, Den Helder, Texel, Ulrum en Termunten, voor mosselen: Bruinisse, Ierseke, Tholen, Zierikzee, Grauw, Goes, Hontenisse, Wieringen Den Helder, Clinge, Philippinei yeere en Har- voor oesters: Ierseke, iholen, Bergen op Zoom cn Bruinisse. De Raad van Arbeid te 's-Hertogenbosch heeft besloten, aan den Minister van Sociale Zaken voor te stellen, de premie voor de Ziek- tewet voor het gebied van den Raad vast te stellen op 1J4 (thans 2,3 en voor dé werkverschaffing op 3 (thans 5 TOONEELCLUB. In een gehouden bijeenkomst der tooneelisten van de Gezellenvereerdging werd besloten een tooneelclub op te richten. Reglement werd opgemaakt en goedgekeurd, waarna tot bestuursleden werden gekozen, naast Eerw. Praeses en Regisseur de heeren: G. Hulst, voorz.; W. Scholte, secr., C. Soeter- broek, bibliothecaris en H. Scholte, inspecient GEVONDEN VOORWERPEN. Een lederen portemonnaie, inhoudend eenig geld, bij de Ruiter, veldwachter. LIEFDADIGHEIDSBAZAR. In tegenwoordigheid van Pastoor W. C. C. Albers, kapelaan v. Teijlingen, het dames-comi té liefdewerk „De Stille Armen" en verschil lende genoodigden, had Zaterdagmiddag 4 uur de officieele opening plaats door Burgemeester Nieuwenhuisen van de bazar, die gehouden werd tot versterking van de kas van het R. K. Paroc. Armbestuur. De Burgemeester, daar toe uitg.enoodigd, opende deze bazar en noem de het een moedige daad om in dezen tijd een zoodanige bazar te houden. Hij zei het comité dank voor het vele werk en hoopte dat een goed saldo zou kunnen worden afgedragen. De presidente van het dames-comité mej. M. v. d. Braak dankte den Burgemeester voor diens bereidwilligheid om deze bazar officieel te willen openen. Pastoor Albers dankte even eens den Burgemeester, die daarbij toonde met de geheele bevolking te willen meeleven. Vervolgens sprak nog de voorzitter van de St. Jozefvereeniging, de heer A. Ponsioen, waarna de heer Nienhuis, voorzitter van den Bond voor Groote Gezinnen, uit de kas de zer vereeniging een bedrag van ƒ10 beschik baar stelde. Na de opening werden de verschillende at- traeties in werking gesteld en de goede gang zat er direct in, hetgeen reeds bleek uit de ontvangst op Zaterdagavond. Ook Zondag was het druk en gezellig, waar de jongens, die het „tooneel" verzorgden, duchtig aan mede gewerkt hebben. GEMEENTERAADSVERGADERING. De raad der gemeente Schoonhoven zal Don derdagmiddag 2 uur in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling van een agenda van 16 punten, waarop o.a. voorkomen: Aan bieding gemeentebegrooting en diverse bedrijfs- begrootingen, dienst 1935: ontwerp wijzigingen gemeentebegrooting 1934 voorstel van B. enW. tot verlaging der gasprijzen; voorstel van B. en W. om machtiging beroep aan te teekenen tegen de aanslagen in de omzetbelasting t.a. van gas, electriciteit, enz.; voorstel van B. en W.tot goedkeuring van de rekening Steuncom- missie over het jaar 1933; verzoek om vermin dering der huren van diverse gemeente-eigen dommen, met voorstel van B. en W.; dem in zake verhuring van gronden; voorstel van B. en W. omtrent de politie-salarissen, enz. DE IJSCLUB. Het bestuur van de ijsclub „Kunst en Ver maak; is er in geslaagd, de Waard aan de Lek van den pachter te huren. Zoodra de -water stand in de Lek dit toelaat, zal dit terrein on der water worden gezet. Het Bestuur heeft zich echter ook tot B. en W gewend, met het ver zoek om, indien de Groote Gracht in den a.s. winter geschikt mocht blijken voor de ïjssport ook over dit water de beschikking te krijgen en wel zoodanig, dat toelating op de ijsbaan voor niet betalend publiek kan worden gewei gerd. De Staatscourant van gisteren bevatte een Ministerieele beschikking, in verband met den invoer uit België van niet-houtvor- nxende siergewassen, azalea indica en hortensia. Deze producten mogen slechts over de vol gende grensstations worden vrijgemaakt: Sas van Gent voor den aanvoer per schip; Roosendaal voor den aanvoer per spoor; Wernhout voor den aanvoer met andere mid delen van vervoer. De aanbieding van het huldeblijk der Neder- landsohe schoolkinderen aan de K. L. M. en de Uiver-bemanning zal plaats hebben op Zaterdag 24 November in den Dierentuin te 's-Gravenhage, bij gelegenheid van de huldi ging door de Kamer van Koophandel aldaar Uit elke provincie zal daar een leerling de scholen zijner provincie vertegenwoordigen. De Minister van Onderwijs, eere-voorzitter van het Uiver-schoolcomité, heeft toegezegd het woord te zullen voeren namens de leerlingen der lagere scholen. Aan de opvarenden van Hr. M.'s torpedo- bootjagers „Piet Hein" en „Evertsen" zullen op de reis naar Ned.-Indië brievenmalen worden verzonden en wel: naar Palermo op 4 t/m. 10 December dagelijks met den trein van 6.50 van Amsterdam; naar Aden op 13 December met den trein van 13.15 van Amsterdam en naar Sabang op 20 December met den trein van 7.38 van Amsterdam. Correspondentie, welke wordt gepost na de laatste verzending, zal naar Batavia worden gezonden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de correspondentie, om in de genoemde recht- streeksche brievenmalen te worden opgenomen, voorzien moet zijn van 2 elkaar snijdende lijnen over het geheele adres. Door de Nederlandsche Veehouderijcentrale wordt het navolgende medegedeeld: Zooals reeds werd bekend gemaakt, geldt ten aanzien van de aan de Nederlandsche Vee houderijcentrale te leveren, aan tuberculose of para-tuberculose lijdende, vrouwelijke runde ren onder meer de bepaling, dat deze levering slechts zal kunnen geschieden, indien de eigenaar van het rund in kwestie lid is van een door de Nederlandsche Veehouderij centrale er kende rundertuberculosebestrijdingsorganisatie. Het bestuur dezer Centrale stelt zich hierbij op het standpunt, dat de organisaties, welke, in verband met de vorige vee-afname, reeds vóór 1 Maart 1934 werden erkend, ook ten aanzien van de nu plaats hebbende levering als erkend worden aangemerkt Daarbij zal echter tevens aan recent opgerich te organisaties, alsmede aan organisaties, welke hun aanvrage tot erkenning de vorige maal te laat hebben ingediend, alsnog gelegenheid wor den geboden de bedoelde erkenning te verwer ven, met dien verstande, dat de betreffende aanvrage slechts in behandeling zal worden genomen, indien zij voor 1 December 1934 bij de Nederlandsche Veehouderijcentrale, le van den Boschstraat no. 1, 's-Gravenhage, wordt ingediend en vergezeld is van het reglement van de organisatie in kwestie, van de betreffende instructie voor de(n) dierenarts(en) en van een opgave van het aantal veehouders, dat bij deze organisatie is aangesloten, alsmede van het aantal stuks rundvee, dat volgens globale bere kening aan deze veehouders toebehoort. K. J. C.-DAG. Na eenige weken voorbereiding had Zondag de inwijding plaats van de eerste groep, de Don Bosco-groep der K. J. C. Veertien jon gens een was door ziekte verhinderd hebben hierbij hun belofte van trouw afge legd. Nat ze 's morgens allen te Communie waren geweest, had in het Gezellengebouw een ge zamenlijk ontbijt plaats, waarna de directeur, kapelaan v. Duyvenvoorde de jongens voor de laatste maal nog eens ernstig wees op de mooie en schoone daad, welke zij 's middags zouden stellen. Nadat 's middags kapelaan v. Duyvenvoor- de vanaf den kansel de jongens nog eens had toege,sproken en het streven van de K. J. C. zoowel als de belofteaflegging had uiteengezet, kwamen de veertien jongens in hun fleurig- nieuw K. J. C.-costuuim op de treden van het altaar hun belofte afleggen. Hierna werd door de jongens en door de GraaLmeisjes gezamenlijk in een spreekkoor hun trouw, liefde en hulde aan Jesus uitge sproken. Eexx goedgeslaagde oudex-avond had 's avonds in het Gezellengebouw plaats. Kapelaan van Duyvenvooi'de verwelkomde hierbij de ouders en de gexxoodigden, waarbij Z.Eerw. tevens de jongens gelukwcnschte met hun opname als K. J- C.-lid. Eeri der jongens sprak in een keurig toe spraakje zijn hartelijke dank uit, namens alle jongens aan hun Eerw. Directeur voor de ve le moeite, welke Z.Eerw. voor de jongens over lxeeft. Door de Graalmeisjes werd hierna een lied gezongen en in een spreekkoor haar idealen uitgesproken. Door de K. J. C. jongens werd opgevoerd het zoo bij uitstek voor een dei-gelijke gelegen heid geschikte stuk „Een jongen van karak ter". De joinge spelers oogstten hiermede veel succes. Het oudste lid der Raad van Bestuur, de heer J. v. Leeuwen, feliciteerde vervolgens den Eerw. Directeur met dezen mooien dag en sprak den wensch uit, dat hiermede een kern in de parochie gevormd moge worden van goed-wil- lende fiere knapen lot eigen geluk en tot heil der geheele parochie. Het slotwoord wérd gesproken door den Zeereerw. Heer Pastoor. In een enthousiaste toespraak wekte spr. de jongens van de K. J. C. en de meisjes van de Graal op te leven vol gens de beginselen der Kerk, trouw en volg zaam te zijn aan hun overheden, opdat hun voorbeeld stimuleerend moge werken voor zoo vele anderen. Z.Eerw. vroeg hierbij de onmis bare steun en het gebed der ouders. VISSCHERIJ. Van de versche haringvaart kwamen te IJmuiden binnen: VL. 20, H. Struys met ƒ598,40, VL. 80, C. van Oosten met ƒ1198,28, VL. 85, J. van Noord met 1097,90, VL. 97, C. Storm met ƒ328,70, VL. 167, H. van Roon met ƒ740,60, VL. 172, C. Poot, met ƒ928,05, VL. 190 J. Goedknegt met 858,88, VL. 195, A. Poot met ƒ938,48, VL. 197, A. van Roon met ƒ751,95 VL. 216 A. Visser Jz. met ƒ1112,60, VL. 204 W. va nZelm met 1014,95 besomming aan versche haring. Z. A. C. Voor deze onderlinge competitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: le Klasse A: NIMA-HVO 1-4; PW—FSV 2—3; VSC—ROMI 3—0. le Klasse B: DVO—MW 0—2; ENCKGTB 5—0. Reserve le klasse. HerculesVSC 2 12; Trekvogels—HVO 2 1—5; KVCGL W 2 1—3. Reserve 2e klasse. Olympia 2ROMI 2 8—1. BINNENGEKOMEN SCHEPEN. In de Vulcaanhaven zijn binnengekomen de stoomschepen „Saint Stephen" om te bunke ren; „Minsk" om 8300 ton kolen te laden: „El len" met 225 ton Soja-olie en „Saint Palais" om 3000 ton kolen te laden. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 12—17 November. GEBOREN: Gerda J., d. van T. Poot en C. van der Windt, Kortedijk 124. Elisabeth d. v. S. van Buuren en M. Wietsma, Joubertstr. 11, petrus J„ z. van P. J. van Dijen en J. M. Remmerswaal, Markgraaflaan 34. Nico- laas z. van P. Dijkshoorn en J. Hoekveen, Wilhelminastraat 22. Klazina, d. van J. da Goede en L. Hoogstad, v. Kinsbergenplaats 58. OVERLEDEN: J. Kortleven 75 j. echtg. v. M. van Toom, Dijksteeg 28, C. van der Linden 16 maanden, Maasstraat 48, H. Renne 73 j, echtg. van C. Vermaas, Thorbeckestraat 8. GESLAAGD. Bij het te 's-Gravenhage gehouden machinis tenexamen slaagde voor diploma B. de heer K. Cordia, alhier. GEVONDEN VOKRWERPEN. Te bevragen bij: Verhart, P. K. Drossaartstr. 188, portemonnaie met iixhoud; Van* der Wagt, Delftscheveer 16, herdershond; Kroos, Voor straat 42, VI. Ambacht; Eibers, Schied. Weg 50, paar fietshandkappen; Van der Burg, Cranjé- straat 21, damesmantel; Vlijmen, Hoogstraat 206, rijwielplaatje; Erkelens, le Bierslootsteeg la, handschoen; Weerhelm, Pad 5, handschoen; Penning, Catsstraat 19, hondje; Politiebureau, portemonnaie's; Brobbel, Westnieuwland 85, kruiwagen; Moree, 3e Bierslootsteeg 17, riem van regenjas; Groenenboom, Callenburgstraat 18, damesrijwiel.; De Ruyter, Sclaavenburgh 35, rijwielplaatje. Onze 80 afdelingen zijn voor St. Nicolaas gereed en bieden U thans de grootste keuze. Onze speelgoed-afdeling is 'n Paradijs voor de kleintjes, ^aar ook voor de groten. Alle. wat U thans koopt wordt desgawenscht niet eerder dan op St. N.colaas thuis S^Nfcolearis^'Xe^middag'r"'^' tot 5'/, uur In onze lunchroom, voor elk kind Onze 54 etalages en de decoratie der grote llchlhal „Het hoofdkwartfer van Sint Nicolaas zijn een bijzondere bezienswaardigheid. ROTTERDAM .1 4041. BABY POP -> in doop jurk, mot stom* geluld on spoon, onbreekbaar leegte QCe 35 cM.... VD 4040. LEUKE POPmotoardlge Jurk on muts. In doos mot aordigo goklaurde plaat I angle Q Cc 36 cM..,« 3 4051. DIESELTREIN met roils en goed lopend ^75 uurwerk, in doos 4017. HET „GEWONE" Tafeltennisspel - mei 2 kurken rockets an prime net. in doos O Cc 28 X 31 centimeter X? «7 Verschillende uitvoeringen tot 5.25 4078. - THEESERVIES oo Japans bloedje 27x46 cM, mat 6 koppen 4 95 en schotels—- 4049 BABY IN DRAAG- JURKJE - zocht In grotere ullv. 2.75 3.45 4008. „KEN ONS LAND" doos met 6 legpuzilea. voorstellende bekende ge bouwen en typische hoek jes Van Oud- Hollandse steden reclame prijs 4068. RACE-AUTO met prime voerwerk, modem wedstrijd model,eleclrlsche verlichting, 49 een- 4 95 timeter lengI 4021. „HET SCHOOL BORD THUIS": Het beste middel om de kinderen goed op het schoolbord te ieran schreven, in diverse C rtc grootten van....Ow tot 10.50 4022. SJOELBAK Licht of donker gebeitst in Q75 div. elmetingen v.a. 7 loorrjy^r 4004. „OPTICUS" in doos 3B X 22 cM. met 100 leerzame proeven op het gebied van de leer ven het zien en het 4,00 lichtO In verschillende uitvoerin gen, o.a.: electro-lechnlsche scheikunde-dozen enz. enz. tol 29.00 4010. „MOBACO" voor het bouwen van „echte'' hulzen, speelgoed, dat nooit vervelen gaet. "7 Cc No- 000S No. 00 1.50 No. 0 2.70 No. 1 4.95 No. 2 12.00 tot 52.50 „Mobaco' statlonbouw dozen Nó. 1 4.50 No- 2 9.00 en hoger. 4055. TRAM MET BIJ WAGEN voorzien ven eleclrlsche verlichting, met prima mechaniek, Q r c 64 centimeter leng 7 w 4016. „CRAZY" TAFEL TENNIS - vermakelijk en verbijsterend tennisspel met 4 eigenaardige rackets, in doos 35 X 25 445 centimeter 4076. THEELICHTJE -en staan, voor wazlne- (Jftt pitjesSU WaxiMpltjai p. dooi 25c 4060. ELECTRI5CHE TREIN regalbara snelheid, absoluut ongevaarlijke denk al) kortsluitings-xekerlng. spanning slechts 20 volt .compleet met transformator en 4 A 7 5 10 rails....—

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 3