DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS „Waar dat wiel draait" 57«fp .TA APHANO. DINSDAG 8 JANUARI 1935 No. 17145 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM^ TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 KON. NED. MIDDENSTANDSBOND AFD. SCHIEDAM. SCHEEPVAART ROTTERDAM. DE BRANDSTICHTING AAN DE PLERETSTRAAT. Verdachte staat terecht voor het Haagsche Gerechtshof. Bet vonnis van de rechtbank te Rotterdam verzwaard tot drie jaar. Kachelpijpen p. meter 35 ct. Elle bogen 14ct. p st. Kachelplaten 1.39, Poken 10 ct. Roosters, Sleutels. Kolenemmers, enz. Alleen H00GSTR. 67-69 - Telef. 68436 NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ1.10; per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij voo. uitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemartk 4 verkrijgbaar 5 cent $er stuk. postcheque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels 0.50; 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering500.— bij overlijden door een ongeval500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duim; 75.— bij verlies van een wijsvinger; 50-— biJ verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. In hotel Beijersbergen heeft gisteravond de afdeeling Schiedam van den Kon. Ned. Mid denstandsbond een bijeenkomst gehouden, wel ke o.m. is bijgewoond door de heeren Lieu- wen, rechtskundig adviseur van het bureau van den Kon. Ned. Middenstandsbond, B. C. Hoogendam, vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel voor de Beneden Maas, afdee ling Kleinbedrijf, Schuddebeurs, vertegenwoor diger van den Rotterdamschen Bond van grossiers en bestuursleden van de afdeeling Vla ar dingen van den bond, benevens door vrij Veel leden. De voorzitter, de heer Joh. Nauman heeft allen, in het bijzonder de gasten en den spre ker van den avond, den heer F. L. v. d. Leeuw adj.-directeur van het Bopdsbureau hartelijk welkom geheeten en vervolgens een korte nieuwjaarsrede uitgesproken, waarin spr. zei, dat men bij de jaarwisseling is aangekomen bij een mijlpaal, bij welke men gaarne even een blik terug werpt en tevens in de toe komst ziet. Voor den handel, zei spr., is 1934 zeer on gunstig geweest, in het bijzonder ten aanzien van den Schiedamschen handel; voor mid denstanders is er niet veel gedaan. De kleine middenstanders kregen te weinig of in het ge heel geen steun, velen waren aangewezen op de liefdadigheid en spr. sprak den wensch uit, dat uit in 1935 anders zou worden. De lasten van den middenstander zijn verzuaai de toestand van de stad Schiedam geeft alle reden tot groote bezorgdheid. Wat de veree- niging betreft, als gevolg van den economi- schen nood is het ledental teruggeloopen wat men zal probeeren verder te voorkomen door verlaging van contributie en door een gemak kelijker betaling daarvan. Een groot verlies heeft de vereemging ge leden door het overlijden van den penning meester, den heer A. Stahlie. Spr. heeft erop gewezen, dat ue reorganisa tie van den bond tot gevolg heeft gehad, dat de oorspronkelijke naam, die van algemeene middenstandsvereenigmg Schieaam gewij zigd is in afdeeling Schiedam van den Kon. Ned. Middenstandsbond en herinnert aan de hechte samenwerking hier tei stede tusschen de drie plaatselijke middenstandsorganisaties, vereenigd in de Permanente commissie. Wat 1935 zal brengen zal niemand kunnen ze^en, maar samenwerking en organisatie van en tusschen de middenstanders zal gebo den zijn om de erkenning te verkrijgen van de maatschappelijke positie van den middenstand in het distributieproces. Mo„e de middenstand, eindigde spr. zijn rede "overtuigd zijn van de groote wensche- lijkh'eid van organisatie, in zijn strijd tegen grootwinkelbedrijven en coöperaties en moge het zoo zijn, dat de middenstanders zich niet laten lokken door zoet gekweel van politieke V DaW935 een gezegend jaar moge worden. Toekomstige middensi^ndspolitiek. Hierna heeft de heer F. L. v. d Leeuw, adi.-directeur van het bureau van den Kon. Ned. Middenstandsbond te Den Haag een rede gehouden over bovengenoemd on erweip, Spr. begon met erop te wijzen, a men politiek hier moest begrijpen als richting. In het verband van den titel der re e l^oe e beteekenen leiding, welke de middenstand moet hebben om te komen tot een behoorly e behartiging van zijn belangen. Daarbij mag men niet uit het oog verliezen, dat deze ca tegorie een onderdeel is van een geheel ia- derwerk, van tal van maatschapoelijke klas- sen. De positie van den middenstand is op dit oogenblik uitermate moeilijk en moeilijker dan van eenige andere bevolkingsgroep en mocht er al een geringe verbetering te bespeu ren zijn in den groothandel, dan zal de mid denstand hiervan het allerlaatst iets bemerken. De omzet van den middenstand is schrikbarend teruggeloopen, de vaste lasten zijn dezelfden ge bleven of grooter geworden; de winst daalt, Wordt vaak tot nul gereduceerd en veel wordt er met verlies gewerkt. Maar ondanks dat alles moet de midden stander een zeker optimisme aan den dag leg gen, anders gaat hij er volkomen onder door. In de positie van den middenstand is geen verbetering te brengen, indien met de geheele Leden van het corps diplomatique op de receptie ten Hove. Vp,n linies naar rechts: de Fransche gezant, Z. Exc. haron de Vitrolles, de Chineesche zaakgelastigde, Z. ExcFai Mingfou en zijn echtgenoote, Z, Exc. Babinski de Poólsche gezant, Z. Exc. dr. van Broekhuizen, de Zuid-A frikaansche gezant en de Egyptische gezant Z. Exc. Abdel Latif Talaat Bey. wereldstructuur verbeterd wordt zoodat deze categorie op zichzelf aan verbetering van de positie niets kan doen, al kan de middenstand wel probeeren, op dit oogenblik kleine voor- deelen te behalen voor wat bijv. betreft de gas-, water-, electriciteits- en telefoontarieven. Geen politieke partij, zei spr., zal de midden stand kunnen helpen, omdat eerst het econo misch leven in de geheele wereld moet verbe teren, wil de middenstander het beter gaan krijgen. Maar voor de toekomst zal men thans reeds moeten gaan denken aan wat er te doen valt, om t. z. t. blijvend de positie van den midden stand sterk te maken en te houden. Deze idee is geen nieuwe, want allerwegen wordt uitge keken naar nieuwe wegen. De wetenschap, zei spr., maakt men er vaak een verwijt van, en speciaal de economische wetenschap, dat zij niet beantwoordt aan de verwachtingen, omdat de theorieën welke wor den opgesteld, niet overeenkomt met de prak tijk. Maar er zal een synthese moeten ko men tusschen wetenschap en praktijk. Wat, vraagt spr., zal de middenstand moeten hebben aan leiding en maatregelen om 7'eh in de toe komst behoorlijk te kunnen ontwikkelen? Deze vraag moet bekeken worden op twee punten een staatkundig punt, het staatsrechterlijk ge heel, de taak van de overheid en het econo mische punt, de vraag hoever bepaalde maat regelen wenschelijk en uitvoerbaar zijn. De vraag, of de overheid een bepaalde taak moet hebben ten aanzien van den middenstand is moeilijk te bespreken, omdat spr. dan komt op politiek terrein, maar spr. ze; het zoo. dat ieder individu een drang moet hebben om vooruit te komen, waarvoor er moet zijn ar- beidsvrijheid en economische zelfverantwoor delijkheid. De overheid kan nooit zijn een re gelende factor in het bedrijfsleven. Het zwaar tepunt voor den middenstand moet zijn, dat hij den toets van de kritiek kan doorstaan en dat hij moet meegaan met zijn tijd en heel veel middenstanders zien dat niet in en gaan, kla gende over de slechte toestanden den afgrond tegemoet. De middenstander moet eerst het middenstandsbedrijf gaaf maken en dan kan worden voortgebouwd aan de toekomst van den middenstand, welke moet zijn een middenstand, welke erkend zal worden te zijn een blijven de schakel in het distributieproces. Na deze algemeene inleiding heeft spr. ver scheidene concrete vragen behandeld; waarbij spr. eron wees, dat de middenstand zich moet saneeren om dan den opbouw naar boven te kunnen beginnen. Een onderlinge bespreking is nog gevolgd, waarna de heer Nauman den heer v. d. Leeuw dank gezegd heeft voor zijn rede en de bijeen komst heeft gesloten. Tiet echtpaar Lindbergh tijdens het pro ces tegen Bruno Hauptmann te FJemington (beeldtelegram). AFFICHE R. K. LEESZAAL. De verhuizing van de R. K. Ooenbare Lees zaal van de Lange Haven naar den Dam, schijnt mede aanleiding geworden te zijn voor een nieuwe actie ter uitbreiding van het aantal lezers en leden. Gegrepen is naar het oude. be proefde middel der reclame en propaganda, dat het affiche is. Als we de signatuur „M. W." goed verklaren, dan is niemand minder dan Mi- chiel Wilmink aangezocht om net büjet te ont werpen, en de kunstenaar heeft er iets pak kende en opvallends van gemaakt, dat tevens artistiek verantwoord is, zoowel wat de kleu ren, geel, zwart en groen, als de vlakverdee- ling betreft. Het geheel vormt een gestyliseer- de voorstelling van drie boeken, die respectie velijk studie, ontspanning en inlichting betee kenen, dus een werk over mechanica, een ro man van Antoon Coolen en een Pius-aimanak zouden kunnen zijn. Moge met dit reclame-object veel succes worden geoogst; het doel is er goed. genoeg voor, en het ding zelf ook! NAAR ROTTERDAM OVERGEBRACHT. Gisteren heeft de politie per celwagen de 28- jarige H. de S. van hier naar het Huis van Be waring te Rotterdam overgebramht, cue nog 6 manden gevangenisstraf had te ondergaan we gens een door hem gepleegde diefstal. Vanmorgen zijn D. v d. B. en P F van hier per celwagen naar Rotterdam overgebracht om ter zake van een zedendelict te worden voor geleid voor den Officier van Justitie. GELD VERDUISTERD J. M. heeft bij de politie aangifte gedaan van verduistering door M. van gelden. GESLAAGD Bij de in December 1.1. te Rotterdam gehou den federatie-examens, slaagde voor het Mer- curius-dipioma Duitsche handelscorresponden tie de heer Z. Noomen, leerling van Instituut Haru, alhier. DE CINESKOOP De cineskoop of te wel de verlichte recla meautomaat, die bijna nooit werkte, is heden morgen door personeel van de technische be drijven van de Koemarkt verwijderd. EERSTE SCHIEDAMSCHE SCHAAK- VEREENIGING In gebouw Musis Sacrum heeft mr. G. C. A. Oskam op uitnoodiging van net bestuur van de Eerste Schiedamsche Schaakvereeniging gisteravond voor leden van genoemde vereeni- ging en verdere belangstellenden een lezing gehouden over het onderwerp: „De koning in het schaakspel". UIT HET S. Z. C.-KAMP Morgen-, Woensdagavond zuilen om half 10, in het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappertlaan twee waterpolowedstrijden ge speeld worden voor de wintercompetitie van den Zwemkring voor Rotterdam en omstreken. Al lereerst wordt de wedstrijd V Z C. I (Vlaar- dingen)Maas 2 (Rotterdam) gespeeld en daar na komt S. Z. C. I (Schiedam) uit tegen R. Z. C. 2, (Rotterdam). De wedstrijden zijn voor het publiek toegankelijk. SCH1ED. REDDINGSBRIGADE Het bestuur van de Schiedamsche Reddings brigade organiseert een feestavond in Musis Sacrum op Zaterdag, 19 Januari Medewerking verleent de Rubion Association. STEDELIJK MUZIEKKORPS De Vereeniging van leden van het Stedelijk Muziekkorps, directeur de heer H. H. van Vleuten, organiseert een feestuitvoering in den R. K. Volkbond op Zaterdag, 12 Januari, 's avonds om 8 uur. Het Muziekkorps zal con certeeren, terwijl Utile Duici medewerking zal verleenen en een aardig tooneelstuk voor het voetlicht zal brengen. SCHIEDAM, 6 Januari. Aangekomen Noorsch s.s. Maurita, van Trapani, o mko'en te bun keren; Zuid-Slavisch s.s. Vojvoda Putnik, le dig van Londen, om te dokken in de Wilhel- minahaven; s.s. Deimpo, Rott. Lloyd, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 7 Januari. Aangekomen s.s. Des- pina A. Pappa (ex Elissavet V), van Rouaan; Grieksch s.s. Onassi Maria, ledig, van Antwer pen om te dokken in de Wiltonhaven; m.b. Tudor, met stukgoed, van Hamburg in de Wilhelm inahaven. SCHIEDAM, 5 Januari. Vertrokken Noorsch m.s. Sir Osborn Holmden, ledig naar Rotter dam. SCHIEDAM, 7 Januari. Vertrokken Noorsch s.s. Maurita naar Kopervik. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 46 Januari GEBOREN: Johanna M„ dochter van D. van den Heuvel en R. R. Lemmen, IJsselmonde- straat 78 Cornelia, dochter van J. van Wag- tendonk en J. C. Breevoort, Klein Groenendal 23-12; Elisabeth, dochter van J. W. de Bruin en E. Scheffer, Aleidastraat 26 Pieter, zoon van H. G. van den Berg en T. van Delft, Ste- phensonstraat 22 Machiel, zoon van A. Bran- tenaar en R. S. Hendriks, Woonwagenkamp Christiaan, zoon van C. van der Vlies en M. W. C. Schot, L. Costerstraat 2-11 Maria A., doch ter van A. Levering en W. C. van der Lub ben, Ampèrestraat 23 Willem F., zoon van A. Schulze en J. W. Talboom, Mariastraat 66 Anton ius H., zoon van P. Hoogstad en L. van den Berg, Kreupelstraat 6 Petronella M., dochter van A. J. Odijk en A. G. K. Goes, van Ruijsdaellaan 17b Bastiaan W„ zoon van M. S. de Koning en W. J. Stegeman, Rembrandt- laan 81 Christiaan H. J., zoon van J. H. van Steenoven en G. van der Wiel, Dr. Noletstr. 1 - een als levenloos aangegeven kind van J. van Maaren en J, M, Gol, L. Kerkstraat 3. DEZE POGING MOET SLAGEN.' De poging van het Bestuur van de ICath. Sociale Actie te Schiedam om de Schiedam sche Katholieken te laten genieten. Pierre Balledux met de Ver. Haagsche Spe lers, die verleden jaar hier „de Dorpspoëet" speelden, komt Donderdag 17 Januari 8.15 in het gebouw van den R. K. Vo ksbond met het successtuk „De Groote Kans" Wie wil genieten van fijn tooneelspel, zorge aanwezig te zijn. Voor het Haagsche Gerechtshof stond gister middag in hooger beroep terecht de 32-jarige caféhouder C. P. de S., wonende aam dc Pleretstraat, die door de Rotterdamsche Recht bank was vrijgesproken van de hem tem laste gelegde opzettelijke brandstichting im zijn woning. Het O. M. bij de Rotterd. rechtbank, dat tegen S. 2]/2 jaar had geëisdht, was in appèl gekomen. Het verhoor van verdachte Uit het verhoor van verdachte bleek, dat deze in den nacht waarop de brand uitgebroken is, afwezig was en hij na een fietstocht te Wassenaar had vertoefd. De president wees den verdachte op de eigenaardigheid, dat hij (verd.) de namen van een viertal menschen, die hij daar ontmoet had, opschreef. Voorts wees hij er S. op, dat uit het onder zoek was gebleken, dat eenige rollen crêpe- papiner, die pas door verdachte waren ge kocht een papiersoort, welke erg brandbaar is en geen resten achterlaat gebruikt waren om brand te stichten. Zoo waren b.v. in de zittingen van de stoelen resten van dit papier aangetroffen. Een verzekering van 2000. Verder gaf verdachte toe, dat hij den boedel voor een bedrag van 2000 had verzekerd, terwijl het in huis aanwezige meubilair, dat hij kort te voren voor 35 had gekocht, be nevens een bed, een radiokast en andere voor werpen bij lange na niet dit bedrag vertegen woordigden. Verdachte liep met de polis in den zak. Naar hij beweerde, was dit zijn ge woonte. Ook kwam vast te staan, dat reeds eer brand ten huize van verdachte was uitge broken. De agent van politie Commijs deed het hof mededeelingen van zijn bevindingen tijdens het onderzoek, waarbij hem o.m. gebleken was, dat deze brand op meer dan één plaats, waar- tusschen geen communicatie was, is aange stoken. De onderhrandmeester G. v. d. Wolf vond reeds de politie in huis toen hij het huis binnentrad. Het achtergedeelte van de woning stond vol rook. Bij onderzoek bleken de crapeaux alsmede de dekens en matrassen te smeulen. Toen deze naar buiten werden ge bracht, sloegen de vlammen er uit. Volgens ge tuige moet een en ander geruimen tijd hebben gesmeuld. Sporen van kaarsvet of van lucifers heeft getuige niet gezien. Meerdere vuurhaarden. De brandmeester De Baan, die het com mando van den vorigen getuige overnam, ver klaarde, dat bijkans overal in huis vuur aan. wezig was geweest, want verschillende voor werpen waren geschroeid. Getuige's bevinding was, dat de brand reeds lang te voren had gewoed. Ook deze getuige heeft geconstateerd, dat er verbrand crêpe-papier tusschen de veeren van de stoelen aanwezig was. Elk meubelstuk was trouwens een vuurhaard op zich zelf. Een oom van verdachte, de bode van Loo, heeft ongeveer 5 weken vóór het uitbreken van den brand eenige meubelen voor een bedrag van 35 verkocht. Een bewoner van de 2e étage gaf eenige SCHIEDAM, 8 Januari. Officieele notee ring van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet. 10. Spoeling- Spoeling ƒ1,40 a ƒ1,50. inlichtingen omtrent den toestand van de woning na den brand. Een tweetal trambeamlbten verklaarde, dat zij voor het perceel staande, het flikkeren van vlammen hadden gezien. Even later hadden getuigen ook vonken waargenomen. Verklaringen van deskundigen. Een bewoner van de le étage heeft ver dachte dien avond met zijn gewezen echtge noote zien vertrekken. Beiden waren per fiets. Getuige heeft S. niet hooren thuiskomen. Ook heeft get. geen brandlucht geconstateerd. De directeur van de Amsterdamsche brand weer, de heer C. Gordijn, heeft in opdracht van den rechter-commissaris te zamen met dr. W. van Rijn een rapport opgesteld .De conclu sie van dit rapport was dat de brand kort voor het tijdstip van ontdekking moet zijn aange stoken. Deskundige gaf een uiteenzetting van de wijze waarop het vuur door middel van het opgerold crêpe-papier van de eene plaats naar de andere is overgebracht. Volgens de meening van deskundige zou, indien de brand veel eerder was aangestoken, de toestand van de verbrande meubelen geheel anders zijn ge weest. Op verschillende wijzen kan een der gelijke brand worden aangestoken. De laatste getuige, de deskundige dr. W. van Rijn, was eveneens tot de conclusie gekomen dat de voorbereidingen van den brand er op wezen, dat deze geruimen tijd na het verlaten van het huis was aangestoken. RequisitÊir. Mr. J. A. de Visser, requisitoir nemend, zeide, dat alhoewel S. niets bezat en werkloos was, hij een woning huurde, waarin hij voor een klein bedrag aan meubels bracht, en voor 2000 verzekerde, terwijl hij met de verzeke ringspolis in zijn zak liep. Vaststaat dat deze brand is aangestoken. S. heeft tegen 10 uur het huis verlaten en tegen 1 uur brak deze brand uit. Met nadruk wees spr. er op, dat de verdachte zelf erkende, dat hij zijn woning heeft afgesloten. Het is niet mogelijk dat een vijand de brand stichtte; dit zo-u hoogstens een vriend hebben gedaan. De adv.-g.en wees op de aanwezigheid van crêpe-papier, waarvan S. een groote hoeveelheid heeft aangeschaft. Wat het bewijs betreft, ook hier is weer de ge- 'ornikelijke weg bewandeld. Er is brand. De brandstichter is ver van huis met de polis in Oen zak. Uit alle gegevens leidde spr. af, dat S. deze brand heeft gesticht. Hij was de eenige die er belang bij had. Deze brand is gesticht in een volkrijke buurt, en had groote gevolgen kunnen hebben. Spr. concludeerde tot schuldigverklaring van verdachte en tot diens veroordeeling tot 3 jaar gevangenisstraf met last tot gevangen neming bij arrest. A iets positiefs zegt de verdediger. Mr. Maazel, de verdediging voerend, zeide dat de basis van het requisitoir ligt in het nemen van voorbereidende maatregelen door ver dachte om tijdens diens afwezigheid brand te doen ontstaan. Maar hiervan is niets positiefs komen vast te staan, nóch uit de getuigen verklaringen nóch uit de rapporten van de des kundigen die eenparig verklaren, dat de brand kort voor het uitbreken daarvan is aangesto ken. Pleiter concludeerde tot bevestiging van het vonnis van de Rechtbank. Arrest 21 Januari a.s, Verwacht wordt: Zwakke tot matige, Oostelijke tot Zuid- Oostelijken wind, afnemende bewolking, wei nig °f geen sneeuw, lichte tot matige vorst des nachts, overdag temperatuur om het vries punt. 4* Lichten op van 's avonds 4.33 tot 's morgens 7.39. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half II Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. fC. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkooc van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon, Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagamiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneeivereeniging „Alberdingk Thijm", Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Pauius". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten." voor'de leden. lederen Vrijdagavond van half 9half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. 8 Januari. Kerstspel van de GraaL Parochiehuis, Lek straat, resp. half 8 en 8 uur. Donderdag 10 Januari. Vergadering der R. K. Staatspartij. R. K, Volksbond, half 9, 9 Januari: Doelen: Rotte's Chr. Gem, Koor (Josua) 8 uur. 12 Januari: Doelen, Concerteebouworkest (populair concert) 2,45 uur, soliste: Lien Coche- retLelyveld; Groote Schouwburg, Lucia di Lammermoor (Italiaansche Opera) 8 uur (voor volwassenen). 13 Januari: Doelen, Het Residentieorkest, 2.45 uur; Nutszaal, R. K. Gemengd Koor, „St. Hildegardis" 7 uur. Dagelijks: Tivoli Schouwburg. Met vlag en wimpel (Bouwmeestersrevue) 8 uur (Zon dag ook 2 uur); Roxy, Rido-revue „Gaat dat zien!" 8,15, Zondag en Woensdag ook 2,15 uur (voor volw.). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 10 Januari, in: Grand: Het meisje met den blauwen hoed (voor volw.); Luxor: De dubbelganger van Woronzeff (voor volwassenen); Lumière: Onder moeders vleu gels; Thalia: De circus-down (voor volw.); Royal: Malle gevallen (voor volw.); Studio: Vrouwenoogen; Capitol en City: Op Hoop van Zegen (voor volw.).; Olympia: Orkaan-express sieten (voor volw.); Centraal; Orkaan-express (voor volw.); Corso: Ein lied für dich (voor volwassenen); Ooster-theater: De stem van het hart (voor volw.). Tentoonstellingen: Studio '32; Werk van Professor Moholy Nagy. Museum Boymans, Kersttentoonstelling. Schiedam. K. K, Volksbond: Donderdag 17 Januari De Groote Kans, door de Vereeuigde Haagsche Spelers. Passage-theater: eiken avond te 8,15 uur en Woensdag bovendien te 2,30 uur Pechvogel* (voor volwassenen).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1