I DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS „Waar dat wiel draait" 57ste JAARGANG. VRIJDAG 1 FEBRUARI 1935 No. 17166 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM.' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Crausn-gev.!!..™- lodem.te. .11. vu,ge„ v„„ en W, 25 bij v.rii.s v,n elk» andere. wijsvinger; J J Wringers6-50 Petroleumvergasser 4.50 H00GSTR. 67-69 - Telef. 68436 DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN KETHEL. gevaarlijk spel m UITSLAANDE BRAND AAN DE VLIETSTRAAT. ROTTERDAM. HOLLAND AMERIKA LIJN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. VAN LOOPPLANK GEVALLEN, DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1-10. per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden ƒ3.75, vooruitbetaling. ons LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan bureau Koemartk 4 verkrijgbaar per stuk. Postchéque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels ƒ1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50: 10 regels 1.—; 15 regels ƒ1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. val; f 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250. bij verlies van n .,n„„verzekering 500.— bij overlijden door een ongel één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duun; 7o.— bij verlies van een De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. R K. MIDDENSTANDSBOND Oproep aan dc vrouwen. De afd. Schiedam van den R. K. Midden standsbond heeft aan de echtgenooten der leden een circulaire gestuurd, waarin zij worden op gewekt uitsluitend bij middenstandszaken haar inkoopen te doen. -i ..Kom, aldus besluit de circulaire, la jn, laten wij elkaar orde. AlsU in mrd, gr ooK middenstanders solidair zijn helpen, dan komt alles in denstandszaken koopt, komen zaak of bedrijf nieuwe gezichten. Uw R. K. S. V EXCELSIOR Voetbal Programma voor a.s. Zaterdag: Excelsior c— Overschie b, 3 uur. Programma voor a.s. Zondag: L. en S. 1— Excelsior 1, 2>30 uuri Excelsior 3Celer 3, 2 30 uur; Excelsior 5V.G.M. 2, 12,30 uur; Ex celsior aOverschie a, 12,30 uur. ZILVEREN JUBILEUM hl je heer T. Poppema, amb- Vandaag h" ,aC SpoorWegen met standplaats Schiedam'dcn dag, waarop hij vóór 25 jaar in hi'i de spoorwegen trad. Dat was in dienst nu Nijmegen, waar hij twee jaar werkzaam ge weest is, om daarna ruim vijf jaar arbeidzaam te zijn aan het station Hollandsche Spoor te Den Haag, waar hij van klerk tot commies bevorderd werd. In deze functie trad de heer Poppema op 13 Juli 1917 in dienst bij het station Schiedam, waar hij sedert geruimen tijd fungeert als hoofd van het plaatskaarten- kantoor. Vanmorgen is de jubilaris ontvangen ten kantore van den chef, waar de inspecteur de heer K. J. Pentinga, hem heeft toegesproken en hem namens de directie van de Ned. Spoor wegen de gebruikelijke" gratificatie heeft over- Hierna heeft df stationschef, de heer F. H. M. Baars, het woord gevoerd en hem namens het personeel een fauteuil aangeboden. Er waren verscheidene bloemstukken gezonden. GEHAKT IN BLIK De directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon deelt mede, dat vanaf 4 Februari ms. voor rechthebbenden ook gehakt in schikbaar wordt gesteld. ver_ Dit gehakt in ^lk is bJnnen voor rund- kr-i'gbaar voor hemmi^t wQrden en d£m nog Tde bepaling, dat telkens nadat twee bussen Xe^gXchT zijn, 1 bus gehakt betrokken tan worden. Hiertoe moet bij aankoop van elke bus rund- vteeseli aan den betrokken slager een gratis te verstrekken zegel voor gehakt gevraagd wor den, daar bij aankoop van 1 bus gehakt de inlevering van 1 bon plus 2 zegels voor gehakt vereischt is. JAARVERGADERING R. K. EERSTE HULP Op de jaarvergadering der R. K. Ver. E, H. B. O. „St. Christophorus" bleek uit de ingeko men stukken, da.t de gevormde colonne nog steeds veel belangstelling trekt. De voorzitter, de heer de Roos, deelde o.a. mee, dat de (folonne binnenkort volledig in werking ge steld zou worden en de oefeningen daarvoor wederom spoedig zouden beginnen. Het bestuursvoorstel om bij wijze van proef neming vijf leden opleiding te geven in red dend zwemmen, werd met algemeene stem men aanvaard. Uit de 17 leden, die zich daar voor opgaven, werd reeds door loten een vijftal hiervoor aangewezen, met twee reservekrach ten. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer Bergers, bracht de groote soberheid, welke de vereeniging voor haar internen dienst be tracht naar voren, en gewaagde van een on derschrijving hiervan door niemand minder dan den hoogeerw. eere-voorzitter. De kascommi-ssie had een schrijven ingezon den, waaruit bleek, dat de boeken en beschei den in orde waren bevonden, het welk den voorzitter aanleiding gaf, «ten. heer Bergers hartelijk te bedanken, welken dank de penning meester bescheiden met zijn assistente, mej. Hersbach, deelde. Aan het jaarverslag van den secretaris on-t- leenen wij de oprichting van de reddingsco lonne, waarvan de eerste oefeningen mede dank zij de g°e(te opkomst prachtig slaagden, medewerking aan den Eucharistischen Jeugd- dag, waarvoor namens den Dekenale Jeugd raad een dankschrijven was ontvangen, en ook de vacantie-spelen gaven veel werk, en ver der verleenden de leden hulp op de fancy- fair van de Gorzenkerk alsmede op de K. R. O.-vloot. Het ledental steeg tot 110. De periodiek aftredende le penningmeester en 2e voorzitter werden herkozen. Een rapport van den commissaris van materiaal vermeldde 91 ongevallen, die van uit verbandposten en 163 ongevallen, welke direct door leden waren be handeld, Voordat de geanimeerde vergadering gesle ten werd, werd nog een rondvraag gehouden. met 5 jaar garantie. Grootste sorteering en het goedkoopst is alleen Een chaos van gekantelde en beschadigde wagons op de tramlijn te Middelhurms waar twee tramtreinen bij een wissel zijdelings met elkaar in botsing kwamen. De passagiers van ivie er enkele werden gewond de ramen. verlieten de wagens door POLYHYMNIA. De gemengde zangvereniging Polyhymnia", directeur Paul v. d. Putten, geeft vanavond in den R. K. Volksbond een uitvoering van Judas Maccabaus van G. F. Hande. Gisteravond heeft zij een slotrepetitie gehou den in den R. K. Volksbond, welke is bijge woond door een 600-tal werkloozem Dinsdag avond had de algemeen - wikkelingscursussen voor werk o J. Smit, gemeentelijk inspecteur bij e onder wijs, in Musis Sacrum voor de weikloozen, die het concert hebben bijgewoond, een uiteen zetting van het uitgevoerde werk gegeven. VOETBAL Zondag a.s. ontvangt H.D.V.S. 1 het Amster- damsohe D.W.S., waartegen in Amsterdam werd gelijk gespeeld 2 2. Wi aar kampioenskansen behouden, dan moe en zij deze wedstrijd winnen. DWS dat zelfs ook een klein kansje heeft, zal er ook alles wel op zetten om 'haar kans te behouden. Het belooft dus een spannende wedstrijd te worden. Het veld is in g0ede conditie. Met de volgende op stelling zal H.D.v.S. uitkomen: Beun, doel; de Bruin en Pettinga, achter; Breitner, Bergkotte en Scheffers, midden; v. d. Vaart, van Oort, Klein, v. d. Tuyn en Borrani, voor. KLOMP DOOK DE RUITEN. Ia bet Broersveld is gistermiddag bij de Passage een winkelruit verbrijzeld ddor een klomp, die een jongen bij het voetballen van den voet vloog. WERKLOOZEN NAAR DE R. A. I. Donderdag 7 Februari a.s. zullen de deel nemers aan de ontwikkelingscursussen voor werkloozen, afd. automobieltechniek, een ex cursie maken naar de R. A. I.-tentoonstelling te Amsterdam. Des morgens te 8 uur zullen de cursisten, ongeveer 70 man, vanaf het Koe marktplein vertrekken. Gistermiddag is in de Nieuwe Maasstraat een 7-jarige jongen, die achter op een bus van de R. E. T. geklommen was, er af gegleden en ongeveer 300 Meter meegesleurd. De jongen bekwam verschillende verwondingen aan het rechterbeen en is, na door een lid van E.H.B.O. verbonden te zijn, naar huis vervoerd. OPENBARE VERKOOPING Hedenmorgen werd door notaris Blaisse in afslag gebracht: een goed onderhouden winkel huis met bovenwoning en erve aan bet Broers veld 87, groot 74 c.A. In veiling 3750. Ver kocht voor 3870. Door notaris A. Hoek werd hedenmorgen in afslag gebracht: de steenen windkorenmolen „Drie korenbloemen" met drie koppel maal- steenen en 1 koekbreker, alsmede een daaraan grenzend pandje aan de Vellevest 5 en 3, groot 136 c.A. In veiling 1350. Verkocht voor 1460. Een pakhuispand aan de Gruttersteeg 3 en 5, groot 132 c.A. In veiling 1450. Verkocht voor 1470. Een pand, bev. afz. beneden- en bovenwoning aan de Kethelstraat 13, groot 40 c.A. In veiling 1700. Daarvoor verkocht. De opmarsch van de Rijksweer door den Branderburger Tor te Berlijn ter herden. king van de nat.-socialistische over winning twee jaar geleden- BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 2831 Januari GEBOREN: Cornelia, dochter van J. Meeder en C. Konings, IJsselmondestraat 30 Johanna c- H„ dochter van P. M. Peters en M. W. A, Valkenhoff, Hobbemastraat 5. ONDERTROUWD: C. J. Kleinekoort 23 j ®n p- Rebers 22 jaar S. Rosman 26 jaar en P- OvergoQj. 17 jaar p_ veikers 29 jaar en E. reteer 28 jaar J. van den Berg 22 jaar en D. de Winter 25 jaar. „G^Xn!?:.p' J- J- Kiess 23 jaar en H. M. W. Niebefg22 jaar j j 0verdijk 25 jaar en A. Wmdhouwer 20 jaar L cJbodzijnski, 20 jaar en II. N. Vermeulen 21 jaar. OVERLEDEN: M. a. van der Made, 81 jaar, weduwe van G. van Pelt, Broersveld 67. SCHEEPV AART SCHIEDAM, 31 Jan. Aangekomen: Duitsch s.s. Bertram Rickmers, met olie van Dairen via Rotterdam voor N.V. Schieveem aan de Wil- helminahaven; m.b. Fernhü van Aarhuns; s.s. Nautik. van Hoek van Holland in de Wilhel- mdnahaven. SCHIEDAM, 31 Jan. Vertrokken. Duitsch s.s. Bertram Rickmers, met stukgoed naar Ham- burg. SCHIEDAM, 1 Febr. Gedurende de maand Januari kwamen alhier binnen 55 stooms, ieP™ 1 zeilschip, 2 torpedojagers en 1 droogdok tegen 57 stoomschepen in Januari 1934. SCHIEDAM, 1 Febr. Aangekomen: Deensch m.b. Boringia, met stukgoed van Hamburg in de Wilhelirunahaven. RAADSVERGADERING In de Woensdag gehouden raadsvergadering onder leiding van den burgemeester, mr. J. J. van der Lip, heeft deze bij den aanvang een nieuwjaarsrede uitgesproken, waarin hij den raadsleden en hun gezinnen Gods rijksten zegen voor 1935 toewenschte. Na het overlijden van de Koningin-Moeder en Prins Hendrik te heb ben gememoreerd, noemde spreker als de meest belangrijke gebeurtenis van het afgeloopen jaar het heengaan van zijn ambtsvoorganger, de heer J. L. Verveen, die om gezondheids redenen ontslag had genomen na 28 jaren aan het hoofd der gemeente te hebben gestaan. Lichtpuntjes noemde spreker het sluitend ma ken van de begrooting, het verlaagde werk loosheidscijfer en het feit dat dezer dagen de gemeente zich zoodanig uitbreidde, diat zij momenteel ruim 2300 inwoners telt. Spr. hoopte ook in dit jaar vruchtbaar samen te mogen werken met de raadsleden. Wethouder de Jong beantwoordde de Nieuw jaarsrede. Ingekomen was een schrijven van Ch. C. Ruijs, G. J. Lansbergen, H. van Loo, J. M. Schmidt en A. Korpershoek dat zij hun be noeming als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aannamen. Een nieuwe re geling betreffende werkzamheden van de amb tenaren van den burgerlijken stand, alsmede een aanvulling van het ambtenarenreglement, werden overeenkomstig het voorstel van B. en W. z.h.s. goedgekeurd. Ingekomen was nog de aanvrage van het be stuur der Vereeniging voor Chr. Volksonder wijs om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding ingevolge art. 101 der Lager On derwijswet 1920. De voorzitter verklaarde, dat de aanvrage van de R. K. school nog niet was binnen gekomen en besloten werd in een vol gende vergadering tegelijk te behandelen. Een vijftal geldleeningen, resp. groot 8000, 34.800, 3000, 26000 en 22.200, rentende en 4'l/j pet. loopende bij de Nutsspaarbank te Schiedam, werden geconventeerd bij de zelfde instelling tot een bedrag vn 94000 ineens tegen een rente van 4% pet. De voor zitter verklaarde, een lagere rente-aanbieding van een andere instelling gekregen te hebben, doch de voorwaarde van de Nutsspaarbank waren volgens spr. zóó gunstig, dat men ge. meend heeft met deze instelling opnieuw de leening te moeten sluiten, daar thans reeds een rentebesparing van ruim 300 werd ver kregen. Op een vraag van den heer Doelman, of dit alle schuld is, welke op de gemeente drukt, zeide de voorzitter, dat de totale schuld ongeveer 125.000 bedraagt. Het voorstel tot conversie der geldleening werd z.h.s. aangenomen. Dan kwamen in behandeling het adres van de heeren J. C. de Bruin, H. van Tiel en J. van Harmeien, koffiehuishouders alhier, die verzochten om vermindering van belasting voor hun biljart en het sluitingsuur van café's te willen bepalen op 11 uur 's avonds, en het voorstel van B. en W. om de café's tot 11 uur open te laten. Dit werd nader door den voor zitter toegelicht. Wat de ontheffing van be doelde weeldebelasting betrof, wilde spr. eerst nadere gegevens inwinnen. Wethouder Bijl is met het voorstel meege gaan, omdat men anders wellicht spoedig een der caféhouders aan den steun zal krijgen. De heer Poot is tegen het voorstel, temeer omdat de regeering steeds op versobering aanstuurt. Spreker vindt het niet juist om nu de café's langer open te houden. Hij ziet in het schrijven in hoofdzaak het belang van v. Harmeien en spr. vindt dat het volksbelang niet mag wor den opgeofferd terwille van de armen- of ge. meentekas. De heeren v. Dorp en v. d. Eik waren van meening, dat de Raad de caféhouders soepel moest behandelen en voor zoover het mogelijk is, hun verzoek ook moet inwüligen. Toen wethouder de Jong nog verklaard had, dat de caféhouders zeer hooge belastingen moeten opbrengen en dat de door hen gevraagde ontheffing voor de belasting op de biljarts voor dit jaar niet meer kon worden toegepast en de voorzitter tenslotte verklaard had dat open bare dronkenschap in deze gemeente bijna nooit voorkomt, werd het voorstel om de café's tot 11 uur open te laten in stemming gebracht en met 61 stem (die van den heer Poot) aan genomen. Een voorloopige regeling betreffende de keuring van vee en vleesoh, loopende van 1 Jan, tot 1 Juli, werd goedgekeurd. Verwacht wordt dat inmiddels de nieuwe wet zal zijn tot stand gekomen en een definitieve regeling kan 2 Februari: Doelen, Rott. Philh. Orkest, 3,30 uur; Groote Schouwburg, Andrea Chenier (Italiaansche Opera) 8 uur (volw.). 3 Februari; Doelen, Het Res- Orkest, 2,45 uur; Groote Schouwburg, Madame sans gêne (Rott. Hofstadtooneel), 8,15 uur (volw.) 4 Februari; Ons Huis, Het Hollandsch Piano-kwartet, m. m. v. Sien Dersjant,Glau- demans, 8 uur-. 6 Februari: Nutszaal, Quartetto di Ro ma, 8 uur (Kamermuziekvereeniging) 7 Februari: Vereenigingsgebouw „En waar de Ster bleef stille staan" (Vereenigde Haagsche Spelers) 8.15 uur. Dagelijks: Tivoli Scüouwourg Met vlag en wimpel (Bouwmeesterrevue) 8 uur (Zon dag ook 2 uur) Verwacht wordt: Matige tot krachtigen, tijdelijk stormachti- gern, Zuid-Westelijke tot Wesitelijkien wind, betrokken met regen, later opklarend, zachter. Lichten op van 's avonds 5.14 tot 's morgens 7,13. worden aangegaan. Hierna kwam in behandeling het voorstel van B. en W. om de boomen staande langs den Schiedamscheweg te rooien. Bedoelde boomen, die eertijds een aanzienlijke verfraaiing van dé entree van het dorp waren, zijn thans alle in min of meer erge mate door iepziekte aan getast C.irca 80 boomen zullen moeten worden geveld. B. en W. hadden nu een voorstel om er nieuwe boomen in te planten, welke geheel gratis ter beschikking werden gesteld door de Ned. Sierteeltcentrale. De gemeente kreeg de beschikking over 500 jonge eschdoorn-boomen, welke men gedacht had te planten langs den Sohiedamscheweg vanaf het dorp tot de Stee- nenbrug en langs den Kerkweg tot aan den Groeneweg. Het werk zou in werkverschaf fing met subsidie kunnen worden uitgevoerd. De heer Dominicus, tuinarchitect te Schiedam, had zich bereid verklaard geheel belangloos bii het planten en later bij het snoeien met Het gemeenteraadslid, de heer A. J. ten Hope zijn adviezen de gemeente Kethel terzijde te heeft destijds een aantal vragen gericht tot het staan. De voorzitter betoogde, dat het uiterlijk college van B. en W., betreffende de eventueele toffilen van het dorp aanzienlijk verfraaid I verplaatsing van de eindpunten der interlocale zou worden en dat het in de bedoeling lag om I autobusdiensten. Bioscopen: De Doelen, De witte. Tentoonstellingen: Studio '32: aquarellen en teekeningen van Is, Israels (tot 10 Februari. Rotterd. Kunstkring. Herden king Is. Israëls (tot 10 Februari). Gebr. Koch, werk van.. Willem E. Roelofs Jr. (tot 9 Febr.) INTERLOCALE AUTOBUSDIENSTEN Het vraagstuk van de verplaatsing eindpunten in handen van een Commissie. der enkele scherpe bochten, zooals in den Schie damscheweg tegenover den veehouder G. Lans bergen, en in den Kerkweg weg te nemen, evenals de scherpe bocht op den hoek Kerk wegJoppelaan, welke werken eveneens in werkverschaffing zouden kunnen worden uit gevoerd. De heer Poot vestigde tevens de aandacht op Naar aanleiding van deze vragen deelen B en W. het volgende mede. In overeenstemming met de adviezen van den directeur der R.E.T. is door B. en W. op grond van de omstandig heid, dat door de tram en de gemeentelijke autobussen op voldoende wijze in de verkeers behoeften binnen de gemeente, zoomede in die omet enkele randgemeenten wordt voorzien, bij de scherpe bocht in den Polderweg bij de I herhaling aan Gedeputeerde Staten dezer pro- gebr. Lansbergen, waar een oude schuur reeds jaren het uitzicht belemmert, die deze plaats voor het tegenwoordige verkeer tot een zeer gevaarlijke stempelt. Alles weergeven wat over de beplanting van de wegen gezegd is, zou ons te ver voeren en wij willen volstaan met te vermelden, dat bij na alle raadsleden hierover hun meening heb vincie verzocht om in de concessies van de par ticuliere intercommunale autobusdiensten, wier eindpunten in de binnenstad zijn gelegen, zoo danige wijziging te brengen, dat die eindpunten naar den buitenrand van de gemeente kunnen worden overgebracht. Op deze wijze zou een einde komen aan de ongemotiveerde concur rentie, welke door die busdiensten aan de ge- ben kenbaar gemaakt, en voor zoover wij het meentelijke vervoermiddelen wordt aangedaan konden constateeren, bieek het meerendeel niet en bovendien worden bereikt, dat de kosten, voor beplanting van genoemde wegen te zijn, welke de gemeente zich voor dit verkeer zonder omdat h.i. het gevaar voor ongelukken op de I vergoeding moet getroosten, eenigszins worden smalle buienwegen er veel grooter door zou gecompenseerd. Het heeft van het begin af m worden, daar wegen onder de boomen langer de bedoeling gelegen, dat de passagiers op de nat en slibberig zouden blijven, vooral in den eindpunten aansluiting zouden vinden op de herfst als de bladeren vallen. gemeentelijke tram of bus, zoodat uit de ver- De voorzitter betoogde dat de geringe be- plaatsing van de eindpunten voor hen geen be zwaren niet konden opwegen tegen de mooie teekenend ongerief, dan wel schade zou be- mrfraaiing, welke nu werd voorgesteld. Na- fioeven voort te vloeien, aangezien verwacht dat de beide wethouders ook hun standpunt mocht worden, dat het kleinere traject tariefs- hadden uiteengezet, werd op voorstel van den verlaging voor de particuliere bussen mogelijk heer Peters besloten het voorstel van de be- zou maken lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond, 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Scliiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegen heid tot aanmelding van leden. planting naar een volgende vergadering te ver dagen. De Raad besloot z. h. st. om de oude iepenboomen langs den Schiedamscben weg te laten rooien. De pensioenfondstoeslagen van burgemees ter, gemeente-secretaris en gemeente-ontvan- Gedeptueerde Staten dezer provincie hebben in bovenbedoelde verzoeken aanleiding gevon den tot instelling van een commissie van des kundigen, die thans het vraagstuk van de ver plaatsing van de eindpunten der intercommu nale busdiensten in deze gemeente in onderzoek ger werden hierna vastgesteld op resp. 2600; I heeft. Hangende dit onderzoek en in afwach- - ting van de door Gedeputeerde Staten in deze aangelegenheid te nemen beslissing, komt het B. en W. voor het tegenwoordige niet raad zaam voor nader op de gestelde vragen in te gaan. ƒ2475 en ƒ1300. Hierna ging de Raad in ge heime zitting ter behandeling van schoolgeld- reclames. Na heropening heeft de heer van Dorp ge vraagd, in hoeverre B. en W. thans gevorderd zijn mét hun besprekingen met Delft inzake de verlaging van de electriciteitstarieven Hij ci teerde een gedeelte uit het raadsverslag van Delft en. vestigde tevens de aandacht op de wet tot bindend- en ontbindend-verklaring ondernemrsovereenkomsten, gezien het feit dat een electriciteitsbedrijf ook in de om- I zetbelacting als zoodanig wordt aangemerkt. De voorzitter verklaarde, nog deze week een conferentie met den directeur van het electri citeitsbedrijf te Delft te hebben gehad, doch dat I er nog niet veel verandering kon verwacht worden. Spr. meende echter, dat het loopen de contract met Delft de mogelijkheid tot ta riefsverlaging wel openstelt. Hierna werd de j vergadering gesloten. Donderdag 31 Januari. Vergadering der R. K. Handelsreizigers- en -agenten. Hotel Beijersbergen, half 9. Vrijdag 1 Februari. Concert van „Po-lyhymrua'R. K. Volksbond, 8 uur. Vergadering van „Katholiek Leven Amstei- br-on, half 9. Zondag 3 Februari Ouderavond vanwege de St. Josephs Gezel lenvereeniging. Gezellenhuis, half 9. Dinsdag 5 Februari Inzegening van nieuwen jongensvleugel R. K. Weeshuis, Hoogstraat. Jaarvergadering der St. Barbara-vereeniging. R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag 7 Februari. Uitvoering van „Gemengd Koor". R. K. Volks bond, 8 uur. Dinsdag 15 Februari. Vergadering van de Schied. Zwemclub, Musis Sacrum, 8 uur. Maasdam, Edam en Leerdam weer in de vaart. Met drie stralen gebluscht. Gisterenavond om kwart over 8 is door tot nog toe onbekende oorzaak brand ontstaan op een achterkamer gelegen op de eerste étage van pand 62 aan de VUetstraat, die bewoond wordt door den heer Staal. De brand werd ontdekt door de bewoners van de étage, de familie Peetgens, die te ongeveer 8 uur thuis kwam en een brandlucht rook. De dochter waarschuwde den politiepost aan het Vredenoordplein en een agent die meeging trapte de deur van de achterkamer open Deze kamer stond toen al in lichte laaie en het vuur had inmiddels ook al den zolder aangetast. Toen de brandweer arriveerde sloegen de vlammen al uit den zolderkap. Met drie stralen op de waterleiding, 2 van slw. 10 en één van slw. 7 heeft men het vuur bestreden en al spoedig gelukte 't den brand te Naar wij vernemen zijn de schepen van de bedwingen. Niet voorkomen kon worden, dat de achter kamer en de zolder bijna geheel uitbrandden De leiding van het blusschingswerk berustte achtereenvolgens bij onderbrandmeester Kunst, brandmeester Verkool en hoofdman Sillevoldt. issagiers-aeeuiumv/u».^. Mede waren aanwezig de slw.'s 8, 6 en 4 en de Mor°en, 2 Februari zal de Maasdam reeds motorreservewagen, waarvan het personeel bij naar New York vertrekken. 1 de blussching heeft geassisteerd. H. A. L. t.w. de Maasdam, Edam en Leerdam, passagersschepen, waarmede vroeger den dienst op Mexico werd onderhouden en die lang» tijd opgelegd zijn geweest, van passa giersschip omgebouwd in vrachtschip met passagiers-accommodatie. SCHIEDAM. 1 Februari. Officieele noteerkig van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet. Spoeling. Spoeling 1,40 a 1,50. 10. De 16-jarige schippersknecht N. v. d. H. heeft gisteren op de loopplank van het bij Burger hout liggende sleepschip „Duol" zijn evenwicht verloren. Hij trachtte op het schip terug te springen, maar viel daarbij over een staaldraad eerst op de railing en vervolgens in het water. Omstanders hebben hem op het droge ge bracht. Hij had zijn linkeronderbeen gecom pliceerd gebroken en de G. G. D. heeft hem naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel ge- bracht, waar hij ter verpleging is opgenomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1