mm m H DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS T T WEER °Txrï p e- j-jansen 32 jaar' mmSÊÈ „Waar dat wiel draait" 58ste JAARGANG. DINSDAG 5 FEBRUARI 1935 No. 17169 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 burgerlijke stand R. K. KINDERVACANTIE-SPELEN. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN het rotterdamsch philharmonisch orkest. Wringers6.50 Petroleumvergasser 4.50 H00GSTR. 67-69 - Telef. 68436 NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. CORRESPONDENTIE. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ1.10; Per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden ƒ3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT verkrijgbaar a 5 cent bureau Koemartk per stuk. Postchéque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief.. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50: 10 regels 1.—; 15 regels ƒ1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.— bij overlijden door een ongeval; 500. l"i van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. wijsvinger; f 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers jjjj verlies van beide handen, voeten of oogen; f 250.bij verlies van één hand, écn voet of één °o f 150. bij eilies van De Verzekering loopt op de voor waarden als eenmaal per een duim; 75.bij verlies van een maand in dit blad wordt afgedrukt. UITBREIDING R. K. WEESHUIS. Deken Schraag zegent nieuwen jongensvleugel in. Na de meisjes hebben nu ook de manne lijke pensionnaires van het R. K. Weeshuis een betere huisvesting gekregen en wel in een nieuwen vleugel, opgetrokken ter linkerzij e van het oude gebouw. Vanmorgen nieuwe zalen, die voor 45 knapen met een intieme plechtigheid m gebruik ge nomen. ereerw. heer L. A. Meijer Te 8 uur droeg de zeeree* w j OP., bisschoppelijk commissaris, toegevoegd aan het Regentencollege, een H. Mis in de ka pel van het huis op, waarna de regenten zich met hun gasten, de architecten en een der aan nemers, den heer Kuipers, aan een ontbijt vereenigden. Hierna heeft de hoogeerw. heer A. J. C. Schraag, den nieuwen vleugel ingezegend, waar bij de deken door pastoor Meijer geassisteerd werd. Daarop gebruikte het gezelschap in een der zalen een kop koffie, terwijl teviens eenige toespraken gewisseld werden. De voorzitter van het Regentencollege, de heer R. J. Kleipool, gaf in het kort de voor geschiedenis van den bouw weer, en hij roem de daarbij de stuwkracht van de vorige prio rin, de eerw. zuster Eulalia. Ook prees hij de activiteit van de tegenwoordige overste, de eerw. zuster Irmina, die de voetsporen van haar voorgangster drukt. Vervolgens voerde de deken het woord, die de hoop uitsprak, dat ook de eerw, zusters eenmaal de zeer noodzakelijke betere huisves ting zouden krijgen, al zal daar wegens den financieelen toestand van het gesticht de eer ste iaren niets van kunnen komen. Nadat pastoor Meijer een korte toespraak had gehouden, volgde een hartelijk geluk- wensch van den oud-voorzitter, den heer Jac. EXrnag' ontving men degenen die waren uitgenoodigd om den nieuwen vleugel m oo'cnschouw te nemen. Allen waren vol lot over hetgeen hier met weinig middelen tot stand was gebracht. Aan dit verslagje dient nog te worden toe gevoegd, dat leden der R. K. Propagandaclubs sinds meer dan een jaar met grooten ijver de periodieke bijdragen hebben verzameld, die verschillende stadgenooten wilden offeren om de financieele moeilijkheden, aan de uitbrei ding van het weeshuis gepaard, te verlichten. Ten laatste nog een aanvulling van het reeds eerder vermelde lijstje van hen, die aan den bouw en de inrichtingvan den nieuwen vleugel hebben meegewerkt, de heei W. A. Verwaijen alhier leverde de gor ïjn.en vooi de vele ramen, die hier in zoo ruime mate voor licht en lucht zorg dragen STAND DER WERKLOOSHEID. Op 31 December 1934 stonden bij de Dis trictsarbeidsbeurs ingeschreven ü'267 werk zoekenden. Het aantel inschrijvingen gedurende de maand Januari 1935 bedroeg 851; afgevoerd werden in dezelfde maand 949 inschrijvingen; het aantal plaatsingen bedroeg 52, zoodat op 31 Januari 1935 nog ingeschreven stonden 6117 werkzoekenden. Aangifte van 13 Febiuaii GEBORENGerrit C., zoon van A. F. Litscnka en J. C. van. Noort Th a Kempisst13^ 14 Johannes w„ 2oon van j w. Janssen en W. A. M. Wanders, pr Kam Onneslaan 81 Dirk J' zo°" var\J' H. Pannekoek en G. Schriek, Parallelweg 94. ff w n rit t°Uter' Dl' Noletstraat 1 - van dei Kroon. 93 jaar, weduwe J- Holster, Tollensstraat M Hoefman, 3 jaar, Nassaulaan 0 A. Dingenouts, 65 jaar Lekstraat 55 W- 19 binnen deze gemeente - J. M- Vrijhof 57 jaar echt. genoote van J. D. Holleman, Broersvest 9 - F van der Mark, 72 jaar, Proveniershuis 5 ZICH LEEL1JK BEZEERD. Gistermiddag is in de Van Ostadelaan de 9-jarige R. C. bij het spelen met haar rech terhand in een van de ijzeren punten van een boombeschermer terecht gekomen, waar door een diepe snijwond ontstond. Het meis je is in een dichtbijzijnde school door een politieagent verbonden en daarna naar huis gebracht. ALS DE WIJN IS IN DEN MAN Gisteravond heeft de 50-jarige J. J. in ken- nelijken staat van dronkenschap op het oude Kerkhof eenige steenen uit de straat losge woeld en daarmee eenige ruiten der woning van H. M. op no. 10 ingegoaid. De man is opgesloten De ruïne van vier woningen te Rosmalen die door 'n feilen brand werden verwoest (Ingezonden.) Gisteravond las ik op de voorpagina van de „Nieuwe Schiedamsche Courant" 'n stukje over de vacantiespelen, dat me uit 't hart ge grepen was. En als secretaris van 't Comité dier spelen, moet me een dankwoordje van 't hart aan onzen, naar we hopen niet-scheidenden, bur gemeester. Op de vergadering van de R. K. Gemeen teraadsleden voor de Rijkskieskringen Dor drecht en Rotterdam heeft hij een lans ge broken voor de Schiedamsche vacantiespelen. Met krachtige woorden heeft hij daar betoogd, hoe noodzakelijk 't voor Schiedam is, dat die spelen gesubsidieerd worden. Daarvoor na mens het heele comité hartelijk dank aan het hoofd van ons gemeentebestuur. Waar burgemeester Stulemeijer zoo openlijk blijk geeft van zijn groote waardeering voor dat werk, mogen de ingezetenen dezer ge meente zeker niet onderdoen in belangstel ling. En daarom roepen we hier alle katho lieke ouders van Schiedam nog eens krachtig op, hun kinderen te sturen naar die pracfrt- gelegenheid en zoo gedurende een groot deel van de vacantie de zorg voor hun kroost over te dragen aan personen, die zich geheel belangeloos wijden aan de bewaking hunner kinderen. 3R. ODULFUS. Secretaris. K. J. M. V. „KATHOLIEK LEVEN' Gezag Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere -officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 31 Januari 1935 vergunning verleend aan de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Singel wij ck" tot het oprichten van twee lift- installaties, in het gebouw Rotterdamsehedijk 214-270 (hoogbouw) SCHIEDAM, 5 Februari 1935. „OEFENING BAART KUNST ««li Exterieur-schets van de nieuwe St. Petrus- berk te Leiden, naar ontwerp van de architecten Ir. H. van Oerle en A. J. Kropholler. In -de jongste vergadering van „Katholiek Leven" hield de heer ir. A. Lutgerhorst een lezing over het wijsgeerig grondbegrip „Ge zag". Door alle eeuwen heen, minstens sinds Sokrates heeft dit begrip de aandacht getrok ken. Ook nu is het nog belangrijk en actueel. Gezag is een veelzinnig, algemeen begrip. Men kan het b.v. onderscheiden in goddelijk-, staats-, vaderlijk- en geestelijk gezag. Gezag is de onderwerping van den wil aan het goede. Als er sprake is van gezag, zal er ook bijna altijd van een gezagsdrager sprake zijn. Slechts Eén is gezag, d.i. God; ieder ander heeft hoogstens 't gezag. Gezagsdrager is hij, die anderen kan leiden. Gezagsdragers moeten dus zijn: de meest beleidvolle en betrouwbare leden der samenleving', de eerste dienaren van het doeligoed. in de gemeenschap. Men kan ziijh op verschillende manieren aan gezag onderwerpen, b.v.: a. onder dwang, dus tegen wil en dank; b. uit eigenbelang, om de geboden voordeelen, en c. vrijwillig, naar eigen inzicht en verstand. Gemeenschapsleven is onmogelijk zonder een wettig gezag, dat geneigd is eigen belang ondergeschikt te maken. Tyranniek gezag is niet wettig, omdat het ge bruikt wordt voor het eigen belang. St. Thomas zegt: „Alle gezag komt van God". Maar hoe? God stelt niet alle gezagsdragers aan; men stelt het soms wel zoo voor, maar Thomas bedoelt; 't gezagsinstituut komt van God. Het goede in het gezag is van God, het kwade niet. Het gezag is slechts onaantastbaar als bet, zooals God gewild heeft, het algemeen WgZi''n van de gemeenschap behartigd. 's verdeeling en begrenzing van het ge- Viering van het 35-jarig bestaan. Op 9 Maart a.s. zal het 35 jaar geleden zijn, dat het Harmoniegezelschap „Oefening Baart Kunst", directeur de heer J. C. M. Feltzer, werd opgericht en in verband met dit feit zal de vereeniging op 14 Maart in het Passage theater een jubileum-avond organiseeren, waar op alle Schiedamsche vereenigingen vertegen woordigd zullen zijn, terwijl tevens verschei dene autoriteiten en ingezetenen van onze stad zullen worden uitgenoodigd, dezen avond bij te wonen. Het programma, dat ten gehoore zal worden gebracht, bevat verscheidene zeer mooie wer ken, en na de pauze zal een film worden ver toond. Er zal een programmaboekje worden uitge geven, verlucht met foto's van het gezelschap van het bestuur en van den directeur, terwijl het boekje tevens een korte geschiedenis zal bevatten van het wel en wee van O. B. K. in 35 jaar. Het gezelschap telt onder de leden er nog drie, die vanaf de oprichting lid zij.11, de heeren W. N. Straatmans, voorzitter; H. van Os, eere lid en J. v. d. Hoek, penningmeester. Het korps is thans ingedeeld bij de eere- afdeeling van de Nederlandsche Federatie van fanfare- en harmoniegezelschappen. SIGAREN-VERKOOPERS. De waarschuwing van. den Commissaris van Politie te 's Bosch, dat Brabantsche sigaren- verkoopers onder bedriegelijke voorgevens, sigaren trachten te verkoopen, geeft mij aan leiding van de welwillendheid van de redactie van dit blad gebruik makend, hiermede ter kennis te brengen, dat zich dezer dagen, een net keurig gekleed persoon zich ten mijnent vervoegde, die voorgaf, vlak nabij mij te wonen in de Thomas a Kempisstraat en een sigaren fabriek te Rotterdam te hebben. Door hoog gestegen financieelen nood was hij tot zijn groot leedwezen gedwongen, naar spoedige hulp te zoeken, en moest hij on middellijk aan contanten geholpen worden. De meest hardvochtige zou zijn vermurwd door zijn woorden, waarin hij onuitputtelijk leek. Tenslotte trok hij buigend en dankend Weg. met zich nemend de tasch waaruit hij slechts sigaren met bandjes van 10 cents en geen kleinere kistjes dan van 100 stuks wist te halen. Wat zal hij zich verkneuterd hebben! Natuur- V."..-. gedacht, wat heb ik dien stommeling er in laten vliegen. Mocht mijnheer B. de z.g. te Schiedam, Thomas a KempisstiVat. wonende sigaren fabrikant, (onder door hem opgegeven naam niet per post te bereiken), dit lezend, het noo- dig vinden, zich nu nog nader bekend te maken, omdat hij niet met de sigaren-ditos uit Bra bant wenscht verwisseld te worden, waar de politie voor waarschuwt, dan moet hij zich nog maar eens komen melden bij ARNOLD ZOETMULDER, B. K. Laan 36. Schiedam, 5 Februari 1935. GEMEENTELIJKE OPENBARE LEESZAAL Gedurende de maand Januari werden de bibliotheek van de Openbare Leeszaal aan de Lange Haven ter lezing verstrekt: 2310 kin derboeken, 5043 studiewerken en 9180 romans, totaal 16533 boekwerken. Het filiaal Gorzen- kwartier leende uit: 486 kinderboeken, 1224 studiewerken en 838 romans, totaal 2548 boe ken. Beide inrichtingen leende dus 190,81 exemplaren uit. Aan het eind der maand be droeg het boekenbezit 28819 en het aantal houders van leeskaarten 2000. WATERPOLO. Voor de wintercompetitie van den Z. R. O. zullen morgenavond in het Sportfondsenbad aan de Burg. Knappertlaan twee belangrijke water hSi IfTemand ka*n b.v.-op wetenschappelijk ge- polowedstrijden gespeeld word n, n.L VZC 1— §„ezaShebbend zijn, maar dit op godsdien- 1 °TTTT bied maai vtru "f '"L mc"eel terrein alles behalve zijn. De verc ee mg en begrenzing is dus afhankelijk van het verschillende goed, dat in de samen leving wordt nagestreeid. Zoo mag de Staat zich me menden in kerkelijk zaken, en even min wat nog maar al tè vaak gebeurt, de kerkelijke gezagdrager met zuiver werejd- lijke zaken. Wel moeten, bij de gemengde kwesties, de wederaijdsche gezagsdragers met eikaars wenschen rekening houden Spreker m hier. van eenige duidelijke voorbeelden. Aan het eind van zijn betoo„ bracht n-, Lut gerhorst hulde en dank aan lector van Santen O.P. voor zijn mooi boekje over etgezag, waarna hij den raad gaf, voorzichtig te zijn met het oordeelen over gezagsdragers. Bevitten en vleien verraadt kleine menschen. De voorzitter dankte - de heer Lutgeihuu namens de aanwezigen voor zijn- intéressante lezing. GEEN SPREEKUUR. De wethouder en de inspecteur van liet On derwijs houden morgen geen spreekuur. RZC 2 en SZC lSVH 2. De wedstrijden, welke om kwart vóór 10 uur zullen aanvangen, zul len voor het publiek toegankelijk zijn. ZILVEREN ZAKKNJUBILEUM. Zondag herdacht de heer J. Noordegraaf, Singel 122, den dag, waarop hij vóór 25 jaar zijn slagerij opende. Ruchtbaarheid was aan dit zakenjubileum niet gegeven en wel in ver band met de ongunstige tijdsomstandigheden, doch goede relaties waren er achtergekomen, zoodat de etalage vol bloemen is komen te staan. Moge de heer Noordegraaf nog vele jaren, met minstens hetzelfde succes, mede werken aan de bevordering der gezondheid van de vleeschetende stadgenooten! SCHEEPVAART SCHIEDAM. 2 Febr. Vertrokken Fransch s.s. Borée, ledig naar Rotterdam; Ned. m.s. Amsterdam, ledig naar Baytown; Deensch s.s Nautik, ledig naar Antwerpen; Noorsch m.s. Fernhill, ledig naar New Orleans. SCHIEDAM, 5 Febr. Aangekomen Ned. S.S. Scopas ledig' van Rotterdam om te dokken in de Wilheiminahaven. Zooals in het kort gemeld, zal het Rotter- damsch Philharmonisch Orkest ook dit seizoen weder een tweede serie van populaire abonne mentsconcerten geven na afloop van de le serie van tien. Hiervoor zijn vastgesteld de Zaterdagmidda gen 9, 23 en 30 Maart, 13 en 27 April a.s. Op 9 Maart zullen als solist optreden Ad. Poth (viool) en Willy Fens (piano), terwijl werk zal worden uitgevoerd van Jongen, Voor molen, Beethoven en Weber. Op 23 Maart spelen Eduard en Marinua Flipse concerten voor 2 piano's met orkestbe geleiding van J- S. Bach en ViltaLobas; dit concert zal gedirigeerd worden door Sam Swaap. Op 30 Maart worden werken uitgevoerd van W. Landré. waaraan zullen medewerken een solo-kwartet, het Rotterd. Fhilh. Koor, het mannenkoor „A polio" en de Kon. Zangver. Schiedam's Mannenkoor „Orpheus". Op 13 April wordt werk uitgevoerd van Brahms, d'Indy, Roussel en Debussy m. m. v. Berthe Seroen (Zang) en Mare Velt (Piano). Op 27 April zullen worden uitgevoerd het „Te Deum" van Diepenbrock en de 9e Sympho nic van Beethoven m. m. v. het Van Zanten- kwartet en het Ro-tt. Pbilh. Koor. 5 Februari: Groote Schouwburg, Ita- liaansche Opera (populaire voorstelling) Ca- vaileria Rusticana en De Nachtwacht van Rembrandt 8 uur (voor volw.L 6 Februari: Nutszaai, Quartetto di Ro- xna. 8 uur (Kamermuziekvereeniging) 7 Februari: Verenigingsgebouw „En waar de Ster bleef stille staan" (Vereenigde Haagsche Spelers) 8.15 uür; Doelen, De Witte (film) 8.15 uur. 8 Februari: Doelen, De Witte (film), 8.15 uur. 9 Februari: Nutszaai, Voordrachtsavond Conservatorium Holfhaus Cm. m. v. Dini Ei- kens en Leon v. d. Hulst) 8 uur; Groote Schouw- bur, Italiaansche Opera, afscheidsvoorstelling (Spectacle Coupé) 8 uur: Doelen, De Witte (film) 2 en 8.15 uur. 10 Februari: Groote Schouwburg, Die Fledermaus (Fritz Hirsch-Operette) 2 uur (volwassenen); Doelen, De Witte (film) 8.15 uur. U a g e i ij K s: l'ivoli Schouwburg Mei vlag en wimpel (Bouwmeesterrevue) 8 uur (Zon dag ook 2 uur) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 7 Februari in: Grand, So emdete eine Liebe (voor volw.); Luxor, Lief de en de eerste trein; Thalia, Het meisje met den blauwen hoed (voor volw.); Royal, De Zesdaagsche (voor volw.); Roxy, Broadway door 'n sleutelgat (voor volw.); Lumière, Ge- schichtpn aus dem Wienerwald (boven 18 jaar); Scala, Onder moeders vleugels; Olympia, De opschepper; Corso, La Maternelle (voor volw.); Ooster, In diplomatieken dienst (voor volw.). Tentoonstellingen: Studio '32: aquarellen en teekeningen van Is, Israels (tot 10 Februari. Rotterd. Kunstkring. Herden king Is Israels (tot 10 Februari), Gebr. Koch, werk van Willem E. Roelofs Jr. (tot 9 Febr.) Schiedam. Passage-theater: tot en met Woensdag 6 Fe bruari: Het meisje met den blauwen hoed (voor volwassenen). „HET MOLENWIEKJE". De Nederlandsche kant-industrie gaat exposeeren in den Haag en Rotterdam. Ten einde voor een deel den nood te lenigen, welke de laatste jaren in vele gezinnen van ons land heeft geheerscht, werd de Nederlandsche Kantvereeniging „Het Molenwiekje" gesticht. Vrouwen en meisjes, die door omstandigheden niet van huis konden worden gemist, werden door „Het Molenwiekje" in de gelegenheid gesteld, de gezins-inkomsten te vergrooten door zich toe te leggen op de in het verleden zoo bloeiende industrie, het kantklossen. In verschillende plaatsen van ons land. o.a. in West-Kapelle, Elburg, 's-Gravenmoer, Helle- voetsluis en Hoorn, werden z.g. kantcentia met eigen besturen opgericht, terwijl er nog eenige van deze centra in wording zijn. Het. lesgeven in kant-klossen geschiedt gratis, terwijl het materiaal door de centra-besturen zoo mogelijk kosteloos wordt verstrekt. De leiding van „Het Molenwiekje" berust naast het hoofdbestuur bij de directrice, mevr. M. Schutten te Hoorn, die belangeloos les geeft in het klossen, de afgeleverde kant ter keuring ontvangt, den verkoop regelt, voc-tdurend in contact is met de verschillende centra-besturen, en die met asssitentie van de dames-propa- ganda-comité's tentoonstellingen met verkoop organiseert. Van het comité in Den Haag is mevrouw de Monchy eere-presidente. Zoo Allien o.m. binnenkort twee zeer belang rijke tentoonstellingen met verkoop worden gehouden, nl. te Den Haag in de Kon. Kunst zaal Kleykamp van 13 t.m. 16 Februari onder eere-presedium van mevr. van Lijnden van Sandenburg en te Rotterdam in het gebouw van den Rotterdamschen Kring op 20 en 21 Februari. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk nog regen buien of natte sneeuw, weinig verandering in temperatuur. Lichten op van 's avonds 5,21 tot 's morgens 7.06. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond, 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Goraen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius van half 8 tot. half 9 zitting van het bestuur. Gelegen heid tot aanmelding van leden. Dinsdag 5 Februari inzegening van nieuwen jongensvleugel R. K. Weeshuis, Hoogstraat. Jaarvergadering der St. Barbara-vereeniging. R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag 7 Februari. Uitvoering van „Gemengd Koor". R. K. Volks bond, 8 uur. Dinsdag 12 Februari, Vergadering van de Schied. Zwemclub. Musis Sacrum, 8 uur. Donderdag 14 Februari 15e Jaarfêest R. K. S. V. „Excelsior" tevens opening der 3e lustrumviering. Opvoering van „De Hofslachter" door „Pulchri Studio". R, K. Volksbond, 8 uur. Waar nu naar toe? Vluchtelingen uit hel Saargebied, die geen daarvoor vereischt visum op hun pas hebber, worden aan de Fransche grens teruggezonden met 5 jaar garantie. Grootste sorteering en het goedkoopst ie aUppn SCHIEDAM, 5 Februari. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 1,40 a 1,50. Mej. C. V. Het beste is, dat U zich wendt tot het Ned. Gezantschap te Brussel. 20 Boule vard du Régent. Vermoedelijk zal dit geval moeten behan deld worden via de Commissies voor Open baren Onderstand.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1