i DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS «WlfflER 58ste JAARGANG. VRIJDAG 8 FEBRUARI 1935 No. 17172 „Waar dat wiel draait" BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM^ TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 HET UITBREIDINGSPLAN NIEUWLAND. morgenavond op de schaats? li i Wringers6.50 Petroteumvergasser 4.50 H00GSTR 67 69 - Telef. 68436 DIT NUMMER BESTAAT UIT, DRIE BLADEN oproep. IIOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. V DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand ƒ1.10; per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden ƒ3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemartk 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. Postcheque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 18 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50: 10 regels 1.—; 15 regels ƒ1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelifeve men bij te voegen. Gratis-Ongeva tv ijs vinger; 50, Hen verzekeringf 500— bij overlijden door een ongeval; f 500— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250— bij verlies van één band, één voet of één oog; 150— bij verlies van een duim; f 75— bij verlies van een bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Vraag van het raadslid v. d. Kraan aan B. en W. Het christelijk-h istorisch raadslid H. V. d. Kraan heeft zich tot B. en W. gewend met de Volgende schriftelijke vraag: Is het College van B. en W. niet van oordeel dat het noodzakelijk is; over te gaan tot het m den Gemeenteraad aan de ordestellen van het Uitbreidingsplan Nieuwland, ten eerste met het oo« op de uitbreiding der gemeente en ten tweede in verband met het scheppen van werk gelegenheid, waarem het gemis door velen zoo sterk wordt gevoeld? De ijsbaan ligt er mooi bij- Het geheele bestuur van de Schiedamsche IJsvereeniging heeft vanmorgen de ijsbaan aan den Spieringhoek geïnspecteerd en toen mogen constateeren, dat het ijs er buitengewoon mooi bij ligt. Het is spiegelglad en zeer oorzie itig. Er ligt nu een laaag van ongeveer vier een ime- er drie vannacht tot ter op het water, waarvan er stand gekomen zijn. Vanwege het bestuur werd ons meege deeld, dat, wanneer de vorst op dezelfde ma nier aanhoudt, hoogstwaarschijnlijk morgen avond de baan zal worden geopend Men hoopt, dat de ijslaag dan weer 3 a 4 centi meter dikker zal zijn geworden. Morgenmiddag wordt als tijdstip voor de opening der ijsbaan nog te vroeg geoordeeld, omdat de zon nog al krachtig is en het ijs dan zeker een centimeter zou slijten, wanneer het werd bereden. Men is aan den Spieringhoek reeds druk bezi" met het maken van toebereidselen om de leden morgenavond te kunnen ontvangen. CONCERT VAN „GEMENGD KOOR.", Jupiter Animans. Joüan Wagenaar is een zeer universeel mu sicus; hij componeert werk van uiteenloopen- cU' genrés, dirigeert met veel gezag en over zicht, heeft én als pianist én als organist een buitengewoon goeden naam, terwijl hij ook nog een zeer geliefd paedagoog is. Zijn zin voor humor is zeer groot, en hij geeft daar op echt-Hollandsche wijze blijk van. Hij zette komische opera's in elkaar en schreef muziek bij lachwekkende gedichten, en in al dat werk ervaren we, dat zijn liefde voor het klassicis- me den Nederlandschen geest slechts heeft bevrucht, doch niet verdrongen. Gisteravond, bij de zangvereeniging „Ge mengd Koor", hebben we zijn „Jupiter Ani mans" gehoord, waarvan de tekst bestaat in de „Proeve van dichterlijke vlucht", een der „Gedichten van den schoolmeester". En deze Hoilandsche literaire humor lag Wagenaar wel. Evenals de Schoolmeester wil hij wel eens den draak steken met de oude, opgeblazen romantiek en evenals de dichter bezit de com ponist vaardigheid en kennis genoeg om de klassieke vormen met succes te benutten voor zijn spel van lach en parodie. Zoo is zijn opus 35 een grappig operatje geworden vol muzikale kwaliteiten, al ontbreekt hier te veel ernst om kunst eventueel met een groo- te ,.K." te schrijven. Ook de „Schipbreuk" van den Schoolmees ter is door dr wagenaar getoonzet, en we herinneren ons, dat }an Toorop voor een uit voering van dat Werk nog eens affiche heeft geteekend, maar dat koor"werk is wel iets moeilijker dan het verhaal inzake den ver liefden Jupiter De Vcrtolkl Van „Jupiter Animans' is intusschen een succes ge worden, niet slechts door de° dwaze wendin gen en leuke effectjes, waar dit werk vol van zit en die zoo gemakkelijk reacües opwekken bij het publiek, maar ook om de wj. waar_ op „Gemengd Koor' en haar gasten dg eom_ posities hebben uitgevoerd. De drie solisten vormden een bij2on<Jei. trio. Mej. Maria Heijmans, de sopraan d_e me„ uit Den Haag had laten komen, presen. teerde een zeer lieflijke, bewegelijke slem tenorpartij werd inputs van door Jac. v K«npen, die ongesteld was, door Louis van T«lder vervuld en deze kweet zich met ziJn £terk, nobel geluid op zeer wijze van zijn taak Buitengewooi Was de baspartij blijkbaar opdat 00 ver. van te overladen gewichtigheid tot ie eischte komische effect zou bijdragen Willem Ravelli jongleerde er mee zooals u piter, de sterke dondergod, "zelf dat met een zwaren bliksemschicht had kunnen doen. Het is niet dom van onzen Ko de Keijzer geweest, om dr. Wagenaar in hoogst eigen persoon uit te noodigen, aan de piano plaats te nemen; het behoeft geen betoog, dat de grijze toonkun stenaar zijn accompagnomenten en elegante intermezzi voortreffelijk vertolkte. Een Latijnsche epiloog, die een soort van litanie was ter eere van Cupido, was het uit bundige, hoewel in een Weenschen wals ver werkte. slot van dit origineele concert, waar in we eens grinnikten in opgeschroefden ernst. Het publiek vulde de groote zaal van den R. K. Volksbond zoo goed als geheel, en in terrumpeerde een paar keer met geestdriftig handgeklap. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 7 Febr. Vertrokken: Grieksch s.s. Onassi Maria, ledig naar Newcastle on Tyne; Noorsch m.b. Triton, met stukgoed naar Brisbane via Antwerpen; Noorsch s.s, Seve- roles, ledig naar Hamburg. met 5 jaar garantie. Grootst# sorteering en het goedkoopst iq allpnn DE „SUNETTA" AAN 'T PROEFVAREN. Het 12.500 tons motorschip „Sunetta" dat een proefvaart maakte op de Noordzee, passeert de loodsboot. Op den voorgrond de directeur van de Rott. Droogdok-Mij. waar 't schip gebouwd werd de heer Endeit TOEDIENING H. VORMSEL Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 7 Februari 1935 ver gunning verleend aan J. E. M. de Vries tot op richting van een inrichting voor machinale houtbewerking in het pand Westvest 18, zulks voor een proeftijd van een jaar. SCHIEDAM, 8 Februari 1935. R. K. S. V. EXCELSIOR Voetbal Programma voor a.s. Zaterdag: Excelsiar c Activitas 3 uur; Ignatius cExcelsior b 3 uur; Programma voor a.s. Zondag: Excelsior 1 Spartaan 2, 2,30 uur; L. en S. 2Excelsior 2, 2,30 uur; Excelsior 4SGV 3, 12,30 uur; Oliveo 3—Excelsior 5 12,30 uur; Overschie aExcel sior a 12 urn*. Het le elftal kan het kampioenschap haast niet meer ontgaan wat voldoende spreekt uit den stand der drie kopclubs. De overige elf tallen zijn volkomen uitgeschakeld. Excelsior 13 11 0 2 22 4317 Celer 11 8 3 2 15 2518 Olivio 8 5 0 3 10 1919 Zondag komen de Spartanen op bezoek die de puntjes niet cadeau zullen geven. Tenslotte moet nog gespeeld worden uit tegen Graaf Floris en thuis tegen P.F.C. Turnen Sedert enkele weken is ingesteld een speciale trainingscursus voor de voetballers, wat een groot succes geworden is. Regelmatig turnen nu ongeveer 25 voetballers wekelijks in het turnlokaal Anthony Muysstraat. Op 26 en 28 Februari a.s, In deze maand zal Zijne Hoogw. Excellentie de Bisschop van Haarlem in deze stad het H. Vormsel toedienen en wel Dinsdag 26 Febr. 's morgens te 9 uur in de St. Liduinaparochie en te 12 uur in de parochie van 't Allerh. Hart; vervolgens Donderdag 28 Februari 's middags te 2 uur in de parochie van O. L. Vr. Rozen krans (Singel) en te half 4 uur in de parochie van St. Johannes den Dooper. OPENBARE VERKOOPING Notaris Schaberg alhier bracht hedenmorgen in veiling: Een werkplaats met twee bovenwoningen, erf en het daarachter gelegen terrein aan de Nieuwe Haven 281 a-b, groot 71 c.A. Inzet 11,300. Een winkelhuis met benedenwoning en viei i bovenwoningen, erf en een gedeelte straat aan 1 de Nieuwe Haven 293 a-b en Gordonstraat 1 a-b, groot 75 c.A. Inzet 20,300. Een winkelhuis met woning en afz. boven woning en erf aan de Broersvest 45, groot 48 c.A. Inzet 4500. ST. JOSEPHSGEZELLENVEREENIGING Missie-avond Vanavond Spreekt de oud-missionaris H. Helmer op de verplichte bijeenkomst van de Gezellen over het missiegebied Suriname, waar hij verschillende jaren werkzaam is geweest. Alle Gezellen worden vanavond beslist ver wacht, en ook alle aspirant-gezellen. Het be looft een interessante avond te worden en daarom noodigt de praeses in het bijzonder de aspirant-gezellen uit, die Zondag a.s. ge ïnstalleerd zullen worden. Retraite. De praeses Is buitengewoon tevreden over het verloop van de retraite der werklooze Ge zellen. De stemming is buitengewoon goed, en er wordt een groot succes venvacht, èn voor de Gezellen, èn voor het retraite-werk. De H. Mis in de kapel wordt morgen opge dragen tot intentie van de weldoeners, die financieel de retraite hebben mogelijk gemaakt. Aller gebed voor het welslagen der retraite wordt gevraagd. NEDERLANDSCH FABRIKATENHU1S STAATSLOTERIJ Bij beschikking van den Minister van Finan ciën is de collecte der Staatsloterij te Vlaar- dingen opgeheven en is een collecte van die Joterij o.m. gevestigd te Schiedam. Met den Aanvang van de 468ste Staatsloterij is benoemd 'ot collectrice der Staatsloterij te Schiedam P^evi. a. j Lammers LisnetJas, thans col- lectrice te Eindhoven. ver- De officier van Justitie te Rotterdam zoekt bij herhaling alleili die ter verkrijging van een erediet geld hebben afgedragen of verzonden aan e ondei-iingg spaarinstelling, de Spaar- en Credietverzekering „Eigc/ Hulp" of de Vereemgde Spaarcredietbnnk, allen te UI UC - - Schiedam, (houder M. van Weerden) zich ten spoedigste te wenden van zijn woonplaats tot het geven van inlichtingen. Ook kan. het geven van uu»-"—o - - men zich daartoe rechtstreeks wenden tot den rechter commissaris te Rotterdam. AUTO IN BRAND Op de Noordvest geraakte gisteravond een personenauto van de garage W., gevestigd aan de C roo s w ij kt c h ek ad e te Rotterdam,- In brand. Nadat de chauffeur, J. I. uit Rotterdam de motior aangeslagen had (de auto had eenigen tijd stilgestaan) sloegen plotseling de vlammen mt den motor. Burgers en eenige agenten van politie hebben het vuur gedoofd. De motor is beschadigd. Filmvertooningen. Op Donderdag 12 Februari a.s. zullen in Musis Sacrum des middags te half 3 en des avonds te half 8 filmvertooningen gegeven wor den vanwege het Ned. Fabrikaten-huis te Utrecht. De films zijn onbrandbaar. WIELRIJDERS LET OP! De nieuwe Motor- en Rijwielwet schrijft o.m voor, dat de wielrijders verplicht zijn, in geval zij voornemens zijn, van richting te veranderen, hiervan tijdig blijk te geven door het uit steken van een arm in de richting welke men wenscht in te slaan. De waarnemend commis saris van politie te Schiedam vestigt de aan dacht van de wielrijders op dit voorschrift, daar binnen kort overtreders verbaliseerd zul len worden. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 6—7 Februari GEBOREN: Ary, zoon van A. W. van Leeu wen en M. van Tielen, van Dijckstraat 9 Hendrika L., dochter van H. J. H. Geerders en H. G. Bieshaar, Dr. Noletstraat 1 Adriaantje dochter van A. Veth en E. van der Iely, Jan Vermeerstraat 4 Maria J., dochter van P. J. P. van Lieshout en E.-M. J. Kerkum, Boer- havelaan 118. ONDERTROUWD: J. D. van Rijsinge, 29 j. en M. Verkerk 18 jaar H. W. den Haring 27 jaar en A. J. A. Dammerman 27 jaar J. van Nieuwenburg 23 jaar en H. W. Feberwee 21 jaar J. A. Dobbelaar 29 jaar en C. L. Roodenrijs 30 jaar R. Vis, 23 jaar en E. J. H. Plambeck 32 jaar H. Verschoor 22 jaar en w. c. J. van Arkel 26 jaar. GEHUWD: J. A. van Hoeke, 29 jaar en A. G van der Burgh 30 jaar H. Janse 21 jaar en L. de Groot 20 jaar K. J. C. Balfoort 24 jaar en W. Poppeliers 24 jaar W.deLange 27 jaar en J. Ris 22 jaar. OVERLEDEN: M. van Dorp 54 jaar, echtge- jaoote van A, Gommel, Rozenburgschestr, 29 De organisatie en de crisis maatregelen. Onder voorzitterschap van mr. F. Nelemans hield de afdeeling Rotterdam, Schiedam en omstreken en Hillegersberg van de Holland- sehe Maatschappij van Landbouw gisteren avond te Rotterdam een buitengewone leden vergadering ter bespreking van de crisismaat regelen, zooals die in het orgaan dezer organi satie zijn uiteengezet. De secretaris der organisatie ir. T. Huisman hield over het desbetreffende ontwerp een uitvoerige inleiding. Alle afdeelingen houden een dergelijke bijeenkomst aldus inleider, ten einde de leden in de gelegenheid te stellen zich te uiten en het beleid van het hoofdbestuur aan den gedachtengang der leden te toetsen. Bij alle maatregelen gaat het erom de slechte uitkomsten tot een minimum te reduceeren. De maatregelen zijn niet iedereen naar den zin. Doch tegenover mogelijk mokkende stemmin gen zette spr. de noodzakelijkheid op van or- ganisatiebegrip. Plaatselijk per provincie en over het land gezamenlijk worden aaviezen opgesteld en besproken, zoodat ten slotte de grootste gemeene deeler van de wenschen is bereikt. Dan vergaderen de drie centrales, die elk wenschen hebben. Dat advies van drie be landt eindelijk bij de regeering, welke op haar beurt weer met onderscheidene andere volks groepen tè maken heeft. Aldus wordt het begrijpelijk, dat de wen schen van boeren- en tuindersstand aan radi calisme inboeten. Dan komt de uitvoering van de wet door menschen met gebreken, zoodat soms onbillijk en ontactisch wordt opgetreden. Dat aldus wordt gewerkt dreigt bij de boe ren te worden vergeten. Wat kan echter binnen het raam der crisis maatregelen door de organisatie worden be reikt om de menschen aan een sober bestaan te helpen. Ir. Huisman besprak te dien einde enkele voorstellen. Allereerst pleitte hij voor de stelling geen land braak laten liggen. Om economische, so ciale en moreele waarden is het nog altijd beter de bedrijven gaande houden, ook al wordt door minderen cn goedkoopen import het product duurder. Men behoudt productie ven arbeid en productieve „werkverschaffing van de beste soort in een natuurlijk bedrijf". Gestreefd moet worden naar een behoud van den afzet. Zulks hebben we door het op treden van de buitenlandsche regeeringen niet gemakkelijk in handen. Men kan nu pogen de binnenlandsche markt te verruimen, doch men ontmoet hier 'n steeds armer wordenden consument. Boven iien is het evenwicht verstoord in het distributiepro ces. De boer ontvangt bij een index van 100 in 1914 thans 69 pet. als veehandelaar en 80 pet. als akkerbouwer voor zijn producten, terwijl een algemeen index-cijfer 130 140 is en ter wijl de consument tot 175 pet. betaalt. Voor een artikel consumptiemelk bekomt de boer 5 a 6 ct. doch de straatprijs is 11 a 12 ct. Deze 8 Februari: Doelen, De Witte (film), 8.15 uur. 9 Februari: Nutszaal, Voordrachtsavond Conservatorium Holthaus (til. m. v. Dini Er- kens en Leon v. d. Hulst) 8 uur; Groote Schouw- bur, Italiaansche Opera, afscheidsvoorstelling (Spectacle Coupé) 8 uur. 10 Februari: Groote Schouwburg, Die Fledermaus (Fritz Hirsch-Operette) 2 uur (volwassenen). 12 Februari: Groote Schouwburg. Pen sion Zonneschijn (de Boer-van Rijk-ensemble) 8 uur. 13 Feb r.: Vereenigingsgebouw, R. K. Ora- toriumvereeniging „Sursum Corda" (Lauda per la nativita del Signore), na de pauze Vine. Bergheg'ge, 8.15 uur; Groote Schouwburg, Eind examen (A'damsche Tooneelvereen.) 8 uur (v. volwassenen). 14 Febr.; Doelen, Eruditioconcert (Res. Or kest m. m. v. Arthur Rubinstein) 8 uur. 16 F e b r.: Doelen, Rott. philh. Orkest, 3,30 uur. D a g e ij K s: Tivoli Scnouwourg Met vla) en wimpel (Bouwmeesterrevue) 8 uur (Zon dag ook 2 uur) Tentoonstellingen: Studio '32: aquarellen en teekeningen van Is, Israels (tot 10 Februari. Rotterd. Kunstkring. Herden king Is Israels (tot 10 Februari). Gebr Koch, werk van Willem E. Roelofs Jr. (tot 9 Febr.) Schiedam. Passage-theater: tot en met Donderdag 14 Februari, Het Meisje met den Blauwen Hoed marge Is te groot en moet nar beneden, aldus spr. De regeering grijpt ten deze niet. in. Een ingrijpen zal ook niet gemakkelijk zijn want de middenstand, die veel te groot is. heeft het over het algemeen ook niet royaal. Bovendien is de consument verwend. Ir. Huisman sneed dan het vraagstuk aan: Hoe komen we tot verlaging van kosten Daar bij doen zich de factoren voor van loonen, pacht, hypotheken en graanrechten. Van de loonen van 22 a 23 ct. per uur kan bezwaarlijk iets meer af. Doch men gaat het nu zoeken in minder uren per jaar te laten werken. Met de pachten is het een pijnlijk geval. Er is nog altijd meer vraag dan aanbod. Van re- geeringswege zal een wettelijke dwang tegen te hooge pachten moeten uitgaan. Evenals de verpachters zullen ook de hypotheehgevers, waar immers algemeen de rentestandaard daalt, een veer moeten laten. De materie is moeilijk, doch de koopkracht van de verpach ters en'geldschieters bij een bekomen van het zelfde aantal guldens en een verlaging van de prijzen van veel goederen is gestegen. Omtrent de graanrechten loopen de mee ningen uiteen. Dat befaamde 1,50 invoerrecht wordt opgebracht door de veehouders, bij wie alles tegengeloopen is, hoewel daartegenover staat, dat de akkerbouw het beter heeft ge kregen evenals de veenkoloniën. Spr. verklaar de zich tegen voorstellen van ƒ5 invoerrechten omdat zulks van bijzondere groepen veel te geweldige offers zou vergen. Een belangrijk element tot verbetering zag spr. ten slotte in een beperking van de pro ductie voor wat betreft die van melk en var kens. Na een korte pauze had een zeer uitvoerige gedachtenwisseling plaats. Vragen en ant woorden en voorstellen resumeerend, komen we tot de volgende gegevens: Bij het contingenteeren van de veekoeken worden de oliefabrikanten gesteund. Doch in plaats van den olieprijs te steunen wordt een bijproduct belast. Hoe precies de gelden van het landbouwcrisisonds worden besteed, is niet nauwkeurig te controleeren. llr zijn te veel distribuanten, die anderzijd; door hygiënische en sociale maatiegeleu der regeering op hooge lasten zitten. Een goed denkbeeld is om het vetgehalte der melk te verhoogen tot 3% of 4 pet. Er zou dan direct reeds 20 pet. meer consumptiemelk noodi, zijn. Men vraagt om ordening in het landbouw bedrijf. Doch vrijheid is een belangrijk goed We zitten nu in een ordening, zoodanig vast, dat de boeren niet meer voor of achteruit kun nen en liefst zoo spoedig mogelijk van al de soesah af waren. (Er is o.i. nog al verschil tusschen een ge zonde ordening en' een apparatuur van crisis maatregelen, die voortdurend aan de tijdsom standigheden moet worden aangepast. Vrijheid is belangrijk, doch wijst de ongebonden vrij heid ten aanzien van productie, distributie en concurrentie niet op de noodzakelijkheid van ordening en werd zij niet mede de oorzaak van de huidige ontreddering. red. „Msb.") Over loonende melkprijzen en lagere vleeschprijzen als één geheel waren de mee ningen zeer verdeeld. De vermogenspositie der fokkers is al treurig. In 1929 was 3 pet zonder kapitaal, in 1931 30 pet. Beperking der productie werd dan nogmaals verdedigd, terwijl de voorzitter uiteindelijk in overweging gaf de organisatie hoog te houden mee te leven en vertrouwen te stellen in de leiding. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Oostelijke tot Noorde lijken wind, toenemende bewolking, weinig of geen sneeuw, matige vorst des nachts, over dag lichte vorst tot temperatuur om het vries punt Lichten op van 's avonds 5,27 tot 's morgeus 6,59 uur. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond, 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. li- Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R- K, Metaalbewerkersbond „St, Eloy", gebouw R. li- Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R» K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L, v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel Sti Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius", van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegen heid tot aanmelding van leden. Vrijdag 8 Februari. Dansavond van Xanda Stradowska. Gebouw Eendracht, 8 uur. jaarvergadering dier R. K. Dioc. Ver. van Onderwijzeressen bij het voorber. onder wijs, afd. R'dam. Huize „Riehc", Korte Hoog straat, Rotterdam. Dinsdag 12 Februari. Vergadering van de Schied. Zwemclub. Musis Sacrum, 8 uur. Vergadering van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Schiedam, 8 uur. Filmvertooningen vanwege het Ned. Fabn* katenhuis te Utrecht. Musis Sacrum, half 3 en half 8. 13 en 14 Februari. Nationale slagerstentoonstelling der slagers- gezellenvereeniging Schiedam-Vlaardingen. Mu sis Sacrum. Donderdag 14 Februari 15e Jaarfeest R. K. S. V. „Excelsior' tevens opening der 3e lustrumviering. Opvoering van „De Hofslachter" door „Pulchri Studio'. R. K. Volksbond, 8 uur. Dinsdag 19 Februari. Missie-avond der St. Dominicuspenning. R. K, Volksbond, 8 uur. Woensdag 20 Februari. Uitvoering van den K. R. O. Passage-theater* kwart over 8, SCHIEDAM, 8 Februari. Officieele noteering vap de commissie uit de Kamer van Koop- handeL Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet. 10. Spoeling- Spoeling 1,40 a f 1,50. 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1