IS DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS TWEER Uiilll TA AP^ANC. MAANDAG 4 MAART 1935 No. 17192 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 AFSCHEIDSRECEPTIE VAN DEN HEER STULEMEIJER. ST. barbara-vereeniging DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN SCHEEPVAART NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. ROTTERDAM. POLITIEKE RUZIE. KETHEL. INBRAAK IN BONTZAAK. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling. Per drie maanden 3.25; per maand 1l.W; per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden ƒ3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN Zijn steeds aan ons bureau Koeraartk 4 verkrijgbaar h 5 cent per stuk. i postchéque- en Girodienst No 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels f 1.55, elke regel meer 25 ct Bü contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverbooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv. tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels f 0.50: 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis Ongevallenverzekering: f 500.- bij overlij.leu door een ongeval; f 500.- bij verlies van beide handen, voeten of oogen; f 250.- bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.- bij verlies van eenduim; ?5- bij verlies van een wijsvinger; f 50- bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; /t25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand afgedrnk Uitermate druk bezocht. Serenade bij het woonhuis. Ten stadhuize heeft oud-burgemeester van Sc^1™heidsreceptie middag van 12 tot 2 uur. ee" ^t'ocht is en gehouden, welke uitermate^ groote waaruit wel -er duideUj^ mate van waardeeiin heeft voor blwaaTnTe receptie gehouden is, ■was sober met enkele palmen versierd en op een tafel prijkte een groot bloemstuk, aange boden door de directie van de werf Nieuwe Waterweg-Droogdok. Onder hen, die den scheidenden burgervader, die van zijn echtgenoote vergezeld was, de hand kwamen drukken, bevonden zich o.m. deputaties van; De vereeniging tot bestrij ding der t.b.c.; de vereeniging Gezondheids kolonie; Gusto's Muziekvereeniging; St. Vin- centiusvereeniging; de Slagersvaktentoonstel- ]ing; Kath. Kinderuitzending; de Commissie tot wering van schoolverzuim; de R.K. E.H.b.O-, de Oranje Garde; de buurvereeniging Gusto; Hermes D.V.S.; de Vereeniging tot bescher ming van dieren, afd. Schiedam; S.B.L.O.; Thor; R.K. Middenstandsvereeniging; de Ka mer van Koophandel voor de Beneden-Maas; den Ned. Bond van Vergunninghouders; den Ned. Bond van Restaurant- en Koffiehuishou ders en Slijters; den Centr. Bond van Trans portarbeiders; den Ned. R.K. Volksbond, a Schiedam; A.S.V.; S.Z.C.; N.V. S^rtfondscn- bad; de Commissie van toezicht op de telijke zwembaden; den Luth., Gere^ o Herv. KerkVaad; de «t van spuitgasten van de Sch tsgchool weer; de Vereemgmvoor HuTshoudschwll^de afd. Schiedam van den Ned. Kon. Middenstandsbond; van Chr. School- vereenigingen; van de Graal; de R.K. Lees zaal; het R.K. Par. Armbestuur; het Crisis- Comité; de schietver. de Roos; het Alg. Ned, Verbond; de Commissie voor het Stedelijk Mu seum; de Oranjevereeniging; den Chr. Ambte narenbond; de Vereeniging voor Schoolwerk- tuinen; de Oud Kaderbond; Orpheus; de Raad van Arbeid; het N.O.G.; den B.V.L.; de Prince- vlag; de RK Sportvereeniging Excelsior; de Partij-Rfdeeling van de S.D.A.P.; van den Schied. Bestuurdersbond; het Groene Kruis, de bioscopen;den R.K. Vrouwenbond; den Chr. Besturenbond; het college van de Ned. Herv. Diakenen; de R.K. Kindervacanfiespelen en de R.K. Handelsreizigersvereeniging. Voorts waren er ds. P. Bokma; ds. J. Ris; dr. A. H. de Bruyn, directeur van het Gem. ziekenhuis; de heer N. W. van Gelder, direc teur der R.H.B.S.; dr. A. Hoogendijk; de heer A. Bubberman,; het oud-lid van den Raad, de heer E. Koopmans; dr. G. H. J. Peters; de heer J. M. v. d. Schalk; het oud-raadslid Schermijn; deken A. J. C. Schraag met de pas toors Meijer, Vis en Binkhorst; de heer J. H. Evers, oud-lid van den Raad; dr. R. Geerdes, directeur van het R.K. ziekenhuis; dr. T. Bok ma; mej. Boer, ad.-directrice van het Gem. zie- -ijoer, aa.-cuicuniutj van net urtrm. kenhuis; de heer j paS) Rijksinspecteur hij het mr. J. J. v. d. Lip, burgemeester van f en Spaland; dr. C. R. Vermaas, archi- vans: my broeder-ovef', Stheeman-Hesse, kantonrechter, Blaisse; a. Egbertus; notaris H. B. E. Duitschland; Zoetmulder, vice-consul van particulieren. d-^ndaris VoSel; voorts vele lingen en maatscwUren van banken' instel' Met allen, <jje ^IJen- onderhield zich de uScheid kwamen nemen, oogenblikken. eer Stulemeijer enkele Om 4 uur heeft het gteu directeur de heer a H. vin !ik MuziekkorPs- woning van den heer Stulemeuleuten- voor de gebracht. J 1 een serenade GESLAAGD Voor het examen der Eerste Ned. vakschool Vereeniging slaagde voor co„peu®" mej J. J. M. Hulker van hier; voor costu. mière mej. A. v. Dijk, voor lingerie mej. H. Mulder, beiden eveneens te Schiedam. PROPAGANDA-WEDSTRIJDEN. In het Sportfondsenbad. In het Sportfondsenbad zijn Zondagmiddag propagandazwemwedstrijden gehouden, georga niseerd door de leiding van deze inrichting. De deelname was zeer groot, evenals de be langstelling, die voor de wedstrijden getoond werd. Dr. J. de Koning heeft deze geopend als voor zitter van de jury, en hierna gaf de heer F. A. Putto, chef an het Schiedamsche Sport fondsenbad, de aandacht gevestigd op de pro pagandistische kracht, die van deze wedstrij den kon uitgaan. Alles verliep zeer Vlot en vaak heerschte er groote spanning. Er waren nummers voor da mes en heeren, jongens en meisjes, en het pu bliek volgde de afwerking van het afwisselend programma met levendige aandacht. De dames C. Luycke en D. Odé hebben nog enkele mooie sprongen vanaf de 3 M. plank gedemonstreerd. De jury bestond uit de heeren dr. J. de Ko ning', voorzitter; J. Daalmeyer, starter; Joh. Zij- derveldt, secretaris en J. M. Wijchers, M. J. v. d. Meer, J. Mulder, J. Verweij, L. Korpers- hoek, A. Figée, J. Kleinekoort en J. van 't Klooster en mej. C. Luycke, tijdopnemers. In Gebouw Eendracht vond des avonds een feestelijke prijsuitreiking plaats, welke mede door het optreden van den humorist Leen de Bruin werd opgeluisterd. De uitslagen luiden; 25 M. schoolslag voor meisjes tot 12 jaar; 1 R. de Goede, 24 s.; 2 H. Versteeg 24.0 s.; 3 M. Hodes, 25 s., na overzwemmen met F. van Hosten 25 s. 25 M. schoolslag voor jongens tot 14 jaar: 1 B. Hoek, 20,8 s.; 2 G. Jonker, 21,6 s.; 3 M. Soe- tens, 21,8 s.; 4 B. Ingelse 22,8 s. 25 M. schoolslag voor meisjes tot 14 jaar: 1 G. de Jong, 20,2 s.; 2 D. Daniëls 21 s. 3 D. Kemp 26,2 s. Schoonspringen heeren; 1 A. de Wilt, 2 F. van Hasselt, 3 M. Poulus en 4 F. Tombrink. 100 M. schoolslag voor heeren; 1 P. Geiten beek, 1 m. 31.8 s.; 2 H. de Ronde. 1 m. 35.2 s.; 3 D. Jansma. 1 m. 37,4 s.; 4 J. Kemp 1 m. 38,2 s.; 5 D. A. de Wit 1 m. 38,8 s.; 6 H. Verkerk 1 m. 39.4 s.; 7 A. Wieland 1 m 42 s.; 8 F. Ver- kaaik 1 m. 42,4 s.; 9 J. den Andel 1 m. 42,6 s 50 M. vrije slag voor dames; 1 W. Kaal 55.6 s.; 2 A. G. Hayemage 59,8 s. 50 M. vrije slag voor jongens tot 16 jaar; 1 B. Jonker 35,2 s.; 2 J. Soetens 35,6 s.; 3 J. A Daalmeijer 40.8 s.; 4 J. Man In 't Veld 42,4 s 50 M. vrije slag voor meisjes tot 16 jaar: 1 T. Ingelse 43,2 s.; 2 L. Ingelse 49,4 n 50 M. vrije slag voor heeren: 1 P. H. Op schoor 34.6 s.; 2 D. A. de Wit, 34,8 s.; 3 H. Opschoor 36 s„ 4 G. Rosman 36,8 s., 5 P. Soe tens 37 s.; 6 A. Schreij 37,2 s.; 7 C. Eikenbroek 37,8 s. 50 M. schoolslag voor dames: 1 Goemans 49,8 s.; 2 G. Offereins 50.4 s.; 3 J. van Asten 58,7 s.; 4 Vermaas 59.8 s.; 5 L. Eist 1 m. 00,4 s 50 M. vrije slag voor heeren boven 40 jaar: 1 J. Tettelaar 1 m. 11,4 s.; 2 v. d. Tas, 1 m. 13,8 s. Estafette 5 maal 50 M. estafette tusschen SZC Schiedam en VZC, Vlaardingen (de ploegen bestonden uit 5 adspiranten, 5 dames- en 5 heerenleden van beide vereeniging) 1 SZC; tijden: adspiranten 1 m. 54 s.; damesleden 3 m. 16 s.; heerenleden 2 m. 40,4 s.; SZC kwam daar door in het bezit van den door de N.V. Sport fondsen beschikbaar gestelden wisselbeker. Tot slot is er een gecostumeerd zwemfeest ge geven. UIT HET S- Z. C-KAMP Waterpolo De Zaterdagavond in het Oosterbad ge speelde waterpolowedstrijd voor de wintercom petitie tusschen de daimeszeventallen van S. V. H. en S. Z. C. is geëindigd in een 2—0 over. winning voor S. V. H. FEESTAVONDEN Zaterdag hield de vereeniging van Gronin gers alhier „Gruno" weer een feestelijke bij eenkomst in De Amstelbron. De Schied. voetbalvereeniging D. S. L. heeft Zaterdagavond het vierjarig bestaan ge vierd in gebouw Eendracht. De voorzitter, de heer J. Borsten, opende den avond en heette vooral de vertegenwoordigers van zusterver- eenigingen welkom. Van deze zijde werden bloemen aangeboden en Hermes-D.V.S. schonk herinneringsmedaille. Van de mondharmo- mcavereeniging „Symphonia" kreeg D. S. L. eeri lauwertak, terwijl de feestcommissie den voorzitter met een foto van het eerste elftal vereerde. Za1*rdag heeft de Schied. korfbalvereeni- ug en Lenig" in De Amstelbron haar een-jarig bestaansfeest gevierd. feest in MuSfdSsK0Or" vierde Zaterdagavond i Woi acrum. De voorzitter, de heer v d. Wel opende don j „v, uf„ avond, en men amu- seei c c zie ïerna o.a. met voordrachten en een zangspel. Verder verleende de Hakkert-band zijn medewerking. De met fosfaat geladen „Marie Joséena het breken van een sleepkabel door de groote slroomsterkte van de Maas tegen een pijler geslagen K- J- M. V. „KATHOLIEK LEVEN" n een Indo-China De heer P. Trouwborst hield in de laatste vergadering van de K. J. M. V. „Katholiek Leven" een causerie over zijn ervaringen en reisindrukken van Indo—China. Indo—China, gelegen tusschen China en Siam, is sedert 70-tal jaren een Fransche kolonie, na oorlog tusschen Siam en Annam, waarbij Frankrijk tusschenbeide kwam. Het ras is een mengeling van het Indische en het Chineesche. Er wonen echter ook veel vreemdelingen. Zeer veel Anammieten leven er als landarbeiders en koelies, en Chineezen als kooplui. Het bestaansmiddel in dit tropische land is de rijstteelt. Ook worden er wel mais, peper, kapok e. a. tropische gewassen geteelt. Veel rijst wordt uitgevoerd naar Ned.-Indië, van waar de fijne Java-rijst wordt uitgevoerd naar Europa, omdat de Indiër het wel-met de mindere soort kan stellen. Saigon, de hoofdstad van Cachin-China is een flinke havenstad waar ruim duizend Eu ropeanen wonen. Meest zijn het Franschen, van een gemakkelijke levensopvatting. Er is in de stad genoeg comfort en vertier. Er wordt ook veel aan sport gedaan, vooral ten nis en zwemmen. Voor interessante reizen naar de binnenlan den, moet men toch nog wel een 500 kilome ter van de hoofdstad af zijn. Daar vindt men dan de gedeeltelijk gerestaureerde ruïnes van de tempels van Angkor. Veel reist men er per auto. Er zijn ook maar twee spoorlijnen, maar veel goede autowegen. Het klein-verkeer in de stad gaat met de rickshaw, door koelies getrokken wagentjes, te water met een soort roeiveertjes, waar het heele gezin van den schopper op leeft en ter gelegenertijd sterft. Na enkele bijzonderheden van de reis ver teld te hebben, toonde spreker met behulp van een epidiasokop heele series foto's, die hij tijdens zijn vierjarig verblijf in Indo-China gemaakt had. 5 Maart; Groote Schouwburg, Amor in de Pastorie (Ver. R'damsch Hofstadtooneel) 8.15 uur. 6 Maart: Groote Schouwburg, Trudi Schoop-ballet, 8 uur (volw.) 7 Maart: Nutszaal, voordrachtavond Con servatorium voor muziek (Holthaus) m. m. v. Cor v. Munster en Henri Blokbergen, 8 uur; Doelezaal, politiemannenzangvereeniging „Her mandad", 8 uur. 9 Maart: Doelezaal, Rott Philh. Orkest, Vierde lustrum herdacht. De St. Barbara-vereeniging, onderafdeeling vand en R. K. Volksbond alhier, die zich ten doel stelt, steun bij overlijden te verleenen, schijnt ondanks het eenigszins sombere karak ter van haar taak, een zeer blijmoedige ver eeniging te zijn. Eind Januari vierde zij een jaarfeest, begin Februari hield zij een feeste lijke jaarvergadering, en Zondagavond kwa men de leden te zamen om het vierde lustrum te vieren. De avond werd door den voorzitter, de heer S. H. Brouwer geopend, waarna het Found- Feilows-orkest een opgewekt nummer uit voerde. Hierna bestond er gelegenheid tot het aanbieden van gelukwenschen; eerst voerde de heer Th. J- H- Mouwens, voorzitter van den R. K. Volksbond alhie rhet woord, vervolgens de heer Tobbe, eere-voorzitter van „St. Bar- t&aa" te Rotterdam, en ook de voorzitter van deze vereeniging. Nadat de heer Brouwer de sprekers had be dankt voor hun hartelijke felicitaties, versche nen de „Funny-Makers" voor het voetlicht. De rest van den avond is hierop door dit tooneelgezelschapje en den reeds genoemden band verzorgd, en zoowel de muzieknummers als de voordrachten oogstten veel bijval. In bij zondere mate sloeg de één-acter „Hans maakt promotie" in, een geestig transformatiestukje. De musici werden na afloop met partituren en bloemen beloond, en men liet van zijn groote waardeering voor wat de „Funny Makers had den gepresteerd, blijken, door mej. de Groot eveneens met bloemen te vereeren. De geestelijk adviseur van den Volksbond, de weelerw. heer J. Bekkers, bevond zich onder de belangstellenden die de groote zaal van het bondsgebouw geheel vulden. m. m. v. Ad. Poth en Willy Fens, 3.30 uur; Nutszaal, SL Gallen-kwartet, 8 uur; Groote Schouwburg, Kon. Ned. Toonkunstenaarsver- eeniging, 8 uur. Dagelijks: Ct.m. 6 Maart) Tivoli-Schouw- burg, Betje (de Boer—van Rijk-ensemble) 8,15 uur (voor volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 7 Maart, in; Grand: Blossom som tine; Thalia: De familie van mijn vrouw (boven 18 jaar); Luxor: De mysterieuze gravin (voor volwassenen); Olympia: Politie radio auto no. 17 (voor volwassenen); Studio: Helden van het Poolgebied; Capitol: Waar zijn onze kinderen? (voor volwassenen); City; Waar zijn onze kinderen? (voor volwassenen); Corso; Ca- tharina de Groote (voor volwassenen); Colos seum: Malle gevallen (voor volwassenen)Cen traal: De overwinnaar (voor volwassenen); Royal; So endetol eine Liebe (voor volw.); Lumière: Lieve domme mamma (boven 18 jaar). Tentoonstellingen'. Studio, werk van Funke Küpper De Distel, plastiek en aardewerk van F. Carbaius en Rie Cra mer (tot 17 Maart). Schiedam Passagetheater tot en met 6 Maart: „Mij be hoort de wereld" en „Circus-clown" (volwasse nen). Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, veranderlijke wind, la ter opklarend, waarschijnlijk eenige neerslag, aanvankelijk zelfde temperatuur, later moge lijk iets zachter. Lichten op van 's avonds 612 tot 's morgens 6.1. HENGELEN ,De het de R. K. MIDDENSTANDSBOND Donderdag 7 Maaart a.s. des avonds te half 9 houdt de afd. Schiedam van den R. K. Mid denstandsbond haar 26ste jaarlijksche leden vergadering in Hotel Beijersbergen. De agen da vermeldt o.m.: jaarverslagen van den se cretaris en de onderafdeelingen, jaarverslag en begrooting van den penningmeester, be stuursverkiezing, benoeming kascommissie en van lid Permanente Commissie, en tenslotte een bespreking over de te houden centrale winkelweek. Aftredend zijn de bestuursleden A. W. G. de Leede, W. Janse, A. J. Vredebregt, die zich herkiesbaar stellen. Als lid van de Perm. Com missie is de heer W. Janse aftredend doch eveneens herkiesbaar. Op deze bijeenkomst zal tevens de weleerw. heer J. A. M. Bekkers, geestelijk adviseur, spreken over het onderwerp: „Wat is katho lieke actie?" ZILVEREN JUBILEUM Den len April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer P. J. M. Meijer, thans ontvanger, als klerk 2e klasse ter secretarie in dienst der Gemeente trad. EEN MISSTAP Koningin Astrid van België temidden van de pakketten met giften in natura, die zij voor de armen inzamelt. dat TUSSCHEN DE SPAKEN Gistermorgen is een zes-jarig meisje, Utll achter op het rijwiel van haar broertje zat met haar enkel tusschen de spaken van het ach terwiel geraakt, waardoor een schaafwond ont stond Het kind is aan de politiepost Groote Markt verbonden en door een politieagent naar huis gebracht. BRANDJE Gistermiddag is de brandweer gealarmeeid voor een brand in de voormalige opslagp aa der firma Roest Co. aan de Admiraal de Ruiterstraat. Eenige oude matten bleken door onbekende oorzaak vlam gevat te hebben. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, heeft de vlammen gedoofd. Zaterdagmorgen heeft de 26-jarige mej. N. K. bij het afstappen van haar rijwiel op den hoek van de Viaardingerdijk eh de Nieuwehaven haar enkel bezeerd, waardoor zij niet meer kon loopen. Zij is aan de politiepost Groote Markt verbonden, waarna zij door haar vriendin op haar rijwiel naar huis gebracht is. SCHIEDAM, 1 Maart. Vertrokken Noorsch ledig naar Rotterdam; Ned s-s. Navarra, ledig naar m.s. Maivina, ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 2 Maart. Vertrokken Duitsch s.s. Gonzenheim, met phosphaat anar Ham burg. SCHIEDAM, 4 Maart. Aangekomen s.s. Conïidenza van Genua om te dokken in de Wiltonhaven; Noorsch s.s. Dagnij I, met ijzer erts, van Sagvaag in de Wilhelminahavaen. De Schiedamsche hemgelaarsvereeniging Amateur" heeft gisteren deelgenomen aan hengelaarsconcours, uitgeschreven door Vlaardingsche hengelaarsvereeniging „Ons Ge noegen". „De Amateur" won den vierden korpsprijs en voorts behaalden de leden, de heeren C. Kruse, H. van 't Hof, J. de Wit, H. Heister, C. Aben, T. de Bruin, M. Kruse sr. en N. Plooi persoonlijke prijzen. SCHIEDAMSCHE RENNERSCLUB „DE ZWALUWEN" „De Zwaluwen" hebben gisteren een trai- ningsrit van Schiedam naar Delft en retour gemaakt. De uitslag luidt als volgt: KlasseA: 1. Verbrugge; 2. Muller; 2. leng tes; 3. Hurk, tanddikte; 4. Munster; 5. Sol daat; 6. Hartman; 7. de Rooy (pech); 8, 9 en 10. Verbaan, Thijsse en Lenos. Klasse B: 1. Kranenburg; 2. v. Dommelen banddikle; 3. Schoonenberg; 4. v. Kruiningen 5. Daalmeijer. Ook de afstand Schiedamde Zwet v.v. is gemaakt en wel als volgt; 1 Pettinga; 2 Heijs ter; 3 Konemann; 4 Hurk Jr. SCHIEDAM, 4 Maart. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handeL Moutwijn Moutwijn per EJ3. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling f 1,40 a t 1,50. FAMILIE-JUWEELEN In de Vereenigingszaal gaf gisteravond de R. K. Meisjesvereeniging „St. Agnes" een too- neeluitvoering die in vele opzichten was te waardeeren. De belangstelling was vrij goed, al was zij dan ook niet zóó, als wij dat den laatsten tijd bij tooneeluitvoeringen gewoon zijn Dit viel te betreuren èn om de velen opoffe ringen van de executanten èn om de prettige vertolking van het tweebedrijvig tooneelspel „Familie-juweelen" door de dames-leden van St. Agnes. Van den inhoud van het stuk willen wij niets verklappen; het gaat vanavond weer. Al leen dit mogen wij wel zeggen: wie in deze dagen nog een prettigen avond wil hebben moet beslist naar deze uitvoering gaan. Men zal er geen spijt van hebben. De avond werd geopend door kapelaan van Beukering die ook den eerw. broeder Damiaan Ham en den opzichter bij de kerkrestauratie onder de aanwezigen mocht welkom heeten. Zijneerw. betreurde het, dat de zeereerw. heer pastoor niet aanwezig kon zijn om dezen avond te leiden. De kapelaan besloot zijn toespraak met Allen een prettigen en genoeglijken avond toe te wenschen. Na de pauze ging het kluchtspel „Jetje zon der zenuwen", dat geheel in het teeken stond van den lach en met groot succes werd opge voerd. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius. R. K, Volksbond, 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot ball 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thym". R. K. Volksbond, half 9. lederen Woensdagavond om hall 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paal v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om hall 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van hall 5 tot hall 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van hall 8 tot hall 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur- repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van hall 9 tot hall 10 sociale - ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locele Gezellen vereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers on aanverwante vakken „St. Antonius", van half 8 tot hall 9 zitting van het bestuur. Gelegen heid tot aanmelding van leden. Maandag 4 Maart Feestavond van „Katholiek Leven". Musis Sacrum. Donderdag 7 Maart Jaarlijksche ledenvergadering van den R.K. Middenstandsbond, afd. Sdniedam. Hotel Beijersbergen, half 9. Vrijdag 8 Maart Jaarlijksche ledenvergadering van de Oranje vereeniging. Gebouw Eendracht, half 9. Donderdag 14 Maart Feestavond van O. B. K. Passage-theater, 8 uur. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 27 Febr.1 Maart. GEBOREN: Arte z. van S. den Boer en J. Loijens, Nassaulaan 75. Margaretha J., d. van J. J. den Eisen en J. I- van Logchem, Zwartewaalschestraat 42. Johanna d. van W. M. Overheui en F. A. Verkerk, Oude Kerk hof 7. Wilhelmina d. van H. Seger en J. C. Kars, Burg. Knappertlaan 82. Cornelia A. C. d. van A. van Noorloos en N. van den Broek, Ceisiusstraat 14. OVERLEDEN: A. de 'Graaf 72 j. weduwe van C. van Swol, Rotterd. dijk 21. DE WERKLOOZEN Vanaf 1 Maart a.s. zijn de werkloozen, die de laatste maanden tweemaal» per dag moesten komen stempelen, weer op één stempeltje per dag teruggebracht. CRISIS-TANG. Bij den gemeentewegwerker A. Vlugm; - Vlaardingerweg 6, zijn inlichtingen te bekom i betreffende een gevonden (varkens) merktang. Politie heeft even moeten ingrijpen. Evenais den vorigen Zaterdagavond, is het ook gisterenavond op den Crooswijksöheweg rumoerig geweest, doordat colporteurs van N.S.B.-lectuur en anti-fascistische pamfletten het elkaar lastig maakten en het publiek daar voor al te veel belangstelling aan den dag legde. De politie had de les van den vorigen Zaterdag ter harte genomen en was met een flinke macht op de been om onrust te voor komen. Zij is daar dan ook in geslaagd, zij het dan, dat enkele menschen, die niet on middellijk bereid bleken aan het bevel tot doorloopen gevolg te geven, enkele flinke klappen met den gummistok hebben opge- loopen. In d ennacht van Zaterdag op Zondag is er ingebroken in de bontzaak van de firma S. Goudsmid aan het van Hoogendorpsplein. In de portiek van den winkel heeft men het hang slot van een vitrinekast geforceerd en daaruit verscheidene bontkragen ontvreemd. De waarde wist men vanochtend nog niet op te geven. Sir John Simons tijdens zijn rede over het parlementair stelsel in Groot Brittannië te Parijs.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1