DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. STADSNIEUW^ MAANDAG 8 APRIL 1935 INBRAAK zonder baten. SCHIEDAMSCHE REDDINGSBRIGADE. het baarsje. KETHEL. ROTTERDAM. BAZAR VACANTIEKINDERFEEST. CALUMET DONALD WINT DE HEAT. EEN DER 14 NIEUWE DOUGLAS- MACHINES. Heden op Waalhaven geland. ROTTERDAMSCH ELFTAL. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN Het Rotterdamsch elftal, dat .14; April op het Sparta-terrein tegen Admira speelt,.is als volgt samengesteld. RENNERSCLUB ROTTERDAM KATH. DEM. PARTIJ. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. OM ONZE KATHOLIEKE FILMPRODUCTIE. Allen naar den R- K- A olksbond. Het Comité Gezinsfilm verzoekt ons nog even de aandacht te willen vestigen op den propa ganda-avond voor onze Katholieke Filmactie, welke morgenavond om half negen in de zaal van den R. K. Volksbond is georganiseerd. Onderwerpen en sprekers beloven een inte ressanten en belangrijken avond, van welken het eensgezind stelling nemen tegen de film verwording en voor de zuivering van het film wezen door positief-Katholiek en invloed alge meen doel zullen zijn. Des te grooter daarom de opkomst, des te sneller zullen we op bioscoopterrein de over winning hebben bevochten. lederen dag, dat we talmen beteekent het voortwoekeren van veel ergernis. Komt dus zonder uitzondering hedenavond naar den R. K. Volksbond. De groote zaak elscht aller tegenwoordigheid en aller medewerking. Het R. K. Gemengd Koor Kath. Kring Gor zen, onder leiding van den heer Vredebregt zorgt voor de aangename en kunstzinnige af wisseling. „WILLY'S TROUWDAG" Zondag na Paschen, n.l. 28 April a.s., zal de R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „St, Servatius" de klucht in 3 bedrijven, van Otto Harting, „Willy's Trouwdag" opvoeren. De netto-opbrengst van deze uitvoering, ■welke wordt gegeven in het Parochiehuis, Rijnstraat, zal ten goede komen, aan de Kerk van het H- Hart. Voor verdere bijzonderheden, verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertenties ELECTROTECHNISCH BUREAU W. J. H. GEVEKE. Zaterdagmiddag opende de heer W. J. H. Geveke zijn electrotechnisch büreau aan de Korte Dam no. 6. Voordien was de winkel gevestigd in de Lange Kerkstraat- Deze vestiging aan de Korte Dam mag een zeer groote vooruitgang genoemd, daar de win kel veel grooter is geworden, waardoor de ver schillende eiectrische artikelen en wel vooral de lichtkronen en lampékappen beter getoond kunnen worden. Een goede gedachte Is het ge weest dat de lichtkronen en lampen vanaf de wanden kunnen worden ontstoken. Meestal ge beurt dit door middel van gekoppelde draden. De vele bloemstukken gaven deze opening een vroolijk aanzien. JUBILEUM Woensdag 10 April a.s. hoopt de heer A. Landsbergen den dag te herdenken waaróp hl] vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Ver. Glasfabrieken alhier. De jubilaris bekleedt de functie van boekhouder. CAUSERIE OVER SPANJE. v. d. Ende's Reisbureau geeft met medewer king van den Heer F. Heggelman een causerie over Spanje als tourlstenland; voor genoodig- öen in Corner House op 11 April a.s. SAFECRACKERS IN ZAKFORMAAT. Aan de Noordvest achter een garage waren Zaterdagmiddag eenige jongens bezig met steenen een spaarpot te bewerken. De 12-jarige j. C. K- en de 11-jaxlge G. v. V. verklaarden de spaarpot, waar slechts eenige munter in zaten, uit een bakkerswagen te hebben ge haald. De bakkerswagen is echter niet achter haald. t EXAMEN E. H. B. O. Bij de examens tot onderzoek naar be kwaamheid ln het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken der Ned. Vereen. E. H. B. O. afd. Schiedam, werden gediplomeerd de da mes: Mej. Winkelman, mej. M. Wessel, mevr Elskamp, mevr. Gijswijt, mevr. Kockx, mej. R. Ockeloen en mej. van Wijngaarden; de heeren: C. Bokhorst. J, Dinkelaar, J. F. S. Entrop, J. W. C. Goedvolk, J. Griek, Groe- nenberg, C. de Haas, L. v. d. Hoeven, A. Klein, C. J, Maat, J. C. v. d. Meer, J. de Rui ter, Schuurman Hess, L. v. d. Staay, J, v. d. Staay, D. A. Verhoef, A. R- De Lange, A. v. d. Touw, N. Kramer Freher, Th. Alberts, W. H. v. d. Burg, J. F. Dickhout, M. Grobbe, P. Geitenbeek, W. J. Hooghuis, G. v. d. Leeden, D. v. d. Lely, J. Voogt, J. Verboom, J. Ver hoef, P. v. d. Wal, H. v. Wijk, J. Zuidgeest, G. de Goederen, J. Martijnse, R. J. B. Leen- ders, J. Hogeboom, T. v, d. Ent, D. 'tHart, B. Klaasen, N. Louis, H. C. J. Nieman, C. v. d. Slot, F. S. Sjoerdsma, P. v. d. Valk en A Valk. Afgewezen 4 candldaten. GRUNO. De Schiedamsche vereeniging van Gronin gers Gruno heeft Zaterdag haar laatsten feestavond van dit seizoen gehouden in de Amstelbron. FEESTAVOND E. H. B- O. 't 17e jaarfeest zal worden gehouden op 27 April a.s. in de groote zaal van den R. K. Volks bond. Door onbekenden is gisterenavond met een valschen sleutel het dierenasyl aan de Hoofd straat geopend, waardoor er eenige honden weggeloopen zijn. Een onderzoek wordt inge steld. GEVONDEN VOORWERPEN- Bij de politie aangegeven in het tijdvak van 8 Maart tot en met 3 April 1935. Hoed, kope- sleutel, rijwielplaatje in étui, autoplaat, handschoenen, jas, nummerplaat, ring met sleu teltjes, muts, R. K. kerkboekje, sleutel van melkbus, sleuteltje aan blok, machine-onder deel, handbeschermer, damestasch, étui, broche met foto, kinderarmband, dekentje, slijpsteen- gewicht rijwiel, boord, rozenkrans, fust, 2 boor den, 2 sleuteltjes, das, oorbel, touw; hand wagen, damestasch met inh., rijwielplaatje, schoen, hond, k. portemonnaie met inh., rij - wielslot, portemonnaie met inh., Lips sleutel, parapluie, rijwielpomp, controlekaart, pet, mes, k. taschje met inh., motorhandschoen, colbert en overjas, pak inh. brooden etc., schoolétui. Bij vinders: zak bloem, Vischmeelfabriek, Noordvest 44; radiateurdop, Garage Blók, B. K. Laan 12; d, handschoen, A. Rosman, A. Muijs- straat 25; kost. rijwielmerk, W. Beumer, Prof. K. Onnesiaan 139; geld, J. Dulfer, Huijsman- straat 24; gewicht, J. Roetman, N. Maasstr. 18; vulpenhouder, H. Leur, W. de Zwijgerlaan 17; kost. rijwielmerk, J. Gonlach, Hofje van Belois 1; doos met inh., portier Werf Wilton; koralen ketting, A. Lorrew, Graaf Florisstraat 19, 2 zakken aardappelen, J. Rodenburg, Vondellaan 63b; leesboeken, G. van Beers, Pr. F. Hen drikstraat 16b; rijwielplaatje, C. Kamper, Aleidastraat 140A; kost. rijwielmerk, A Meder, Anth. Muijsstraat 45B; d. taschje, met inh., J. Kievith, B. K. Laan 262b; d. handschoen, J. Polderdijk, Westmolenstraat 15; d. portemon naie met inh., C. Westerveld, Hoogstraat 76A; hondje, C. v. Lieshout, Lorentzlaan 19; rozen krans, J. Sjoerdsma, Gordonstraat 25; dames- handschoen, M. van Merurs, Westvest 106; ring met 10 sleutels, J. van Katwijk, Numansdorp- schestraat 17A; bril in étui, W. Monshouwer, A. Nuraanstraat 20 te Rotterdam; ring met sleu tel», J. Kuiters, Breedstraat 54; R. K. kerk boekje, P. Warmerdam, Prof. 'K. Onnesiaan 111B, polissen, D. van Schaik, Swammerdam- singel 7; jekker, J. Schilperoord, N. Beetsstr. 51b; geld, J. Sluiter, Zwariewaalschestraat 41; k. handschoen, A. Burger, Goereeschestraat 20; rijwielplaatje J. Veldt, S. Stevenstraat 13b; ket ting met 2 sleutels, L. Ouwendijk, Heerenstr. 41/8; paar glacé d. handschoenen, J. Sjoerdsma, Overmaasschestraat 5; portemonnaie met inh. G. v. d. Lieden. Da Costastraat 8b; rozenkrans, J, v. d. Gaag. Broersveid 124; boek, A. v. d. Zouwen, Ridderkerkschestraat 33; kost. rijwiel merk, H. Bastiaanse, Dam 5; handschoen en bus bonnen, E. van Vliet, Nieuwstraat 18; hondje, BossCrs, B. K. Laan 102; rijwielplaatje A. Uijtenboogaard, Heenvlietschestraat 1; naar sokjes, A. v. d. Goes, Maasdijk 136; rijwiel plaatje, J. v. d. Hoek, van Marumstraat 26; handbeschermer, W. van Dommelen, Voltastr. 9A; sleutel, A. Wever, Geervlietschestraat 9;' glacéhandschoen, W. v. d. Stelt, Goereeschestr. 18; rozenkrans, A. Vroon, Lange Achterweg 32/5; handbeschermer, A. van Doom, Baan 23; portemonnaie met inh., A. Reus, van Leeuwen- hoeckstraat 35B; portemonnaie met inh., C. den Hollander, Fh. van Bourgondiëstraat 45A; sleu tel, C. Sol, Alb. Cuijpstraat 26; jas, I. van Noortwijk, J. A. Alb. Thymstraat 35; jekker, J. v. d. Wiel, Amalia v. Solmstraat 33; rijwielmerk, M. Bedaf, Havendijk 186; zilveren rozenkrans, J. v. d. Gaag, Doelehofje 16; handschoen, J. Kloppers,. Vriendschapstraat 4; vulpenhouder, G Staal, van 's Gravezandestraat 45; rozen krans, N. de Haan, van Ruijsdaellaan 40B; Llps- sleutel en k. handschoen, J. Wijzenbroek, Ach ter de Teerstoof 24; glacé handschoen, C. Hee- selbert, Roosbeek 9/16; cano, J. Rost, Buitenl havenweg; sleutel aan ring, J. Voges, B. K. Laan 22; portemonnaie met inh., J. Bras, Nas- sauiaan 10B; bril in étui, H. v. Gérveru Hoofd straat 135; gereedschapkist, Th. Dieters, Paral lelweg 242; k. portemonnaie, N. Nuijtinck, Huijsmanstraat 23b; k. taschje met inh-, A. de Ronde, Th. a Kempisstraat 17B; k. taschje met inh,, N. Bijtenhoom. Houtstraat 26; vulpen houder, A. Bonhof, Amalia van Solmstraat 25A; boek, A. Onink, Vriendschapstraat 4A; muts, J. Weilcher, Rubensplein 17B; ceintuur, A. Brounts, Groenweegje 61; doosje met dobbel- steenen J. van Rest, Westvest 90B; zakmes, H. Meijer, Zwariewaalschestraat 11; k. portemon naie met inh., H. Koning, Anth. Muijsstraat 73; k. taschje, A. v. d. Tuin, Anth. Muijsstraat 62; dameskous, Wed. den Ujjl, Visscherstraat 11; handbeschermer, C. Roling, Lekstraat 80A; ro zenkrans in étui, J. Erink, Geervlietschestraat 2B; bril, A. Nagtegaal, Da Costastraat 14; R.K. kerkboekje, J. van Raaij, IJsselmondeschestr. 12; d. portemonnaie. met inh., A. van Dijke, JBrugmanstraat 57; loonzakje met inh., T. Ver- meij, Gordonstraat 20b; portemonnaie met inh. M. Bogaard, Nic. Beetsstraat 18; rijwiel, M. v. Beurs, Westvest 106 k. portemonnaie met inh., J. de Wit, Alb. Cuijpstraat 24A; rijwielmerk, W. de Jong,, Havendijk 160; broche en rozen krans, F. v. d. Touw, Vondellaan 65; rijwiel, M. Moppens, Laan 34; rijwielmerk, B. Veer, Streijensehestraat 17; rozenkrans in étui, H. Buurman, Verbr. Erven 12; ring, C. Hommel, P. de Hooghstraat 14b; autoband met velg, K. de Bel, Tuinlaan 88; kratten, J. van Eijk, Groenelaan 67; k. portemonnaie met inh., T. v. d. Veer, Hoogstraat 144; gewicht, J. L. Roet man, N. Maasstraat 18A; d. portemonnaie met inh., C. van Haaften, Eendrachtstraat 6b; acte- tasch, C. de Jong, Jac. van Lennepstraat 18B; portemonnaie met inh., H. Groeneweg, Singel 109/4; portemonnaie met inh., M. v. Poppe- len, Galileistraat 51; tasch met boeken, M. Oranje, Zalmstraat 4; veters, J. Bokhorst, Over schieschestraat 100; boodschappentasch, J. v. Kempen, N. Maasstraat 32A; d. portemonnaie, A. Bottema, L. Nieuwstraat 51; rijwielmerk, J. Scheffers, Streijensehestraat 24; gymnastiek schoen, A. Fredriks, Vlaardingerdijk 261; k. fietsje W. v. d. Bogerd, R. K. Begraafplaats; ketting met 2 sleutel, E. Westerveld, Stephen- sonstraat 33A; actetasch met drinkblik, B Scholte, Hagastraat 61; foxhond, H. Janse, L. Haven 19; LipssleuteL H. Scholte, Villastraat 6; hond, M. de Regt Fr. Haverschmidtlaan 19; d. handschoen, J. Goedgeluk, Mariastraat 60B; p. k. handschoenen, M. van Vliet, Villastraat 43; vulpenhouder, B. Engering, Hoogstraat 180; actetasch, J. Willemsteijn, Stationstraat 17A Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. Uitoefening kiesrecht door personen, die in dienstbetrekking zijn- De Burgemeester van Schiedam; herinnert personen, bij wie, en bestuurders van bijzondere ondernemingen en instellingen, waarbij personen, die den kiesgerechtigden leeftijd hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn; dat zij, volgens art 55 der Kieswet, ver plicht zijn te zorgen, voor zoover niet bij al- gemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tus- schen acht uren des voormiddags en vijf uren des middags, daartoe gelegenheid vinde; dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet voor zoover arbeid wordt verricht in fabrie ken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arbeidslokaal en, zoo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stemming be paalden tijd op een zichtbare wijze is opge hangen een door hen of van hunnentwege on- derteekende lijst, de twee achtereenvolgende uren, bovenbedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Lijsten op te hangen in fabrieken en werk plaatsen, als in art 56 der Kieswet bedoeld, zijn ter gemeente-secretarie (afdeeling Alge- rneene Zaken) tegen betaling va n5 cent ver- kriisbaais SCHIEDAM, 8 April 1935. De winter is voorbij, de lente is in het land en al waait het of stormt het, al regent het en al valt er sneeuw en hagel, de Schiedam sche Reddingsbrigade, die altijd paraat staat maakt zich gereed voor den komenden zomer en heeft Zaterdagavond het winterseizoen af gesloten met een propaganda-avond, welke tevens bedoeld was als een sluiting van de medische cursussen, welke geleid zijn door dr. A. v. d. Berg. De voorzitter, de heer J. Schreuder opende den avond en heette allen hartelijk welkom. Spr. betuigde zijn spijt erover, dat de leider van de medische cursussen, dr. A. v. d. Berg, niet aanwezig kon zijn. De dokter heeft ver klaard, nog nimmer zulk een succes met zijn cursussen gehad te hebben, omdat bijna alle candidaten zijn geslaagd zijn, maar het be stuur, zei spr., is toch minder tevreden, omdat het aantal leden dat de cursussen volgt, te klein is. Het is, zei spr., voor leden van de S. R- B- niet voldoende, wanneer zij alleen een drenkeling op het droge kutrnan brengen- Zoo noodig moeten zij ook. medische, hulp kunnen verleenen. Spr. zei, dat het bestuur gemeend had, aan dr. v. d. Berg als bewijs van grooten dank voor zijn arbeid een cyclus van Heine's wer ken te moeten toezenden. De avond is verder gevuld met het optreden m den humorist-conferencier Martin van Schie, die veel succes had, terwijl er tevens enkeie films zijn vertoond, waaronder zen zeer leerrijke film, welke de bloedsomloop van den mensch in beeld bracht De Merry Makers waren hiema aan .de beurt om dansmuziek de zaal ln te schallen. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 6 April. Aangekomen: Grieksch s s. Rokos Vergottis, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven; Grieksch Georgios Kyriakides, ledig van Antwerpen om te dokken in de Wilhelminahaven. 'SCHIEDAM, 6 April Vertrokken: s.s. Hau- lerwijk, ledig naar Rotterdam; Ital. s.s. Erna- npele Accame, ledig naar Rotterdam; Duitsch s.$. Menes, met stukgoed naar Zuid-Afrika via Antwerpen; Ned. m.b. Kota Pinang, ledig naar Hamburg. SCHIEDAM, 8 April. Aangekomen: s.s. Georgia, van Antwerpen om te dokken in de Wilhelminahaven; s.s. Johanne, van Calais om kolen te bunkeren. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Karei, z. van G. de Jong en A. Groos, Par.weg 234. Jannie, d. van J. E. Vedder en J, van Holten, Vlaard.dijk 321. UIT HET S- G. V.-KAMP. Vanaf Woensdag gaat S. G. V. serieus trai nen. Eiken Woensdagavond van 89 uur en van 910 uur wordt in een der localiteiten der Gezeilenvereeniging, de in-door-training beoefend. ONDERLING KUNSTGENOT. De tooneeiver. „Onderling Kunstgenot" zal Zaterdag 13 April in Harmonie een uitvoering geven. De Schiedamsche hengelaarsvereeniging het Baarsje, heeft een onderling concours ge houden in de Vlaardmgsche Haven. Er was veei wind en regen, de vangst was gering» De uitslag luidt: L L. Tintel, 2. A. Hordijk. De overige prijzen moesten worden verloot.. INSTALLATIE PASTOOR BÜRWENKEL. Gistermorgen om 10 uur is de ZeerEerw. Heer F. Bürwinkel doorDeken Schraag uit Schiedam plechtig geïnstalleerd. Na deze plechtigheid nam de Hoogmis, opgedragen door den Pastoor, een aanvang. Na het H. Evangelie heeft de HoogEerw. Heer A. J. C. Schraag een predikatie gehou den, waarvoor als tekst was gekozen: „Wij zijn de gezanten van Christus". De gewijde spreker richtte enkele zeer ge voelvolle woorden aan den ontslapen herder, pastoor Saulennz.g., omvervolgens den nieuw- benoemden pastoor bij de parochianen in te leiden. Z.Eerw. spoorde de aanwezigen aan tot gehoorzaamheid en volgzaamheid aan hun nieuwen pastoor. De hoogeerwaarde Deken herinnerde er in zijn toespraak aan, dat tij dens zijn 13-jarig bestuur van het Dekenaat Schiedam, hij thans voor de vijfde maal een pastoor in Kethel heeft geïnstalleerd. Hij be sloot zijn toespraak met een hartelijke felici tatie tot den pastoor in verband met diens benoeming tot herder der St. Jacobusparochie. BURGERWACHT Op de Vrijdag J.L te Rijswijk gehouden ver gadering van den Kring Westland van Burger wachten, werd de uitslag bekend gemaakt der onlangs gehouden plaatselijke winterkring wedstrijden, waarbij bleek, dat door de Ka tholieke Burgerwacht in klasse B, de 1ste prijs met 280 punten en in klasse C eveneens een eerste prijs met 272 punten was behaald Geschoten was met K. S. O. EEN KRANIG VIJFTAL Door de Vrijwilligen Landstorm, de Bur gerwacht en de schietvereeniging te Zegwaard, was voor Zaterdag een schietwedstrijd uit geschreven voor korpsen. Een korps vijftal der Kethelsche burgerwacht heeft hieraan deel genomen, bestaande uit de heeren J. Kor- pel welke 50 punten schoot, W. Peeters 50 punten, F. v. d. Wildt 49 punten, Q, van Llndt 49 punten en K. Verspeek 48 punten. Totaal 246 punten. Maximum 250 punten. On danks dit prachtige resultaat staat dit korps nog na 2. Geschoten werd ook met K. S. O, Aan den eenen wedstrijd werd deelgenomen door J. Korpel 49 punten; W. Peeters 50 pun ten en Q. v. Lindt 48 punten. Maximum 150 punten. Op Woensdag 10 April a.s. zal de wethouder van Onderwijs en Volksontwikkeling den bazai openen, die gehouden zal worden ten bate van het Rotterdamsch Vacantiekinderfeest op 10, 11, -12- en 13 April as. in de Tivoli-bovenzaal Cool- singel. Ongunstig iveer en slechte baan verhinderen goede tijden. De Commissie van Eigenaren tot voortzet ting der courses in Nederland heeft het giste ren niet bijster getroffen met den openingsdag op Woudestein te Rotterdam. Het weer was slecht, zoodat de publieke belangstelling ten zeerste tegenviel; de regen der laatste dag had het pad zwaar gemaakt en daar de baan niet gewalst was, bleek een gedeelte met de boven laag van vette klei schier onberijdbaar. Dit heeft de sportieve prestaties gedrukt hetgeen o.m. blijkt uit de gemaakte tijden. De middag bracht mooie successen voor pikeur W. H. Geersen, die met Xuthus de 2e en 3e klasse-draverij en met Calumet Donald, beide paarden van stal Valkenveen, de le kl. heat won. Verder voor J. de Vlieger, die met eigen paarden in het vierde klasse- en korte baannummer zegevierde. De uitslagen waren: Draverij A, 4e klasse, afstand 1610 meter. In geschreven 10, uitgekomen 8 paarden. 1. Xenon van J. de Vlieger (eig.) 1570 meter in 2.45 2/5 (1.45 3/10), 2. Xenia G. van stal Blrkhoven (G. Ensing) 1610 meter in 2.45 3/5 (1.42 4/5); niet geplaatst Young Henriot van A Vringer (eig.) 1570 meter in 2.47 1/5,- Wil helm van F. A. Bosveld (eig.) 1650 meter in 2.48 3/5; Woudduifje G. van stal Valkenveen (W H Geersen) 1630 meter in 2.50 175; Xer xes van mevr. K. v. Wieringen. Rezelman (R. v. Wieringen) 1610 meter in 2.51 2/5; Vaan- drecht van J. Klarenbeek (N. v. Leeuwen) 1610 meter in 2.53 1/5; ingehouden Willy S. van E. G. in t Veen (eig.) 1630 meter. De start is vrij onregelmatig. Willy S, en Woudduifje staan ongeveer stil. Xenon, die van den kop vertrekt, heeft er de beenep dadelijk goed onder en Young Henriot volgt na een korte aarzeling uitstekend. Wilhelm komt uit de achterste gelederen geleidelijk opzetten en bezet de vierde positie, doch de baan is te zwaar om meer van den handicap in te loopen. Ten slotte moet Young Henriot de leidende merrie loslaten en de hengst wordt ten slotte nog door Xenla G. gepasseerd. Xenon, door J. de Vlieger uitstekend gereden, wint van den kop af. Heerrijdersnummer- Draverij B. handicap le klasse voor paar den, toebehoorende aan leden der Ned. Heer- rijdersclub; afstand 2000 meter. Ingeschreven 8, uitgekomen 6 paarden. 1 Trotteur van K. Taams (E. G. in 't Veen) 2020 meter in 3.16 4/5 (1.37 2/5); 2. Calumet Bastle van G. J. v. d. Elshout (eig.) 2080 meter in 3.16 4/5 (1.34 3/5); niet geplaatst: Olympla van R. van Leeuwen (J. Klarenbeek) 2020 meter in 3.18 4/5; Quitewell St Lancier van G. v. d. Oord (M. France) 2040 meter in 26 1/5; Quettevillezoon van J. in 't Veld (P. de Rui- ter) 2020 meter in 3.27 2/5; Fatima van J. Haan Jzn. (C. v. d, O'ord) 2020 meter in 3.52 1/5. Olympia staat bij den start gedraaid en Trot teur vertrekt voorop terwijl Fatima onmid dellijk achter den leider ligt. In het eerste lange eind evenwel moet Fatima Olympia laten passeeren om daarna geleidelijk af te zakken. Terwijl Quitewell St. Lancier niet kan los komen, krijgt Calumet Bastle zijn vórm te pakken. De bruine hengst gaat Quitewell, Quettevillezoon en vervolgens ook Fatima voorbij en wanneer Trotteur een heftigen aan val van Olympia heeft afgeslagen, moet ook de laatste Calumet Bastle langs zich heen laten gaan. In scherpe eindspurt draven de twee voorste paarden op den rechter af, dien zij in gelijken tijd doch met halslengte veTschil m 't voordeel van Trotteur passeeren. Het was een teleurstelling dat de nieuwe Amerikaansche import Mc Gregor van s a Valkenveen, die op 2080 M. gehandicapt stond niet aan den start verscheen. Draverij C, tweede en derde klasse, afstand 2000 meter; ingeschreven 8> uitgekomen paarden. 1 Xuthus van stal Valkenveen (Wy.H, Geer sen) 2040 meter in 3.17 4/5 (1.37), 2. Up to date van A. de Vlieger (eig.) 2000 meter in 3.18 2/5 (4.39 1/5); niet geplaatst Voici van G. de Lange (eig.) 2000 meter in 3.20 3/5; Xaisine Scott van stal R. (L. Ensing) 2020 meter in 3.23 1/5; Ven du van G. Ensing (eig.) 2000 meter in 3.30 2/5; Vaz Dias van gebr. Knijnenburg (J. Knijnen- burg) 2020 meter in 3.34.. ingehouden Willy Belwin van R. F. Sormani (J. de Vlieger) 2000 meter. Willy Belwin en Voici nemen den kop, doch de laatste moet spoedig loslaten en wordt ver drongen door Uu to date, die de leiding neemt na korten strijd met Willy Belwin. Intusschen is Xuthus uit het achterste gelid komen opzet ten om rich in de derde positie te plaatsen. Het duurt niet lang of hij bindt den strijd aan met Up to date om den kop. De laatste moet in de laatste bocht even wijken doch herstelt zich direct en kan de binnenbaan houden in het rechte eind op weg naar de finish. Fel is de eindspurt. We denken de ruin met hals lengte te zien winnen, doch in de laatste meters spat hij even weg en Xuthus is tegelijk winnaar. Willy Belwin was na een goed begin leelijk afgezakt en werd ten slotte ingehouden. De heat ,s le klasse, Draverij D, heat prijzendraverij g den te loopen in series bo£thalve de win In de beslissende heat komen-^ den ners der heats. df. ^Af^tand 1610 meter, sten tijd gemaakt hebben^ g dm Ingesrioreyen 8 van stal Valken. veen (W H Geersen) 1650 meter in 2.38 3/5 Tfofi ,7,0)2 Libertus van stal Rembrandt (G Ensing) 1670 meter in 2.43 1/5 1.37 7/10; sedistanceerd worden Prmcess van stal R. (L. Ensin") 1650 meter in 2.46 4/5, Ulpia H, van M France (eig.) 1670 meter in 2.47 1/5, Har vest Lee van H. Hofland (W. Cnossen) 1670 meter in 2.47 3/5; ingehouden Glossy Silk van j. vrijlandt (J. v. Leeuwen Jr.) 1670 meter. Trotteur en Calumet Bastle later verstek gaan. Calumet Donald heeft er dadelijk goeden gang in, terwijl Princess en Glossy Silk, welke laatste bij den start gedraaid stond, weldra door Harvast Lee worden gepasseerd. Calumet Bastle weet zijn voorsprong geleidelijk te ver- grooten. maar om de tweede plaats wordt fel gevochten. Eerst zakt Glossy Silk af, dan kan Harvest Lee het tempo niet bijbeenen. Liber tus, de vrijwel onbekende outsider, baant zich, in handen van G. Enstng, naar voren, doch Calumet Donald blijft een straat voorsprong behouden: De twee laatstgenoemde paarden komen uit in de tweede heat, de rest is gedts- tanceerd, 2e en beslissende heat: 1. Calumet Bastle 1650 meter in 2.33 1/5 (1.32 9/10), 2 Libertus 1670 meter in 2.36 3/5 (1.33 7^10). Calumet Donald gaat, met 20 meter voor sprong, goed weg en wint het emotielooze duel zonder een moment bedreigd te zijn. Korte baan- Korte baandraverij, handicap voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Max. af stand 800 roeter. Te rijden in series. Ingeschre ven 26, uitgekomen 21 paarden. le série: 1. X Doorlooper van J. de Vlieger (eig.) 740 M. in 1.11: niet geplaatst Konara van D. Pronk (eig) 740 M. Trotteur van K. Taams (B. ten Hagen) 770 M., Fanfare van gebr. Knij nenburg (J. Knijnenburg) 780 M., Quail van K. Verkijk (K. Bakker) 740 M. 2e serie: 1 Uilenspiegel van H. Numan (J- v. Leeuwen) 750 M. in 1.14; niet geplaatst: Har vest Lee van St. Hofland (Cnossen) 790 M.. Voici van G. de Lange (eig.) 760 M,, Wilhelm van F. Bosveld (eig.) 3e serie: 1 Quita van H. Hofland (Cnossen) 800 M. in 1.13 3/5; niet geplaatst Rabenhaupt van R. v. Leeuwen (N. v. Leeuwen) 780 M„ Willy S. van E. In 't Veen (B. ten Hagen) 7.40 meter, Glockenblume van J. Vrijlandt (J. van Leeuwen 780 M. 4e serie: 1. Xerxes van mevr. K. van Wie ringenReselman (R. v. Wieringen) 720 M. in 1.12; niet geplaatst Meleese van J. Haan (J Vergaay) 750 M., Xenon van J. de Vlieger (eig.) 720 M., Idylle van D. Pronk (eig.) 740 meter. 5e serie: 1 Up to date van A. de Vlieger (eig.) 760 M. in 1.14: niet geplaatst Mixerin van W. de Graaf (J. Vergaay) 770 M., Vaz Dias van gebr. Knijnenburg (J. Knijnenburg) 750 M., ingehouden Snel van Th. van Bijnen (eigenaar). Beslissing: X. Doorlooper van J. de Vlieger (eig.) 740 M. in 1.09 2/5; 2. Uilenspiegel; niet geplaatst XeTxes, Quita; ingehouden Up to date. Hedenmorgen is op het vliegveld Waalhaven vlot geland de P. H. A. K. G., een van de 14 nieuwe Douglas-machines, die voor rekening van de K. L. M. zullen worden gebouwd. Het toestel, dat per boot te Cherbourg was aange komen is aldaar gemonteerd en door piloot Duimelaar naar Waalhaven gebracht, waar een radio-installatie in het toestel zal worden inge. bouwd. Het toestel blijft vermoedelijk een dag op Waalhaven en zal dan naar Schiphol worden overgebracht. Op welke K. L. M.-lijn deze nieuwe Dou glas zal gaan vliegen, kon men ons nog niet met zekerheid opgeven. en Verwacht wordt; Krachtige tot matigen wind uit Westelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, re genbuien, weinig verandering in temperatuur. Lichten op van 's avonds 7.12tot 's morgens 4.52 uur. <h Samenstelling voor den wedstrijd tegen Admira. Doel: Cohen (Sparta). Achter: Vollaard (Steeds Hooger) en Pet ti nga (H.D.V.S.). Midden: Breitner (H.D.V.S.), Bas Paauwe (Feijenoord) en van Heel (Feijenoord); Voor: de Jong (Xerxes), Vrauwdeumt (Feij enoord), Lagendaal (Xerxes), Spaandonk (Nep- tunus) en Seton (Sparta). Gisteren hebben de renners van bovenge noemde club, die naar een hoogere klas waren overgegaan, hun eersten wedstrijd in de voor hen nieuwe afdeeling gereden. A-klas: 1. B. Koekkoek 56 K.M. 1 uur 42 min. 2. Vellheuer op een half wiel; 3. Vethaak op een lengte. B-klas: Dijkstra 56 K.M. 1 uur 45 min.; 2. v. Veen op 2 min. 3. Hartman op 5 min. C.-klas: 1. van Vliet, 32 K.M. 56 min. 2 Ge- buis; 3. May 4. Coumou 5. Sheffers, 6. d. Endë, -7. Santé, 8. Vive. Juniores: 1, v. d. Vliet, 56 K.M. 56. min., 2. Hofland, 3. de Haas, 4. de Reyer, 5. Bakker. Zaterdag en Zondag heeft de Katholiek. De mocratische Partij te Rotterdam haar twee*3® jaarcongres gehouden. De bijeenkomsten h er van droegen een huishoudelijk karairt^1' waren uitsluitend voor leden toegang J in aansluiting hierop werd Zondagmiddagjn het Gebouw voor K. en W. bij eenkomst gehouden, welke gra - ieder een toegankelijk was en z was be zocht. m In deze opende vergadering heeft de voor zitter der K. D. P" J- A. Veraart een in twee deelen gesplitste groote verkiezings rede gehouden. Hij zette daarin uiteen, dat de K D. P- baar verkiezingsstrijd op de eerste plaats richt tegen hef ministerie-Colijn, dat volgens hem niets anders heeft gedaan dan de armoede nationaal georganiseerd. Niet alleen tegen dit kabinet rich zich de Katholiek- Democratische Partij, maar mede tegen de R- K. S. P., welke volgens Prof. Veraart aan sprakelijk moet worden gesteld voor deze Co- lijnsche politiek als zijnde de bondgenoot van dit kabinet. Behalve dit negatieve doel heeft dé K. D P. een positief doel: n.l. het nationaal herstelplan tot werkverruiming en weder in schakeling van het geheele Nederlandsche volk in het productieproces. Evenals in den oorlog voor on-productleve doeleinden de gol den wel zijn gevonden, zoo dient nu in het groot het geld er te komen voor dit groote werkverschafiingsplan. Dit werk, zoo zette Prof. Veraart in tweede déél van zijn rede uiteen-kan K. D. P. echter ook niet alleen af. Zij" genooten besprekend, noemde hij al_er groote Katholieke „massa der arme dr Vervolgers wil h» ..oh A. P. lot I" '""""J welkom wil program-ministerie. ^"Calvinistische demo- hij ook toeroepen aan de e.ai\m ^Tenslotte besprak Prot Veraart de beweg'ng van Mussert. welke hij een ..geïmporteerde dwaasheid" noemde, welke alleen door het spelen vat. de partijen met het parlementarisme bij ons ingang heeft kunnen vinden. lederen Maandagavond repetitie Harmoule- gezelschap St Ambrosiua. R. K Volksbond, 8 uur Aanmelding nieuwe leden, ^instrumenten beschikbaar. - - lederen Maandagavond van 9 tot half 11 Kepetitie van bet gemengd boor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaaihewerbersbond JSt Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R K- Gem. l'ooneeivereenigmg „Alberdingk Thym".R. K. Volksbond, half 9. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie ..Schiedams M-unenkoor" (dirigent Paul v 4 Putten» Groote zaal van deD R K Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Svmphorue-orkest L. v Beethoven (dlr J C M- F»ltzerl tn Musts Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van bet afdeeüugsbestuur van den Nea R K Volksbond. lederen Woensdagmtddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K K. Gorzen in he» Parochiehuis. lederen Woensdagavond vaD nalf 9 tot nalf 11 repetitie Kon Zangvereemging Schiedams Mannenkoor „Orpheus' ouder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht lederen Douderdaguvoud van 8—10 uur repe titie Polyhymnia R K. Volksbond. ledereD Vrijdagmiddag van 5 tot 8 uur repetitie voor de meisjes van het biuderboor van den K K. Gorzen ld het Parochiehuis. lederen Vrijdagavond vap half 9 tot half 10 sociale outwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locele Gezeilenvereeniging ouder leiding van den eerw. praeses, tn gebouw Nieuwe Haven 121. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd Schiedam van den Ned R R Bond van Overheidspersoneel „St Paulus" Tusschen 8 en 8.30 uur .klachten" voor de leden. - Dinsdag 9 April. - - Propaganda-avond voor de R. K. gezinsfilm. R. K. Volksbond. VTijdag 12 April. Propaganda-vergadering van de R. K. Staats party. R. K- Volksbond. St Augustinusver. R. K. Onderwijzera, Cor ner House 8 uur. Zondag 28 April. Willy's Trouwdag, Parochiehuis Lekstraat, ten bate der Gorzenkerk. 8 April: Vereenigjj1g|!Sebouw' Kon. Or- kestvereen. „Symphonia t- uur. 10 April: Groote Kerk, Bach concert. 8 uur. Groote Schouwburg, Comedie van het Geluk (A'damsc*1® Tooneelvereeniging) 8 uur (voor V0lwassenen). 11 April: Zuiderkerk „Excelsior" (Mat- thaeus-Passion) 7,15 uur; Lommerijk, invitatie concert van het Conservatorium voor muziek (Holthaus), 8 uur. 12 April: Groote Schouwburg, Hamburger Thalia-Theater (Wintennarchen) 8 uur (voor volwassenen); Doelen, Haarlemsche Motet en Madrigaaivereemging, 8 uur. 13 April; Doelen, Rott Fbilh. Orkest, m. m. v. Berthe Seroen en Mare. Velt, 3.30 uur. 14 April: Doelen, Het Residentieorkest 2,45 uur; Groote Schouwburg: Argentina, 2,lo uur (voor volw.) Bioscopen: goedgekeurde Pr0^a™"fS en met Donderdag 11 April, tó. Th Ua, Het leven gaat verder (voor vo1 H.y' leven gaat verder (voor vo io, Ber keley Square (voor volw.»: Royal, De Ben- gaalsche lansiers; Olympia, De witte (voor volw); Lumière. Is mijn man niet geweldig? (voor volw.»; Colosseum, Mannen in 't wit (voor volw.); Centraal, Blossom time; Corso. De zoon van K<>nS (voor volw.); Capitol. De vier Mullers; City, De vier Mullers; Luxpr (boven 18 jaar). Dage 1 y k s (tot einde April): Tivoll-schouw- burg, Van Lach tot lach (Meyer Hamei's re vue) 8 uur. Zondag ook 2 uur (voor volw.). T e n t o o r s t e 11 i ng e n: Rott. Kunstkring, beeldhouwwerk van O. Wenckebach en teeke- ntngen van H,. A Henriet (tot 14 April). „Stu- '32", schilderijen, teekeningon en litho's van New York etc. van Adriaan Lubbers itot 11 April). SCHIEDAM, 8 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. f 10. Spoeling Spoeling 1,40 a 1,50

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2