DE ROODE HAAN KRAAIT IN ROTTERDAM. IPmü m Drie ernstige branden kort achter elkaar PffppT DINSDAG 9 JULI 1935 GROOTE LOODS AAN DE VAN HELMONTSTRAAT EEN PROOI DER VLAMMEN. Felle tvinkelbrand aan Benthuizerstraat. de Pakhuisbrand aan de Meidoornstraat verwekt consternatie onder schoolkinderen. GROOT ALARM VOOR DF. VAN HELMONTSTRAAT. CONSTERNATIE ONDER SCHOOL- KINDEREN. pp Zeventien stralen in actie. Brand in een was-smelterij aan de Meidoornstraat- Éli - Wm BRAND IN EEN GARAGE. PRIMUSTOESTEL IN BRAND GEVLOGEN. AUTO GESTOLEN. INBRAAK. VOETBAL MET HERRIE. AANHOUDING. R. K. H.B.S. EN GYMNASIUM. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. DIEFSTALLEN AAN DEN WILGEN- PLAS. UIT HET RAAM GEVALLEN. De politie is een nieuw complot op het spoor gekomen. TORNOOI R.K.S.V. „CELER". HILLEGERSBERG. NACHTELIJKE CONTROLE OP DE PLASSEN. I BLEISWIJK. VLAARDINGEN. Het lijkt wel of de brand aan de Leuve- haven een periode van „hoogconjunctuur" voor de Rotterdamsche brandweer heeft in geluid. Gisteren volgde eerst de brand aan den Schans en in den afgeloopen nacht te onge veer één uur moest men weer uitrukken voor een feilen brand op den hoek van de Bent huizerstraat en de Raephorststraat, waar de manufacturenwinkel van Alex Severen en Zonen is gevestigd. De heer Severen die met zijn gezin, boven den winkel woont, was te ongeveer 11 uur thuis gekomen en was onmiddellijk naar bed gegeven. Te ongeveer één uur werd hij gewekt door lawaai in de straat en het bleek hem, dat zijn winkel toen al in lichte laaie stond. In allerijl moesten de familie Severen en het gezin van S. Spruyt dat op de 2e étage woont, hun woningen verlaten. De groote spiegelruiten van den winkel, waarin een groote partij matten, dekens, matrassen en ander uiterst brandbaar ma teriaal lagen opgeslagen, barstten al spoedig en fel sloegen de vlammen naar buiten. Zoo hevig was de gloed dien het vuur ver spreidde dat een groote spiegelruit van v. d. Wolf's electrische ijsfabriek aan de overzijde van de straat sprong en de verf van ver schillende aan den overkant gelegen huizen bladderde. De brandweer was spoedig aanwezig en met in totaal vijf stralen, twee van slw. 13, twee van slw. 18 en één van slw. 54 werd het vuur aangetast. De situatie was op een gegeven moment zoo dreigend dat de motorspuit 3 werd ont boden. Deze heeft echter geen dienst behoe ven te doen. Na ruim een uur hard werken is men er in geslaagd den brand te blusschen. De winkel is totaal uitgebrand evenals een achter den winkel gelegen opkamertje. Dit kamertje geeft toegang tot het pakhuis en gelukkig was het daarvan door zeer solide deuren gescheiden. Was dit niet het geval geweest dan zou ongetwijfeld ook het pakhuis f>gf| aan zijn gegaan. Het vuur heeft zich via een luchtkoker nog uitgebreid naar de op de le étage ge legen badkamer, die geheel is uitgebrand. De totale schade die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. De E.H.B.O. heeft niet minder dan zes spuitgasten die lichte verwondingen hadden opgeloopen moeten verbinden. Behalve het reeds genoemde materiaal wa ren nog aanwezig de slw.s 14, 48, 47 en 20 en de reserve-auto. De leiding van het blusschingswerk be rustte achtereenvolgens bij onderbrandmees ter van Putten, brandmeester v. d. Goes en hoofdman Kruis. Van de slangenwagens 36-rood, 55, 57 en 35 werden resp. 2, 1, 2 en 2 slangen uitgelegd, terwijl de motorspuit IV, die aan de Van Hel- montstraat werd gestationneerd één straal op den vuurhaard richtte. Hoofdman Ruys die na onderbrandmeester Wolters en brandmeester Boon de leiding van het blusschingswerk op zich had genomen, achtte den toestand zoo dreigend, dat hij kort na negen uur groot alarm maakte, waarop nog de mótorspuiten 6 en 3 en de machinale ladder arriveerden. Deze laatste behoefden geen dienst te doen, daar men er inmiddels met het reeds genoemde materiaal in geslaagd was, den brand tot de loods te beperken. Deze loods, waaruit men bijtijds nog de wa gens had kunnen halen, is over de volle lengte totaal plat gebrand en alleen enkele verkool de resten van de muren staan er nog van overeind. Tegen 10 uur kon het grootste deel van het materiaal inrukken en bleven slechts enkele slangenwagens over om de smeulende resten na te blusschen. De brand, die fel heeft uitgeslagen en een zwaren rook heeft ontwikkeld, was tot ver in den omtrek te zien en trok drommen nieuws gierigen, die door de politie op een veiligen afstand zijn gehouden. Behalve verscheidene hoofdlieden verschenen op het terrein van den brand de burgemeester, mr. Drooglever Fortuyn, de directeur van ge meentewerken, ir. L. H. W. van Dijk en de hoofdcommissaris van politie, mr. L. Eintho- ven. i ftfe* Vanochtend vroeg werd het programma vervolgd met een zwaren brand aan de Van Helmontstraat. Daar lag op nr. 15, vlak naast het gebouw van de N.V. Technische Oliehandel der firma D. Boest-Gips een groote, ongeveer 50 bij 8 meter metende loods, die eigendom is van de gemeente en verhuurd wa3 aan de firma van Holst en Baars, welke er stallen en een opslagplaats had gevestigd. In de loods stonden enkele wagens en vanochtend te ongeveer half negen waren enkele werklieden bezig hooi in de loods te brengen. Mogelijk de politie stelt daar nog een onderzoek naar in is bij dit werk gerookt. Hoe het dan ook zij, op een moment, dat nie mand in de loods aanwezig was, is plotse ling brand uitgebroken in den voorraad hooi. Met razende snelheid grepen de vlammen om zich heen en al heel spoedig stond de houten loods over de volle lengte in lichte laaie. Personeel van de firma Boest-Gips ont- dekte den brand, toen zware rookwolken langs het gebouw der firma kwamen drijven. Onmiddellijk alarmeerde men de brand' weer en zelf ving men het blusschingswerk met twee stralen op de eigen leiding aan. Daarbij kreeg men assistentie van de firma van Berkel, de firma de Heer en Schop's Vleeschwaren Maatschappij, die alle in de buurt zijn gevestigd en voor de brandweer arriveerde was men in totaal reeds met acht stralen aan het blusschen. Gevaarlijke situatie. Deze activiteit was zeker niet ongegrond want de situatie was hoogst bedenkelijk. De loods waarin de brand woedde grenst vlak aan een opslagplaats van de N.V. Tech nische Oliehandel en is daarvan slechts door een plaatijzeren wand met een houten daklijst gescheiden. Ook de zoldering van de opslagplaats waar in zich een groote partij vaten olie bevond, is geheel van hout en toen men begon te blus «chen had het vuur zich hier en daar reeds aan deze houten zoldering medegedeeld. Het had er aanvankelijk allen schijn van, dat de olie-opslagplaats ook een prooi der vlam men zou worden, hetgeen, als dit werkelijk was gebeurd, ongetwijfeld tot een catastrophe had geleid. Inmiddels waren ook verschillende slangen wagens gearriveerd, terwijl op het gemaakte middel-alarm automatisch de motorspuit IV Uitrukte. Nauwelijks waren wij klaar met de repor tage van de twee hierboven beschreven bran den of op ons bureau kwam het alarmeerende bericht van een grooten brand in de Mei- doomstraat, waar honderden kinderen bij tn gevaar moesten zijn. Aanvankelijk dachten wjj aan brand in een school doch voor een dergelijke catastrophe zijn wij gelukkig ge spaard gebleven, al hebben dan de schoolkin deren een oogenblik in angst gezeten. Wat toch was het geval? Aan de Meidoomstraat 45c is in een pak huis dat vroeger dienst heeft gedaan als ben zine-opslagplaats en dat derhalve goed te gen brand was verzekerd sinds één jaar ongeveer een wassmelterij gevestigd van de Handelmaatschappij „Cresco". De firmant de heer C. Sitters was vanmorgen, juist toen hij zijn huishuur had betaald begonnen met het smelten van was, Om brandgevaar te voorkomen deed hij dat altijd in een soort kluis, nog een overblijfsel an de benzine-opslagplaats. In het pakhuis zelf lagen pogeslagen vaten terpijntijn, was ammoniak en een groot aantal kisten en doozen. Vlam sloeg in een pan tvas Zooals gezegd was de heer Sitters te on geveer elf uur begonnen met in deze kluis was te smelten. Vermoedelijk is zijn stofjas die hij daarbij aan had, met een der punten in de pan met was geslagen, waardoor een gedeelte van de was over de pan heen in het vuur is geloopen met het noodlottig gevolg dat het vuur onmiddellijk oversloeg in de pan met was. Daar ook de Jas van den heer S. in brand raakte vloog hij naar buiten, onder geroep van hulp. In verband met zijn direct lijfsbe houd was de heer S. niet meer in staat ge weest de. deuren van de kluis te sluiten Nadta hij zich van zijn jas had ontdaan, snel de S. weer naar binnen om zoo mogelijk het vuur nog af te dekken. Te laat Daar echter buren met een kleine water slang getracht hadden het vuur te dooven dit was ongetwijfeld goed bedoeld doch moest averechtsche gevolgen hebben, omdat daar door de brandende was over het pakhuis werd verspreid zag S. zich gesteld voor een vlammenzee, welke niet meer door hem te dooven was. Aan de voorzijde ontwikkelde zich een massale rookbank terwijl aan de achterzijde de vlammen hoog naar buiten sloegen. Paniekstemming onder de straatbewoners. DE ROODE HAAN.De pui van het uitgebrande beddenmagazijn aan de Benthuizerstraat te Rotterdam. De Handel Maatschappij „Cresco" Is tegen brand verzekerd. Begrijpelijk heeft het gebeurde de gemoe deren uren lang bezig gehouden. De kinderen hebben den verderen dag vrij af gehad. Onder leiding van inspecteur Alberda was voor een goede straatafzetting zorg gedragen. Oplegger uitgebrand. Gisterenmiddag tegen 5 uur is bij het las- schen van een oplegger in de garage van de firma Groenewegen aan de Schansstraat 24, deze wagen in brand geraakt. Door de fel uitslaande vlammen geraakte ook een gedeelte van de kap van het pand in brand en aanvankelijk liet de zaak zich vrij ernstig aanzien. De slw.'s 35 en 6 die het eerst aanwezig wa ren begonnen het blusschingswerk ieder met één straal. Voor alle zekerheid ontbood hoofd man van Gunsteren, die na onderbrandmeester v. d. Spek en brandmeester Roest de leiding van het blusschingswerk op zich had genomen de motorspuit 4 welke echter geen dienst hoef de te doen. Met de twee stralen van genoemde slan genwagens heeft men den brand vrij spoedig weten te blusschen. De oplegger is geheel verbrand. Gisteravond is in de woning van G. F. aan den Mathenesserdijk een primus-toestel ln brand gevlogen. Zoowel de 42-jarige G. F. als zijn S6-jartge echtgenoote liepen bij pogingen om het vuur te blusschen, brandwonden op. Zij mftesten in het Ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden worden. De brandweer heeft het brandje met emmers water en natte doeken gebluscht. Tne nadeele van den heer W. de S., uit de Claes de Vrieselaan is een Chevrolet-auto gestolen, die hij op den Provenierssingel had geparkeerd. In den nacht van Zondag op Maandag heeft men zich via een leegstaand pand en door een gat in het plafond te boren, toegang verschaft tot den Unie-winkel aan den Dordtsche Straat weg. Uit het kasregister is een bedrag van 34 ontvreemd. In verband met het feit dat achter het brandende perceel zich drie scholen bevon- ten t. w. een openbare school voor voorbe reidend onderwijs waarvan hoofd is mej. A. W. Boer en twee openbare scholen voor g. 1, o., waar hoofden zijn dé heeren Leenheer en Terwiel, was het te begrijpen, dat vele vaders en moeders uit de omgeving onmiddellijk dachten aan hun kinderen. Juist op het moment van den brand, de vlammen lekten reeds de schoolpoort van net voorbereidend onderwijs, waren de plus minus 135 kinderen op de speelplaats. Een oogen blikje ontstond onder de kinderen, die aen brand gewaar werden^ een geweldige angst, doch aan het kranig optreden van het hoofd en haar onderwijzende personeel Is het te en haar onderwijzend personeel is het te danken, dat zonder het minste ongeval alle kinderen in veiligheid konden worden gesteld. Een voor een werden de kinderen over de schutting gezet van aangrenzende tuintjes van buren aan de Tochtstraat. Hetzelfde geschiedde met de kinderen van de twee lagere scholen, ofschoon voor hen het gevaar niet zoo groot was. Het pakhuis brandde inmiddels geheel uit, terwijl van de boven gelegen woning, be woond door de wed. v. d. Heijden, de achter kamer een prooi der vlammen is geworden. Dank zij het onbrandbare plafond van het pakhuis heeft het vuur geen grootere schade kunnen aanrichten. Onder leiding van hoofdman Van Sille- voldt hebben gasten van de slangenwagens 13 en 18 ieder met één straal het vuur ge bluscht, terwijl slangenwagen 37 in reserve werd gehouden. Bij den eindwedstrjjd om den K. V. O. R.- beker (kantoor-organisatie-voetbal Rotter dam) op het Afrikaanderplein is het gister avond om half tien, tegen het afloopen van de match tusschen twee spelers tot oneenig- heid gekomen. Het publiek rondom de afsluiting koos partij en klom over de hekken. Het politiecorps van het Bureau Paul Kru- gerstraat was echter onmiddellijk ter plaatse en dreef de menigte het veld af. In het gedrang zou een man een been-bles suur hebben opgeloopen. De betrokkene, die een tijdlang last had gehad van een gescheur de spier, werd per G. G. D. naar den Hulppost aan de Maashaven overgebracht en aldaar be handeld. Enkele jonge dames, die tegenover het agentencorps onbehoorlijke opmerkingen meen den te mogen maken, werden op dit bureau onder handen genomen. In de Pretorialaan is nog eenigen tijd wat deining gebleven. .In bewaring is gesteld de 29-jarige tim merman W. v. d. H., die eenigen tijd geleden ten nadeele van zijn meisje een fiets en een mantel verduisterde en daarna de wijk nam naar Frankrijk. Daar ztjn papieren niet in orde waren werd hij voor veertien dagen in een gevangenis opgesloten, waarna hij over den grens wel'd gezet. Terug in Rotterdam probeerde hij bij een handelaar een motorfiets te koopen. De man vertrouwde het zaakje niet en waarschuwde de politie. Gisteren is v. d. H. te Schiedam gearres teerd en bij onderzoek bleek dat hij ook nog twee maanden gevangenisstraf te goed heeft. Verschenen is het jaarverslag over 1934 der Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van R. K. Hoogere Burgerscholen, Gymnasia en Lycea te Rotterdam. Kon de vorige jaren steeds getuigd worden, dat zoowel de Hoogere Burgerschool als het Gymnasium aan de gestelde eischen volkomen voldeden, hetzelfde kan ook over het afge loopen jaar 1934 gezegd worden al brachten de tijdsomstandigheden dan ook allerlei moei lijkheden mede. Het gymnasium werd primo Januari van dit jaar wederom in ons gebouw aan de Beu- kelsdijk gevestigd, hetgeen zoowel het onder wijs als de tucht zeer zeker ten goede kwam. Zoowel ons herhaald verzoek om subsidie voor het Gymnasium als het verzoek om al thans vrijstelling van huur voor de door het Gymnasium in gebruik genomen lokalen van ons gebouw, werd afwijzend beschikt, hoewel dit laatste voor het Rijk geen kosten mede bracht. Deze afwijzingen bezorgden het bestuur groote moeilijkheden en in het begin van dit jaar moest de consequentie daarvan, hoe be treurenswaardig ook, aanvaard worden in den vorm van het besluit tot sluiting van het Gymnasium tegen September van dit jaar. Ge lukkig hebben de omstandigheden medege bracht dat aan dit „verschrikkelijke besluit" geen uitvoering gegeven behoeft te worden en zijn wij naast God aan de Orde der Minder broeders-Franciscanen grooten dank verschul digd, dat door haar groote bereidvaardigheid en offervaardigheid ons bestuur voor groote moeilijkheden gespaard en ons Gymnasium be houden is. Het aantal candidaten voor het eindexamen der H.B.S. bedroeg 33 waarvan er 27 het di ploma verwierven. Aan het toelatingsexamen voor de H.B.S. namen 70 en voor het Gymnasium 29 leerlin gen deel, waarvan er respectievelijk 56 en 28 werden toegelaten. Het nieuwe schooljaar begon met 299 leer lingen voor de H.B.S. en 87 voor het Gymna sium, verdeeld over vijf klassen. In April werd de heer drs. A. Bogaerts in Hilversum benoemd; zijn plaats werd inge nomen door den heer A. J. M. Spijkerman. Aan het einde van het schooljaar 33-34 ver lieten ons de heeren H. J. J. F. Vos en drs. Th. W. J. Nicolaas. De eerstgenoemde is van de oprichting af met groote energie als leer- aar teekenen aan onze school werkzaam ge weest; gezondheidsredenen noopten hem zich terug te trekken. In deze vacatures werd voorzien door de benoeming van de heeren C. H. M. Cooymans en W. L. A. C. M. Arts, terwijl als nieuwe leer- aar aan het Gymnasium verbonden werd de heer dr. A. A. M. Cuypers. De periodiek aftredende leden, de heeren mr. P. L. M. Driebeek en P. G. Buskens werden door Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem her benoemd en het bestuur bleef dus samenge steld als volgt: De HoogEerw. Heer J. W. van Heeswijk, Eere-voorzitter; de ZeerEerw. Heer J. Nolet, voorzitter; mr. P. L. M. Driebeek, vice-voorzitter; H. W. D. Hellebrekers, pen ningmeester; F. L. D. Nivard, G. J. M. Schoen- maeckers en A. G. van Haasteren, leden; en P. G. Buskens, secretaris. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester over het jaar 1934 sluit met een tekort van 7.589.21 en is daardoor het totaal tekort tot rond 40.000 opgeloopen als een gevolg van het steeds uitblijven van subsidie, waarop bij de oprichting van het Gymnasium gerekend had mogen worden. Het bestuur is ten zeerste tevreden over den ijver en toewijding van directeur en leeraren en betreurt het ten zeerste, dat voor het Sep tember a.s. aanvangende leerjaar een paar leeraren ontslag moet worden verleend als ge volg van de bekende omstandigheden. Waar dit het laatste jaarverslag is dat door het tegenwoordige bestuur wordt uitgebracht, zegt het gaarne diepgevoelden dank aan allen, die van den aanvang af op een of andere wijze met doel en streven sympathie betoonden of daadwerkelijk steunden en gaan de gedachten daarbij naar directeuren, leeraren en verder personeel, doch vooral ook naar de ouders die hun jongens aan onze school toevertrouwden en ons bestuur is ten volle overtuigd, dat de Hoogere Burgerschool en het Gymnasium on der Gods rijke zegen en de nieuwe leiding in alle opzichten aan de gestelde verwachtingen zal beantwoorden. Wat aan onderstand in Mei werd uitgekeerd. Gedurende het tijdvak 28 April—25 Mei werd door den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbe toon in totaal uitgekeerd aan werkloozen en armlastigen 1.751.834,44 (v.g. 1.663.696,51). Vanaf 1 Januari tot en met 25 Mei werd uit gekeerd 9.381.227,20 en 515.446,10 aan brand- stoffentoeslag. Gedurende het overeenkomstige tijdvak van het vorig jaar werd uitgekeerd 9.070.666,61 en 431.574— aan brandstoffen- tóeslag. Gisterenavond is de 60-jarige L. V., uit het raam van zijn woning aan den Noordsingel op straat gevallen. Met een gebroken linker- enkel is de man in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Het zwembad „De Wilgenpias" was in den laatsten tijd regelmatig een jachtterrein voor vingervlugge personen. Keerden zwemmers of baders na het bad in hun cabine terug, dan kwamen zij bijna regelmatig tot de ontdek king, dat er diefstal was gepleegd. De dieven konden van alles gebruiken: portemonnaies, horloges, kleedingstukken, enz. Een eigenaardigheid is, dat niet altijd van 'zulk een diefstal aangifte wordt gedaan. In het politie-bureau bevinden zich verschillende voorwerpen van diefstal afkomstig, waarvan de eigenaars niet bekend zijn. Teneinde echter aan tal van klachten tege moet te komen, besloot de politie, in samen werking met de directie van den Wilgenpias om verschillende maatregelen te nemen cn vallen uit te zetten. Gisteren geraakte een der daders in den val Het was de 15-jarige J. v. d. S. te Rotterdam, die weldra onder een vloed van tranen be kende, dat hij zich in den laatsten tijd, met medewerking van anderen, aan diefstallen had schuldig gemaakt. Bij zijn arrestatie had hij zich juist, door middel van een sleutel, toe gang verschaft tot een kleedhokje van een bezoeker, die enkele oogenblikken vroeger de cabine verlaten had. De knaap wees de medeschuldigen aan, en andermaal volgde een onderzoek. De politie had succes. Vier aangewezenen bevonden zich juist op het terrein en weldra zaten ook zij in het bureau van politie. De hoofddaders bleken te zijn: de genoemde J. v. d. S. en de 16jarige F. J. K., beiden te Rotterdam woonachtig. De twee genoemden hadden, aldus verklaar den zij, een compagnonschap opgericht. K. be waarde het geld, van diefstallen afkomstig, en dat werd gestort in een fonds (onder eigen directie) met het doel daaruit de kosten te bestrijden voor den aankoop van een motor boot, enz. Inmiddels bleek spoedig, dat K. zich al aan meer overtredingen had schuldig gemaakt, hoewel hij nog maar 16 jaren oud is. Nog geen twee maanden geleden viel hij in handen van de Rotterdamsche politie, wegens diefstal van rijwielbelastingmerken. Het onderzoek duurt inmiddels voort, en stellig verwacht men dat er spoedig nog meer arrestaties zullen volgen. De politie verzoekt allen, van wie in Iaatstverloopen maanden aan den Wilgenpias voorwerpen ztjn ontvreemd, hiervan spoedig aangifte te willen doen in verband met het verdere onderzoek. Gebleken is, dat vele baders den sleutel der cabine niet naar den sleutelbewaarder bren gen, doch die dikwijls onder de deur door in de cabine schuiven. Juist waar dit geschiedde volgde in de meeste gevallen de diefstal, zoo dat bezoekers goed doen, indien zij den sleutel in ruil voor een gummlring, afgeven aan den man die- daartoe door de directie van den Wil genplas is aangewezen. Het jaarlijks teriugkeerend tomooi der R.K. S.V. „Celer" te Rotterdam ving Zondag j.i. aan met de afdeeling „C" der junioren. In alle opzichten is deze eerste dag schitterend ge slaagd. De uitslagen waren: le prijs Celer met 8 punten, 2e prijs Activitas 7 punten, 3e prijs D.H.L. met 6 punten, St. Lodewijk, St. Igna tius en Aeolus behaalden elk 3 punten. Zondag 14 Juli speelt de „B" afdeeling, op 21 Juli speelt de „A" afdeeling. Deelgenomen wordt door Celer, St. Lodewijk, St. Ignatius, Activitas, Aeolus en D.H.L. Een zeer gestrenge controle is er in den nacht van Zaterdag op Zondag uitgeoefend door de politie, en wel op de Piashuisjes, ge bouwd op de eilandjes en landtongen van de Bergsche Plassen. Volgens de nieuwste wijziging der Politie verordening mogen zich des nachts geen per sonen meer in de huisjes bevinden, uitgezon derd diegenen, wier namen voorkomen op dp verstrekte vergunning. Verschillende overtredingen werden gecon stateerd. Sommige huurders hadden hun huis je aan vrienden of bekenden in bruikleen af gestaan. Vergunninghouders, die in strijd handelen met de bepalingen der verordening, worden gestraft met intrekking der vergunning. 9 Juli: Diergaarde, Haarlemsche Orkest- vereeniging, 8 uur. 12 Juli: Diergaarde, Harm. Orkest Rott. Philh. Genootschap, 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 11 Juli: Grand Tréatre: Helden van onzen tijd (boven 18 jaar); Roxy: Stan Laurel en Oliver Hardy in PopDeniand; Lumière: Vrouwenbad (voor volwassenen); Capitol: Liefde aan de Donau en Chantage (voor volwassenen); Thalia: Stan Laurel en Oliver Hardy in Poppenland; Studio: Nocturne (voor volw.); Colosseum: Het jolige Weeuw- tje (voor volw.); Scala: Twee dagen in de nor en de Patrouille des doods (boven 18 jaar); Luxor: Victor en Victoria (voor volw.); Ooster theater; De scnaduw van Sing-Sing en Goud (voor volw.); Olympia: Studentenpret en De blinde Vliegenier (boven 18 jaar); City-theater: Wolga in vlammen (volw.). Tentoonstellingen: Studio '32, wer ken van v. Huszar; Notarishuis, kring van beel dende kunstenaars (tot en met 14 Juli); De Distel, exiibris en gelegenheidsgrafiek (tot en met 13 Juli); Gebr. Koch, copieën naar meesterwerken (t.m. 31 Juli). Schiedam. Passage theater 8 uur „De reciamebruid" en Bal in Savoy". r. K. KIESVEREENIGING „KERK EN VADERLAND" In de dezer dagen gehouden vergadering, werden tot bestuursleden gekozen; J. A. L. Ammerland, J. v. d. Boscji, J. H. Kaale, L. van Lint, A. J. Verbakei en A. Valkenburg. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. A. L. Ammerlaan. Vervolgens werd het regiement ter goedkeuring besproken. Enkele artikelen, waarover nogal gediscussieerd werd, werden gewijzigd. PASTOOR JANSEN SCHMIT. Vrijdagavond werd de nieuwe herder der parochie op feestelijke wijze door kerk- en armbestuur ingehaald. Aan den ingang der kerk stonden bruidjes en leden der jeugdvereenigingen met hun vaandels opgesteld. Na het binnenkomen cele breerde de pastoor een plechtig lof, waar onder pastoor Vlek van Berkel een toespraak hield. Zondagavond werd de nieuwe herder plech tig door den hoogeerw. heer Dankelman, deken van Delft, geïnstalleerd. Met den Zegen werd deze plechtigheid gesloten. de PROCESSIE. De Vlaardingsche Processie naar Den Brlel heeft dit jaar plaats op Woensdag 7 Augustus. H. PRIESTERWIJDING. 15>q De Eerw. Heer J. J. H. Huisman van het Missiehuis „St. Johannes Berchmans" te Oudenbosch, zoon dezer parochie, hoopt Zon dag 28 Juli de H. Priesterwijding te ontvan gen in de kapel van het Instituut „St. Louis" te Oudenbosch. De Weleerw. Neomist zal zijn Eerste Plechtig H. Misoffer opdragen in onze Pa rochiekerk op Zondag- 4 Augustus, deB mor gens te half elf. ZWEMWEDSTRIJD. Zaterdag 20 Juli zal de Vlaard. Zwemclub naar jaarlijksche zwemwedstrijd houaen in de gele inrichting, terwijl door bovendien zal plaats hebben de estafette-wedstrijd om de schoolwisselbekers. VOOR HET CRISIS-COMIT Woensdag 17 Juli zal door de Arbeiders- muziekvereeniging „Voorwaarts" op het feestterrein aan den Broekweg een concert worden gegeven ten bate van het crisisco mité. GESLAAGD. Te Hlllegersberg slaagde voor het Mulo diploma A. van hier W. G. van Herk. De heer J. Vermeer alhier, slaagde aan de Kon. Wilhelminakweekschool te Rotterdam voor de acte onderwijzer. WATERPOLO. Morgenavond 8 uur worden in de Spoorha- ven weder twee polowedstrijden gespeeld. V. B. C. 1 speelt voor den K. N. Z. B.-com- petitie tegen D. Z. C. I uit Dordrecht, V. Z. G. II komt uit tegen S. V. H. IV van Hille- gersberg, de ongeslagen leiders in de ZRO- competitie. VOETBAL. Zondag speelt VI F. C. te Ilellevoetsluis een nederlaagwedstrijd tegen „Hellevoet". Tevens spelen twee juniorelftallen van V. F. C. te gen twee juniorelftallen van Helvoetsluls. SPREEKUUR. De wethouder van Onderwijs en Sociale azngelegenheden, de heer A. van Rijn, zal inpiaats van op Doensdag 10 Juli spreekuur houden op Donderdag 11 Juli a.s., des n.m. van 6 tot 7 uur. VECHTERSBAZEN. i Zaterdagmiddag werd de hulp der politie ingeroepen tegen S„ die in het café van v. d. W. aan het vechten was met K. uit Vlaar- dinger-Ambacht en de boel vernielde Toen de politie kwam, was S. verdwenen, maar na eenigen tfld werd hazr hulp weder in geroepen tegen K., die zich niet uit het cafA wilde verwijderen. K. werd door de politie naar het bureau gebracht en in verzekerde bewaring gesteld, terwijl proces-ver baal werd opgemaakt wegens dronkenschap, beleediging en huisvredebreuk. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen bi): Hoekstra, De Ruy terstraat 23, portemonnaie met inhoud; Kramer, Bil- derdijkstrazt 34, hondje; Stad, van Kinaber- genplaats 6, kinderrijwiel; Turner, Rijkestr. 51, bril; Jachthuis, Zuidbuurt, melkbus, Moer man, Eendrachtstraat 50, zilveren Tepeltje; Kersten, Mesdagstraat 7, gouden ringetje; Van der Schee, Huygensstraat 22, hondje; Van Witzenburg, Potgieterstraat 27, porte monnaie met inhoud; wed. Wrjnhorst, Maas straat 45, bal; Van Toor, Jos. Israelsstraat 11, portemonnaie met inhoud.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2