■HR1E „Waar dat wiel draait" DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. A*n f hSS SS tó»den"wa STADSNIEUWS. 58ste TA AP^ANCt. VRIJDAG 19 JULI 1935 No. 17307 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 •merliehaafd'en^ufrde^11 f H' B' S' geslaagd °T. "alï'J" voot het ««-men handelstermin°10gie en handelscorresponden tie mej. G. swart KONINGINNEDAG. ROTTERDAM. AANHOUDING. M. HOLEWIJN. f DE VASTE LASTEN VAN DEN SCHIPPER. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ1,10; per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maande ,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN ,za" £eeds, a!n ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. Postchèque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam- NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ■m De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt. Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels 0.50; 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto «voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500— bij overlijden door een ongeval500— bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250— bij verlies van één hand, één voet of één oog 150— bij verlies van een duim 75— bij verlies van een wijsvinger50— bij verlies van twee voorste ledematen van een hand 25— hij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. NAAR KEVELAAR. Het bestuur der Schied. Procsesie naar Keveiaer meldt ons: Maandag zal een aanvang gemaakt worden met het ophalen van antwoord op de aan diverse personen toegezonden circulaire. Het spreekt vanzelf, dat zij die zich dezer dagen opgeven en zich om bijzondere redenen enkele dagen van tevoren moeten terugtrekken, hier van geen financieel nadeel zullen ondervinden. Het tijdig ophalen der antwoorden geschiedt, om nu reeds een globaal overzicht te krijgen over de getalsterkte der processie. Mogen wij hieronder nog even in het kort herhalen hetgeen in de circulaire staat ver meld: Deelname aan de processie kan geschieden door allen, onverschillig va.n welke rang of stand. Laten zij, die een vooraanstaande positie in de maatschappij bekleeden het voor beeld zijn voor anderen. De reis- en verblijfkosten zjjn dit jaar weer lager dan verleden jaar. Bijzondere prijzen voor kinderen. Alles met inbegrop van bewijs van Nederlandschap. De duur der processie is dit jaar terUggebracht van vier op drie da gen ten einde vermindering van verblijfkosten te verkrijgen. De reis geschiedt geheel per spoor, "Vertrek op 12 Augustus a.s. Officieele verklaringen van kerkelijke en wereldlijke autoriteiten liggen ter inzage, waaruit blijkt, dat evenals vorig jaar, volledige vrijheid aan de processie is gewaarborgd. De algemeene intentie voor dit jaar luidt: „Het bewaren en bevorderen van den zuive ren Katholieken geest. Het gebeurde verleden jaar in de maand September, dat een 62-jarige vrouw, die sinds vijf jaren geheel verlamd was, na vóór het Genadekapelletje gebeden te hebben, plotseling opstond en genezen was. Dit was de vijfde genezing in 14 dagen tijds Het bestuur hoopt in hare verwachtingen niet te worden teleurgesteld. Nog kan worden medegedeeld, dat de betreffende circulaire al leen is toegezonden aan personen die nooit of de laatste jaren niet meer meegingen. H. B. S. SPORTDAG IN OUD-BEIJERLAND. Op uitnoodiging van de H. B. S.-club Oud- Beijerland hebben 70 meisjes- en jongensleer lingen van de Rijks H. B. S. onder leiding van de leeraren, de heeren N. I. Bak en A. Berg in Oud-Beijerland deelgenomen aan sportwedstrijden in voetbal, hockey en korf- pal om zich te meten met de leerlingen van de H. B. S. oud Beijerland, de H. B. S. Mi'd- delharnis en de h. B. S. Den Briel. Laatstge noemde H. B. g verscheen echter niet. Na een °Pgewekten fietstocht vingen de wedstrijden aan. De gymnastiekleeraren van de verschillende h. b. Scholen fungeerden als scheidsrechter. Voorai de korfbaiwedstrijd tusschen Schie dam en Middelharnis was zeer interessant en er w s ekend door beide partijen ge- gpeeld' dé wedstrijden het hoogst aï*! 6 d j "oogst aantal punten en SCme,no den bek^arf °°r in het bezit van den uitgeloofd^ beker, terwij1 door het winnen Va" „f beslag leedP dStrijden Schiedam tevens beslag legde op een medaille. Vo0r het Mulo-diploma zijn geslaagd Geen HaaA™J' r Hammer. Jan Klok, Rika Kulfc ,iprLV" BeeUWen' Anton v. Leeuwen, Toos Moerman, Frans de Ronde, Marie Sit- ton, Tinus Snijders, Jeanne Voogd en VVielh°u allen leerlingen van de Open- bare Ul°"sc 00i A, Singel 5 (vroeger Oude üerKfroU' Voor bet Gl^amen M. T. s„ avond-op leiding, af B' werktuigbouwkunde, verbonden voor beeldende kunsten en e he^et^schaPPen te Rot terdam 3laaideJrfn Wi,?; Ch' Bree. HAKl'E DAVIDS OP CONCOURS. Het Chr. harmonie-orkest Harpe Davids, directeur de heer J. K. C. Karseboom, zal Woensdag 24 Jul1 deelnemen aan een con cours, georganiseerd door den Bona van Cnr. Harmonie- en Fanfarekorpsen te Pijnacker. CONCERT. i harmonie-orkest Crescendo zal Maan- om 8 uur een concert geven in de dagavond Rozenburgerplein, muziektent op SCHEEPVAART SCHIEDAM, 18 Juli- Vertrokken: Duitsch 8„ Inneliese Essberger, led* naar Rotter dam; Fransch s.s. Elima, ledig avre, Noorsch m.b. Triton, met stukg naar Bribane via Antwerpen. „ito w. SCHIEDAM, is juli. Aangekomen. Duitsch s.s. Use L. M. Duss, met papierhout van Leningrad; Duitsch s.s. Eifel, met papieihou van Abo in de Wilhelminahaven; s.s. el°> ledig van Londen om te dokken in de Wilton haven. SCHIEDAM, lö Juli. Aangekomen: Eng. s.s. Agility, ledig van Newcastle om olie te laden bij N.V. Schieveem; m.b. Lalandia, met stukgoed van Hamburg in de Wilhelminahaven VERKOOP VAN FLESSCHENMELK. Ingevolge het gewijzigde Melkbesluit mag de verkoop van flesschenmelk, ongeacht het dienaangaande door de Ned. Zuivelcentrale bepaalde, slechts plaats hebben met een ver gunning, afgegeven door den Directeur van den Keuringsdienst van Waren. Deze vergunning geldt uitsluitend voor den verkoop van fleschen karnemelkspap en/of melk en melkproducten, voorzien van één der aanduidingen „gepasteuriseerd" of „gesteri liseerd". Gelegenheid tot het aanvragen van deze vergunningen voor personen, wonende in het keuringsgebied Rotterdam, bestaat op Woens dag 24 Juli 1935, van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur, in het Hoofdbureau van Politie, Lange Nieuwstraat te Schiedam. Zij, die niet in de gelegenheid zijn op ge noemden datum hun aanvrage te doen, moeten zich vervoegen aan het bureau van den Keu ringsdienst van Waren, 2e IJzerstraat 2 te Rotterdam, waartoe gelegenheid bestaat iede- ren werkdag van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m., uitgezonderd Zaterdag. Voor aanvragen, gedaan op of na 27 Aug. 1935 kan slechts vergunning worden verleend, indien de verkooper van flesschenmelk ge noemde waren kan bewaren in een ruimte op een temperatuur beneden 12 gr. C. Houders van vergunningen voor den verkoop van losse melk, afgegeven door den Keurings dienst van Waren, hebben geen vergunning voor flesschenmelk noodig. TENTOONSTELLEN G. De tentoonstelling, welke in de school aan de Lekstraat gehouden is van werkstukken, vervaardigd door cursisten van de ontwikke lingscursussen voor werkloozen, heeft zich in een groote belangstelling mogen verheugen. Was op den eersten dig het bezoek niet zoo groot, de overige dagen hebben velen de werkstukken bekeken. De tentoonstelling is dan ook een volledig succes geworden. PELIKAAN. Het bestuur van de Schiedamsche zwem- vereeniging de Pelikaan organiseert voor de leden onderlinge zwemwedstrijden op Woens dag 31 Juli, 's avonds om 8 uur in het Sport- fondsenbad aan de Burg. Knappertlaan. „ST. SERVATIUS". Zondag maakt de R. K. gem. tooneelvereen. St. Servatius met haar leden een uitstapje naar 't Gooi, Marken en Volendam. SCHIEDAMSCH ELFTAL—A. D. O. 40. Voor den wedstrijd Schiedamsch Elftal— A. D. o. op het Sportpark Boschhoek gespeeld tne bate van de fondsstichting Medische sportkeuring, bestond niét zooveel belang stelling als men dat van wedstrijden van het Schiedamsche elftal gewend is. In het Schiedamsche elftal waren Beun en Bergkotte vervangen door resp. Boerboom en v. d. Ende en A. D. o. verscheen met twee invallers. Tot aan de rust blijft Schiedam in de meerderheid. Als de heer v. d. Zanden het einde aan kondigt, hebben de Schiedammers met 40 gewonnen en heeft het Schiedamsche elftal zijn ongeslagen record gehandhaafd. S. V. C.-ELFTALZ. A. C.-ELFTAL. Het bestuur van de Schiedamsche voetbal competitie heeft een elftal samengesteled, dat Maandag a.s. 's avonds om half 8 uur een wedstrijd zal spelen tegen een elftal, samen- getseld uit spelers, die uitkomen in de Zo meravond Competitie. Het S. V. C.-elftal is als volgt samenge steld: J. van Noortwljk, H. B. S., doel; A. Verschoor, H. B. S., L. v. d. Water, Hercules, aanvoerder, achter; L. van Walsum, H- B. S., J. Brokling, G. T. B., B. Vermaat, Hercules, midden; J. Mulder, Trekvogels, K. Scheffer, D. R. Z., W. Jansen, S. IJ. S„ C. Oosthof, G. T. B. en P. Klein, N. F. C voor Reserves: P. Plettenberg, D. R. Z., van Ol men, Trekvogels, Riemslagbaas, Trekvogels, Hollander, H. B. S., en Den Bleeker, K. S. V. WAARSCHUWING. De commissaris van politie geeft ingeze tenen, die vreemdelingen bij zich in huis heb ben, en daarvan geen mededeeling deden aan de politie, in overweging, dit alsnog te doen, aan het hoofdbureau van politie, Lagne Nieuwstraat alhier, op werkdagen van 912 eu van 2 tot 4 uur. Dit geldt uiteraard niet voor vreemdelingen, die zich reeds bij de Politie gemeld hebben. tegen hen, die in gebreke blijven, zullen maatregelen genomen worden. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 17—19 Juli. GEBOREN: Arnoldus, zoon van R. M. Ve ringmeier en J. A. van Dijk, F. van Bour- gondiëstraat 47 Peter, zoon van F. van der Vlist en P. E. van Logchem, Par.weg 128 Jantje, dochter van J. van Leeuwen en J. W. E. Tilman, Snelliussingel 40. ONDERTROUWD: A. Monster 25 jaar en C. Veltman 24 jaar H. van de Paus 24 jaar en H. Wessel 24 jaar F. M. A. van Leeuwen 23 jaar en J. J. Meerkerk 23 jaar C. J. H. Schot 23 jaar en M. C. Klaasman 21 jaar A. Rook 40 jaar en M. J. de Zwart 25 jaar A. M. Vogelij 24 jaar en J. Kroes 24 jaar J. Leenstra 27 jaar en M. H. Verdoes 24 jaar t. M. de Klevith 28 jaar en A. Etman 23 jaar a. Wessel 25 jaar en M. Baris 21 jaar. GEHUWD: p. j. w. van der Toorn 31 jaar en A. ten Böhmer 22 jaar J. Huksloot 22 jaar en M. de Pater 18 jaar S. van Eijk 44 jaar en M. J. Baron 23 jaar J. W. Nate- rop 20 jaar en E. C. J. Eising 18 jaar. Ova en Remotie de winnaars van het nummer tiveespannen lapdbouwtuigpaarden bij het jaarlijksch concours der landelijke rijvereenigingen in den Haarlemmermeer. Groote optocht. Zooals gemeld, zal het bestuur van de Oranjevereeniging op Koninginnedag een grooten optocht organiseeren. De optocht zal zoo mogelijk bestaan uit verschillende af dee lingen, n.l. afdeeling reclame, afdeeling ver- eenigingen, afdeeling versierde auto's en an dere voertuigen en afdeeling versierde rij wielen. Voor iedere afdeeling zijn, ter beoor deeling van een jury, behoorlijke prijzen be schikbaar gesteld. Het bestuur van de Oranje vereeniging en de commissie voor het middag nummer verwacht zoowel van de zijde van den handel als van die van de vereenigingen en particulieren voor dezen optocht veel be langstelling en animo zal bestaan. Nadere bijzonderheden zullen binnenkort worden bekend gemaakt. Kano-wedstrijd. De commissie voor het middagnummer uit de Oranjevereeniging heeft tevens besloten, een kano-wedstrijd te organiseeren op Konin ginnedag. Deze wedstrijd zal zeer waarschijn lijk gehouden worden in de Nieuwe Haven en de deelname is opengesteld, waarschijnlijk tegen betaling van een gering inleggeld, voor Schiedamsche kanovaarders, die evenwel niet in hun eigen kano's zullen mogen varen. Om de kansen gelijk te houden, zorgt het bestuur van de Oranjevereeniging voor kano's. Ook hieromtrent zullen nadere bijzonderheden vol gen. R. K. S. V. EXCELSIOR. Voetbal. Hedenavond speelt een combinatie der zwart- witten thuis tegen Celer uit R'dam. Aanvang 7 uur. Cricket. Het programma voor Zaterdag luidt: H. D. V. S. 5Excelsior 4. Programma voor a.s. Zondag: Excelsior 1 —Sparta 1; HDVS 2—Excelsior. AUTOTOCHT R. K. VROUWENBOND. Gisterenmorgen zijn de deelneemsters aan de derde autotocht van den R. K. Vrouwen bond vroolijk en opgeruimd vertrokken. Het was al vroeg druk op de Rotterdamsche Dijk. Stelt u zich voor 5 autocars met 137 dames. Eerst werd gereden naar de Bilt, waar de koffie werd gebruikt en de dames zich met allerlei attracties kostelijk amuseerden. Van daar ging de rit langs schitterende vergezich ten en landschappen naar Apeldoorn. In res taurant de Julianatoren gebruikte men de warme lunch en hield men zich geruimen tijd bezig niet J*verse bezienswaardigheden. Van daar ging Je tocht naar de Pyramide van Austerlitz. Het weer werkte hier niet erg mede en het uitzicht was hier eenigszins be neveld, hetgeen echter aan de vroolijke stem ming geen afbreuk deed. Vandaar toog men opgewekt huiswaarts en werd omstreeks 10 uur Schiedam bereikt. Vermelden wij nog, dat de tocht stond on der leiding van de N.V. v. d. Ende's Auto maatschappij, die niet naliet de dames uit muntend voor te lichten. OP EXCURSIE. Uitgeleide gedaan door den inspecteur bij het onderwijs, dr. W. J. Smit, leider van de ontwikkelingscursussen voor werkloozen, zijn vanmorgen de ""cursisten van de afdeeling automobieltechniek naar Antwerpen vertrok ken teneinde daar een excursie te maken. De tocht staat onder leiding van den heer J. Blazer. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in de Gem. zweminrichtingen bedroeg heden 70 graden F. In uewaring is gesteld de 35-jarige P. V. die niet minder dan acht fietsen heeft ver duisterd. Drie ervan zijn in zijn woning te ruggevonden. Stoffelijk overschot van den verongelukten officier-vlieger met militaire eer ten grave gedragen. Onder geweldige belangstelling is van daag het stoffelijk overschot van den offi cier-vlieger M. Holewijn, die Maandag J.l. bij een oefeningvlucht nabij het vliegkamp de Kooi te den Helder neerstortte en om het leven kwam, ten grave gedragen. Deze begrafenis geschiedde met militaire eer'en de eerbewijzen zijn verricht door een detachement mariniers onder commando van kapitein de Bruyn. T» half twaalf arriveerden de mariniers voor het sterfhuis aan de Claes de Vriese- laan, waar een zeer groote menigte het vertrek van den stoet afwachtte. De politie had onder leiding van inspec teur Goudswaard voor een ruime afzetting gezorgd. Te kwart voor twaalf werd de kist onder doodsche stilte, die slechts werd verbroken door het geronk van een militair vliegtuig dat boven de Claes de Vrieselaan cirkelde en tromgeroffel uit het sterfhuis gedragen en in den lijkwagen geplaatst, waar zij werd gedekt met de nationale driekleur, een krans en den degen en steek van den overledene. De stoet formeerde zich daarna als volgt. Voorop gingen de tamboers en pijpers met omfloerste trommels, direct gevolgd door het vuurpeloton onder commando van den eersten luitenant X. P. Arens. Daarna volgde een bloemenwagen waarop een schat van kransen gezonden door chef3, collega's en ondergeschikten van den over leden officier lag opgestapeld. Naast den lijkwagen gingen als slippen- dragers vier collega's van den overledene, de officieren-vliegers Arnout, Witholt, Mar- gadant en Soethout. De stoet bestond verder uit een deputatie van officieren van de vliegkampen „de Kooi" en de „Mok", een deputatie van onderoffi cieren, korporaals, manschappen en miliciens van deze kampen, een detachement ongewa pende mariniers onder commando van den luitenant J. Honig en vier volgrijtuigen. Onder de droeve tonen van een treur- marsch stelde de lange stoet zich te onge veer twaalf uur in beweging en in de begra fenispas werd via Rochussenstraat, Nieuwe Binnenweg, Mauritsweg, Aert van Nes straat, Meent, Jonker Fransstraat en Lin ker Rottekade naar de Algemeene Begraaf plaats gemarcheerd. Langs den geheelen weg stonden de be langstellenden dikwijls rijen dicht opgesteld en iedereen ontblootte bij het voorbijtrekken van den lijkwagen eerbiedig het hoofd. Ook op de begraafplaats was de belang stelling zeer groot. Daar bevonden zich o.m. de kapitein ter zee H. Ferwerda, commandant van De Kooy, als vertegenwoordiger van den minister van Defensie, majoor E. T. C. T. Motké, garnizoenscommandant van Rotter dam met zijn adjudant le luit. J. L. Frij. kolo nel C. J. O. Dorren, commandant van het korps mariniers, luitenant v. d. Giessen, als vertegenwoordiger van den commandant van de luchtvaartafdeeling Soesterberg, luitenant ter zee le kl. Krijss, als vertegenwoordiger da mvan A. R. K. O', de res. kapiteins 3. vertegenwoordigde de reserve le luitenant J. J. Goud het bestuur van de afdeeling Rotter dam van A. K. K. O., de res. kapiteins J. Roodenberg en C. Hess de Vereeniging van Nederlandsche Reserve-Officieren, de kapi tein W. Antheunissen de le luitenant C. F Zijlstra en O. Verdoorn het Landstormverband Rotterdam en de heer Duymaer v. Twist de K. L. M. Om half twee arriveerde de stoet op de algemeene begraafplaats. In de breede laan, Oostelijk van de ontvang- kapel, werd de kist, met het stoffelijk over schot, gedekt met de Nederlandsche drie kleur, steek en degen, opgebaard. Daar ach ter schaarden uit de zeemiliciens en mari niers, die de kransen droegen. Nadat het vuur- peleton het eerste salvo had afgegeven, stelde de stoet zich in beweging naar de plaats, waar het graf gedolven was. Aan weerszijden van de groeve stelde zich hier het vuurpeleton op. De kransen werden om het graf gelegd, daarvoor vond de Neder- U hoorde veel van en óver de R.K. E.H.B.O., Zelfs bij U thuis door middel van de K. R. O.! Ook toen maakte U direct het voornemen Dat instituut van naastenliefde te steunen. Maar't gaat bijna altijd evenzoo: U heeft totaal vergetende E.H.B.O. Nu krijgt U morgenochtend 'n kleine schrik: Voordat U echter op straat komt: 'n kleine lip! Ontloopt morgen in geen geval aan 't busje Honderd-en-één meisjes hebben gezorgd voor 'n lusje Waaraan U niet op geen enkele manier kunt ontglippen Dus daarom morgenochtend direct het dubbeltje in het busje wippen Zware Eng. waterslang per M. 0.16 Slangsproeier 0.30 Waterdief 0.27 Alle rijwielonderdeelen. De grootste sorteering en het goed koopst is alléén HOOGSTRAAT 69 TEL. 68136 landsche vlag met de steek en degen van den overleden officier een plaats. Andermaal werd nu een salvo afgevuurd en onder een roffel op de omfloerste trommen zakte de kist langzaam in de groeve. Nu trad kapitein Ferwerda naar voren om namens den minister van defensie een woord van deelneming te spreken tot de moeder en de verdere familieleden. Luitenant Krips vertolkte vervolgens na mens den schout-bij-nacht, commandant van Den Helder de gevoelens van deelneming. Kapitein Ferwerda, daarop andermaal naar voren tredend sprak daarop namens de Ma rine luchtvaart en de kampen De Kooy en De Mok. Hij betuigde zijn innige deelneming met de moeder, die thans haar eenigen zoon naar zijn laatste rustplaats heeft gebracht. Maar ook de Marineluchtvaartdienst ver liest in Holewijn een toegewijd officier en een leerling-vlieger, waarvan in de toekomst goede verwachtingen mochten worden gekoesterd. Door zijn bescheidenheid, zijn plichtsbetrach ting en zijn ambitie had hij de sympathie ver worven van zijn meerdere en van zijn instruc teurs. Door zijn eenvoud stond hij in hoog aanzien bij de jongeren. Een jong, voor de toekomst, veel belovend leven werd plotseling afgebroken. Het moet, zei spr. een goede ge dachte zijn geweest, die er toe geleid neeft, dat deze begrafenis met militaire honneurs plaats heeft, want, hoe kort Holewijn ook ge diend heeft, het staat wel vast, dat hij met hart en ziel zich aan zijn militaire taak heeft gegeven. Spr. hoopt dat zijn moeder, hoewel geen troost, toch zeker eenigen steun daarin zal vinden in deze moeilijke en zware dagen. Wij leven in den Marine Luchtvaartdienst en in de Luchtvaart in het algemeen zeer snel. Het is nog slechts 25 jaren geleden, dat de eerste gebrevetteerde vlieger C. v. Maasdijk bij Arnhem neerstortte en zijn leven liet. Wij vergeten dat wel eens en realiseeren ons niet hoe kort de ontwikkelingsgang van de lucht vaart nog slechts is. Op het gebied van de luchtvaart is in de laatste kwart eeuw veel bereikt, niet alleen wat betreft het vliegtuig zelf, maar in allerlei opzicht. Wij krijgen zoo het gevoel, alsof we de lucht veroverd zouden hebben. Toch is, wat bereikt is, slechts het werk van menschen en dat zal in alle eeuwig heid onvolmaakt blijven, want wij zijn be grensd in ons kennen en kunnen. Er is in den laatsten tijd veel gebeurd in de luchtvaart. Het is of een Hoogere Macht ons waarschuwt en ons wijst op onze be grensdheid en ons in herinnering roept de broosheid van het leven, dat ons gegeven is. Dit is de les, dat wij niet met sprongen voor uit kunnen blijven gaan, en ons onttrekken aan den geleidelijken antwikkelingsgang, wel ke niet alleen het materieel, maar ook het personeel betreft. Als dit onze les moet zijn, dan zal dit leven niet vergeefs gegeven zgn. Spr. richtte dan nog een afscheidswoord tot Holewijn, den braven makker, wiens her innering ieder zal aansporen zijn plicht te doen tot in het kleinste. De officier-vlieger Van Greppen heeft ver volgens namens de kameraden afscheid ge nomen en verzekerd dat zij zich zullen blij ven geven aan het hooge ideaal, dat ook het zijne was. Het vuurpeleton loste daarop het derde salvo. Een oom heeft namens de moeder, de ver loofde en verdere familieleden dank gezegd. Adres van de Part. Rijnvaartcentrale. Het bestuur van de Nederlandsche Particu liere Rijnvaart-centrale heeft d.d. 17 Juli een adres gezonden aan de Tweede Kamer in ver band met het wetsontwerp, inhoudende bij zondere maatregelen ter verkrijging van ver laging van vaste lasten enz. Met den meesteen aandrang wordt in over weging gegeven maatregelen te nemen, daar toe strekkende dat: 1. de rentevoet van alle vorderingen gedekt door hypotheken gevestigd op schepen, wor de verminderd tot 8/10 van den nu löopende of althans de in 1931 geldende rentevoet, mini mum 4% pet.; 2. dat op verzoek van den schuldenaar, de rechter kan beslissen, dat de bij het in wer king treden der wet alsnog achterstallige rente bij de hoofdsom worde opgeteld en de achter stalligheid der niet afgeloste bedragen zal ver vallen; 3. dat iedere schuldenaar, gever van hypo theek op een of meer schepen, in de gelegen-» heid worde gesteld door tusschenkomst van een rechterlijke instantie, tot vermindering van zijne verplichting tot periodieke aflossing te geraken, minstens van het percentage, waarmede de rentevoet is verminderd en in elk geval van niet minder dan 1 pet. Verwacht wordt: Matige tot krachtigen Zuidelijke tot Weste lijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk regen, weinig verandering in tempe ratuur. 21 Juli: Diergaarde, Rott. Solisten ensemble, 3 uur. 23 Juli: Diergaarde, De Haarlemsche Or- kestvereeniging, 8 uur. Tentoonstellingen: Studio '32, werken der Hilversumsche Beeldende Kun stenaars, Vereeniging H '34; Gebr. Koch, copieën naar meesterwerken (t.m. 31 Juli). Rott. Kunstkring, 10 Hedendaagsche kunste naars (t.m. 21 Juli). lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 1L Repetitie van het gemengd koor van den K. K_ Uorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaaibewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K_ Gem. Tooneeivereemging „Alberdingk Thym". R. K. Volksbond, ball 9. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K_ Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van net Symphome-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag Om half 9 bestuursver gadering van bet afdeeiingsbestuur van den Ned. R. K_ Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot ball 0 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K_ Gorzen in net Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot nalf 11 repetitie Kon. Zangvereemging Schiedams Mannenkoor „Urpheus" onder leiding van Ed. Eiipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K_ Gorzen in het Parochiehuis, lederen Vrljdagvond van half 9 tot daif 10 sociale ontwikkelingsiezmg voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen tweeden Vrijdag der maand stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Pauius". Tusschen 8 en 8.30 uur „klachten- voor de leden. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5b uur zitting van het bestuur. Gelegen heid tot aanmelding van leden. Donderdag 25 Juli. R. K. Volksbond 8 uur „De Prins van Sind". Door het jongenskoortje onder lei ding van Br. Bruno. Vrijdag 26 Juli. R. K. Volksbond, 8 uur „De Prins van Sind". Door het jongenskoortje onder lei ding van Br. Bruno. SCHIEDAM, 19 Juli. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop, handel Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet ƒ10. Spoeling. Spoeling ƒ0.70 0 ƒ0.80. POSTVOETBAL. Zondag a.s. heeft een voetbalmatch plaats tusschen een elftal gevormd uit personeel van het Hoofdpostkantoor tegen een elftal der afdeeling pakketpost Stationsplein genaamd „De Post". Deze wedstrijd wordt gehouden op het X. V. S.-terrein aan den Kleiweg.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1