DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. v. d. AREND FïSsfé J A WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1935 No. 17340 STADSNIEUWS. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 gemeenteraad. DE RADIODISTRIBUTIE. gemeente-reinigin g DE GEMEENTERAAD. de groentenhandelaren. SCHOOLB RILLEN AANVANG NIEUWE CURSUSSEN DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. WTJ SINGEL 72, TEL. 68847, SCHIEDAM SCHEEPVAART. KETHEL. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE ABONNEMENTSPRIJS van NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden f 3,25; per maand f 1.10, per week 25 cents. Bij bezorging franco per postbij abonnementsprijs per drie maanden f 3,75, bu vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zij" «teeds a|" bureau KOemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cents per stuk. Postchèque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels f 0.50; 10 regels 1.—15 regels f 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. t ongeval500- bij verii., v.„ beid. v«,en oog«„ 250- bij vevlie, h»d, of één oog; 150- bij verlie. van een duim; 75- bij «rik» Gratis-Ongevallenverzekering f 500— by overlijden 6 J Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Tan een wijsvinger 50- bij verlies van twee voorste ledematen van een hand 25- by verlies van eiken ande.en vinger. De Burgemeester van Schiedam heeft de leden van den Gemeenteraad opgeroepen bet houden van een openbare verga enng op Dinsdag 3 September 1935, des nam. e 3 uur- j Beëediging en installatie van c e ec en van den Gemeenteraad. Benoeming van 4 Wethouders. Mededeelingen. Ingekomen stukken. De agenda vermeldt o.a.: IA. Benoeming van de leden der vaste raadscommissiën. IB. Benoeming van 3 leden van de Com missie voor het Gemeente-Ziekenhuis in ver hand met bet aftreden als raadslid van Mevr. H. Benthem de Wilde en de heeren F. A. H. van Iersel en N. Scheurkogel. IC. Benoeming van een voorzitter en 2 leden van de Commissie voor het Alg. Han dels-Entrepot in verband met het aftreden als Wethouder c.q, raadslid van de heeren Ir. C. Houtman, P. Mak en J. van den Tem pel. ID. Benoeming van 4 leden van de Com missie voor den Gem. Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon in verband met het aftreden als raadslid van de heeren H. van der Kraan, J. M. van Pelt, A. P. S. Swart- jes en H. Wiekenkamp. IE. Aanbeveling van de Commissie voor den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon ter benoeming van een lid harer Commissie ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding ais zoodanig van den heer L. L. J. M. Melchers ingezetene der gemeente, geen lid van den Raad. Aanbevolen worden: 1. de heer L. L. J. Melchers (aftredend); 2. de heer Mr, J. G. Wittkampf. IF. Benoeming van del eden der Sport- Commissie voor de gemeente Schiedam we gens periodieke aftreding, t.w.: 4 leden te benoemen uit den Gemeenteraad buiten de leden van het College van B. en W. wegens periodieke aftreding van de heeren Th. J. L. van den Berg, B G. Hoogedam, H. j. Steens en D. Vreeswijk: 4 leden te benoemen uit de leden van het Bestuur van den Schied. Bond voor Lich. Oefe ning, waarvoor door genoemd Bestuur wor den voorgedragen: A. 1. de heer A. van Schie (aftredend); 2. de heer M. Stavenga; B. 1. de heer M. Stavenga (aftredend); 2. de heer E. A. Leenderts; C. 1. de heer E. A. Leen- derts (aftreden), 2. de heer H. J. Seheffers; P. 1. de heer H. J. Seheffers (aftredend); 2. de heer A. Bovenberg. IG. Benoeming van een gedelegeerd lid in „De Ambachtsschool voor Schiedam en Om streken" in verband met het aftreden als raadslid van den heer J. Dinkelaar. IH. Benoeming van een gedeleerd lid in de Ver. „Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken" in verband met het aftreden als raadslid van den heer J. G. yan Dorp. II. Benoeming van een gedelegeerd lid in de Vereenigimg „Zwakzinnigenzorg" ter voorziening in de vacature, ontstaan door de ontslagneming als lid van den Gemeenteraad door den heer W. Broek. IJ. Benoeming van een gedelegeerd lid in de Vereeniging „Schiedamseh Volksbadhuis1 in verband met het aftreden als raadslid van den heer W. Collé. 2. Trekken der afdeelingen voor het on derzoek der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1936. 3. Voorstel van B. en W. betreffende ver laging van den huurprijs van de woning Nieu we Haven 25, verhuurd aan den heer A. Juijn alhier, van 6 tot 5.50 per week, 4. Idem betreffende onderhandsche verhu ring aan de N.V. Bataafsche Import Maat schappij te 's-Gravenhage van een perceeltje grond, gelegen voor het pand Fabristraat 35 37 alhier, tegen een huurprijs van ƒ40 per jaar, ten behoeve van de plaatsing van een benzine-aftappomp. 5. Idem betreffende renteverlaging van de hyp. schuldvordering van de Gemeente op den heer A. C. Putters, te Dordrecht, ter zake van de met premie gebouwde woning aan de Charlotte de Bourbonstraat 9. 6. Schrflven van de Commissie bedoeld bij art. 120 dcr Bouwverordening met ontwerp besluit betreffende het beroep, ingesteld door J. Vermeulen tegen de weigering door B. en W. van een vergunning om de voorpui van het pand Lange Nieuwstraat lo9 te wijzigen. 7. Voorstel van B. en W. tot ter visieleg- ging van een ontwerp-verordenmg ou en e voorschriften als bedoeld in art. j cei ningwet betreffende de bestemming van gion den buiaendijks en aan den Buitenhavenweg voor hanred .nijverheid en verkeer. 8. Idem betreffende herziening van 't maxi mum-aantal drankwetvergunningen voor deze gemeente. Verdere voorstellen en mededeelingen. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat het ophalen van het huisvuil, op plaatsen, waar dit als regel op Zaterdag geschiedt, wegens den verjaardag van H. M. de Koningin nu op Vrijdag a.s. zal geschieden. SCHIEDAM, 28 Augustus 1935. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van L. Dassi, alhier, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein (tapvergunning) voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de beneden- localiteit van het perceel, gelegen aan de Lange Haven 10a, alhier;» cn herinneren, dat binnen 2 weken na deze be kendmaking tegen het verleenen van de ver gunning bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingediend. SCHIEDAM, 28 Augustus 1935. De liberale wethouderszetel. Gisterenavond hebben de rechtsche raads fractie^ een vergadering gehouden, onder voorzitterschap van Mr. van Velzen, ten ein de de verhoudingen te bepalen, die te voor schijn zullen treden bij de nieuwe raadssa- menstelling. Een voornaam punt van bespreking heeft de wethouderszetel van den Vrijheidsbond (liberalen), thans bezet door Ir. C. Houtman, uitgemaakt. Ook dadelijk na het bekend worden van den uitslag der verkiezingen, hebben wij op dezen zetel de aandacht onzer lezers gevestigd. Reeds werden er „een public" verschillen de namen genoemd van candidaat-wethou- ders, die van andere fracties afkomstig wa ren. Zoover schijnt' het echter niet te komen. De bespreking der «-echtsche fracties van gisterenavond ging in den richting van: om de thans bestaande wethouderszetel verdee ling te handhaven. Daartegenover staat, dat de S. D. A. P. meer invloed in de samen stelling van verschillende commissies wenscht Daarover wordt met de S. D. A. P. door de rechtsche groepen nog onderhandeld. Naar wij verder vernemen is er in de R. K. fractie-vergadering van eenige weken gele den nog een voorstel geweest om een wethou derszetel te doen aanvallen. Dit voorstel is echter niet overgenomen door onze fractie. WATERPOLO. Bekerwedstrijd De Zijl—s.z.C. 2—1 Tusschen de Schiedamsche Zwemclub en In verband met den verjaardag van H. M. de Koningin, die Zaterdag a.s. gevierd wordt, zal door de groentenhandelaren Zaterdag niet gevent worden. Huismoeders worden verzocht zich Vrijdag reeds van het noodige te voorzien. NIEUW LEVEN. De Schiedamsche pluimvee- en konijnen- liefhebbersvereeniging Nieuw Leven heeft haar jaarlijksehe kuikenkeuring gehouden. Hoewel de inzending niet groot was, was het materiaal prachtig. In de Reds was de heer J. Brockling favoriet met vijf eere-prijzen, waaronder drie bekers. In de Jersey Black be haalde de heer C. Verschuren 2 eerste prijzen en de heer J. Wijming uit Kethel kreeg met W. L. twee eerste prijzen. de Leidsche zwemvereemging de Zijl wordt elk jaar een wedstrijd te Leiden gespeeld om den zoogenaamden Havenbrugbeker, welke door een supporter van de Zijl voor dat doel beschikbaar gesteld is en driemaal achter een of vijfmaal in totaal gewonnen moet wor den om in eigendom over te gaan. Reeds vijf maal is deze wedstrijd gespee is aan de Schiedammers slechts eenma B c en beker mee naar huis te brengen. was twee jaar geleden. Daarvoor en daarna T3 steeds de zijl die thuis een heel moe: hj kte i - flip in Leiden overwinnen tegenpartij is en cue steeds een geweldigen aanhang hee naar geweest. Ook gisterenavond is Schiedamsche zevental er niet in ges aag van de Zijb te winnen. Tot aan de rust wis en de Schiedammers zich goed te handhaven en behielden zij hun 10 voorsprong, verkregen in de eerste minuut, toen, na het uitzwemmen de bal bij Ogroske kwam, die hard inschoot en aan S.Z.C. de leiding bezorgde, voordat een Zijl-speler den bal had aangeraakt. Na de rust moesten eerst Ogroske en een Zijl-speler het water uit wegens onbehoorlijk spel, later moest Bokhorst het water ver laten wegens het zich opstellen binnen de 2 meter en tenslotte moest nog een Zijl- speler het water uit voor vasthouden. Inmid dels had de Zijl kans gezien, tweemaal on. houdbaar te doelpunten, terwijl van Woerkom, die het Schiedamsche doel verdedigde, door schitterend verdedigen een paar zekere doel punten heeft voorkomen. De wedstrijd eindigde in een 2—1 over winning voor de Zijl, die daarmee den beker voor de vierde maal won. Schiedam heeft den beker eenmaal gewonnen. Wint de Zijl vol gend jaar weer, dan is de beker definitief haar eigendom. IN VRIJHEID. Het bestuur van de Schiedamsche postdui venvereeniging In Vrijheid organiseert Zon- ir een kringconcours voor jonge duiven vanuit Pont Sint Macance. Hieraan kunnen deelnemen duiven van eigenaars die wonen te Rotterdam en omstreken, Scne dingen, Vlaardinger-Ambacht, Kethel en Spaland. Het inkorven geschiedt Vrijdag van 5 tot 10 uur in het Verenigingslokaal, Lange Kerkstraat 12. Een nieuw voorstel aan den Gemeenteraad. Reeds jaren zit Schiedam met zijn radio- distributievraagstuk. De raad heeft al eens beslist geen radiodistributie. Een andere maal en dat is voor ruim een half jaar geleden kwam dit vraagstuk weer in den Raadszaal. Toen ging het tusschen Baulig en de Schie damsche radiohandelaren. Het voorstel om Baulig de bouw van het net te gunnen, werd door den raad afgekeurd, terwijl B. en W. in de gelegenheid werden ge steld verder met de Schiedamcshe radiohan delaren in contact te blijven. Na vijf maanden, dus tot op den dag van heden werd over de radiodistributie, officieel, niets meer vernomen. De heer B. Bouman heeft nu echter aan den Gemeenteraad van Schiedam een geheel nieuw voorstel ingediend, zoodat wij in de komende weken, met belangstelling, de op lossing van hetvraagstuk tegemoet mogen zien. Het voorstel Bouman ziet er als volgt uit: 1. De Gemeente wordt gevrijwaard tegen be schadigingen van Gemeente-eigendommen. 2. Werkzaamheden aan Gemeente-eigendom men, die bij niet zorgvuldige uitvoering na deel voor de Gemeente zouden kunnen op leveren, zooals bestratingen etc. worden door de Gemeente op kosten van de radio-centrale uitgevoerd. 3. De radiocentrale verplicht zich, terzake van de uitvoering alle door of namens het Ge meentebestuur teg even aanwijzingen stipt te zullen opvolgen. Dit houdt dus in dat de Ge meente de volledige controle behoudt op alle uit te voeren werken. 4. De radiocentrale verschaft de Gemeente gratis een geperfectioneerd brand- en politie alarmeeringssysteem alsmede een diensttele- foon, hoofdzakelijk ook ten dienste van de po- litie. Het brandalarmeeringssysteem bevat m eerste plaats 10 openbare brandmelders voor brandmelding door het publiek. Verder brandwekkers te plaatsen bij brandweerlie den aan huis. De inrichting wordt zoodat al le brandweerlieden tegelijk kunnen worden opgebeld of die in een bepaalde wijk. De politiewekkers komen geheel overeen met de brandwekkers. Ook hiervan worden er 24 aan de Gemeente aangeboden. Politie- en brandwekkers werken onafhankelijk van elkaar. De diensttelefoon maakt het mo gelijk volgens een vol-automatisch systeem bepaalde personen, uit een willekeurig aan tal, op te bellen en er mede te telefoneeren, met geheimhouding voor de overige aange slotenen, of een aantal personen gelijktijdig op te bellen en daaraan mededeelingen te doen. Het plaatsen van de openbare brandmelders en het onderhoud daarvan, de inrichting van de seingever-installaties in de centrale alsme de het onderhoud daarvan en het toezicht daarop geschiedt op kosten van de radiocen trale. Voor de diensttelefoon worden 12 ap paraten voor de Gemeente bescrikbaar gesteld. Het aantal apparaten, dat kan worden aan gesloten is echter ongelimiteerd. 5. De radiocentrale vrijwaart de Gemeente voor aanspraken van derden. 6. De radiocentrale krijgt het recht tot ex ploitatie gedurende 10 jaar met stilzwijgende verlenging telkens voor een jaai. Na 10 jaar en vervolgens aan het einde van ieder volgend jaar heeft de Gemeente het recht het bedrijf te naasten. 7. De centrale distribueert 5 programma's waaronder de onverkorte Nederlandsche en een keuze uit de buitenlandsche uitzendingen De technische inrichting van het bedrijf zal steeds voldoen aan de hoogste eischen van kwaliteit en bedrijfszekerheid. In het bijzonder de Nederlandsche programma s zullen zonder storingen, door middel van rechtstreeksche verbinding met de omroepstudio's worden door gegeven. Ingeval van wijzingingen op technisch ge bied heeft de gemeente het recht de centrale tot het invoeren van verbeteringen te verplich ten. 8. De radiocentrale bepaalt het abonnement op 50 cent per week, resp. 2 per maand en de aansluitkosten op maximum 7,50. 9. De radioeentrale betaalt aan de Gemeen te een vergoeding, welke rekenende met een normale groei van het bedrag, neerkomt op een uitkeering van 117.000 in 10 jaar, zooals blijkt uit onderstaande tabel. Afgaande op sta tistische gegevens kan gerekend worden op de volgende groei van het bedrijf: Na 'tie jaar 800 abonné's Uitk. 2.000 Na 't 2e jaar 1800 abonné's Uitk. 4.900 Na 't 3e jaar 2800 abonné's Uitk. f 7.900 Na 't 4e jaar 3800 abonné's Uitk. 11.300 Na 't 5e jaar 4500 abonné's Uitk. 13,750 Na 't 6e jaar 5000 abonné's Uitk. 15.500 Volgende jaren, 4 jaar a 15.500 6.000 lijkertijd, onverschillig op wel programma te zijn aangesloten, kunnen worden gehouden. De microfoon staat steeds tot beschikking van het Gemeentebestuur, waardoor dit bij zondere gelegenheden, rampen, luchtgevaar etc., naar matige schatting, altijd 1/3 van de bevolking onmiddellijk kan toespreken. 15. Het hoofdkabelnet en de straatkrui- singen worden geheel ondergronds uitge voerd. De distributieleidingen, waarop de aansluitingen worden gemaakt, zullen over wegend aan de achterzijde van de woningen worden aangelegd. 16. De aangeslotenen krijgen van de cen trale in bruikleen een programmakiezer met vervormingsvrije volumeregelaar, met behulp waarvan een keuze uit de 5 programma s kan worden gemaakt en de geluidssterkte naar verkiezing kan worden ingesteld. 17. De te verwerken materialen worden allen door de Gemeente gekeurd. Nederlandsch fabrikaat geniet de voorkeur, terwijl de Ne derlandsche leveranciers behalve de bescher ming door de invoerrechten (10 tot 12 pet.) nog een voordeel van 5 pet. wordt toegekend. Door dit verschil van 1017 pet. kunnen practisch alle bestellingen in Nederland wor den gegeven. 18. Aan de centrale wordt vast verbonden een adviseur, waarvoor wordt uitgenoodigd Ir. J. L. Leistra, die op dit gebied geacht kan Worden een deskundige te zijn. Ir. Leistra heeft vrijwel zonder uitzondering alle groote centrales gebouwd, die de laatste twee jaar in Nederland zijn gesticht en adviseert aan een groot aantal vooraanstaande bedrijven. Ook de geheele radiotelefoondienst van de Gemeentelijke Rivierpolitie en Havendienst van Rotterdam zijn door Ir. Leistra ontwor pen en onder zijn leiding gebouwd. 19. Arbitrage. Geschillen omtrent de uit legging of toepassing van de bepalingen van de overeenkomst worden geregeld door arbi trage. Beschouwen we dit voorstel eens nader, afgezien of we het met radio-distributie al of niet eens' zijn, dan schijnt ons dit werkelijk serieus in elkaar gezet en zijn er meerdere voordeelen aan verbonden voor de gemeente zelve, als ook voor voor de radio-abonné's, dan in de voorafgaande plannen door andere solli citanten gesteld. In punt 4 zien we b.v. dat de politie over een zelfstandige diensttelefoon de beschikking zou krijgen. Verder, dat de aansluitingskosten bij deze onderneming 7.50 bedragen, het geen 2,50 minder is. Verder in punt 14, is het alarmsysteem, of hoe men het noemen wil, sneller. Automatisch worden alle abonné's die luisteren, tegelijk met het alarmsysteem verbonden. Bij de andere distributie-systemen moest den omroeper b.v. alle aansluitingen afzonderlijk oproepen, dus b.v. de luisteraars op Huizen eerst, dan die op Hilversum of op een der andere stations. Wel een voordeel in verband met luchtaanvallen etc. De Raad zal dus in de komende weken wederom kunnen genieten van de Schiedam sche radio-distributie. Naar wij vernemen wordt deze onderneming door den heer Bouman beheerd en gedreven geassisteerd door Ir. J. L. Leistra, die zijn sporen op dit gebied verdiend heeft. OPTIEK EN FOTOHANDEL Hoogstraat 91 - Telef. 68814 Ook voor Ziekenfondsleden. SCHIEDAMSCHE VOETBAL-COMPETITIE Kampioenswedstrijden. De uitslagen der gespeelde wedstrijden lui den als volgt: HVO 1Hercules 20; PW -NFC 2 1—0. Voor morgenavond is vastgesteld den re turnwedstrrjd Hercules 1HVO 1, terrein PW aan de Laanslootscheweg. Scheidsrechter P Pijnacker, aanvang 6.30. Reel. 131S 8 Part. Secretaresse 2 Sept. Corr. Stenotypist(e) 2 Sept. Steno-Typist(e) 3 Sept. Engelsch (beginners) 2 Sept. Engelsch (gevorderd) 2 Sept. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijken wind, zwaar bewolkt met opklaringen, waarschijnlijk nog enkele regen buien, iets kouder des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. 2 Sept. 4 Sept. Duitsch Fransch Boekhouden (c. a.) 4 Sept. Ned. Handels Corr. 5 Sept. Typen 2 Sept. "j* Prospectus en gcHooi. Inlicht. gratis. SINGEL 72 14976S 25 KONINGINNEDAG 1935. Princevlag. Evenals de Oranje Garde zal ook de ver eeniging de Princevlag medewerking verlee nen aan de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin, waarvoor diverse feeste lijkheden georganiseerd zijn door het bestuur van de Oranje Vereeniging. 30 Augustus. De leden van het Vlaggevendel van de ver eeniging de Princevlag zullen vanaf de Beurs, met het tamboers- en pijperskorps Harmo nie, directeur de heer Venman, naar de Groote Markt marcheeren om luister bij te zetten bij de taptoe, welke daar om 9 uur ge houden wordt. 31 Augustus. Zaterdagmorgen zal, wederom met Har monie voorop, het vlaggevendel van de Prince vlag' om half 8 marcheeren vanaf Plein Een- dragt om deel te nemen aan de aubade op de Groote Markt. Het Vlaggevendel zal dan de Groote Markt weer afzetten. Na afloop van de aubade trekt het vendel met de Harmonie voorop, door de stad. 's Middags zal de Princevlag, met Vlagge vendel en een praalwagen deelnemen aan den optocht. SCHIEDAM, 27 Aug. Aangekomen: m.b Monica, met stukgoed van Hamburg; Duitsch s.s. Helga L. B. Russ, van Leningrad; s.s Absalon, van Velsen om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 27 Aug. Vertrokken: m.s. Ra pana, ledig naar St. Kitt's voor orders Deensch s.s. Absalon naar Kemi; Deensch s.s. Hulda Maersk, ledig naar Londen. SCHIEDAM, 28 Aug. Aangekomen: Duitsch s.s. Passat, ledig van Rotterdam om te dok ken in de Wiltonhaven. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van hall 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van 't kinder koor van den K. K. Gorzen in het Parochie huis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schie dam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polynymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging, on der leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antomus", van 56 uur zitting van het bestuur. Ge legenheid tot aanmelding van leden. Donderdag 29 Aug. Vergadering R. K. S. V. Excelsior tot op richting zwemafdeeling. Totaal 117.350 TEMPERATUUR ZWEMWATER. De temperatuur van het water in de Gem. zweminrichtingen bedroeg heden 68 gr. F. 10. De radiocentrale stelt ter beschikking van de Gemeente een waarborgsom van 50.000. 11. De radiocentrale garandeert te voldoen aan technische eischen, welke zoo hoog zijn ge steld, dat de centrale tot .de allerbeste zoo niet de beste, gerekend kan worden, welke bestaan of nog in aan bouw zijn. 12. De bouw van de centrale zal minstens 25.000 arbeidsdagen vorderen, hetgeen wil zeggen, dat gemiddeld 25 arbeiders ruim 3 jaar werk zullen hebben. Daarnaast zullen circa 12 man vast per soneel, administratief en technisch een blij vende aanstelling kunnen vinden. Hiervoor zullen vrijwel uitsluitend inwoners van Schie dam worden gekozen. 13. De plaats en inrichting van de centrale worden zoodanig gekozen, dat latere exploi tatie door de Gemeente wordt vergemak kelijkt. 14. De centrale wordt zoodanig ingericht, dat toespraken tot alle aangeslotenen tege- HET HUURAUTO- EN TAXIBEDRIJF. Op de lijst van „Ingekomen Stukken", be stemd voor de eerstvolgende Raadsvergade ring, komt voor een adres van den Ned. Bond van Luxe Verhuur en Taxi-auto Ondernemers, den Ned. R. K. Bond van Transportarbeiders- St. Bonifacius en de Ned. Unie van Chauffeurs en overige Automobielpersoneel, aangesloten bij den Centr. Bond van Transportarbeiders te Rotterdam, in welk adres verzocht wordt, die maatregelen te nemen of stappen te doen, welke tot gevolg kunnen hebben, dat te Schiedam, in het belang van het publiek, van het huurauto- en het taxibedrijf en in het bijzonder van de ondernemers en werk nemers in het bedrijf, een goed geregeld en behoorlijk functionneerend huurauto- en taxi bedrijf tot stand kome, waartoe in de eer ste plaats noodig zou zijn, dat voor het per sonenvervoer, tegen betaling met huurauto s uitgeoefend binnen of vanuit de gemeente, wordt vereischt een vergunning van Burge meester en Wethouders. FONDSSTICHTING MEDISCHE SPORTKEURING. In de vergadering der Schiedamsche K. N. V. B. en R. V. B.-vereenigingen, werden door den heer Chr. van Dijk, comm., voorzitter, onder uiting van welgemeene dankzegging aan aller medewerking en door den heer S. Davinga, voorzitter S. B. L. O. voor het ver richtte werk. De verslagen van secr. en pen- ningm. werden goedgekeurd. Voorts werd besloten tot winning van do naties, terwijl de heeren Beun (HDVS) en de Goede (SVV) een wedstrijd tusschen beide vereenigingen ten bate der fondsstichting, toe zegden, alsmede dat het volgend jaar één zoo noodig eenige wedstrijden zouden worden gespeeld. LANTAARN GESTOLEN. Ten nadeele van W. de G. is van Zijn rij wiel, hetwelk hij geplaatst had vooi het N. S. B.-kringhuis, een electrische lantaarn ge stolen. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 25—27 Augustus GEBOREN: een als levenloos aangegeven kind van P. Krommenhoek en A. Krommen hoek, Nassaulaan 75 Liduina M. E„ doch ter van K. H. Fassotte en G. M. Snijders, Lek straat 54 Gezina L„ dochter van J. H. L. L. Vorstenbos en C. van Ettikoven, Hoofdstr. g9 Augustina, dochter van A. Gerrets en M. in 't Veld, Nassaulaan 75. CONCERT. Ter gelegenheid van de viering van het Oranjefeest werd gisteravond op het Dorps plein een groot concert gegeven door de plaa-t selijke muziek- en zangvereenigingen. Achtereenvolgens hoorden we het kinder koor De kleine stem, de mandolineclub Oefe ning Baart Kunst, het R. K. meisjeszang koor St. Cecilia en de Chr. gem. zangver. De Lof stem. Dat elk der vereenigingen zich heeft inge spannen om zoo goed mogelijk voor den dag te komen, behoeft niet betoogd te worden. En dat de prestaties door het «aandachtig luiste rend publiek gewaardeerd werden, getuigde de luide en spontane bijval. Van de deelnemende vereenigingen was de mandolineclub en het R. K. meisjeskoor St. Cecilia voor het eerst in het openbaar op het podium. Haar prestaties resp. onder lei- éi in g van den heer Hakkert uit Schiedam en den heer L. J. Lansbergen uit Kethel, waren zeer te loven, al wisten ook de oudere ver eenigingen zich de gunst van het gehoor waardig te toonen. Na den zang op het dorp hebben Kunst en Vriendschap en St. Radboud in de tent op het feestterrein hun prestaties ten toon ge spreid en het Kethelsche publiek op een aan tal mooie nummers vergast. Onder de belang stellenden merkten we op: burgemeester v. d. Lip, de gemeente-secretaris, den heer C. Brunt en tal van vooraanstaande ingezetenen uit Kethel. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de gemeente-p!>litie zijn inlichtingen te bekomen betreffende een halsketting en een damesportemonnaie met inhoud. Voorts een postduif gemerkt D 718 Holland 55-30082 bij H. JLankester, Kerklaan; en een fiets pomp bij A. Vlugman, Vlaardingerweg; een kano bij A. Vis. 31 Augustus; Diergaarde, Solisten der Italiaansche Opera, 8 uur; Groote Kerk, orgel concert 2,30 en 8 uur; Beursgebouw, Volks zang, 3.30 uur; Groote Schouwburg, „In een smal' straatje" (Ensemble Ad. Engers) 8.15 uur (voor volw.)Nieuwe Zuiderkerk, P. v. d. Kerkhoff (orgel) en Sophie BothHaas (zang) 8 uur. Bioscopen: Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 29 Augustus, in: Grand, De groote schoonmaak (boven 18 jaar); Luxor, Artisten (boven 18 jaar); Stu dio, Trouble in paradise (voor volwassenen); Roxy, Mijnheer zoekt een woning (voor vol wassenen Olympia, De schrik van Texas (voor volwassenen)Scala, Vergeter» man nen; Centraal, Voor de vrijheid van zrjn volk boven 18 jaar)Colosseum, Het gebeurde op 'n avond (voor volwassenen); Capitol, Hartedief (voor volwassenen)City, Harte- dief. Tentoonstellingen: Studio '32, werk van Chabot, v. Briel en Boys; Museum Boymans, meesters uit de Delftsche school (tot 9 Oct.); Unger v. Mens, Nederland sche en Fransche schilders. SCHIEDAM, 28 Aug. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling» Spoeling 0,70 4 0.80. GESLAAGD. Bij het te Den Haag gehouden examen voor de Ned. Modevakschool E. N. S. A. I. D. slaagden voor lingerie-naaisters de dames C. van Beurden, S. Jongste en N. Bijl; voor coupeuse mej. E. van Beurden, allen leer lingen van de leerares-coupeuse mej. M. van Beurden uit Kethel. De vervaardigde stukken zijn te bezichti gen in de etalage van M. F. van Beurden, Kerklaan no. 1 alhier.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1