1 „Waar dat wiel draait" lil DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. y 58ste JAARGANG. DINSDAG 10 SEPTEMBER 1935 No. 17351 STADSNIEUWS. TEMPERATUcï^rrrjy DE V. Y. V.-WEEK. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 MÜSSERT IN SCHIEDAM. burgerlijke stand. kethel. ROTTERDAM. SCHILDERIJ AAN HET KORPS MARINIERS AANGEBODEN. Op plechtige wijze in ontvangst genomen. JUBILEUM. VERDRONKEN rijwieldieven aangehouden. MISSIONARISSEN-AFSCHEID IN VREEWIJK. DIEFSTAL. Z. H. Exc. Mgr. van Dinther verricht de plechtigheid. RIJWIELPLAATJES GESTOLEN. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. UP* NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE ABONNEMENTSPRIJS van de SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, tranco bij vooruitbetaling: Per drie maanden f3,25; per maand 1.10; per weeg 25 cents. Bij bezorging tranco Per k« abonnementsprijs per drie ma y vooruitbetaUng. LOSSE EXEMFLABen rijn®]*ed® aan ons bui*eau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cents per stut. Postchèque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt. Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tan et. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracteD afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels f 0.50; 10 regels f 1.15 regels f 1.50, bij vooruit betaUng. Porto voor opzending van brieven geUeve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering f 500.bij overlijden door een ongevalf 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog 150.bij verlies van een duim 75bij verlies van een wijsvinger50-bij verlies van twee voorste ledematen van een hand 25-bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. DE K. J. C. Bedevaart naar den Briel. Zondag gaat het district Rotterdam van de K. J C een bedevaart naar den Briel houden. Ook de K. J- C. van Schiedam zal aan deze bedavaart deelnemen. Reeds is het aantal deelnemende jongens uit Schiedam tot 250 gestegen. Zondagmorgen om 9,15 uur ongeveer wordt hier van het Hoofd per boot vertrokken. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. REQUIEMMIS. Morgen om kwart voor 8 wordt er in de St. Laduinakerk een gezongen requiemmis opgedragen voor de zielerust van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. CONCERT. Het programma van het concert op Woens dag 11 September, des avonds te 8 uur in de Plantage door het Harmonie-orkest „St. Am- brosius" (dir. J. F. M. Smits), luidt als volgt: 1. Sehied. Mannenkoor Gouden feestklanken, J. F. M. Smits. 2. Ouverture „Zampa". F, Herold. 3. Valse „Les Patineurs". E. Waldteufel. 4. Fantasie „de l'opéra Faust". Gounod. 5. Walzer „im Dammerlicht". C. Faust. 6. Potpourri „Neerlandsch taptoe". A. J. Roeien. 7. Rott. V. V. V. Marsch. W. Schootemeijer. HERMES D. V. S. Hermes D. V. S. zal een ledenvergadering houden op Vrijdag 13 September, 's avonds om 8 uur in Musis Sacrum. DE FINT. De Schied. hengelaarsvereeniging de Fint behaalde Zondag op het nationaal concours, uitgeschreven door de R. H. V. de Zilver voorn, den 4e korpsprijs. Persoonlijke prij zen werden behaald door de heeren H. Sper- mon 3e prijs en C. Krux, 24e prijs. 1 Naar wp vernemen zou Ir. Mussert op 7 november m net Paeaagetheater een rede Eomen houden. SCHIEDAMSCHE VOETBAL-COMPETITIE In gebouw Eendracht is gisteren een slui tingsavond gehouden van de Schiedamsche Voetbal Competitie. De heer van Lith, voor zitter van de S. V. c., bracht hartelijk dank aan de scheidsrechters, die veel van hun vrijen tijd voor deze competitie hebben opgeofferd. De competitie is zeer gewild. Dit blijkt wel uit het stijgende aantal van daaraan deel nemende vereemgtngen. Het eerste jaar werd met 8 vereemgingen gespeeld, met totaal 112 leden, het tweede jaar met 12 vereenigingen en 210 leden, dit jaar met 15 verenigingen en 280 leden. In totaal werden 120 wedstrii- den gespeeld. Spreker deelde mede, dat de T' h6t g6nd 3aar in e«n aparte afdeeling kunnen medespelen. De prijsuitrei king gaf de volgende resultaten: Kampioen in hun afdeeling werden H.V.O (Vlaardingen-Oost) le klasse, Hercules van de 2e klasse, P. W. res. le klas en N. F. c res. 2e klas. De aanvoerders mochten ieder een wisselbeker en een medaille in ontvangst nemen, waarvoor het bestuur van S. v °C hartelijk dank werd gebracht. H. V. O boort humorist Te"" bloemen aan' Leen de Bruin, wijl de Bliekendaa? b'erna te" tooneele- ter" de, waaronder mP and de muziek verzorg- bracht. den avond gezellig door- v het w ATi ii De temperatuur van het w zweminrichtingen bedroeg hed<?' in de en gr. f. zwijntje. Ten nadeele van D. van W. is een ryWjel gestolen. SCHEPVAART. SCHIEDAM, 9 Sept. Aangekomen s.s. Hauna Cords, met papierhout, van Uleaborg Eng. s.s. Agility, ledig van Zaandam om olie te laden bij N.v. Schieveem in de Wil- helminahaven. SCHIEDAM, 9 Sept. Vertrokken Eng. s.s. Bangalore, met stukgoed naar Yokohama Via Antwerpen. Aangifte van 69 September GEBOREN: Arend W. M., zoon van W. Schop en J. van der Tas, Lekstraat 82 Gijs- berta w., dochter van J. Verhaar en S. M. Koedoot, Nassaulaan 75 Adriana J., doch- ter van h. j. de Veld en W. Giesen, Oude Sluis 15 Margaretha A. J., dochter van H' H- Uaulis en A. Gielen, woonschuit Pol dervaart Bertus M., zoon van M. van 't Hof en M. Slavenburg, Voorneschestr. 41 Willem a„ Zoon yan w a. Hoek en H. van de Ven Sauveur, stadhouderslaan 83. 25 JAAR POSTBODE. Op 15 September zai de heer j Quartel den dag herdenken waarop hij vóór 25 jaar tot besteller werd aangesteld. Het zal den jubilaris op dien dag aan be- ^ngsteUing niet ontbreken. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van S. Heuseveldt, te Rotterdam, om een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de consump- tielocaliteit op het sportterrein van de Voet- balvereeniging „H. W. D." aan den Laansloot- scheweg, alhier en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. SCHIEDAM, 10 September 1935. CONCERT. Ter gelegenheid van den verjaardag van den eerevoorzitter van St. Radboud, den Zeereerw. heer F. Bürwihkel, gaf het R. K. fanfare korps een buitengewoon geslaagd concert op het terrein tegenover de R. K. Kerk. Vooraf bracht het muziekgezelschap een serenade aan de pastorie, waar pastoor bij monde van den voorzitter van St. Radboud, den heer H. Lans bergen, werd gefeliciteerd. Hierna nam het concert een aanvang. Voor den jubilaris en den kapelaan was de ingang van de vereenigingszaal gereserveerd en met vlaggen versierd. Het concert is een mooi succes geworden. OPDRACHT VAN WERK. Aan de scheepswerf „Zorg en Vlijt" (H. N. Meijer, Kethel) is door den havendienst van Delft opgedragen het lichten van een gezonken woonschuit onder Overschie. Nadat het schip was leeggepompt, is het voor reparatie naar de werf van Zorg en Vlijt overgebracht. De veelbesproken zeilboot „Ivan", die in zinkenden toestand op de Noordzee ronddreef en door een logger in IJ muiden werd binnen gebracht, is dezer dagen ter reparatie aan de scheepswerf van den heer Meijster aangeko- Vanochtend heeft op het exercitieveld der Mariniers een plechtigheid plaats gehad, waarbij aan het korps een schilderij is aan geboden, voorstellende een episode uit de his torie der mariniers, geschilderd door den heer G. Faassen, een oud-officier van het korps. Bij deze plechtigheid waren aanwezig de commandant van het korps, kolonel Dorren, de gepensionneerde generaal-majoor Josselin de Jongh en de gepensionneerde kolonel Gruschke. De troep is aangetreden in de exercitieloods waar hij door kapitein Langeveld aan kolonel Dorren is gepresenteerd. Kolonel Dorren stelde vervolgens zijn offi cieren voor aan de autoriteiten en den heer Faassen, waarna de overdracht van het schil derij plaats vond. Daarbij is het woord gevoerd door kolonel Dorren, den generaal Josselin de Jongh en den heer Faassen. De troep heeft daarna op het exercitieveld gedefileerd. Maandag 16 September a.s. zal de heer R. C. J. van Gorcum den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad by het Staats bedrijf der P. T. T.. Zeer zeker zal het den jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbreken. uit Hamburlge Duitsche steward P. Junge in de Petrolê f °Pvarende van het thans Claes" is glst'(''>'baven Ogende s.s. „Frank water geraakt en v°n?! ln de Leuvellaven te de politie met een op het politiebureau aan de Nassaukarte zijn in bewaring gesteld de 33-jarige y, v chauffeur van beroep, en de 54-jarige H' L kolen werker. Beide arrestanten zijn betiokken bij cle uit- gebreide reeks rijwieldiefstallen, die in de af- geloopen maanden over de geheele stad zijn gepleegd. v. V. stal de vehikels; L. verleende zijn be middeling bij den verkoop van de karretjes. De politie heeft reeds van 9 rijwielen de herkomst weten op te sporen. V. en L., die overigens beiden goede beken den zijn van de politie, zullen morgen naar het huis van bewaring worden overgebracht. vX Electr. lampen 15, 25 en 50 kaars 39 ct. Splendorlamp 100 kaars 105 ct. Philips-lampen 15, 25 en 50 kaars 66 ct. Rijwiel dynamolamp 249 ct. Grootste sort, en het goedkoopst is alleen HOOGSTRAAT 67—69 TEL. 68436 Een duiker gaat de door een losgeraakt anker stukgetrokken sluisdeur te Gouda repareeren, waardoor 'n groote stagnatie in 't scheepvaartverkeer werd veroorzaakt. Ten nadeele van den boekhouder P. J. J. is Zondagavond in de Nenijtohal een portefeuille met 50 gestolen. Gisterenavond zijn de parochianen der Kruisheeren-parochie en velen van elders ge tuigen geweest van een plechtigheid, welke nog altijd en uiteraard zeldzaam is in onze stad, n.l. het officieele kerkelijke afscheids feest van twee missionarissen. Het gold hier, zooals al aangekondigd het vertrek van de weleerw. Paters J. Berkhout en H. Alma. Eerstgenoemde was gedurende een jaar kapelaan in Vreewijk. Bij deze func tie had hij o.a. mede de zorg voor de jeugd. Als een goed symptoom van erkentelijk heid noteerden we dan de aanwezigheid in de kerk van een groote groep verkenners en welpen onder hun leiders en leidsters. Het plechtig afscheid ving overigens aan met het gebruikelijke ceremonieel van het inhalen onder psalmengesang van het Hoog waardigst Heer Mgr. W. v. Dinther, Magister Generaal der Orde van het H. Kruis, die zelf hier de plechtigheid kwam verrichten. Nadat Mgr. v. Dinther met de gewaden was bekleed Pastoor Mulder en de Paters Verhagen en van 't Rood officeerden resp. als diaken, subdiaken en ceremoniarius, ter wijl nog zes Paters Kruisheeren de lagere functies vervulden trad Hij naar voren om missionarissen, familie en de geloovigen, die de kerk geheel vulden, toe te spreken, met als tekst van Zijn predicatie: „Gaat uit van uw land van uw maagschap en van het huis uws vaders en kom naar het land, dat Ik u zal toonen. Mgr. v. Dinther ving aan met een herinne ring aan den uittocht en heldinnenmoed van de H. Odilia, Patrones der Kruisheeren-orde, om dan te wijzen op het vertrek van weer twee missionarissen, om het Evangelie te gaan verkondigen. Menschen mogen daar over verwonderd zijn, de liefde van Christus dringt hem. Zich in het bijzonder tot de missionarissen richtend, wees Mgr. er met nadruk op, dat hun prediking niet altijd de begeerde uit werking zou hebben, dat er tegenspoed en tegenkanting zouden kunnen komen. Hun vertrouwen, troost en sterkte zouden de missionarissen dan echter moeten vinden in de beschouwing van het te overhandigen missiekruis. De leerlingen zouden overigens niet beter zijn dan de Meester. Mgr. v. Dinther deed vervolgens uit naam der achtei blijvenden de belofte van gebed voor een goed gedijen van het uit te strooien zaad, van een rijken en vruchtbaren oogst. „Dat Uw Engelbewaarder, U vergezellen" aldus Mgr., „tot in lengte van jaren tot uitbreiding van Christus' rijk. Werkt en meest voorbeeldig als missionarissen gelyk Christus, „Die begon te doen en te leeren". Dan zal Uw werk vruchtbaar zijn, de oogst groot, en uw loon overvloedig in den hemel". Na de predikatie ging Mgr. van Dinther over tot het wijden en het omhangen van de missiekruisen bij de missionarissen die dan van hun medebroeders den pax ontvin gen. De plechtigheid werd besloten met een pontificaal lof door Mgr. van Dinther ge celebreerd. Het zangkoor met assistentie van het jon genskoor van Br.-Theophile voerde op keu rige wijze meerstemmige gezangen uit. Na het lof werd Mgr. v. Dinther en missio narissen uitgeleide gedaan, waarbij het jon gens koor, tenslotte met zijn bekend jui chend „Haec Dies", de vreugde der Kerk over den moed der nieuwe geloofshelden uitzong. De Schee pvaartweek op den In bewaring zijn gesteld de 18-jarige A. G. en de 15-jange M. A, die een agent gister avond bij een garage aan de Duyststraat aan trof. De jongens gedroegen zich zenuwach tig en de agent besloot hen te fouilleeren Daarbij vond hij op hen verschillende rijwiel plaatjes die zij bekenden gestolen te hebben uit de Industrieschool aan de Duyststraat. De bedoeling van het V. V. V. Comité van den Schiedamsche Dijk is niet alleen geweest om gedurende de V. V. V. week stadgenoot en vreemdeling iets attractiefs te bieden, hiaar was met deze geheel in het teeken van de scheepvaart gehouden versiering ook van Plan om nog eens duidelijk te wijzen op net Verband tusschen Rotterdamsche scheepvaart en Rotterdamsche welvaart. Met het oog op den Rotterdamschen ha- Vendag van Donderdag a.s. en het ministerieel bezoek alsmede in verband met het medio deze week te houden Middenstandscongres heeft het comité het materiaal in de expositie ruimte in de „Prinsendam" belangrijk uitge- tueid. Van de zijde der gemeente werden o.m. in bruikleen ontvangen de modellen van den bouw van een kademuur en van een «leer stoel, waardoor naast de havenoutillage met kranen en bruggen ook de bouw zelf van de havens den bezoeker duidelijk wordt gemaakt. Bovendien verkreeg men de interessante col lectie van diapositieven van Rotterdamsche havengezichten, welke op verschillende groote tentoonstellingen in het buitenland werd ge- exposeerd. Op deze wijze heeft men een steentje wil len bijdragen tot het welslagen van den Rot terdamschen havendag, waarvan inderdaad zooveel afhangt voor Rotterdam's naaste toe komst en zijn bevolking. Verder is ook gezorgd voor verhooging van de griezel-attracties, welke in het spookschip „de Vliegende Hollander" worden gegeven. Er is dus aan het begin en einde van den Dijk weer wat nieuws te zien. Het spel der klokken van den Stadhuistoren. Maandagavond klokslag 9 uur: een golf van klokkeklanken davert over den V.V.V.- enden Coolsingel-boulevard, een feestlied in den hooge vraagt de aandacht van het wan delend en café-bezettend Maasstad-publiek. Ferd. Timmermans, de gevierde stadsbeiaar- dier, had zijn trappentocht door den hoogen toren weer gemaakt en zat aan de speeltafel van het Stadhuiscarillon, om een buitenge wone beiaardbespeling te geven, n.l. door het ten gehoore brengen van muziek, die ófwel met V.V.V.-bedoelingen was geschreven óf wel een plaatselijk karakter heeft gekregen, doordat haar auteur in Rotterdam werkt en leeft. De speciale V.V.V.-marsch van W. Schootemeyer en het V.V.V.-lied 1935 van den zelfden componist met Rotterdam Vol Vertrouwen Vooruit van L. v. Koppelen (het vorig jaar nog door ons besproken) vormden de drie-deelige ouverturè van het avondfeest. En het was een pakkende, doeltreffende in zet. Al te druk was het op den Coolsingel niet, zoodat men zonder zich bijzonder veel moeite te geven wel in contact kon blijven met Timmermans' bijdragen tot het feest. Nergens echter kon men beter en op meer romantische wijze van het spel der klokken van den toren genieten dan in de donkeren de ruimte van den Stadhuistuin. Beveiligd tegen het trambeigerinkel of autoclaxon ge toeter kon men daar in een bijna onwezen lijke sfeer van rust luisteren naar de muziek waartoe bijv. Schaddelee eens geinspireerd werd door kastanjes en naar A. Lambrechts- Vos' uitroep „Sing uit jou lied" of naar een Gavotte van W. Landré. Dat de Rotterdam sche Vlag van Bart Verhallen en het Stede lied van v. Krieken niet zouden ontbreken, evenmin als een marsch van B. Diamant en Brandt's-Buys' Moedertaal behoefde niet te verwonderen. Wij hebben met genoegen ge luisterd naar het licht getinkel van Flipse's Wiegelied evengoed als naar den blijden op roep „Naar het Bosch" van J. c. Andreae. Machtige klankenstapels ratelden in dit uur door de frische avondlucht, zware bronsstem- men dreunden en galmden tegen de hooge steenen murene die als een geheimzinnig zwarte kasteerrand afstaken tegen den fan tastisch wit-verlichten Raadhuistoren, welke aldus door klank en kleur de aandacht vroeg van uitgaand Rotterdam. Het is een feest geweest, dit carillonuur mee te kunnen maken en men was ook weer eens in de gelegenheid waardeering te gevoe len niet alleen voor de muzikale vindingen van zoovele stadgenooten maar ook en niet 't minst voor de rijke muzikaliteit van den befaamden artist, die aan elk lied datgene meegaf, wat het noodig had, om bij de luis teraars de spanning gaande te houden. De carillonist besloot het concert met zijn eigen Hollandsche feestdag en een potpourri over oud-Rotterdamsche wijzen. Hij had verdiend, dat er op den Coolsingel een hoerah-tje was omhooggeklonken voor zijn zeer verdienstelijke medewerking aan het V.V.V.-festrjn. Daar hij dit waarschijnlijk echter niet zou hebben kunnen hooren, wil len wij hier wel nadrukkelijk uiting geven aan een gevoel van gulle waardeering voor zijn zeldzame kunst-uiting. Cano-wedstrijden in de Delfs- havensche Schie. Ter opluistering van de V.V.V.-week zal de P„otterdamsche Canovereeniging „De Viking" wedstrijden organiseer n, te houden op Zondag 15 September. Deze zullen worden gehouden in de Deifshavensche Schie tusschen de Ma- thenesserbrug en de gemeente Overschie. De aanvang der wedstrijden zal zijn te 12.30 uur, beginnend met 'n race R.I.S. heeren, 3000 M., daarna te 12.35 tour 2 persoons heeren over 3000 M. Vervolgens hebben races en tours plaats voor R.I.S. dames en heeren en voor paren (dame en heer). Tot slot een race R.I.S. heeren (2 persoons) over 3000 meter. De startplaats is de Molen bij Overschie, voor de 3000 meter races, terwijl de overige races en tours zullen plaats hebben tusschen de Mathenesserbrug en Spangensche Kade 171. Bij gunstig weer zullen deze canowedstrijden voor welke een 15-tal fraaie prijzen zijn uitge loofd, ongetwijfeld veel belangstelling trekken. Muzikale rondgang met muziek. Voor den muzikalen rondgang met fakkel licht van hedenavond is het volgende in over leg met de politie bepaald: Aangetreden wordt om 8 uur op de Veemarkt; het hoofd van den stoet komt bij de Lange Warande. Dan volgt de beoordeeling van de vaandels, banieren etc. door een jury die zal bestaan uit de heeren H. Hartlieb F. J. H. Burgers en Pieter den Besten. Voor den vaandelwedstrijd zijn 10 medailles (een verguld zilveren, 2 zilveren en zeven bronzen) benevens een aantal diploma's van eervolle vermelding beschikbaar gesteld. Omstreeks negen uur zal de lichtstoet, waar mede slechts een muzikale opening van de eigenlijke V.V.V.-feestelijkheden wordt bedoeld, afmarcheeren langs den volgenden weg: Boe zemsingel, Oostplein, Nieuwe Haven, langs Plan C., Beursplein, Noordblaak, Soetensteeg, Boymansstraat, Coolsingel (waar voor het stadhuis een ruimte gereserveerd zal zijn voor genoodigden) Kruiskade, West Kruiskade, le Middellandstraat, Henegouwerlaan naar het Henegouwerplein waar de stoet wordt ontbon den. Aan den rondgang zullen eenige muziek corpsen deelnemen: o.a. het muziekcorps „De Brandweer", de Harmonie „Rotterdam" en het muziekcorps „Excelsior". De stoet zal worden geopend door bereden padvinders. De politie verzoekt den toeschou wers niet met den stoet mede te gaan loo- pen, doch alles rustig voorbij te laten trekken. Dag der ambachten en be- bedrijven. Morgen, Woensdag 11 September, is de dag der ambachten en bedrijven. Een groote op tocht zal door de stad trekken, bestaande uit praalwagens, groepen en muziekcorpsen. De volgens het officieele V.V.V.-weekpro- gramma luidende route van boven vermelden optocht is niet gewijzigd kunnen worden, alhoewel hier en daar een enkele verandering ten slotte gewenscht ware geweest. De route zal dus luiden: te 3 uur vertrek van het Museumplein en vandaar langs Witte de Withstraat, Schiedamschesingel, Cool singel, Hofplein, Pompenburgsingel, Jonker Fransstraat, Noorderbrug, Noordplein, Noord molenstraat, Jacob Catsstraat, Zaagmolen straat, Zaagmolendrift, Linker Rottekade, Schuttersweg, Schuttersveld. De opstelling. De opstelling is als volgt Zeeverkenners Herauten. Dragers le Groep Havendienst Schieruiters 2e Groep Rijnvaart. Mazeppa Ruiters Muziek Rotterdamsche Lloyd Dragers en Padvinders en Ruiters van Dubbeldam. 3e Groep Schilders. 4 e Groep: Reis wezen (Skalelub). 5e Groep Spoorwegen. 6e Groep R.K. Middenstandbakkers. 7e Groep Banketbakkers. Muziek Rotterdamsche Melkinrichting. 8e groep: Zuivelbedrijven. Rotterdamsche Melkinrichting. 9e Groep Stukadoors. 10e Groep Hotel en Restaurantbedrijven. 11e Groep Wijnltoopers. 12e Groep Slagersbedrijven en Vervoer. Muziek. 13e Groep Drogisten. 14e Groep Bouwbedrijven. 15e Groep Manufacturiers. 16e Groep Marktkooplieden. 17e Groep Brandweer. 18e Groep Ambachtsondervvijs. Verwacht wordt: Meest zwakke Oostelijke tot Zuidelijken wind, helder tot licht of half bewolkt, droog behoudens dauw, vrij warm overdag. BIOSCOPEN: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 12 September, in: Luxor, Amphitryon (volwassenen) Thalia, Patrouillewagen 99 (boven 18 jaar) Roxy, Patrouillewagen 99, (boven 18 jaar) Lumière, Brigadier Schwenke (volwassenen) Capitol, Hartedief (volwassenen) City, Hartedief Olympia, De big van het regiment (boven 18 jaar) Colosseum, De big van het regiment (volwassenen) Scala, Vergeten mannen en Rumba, (volwassenen) Studio, Dame voor een dag Corso, One night of love (boven 18 jaar). Tentoonstellingen: Studio '32, schilderijen, beeldhouwwerk en teekeningen van Crabot (tot 26 September); Museum Boymans, meesters uit de Delftsche scnooi (tot 9 Oct.); Unger v. Mens, Nederland- sche en Fransche schilders; Notarishuis, werk van A. H. Koster Jr. (tot 15 September); Kunstzaal Gebr. Koch, de Rotterdamsche haven, door Rotterdamsche artisten. lederen Maandagavond reepetitie Harmo niegezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K_ Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkers bond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R, K. Gem, Tooneeivereen. „Alberdingk Thym", R. K, Volksbond, half 9. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van net Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. G. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 8 tot half 6 repetitie voor de jongens van 't Kinder koor van den K. K. Gorzen in het Parochie huis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereemging Schie dam's Mannenkoor „Orpbeus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. K. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Scniedamsche locale Gezellenvereemgmg, on der leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. SCHIEDAM, 10 Sept. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. U. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling J 0,70 a J ü.SO. 19e Groep Bloemisten. 20e Groep Vogelhandelaren. 21e Groep Steenkolenhandel. 22e Groep Autobandenbedrijf. 23e Groep Autocarrosseriebedrijf. 24e Groep Bieze en Storkbedrijven. 25e Groep Zonnestraal. 26e Groep Robinson Schoenenbedrijf. Sluitingsgroep. Muziek. Concert lichtfontein afgelast. Wegens verkeersbezwaren in verband met den ten houden fakkeloptocht moet het Con cert van hedenavond bij de lichtfontein Beursplein worden uitgesteld vermoedelijk tot Woensdagavond. Het Concert van Hermandad op Vrijdag avond te dier plaatse gaat echter in ieder geval door. Muziek bij het Crisismonster. Morgenavond om 8 uur zal er door de mu ziekvereniging „Stadion" een concert wor den gegeven bij het Crisismonster tegenover het Plan C.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1