V. d. arend™ DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. Hrofr STADSNIEUWS. 58ste JAARGANG. WOENSDAG 2 OCTOBER 1935 No. 17370 TlukrijS £§g ik meer V. wwwmm DE RADIODISTRIBUTIE. districtsarbeidsbeurs. DIJ NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. CHRISTELIJKE KUNST IN DE MISSIE-LANDEN. OP DE „A.R.M.A." TE ROTTERDAM. ROTTERDAM. MISSIE-TENTOONSTELLING. Aanpassing van de missie, zelf voorziening van de inlieem- sche bevolkingen. baldadigheid. kwajongens. burgerlijke stand. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150-bij verlies van een duim; »5- bij vei lies van een wijsvinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad woidt afgediukt- D°or den heer B. Bouman, een der ge gadigden voor de eventueele radio-distributie- aanieg in Schiedam is onderstaand, aanvul- lehd schrijven aan den Voorzitter van den Raad gezonden. In aansluiting op het adres inzake radio distributie, dat ik 28 Augustus 1.1. aan den Gemeenteraad verzond en meer in het hijzonder met betrekking tot het bepaalde in art. 19 van het bij dit adres gevoegde concept-contract, heb ik de eer het vol gende onder Uw aandacht te brengen. Art. 19 van genoemde concept bepaalt, dat blijvend aan het te stichten radio- distributiebedrijf moet worden verbonden een ter zake deskundig ingenieur. Hoewel dit uit de stukken niet blijkt, is het toch Steeds mijn voornemen geweest om voor deze functie Ir. L. Leistra te Rotter dam te engageeren. Teneinde aan alle onzekerheid te dien aan zien een einde te maken, heb ik gemeend goed te doen door reeds nu met den heer Leistra een overeenkomst aan te gaan, waarbij deze zich verbindt om voor mij de technische Verzorging van het geheele bedrijf op zich te nemen, indien ik de gevraagde vergun ning tot het inrichten van een radiocentrale Zou verkrijgen en om verder de permanente technische leiding over het bedrijf te voeren. Dit houdt tevens in, dat de heer Leistra het concept-contract kennende de ge heele verantwoordelijkheid op zich wil ne men voor de riehtige en meest loyale na koming van alle technische voorwaarden door de Gemeente overeenkomstig het con cept te stellen. De deskundigheid van ir. Leistra te dezer zake acht ik van dusdanige bekendheid, dat verdere toelichting vooralsnog overbodig is. Terwijl ik U verzoek dit schrijven als bij lage bij mijn bovenvermeld adres te willen voegen. w.g. B. BOUMAN. Wat zij doet op 4 October. De afd. Schiedam van de Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren heeft ook dit jaar weer verschillende plannen in voorbereiding van den dag, welke sinds 1929 speciaal gewijd is aan de propaganda van haar ideeën. In de eerste plaats is een uitgebreid propaganda nummer verschenen, waarin de burgemeester van Schiedam een voorwoord schreef. Vervol gens zal op 4 October den geheelen dag op straat propaganda gemaakt worden. Een auto, voorzien van propaganda-opschriften, rijdt dan door de stad, waarbij propaganda geschriften worden uitgedeeld. In den avond van 4 October wordt om 8 uur een openbare vergadering gehouden in de groote zaal van Musis Sacrum, Lange Haven 115. Mr. dr. F. L. J. van Haaren, burgemeester van Schiedam, en mevr. van Haaren, hebben toegezegd, deze bijeenkomst bij te wonen. De burgemeester, die het beschermheerschap der afdeeling Schiedam heeft aanvaard, zal als zoodanig worden geïnstalleerd. Tevens zal de heer F. B. B. Verlaan, lid van het hoofdbe stuur der Ned. Ver. tot Besch. van Dieren, een causerie houden. VER. SCHIED. VOLKSBADHUIS. In de week van 2328 September 1935 werden 464 baden verstrekt t.w.: le klasse: kuipbaden 5, regenbaden 89; 2e klasse: kuipbaden 11, regenbaden 323, kinder baden 24, regenbaden (goedkoop tarief) 12. Gedurende de maand September werden 1877 baden genomen, verdeeld als volgt: le klasse: kuipbaden 14; regenbaden 356; 2e klasse: kuipbaden 63, regenbaden 1287, kin derbaden 97, regenbaden (goedkoop) 60. STREEKNET. In de afgeloopen maand werden in de rich ting Schiedam—Rotterdam 154.711, in de richting RotterdamSchiedam 159.673 ge sprekken gevoerd. In totaal dus 314.384 ge sPrekken. Op 31 Aug. I935 stonden ingeschreven 5754 Werkzoekenden. Het aantal inschrijvingen gedurende de maand September 1935 bedroeg 1023; afge voerd werden in dezelfde maand 669 inschrij vingen; het aantal plaatsingen bedroeg 71 zoodat op 30 September 1935 nog ingeschre ven stonden 6037 werkzoekenden. (Onder dit aantal zijn begrepen 74 personen die tewerk gesteld Zijn bij de Rijkswerkverschaffing te Kolleeate (O.) OPROEPING. De Commissaris van Poltie verzoekt dege- fen van ee^'ff Zijn geweest van het vernie- talage-ruit van één der winkels in de September l.i., te Passage te Schiedam op Vrijdag 27 dag, zich tot het 115 UUr namW" gen omtrent de(n) eventual Van ,nlichtin" zich heden tusschen 7 en 8 dad®(8> het Hoofdbureau van Politie r g op SLfte Schiedam ,e N„«w RUITEN ingegooid. Gisteren is een ruit van de schooi aan de Overachieschestraat ingegooid met steenen d°Ji jongens. een wonin Gisteren is een ruit tai n de Prof. Onneslaan vernield, doo en t°l van jongens, die daar aan het reti, door de ruit vloog. f. - Eveneens is een ruit van een caie de Rubenslaan met tollen gesneuveld NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Verwacht wordt: Tijdelijk afnemende later weer toenemende tot krachtigen, Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, tijdelijk opklarend, later weer betrok ken tot regen, weinig verandering in tempe ratuur. GESTOLEN. Ten nadeele van A. W. H. J. is een rijwiel gestolen, hetwelk hij had geplaatst voor het Volksgebouw aan de Tuinlaan. II. Hart met aanbiddende Engelenproeve van Christelijk-J avaansche hout plastiek. Collectie profdr. J. Schmutzer te Utrecht, thans op de A.R.M.A. te Rotterdam). SCHEEP V AART. SCHIEDAM, 1 Oct. Vertrokken Italiaansch ■s. Pascoli, met stukgoed naar Antwerpen; Eng. s.s. Audacity, met traan naar Greenock. SCHIEDAM, 1 Oct. Aangekomen Noorsch m.s. Nordanger, ledig van Rotterdam, om te dokken in de Wiltonhaven. Belangstellende schoolkinderen. Niettegenstaande de slechte weersgesteld heid van de beide laatste dagen, mogen de missionarissen, die als trouwe wachters in hun stand op de Missie-tentoonstelling het publiek van voorlichting dienen, niet klagen over de belangstelling en de waardeering voor het Missie-werk. Geregeld door passeert men de controle, om enkele kwartiertjes door te brengen in de Doelezaal, waar men rustig van stand tot stand kan trekken, om uit den mond van een missionaris te vernemen, hoe er gewerkt is en gewerkt wordt in de onderscheidene missielanden en welke resul taten men heeft bereikt. In de morgenuren zijn het vooral de school kinderen, die met hun klas en onder geleide de tentoonstelling komen bezoeken. Met heel veel enthousiasme luisteren zij naar de dik wijls indrukwekkende verhalen over de op offerende en zich zelf vergetende liefde van mannen en vrouwen, die in de verre missie- janden hebben gewerkt voor het zieleheil van zoovele duizenden. De vele voorwerpen, die door de missie paters zijn medegebracht en in hun stands zijn tentoongesteld, vormen heel begrijpelijk voor de jeugd een bijzondere attractie. Men vraagt den missionaris de ooren van 't hoofd en de jeugd ziet niets liever dan dat de pa ters demonstreeren, hoe vele van die voor werpen worden gebruikt. Een enkeling mag er zich soms mee tooien. De missionaris trekt daardoor de aandacht. Is er dan weer eens gelachen, dan wordt het aanschouwelijk on derwijs voortgezet. Het Medisch Missiemuseum. Het Nederlandsch Medisch Missie-Comité heeft sedert zijn oprichting geen gelegenheid voorbij laten gaan, om katholiek Nederland te overtuigen van de noodzakelijkheid van het medisch Missiewerk en als men thans de vol- De tentoonstelling van de A. R. m. A. in „De Doelen" te Rotterdam geeft aan de kunst rubriek velerlei stof. Eerstens zouden wij kun nen schrijven over den stijlvollen opbouw van het interieur volgens de plannen van het archi tectenbureau ir. E. H. en H. M. Kraayvanger. Zij hebben de groote zaal een algeheele ge daanteverandering doen ondergaan en eeu ruimte geschapen, die even doelmatig is van indeeling als behagelijk en voornaam van karakter. Gedomineerd door het zes meter hooge kruis op het podium, is de zaal her schapen in een unieke expositie-gelegenheid, die de zoo uiteenloopende samenstellende deelen van de tentoonstelling tot een geheel maakt, dat allure heeft. We zouden kunnen schrijven over de groote wandversieringen. Eerstens de tachtig meter lange friezen ter weerszijden met de schilde ringen van Adr. van der Plas, als een soort reusachtige verhalende volksprenten, die krachtig van teekening en joyeus van kleur het groot en machtig verhaal vertellen van de bekeering der wereld. Dan de imposante Evangelisten van Lode Sengers, die vanuit den hooge in volle waardigheid neerblikken op hetgeen hier na twintig eeuwen wordt ge presteerd als voortzetting van hun werk. We zouden kunnen schrijven over de koste lijke voorwerpen van vernuft en verbeelding uit onze Oost, die door het Koloniaal Instituut ter opluistering zijn afgestaan. We zouden kunnen schrijven over de vele fraaie en smaakvolle stands van de missiona rissen, gevuld met de beste producten van in- heemsche kunstnijverheid en hier en daar met veel gevoel voor verhoudingen van kleur en vorm uitgestald. Er zijn natuurlijk ook wel aanmerkingen te maken op schilderstukken van onmogelijke afmetingen, op veel te groote portretten, die de verhoudingen geweld aan doen, op ordinaire kleurendrukken tegen fraaie inlandsehe weefsels aanMaar het geheel maakt een uitstekenden indruk en menige stand zou het verdienen in deze rubriek gewaardeerd te worden. We moeten ons echter bekorten en wilden alleen nog eenige kanteekeningen maken bij de sectie voor christelijke kunst uit de missie-landen, doening heeft van te mogen constateeren, hoe alom de belangstelling voor deze nieuwe mis- sie-afdeeling ontwaakt, dan mogen wij zeker zooals er op deze tentoonstelling thans voor niet vergeten, welk een belangrijk propagan- I het eerst een 18 samengesteld. De bewoners van de Lange Nieuwstraat hebben veel last van jongens die over den tuinmuur klimmen om dan kastanjes te be machtigen. Bi] één fam. hadden de knapen zelfs de brutaliteit om uit een schuurtje een laddertje te halen, waardoor zij gemakkelij ker bij de kastanjes konden komen. In de Rembrandtiaan hebben jongens aan de achterzijde van de tuinen gaten gemaakt in betonnen schuttingen. Tegen deze jeugd zal streng worden opgetreden. Aangifte van 29 Sept.—1 Oct. GEBOREN: Geertruida J., dochter van J. Kreuger en G. M. Groenendijk, van Beveren- straat 13 Catharina J., dochter van L. Pronk en C. A. H. van der Klink, N. Maas straat 22. OVERLEDEN: S. Blokland, 19 jaar, Nas- eaulaan 75- da-materiaal van den beginne af gevormd werd, dank zij de steeds meer en meer uitgroei ende medische Missie-verzameling. En dit Ned. Medisch Missie Museum heeft natuurlijk ook een goede plaats veroverd op de Missie-tentoonstelling in de Doelen. Op een wel zeer suggestieve wijze door fotoma teriaal, statistieken enz. enz. worden de be- zoekers m bedoeld Museum rondgeleid langs Missta[ntal ziekten en aandoeningen, die in de „n„r,heufdei1 tot de ernstige belagers van ge- cholera twi®Ven behooren, als daar zijn pest, koorts a Pokken, oliphantsziekte, gele Naast de voorstelling van al deze gruwelen, waaraan zoovele slachtoffers vallen ontmoe ten we ari?hrfeang: vanzelf sprekend den me is Wa-ardoor de droevige ziekte- en 111 de Missielanden aanzienlijk worden teruggebracht. Ev-bm natuurlijk nog ontzaggelijk veel te doen, doch het stemt tot groote verheugenis, wanneer we zien hoe in vele streken een uitnemend medisch werk kan worden geconstateerd. Niemand verzuime dan ook aan dit Museum eens een bezoek te brengen. Een handleiding voor een bezichtiging wordt verstrekt en wu men zich terdege laten voorlichten, dan be staat hiervoor hedenavond en Vrijdagavond de mooiste gelegenheid. Immers op eze avonden om half negen uur n.m. zal dr. E. H. Hermans aanwezig zijn en de bezoekers lonc- leiden. En we twijfelen er niet aan of men zal een goed overzicht krijgen, hoe in de meeste mis sielanden geleden en gestreden wordt, met het noodzakelijke gevolg, dat men de overtuiging met zich zal dragen, dat een dergelijk werk iedere jsteu» tewoü* uerdient- Over de leidende gedachten, die daarbij heb' ben voorgezeten, mogen wij verwijzen naar het programmaboek van de A. R. M. A. en naar het artikel in ons avondblad van 20 Septem ber. Hier volgen enkel nog eenige opmerkin gen bij het tentoongestelde. Kruisbeeld, ivoor, uit Belg. Congo (inz pater Dijkmans O.S.Cr.) en Maria-beeld. hout, gepolychromeerd van de Goudkust, (inz. Cadie? en Keer) De pogingen tot „aanpassing" worden wel op de beste wijze gedemonstreerd door de collectie christelijk-Javaansche houtplastiek van prof. dr. J. Schmutzer, werk op zijn initiatief en volgens zijn concepties door den Inlandschen beeldhouwer Iko en eenige helpers uitgevoerd. Hier vinden we Christus en de Heilige Maagd op het lotos-kussen, met het kleed, de versierselen en attributen der oude Hindoesche vorsten, weergegeven in een stijl, die de onvolprezen vormen zoekt te benade ren van de verheven kunst, die deze heer- schers op het later door den Islam in bezit genomen eiland hebben achtergelaten. Voor de bijzonderheden over het ontstaan van deze beelden en voor de verantwoording van hun details verwijzen wij naar het bekende zeer instructieve boekje, onder den titel „Europea- nisme of Katholicisme" bij „De Gemeenschap" verschenen. Wanneer men zich met deze beelden en hun vorrnenspraak eenigszins vertrouwd heeft ge maakt, verliezen zij ai het vreemde, dat zij bij een eerste beschouwing voor den geloovige nog mogen hebben. Dit is, dunkt ons, een zeer goed teeken voor de aanpassing, zooals deze hier moedig is nagestreefd. Er blijkt immers uit, dat de katholiek hierin trots alles iets van zichzelf herkent. Ja, onze Christelijke voor stellingswereld vinden we zelfs verrijkt. We denken aan de engelen als de machtige hove lingen bij den troon van God en aan de voor stelling van het H. Hart, waarvan het vlam- motief in den zetel wordt herhaald. Het eindoordeel komt uiteraard op den duur aan de Javaansche Christenheid toe; een Wes terling kan er slechts over spreken als katho liek en als minnaar der christelijke kunst in hare verschillende mogelijkheden en aldus zijn sympathie betuigen met hetgeen hier is ondernomen. Dat b.v. de kruiswegstaties in hun meer volkschen en verhalenden trant voor de aanpassing perspectieven bieden, lqkt met de tentoongestelde proeven bewezen. De ma quette voor het kerkje kunnen wij slechts aanstippen. Voor de architectuur doen zich weer speciale problemen voor, daar de oor spronkelijke sacrale bouwkunst zoo weinig beantwoordt aan de eischen, die het christe' lijk kerkgebouw stelt. Moge de tentoonstelling van de collectie Schmutzer voor het eerst in Nederland weer allerwegen de aandacht vestigen op het enorme vraagstuk van de aanpassing, dat dringend om oplossingen vraagt op velerlei gebied. De vitrines zijn gewijd aan de christelijke kunst, die in de missielanden bestaat of be zig is zich te ontwikkelen, en waarmee vreemde volkeren in hun eigen behoeften voorzien. Eerstens vindt men hier religieuse volks kunst uit landen met een oude katholieke cul tuur, die echter lang van geregelde zielzorg verstoken zijn geweest en daarom opnieuw tot missie-gebied zijn geworden. Hoezeer in Zuid-Amerika het godsdienstig leven in ver val geraakte, het volk behield zijn oude christelijke kunst voor het huisgezin. Het blijkt uit de beeldjes uit Porto Rico, Brazilië en Bolivia, resp. door de paters Dominicanen, Franciscanen en Augustijnen welwillend voor de kunstsectie afgestaan. Vooral het werk uit Porto Rico is in zijn eenvoud en feeste lijke kleurigheid zeer bekoorlijk en het ver toont ook een opmerkelijke eenheid van op vatting, waardoor het zeer dankbaar exposi tie-materiaal vormt. De volkskunst uit Bra zilië levert eën veel grootere verscheidenheid op van typen en behandelingswijzen; het is te zien hoe veelsoortige invloeden in dat on metelijke land zijn werkzaam geweest. Maar de liefhebber van een oprechte volkskunst zal menig karakteristiek beeldje aantreffen en de meest zonderlinge scheppingen hébben toch nog de bekoring van haar naïeviteit en onbe dorven natuurlijkheid. Een land, dat voorbestemd is om in belang rijke mate in eigen behoeften te kunnen voor zien, is China met de hooge ontwikkeling van zijn kunstambachten. Men vindt hier heilige vaten en altaargerei van edel metaal met email cloisonné, een kunstig geborduurd ka zuifel van de paters Lazaristen en een prach tig driestel van Chineesche zijde met koor kap en humerale, dat pastoor H. Heurkens te Wamel wel heeft willen afstaan voor deze gelegenheid. De paramenten van het St. Se- bastiaangilde te Eindhoven zijn meer ter op luistering aanwezig. Maar nog mogen wij de aandacht vestigen op de kazuifels door me vrouw MelotteBruinsma te Geleen op aan- wjizingea vas de Javaanse,be Jezuïten pater KOOPT IN DIT GEVAL EEN GOEDE BRIL OPTIEK- EN FOTOHANDEL Hoogstraat 91, Telef. 68S14. Ook voor Ziekenfondsleden. Recl.l31S 8 SCHIEDAM, 2 October. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 0,70 d 0.80. lederen Maandagavond reepetitie Harmo- niegezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden, instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot halt 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen ln het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. ti. Metaaibewerkersbond „St. Eloy", gebouw K. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. l'ooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K- Volksbond, halt 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. Iedere Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Scniedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonle-orkest U v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musts Sacrum lederen Woensdag om halt 9 bestuursver gadering van het afdeellngsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van hall 6 tot halt 6 repetitie voor de jongens van 't kinder koor van den K. K. Gorzen in het Parochie huis. lederen Woensdagavond van halt 9 tot hair 11 repetitie Kon. Zangvereeniglng Schie dam's Mannenkoor „ürpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van balt 9 tot hall 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schledamsche locale Gezellenvereenlging, on der leiding van den eerw. Praeses ln gebouw Nieuwe Haven 121. Iedere Donderdag 8,30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van tot 8 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen ln het Parochiehuls. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K- Bond van Overheidspersoneel „SL Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klach ten voor de leden". H. Maagd in gebed. Braziliaansche volks kunst. (Inzending paters Franciscanen). Djajasepoetra en pater Soegyapranata ver vaardigd en die dus ook op hunne wijze de aanpassing bestreven. Afrika moge als missie-gebied de schoon ste beloften inhouden, een inheemsche chris telijke kunst vindt er een schralen bodem. Toch ware het te wenschen, dat de negers zelf aan den arbeid werden gezet en dat hun de gelegenheid om volgens eigen opvattingen te werken door een overstrooming met Westersche modellen niet geheel werd ont nomen. Hoe primitief, hoe onbeholpen hun scheppingen ook zijn, het doet er niet toe: de allervroegste christelijke kunst van het Westen was dat dikwijls ook. Dat er wel dege lijk iets karakteristieks te bereiken valt, be wijzen de inzendingen van den Kruisheer pater Joseph Dijkmans en van de Sociëteit der Afrikaansche Missiën (Cadier en Keer). Pater Dijkmans zond eenige voorwerpen in ivoor uit de Ap. Prefectuur Bondo, N. W. Uele, Belg. Congo: een St. Franciscus, die als voet stuk heeft een z.g. banga-stoel, een ritueel meubel van de negers, en een kruisbeeld met een corpus waarvan de haardracht en de wijze van plooien van den lende-doek aan de inlandsehe gewoonten zijn ontleend. De inzen ding van de paters van Cadier en Keer stamt van de Goudkunst. De houtreliefs zijn een bewijs voor de vaardigheid van de inlanders in het versieren van het vlak. De menschelijke figuur is hun een te moeilijke opgaaf, maar er zijn in de christelijke symboliek tal van motieven, (b.v. die uit het plantenrijk), welke zij zeker zouden beheerschen. Voor deze kleine collectie christelijke kunst is van de missionarissen veel medewerking verkregen. Zij hebben gulhartig van het beste uit hun eigen stands afgestaan en een ware wedijver ontstond om door het beschikbaar stellen van doeken en borduursels het geheel luister bij te zetten. JAN N. 2 October: Groote Schouwburg, De ge borduurde bal (Amsterd Tooneelvereen.) 8 uur. 3 Oct.: Groote Schouwburg, Veel Heil en Zegen (De Boer van Rijk-ensemble) 8 uur (voor volw.). 4 Oct.: Groote Schouwburg, Boefje (Rott. Hofstadtooneel) 8,15 uur. 5 Oct.: Groote Schouwburg, Veel heil en zegen (de Boer van Rijk-ensemble), 8 uur (voor volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 3 October in: Grand, Verliefdmaar op wie?; Luxor, Madel gute Nacht!; Thalia, Een vrouw van de wereld (volwassenen); Roxy, Een vrouw van de wereld (volw.)Studio, Een hart van goud (volw.); Capitol, De Kribbebijter (bo ven 18 jaar)Lumière, Millioenenerfenis (volw.); City, 30 jaren wereldgebeuren (bo ven 18 jaar); Scala, Op Stap (volw.); Colos seum, Op Stap (volw.)Olympia, Shanghai (volw.); Corso, Op hoop van zegen (volw.); Centraal, Le grand jeu (volw.); Oosterthea ter, Het meisje met de blauwe hoeé (voor volwassenen. Tentoonstellingen: Museum Boymans, meesters uit de Delftsche school (tot 9 October); Unger v. Mens, Nederland- sche en Fransehe schilders; Lommerrijk, werk van H. F. Bieüng (tot 14 October); Rotterdamsche Kunstkring, Ernest Wijnants (beeldhouwwerk en kleurstudies) en Edgard Trjtgat (grafisch werk en aquarellen) (tot 13 Oct.)Kunsth. Vaarties, oude schilderijen (tot 20 Oct.); N.V. Alg. Kunsthandel, werk van Evert Moll, (t.m. 20 October). Schiedam. Passage Theater, 8 uur, Shirley Temple IS „De reddende Engel" (de schaduw van Sing Sing) en Lente Stemmen. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3,25; per maand ƒ1,10; Per week 25 eens. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cents per stuk. Postchèque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V.»de Courant De Maasbode te Rotterdam. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels f 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tariet. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen ^contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels 0.50: 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ■fc

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1