1). c. spanjersberg ■H ■■Hi mm „ADRESSEN" Stuyvenberg's Triplex DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. 58ste JAARGANG. DONDERDAG 24 OCTOBER 1935 No. 17389 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM.' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 SURINAME-AVOND benoeming lid van den GEMEENTERAAD. D A M 41 Dagelijksche Motorbootdienst op AMSTERDAM Voor AMBACHTSSCHOOL de princevlag. burgerlijke stand. ROTTERDAM. TRANSPORTEN NAAR ITALIË. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. STRAATDIEVEN. MIJNHEER EN MEVROUW DENIS. ITALIAANSCHE OPERA. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. MUZIEK IN ROTTERDAM. H. C. DIEDERICKS f DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCH1EDAMSCHE COURANT bedraagt, Iranco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3,25; per maand f 1,10: per week 25 eens. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. Postchèque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tanef. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50: 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering f 500bij overlijden door een ongeval500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog 150.bij verlies van een duim 75-bij verlies van een wijsvinger50-— bij verbes van twee voorste ledematen van een band f 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt De Burgemeester spreekt. De Suriname-avond, georganiseerd door het Nationaal Jongeren Verbond, is succesvol ge worden. Dit is niet te verwonderen als we bedenken, dat Mr. Dr. F. L. J- van Haaren, de vroegere Procureur-Generaal van Suriname, thans on ze Burgemeester, van wien wij weten, dat Su riname een groote plaats in zijn hart inneemt, bereid was gevonden een en ander over Su riname te vertellen. De zaal was feestelijk versierd en terzijde van het podium prijkte het versierde bostbeeld van H. M. de Koningin. Het muzikale gedeelte van' den avond be rustte bij het „Tamboers en pijperskorps" „Harmonie", dir. j. veenman, die zich flink van hun taak gekweten hebber, en veel hebben bijgedragen om de goede stemming, er in te houden. Na opening door den voorzitter speelde het korps het „Surinaamsche Volkslied" wat een aardige attentie was voor den Burge meester, die daarvoor hartelijk dankte en zeide dat bij hem hiermede een gevoelige snaar was geraakt. Hierna kwam Mr. Dr. H. H. A. van Gyb- land Oosterhoff aan het woord. Spr. zeide, dat het doel van zijn bespreking was: be langstelling te wekken voor Suriname. Zijn rede had een zeer nationaal karakter. Hij wees op de verhouding tusschen Suriname en Nederland en over de nog te geringe be langstelling voor Suriname. Sp. besprak de brochure van „Huizinga over Ned. Geesteswerk. Spr. was het met Huizinga niet eens, waar hij sprak "c'at Ne derland geen helden heeft". Nederland heeft, hoe klein ook, een stem pel gedrukt op de groote werelddeelen. De zee heeft Nederland groot doen worden. De Nederlanders zijn uitgegaan van Oost naar West; en vestigden zich overal in de laag vlakten, de sfeer van Holland. Men vindt ook in de steden Paramaribo en Willemstad (op Curagao) het Hollandsch karakter in de huizen. Er zijn daar huizen met verdiepin gen en wanneer men in Willemstad aan komt is het of men in den Helder is aange- Suriname wordt, wel de 12e Provincie ""cüriftdertand genoemd. Men voelt zich daar Holiands^spre™ sPr- hoe die menschen daar gekomen waren. Suriname is geen Welyarend ,and Ze heb_ ben daar m ei moeilg kampen. Er 18 Vel 2;n de Pontages. Dit komt °°k in maar daar is de wetenschap aanwezig den, zoo met te ™or*°men. Suriname mist dit. Er is geen organisatie. Spr d groote beteekems van ieger en v^t°Pom de rijksec-mheid te behouden. die op 2oQ ve_ lerlei manieren verbroken kan worden. Ned.- Indië verliezen beteekent: de helft van ons volk te verliezen. Schudt alle „ismes„ Van n af, zoo Communisme als Marxisme, en hei ligt het hoofdideaal. Suriname is 4i/2 x Z0Q groot als Nederland. We moeten goed weten, als we kolonies verliezen, dat de ziel van ons volk verloren zal zijn. Na de pauze volgde de causerie van Mr. Dr. F. L. J. van Haaren. Deze vond het een eer iets te mogen ver tellen over zijn geliefd Suriname, vooral als dit er toe mocht bijdragen om voor bet Na tionaal Jongeren Verbond meer belangstel ling te wekken. Spr. zeide dat hij 12 jaar in Suriname had gewerkt. Hij had dit onder werp een „reis per corjaal naar het binnen land" gekozen om een goeden indruk van Suriname te geven. Het Zoo'n reis is daar anders dan hier. 1meer Weêf van een expeditie. Voor de m^ngeveer dagen duurde, moest niets word!nn°g^kochtWOven" °nderweg K°" ging het de zee over J'" Paramaribo uit te komen. Dit met een 3oo°4 400 je. Toen werd uitgestapt om in een^orTaal" d.i. een uitgeholde boomstam piaats te ne men en zoo 350 K.M. het binnenland in te varen. De Marowijne-rivier is bij de mond 5 K.M. breed en verder 14 2 K.M. en heeft veel vallen, wat zeer veel gevaren met zoo'n tochtm edebrengt. Zoo'n corjaal is 20 m. lang. Er is no geen z.g. „salon" opgebouwd, wat echter beter den naam van hut kan dra gen. Het dak van deze „salon" bestaat uit palmbladeren. In deze hut moet men nage noeg den ganschen dag verblijven, omdat de tropische hitte het niet mogelijk maakt op dek te verblijven. Albina aan de Marowijne rivier is een klein stadje, waar de Missie en de zending veel voor de beschaving gedaan hebben. Daar werd het eerst overnacht, in een zeer primitief hotel, waar niet eens bed den aanwezig waren; echter wel het noo- dige ongedierte. De corjaal was bemand door 3 boschnegers, die werkelijk een bovenmen- schelijke kracht bezitten, wat tot uiting komt, als ze de boot over zoo'n val heen moeten sleepen, wat een zeer moeilijk en gevaarlijk werk is. Verder werd als regel in de open lucht overnacht wat ook veel interessants te beleven gaf. Zoo werd op een nacht een ver schrikkelijk gebrul gehoord, toen bleken n.l. 2 4 300 brulapen in de buurt te zijn. Als bui ten overnacht werd, hielden de boschnegers de wacht en werden rond klamboe's vuren gemaakt ter afwering van wilde katten en tijgers. Diep in de oerwouden waar de ne gers woonden, was ook dikwijls zeer veel interessants te zien, zooals het dansen. Ook de natuur was soms of men een „stuk je Paradijs" te zien kreeg. De reis duurde 12 dagen heen, ging nog over de Lawa Rivier en duurde maar 3 dagen terug. Dit in ver band met de vallen, die de rivier maakt. In Aibina werd weer op de boot gestapt en Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. De Voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Schiedam, maakt bekend, dat vanaf heden ter Secretarie der gemeente (afd. Algemeerie Zaken) voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter benoeming tot lid van den Gemeenteraad van den heer P. Bijloo, noodzakelijk geworden door het over lijden van het lid den heer J. van den Tempel. SCHIEDAM, 23 October 1935. langs Fort Zeelandia kwam men terug in Paramaribo, het punt van uitgang. De foto's gaven een aardig idee van de reis. Hierna dankte de heer Wolff de Burge meester voor diens interessante en dikwijls geestige bespreking. Hierna speelde „De Harmonie" een taptoe en werd door alle aanwezigen staande het zesde couplet van het Wilhelmus gezongen en behoorde deze avond tot het verleden. K. v. K. EN FABRIEKEN Commissie voor winkelopruimingen. Gisterenmiddag heeft de K. v. K. voor den Beneden Maas een commissie ingesteld, die belast zal zijn met de uitvoering en toepassing der wet op uitverkoopen en opruimingen in het winkelbedrijf, over welke wet wij de vorig; week een uitvoerige beschrijving gaven. Zitting in deze commissie hebben: voor het grootbedrijf mr. Trouw, uit den Briel, en Poortman (Maassluis); voor het kleinbedrijf Hijman en Vredebregt, Schiedam, van Yperen uit Vlaardingen. Aan B. en W. van Schiedam zal een ver zoek worden gezonden om gunstig te advi seeeren inzake het gedane voorstel van diverse caféhouders Schiedam om hun café's op Zater dag, Zon- en feestdagen tot 1 uur 's nachts open te mogen houden. 's 't Goedkoopste en 't beste Alle soorten bulsvliltartikelen. Reel. 106S 6 TELEFOON 68646 GEBR BIJLOO ZUIIÏ-HOLL. KANTOORBOEKHANDEL PASSAGE SCHIEDAM TELEF 68254 Reel. 835S 4 ST LIDCINASTRAAT 84a Meobelmakery Behanger!) - Stoffeerder!) RecL 137S 4 c'e Princevlag zal op Dins- 1Hto K.a's' 's avonds te 7.45 uur een feees e j ijeenk0mst houden in het gebouw Eendrac eZen dag Zal het twee-jarig bestaan worden herdacht Op dezen avondl zal 0,a. het woord gevoerd worden door wethouder T slayenburg- FILMVERTOoniNg In het Verenigingslokaal ia VQor een ujt, verkocht huis een vertooning gegeven yan de film: Vallende ziekte; £e°rganiseerd doQr de afd. Schiedam van de Vereenigin lk arbeidt voor de ondersteuning van vérnleo^- kosten ten behoeve van lijders aan vaiiorml ziekte. vallende 's Middags was de film vertoond kinderen. voor in een LADDER OP HET HOOFD. De 15-jarige J. H. uit Rotterdam kreeg de Jan Steenstraat b\j het neerlaten van een ladder deze op het hoofd. Hij bleef ver suft liggen, maar bij onderzoek bleek, dat hij geen letsel bekomen had. Per auto is hij naar zijn woning te Rotterdam vervoerd. Aangifte van 2223 October GEBOREN: Elisabeth J., dochter van J. Rovers en C. Deijl, v. Musschenbroekstraat 7 een als levenloos aangegeven kind van J. C. Nuiten en A. C. van der Heijden, Dr. No- letstraat 1. GEHUWD: e. Th. Roth, 28 jaar en C. A. van Gurp, 22 jaar l. j. Witter, 21 jaar en G. Sterk, 21 jaar w. Vink 25 jaar en B. van der Hul 22 jaar A. F. Wiegel 21 jaar en A. Zijdeveld 20 jaar. r.'"- Minister v. Lidth de Jeude opent in den Haagschen Dierentuin den eersten ver- keersdag, door de K. N. A. C. in het kader van de vijfde veiligheidsweek geor ganiseerd. V.l.n.r. luit.-gen. Reynders, vertegenwoordiger van het min. van Dejensie, min. v. Lidth de Jeude, de voorzitter van de K. N. A. C., mr. v. Angeren, vertegenwoordiger van het min. van Justitie, burgemeester de Monchy. VERDUISTERING EN VALSCH- HEID IN GESCHRIFTE? Het aanzuiveren van tekorten. Meer verantwoord dan ontvangen. Wegens verduistering in dienstbetrekking meermalen gepleegd, valschheid in geschrif te, het opzettelijk gebruik maken van het valsche geschrimeermalen gepleegd, en ter zake van valschheid meermalen gepleegd, zijnde gewezen vertegenwoordiger der N.V. Velo Waschmachines H. S. en diens echtge- noote uit Schiedam, door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot resp. 1 jaar en tot 6 maanden gevangenisstraf. Blijkens de tenlaste legging hebben de verdachten, gedurende het tijdvak 1931-1934 herhaalde malen valsche contracten opge maakt en deze met gefingeerde namen on derteekend. Dit laatste werd door de ver dachten tegen de verklaringen van de door het Gerechtshof als deskundigen gehoorde getuigen commissaris H. W. Alberti uit Maassluis en Dr. W. F. Hesselink uit Arn hem in, ontkend. Als derde getuige werd gehoord C. D. van Olst, inspecteur van N.V. Velo. Deze heeft de handelingen van verdachte S. gecontro leerd. Het tekort wordt aangenomen op 2100, doch kan aanmerkelijk hooger zijn. Verdachte ontkende valsche zegels te heb ben gebruikt. Ook de verduistering zou slechts administratief zijn. Er was een ver schil. Een reiziger, Voorsmid, had een te kort van pl.m. ƒ460. Verdachte S. zou nu getracht hebben, dit tekort aan te zuiveren. Het tekort zou dus minder moeten worden. Bij controle door getuige van O. kwam aan het licht, dat het tekort aanmerkelijk groo- ter was dan was opgegeven. De verdediger, mr. Jansen van Raay, stel de aan dezen getuige eenige vragen, betref fende de administratie en de afrekeningen. Getuige van Olst kwam op een tekort van ruim 3800, doch de adjunct-accountant Dek ker had het tekort bepaald op 2128. Dit laatste bedrag heeft betrekking op de posten afgesloten na het vertrek van Voorsmid. Inspecteur van Oist heeft evenwel alle con tracten, welke bij het depot liepen, in zijn rapport betrokken. Vandaar dit verschil. De heer Dekker werd als deskundige ge hoord. Het verweer van verdachte S. komt hier op neer, dat hij de geïnde bedragen wèl heeft verantwoord, maar op andere contracten. Zoo zou hij meer hebben verantwoord dan hij in werkelijkheid heeft ontvangen. Door een der gelijke handelwijze ontstond een verschil. De deskundige Dekker besteed de opvatting, dat zoodoende een verschil van 3800 zou kunnen ontstaan. G. J. Sandvliet, de vader van verdachte, werd als getuige 4 décharge gehoord. Hij verklaarde dat onregelmatigheden bij de „Velo" voorkwamen.. De advocaat-generaal mr. J. M. de Vis ser, was van meening, dat inderdaad is ko men vast te staan, dat verdachten een gelds bedrag heeft verduisterd. Hij vroeg vernietiging op juridische gron den van het vonnis der Rechtbank en eisch- te tegen verdachte S. wegens verduitsering en valschheid in geschrifte, meermaien ge pleegd, 1 jaar gevangenisstraf en tegen zijn vrouw, wegens valschheid in geschrifte, meer malen gepleegd, 6 maanden^ gevangenisstraf. De verdediger mr. Jansen van Raav keur de de werkwijze, mede de controle van dit ingewikkelde afbetalingssysteem af. Af doende controle was niet mogelijk. Een onmiddellijke bekentenis van verdach- 6 Was niet te verwachten, want de admi- 18 ratie was hopeloos in de war. zen"6 verciec1iê"er achtte de fraude niet bewe- en concludeerde tot vrijspraak voor wat de verduistering betreft. troü^.'«e t^n laste gelegde valschheid in geschrifte achtte hjj niet bewezen omdat tus schen gesehriftdeskundigen verschil van meen,ng voorkomt. Valschheid in geschrifte moet nadeel brengen, wil zij strafbaar zijn doch daar is hier géén sprake van geweest Mr. de Viser bestreed de opvatting van den verdediger. Het Hof zal over 14 dagen arrest wyzen. GUSTO'S MUZIEKVEREENIGING. Van Fanfare- naar Harmoniekorps. In de jaarvergadering werd het bestuur als volgt samengesteld: G. J. A. Vrauwdeunt, voorz.; W. L. v. d. Meer, N. Maasstraat 58, secr.; G. Abrahamsen, le penningm.; Broeren, 2e penningm; K. C. Bakker, musicaris; G. Hendriks, commissaris; P. Lagendijk, alg. secundus. Door het bedanken, wegens drukke werk zaamheden van den len penningmeester W. Thiermann, werd in diens plaats benoeemd de heer G. Abrahamsen, voordien 2e penning meester. Den scheidende penningmeester werd dank gebracht voor hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan. De heer W. Thiermann hoopte de vereeniging nog jaren als lid te mogen dienen. Na behandeling van enkele punten der aipcVida kwam aan de orde de plaats welke de vereeniging in de muziekwereld inneemt. Gusto's Muziekvereeniging toch behoort bij die vereenigingen welke op concoursen in de hoogste eere-afdeeling uitkomt en daar Gusto ook deze afdeeling met glans heeft doorloopen ja zelfs voor een eereprijs in aanmerking kwam op het concours te Santpoort, is het nu, door het bedanken wegens vertrek, ziekte enz. van enkele leden, niet mogelijk dat Gusto haar standpunt als Fanfarekorps kan blijven handhaven. Algemeene uitbreiding is dus nood zakelijk en ter sprake werd gebracht het omzetten der vereeniging van fanfare in har monie. Noode doet Gusto afstand van haar naam, welke zoo groote vermaardheid heeft verworven als fanfarekorps, doch het belang der vereeniging eischt het, zoodat besloten werd door aankoop van klarinetten, het aan werven van lieden, leerlingen en meergevor derden vanaf 1 Januari 1936 te trachten in de nieuwe gedaante van harmonie de studiën aan te vangen. Daar voor het aankoopen van le klas instrumenten veel geld noodig is, eischt het instrumentenfonds eenige verster king en zal voor dit doel door het bestuur aan B. en W. vergunning worden gevraagd tot het houden van een loterij met als hoofdprijs twee gouden horloges. De gelegenheid voor aanmelding van leer lingen, meer gevorderden enz. voor klarinet, staat ten allen tijde open, wijl instrumenten steeds disponibel zijn. Met een opwekking om zooveel mogelijk mede te werken de besluiten te verwezen lijken, sloot de voorzitter deze belangrijke vergadering. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 23 Oct. Aangekomen: s.s. Jonge Anthony, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 23 Oct. Vertrokken: Eng. m.s. Oilpioneer, ledig naar Constantza. De heer Schaap heeft aan B. en W. vragen gesteld met betrekking tot transporten ko len en geconserveerde levensmiddelen die over de Rotterdamsche haven naar Italië worden gezonden. B. en W. hebben geantwoord dat zij kennis nemen van de geregeld verschijnende sta tistieken betreffende het goederenverkeer in de haven en dat zij de maatregelen welke de regeering, tot wier competentie het voeren van buitenlandsche politiek behoort, zal ne men, met belangstelling tegemoet zien. SCHIEDAM, 24 Oct. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Houtwjjn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling ƒ0.70 4 ƒ0.80. De politie heeft gisteravond een vijftal mannen en opgeschoten jongens gearresteerd die in Kralingen op roof uitgingen en uit on beheerd staande auto's en wagens stalen wat van hun gading was. Zij werden gisteravond op heeterdaad betrapt bij het stelen van een pak tabak uit de auto van een reiziger. De dievenbende is daarop in haar geheel inge rekend en naar het politiebureau aan de Hof- laan overgebracht. Het zijn de 23-jarige A. B., de 19-jarige S. Z., de even oude F. R., de 15-jarige V. v. S. en de 37-jarige P. K. 0 Komische opera in één acte van Jacq. Offenbach, door de Wiener Sangerknaben. Het concert, dat de Wiener Sangerknaben vorige week in de Rotterdamsche Doelen gaven, bood ons de gelegenheid (in ons ver slag) terloops attentie te vragen voor de acteurs-talenten, die in deze hoog-begena- digde stem-wondertjes om ontplooiing roept. „De komische opera: „Mijnheer en mevrouw Denis" van Jacq. Offenbach, die de benijdens waardige pupillen van het Weensche instituut gisteravond in de wederom goed-bezette Doe- lezaal op het podium brachten, moet menig een in bewondering hebben gezet om de zwie righeid, waarmee de zangertjes zich in hun tooneelpakjes bewogen en om het gemak, waarmede zij de hun toegewezen tooneeltaak bleken te begrijpen en konden uitvoeren. Het gegeven dezer Offenbach-sche opera lijkt misschien bij het doorlezen niet zoo bijster geschikt voor de jeugd, maar de uit werking van een en ander was toch wel zóó aardig, dat men alle bedenkingen kon laten varen. Ook hier gold weer de wijze norm: „Het ligt er maar aan, hoè iets wordt voor gesteld". en wij zullen graag erkennen, dat het gevalletje van ontvoeren, verkleeden, vluchten, drinken en klinken met een apotheo se als slot niet alleen charmant, maar ook handig en vlot, zoowel in de juiste kluchtsfeer als met de vereischte muzikaliteit te genie ten werd gegeven. Men hoorde in dit werkje van weelderige melodieusheid o.a. een kwartet, zóó èif en zóó boeiend van voordracht, dat men het als model mocht stellen aan vele volwassenen van wie om hun langere routine heel wat meer geëischt zou moeten worden. Wat 'n rijk-ge- timbreerde stem heeft die Nanette en wat 'n liefelijkheid klinkt ons tegen uit de glashel dere sopraan van Gaston. De sergeant Belle- rose werd met zooveel flair neergezet, dat men aan een ingeboren talent moest denken. Uitstekend voelden deze knapen aan, dat er tintelende actie gelegd is in de partijen van dit levenslustige partituurtje. Het drink en klinklied muntte uit door natuurlijkheid van spel en soepelheid in voordracht. Als wij het elegante van Gaston's liefdesspel prijzen naast het dappere van Bellerose's optreden, dan doen wij slechts een greep uit het vele goede, dat nadere vermelding waard zou zijn; immers, ook de bezorgdheid van Nanette en de bedeesdheid van Lucille vroegen de aan dacht en het ensemblespel van „heel de wacht" was in de puntjes. Zoo kreeg men dezen avond, waarop een geheel nieuw programma was aangekondigd, wel een ruimen kijk op het veelzijdige talent dat deze cultuurkinderen bezitten. Want Leopold Emmer weet zijn achttien zangertjes evengoed ontvankelijk te maken voor de lichte muziek van Offenbach als voor het diep-ontroerende van een motet der klas sieke meesters (Lassus en Gallus). De Wiener Knaben zingen even welluidend (let wel: achttien in getal) een acht-stem- mig „Haec Dies" als het simpele „Heiden- röslein" en de stemmingwekkende „Hymne a la nuit" van Rameau. Strauss' „Rosen aus dem Süden" vormden het prachtige slot van het programma, doch Schumann kreeg ook nog een beurt, om het „extra" te verzorgen. Wij zouden in herhalingen vallen, als wij de liederen weer gingen bespreken. En waartoe dit alles? Men weet toch, dat deze knapen- zang gerekend moeten worden als de meest aantrekkelijke uiting van wat met de blanke menschenstem bereikt kan worden. J. W. Carmen. Bij de Rotterdamsche opvoering-zal de titel rol worden vervuld door de mezzo-sopraan Anita Clinova Lunati, die in de openingsvoor stelling van dit seizoen met groot succes haar debuut heeft gezongen. Naast haar treden nog een tweetal nieuwe krachten van het gezelschap op, n.l. de tenor Cristoforo Altube als Don José én Jolanda Cirillo als Micaëla. Verder neemt de bekende bariton Spartaco March! de rol van Escamillo voor zijn reke ning, terwijl de overige solistenpartijen worden bezet door Pietro Mariotti, Luigi Sardi, Vit- torio Baldo en Eraldo Coda. Verwacht wordt: Matige tot zwakken, Noord-Oostelijke tot Oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. Het 1ste Zondagmiddagconcert te geven door het Residentie-Orkest op 27 October a.s. zal onder leiding staan van dr. Peter van Anrooy, solist is de jonge violist Henri Te- mianka. Het programma luidt als volgt: Vioolcon cert, Beethoven; Symphonie fantastique, Berlioz. lederen Maandagavond repetitie Harmo- niegezelscnap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumen ten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Aiberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereeniging „Inter Nos", café De Seinpost. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schie dam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetite Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van naif 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging, on der leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van b tot 6 uur repetitie voor de meisjes van net kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Anlhontus" van 56 uur zitting van net bestuur. Ue- legenheid tot aanmelding van leden. Woensdag 30 October. Ledenvergadering Ned. R. K. Fabrieksar beiders (sters) bond „St. Willibrprdus", R. K. Volksbond, 8 uur. Zondag 3 November. Jaarlijksche Kerkhof-oefening, vanwege de St. Barbara Vereeniging, aanvang 3 uur n.m. Op bijna 63-jarigen leeftijd is na een kor te ongesteldheid overleden de heer H. C. Die- deriks, die ongeveer 40 jaren lang admini strateur was aan het „Dagblad van Rotter dam." 26 Oct.: Doelen, Rott. Philh. Orkest 3.30 uur; Groote Schouwburg, Italiaansche Ope ra (Carmen), 8 uur (voor volw.). 27 Oct.: Groote Schouwburg, Alles für mein Madchen (Fritz Hirsch Operette) 2 en 8 uur (voor volw.); Doelen, Het Residentie- Orkest, 2.45 uur. 28 Oct.: Doelen, „Excelsior" (Missa So- lemnis van Beethoven) 8.15 uur (voor-uit voering). 29 Oct.: Groote Schouwburg, Toekomst (Het Masker) 8 uur (voor volw.); Doelen, „Excelsior" (Missa Solemnis van Beethoven) 8.15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 24 October, in: Luxor, Königswalzer (voor volw.); Thalia, De he mel op aarde; Lumière, Régine (voor volw.); Capitol, De bonte sluier (voor volw.); City, De bonte sluier (voor volw.); Corso, De twee weezen (voor volw,); Centraal, Duivels der lucht; Olympia, Sequoia (boven 18 jaar); Oostertheater, De roman van een nacht (voor volw.). Tentoonstellingen: Unger v. Mens, beeldhouwwerk van Gra Rueb (tot 27 October)Rott. Kunstkring, moderne Fransche affiches (tot 3 Nov.). Schiedam. Passage theater. Charlie Chaplin in City Lights en Fantómas, 8.15 uur ivoor volw.), V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1