m 1 HET UITBREIDINGSPLAN NIEUWLAND. „Waar dat wiel draait" DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 58ste JAARGANG. DINSDAG 5 NOVEMBER 1935 STADSNIEUWS. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 N. S. B. TAKTIEK. "gesnapt. BEGRAFENIS F. VAN WAAS. VASTSTELLEN VAN DE GROOTE LIJNEN. Een nieuwe stad van 28.000 inwoners. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. KETHEL. ROTTERDAM. DE R. E. T. DE MALVERSATIES BIJ DE „PATRIA". DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. Ook de mede-directeur gearresteerd. ZIJN LAATSTE KRUISWEG. DIEFSTAL. GEROLD. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden f 4,25; per maand 1,10; per week 25 eens. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden f 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cents per stuk. Postchèque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. E COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarieL Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels f 0.50; 10 regels f L15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering f 500.bij overlijden door een ongevalf 500. bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog 150-bij verlies van een duim 75.— bij verlies van een wijsvinger50-bij verlies van twee voorste ledematen van een hand 25bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt Mussert-Jugend De N. S. B. partij-beweging schijnt in Schie dam haar actie te ontplooien in alle vormen. Voor een buitenstaander is er niets te beken nen, doch zoo nu en dan wordt er weer eens een nieuw wandelclubje opgericht, dat met onschuld wordt aangekondigd, doch dat wel degelijk een N. S. B.-kind blijkt te zijn. Zoo ook heden is er weer iets op dit gebied te bespeuren. Er is n.l. een afdeeling Schiedam van de Nationale Jeugd Storm opgericht. Dit moet een prachtige organisatie verbeelden van een krachtige; eensgezinde, nationale jeugd van jongens en meisjes van 12—18 jaar. Een super-vinding, die in de N. S. B.-ma- chine goed past. Bij de aankondiging staat het niet. Doch een goed verstaander heeft een half woord noodig. Wanneer er soms ouders mochten zijn, die in hun jongens of meisjes, op twaalfjarigen leeftijd, reeds kiemen ontdekken die wijzen in de richting van een krachtige, eensgezinde gedachte tot het vormen van een „Nationale Jeugd Stormafdeeling", stuurt ze dan liever toch maar met een hoepel, tol of voetbal het Sterrebosch in! Laat uw kinderen niet vema- tionaien door een vereenigingsorgaan „De Stormmeeuw", maar geeft ze dan b.v. een Kerkboek, een postzegelalbum of een prenten boek. Ouders, waakt over uw kinderen. Er zün stormafdeeiingen op komst, voor alle gezind ten geschikt, van jongens met korte broeken! Dit is zeker de Mussert Jugend? NED. R. K. FABR. ARB. BOND ST. WILLIBRORDUS. Dezer dagen hield bovengenoemde afdee ling een ledenvergadering, die flink was be zocht. In zijn openingswoord besprak de voor zitter, welke de taak in deze benarde tijds omstandigheden die der georganiseerde ar beiders was. Meer en meer komt de waar heid naar voren der woorden van Dr. Ariëns, dat op het terrein van den arbeid de strijd gestreden zal worden tusschen geloof en on geloof. Een blik op den internationalen toe stand zal een ieder duidelijk zijn. De persbe richten daarover zun duidelijk. Nadat de notulen voorgelezen en goedge keurd waren, deelde de voorzitter mede, dat de viering van het st. Willibordusfeest al leen kerkelijk zou plaats vinden. Op 17 No vember zal de Hoogmia in de kerk H. Joh. den Dooper tot intentie van den Bond worden opgedragen. Mededeeiing Werd gedaan over de noodzakelijkheid van organisatie der jeugd, zoowel mannelijke als vrouwelijke. Er wera met klem aangedrongen, om de roman „Groeiend Erfdeel" een uitgave van „Vobi" aan te schaffen voor de geringe prijs van vijftien cent. Hierna verkreeg de heer Kleiss, de Bonds voorzitter, het woord tot het behandelen van zijn onderwerp.„Ordening". Ruim anderhalf uur wist de spreker zijn gehoor te boeien. Op waarlijk schitterende wij ze, gaf hij den toestand weer vanaf het gil den-tijdperk tot heling. Hij eindigde met de opwekking van trouw en eensgezindheid voor de moeilijken tijd die nog niet overwonnen is. Hierna nam de Bondsvoorzitter wederom het woord om namens het Hoofdbestuur de vier bestuursleden, die I2y2 jaar en meer zit_ ting hadden in het Bestuur te huldigen. Nadat de spreker hun werken voor de organisatie had gememoreerd en dit werken ten voorbeeld had gesteld aan de andere leden overhandig de hij hun een stoffelijk blijk van waardee- ring bestaande uit een Waterman Vulpen. Een der jubilarissen dankte den voorzitter voor zijn woorden. Hij vertrouwde, dat zij nog vele jaren hun ambt zouden kunnen blijven vervullen. Na de mededeeling dat op de eerstkomen de vergadering gesproken zal worden over de Jeugdorganisatie, sloot de voorzitter de goed geslaagde bijeenkomst. HOOGSTRAATBKLANGEN. Naar wij vernemen zou het met de deel neming aan de Hoogstraat winkelweek steeds vooruit gaan. De winkelweek zal nu worden gehouden, volgens een nieuw besluit van Don derdag 28 Nov. tot 7 December. Er is reeds een cadeaustelsel ontworpen, dat moet klinken als een klok en waarte gen van de zijde der bevoegde autoriteiten geen bezwaar bestaat. GEM. Openb. leeszaal en bibliotheek. Gedurende de maand October werd door de Bibliotheek voor dc u bare Leeszaal, hoofdgebouw Lange Haven uitgeleend 1215 kinderboeken 4699 studiewerken en 9030 ro man, totaal 14.944 boeken. Het filiaal in het Gorzenkwartier leenden uit: 400 kinderboeken i20l .studieWerken en 743 roman, totaal 2434 boeken. Over beiden inrichtingen werd in totaal uitgeleend 29913 boekwerken. Het aantal houders van leeskaarten be droeg op het eerst der maand 2863. Hedenmorgen is door de politie in samen werking met komiezen een inval gedaan in de waterstoker^ van M. J. de Groot aan de Dam Na eenig zoeken werden 285 boekjes ciga- rettenpapier gevonden, waarvoor geen belas ting betaald was. De partij werd in beslag genomen, terwijl tegen de G. proces-verbaal werd opgemaakt. GESLAAGD. Voor het diploma a der Nederl. Modevak school „Ensaid" slaagden de dames A. Boes en J. Ju, leerlingen van mej. a. Coster. Op de Algemeene Begraafplats te Schiedam is gistermiddag onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer F. van Waas, in leven oud-directeur van de N.V. van der Eist en Co's Houthandel, Oud-luitenant-adjudant van de Schiedamsche Schutterij en lid van de commissie van toe zicht op het stedelijk muziekcorps. Aan hét graf werd gesproken door de hee- ren B. A. J- Wittkampf, namens de bovenge noemde Commissie van Toezicht, J. Richter, directeur van de N.V. v. d. Elst's Houthandel, A. Munnik, vertegenwoordiger van het Stede lijk Muziekcorps en J. van Meelen, namens den Oud-Kaderbond van de Schutterij. Aanwezig waren o.m. de oud-burgermees ter, de heer H. Stulemeijer, de wethouders mr. M. M. van Velzen en ir. C. Houtman, de kantonrechter mr. J. Stheeman Hesse, ir. Frits M. Beukers, Jhr. dr. J. C. de Ranitz, E. Steinder, directeur van het Schied. kan toor van de Rotterd. Bankvereeniging, dr. D. Ris en de heer Van Vleuten, directeur van het Stedelijk Muziekkorps. De burgemeester van Schiedam, mr. dr. F. L. J. van Haaren had zich laten vertegen woordigen door den heer Wittkampf. NIEUWBOUW. Heden is men aangevangen met het plaat sen der heimachine voor de nieuw te bou wen woningen aan den Rubenslaan, op de plaats waar tot op heden de school-werktui- nen waren gelegen. NATIONAUE ZWEMWEDSTRIJD SCHIEDAMSCHE ZWEMCLUB. Voor de nationale zwemwedstrijden, welke bet bestuur van de Schiedamsche Zwemclub organiseert in het Sportfondsenbad op Maan dag li November als: 'savonds om 8 uur, bestaat groote belangstelling van de zijde van zwemsters en zwemmers. Niet minder dan 150 zwemsters en zwemmers van 11 verschil lende vereenigingen hebben zich doen in schrijven, waaronder verscheidene record houders en kampioenen van Nederland. Daar een programma is samengetseld, dat ook op de a.s. Olympiade verzwommen zal worden, belooven de wedstrijden interessant te worden. De jury is samengesteld uit de vooraanstaande bondsofficials, w.o. de bonds voorzitter, Jan de Vries, den heer Blits, voor zitter van het IJ, Amsterdam, den heer G. Langelaar uit Rotterdam, voorzitter van den Z. R. C. en veie anderen. De wedstrijden zullen besloten worden met een wa.terpolowedstrijd tusschen S. Z. C. en het Rotterdamsch Jeugdzevental. S. Z. C. zal als volgt zijn samengesteld: A. Osserholt, doel; M. van Luyck, J. Tim mermans, M. J. v. d. Meer, achter; P. Goe derend, C. van Luyck en B. Ogroske, voor. Het Rotterdamsch Jeugdzevental zal be staan uit de heeren W. Tordoir, S. V. H„ doel; J. Hazenvroek, S. V. H., W. van Wijk, S. V. H„ K. Hoving, R. Z. C., achter; H. Bon tebal, z. P. C„ N. Niezen, R. Z. C„ W. Dr°og, S. V. H., voor. Reserves: J. Spierenburg, Maas en T. van Dommel, s. v. H SCHIEDAM'S MANNENKOOR. Op het concert, door „Schiedam's Mannen- kooi op ovember a.s. onder leiding van Paul v. d. Putten te geven, za! o.a. ook wor den uitgevoerd het Hongaarsche Werk van den Componist Adam jetlö paiu végen Kurta Kocsma" (Aan 't dorpseinde staat een taveerne). Dit werk van den Boedapester leeraar aan de muziek-academie (op een gedicht van den grooten Hongaarschen volksdichter Pe- töfi Sandor) is een buitengewone uiting van hedendaagsehe muziek. Ten deele ballade, ten deele stemmings schildering, behandelt het een typiscch Hon gaarsche volksscène. Het begin beeldt de poëtische sfeer, de stemming van een avond-landschap. In de ei berg echter, aan den oever van de rivier, „aat het uitbundig toe; er wordt gedanst en gezongen op de aanvnurende czardas-mu- ziek. Een knecht komt vragen, of het niet wat kalmer kan, want zijn heer kan niet slapen. De knecht wordt duchtig verwenscht en eenig resultaat is> dat het Iawaai nog verdubbelt. Maar daarna komt een kind vragen stil te zijn, want zijn lieve moeder iigt zoo ziek. En nu het groote contrast, waarin de ver- eering voor de moeder (een eigenschap der Hongaren) tot uiting komt: de muziek zwijgt en de eerst zoo luidruchtige bende gaat stil uiteen. Do stemming van het begin keert weer en or "a.ChtCUjke stilte wordt door de muziek Het wee"gegeven. trers- T/T. vraaë't veel, ja alles van de zan- stellên ZTZ: muzikale uitdrukking de polo-rhytmieUal7°°™' dig- in vesrchiiiende 7-u fu men 5' 'hythmen zingen* vraagt een groo egeoefendheid. Het is nog slechts twee nk-la«d uitgevoerd en dan nog door groote Wen. Met eene speciale vergunning van den componist mae Schie dam's Mannenkoor" het uitvoeren" BURGERLIJKE STand. Aangiften van 31 Oct4 Nov. GEBOREN: Janna J„ d. van C. Muilwijk en A. Nugteren, Mariastraat 103. Lambertus H. M., zoon van P. A. van den Berg en D Th. Klapper, Broersvest 119. Alida. W., d. van G. W. k. Reinders en L. Maliepaard, Grof- baan 25. Theodora, d. van N. van Overdam en M. P. van Dorp, Ampèrstraat 39. An- tonius W. H., zoon van C. C. Jagt en A. A. van der Heiden, Teijlerstraat 4. Johannes J., zoon van d. j. Chatelain en A. Harte, Heerenstraat 49. Engelberta A. Th., doch ter van C. E. j. de Groot en A. M. van de Water, Rijnstraat 37. OVERLEDEN: H. A. Bakker 81 j„ Emma- straat 13. A'a den afloop van de Rembrandt-tentocnstelling te Amsterdam, worden de kostbare inzendingen met groote zorg wederom ingepakt om naar de verschillende eigenaars te worden teruggezonden. In de Vrijdag a.s. te houden raadszitting zal gelijk reeds gemeld, in behandeling komen de vaststelling van een uitbreidingsplan voor een gedeelte van Nieuwland en 's-Graveniand, be kend onder den naam Nieuwland I. Aan den aan den raad overgelegde toelich ting ontleenen we de volgende gegevens. Over dit plan schreven we overigens al enkele maanden geleden min of meer dit- voerig: Het uitbreidingsplan omvat een gedeelte van Nieuwland en 's-Graveland, ten Zuiden van de spoorlijn naar Vlaardingen. Het schemaplan geeft in groote lijnen den weg aan, die bij de uitbreiding gevolgd zal worden. Afgezien van het volgens de wet geëischte heeft het uitbreidingsplan zijn ontstaan te danken aan de overweging, dat het noodzake lijk is de verschillende uiteenloopende vraag stukken reeds in groote lijnen van te voren onder de oogen te zien en in het plan te verwerken, en deze niet incidenteel, telkens als er een complex bouwgrond voor uitgifte rijp is, te beoordeelen en vast te stellen. Door deze wijze van bestemmen wordt ver meden, dat in eenzelfde wijk één bebouwing van een sterk uiteenloopend karakter wordt aangetroffen, waardoor in arcbitectonisc.h maar ook in sociaal en stedebouwkundig op zicht geen gaaf geheel bereikt wordt. Wat de bebouwing betreft is in de eerste plaats aandacht besteed aan de terreinen, welke reeds van te voren aan te wijzen zyn voor openbare gebouw en instellingen. Speelterreinen, evenals volkstuinen en schoolwerktuinen, zfln niet in het eigenlijke Plan opgenomen, maar geprojecteerd in Bab- berspolder, gedeeltelijk op het terrein, wat later voor uitbreiding van de algemeene be- graafPlaats bestemd is. Bij het projecteeren van winkels en café's is a s uitgangspunt aangenomen deze zooveel mogelijk te eoncentreeren in speciale winkel straten. in dit plan is een gedeelte van den hoofdverkeersweg daarvoor bestemd. Een goed uitbreidingsplan alleen is echter niet voldoende om een goede stadsuitbreiding te waarborgen; de eigenlijke bebouwing ia van even groot belang. Deze bebouwing zal be hoorlijk verzorgd moeten worden. Het ver dient aanbeveling deze uitsluitend in handen van architecten te stellen. Nauwkeurig dienen het woningtype en de hoogte van bebouwing overwogen te worden. Het betreft hier een stad van plm. 28000 inwoners, waarvan het alleszins wenschelijk is, dat deze een gaaf harmonisch geheel vormt, steunend op en aan sluitend aan het reeds bestaande Schiedam. Wenschelijk is het daarom niet slechts critiach en corrigeerend in te grijpen, doch nog meer dan tot nu toe het geval was, positief, schep pend werk te verrichten, en tijdens de uit voering zorg te dragen voor een goede des kundige leiding, De hoofdgedachte bij het ontwerp is het scheppen van een nieuw woongedeelte voor Schiedam geweest, in het Zuiden begrensd door een strookplantsoen, aansluitende bij 't groen van de algemeene begraafplaats en zich voortzettend langs den Vlaardingerdijk tot aan de R. K. begraafplaats, waarvoor nog een gedeelte voor uitbreiding is gereserveerd. Langs dit plantsoen is een wijk geprojec teerd voor een betere bebouwing, waardoor beteikt is, dat het plantsoen geleidelijk in de daarbijbehoorende tuinen overgaat, terwijl door middel van een singel en beplanting langs de diverse lanen en verkeerswegen getracht i« aan de wijk ais woonwijk een groote^Tan! trekkelijkheid te geven. Ten Noorden van de open bebouwing is een wijk voor half open bebouwing gedacht, welke meer het karakter zal hebben van een tuin stad. Deze wijk gaat naar het Noorden over in een gesloten bebouwing van middenstands- Woningen, in hoofdzaak gegroepeerd langs de hoofdverkeerswegen. Deze middenstands- Woningen sluiten een tweetal arbeiderswijken in, waarvan de noordelijkste een directe ver binding heeft met de oude stad, ongeveer in het verlengde van de St. Anna Zusterstraat. Ten Noorden van den Rijksweg Rotterdam Hoek van Holland zijn nog eenige blokken ar beiderswoningen gedacht. De industriewijk, die langzamerhand langs de Noordvestgracht en de Schiedamsche Schie ontstaan is, wordt ir het plan begrensd door een gesloten bebouwing van middenstands- en arbeiderswoningen. Mocht het later wensche lijk blijken deze industriewijk uit te breiden dan zal deze uitbreiding gezocht moeten wor den langs de Schie ten Noorden van de spoorlijn en eventueel langs het te graven Oost-West-gerichte kanaal, waardoor een ver binding tot stand kan komen met het in dustriegebied, dat in den Spangenschen pol der gedacht is. De terreinen in Kethel gelegen tusschen de Westelijke gemeentegrens en de spoorbaan SchiedamVlaardingen, zijn in hun bestem ming als directe voortzetting van het Schie damsche plan gedacht. Harmonische aanslui ting is daarbij reeds onder de oogen gezien, het zal echter zaak zijn deze bebouwing in nauwe samenwerking tusschen beide gemeen ten tot stand te brengen. Dit gebied valt .ech ter buiten dit uitbreidingsplan. Betreft het bovenstaande in algemeene trekken de bestemming van de verschillende terreinen, de hoofdvorm in de groepeering wordt bepaald door de hoofdverkeerswegen. Ie. de Rijksweg RotterdamHoek van Hol land, welke in het Noorden het plan door snijdt; deze weg vormt door zijn verbinding met de bestaande stad en door de spoorweg kruising een integreerenden factor in het wegenschema van het geheele plan. 2e. De aansluitingen van Schiedam op boven- genoemden weg, n.l. bij het Proveniershuis en door den weg, loopende vanaf de Vlaardinger Poort. 3e. De secundaire verbindingen van de nieuwe wijk met de oude stad, n.l. bij de Vlaardinger Poort, ongeveer in het verlengde van de Nieuwe Haven, bij de Rembrandtlaan en in het verlengde van de St. Anna Zuster straat. Verder is in het plan nog een centuurbaan geprojecteerd, welke deze wijk en Kortland een directe verbinding geeft met het Station en met het eventueel verplaatste station. Gedacht is ook nog aan een verbinding met Vlaardinger-Ambacht, ongeveer ter hoogte van Spieringshoek. De aanleg is gedacht als polderstad, welke bemalen wordt. De singel, welke reeds eerder genoemd is in zijn functie van groen te brengen in de woonwijken, doet ook dienst voor ontwate ring van den grond en als overstort van de rioleering bij hevigen regenval. HENGELEN! Zondag 3 November behaalde S. H. V. 't Baarsje op een nationaal concours uitge schreven door de R. H. C. Het Stuurmannetje, de 5de prijs voor corpsvisschers ook be haalde de volgende hengelaars een alleen staande prijs 5de A. Hordijk, 8ste pr. K. Meijers, 17de J. v. Dijk, 20ste D. Mackaij. Extra prijs B. de Pater voor het lichtste maatvischje van 5 gram. De Schiedamsche H. V. „de Amateur", die Zondag j.l. deelnam met vijf corpsvisschers, aan het uitgeschreven concours van R. H. V. „Het Stuurmannetje", waaraan 20 vereeni gingen deelnamen behaalde den 3en corps- prijs en 3 persoonlijke prijzen. Ze werden be haald door v. Leeuwen 3e pr„ Schel I4e prijs, en Mackij 15e prijs. Electr. lampen 15, 25 en 50 kaars 39 ct. Splendorlamp 100 kaars 105 ct. Philips-lampen 15, 25 en 50 kaars 66 ct. Rijwiel dynamolamp 249 ct. Grootste sort, en bet goedkoopst is alleen HOOGSTRAAT 67—69 TEL. 68436 SCHIEDAM, 5 Nov. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwyn. Houtwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling ƒ0.70 f 0.80. HET JONGE BAARSJE. Zondag 3 Nov. hield de jeugdafdeelingen van M. H. V., V. D. L. en S. H. V. 't Baars je een gecombineerd concours in Maassluis de Schiedammers wonnen de corpsprijs en gingen weigemoed huiswaarts. Alleenstaan de prijzen werden gehaald door A. Slaven burg 1ste; R. de Jong 2de; W. Esbat 4de; P. Slavenburg 5de; Burger 6de; Degeling 7de en 8ste; v. Horst 9de; W. Winterswijk 10de; P. Slavenburg 12de; B. Versteeg 14de; G. Gijbels 19de; D. v. Eden 20ste; Kokje 21ste; Krommenhoek 22ste; D. Versteeg 23ste; W. de Nijs 24ste; H. Wolthuis 27ste; Willem- ste 28ste; v. Loenen 29ste; J. Esbach 30ste; pr.Overheul. HARGPOLDER. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een voorzitter voor den Hargpolder, is na her stemming tusschen M. Zonneveld en W. van der Eik, de laatste gekozen. AUTO-PECH. Gisteravond is door onbekende oorzaak de auto van den heer Q„ dierenarts te Vlaar dingen in den berm van de Schiekade ge reden, waardoor van een telefoonpaal de ver bindingen werden verbroken. Met takels is de auto weer op den weg gebracht. NOG MEER BAKKERS. Door den heer P. F. van Schijndel, los- werkman alhier, is een verzoek gericht tot B. en W. om in het pand Schiekade no. 10, een bakkerij te mogen oprichten. SCHOUW. Morgen zal schouw gehouden worden in den Noord-Kethelpolder en in den Zouteveensche- en Holierhoekschen Polder. Proeven met een nieuw systeem remmen. Sinds eenigen tijd is de technische dienst van de Rotterdamsche Electrische Tram bezig ernstig proeven te nemen met een nieuw systeem in verband met het electrisch rem men. Men noemt dit recuperatie, hetgeen be- teekent heroveren, terugkrijgen, weer voor zich winnen, herwinnen. De rem-wijze is pre cies dezelfde, doch door dit systeem toe te passen, tracht men door de remenergie weder opnieuw stroom op te wekken. Het komt dus neer op een stroombesparing. Het systeem is zeer ingewikkeld en gaat gepaard met vele technische moeilijkheden, zoodat men op het moment directe positieve resultaten nog niet kan constateeren. Bij wijze van proef wordt 't nieuwe systeem alleen nog slechts toegepast op één motor wagen. Zwakke tot matigen, Zuid-Oostelijke tot Zuidelijken wind, zwaar bewolkt met tijde lijke opklaringen, aanvankelijk nog kans op regen, weinig verandering in temperatuur. lederen Maandagavond repetitie Harmo niegezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumen ten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereeniging „Inter Nos", café De Seinpost. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Puttenj. Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van net Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van net afdeelings bestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot halt 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schie dam's Mannenkoor „Urpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetite Polyhymnia. R. K, Volksbond. lederen Donderdagavond van nalf 9 tot nalf 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Scniedamsche locale Gezellenvereeniging, on der leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen vrijdagmiddag van tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in net Parocniehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Faulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach- ten voor de leden". lederen zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Anlhomus" van 56 uur zitting van het bestuur. Ue- legenneid tot aanmelding van leden. 6 November. Tweede cursusavond. Spreker F. Keesen. Gevaren die het het gezin bedreigen. 17 November. St. Willi brordusfeest N. R. K. Volksbond ,'s avonds 8 uur. Feestredenaar: Pastoor Pau- lussen, oud-adyiseur der afdeeling. In verband met het onderzoek naar aanlei ding van de malversaties, die gepleegd zouden zijn door de directie van de N. V. Verzeke ring Maatschappij „Patria", is thans ook nog de mede-directeur dr. R. L„ een Duitscher, aangehouden en op 't hoofdbureau van politie in bewaring gesteld. Ongeveer drie weken geleden ging ik, ge trouw aan het bekende: „Ga nooit een open R. K. Kerk voorbij, zonder even O. L. Heer te groeten", de kerk a. d. G. Rijweg binnen. Dat goede gebruik scheen nogal in vergetel heid te zijn, want ik was alleen, tenminste, dat dacht ik. Neen, er was nog iemand. Een heer bad den H. Kruisweg. Heel devoot ging hij van statie tot statie, met ernstige overweging van Jesus' smarten. En wie was die heer? Wijlen H. Hellebrekers! Zoo heel alleen met God in het stille mid daguur, bad de groote Roomsche strijder daar zijn wellicht laatsten Kruisweg. Nu weten wij, waar hij, die zoo schitterend in het openbaar de R. K. zaak verdedigde, zijn krachten ging putten. 4 J. J. Uit de woning van den kantoorbediende A. K. aan het Stationsplein, is uit een koffer een bedrag ad 300 gestolen. 6 Nov.: Groote Schouwburg, Lucia dl Lammermoor (ltal. Opera) 8 uur. 7 Nov.: Groote Schouwburg, La gloire (gez. Maurice Rostand) 8 uur. 7 Nov.: Doelenzaal, concert Eruditio Musica, 8 uur. 8 Nov.: Groote Schouwburg, Ballet Jooss 8 uur (voor volw.). 9 Nov.: Groote Schouwburg, Ballet Jooss, 8,15 uur (voor volw.) Doelenzaal, Philhar- monischorkest, 3,30 uur, 10 Nov.: Groote Schouwburg, Ballet Jooss, 8,15 uur (voor volw.) BIOSCOPENGoedgekeurde programma's tot en met Donderdag 7 November in Thalia, De moord op liet schip (boven 18 jaar); Luxor, Der Vogelhhndler (boven 18 jaar); Corso, Het meisje met den blauwen hoed (voor volwassenen); Olympia, Hup Joe Brown (voor volwassenen); Studio, De man die zijn hoofd behield (voor volwassenen)Lumière, De blonde Carmer (boven 18 jaar); Capitol, Het complot der 39 voetstappen, (voor volwassenen); Scala, Tusschen twee werelden (boven 18 jaar); Colos seum, De zigeunerbaion (voor volwassenen); City Opstanding (voor volwassenen)Centraal, Harte- dief Schiedam. Passage Theater. Afgekeurd. Op een wagen van lijn 17 is ten nadeele van D. P. v. M. uit de v. d. Poelstraat Zaterdag een portemonnaie met 110 gerold.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1