PRIJSPUZZLE, Schiet eens in zo'n fijne jas! f 42.- MAANDAG 11 NOVEMBER 1935 EEN CONCERT VAN FLIPSE ZONDER NOVITEITEN. Werk van 3 landgenooten, 2 orkest leden als solist. fcd. I* HERDENKING WAPENSTILSTAND OUD-DELFSHAVEN. Aan de Nederlandsche Handels Hoogeschool. GEMEENTERAAD. DANSAVOND DER R; K. V. U. ROTTERDAMSCHE SPORTPERS. LAF. JUBILEUM. ZEEVAARTSCHOOL. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND. VERHURINGEN. PANDER ROTTERDAM. v OPPERT 63 - ROTTERDAM I 79.50 sen© OM LIET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Een concert van Flipse zonder noviteiten! Het valt direct op bij dengene, die de pro gramma's van het Rotterdamsch Philh. Orkest gedurende de laatste jaren nauwkeurig bestu deerd heeft. Toch was het een merkwaardige middag: er zat n.l. weer „plan" in de samenstelling der uitgevoerde werken. De aandacht scheen m.i. ditmaal geconcentreerd op de voorkeur aan eigen menschen, waartegen niets valt in te brengen, als deze werk brengen, dat even waardig blijkt te zijn aan datgene wat uit den vreemde komt. Bovendien waren leden van het Öï-kest als solisten gevraagd, hetwelk eveneens moet toegejuicht worden als 'n mo reels waardeering voor hun hard werken, dat wellicht aan andere waardeering wel een3 te kort komt. Ant. Schweitzer, lid van het orkest; Willem Landré, stadgenoot en Willem Pijper, land genoot waren de componisten, wier werk op het programma voorkwam en wie zal zeggen, dat deze figuren den toets der critiek niet kunnen doorstaan! S. Brill en M. Wery so lieerden, resp. als cellist en saxophonist en de wijze, waarop het publiek hun optreden ho noreerde, was ondubbelzinnig gunstig. Het „in memoriam matris" van Landré, voor Rotterdam niet onbekend meer, heeft ons dezen middag bijzonder getroffen in het ge deelte, waarin do berustende gedachten mid dels een melodische veelstemmigheid worden opgevoerd tot een schoonen climax; wanneer men dit stemmingwekkende werk aandachtig beluistert en dan bijv. de Gregonaansche me lodie van het „Lux aeterna luceat ei, Do- mine" op zoo fijnzinnige wijze hoort opbloeien in een volkomen pretentielooze tusschen- passage, dan voelt men zich rijk, omdat er zooveel 'schoons bestaat, dat met zoo weinig moeite genoten kan worden. Het Orkest speelde vol zelfbeheersching, zeer muzikaal. De Suite voor strijkorkest van Ant. Schweitzer, 3 jaar geleden door dit orkest bekend gemaakt, bewees bij deze herhaling, dat het werk van 'n hedendaagsch componist, die voortdurend midden in de uitvoerings praktijk staat d.w.z. onder hoogdruk leeft niet noodzakelijkerwijze singulier of afstoo- tend behoeft te zijn (gelijk wel eens gedacht wordt) doch volkomen volgbaar kan zijn zoo wel voor hen, die het radicalisme van thans niet opzij zetten als voor degenen, die het contact met voorheen niet kunnen loslaten. Een „mixtum" dus? zal men zeggen. Neen! een zuiver en eerlijk, een éénvoudig werk, dat musiceert en niet redeneert of suggereert noch doet gissen of schouder ophalen. Het plaatsen van deze fraai gespeelde suite achter Debussy's „Rhapsodie pour orchestre et Saxophone" illustreerde op ongezochte wijze wederom Flipse's rake intuïtie bij het maken van een passend geheel. Laat het zijn, dat de rhapsodie voor clarinet zoowel als die voor saxophone en orkest alsmede de fantasie voor piano met orkest niet kunnen gerubriceerd worden onder de belangrijk (st)e werken van meester Claude, zij is ongetwijfeld een aan trekkelijk werk, dat om begrijpelijke redenen meer dan eens op de programma's voortkomt. Zonder buitenmatig hooge eischen te stellen aan de technische capaciteiten van den solist, draagt het hem wel een taak op, waardoor hij den hoorder een volledig inzicht kan geven van zijn artistieke kwaliteiten en inzichten. Geldt de saxophone voor een groot deel der opkomende generatie als het instrument, waarmede de excentriciteit hoogtij pleegt te vieren, bij het hooren van deze rhapsodie zal men tot andere gedachten zijn gekomen. De gave techniek van den solist, die zijn toon- ontwikkeling zeer regelmatig verzorgt en in heel zijn partij een rustige evenwichtigheid bewaart, moet hoog geprezen worden. Vloeiende melodieusheid en pittig gevarieerde rhytmiek kwamen beide even goed tot haar recht. Tweede solist van den middag was S. Brill, die Haydn's concert voor cello en orkest speelde. Deze uitvoering mocht gelden als 'n zeldzaam voorbeeld van harmonieus samen gaan tusschen orkest en solist. De cellist, wiens voortreffelijk spel wtf al meermalen mochten loven, droeg het adagio zoo doorleefd voor en liet in 't slot-allegro een zoo aan stekelijke „Spielfreudigkeit" hooren, dat men zich moest afvragen, waarom zulk een cello talent in ons land niet in breeder kring ge waardeerd wordt. Exacte thema-expositie en fraaie verzorging der sche voorschriften sierden zijn optreden, dat niets had van een opdringerig zich-zelf-zoe- zijnde solistenloopbaan wensehelgk "tHet pu bliek bezorgde hem een ovatie t j het orkest door op te staan aan deze hulde deel nam. J W. Tentoonstelling bij gelegenheid van 50-jarige samenvoeging bij Rotterdam. Op 17 Juni 1935 was het een halve eeuw geleden, dat de gemeenteraad van Delfshaven met 8 stemmen voor en 7 stemmen tegen be sloot tot de samenvoeging met Rotterdam. In den nacht van 29 op 30 Januari 1886 werd de vereeniging een voldongen feit en was Delfshaven Rotterdam geworden. Op initiatief van de vereeniging „Delfsha ven" tot veredeling van het volksvermaak zal deze gebeurtenis op 30 Januari 1936 her dacht worden. Met medewerking van den gemeente-archi varis zal in het gemeente-archief op 29, 30, 31 Januari en 1 Februari een tentoonstelling worden gehouden van alle aanwezige beschei den, platen, foto's en verdere stukken be trekking hebbende op oud-Delfshaven. Is de collecte in 't archief zeer uitgebreid en interessant voor allen, die oud-Delfshaven hebben gekend, ongetwijfeld zal er ook nog veel interessant materiaal zich ift handen be vinden van particulieren. Voor het welslagen van de expositie zou het wenschelijk zijn, dat dit materiaal voor deze tentoonstelling in bruikleen werd afgestaan. De gemeente-archivaris, archiefgebouw Mathenesserlaan, alsook de heer H. J. Smits, Rochussenstraat 291 (telef. 36675) hebben zich beschikbaar gesteld voor het in ontvangst nemen van deze stukken en tot het verstrek ken van inlichtingen, welke ook schriftelijk worden verstrekt door het secretariaat der vereeniging „Delfshaven", J. Post, van Duyl- straat 78. Onder de auspiciën van de Vereeniging voor Studiebelangen aan de Ned. Handels-Hooge- school vond heden onder een groote belang stelling een herdenking plaats van den 17en wapenstilstandsdag. De voorzitter der ver eeniging, de heer M. H. van Wijk leidde de bijeenkomst in met een woord van bezinning, waarin hij o.m. de zinlooze vernietiging van menschelijke waarden gedurende den oorlog op den voorgrond plaatste. Hij gaf daarop het woord aan mej. L. van Oven, die een voor dracht hield over de positie van den volken bond. Zij vergeleek de doeltreffendheid van militaire- tegen economische sancties. Zonder de Volkenbond ware een complex van maat regelen, in samenwerking van zeer vele lan den, zooals thans in het conflict ItaliëAbes- synië, onmogelijk geweest. In Nederland kun nen wij ons alleen de vraag stellen, in hoe verre wij tot het gestelde doel kunnen mede werken. De heer R. H. Haentjens wees op de on juistheid de Volkenbond als volkerengemeen schap te zien: de Volkenbond heeft in dit op zicht een groote mate van ongeorganiseerd heid doen blijken. H(j bracht dit in verband met het voeren van een Europeesche politiek en wierp de vraag op, of hier geen andere middelen doel treffender waren geweest. Als stelling po neerde hy, dat de Volkenbond in veel opzich ten ln gebreke moet blijven, zoolang de klei nere naties geen onderlinge krachtiger orga nisatie scheppen, terwijl thans onder hen nog vele ernstige wrijvingspunten, midden-Europa, corridor, e.d. bestaan. Zoodra een werkelijke Europeesche ge meenschap in den Volkenbond zal zijn opge nomen, zal een krachtige basis voor dit insti tuut bestaan. De taak van iederen staat zal hierin zijn, allereerst krachtiger mede te wer ken tot innerlijke eenheid. Dit besef moet vooral op dezen dag levendig zijn. Een levendige discussie besloot de voor drachten, welke een aandachtig gehoor hebben gevonden. De gemeenteraad ia bijeengeroepen tegen Donderdag a.s. Op de agenda komen voor het voorstel tot aanwijzing van credieten op de begrooting 1935 voor in 1934 onvoltooid ge bleven werken enz., het voorstel tot wijziging van de voorschriften voor de Algemeene Be graafplaats te Hoek van Holland, het voor stel tot onbewoonbaarverklaring van een aan tal woningen in Charlois, het voorstel tot op heffing van het Burgerlijk Armbestuur van v.m. Pernis, het afwijzende prae-advies op de motie-Van Burink tot net verleenen van voor rang aan Rotterdamsche marktkooplieden bij het uitgeven van marktplaatsen. In de Schouwburgzaal der St. Josephgezel- lenvereeniging, Stationsplein, organiseert Don derdag a.s. 14 November de R. K. V. U. een belangrijken cultureelen avond. Alsdan zal optreden Roehmalaiselan met Javaansche, Ba- lineesche en Ambonneesche dansen onder ga melan begeleiding. Ten aanzien van deze dansen zal door Raden Aju Jodjana een toelichting worden ge geven. Vandaag is aan genoemde zaal gelegenheid tot plaatsbespreken van half twee tot half drie. Zaterdagavond heeft mej. E. M, A. uit de Valkstraat op de Hoogstraat een toeval ge kregen. Een onbekend gebleven voorbijganger heeft haar geholper. en daarbij zichzelf niet ver geten. Toen mej. A- bijkwam miste zjj haar handtasch, waarin een bedrag van ƒ10 zat. Heden herdacht de heer J. van der Plas den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de Kon. Confederatie, later R.M.I. Na per auto van zijn woning te zijn afgehaald, werd hij op het hoofdkantoor ontvangen en toege sproken door de directie, welke hem een cadeau onder couvert aanbood. Hedenavond zal hem door de harmonie van de R.M.I. een serenade worden gebracht aan zijn woonhuis, Spanjaardatraat 67. Voor de benoeming als leeraar In de begin selen van de gezondheids- en verbandleer aan de Zeevaartschool is door B. en W, op de voordracht geplaatst de heer F. H. Meihui zen, arts alhier. Huldiging H. Thomassen. Zaterdagmiddag heeft de vereeniging „De Rotterdamsohe Sportpers" in een der zalen van Tivoli alhier haar eerste jaarlijksche al gemeene vergadering gehouden. Na een kort openingswoord van den voorzitter, werden de jaarverslagen van den secretaris-penning meester goedgekeurd. Het geheele bestuur, bestaande uit de hee- ren O. Kniep, voorzitter, J. J. Liber, secr.- penningmeester, H. J. Brand, H. Thomassen en L. de Bot, commissarissen, werd bij ac clamatie herkozen. Een eenigszins feestelijk tintje verleende aan deze vergadering de huldiging van den heer H- Thomassen, die 1 November den dag herdacht, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad van de Maasbode. De voorzitter heeft den jubilaris op waar- deerende wijze toegesproken en hem namens de leden een geschenk overhandigd, dat ver gezeld ging van een album met de namen van hen, die daaraan hadden bijgedragen. Dit was niet beperkt gebleven tot Rotterdam ook uit Amsterdam en 's-Gravenhage waren blijken van medeleven ontvangen. De heer H. Seignette vertolkte de gevoelens van de Am- sterdamsche en de heer Th. Eymaal bracht de gelukwenschen over van de Haagsche sport pers. De eerste liet zijn woorden eveneens ver gezeld gaan van een geschenk. In een vlot speechje dankte de heer Tho massen voor den hem toegezwaaiden lof, waarna de vergadering door den voorzitter gesloten werd. Des avonds heeft een aantal leden den jubi laris een diner aangeboden. B. en W. doen den raad het voorstel tot verhuring aan den heer s. Molenaar van de panden Katendrechtsche Lagedijk no. 412 en Dorpsweg nos. 6 en 8, zulks voor den tijd van twee jaren tegen 750 in totaal per jaar het voorstel tot verhuring bij continuatie aan de N. V. Middellandsche Zeevaart-Com pagnie van een terrein aan de Vierhaven- straat, groot 1102 c.A., tegen i per M2 per jaar; het voorstel tot verhuring aan den heer P. Scheele van een terrein met haventalud op pier 8 aan de Waalhaven, resp. groot 250 en 350 c,A-, zulks vpor den tijd van drie jaar, onderscheidenlijk tegen 0.60 en 0.10 per M2. per jaar; De firma H. Pander Zonen Den Haag heeft terwille vooral van hare Rotterdamsche cliëntèle haar reeds ruim drie jaren in de Witte de Withstraat gevestigde magazijn aan een algeheele verbouwing onderworpen. De verbouwing, welke tevens inhoudt een uit breiding, Is geheel in eigen beheer uitgevoerd en zeer stijlvol. Ofschoon men met de ruimte heeft moeten woekeren zijn de tentoongestelde moderne en klassieke typen van meubelen dusdanig gegroepeerd, dat de zoo noodige rust niet wordt verstoord en het een lust Is om keuze te maken. Is de eerste verdieping speciaal bestemd voor meubeltoon-ruimte met hier en daar losse verplaatsbare wanden, de tweede étage is ingericht voor de vloerbedekking. Beide étages zijn ook per lift bereikbaar. De oude voorgevel heeft plaats gemaakt voor een nieuwen, waar in één groot raamfront voor de beide étages. Het is waarlijk een voornaam pand gewor den, de firma Pander waardig. Hermandad slaat Maas met 40 G. V. R. thans uitgeschakeld voor de eerste plaats. Eras mus en Hion verliezen met groote cijfers. Het was gisteren uitstekend weer voor de voetballers: niet te warm en niet te koud, juist de temperatuur, die het meest geschikt is voor de spelers. In de eerste klas A is de spanning er na den dag van gisteren in de bovenste helft van de ranglijst niet minder op geworden. Dat bijvoorbeeld Charlois en Saturnus een span- n enden kamp zouden leveren om de belde punten, kon als vaststaand worden aangeno men. Dat is dan ook uitgekomen. Charlois bleek in de eerste helft een tikje productlever dan haar tegenstandster en leidde bij de rust met 2-1. Wanneer niet in de eerste periode van den strijd een strafschop was gemist, zou de thuisclub waarschijnlijk bij de pauze een veiliger voorsprong hebben gehad. Tot tien minuten voor het einde van den wedstrijd bleef de stand ongewijzigd. Eenerzijds averd er fel gestreden om den gelijkmaker en an derzijds werd hard gezwoegd voor een groo teren voorsprong. Toen speelde een van de achterspelers van Charlois den bal met de hand, hetgeen den scheidsrechter niet ontging en Saturnus bleek wel in staat een strafschop in een doelpunt om et zetten, zoodat het einde een verdeeUng der punten bracht en Chralois thans evenveel verliegpunten- telt als JLO.V.- Laatstgenoemde club kreeg'bezoek van Wit Rood Wit en had lang geen gemakkelijke tegenpartij aan de Briellenaren, maar ten slotte zijn de beide punten toch in Rotterdam gebleven, want tegen de drie doelpunten van Wit Rood Wit stelde de thuisclub het dubbele aantal. H.O.V, blijft dus tot de concurrenten om de eerste plaats behooren. Een fraaie prestatie leverde Bloemhof, dat bij H.N.S. op bezoek was. De Hovenieren had den bij de rust een voorsprong van 10. In de eerste helft was een van hun spelers het verder spelen onztegd, zoodat zij met tien man de gansche tweede helft moesten verder strijden en hun voorsprong dus ernstig ge vaar dreigde te loopen. Dapper hebben de tien spelers zich evenwel geweerd; het drie-mack- systeem werd toegepast en dit voorkwam doel punten van N.H.S., dat begrijpelijkerwijze in de meerderheid was. Intusschen bleven de uit vallen van Bloemhof zeer gevaarlijk en ten slotte slaagde kort voor het einde de links binnen er zoowaar nog ln om den voorsprong op 2—0 te brengen, waarin toe geen verande ring meer kwam, doordat N.H.S. nu een ge slagen ploeg was. Een sportief treffen had plaats tusschen D.L.V.S. en H.W.D. hetwelk in een geflat teerde zege van 20 voor de Leeuwen Is geëindigd. Vooral ln de tweede helft waren de bezoekers sterk ln de meerderheid. Wel werd er kort voor tijd een doelpunt door H. W. D. gescoord, doch door den scheidsrechter werd het niet toegekend. In de eerste klas B zorgde Hermandad voor een groote verrassing door Maas met niet minder dan 40 te slaan. De Maassluizenaars die een buitengewone goede achterhoede heb ben, verloren tot dusver met niet meer dan 10. Gisteren nu speelden de politiemannen een goed open spel, waardoor de aanvallen, mede doordat de achterhoede van Maas vrij ver opdrong, zeer gevaarlijk waren. Met de rust was het 1—0 uit een vrij dubieuze» strafschop en van dit oogenblik af was de scheidsrechter de kluts kwijt en bij twee min der fair spelende ploegen zou het minder goed zijn afgeloopen. Na de rust toonde de voorhoede van Maas weer haar onmacht. De achterhoede drong te ver op en uit de ver schillende goed opgezetten aanvallen wist Hermandad den stand tot 40 in haar voor deel op te voeren, zonder dat Maas uitge sproken zwakker was. G.V.R., dat het niet slecht doet ln de eer ste klas, kreeg gisteren haar tweeden neder laag te slikken, die geenszins onverdiend was. Zij kreeg Bolnes op bezoek, dat nog geen ne derlaag had geleden en daarom stond vast, dat de veermenachen het ln dezen strijd niet ge makkelijk zouden hebben. Bolnes toonde zich dan ook de sterkste en door haar grootere productiviteit leidde zij bij de rust met 20. Na de rust viel er nog één doelpunt, eveneens aan de zijde van Bolnes, dat dus met 30 won en met Noordereiland thans aan het hoofd van de ranglijst gaat. Want Noordereiland struikelde natuurlijk niet, ook al speelde zij niet op eigen veld. Zij vond in Hion een gemakkelijke tegenpartij en niet minder dan zevenmaal had haar voor hoede succes. Hiertegenover stelde Hion slechts één doelpunt, aldus verliezende met 7—1. Erasmus kon het ook gisteren niet tot een zege brengen. Een klein kansje hadden wij haar intusschen in eigen home .tegen A.V.S. wel gegeven, maar de van Stolkjes bleken een andere meening te zijn toegedaan en behaal den een zege van 5 Schiet eens in zo'n warme, sportieve winterjas en bekijk U dan in de spiegel, dan zult U zeggen „dat is dik in orde" Loeb-con(ectie is van maatwerk haast niet te onderscheiden want het is zonder uitzondering confectie van de bovenste plank I Condities vanaf f 4.- per maand (eventueel ook wekelijks te betalen). SPREEK MET LOEB EN 'T KOMT IN ORDEI WINTERJAS, blauw of zwart f 19. COSTUUM, blauw of zwart f 29.75 Betaling t 4.- per maand, f A O Rft Geen vooruitbetaling. f "f v» PRIMA ULSTER, moderne Engelse stof f 17.50 COSTUUM, donker grijze wollen stof I 24.50 Betaling f4.- per maand. Geen vooruitbetaling. COSTUUM NAAR MAAT uit onze 1e klas collectie CHIQUE ENGELSE ULSTER Betaling f 6.- per maand. Geen vooruitbetaling. Enorme sortering prima wollen garbardine regenjassen in blauw, grijs en beige I 19.75, I 24.50, 2975 LOEB GEOPEND TOT 6 UUR,ZATERDAGS TOT HALF 10 I 45.. I 34.50 1781 VS 168 In de eerste klas C bleef O.W.C. ook giste ren ongeslagen, maar het had heel weinig ge scheeld of zij had haar vierde gelijke spel te noteeren gekregen. Het terrein van Nes- toro bleek moeilijk bespeelbaar, aan welke omstandigheid de thuisclub zich het eerst aan paste. Nestoro had dan ook al spodelg succes, toen de gladde bal de verdediging van O.W.C. parten speelde en de toestormende rechts binnen maar voor het intrappen had. Intus schen waren de bezoekers er ook wat betei ingekomen, zoodat het al vrjj spoedig weer gelijk was. Een snelle aanval van Nestoro bracht haar evenwel weer een voorsprong on het scheen nu dat dit ook de ruststand zon worden. O.W.C. zag echter kans om nog voor de eerste helft verstreken was de stand andermaal gelijk te maken. In de tweede helft pakte O.W.C. heel wat beter aan, met als resultaat, dat er al spoedig aan deze zijde een doelpunt te noteeren viel. Nestoro beant woordde dit met een groote serie aanvallen, maar de achterhoede van O.W.C. was er thans zoo goed in, dat er vrijwel geen doorkomen meer aan was. Zeer kort voor het einde plaatste de linksbuiten van O. W. C. goea naar den midvoor, die met een fraai doelpunt den eindstand op 42 bracht. Sunrise deed zeer verdienstelijk werk door een zege op H.W.S. Wel was de overwinning zoo klein mogelijk (1-0), maar zij wordt van meer bateekenis ala men bedenkt, dat rtr.W.Sr mtt treywedstrijGen rtög maar 'twéé punten kwijt was en Sunrise uit eenzelfde aan tal slechts vie.r winstpunten had weten te behalen. Zwart Wit en O.D.I., die belden uit een half dozijn ontmoetingen slechts één overwinning hadden behaald, kwamen gisteren op het Henegouwerplein tegenover elkaar te staan. Toen de strijd geëindigd was, had elk der ploegen éénmaal gedoelpunt, een uitslag, die dus de verhouding op papier zeer goed weer geeft. Zoowel de spanning aan het eind van de ranglijst als die aan den kop is er dus gisteren niet minder op geworden. O.D.I. be zet thans door een iets slechter doelgemid- delde de laatste plaats en is met Zwart Wit nu vier punten achter op Sunrise. Het Is dui delijk, dat de beide eerstgenoemde clubs on der elkaar wel zullen moeten uitmaken, wie tenslotte de twijfelachtige eer van de laatste plaats zal hebben. De uitslagen. lste klas A: H.O.V.—W.R.W. 6—3; N.H.S. —Bloemhof 0—2; D.L.V.S.—H.W.D. 2—0; Charlois—Saturnus 22; lste klas B: G.V.R. —Bolnes 0—3; Hermandad—Maas 40; Hion Noordereiland 17; Erasmus—A.V.S. 15; lste klas C: NestoroO.W.C. 24; Sunrise H.W.S. 1—0; Dlndua—Puttershoek 50; Zwart Wit—O.D.I. 1—1. 2de klas A: Semper Melior—P.F.C. 2—1; S.C.V.—Schied. Boys 1—2; A.V.O.—S.E.V. 41; 2de klas B: NumansdorpPretoria 5—0; VionH.B.B. 6—1; D.O.H.—C.J.S. 1—0; 2de klas C: D.W.L.—Spjjkenisse 3—1; C.S.C.— Nieuwenhoorn 1—2; Demos—S.V.D.P.W. 2—1; T.A.G.—Sportlust 0—1; 2de klas D: D.Z.D.— Oud Beijerland 1—6; HillegersbergSlikker veer 41; LunoA.S.V. 05; Vooruitgang D.R.L. 0—0. 3de klas A: N. HelvoetZuidland 10; SpidoRockanje 1—1; 3de klas B: N.R.C.— Deto 4—1; D.S.L.Unicum 64; MedioOns Huis 34; 3de klas C: SpangenGrijsoord 1—6; A.M.R.—Viod 2—6; A.V.G.—P.V.V. 10; 3de klas D: HillesluisG.L.Z. 15; 3de klas E: de Gr. Witten—Dirksland 31; C.D.A. Singelkwartier 11; Eureka—Katendrecht 2—0; Gr. W. Gr.—Schlebroek 1—6. Fles. lste klas A.: Fortuna 4«IXH-S. 4 S.F.C: 2—Ollvlo 3 UTTV1B gew. geg.™Sarürnus 2Radio 2 01; Res. lste klas B: Florissant 3U.S.C. 3 U.S.C. n. opgek.; Crooswijk 3 N.H.S. 2 0—1; V.N.D. 2—E.D.S. 3 2—8; Res. lste klas C: D.C.L. 4Feijenoord 5 0—5; Noorden 3Rising Hope 3 1—2; W.R.W. 2 V.Q.C. 4 1—2; Res. lste klas D; D.E.Z.V. 2— Bolnes 2 n.d.; Pechvogels 2Charlois 2 3—0; Res. lste klas E: St. Volharden 3D.L.V.S. 2 7—1; Hermandad 2—Nestoro 2 n.d.; Bloem hof 2—Dlndua 2 62; Transvalia 3Helle- voetsluis 3 3—0; Res. lste klas F: St. Hoo- ger 4C.V.V. 4 25; Sparta 5Neptunus 4 54; Xerxes 5Overmaas 4 5—3; Res. lste klas G: S.M.V. 3Hollandiaan 3 011; Res. lste klas H: Neptunus 5Coal 3 110; Maas 2Musschen 3 11; Res. lste klas I: Putters hoek 2—Siod 3 1—5; O.W.C. 2—H.O.V. 2 04; Noordereiland 2O.D.I. 2 22; H.G.S. 2—A.V.S. 2 3—1. De oplossing van puzzle no. 100 extra is: Blnnenclrkel: Toiletzeep. Van binnen naar buiten: 1 tabberd, 2 overste, 3 interim, 4 Liberia, 5 emblema, 6 Taeitus, 7 zeekrab, 8 embargo, 9 eenvoud, 10 politie. De prijzen werden toegekend aan: Mej. A. Kersten, Maastrichterstraat 19, Valkens- waard; P. Volders, Seffenterstraat 5, Vaals; G. P. de Koning, Lischbloemstraat 62b, Hillegersberg; A. Kalmeijer Jr., v. Heutszstraat 103, 's-Gravenhage. Hieronder puzzle no. 101, een cirkelrebus: In beide cirkels is 1 een voorwerp, 2 ss een functie, en 3 een plaats. Welke zes woorden bevatten nu deze cirkels? Goede oplossingen tot uiterlijk Vrildag 15 November aan het Bureau van dit blad; bij Voorkeur per briefkaart. le prijs voor belde groepen: een leeren reisnecessaire; 2a prijs voor dames: een nmrocatn leeren reis-naaigamituur; 2e prijs voor heeren: een saffian leeren zak-portefeuille; 3e en 4e prijs voor beide groepen: een fraai vulpotlood. Men gelieve op te geven of men een dames- of heeren-cadeau wenscht. Alleen abonné's [kunnen een prijs winnen. PUZZLE-CORRESPONDENTIE W. J. F. B. C. V. e.a. In gevallen als het bewuste, maar zij zijn zeldzaam, zijn wij geen letterknechten. B, te H. B(j uwe inzending moet U telkens vermelden op wiens naam het abonnement staat. Th. B. te E, Zeer gevoelig voor Uw zoo dichterlijk vertolkt complimet! J. v, D. te S. - G. S. te St. O. e.a. Als U de oplossingen bij agent, of vertegen woordiger, of op 't bureau bezorgt, komen ze heusch terecht. Wij kunnen toch niet telkens daarvan bericht geven. Over de kwestie dat u nog nooit won moet U niet met ons, maar met miss Fortuna correspondeeren. Verder adres ons onbekend. Puzzleredacteur. Vrijdagavond zijn in hipt clublokaal van de vereeniging Rotterdam 'ivoorwedstrijden ge houden voor het tweede jjclas kampioenschap van Nederland drie banden. De uitslagen zijn: van Buurcn Jansen Tournier Jansen van Lier Jansen pnt. 38 40 40 28 40 28 ®9 119 Van Lier ('t Zuid) v. d. Hoef (Rotterdam) Vink (Rotterdam) Proost Hoogendijk (Caland) van Santen (Rotterdam) Proost Hoogendijk (Caland) i',.0 119 Vink (Rotterdam) 40 68 van Santen (Rotterdam) 33 66 Vink (Rotterdam) 40 %)4 Proost Hoogendijk (Caland) 29 tw4 van Santen (Rotterdam) 37 1(1)4 Proost Hoogendijk (Caland) 40 10p4 Vink (Rotterdam) 40 6§2 van Santen (Rotterdam) 22 (ié2 De eindstand is: van Lier 't Zuid) 147 38m Tournier (Rotterdam) 159 36® v. d. Hoef (Rotterdam) 123 34® van Buren (Caland) 154 41W Jansen, (Caland) 136 42# Proost Hoogendijk (Cal.) 131 39» Vink (Rotterdam) 160 29, van Santen (Rotterdam) 131 35'of gem. 0.290 0.305 0.500 0.35O 0.353 0.247 0.655 0.311 0.385 0.440 0.353 0.379 0.318 0.338 0.536 0.373 Res. 2de klas A: A.V.O. 2Slikkerveer 2 5—2; p.p.c. 2—N.H.S. 3 2—0; Hillegersberg 2—Pretoria 2 1—1; D.H.Z. 3—E.D.S. 4 1—1; Res. 2de klas BV.F.C. 4—St. Volharden 4 51; Zaoth 2S.V.V. 6 0.7; A.S.V. 2—D.L. V.S. 3 63; Res. 2de klas C: Siod 4D.H.S. 5 24; Musschen 4—T.A.G. 2 12; C.J.S. 2 Martinit 4 42; Coal 4Florissant 4 21; Res. 2de klas D: R.F.C. 6—Poortugaal 2 1— S.V.V. 7—Feijenoord 8 2—3; S.F.C. 3Trans valia 4 5—5; Res. 2de klas E: H.D.V.S. 5— Neptunus 6 n.d.; Germinal 2—V.O.C. 6 n.d.; Overmaas 8Sparta 6 21; Feijenoord 9 Excelsior 6'41; Res. 2de klas F: V.D.L. 4 Xerxes 6 3—2; Rising Hope 4—Feijenoord 10 12; St. Hooger 5—Neptunus 7 1—7; Hol landiaan 4—Sparta 7 12; Res. 2de klas G: U.S.C. 4D.O.H. 2 4—0; R.D.M. 3Zwart Wit 3 3—0; Ursus 3—Schiedam 3 51; Res. 2de klas H: Semper Melior 2Noordereiland 3 8—1; Sportlust 2—Vooruitgang 2 2—1; H.B.B. 2Numansdorp 2 25; Dlndua 3— D.R.L. 2 2—8; Res. 2de klas I: Radio 3 Rotterdam 2 6—3; D.D.C. 3Bloemhof 3 32; O.D.I. 3—D.W.L. 2 5—2; Oud Beijerland 2— S.M.V. 4 2—2; Res. 2de klas K: Sunrise 3— G.V.R. 3 5—3; S.E.V. 2—Vion 2 1—3; H.W.D. 3—Schied. Boys 2 12. Res. 3de klas A: Fortuna 5—Neptunus 8 n.d.; V.O.C. 6—Sparta 8 3—5; Xerxes 7—St. Hooger 6 1—2; Feijenoord 11—Excelsior 7 2—3: Res. 3de klas B: Florissant 5R.F.C. 7 1"ÏO; V\D.I_.. 5Overmaas G OQ: 3 T- '^-Rising Hope 5 2—4; Sp'arta 9—Müsschaa 5 6—2; Rës. 3de klas O: Feijenoord 12—E.D.S*6 4—0; Neptunus 9Siod 5 70; C.V.V. 6St. Hooger 7 7—0; Slikkerveer 3R.F.C. 8 n.d.; Res. 3de klas D: Vlod 2—Schlebroek 2 12—1; Res. 3de klas E: P.V.V. 2—G.L.Z. 2 2—1; D.L.V.S. 4D.S.L. 2 31; Res. 2de klas F: A.V.O. 3Schied. Boys 3 5—2; Martinit 5 N.H.S. 4 24; Unicum 2Saturnus 3 12; Res. 3de klas G: Numansdorp 3Eureka 2 11—0; Rood Groen 2S.V.V, 9 25; S.V.p. p.W. 3Hillegersberg 3 2—3, daarna ge staakt Transvalia 5H.C.F. 2 50, w.n.o. Res. 4de klas A: Neptunus 10Xerxes 8 011; Sparta 10Excelsior 8 47; C.V.V. 7 —H.D.V.S. 6 35; Feijenoord 14Musschen 6 73; Rea. 4de klas B: Sparta 11Excelsior 9 0—8; C.V.V. 8Noorden 4 45; Overmaas 8 Feijenoord 15 33; Res. 4de klas C: V.O.C. 7—R.F.C. 9 5—2; S.V.V. 11—A.S.V. 4 2—2; Excelsior 10—St. Hooger 9 5—2; Res. 4de klas D: Feijenoord 16—R.F.C. 10 3—2; V.F.C. 5C.V.V. 9 5—0 w.n.o.; Noorden 5Xerxes 9 3—2; S.V.V. 11Deto 3 31, daarna heeft Deto terrein verlaten; Res. 4de klas D.s.L. 3—V.I.R. 2 4—1; R.C.R. 3—Hillegersberg 4 5—3; Poortugaal 4—N.R.C. 2 3—2; Res. 4de klas F: Ons Huis 3D.S.L. 4 80; D.R.L. 3 —Hillesluis 3 14; Hollandlaan 5—D.D.C. 5 11; Ros. 4de klas G: Singelkwartier 2— R.D.M. 4 36; Hillegersberg 5Fortuna 6 3—5; H.D.V.S. 8—Medio 2 n.d.; H.O.V. 4—St. Volharden 5 33; Res. 4de klas H: Oud Beijer land 3—Bolnes 3; Rising Hope 6—C.D.A. 3 0,3. p.E.S.V. 2A.V.G. 3 33; O.D.I. 4— Vion' 4 43; Res. 4de klas Ir Saturnus 4 Pretoria 3 1—2; F.S.V. 4—Hillegersberg 6 72; U.S.C. 5—Olivio 4 33; Excelsior 11— D.C.L. 6 131; Res. 4de klas K: N.H.S. 5 H.O.V. 5 0—0; Musschen 7—Hillegersberg 7 6—0; G.V.R. 4—U.S.C. 6 6—1.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2