HET ONDERZOEK DER BEGROOTING. „Waar dal wiel draait" QT U KKE.N DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 58ste JAARGANG. DINSDAG 12 NOVEMBER 1935 No. 17404 STADSNIEUWS. NATIONALE WEDSTRIJDEN ZONDER RECLAME DE DRUKINKT dit nummer bestaat uit BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 XANDA STRADOWSKA. WERKLOOSHEID, MIDDENSTAND EN RADIO. rijkspostspaarbank. scheepvaart. Tivee nieuwe Nederlandsche records. De algemeene beschouwingen. DRIE BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de ,KI^^ SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, tranco Dij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1 1'10; Per week 25 cents. Bii bezorging franco Per P0SI bedraagt de Bij bezorging franco F maanden 3.75, bij abonnementsprijs per drie vooruitbetaling. LOSSE EXAMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. EDAMSCHE COURA De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt. Voor 16 regels 1.55 elke regel meer 25 et. Bü contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 negels ƒ1.—, 15 regels ƒ1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; lo0- bij véilies van een i van een wijsvinger; 50- bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; f 25bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in du blad wordt afgedrukt. Gratis-Ongevallenverzekering 500— bij overlijden door een ongeval500. De kunstdanseres Xanda Stradowska die morgenavond bij de R. K. Volksuniversiteit eenige nummers ter opluistering en die ook bij de Mij. tot Bevordering der Toonkunst geen onbekende is, geeft les m plastisch dansen en rhythmisehe gymnastiek aan de Muziekschool van Toonkunst te dezer stede, Dinsdag 19 November a.s. in Musis Sacrum (Lange" Haven 115) geeft zij een dansavond met medewerking van de danseressen Gio van Velthuysen en Do Croiset van Uchelen en van haar leerlingen de dames Gonny Kappel- hof en Yvonne Schotman. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiéele at- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op drt. 9, vijfde lid van de Winkel sluitingswet 1930, S. 460; Besluiten; voor Woensdag 13 November 1935 ontheffing te verleenen van het bepaalde in de artt. 2, 4 en 7 van de Winkelsluitings wet ten aanzien van den verkooping van de „Union" (Ned. Ver. ter behartiging van de belangen der jonge meisjes) in het gebouw Nieuwstraat no. 12, alhier, in dien zin, dat daarin ook na 8 uur des avonds mag worden verkocht. SCHIEDAM, 12 November 1935. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 7 November 1935 vergunning verleend aan de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's-Gravenhage tot oprichting van een benzinebewaarplaats met een ondergrondsch reservoir, inhoudende 6000 L., en met een aftappomp in en op het terrein van de N.V. Wilton-Fijenoord. SCHIEDAM, November 1935. Gelijk bekend, mag worden verondersteld, heeft Mevrouw Stradowska haar opleiding ontvangen bij Isidora Duncan. Zij voltooide deze te Genève bij Falck (ballet) en Dalcro- ze (rhythmisehe gymnastiek), terwijl als be wijs van haar veelzijdigheid als leerares kan dienen, dat zij aan het Kon. Conservatorium te Den Haag bij Dr. Joh. Wagenaar haar diploma voor piano behaalde. Bovengenoemd, optreden vormt, een onder- deel van de tournee, welke Xonda Stadowska dezen winter door ons land maakt. In den afgeloopen maand trad zij alreeds met veel succes op te Haarlem, Den Haag en Tilburg. DE R. K- VOLKSUNIVERSITEIT. Morgenavond wordt door Kapelaan H. J. Drost in een rede „Er dreigt gevaar" de eer ste stap gedaan tot grondvesting van een R. i* Volksuniversiteit in Schiedam. Op dezen avond zal ook de danskunstenares mevr. Xanda Stradowska haar medewerking verleenen. De cursussen, die gegeven zullen worden bieden een groote verscheidenheid, zooals uit onderstaande grepen blijkt. 1. Kerk en Staat, 4 lessen, op de Woens dagen 21 en 28 November, 12 en 19 De cember 1935, des avonds 8.15 uur ih de zaal van de St. Vincentius vereen. Nieuwe Haven 227. 1. Kap. H. A. J. Drost, Rotterdam. De Kerk. De bovennatuurlijke maatschappij der Kerk. De gemeenschap der Heiligen. Het mystieke Lichaam van Christus. 2. Pater A. van Rixtel S.C.J., Rotterdam. De bovenna tuurlijke maatschappij der Kerk. De strijden de Kerk op aarde. Haar organisatie. 3. Dr. W. R. Heere, Utrecht. De natuurlijke maat schappij van de Staat. De volksgemeenschap van de natie. 4. Kap. Dr. A. Olierook, Rotter dam. 2. Het recht op arbeid, 3 lessen door pa- Ier A. van Rixtel S.J. 3- Practische avonden voor Katholieke ouders, 3 lessen, op de Woensdagen 13, 20 en Februari 1936 des avonds te 8.15 uur in de zaa van de st. Vincentiusvereen. Nieuwe Ha- ,Mevr- C. Boudensvan Heel, Vlaardingen. Moeder en haar groote kinderen. 2' Dr' udc]leston Slater, Rotterdam. De Huismoeder en de Hygiene. 3. Rector L. Beune, Leiden. De Katholieke Jeugdbewe- gilng ten opzichte van gezin, gemeenschap en Kerk. 4. Talen n.l. Engelsch, Fransch en Espe ranto." Moge het de R. K- Volksuniversiteit in Schiedam goed gaan. Op het postkantoor alhier werden in den maand October ingelegd 37.061.98. Terug betaald werd 67.594.61 Een achteruitgang dus met 30.532.63. Nieuwe spaarbank boekjes werden er 32 uitgegeven. LOOP DER BEVOLKING OVER OCT. 1935- De bevolking bedroeg 0p 30 September 1935 61.643. Vermeerdering door: geboorte 86, vestiging 255, totaal 341. Vermindering door overlijden 28, vertrek 237 totaal 265. °e totale vermeerdering bedroeg dus 76, zoodat de bevolking op 31 October 1935 hedroeg. et aantal huwelijken m deze maand voltrokken is 33 SCHIEDAM, 9 Nov Aangekomen Zweedsch s.s. Etna, van Sundsvall om kolen te bun keren in deWilhelminahaven. SCHIEDAM, u Nov vertrokken Zweedsch s.s. Etna, naar Baltimore; Estlandsch s.s. Kadri, naar Trangsuncl. Duitsch s.s. Ursula Siemers, ledl£ naar Rotterdam; Griekseh s.s. Perrakis L. Cambanis, ledig naar Rotter dam. Gisteravond heeft de Schiedamsche Zwem- club in het bijna geheel gevulde Sportfondsen- bad aan de Burgemeester Knappertlaan na tionale wedstrijden gehouden. Voor bijna alle nummers hadden de beste krachten ingeschre ven en aan de noodige spanning ontbrak het dan ook geenszins. Het begon al dadelijk goed met de 4 X 100 meter vrije slag estafette voor heeren, waar voor startten de H.P.C., Het IJ, de S.Z.C., D.J.K. en de H.Z. P.C. Aanvankelijk had Het IJ de leiding, doch lang duurde dit niet en er ontspon zich een heftige kamp tusschen de H.P.C. en D.J.K. Er werd daarbij zoo hard aan getrokken, dat na het aantikken de Heem stedenaren hun eigen Nederlandsch record van 4 min. 19 sec. met 2 sec. verbeterd bleken te hebben. De 100 meter rugslag was, nu Rie Masten broek niet imeezwom, een prooi voor haar clubgenoote B. Martin en op de 200 meter schoolslag boekte A. Kruis van de O.D.Z. weer eens een overwinning. Dezelfde afstand voor heeren werd verzwommen in drie series en daarvan was de laatste wel het belangrijkste. Daarin startten W. van Wijk, L. Korpershoek, P. Kruithof en J. J. van Duin. Het was een fraaie strijd, waarin de rivalen elkaar weinig toegaven. Onze kampioen wist zich echter te handhaven, gevolgd door Van Duin en Kor pershoek. Ook de 100 meter rugslag voor heeren werd een succesnummer. De tweede serie ging tus schen P- v- d. Hoek, J. c. Scheffer en J. P. Metman. Tot het einde toe was de uitslag on zeker, doch toen wist Metman zich op handslag als eerste te plaatsen voor v. d. Hoek. De 4 X 400 meter vrije slag estafette voor dames was voor de R.D.Z., waarbij Rie Mas tenbroek voor de onmogelijke taak werd ge steld op Willy den Ouden een halve baan te moeten inloopen. De dames C. Lammers—Linsse, D. j. E. Odé (beiden S.Z.C.) en J. Looyaard (O.D.Z.) gaven vervolgens een goede demonstratie schoonspringen, waarna in 4 series de 100 M. vrije slag voor heeren verzwommen werd. Ook hier was de laatste, met mannen als Kreffer, Scheffer, Mooi en Regter, het belangrijkst en het hevigst. Kreffer zette er al dadelijk een geduchte vaart achter, doch hij bleek te veel van zijn krachten gevergd te hebben en op de laatste 10 meter moest hij Mooi laten passeeren. De 3 X 50 meter wisselslag estafette voor dames bracht de tweede recordverbetering. In de tweede serie leverden de O.D.Z. en de R.D.Z. een enerveerenden kamp, waarbij de meisjes van mevr. Braun voortdurend iets voor lagen. Rie Mastenbroek ging dan ook eerder te water dan Willy den Ouden en toen toonden beide meisjes, wat zij waard waren. Wel liep Willy nog iets van haar achterstand in, doch geheel ging dit niet en de O.D.Z. werd één in den fraaien tfjd van 1 min. 46.8 sec. Het Nederlandsch record werd hierdoor met 0.2 sec. verbeterd. Het IJ dankte hierna zijn overwinning op denzelfden afstand hoofdzakelijk aan Moole- naar, die den nieuwen Butterfly-slag zwom en daarmede zijn tegenstanders een aardig eindje achter zich liet. Zooals men weet, wordt deze Slag toegestaan tot na de a.s. Olympische Spelen. Eerst dan zal definitief beslist wor den, of deze slag den schoolslag zal mogen vervangen. De. 100 M. vrije slag voor dames was zon" der Willy den °uden voor mej. Syberg (H.Z. P.C.), maar haar tijd van 1 min. 15 sec. bleef toch wel wat onder de verwachtingen. Zian legde beslag op de 5 X 50 meter vrije slag estafette voor heeren en tot slot speel den de ploeg van de S.Z.C. en het Rotter- damsch Jeugdzevental een geanimeerde party waterpolo, die eerst in de laatste oogenblik- ken ten gunste van de Rotterdammers werd beslist. De uitslagen. 4 X 100 meter vrije slag estafette voor heeren: 1. H.P.C. met de heerij J- van Zadel, Ch. Kemper, A. H. Sipkema en S. L. Mooi, 4 min. 17 sec. (nieuw Nederlandsch record). 2. D.J.K., 4 min. 18.6 sec. 3. Het IJ, 4 min. 25.6 sec. 100 meter rugslag voor dames: 1. B. Mar- Ingekomen is het afdeelingsverslag omtrent het onderzoek van de begrooting voor het jaar 1936. Aan de algemeene beschouwingen ontleenen we het volgende: Algemeen beleid. In alle secties wordt hulde gebracht aan het beleid van Burgemeester en Wethouders in het bijzonder ten aanzien van het stand punt, dat ook bij deze begrooting door het College wordt ingenomen. Vooral met het oog op het algemeen ge meentebelang werd met voldoening geconsta teerd, dat dit jaar wederom dezelfde personen als wethouder zijn benoemd, die dit ambt voorheen bekleedden. In alle secties wordt door eenige leden de wenschelijkheid naar voren gebracht, dat Bur gemeester en Wethouders met klem van rede nen bij de Regeering aandringen om de werk loosheidsvoorziening tot rijkszaak te maken. In dit verband wordt door een lid der 3e sectie echter opgemerkt, dat men met zijn critiek op de Regeering voorzichtig dient te zijn, daar deze doet, wat in haar vermogen ligt. Terwijl instemming wordt betuigd met de raming van de „belastingbijdrage" wordt in elke sectie de hoop uitgesproken, dat deze „belastingbijdrage" niet onder bezwarende voorwaarden zal worden verkregen. Werkloosheidsvoorziening. Dat Burgemeester en Wethouders veel doen om de werkloozen tegemoet te komen, wordt allerwege toegejuicht. Speciaal hetgeen voor de jeugdige werkloozen gedaan wordt (werk verschaffing en ontwikkelingscursussen) heeft groote instemming. Ook wordt dringend aan bevolen in deze richting te blijven voortgaan, Gevraagd wordt of nog werkobjecten voor de jeugdige werkloozen aanwezig zijn en zoo ja, welke. Het instellen van een Commissie van Bij stand voor de werkloozencursussen wordt door eenige leden aanbevolen, omdat deze cursus sen een zoo groote vlucht hebben genomen. Door meer dan een lid wordt aangedron gen op werkverruiming. In dit verband wor den de uitbreidingsplannen voor „Oud-Mathe- nesse" en „Nieuwland I" met instemming ge noemd, ondanks enkele bezwaren, die tegen laatstgenoemd plan bestaan. Door verschil lende leden wordt een beroep op Burgemeester en Wethouders gedaan om bij de uitvoering van werken, zooals die voor het in exploitatie brengen van Nieuwland noodig zijn, particu liere aannemers in te schakelen, omdat deze personen ook zwaar door de tijdsomstandig heden worden getroffen. Voorts wordt de Saneering van de binnen stad (opruiming van krotwoningen), mede uit een oogpunt van volksgezondheid, aanbe volen. Verder wordt in alle secties het bouwen van goedkoope woningen van gemeentewege ge- wenscht geacht, wat ook tot huurverlaging van bestaande woningen aanleiding zal geven. Een lid beveelt in dit verband vooral het bouwen van eengezins-woningen aan. Gevraagd wordt naar de huurverlaging der gemeentewoningen. Ook wordt in alle secties op huurverlaging in het algemeen ten zeerste aangedrongen. Leden achten werkverruiming zeer aanbe velenswaard, doch wenschten daarbij uitslui tend de normale loonen te zien toegepast, zulks in nauw contact met de vakvereeni- gingen. In alle secties wijzen eenige leden op den nood van den middenstand te Schiedam en dringen er met het oog daarop op aan, dat zooveel mogelijk aan den Schiedamschen Mid denstand gelegenheid wordt geboden in te schrijven naar leveranties aan de gemeente van eenig belang. in dit verband wordt door een lid gevraagd of de inkoop centraal plaats vindt, dan wel door de verschillende ge meentediensten ieder afzonderlijk wordt ge regeld. Enkele leden betoogen de wenschelijkheid van maatregelen ter voorkoming van een te veel aan winkels en neringen. Gevraagd wordt hiervoor een commissie van onderzoek in te stellen. Electriciteitsvoorziening. Eenige leden vragen of thans mededeelin- gen kunnen worden gedaan omtrent de onder handelingen met de gemeente Rotterdam in zake de electriciteitsvoorziening van Schie dam, dan wel omtrent de plannen voor den bouw van éen eigen centrale. Radio-distributie. In alle secties moet worden geconstateerd, dat Burgemeester en Wethouders inzake de radiodistributie nog geen nadere mededeelin- gen aan den Raad hebben verstrekt. Een lid wijst er op, dat hij, hoewel hij aan gemeentelijke radiodistributie de voorkeur olijft geven, het toch, gezien het verloop van deze aangelegenheid, van groot belang acht, dat de gemeente thans met betrouwbare par ticuliere ondernemers tot overeenstemming komt. Als voordeelen van de radio-distributie voor de gemeente worden genoemd de redelijke winst, welke deze schijnt af te werpen, zoo mede het feit, dat de aanwezigheid van een radiodistributie van invloed kan zijn met het oog op eventueele vestiging in de gemeente. Gewezen wordt voorts op het belang van de radiodistributie ook in verband met de brandweeralarmeering, waarvoor anders, blij kens volgno. U 422 van de begrooting, in het vervolg een jaarlijksch bedrag van 1200 meer noodig zal zijn. Monumentenzorg. Gevraagd wordt of het de bedoeling is, de molens, welke over het algemeen in slechten staat verkeeren, te restaureeren of af te bre ken. In alle secties wordt gevraagd naar de be stemming van de Oude St. Jacobs-Gasthuis, waarbij gewezen wordt op het gevaar van verwaarloozing van dit monumentale gebouw Bebouwingsvoorschriften. Een lid maant tot voorzichtigheid bij het vaststellen van bebouwingsvoorschriften, in zonderheid ten aanzien van de bestemming tot industriegronden, waardoor de belangen van Particulieren ernstig kunnen worden geschaad Luchtbeschermingsdienst. fEen lid dringt aan op het treffen van maat- elen inzake luchtbescherming. Ook een Ier lid vindt voorlichting van het publiek dit punt zeer gewenscht, hoewel hij de kans niet uitgesloten acht, dat de wijze, waar op deze Ongelegenheid wordt behandeld, aan oorlogspropaganda wordt dienstbaar gemaakt Gemeenteraadsleden. Een lid zou gaarne zien, dat tusschen de verschillende raadsfracties tijdig overleg wordt gepleegd om te verkrijgen, dat in de verschillende Commissies van Bijstand juist die raadsleden worden benoemd, die door werkkring of anderszins geacht kunnen wor den in het bijzonder op de hoogte te zijn van de onderwerpen, welke in de Commissie aan de orde komen. Gemeentepersoneel, Leden vragen of binnenkort te verwachten is de in uitzicht gestelde salarisherziening, betreffende de onderlinge verhoudingen. De zelfde leden vragen of het rouleeren van werk krachten, dat thans bij één gemeentedienst be vredigend wordt toegepast, niet bij andere takken van dienst (b.v. Gemeentewerken) kan worden ingevoerd. Een lid van de le en 2e sectie staan abso luut afwijzend tegenover iedere salarisver laging. Volgens deze leden bestaat er een in consequentie tusschen de bewering in den ge- leidebrief, dat het eind van de bezuiniging thans is bereikt tegenover de mededeeling, dat Burgemeester en Wethouders hun stand punt ten aanzien van de salarisverlaging, in verband met de aanhangige salarisverlaging voor de rijksambtenaren, nog niet hebben be paald. Een lid vraagt in hoever gevolg wordt ge geven aan de bepaling in de reglementen be treffende het verleenen van ontslag in ver band met den leeftijd. Een lid vestigt de aandacht op de in Amster dam voorgestelde regeling tot ontslag van 60-jarigen en vraagt of het nut van een der gelijke regeling ook hier zal worden onder zocht. Abattoir. Aangedrongen wordt op den bouw van een abattoir, voornamelijk met het oog op de volksgezondheid. Ook wordt gevraagd of Burgemeester en Wethouders ten aanzien van een abattoir al plannen hebben. Indien van gemeentewege geen abattoir wordt gesticht, dient aan het particulier intiatief in dit opzicht een kans te worden gegeven. Zusterhuis. In de le en 3e sectie wordt gevraagd, hoe ver het thans staat met den bouw van het Zusterhuis met gelden uit het Werkfonds. Tenslotte bepleiten nog eenige leden het be schikbaarstellen van speelplaatsen voor de jeugd, vooral in vacantietijd. Enkele leden hebben met genoegen gecon stateerd, dat de R. E. T. een proef neemt met een lichter type autobus in deze gemeente en hopen op een algemeene doorvoering daarvan. Een lid vraagt hoe voorzien zal worden in de behoefte aan parkeerruimte nabij het nieuwe Postkantoor aan de Tuinlaan. Electr. lampen 15. 25 en 50 kaars 39 ct Splendorlamp 100 kaars 105 ct Philips-lampen 15. 25 en 50 kaars 66 ct Rijwiel dynamolamp 249 ct Grootste sort, en het goedkoopst is alleen HOOGSTRAAT 67—69 TEL. 68436 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) MENSCHELUK. Zondagmiddag had een voetbalwedstrijd plaats aan den Laanslootscheweg op het Ur- susterrein. Te 7 minuten voor 4 uur over kwam een der doelverdedigers een ongeluk, doordat hij tegen een der doelpalen viel en hij bleef bewusteloos liggen. Daar ter plaat se is de grond zeer vochtig, waarom de De- trokken persoon werd opgenomen en in het kleedlokaal op een der banken werd neerge legd. Circa 5 minuten later werd besloten een dokter op te bellen. Aan den overkant van het terrein staat een blokhuis van het station Schiedam. Aan den wachter hiervan werd gevraagd het politiebureau op te bellen om een dokter te waarschuwen. Na verloop van een half uur verscheen in plaats van een dok ter twee agenten van politie. Aan een hier van werd gevraagd, of er een dokter was ge waarschuwd, wat naar zijn meening was ge schied. Na wachten en nog eens wachten is een der agenten van politie vertrokken om een onderzoek in te stellen en werd hem te vens gevraagd zoo spoedig mogelijk een zie kenauto te zenden op kosten van een der voetbalvereenigingen. Eindelijk te kwart voor zes verscheen Dr. de Leeuw en met hem een agent op een fietsbrancard, die gelukkig heelhuids met dat vehikel de plaats van be stemming heeft kunnen bereiken. Onderweg is namelijk tweemaal het hangraam uit zijn bevestigingen geschoten. Het is verre van mijn bedoeling om zelfs maar een der personen van een tekortko ming te betichten, integendeel! Ik breng hul^e aan Dr. de Leeuw, die op de fiets kwam op een weg onverlicht en in een toestand, welke van gevaar niet is ont bloot. Ook aan de agenten vap politie hulde voor hun volle medewerking. Want hun schuld is het toch ook niet, dat de persoon, aan wie het ongeval overkwam, 13/t uur daar bleef liggen zónder doktershulp! Neen, schuld treft de Gemeente Schiedam. In deze plaats is de geneeskundige hulp bij on gevallen op dezelfde wijze geregeld als in Abessynië. In R'dam is de regeling wat be treft het verleenen van hulp bij ongevallen, heel wat beter. Men belt om een ziekenauto, in den kortst mogelijken tijd arriveert deze op de plaats van bestemming en het bedie nend personeel zorgt op kundige wijze voor het verdere. De mensch heeft plichten tegenover zijn medemenschen, zoo heeft het stadsbestuur te zorgen, dat deze plichten worden nagekomen. En een ervan is zéker een Ziekenauto, waar al zoo dikwijls over geschreven en gerede neerd werd. Zoo heeft thans het stadsbestuur voor het nationaal belang der inwoners gezorgd door toe te staan een crediet van 13.250 voor een motorspuit met ladder. Het lichamelijk be lang gaat voor, dus treffen wij zeker binnen den kortst mogelijken tijd een crediet aan voor een Ziekenauto op de Gemeente Begrooting De toestand, zooals thans is verre van men- schelijk en nog verder van Christelijk! M. d. H. Noot der Redactie. We kunnen ons voorstellen, dat de geachte inzender Zon dag het „wachten duurt lang" heeft medege maakt. Wat echter de oorzaak is van een dergelijk lang uitblijven van een transportmo gelijkheid, moet niet gezocht worden in het ontbreken daarvan, doch in de organisatie van snel op kunnen roepen. Wanneer wij ons niet vergissen, beschikt Schiedam over twee up-to-date, particuliere, ziekenvervoerauto's. Wanneer nu de voetballende vereenigingen als zijnde de veroorzakers, zélf eens zorgden voor een verbinding met deze ziekenvervoer- middelen, dan zouden de slachtoffers al heel wat meer baat ondervinden van de ter be schikking zijnde middelen. tin (O.D.Z.), 1 min. 21.6 sec. 2. G. Douw (O.D.Z.), 1 min. 25 sec. 3. C. Kint (O.D.Z.), 1 min. 25.2 sec. 200 meter schoolslag voor dames; 1. A. Kruis (O.D.Z.), 3 min. 15 sec. 2. J. Klijnoot (O.D.Z.), 3 min. 15.8 sec. 3. C. Eykenbroek (O.D.Z.), 3 min. 17.4 sec. 200 M. schoolslag voor heer: 1. P. Kruit hof (R.Z.C.), 2 min. 51.8 sec. 2. J. J. van Duin (Zian), 2 min. 53 sec. 3. L. Korpershoek (R.Z.C.), 2 min. 54.4 sec. 100 meter rugslag voor heeren: 1. J. P. Met man (IJ), 1 min. 12.8 sec. 2. P. v. d. Hoek (Zian), 1 min. 12.8 sec. 3. J. C. Scheffer (D. J.K-), 1 min. 13 sec. 4 X 100 meter vrije slag estafette voor dames: 1. R.D.Z. met de dames R. Olsen, G. Brouwers, A. Timmermans en Willy den Ouden in 4 min. 49 sec. 2. O.D.Z. 1, 4 min. 59.4 sec. 3. O.D.Z. 2, 5 min. 19.2 sec. 100 meter vrije slag voor heeren: 1. S. L. Mooi (H.P.C.), 1 min. 2.2 sec. 2. C. A. Kref fer (D.J.K.), 1 min. 2.6 sec. Na overzwemmen: 3. A. H. Sipkema (H.P.C.), 1 min. 3.2 sec. 4. J. C. Scheffer (D.J.K.) zelfde tijd. 3 X 50 meter wisselslag estafette voor da mes: 1. O.D.Z. met de dames B. Martin, C Eykenbroek en Rie Mastenbroek in 1 min. 46.8 sec. 2. R.D.Z., 1 min. 47 sec. 3. O.D.Z. 2, 1 min. 54 sec. 3 X 50 meter wisselslag estafette voor heeren: 1. Het IJ met de heeren J. P. Met man, H. Maier en S. Moolenaar in 1 min. 34.8 sec. 2. Zian, 1 min. 35.6 sec. 3. R.Z.C., 1 min, 40 sec. 100 meter vrije slag voor dames: 1. S. Sy berg (H.Z. P-C.), 1 min. 15 sec. 2. W. van Leeuwen (R.D.Z.), 1 min. 15.8 sec. 3. E. Voll- mer (O.D.Z.), 1 min. 17.8 sec. 5 X 50 meter vrije slag estafette voor heeren: 1. Zian met de heeren J. van Duin, K. P. Jongbloed, Kras, E. Verveer en P. v. d Hoek in 2 min. 23.6 sec. 2. Het IJ, 2 min. 23.8 sec. 3. R.Z.C., 2 min. 27.4 sec. Waterpolo: S.Z.C.Rotterdamsch Jeugd zevental 12. GEEN OMZET, GEEN WINST IS DE KRACHT VAN HET HUIDIGE ZAKENLEVEN A Verwacht wordt: Krachtige tot matigen, tijdelijk afnemende, Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, gedeel telijk bewolkt, weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. lederen Maandagavond repetitie Harmo niegezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumen ten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen ln het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eioy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. l'ooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. ledereD Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 7 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. iederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereeniging „Inter Noa", café De Seinpost. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van net Symphoriie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. iederen Woensdag om halt 9 bestuursver gadering van net afdeelings bestuur van den Ned. R. K. Volksbond. iederen Woensdagavond van halt 9 tot nait 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schie dam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetite Polyhymnia. R. K. Volksbond. SCHIEDAM, 12 Nov. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwgn. Houtwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 0.70 ƒ0.80. 12 Nov.: Groote Schouwburg, 500ste Boefje (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur. 13 Nov.: Groote Schouwburg, De parel- visschers (Ital. Opera) 8 uur. 14 Nov.: Groote Schouwburg. De gebor duurde bal (Amst. Tooneel) 8 uur (voor volwassenen). 16 Nov.: Vereenigingsgebouw Stations plein 10. De Jantjes (Gez. Bouber) 8 uur (voor volw.). 18 Nov.: Nutszaal Calvet-kwartet Allian ce Francaise, Rotterdam 8 uur. 21 Nov.: Doelezaal „Die Schöpfung" Rot- te's Christelijk Gemengd Koor. 8 uur. BIOSCOPENGoedgekeurde programma's tot en met Donderdag 14 November, in: Grand, Het mysterie der Mondsohelnsonate Ivoor volw.); Luxor, De vrouwen de baas; Tha lia, Op het verkeerde spoor (boven 18 jaar); Roxy, Op het verkeerde spoor (boven 18 jaar); Olympia, De roep der inboorlingen (boven 18 jaar)Corso, Fedora (voor volw.)Studio, No greater glory (boven 18 jaar); Victoria, Vrouw tjes aan de lijn (boven 18 jaar); Capitol, De witte papegaai (voor volw.); City, De helderziende (voor volw.); Colosseum, De nacht der terecht stelling (voor volw.); Centraal, Hartedief; Lu- mière, Het a.b.c. der liefde (voor volw.) Schiedam. Passage-theater, 8,15 uur „Op stap" met Fientje de la Mar en „In duizend gevaren". BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 1011 November GEBOREN: Grietje C., dochter van K. van den Hoek en F. H. Harreman, Stationstr. 7 Hendrika W., dochter van J. Lems en M. M. van der Schaft, Galileistraat 91 Jan Th., zoon van Th. ^J. Hertog en V. Clarijs, Ampèrestraat 34 Susanne M„ dochter van H. C. Minderman en S. M. Hendrikse, Nas- saulaan 75 Henriette F„ dochter van M. den Dunnen en F. H. Jücker, Louronstr. 10 Aart, zoon van A. de Beer en G. Kaldenberg, Potgieterstr. 10 Drik, zoon van L. van der Net en M. R. Valkestijn, Pr. Kam. Onnes- laan 179 Antonius, zoon van W. Wuisman en J. Houdrjk, Joz. Israelsstraat 8. OVERLEDEN: K. Broek, 53 jaar, wed. van M. J. van Rossen, N. Maasstraat 2.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1