HULDIGING TH. MOUWENS. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN °-— STADSNIEUWS. t,™ «r». dit nummer bestaat uit I 58ste JAARGANG. MAANDAG 18 NOVEMBER 1935 No. 17409 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 EEN RAADSEL! R. kTvÓlRSBOND. concourssucces. Een groote avond in den R. K. Volksbond. ROTTERDAM. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. t VIER BLADEN. ROTTERDAM IN HET TEEKEN VAN MELK EN ZUIVEL. ONDERHOUD MET JAN WELGEMOED Propaganda voor de billijke voedingsmiddelen van eigen bodem. DE JANTJES OP HET STATIONS- PLEIN. S. S. STATENDAM. - v lii De ABONNEMENTSPRIJS van de SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, rranco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25: Per maan<^ f 11": per week 25 cents. Bij bezorging franco Per P°s* bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXAMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. UWE SCHIEDAMSCHE De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt. Voor 16 regels 1.55 elke regel meer 25 ct. Bij contract' aanzienlijke reductie. Geen prüsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigbeidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels f 0.50; 10 regels 1.—15 regels ƒ1.50. bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500 bij overlijden door een ongeval 500.— bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oogf 150— bij verlies van een duim 75- bij verlies van een wijsvinger" f 50bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; 25-bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afD Uw gewaardeerde belangstelling en hulp is noodig om de oplossing te vinden van een raadsel, dat wij dezer dagen tegen kwamen en waar iemand of beter wij allen tezamen de oplossing voor moeten vin en. Het vervelende is, dat de bjd dringt, want vóór 5 December a.s. zou deze oplossing reeds gevonden moete nzijn. En nu terzake. U moet eens opschrijven het volgende raadsel: 2500 x 25 cent 6250; hier 10 pet. van is Dus of 62-5 of 0.Wat moet het zijn? Aan U het antwoord! Ja, nu zie ik U vreemd kijken. Gij, die zoo goed rekenen kunt bij uw inkoopen en die het kasregister laat tellen, ziet nu de oplossing niet van dit geheimzinnig raadsel. Ziehier dan de oplossing! Wanneer de huismoeders 25000 cassabons van 25 cent aan de arme St. Jozefgezellen afstaan om ter gelegenheid van het St. Nico- laasfeest iets nuttigs te koopen, maakt dit een bedrag van 6250. Hier 10 pet. van (als de bons 10 pet. korting geven, minder is ook goéd!) maakt voor hen 625 schoon geld! Maar nu Stelt dat gij allen niets doet! Ge laat de bonnen slingeren b.v. Dan zijn er ook 25000 cassabons, die niet ingeleverd worden. Het resultaat voor die St. Jozef gezellen is dan een groote nul guldens Doch, kort en goed. Neemt een envelop, stopt er onverwijld uw cassabons in, of die ge kwijt wilt zijn en zet er een van de onder staande adressen op. Ge doet er een goed werk mee in deze barre tijden, zonder het eigen lijk zelf te voelen. Dit is de oplossing van wat wij noemen: Het Arme St Jozef gezellen Raadsel. Aan U lezer Hier volgen de adressen: St. Jozefgezellen- gebouw N. Haven 121; van Essen, B. K.-laan 180B, Tel. 69657; Alberts, Lekstraat 58a; van Alphen, Singe! 123b; v. d. Sloot, Lange Ach terweg 65. Steunt de cassabon-actie ten bate der arme St. Jozefgezellen! tentoonstelling oud-schiedam. Het Museum gesloten! Zaterdagavond Heeft wethouder J. Dinke- Xaar de tentoonstelling van oude platen en prenten in de Leeszaal gesloten en de com missie van toezicht met het behaalde succes van ongeveer 2000 bezoekers gelukgewenscht. De collectie verhuisd nu weer naar het Mu seum in de Doelen. Het museum is den ge- heelen winter gesloten. tn andere plaatsen treffen we in het al gemeen Musea aan, die geopend zijn, doch hier in Schiedam maken we de publieke be langstelling wakker en dan bergen we het geheele geval rustig op, liefst zoo ver mo gelijk weg en onverwarmd, dus vochtig. Vooral het laatste is goed om «oudheden zoo lang mogelijk te bewaren! Terecht heeft de commissie er dan ook de aandacht van den wethouder op gevestigd. Op de Hoogstraat van het voormalig Oude- Mannenhuis, zou toch best een behoorlijk museum te vestigen zijn, al was het maar in enkele zalen. Allicht zou het publiek dan meer belangstelling in „Oud Schiedam" blij ven toonen. De heer F, A. L. Lechner dankte den wet houder en allen, die tot hef welslagen heb ben meegewerkt. De leden worden herinnerd aan de lezing die morgenavond gegeven wordt door den heer G. Strevelaar over: Do groote taak van het ge zin, n.l. de opvoeding Uw opkomst is drin gend gewenscht. Toont uw belangstelling voor de avonden die uw bond uw biedt! Aanvang 8 uur. loe„anb gratia voor alle leden eu huisgenooten. EEN-jARIG~BESTaÏvn sport- FONDSENBAD. Gisteren heeft in het Sportfondsenbad een zwemmersfeest plaats ge ac ter gelegenheid van het een-jarig bestaan van het bad. De heer A. Niel heeft den middag geopend. De heer P. Soetens, voorzitter van den Raad van Advies, heeft o.a. gezegd, dat het Sportfond- senbad, gezien de groei, voorziet in een groote behoefte. Hierna werd een uitgebreid feest programma afgewerkt. Zwemmers en zwem sters hebben hun best gedaan een prijsje te bemachtigen met boegsprietloopen, tobbe varen, gecostumeerd zwemmen, touw trekken, popduiken, estafette enz. De middag is zeer geslaagd en eindigde om 7 uur, terwijl om 8 uur een diner is gehouden in Corner House, waaraan ongeveer 70 gasten aanzaten. Ook het personeel is s middags nog gehuldigd voor de wijze, waarop het zijn bediening verricht. Het mocht enkele cadeaux in ontvangt ne men. De bedrijfsleider, de heer Putto heeft voor de huldiging bedankt. op het 8ste najaarsconcours te Overschie, uitgeschreven door de mannenzangvereeni- ging ,.Ons Genoegen", heeft Singelkwartiers' zangvereeniging „Euphonia", Zaterdag j.i. in de lste afdeeiing gemengde kooren, een laten prijs behaald met 330 punten. BURGERLIJKE stand. GEBOREN 15 Nov: Cornelia G. M. L„ doch ter van J. F. H. M Wuisman en C. Tettero, Fabriplein 30. 16 Nov. Jeannete, dochter van H. de Koek en H. c. Heschlé, van Osta- delaan 23. Gisteren, St. Willibrordusdag, heeft de R. K. Volksbond, afd. Schiedam het jubileum ge vierd van den voorzitter, de her Th. Mouwens die, zooals wij Zaterdag reeds berichten, 35 jaar onafgebroken, den voorzitershamer heeft gehanteerd. Was er gisterenochtend in de dekenale kerk eerst een solemneele Hoogmis opgedragen ter intentie van den heer Mouwens, die zeer druk bezocht was, 's avonds om acht uur ving de huldiging in den Volksbond aan. De groote zaal was met de vaandels der onderafdeelingen versierd. Voor het tooneel stond de bloemenhulde aan den voorziter ge bracht, o.a. van den Christelijken Besturen bond. Bij het binnentreden van den jubilaris werd deze door de St. Ambrosius-harmonie begroet. Onder de aanwezigen waren: de Hoogeerw. Heer Deken A. J. C. Schraag, de burgemees ter van Schiedam, mr. dr. F. L. J. van Haaren, Pastoor L. Ph. J. Paulussen, oud adviseur der afd. Schiedam van den Volks bond, mr. M. M. v. Velzen, Kapelaan Beckers adviseur van den Volksbond, afd. Schiedam en verder verschillende heeren geestelijken, adviseurs van onderafdeelingen en andere eerw. heeren, bestuursleden van alle afdee- lingen. Voorts was ook nog aanwezig de heer Willemans uit Delft, die vóór 35 jaar het voorzitterschap aan den heer Mouwens over gaf. Kapelaan Beckers heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Dan ging spreker na, welk een moeilijken taak de heer Mouwens heeft vervuld. Spr. dankte hem namens alle af- deelingen en onderafd. voor zijn juiste leid- ding. Uwe bescheidenheid, aldus Kapelaan Beckers, maken het moeilijk de juiste woor den van hulde voor U te vinden. Geachte heer Mouwens, nu gij gedenkt, dat ge 35 jaar onafgebroken onze voorzitter zijt geweest, zijn deze woorden „35 jaar", al leen reeds een hulde. De groote opofferin gen, die ge U getroost hebt, de moeilijke tijden, die ge hebt meegemaakt tijdens uw voorzitterschap, hebt ge kunnen doormaken door den echt Katholieken geest. Door de kracht, die uit het Geloof leeft! Gij zijt iemand, zooals de H. Vader dien vraagt voor het leekenapostolaat. Gij zijt een werker voor de uitbreiding van het Rijk Gods op deze aarde. Gij hebt al dat werk gedaan in alle een voud en nederigheid. Nooit hebt ge u zelf ge zocht. Ge zijt een voorbeeld ter navolging. De stoere kracht, die u bezielt, als leider on zer standsorganisatie, hebt ge aangewend om de arbeiders godsdienstig, zedelijk en cultu reel op te heffen. Ge hebt veel bereikt; aan uw voorzitterschap en leiding is dat te dan ken. Onzen dank willen wij onderstreepen door eenige stoffelijke gaven. Namens alle onderafdeelingen bieden wij u gemeenschap pelijk dit cadeau aan. Het cadeau bestaat uit een schrijfbureau, bureaustoel, fruitmand en een portret van den heer Mouwens om dit in de bestuurskamer van den Volksbond te kun nen ophangen. Een overweldigend applaus onderstreepte de huldigingswoorden van den geestelijken adviseur. De Hoogeerw. heer Deken sprak een kort woord, waarbij hij o.m. zeide, bang te zijn den jubilaris te kwetsen, omdat zijn beschei denheid algemeen bekend is. Vijf en dertig jaar voorzitter te zijn van zulk een vereeni- ging is het beste bewÖs van de groote eigen schappen die in hem te vinden zijn; groot van harte, groot van geest. Wanneer ik dezen avond, als deken van het Dekenaat Schiedam, vertegenwoordigend het hoogste Kerkelijk Gezag het bisschoppe lijk gezag een woord van dank spreek tot den jubilaris, dan doe ik zulks, omdat hij levend uit het geloof, ook het geloof, door middel van het preadicaat R. K. aangetoond, op den R- K. Volksbond heeft gedrukt. Daar door hebt ge kracht gevonden nu ook in deze moeilijke tijden den Volksbond te leiden. Mijn dank voor allen wat ge gedaan hebt. Moge God u nog vele jaren voor dèn Volksbond sparen, opdat de bond ook in de toekomst moge luisteren naar den herder die over liet Bisdom is gesteld. De burgemeester, mr. dl', van Haaren, zei- de o.m., dat op een dergelijken feestvierder n'et genoeg gesproken kan worden. Spr. ver heugt zich, openlijk, ook den dank namens de emeente te mogen uitspreken, alsmede de vo e waarüeenng, die de *er Mouwens, ook van gemeentewege heeft verdiend, daar hij o5 jaar zoo n moeilijken plaats als voorzitter van den R. K. Volksbond heeft ingenomen. NVij' weten allen wat dat beteeket; vooral ook cie wijze waarop de heer Mouwens dato gedaan beeit> met aUeen met beleid, doch ook met hart en ziel en volle toewijding. Daarvoor onze ge u ;wenschen. Onze gemeente gaat trotsch op zulke menschen. Dat zijn de mensehen, die de s eunpi aren onzer maat schappij vormen! Spr. ioop e, dat de jubila ris nog vele jaren voldoening m z'n werk zou mogen vinden, dat hij reeds vijf en dertig jaar in het algemeen belang beeft verricht. Mr. M. M. v. Velzen herinnerde hoe men tien jaar geleden den heer Mouwens reeds had gehuldigd. Wij mogen God danken, a ij hem in deze 10 jaren voor den Volksbont gespaard heeft. Spr. gaat na hoe, volgens het woord: „het Katholicisme eischt den heelen mensch in gedachten en werken de heer Mouwens geleefd heeft. Moest spreker zich een personificatie maken van boven staand gezegde, dan zou hg zich die niet an ders kunnen indenken, dan in den vorm van een persoon als Mouwens. Mouwens is het bewijs, hoe ons R. K. be ginsel te beleven, het doel, hoe het vrucht baarst werk in een levyi te presteeren. Wij zijn niet in staat dit met een eereteeken te sieren. Dit is op het oogenblik niet noodig. Doch we willen zeggen, de Volksbond heeft zich zelf gelauwerd door hem 35 jaar als voorzitter te bezitten. De heer Aengenent, secret.aris van het Cen traal bestuur in het Bisdom Haarlem, noem de de heer Mouwens, vriend Mouwens, om dat hij hem niet anders kan voorstellen. Spr. verheugde zich dezen avond persoonlijk te genwoordig te kunnen zijn bij dit jubilé. Spr. ging na wat er in 35 jaar gebeurd was. De afd. Schiedam is een der eerste afdeelingen van den Bond, dat is niet in de laatste plaats het werk van den heer Mouwens! De heer Aengenent herinnerde er vooral aan hoe de echtgenoote v. d. jubilaris en z'n gezin dik wijls nog zwaarder arbeid zullen hebben ge had, dan de jubilaris zelve, daar hij avond aan avond uithuizig was, om te werken op sociaal terrein. Ook dit gezin heeft zich moe ten opofferen voor onze organisatie. Daarom vraagt spreker aan de leden van den Volksbond, wilt gij Mouwens danken? Doet zulks door hem ook in de toekomst te blijven volgen. Tot heil van den Bond! Hierna speelde het muziekkorps „St. Am- brosius" op verdienstelijke wijze de ouver ture „Egmund", van Ludwig von Beethoven. Kapelaan Beckers leidde Pastoor Paulus sen in, die 16 jaar lang geestelijk adviseur van den Bond is geweest en die dezen avond een woord van hulde kwam spreken, doch daarin bijna verhinderd was door ongesteld heid. Pastoor Paulussen begon met te vertellen, dat' het gestoelte waarop hij stond hem vroe ger jaren had aangetrokken als een magneet een stuk ijzer! Gaarne staat spreker thans hier om den man te huldigen, waarmee hij vele jaren heeft saamgewerkt! Spreker ver gelijkt het leven van St. Willibrordus met dat van den heer Mouwens. Daar is een parallel te trekken. St. Willibrordus verloor vroegtij dig zijn moeder. Hij werd in een klooster ver der opgevoed. Zoo ook Mouwens, die in het Weeshuis is opgegroeid. Willibrordus heeft roeping in het leven gehad, zoo ook Mouwens! Dit is het geheim van de geheele zaak. Willi- bordus heeft het 33 volgehouden, Mouwens reeds 35. In de kapel is hij gestaald. De be scheidenheid van Willibrordus is bekend, ook die van Mouwens. God heeft hem als kleine jongen zijn va der en moeder ontnomen, opdat Hij Zijn zoon, de gene die zich het !°t van den minder be deelden aantrekt. In de kapel heeft hij ge leerd, voor anderen te leven, voor anderen te zorgen. Daarom is er nooit aan gedacht bij de wisseling der tijden, Mouwens, door een werkelijken arbeider te vervangen. Men wist het, de Volksbond en Mouwens zijn één! Mou wens heeft roeping daarvoor gevoeld! Wan neer men hem echter had weggezonden, dan nog zou hij met dezelfde stuwkracht naast z'n opvolger zijn gaan staan in het belang van den bond. Dat is z'n roeping! Spr. gaat na hoe de jubilaris de groeipe riode en de moeilijke jaren heeft meegemaakt. De Volksbond in de kinderschoenen de groeiende vakvereenigingen kortom alles wat de R. K. Arbeidersbeweging in de afge- loopen 35 jaar heeft meegemaakt. Spreker hoopt dat ook deze crisis, die het geheele vakvereenigingsleven dreigt kapot te slaan, op het laatste oogenblik zal doorbreken en dat £lan Mouwens getuige zal mogen zijn van een nog grooteren bloei, evenals Willibrordus, dat ook heeft gezien, juist toen men dacht, dat Willibrordus' werken geheel en al te ver geefs waren geweest. Gij allen moogt trots zijn op zijn leiding! Volgt hem in de opvat ting van het leven. Zijn rotsvast vertrouwen zet hem over alle moeilijkheden heen. Dan kunt gij komen tot een nieuwe maatschappij, waarin naastenliefde en rechtvaardigheid het resultaat zijn. Hierna speelde St. Ambrosius eenige door den directeur, den heer Smits, gecomponeer- den marschen. Kapelaan Beckers bracht dank aan alle sprekers dat zij hedenavond de heer Mou wens waren komen huldigen. Een duo, de neer Linkels en mej. Kalkman, zong hierna eenige coupletten en hielden daarbij een samenspraak, waarin het werk van den jubilaris werd naar voren gebracht. De heer Mouwens dankte hierna allen voor de wijze waarop ze hem hadden gehuldigd. Hij hoopte het weinige dat hij gedaan had nog voort te kunnen zetten en riep de hulp der Volksbonders in hem daarin te blijven steunen. Hij zou op den ingeslagen weg voort gaan en vertrouwde op Gods zegen voor zijn werk en dat der leden. Na de pauze heeft da. tooneelverteniging Alberdinck Thym, een onderafd. van den Volksbond een opvoering gegeven van een blijspel in twee acten getiteld: ,Henkie", van Jac. Braun. Wie de beste speler was, doet niet ter zake, doch Henkie was denge- ne, die het meest de aandacht trok. De zaal heeft gelachen daf het daverde. Zoo is thans het 35-jarig jubilé van den heer Mouwens weer gevierd. De groote be langstelling heeft bewezen hoe veel men hem waardert. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiéele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schie dam; gelet op art. 9, vijfde lid van de Winkel sluitingswet 1930, S 460; besluiten: voor Donderdag 21 en Vrijdag 22 November 1935 ontheffing te verleenen van het bepaalde in de artt. 2, letter b, en 7 dier wet ten aan zien van de fancy-fair van het Kinderkoor „Immanuel", in het wijklokaal Stephenson- straat 3, alhier; in dien zin, dat daar ook na 8 uur des avonds mag worden verkocht. SCHIEDAM, 14/18 November 1935. SCHIEDAM, 18 Nov. Offieieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Houtwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 1 0.70 a t 0.80. Dezer dagen hebben wij in een groot restau rant hier ter stede, op uitnoodiging van Jan Welgemoed ons vereenigd aan een zuivellunch, opgediend door de propaganda-kern van het Crisis-Zuivelbureau in nauwe samenwerking met den Alg. Ned. Zuivel Bond, die geen moeite onbeproefd laten om bij het publiek het gebruik van melk, boter en kaas op te voeren. Ofschoon we Jan Welgemoed reeds kenden uit de geslaagde acties die gevoerd zijn eerst in Amsterdam en daarna in Den Haag, we moeten zeggen dat de persoonlijke kennisma king ons nog sympathieker heeft gestemd, daar wij van nabij nu eens hebben kunnen höoren, wat feitelijk wordt beoogd met de actie alom in den lande op touw gezet om het verbruik van zuivelproducten op te voeren. Jan Welgemoed is Holland's Welvaren en toen we hem dezer dagen in ons midden za gen, begrepen we terstond zijn keuze voor de wapenspreuk „voedt U goed." Toen de Hollandsche tomatensoep met ge raspte kaas was opgediend, verhief Jan Wel gemoed zich van zijn zetel om zijn mede disch- genooten in eenige vriendelijke beschouwingen in te wijden in de propaganda, die morgen vanuit „Huize Welgemoed" aan de Meent, over onze goede stad zal losbranden. Het propagandawerk, zoo zeide hrj, dat wij door een besluit van den minister van Econo mische Zaken hebben ter hand te nemen, heeft een veel bjreederen basis dan algemeen nog wordt beseft. Het groote publiek heeft de op vatting, dat deze propaganda alleen gaat om het belang van den boer, casu quo den boter boer. Natuurlijk is de grondslag van deze pro paganda de uiterst benarde omstandigheden, waarin het veehoudersbedrijf tengevolge van de slechte internationale marktpositie der zui velproducten is komen te verkeeren, maar men meene toch vooral niet, dat bij een ver grooting van den verkoop dezer producten al léén de Ned. Boerenstand gebaat zou zijn. Op liet boerenbedrijf is een geheele industrie op getrokken. In direct verband met de meer dan 150.000 boerenbedrijven, kunnen genoemd worden de ruim 900 zuivelfabrieken en melk inrichtingen, die over het geheele land ver spreid zijn. Volgens de beroepstelling van 1930 waren in deze bedrijven toen 19500 personen werkzaam. Daarbij komen nog de bedrijven, die daarmede in direct verhand werken. Spreker becijferde, dat 50 pet. van de totale bruto waarde der melkproductie ad 180 mil- lioen gulden ten goede komt aan de boeren en de andere 50 pet. ad 180 millioen gulden aan de overige bevolkingsgroepen, die bij de verwerking, den handel en de distributie van melk en zuivelproducten betrokken zijn. Ook in die 180 millioen gulden, die de vee houderij zoo ongeveer voor de melk ontvangt, zit nog een belangrijk bedrag, waaraan andere bevolkingsgroepen een boterham verdienen. Zoo heeft de boer o.m. veevoer en kunstmest noodig. In 1934 werd rond 2.5 milliard k.g. veevoer en kunstmest ingevoerd ter waarde van 78 millioen gulden. Hiervan kwam over de Rotterdamsche ha vens binnen 1.3 milliard k.g. ter waarde van rond 41 millioen gulden. Nadat we ons een oogenblik hadden mogen bezig houden met onze pasteitjes met ei en truffels, gecompleteerd met een gevulde kaas- schnitsel, vroegen we onzen tafelpraeses, waar uit de zuivelpropaganda, welke te Rotterdam zal worden gehouden van 18 November tot 21 December, feitelijk zal bestaan. Behalve een algemeene reclame, zoo zeide „Jan Welgemoed", door middel van spandoe ken, reclamevoertuigen enz. zal de hoofdscho tel van de propaganda gevormd worden door de gratis kookdemonstraties, waarbij op aan schouwelijke wijze de bereiding van smakelij ke en goedkoope zuivelgerechten zal worden getoond en het nut en het financieel voordeel van het gebruik van meer melk en zuivel zal worden duidelijk gemaakt. Dan ligt het in de bedoeling een aardige revue op te voeren, waarbij op eene aangena me wijze de voordeelen van het gebruik van melk, boter en kaas in het licht worden ge steld. Terwijl wij ons het roomijs met slagroom de den smaken, waarmede we ongeveer aan het einde waren van onze zuivellunch, op de di verse Hollandsche kaassoorten met beschuitjes na, zeide de vriendelijke „Jan Welgemoed" die ongetwijfeld populariteit zal verwerven in de komende dagen onder het Rotterdamsche pu bliek, dat de actie ongetwijfeld de belangstel ling verdient van alle kringen onzer bevol king. Gaarne sloten wij ons daarbij aan. Verhoopt immers mag worden, dat door een grooter ver bruik van melk en zuivel, de moeilijke taak der huismoeders om haar budget van uitga ven kloppend te houden met de inkomsten, zal worden verlicht. Hierdoor zal tevens be reikt worden, dat de producten onzer natio nale zuivel industrie de grootere waardeering ontvangen, waarop zij ten volle recht hebben. Verwacht wordt: Meest matige, Zuidelijke tot Zuid-Weste- lijken, later weer krimpenden wind, half tot zwaar bewolkt, later weer toenemende be wolking, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. Na heel veel jaren zijn de „Jantjes" weer eens naar Rotterdam gekomen. Was het niet nog in de dagen van M. Spree, dat zij voor de eerste maal in den Circus Schouwburg kwamen optreden en stormenderhand de Rot terdammers voor hun echte Amsterdamsche volkskunst wonnen. Sindsdien is er heel wat gebeurd. De Circus- Schouwburg werd veranderd in Arena en deze ging op een goeden dag in vlammen op. Nadien is het uit geweest met het volkstoo- neel in onze stad. En nu is het ensemble Bouber toch weer naar Rotterdam gekomen en heeft weer zijn tenten opgeslagen aan het Stationsplein. Dit maal in het Vereenigingsgebouw, dat hierme de voor het eerst als openbare schouwburg wordt geëxploiteerd. Er werden in verband daarmede eenige voorzieningen getroffen, o.a. aan den ingang van het gebouw, waar onder felle belichting het bekende doek, blauwe, schele drietal het publiek naar binnen lokt. Om misverstand te voorkomen, z(j nadruk kelijk gestipuleerd, dat wij deze voorstellingen alleen voor volwasenen geschikt achten. Ove rigens is het nog een in zeer ruige taal ge schreven volksstuk. Het s.s. Statendam van de Holland Amerika- lijn kwam Zaterdagavond van New York te Rotterdam aan met 48 passagiers eerste klas, 45 passagiers .toeristenklas en 41 passagiers derde klas. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 16 Nov. Vertrokken Zuid-Sla- vische s.s. Durmitor, ledig naar Buenos- Ayres. iverkzaamheden aan het inwendige der Sint Rosaliakerk aan de Leeuiven- at te Rotterdam zijn thans zoover gevorderd, dat de stellingen kunnen ivorden weggenomen. lederen Maandagavond repetitie Harmo niegezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumen ten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen ln het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. li- Metaalbewerkers bond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. i'ooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 6—7 uur. Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereeniging „Inter Nos", café De Seinpost. lederen woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaai van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om halt 9 bestuursver gadering van net afdeelings bestuur van dun Ned. R. K. Volksbond. ledereD Woensdagavond van halt 9 tot nalf 11 repetitie Kon. Zangvereenigmg Schie dam's Mannenkoor „Urpheus", onder leiding van Ed. Fllpse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetlte Polyhymnia. R. K, Volksbond. lederen Donderdagavond van nalf 9 tot nait 10 sociale ontwikkelingsleztng voor teden der Schiedamsche locale Gezellenvereenlgmg, on der leiding van den eerw. Praeses ln gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 0 tot tt uur repetitie voor de meisjes van net kinderkoor van den K. K. Gorzen ln het Parochiehuis. lederen cweedeD Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Uverneldspersoneel „St. Pauius". Tusscnen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakkeD „St. Antnonius" van 56 uur zitting van het bestuur. Ge legenheid tot aanmelding van leden. Dinsdag 19 November. Volksbond, 8 uur, lezing, G. Strevelaar: „De groote taak van het gezin". Musis Sacrum, 8,15 uur. Dansavond Xanda Stradowska. Ledenvergadering Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden St. Franciseus van Assisië, R. K. Volksbond, 8,30 uur. De straat te 18 Nov.: Nutszaal Calvet-kwartet Allian ce Francaise, Rotterdam 8 uur. 19 Nov.: Groote Schouwburg, Rood, (Rot- terd. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volw.). 20 Nov.: Groote Schouwburg, Toscaf Xtal. Opera, 8 uur (voor volw.). 21 Nov.: Doelezaal „Die Schöpfung" Rot- te's Christelijk Gemengd Koor. 8 uur. 21 Nov.: Groote Schouwburg, Die Czérdés- fürstin (Fritz Hirsch-operette) 8 uur (voor volw.). BIOSCOPEN: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 21 November in: Luxor, Fientje Peters Poste Restante (voor volwassenen)Grand De schoonste dag vap mijn leven; Thalia, Het mystrie der Mondscheinsonate (voor volwassenen)Studio, De prive-secretarisse getrouwd, (voor volwasenen)Roxy, Variété (voor volwassenen)Olympia, De roep der inboor lingen (boven 18 jaar)Centraal, Hartedief Lumière, Episode (voor volwassenen)Corso, Rotschild (voor volwassenen)Capitol, De ge bochelde; City, De gebochelde; Scala, de bonte sluier (voor volwassenen)Colosseum, Gewetens wroeging (voor volwassenen). Schiedam. Passage-theater, 8,15 uur. Het gebeurde op 'n avond, met Claudette Colbert en Clark Cable (volw.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1