H P asa m m 8 n r ■MÈERBBE WÊÈÈmmm ISlPjÉ Waar dat wiel draait" DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 58ste JAARGANG. DINSDAG 19 NOVEMBER 1935 No. 17410 STADSNIEUWS. m BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 CHR.-HIST. KIESVEBEEN1GING. HET RAADSELACHTIGE RAADSEL! hinderwet. DE WINKELWEEK. de ambulance-collecte. II propaganda-commissie KINDERPOSTZEGELS. scheepvaart. KETHEL. ROTTERDAM. ZESTIG JAAR KERKZANGER. In de oude Sinte Rosalia. HET STATION D. P. WORDT GESLOTEN. OP HEETERDAAD BETRAPT. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden f 3.25; Per maand 1.10; per week 25 cents. Bij bezorging franco Per Post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXAMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt. Voor 16 regels 1.55 elke regel meer 25 ct. Bü contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Llefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels ƒ1.—, 15 regels ƒ1.50, bij vooruit, betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering f 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; f 150-bij verlies van een duim, <5 bij van een wijsvinger 50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afDedr Wethouder M. Slavenburg spreekt. BELASTING, ELECTRICITEIT, HET ABATTOIR. Gisterenavond heeft voor de Chr. Hist. Kies- vereeniging wethouder M. Slavenburg een rede gehouden. Eerst herdacht de voorzitter, de heer Heukels, het overleden Chr. Hist, raadslid, den heer v. d. Tempel. Spr. noemde hem een man van meer beteekenis dan velen konden vermoeden. Christus te volgen was zijn vreugde, zijn nagedachtenis zal in eere blrjven. Weth. Slavenburg sloot zich bij deze woor den aan en begon met een bespreking van de gemeente-finanei6n. Na zijn rede hoopte spre ker vragen te krijgen, opdat de raadsvertegen- woordigers konden vernemen, wat er onder de kiezers leeft. Spr. zeide o.m. dat de be- grcoting in een slechte tijd gemaakt is. In het buitenland is hier en daar eenige opleving, doch hier is daar nog geen teeken van. De financiën zouden nog wel goed te beheeren zijn, als er maar n>et telkens weer nieuwe tegenvallers kwamen van de zijde van het rijk. De werkloosheidslasten worden voor 90 pet. vergoed, en ook nog een surplus tot 9 pet. Daar staat echter tegenover, dat uit de Schiedamsche belastingen aan het rijk daar voor 270.000 moet worden terugbetaald. Ook de uitkeering uit het Gemeentefonds wordt steeds minder. Van 400.000, zal dit ieder jaar met 10 pet., is 40.000 worden verminderd. Over 10 jaar is dus de uitkeering uit dit fonds tot 0 gereduceerd. Een tweede tegenvaller is, dat de opbrengst van het gas van 1933 tot nu toe met twee ton is teruggeloopen. Een derde tegenvaller is het terugloopen van de uitkeering uit het grondbedrijf. Deze uitkeering is 140.000 minder. En een allerlaatste tegenvaller is, dat er over 1036 geen enkel batig saldo meer aan wezig za' zijn. Daarom is de hoop gevestigd op het Rijk, Waarvan een belastingbijdrage van 130.000 Wordt verwacht. Gelukkig mogen we ons achten wanneer we deze bijdrage krijgen, an- rfars zou dit uit een of andere belasting- Veriioogfing- moeten worden opgebracht. Otfk graan Ged. Staten beter toekijken op de Schiedamsche begrooting, o.a. is daaruit heel goed mogelijk het gevolg van een salarisver laging voor het gemeentepersoneel het volgend jaar. Een betere toon kwam met de mededeeling, dat het Rijk het geld zal geven voor den bouw van een nieuw Zusterhuis voor het Gemeente-ziekenhuis. Wat de bebouwings voorschriften betreft, daarbij moet voorzich tig worden gehandeld, daar de persoonlijke eigendom dikwijls daardoor kan worden aan getast. Eenig bezwaar toonde weth. Slavenburg tegen de al te groote uitbreiding der werk- loozencursussen, vooral was spreker gekant tegen de vrouwencursussen. sPreker bracht hulde aan geheel het Col- lege van B. en W., dat steeds voor deze cursussen op de bres staat dus niet alle hulde aan weth. Dinkelaar alléén!). Bij het Nijverheidsonderwijs zal op speciale qursussen ook godsdienstonderwijs worden ge geven. Voor de warme voeding is spreker wél, doch dan moet ze aan ieder kind verstrekt worden, dat het noodig heeft en niet aan de school- gaanden alleen. Betreffende de Radio-distributie, zeide sPr staat het College van B. en W. op het stand punt, voor het particulier initiatief, doch eerst moet cr alle zekerheid zijn, dat dergelijk® distributie in g-oede handen komt. Over bet eigen eiectriCiteit fabriceeren, zeide weth. Slavenburg, dat dit wel geen goedkeuring van Ged. Sta en zou krijgen, daar die, wat dat betreft. s aa" op bet standpunt van centrali satie. 10 Is bet m de toekomst mogelijk met Rot ei am een voordeeliger contract te sluiten. Over de abattoir-kwestie 2ai men spoedi, wat meer hooren! Onze lezers zullen bij het lezen, gisteren avond, van het artikeltje „Een Raadsel hun hoofden geschud hebben. En dit is goe e e" grijpen De opzet van het raadsel was ou ie Hie oPzet had natuurlijk moeten zijn, zooa s l)Vcck'en3 Uit verc'ere uiteenzetting ook we 2f5?o! x 25 cent f 6250: hier 10 pet. van is 625—, of ook. 25000 x 25 cent ƒ6250; hier 10 pet. van is f o.— Nu wij toch nog even op dit geval terug komen, stellen wij u de vraag: „U heeft toch uw cassabon-enveloppe wel gereed gemaakt? Denk aan St. Nicolaas voor de arme St. Jozef gezellen. Met weinig moeite een goed werk. Stuurt cassa-bons! Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Ter openbare kennis wordt gebracht, dat door de N.V. Grossierderij „Mercurius" v.h. Karei L. Bijloo is ingetrokken de d.d. 1 Augustus 1935 afgekondigde aanvrage om vergunning tot oprichting van een pinda branderij in het pand Boterstraat 20, alhier, waarom bij besluit van Burgemeester en Wethouders van- Schiedam van 18 dezer, ge noemde aanvrage buiten verdere behande ling is gesteld. SCHIEDAM, 19 November 1935 Het Schiedamsch Comité tot uitzending van een Nederlandsche ambulance naar Abessy- nië deelt mede, dat de opbrengst der ge houden collecte ruim 430 heeft bedragen, welk bedrag, na aftrek van een paar kleine postjes voor gemaakte onkosten, aan het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis zal worden afgedragen. Het Comité maakt van deze gelegenheid gebruik allen, die tot het welslagen dezer collecte hebben medegewerkt, hartelijk dank te zeggen voor hunne belangelooze medewer king. Samenwerking tusschen Hoogstraat en Dam. Gisteravond heeft de vereeniging „Hoog- straatbelangen" een ledenvergadering gehou den in Musis Sacrum. De commissie heeft uit leg gedaan van de verschillende maatregelen, die genomen zijn om de a.s. Winkelweek, die van 28 Nov. tot en met 7 Dec. gehouden wordt op de Hoogstraat, Korte Dam en Dam te dóen slagen. Nadat de voorzitter, de heer van Duinhoven, allen een aansporing had ge geven tot algemeene samenwerking in deze slechte tijden, kwam de heer Daniels een uit eenzetting geven over de verschillende maat regelen voor de versiering e.a. aangelegen heden. Op de Hoogstraat dan zullen bij de Koe markt, bij Schlattman's Kledingmagazijnen op de Hoogstraat en bij de fa. Geveke op de Dam groote eerepoorten komen. Daartusschen komen nog ter hoogte van de firma's Bouman, Visser en Co., Noordijk, Pastorie, Raderhuis, Adams, v. d. Hoek, Slagerij Jansen, Rebers, Pluym, Collignon een 6-tal kleinere eere poorten. Tusschen deze poorten komen groote bloemenmanden te hangen met afmetingen van 1,50 x 1,25 M. Vanaf deze bloemenman den komen guirlandes van dennengroen naar de vier hoekpunten. Tusschen deze versiering komen de loud-speakers voor de muziek. De deeln^ners krijgen een of meer geelzwarte bordjes van lxl M., waarop de woorden: „Wij doen mee aan de H. B." Ook komen er nog tientallen vlaggen in de stadskleuren. De verlichting is vanwege den hoogen prijs die de Gemeente voor den stroom eischt voor dit jaar terzijde gesteld. Naar wij vernemen zou voor iedere 27 K.W. 21 vast- reeht moeten worden betaald. Verder zal St. Nicolaas, vergezeld van vier zwarte Pieten in een landauer, voqrafgegaan door twee herauten door de geheele stad biljet ten doen uitdeelen. Deze ritten van St. Nico laas zullen zich ook tot Spangen en Vlaar- dingen uitstrekken om het publiek té wijzen, dat de Schiedamsche Hoogstraatwinkeliers een winkelweek houden en paraat zijn om alles te leveren. De opening zal geschieden met medewer king' van twee muziekkorpsen, Donderdag 28 November om 7 uur op de Groote Markt bij het Raadhuis. Daartoe zullen de korpsen om 6,30 uur aantreden en ongeveer de volgende route nemen: Groote Markt, K. Dam, Dam, Vlaardingerstraat, Nieuwe Haven, Koemarkt, Hoogstraat, Groote Markt. Dan de opening °m 7 uur door den voorzitter op de Groote Markt, alwaar alle deelnemers op dat tijdstip ook worden verwacht. °ok de Dam doet mee! Hiertoe werden de twee vertegenwoordi gers van de Dam-winkeliers, de neeren Ber- tels en Vlug in het comité opgenomen. De penningmeester, de heer Ritman, heeft een uiteenzetting gegeven van het stelsel, dat die dagen aan de koopers een bijzondere attractie zal bezorgen. Er zullen n.l. aan het publiek, bij iedere aankoop van 25 cent, één letter verstrekt worden. Achttien van die letters vormen het woord „Hoogstraatbelangen". Het systeem is door den Commissaris van Politie goedgekeurd. De sigarenwinkeliers zijn uitge sloten vanwege de wet. Twee deelnemers, de heeren Hoek en Landsbergen zullen toch nog naar het Departement van Financiën gaan, om van den Minister gedaan te krijgen, dat de sigarenwinkeliers, gezien het speciale systeem, toch nog mee mogen doen. De uit- slag zal wel nul op het request worden. D°or „Hoogstraatbelangen' wordt alvast getekend, dat er minstens 3000 prijzen zullen moeien worden gegeven. Voor een betere re geling der uitdeeling dan een vorige maal is zorg gedragen, iedereen die een compleet woord heeft, gaat naar de uit(jeelplaats en krijgt daar een volgnummer. Dit volgnum mer geftt aan den hoeveelsten prijs men dien dag heeft. De prijzen staan op een lijst ge nummerd. Dc Spaarbank zal den deelnemers, geheel, belangeloos, de pakjes ieder van 105 letters verstrekken. De inkoop daarvan is 75 ets per pakje. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt. Tot één week na de sluiting dier winkelweek zal het publiek gelegenheid hebben om het gevonden woord in te wisselen tegen een prijs. Het ruilen der letters is toegestaan, d.w.z. het publiek onderling. In de kascontrolecommissie tot het nazien van alle bescheiden, betreffende deze win kelweek, werden gekozen de heeren de Vree, Wessei en Poppezijn. Nadat ook de heer Noor- dijk het systeem nog eens duidelijk had uit eengezet en de heer Daniels aan de Dam- winkeliers de toezegging had gedaan dat de versiering goed zou worden verzorgd, sloot de heer van Duinhoven, na een stevig woord van opwekking deze geanimeerde vergadering. Electr. lampen 15, 25 en 50 kaars 39 ct Splcndorlamp 100 kaars 105 ct l'hilips-lampen 15, 25 en 50 kaars 66 ct Rijwiel dynamolamp 249 ct Grootste sort, en het goedkoopst is alleen HOOGSTRAAT 67—69 TEL. 68436 ALG. MILITAIRE PENSIOENBOND. Gisterenavond vergaderde de afd. Schiedam van den Alg. Mil. Pensioenbond. Als spreker van dezen avond trad op de heer Brandwijk, voorzitter van het hoofdbestuur. Na de onbillijkheden te hebben belicht, die de oud-gepensioneerden ondervinden in ver band met de tegenwoordige pensioenwet- geving, wees hij er op dat de Regeering in een vergadering der Staten-Generaal in 1915 dit had toegegeven en stellig had beloofd in deze onbillijkheden verandering te brengen. Tot nu toe echter zonder resultaat. Ook werd de toekomstige korting besproken. De ver gadering heeft met algemeene stemmen een uitvoerige motie aangenomen. Gistermiddag vond de officieele opening plaats van Huize Maria Sterre der Zee aan 't Willemsplein te Rotterdam (beneden)De openingsrede iverd uitgesproken door minister Gelissen (boven); rechts directeur Pater van Rixtel, burgemeester Droogleever Fortuyn. de heer A. Kuijpers; links het Tweede-Kamerlid v. d. Bilt. Nu de Decembermaand, de maand van goed- geefschheid nadert, is de propaganda-com missie voor kinderpostzegels, evenals andere jaren in actie om te probeeren een mooie op brengst bijeen te garen voor de verschillende vereenigingen welke zich op het gebied van kinderverzorging bewegen. De reclameplaten, voorstellend een verkleumd jongetje neerge hurkt bij een sneuwpop, zullen op verschil lende plaatsen in de stad goed zichtbaar wor den opgehangen, zoodat een ieder aan den zegelverkoop herinnerd zal worden. Behalve postzegels ontworpen door W. Henreit te Am sterdam, zullen verkrijgbaar zijn een serie prentbriefkaarten van Voerman, een dubbele kerstkaart van Charles van Eik, een dubbele Nieuwjaarskaart van Louis Apol, 'n kinder- kaart van Mies v. Willis en een briefkaart met' een kinderkopje van Willy Sluyter. Ter eere van het feit, dat het dit jaar de 12e actie van de zegel ver koop is, heeft men een dagblad-puzzle samengesteld, waarvoor door H. K. H. Prinses Juliana een schilderij van Hanrat, op de S.O.S.-tentoonstelling aan gekocht, beschikbaar is gesteld. De Propaganda-commisie Schiedam: mevr. R. M. M. Geerdes, mevr. M. H. Schmidt-Els- hove; mej. S. C. Bok, mej. N. van Buysen, de heer I. Th. M. Noiet, de heer dr. jhr. E. J. de Ranitz, de heer mr. H. A. M. Roelants. Prop.commissie Kethel: mr J. j. v. d. Lip. DE PERSIL-KLANKFILM. Gisteren werd in het Passage Theater te Schiedam de Persil Klankfilm vertoond, die E. Ostermann Co.'s Handel Mij. N.V. te Am sterdam „Wasch gemakkelijk Wasch voor- deelig" liet vervaardigen. De film is geen droge opsomming van handgrepen benoodigd voor het wasschen. Gespeeld door vooraanstaande Nederland sche actrices en acteurs is het een werk geworden dat leeft en waarbij telkenmale de lach oplclaterde in de stampvolle zaal. Kostelijk van humor waren Hein Harms en Lena Kley, als het oude paar, dat liet zien hoe er 25 30 jaar geleden gewasschen werd. Overduidelijk heeft men laten zien dat waschdag in dien tijd een ware lijdens dag was. Bijzonder goed was Lau Ezerman als Professor Zomerling, de geleerde, die wel heel wat afwist van het wasschen bij de oude Grieken en Romeinen, doch van de moderne methoden totaal onkundig. Clinge Doorenbos was zoo goed ons alle grondstof fen te laten zien en te verklaren. Hf) wan delde door het laboratorium, toonde de Persilfabriek te Jutphaas en de vervaardig de artikelen: Persil, Henco, Afa, Imi en Sil. De film is leerzaam en vaak amusant. Woord voor woord was duidelijk te ver staan en de opnamen getuigden er van, dat kosten noch moeite gespaard werden om een prestatie op filmgebied te bereiken. Na de pauze volgde de behandeling van zijde, wol en andere fijne stoffen, waarbij het feit, dat dit gedeelte geheel in natuur lijke kleuren was opgenomen, een en ander nog beter tot zijn recht deed komen. Een goede gedachte was, dat er niets werd verkocht of wat vaak zoo hinderlijk aan doet opgedrongen, zoodat iedereen dus on gestoord van deze schitterende film kan ge nieten. Zoo ge deze Fersil-Klankfilm nog niet ging zien, zorgt er dan spoedig voor een gratis voorstelling bij te wonen. Het loont in elk opzicht de moeite. Door de groote belangstelling zal de Persil film niet alleen morgen, doch ook nog Don derdagmiddag draaien. ZWIJNTJE. Ten nadeele van C. V. is een rijwiel, het welk hij had geplaatst in de Stationsstraat, gestolen. Vermoedelijk heeft men echter het rijwiel teruggevonden in de Boerhavelaan, waar het geplaatst was tegen een lantaarn paal. Dit gevonden rijwiel vertoont veel overeenkomst met het gestolen rijwiel. „EDELWEISS". De symphonie-orkest en operette-vereeni- ging „L. v. Beethoven", directeur J. C. M. Feltzer, zal a.s. Donderdag in het Pasage theater een eerste opvoering geven van de. operette „Edelweis", muziek van J. C. van Herwaarden, tekst W. Schilt. Het stuk speelt zich af in Zwitserland. Een liefdeshistorie is er door heen gevlochten. Op de uitvoering zelf kunnen wij niet vooruitloopen Wel zijn er onder de verschillende medespelen den behoorlijke stemmen te ontdekken. Of ze tüt hun recht zullen komen en of de muziek op de juiste wijze zal worden uitgebeeld, zal de opvoering a.s. Donderdag bewijzen. Naar w(j vernemen mag de operette zich in de groote belangstelling verheugen, daar het grootste gedeelte van het Passage-theater gisteren reeds was uitverkocht. Wij vermelden nog, dat het ballet gevormd wordt door de dames-gymnastiekvereeniging „Hygië", onder leiding van Xanda Stradowska DE INBRAAK BIJ WILTON. Vhndaag begon voor de Rotterdamsche Rechtbank de behandeling van de inbraak bij Wilton. Voor het verslag verwijzen we naar pag. 1 van liet Tweede Blad. OVERTREDING WET UITVERKOOPEN. De politie heeft inzake overtreding van de Wet van 13 September 1935 (wet op de uityerkoopen, proces verbaal opgemaakt te gen den bedrijfsleider van de fa. H. H. de Klerk aan de Broersvest alhier. Deze had een uitverkoop aangekondigd zonder daarvoor vergunning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas te Vlaar- dingen te hebben aangevraagd. JEUGDIG BOEFJE. Gisteren heeft de winkelchef van Jamin's Levensmiddelenbedrijf alhier een jongen ge snapt, die een handvol macaroni uit een winkelbak had weggenomen. De chef plaat ste den jongen in een kantoortje, waarna hij de politie opbelde. De knaap heeft ech ter van de afwezigheid van den chef ge bruik gemaakt om te ontsnappen. Hoewel de jongen een naam had opgegeven, is het zeer dubieus, of hij wel den juisten naam heeft opgegeven. SCHIEDAM, 18 Nov. Aangekomen Duitsch s.s. Poseidon, met stukgoed van Chili; Ja- pansch s.s. Victoria Maru, van Duinkerken om kolen te bunkeren; Zweedsch s.s. Lil- lie Matthiessen ledig, van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven; Noorsch m.s. Asturias, ledig van Bilbao om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 18 Nov. Vertrokken Japansch s.s. Victoria Maru, naar Casablanca; Zweedsch s.s. Lillie Matthiessen, ledig naar Rotter dam; Zuid-Russisch s.s. Kraljica Marija, met stukgoed naar Newcastle; Ned. m.s. Perna, ledig naar St. Kitts voor orders; Zweedsch s.s. Virginia, ledig naar Pernis. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 1617 November. GEBOREN: Harry, zoon van W. Visser en H. M. Ritmeester, Aleidastraat 20. Jo hannes M. Th., zoon van H. J. Kuiters en E. M. Agterberg, Stationstraat 56. Jo hanna, dochter van D. Smit en J. Post, IJs- selmondestraat 16. Liduina M., dochter van F. B. Jansen en A. L. Oetker, Lange Achterweg 9. Theodorus, zoon van J. War- nawa en A. van Nielen, v. Leeuwenhoeck- straat 4. Een als levenloos aangegeven kind van Th. van der Graaff en M. H. Lans bergen, Nassaulaan 75. OVERLEDEN: C. van der Gaag 74 j. we duwe van A. Vervoort, Singel 48.kl. 3. P. Slootweg 79 j., weduwe van L. Kerkhof, Oude dijk 110. CONGREGATIES HAVENPAROCHIE. In het bijzonder worden de leden der vrou wen-, meisjes- en jongenscongregaties van de Havenparochie er op gewezen, dat de voor stelling van het Bert Brugman Marionetten theater op Vrijdagavond a.s. in den Volksbond om 8 uur zal aanvangen. Opgevoerd zal worden Dr. Johan Faust. „ONDER ONS". De H.B.S.-vereeniging „Onder Ons" heeft in Musis Sacrum een feestavond gegeven, waarop ook de ouders en de nieuwe leerlingen waren uitgenoodigd. Mej. A. V. A. Merjde heeft de opening verricht. Het tooneelgezelschap Utile Duici heeft de eerste opvoering gegeven van haar nieuwe tooneelspel voor dit seizoen „Wie is de dader?" Aan de dames van U. D. werden bloemen geoffeerd, terwijl het verder gedeelte met een gezellig samenzijn eindigde. dit hummer bestaat uit drie bladen. Verwacht wordt: Matige tot krachtigen, tijdelijk wellicht verder toenemende Zuidelijke tot Zmd-Oos- telrjken wind, zwaar bewolkt tot betrokken het regenbuien, weinig verandering in tempe ratuur. GEVAARLIJKE BRANDWONDEN. Toen J. N., Zaterdagavond een pot ge smolten vet wilde verplaatsen, welke uit een dreigde te springen, kreeg hij plotseling de inhoud van de pot over zijn beenen, waar door hij ernstige brandwonden opliep. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen. CRISISBELEID. Voor de Chr. Boeren- en Tuindersbond zal Woensdagavond den heer Jac. Biemond uit Bleiswijk in hetg ebouw voor Chr. Belangen komen spreken over „Crisisbeleid". Op Vrijdag 22 November a.s., den feestdag van de H. Caecilia, zal het zestig jaar ge leden zijn, dat de heer Jan C. de Mol als zanger op het Sint Rosalia - koor werd aangenomen. Dit zeldzaam jubi leum zal door den pastoor der St. Rosa lia den Zeereerw. Pater J. M. van den Donk, luisterrijk wor den gevierd. Zondag 24 November zal eerst des morgens te acht uur een stille H. Mis worden opgedragen waaronder de leden van het zangkoor tot intentie van den jubilaris tot de H. Tafel zul len naderen. Na afloop van de H. Mis is er een gemeenschappelijk ontbijt in de Pastorie. Te kwart over tien zal de plechtige Hoogmis voor den jubilaris worden opgedragen. In de pastorie zal er na afloop van de H. Mis ge legenheid zijn den feesteling te complimen teeren. Hef jubileum zal besloten worden met een plechtig Lof en „Te Deum". Jan C. de Mol. Voor vrachtstukgoederen. Naar wij vernemen hebben de Ned. Spoor wegen besloten, met ingang van 1 December aanstaande, het station Rotterdam Delftsche Poort te sluiten voor Vrachtgoederen, uit gezonderd douanegoed. Vrachtstukgoederen kunnen aangenomen worden aan de stations Rotterdam Feijenoord, Maas en Rechtermaasoever (Hudsonstraat) en eveneens bij de factorijen van Van Gend en Loos in de Aert van Nesstraat en aan het station Beurs. De politie heeft gisteravond vier jongelie den op heeterdaad betrapt toen zij bezig wa ren in te breken in het gebouwtje van den Volksbond tegen Drankmisbruik aan den Stadhoudersweg. Het zijn de 17-jarige J. v. L„ de 18-jarige H. de R„ en de 15-jarige J. S. Zij zijn in be waring gesteld. lederen Maandagavond repetitie Harmo- niegezelscnap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumen ten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van net gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkers bond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, halt 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. G. Vredebregt) van tt—7 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenz.angvereenigmg „Inter Nos", café De Seinpost. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" i dirigent Paul v. d. Puttenj. Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om nalf bestuursver gadering van net afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van hau 9 tot nalf 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schie dam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Bd. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetite Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van nalf 9 tot hall 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereemgmg, on der leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van D tot 6 uur repetitie voor de meisjes van net kinderkoor van den K. K. Gorzen in net Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Anthonius" van 56 uur zitting van net bestuur. Ge legenheid tot aanmelding van leden. Dinsdag 19 November. Volksbond, 8 uur, lezing, G. Strevelaar: „De groote taak van het gezin". Musis Sacrum, 8,15 uur. Dansavond Xanda Stradowska. Ledenvergadering Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden St. Franciscus van Assisië, R. K. Volksbond, 8,30 uur. 20 Nov.: Groote Schouwburg, Tosca> Ital. Opera, 8 uur (voor volw.). 21 Nov.: Doelezaal „Die Schöpfung" Rot- te's Christelijk Gemengd Koor. 8 uur. 21 Nov.: Groote Schouwburg, Die Cz&rd&s- fürstin (Fritz Hirsch-operette) 8 uur (voor volw.). BIOSCOPENGoedgekeurde programma's tot en met Donderdag 21 November in Luxor, Fientje Peters Poste Restante (voor volwassenen)Grand De schoonste dag van mijn leven; Thalia, Het mystrie der Mondscheinsonate (voor volwassenen)Studio, De prive-secretarisse getrouwd, (voor volwasenen)Roxy, Variété (voor volwassenen)Oiympia, De roep der inboor lingen (boven 18 jaar); Centraal, Hartedief; Lumière, Episode (voor volwassenen); Corso, Rotschild (voor volwassenen)Capitol, De ge bochelde: City, De gebochelde: Scala, de bonte sluier (voor volwassenen)Colosseum, Gewetens wroeging (voor volwassenen). SCHIEDAM, 19 Nov. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop- nandel. Moutwijn. Houtwjjn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling ƒ0.70 ƒ0.80.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1