h ZSLTOH'-598-464'05 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. I« wRêml j Jar*I 58ste JAARGANG. MAANDAG 27 JANUARI 1936 No. 17466 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 GROOTE BIJEENKOMST DER STANDSORGANISATIES. de r. k. staatspartij. de rotterdamsche bank- VEREENIGING N.V. KETHEL. ROTTERDAM. TWEE RUSSISCHE NOVITEITEN. BRANDJE. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. DE FINANCIEELE POSITIE VAN ROTTERDAM. Nijpend tekort aan kasgeld. INBRAKEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE «CHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco "'i vooruitbetaling: drie maanden f 3.25; per maand 1.10; Per week 25 cents. ®ji bezorging franco per post bedraagt de Abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij v°oruitbetaling. ^°SSE EXAMPLAREN zijn steeds aan ons JJPfeau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 5 cents "er stuk. Postcheque- en girodienst no. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS jedraagt: Voor 1—6 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels f 0.50; 10 regels 1.—, 15 regels f 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duim; 7o. bij teilies van een wijsvinger; f 50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Op intiatief van het bestuur van den Ned. K. Volksbond te Schiedam is een groote jlmassale Uijeenkomst belegd op Vrijdag 31 man m e gehoorzaal van het Bondsge- k 71- waar vriJe toegang organisaties; Van de verschillende Stands- Hanze R K 6 Schiedam: R. K. Volksbond Mi(ifl„nc. K' Vrouwenbond, Werknemende seerden 8n alle andere R- K- Seorgani" °'0e' *s- mede te werken aan de alge- ene actie, onder de leuze: „Het gezin terug n Christus". °P dien avond zal door den weleerw. heer o, hl. Bekkers, geestelijk adviseur dei ^Reisorganisaties, een rede gehouden wor- en over: „De Katholieke Kerk en de mo- erile huwelijksopvattingen". "°eze bijeenkomst wordt opgeluisterd door Gem. Koor van de K. K. G. Gezongen ^'°rdt: Ave Maria, L. Perosi; Over Heuv'len, A. Mozart, arr. C. P. Vredenbregt; Die acht, Fr. Schubert; Wiegenlied, W. A. Mo- 2art, arr. C. P. Vredenbregt. Kinderen kunnen niet worden toegelaten. Jaarverslag v. d. Propagandaclubs- In de Vrijdag j.l. gehouden vergadering v. d. R. K. Staatspartij afd. Schiedam, gaf de heer W. Janse, alg. voorzitter der prop.clubs het volgend jaarverslag. In het afgeloopen jaar werd zesmaal ge combineerd vergaderd met het bestuur der K. K. Staatspartij, welke vergaderingen steers in de beste harmonie verliepen. Het waren dikwijls zeer belangrijke vergaderingen, om dat voor de te besteden gelden altijd over eenstemming met het bestuur dar Staatspartij hioest bestaan. Het eerste werk in 1935 was het innen der contributie voor de Staatspar tij. Leden die wilden bedanken werden per soonlijk bewerkt. Er bedankten in het begin van het jaar 48 leden om verschillende rede hen, vooral wegens financieele onmogelijk- heidw. Gedurende den loop van het jaar kon- den wij er echter weer 36 nieuwe bijwinnen. Ver 15 Februari werd begonnen met het van 5000 circulaires tot oproeping li?*6 ledenvergadering ter vaststelUng po- voledeatledSerP0r°V- StatenVHrng van 5000 cir culaires met oproepToftóiwoning der V6rf" dering waar als sp^ker^ptrad, wethouder Nivard uit Rotterdam. Vóór de verkiezing der Prov. Staten wct den in 4 weken tijd 5000 exemplaren^" Opmarsch, 20.000 verkiezingskranten Knng Delft. Verder werdenJ^iljet- »P de gemeenteborden *^f£iijetten voor !1 geplaatst enz. De °P'°de Gemeenteraads- e Proefstemming voor door ons be. 5000 oproe- pinSbiSen voor de vergadering waarop de weleerw. heer Henri de Greeve sprak. Er berden 800 raambiljetten gepiaats eHempiaren van De Opmarsch b de ®t0Pagandawagens reden in (he dag mgche ®tad. 10.000 exemplaren van de B Stem werden in alle katholieke S Verspreid! Door de betere inrichting van de Pr0 ganda wordt het werk der propaganda ten zeerste gesteund Voor f5 per jaar kan men een generaal abonnement nemen op alle geschriften der Partij, terwijl een. abonnement op Ue marsch 1 per jaar kost. De propaganda vóór- en de expeditie van dit blad is geheel in handen van de propaga" daclubs. Deze propaganda heeft veèl succes en er worden voortdurend nieuwe abonné's ingeschreven. Met nieuwen moed zijn wij het jaar 1936 ingegaan en hopen daarin velen voor de R. K. Staatsparty te wkvnen. KI N 1H;Rv OEDING. Het comitié Kinderv0-,,, f 1.163,ontvangen. De co'n^ heeft in totaal opgebracht en de lijsten f heeft f 334, diverse giften f 79,— werd terwijl aan Het comité is hierdoor in staaf6"' kinderen éénmaal per dag warm vaan 366 verstrekken. Er waren 1200 kinderetl te aanmerking wenschten te komen, d'0cl^e in medisch onderzoek werden er 300 aangewe^"" De voedselvoorziening vangt aan 3 Februar: en zal op 5 plaatsen in Schiedam worden verstrekt. Het eten zal worden betrokken van de Rotterdamsche vereen, voor Kindervoeding. Er zal eiken dag verschillend eten zijn, ter- Wijl ook met den Vrijdag rekening is gehouden. De katholieke jongens en meisjes zullen ieder een eigen eetlokaal krijgen. Aan het jaarverslag over 1935 der Rotter damsche Bankvereeniging N.V. ontleenen wij het volgende Het afgeloopen jaar was op financieel gebied voor ons land niet gemakkelijk. Telkenmale werden door onverwachte evenementen in binnen- en buitenland de wisselmarkt en de geld- en fondsenmarkt hevig geschokt. Nu eens was het de val van den buitenlandsche valuta, dan weer een dreigende ministerieele crisis hier of ginds, die tot vlucht van buiten- landsch- zoowel als van binnenlandsch kapitaal leidde. De onvermijdelijke schadelijke gevolgen waren voor handel en bedrijf een hooge, soms zeer hooge rente en voor den belegger een hevige daling ook in de meest solide obligatiën, die uit vrees voor devaluatie van den gulden veelal tegen aandeelen of waarden in andere valuta werden geruild. De openbare lichamen hadden geen gelegenheid meer hunne vlottende schulden te consolideeren, of door conversie van leeningen hunne lasten te verlichten. De levendigheid op effecten- en wisselmarkt is in het algemeen voor de winstrekening onzer bank niet onvoordeelig geweest, al miste deze de baten uit het emissiebedrijf, dat natuurlijk onder de bovengenoemde omstandigheden be perkt bleef. Het hoogere disconto gaf een beter rendement van onze wisselportefeuille. Al mogen de resultaten van onze instelling over 't afgeloopen jaar op zich zelf beschouwd tot tevredenheid stemmen, in wezen is de hierboven geschetste, telkens weer optredende financiële onrust voor de ontwikkeling van hït bankwezen niet gunstig; de teruggang van de balanscrjfers, een verschijnsel geduren de de crisisjaren te constateeren, is nog met tot staan gkomen. In de huidige omstandig heden vinden wij daarom aanleiding U in over weging te geven, wederom belangrijke bedragen aan onze reserves toe te voegen. Indien onze voorstellen, die de instemming van Commissarissen hebben, ook Uwe goed keuring wegdragen, zal na de gewone storting in het Pensioenfonds en een afschrijving op gebouwen van ruim f 550.000.een bedrag van f 1.000.000.aan de gewone reserve en f 1.300.000.aan de bijzondere reserve voor mogelijke risico's worden toegevoegd, waarna een dividend van 4%% kan worden uitgekeerd. Balans Debetzijde Kas, Kassiers en Callgelden f 13.587.956,49 Wissels Af 63.740.738,66 Banken en Bankiers f 26.244.827,55 Prolongatie en voorschotten tegen effecten f 25.878.537,77 Effecten f 5.298.967,67 Syndicaten f 246.976,25 Deelnemingen in financieele Instellingen f 662.092,03 Debiteuren in rekeningeourant f 95.342.064,53 Vorderingen wegens gestelde borgtochten f 15.783.385,18 Gebouwen f 4.800.00o! Saldo in verband met termijn zaken f 143.996,60 Te leveren fondsen f 1.224.486,19 Creditzijde Kapitaal Reserve Geadviseerde Wissels Geaccepteerde Wissels Door derden geaccepteerd Deposito's Crediteuren in rekening-cour. Te ontvangen fondsen Gestelde borgtochten Dividend 1935 Saldo op nieuwe rekening De oude Aclbrechtsbrug over de Sluis bij het Lage Erf met gezicht op de Havenstraat pl.m. 1890). f 45.000 f 14.500 f 1.422 f 10.987 f 2.165 f 32.762, 127.167 f 1.081 f 15.783 f 143 f 60 000 .000,— 074,58 123,54 101,11 465,39 .749,72 .020,34 .385,18 996,60 '.109,06 Winst- en Verliesrekening R. K. WERKLOOZENKOOIt. In de afgeloopen week is hier ter stede op gericht een R. K. Werkloozenkoor, hetwelk in den R. k. Volksbond is gehuisvest. Aange zien dit, naar ons bekend, is de eerste zang- vereeniging in dezen vorm, mogen we hier wel onze speciale aandacht aan besteden. De vereeniging is geheel belangeloos voor de R. K. Werkloozen van den Volksbond en hoopt door goede en actieve samenwerking tusschen leden en leider, de heer W. de Rooij alhier, goede vruchten af te werpen en zoo doende te leiden tot oprichting van vereeni- gingen in andere steden met hetzelfde doel. De repetities nemen een aanvang op Dins dag 28 Jan. a.s., n.m. 2 uur. Men verwacht dat zich hiervoor nog velen zullen aanmelden omdat 't doel de volle be langstelling- der heeren waard is. Het winstcijfer van rente en Effect.» en Syndicaten".-'t "jy'Sïï De Debetzijde der winst- en vertoont de navolgende cijfers Bedrijfsonkosten Pensioenfonds Afschrijving gebouwen Reserve Bijzondere reserve tegen mogelijke risico's Dividend 4%% Dividend-belasting Tantièmes Saldo op nieuwe rekening verliesrekening f 6.015.242,66 f 485.193,— f 553.071,61 f 1.000.000.— f 1.300.000,— f 2.025.000,— f 203.512,50 f 64.500,— f 60.109,06 ST. JOSEPH GEZELLEN VEREENIGING. Gisteren hielden de Gezellen de maande- lyksche aanbidding in eigen kapel. Van 3,30 tot 6.30 kwamen vele gezellen een half uur in aanbidding bij het Allerheiligste door brengen. Te half 7 lof en preek door den praeses, kkpelaan H. W. Haselaar. De gezan gen werden op keurige wijze uitgevoerd door de onderafdeeling St. Gregorius. 's Avonds werden op de door het Centraal Verband voorgeschreven wijze wederom 22 adspiranten tot definitief gezel geïnstalleerd. Dit geschiedde in de versierde ontwikkelings zaal. In zijn toespraak, welke de eerw. praeses richtte tot de Ouders, die uitgenoodigd waren om hierbij tegenwoordig te zijn, behandelde hij de vier deviezen van de vereeniging. Hij zette uiteen, hoe het moest en wat de gezellen momenteel daaraan deden. Ter afwisseling zorgde de jazzband The Kolping Boys voor vroolijke muziek. Na het gebruik van een kopje thee werd door vele ouders van de gelegenheid gebruik gemaakt om de kapel en enkele zalen, welke pas zijn opgeschilderd, te bezichtigen. DE HANZE. Wij herinneren er de Hanze- en de K. J. M. V.-leden aan, dat morgenavond de heer L. J. A. van Doom in den bovenzaal van den R- K. Volksbond zijn derde cursusavond geeft over „De Zakenman en zijn personeel". SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 25 Januari. Aangekomen Ned. m.s. Kota Inten Rott. Lloyd, ledig van Rotterdam, om te dokken in de Wiltonha ven. SCHIEDAM, 25 Januari. Vertrokken Ital. m.s. Monte Piana, ledig naar Rotterdam; Ja- pansch s.s. Cape Town Maru, naar Alexan- drië; Grieksch s.s. Stryman, ledig naar Rot terdam; Noorsch m.b. Wedel, ledig naar Houston. NIEUWE LEDEN S. B. L. O. Bij de Schied. Bond voor Lichamelijke Op voeding zijn als nieuwe leden aangesloten: •'wemvereeniging de Pelikaan, voetbalvereenl- ^S N. F c en de Alg. wandelsportvereen s- W. v. LACHEN is troef. Rldo S Succearev, Henriette Davids "Lachen is troef", waarin fen vieren, worcR6 vaJ°han Kaart hun triom- Passage-theater a.s. Vrijdag in het opgevoerd. le slechts 5 INBRAAK VERijDeld Zaterdagavond omstreeks half twaalf w -1 leven gehoord in een leegstaan^ pand !fan dc Snelliussingel. Een agent ontdekte m den kelder twee mannen, die de vlucht na men. Een hunner werd bij een achtervol ging gegrepen en later in den nacht slaag de de politie er in ook de tweede man te arresteeren. Het waren de 26-jarige F. J. S. en de 25-jarige R. S. Met een looper waren zij het leege huis binnengedrongen en zij trachtten in den kelder een gat in de muur te maken teneinde door dat gat te komen in het pand van de Uniewinkelmaatschappij. De gereedschappen zijn in beslag genomen. TOT ONDERSTEUNING BIJ ZIEKTE. Bovengenoemde vereeniging hield Zaterdag avond in het gebouw voor Chr. Belangen haar 40ste jaarvergadering onder leiding van den heer G. van der Most die in z'n ope ningswoord een flink aantal belangstellenden mocht welkom heetten. De notulen werden goedgekeurd. In het jaarverslag werd o.m. melding gemaakt van de uitstekend geslaagde feestviering bij ge legenheid van de herdenking van het 40-jarlg bestaan. Het ledental steeg in het afgeloo pen jaar van 118 tot 128. Het aftredende bestuurslid den heer A. van Wijk werd met algemeene stemmen herko zen. In de kascommissie voor 1936 werden gekozen de heeren A. Schaap en W. van Vliet. Het steun- en sanatoriafonds werkte tot tevredenheid der leden. Aan versterkende middelen werd uitgegeven ƒ93,40; aan zie kengeld werd uitgekeerd 742,90. De totaal ontvangsten over 1935 beloopen 1904,52, de uitgaven 1185,07, batig slot 719,45. Het reserve kapitaal bedroeg op 31 December 1935 een totaal van 5236,76. Na de rondvraag, waarvan door enkele le den werd gebruik gemaakt, werd de bijeen komst gesloten. VOETBAL. Het juniorenelftal van C. V. C. heeft gis teren in Bleiswijk, waar het tegen de B. S. V. uitkwam, de eer van het team verdedigd. De ruststand trad in met 20 voor C. V. C., terwijl het aan êlnd een' overwinning van 42 op de Bleiswijksche S. V. kon worden geboekt. Het eerste elftal van C. V. C. dat in Oud- Beierland vriendschappelijk speelde tegen Unicum de competitiemateh kon niet door gaan omdat de scheidsrechter niet was opge komen had geen gelukkige Zondag. Al was het dan ook maar vriendschappelijk, het is een zwarte bladzijde in de annalen van C. C. Dit mag hun echter niet ontmoedigen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Cornelis, zoon van A. de Raad en A. Roodenburg, Nieuwstraat 5. Floris M., zoon van A. de Vlieger en S. van Djjk Schietbaanstraat 21. Gerardus J., zoon van C. G. van der Drift en A. M. Verdel, Polderweg 24. Marie, zoon van S. van der Horst en M. Plooster, Broekkade 14c. GEHUWD: A. van der Lee 30 j. en J. M. Kruustra 29 j. OVERLEDEN: Cornelis Zeelenberg 56 j., Polderweg. BIJNA GESTIKT. Hedenmiddag omstreeks 1 uur is de 8- jarige H. Verdel al spelend in een modder sloot langs den Schiedamschen weg bij dorp Kethel terechtgekomen, vlak voor den tuin van den heer v. B. Een dochter van v. B., die buiten aan het werk was hoorde het hulpgeroep van den knaap. Zij slaagde er gelukkig in den jon gen op het droge te brengen. Hij was reeds tot de hals toe weggezonken. Ondeugendheid wordt gestraft! Strawinsky's vioolconcert en Russische dansen van Tscherepnin. Flipse heeft zijn trouwe bezoekers, op het achtste concert van het Philharmonisch con cert, een keurig program voorgezet. Voor de pauze Russisch: Moussorgsky, Tscherepnin en Strawinsky; na de pauze Fransch: Capiet, Aubert, Debussy en Berlioz. Zoo men ziet een program van bijna alle moderne composities. Gaven de werken vóór de pauze niet altijd een onverdeeld genot, ze waren toch interessant, al was het alleen om de conclusies, die waren te maken ten opzich te van de evolutie, die de componisten van de moderne toonkunst doormaken van ultra moderne tot meer behoudsgezinde principes. Zeer sterk opvallend is dit bij Strawinsky. Als men pas zijn „Sacre", heeft gehoord en men vergelijkt dit werk met het hedenmid- dag gespeelde concert voor viool en orkest, dan staat men tegenover twee .geheel ver schillende naturen en stijlen, die niet met el kaar zijn te vergelijken. In dit concert, dat hij in 1931 voltooide, is Strawinsky tot de oude beproefde vormen en principes terugge keerd en vergeleken met zijn werken uit den tijd, toen hij de baanbreker en de schepper van den nieuwen stijl scheen, is deze muziek sterk geciviliseerd. Het geexperimenteer schijnt opgehouden en de hemelbestormer uit den tijd van „Sacre", „Petrouchka" en andere composities is de bedaagde musicus geworden zooals hij zich in dit vioolconcert laat kennen. En heel opvallend is, ten min ste te oordeelen naar dit werk een ver vlakking en waardevermindering te consta teeren. Men kan de muziek van le „Sacre" zelfs afschuwelijk vinden, maar ontkend kan niet worden, dat het werk is van een sterke persoonlijkheid, die een eigene en besliste taal spreekt. Van individualiteit is in dit viool concert geen sprake. Behalve de Aria in het derde deel, die sprak van warme musikali- teit en tot hart en gemoed kwam, was heel het concert weinig of niets zeggend, leeg van inhoud en alleen Strawinsky's buitengewoon talent voor rhythmische vondsten en zijn eigene kleurgeving, waarvoor hij in dit con cert speciaal de blaasinstrumenten aanwend de, geven het werk nog eenige bekoring. De vertolking van dit concert gaven or kest en den solist Marius Dado zware opga ven te verwerken en vele moeilijkheden te overwinnen. De heer Dado heeft zijn zware pastij knap gespeeld en het orkest stond hem dapper ter zijde. Bloemen en hartelijk applaus voor solist en orkest waren verdiend. De tweede noviteit was: „Russische dan sen" van Tscherepnin, een werk in 1935 ge componeerd. Zaterdagavond te ongeveer 9 uur is brand ont staan in de woning van F. B. aan de Lange Warande 14. Gasten van slangenwagens 15 en 12 hebben den brand gebluscht onder leiding van onderbrandmeester v. d. Wolf, brand meester de Wit en hoofdman Kruis. De voor- en achterkamer zijn uitgebrand. Aanwezig waren nog de slangenwagens 11 (afgepakt) 8, 10, 9 en de motor-reservewa- gen. 28 Jan.: Doelen Jubilé-concert „Gemengd Koor" 8 uur. 29 Jan.: Groote Schouwburg, Lachende comedianten (Bouwmeester revue) 8 uur (voor volwassenen). BIOSCOPENGoedgekeurde programma's tot en met Donderdag 30 Januari, in: Grand, Anna Karenina (voor volw.)Luxor, Vergeet mij niet- Lumière, Mazurka( voor volw.) Studio, David Golder (voor volw.)Thalia, De moord in het Casino (voor volw.); Roxy, De moord in het Casino (voor volw.); Corso, Nana (voor volw.); Olympia, De weggeloopen bruid en Grensbandieten (voor volw.); Victoria, De kribbebijter en Robert erf Bertram op ski's (boven 18 jaar)Colosseum, De kribbebijter en Langs het leven (voor volw.)City, Het kasteel der ver schrikkingen en Verwaarloos nooit een vrouw (voor volw.)Ooster, Lichte cavalerie en Op de planken (voor volw.); Centraal, in de diepte der zee en Ein nacht in Sing- Sing (voor volw.) D a g e 1 ij k s: Roxy-theater, Lachen is troef (Henriëtte Da vids-revue) 8.15; Zaterdag-, Zondag- en Woensdagmiddag ook 2,15 uur; Zondagavond half 7 en half 10 uur (voor volwassenen). Stationsplein, Schouwburg, Dc dochter van Ouwe Jaap (Spree-gezelsch.) 8.15 uur t.m. Vrijdag. Tivoli-Schouwburg, In de kleine „Moulin Rouge" (Rott. Operet te-Gez.) 8.30 uur, Zondag ook om 2 uur (voor volwassenen). Tentoonstellingen: Studio '32, werken van Pieter den Besten. Passage-theater. Elke avond 8,15 Stan Laurel en Oliver Hardy in „Schots en Scheef". Ondanks zijn moeilijke financieele positie en zijn bijna volledige afhankelijkheid van de Regeering ten aanzien van de Kasgeld- leeningen, blijft Rotterdam volharden in zijn verzet tegen de drastische bezuinigingsmaat regelen, welke door de Regeering worde» geeischt. Bet roode College laat het telkens op het literste aankomen om de maatregelen te nemen, welke de Regeering noodig vindt. Zoo ging het met de loonsverlaging voor het per soneel per 1 Januari, welke men accepteerde, omdat men anders per 1 December zonder geld was komen te zitten. Behalve die loonsverlaging werden echter door de Regeering nog andere daden geëischt, gelijk ook in den Raad al reeds werd te kennen gegeven. De begrooting 1936, zooals deze met een aanzienlijk tekort in den Raad is ingediend, vereischt natuurlijk nog een reeks van zeer ingrijpende maatregelen om de uitgaven met eenige millioenen omlaag te brengen. In plaats van mede te werken met de Re- geering en daardoor ook medewerking van het Rijk te verkrijgen schijnt het roode Col lege te volharden in een houding, waarbij de vereischte maatregelen, welke het College natuurlijk niet populair zullen maken, worden uitgesteld tot het alleruiterste. Begin December kon Rotterdam al niet verder en moest, om erger te voorkomen, de conditie van zijn geldschieter aanvaarden, Sindsdien zijn de moeilijkheden niet vermin derd en het ziet er naar uit, dat per 1 Fe bruari het nijpend tekort aan kasmiddelen zich nog sterker zal doen gevoelen. Tenzij weer van Regeeringszijde wordt te hulp ge komen, schijnt Rotterdam zijn financieele verplichtingen dan niet te kunnen voldoen. Met den dag wordt het duidelijker, welk een ramp het roode College voor Rotterdam beteekent. Want juist door dit gebrek aan overeenstemming tusschen ons gemeentebe stuur en de landsregee.ring blijft ook de zoo noodige medewerking der Regeering uit ten aanzien van den noodtoestand, waarin de Rotterdamsche haven verkeert. Oorzaak onbekend. Het is prettige, aangename muziek van sterk gecompliceerd rhythme, maar ondanks moderne toongeving en klankcombinaties, sterk op het oude harmonie systeem geba seerd. Muziek van geen groote en diepe mu zikale waarde maar vlot geschreven met goed begrip van bijzondere orkestmogelijkheden. Julie de Stuers zong na de pauze een drie tal mooie liederen met groote muzikaliteit, prachtige stembeheersehing en sterke zeg ging. Dat was weer liederkunst op zijn best en vooral het heerlijke lied „Forêt" van Ca piet was subliem. In de illustratieve begelei ding gaf het orkest weer blijk van zijn goede en groote kwaliteiten. Met fragmenten uit „La Damnation de Faust" van Berlioz werd het concert dat aan ving met de herrieachtige en koperschette- rige orkestfantasie van Moussorgsky's „Een nacht op den kalen Berg gesloten. Verwacht wordt: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuide lijke tot Zuid-Westelijken wind, zwaar be wolkt of betrokken met tijdelijke opklaringen, aanvankelijk regen en iets zachter. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in een pand aan de Maasstraat, waar op de 2e étage de firma C. is geves tigd. Men heeft de brandkast geforceerd, maar daarin niets van zrjn gading gevonden. Uit een bureau is voor een bedrag van 30 aan postzegels gestolen. In het Oostelijk stadsdeel is gisteren tijdens afwezigheid der bewoners, in niet min der dan zes woningen ingebroken. In alle zes gevallen werd uit de g;ang een jas ont vreemd. lederen Maandagavond repetitie Harmo- niegezelscnap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumen ten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van net gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. I'ooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, hall 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereeniging „Inter Nos", café De Seinpost. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V, Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om halt 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van net afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van halt 9 tot nalt 11 repetitie Kon. Zangvereemging Scrue- dam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetite Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van nalt 9 tot half 10 sociale ontwikkelingsiezing voor ïeaen der Scluedamsche locale Gezellenvereenlgmg, on der leiding van den eerw. Praeses m gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. v.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van tot uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K- K, Gorzen tn net Parocmehuis. reaeren tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Uverneidspersoneel „St, Paulus". Lusscüen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St, Anthonius'" van 7,30—8,30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. 30 Januari. Jaarlijksche uitvoering T. H. O. R., Passa ge-theater, 8 uur. 31 Januari. Gezinsavond van den R. K. Volksbohd. Spreker kapelaan J. A. M. Beckers, 8 uur. Ook toegankelijk voor leden van andere or ganisaties. Zondag 2 Februari. Jaarfeestvergadering der St. Barbara Ver eeniging R. K. Volksbond 8 uur. SCHIEDAM, 27 Jan. Offieieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop- nandel. Moutwyn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling 1.1,10. „Je had me toch beloofd dat je nooit meer je vrouw zou slaan!" „Zekef, maar dat pak slaag had ik haar daarvoor ai beloofd". k

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1