DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKENm STADSNIEUWS. 58ste JAARGANG. VRIJDAG 31 JANUARI 1936 No. 17470 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM,' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE ACTIE BIJ BEUKERS' CENTR. VERWARMINGS MIJ. hinderwet. DE TENTOONSTELLING „OUD-DELFSHAVEN". Na ROTTERDAM. SUCCES OP DE slagersvak- tentoonstelling. SCHILDERS OP EEN WOONSCHIP. Expositie van Ernest van Briel en Jan Buys in de „Branding". Gistermiddag in het archief- gebouw geopend. „MlDZOMERNACHTSDROOM" STUDIO '32. IN MUZIEK IN ROTTERDAM. DAMVEREENIGING CONSTANT. ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCH1EDAMSCHE COURANT bedraagt, franco "ij vooruitbetaling: drie maanden 3.25; per maand f 1.10; Per week 25 cents. pi] bezorging franco per post bedraagt de a^Oönementsprijs per drie maanden 3.75, bij v°oruitbetaling. k°SSE EXAMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents Eer stuk. Postcheque- en girodienst no. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels f 0.50; 10 regels f 1.-. 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. - - ,fl0bjj verlieB van beide handen, voeten ea oogen250.— bij verlies van één hand, één voet of een oog150. bij verlies van een duim, j Gratis-Ongevallenverzekering 1 f500- bij overlijden doo, een van een band, ƒ25.- bij verlies van elke» onderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden .1. eenmaal per maand in du blad word. ge n. *an een wijsvinger50.bij verlies van twee voorste 1 „Het gezichtspunt der directie". Van een actie bij Beukers' Verwarmings Mij. is geen sprake. Het is een actie van de werk nemersbonden tegen het personeel in dienst bÜ die Maatschappij. Het personeel is tevre- cien en werkt op condities die gunstiger zijn, dan dje weike het Collectief Contract voor schrijft. De bondsbesturen, die hun prestige laatste jaren vrijwel geheel verloren e - be«. trachten dit thans op een °nver^° Olijke wijze te herwinnen. Om dit te berei ke". deinzen zij er niet voor terug, tevreden kerklieden tot slachtoffers te maken^ De mon teurs van Beukers' Verwarmings Mg., die den opzet van deze actie begrijpen, de en dan ook volstrekt niet aan om aan de voor geschreven. staking mede te doen. Ook zal de regeering een dergelijke geheel ongemoti veerde dwingelandei der Bonden zeer zeker niet kunnen goedkeuren. T. H. O. R, Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 30 Januari 1936 de beslissing op het verzoek van J. P. M. Scholte om vergunning tot oprichting van een autoslooperij met bewaarplaats van oud ijzer e.d. op het terrein aan de Ridderkerksche- straat 21, verdaagd, aangezien het desbetref fend onderzoek nog niet uit geëindigd. SCHIEDAM, 31 Januari 1936. Een geslaagde uitvoering. Gisteravond heeft de Schiedamsehe Veree- higing voor Lichamelijke Opvoeding T.H.O.R. voor een goed bezette zaal in ons Passage- theater wederom een welgeslaagde uilvoering gegeven. Tijdens de algemeene opstelling, heette de voorzitter allen hartelijk welkom, in het bij- Zonder de meer officieele personen, die door hun aanwezigheid blijk gaven van hun be-, langstelling voor deze gezonde vorm van li chaamsoefening. O.m. merkten wij op Weth. J Dinkelaar, de Inspecteur van het Onderwijs Dr Smit, afgevaardigden van de Techn. Commissie der K. N. G. V., van den Rot terdamschen Turnbond en van onderscheiden zusterverenigingen. De heer A. V. Schie wees er in zijn ope ningswoord op, dat T. H. O. R. in 1935, of schoon zij niet op de planken kwam, geens zins heeft stilgezeten, wat vele successen el ders bewezen. Een twintigtal leden konden jammer genoeg wegens griepnarigheden niet deelnemen. Nadat onder den vaandelgroet het Bonds lied was gezongen, werden in vlot tempo de programmapunten afgewerkt. Voor de kleu tertjes, die begeleid werden door Betty Boop en eindigden met een Shisley Templebui- ginkje, noteerden wij een tien op ons program. De meisjesafd. B deden hun vrrje-oefe- oefening vrijwel onberispelijk. De bewegin gen en rechte lijnen waren af. In de minder goed uitgevoerde knotsoefeningen der oudere meisjes meenden, wij hetzelfde thema te ont dekken en dit op dezelfde muziek als in Dec. bij den Rotterdamschen Turnbond. De tweede knotsoefening beviel ons be ter. De wijzen van knots-gebruiken waren uitgebuit en de elegante uitvoering beloon- ruimschoots het werk van den leider der pamesafdeelingen, den heer G. Bruggeling. De K. N, G. V.-seriën voor Pinksteren in Amsterdam door de meisjes en dames uitge voerd, waren niet alle zonder fouten, doch het belooft goed te worden. Evenals bij de heeren, leden ook de toe- Steloefeningen der dames veel, door de min der fraaie afwerking van de onderdeelen, ondanks de aanwijzingen die de leiders me nigmaal zullen hebben gegeven. Gebogen beenen, niet-gestrekte voeten bederven veel. Ook de heer G. J. W. Brand had succes van zijn werk. De heeren veteranen, die hun beste jaren gehad hebben onder den eere voorzitter krijgen, levenden kranig en be- heerscht werk, zoowel brj het klassikaal brug- ala bij de halteroefeningen strakke lijnen, doch geenszins stram, integendeel. De Vrije oefeningen door de heeren, werden met alle gewsenchten regelmaat en discipline uitge voerd. De jongens beloven alles. Zij deden hun best vlot te reageeren op het bindende commando van hun leider. Hun eerste op treden viel uiteraard het meest in den smaak van hetpubUekd0 uitvoer5n, ook van de behendigheids s vrije, origweele vorm. Ket rek was in de puntjes. De v*je. uitverkoren als de verplichte ionSenZetenin- gen voor het a.s. Bondsfeest ta l^Sam Geen wonder! De avond werd besioten dQor een keurig" ontworpen en ui gevoerde moei- voerde moeilijke stoef-oefeningen door de da mes, welke wellicht nog beter tot haar recht zou zijn gekomen door een mindere opsteu ling. Van acht tot twaalf hebben we héél wat gezien. Den leiders proficiat! P. V. IN DELFT. Gisteravond trad de R. K. Tooneelclub P. V. op voor de afdeeling Delft van den R. K. Vrouwenbond met een blijspel „De Brie venbus". Bij de opvoering hier ter; stede hopen wij er nog nader op terug te komen. Rest ons te vermelden, dat de opvoering het verdiende succes oogstte. Aan den regis seuse mevr. C. PluymHoedemaker werden bloemen aangeboden alsmede aan den hoofd rolvertolker den heer W. de Brurjn en zijn tegenspeelster. HERMES D. V. S. 2FEI JEN OORD 2, De wedstrijd Hermes D.V.S. 2Feijenoord 2 belooft zeer interessant te worden. Feijenoord 2 heeft nog slechts enkele punten noodig om kampioen te zijn, Hermes D.V.S. 2 moet nog enkele punten halen om zich definitief veilig te stellen. Daar Hermes D.V.S. 2 zeer sterk uitkomt, zal 't dus een spannende wedstrijd kunnen worden, De bouw van het nieuwe schip der H. A. L. de „Prinsendam bij de Rollerd. Droogdok-Mij. te Rotterdam, trad gisteren een nieuwe phase in, door het gereed komen van de groote boutvkraan, afkomstig van de werf „FijenoorcT', welke voor den nieuwbouw oO meter werd verlengd SCHIEDAM 31 Jan. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling 1.A i 1.10. AUTODIEVEN IN DE VAL. een toclit die met een aanrijding, eindigde. Verwacht wordt: Matige tijdelijk Machtige Westelijke tot Zuidelijken wind, betrokken tot zwaar be wolkt, af en toe regen, aanvankelijk zach ter. SCHIEDAMSCHE ZWEMCLUB. Het bestuur van S. Z. C. is overgegaan tot het uitgeven van een vereentgingsorgaan. Het blad zal maandelijks verschijnen en bevat mededeelingen van het bestuur en berichten over training en wedstrijden. PROCESVERBAAL OPGEMAAKT. De politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen den 31-jarigen C. R. uit Vlaardingen, die in een pand aan den Singel alhier het vak van magnetiseur uitoefende. BURGERLIJKE stand. Aangifte van 29—30 Januari GEBOREN: Johanna J- L„ dochter van W. Tuinder en C. Bernard, Vlaard.dijk175 Theresia A., dochter van J. van Straten en M. T. Schuitmaker, Prof. Kam. Onneslaan 29 Annigje, dochter van C. J. Kegel en M. van der Poel, P. de Hooghstraat 19 Paulus, zoon van W. A. M. van Kemenade en J. j. M. van Alphen, Jan Steenstraat 39. ONDERTROUWD: A. Moonen 29 jaar en J. H. L. van de Rijt 23 jaar J. van Stijn 21 jaar en J. Verhaal 16 jaar R. Luttik 21 j. en W. Vos 20 jaar -M. J. Agterberg 29 j. en M. Bal 31 jaar J. Robberecht 24 jaar en C. Boomsluiter 22 jaar D. Verlinde 26 jaar en W. Gosselaar 22 jaar. GEHUWD: D. J. Hersbach 30 jaar en C. M. de Vette 24 jaar W. H. Spruijt 27 jaar en A. Bos 21 jaar. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 30 Jan. Aangekomen; s.s. Noravind, ledig van Huil aan de boeien op stroom; s.s. Elina, ledig van Havre oni te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 30 Jan. Vertrokken: Noorsch s.s. San Carlos, ledig naar Teneriffe. Op de Rotterdamsche Siagersvaktentoon- stelling, die in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam is gehouden, heeft de heer P- Smit den eersten prijs be haald in de afdeeling versch vleesch met een gehaktschotel en een 2en prijs A met een spekschotel. De heer A. Balhjns behaalde een 2e prijs A jn de afdeeling gelatinewerk met een kreeft. Ook te Schiedam zal dit jaar weer een groote nationale slagersvaktentoonstelling worden gehouden op 12 en 13 Februari. Reeds is een medaille beschikbaar gesteld door H. K. H. Prinses Juliana. AANRIJDING. Gisteren is mej. C. N. bij het oversteken van den rijweg van de Rotterdamschedijk aange reden door een autobus treindienst. Dr. Kunze constateerde, dat de linkervoet geblesseerd was. In de Leuvehaven, vlak voor de fabriek van Van Nelie, ligt al eenige dagen de „Branding", een Woonschip, dat in zijn binnenste een ruime v'a S°etl verüchte expositie-ruimte herbergt ai de schilders Ernest van Briel en Jan Buys hun werk hebben gehangen. Dei^„1:?"t0ensteI»ng in een entourage, die de 'fr. !-nnnnt11Cler en b°hemien weer eens aan P daaraan mede een van haar attLafi °mvat werk dat onge twijfeld S mg verdient en deze ook reeds eerdermmate genoot op exposi ties in het Studio 32 en bij R 33Hef gëeft blijk van jongen durf, een frtsschen kijk en ge degen vakmanschap en een tip aan den muur als: „Spreek met den kunstenaar en het komt in orde" bewijst dat de exposanten naast ge voel voor humor voor schilders in dezen tijd een kostelijk bezit ook over onderne-, mingslust en zakelijk inzicht beschikken, eigenschappen die den kunstenaar van heden eerder sieren dan dat zij aan zijn artistieke standing afbreuk zouden doen. De .Branding" waar de bescheiden ruimte in gebruik als woning voor de schildersfamilie al een schilderij op zich zelf is, blijft nog enkele weken in Rotterdam om vervolgens de binnenwateren van ons land te gaan bevaren en hier en daar aan te leggen, Er is veel interessants en ivelens- ivaardigs bijeengebracht. De bij gelegenheid van de 50ste herdenking van de samenvoeging van Delfshaven bij Rotterdam door de Ver. „Delfshaven" tot veredeling van het volksvermaak georgani seerde tentoonstelling is gisterenmiddag in het Archiefgebouw aan de Mathenesserlaan ge opend. Voor deze gelegenheid waren in de archiva riskamer bijeen gekomen de wethouders A. B. de Zeeuw, Joh. Brautigam en R. J. Dijk, de eerste als vertegenwoordiger van den burge meester, de gemeente-secretaris, mr. Smeding, de leden van de commissie voor het archief alsmede tal van bekende Rotterdamsche histo rici als notaris van Ravesteijn, de oud-archi varis dr. E. Wiersum, de directeur van Boy mans, de heer D. Hannema, alsmede het be stuur van de Ver. „Delfshaven". De voorzitter hiervan, de heer H. J. Smits, sprak een openingswoord, waarna de gemeen te-archivaris, mr. H. C. Hazewinkel, een korte inleiding hield op de tentoonstelling, welke dank zij ook de medewerking van hen, die zich oud-Delfshavenaar zijn blijven voelen, tot een interessant geheel is geworden, dat velen den weg naar het archiefgebouw zal helpen te vinden. Dank zij het groot aantal inzen dingen en het gebrek aan ruimte in 't archief- gebouw moest de tentoonstelling helaas aan overzichtelijkheid inboeten. Ze is nu onder gebracht voor een gedeelte in de commissie kamer, voor een ander gedeelte in de charter kamer. Onder hij die door hun waardevolle inzendingen de tentoonstelling hadden doen slagen, noemde mr. Hazewinkel mevr. van Vollenhoven, de schilders Rensburg en J. Mie- dema, den heer Cupedo en den eigenaar van de Atlas-Van Stolk. Namens den burgemeester, die persoonlijk verhinderd was, werd de tentoonstelling ge opend door wethouder A. de Zeeuw, die tot zijn voldoening in het openingswoord van den voorzitter van Delfshaven had gehoord, dat men met deze tentoonstelling het „verblij dende" feit herdacht van de annexatie van Delfshaven. Het doet het gemeentebestuur genoegen, dat men daar tegenwoordig nog blij om is. Vooral in den tegenwoordigen tijd zou dat gemeentebestuur Delfshavenaars van het soort van Piet Hein goed kunnen gebruiken. Ze zouden met hun zilvervloot de zorgen van het gemeentebestuur aanzienlijk kunnen ver lichten (gelach). Spr. eindigde met het uit spreken van den wensch, dat Delfshaven, dat ondanks alles zijn oud karakter nog heeft weten te bewaren, bij de honderd-jarige her denking even blij zou zijn om het feit, dat een halve eeuw geleden plaats vond. Er volgde dan een rondgang over de ten' toonstelling in twee groepen onder leiding van den archivaris en den archief-ambtenaar van der Gaag. Teruggekomen in de archivariskamer hield mr. Hazewinkel nog een historische beschou wing over Delfshaven, waarna de thee werd geserveerd. en kleinere inzendingen, verdeeld over een tweetal lokalen. In de commissiekamer troffen wij o. in. aan een drietal schilderijen op beton van den Schiedammer J. Miedema, het marmeren beeldje van Erasmus en Piet Hein van den beeldhouwer Stracké, uit de nalatenschap van oud-burgemeester Vening Meinesz, een viertal pastelschetsen van fr. Berthold van oud-Delfs- havensche stadsgezichten, indertijd aangebo den aan oud-pastoor F. C. van Beukering, een reproductie van een uit pl.m. 1500 dateerende teekening nit het Rijksarchief, waarop de oudste toestand van Delfshaven is te zien. Verder verscheidene oude platte gronden van Delfshaven, o. a. een van Jan Potter uit 1572/3, waarop men de versterkingen ziet aangebracht tegen een aanval der Spanjaarden onder Bossu. Een i7de-eeuwsche penteekening van Groen- landvaarders en Haringbuizen op de rivier voor Delfshaven, berustend in de consistorie- i-jr,or der oude Ned. Herv. Kerk van DelfS' haven. Ook een model van een walvischvaar der en nog veel interessante dingen meer. Tallooze oude stadsgezichten, foto's, teeke ningen, schilderijtjes, enz. In de charterkamer van het archief is nog ondergebracht een uitgebreide collectie van schetsen, platen, gravures, etsen en teeke- ningen o. a. van Eug. Rensburg, Groenewegen, Joh. Prinz, Verheul Dzn„ J. H. Weijns, e. a. In de expositiekasten treft men verschei dene 16de eeuwsche charters aan met groote lakzegels en tal van privilege-brieven en be langrijke stukken uit de latere geschiedenis van Delfshaven, o. a. het Delfshavensche wapendiploma van den Hoogen Raad van Adel uit 1817. Voor de oud-Delfshavenaars natuurlijk aller eerst, maar verder voor ieder, die belang stelt in de oude historie van onze stad, is deze tentoonstelling een bezoek alleszins waard. Ze is geopend heden, Vrijdag, en volgende dagen 1, 2 en 3 Februari van 10 uur v.m. tot 3 uur n.m. Wat de tentoonstelling zelve nu betref deze bestaat uit ongeveer 500 stuks grootere Max Reinhardt's verfilming van Shakes peare's „Midzomernachtdroom" beleeft haar Rotterdamsche première in Studio '32 en de reeks van voorstellingen is gisteravond ge opend met een gala-voorstelling, die door vele autoriteiten en genoodigden werd bijgewoond. De wethouder van Onderwijs, de heer Ratté heeft de film ingeleid met een speechje waar in hij speciaal den nadruk legde op het be lang dat de studeerende jeugd door de film in nauwer contract komt met meesterwerken uit de litteratuur. Onzerzijds bestaat daar wat „Midzomer nachtdroom" betreft niet het minste be zwaar tegen. Wij wijdden aan de film reeds een uitvoerige bespreking op onze filmpagina van j.i. zaterdag. Het publiek was gisteravond zeer opgeto gen en gaf daar door een hartelijk applaus blijk van. Am de Hillegersbergsche politie is het ge lukt weder een autodiefstal op te helderen en de daders in verzekerde bewaring te nemen. Daarmede wordt het succes van 1935 voort gezet, toen er 12 autodiefstallen zijn gepleegd en sléchts een er van onopgehelderd bleef. Op Maandag 20 Januari j.l. verdween er een auto, die door den heer Fleumer, in de Maarten Dijkshoornlaan, voor zijn woning werd geplaatst. Drie jongemannen, die er van verdacht worden de daad te hebben gepleegd zijn in middels gearresteerd en bij fragmenten komen thans de bijzonderheden los van de geschiede nis, die aan dezen autodiefstal verbonden is. De 20-jarige G. K. van Hillegersberg en de eveneens 20-jarige A. J. B. van Berkel en Rodenrijs bevonden zich op pad, toen de ge noemde auto onbeheerd voor de woning bleef staan. De eigenaar, tevens bestuurder, had echter vergeten den contactsleutel van het radio-toestel dat zich in den wagen bevindt, uit te schakelen, en zoo werden de vrienden gelokt door de klanken van de radio-muziek. Na een korte bespreking volgde het besluit om in te stappen en een toertje te maken. Het ging in de richting Bodegraven en Zwam- merdam, waar zich een derde bij het tweetal voegde, namelijk de 21-jarige J. B„ die tevens in het bezit was van een rijbewijs. Gaarne aanvaarde hij de invitatie om mede te gaan en het stuur in handen te nemen. Onmiddellijk werd er een gangetje in gezet van 50 a 60 K.M. doch lang duurde het niet. De auto botste tegen den muur van een café vloog door den schok terug, kwam terecht op een brug waarvan de leuning zwaar bescha digd werd, en bleef staan op den rand, juist nog ver genoeg om niet neer te ploffen in de golfjes van den Ouden Rijn. De auto, met een zwaar beschadigden neus weigerde verdere diensten. Het mechanisme was ontzet. De Zwammerdammer ging naar huis. De beide andere brachten den nacht in den wagen door en probeerden den volgenden morgen opnieuw, om beweging in het voertuig te brengen. Zooals te begr ij penis, hadden vele Zwammer dammers iets van de gebeurtenissen gezien en zij hadden ook de tegenwoordigheid van hun plaatsgenoot opgemerkt, ofschoon deze thans beweert de beide anderen niet te ken nen. B. van Zwammerdam had er nu genoeg van. Hij wilde niet meer, doch de beide anderen zetten de reis voort, thans naar Utrecht. Daar kwam het einde. Geen benzine meer, en bovendien geldgebrek. De auto werd ergens in een stille achter buurt geplaatst en verder zouden de vrienden wel een middel trachten te vinden om terug te keeren naar huis. Thans is het zoover, dat de heeren naar het Huis van Bewaring te Rotterdam worden overgebracht, temeer daar bewezen is dat A. J. B. zich in December j.l. ook schuldig maakte aan diefstal van de auto, toebe- hoorende aan den heer L„ in de Lefevre de Montignylaan alhier en aan den diefstal van dej auto van mevr. de M. uit Bergschenhoek, die gestationneerd was voor een woning in de Molenlaan. De laatstgeenoemde diefstal ge schiedde eveneens in samenwerking met K. uit Hillegersberg. De vroegere wegwerker breekt uit de ge vangenis. Het Zondagmiddagconcert op 2 Februari a.s. te geven door het Residentie-Orkest, zal onder leiding staan van den dirigent Issay Dobro- wen. De solist van dien middag is Jaap Stotijn. 't Programma luidt als volgt: Ouverture „Leo- nore 3", Beethoven; Hoboconcert, Haydn; In memoriam matris, W. Landré; Symphonie No. 5, Tschaikowsky. Wegens ongesteldheid, kan Mevrouw Hen- drichs Zalsman op het volksconcert van he Concertgebouw-orkest op Zaterdag 1 Febi uai des namiddags, niet als soliste optreden. In verband hiermede zal het programma worden gewijzigd en in de plaats van de scene uit Lioba van Willem Landre, zal ten gehoore worden gebracht, Debussy's „Prélude a l'après midi d'un faune". lederen Maandagavond repetitie Harmo- niegezelscnap Kt. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumen ten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K* K. Gorzen ln tiet Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 87 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereeniging „Inter Nos", café De Seinpost. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuls. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M, Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half li repetitie Kon. Zangvereenlgmg Schie dam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetlte Polyhymnia. R. K. Volks bona lederen Donderdagavond van nalf 9 tot halt 10 sociale ontwikkellngslezing voor leden der Schiedamsehe locale Gezellenvereeniging, on- der leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 12L lederen Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbona lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K, Gorzen in het Parochiehuis. leoeren tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Anthonius" van 7,308,30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Voor de wedstrijden om de Miss-Blanche- Plaquette werd gisteren de laatste ronde ge speeld. De uitslagen luiden; Groep A: K. Boosten—A. Koopmeiners afgebr. Pion—J. Geerling 1—1 Groep B: J ElzeJ. Struijck 1—1 A. M. Olsen—Ph. J. Ham 0—2 J. Struijck—G. Trampé 2—0 J. Elze-Zwartwit 11 In de finale komen de heeren W. Winkelman, Ph. J. Ham en H. Kinnegin. Indien de heer Boosten zijn partij wint van Koopmeiners komt hij ook in de finale. Als de partij remise wordt moeten Boosten en Pion herkampen. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 7,29%, Berlijn 59,27; Parijs 9,73; België 24,85; Zwitserland 47,97%, Amerika 1.45%Oostenrijk Denemarken 32.56; Zweden 37.60; Noorwegen 36.63; Spanje 20,16. Italië WIENER EN DOUCET, die hedenavond voor den Rotterdamschen Kunstkring piano duetten uitvoeren. 31 Januari. Gezinsavond van den R. K. Volksbond. Spreker kapelaan J. A. M. Beckers, 8 uur. Ook toegankelijk voor leden van andere or ganisaties. 31 Januari4 Februari. „Lachen is troef". Henriëtte Davids en Johan Kaart. Matiné alleen Donderdag 2,15. Zondag 2 Februari. Jaarfeestvergadering der St. Barbara Ver» eeniging R. K. Volksbond 8 uur. I 1 Febr.: Doelen, concert Sociëteit Har monie (Concertgebouw-orkest), 8 uur. D a g e 1 rj k s: Roxy-theater, Lachen is troef (Henriëtte Da vids-revue) 8.15; Zaterdag-, Zondag- en Woensdagmiddag ook 2,15 uur; Zondagavond half 7 en half 10 uur (voor volwassenen). Stationsplein, Schouwburg, De dochter van Ouwe Jaap (Spree-gezelsch.) 8.15 uur. Tivoli-Schouwburg, In de kleine „Moulin Rouge" (Rott. Operette-Gezelschap), 8,30 uur, Zondag ook om 2 uur <voor volw.) Groote Schouwburg, Lachende comediantcu (Bouwmeester revue) 8 uur (voor volw.). (Zondag ook om 2 uur). Tentoonstellingen: Studio '32, werken van Pieter den Besten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1