f. 'r- m „ADRESSEN" Stuyvenberg's Triplex DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. 5Ü5te JAARGANG. DONDERDAG 13 FEBRUARI 1936 No. 17481 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 OUDERS OPGEPAST! rST*1» w«nSrTl„Ï: Gecompliceerde aanrijding. AUTOMATEN-INVASIE VOL-AUTOMATISCHE MIDDEN- STANDERS NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. D A M 41 Dagelijksche Motorbootdienst op AMSTERDAM KANTOORBOEKEN NAT. SLAGERSVAKTENTOON- STELLING. DE POLIT1E-UNIFORMEN ROTTERDAM. VERDI'S REQUIEM. ERNSTIG ONGELUK. INBRAKEN. OP HET IJS GEVALLEN. Abonnementsprijs van de nieuwe bit 7EDAMSCHE COURANT bedraagt, franco 0°rutbe taling: A Per Jr** maanden 3.25; per maand 1.10. *«ek 25 cent. aW borging franco per post bedraagt de VonJ^mentspry» per drie maanden 3.76, bij -/"'beta^ng. bur8,8E; EXEMPLAREN x«n steeds aan ons te. .u Koemarkt 4 verkrijgbaar A B cent •tuk. ^fCHEQUE- e« GIRODIENST No. «1440. ï»ve van de N.V. de Courant De Maasbode "otterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 cent. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor lieldadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels f 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. ^tatis-Ongevallen verzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; f 500.— bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250bij verlies van één hand, één voet of één oog; f 150— bij verlies van een duim; f 75.— bij verlies Van een wijsvinger50.— bij verlies van twee voorste ledematen van een hand25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Er wordt de laatste dagen in diverse wij ken der stad wederom druk met ongevraagd ongewenscht drukwerk gewerkt! Onder dit drukwerk is ook een minder waardig papiertje van de beruchten Nieuw- Malthusiaanschen Bond uit Rotterdam Waar vele ouders wellicht hun kinderen de ongevraagde drukwerken laten inzien, vestigen wij hunne aandacht er op dat he* inzage kunnen nemen van dergelijk vies ren werk. Het is ons bekend, dat de zelfde Bond of een zusterbedrijf door een rechtbank, naar i meenen in Den Haag, weieens veroor- 13 geworden, wegens het toezenden deeld van ongevraagd drukwerk aan ondertrouwd zijnde personen. He uitspraak van den rechter was toen £egrond o.a. op het feit, dat het betreffende drukwerk kwetsend was voor de gevoelens Van anderen. Wij willen er nu niets meer van zeggen. ■Hen zij gewaarschuwd. Behoedt uw kinde st». Auto rydt van den dijk. 0 Hedenmorgen heeft by het Roode Hek op er' Rotterdamschen dijk een gecompliceerd &lito-ongeval plaats gehad. Hen bestelwagen van de fa. D. I. Donker f' Zn., hoofdvertegenwoordigster van Ver- a<ie te Rotterdam, had een kleine aanrij- cl'ng gehad met een andere wagen. Hier- Vcor was men juist -bezig - de schade op te ■ncmen, toen plotseling een andere auto, ver moedelijk door de gladheid van den weg, slipte en den auto van D. I. Donker Zn., zoo'n duw gaf, dat deze laatste via een lan taarnpaal de trottoir op reed en toen van ('Gn Rotterdamschen dijk af, recht naar be- ne<ien op de schuttingen afging van de tui- ben (jer huizen van de Marconistraat. De schutting van den tuin van het pand no. 33 moest het ontgelden. De wagen reed er dwars door heen, zoodat er geen plank meer heel was. De schutting werd wegge- dhT*h tot Rroote schrik van de bewoners, et ontzettenden gekraak hoorden, en plotseling een auto hun tuin zagen binnenrij den, aan de zijde waar dit feitelijk onmoge lijk is! De chauffeur zat gelukkig niet in den wagen. Later heeft men den wagen met be- hulp van de kraanwagens van de Fordga rage Vink Co. van alhier en die van de Ford Mij. van het Marconiplein te Rotter dam den dijk weer opgetrokken, nadat de bestelwagen eerst ontladen was. Ze kon op eigen kracht vertrekken. Een en ander trad op dit drukke punt dur° 6 beIangsteUing. Het rij verkeer werd ge- htende dezen tijd langs één zijde van den erdamschen dijk gevoerd. Dezer dagen werd onze aandacht getrok ken door een aanbieding van een automaten- verhuurinrichting. De lijvige aanbieding belet ons, volgens de al te groote omvang en de daardoor benoo- digde plaatsruimte, het betreffende stuk in z'n geheel af te drukken. Het komt echter op het volgende neer, waartegen o.i. nog wel een en ander te zeg gen is. Aan diverse Gemeentebesturen werd door ons concessie verzocht, tot het mogen plaat sen van de projecten. Bedoeld wordt dan automaten aan lantaarnpalen of kiosken, waarin automaten zouden worden onderge bracht, te plaatsen op diverse punten van onze stad. De directeur is nogal eerlijk. We lezen verder: „Nu staat men over het algemeen afwijzend tegenover 't idéé „Automaten", en hebben zich vele bezwaren voorgedaan". Een eind verder staat te lezen: B. Heeft de verkoop per „automaat" beantwoord aan de gestelde verwachtingen in 't algemeen? Hierop kan slechts met „neen" worden ge antwoord. Verder lezen we: De bezwaren van de H.H. winkeliers tegenover de „automaten" in 't algemeen, vloeien voort uit de omstandigheid, dat de momenteel door hen geëxploiteerde „automaten" voor hen slechts voordeel af werpen na sluitingstijd en hetgeen eventueel vóór dien middels „de automaat" betrokken wordt, kon evengoed in de winkel zelve ge kocht worden. Dan volgt er: Nu zijn er slechts een gering aantal straten per gemeente waar ook na sluitingstijd nog voldoende passage is waar door de verkoop belangrijk genoeg kan zijn, dat de kosten en verplichtingen uit hoofde dier aankoop, niet alleen gedekt worden, echter ook nog winst afwerpen, hetgeen toch de oedoellng der gedane aankoop is geweest. Echter niet elke winkelier heeft z'n zaak op een zóó gunstige stand. En nu komt de circulaire aan de H.H. win keliers vertellen in de volgende alinea's, dat: De meeste H.H. winkeliers hebben dus in feite een strop aan de door gekochte „auto maten". Bovendien is niet elke pui geschikt tot het aanbrengen hiervan..., of... niet elke winkelier is kapitaalkrachtig genoeg om tot SCHIEDAM, 13 Febr. Officieele noteering van de commissie uit de Kamei van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 1.— 1,10. is *t Goedkoopste en t beste Alle soorteD bnisvliitartlkelen. Reel. 106S 6 Tengevolge van de gladheid van den iveg v;el hedenmorgen een vrachtauto van den Rotterdamschen Dijk te Schiedam, de wagen wordt wederom op het goede pad teruggebracht. DE IJSBAAN Het heeft niet mogen zijn! Gisterenmid a? zijn reeds vele kleine schaatsenrijders eleurgesteld geworden, daar de baan op hun VrÜe Woensdagmiddag gesloten moest blijven, Wegens den slechten toestand van het ijs. Het bestuur hoopte op invallende vorst tegen het avonduur. De baanvegers waren ijverig doen de, alles in gereedheid te brengen tot een goede ontvangst 's avonds. Doch de vorst heeft ons in den steek ge laten. Gisteren verscheen dan ook dra de aankondiging, dat de baan gesloten zou blij ven. Wellicht -een goed besluit, daar, wan neer de vorst nog weer in mocht vallen, de ijsbaan direct weer geopend kan worden. Eén dag i3 er toch gereden! "IT'S A ^ONG WAF" De familie Klein aan dezer dagen uit Japan een Broersvest ontving dat in Rotterdam was ge^0 "leuwjaarskaartje, Schiedam. en bestemd voor Door onbekende oorzaak is he(. Japan terecht gekomen en wei aan 111 het Nederl. s.s. Serooskerk. De ie stUütZan van dit schip is zoo vriendelijk geweest het in Japan weer te posten en nu kwam het gia. teren in Schiedam aan! Een lange weg Van Rotterdam naar Schiedam! DE K XVHI-FILM. Naar wij vernemen worden door het N. J. V. pogingen aangewend om de K XVIII- film in het Passage-theater te draaien, waarvan een avond speciaal voor leden van N. J. V., B. V. L. en Burgerwacht. TELEFOON 68646 GEBR BI.ILOO ZUID-HOLL. KANTOORBOEKHANDEL PASSAGE SCHIEDAM TELEF 68254 Reel. 835S 4 aanschaffing van de eventueel gewenschte „automaten" over te gaan, zoodat nu de be voorrechte (sic.! Red.) winkelier zyn collega na sluitingstijd concurrentie aandoet. Eindelijk komt de aap uit de mouw. Ziet hier. We lezen: Waar door ons het wachtwoord is gesteld „geen concurrentie" te scheppen en alles te vermijden wat eventueel de belanghebbenden (middenstanders in het algemeen) kan scha den, zijn wy bereid alle voorkomende aan gelegenheden dieaangaande in overleg en in samenwerking met de betr. Bonden dezer middenstanders ten uitvoer te brengen. We springen weer verder door deze pracht „automatische middenstanders vervang-appa- raten-aanbieding" (wat een woord!) heen. We zien dan: Zooals reeds hierboven medegedeeld, zul len de punten waar eventueel zoo'n „Lan taarn" wordt geplaatst, alleen In overleg met betreffende Bonden worden bepaald. Deze "Lantaarns" (let op! Red.) komen dan ook bind in winkelcentra's, doch op gunstige ver- n "Zwegen of volkrijke wijken waar wei hoe of er schijnbaar ook hier in Schiedam getracht wordt, een automatenconcessie van de Gemeente los te krijgen. Afgezien nog, dat „concessies" op zich zelf vaak al zeer gevaarlijk werken, moet hier extra daartegen gewaarschuwd worden. De circulaire zelve, waaruit wij hierboven al enkele gedeelten aanhaalden, spreekt voor zich zelf. We zouden willen zeggen: spreekt tegen zich zelf. De tegenstrijdigheid spreekt uit alles. De winkelier wordt opgeroepen om een automaat te huren. Op een daartoe geschikt punt. Een volkrijke buurt. Een boulevard. Alles in over leg met de Bonden. Toch is de weg open voor iedereen. Concurrentie is er niet! Weineen! We zien den bakker van den Hoogstraat z'n automaat op de Broersvest vullen, en de collega sigarenwinkelier van het Rubensplein vult z'n automaten b.v. op drie punten in de stad, die zoowel „vóór" als „na" sluitingstijd voldoende rendement geven, ter wijl er volgens den automaatverkooper (ver huurder) toch geen meerdere distribuanten door worden gekweekt. Het zou in Schiedam en in al de plaatsen waar die automaten-concessies werken, wel gezellig worden. Vooral voor de Winkeliers zelve! De stad heeft er misschien een voordeel aan. Reclame is schoon en goed. Automaten zijn schoon en goed. Doch laat de winkeliers zelve automaten aanschaffen, als het dan moet om hun sluitingsuur, dat wat vroeg valt, te verlaten. Laten we echter in Schiedam geen automaten-lantaarns en automaten-kiosken naast reclame-vuilnisbakken en reclame- lantaarns in de toekomst krijgen. Schiedam zit meer dan vol met verkoopgelegenheden, of te wel winkels. Ook reclame-gelegenheid is er vol op! Dat de Gemeente, wanneer er aanvraag mocht zijn of komen, in geen geval tot auto- maten-concessie-verleening overga. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 1012 Februari. GEBORENElisabeth C., dochter van P. J. Veringmeier en C. E. Meeder, Huijsmansstr. 13 Geertruida J.t dochter van W. Bree- derveld en C. M. van Nieuwkerk, Prof. Kam. Onneslaan 179 Maria M., dochter van A. van Grevenbroek en J. P. den Brinker, Jan Vermeerstraat 10 een als levenloos aan gegeven kind van A. Peters en D. J. M. Leering, Vlaard.straat 7. GEHUWD: D. Verlinde 26 jaar en W. Gosse- laar 22 jaar E. L. Lauret 24 jaar en B. J. van Zutphen 22 jaar R. Luttik 21 jaar en W. Vos 20 jaar M. J. Agterberg 29 jaar en M. Bal 31 jaar J- Robberecht 24 jaar en C. Boomsluiter 22 jaar A. Moonen 29 jaar «n J. H. L. van de Rijt 23 jaar. nis Of gee° tingsty a bestaat. winkels zijn, of waar na s 1 u i- een groote verkoop-mogelijkheid hWinl!elier, als ge al dit schoons leeSt' It hiT Wel «en beetje in tegen- spraa v aar;, doch nu lezen we weer: Deze „bestaande winkeUers vestjgcn, om het zoo eera te noemen ,n S001.t fillaal voor enkele door hen ten verkoop aan te bieden artikelen; daarenboven zullen alléén winkeliers welke m de naaste omgeving Van de te plaatsen „Lantaarn zijn gevestigd, het recht tot plaatsing kunnen verkrijgen; OOK dit wordt tevens in overleg met de betref fende Bonden gereg'eld. Nog mooier wordt het, lees hier: Welke winkelier zou zich met gaarne een verkoopgelegenheid aanschaffen (a is aeze ook beperkt) op een Boulevard dei ac p aa - sen of op een gunstig punt in zijn gemeen e Maa- welke winkelier is daartoe in de ge legenheid Hier echter is een weg geopend voor een ieder, en voor minieme kosten. We wenschen hier geen debat te ontwikke len over de al of niet rendabele verkoops automaat. Wel wenschen wy te signaleeren De order in Schiedam. Tot ons genoegen hebben wij heden verno men, dat de leverantie van de politie-unifor- men is opgedragen aan een Schiedamsche kleermakerij en wel de fa. A. v. d. Zee en Zn. (P. C. v. d. Zee) van de Groote Markt De fa. v. d. Zee was ook de leverancierster vóórdat de kwestie over de nieuwe uniform ontstond. Het mag een verheugend teeken worden genoemd, dat de autoriteiten na rijp beraad op hun eerste schreden zijn teruggekomen. Voor de fa. v. d. Zee Zn. is het een succes, daar zij deze order, na geleverd proefwerk en na inschrijving voor dit jaar heeft kunnen bemachtigen. Ook deze order is dus voor Schiedam zelve behouden kunnen blijven. ORIGINEEL. Werd er laatst door den Kantonrechter Mr. StheemanHesse iemand vrijgesproken, die niet in het bezit was van een rijbewijs voor motorrytuig-besturing en die dit toch wenschte te leeren, terwijl dit leeren toch niet binnenshuis kan geschieden; heeftp de Commissaris van Politie, de heer H. P. Cla- sie volgende, origineele maatregel vastge steld: De Commissaris van Politie maakt bekend, dat Schiedamsche ingezetenen, die twee- of driewielige Motorrijtuigen leeren besturen, daarvoor gebruik kunnen maken van de openbare rijwegen, de z.g. Kilometerlaan in bet Sterrebosch en de Admiraal de Ruyter- jstraat. Dit zal echter alleen mogen geschie den gedurende de maanden October tot en met Maart, van 8 uur v.m. tot 4 uur nam. en de overige maanden van 6 uur tot 9 uur 's morgens. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 12 Februari. Aangekomen Ned. s-s. Salabangka, met bauxiet-erts, van Ba tavia via Amsterdam in de Wilhelmmahaven, m.b. Orvilie Harden, van Farvley; s.s. Geor- gios Nicolaou, van Hamburg, beide om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 12 Februari. Vertrokken; Fransch s.s. SNA I, ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 13 Februari. Vertrokken Ned. s.s. Salabangka, met stukgoed naar Hamburg. Door den Burgemeester geopend. Gisteravond is de Nat. Slagersvaktentoon- stelbng, welke wordt gehouden in de groote zaal van Musis Sacrum, op officieele wijze ^oor den Burgemeester geopend. Zeer vele genoodigden, verschillende orga- nia^.ties vertegenwoordigend, gaven door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling. On|er de meer officieele personen merkten wij 1 op naast den Burgemeester, die van zijn echtgenoote vergezeld was, dr. Smit, weth. Hinkelaar, den heer Hoogendam voor de Hamer van Koophandel, en den heer Don, Weth. van Vlaardingen, den heer Goemans en anderen- Nadat de voorzitter van het tentoonstet- linjjecómité, de heer de Veth, alle aanwezigen welkom had geheeten, bracht hij dank aan allen, die meegewerkt hadden om deze ten toonstelling mogelijk te rhaken. Speciale dank werd gebracht aan H. K. H. Prinses Juliana voor het beschikbaar stellen van een prijs, verder aan B. en W. van Schiedam en Vlaar dingen, Kamer van Koophandel, die allen door het schenken van prijzen voor deze tentoon stelling belangstelling toonden voor wat hier gepresteerd werd. De Burgemeester sprak in zijn openings woord zijn volle bewondering uit voor deze tentoonstelling en meende, dat wij, na ingelicht te zijn over haar grondslag n.l. propaganda voor nuttig vleeschverbruik en demonstratie van de kundigheden der slagersgezellen, te recht de volle waardeering en belangstelling verdient. Vooral prees spr. de energie, onder nemingslust en werkijver der gezellen, om in deze moeilijke tijden liefde voor het gekozen vak te koesteren. Spr. bracht dank aan het comité voor de sympathieke maatregel om werkloozen gratis toegang te verleenen. Ook dankte de Burgemeester voor de uitnoodiging gericht tot zijn vrouw om aanwezig te willen zijn, wat zeer op prijs werd gesteld. Spr. herinnerde aan het lied van Speenhoff uit zijn studententijd: Wat is 't voordeelig en fijn Vegetariër te zijn. Wat Speenhoff echter, volgens spr., indien hij hier aanwezig zou geweest zijn, veranderd zou hebben in: Wat heb ik 'n spijt, Ik ben misleid, Hierheen zend ik de keukenmeid. Nadat de Burgemeester de wensch uitge sproken had, dat de tentoonstelling een aan sporing zou zijn tot werken en het comité voldoening zou schenken, verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. pe heer de Veth dankte den Burgemeester voor het gesprokene en verleende het woord aan den heer Don, wethouder van Vlaar dingen, die hoopte dat de vakkenniis der gezellen eenmaal in beter tijden tot groot nut zou zyn. De heer van Rijswijk, hoofdbestuurslid der R. K. Slagersgezellenorganisatie en de heer Kannegieter, hoofdbestuurslid der Chr. Ge- zellenbond spraken beide hun waardeering uit voor het gepresteerde, maar hoopten tevens dat een volgende tentoonstelling zou georga niseerd worden in samenwerking met de Slagers1 atroons-organisaties. Terecht werd opgemerkt, dat de moeilijke tijd toch niet alleen bestaat voor de slagersgezellen maai ook wel degelijk voor de patroons, zoodat, wanneer er propaganda gevoerd wordt, sa menwerking noodzakelijk moet bestaan. Ook de heeren Hoogendam en van Dorp wenschte het comité een groote toeloop van belangstellenden toe. De heer de Haas, jurylid, merkte op, dat zijn taak er in den loop van de jaren niet gemakkelijker op was geworden en hoopte, dat de werkstukken liefde tot het vak zou kweeken tot bloei van het slagersbedryf. Aan mevr. van Haaren werd door een dochtertje van een der functionarissen bloemen aange boden met linten in de stadskleuren, wat zeer op prijs werd gesteld. De tentoonstelling biedt den bezoeker een ruime keuze uit vleeschgerechten, die den consument het water in den mond brengt. Vooral een schotel kalfsvleesch en een scho tel met de ingrediënten voor wintersche zuur- kpolstamp munten uit door frissche natuur lijkheid. Ook eenige stands met slagers- benoodigheden zijn aanwezig. Al met al een Pallieter-tentoonstelling, waarop het comité met trots neer kan zien. Hieronder volgen de bekroningen: Afd, fijne vleeschwaren. Eere-prijs zijnde een medaille (zilver) van H. K. H. Prinses Juliana, no. 109, Frankort Rompen te Kerkrade voor geheele inzending. Eerste prijzen: no. 142-143 F. Roodenburg te Vlaardingen; no. 147149 J. A. Vollebregt te Zegwaard, no. 129 R. Boven te Amsterdam; no. 133137 P. Slootweg te Den. Haag; no. 813 F. L. Val kenburg t* Delft. Tweede prijzen: no. 1415 H. H. G. Linssen te Venlo; no. 51—54, H. Vriens te Hilvarenbeek; no. 6368 F. H. W. M. Snijders te Amsterdam; no. 94100 Frankort te Kerkrade. Derde prijzen: no. 16 —21 M. J. A. Janssen te Helmond; no. 56— 59, H. Heijnen te Echt; no. 130—132 R. Boven te Amsterdam; no. 7178 J. C. Stolk te Vlaardingen; no. 55 Jac. Rutter te Helden- Panningen. Afd. versch vleesch. Eerste prijzen: no. 79 G. Schop te Klaaswaal; no. 86 J. v. d. Ende te Rotterdam; no. 125 P. v. d. Sluys te R'dam Tweede prijzen: no. 121 A. Balleijns te Schie dam; no. 6 P. Verboon te Rijswijk; no. 144 F. Roodenburg te Vlaardingen; no. 7 F. L. Valkenburg te Delft. Derde prijzen: no. 81 D. Schop te Klaaswaal; no. 119 F. Noorde- graaf te Schiedam; no. 115 J. J. Krommehoek te Schiedam, no. 112 Halzhauer te Rotterdam. Eervolle vermelding: no. 126 N. v. d. Sluys Jr. te Rotterdam; no. 117 J. J. Krommehoek te Schiedam: no. Ill Keuzekamp te Schiedam. Afd. spek- en reuzelwerken: no. 61, le prijs S. A. Spruijt te Schiedam; no. 124, 2e pr. A. Balleijns te Schiedam; no. 48, 3e prys H. v. d. Gugten te Wassenaar; no. 96, 3e prijs P- Smit te Schiedam; no. 88, eerv. verm. J. v. d. Ende te Rotterdam. Afd. kunstwerken: no. 120, le pr. F. Noordegraaf te Schiedam; no. 2, le prijs C. Krommehoek te Schiedam; no. 5, le prijs M. Smits te Rotterdam; no. 50, 2e prijs H. v. d. Gugten te Wassenaar; no. 84, 3e prijs J. Stedehouder te Rotterdam. Afd. opgemaakte schotels: no. 38, le prijs J. Meijer te Bolnes; no. 43, 2e prijs H. Ultee te Rotterdam; no. 113, 2e prijs B. Frankort te Rotterdam. Afd. gelatine werken: no. 123, le prijs A. Balleijns te Schiedam: no. 82 2e prijs D. Schop te Klaaswaal, no. 92, 3e prijs Ultee te Rotterdam Uit waardeering eere-diploma met lof van de jury voor inzendingen buiten mededingen Ph H. v. Werken, vakleeraart te R"dam; Freek Vos, conservenzouter en specerijenhandel te Rotterdam. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind, aanvankelijk veranderlijk, later uit Oostelijke richtingen, afnemende bewolking, weinig of geen neer slag, lichte tot matige vorst des nachts, over dag om het vriespunt. ST. BARBARA VEREENIGING. De leden worden wederom uitgenoodigd en opgeroepen ter bijwoning van een ledenver gadering op Vrijdag 21 Febr. des avonds om 8 uur in den R. K. Volksbond. Op dien avond zal de verkiezing plaats hebben van len voorzitter, len penningmeester, 2e secretaris wegens periodieke aftreding. Eventueele candidaten voor deze a.s. ver- wiezing, kunnen worden gedeponeerd bij den secretaris C. den Hollander, Filips v. Bour- gondiestraat 45a af voor de opening der ver gadering. Moge velen hun belangstelling toonen door een flinke opkomst, zooals op de j.l gehouden jaarfeestvergadering. De Kon. Chr. Oratorium-Vereeniging „Excel sior" te Rotterdam geeft onder Bernard Dia mant en begeleid door het Residentie-orkest een uitvoering van Verdi's Requiem op Dins dag 18 Febr. a.s. (voor-uitvoering op Maan dag) in de Doelen. Solisten zijn To van der Sluys, Annie Woud, Johan van der Ploeg en Willem Ravelli. In de Frans Bekkerstraat hadden gisteren kolensjouwers een stortbak neergezet en de deksel opengedaan. De deksel werd gesteund door een paaltje. De 10-jarige J. K. uit de Frans Bekker straat heeft de onvoorzichtigheid begaan het paaltje weg te nemen waardoor hij het zware deksel op het hoofd kreeg. Met een ernstige wonde is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Met valsche sleutels heeft men zich toe gang verschaft tot het kantoor van den com missionnair M. de H. aan de Noord-Blaak. De brandkast is geforceerd en daaruit is een be drag van 56 ontvreemd. Tijdens afwezigheid van de bewoonster is ingebroken in de woning van mej. S. C. S aan de Leuvehaven. De buit bedroeg 70. De 14-jarige G. v. D. uit de van Weelstraat is bij het schaatsenrijden op den Essenburg- singel gevallen. Met een heisenschudding is de jongen in het ziekenhuis aan den Coolsin gel opgenomen. lederen Maandagavond repetitie Harmo- niegezelscnap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen ln het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. li- Metaal bewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. l'ooneel vereen. „Alberdlngk Thym", R. li- Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. O. (dir. G. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuls Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereenigtng „Inter Nos", café De Seinpost. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuls. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam s Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Uroote zaal van den R. K_ Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonle-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) In Musis Sacrum. lederen Donderdagavond van 810 repetite Polyhymnia. R. K. Volksbond. uur lederen Donderdagavond van nalf 9 tot halt 10 sociale ontwikkelingslezing voor teden der Schiedamscne locale Gezellenvereenlgmg, on der leiding van den eerw. Praeses ln gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8.30 uur byeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbono. lederen Vrydagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van net kinderkoor van den K. K. Gorzen ln het Parocmehuia. teaeren tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". russchen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bona van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Anthonius" van 7,308,30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van net afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van hall 9 tot nalf 11 repe-.tie Kon. Zangvereemging Schie dam's Mannenkoor „Orpneus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebquw Eendracht. Vrijdag 21 Februari. Ledenvergadering St. Barbara Vereeniging tevens bestuursverkiezing. R. K. Volksbond. Opening 8 uur. 13 Febr.: Doelen, Eruditio-concert 8 u. 14 Febr.: Nutszaal, Kamermuziekver. Quartetto di Roma, 8 uur. 16 Febr.: Dooien, Indisch Ballet Menaka 8,15 uur (voor volw.) 18 Febr.: Doelen, 8,15 uur, Uitvoering „Excelsior". BIOSCOPEN: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 13 Februari, in: Grand: Haar grootste schat (volwassenen) Thalia: dr. Socrates (boven 18 jaar» Rosy: dr. Socrates (boven 18 jaar) Studio: Midzo- mernachtdroom (boven 18 jaar) Lumière: De wereldreis van de K XVIII (boven 18 jaar) Capitol: Kozakltenkapitein en Liftboy 14 (vol wassenen) City: Catacomben van Parijs en Chasseur 14 (boven 18 jaar) Centraal: Kleine kolonel Luxor: Zwarte rozen (boven 18 jaar) Corso: Twaalf ambachten, dertie nongelukken (volwassenen) Colosseum: „Lachen is troef", rev-ue Henriette Davids (volwassenen) Victoria: De raadselachtige mr. X en Mijnheer zoekt een woning (volwassenen) Ooster: Patrouillewagen 99 en De vrouwen de baas (volwassenen) Scala: Verraad en Rare snuiters (volwassenen). D a g e I ij k s: Groote Schouwburg, Lachende comedianten (Bouwmeester-revue) 8 uur (v. volw) (Zondag ook om 2 uur). Schiedam. Passage Theater 8.15 uur. Shirley Temple in „Vader's Eerewoord" c\ v „Botero" met Guy Standing. (Afgekeurd^.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1